Artigos de revistas sobre o tema "Собаки"

Siga este link para ver outros tipos de publicações sobre o tema: Собаки.

Crie uma referência precisa em APA, MLA, Chicago, Harvard, e outros estilos

Selecione um tipo de fonte:

Veja os 50 melhores artigos de revistas para estudos sobre o assunto "Собаки".

Ao lado de cada fonte na lista de referências, há um botão "Adicionar à bibliografia". Clique e geraremos automaticamente a citação bibliográfica do trabalho escolhido no estilo de citação de que você precisa: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

Você também pode baixar o texto completo da publicação científica em formato .pdf e ler o resumo do trabalho online se estiver presente nos metadados.

Veja os artigos de revistas das mais diversas áreas científicas e compile uma bibliografia correta.

1

НІКІТЮК, Андрій, Дмитро КУПРІЄНКО, Анатолій АФАНАСЬЄВ, Сергій ОСІПОВ e Сергій СЕРХОВЕЦЬ. "НАУКОВО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТА АВТОМАТИЗАЦІЯ ВІДБОРУ СТРОЙОВИХ СОБАК ПІД ЧАС КОМПЛЕКТУВАННЯ НИМИ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ". Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 88, n.º 3 (8 de fevereiro de 2023): 91–124. http://dx.doi.org/10.32453/3.v88i3.1212.

Texto completo da fonte
Resumo:
У статті проведено аналіз положень нормативно-правового забезпечення щодо порядку комплектування органів Державної прикордонної служби України (ДПСУ) службовими собаками та виявлено проблемні питання їх практичної реалізації стосовно здійснення їх оцінювання та відбору із множини альтернативних пропозицій. Систематизовано й формалізовано показники якості (одиничний, комплексний, узагальнювальний, інтегральний) стройового собаки, за якими запропоновано визначати його первинну придатність як узагальнювальну оцінку притаманних собаці властивостей. Враховано, що одиничний показник якості характеризує одну з властивостей собаки; комплексний показник – декілька його властивостей (як правило, групу споріднених властивостей); узагальнювальний показник – загальний рівень якості собаки (агрегується з усіх комплексних показників якості); інтегральний показник – умовний корисний ефект, який припадає на одиницю затрат (відношення узагальнювального показника якості до вартості стройового собаки). Відбір необхідної кількості стройових собак із множини альтернативних пропозицій запропоновано здійснювати шляхом ранжування всіх пропозицій, що відповідають мінімальним вимогам, за ознакою величини інтегрального показника якості (максимальне значення відповідає вищому рангу) та вибором з цього ряду необхідної кількості пропозицій з вищім рангом. Зазначеними формалізованими показниками репрезентовано кваліметричну модель відбору стройових собак під час комплектування ними органів ДПСУ. З метою практичної реалізації розробленої математичної моделі відбору стройових собак під час комплектування ними органів ДПСУ запропоновано покрокову методику відбору стройових собак за визначеним перспективним напрямом підготовки, яка передбачає три етапи: 1 – підготовчий (підготовка початкових даних для оцінювання первинної придатності альтернативних пропозицій; проводиться завчасно й одноразово для всіх майбутніх процедур оцінювання; за необхідності можуть уточнятися окремі дані); 2 – оцінювання якості стройового собаки; 3 – відбір необхідної кількості стройових собак (здійснюється після оцінювання інтегрального показника якості всіх альтернативних пропозицій). Автоматизація розрахунків (розроблення програмного забезпечення) оцінювання первинної придатності стройових собак під час комплектування ними органів ДПСУ, здійснена за допомогою спеціального програмного забезпечення на основі електронних таблиць MS Excel, передбачала одержання (за допомогою методу експертного оцінювання) початкових даних, які дозволили сформувати відповідні шкали оцінювання одиничних і комплексних показників якості. З використанням програмного забезпечення здійснено перевірку дієвості розробленого науково-методичного апарату. Отже, досягнуто мету статті – розроблено науково-методичне і програмне забезпечення відбору стройових собак під час комплектування ними органів ДПСУ на засадах кваліметрії.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
2

Пустова, Н. В., e В. В. Шуплик. "ОСНОВНІ МЕТОДИ ДРЕСИРУВАННЯ СЛУЖБОВИХ СОБАК". Podilian Bulletin Agriculture Engineering Economics, n.º 34 (21 de março de 2023): 52–62. http://dx.doi.org/10.37406/2706-9052-2021-1-7.

Texto completo da fonte
Resumo:
Метою досліджень було визначити основні методи дресирування службових собак у кінологічному центрі Хмельницької області. Завдяки відбору та селекції людина формувала бажані якості у різних порід собак, іноді природа посилювала властивості певної спрямованості, на сьогодні до основних порід службових собак належать: німецька, кавказька і бельгійська вівчарки, доберман, ротвейлер та інші. В ході досліджень вивчали набутий досвід використання зазначених порід службових собак при виконанні ними таких завдань: розшуку та відстежуванню, знаходженню вибухівки, наркотиків, зброї тощо. Аналізуючи отримані результати виконання завдань різними породами службових собак (у супроводі із кінологом) було виявлено, що з урахуванням генетичного потенціалу та індивідуальних особливостей кожної тварини визначають у якому напрямку буде працювати службова собака. Методи дресирування собак у кінологічному центрі застосовують такі: механічний, заохочувальний, контрастний, наслідування. Враховуючи різні методи дресирування службових собак в їх основі лежить вироблення умовних рефлексів на певні подразники, проте в основі дресирування є заохочення (смачненьким, іграшкою, погладжуванням, тощо): зробив правильно – отримав винагороду, неправильно – не отримав нічого. Дресирування службових собак, проводять для того, щоб виробити у собаки спеціальні навики. Не залежно від породи службові собаки здатні відстежувати і затримувати злочинців, знаходити зброю, вибухівку та наркотики, розшукувати зниклих людей та ще багато чого. Напрямок, за яким працюватиме службова собака, визначають за його характером і темпераментом.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
3

Bula, Liudmyla, Sofiia Svysenko e Yuliya Pavlenko. "ВПЛИВ ПЕРВИННИХ ФАКТОРІВ ДОБОРУ НА РОБОЧІ ЯКОСТІ СОБАК СУПРОВОДУ". Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Livestock, n.º 4(43) (25 de dezembro de 2020): 148–54. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.lvst.2020.4.21.

Texto completo da fonte
Resumo:
При проведенні досліджень вивчались матеріали звітів змагань з прикладних видів підготовки собак за національною програмою «Відсіч» Всеукраїнської громадської організації «Кінологічна спілка України» за 2019-2020 рр. Оцінка робочих якостей за програмою «Собака супроводу» проводилась за 50-ти бальною шкалою відповідно демонстрації твариною 5 навичок: охоронна, захисна робота, реакція на ласощі і звук пострілу, а також підлеглість та керованість собаки. Дослідженнями встановлено, що найкращі результати на змаганнях демонструють собаки породи доберман (33,4±2,20 бали) та німецька вівчарка (32,42±0,70 бали). За морфологічним типом рекомендовано відбирати до дресирування собак породної групи вівчарки (31,38±0,65 бали) та пінчери і шнауцери (32,78±2,19 бали), які статично вірогідно за середньою оцінкою робочих якостей (Р≥0,99-0,999) перевищують показники роботи молосів. Доведено, що статевий диморфізм не впливає на здатність собаки виробляти та застосовувати у реальній ситуації навички захисту за програмою «Собака супроводу». Проте належність тварини до певної породи ( =0,1693±0,033), її морфологічний тип ( =0,073±0,013) та вік на час випробувань ( =0,1133±0,031) мають статистично вірогідний (Р≥0,99-0,999) вплив на показники робочих якостей собак. Під час аналізу впливу вікової мінливості на оцінку роботи собак на змаганнях зроблений припустимий висновок, що для успішної демонстрації твариною навичок захисту з досліджуваного курсу має значення не тільки вироблення певних інструментальних рефлексів в процесі дресирування, а й накопичення власного досвіду твариною у рішенні конфліктних ситуацій з умовним супротивником на базі дозрівання та зміцнення природних інстинктів. Тому рекомендовано збільшити вік тварин для допуску участі у змаганнях та випробуваннях за досліджуваною програмою підготовки захисних собак.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
4

Фещенко, Д. В., О. А. Дубова e А. А. Дубовий. "Порівняльна клінічна ефективність препаратів групи ізоксазолінів щодо кліщів Sarcoptes canis". Scientific Progress & Innovations 26, n.º 2 (29 de setembro de 2023): 105–9. http://dx.doi.org/10.31210/spi2023.26.02.18.

Texto completo da fonte
Resumo:
Серед новітніх інсектоакарицидних засобів ізоксазоліни користуються великим попитом у власників собак для профілактики зараження коростяними кліщами, у т. ч. Sarcoptes scabei var. canis. Асортимент препаратів цієї групи достатньо широкий, але терапевтична пріорітетність діючих речовин досі вивчена мало. У клінічному дослідженні на собаках, спонтанно уражених S. scabei була розглянута порівняльна ефективність жувальних таблеток Nexguard™ (афоксоланер) і Simparica™ (сароланер). Додаткові засоби в схему лікування не вводились. Дослід на 48 тваринах тривав 3 місяці; у дні контролю результатів собак оглядали візуально, зіскрібки шкіри – мікроскопічно. У двох дослідних групах основну частину хворих складали цуценята віком до 1 року (75,0 %) короткошерстих порід (77,08 %). Всі собаки інтенсивно чухались; в області голови і кінцівок шкіра була травмована і запалена – ознаки ліхеніфікації (83,33 %), екскоріації (85,42 %) та алопеції (70,83 %). Інтенсивність інвазії до лікування становила 5–26 особин S. scabei різних стадій у зіскрібку шкіри. Через 30 діб після згодовування таблеток акарицидна ефективність Nexguard™ досягла 98,54 %, Simparica™ – 97,99 %, тобто лише у окремих особин обох дослідних груп були виявлені поодинокі кліщі у дерматологічних зіскрібках. За цей період клінічний стан тварин значно покращився: нові ураження шкіри не виникали, а старі активно загоювалися. Місця алопецій упродовж місяця заросли ще не повністю, але в межах 50–90 % від площі первинних залисин у переважної більшості собак обох груп. У другий і третій місяць спостережень клінічна і акарицидна ефективність препаратів наростала. На 60-ту добу лише у 1 собаки в кожній групі виявлялись поодинокі екземпляри S. scabei на тілі. У групі Nexguard™ ця проблема була вирішена на третій місяць після початку лікування, а в групі Simparica™ 1 собака так і залишилась носієм S. scabei. Від коростяних уражень шкіри, в т.ч. алопецій і сверіжу, собаки були позбавлені без застосування препаратів симптоматичної терапії. Отже, Nexguard™ і Simparica™ мають практично ідентичний клінічний ефект у лікуванні собак із саркоптозом.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
5

Бурыкин, Алексей Алексеевич, Инджир Мосиновна Болдырева e Деляш Николаевна Музраева. "Собака в калмыцком и тувинском фольклоре". New Research of Tuva, n.º 4 (29 de novembro de 2019): 119–32. http://dx.doi.org/10.25178/nit.2019.4.10.

Texto completo da fonte
Resumo:
В статье анализируются фольклорные материалы, связанные с собакой, в калмыцкой и тувинской устной традиции. Сравнительное исследование элементов культуры ареально близких народов позволяет при наличии общих базовых элементов общности достраивать общую систему представлений и понятий, формирующих этническую культуру.Из-за особого очень важного значения собаки в хозяйстве и культуре калмыков и тувинцев дидактический нарратив и прагматика явственно преобладает над общностью сюжетов и мотивов в монгольской традиции (калмыки) и тюркской традиции (тувинцы), несмотря на наблюдаемую общность иных сюжетов и мотивов. Отмечается взаимосвязь образов собаки и волка. Нередки истории, в которых фигурирует пара собак. Священными считаются «четырехглазые» собаки (с пятнами над глазами). Особую роль играют собаки в свадебной обрядности народов.Материалом исследования явились аудиозаписи 1960–1980-х гг., хранящиеся в Научном архиве Калмыцкого научного центра РАН и опубликованные образцы тувинских сказок и эпических жанров.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
6

Єгорченкова, Софія Валеріївна, e Юлія Миколаївна Павленко. "ІСТОРИЧНІ АСПЕКТИ ТРАНСФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ОЦІНЮВАННЯ РОБОЧИХ ЯКОСТЕЙ СОБАК ЗА НАЦІОНАЛЬНОЮ ПРОГРАМОЮ «ВІДСІЧ» (СОБАКА СУПРОВОДУ)". Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Livestock, n.º 1 (20 de abril de 2023): 17–24. http://dx.doi.org/10.32782/bsnau.lvst.2023.1.3.

Texto completo da fonte
Resumo:
При проведенні досліджень аналізувались архівні матеріали звітів зі змагань прикладних видів підготовки собак за національною програмою «Відсіч» Всеукраїнської громадської організації «Кінологічна спілка України» за 2009-2013 роки. Оцінка робочих якостей за програмою «Собака супроводу» проводилась за 100 бальною шкалою, відповідно демонстрації твариною 5 навичок: знешкодження супротивника, який стріляє у провідника, відбиття атаки групи супротивників, захист провідника, самостійна охорона і захист та поведінка собаки протягом випробування. Дослідженнями встановлено, що найкращі результати на змаганнях демонструють собаки породи різеншнауцер (83,50±5,89 балів), із середнім коефіцієнтом варіації, що вказує на невелику відмінність показників робочих якостей серед собак даної групи. Крім того, відмінні робочі якості при виконанні навичок продемонстрували американські пітбультер’єри та південно-африканські бурбулі, які статично вірогідно отримали високі бали за середньою оцінкою випробування (M=79,75–79,76 бали; Р≥0,999). Зважаючи на критерій вірогідності, доведено, що існує позитивний зв'язок між оцінками перших чотирьох навичок захисту та охорони провідника до загального балу за виконання програми «Собака супроводу» (r=0,59–0,66; Р≥0,999). А тому враховуючи отримані результати кореляційного взаємозв’язку оцінки навичок собак до загальної оцінки на змаганнях, ми можемо обґрунтовано підтвердити необхідність зміни системи оцінювання. Встановлена потреба щодо надання більшого пріоритету при оцінюванні навички «Самостійної охорони та захисту» і відповідно зменшення кількості балів за виконання умов навички «Поведінка собаки в ході випробувань». Заключним аналізом було доведено вплив навички з самостійного захисту і охорони, до інших навичок. Виходячи із цих даних було надане наукове обґрунтування щодо правильності зміни системи нарахування балів зазначеного випробування.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
7

Кравченко, С. О., В. В. Мельничук, Н. С. Канівець e Т. Л. Бурда. "ЕПІЗООТОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ДЕМОДЕКОЗУ СОБАК У МІСТІ ПОЛТАВІ". Вісник Полтавської державної аграрної академії, n.º 4 (25 de dezembro de 2020): 183–88. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2020.04.23.

Texto completo da fonte
Resumo:
Демодекозна інвазія є однією з найпоширеніших акарозних хвороб серед собак незалежно від віку, статі та породи тварин. Відомо, що захворювання можуть викликати декілька видів кліщів, а саме Demodex canis (Leydig, 1859), Demodex injai (Desch & Hillier, 2003) та Demodex sp. cornei. Ці кліщі певною мірою відмінні між собою за морфологічною будовою, місцем локалізації, проте їх об’єднує виразний патогенний вплив, який вони чинять на організм собак. Переважно хвороба має хронічний перебіг і важко піддається лікуванню, тому завдає значних економічних затрат. Незважаючи на широке поширення демодекозу, багато питань епізоотології залишаються недостатньо вивченими, що ускладнює розробку заходів боротьби і профілактики цього захворювання в окремих регіонах. То-му мету цього дослідження – це необхідність з’ясувати розповсюдження демодекозу собак в умовах м. Полтави, закономірності вікової динаміки, а також порідної сприйнятливості. Роботу виконува-ли на базі лабораторії паразитології кафедри паразитології та ветеринарно-санітарної експертизи та клініки ветеринарної медицини «ФОП Локес-Крупка Т. П.» при кафедрі терапії імені професора П. І. Локеса Полтавської державної аграрної академії. Діагноз на демодекоз встановлювали, засто-совуючи удосконалену методику В. О. Євстаф’євої та ін., з використанням суміші «Бішофіту» та гліцерину у співвідношенні 1 : 1. Акарологічне дослідження за дослідний період зробили 562 собакам дванадцяти порід (службові, мисливські, декоративні) та безпорідні, яких було розділено на п’ять вікових груп (собаки до одного року, від одного до трьох років, від трьох до шести років, від шести до дев’яти та собаки віком понад дев’ять років). Під час проведених досліджень встановлено, що собаки на території м. Полтави уражені збудником демодекозу Demodex canis, Leydig, 1859. Інвазо-ваність собак в середньому становила 7,29 %. Доведено, що вік тварин істотно впливає на показник інвазованості. Максимальну екстенсивність інвазії зареєстровано в собак двох вікових груп – тварин віком 1–3 роки та старше 9 років (ЕІ=33,49 та 29,14 % відповідно). Найменш ураженими були соба-ки до 12-ти місячного віку (ЕІ=18,45 %). За результатами досліджень встановлено, що показники екстенсивності демодекозної інвазії залежали від породних особливостей собак. Найбільш ураже-ними збудником демодекозу виявилися собаки мисливських порід та безпорідні тварини. У собак мис-ливських порід показник інвазованості сягав 41,46 %, натомість у безпорідних цей показник стано-вив 26,83 %. Тварини декоративних порід виявилися найменш сприйнятливими до захворювання, се-редня інвазованість у цій групі собак склала 12,21 %.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
8

Шевченко, Оксана, e Анна Федяєва. "ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ДОБОРУ І ТЕСТУВАННЯ СОБАК НА ПРИДАТНІСТЬ ДО ДРЕСИРУВАННЯ ПО ЗАХИСТУ". Grail of Science, n.º 17 (3 de agosto de 2022): 200–203. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.22.07.2022.035.

Texto completo da fonte
Resumo:
Комплектування поголів'я службових собак здійснюється переважно шляхом закупівлі їх у кінологів-аматорів. Такі тварини, зазвичай, мають різну міру підготовленості. У практиці доводиться стикатися з такими випадками, коли наявність небажаних особливостей вищої нервової діяльності у купленого собаки, своєчасно не виявленою комісією, вимушувало вибраковувати собаку як не придатну до дресирування для розшукової і захисної служби. Тому в даний час при закупівлі собак повинні проводиться їх тестування на придатність до службового використання [1].
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
9

Чеканцева, Д. Ю., Н. С. Канівець, Л. П. Каришева e В. В. Боброва. "ДІАГНОСТИКА ГОСТРОГО ПАНКРЕАТИТУ В СОБАКИ: КЛІНІЧНИЙ ВИПАДОК З ВЕТЕРИНАРНОЇ ПРАКТИКИ". Вісник Полтавської державної аграрної академії, n.º 3 (25 de setembro de 2020): 227–32. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2020.03.26.

Texto completo da fonte
Resumo:
Панкреатит – це запалення підшлункової залози, що в собак найчастіше має гострий перебіг. Ухворих тварин виявляються блювання, кольки, скавчання, неприродна поза під час стояння, інколипроноси. Дослідження проводили в умовах клініки ветеринарної медицини міста Миколаєва. Мета досліджень – аналіз діагностики собаки у разі гострого панкреатиту. Ми дослідили і навели випадок з клінічної практики – це собака породи боксер віком 5 років масою тіла 17 кг, хвора на гострий панкреатит. Описано різні методи діагностики для постановки правильного діагнозу. В результаті проведеного обстеження брали до уваги дані анамнезу хворої тварини. Виявлено основну причину захворювання ‒ безконтрольна годівля (необмежений доступ до годівниці, у якій постійно був корм), яка спричинює надмірне споживання собакою кормів. Визначено зміни клінічного стану собаки та встановлено характерні ознаки (гіпертермію, тахіпное, тахікардію, невластиву позу під час стояння, кволість). У разі гематологічних досліджень діагностовано «запальну анемію» і помірний лейкоцитоз. Під час аналізу біохімічних показників виявлено гіперферментемію альфа-амілази, яка була майже удвічі вище за показник норми для собак. Підвищення активності в сироватці крові цього ферменту реєструється у разі ураження клітин підшлункової залози, особливо у разі гострого панкреатиту. Водночас діагностували білірубінемію та підвищення активності трансаміназ (АлАТ і АсАТ). Ультрасонографічно встановлено зміни розмірів та структури підшлункової залози. Візуалізація органу під час сонографії була нечітка та гіпоехогенна, що підтверджує набряк його тканин. На отримані результати доцільно зважати ветеринарам-практикам за необхідності диференціювання захворювань підшлункової залози.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
10

Була, Людмила Валер’янівна, Софія Валеріївна Свисенко, Юлія Миколаївна Павленко, Оксана Леонідівна Джура e Людмила Сергіівна Бартєнєва. "ВПЛИВ ПОРОДНОЇ НАЛЕЖНОСТІ, СТАТІ ТА ПОКАЗНИКІВ ЕКСТЕР’ЄРУ СОБАК НА ЇХНІ РОБОЧІ ЯКОСТІ З КІНОЛОГІЧНОГО ФРИСТАЙЛУ". Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Livestock, n.º 4 (47) (22 de junho de 2022): 202–8. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.lvst.2021.4.35.

Texto completo da fonte
Resumo:
При проведенні досліджень вивчались матеріали звітів змагань з кінологічного фристайлу ВГО «Кінологічна Спілка України» за 2017-2021 рр. та результати опитування господарів собак з інших країн, національні кінологічні організації яких входять до складу FCI (Латвія, Литва, Білорусь, Росія), та які погодились зробити проміри своїх собак та оприлюднити результати своєї пари на змаганнях різного рівня. Дослідженнями встановлено, що найкращі результати на змаганнях демонструють собаки породної групи вівчарки (26,98±0,22 бали) при статистично вірогідній різниці Р≥0,999 порівняно до інших досліджених породних груп. Враховуючи працездатність собак залежно від розміру породи, до якої вони належать, ми можемо відзначити, що найбільший бал за загальну уяву композиції отримали собаки великих порід 8,64±0,27 бали, а ось за рівень складності та інтерпретацію лідерами стали тварини середнього розміру з результатом 7,01±0,63 та 8,63±0,08 бали відповідно. За підсумком всього випробування з кінологічного фристайлу, найвищий бал у собак великих порід. Проте різниця між балами собак різних розмірів була невеликою та статистично невірогідною. Аналіз статевого диморфізму працездатності собак з цієї дисципліни показав, що середня оцінка псів за всіма показниками трохи вища в порівнянні з оцінкою сук, але різниця була також незначною і статистично недостовірною. Тому, підсумовуючи вищевказане робимо висновок, що стать та розмір собаки не впливають на робочі якості з кінологічного фристайлу. При розрахунку взаємозв’язку індексів тілобудови з окремими показниками робочих якостей собак спостерігається тенденція, що собаки більш високоногі (r=0,40±0,23) та міцного або сухого типу конституції в рингу виглядають більш ефектно і граціозно, що впливає на суб’єктивну оцінку суддів при оцінці загальної уяви та інтерпретації виступу спортивної пари. Проте коефіцієнти кореляції були статистично не вірогідними (Р<0,95). Результати проведених досліджень вказують на те, що екстер’єр собаки значно не впливає на його робочі якості у кінологічному фристайлі і ми можемо припустити, що основним фактором впливу є кваліфікація роботи інструктора з дресирування та хендлера собаки.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
11

Лобанова, Татьяна Владимировна, Ольга Петровна Бачура e Георгий Петрович Визгалов. "Собаководство у населения города Березова в XVI-XIX веках (по результатам изучения остеологической коллекции)". Археология Евразийских степей, n.º 1 (29 de fevereiro de 2024): 73–88. http://dx.doi.org/10.24852/2587-6112.2024.1.73.88.

Texto completo da fonte
Resumo:
В статье описана остеологическая коллекция позднесредневековых собак из раскопок Березовского городища XVI–XIX веков. В мерзлом культурном слое хорошо сохранились множественные костные остатки (более 547 экземпляров), в том числе и почти целые скелеты собак разного возраста. Проанализированы распределение остатков собак на вскрытых раскопками площадках, состав элементов скелета, краниологические параметры, возрастной состав, патологии на костях. Восстановлен рост в холке и вес собак. Все собаки были местного разведения, и притока извне других пород не было, как и специального отбора. На протяжении всего периода в Березове содержались однотипные собаки, по своему внешнему облику близкие к современным лайкам. Собаки были разного размера, 37–60 см высотой в холке, и весом 10–30 кг. Животные свободно перемещались по городу, часто питались твердыми кухонными отходами. Собак использовали в качестве тягловой силы, а в холодное время как транспортное животное, в меньшей степени для охоты на пушных зверей, пернатую дичь и для выпаса северных оленей. В ряде случаев местное население могло использовать собак в ритуальных обрядах.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
12

Григорій Анатолійович, Зон, Петров Роман Вікторович, Івановська Людмила Борисівна, Зон Ілля Григорович e Тіон Метью Тергунзве. "ПАРВОВІРУСНИЙ ЕНТЕРИТ СОБАК: СУЧАСНИЙ СТАН ПРОБЛЕМИ". Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Veterinary Medicine, n.º 2(61) (18 de setembro de 2023): 3–13. http://dx.doi.org/10.32782/bsnau.vet.2023.2.1.

Texto completo da fonte
Resumo:
У статті проведений критичний аналіз сучасних даних щодо парвовірусного ентериту собак. На сьогоднішній день захворювання собак цим вірозом викликає занепокоєння ветеринарних лікарів-практиків у зв’язку з його широким розповсюдженням на території України та в цілому світі. Додаткові ризики розповсюдження інфекції створює велика кількість безпритульних собак, серед яких не проводяться діагностичні та профілактичні заходи по боротьбы з парвовірусним ентеритом. Збудником парвовірусного ентериту собак є невеликий за розмірами вірус з родини Parvoviridae. Джерелом інфекції виступають хворі собаки та вірусоносії. Крім собак хвороба складає небезпеку для єнотовидних собак, лисиць, куниць. Найбільш сприйнятливі до захворювання молоді собаки віком від двох до п’ятнадцяти тижнів. Собаки віком понад три роки в більшості випадків не хворіють на парвовірусний ентерит. Тварина заражається навіть при короткотривалому контакті з інфікованою твариною або вірусовмісним матеріалом. Існують фактори, що впливають на зараження собак, такі як природна резистентність організму, наявність колострального імунітету, стать вік, порода, тощо. Виділяють наступні форми захворювання: серцеву, кишкову, абортивну, змішану, що проявляється ураженням певних систем організму собаки та проявом відповідних клінічних і патолого-анатомічних змін. На цей час розроблено багато методів діагностики парвовірусного ентериту, проте у зв’язку з мутацією збудника, вони потребують постійного удосконалення. Збудник парвовірусного ентериту собак стійкий до впливу факторів зовнішнього середовища, що створює додаткові проблеми при проведенні дезінфекції. Наявність великої кількості засобів специфічної профілактики не завжди ефективно призводить до зниження показника захворювання тварин, тому що ці засоби можуть використовуватися без урахування епізоотичної ситуації, особливостей організму собак, віку тварин тощо.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
13

Горб, К. О. "ПОРОДНА СПРИЙНЯТЛИВІСТЬ ДОМАШНІХ СОБАК ДО ЕКТОПАРАЗИТІВ РОДУ CTENOCEPHALIDES (SIPHONAPTERA, PULICIDAE)". Вісник Полтавської державної аграрної академії, n.º 2 (26 de junho de 2020): 164–69. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2020.02.20.

Texto completo da fonte
Resumo:
У домашніх м’ясоїдних тварин реєструють хвороби, збудники яких можуть заражати не тільки собак і котів, але й інших тварин, а також людину. Найбільш відомими і поширеними ектопаразитами домашніх собак є блохи роду Ctenocephalides, небезпека яких пов’язана і з тим, що вони мо-жуть бути переносниками збудників багатьох інфекційних та інвазійних хвороб. Дослідження вико-нували на базі лабораторії кафедри паразитології та ветеринарно-санітарної експертизи Полтав-ської державної аграрної академії та в умовах ветеринарного сервісу «VetExpert» (м. Полтава). Ме-тою досліджень було вивчити особливості сприйнятливості собак різних порід до збудників ктено-цефальозу. За результатами проведених досліджень встановлено, що показники екстенсивності ін-вазії собак коливалися в межах від 35,58 до 84,12 % за коливань інтенсивності інвазії від 14,57 до 27,54 екземплярів бліх на тварину. Найбільш сприйнятливими до Ctenocephalides spp. виявилися без-породні собаки та метиси, екстенсивність інвазії сягала відповідно 81,45 та 84,12 %, а середня ін-тенсивність інвазії – 27,54 та 21,37 екз./гол. Менш ураженими були собаки службових та мисливсь-ких порід, ЕІ – 51,66 та 41,41 % за ІІ – 18,40 та 16,23 екз./гол. Рідше діагностували ктеноцефальоз у собак декоративних порід, ЕІ – 35,58 % за ІІ – 14,57 екз./гол. Водночас собаки порід німецька вівчар-ка, середньоазіатська вівчарка, кавказька вівчарка, алабай, бурбуль, сибірський хаскі, коне-корсо, курцхаар, англійський бульдог, той-тер’єр, пудель та фокстер’єр виявилися найбільш ураженими Ctenocephalides spp., екстенсивність інвазії коливалася в межах від 57,73 до 83,19 %. Найменш ура-женими виявилися собаки порід ягтерєр та французький бульдог, ЕІ – 10,61 та 13,92 % відповідно. З’ясовано, що більш сприйнятливими до ктеноцефальозної інвазії є довгошерсті породи собак, де екстенсивність та інтенсивність інвазії сягає відповідно 70,60% та 20,24 екз./гол. Водночас корот-кошерсті собаки виявилися менш інвазованими збудниками ктеноцефальозу – 35,65 % та 13,00 екз./гол. Отримані дані щодо породної сприйнятливості собак до збудників ктеноцефальозу дають змогу більш ефективно планувати та проводити профілактичні заходи, зважаючи на особли-вості породи тварин.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
14

Е.А., Козина. "ВЛИЯНИЕ НОРМИРОВАННОГО КОРМЛЕНИЯ И ФИЗИЧЕСКОЙ НАГРУЗКИ НА ФИЗИОЛОГИЧЕСКОЕ СОСТОЯНИЕ СОБАК". Bulletin of KSAU, n.º 12 (18 de dezembro de 2019): 104–11. http://dx.doi.org/10.36718/1819-4036-2019-12-104-111.

Texto completo da fonte
Resumo:
Успешное восстановление собак с ортопедическими проблемами в послеоперационный период возможно при нормированном кормлении и физической нагрузке. Основные задачи исследований – изучение кормления собак в зависимости от физиологического состояния, особенностей восстановления собак при дисплазии тазобедренного сустава (ТБС), динамики восстановления мышечной массы. В послеоперационный период резекции бедра опытным животным скармливали в составе основного рациона витаминный комплекс «Страйд», а также проводили восстановительные физические занятия. В первый месяц начинали занятия с массажа. Далее проводили электростимуляцию мышц, затем занятия в бассейне. В течение 2-го месяца восстановления собаки занимались в бассейне, а в 3-й месяц дополнительно чередовали занятия на беговой дорожке и балансировочном оборудовании. На 4-м месяце 1 раз в неделю собаки занимались в бассейне и 2 раза на специализированном фитнес-оборудовании. Отдыхали собаки в течение 5-го месяца опытного периода, а в 6-м месяце по одному занятию в неделю проводили в бассейне и на фитнес-оборудовании. В начале и конце опыта у собак брали промеры. За 6 месяцев объем мышечной массы увеличился значительно, а масса тела – на 2 кг. Одна из собак опытной группы через 8 месяцев после операции участвовала в выставке собак, где оценена на отлично, отмечен хороший толчок задних конечностей. По окончании опыта собаки контрольной группы, которые получали только основной рацион, хромали и у них конечность – с непрямолинейными движениями, у животных опытной группы хромота не заметна, движения прямолинейные. Таким образом, применение витаминного комплекса «Страйд» и восстановительных занятий является целесообразным.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
15

Шевченко, Оксана. "ТЕХНОЛОГІЯ ВИКОРИСТАННЯ ЯГДТЕР’ЄРА В П-ПОДІБНІЙ НОРІ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ДЕЯКИХ ЇЇ ЕЛЕМЕНТІВ". Grail of Science, n.º 28 (22 de junho de 2023): 178–81. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.09.06.2023.28.

Texto completo da fonte
Resumo:
Перевіряються та оцінюються різні навики, такі як: вхід, підхід , злість, в'язкість, голос, послух, тому що тільки на випробуваннях, спостерігаючи собаку в роботі, можна визначити тип вищої нервової діяльності, реакції які переважають, характер і темперамент собаки для коректної оцінки роботи собаки та подальшого відбору її як племінної тварини.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
16

Bula, L. V., Yu M. Pavlenko, L. M. Ladyka e S. V. Svysenko. "ОЦІНКА РОБОЧИХ ЯКОСТЕЙ СОБАК НОРНИХ ПОРІД В УМОВАХ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ". Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Livestock, n.º 3 (38) (30 de setembro de 2019): 96–100. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.lvst.2019.3.12.

Texto completo da fonte
Resumo:
На базі Федерації Мисливського Собаківництва України в Львівської області проводилось випробування та оцінка робочих якостей собак мисливських порід у природних та штучних норах по підсадному звіру. На випробуваннях оцінювались основні показники роботи собак, а саме: чуття і пошук, сміливість, злостивість і правильність хватки, голос, в‘язкість, спритність та слухняність за спеціальною шкалою нарахування балів. Щодо результатів випробування вельштер’єрів, встановлено достатньо високу оцінку робочих якостей собак даної породи за такими показниками, як чуття і пошук (18,20±2,901 балів) та в’язкість (26,47±3,062 бала). Що стосується показників спритності та слухняності, найкращу роботу серед собак всіх досліджуваних порід демонструють такси – 16,50 та 4,50 бали відповідно. Собаки породи фокстер’єр виявились кращими за сміливістю, злостливістю і правильністю хватки – 17,9 балів. У цілому аналізуючи результати випробувань по підсадному звіру встановлено, що собаки породи ягдтер‘єр мали найвищі бали з показників голос та в’язкість (4,25 та 26,83 бали відповідно). Крім того досить високими були оцінки спритності, чуття і пошуку, сміливості, злостивості і правильності хватки - 14,90; 18,30; 15,60 балів відповідно. Це ще раз доводить, що ягдтер‘єр є найбільш роботоздатним собакою для полювання. Показники робочих якостей нащадків племінних псів породи ягдтер’єр свідчать, що за такими ознаками як чуття (16,14 балів), сміливість (16,67 бали), голос (4,33 балів) та спритність (16,33 балів) кращі результати мають потомки плідника Найт-Барта. Серед сук за такими робочими якостями як пошук (19,00 бала) і сміливість (17,33 бала) кращі результати демонструють потомки Димки.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
17

Павленко, Юлія Миколаївна, Людмила Сергіївна Бартєнєва, Валентин Петрович Матвійчук, Олександр Васильович Виноград e Андрій Миколайович Доменюк. "РЕЗУЛЬТАТИ ВІДБОРУ СОБАК ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ДО СЛУЖБОВОГО ВИКОРИСТАННЯ В УСТАНОВАХ ДЕРЖАВНОЇ КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ". Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Livestock, n.º 2 (16 de junho de 2023): 17–22. http://dx.doi.org/10.32782/bsnau.lvst.2023.2.3.

Texto completo da fonte
Resumo:
У дослідженнях враховували результати випробувань поголів’я службових собак порід німецька та бельгійська вівчарка установ виконання покарань України. Тварини трьох дослідних груп були оцінені за породним, віковим складом, ознаками прив’язаності до дресирувальника, у межах груп, порід та залежно від віку. Серед службових навичок собак вивчались наявність нюхово-пошукової реакції, здатність до апортування, захисна реакція тварин, реагування на сильні звукові подразники. За результатами випробувань проводився комплексний аналіз перевірки робочих якостей собак, згідно якого тварини отримують рекомендації для подальшого навчання. У результаті досліджень встановлено, що в усіх трьох піддослідних групах за породним складом мала перевагу порода – німецька вівчарка. В усіх піддослідних групах тварини були віком від одного до трьох років. За таким показником як прив’язаність собаки до дресирувальника тварини різних груп та порід мали певні відмінності. Тварини перших двох груп 100% були прив’язані до дресирувальника, а в третій групі 13 % собак навпаки не були прив’язані до дресирувальника. Стосовно породного складу встановлено, що 100% собак породи бельгійська вівчарка були прив’язані до свого дресирувальника. Дві собаки, або 6% породи німецька вівчарка не були прив’язані до дресирувальника. За ознакою нюхово-пошукова реакція всі тварини породи німецька вівчарка задовольнили вимоги. За ознакою апортування тварини першої групи отримали позитивну оцінку. Собаки двох інших груп мали у своєму складі тварин, які отримали негативну оцінку за апортування. Встановлено, що у першій групі серед тварин породи німецька вівчарка дві тварини були пасивні, а інші активно-оборонні. Собаки породи бельгійська вівчарка всі були активно-оборонними. Тварин усіх груп мали позитивну оцінку згідно перевірки на сильні звукові подразники. У цілому при проведенні комплексної оцінки встановлено, що поголів’я собак обох досліджуваних порід відповідає вимогам, встановлених для службових тварин.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
18

Левицька, В. А., А. В. Березовський e А. Б. Мушинський. "ДІАГНОСТИКА АНАПЛАЗМОЗУ В СОБАК". Вісник Полтавської державної аграрної академії, n.º 2 (26 de junho de 2020): 252–58. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2020.02.32.

Texto completo da fonte
Resumo:
Гранулоцитарний анаплазмоз – трансмісивне захворювання, що спричиняється дрібними облігатними внутрішньоклітинними бактеріями ряду Rickettsiales, а саме Anaplasma phagocytophilum. Можуть хворіти люди, собаки, коти, коні, вівці, кози, велика рогата худоба, лами. Дослідження проводили на базі ветерина-рної клініки «Фауна-Сервіс» м. Кам’янець-Подільського Хмельницької області протягом 2018–2019 років.На прийом до клініки потрапляли собаки різного віку, породи та статі. У дослідження було включено 13собак з позитивним ПЛР результатом на ДНК A. phagocytophilum. У всіх 13 собак спостерігали гоструформу захворювання. Більшість собак мали неспецифічні клінічні ознаки, такі як млявість та зни-жена рухова активність. Рідко спостерігались діарея та блювота. При фізичному огляді собаки бу-ли неактивними. Реєстрували гіпертермію (від 39,7 до 41,20 °C), тахікардію та поліпноє. Біохімічнедослідження крові виявило незначне зниження загального білка у 10 собак (53,57±1,36 г/л) і альбумінув 6 собак (23,01±1,31 г/л). Гематологічні зміни включали тромбоцитопенію в 11 собак(110,95±5,71 х 109/л) та анемію у 8 собак (кількість еритроцитів 4,55±0,36 х 1012/л; гемоглобін94,28±5,85 г/л; гематокрит 32,92 %). Також у 2 собак спостерігали лейкоцитоз (10,25±1,87 х 109/л).Крім того, найпоширенішими відхиленнями було підвищення ферментів у 8 собак та гіпербілірубіне-мія у 5 собак. Концентрація білірубіну була вище норми (23,98±6,65 мкмоль/л); лужна фосфатаза –113,53±15,58 од/л, АЛТ – 117,74±14,44 од/л, АСТ – 70,98±9,15 од/л. У мазках крові у 9 собак було вияв-лено в нейтрофілах невеликі овальні базофільні внутрішньоцитоплазматичні включення (морули) ро-зміром від 2 до 3 мкм, що відповідали A. phagocytophilum. Для остаточного встановлення і підтвер-дження діагнозу необхідне проведення аналізу крові методом ПЛР. Отже, гранулоцитарний анапла-змоз необхідно вважати як диференційний діагноз у собак у період активності кліщів у Хмельницькійобласті.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
19

КУСАКИНА, Е. А., e Р. В. МАЛЬЧИКОВ. "Психофизиологическая совместимость специалиста-кинолога и служебной собаки". Penitentiary Science 13, n.º 3 (9 de dezembro de 2019): 416–22. http://dx.doi.org/10.46741/2686-9764-2019-13-3-416-422.

Texto completo da fonte
Resumo:
В статье рассматриваются результаты исследования, посвященного изучению одного из важнейших аспектов служебного собаководства – психофизиологической совместимости специалиста-кинолога и собаки. В качестве основных методов сбора эмпирического материала выступили система проверки динамических характеристик АРАКС и методика определения особенностей темперамента кинологов, разработанная Г. Айзенком. Результаты исследования подчеркивают прямое влияние совместимости темперамента кинолога и служебной собаки на результаты дрессировки и совместное выполнение служебных задач. В учреждениях уголовно-исполнительной системы в целях повышения эффективности деятельности кинологической службы целесообразно учитывать психофизиологические особенности в формируемых парах «кинолог – собака».
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
20

Фарида, Нуржанова, Abekeshev N. T., Zhumagaliyeva G. K e Montayeva N. S. "ЭПИЗООТОЛОГИЧЕСКИЕ ОСОБЕННОСТИ БАБЕЗИОЗА СОБАК В г. УРАЛЬСК". Ġylym ža̋ne bìlìm 1, n.º 3(72) (25 de setembro de 2023): 122–31. http://dx.doi.org/10.52578/2305-9397-2023-3-1-122-131.

Texto completo da fonte
Resumo:
Среди трансмиссивных заболеваний собак очень распространенным и клинически значимым является бабезиоз. Простейшие кровепаразиты имеют большое экономическое значение для медицины и ветеринарии. Статистический анализ данных по заболеваемости бабезиозом в период 2020 – 2022 годы показал, что ежегодно регистрируется заболеваемость бабезиозом собак разных пород и возрастов. Заболеванию подвержены собаки разных возрастов. Самый высокий уровень инфицирования был обнаружен в возрастной группе от 6 месяцев до 2 лет (35%) и от 2 до 5 лет (27 %). Большую часть заболевших составляли собаки городской популяции, которые заражались бабезиозом в основном в черте города. Заболевание протекало в чаще всего в острой форме, особенно у молодых животных, реже хронической. Разнообразие клинических симптомов при бабезиозе собак связано с воспалительными процессами, поражающими различные органы и системы, индуцированной присутствием паразитов. Выявлена сезонность заболеваемости: весенний период- с конца марта по май, осенний – с августа по октябрь. Природно-климатические и экологические условия области способствуют циркуляции паразита в течение всего года. Широкому распространению заболевания способствуют несвоевременная обработка территории от клещей, увеличение популяции собак.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
21

Бачура, О. П., Т. В. Лобанова e Г. П. Визгалов. "DOGS (CANIS FAMILIARIS) FROM YENISEYSK (17th-19th CENTURIES)". Краткие сообщения Института археологии (КСИА), n.º 263 (15 de novembro de 2021): 160–75. http://dx.doi.org/10.25681/iaras.0130-2620.263.160-175.

Texto completo da fonte
Resumo:
Статья посвящена описанию остеологической коллекции собак (103 экз.) из раскопок усадьбы Баландина XVIII-XIX вв. в г. Енисейске. Исследования показали, что это были собаки мелкого и среднего размера. Мелкая форма собак, по-видимому, происходит от каких-то привозных пород. Собаки средних размеров образовались от местных восточносибирских лаек. Продолжительность жизни собак небольшая -около 6 лет, что было обусловлено плохими условиями их содержания. The paper describes osteological selection of dogs (103 specimens) from the excavations of the Balandin's town mansion dating to the 18th-19th centuries in the city of Yeniseysk. According to the research, the dogs were small and of medium size. Small dogs were apparently brought into the city from some other places whereas the ancestors of the medium-size dogs were local East Siberian Laikas. These dogs did not live for a long time, in many cases, around six years, which was explained by poor animal welfare.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
22

Була, Людмила Валер’янівна, Софія Валеріївна Свисенко e Юлія Миколаївна Павленко. "ОЦІНКА СОБАК РІЗНИХ ПОРІД ЗА ПОКАЗНИКАМИ РОБОЧИХ ЯКОСТЕЙ НА ЗМАГАННЯХ З НАЦІОНАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ ДРЕСИРУВАННЯ «ОХОРОННИЙ СОБАКА»". Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Livestock, n.º 4 (47) (22 de junho de 2022): 191–97. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.lvst.2021.4.33.

Texto completo da fonte
Resumo:
При проведенні досліджень вивчались матеріали звітів змагань за 2009-2014 р.р. з прикладних видів підготовки собак за національною програмою «Охоронний собака - А», яка входить до комплексу охоронно-захисних програм «Відсіч» Всеукраїнської громадської організації «Кінологічна спілка України». Оцінка робочих якостей проводилась за 100 бальною шкалою відповідно демонстрації твариною 5 навичок: реакція на звук пострілу, реакція на ласощі, охорона посту, охорона провідника та соціальна адаптація. Дослідженнями встановлено, що найкращі результати на змаганнях демонструють собаки породи італійський кане корсо (95,00±1,51 бали), та відносно невеликим коефіцієнтом варіації 5,52 %. Крім того, рекомендовано відбирати до дресирування собак породи американський стаффордширський тер’єр та породної групи вівчарки, які статично вірогідно отримали високі бали за середньою оцінкою робочих якостей (88,57-90,81 бали; Р≥0,999). Враховуючи критерій вірогідності, існує позитивний зв'язок між оцінками охорони посту та провідника до загального балу за виконання програми «Охоронний собака-А». При чому найбільше значення коефіцієнту кореляції було зафіксовано в породі російський чорний тер’єр 0,98±0,07 із вірогідністю Р≥0,999 за виконання третьої навички. Саме завдяки отриманим результатам кореляційного взаємозв’язку оцінки навичок охоронних собак до загальної оцінки на змаганнях можна зробити висновок, що саме від оцінки охорони посту та провідника в більшій мірі залежить кінцевий бал виконання програми «Охоронний собака-А». Враховуючи достовірний взаємозв’язок навичок в певному порядку до загальної оцінки ми рекомендуємо внести зміни до системи оцінювання даної програми, а саме надання більшого пріоритету при оцінюванні в балах навичок охорони і зменшення за бальною оцінкою інших навичок.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
23

Гадаев, Х. Х. "DEMODEX CANIS В УСЛОВИЯХ ЧЕЧЕНСКОЙ РЕСПУБЛИКИ". II МНК «Инновационная деятельность как фактор развития агропромышленного комплекса в современных условиях», n.º 1 (28 de fevereiro de 2020): 261–64. http://dx.doi.org/10.36684/22-2020-1-261-264.

Texto completo da fonte
Resumo:
Использование собак в сельском хозяйстве, особенно в животноводстве, временами является необходимостью и традицией в Чеченской Республике. Вместе с тем, ветеринарный контроль этой группы собак в большинстве случаев оставляет желать лучшего. Не редкость, когда в овцеводческих отарах и на отгонных пастбищах содержатся собаки, зараженные паразитарными заболеваниями. Результаты лабораторных исследований и клинические показатели осмотра дают основание диагностировать у собак демодекоз. Статистика распространения демодекоза у собак в условиях города и села показала высокую инвазированность в сельских районах (21,1%) и сравнительно низкую в городах (всего 10,0%).
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
24

Євстаф’єва, В. О., e К. А. Гаврик. "Поширення акарозів собак в умовах м. Кременчука". Вісник Полтавської державної аграрної академії, n.º 1-2 (26 de junho de 2015): 91–94. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2015.1-2.18.

Texto completo da fonte
Resumo:
Представлені результати визначення видового складу акариформних кліщів, які паразитують на собаках міста Кременчука. Вивчено поширення ака-розів собак, а також сезонну та вікову динаміки ін-вазій. Внаслідок акарологічних досліджень встанов-лено значне ураження собак демодексами, отодекте-сами та саркоптесами. Демодекозом і саркоптозом хворіють дорослі собаки, отодектозом – молодняк до 6-місячного віку. Акарози собак у Кременчуці ре-єструються впродовж року, проте демодекозна інва-зія припадає на весняно-осінній, отодектозна – літ-ньо-зимовий, саркоптозна – осінньо-зимовий періоди року. The results determine the species composition of Acariformes that parasites on dogs of town Kremenchuk. We studied the distribution of akaroses of dogs and seasonal and age dynamics of invasions. As a result of akarological studies we found significant lesions of dogs by demodexes, otodexes and sarkopteses. Adult dogs ill demodecosis and sarcoptosis, otodektosis – young up to 6 months of age. Akaroses of dogs in town Kremenchuk was recorded during the year, but the peak of demodekosic invasion falls on spring and autumn, otodektosic – summer and winter, sarkoptosic – autumn and winter seasons.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
25

Радайкина, Т. М., e Ф. П. Пильгаев. "Комплексная диагностика хронического гепатита у собаки". ТЕНДЕНЦИИ РАЗВИТИЯ НАУКИ И ОБРАЗОВАНИЯ 99, n.º 5 (2023): 191–94. http://dx.doi.org/10.18411/trnio-07-2023-298.

Texto completo da fonte
Resumo:
В статье рассматривается, какими методами клинического исследования осуществляется комплексная диагностика хронического гепатита у собаки. В результате анализа было выяснено, что хронический гепатит у собак – это продолжительное воспалительное заболевание печени, которое может быть вызвано различными причинами, включая инфекционные, токсические, аутоиммунные и генетические факторы. Это состояние сопровождается структурными и функциональными изменениями печени, которые могут прогрессировать со временем. Для проведения комплексной диагностики хронического гепатита выполняют ряд диагностических процедур, включающих клиническое исследование, лабораторные анализы и инструментальные исследования.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
26

Маценко, О. В., Ю. В. Собакар, І. В. Фурда, Ю. О. Щепетільніков e О. В. Ільіна. "Біохімічні показники сироватки крові собак за гіперадренокортицизму". Scientific Progress & Innovations 26, n.º 1 (29 de setembro de 2023): 67–71. http://dx.doi.org/10.31210/spi2023.26.01.11.

Texto completo da fonte
Resumo:
Під гіперадренокортицизмом розуміють стійке хронічне підвищення рівня кортизолу у крові.Ми дослідили 13 кобелей та 7 самок собак з підозрою на синдром Кушинга за анамнестичними даними тарезультатами клінічних досліджень. У 10 кобелів та 5 самок собак було підтверджено діагноз на синдромКушинга (гіперадренокортицизм). Тварин, у яких діагноз не було підтверджено, сформували у контрольнугрупу. У сироватці крові визначали: вміст глюкози, концентрацію сечовини, креатинін, загальний білок,концентрацію кальцію, концентрацію фосфору, активність аланін- (АлАТ), амілізи та лужної фосфатази.З гематологічних показників визначали кількість еритроцитів і лейкоцитів, концентрацію гемоглобіну,лейкограму визначали в пофарбованих мазках і гематокрит. Біохімічні дослідження сироватки крові собаквиконували на базі кафедри внутрішніх хвороб і клінічної діагностики тварин Державного біотехнологіч-ного університету та ПП «Алвіс-класс» м. Харкова. Було сформовано дві групи тварин: перша – собаки згіперадренокортицизмом (15 собак) та друга – здорові собаки (5 тварин). Ми зʼясували, що у хворих тваринпідвищуються окремі біохімічні показники сироватки крові. Зокрема концентрація глюкози булапідвищеною у 4 собак, активність аланінамінотрансферази – у 10-ти, лужної фосфатази – у 8-ми тварин. Митакож дослідили гіперхолестеролемію та гіперглікемію в собак за наявності синдрома Кушинга через ката-болізм структурних протеїнів та утилізацію амінокислот у процесі глюконеогенезу. В сироватці крові хво-рих на гіперадренокортицизм собак концентрація аланін-амінотрансферази та лужної фосфатази була в 2,6та 3,0 рази вищою порівняно зі здоровими тваринами. Вміст холестеролу в сироватці крові хворих собак буввищим на 49 %. Кількість еритроцитів у крові хворих тварин була на 40 % вищою, а тромбоцитів – у 3,1 разавищою порівняно із тваринами з групи контролю. У хворих на гіперадренокортицизм собак встановленоеозинопенію, кількість еозинофілів була меншою в 2,7 раза.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
27

Богач, М. В., І. Д. Юськів, О. М. Богач e В. Д. Старків. "ПОШИРЕННЯ ТА ФОРМИ ПЕРЕБІГУ ДЕМОДЕКОЗУ СОБАК В УМОВАХ МІСТА ОДЕСИ". Вісник Полтавської державної аграрної академії, n.º 3 (25 de setembro de 2020): 251–56. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2020.03.29.

Texto completo da fonte
Resumo:
Демодекоз собак – хронічне захворюваня, яке характеризується запаленням і десквамацією рого-вого шару шкіри, зниженням імунного статусу організму, вираженим виснаженням тварини. Demodex spp. вважаються патогенними, коли їхня кількість збільшується й уражає дерму. Демоде-коз собак – це захворювання, що виникає в результаті бурхливого розмноження і розселення демоде-козних кліщів, що призводить до локального або генералізованого запалення шкіри і супроводжуєть-ся випаданням шерсті, виникненням папул, пустул, потовщень і складок шкіри, призводить до ви-снаження, а іноді ‒ до загибелі тварин. Поширення інвазії супроводжується погіршенням загального стану уражених собак і клінічною картиною хвороби. Тому вивчення клінічного прояву демодекозу як одного з показників комплексної діагностики цього захворювання є актуальним. За результатами вивчення епізоотичної ситуації щодо акарозів собак на території м. Одеси зареєстровано три види саркоптіформних та тромбідіформних кліщів – збудників акарозів м’ясоїдних тварин: Demodех canis, Otodectes cynotis, Sarcoptes canis. У загальній акарозній патології собак в умовах м. Одеси ма-сова частка демодекозу складає 55,6 %, отодектозу ‒ 25,4 % та саркоптозу 19,0 %. Сприйнятли-вість собак до збудника демодекозу залежить від віку та статі тварин. Найчастіше хворіють со-баки віком від 6-ти місяців до 1 року (25,8 %), а також собаки 1‒2 річного віку (22,7 %). Самки ви-явились більш чутливими до збудника і склали 57,4 %. Найбільш уражені на локальну форму демоде-козу були собаки віком до 6-ти місяців (89,9 %), а на генералізовану – старше 10-ти років (72,4 %). Демодекозна інвазія максимально проявлялася восени (34,5 %) та навесні (29,1 %), дещо менше вліт-ку (23,9 %) та взимку (12,5 %).
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
28

Кітіченко, А. С., e В. В. Мельничук. "Вікова динаміка та породна сприйнятливість собак за кишкових нематодозів у місті Харків". Scientific Progress & Innovations 26, n.º 3 (29 de setembro de 2023): 92–96. http://dx.doi.org/10.31210/spi2023.26.03.17.

Texto completo da fonte
Resumo:
Дослідженнями структури та функціонування паразитарних систем у домашніх м’ясоїдних тварин останніми роками займається все більше науковців. Це пов’язано з розумінням еволюційної значущості паразитів для тварин-господарів і ролі паразитів у функціонуванні біоценозів. Аналізувати динаміку взаємодій популяцій паразитів та його господарів можна лише з моніторингових досліджень, проведення яких досить трудомістке. Саме тому встановлення вікової динаміки кишкових гельмінтозів собак різних порід в умовах великих міст є надзвичайно актуальним напрямом дослідження. Метою досліджень було встановити сприйнятливість собак до збудників нематодозів залежно від їх віку та породи в умовах м. Харків. Проведеними дослідженнями встановлено, що фауна нематодозів травного тракту собак в умовах дослідженого регіону представлена гельмінтами видів Trichuris vulpis, Toxocara canis, Toxascaris leonina та роду Ancylostoma/Uncinaria. Найбільш інвазованими за трихурозу та стронгілідозів органів травлення виявилися молоді собаки віком від 6 до 12 міс., де показники екстенсивності інвазії становили 32,4 та 16,8 % відповідно. За токсокарозу та токсаскарозу вищі показники ураженості собак встановлено у цуценят віком до 6 міс. – 37,0 та 16,9 %, а також у молодняку віком від 6 до 12 міс. – 18,2 та 17,1 % відповідно. У подальшому з віком собак показники екстенсивності інвазії поступово знижувалися та коливалися у межах від 2,4 до 7,5 %. Породна сприйнятливість собак до збудників трихурозу, токсокарозу, токсаскарозу та стронгілідозів органів травлення характеризувалася значним ураженням метисів та безпородних собак, де показники екстенсивності інвазії становили 22,9 %, 21,5 %, 13,3 % та 18,4 % відповідно. Менш інвазованими були собаки мисливських (22,1 %, 13,8 %, 11,7 % та 8,2 %) та службових (20,1 %, 9,7 %, 4,3 % та 4,3 %) порід. Рідше гельмінтози встановлювали у собак декоративних порід, де показники екстенсивності інвазії коливалися від 1,7 до 18,1 %. Отримані результати дають можливість враховувати епізоотичні особливості паразитування кишкових гельмінтозів у собак різного віку та породи в умовах м. Харків для успішного впровадження лікувально-профілактичних заходів.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
29

Истратова, И. "Дикие собаки". Наука и жизнь, n.º 9 (2012): 126–31.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
30

Gargalo, A. G. "ВОСПИТАНИЕ СОБАКИ". Международный школьный научный вестник (International School Scientific Herald), n.º 3 2021 (2021): 19. http://dx.doi.org/10.17513/issh.1456.

Texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
31

Мамченко, Віталій, Оксана Лавринюк e Вікторія Вечорка. "ОЦІНКА ТЕХНІКИ ГОДІВЛІ СЛУЖБОВИХ СОБАК В УМОВАХ НАВЧАЛЬНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ КІНОЛОГІЇ ПОЛІСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ". Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Livestock, n.º 2 (45) (31 de maio de 2021): 103–7. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.lvst.2021.2.15.

Texto completo da fonte
Resumo:
У статті наведена оцінка техніки годівлі службових собак в умовах навчальної лабораторії кінології Поліського національного університету. Аналізуючи звіти лабораторії кінології, слід відмітити, що кількість та породний склад собак за останні 3 роки поступово збільшується і на кінець 2020 року становить: Німецька вівчарка – 10 голів, Середньоазіатська вівчарка – 4, Лабрадор – 4, Самоїд –2, Далматинець – 1 голова. Основу раціону для службових собак займають корми тваринного походження (субпродукти, м'ясо, молоко та молочні продукти, жир тваринний), рослинного походження (крупа вівсяна, ячмінна, пшоно, овочі), морська риба або морепродукти, мінеральні добавки (кісткове борошно, сіль кухонна), вітамінні препарати (тетравіт, катозал). В умовах навчальної лабораторії собаки харчуються двічі на добу – уранці і у вечері, приблизно за 1,5 години до виконання службових обов’язків і через 30-60 хвилин після роботи. Годівля собак залежить від розпорядку доби. Собакам, які охороняють територію у нічні часи годування проводять за 80-120 хвилин до роботи, а зранку після того, як їх зняли з охорони після відпочинку. Напування службових собак без обмежень. Результати дослідження крові доводять нам про те, що всі фізіологічні процеси в організмі тварин відбуваються нормально, без відхилень. При розрахунках економічної ефективності наведені дані говорять про те, що витрати на раціони годівлі тварин у періоді спокою на 2115 гривень менші, ніж у собак, які виконують службові обов’язки. Це пояснюється тим, що тварини, які залучені на охорону об’єктів, територій, витрачають значно більше енергії та потребують підвищену потребу у поживних речовинах (м'ясо, риба).
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
32

Бородай, Є. О., e В. П. Година. "ПОШИРЕННЯ ТА ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ТРИХУРОЗУ СОБАК НА ТЕРИТОРІЇ МІСТА ПОЛТАВА". Вісник Полтавської державної аграрної академії, n.º 3 (27 de setembro de 2019): 200–206. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2019.03.27.

Texto completo da fonte
Resumo:
Нині собаківництво набуло важливого значення в усьому світі в різних галузях народного госпо-дарства. Потреби в розвитку службового, мисливського, спортивного та декоративного собаківництва зростають, оскільки ці тварини є незамінними помічниками людини. Надзвичайно небезпечними для м’ясоїдних тварин є гельмінтозні захворювання, збудниками яких є чимала група паразитич-них організмів, що належать до типу Nematoda. Дослідники зазначають про значне поширення середпопуляції домашньої собаки (Canis lupus familiaris) нематодозів травного каналу, серед яких особли-вої уваги набуває трихуроз. Дослідження виконували на базі лабораторії кафедри паразитології таветеринарно-санітарної експертизи Полтавської державної аграрної академії. Метою роботи булодослідити поширення та особливості перебігу трихурозу собак на території міста Полтава. За ре-зультатами копроскопічних досліджень собак встановлено, що середня екстенсивність трихурозноїінвазії в місті Полтаві становила 25,93 %. Показники інвазованості тварин Trichuris vulpis залежа-ли від їхнього віку. Найбільш ураженими виявилися молоді собаки віком від 6 до 12 місяців, екстенси-вність інвазії сягала 39,02 %. Надалі зі збільшенням віку собак показники екстенсивності інвазії по-ступово знижувалися до 14,29% – у собак старших 6 років. Найменш інвазованими збудником три-хурозу виявилися цуценята віком до 6 місяців, екстенсивність інвазії становила лише 8,57 %. Особ-ливості породної сприйнятливості собак до збудника трихурозу мали найбільші показники екстенси-вності інвазії в собак порід французький бульдог (72,73 %) та пекінес (40,00 %). Рідше трихуроз діа-гностували в собак порід лабрадор-ретривер, пудель та середньоазіатська вівчарка. Показники екс-тенсивності інвазії коливалися в межах від 12,50 до 16,67 %. З’ясовано, що трихуроз розвивається у53,57 % випадків як моноінвазія, а в 46,43% – як мікстінвазія. Співчленами останніх були три видинематод, що паразитують у кишковому каналі собак. Двокомпонентні мікстінвазії були представ-лені T. vulpis і Uncinaria stenocephala (38,47 %), T. vulpis і Toxascaris leoninа (30,77 %), T. vulpis іToxocara canis (15,38 %). Трикомпонентна мікстінвазія виявлена в 15,38 % хворих собак і була пред-ставлена T. vulpis, U. stenocephala і T. leoninа. Найчастіше трихуроз реєстрували в асоціації з унци-наріозом (53,85 %) та токсаскарозом (46,15 %). Рідше діагностували асоціацію трихурисів та ток-сокар (15,38 %).
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
33

Деревянченко, Олександр Вікторович, e Роман Вікторович Петров. "МОНІТОРИНГ ЕПІЗООТИЧНОЇ СИТУАЦІЇ ЩОДО ЗБУДНИКІВ ЕКТОПАРАЗИТОЗІВ СОБАК І КОТІВ У М. СУМИ". Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Veterinary Medicine, n.º 4(63) (27 de dezembro de 2023): 9–14. http://dx.doi.org/10.32782/bsnau.vet.2023.4.2.

Texto completo da fonte
Resumo:
На сьогоднішній день собаки та коти займають перше місце в списку домашніх тварин, і це має відповідні наслідки для їхнього здоров’я та добробуту та, водночас, для зоонозних ризиків для власників та населення в цілому. У статті наведені результати оцінки епізоотичної ситуації щодо ектопаразитозів собак та котів в центральному районі м. Суми та прилеглих територій. Проведено статистичний аналіз даних щодо ектопаразитозів за період 2019–2022 року. Дослідження проводились на базі кафедри вірусології, патанатомії та хвороб птиці факультету ветеринарної медицини Сумського національного аграрного університету та ветеринарній клініці «Ветсервіс». В своїх дослідженнях використовували статистичні та клінічні методи досліджень. Вивчали епізоотичну ситуацію щодо ектопаразитозів собак та котів по журналах реєстрації прийому тварин в клініці та проводили клінічні огляди собак та котів, власники яких скаржились на свербіж у їх улюбленців. Встановлено діагнози отодектоз, демодекоз, нотоедроз, сифонаптероз у собак та котів. Встановлено, що для центрального району м. Суми та прилеглих районів найбільше розповсюдження серед ектопаразитозів собак і котів має сифонаптероз, який за 2019–2022 роки проявив тенденцію до збільшення на 35,5%. Визначали вікові, сезонні, породні, гендерні особливості перебігу сифонаптерозу собак і котів за 2019–2022 роки. Найбільш часто на сифонаптероз хворіють коти віком 4–10 років (36,8%) та віком 1–4 років (30,8%), а також собаки віком 4–10 років (36,4%) та віком 1–4 років (32,0%). Найбільше часто перебіг сифонаптерозу відмічали в теплий період року з піком захворювання в липні, що свідчить про важливість тепла та вологи для розвитку збудників, що мають можливість швидко поширюватися серед домашніх тварин. В переважній кількості (89%) хворіли безпородні коти. Найчастіше виявляли бліх у безпородних собак (18%), на другому місці німецькі вівчарки (13%), лабрадори (10%), стафордширські тер’єри (7%), той-тер’єри (5%), спанієлі (4%). У собак та котів відмічали однакову тенденцію – самці обох видів тварин частіше хворіли на сифонаптероз, ніж самки. У собак кобелі хворіли 15,4% частіше, ніж суки, а коти хворіли частіше на 18,8%, ніж кішки.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
34

Биттиров, Анатолий Мурашевич, Мухамед Музачирович Шахмурзов, Царай Бесланович Кагермазов, А. С. Чилаев e А. А. Биттирова. "Морфологические изменения в органах домашней собаки при локализации Dirofilaria immitis". Аграрная Россия, n.º 2 (4 de março de 2019): 22–25. http://dx.doi.org/10.30906/1999-5636-2019-2-22-25.

Texto completo da fonte
Resumo:
Гистоморфологические изменения в органах домашней собаки зависят от интенсивности инвазии и локализации Dirofilaria immitis. Методом полного и патологоанатомического исследования вскрыты и исследованы 24 трупа домашних собак, зараженных в форме моноинвазии нематодами Dirofilaria immitis. При гистологическом исследовании сердца отмечена атрофия мышечных волокон, которая характеризовалась их истончением, отсутствием поперечной исчерченности, уменьшением размера ядер и изменением их формы. В отдельных участках миокарда в кардиомиоцитах, по полюсам ядер, выявлены отложения пигмента липофусцина. В других случаях отмечены участки зернистой, гидропической и жировой дистрофии, кариолизис и кариопикноз, гиперемия сосудов. У некоторых животных выявлен острый, очаговый, интерстициальный миокардит, который характеризовался пролиферацией между мышечными волокнами молодых клеток соединительной ткани. На эндокарде выявлены некротические участки эндотелиального и подлежащих под ним слоев, а также отложение фибрина. В легких отмечена гиперемия сосудов и выпот отечной жидкости в просветы бронхов и в полости альвеол, участки альвеолярной эмфиземы, серозно-катаральной или серозно-геморрагической бронхопневмонии. В большинстве печени животных выявлена хроническая венозная гиперемия, которая характеризовалась переполнением междольковых капилляров, дискомплексацией балок и атрофией гепатоцитов. Полученные данные по изучению гистологических изменений у домашней собаки при локализации Dirofilaria immitis в органах и тканях согласуются и дополняют данные отечественных и зарубежных ученых. При этом они отличаются от литературных по гистоморфологическим изменениям в сердце, легких и печени собак.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
35

Максимович, Дина Маратовна, Нина Александровна Журавель, Ольга Викторовна Наумова e Алевтин Викторович Мифтахутдинов. "Динамика клинико-гематологических показателей собак при циррозе печени на фоне разных схем терапии". АПК России 30, n.º 4 (29 de novembro de 2023): 538–44. http://dx.doi.org/10.55934/10.55934/2587-8824-2023-30-4-538-544.

Texto completo da fonte
Resumo:
Представлен анализ изменения клинических, морфологических и биохимических показателей при циррозе печени собак на фоне разных схем терапии. Собаки с признаками цирроза печени, подтверждаемые гистологическими и гематологическими исследованиями, основанными на ряде диагностических тестов: уровня эритроцитов, лейкоцитов, скорости оседания эритроцитов, уровня билирубина, ферментов, общего белка и альбуминов, а также результатах гистологического исследования, были подвергнуты комплексному лечению. Собак первой опытной группы лечили по схеме, включающей применение гепатоджекта, синулокса, смекты, второй – гепатовета актив, гепасейфа, креона, омеза. Собакам обеих групп были также назначены поливитамины и аллохол. Схема лечения собак первой опытной группы была более эффективной: в сравнении с животными второй группы рвота прекратилась достоверно на 22,2 % быстрее, диарея – на 24,0 %, температура тела нормализовалась на 30,56 % быстрее, прием пищи наступил на 16,22 % быстрее, улучшение общего состояния – на 12,7 %. Динамика изменения морфо-биохимических показателей в крови собак разных опытных групп достоверно не отличалась и была статистически значимой. Уровень содержания эритроцитов и гемоглобина в крови собак обеих групп после лечения увеличился в 1,42–1,44 раза, гематокрита – в 1,04–1,07 раза. Скорость оседания эритроцитов в крови собак после недели лечения снизилась в 1,59–1,64 раза, содержание лейкоцитов уменьшилось в 1,43–1,53 раза, палочкоядерных нейтрофилов – в 1,22–1,39 раза, значение индекса ядерного сдвига лейкоцитов – на 20,79–29,70 %, уровень содержания общего белка увеличился на 5,44–8,32 %, билирубина – на 3,53–4,0 %, содержание гамма-глутамилтрансферазы снизилось на 6,46–8,48 %, аланинаминотрасферазы – на 11,58–12,54 %, аспартатаминотрансферазы – на 16,17–17,78 %. Экономическая эффективность лечебных мероприятий при циррозе печени собак первой опытной группы составила 0,40 руб. на один рубль затрат, второй – 0,54 руб.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
36

Паславські, Р., У. Паславська e С. Сорокова. "НЕБЕЗПЕЧНІ ПРОДУКТИ ДЛЯ ТВАРИН. ОТРУЄННЯ ЦИБУЛЕЮ І ЧАСНИКОМ СОБАК ТА КОТІВ". Вісник Полтавської державної аграрної академії, n.º 4 (31 de dezembro de 2021): 207–13. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2021.04.27.

Texto completo da fonte
Resumo:
Найбільш популярні домашні улюбленці – собаки та коти – нині вважаються повноцінними членами більшості родин на всій земній кулі. Вони є товариськими тваринами, добре ладнають як з дорослими, так і з дітьми, завжди раді своєму господарю і всіляко виражають свою любов до нього. Вважається, що собаки й коти не надто вибагливі до продуктів харчування, й інколи можна спостерігати, що тварини залюбки поїдають невластиві цьому виду тварин продукти. Наприклад, собаки можуть ласо куштують цукерки й шоколадні вироби, а коти – мариновані огірки та чіпси. Звичайно, таке харчування негативно впливає на організм улюбленців і навіть тоді, коли на перший погляд це лишається непомітним. Варто відмітити, що переважно поява харчових отруєнь у тварин є причиною повної відсутності або ж браку інформації у власників щодо особливостей годівлі своїх улюбленців. Нині у світі почастішали випадки звернень громадян до лікарів ветеринарної медицини з отруєннями собак та котів різними харчовими продуктами, серед яких є такі, як цибуля (Allium cepa L.) та часник (Allium sativum L.). Незважаючи на користь цих рослин при споживанні їх людиною, все ж для собак та котів вони є токсичними через наявність у їхньому складі таких речовин, як сульфоксиди і сульфіди, особливо аліл і пропіл ді-, три- і тетрасульфіди, що містяться в цибулі, та аліцин (діалліл-дисульфід-S-оксид) і аджоен (2-пропеніл-3[3-(2-пропенілсульфініл)-1-пропеніл] дисульфід), які має у своєму складі часник. Особливо часто випадки отруєнь фіксують серед власників тварин, яким подобається годувати своїх тварин «зі столу», тобто тими ж продуктами, які вживають і самі. Тому метою цієї розвідки було охарактеризувати токсичні властивості, які мають цибуля та часник, дати характеристику змінам, які відбуваються в організмі тварин при вживанні цих овочів, та коротко навести основні принципи лікувальних маніпуляцій при отруєнні ними. Розкриття таких аспектів дасть змогу лікарям ветеринарної медицини отримати додаткові знання в цій області, що, своєю чергою, сприятиме правильному діагностуванню вищенаведеної патології і, відповідно, проведенню лікувальних заходів у разі такої необхідності. Слід мати на увазі, що наведена в розвідці інформація буде корисною не лише для спеціалістів ветеринарного фаху, але і для власників собак та котів, адже дасть певне розуміння щодо особливостей годівлі своїх домашніх улюбленців.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
37

Михайлютенко, С. М., Д. Д. Бурцева, В. В. Мельничук e А. А. Замазій. "Епізоотологічні особливості дирофіляріозу собак у місті Миколаєві". Вісник Полтавської державної аграрної академії, n.º 4 (30 de dezembro de 2022): 141–47. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2022.04.17.

Texto completo da fonte
Resumo:
У роботі наведено узагальнені дані щодо поширеного нематодозного захворювання собак (Canis lupus familiaris Linnaeus, 1758), спричиненого збудниками Dirofilaria spp., в умовах міста Миколаєва. Останні представляють інтерес як для лікарів гуманної, так і ветеринарної медицини. Дирофіляріоз відносять до небезпечного трансмісивного захворювання зоонозного характеру. Збудників хвороби відносять до класу круглих гельмінтів Chromadorea, підряду Spirurina, родини Onchocercidae, роду Dirofilaria. Вони є надзвичайно поширеними у багатьох країнах світу і пристосованими до існування в різних кліматичних зонах, цьому сприяє складна біологія розвитку паразитів. Метою дослідження було визначити епізоотологічні особливості дирофіляріозної інвазії собак за даними ветеринарної клініки «Велес» міста Миколаєва, а також проаналізувати клінічний прояв хвороби. Для виявлення личинкової стадії збуднику хвороби в умовах клініки здійснено діагностичні гемоларвоскопічні дослідження 123 собак. Досліджували тварин, підозрюваних у захворюванні на дирофіляріоз, що належали мешканцям м. Миколаєва. Вік тварин – від 1 до 14 років. Встановлено, що ураженість собак Dirofilaria spp. становить 19,51 % за умови середньої інтенсивності інвазії – 58,3±3,22 лич./см3. Згідно з отриманими результатами щодо вікової динаміки дирофіляріозу у собак відмічено, що з віком кількість уражених тварин збільшується. Відповідно, найменший відсоток захворюваності (8,33 %) припадає на собак до дванадцяти місяців. У групі тварин віком від 1 до 6 років становить – 33,33 %. Найбільш ураженими збудниками дирофіляріозної інвазії виявилися собаки у віці 6–12 років, де показник екстенсивності інвазії склав 45,83 %. Зважаючи на те, що клінічні симптоми цього захворювання можуть бути неспецифічними, вирішальне значення у діагностиці мають лабораторні аналізи на виявлення мікрофілярій у крові. Проаналізовано, що у клініку зверталися господарі собак, у яких домінували перший (45,8 %) та другий клас (41,7 %) клінічного перебігу захворювання. З’ясовано, що найбільш сприйнятливими до збудників дирофіляріозу є безпородні тварини та собаки породи ротвейлер і німецька вівчарка (ЕІ – 37,5 та 20,8 % відповідно). У дослідженні не зафіксовано закономірностей щодо статевої сприйнятливості тварин до захворювання.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
38

Щигленко, Евгений. "А собаки - лучше !" GEO, n.º 8 (2007): 18–20.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
39

Рут, Т. "Коти та собаки". Дніпро, n.º 11 (2011): 104–25.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
40

Stepanenko, Valentyna, Oksana Lavryniuk, Valerii Borshchenko, Mykhailo Kryvyi, Vitalii Mamchenko e Leontiі Khmelnychyi. "ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ МЕТОДІВ ДРЕСИРУВАННЯ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ СЛУЖБОВИХ СОБАК". Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Livestock, n.º 1(44) (29 de março de 2021): 63–68. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.lvst.2021.1.9.

Texto completo da fonte
Resumo:
В даній статті представлені дослідження по вивченню ефективності різних методів дресирування службових собак спеціального призначення. В кінології для дресирування собак застосовують такі основні методи: смакозаохочувальний (харчовий), механічний (фізичний), контрастний та оперантний (ігровий). Дослідження проводились на базі Державної Установи «Житомирський навчальний центр підготовки поліцейських». Дослідженню підлягало 16 собак породи німецька вівчарка, 2 собаки породи спанієль, та 2 бельгійські вівчарки (малінуа), всього 20 голів. Відмінні результати показали собаки при застосуванні контрастного та оперантного методів дресирування. На підготовку собак для безвідмовного виконання навиків при контрастному методі було затрачено 30-35 днів, при оперантному методі – 25-30 днів. При харчовому методі тривалість підготовки собак склала в середньому 35-45 днів. Стосовно цього методу підготовки можна сказати, що у чистому вигляді він не ефективний. У собак проявляється небажаний зв'язок на корм, не бажання виконувати команди без «ласощів». Механічний метод без поєднання з харчовим практично не дав позитивних результатів. При спостеріганні швидкості вироблення умовних рефлексів був прояв страху та подальша відмова від роботи. Для спеціального дресирування собак розшукової служби його не застосовують. Враховуючи переваги і недоліки кожного методу індивідуально підбирали найбільш ефективний для дресирування кожної тварини за спеціальним курсом дресирування. Після проходження спеціального курсу дресирування для розшукової служби пес повинен виконувати роботу із залишеними слідами (відпрацювання «по сліду»), проводити вибірку речей і проб із запахом, проводити вибірку конкретної людини з групи, обшукувати місцевість, знаходити по запаху стріляні гільзи, патрони, наркотичні та вибухонебезпечні речовин, зброю, набої, людські трупи та їх останки; мати вироблену активно-захисну реакцію до сторонніх та бути спроможним до захисту кінолога та затримання, конвоювання, і подальшої охорони затриманих злочинців. При розрахунку ефективності враховували такі показники як: кількість собак; середню живу масу 1 тварини; середню кількість затрачених та додаткових днів для утворення навику по кожному методу; вартість сухого корму «Club 4 paws» для активних собак; середньодобову даванку сухого корму. Результати досліджень показали, що найбільше кормів та коштів витрачається при застосуванні механічного та харчового методів дресирування. Затрати коштів на годівлю собак при використанні оперантного методу дресирування складають 675-810 грн. та при застосуванні контрастного методу підготовки ‒ 891-1080 грн. Дані дослідження можуть бути корисними та використані в кінологічній роботі різних служб та підрозділів, у навчальному процесі при проведенні теоретичних та практичних занять з дресирування собак при підготовці кінологів.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
41

Кравченко, С. О., В. В. Мельничук, Н. С. Канівець e Т. Л. Бурда. "ОСОБЛИВОСТІ ЕПІЗООТОЛОГІЇ САРКОПТОЗУ СОБАК У МІСТІ ПОЛТАВІ". Вісник Полтавської державної аграрної академії, n.º 3 (25 de setembro de 2020): 213–18. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2020.03.24.

Texto completo da fonte
Resumo:
Захворювання, спричинювані акариформними кліщами, стали справжньою проблемою для власни-ків домашніх тварин, зокрема й собак. Однією з таких хвороб є саркоптоз, що викликається саркоп-тіформним кліщем Sarcoptes scabiei var. canis, Gerlach, 1857. Незважаючи на значну кількість наяв-них лікарських засобів на ринку ветеринарних препаратів, що застосовуються для боротьби із сар-коптозною інвазією, кількість хворих тварин поступово збільшується, що свідчить про актуаль-ність вивчення окремих аспектів, пов’язаних із поширенням інвазії на певних територіях. Метою статті було з’ясувати рівень інвазованості собак саркоптозом на території м. Полтави. Робота виконувалася в умовах лабораторії паразитології кафедри паразитології та ветеринарно-санітарної експертизи та клініки ветеринарної медицини «ФОП Локес-Крупка Т. П.» при кафедрі терапії імені професора П. І. Локеса Полтавської державної аграрної академії. З метою встановлення діагнозу проводили акарологічні дослідження собак за методикою В. О. Євстаф՚євої та ін., згідно з якою для розм’якшення та просвітлення зішкрібків зі шкіри застосовували суміш, що складалася з «Бішофі-ту» та гліцерину у співвідношенні 1 : 1, у якій зішкреби витримували упродовж 1–2 хвилин. Загалом досліджено 11 різних порід собак (декоративні, службові, мисливські) а також метисів і безпород-них, яких розділили на чотири вікові групи: молодняк віком до одного року, тварини у віці від 1 до 4 років, від 4 до 8 років та старші 8-ми річного віку. Акарологічні дослідження свідчать, що на те-риторії міста Полтави собаки інвазовані збудником саркоптозу. Показник ураженості в середньому становив 18,20 %. Варто зазначити, що саркоптозна інвазія в собак мала певні особливості. Вста-новлено, що тварини різних порід неоднаково інвазовані збудником саркоптозу. Найбільш ураженими виявилися тварини мисливських порід та безпорідні й метиси (ЕІ=38,46 та 36,76 % відповідно). Найменшого інвазування зазнають тварини декоративних порід (ЕІ=3,92 %). Окрім того, показник інвазованості собак також залежав від віку тварин. Встановлено, що собаки у віці від 1-го до 4-х років та від 4-х до 8-и років виявилися найбільш ураженими збудником саркоптозу (ЕІ=45,81 та 42,94 %, відповідно). Отже, отримані дані мають важливе наукове та практичне значення, адже доповнюють відомості з приводу епізоотичного стану щодо саркоптозної інвазії собак на території м. Полтави.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
42

Голдырев, А. А., Р. В. Мальчиков e А. В. Хайновский. "Improvement of the attacking abilities of service dogs". Vedomosti (Knowledge) of the Penal System, n.º 6(253) (3 de julho de 2023): 74–80. http://dx.doi.org/10.51522/2307-0382-2023-253-6-74-80.

Texto completo da fonte
Resumo:
В статье представлены результаты исследований по изучению влияния тренировок служебных собак с использованием тренажера-эспандера в процессе выработки навыка задержания человека по упражнению «защитно-караульная служба» и комплекса упражнений по развитию силы укуса у служебных собак. Своевременное, быстрое и уверенное задержание нарушителя является одной из важных задач для специалиста-кинолога со служебной собакой при выполнении служебных задач. Объектом исследования в статье являются служебные собаки. Предметом исследования выступает натренированность служебных собак в виде их атакующих способностей. Цель исследований заключалась в изучении эффективности использования дополнительного специального снаряжения и специальных упражнений, позволяющих улучшить атакующие способности у служебных собак. Для достижения цели исследования в качестве дополнительного специального снаряжения был разработан тренажер-эспандер, состоящий из элементов поводка для служебной собаки и резиновых лент, а также подобраны специальные упражнения для развития силы укуса у служебных собак. Методологическую основу исследования составили сравнительный и экспериментальный методы, анализ и синтез. В ходе проведенных исследований изучены атакующие способности служебных собак до исследования и после тренировочного процесса с использованием тренажера-эспандера и специальных упражнений. Результаты проведенных исследований свидетельствуют о повышении у служебных собак атакующих способностей, таких как быстрота передвижения, совершение прыжка во время атаки на фигуранта и сила укуса. Изложены практические предложения и рекомендации по использованию тренажера-эспандера и специальных упражнений при дрессировке (тренировке) служебных собак в кинологических подразделениях УИС. The article presents the results of studies on the influence of service dog training using an expander simulator in the process of developing the skill of detaining a person in the «protective guard service» exercise and a set of exercises to develop bite force in service dogs. Timely, fast and confident detention of the offender is one of the important tasks for a dog handler with a service dog when performing official tasks. The object of research in the article are service dogs. The subject of the study is the training of service dogs in the form of their attacking abilities. The purpose of the research was to study the effectiveness of the use of additional special equipment and special exercises to improve the attacking abilities of service dogs. To achieve the goal of the study, as an additional special equipment, an expander trainer was developed, consisting of elements of a leash for a service dog and rubber bands, as well as special exercises were selected to develop bite force in service dogs. The methodological basis of the study was comparative and experimental methods, analysis and synthesis. In the course of the studies, the attacking abilities of service dogs were studied before and after the training process using an expander simulator and special exercises. The results of the studies carried out indicate an increase in attacking abilities in service dogs, such as speed of movement, making a jump during an attack on a helper and bite force. Practical proposals and recommendations on the use of a simulator-expander and special exercises in the training (training) of service dogs in the canine divisions of the penal system are presented.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
43

Федотов, Д. Н., e K. Д. Ковальов. "ФОЛІКУЛОГЕНЕЗ В ЯЄЧНИКАХ ЄНОТОВИДНІ СОБАКИ В УМОВАХ РАДІАЦІЙНОГО ВПЛИВУ". Effective rabbit breeding and fur farming, n.º 6 (2 de maio de 2020): 175–89. http://dx.doi.org/10.37617/2708-0617.2020.6.175-189.

Texto completo da fonte
Resumo:
Метою досліджень було визначення морфологічних змін яєчників у єнотовидних собак у віковому аспекті і в залежності від місця існування (з різною щільністю радіоактивного забруднення території та обліком зняття антропогенного навантаження). Наукових робіт, присвячених вивченню морфології яєчників у єнотовидних собак в зоні відчуження (30 км зона від Чорнобильської АЕС), в світі вченими не проводилося. Тому наші оригінальні дослідження є актуальними для поняття морфогенезу статевого апарату у ссавців в зоні зняття антропогенного навантаження і при дії на організм радіоактивного забруднення. В результаті проведених досліджень встановлено, що в яєчниках самок єнотовидних собак, що мешкають на менш забрудненій радіонуклідами території, відзначено зменшення частки коркового речовини, в якому виявлено знижений вміст фолікулів, пов'язане з підвищеною загибеллю розвиваються фолікулів на різних етапах їх розвитку. У єнотовидних собак, що мешкають в ареалі з підвищеним вмістом радіонуклідів, відзначається збільшення частки коркового речовини і незначний вміст атретіческіх фолікулів (зі слабо вираженою дегенерацією фолікулярного епітелію і текальнимі клітин) в яєчниках, що свідчить про більш низькому виснаженні репродуктивного потенціалу самок в популяціях тварин, що мешкають в зоні відчуження. Дані морфофункціональні зміни можуть бути однією з головних причин підвищення чисельності єнотовидного собаки на спостережуваної території. Вікове дослідження гістології яєчників єнотовидних собак показало, що ці органи диференційовані на коркова і мозкова речовини, де спостерігається інтенсивний фолікулогенез з наявністю процесу атрезії. У зоні підвищеного радіаційного впливу атрезія фолікулів в яєчниках єнотовидних собак знижується, однак у віковому аспекті - навпаки: процес посилюється, причому більш стійкими до дегенеративних змін були покояться фолікули. Підвищена елімінація генеративних структур яєчників може розглядатися двояко: і як результат деструктивних впливів на репродуктивну функцію, і, в той же час, як результат адаптивних можливостей популяції (елімінація генетично дефектних статевих клітин, спрямована на захист генофонду популяції).
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
44

Локес-Крупка, Т. П., Н. С. Канівець, Л. П. Каришева, О. Д. Соболєва e Я. Р. Обідний. "РЕНТГЕНОЛОГІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ СОБАКИ ЗА НАЯВНОСТІ РОЗШИРЕНОГО СТРАВОХОДУ (КЛІНІЧНИЙ ВИПАДОК)". Вісник Полтавської державної аграрної академії, n.º 2 (25 de junho de 2021): 254–58. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2021.02.33.

Texto completo da fonte
Resumo:
У статті наведений опис клінічного випадку мегаезофагусу у свійського собаки породи пекінес ві-ком 8 років, масою тіла 5 кг. Тварину досліджували за загальноприйнятою схемою, а саме збір анам-нестичних даних, клінічні дослідження (термометрія, пальпація, аускультація), рентгенографія стравоходу. Анамнестичні дані: пригнічення загального стану, неспокій, анорексія, часті ковтальні рухи, задишка, кашель, гіперсалівація, періодичне блювання після годівлі, або пиття. У собаки під час огляду виявили пригнічення загального стану на тлі неспокою, збільшення частоти дихальних рухів (29 рух./хв.), частоти скорочень серця (135 уд./хв.), температура тіла була в межах фізіологічних коливань і становила 38,3 С, за пальпації стравоходу болючості не виявлено. За результатами клі-нічних досліджень лікар ветеринарної медицини не встановив розвитку розширення стравоходу. Але слід відмітити, що відмічені у хворої собаки дані анамнезу вказували на дисфагію та були ознаками розширення стравоходу (мегаезофагусу). Наступним кроком були проведені рентгенологічні дослі-дження стравоходу (ділянки голови, шиї та грудного відділу) хворої собаки. На рентгенограмі мегае-зофагус візуалізувався як протяжне розширення стравоходу діаметром 26,79 мм, яке було заповнене як рідиною, так і газами. Водночас у грудній порожнині виявляли вогнища пневмонічної інфільтрації. Одержані дані рентгенологічного дослідження хворої собаки чітко візуалізують розширення стра-воходу (мегаезофагус), що спричинює порушення метаболізму. Кормовий ком, просочений слиною і частково пережований, надходить у стравохід, який починає скорочуватися. Скорочення останньо-го проходять за наявності м’язового шару, однак у разі патології стравоходу, зокрема розширення, стінка езофагусу розтягнута і напружена, тому м’язи не скорочуються. Кормова маса не може просуватися далі і починає загнивати. Утворені токсини гнильної мікрофлори отруюють організм собаки, спричиняють запалення стравоходу, носа, бронхів і навіть легень. Прогноз, як уже зазнача-лось, обережний і часто несприятливий. Отже, проведення обстеження собаки породи пекінес із засто-суванням рентгенологічного дослідження дозволило встановити остаточний діагноз – мегаезофагус.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
45

Бектурсунова, Мая, Оспанов А. Б., Сидорова В. И, Январева Н. И. e Патсаев М. М. "ФИЗИОЛОГИЧЕСКИЕ ПОТРЕБНОСТИ СЛУЖЕБНЫХ СОБАК В ОСНОВНЫХ ЭЛЕМЕНТАХ ПИТАНИЯ". Ġylym ža̋ne bìlìm 1, n.º 4(73) (25 de dezembro de 2023): 43–51. http://dx.doi.org/10.52578/2305-9397-2023-4-1-43-51.

Texto completo da fonte
Resumo:
Почти все комбикорма для сельскохозяйственных животных, используемые на территории Казахстана, являются отечественного производства. Однако, в стране отсутствует производство кормов для служебных собак, поэтому они поступают на рынок Казахстана по очень высоким ценам. Поиск новых видов кормопродуктов для производства полнорационных сухих комбикормов для служебных собак и создание рациональной технологии эффективного использования сырьевых ресурсов является весьма большой проблемой. Логичным продолжением деятельности промышленной отрасли и сельского хозяйства считается производство комбикормов для служебных собак. Применение вторичного сырья и отходов птицефабрик, мясокомбинатов даст возможность превратить их в вспомогательные источники производства кормов для собак, а кроме того поможет улучшить экологическую ситуацию на данных предприятиях. Служебные собаки, в отличие от остальных пород собак, обладают силой, выносливостью, развитой интуицией, острым нюхом, предназначены для розыскной, охранно-сторожевой и др. видов службы. При кормлении служебных собак необходимо учитывать их индивидуальные потребности. Для решения этой проблемы необходимо организовать производство кормов с учетом физиологических требований и вкусовых предпочтений служебных собак, а также их климатического содержания. От потребляемого корма зависит физиологическое состояние служебных собак (рост, состояние костей и шерсти, выносливость, размножение и прочее), что немало важно при интенсивных физических нагрузках.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
46

Sinika, Vitalij, Sergey Lysenko, Sergey Razumov e Nicolai Telnov. "Скифские курганы 18 и 19 группы «Водовод» в Нижнем Поднестровье". Eminak, n.º 1(29) (7 de abril de 2020): 392–406. http://dx.doi.org/10.33782/eminak2020.1(29).400.

Texto completo da fonte
Resumo:
В работе впервые публикуются результаты раскопок скифских курганов 18 и 19 группы «Водовод», изученных в 2019 г. у с. Глиное Слободзейского района на левобережье Нижнего Днестра. Научные данные, полученные при исследовании этих курганов, позволяют обратить особое внимание на некоторые элементы погребального обряда – сооружение насыпей только над детскими погребениями, устройство ритуальных ям, вторичное использование амфоры, погребения собак на зелёной подмазке, размещение отчленённой головы собаки на перекрытии ямы. На основании хиосской амфоры курган 18 датируется первой половиной V в. до н.э. Это старшая из скифских насыпей могильника. Курган 19, очевидно, был сооружён в IV в. до н.э.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
47

Жуков, Борис. "Если друг оказался вдруг. Почему собаки предали человека. Собаки с волчьим билетом". Вокруг света, n.º 2 (2917) (2017): 88–93.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
48

Жуков, Борис. "Если друг оказался вдруг. Почему собаки предали человека. Собаки с волчьим билетом". Вокруг света, n.º 2 (2917) (2017): 88–93.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
49

Жуков, Борис. "Если друг оказался вдруг. Почему собаки предали человека. Собаки с волчьим билетом". Вокруг света, n.º 2 (2917) (2017): 88–93.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
50

Горб, К. О. "Епізоотологічні особливості ктеноцефальозу собак в умовах міста Полтави". Вісник Полтавської державної аграрної академії, n.º 1 (29 de março de 2019): 216–21. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2019.01.25.

Texto completo da fonte
Resumo:
Мета статті – дослідження епізоотологічних особливостей ктеноцефальозу собак на території міста Полтава, оскільки ктеноцефальоз є одним із найбільш розповсюджених захворювань собак, що виникає внаслідок зараження блохами роду Ctenocephalides. Методика дослідження. Методологічною основою дослідження слугували такі наукові методи: аналіз і синтез (встановлення показників інвазованості собак блохами; визначення вікової динаміки ктеноцефальозу собак), теоретичний пошук і абстрактно-логічний (аналіз досліджень щодо захворювання собак ктеноцефальозом, що викликається блохами роду Ctenocephalides), графічний (відображення результатів досліджень графічно). Результати дослідження. У статті наведено результати досліджень щодо вивчення поширення ктеноцефальозу собак на території міста Полтави, зважаючи на залежність показників екстенсивності інвазії від породи та віку тварин. Ентомологічні дослідження проводили методом вичісування волосяного покриву собак та збору бліх з типових місць їх проживання на тілі тварини. Ктеноцефальоз виявлений нами у собак старших одного року. Однак максимально заражаються блохами собаки віком від одного до шести років (ЕІ – 50,0–62,8 %). З’ясовано, що найбільш сприйнятливими до збудників ктеноцефальозу виявилися собаки мисливських порід (ЕІ – 53,5 %) та безпородні тварини (ЕІ – 60,7 %). Найменш ураженими були собаки декоративних порід (ЕІ – 18,6 %). Елементи наукової новизни. Доведено, що ктеноцефальоз є поширеною інвазією собак на території міста Полтави. Причому до інвазування блохами виявилися схильними тварини обох статей. Визначено показники інвазованості собак блохами; виявлено вікову динаміку ктеноцефальозу собак; досліджено породну сприйнятливість собак до збудників ктеноцефальозу. Практична значущість. Вивчення епізоотичної ситуації щодо ктеноцефальозу собак в умовах м. Полтави здійснювалося за результатами досліджень тварин, які поступали у ветеринарний сервіс «Vetexpert» з різних адміністративних районів м. Полтави упродовж 2017–2018 рр. Усього обстежено 187 собак. Середня екстенсивність інвазії становила 43,85 %. Встановлено, що найбільш сприйнятливими до кровосисних комах серед собак декоративних порід є китайська чіхуа-хуа (50,0 %), мисливських порід – лабрадор-ретривер та кокер-спанієль (60,0–63,6 %), службових порід – німецька вівчарка та американський стафордширський тер’єр (62,9–71,4 %). The aim of the article is to study the epizootic peculiarities of dog ctenocephalosis on the territory of the town of Poltava, as ctenocephalosis is one of the most widely spread dog diseases, caused by fleas of genus Ctenocephalides. Methods of the research. The following scientific methods were the methodological basis of the research: analysis and synthesis (establishing infestation indices of dogs by fleas; determining age dynamics of dog ctenocephalosis); theoretical search and abstract-logical (the analysis of the research as to the disease incidence of dog ctenocephalosis, caused by fleas of genus Ctenocephalides); graphical (the reflection of the research results by graphics). The research results. The research results as to studying the spreading of dog ctenocephalosis on the territory of Poltava were given in the article. The indices of the invasion prevalence depending on animals’ breed and age were taken into account. Entomological examination was conducted by combing out animals’ hair-coat covering and collecting fleas from their typical places of inhabiting on the dogs’ body. Ctenocephalosis was revealed by us in dogs older than one year. However, dogs are maximally infested by fleas at the age from one to six years (EI - 50,0–62,8 %). It was found out, that dogs of hunting breeds (ЕІ – 53,5 %) and non-pedigree animals (ЕІ – 60,7 %) are susceptible to ctenocephalosis causal agents most of all. The dogs of ornamental breeds were the least infested (ЕІ – 18,6 %). The elements of scientific novelty. It has been established, that ctenocephalosis is a widely spread invasion on the territory of Poltava. Moreover, the animals of both sexes turned out to be susceptible to flea infestation. Infestation indices of dogs with fleas were determined; age dynamics of dog ctenocephalosis was defined; breed susceptibility of dogs to ctenocephalosis causal agents was investigated. Practical importance. The studying of epizootic situation as to dog ctenocephalosis in Poltava was conducted according to the research results of animals from different administrative districts of Poltava; the dogs were examined in the veterinary service “Vetexpert” during 2017-2018. In all, 187 dogs were examined. The average prevalence of infestation was 43,85%. It was established, that the most susceptible to blood-sucking insects among the dogs of ornamental breeds are the Chinese chihuahua (50%), hunting breeds –Labrador-retriever and cocker spaniel (60,0% - 63,6%), utility breeds – German sheep-dog and American Staffordshire terrier (62,9 – 71,4%).
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
Oferecemos descontos em todos os planos premium para autores cujas obras estão incluídas em seleções literárias temáticas. Contate-nos para obter um código promocional único!

Vá para a bibliografia