Siga este link para ver outros tipos de publicações sobre o tema: Пригоди.

Artigos de revistas sobre o tema "Пригоди"

Crie uma referência precisa em APA, MLA, Chicago, Harvard, e outros estilos

Selecione um tipo de fonte:

Veja os 50 melhores artigos de revistas para estudos sobre o assunto "Пригоди".

Ao lado de cada fonte na lista de referências, há um botão "Adicionar à bibliografia". Clique e geraremos automaticamente a citação bibliográfica do trabalho escolhido no estilo de citação de que você precisa: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

Você também pode baixar o texto completo da publicação científica em formato .pdf e ler o resumo do trabalho online se estiver presente nos metadados.

Veja os artigos de revistas das mais diversas áreas científicas e compile uma bibliografia correta.

1

Новіков, Олег Володимирович. "СОЦІАЛЬНІ НАСЛІДКИ ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНИХ ПРИГОД". Kherson State University Herald Series Legal Sciences, n.º 4 (28 de setembro de 2023): 37–41. http://dx.doi.org/10.32999/ksu2307-8049/2023-4-7.

Texto completo da fonte
Resumo:
Метою статті є встановлення соціальних наслідків дорожньо-транспортних пригод в Україні за 2010-2022 роки на підставі даних офіційної статистики. Під час дослідження були використані такі методи: формально-логічний (у визначені видів соціальних наслідків дорожньо-транспортних пригод); статистичний метод зведення та групування (у первинній обробці даних офіційної статистики); метод статистичного аналізу (у формулюванні висновків щодо загальної кількості постраждалих від дорожньо-транспортних пригод і оцінці її динаміки); табличний метод (у побудові таблиць), порівняльний метод (в аналізі соціальних наслідків дорожньо-транспортних пригод за різними часовими періодами), математичний метод (у проведені розрахунків) та деякі інші. За результатами проведеного дослідження зроблені такі висновки: 1. Дорожньо-транспортні пригоди можуть спричинювати різноманітні багатопланові наслідки. Ці наслідки доцільно класифікувати за декількома критеріям: за часом настання (безпосередні й опосередковані), за ступенем тяжкості (незначні, середні, тяжкі, особливо тяжкі), за пов’язаністю з дорожньо-транспортною пригодою (прямі та непрямі) тощо. 2. За даними офіційної статистики, за останні 13 років в Україні постраждало від дорожньо-транспортних пригод 483,4 тис. осіб, серед яких 51,0 тис. осіб загинуло та 432,4 тис. травмовано. У середньому за вказаний період загинули 3 924 осіб і травмувалося 33 262 осіб щорічно (майже 11 загиблих і 91 травмований щоденно). За цей період у результаті дорожньо-транспортних пригод приблизно гинуло 9 та травмувалось 77 осіб на 100 тис. населення. Станом на 2022 рік співвідношення становить приблизно 7 осіб загиблими та 56 травмованими на 100 тис. населення. Цей показник майже удвічі перевищує середній загальноєвропейський. 3. Сумарна вартісна оцінка соціально-економічних втрат України від дорожньо-транспортних пригод за 2010–2022 роки становила приблизно 36,5 млрд доларів США. У середньому Україна втрачала приблизно 1,93% свого валового внутрішнього продукту через дорожньо-транспортні пригоди. 4. Нині перспективними залишаються дослідження соціально-економічних наслідків дорожньо-транспортних пригод, а саме розроблення нових і більш точних методик розрахунку таких наслідків.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
2

КИЩУН, Володимир. "УНОРМУВАННЯ ШВИДКІСНОГО РЕЖИМУ НА ДОРОГАХ УКРАЇНИ". СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, n.º 20 (24 de maio de 2023): 145–49. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v1i20.1043.

Texto completo da fonte
Resumo:
Проведено короткий огляд причин дорожньо-транспортних пригод скоєних з вини водіїв. Майже третина таких пригод пов’язана з недотриманням безпечного швидкісного режиму руху, зокрема перевищенням безпечної або встановленої швидкостей. Показано залежність між збільшенням швидкості руху транспортного засобу і зростанням кількості дорожньо-транспортних пригод. Розглянуто вітчизняні нормативні документи щодо дотримання швидкісного режиму на дорогах і вулицях населених пунктів України, а саме Правила дорожнього руху і Державні будівельні норми. Встановлено, що на автомобільних дорогах України допустима максимальна швидкість руху не повинна перевищувати 130 км/год, а в населених пунктах – 50 км/год. Огляд швидкісного режиму у зарубіжних країнах показав, що аналогічні чи подібні швидкості передбачені на автобанах і в населених пунктах. Більше того, розглядається можливість зниження максимальної швидкості руху автомобілів на вулицях міст до 30 км/год. Не стоїть осторонь безпеки дорожнього руху і світова автомобільна індустрія. Керівництво компанії “VOLVO Cars” вважає, що виробник має право чи навіть зобов’язання встановлювати на автомобіль обмежувачі максимальної швидкості (180 км/год) з метою збалансувати рівень безпеки та побажання покупців. Адже після перетину певної поділки на спідометрі, системи безпеки автомобіля і дорожня інфраструктура не здатні запобігти важким чи смертельним травмам у випадку дорожньо-транспортної пригоди. Ключові слова: дорожньо-транспортна пригода, перевищення швидкості руху, максимальна дозволена швидкість, нормативні документи, світовий досвід обмеження швидкості.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
3

Пашковський, Богдан, e Мар’ян Слабінога. "Автоматизація процесу визначення ділянок та місць концентрації дорожньо-транспортних пригод на території Івано-Франківської міської територіальної громади з використанням геокодування". International Science Journal of Engineering & Agriculture 2, n.º 4 (1 de agosto de 2023): 9–18. http://dx.doi.org/10.46299/j.isjea.20230204.02.

Texto completo da fonte
Resumo:
В статті розглянуто процес визначення ділянок та місць концентрації дорожньо-транспортних пригод, що знаходяться на території Івано-Франківської міської територіальної громади (МТГ). Відповідно до звіту наданого Департаментом Патрульної Поліції України у Івано-Франківській області проаналізовано 324 дорожньо-транспортні пригоди із потерпілими, що мали місце на території Івано-Франківської міської територіальної громади з 2020 по 2022 роки. Вихідні дані були перетворені в зручний для подальшої обробки вигляд з використанням макросів написаних мовою VBA (Visual Basic for Application). Після визначення координат кожної дорожньо-транспортних пригоди засобами сервісу Geocoding API від Google проведено візуалізацію пригод, шляхом нанесення їх на карту з використання сервісу Google Maps Javascript API. З метою виявлення місць концентрації дорожньо-транспортних пригод проведена кластеризація дорожньо-транспортних пригод на карті. Виявлено 16 ділянок та 6 місць концентрації ДТП на території міста Івано-Франківська, для кожної з них проведено аналіз кількості ДТП за останній календарний рік та за останні три роки та переважаючий тип ДТП (лобове чи бокове зіткнення, наїзд на пішохода, велосипедиста, тощо). На засіданні з комісії безпеки дорожнього руху Івано-Франківської міської територіальної громади розглянуто наданий звіт та рекомендовано розробити заходи щодо удосконалення умов та організації дорожнього руху для забезпечення його безпеки і заходи щодо ліквідації причин виникнення ДТП, зокрема встановлення дорожніх знаків 1.39 або 1.41 із табличками 7.12, 7.13, 7.21.1-7.21.5. в залежності від виду небезпеки.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
4

Ярчук, Надія. "Пригоди Андрійка". Безпека життєдіяльності, n.º 5, травень (2018): 16.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
5

Фенелон, Ф. "Телемах (Пригоди Телемака)". Дзвін, n.º 7 (885), липень (2018): 219–40.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
6

Сидоренко, Віктор. "Таїланд. Смарагдові пригоди". Міжнародний туризм, n.º 2 (116), квітень - травень (2014): 32–37.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
7

Костів, Л. "Пригоди у віртуальності". Книжковий огляд, n.º 6 (2002): 38–41.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
8

Тарасова, Ольга. "Пригоди савеліка Проші". Дніпро, n.º 11 (2009): 87–100.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
9

Жук, Євген. "Пригоди на Занзібарі". Mandry. Navigator, n.º 4 (72) (2013): 30–33.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
10

Майборода, Наталія. "Куба. Острів пригоди". Міжнародний туризм, n.º 5 (101) жовтень-листопад (2011): 106–12.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
11

Менжулін, Вадим Ігоревич. "Нові пригоди архетипів". Актуальні проблеми духовності, n.º 6 (7 de agosto de 2017): 111–28. http://dx.doi.org/10.31812/apd.v0i6.1524.

Texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
12

Бабій, М. П., e А. І. Цвях. "ПОЄДНАНА ТРАВМА ВЕРХНЬОГО ПЛЕЧОВОГО ПОЯСУ ТА ГРУДНОЇ КЛІТКИ У ПОСТРАЖДАЛИХ В ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНІЙ ПРИГОДІ (КЛІНІКО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА)". Здобутки клінічної і експериментальної медицини, n.º 4 (19 de dezembro de 2023): 28–32. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2023.v.i4.14293.

Texto completo da fonte
Resumo:
РЕЗЮМЕ. Робота присвячена дослідженню поширеності та характеру пошкоджень верхніх кінцівок та плечового пояса, поєднаних із травмою грудної клітки, в постраждалих унаслідок дорожньо-транспортних пригод. Мета роботи – дослідження клініко-епідеміологічних та клініко-нозологічних особливостей пошкоджень верхніх кінцівок та плечового пояса в поєднанні з травмою грудної клітки у постраждалих унаслідок ДТП. Матеріал і методи. Проведено ретельний огляд та аналіз даних постраждалих у дорожньо-транспортних пригодах. Основна увага була приділена пошкодженням верхніх кінцівок, особливо верхньої кінцівки та плечового пояса, які часто поєднуються з травмою грудної клітки. Результати. Більшість досліджуваної вибірки складали особи працездатного віку, переважно чоловіки, кількість яких перевищувала кількість жінок (72,58 %). Обставини отримання травм залежать від статевих та вікових факторів. Найбільший відсоток причин травматизму серед жінок та чоловіків обумовлений травмою пішоходів (30,11 %) та велосипедистів (29,57 %). Висновки. Дорожньо-транспортні пригоди залишаються значною проблемою для здоров’я в усьому світі. Чоловіки, особливо велосипедисти, водії та мотоциклісти, мають вищий ризик отримати серйозні травми. Складний взаємозв’язок поєднаних травм вимагає глибшого розуміння їх клінічних та епідеміологічних характеристик для розробки ефективних стратегій профілактики та лікування.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
13

Червінський, В. В. "ІНСТИТУТ ВИКОРИСТАННЯ СПЕЦІАЛЬНИХ ЗНАНЬ У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОВАДЖЕННІ ЯК ІНСТРУМЕНТ ДІЯЛЬНОСТІ ПРЕДСТАВНИКА ПОТЕРПІЛОГО ВІД ДТП НА СТАДІЇ ДОСУДОВОГО РОЗСЛІДУВАННЯ". Криміналістичний вісник 40, n.º 2 (11 de dezembro de 2023): 53–67. http://dx.doi.org/10.37025/1992-4437/2023-40-2-53.

Texto completo da fonte
Resumo:
Анотація. Розроблення засад впливу представника потерпілого від дорожньо-транспортної пригоди на використання спеціальних знань експертів і спеціалістів у кримінальному провадженні, а також внесення пропозицій щодо вдосконалення чинного законодавства в цій частині становлять мету цього дослідження. Для її досягнення поставлено такі завдання: визначити загальні юридичні проблеми впливу представника потерпілого від дорожньо-транспортної пригоди на використання спеціальних знань у кримінальному провадженні та запропонувати напрями вирішення цих проблем; окреслити коло завдань, які можуть бути вирішені за допомогою конкретних експертиз представником потерпілого від дорожньо-транспортної пригоди; визначити типові ситуації, в яких представнику потерпілого від дорожньо-транспортної пригоди потрібно проявляти активність у питаннях організації залучення спеціалістів і призначення експертиз; запропонувати перелік та послідовність можливих дій представника потерпілого від дорожньо-транспортної пригоди у згаданих ситуаціях; розробити основи тактики зазначених дій. Методологія. У процесі дослідження застосовано системний аналіз норм чинного законодавства та правових позицій Верховного Суду в сукупності з результатами вивчення 200 кримінальних проваджень досліджуваної категорії, опитування 200 слідчих і 200 адвокатів. Наукова новизна проведеного дослідження полягає в тому, що автором сформульовано засади діяльності представника потерпілого від дорожньо-транспортної пригоди з впливу на організацію використання спеціальних знань у кримінальному провадженні на стадії досудового розслідування. Установлено, що а стадії досудового розслідування представники потерпілих від дорожньо-транспортної пригоди не мають змоги належним чином вплинути на процес використання спеціальних знань у кримінальному провадженні з метою виконання своїх завдань, що зумовлено вадами кримінального процесуального закону. Тому правове регулювання інституту використання спеціальних знань у кримінальному провадженні підлягає вдосконаленню шляхом внесення доповнень до чч. 2 та 3 ст. 71, ч. 1 ст. 242, ч. 1 ст. 243, чч. 1 та 2 ст. 244 Кримінального процесуального кодексу України. У цих нормах доцільно передбачити права потерпілого (рівні за обсягом та змістом із правами сторони захисту) щодо залучення спеціалістів і проведення експертиз. До запровадження таких змін представнику потерпілого від дорожньо-транспортної пригоди ватро спиратися на основи методики і тактики дій, запропоновані в цій науковій статті.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
14

С. Є. Сердюков. "ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ, ЩО ВИНИКАЮТЬ ПІД ЧАС ВИЗНАЧЕННЯ ШВИДКОСТІ РУХУ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ ПЕРЕД ПЕРВИННИМ КОНТАКТУВАННЯМ". Криміналістичний вісник 30, n.º 2 (27 de dezembro de 2018): 144–50. http://dx.doi.org/10.37025/1992-4437/2018-30-2-144.

Texto completo da fonte
Resumo:
Висвітлено проблеми, які виникають під час визначення швидкості руху транспортних засобів перед зіткненням при дослідженні механізму та обставин дорожньо-транспортних пригод, можливі напрями їх вирішення. Систематизовано основні методи визначення швидкості руху транспортних засобів у межах дослідження дорожньо-транспортних пригод, використовувані в експертній практиці. Конкретизовано їх зміст, деталізовано переваги і недоліки, обґрунтовано їх застосування (самостійно або в сукупності з іншими методами); окреслено деякі сучасні методи та засоби оцінки швидкості транспортних засобів. Наголошено на доцільності застосування комплексного підходу до визначення швидкості руху транспортних засобів з використанням сучасних технологій і новітнього обладнання. Обґрунтовано, що практична реалізація викладених положень має позитивно вплинути на якість судових автотехнічних експертиз і сприятиме вдосконаленню системи убезпечення дорожнього руху.Ключові слова: дорожньо-транспортні пригоди; транспортний засіб; зіткнення транспортних засобів; швидкість руху транспортного засобу; гальмування.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
15

Велика, Валерія. "Херсонщина. Пригоди у плавнях". Mandry. Navigator, n.º 2 (56) (2011): 20–21.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
16

Майборода, Наталя. "Куба. Острів пригоди - 2". Міжнародний туризм, n.º 6 (102) грудень - січень (2011): 50–56.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
17

ХОЛОДОВА, Ольга, Олена ЛЕВЧЕНКО e Іван НАГЛЮК. "ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ ТРИВАЛОСТІ ПРОМІЖНОГО ТАКТУ НА БЕЗПЕКУ ДОРОЖНЬОГО РУХУ". СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, n.º 20 (25 de maio de 2023): 279–88. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v1i20.1057.

Texto completo da fonte
Resumo:
Статистика дорожньо-транспортних пригод в Україні доводить необхідність приділення уваги заходам, спрямованим поліпшити ситуацію з аварійністю саме на перехресті – найбільш небезпечному елементі вулично-дорожньої мережі, де найбільш розповсюдженим видом пригоди є зіткнення транспортних засобів. Аналіз причин дорожньо-транспортних пригод показав, що порушення правил проїзду перехресть є однієї з розповсюджених причин. Причому вирішення питання порушення водіями правила проїзду перехрестя на жовтий сигнал світлофора в останні роки набуло особливої актуальності. Вивчення досвіду вирішення даної проблеми свідчить про кардинально різні шляхи. Повна заборона жовтого сигналу в світлофорному циклі вимагає в нашій країні значних витрат. Тим більше в деяких країнах ЄС наявність жовтого сигналу є запорукою безпеки дорожнього руху на перехресті. В статті пропонується навести обґрунтування доцільності використання в структурі циклу світлофорного регулювання одночасної роботи забороняючих сигналів світлофору в обох конфліктуючих напрямках. Статистика дорожньо-транспортних пригод на перехрестях м. Харків, причиною яких було порушення правил проїзду перехрестя на жовтий сигнал світлофору, доводить доцільність застосування саме даного прийому, оскільки після його впровадження спостерігається зменшення кількості та тяжкості наслідків дорожньо-транспортних пригод майже на 70%. Ключові слова: світлофорний об’єкт, проміжний такт, статистика дорожньо-транспортних пригод, перехрестя, циклограма.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
18

Трошин, Михайло, Олексій Карасьов e Вадим Баранник. "ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ ПРИРОДНО-КЛІМАТИЧНИХ ФАКТОРІВ НА ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНІ ПРИГОДИ". Grail of Science, n.º 33 (19 de novembro de 2023): 217–20. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.10.11.2023.36.

Texto completo da fonte
Resumo:
Дослідження впливу природно-кліматичних факторів на дорожньо-транспортні пригоди (ДТП) є важливим аспектом для розуміння та уникнення потенційних небезпек на дорозі. На автомобільний транспорт впливає погода та екстремальні погодні явища, і є докази того, що хвилі спеки, сильні опади, шторми, лісові пожежі та повені все більше впливають на транспортну інфраструктуру, роботу та поведінку під час подорожей. Очікується, що зміна клімату посилить цю тенденцію, оскільки зміняться середні параметри погоди, а частота та інтенсивність екстремальних явищ зростає.За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), щорічно у світі на дорогах гине близько 1,2 млн. людей, а кількість поранених складає понад 10 млн. осіб. Ця ж організація підтверджує, що у 2022 році ДТП посіли третє місце серед проблем здоров’я у світі. ВООЗ на основі даних створила рейтинг у якому Україна посідає перше місце в Європі із смертності внаслідок дорожньо-транспортних пригод.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
19

Гоменюк, І. "Незвичайні пригоди італійців у Криму". Миротворець, n.º 2, вересень - жовтень 2015 року (2015): 16–20.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
20

Ромашко, Сергій Володимирович, Валерій Богданович Харенко, Володимир Володимирович Литовченко e Микола Володимирович Підгорний. "МОДЕЛІ РУХУ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ ПРИ ПЕРЕХРЕСНИХ ЗІТКНЕННЯХ". Вісник Черкаського державного технологічного університету, n.º 1 (15 de abril de 2021): 114–23. http://dx.doi.org/10.24025/2306-4412.1.2021.230614.

Texto completo da fonte
Resumo:
Зіткнення транспортних засобів є найбільш небезпечним видом дорожньо-транспортної пригоди (ДТП) за кількістю жертв і розмірами матеріальних збитків. При розслідуванні ДТП, пов’язаних із перехресними зіткненнями, виникає необхідність встановлення механізму дорожньо-транспортної пригоди, а також встановлення, який з автомобі-лів, що зіткнулися, першим виїхав на перехрестя. Це можливо за умови дослідження моделей руху автотранспортних засобів. У статті запропоновано підходи для удосконалення методики автотехнічної експертизи при перехресних зіткненнях.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
21

Ромашко, Сергій Володимирович, Микола Володимирович Підгорний, Валерій Богданович Харенко e Володимир Володимирович Литовченко. "МОДЕЛІ РУХУ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ ПРИ ПОЗДОВЖНІХ ЗІТКНЕННЯХ". Вісник Черкаського державного технологічного університету, n.º 3 (22 de outubro de 2021): 69–77. http://dx.doi.org/10.24025/2306-4412.3.2021.246013.

Texto completo da fonte
Resumo:
Зіткнення транспортних засобів є найбільш небезпечним видом дорожньо-транспортної пригоди (ДТП) за кількістю жертв і розмірами матеріальних збитків. При розслідуванні ДТП, пов’язаних із поздовжніми зіткненнями, виникає необхідність встановлення механізму дорожньо-транспортної пригоди для повного та всебічного розслідування, а також для виконання об’єктивного висновку експерта. Цю можливість надають дослідження моделей руху автотранспортних засобів. У статті запропоновано підходи для удосконалення методу автотехнічної експертизи при поздовжніх зіткненнях.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
22

Піддубна, Ю. О. "ІТАЛІЙСЬКІ КОРЕНІ РОСІЙСЬКОЇ КАЗКИ: «ПРИГОДИ ПІНОК- КИО» КАРЛА КОЛЛОДІ І «ЗОЛОТИЙ КЛЮЧИК» ОЛЕКСІЯ ТОЛСТОГО". Русская филология. Вестник ХНПУ имени Г.С. Сковороды 2, n.º 72 (2022): 48–54. http://dx.doi.org/10.34142/2312-1572.2020.02.72.08.

Texto completo da fonte
Resumo:
У статті розглядаються і зіставляються всесвітньо відомі дитячі книги про дерев’яну людину – італійського письменника Карла Коллоді і російського літератора Олексія Толстого. Незважаючи на те, що книги і Карло Коллоді, і Олексія Толстого були адресовані дитячій ау- диторії, за їх першим планом проступає «другий», який все частіше привертає увагу дослідн и- ків. Якщо в казці «Піноккіо» Карло Коллоді пласт італійської комедії дель арте поєднується з біблійними алюзіями, то в «Пригодах Буратіно» Олексія Толстого за героями дитячої казки проглядаються риси радянської літературної дійсності. Багато з персонажів Толстого несуть у собі натяки на літературну і театральну середу 20–30 років ХХ століття. У статті робиться спроба зіставлення італійської казки про дерев’яну людину Піноккіо з її літератур- ною обробкою Олексієм Толстим в тридцятих роках минулого століття. Казка італійського автора своїм корінням сягає народно-сміхової культури (за М. Бахтіним), яка нерозривно пов’язана з традиціями італійського театру дель арте. Саме в ній черпає Коллоді сюжет для свого твору. У книзі про пригоди Піноккіо взагалі багато від карнавальної сміхової культури і від балаганного театру зокрема. Сюди М. Бахтін відносить сцени бійок, тілесне оголення, жанр балаганної хули, метання різних предметів одним в одного, обливання голо вного героя, небачену ненажерливість, осміяння і приниження героя, а також інші прийоми народного ф а- рсу. Казка Олексія Толстого майже позбавлена дидактичності, в ній більше пригод і аван тю- ризму; своєю сюжетною побудовою вона розрахована на дитяче сприйняття, хоча в ній і ві д- сутній ряд епізодів, які описані у Коллоді. Разом з тим, слід зазначити, що сучасники Толстого бачили в казці сатиричний план, який пов’язаний з літературними, театральними та історич- ними персоналіями – М. Горьким, В. Меєрхольдом, О. Парвусом, М. Андрєєвою, О. Кніппер- Чеховою та іншими.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
23

Мірошніченко, А. "Залишення водієм місця дорожньо-транспортної пригоди". Вісник прокуратури, n.º 5 (2006): 54–56.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
24

Ільченко, Руслана. "Спецрепортпж. Пригоди бравих українців у Чехії". Mandry. Navigator, n.º 6 (67) (2012): 54–57.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
25

Черезова, І. О. "Пригоди Калле Блюмквіста та його друзів". Всесвітня література та культура в навчальних закладах України, n.º 11 (2008): 29–34.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
26

Ганцер, К. "Незвичайні пригоди пана Бартова в країні..." Україна модерна, Число 15 (4) (2009): 290–95.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
27

Новик, О. "Пригоди бурсаків: подорож через два століття (повісті В. Чапленка "Пиворіз" та В. Таля "Незвичайні пригоди бурсаків")". Слово і час, n.º 9 (681), вересень (2017): 61–68.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
28

ЦОПА, Віталій, Василь ГОЛІНЬКО, Юрій ЧЕБЕРЯЧКО, Олег ДЕРЮГІН e Михайло АРХІРЕЙ. "Використання матриці Хеддона для оцінки ризику дорожньо-транспортної пригоди". СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 2, n.º 19 (12 de novembro de 2022): 221–33. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v2i19.921.

Texto completo da fonte
Resumo:
В роботі запропоновано розробку комбінованого підходу для оцінки ризику настання дорожньо-транспортної пригоди (далі - ДТП) на основі матриці Хеддона, яка поєднана з класичним шаблоном з розрахунку ризику у відповідності до вимог ДСТУ ISO 45001:2019. Комбінований підхід, відрізняється від відомих методів з оцінки ризиків настання ДТП тим, що враховує низку небезпечних чинників, які впливають як на вірогідність так і на тяжкість наслідків в системі "водій-автомобіль-дорога-середовище" з урахуванням фаз настання ДТП: до аварії (початкова), під час аварії (кульмінаційна) і після аварії (кінцева), що дозволяє розрахувати залишковий рівень ризику та розробити запобіжні заходи та дії. Для визначення величини ризику настання ДТП запропоновано величину тяжкості наслідків ДТП розділити на дві складові: під час аварії і після домедичної допомоги, які оцінюються за шестибальною шкалою з урахуванням впливу небезпечних чинників. Розроблено алгоритм побудови комбінованої матриці Хеддона, з критеріями оцінки ризиків настання ДТП, вірогідності настання НП та тяжкості наслідків з урахуванням домедичної допомоги. Запропоновано для зменшення рівня ризику настання ДТП запроваджувати на автотранспортних підприємствах спеціальні програми з безпеки дорожнього руху (далі - БДР), в основі яких є планування запобіжних заходів на основі оцінки ризиків настання ДТП, що передбачає відповідний контроль за їх впровадженням. Ключові слова: ризик, матриця Хеддона, дорожньо-транспортна пригода, небезпечна подія, домедична допомога
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
29

Гармаш, Л., И. Разуменко e А. Силаев. "«ПРИГОДИ ЕМЕ ЛЕБЕФ» МИХАЙЛА КУЗМІНА ЯК LA NOVELA PICARESCA І «ГАЛАНТНИЙ» РОМАН". Наукові записки Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди "Літературознавство" 4, n.º 94 (2019): 33–48. http://dx.doi.org/10.34142/2312-1076.2019.4.94.03.

Texto completo da fonte
Resumo:
У статті розглядається образ героя-авантюриста в ранній прозі Михайла Кузміна. Аналізується генезис і специфічні риси, властиві героям повісті «Пригоди Еме Лебеф». Встановлено, що поява такого героя була продиктована однією з провідних тенденцій літератури Срібного століття - стилізаторством, яке було властиве усім видам мистецтв. Особливою увагою у представників російської культури початку XX століття користувався «галантний вік» у Франції, перш за все, що домінував в цей час стиль рококо, що вирізнялося особливою витонченістю форми, пильною увагою до деталей і чуттєвої стороні людського життя. Доведено, що Кузмін використовує практично всі звичні сюжетні схеми шахрайського роману, але зберігає найчастіше тільки їх каркас, при цьому опускаючи всі подробиці. Звернувшись до форми шахрайського роману, письменник досить серйозно трансформує її зміст, в чому і полягає, на думку авторів статті, сама суть стилізації. Більшість традиційних мотивів виконує в «Пригодах Еме Лебеф» допоміжну функцію. Головним для автора є створення динамічного захоплюючого сюжету, наповненого безліччю перипетій, з одного боку, і помістити в тексті натяки на сучасну автору повісті реальність – з іншого. Повість Кузміна стає в певному сенсі його поетичним маніфестом і позначає позицію письменника в загальній дискусії, яка розгорнулася на початку XX століття (наприклад, хрестоматійно відомий вірш А. Кручених «Дір, бул, щил» або роботи В. Хлєбнікова) з приводу найближчих перспектив розвитку російської мови. Вступивши в літературу як стилізатор-іноземець, Кузмін відродив стару суперечку між послідовниками адмірала Шишкова і письменника Н.М. Карамзіна, безумовно, розділяючи переконання останніх. Автори статті дійшли висновку, що створюючи «Пригоди Еме Лебефа», М. Кузмін мав на меті не тільки розважити публіку або продемонструвати віртуозне володіння технікою стилізації. Він ставив більш серйозні завдання, проводячи паралель між Західною Європою XVIII століття напередодні Великої французької революції і Росією початку XX століття, яка щойно вийшла з купелі першої революції 1905 року і стояла на порозі Лютневої і Жовтневої революцій 1917 року.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
30

Guryev, S. O., S. S. Chundak e S. P. Satsyk. "Аналіз клініко-епідеміологічних характеристик та ризиків виникнення летального результату у постраждалих з абдомінальною травмою внаслідок дорожньо-транспортної пригоди". TRAUMA 14, n.º 2 (1 de março de 2013): 123–26. http://dx.doi.org/10.22141/1608-1706.2.14.2013.88637.

Texto completo da fonte
Resumo:
Стаття присвячена проблемі абдомінальної травми як важливої складової багатокомпонентної полісистемної травми. Проведено аналіз клініко-епідеміологічних характеристик та ризиків виникнення летального результату у постраждалих з абдомінальною травмою внаслідок дорожньо-транспортної пригоди.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
31

ПАШКОВСЬКИЙ, Б. В., e М. І. СЛАБІНОГА. "УДОСКОНАЛЕННЯ АВТОМАТИЗОВАНОГО ПРОЦЕСУ ВИЗНАЧЕННЯ ДІЛЯНОК ТА МІСЦЬ КОНЦЕНТРАЦІЇ ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНИХ ПРИГОД НА ТЕРИТОРІЇ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ". Вісник Херсонського національного технічного університету, n.º 2(89) (2 de julho de 2024): 204–10. http://dx.doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2024.2.29.

Texto completo da fonte
Resumo:
В статті розглянуто процес удосконалення автоматизованого процесу визначення ділянок та місць концентрації дорожньо-транспортних пригод, що знаходяться на території Івано-Франківської міської територіальної громади (МТГ). Відповідно до звіту наданого Департаментом Патрульної Поліції України у Івано-Франківській області проаналізовано 1626 дорожньо-транспортних пригод із потерпілими, що мали місце на території Івано-Франківської міської територіальної громади з 2017 по 2023 роки. Вихідні дані були перетворені в зручний для подальшої обробки вигляд з використанням мови програмування C# та занесено у реляційну базу даних. Визначено координати кожної дорожньо-транспортних пригоди засобами сервісу Geocoding API від Google. Задля можливості ручної корекції координат проведено імплементацію можливості уточнення місця ДТП шляхом пересування маркера по карті. Реалізовано REST API з використання ASP .NET та Entity Framework Core для можливості використання даних будь-якими веб та мобільними застосунками. З метою виявлення місць концентрації дорожньо-транспортних пригод проведена кластеризація дорожньо- транспортних пригод на карті. Розроблено веб-застосунок та проведено візуалізацію пригод, шляхом нанесення їх на карту з використання сервісу Google Maps Javascript API. Реалізовано можливість фільтрації ДТП за роком вчинення, станом покриття, освітленістю, погодних умов, наявністю штучних споруд, залученістю пішоходів чи велосипедистів, наявністю загиблих чи важко травмованих, тощо. Проведено статистичний аналіз кількості ДТП з загиблими та потерпілими за кожен рік окремо на території міста та ОТГ, проведено аналіз загиблих/важкотравмованих/легкотравмованих малозахищених учасників дорожнього руху (пішоходів та велосипедистів) Виявлено 18 місць концентрації ДТП на території міста Івано-Франківська за 2021–2023 роки, для кожної з них проведено аналіз кількості ДТП за останній календарний рік та за останні три роки та переважаючий тип ДТП (лобове чи бокове зіткнення, наїзд на пішохода, велосипедиста, тощо). На засіданні з комісії безпеки дорожнього руху Івано-Франківської міської територіальної громади розглянуто наданий звіт та рекомендовано розробити заходи щодо удосконалення умов та організації дорожнього руху для забезпечення його безпеки і заходи щодо ліквідації причин виникнення ДТП.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
32

Мусій, Валентина. "Пригоди героя «Дольчевіти» Р. Малиновського у просторі гетеротопії". Sultanivski Chytannia, n.º 11 (25 de maio de 2022): 76–84. http://dx.doi.org/10.15330/sch.2022.11.76-84.

Texto completo da fonte
Resumo:
Метою статті є дослідження оповідання сучасного українського письменника Романа Малиновського в антропологічному аспекті. Новизна статті полягає в тому, що оповідання «Дольчевіта» уперше включено у простір літературознавчих досліджень і взагалі, і в зазначеному теоретичному аспекті. Увагу сфокусовано на ознаках гетеротопії кризового типу в картині перебування героя оповідання в літаку (поза межами конкретного й звичного для нього географічного простору). При цьому виявляються типологічні ознаки гетеротопії шляхом її порівняння з міфопоетичною та науковою моделями світу. Про гетеротопічність простору в оповіданні Р. Малиновського свідчить передовсім те, що він є для героя «іншим», що герой тимчасово також перевтілюється тут у нібито нову («іншу») людину: забуває про свої прихильності, моделює цілком віртуальну (схожу на кіно) історію своїх стосунків з незнайомою жінкою. Образ самої жінки також максимально позбавлений конкретності (невідомі ні її голос, ні її ім’я, ні її почуття, мета подорожування і так інше), тому загадкову красуню, про яку фантазує герой, можна визначити як «будь хто», «будь яка». Практичне значення. Дослідження доповнює картину процесу розвитку сучасної української прози, ним запропоновано один з напрямів вивчення суб’єктного плану художнього твору.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
33

Журба, Світлана Степанівна. "Авантюрно-пригодницький сюжет в українському авангардному романі". Літератури світу: поетика, ментальність і духовність 8 (30 de janeiro de 2017): 50–59. http://dx.doi.org/10.31812/world_lit.v8i0.1105.

Texto completo da fonte
Resumo:
У статті досліджуються особливості пригодницького сюжету у творах Майка Йогансена, О. Слісаренка, Гео Шкурупія, Юліана Шпола, Ю. Яновського. Складовими авантюрно-пригодницького сюжету авангардного роману є пригоди, подорожі, несподівана розв’язка твору, загадки, інтриги, ефект достовірності, посилання на історичні події та образи персонажів.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
34

Васюта, Світлана Дмитрівна. "Морально-естетичні проблеми твору Галини Малик «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії»: ноосферний аспект". Літератури світу: поетика, ментальність і духовність 3 (8 de maio de 2014): 251–58. http://dx.doi.org/10.31812/world_lit.v3i0.2099.

Texto completo da fonte
Resumo:
У статті розкрито естетичні та моральні категорії як основні чинники формування внутрішнього світу школяра в контексті літературної та ноосфер-ної освіти. Подано методичну розробку навчального заняття із вивчення повісті-казки Г.Малик «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії». Матеріал орієнтова-но на актуальність питання про розкриття духовного потенціалу особистості.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
35

Івасюк, Н. Г. "Сонячний світ дитинства у творі Марка Твена "Пригоди Тома Сойєра"". Зарубіжна література в школах України, n.º 5 (2008): 36.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
36

Луб’яний, П. В., Ю. Г. Розов, О. А. Войтович e О. О. Лобов. "ДОСЛІДЖЕННЯ СУЧАСНИХ МЕТОДІВ ФІКСАЦІЇ СЛІДІВ НА МІСЦІ ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНОЇ ПРИГОДИ". Вісник Херсонського національного технічного університету 76, n.º 1 (2021): 48–55. http://dx.doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2021.1.6.

Texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
37

Болоташвілі, З. У. "ВЕЛОСИПЕДИСТ – ФАКТОР ПІДВИЩЕНОЇ НЕБЕЗПЕКИ НА ДОРОЗІ". Вісник Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка 2, n.º 94 (30 de junho de 2021): 141–56. http://dx.doi.org/10.33766/2524-0323.94.141-156.

Texto completo da fonte
Resumo:
У статті розглянуто правові стосунки на дорогах щодо керуючих велосипедом (далі ‒ велосипедист), про що зазначено в правилах дорожнього руху України.Проаналізовано скоєні в Україні дорожньо-транспортні пригоди з постраждалими за участю велосипедистів. Викладені власні пропозиції правових напрямків зниження ризику загрози життю і здоров'ю всіх учасників дорожнього руху (пішоходів, пасажирів, водіїв і мотоциклістів) за участю велосипедистів шляхом надання порад щодо коригування Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
38

КИЩУН, Володимир. "АВАРІЙНІСТЬ НА ДОРОГАХ УКРАЇНИ: ОЧІКУВАННЯ, ЩО НЕСПРАВДИЛИСЯ". СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, n.º 16 (19 de maio de 2021): 66–73. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v1i16.509.

Texto completo da fonte
Resumo:
Метою дослідження у роботі стало визначення фактичних показників стану аварійності на вітчизняних дорогах та порівняння їх з очікуваними, що були затверджені у Державних програмах підвищення рівня безпеки дорожнього руху на періоди до 2016 і 2020 років, а також аналіз очікуваних показників, наведених у Державній програмі підвищення рівня безпеки дорожнього руху на період до 2023 року. Стан аварійності оцінювався за такими показниками, як кількість загиблих і травмованих на 100 тис. населення (соціальний ризик), кількість загиблих на 100 тис. транспортних засобів (транспортний ризик), а також трьома показниками, що характеризують тяжкість пригоди: кількість загиблих на 100 постраждалих та кількість загиблих і травмованих на 100 дорожньо-транспортних пригод (ДТП). У процесі досліджень визначалися фактичні показники аварійності в Україні у 2015-2020 роках. Як наслідок було встановлено, що фактичні показники соціального і транспортного ризиків у ці роки були гірші за очікувані і лише кількість загиблих внаслідок ДТП на 100 постраждалих була меншою або знаходилася на одному рівні. Певне неузгодження запланованих очікуваних результатів спостерігається у Державній програмі підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2023 року. Якщо порівняти числа суміжних 2020 і 2021 років, то очікувані результати за трьома показниками невиправдано зросли і лише кількість загиблих внаслідок ДТП на 100 постраждалих у 2021 і наступних роках передбачається меншою. Ще більша неузгодженість спостерігається, коли порівняти фактичні показники 2020 року з очікуваними 2021-го; прогнозується гірша ситуація на українських дорогах ніж та, що є у дійсності. Аналогічно неузгодженими виглядають два нових показники, що оцінюють рівень тяжкості наслідків пригод – це кількість загиблих і травмованих на 100 ДТП. В Україні статистика щодо загибелі і травмування людей внаслідок дорожньо-транспортних пригод залишається достатньо високою, як для європейського регіону. Аналіз стану аварійності на вітчизняних дорогах за 2015-2020 роки показав, що за трьома показниками з чотирьох Державні програми з підвищення рівня БДР не були виконані, а закладені на майбутнє показники аварійності не сприятимуть покращенню ситуації у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Ключові слова: безпека дорожнього руху, транспортна стратегія, державні програми, зниження аварійності, очікувані показники аварійності, фактичні показники аварійності.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
39

БУГАЙОВ, Ігор, Ольга ХОЛОДОВА e Марина БУГАЙОВА. "ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ВПРОВАДЖЕННЯ ЗАСОБІВ ЗАСПОКОЄННЯ ДОРОЖНЬОГО РУХУ НА ПЕРЕХРЕСТІ". СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, n.º 20 (24 de maio de 2023): 78–85. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v1i20.1036.

Texto completo da fonte
Resumo:
Доведена актуальність вирішення проблеми постійного удосконалення організації дорожнього руху, що пов’язано з безперервним зростанням чисельності парку автомобілів та відсталим розвитком вулично-дорожньої мережі міст. Постійне збільшення скрутності дорожнього руху, а отже, різке почастішання безпосередніх контактів учасників руху, які у багатьох випадках носять характер конфліктних ситуацій, часто переростають в дорожньо-транспорті пригоди. Саме тому в статті запропоновано розглянути такий сучасний засіб організації дорожнього руху як його заспокоєння. Аналіз існуючих засобів заспокоєння дорожнього руху дозволив виявити їх основні недоліки та переваги, які як виявилось не вирішують проблему головного протиріччя вимог організації дорожнього руху – задовільнення безпеки дорожнього руху разом із максимальним забезпеченням його ефективності. В статті проведений аналіз застосування різних схем організації дорожнього руху на перехресті, де поряд із впровадженням світлофорного регулювання розглянуті варіанти впровадження різних типів засобів заспокоєння дорожнього руху. В результаті дослідження ще раз доведено, що світлофорне регулювання – ефективний засіб забезпечення безпеки дорожнього руху на перехресті, але при цьому слід розглядати можливості застосування засобів заспокоєння дорожнього руху, які можуть йти додатковими обмеженнями швидкості при проїзді транспортними засобами перехресть. І хоча це може призводити до збільшення затримок, додаткових зупинок та збільшення довжини заторів, але це засіб зменшення аварійності та тяжкості травмувань учасників дорожнього руху. Найбільш ефективним засобом заспокоєння руху на перехресті є дорожній пагорб. Ключові слова: засоби заспокоєння руху, світлофорне регулювання, перехрестя, дорожньо-транспортна пригода, моделювання, критерій.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
40

Лемак, О. І. "ВИХОВНІ КОНСТАНТИ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРНОЇ КАЗКИ НА ЗАКАРПАТТІ У 20–30-ТІ РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ". ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ, n.º 53 (7 de junho de 2023): 229–36. http://dx.doi.org/10.37915/pa.vi53.456.

Texto completo da fonte
Resumo:
У статті проаналізовано виховні константи розвитку української літературної казки на Закарпатті у 20–30-ті рр. ХХ ст. як універсальних національно-патріотичних і моральних ідей, орієнтирів, цінностей, що були і залишаються актуальними за досліджуваного та сучасного періодів розвитку України. Показано внесок у розвиток літературної казки найвідомішого письменника Закарпаття В. Ґренджі-Донського («Князь Огень», «Манюсінька», «Казка про відьму-бусурканю», «Пригоди ведмедика Бурмилка», «Кіт в чоботях», «Пригоди шибеника Михася» та ін.), які були написані українською літературною мовою з домішком місцевої говірки та передруковувалися в багатьох дитячих часописах і навчальних виданнях. Схарактеризовано ідейно-змістову унікальність та дидактичну спрямованість збірника «Подкарпатські казки» педагога Б. Мартиновича. Показано вагомий внесок у розвиток української літературної казки на Закарпатті відомого галицького письменника В. Пачовського («Скарб руської землі», «Сріберний дзвін», «Золота Гвіздка», «Про князя Коріятовича і жовтого змія Веремія», «Тріє царі» та ін.). Ці твори створювалися із залученням учнів гімназії до збирання фольклору та мали виразну національно-патріотичну спрямованість. З’ясовано, що фольклорна та історична спадщина Закарпаття надихнула на розвиток жанру літературної казки галичанку Марійку Підгірянку. Це виявилося в написані творів «Бабусина казка», «В чужому пір’ю» та ін., які віднесені до української класичної дитячої літератури. Досліджено маловідомий у педагогічній науці та літературознавстві поетичний твір «Казка про золоту рибку» К. Вагилевича, він відображає принципову відмінність української ментальності від російської та звеличує культ праці як найбільшу людську цінність.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
41

Савенко, А. О. "Концепт істина в романі Н. Казандзакіса "Лихі та кумедні пригоди Алексіса Зорбаса"". Мовні і концептуальні картини світу, Вип. 24, ч. 3 (2008): 175–81.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
42

Лілова, О. "Критика засадничих концептів куртуазної літератури в романі Дж. Гасконя "Пригоди майстра F.J."". Ренесансні студії, Вип. 7 (2001): 54–62.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
43

Tsopa, V. A., S. I. Cheberyachko, О. V. Deryugin e О. V. Pyshchykova. "Features of road accident risk assessment in vehicle transportation". Jornal of Kryvyi Rih National University, n.º 56 (2023): 86–95. http://dx.doi.org/10.31721/2306-5451-2023-1-56-86-95.

Texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
44

Лілова, О. Є. "Специфіка трансформації петрарківського канону в поетичних вставках роману "Пригоди добродія F.J." Дж. Гасконя". Вісник Запорізького державного університету. Філологічні науки, n.º 2 (2002): 51–54.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
45

Савенко, А. О. "Особливості функціонування фразеологічних одиниць у романі Н. Казандзакіса "Лихі кумедні пригоди Алексіса Зорбаса"". Мовні і концептуальні картини світу, Вип. 6, кн. 2 (2002): 155–61.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
46

Гайніґова, Лінда. "КОРОТКО ПРО РОЗВИТОК ЖАНРУ ЧИКЛІТ НА МАТЕРІАЛІ ТВОРІВ НАТАЛКИ СНЯДАНКО ТА СВІТЛАНИ ПИРКАЛО". Молодий вчений, n.º 8 (96) (31 de agosto de 2021): 90–96. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-8-96-20.

Texto completo da fonte
Resumo:
У статті досліджується ґенеза цього подекуди нового жанру популярної літератури, який з’явився перший раз у дев’яностих роках в англомовній літературі («Щоденник Бріджит Джонс» з року 1996 британської авторки Гелен Філдінг), та описується його прояв у сучасній українській, популярній прозі для жінок. Здійснено аналіз наукових праць, які досліджують жанр чикліт (світова рецепція жанру, статті українських дослідниць). Ключова частина статті виходить з аналізу вибраних популярних жіночих творів українських авторок нового тисячоліття, зокрема романів Світлани Пиркало («Зелена Маргарита», «Не думай про червоне: Роман не для молодшого шкільного віку») та Наталки Сняданко («Колекція пристрастей, або Пригоди молодої українки»), під оглядом рис, типових для жанру чикліт і відношення цих творів до фемінізму та постфемінізму.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
47

Володарська, М. В. "ПЕРЕКЛАДАЦЬКІ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ЗАГОЛОВКІВ ЦИКЛУ ГУМОРИСТИЧНИХ ОПОВІДАНЬ М. БОНДА". Collection of scientific works "Visnyk of Zaporizhzhya National University Philological Sciences", n.º 2 (9 de abril de 2021): 38–46. http://dx.doi.org/10.26661/2414-9594-2020-2-5.

Texto completo da fonte
Resumo:
У статті зроблено спробу проаналізувати характерні ознаки гуморис- тичного складника заголовків циклу М. Бонда «Пригоди ведмедика Падінгтона», визначити особливості відтворення комізму і причини його можливих втрат в українській та російській перекладних версіях, окрес- лити межу проникнення етноспецифічного гумору в тексти літератури для дітей. Вибір об’єкта дослідження зумовлений намаганням подолати протиріччя між наявністю розлогого літературного матеріалу (13 книг, 99 оповідань) та тривалим ігноруванням потенціалу тексту науковою спільнотою. Короткий огляд надбань з теорії заголовку (С. Кржижанов- ський, У. Еко, В. Кухаренко, А. Еткінд) дозволив визначити такі риси назв, як амбівалентність, полісемантичність, здатність акумулювати головний концепт художнього твору тими причинами, що значно усклад- нюють розкодування і ретрансляцію жарту. Лінгвістичний гумор завжди чинить опір перекладачеві, оскільки вимагає збереження не лише змісту, але і форми повідомлення, тому пошук найбільш прийнятних алгоритмів досягнення еквівалентності становить пріоритетне значення. Попри позірну прозорість сюжету, заголовки текстів М. Бонда поде- коли акумулюють цілий кластер соціокультурних уявлень, породже- них актуальними для Британії періоду 1950–1960-х років питаннями «інакшості». Концепт “trouble” є визначальним для циклу «Пригоди ведмедика Падінгтона». Відповідний концепт реалізується в низці назв (“A Bear in Hot Water”, “Sticky Time”, “Paddington in a Hole”) за посеред- ництва етноспецифічних алюзій та каламбурів; намагання відобразити ці нюанси виводить наратив М. Бонда на межу перекладності. Прагнення І. Бондаря-Терещенка до максимальної еквівалентності не завжди рів- нозначне прозорості англійського гумору для маленького читача; наро- щування експресії і додавання жарту А. Глебовською та К. Сиверце- вою спричиняє зміну тональності й наративного фокусу каламбурних утворень окремих заголовків. Відмінні продуктивні моделі відтворення гумору можуть бути результатом різних уявлень про специфіку дитя- чої книги. Питання як та якою мірою слід виводити у заголовок жарт, заснований на реаліях, залежатиме від вибору перекладачем стратегії «одомашнення» комічного чи збереження національного колориту.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
48

Shapovalov (Jr.), V. V., V. A. Shapovalova e V. V. Shapovalov. "Судово-фармацевтичні дослідження щодо впливу ліків на безпеку, життя та здоров’я учасників дорожнього руху в межах організації фармацевтичної справи, технології ліків, фармацевтичного та медичного права в Україні". Health of Society 10, n.º 4 (18 de janeiro de 2022): 127–32. http://dx.doi.org/10.22141/2306-2436.10.4.2021.246355.

Texto completo da fonte
Resumo:
Актуальність. У всьому світі дорожньо-транспортні пригоди (ДТП) під впливом лікарських засобів (ЛЗ) є однією з головних причин травмувань, смертності серед учасників дорожнього руху. Безпека руху уявляє собою систему, яка включає наступні складові: людина – стан здоров’я людини – вживання небезпечних ліків різних класифікаційно-правових груп (КПГ) – побічні реакції ліків – транспортний засіб – шлях. Частка дорожньо-транспортних пригод під впливом ліків становить понад 75 %, вони є й найбільш суспільно небезпечними, тому що мають тяжкі наслідки, спричиняють невиправну шкоду здоров’ю та смерть потерпілих. Мета дослідження: проаналізувати здобутки судово-фармацевтичних досліджень в Україні щодо впливу ЛЗ на безпеку, життя та здоров’я учасників дорожнього руху в межах організації фармацевтичної справи, технології ліків та фармацевтичного і медичного права в ретроспективному аспекті. Матеріали та методи. Матеріалами імперативного дослідження стали законодавчі, нормативно-правові документи; матеріали становлення наукової школи судової фармації; наукові публікації за темою статті; Інтернет-ресурси, джерела наукової літератури. Для досягнення поставленої мети було застосовано методи судово-фармацевтичного, нормативно-правового, документального, бібліографічного, порівняльного, історичного та графічного аналізу. Результати. Проаналізовано досвід країн світу щодо профілактики та попередження дорожньо-транспортних пригод під впливом ліків. Причини, умови виникнення та наслідки ДТП носять багатофакторний характер і пов’язані з постраждалими (водій-пішохід), транспортним засобом, дорогою, вживанням психоактивних ЛЗ. Розроблено систему організаційно-регуляторних та попереджувальних заходів з надання першої медикаментозної допомоги потерпілим від ДТП. Показано, що існує необхідність проведення науково-обґрунтованих організаційно-правових, клініко-фармакологічних, судово-фармацевтичних та соціально-економічних досліджень щодо причинних зв’язків між побічними реакціями внаслідок вживання ЛЗ різних КПГ, безпекою руху та виникненням ДТП. Вперше в Україні було запропоновано математичну модель щодо встановлення впливу психоактивних ЛЗ на стан водія при керуванні транспортним засобом у залежності від обчислення шляху зупинки автомобіля відповідно до обраної швидкості та зниження реакції водія. Досліджено структуру ДТП, скоєних під впливом психоактивних лікарських препаратів. Висновки. Запропоновано класифікацію медичних аптечок для надання першої медикаментозної допомоги потерпілим при ДТП, яка дозволила обґрунтувати необхідність удосконалення їх як за якісним, так й кількісним складом у залежності від типу транспортного засобу й імовірності виникнення ДТП з тяжкими наслідками. Запропоновано рекомендації стосовно забезпечення інформації про можливість отримання медичної допомоги та систему сигнально-викличного зв’язку на шляхах, маркірування упаковок психоактивних ЛЗ спеціальною позначкою у вигляді червоного трикутника. Доведено про необхідність подальших судово-фармацевтичних досліджень.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
49

Ludmila, Serebrova. "THE IMAGE OF GERMAN YOUTH IN THE NOVEL DIETER NOLL “ADVENTURES OF WERNER HOLT”". Scientific Bulletin of Kherson State University. Series Germanic Studies and Intercultural Communication, n.º 1 (30 de setembro de 2019): 340–45. http://dx.doi.org/10.32999/ksu2663-3426/2019-1-53.

Texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
50

Гончарук, Д. Д. "Специфіка перекладу італійських оцінних іменників українською мовою (на матеріалі оповідання Карла Коллоді "Пригоди Піноккіо")". Мовні і концептуальні картини світу, Вип. 41, ч. 1 (2012): 282–88.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
Oferecemos descontos em todos os planos premium para autores cujas obras estão incluídas em seleções literárias temáticas. Contate-nos para obter um código promocional único!

Vá para a bibliografia