Literatura científica selecionada sobre o tema "Agenţii de informaţii"

Crie uma referência precisa em APA, MLA, Chicago, Harvard, e outros estilos

Selecione um tipo de fonte:

Consulte a lista de atuais artigos, livros, teses, anais de congressos e outras fontes científicas relevantes para o tema "Agenţii de informaţii".

Ao lado de cada fonte na lista de referências, há um botão "Adicionar à bibliografia". Clique e geraremos automaticamente a citação bibliográfica do trabalho escolhido no estilo de citação de que você precisa: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

Você também pode baixar o texto completo da publicação científica em formato .pdf e ler o resumo do trabalho online se estiver presente nos metadados.

Artigos de revistas sobre o assunto "Agenţii de informaţii"

1

Piasecka-Strzelec, Renata. "Metody i techniki upowszechniania informacji przez współczesne polskie agencje informacyjne". Studia Medioznawcze 3 (1 de setembro de 2014): 55–64. http://dx.doi.org/10.33077/uw.24511617.ms.2014.58.606.

Texto completo da fonte
Resumo:
Opracowanie stanowi próbę przedstawienia współczesnych polskich agencji informacyjnych jako nowoczesnych źródeł informacji znajdujących się w fazie dynamicznego rozwoju i żywo reagujących na nowe zjawiska oraz procesy zachodzące w świecie mediów. W erze internetu zaznaczył się wyraźny wzrost znaczenia tych instytucji jako kanałów informacji, które spełniają wszelkie wymogi tradycyjnych odbiorców (prasy, radia i telewizji) oraz rozwijających się coraz szybciej mediów elektronicznych działających na platformie internetowej. Tradycyjną formułę biuletynu prasowego zastąpiły serwisy dostosowane formą, zawartością oraz przekazem do potrzeb zróżnicowanych grup klientów. Agencje informacyjne w Polsce po 1989 r. ewoluowały w kierunku agencji elektronicznych (e-agencji). Obecnie najważniejsze wyzwanie dla agencji informacyjnych stanowią social media, ze względu na rosnącą rolę Twittera i Facebooka w strumieniu informacji docierających do mediów.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
2

LASKOWSKI, Dariusz. "RULES OF PROVIDING CLASSIFIED INFORMATION BY OFFICERS OF POLISH SPECIAL SERVICES, ON THE EXAMPLE OF ART. 39 OF THE ACT OF MAY 24, 2002 ON THE INTERNAL SECURITY AGENCY AND THE INTERVIEW AGENCY". National Security Studies 1, n.º 1 (1 de dezembro de 2011): 79–95. http://dx.doi.org/10.37055/sbn/129724.

Texto completo da fonte
Resumo:
Niniejszy artykuł jest próbą kompleksowego opisania zasad i przepisów, jakimi powinni kierować się funkcjonariusze i pracownicy polskich służb specjalnych w sytuacji konieczności udzielenia przez nich informacji niejawnych. Opisuje również merytoryczne i formalne aspekty udostępniania takich informacji przez organy administracji rządowej, kierujące służbami specjalnymi. Przedstawiając powyższe reguły i zasady, artykuł opiera się głównie na przepisach ustawy o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu, której rozwiązania stanowiły później wzorzec dla rozwiązań znajdujących się w przepisach regulujących działanie pozostałych służb specjalnych Rzeczypospolitej Polski. Artykuł ukazuje również problemy i różnice interpretacyjne, występujące w przepisach ustawowych, które należałoby rozstrzygnąć, biorąc pod uwagę dobro informacji niejawnych i chronionych nimi dóbr. Problemy te uwydatniły się zwłaszcza po wejściu w życie nowej ustawy o ochronie informacji niejawnych, która obowiązuje od 1 stycznia 2010 r. Zmieniła ona szereg ustaw, regulujących sprawy związane z udostępnianiem informacji niejawnych, a to z kolei wywołało konieczność przyjrzenia się konsekwencjom tych zmian w funkcjonowaniu takich instytucji jak służby specjalne.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
3

Puciato, Daniel. "Zamówienie publiczne jako kontrakt w relacji pryncypał–agent". Ruch Prawniczy, Ekonomiczny i Socjologiczny 80, n.º 3 (28 de setembro de 2018): 167–80. http://dx.doi.org/10.14746/rpeis.2018.80.3.14.

Texto completo da fonte
Resumo:
Ważnym problemem na rynku zamówień publicznych jest problem agencji, w tym ograniczenia dotyczące informacji. Każda ze stron nie musi bowiem posiadać tej samej wiedzy na temat przedmiotu wymiany, a asymetria informacji determinuje zachowanie kontrahentów. To sprawia, że warunki optymalnego kontraktu różnią się od sytuacji, w której obie strony dysponują pełną informacją. Można zarekomendować cztery potencjalne sposoby ich zniwelowania: postępowania przetargowe, duży zakres rynku, odpowiednie konstruowanie kontraktów oraz monitorowanie kontrahentów. Duże znaczenie problemów agencji w gospodarce rynkowej wymaga wdrożenia kolejnych rozwiązań, w tym prawnych, zmierzających do ich eliminacji.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
4

Tworzydło, Dariusz, e Anna Miotk. "Wpływ infodemii towarzyszącej COVID-19 na weryfikowanie informacji przez dziennikarzy i korzystanie z serwisów fact-checkingowych". Studia Medioznawcze 23, n.º 4 (28 de dezembro de 2022): 1357–72. http://dx.doi.org/10.33077/uw.24511617.sm.2022.4.687.

Texto completo da fonte
Resumo:
Pandemia COVID-19 i towarzysząca jej infodemia zmieniły sposób pracy dziennikarzy, także w zakresie weryfikowania informacji. Celem niniejszego tekstu jest ukazanie zmian, jakie zaszły w tym obszarze, czemu służy analiza wyników przeprowadzonego badania sondażowego. Metody badań: badanie zrealizowano techniką CAWI wśród dziennikarzy znajdujących się w bazach Polskiej Agencji Prasowej, w maju 2020 roku. Otrzymano 316 wypełnionych kwestionariuszy. Sprawdzono, czy dziennikarze deklarowali weryfikowanie uzyskiwanych informacji (w tym informacji przekazywanych im bezpośrednio przez firmy) oraz czy korzystali z serwisów fact-checkingowych. Wyniki i wnioski: dokładniejsza weryfikacja informacji pochodzących z różnych źródeł rzeczywiście miała miejsce, jednak stosunek dziennikarzy do fact-checkingu nie zmienił się. Oryginalność/wartość poznawcza: wartość poznawcza pracy wynika przede wszystkim z oryginalnych badań, które zostały w niej zaprezentowane.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
5

Chrisidu-Budnik, Agnieszka. "Asymetria informacji na rynku zamówień publicznych". Studenckie Prace Prawnicze, Administratywistyczne i Ekonomiczne 32 (5 de agosto de 2020): 81–90. http://dx.doi.org/10.19195/1733-5779.32.6.

Texto completo da fonte
Resumo:
Celem artykułu jest ukazanie możliwości aplikacji założeń teorii asymetrii informa-cji do funkcjonowania rynku zamówień publicznych. Do tak wyznaczonego celu zarysowano pod-stawy teorii kosztów transakcyjnych oraz powiązanej z tą teorią relacji agencji, a także wskazano na prawne narzędzia, umożliwiające redukcję asymetrii informacji.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
6

Ciekanowski, Zbigniew, Julia Nowicka e Sławomir Żurawski. "Frontex w systemie zarządzania bezpieczeństwem granic Unii Europejskiej". De Securitate et Defensione. O Bezpieczeństwie i Obronności 8, n.º 2 (20 de março de 2023): 176–86. http://dx.doi.org/10.34739/dsd.2022.02.12.

Texto completo da fonte
Resumo:
Głównym celem niniejszego artykułu jest charakterystyka Agencji UE, którą jest Europejska Agencja Straży Granicznej i Przybrzeżnej (FRONTEX), a także przedstawienie roli jaką pełni ona w systemie zarządzania granicami zewnętrznymi UE. W opracowaniu wykorzystano metody jakościowe, a za źródło informacji posłużyła analiza treści dokumentów i literatury przedmiotu. W pierwszej części artykułu autorzy przedstawiają podstawowe informacje dotyczące polityki azylowej i migracyjnej UE. Następnie opisują system zarządzania granicami zewnętrznymi UE oraz wskazują rolę FRONTEXU w tym systemie, charakteryzując utworzone instrumenty Agencji tj. EUROSUR, ETIAS I FADO. W głównej części autorzy skupiają się na strukturze i zadaniach FRONTEXU. Podsumowując zwracają uwagę na zmiany globalizacyjne, kulturowe, gospodarcze i militarne, które niosą ze sobą poważne zagrożenia powodując zachwianie stabilnej egzystencji obywateli Unii Europejskiej. Wnioski z rozważań potwierdzają tezę o wysokiej przydatności Agencji FRONTEX w zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa Unii Europejskiej.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
7

Jaczyński, Stanisław. "Agentura sowiecka w Armii Polskiej w ZSRR (wrzesień 1941 – sierpień 1942)". Dzieje Najnowsze 55, n.º 1 (11 de julho de 2023): 53–76. http://dx.doi.org/10.12775/dn.2023.1.03.

Texto completo da fonte
Resumo:
Artykuł przedstawia działalność agentury sowieckiej w Armii Polskiej organizowanej na terytorium ZSRR. Armia Polska w ZSRR była penetrowana nie tylko przez konfidentów NKWD, ale też przez skierowanych w jej szeregi agentów Komitetu Wykonawczego Międzynarodówki Komunistycznej (Kominternu). Agenci mieli za zadanie zdobywanie informacji o wewnętrznych stosunkach w polskich dowództwach i oddziałach i panujących w nich nastrojach antyradzieckich. Funkcje wywiadowcze pełnili też radzieccy oficerowie łącznikowi.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
8

Piechowicz, Michał. "Rola Frontex w zarządzaniu przestrzenią wolności, bezpieczeństwa i sprawiedliwości UE". Przegląd Politologiczny, n.º 2 (26 de junho de 2018): 91–104. http://dx.doi.org/10.14746/pp.2018.23.2.6.

Texto completo da fonte
Resumo:
Celem artykułu jest horyzontalna i funkcjonalna analiza umiejscowienia agencji Frontex w systemie instytucjonalnym UE oraz wskazanie jej znaczenia w tworzącym się ponadnarodowym systemie zabezpieczania granic. Artykuł jest próbą odpowiedzi na pytanie, czy Frontex jest nowym rodzajem instrumentu zarządzania przestrzenią wolności, bezpieczeństwa i sprawiedliwości UE? W pracy wykorzystano metody jakościowe, a za źródło informacji posłużyła analiza treści dokumentów i literatury przedmiotu. W artykule znajdują się informacje o roli i specyfice agencji ponadnarodowych, znaczeniu Frontex i usytuowania w strukturze instytucjonalnej UE, jak również o utworzonych instrumentach realizacji celów agencji tj. Eurosur i IBM. Dyskusji poddano także aspekt przenikania się sfery krajowej i ponadnarodowej w omawianym aspekcie PWBiS. Artykuł dowodzi, że pozytywnie należy zweryfikować założenie, że to tworzone na poziomie ponadnarodowym narzędzia służące realizacji celów Frontex sprzyjają procesowi uwspólnotowienia systemu zarządzania granicami zewnętrznymi UE. Wnioski wskazują także, że pomimo rozbudowywanych kompetencji wspierania zarządzania granicami na poziomie ponadnarodowym, nadal jest to kompetencja państw członkowskich, dla których nadzór granic lądowych i morskich jest sprawą priorytetową bezpieczeństwa.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
9

Gąsiorowski, Andrzej. "Witold Świętochowski – sylwetka agenta gdańskiego gestapo". Biuletyn Fundacji Generał Elżbiety Zawackiej 33, n.º 71 (15 de março de 2023): 73–88. http://dx.doi.org/10.12775/bfegz.2021.007.

Texto completo da fonte
Resumo:
Artykuł uzupełnia wiedzę o najbardziej znanym agencie gdańskiego gestapo Witoldzie Świętochowskim. Ten przedwojenny współpracownik polskiego wywiadu wojskowego, pochodzący z patriotycznej rodziny zamieszkałej w Sopocie, jest postacią wielokrotnie już opisywaną, lecz do tej pory nikt nie dotarł do jego fotografii. Autor podczas penetrowania zasobów cyfrowych archiwum Międzynarodowego Centrum Badań Prześladowań Nazistowskich w Arolsen dotarł do ankiety personalnej z fotografią. Wpisy uczynione przez Świętochowskiego pozwalają spojrzeć na jego agenturalną działalność od jego strony, przynoszą też szereg ciekawych informacji i pozwalają zadać nowe pytania badawcze dotyczące jego powojennych losów.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
10

Ociepka, Beata. "Dziennikarzom wstęp wzbroniony: kryzys na polsko-białoruskiej granicy w 2021 r. jako wydarzenie (nie)relacjonowane przez media". Studia Medioznawcze 24, n.º 2 (3 de julho de 2023): 190–203. http://dx.doi.org/10.33077/uw.24511617.sm.2023.2.715.

Texto completo da fonte
Resumo:
Celem przeprowadzonego badania było zidentyfikowanie źródeł informacji o kryzysie migracyjnym na wschodniej granicy Polski w 2021 r. Ponieważ polski rząd wprowadził stan wyjątkowy w strefie przygranicznej, a dziennikarzom zakazał do niej wstępu, powstała sytuacja wyjątkowa, szczególnie nadająca się do badania źródeł i kierunków przepływu informacji. Kryzys na granicy polsko-białoruskiej w 2021 r. stanowi przykład problemu globalnego (migracje) skonfrontowanego z lokalnym kontekstem, który ograniczył siłę platform i portali internetowych ze względu na położenie geograficzne oraz uwarunkowania geopolityczne. Metody badań: badanie było prowadzone w trakcie trwania kryzysu (wrzesień–grudzień 2021 r.), wobec czego wykorzystano metodę etnograficzną, metaanalizę raportów o kryzysie, a także analizę ilościową kont na Facebooku i Twitterze oraz na stronach internetowych wybranych mediów. Uzyskane wyniki wykazały, że platformy online pełniły w czasie tego kryzysu rolę kanałów komunikacji dla źródeł rządowych – polskich i białoruskich. Konta agend polskiego rządu, takich jak Straż Graniczna, miały przewagę w liczbie obserwujących nad kontami organizacji pozarządowych takich jak Grupa Granica. Zakaz wstępu dziennikarzy do strefy przygranicznej, wprowadzony przez polskie władze, spowodował, że w obiegu międzynarodowym (np. w BBC i CNN online) pojawiły się przekazy wizualne pochodzące z białoruskich mediów i agencji informacyjnych. W badanym przypadku platformy internetowe były z powodzeniem wykorzystywane przez aktorów politycznych i jako takie pełniły rolę pośredników cyfrowych, nie ingerując w przepływ informacji.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.

Teses / dissertações sobre o assunto "Agenţii de informaţii"

1

Aliqkaj, Luigj, e Jacob Paulsson. "Utmaningar gällande upplevt förtroende för autonoma bilar : En kvalitativ studie om vilka designutmaningar det innebär gällande upplevt förtroende i det initiativskifte som sker i autonoma bilar". Thesis, Högskolan i Halmstad, Akademin för informationsteknologi, 2020. http://urn.kb.se/resolve?urn=urn:nbn:se:hh:diva-43689.

Texto completo da fonte
Resumo:
Artificiell intelligens (AI) har integrerats i stor uträckning, framförallt inom bilindustrin där autonoma bilar blir allt vanligare. Då allt fler bilar får autonoma funktioner förändras bilförarnas tidiga roll. Förare går från att manuellt manövrera bilen till att övervaka så att de autonoma funktionerna fungerar. Då förarens roll förändras tillkommer utmaningar kring förarnas upplevelser för autonoma funktioner. Syftet med studien är att identifiera dessa utmaningar vilket leder till frågeställningen: Vilka utmaningar innebär design av initiativskifte i autonoma bilar i förhållande till upplevt förtroende? För att skapa förståelse har en kvalitativ studie genomförts där en designetnografiskt ansats legat till grund för den presenterade illustrationen. Deltagarna i studien har varit personer som äger en bil med autonoma funktioner. Studien bidrar med kunskap om hur upplevt förtroende i relation till det initiativskifte som sker i autonoma bilar vilket presenteras i en illustration. I slutsatsen reflekteras samhälleliga och etiska utmaningar vad gäller designande av autonoma bilar
Artificial intelligence (AI) has been widely integrated, especially in the automotive industry where autonomous cars are becoming more common. As more and more cars get autonomous functions, the drivers' previous role changes. Drivers go from manually operating the car to monitoring it, so that the autonomous functions work. As the driver's role changes, challenges arise for drivers' experiences for autonomous functions. The purpose of the study is to identify these challenges that lead to the question: What challenges does the design of initiative shift in autonomous cars in relation to perceived trust entail? To create understanding, a qualitative study has been conducted where a design ethnographic approach was used as the basis for the presented illustration. The participants in the study were people who own a car with autonomous functions. The study contributes with knowledge of how perceived reliance in relation to the change in initiative that takes place in autonomous cars, which is presented in an illustration. The conclusion reflects societal and ethical challenges regarding the design of autonomous cars.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.

Livros sobre o assunto "Agenţii de informaţii"

1

United States. Office of Fair Housing and Equal Opportunity., ed. The Fair Housing Information Clearinghouse =: Agencia Distribuidora de Informacio n Sobre Igualdad en la Vivienda. [Rockville, MD]: Dept. of Housing and Urban Development, 1993.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
2

Epistemologia serviciilor de informaţii. MultiMedia Publishing, 2019.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
3

Iamandei, Mihaela Ioana Iamandei. Turismul cinegetic si turismul piscicol in judetul Mehedinti. Editura Universitara, 2016. http://dx.doi.org/10.5682/9786062805272.

Texto completo da fonte
Resumo:
Cercetarea reuneste informatii privind vanatoarea si pescuitul pe fosta insula Ada Kaleh, muzeele mehedintene de profil cinegetic si piscicol, elementele de toponimie cinegetice si piscicole, precum si felul in care, de-a lungul timpului, calatorii straini au vazut zona Mehedintiului din punctul de vedere al pescuitului si vanatorii si al gastronomiei asociate. Cartea TURISMUL CINEGETIC SI PISCICOL IN JUDETUL MEHEDINTI este bazata pe observatii in teren, fotografii, harti vechi si noi, discutii cu vanatorii si pescarii profesionisti si sportivi, analiza si prelucrarea datelor statistice de la numeroase institutii intre care Arhivele Nationale Mehedinti, Agentia pentru Protectia Mediului Mehedinti, AJVPS Mehedinti, AJVPS Gorj, ANPA, Romsilva, INS etc. Toate informatiile au fost prelucrate conform metodelor geografice, iar in spatele acestor rezultate stau baze de date proprii, constituite pe parcursul a aproape doi ani de cercetari. Este vorba despre un prim demers in acest domeniu, care va fi continuat in functie de relevanta informatiilor privind noile realitati din domeniul cinegetic si piscicol.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.

Capítulos de livros sobre o assunto "Agenţii de informaţii"

1

Czarny-Drożdżejko, Elżbieta. "Prawna ochrona bieżących informacji prasowych". In Funkcjonowanie agencji prasowych : wybrane zagadnienia, 111–49. Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Wydawnictwo Naukowe, 2021. http://dx.doi.org/10.15633/9788363241131.06.

Texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
2

Molibog, Julia. "Polska Agencja Prasowa jako źródło informacji dziennikarskiej". In Funkcjonowanie agencji prasowych : wybrane zagadnienia, 41–74. Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Wydawnictwo Naukowe, 2021. http://dx.doi.org/10.15633/9788363241131.03.

Texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
3

Stermecki, Ilona. "Sprejemna turistična agencija in celovito vodena gastronomska doživetja, certificirana s kolektivno blagovno znamk". In Podeželje in razvoj gastronomije v Sloveniji: Teritorialne kolektivne blagovne znamke po modelu 'Izvorno slovensko' v letu 2020, 243–62. University of Maribor Press, 2021. http://dx.doi.org/10.18690/978-961-286-431-6.10.

Texto completo da fonte
Resumo:
Potovalne agencije se kot del gospodarskega globalnega sistema soočajo s številnimi spremembami. Nekatere so posledica pospešenega razvoja tehnologije, ki omogoča večjo dostopnost do informacij, druge demografskih in podnebnih sprememb, spet tretje so vezane na nevarnost terorističnih napadov in pandemij, kot je COVID-19, ki nas je prizadel v letu 2020. Našteti izzivi postajajo del naše nove realnosti, od potovalnih agencij pa zahtevajo prilagajanja, predvsem na področjih varnosti, higiene in zaupanja potnikov. Za uspešno prihodnje poslovanje se morajo preusmeriti iz klasičnih v specializirane potovalne agencije, ki kreirajo in tržijo ponudbo poglobljenih doživetij turističnih destinacij, v katerih poslujejo. Vsebina tovrstnih poglobljenih doživetij temelji na odličnem poznavanju lokalnega okolja, vrednotah dediščine, krajinski podobi in letnih časih, ob vključevanju verig lokalnih ponudnikov, ki gradijo na elementih trajnostnega poslovanja, varnosti, zdravja in neponovljivosti doživetij. V vsakem primeru poznajo in upoštevajo potrebe in želje gosta ter skupaj z njim gradijo visokokakovostna celovita vodena gastronomska doživetja, certificirana s kolektivno blagovno znamko. Vzpostavljeni sistemi znamčenja in oznake zelenega poslovanja omogočajo destinaciji in njenim ponudnikom večjo prepoznavnost na trgu, gostu pa jamčijo visoko kakovost ponujenega doživetja z lokalno dodano vrednostjo.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.

Trabalhos de conferências sobre o assunto "Agenţii de informaţii"

1

Ignatiuc, Diana. "Economic security of small and medium enterprises in the conditions of digital transformations". In International Scientific Conference “30 Years of Economic Reforms in the Republic of Moldova: Economic Progress via Innovation and Competitiveness”. Academy of Economic Studies of Moldova, 2022. http://dx.doi.org/10.53486/9789975155649.03.

Texto completo da fonte
Resumo:
Tranziția în economie de la relații și interacțiuni reale între agenții economici la cele informaționale (digitale), transformarea potențialului intelectual într-o resursă economică reală, apariția unor cerințe calitativ noi pentru funcționarea întreprinderilor precum și creșterea gradului de complexitate și a numărului de riscuri și amenințări pentru securitatea agenților economici - sunt principalele tendințe care caracterizează perioada transformărilor digitale. Digitalizarea a devenit o realitate a lumii afacerilor şi o prerogativă a succesului în economia contemporană. Creșterea gradului de digitalizare a economiilor naționale, a nivelului de deschidere a comunicațiilor datorită transferului de informații către mass-media digitală nu numai că creează noi oportunități în toate domeniile activității social - economice, dar necesită, de asemenea, dezvoltarea de noi abordări pentru asigurarea securității a întreprinderilor indiferent de formele lor organizaționale și juridice de funcționare. Scopul acestui articol este de a analiza mecanismele asigurării securității economice a întreprinderilor mici și mijlocii în condițiile transformărilor digitale. Baza teoretico-metodologică a articolului se bazează pe principiile fundamentale ale teoriei securității economice, concepte, modele de asigurare a securității economice a entităților economice de diferite niveluri ierarhice. Au fost utilizate următoarele metode de cercetare: analiza factorială, comparaţia, analiza de conţinut.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.

Relatórios de organizações sobre o assunto "Agenţii de informaţii"

1

Richardson, Erica. Kluczowe kwestie: czynniki wpływające na stosunek do szczepień ukraińskich uchodźców przebywających w polsce. SSHAP, junho de 2022. http://dx.doi.org/10.19088/sshap.2022.026.

Texto completo da fonte
Resumo:
Uchodźcom z Ukrainy zapewniono bezpłatny dostęp do wszystkich usług służby zdrowia w krajach sąsiednich, w tym do rutynowych szczepień dzieci. Od wszystkich ukraińskich dzieci przebywających w Polsce przez okres dłuższy niż trzy miesiące wymaga się poświadczonego odpowiednim dowodem szczepienia wykonanego zgodnie z ogólnym kalendarzem szczepień obowiązującym na Ukrainie lub w Polsce. Niski wskaźnik szczepień pośród przemieszczających się uchodźców wzbudził zaniepokojenie już w początkowej fazie kryzysu. Niniejszy dokument skierowany jest do działaczy samorządowych, organizacji pozarządowych (NGO) i agencji międzynarodowych wspierających uchodźców w Polsce. Zawiera podsumowanie informacji na temat czynników wpływających na decyzje dotyczące szczepień na obecnym etapie kryzysu, a ponadto strategiczne i praktyczne informacje, które mogą posłużyć do opracowywania planu działania ukierunkowanego na przekonanie ukraińskich uchodźców o celowości rutynowych szczepień. Rozpoczyna się od przedstawienia perspektywy historycznej i postaw społeczeństwa ukraińskiego wobec szczepień rutynowych. Następnie omówiono wpływ kontekstu historycznego na stosunek do szczepień Ukraińców mieszających w Polsce przed wybuchem trwającego obecnie konfliktu (luty 2022 r.) oraz stosunek uchodźców ukraińskich do szczepienia się w Polsce. Na zakończenie, w oparciu o trwające nadal badania, wyjaśnimy, jak niepewność co do długoterminowych planów uchodźców wpływa na ich niechęć do poddawania się szczepieniom. Niniejsze opracowanie zostało sporządzone na zlecenie UNICEF Emergency Response Team (Genewa) przez Ericę Richardson (European Observatory on Health Systems and Policies, London School of Hygiene and Tropical Medicine). Opracowanie zostało zweryfikowane przez Olivię Tulloch (Anthrologica), Marinę Bragę, Tetianę Stepurko (Narodowy Uniwersytet „Akademia Kijowsko-Mohylańska”), Marianę Palavrę (UNICEF) i Sanję Matovic (Euro Health Group). Niniejszy dokument został zredagowany przez Victorię Haldane (Anthrologica). Za jego treść odpowiada SSHAP.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
Oferecemos descontos em todos os planos premium para autores cujas obras estão incluídas em seleções literárias temáticas. Contate-nos para obter um código promocional único!

Vá para a bibliografia