Literatura científica selecionada sobre o tema "Пригоди"

Crie uma referência precisa em APA, MLA, Chicago, Harvard, e outros estilos

Selecione um tipo de fonte:

Consulte a lista de atuais artigos, livros, teses, anais de congressos e outras fontes científicas relevantes para o tema "Пригоди".

Ao lado de cada fonte na lista de referências, há um botão "Adicionar à bibliografia". Clique e geraremos automaticamente a citação bibliográfica do trabalho escolhido no estilo de citação de que você precisa: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

Você também pode baixar o texto completo da publicação científica em formato .pdf e ler o resumo do trabalho online se estiver presente nos metadados.

Artigos de revistas sobre o assunto "Пригоди"

1

Новіков, Олег Володимирович. "СОЦІАЛЬНІ НАСЛІДКИ ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНИХ ПРИГОД". Kherson State University Herald Series Legal Sciences, n.º 4 (28 de setembro de 2023): 37–41. http://dx.doi.org/10.32999/ksu2307-8049/2023-4-7.

Texto completo da fonte
Resumo:
Метою статті є встановлення соціальних наслідків дорожньо-транспортних пригод в Україні за 2010-2022 роки на підставі даних офіційної статистики. Під час дослідження були використані такі методи: формально-логічний (у визначені видів соціальних наслідків дорожньо-транспортних пригод); статистичний метод зведення та групування (у первинній обробці даних офіційної статистики); метод статистичного аналізу (у формулюванні висновків щодо загальної кількості постраждалих від дорожньо-транспортних пригод і оцінці її динаміки); табличний метод (у побудові таблиць), порівняльний метод (в аналізі соціальних наслідків дорожньо-транспортних пригод за різними часовими періодами), математичний метод (у проведені розрахунків) та деякі інші. За результатами проведеного дослідження зроблені такі висновки: 1. Дорожньо-транспортні пригоди можуть спричинювати різноманітні багатопланові наслідки. Ці наслідки доцільно класифікувати за декількома критеріям: за часом настання (безпосередні й опосередковані), за ступенем тяжкості (незначні, середні, тяжкі, особливо тяжкі), за пов’язаністю з дорожньо-транспортною пригодою (прямі та непрямі) тощо. 2. За даними офіційної статистики, за останні 13 років в Україні постраждало від дорожньо-транспортних пригод 483,4 тис. осіб, серед яких 51,0 тис. осіб загинуло та 432,4 тис. травмовано. У середньому за вказаний період загинули 3 924 осіб і травмувалося 33 262 осіб щорічно (майже 11 загиблих і 91 травмований щоденно). За цей період у результаті дорожньо-транспортних пригод приблизно гинуло 9 та травмувалось 77 осіб на 100 тис. населення. Станом на 2022 рік співвідношення становить приблизно 7 осіб загиблими та 56 травмованими на 100 тис. населення. Цей показник майже удвічі перевищує середній загальноєвропейський. 3. Сумарна вартісна оцінка соціально-економічних втрат України від дорожньо-транспортних пригод за 2010–2022 роки становила приблизно 36,5 млрд доларів США. У середньому Україна втрачала приблизно 1,93% свого валового внутрішнього продукту через дорожньо-транспортні пригоди. 4. Нині перспективними залишаються дослідження соціально-економічних наслідків дорожньо-транспортних пригод, а саме розроблення нових і більш точних методик розрахунку таких наслідків.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
2

КИЩУН, Володимир. "УНОРМУВАННЯ ШВИДКІСНОГО РЕЖИМУ НА ДОРОГАХ УКРАЇНИ". СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, n.º 20 (24 de maio de 2023): 145–49. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v1i20.1043.

Texto completo da fonte
Resumo:
Проведено короткий огляд причин дорожньо-транспортних пригод скоєних з вини водіїв. Майже третина таких пригод пов’язана з недотриманням безпечного швидкісного режиму руху, зокрема перевищенням безпечної або встановленої швидкостей. Показано залежність між збільшенням швидкості руху транспортного засобу і зростанням кількості дорожньо-транспортних пригод. Розглянуто вітчизняні нормативні документи щодо дотримання швидкісного режиму на дорогах і вулицях населених пунктів України, а саме Правила дорожнього руху і Державні будівельні норми. Встановлено, що на автомобільних дорогах України допустима максимальна швидкість руху не повинна перевищувати 130 км/год, а в населених пунктах – 50 км/год. Огляд швидкісного режиму у зарубіжних країнах показав, що аналогічні чи подібні швидкості передбачені на автобанах і в населених пунктах. Більше того, розглядається можливість зниження максимальної швидкості руху автомобілів на вулицях міст до 30 км/год. Не стоїть осторонь безпеки дорожнього руху і світова автомобільна індустрія. Керівництво компанії “VOLVO Cars” вважає, що виробник має право чи навіть зобов’язання встановлювати на автомобіль обмежувачі максимальної швидкості (180 км/год) з метою збалансувати рівень безпеки та побажання покупців. Адже після перетину певної поділки на спідометрі, системи безпеки автомобіля і дорожня інфраструктура не здатні запобігти важким чи смертельним травмам у випадку дорожньо-транспортної пригоди. Ключові слова: дорожньо-транспортна пригода, перевищення швидкості руху, максимальна дозволена швидкість, нормативні документи, світовий досвід обмеження швидкості.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
3

Пашковський, Богдан, e Мар’ян Слабінога. "Автоматизація процесу визначення ділянок та місць концентрації дорожньо-транспортних пригод на території Івано-Франківської міської територіальної громади з використанням геокодування". International Science Journal of Engineering & Agriculture 2, n.º 4 (1 de agosto de 2023): 9–18. http://dx.doi.org/10.46299/j.isjea.20230204.02.

Texto completo da fonte
Resumo:
В статті розглянуто процес визначення ділянок та місць концентрації дорожньо-транспортних пригод, що знаходяться на території Івано-Франківської міської територіальної громади (МТГ). Відповідно до звіту наданого Департаментом Патрульної Поліції України у Івано-Франківській області проаналізовано 324 дорожньо-транспортні пригоди із потерпілими, що мали місце на території Івано-Франківської міської територіальної громади з 2020 по 2022 роки. Вихідні дані були перетворені в зручний для подальшої обробки вигляд з використанням макросів написаних мовою VBA (Visual Basic for Application). Після визначення координат кожної дорожньо-транспортних пригоди засобами сервісу Geocoding API від Google проведено візуалізацію пригод, шляхом нанесення їх на карту з використання сервісу Google Maps Javascript API. З метою виявлення місць концентрації дорожньо-транспортних пригод проведена кластеризація дорожньо-транспортних пригод на карті. Виявлено 16 ділянок та 6 місць концентрації ДТП на території міста Івано-Франківська, для кожної з них проведено аналіз кількості ДТП за останній календарний рік та за останні три роки та переважаючий тип ДТП (лобове чи бокове зіткнення, наїзд на пішохода, велосипедиста, тощо). На засіданні з комісії безпеки дорожнього руху Івано-Франківської міської територіальної громади розглянуто наданий звіт та рекомендовано розробити заходи щодо удосконалення умов та організації дорожнього руху для забезпечення його безпеки і заходи щодо ліквідації причин виникнення ДТП, зокрема встановлення дорожніх знаків 1.39 або 1.41 із табличками 7.12, 7.13, 7.21.1-7.21.5. в залежності від виду небезпеки.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
4

Ярчук, Надія. "Пригоди Андрійка". Безпека життєдіяльності, n.º 5, травень (2018): 16.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
5

Фенелон, Ф. "Телемах (Пригоди Телемака)". Дзвін, n.º 7 (885), липень (2018): 219–40.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
6

Сидоренко, Віктор. "Таїланд. Смарагдові пригоди". Міжнародний туризм, n.º 2 (116), квітень - травень (2014): 32–37.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
7

Костів, Л. "Пригоди у віртуальності". Книжковий огляд, n.º 6 (2002): 38–41.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
8

Тарасова, Ольга. "Пригоди савеліка Проші". Дніпро, n.º 11 (2009): 87–100.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
9

Жук, Євген. "Пригоди на Занзібарі". Mandry. Navigator, n.º 4 (72) (2013): 30–33.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
10

Майборода, Наталія. "Куба. Острів пригоди". Міжнародний туризм, n.º 5 (101) жовтень-листопад (2011): 106–12.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.

Teses / dissertações sobre o assunto "Пригоди"

1

Бадіон, Юрій Олексійович, Юрий Алексеевич Бадион, Yurii Oleksiiovych Badion, О. А. Лабуз e А. М. Круш. "Дорожньо-транспортний травматизм у сучасних умовах". Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/57996.

Texto completo da fonte
Resumo:
Дорожньо-транспортні пригоди (ДТП) – є однією з основних причин передчасної смерті серед нашого народонаселення. Щороку в Україні відбувається більш як 150 тис. ДТП, унаслідок яких гинуть від 8 до 10 тис. постраждалих.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
2

Стрибуль, О. О., e О. М. Кузьменко. "Лексико-семантичні групи прикметників, які характеризують зовнішність людини у романі Д. Нолля «Пригоди Вернера Хольта»". Thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/67765.

Texto completo da fonte
Resumo:
У системі частин мови прикметникові відведена роль називати ознаки, властивості, риси об’єктів позамовної дійсності і виражати їх через зв’язки з цими предметами. Прикметник, як одна з мовних категорій становить окремий клас морфологічних одиниць, специфіка яких полягає в тому, що, називаючи абстрактну ознаку безвідносно до її носіїв, вони передають її тільки через конкретний предмет, наприклад: біла хата, червона троянда, широкий шлях, зелена вулиця.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
3

Кужель, В. П. "Аналіз причин виникнення дорожньо-транспортних пригод в темну пору доби". Thesis, Харківський національний автомобільно-дорожній університет, 2015. http://ir.lib.vntu.edu.ua/handle/123456789/13510.

Texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
4

Кужель, В. П. "Застосування комплексної програми для зменшення невизначеності в задачах автотехнічної експертизи ДТП, які сталися в темну пору доби". Thesis, Військова академія (м. Одеса), 2015. http://ir.lib.vntu.edu.ua/handle/123456789/13509.

Texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
5

Івченко, А. О., e О. І. Квартальна. "Клініко-епідеміологічні та клініко-нозологічні особливості постраждалих дитячого віку, що отримали травми унаслідок дорожньо-транспортних пригод". Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/48353.

Texto completo da fonte
Resumo:
Актуальність. Дитячий дорожньо-транспортний травматизм в Україні представляє надзвичайно актуальну проблему, масштаб і наслідки якої слід розглядати серед чинників ризику національної безпеки. Останніми роками ситуація загострилася унаслідок стрімкого зростання кількості власного автотранспорту при вкрай незадовільній дорожній інфраструктурі. Дорожньо-транспортні пригоди за участю дітей призводять не тільки до економічних втрат, а й посилюють несприятливі демографічні тенденції. Мета дослідження: вивчити та проаналізувати клініко-епідеміологічні та клініко- нозологічні характеристики пошкоджень у дітей, що отримали механічні травми внаслідок ДТП.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
6

Корнус, Олеся Григорівна, Олеся Григорьевна Корнус, Olesia Hryhorivna Kornus, Анатолій Олександрович Корнус, Анатолий Александрович Корнус, Anatolii Oleksandrovych Kornus, Володимир Дмитрович Шищук et al. "Безпека на дорогах України та Європи: порівняльний аналіз дорожньо-транспортних пригод та їх наслідків". Thesis, Український державний університет залізничного транспорту, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/67772.

Texto completo da fonte
Resumo:
Кількість аварій на дорогах та смертність від травм, отриманих у ДТП, у Європі набагато нижча, ніж у світі в цілому. Однак ця проблема залишається гострою і має суттєві географічні відмінності й особливості, з’ясуванню яких і присвячена дана стаття. У ній проаналізовано кількість аварій у країнах Європи в зв’язку із їхнім рівнем автомобілізації та довжиною дорожньої мережі. З’ясовано географічні відмінності смертності у ДТП в розрізі окремих країн та показано її динаміку протягом 2005-2015 рр.
Количество аварий на дорогах и смертность от травм, полученных в ДТП, в Европе гораздо ниже, чем в мире в целом. Однако эта проблема остается острой и имеет существенные географические различия и особенности, выяснению которых и посвящена данная статья. В ней проанализированы количество аварий в странах Европы в связи с их уровнем автомобилизации и длиной дорожной сети. Выяснено географические различия смертности в ДТП в разрезе отдельных стран и показано ее динамику в течение 2005-2015 гг.
The number of accidents on the roads, and the death rate from injuries received in the accident, in Europe, much lower than the world at large. However, the problem remains acute and has significant geographical differences and peculiarities, a view which is devoted to this article. It analyzed the number of accidents in Europe due to their level of motorization and the length of the road network. It is the geographic differences in mortality in the context of individual countries and shown her the dynamics within the 2005-2015.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
7

Мисковець, А. С. "Характер та обсяг лікувальніх заходів при наданні невідкладної допомоги при травмах, отриманих дітьми внаслідок дорожніх пригод". Thesis, Видавництво СумДУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/27295.

Texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
8

Малетин, А. В. "Вибір оптимального методу лікування переломів нижніх кінцівок у постраждалих при ДТП". Thesis, Видавництво СумДУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/27293.

Texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
9

Кашканов, А. А., А. А. Кашканов e A. A. Kashkanov. "Методологічне забеспечення підвищення ефективності автотехнічної експертизи дорожньо-транспортних пригод". Thesis, Харьковский национальный автомобильно-дорожный университет, 2014. http://ir.lib.vntu.edu.ua/handle/123456789/6871.

Texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
10

Рак, Тарас Євгенович, Олег Богданович Зачко, Назарій Євгенович Бурак e Іван Михайлович Вовчук. "Моделювання показників дорожньо-транспортних пригод на прикладі Львівської області". Thesis, ХНТУ, 2011. https://sci.ldubgd.edu.ua/jspui/handle/123456789/9863.

Texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.

Livros sobre o assunto "Пригоди"

1

Черкасенко, С. Ф. Пригоди молодого лицаря. Київ: Український письменник, 1993.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
2

Дойл, А. К. Пригоди Шерлока Холмса. Вигнанці. Київ: Україна, 1992.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
3

Карпенко, В. М. Пригоди Марка та Харка. Київ: Вадим Карпенко, 2010.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
4

Гашек, Я. Пригоди бравого вояка Швейка. Київ: Школа, 2006.

Encontre o texto completo da fonte
Resumo:
Увазі читачів пропонується безсмертний твір Я.Гашека лПригоди бравого вояка Швейка+, який є одним із перших антитоталітарних романів у світовій літературі. Персонажі роману показані на тлі суспільних процесів, викликаних Першою світовою війною
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
5

Гашек, Я. Пригоди бравого вояка Швейка. Харків: Фоліо, 2008.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
6

Гашек, Я. Пригоди бравого вояка Швейка. Київ: Дніпро, 1990.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
7

Беденко, Марк Васильович. Надзвичайнi пригоди звичайных речей. Киïв: Факт, 2000.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
8

Гаврош, О. Д. Пригоди тричі славного розбійника Пинті. Тернопіль: Богдан, 2016.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
9

Казандзакіс, Н. [Лихі і кумедні пригоди Алексіса Зорбаса. Афіни: Казандзакі, 1997.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
10

Казандзакіс, Н. Кумедні й лихі пригоди Алексіса Зорбаса. Київ: Дніпро, 1989.

Encontre o texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.

Capítulos de livros sobre o assunto "Пригоди"

1

Kashkanov, Andrii. "The concept of increasing the objectivity of expert research on traffic accidents". In Scientific and technical research in the field of mechanical engineering and transport, 144–83. Кушнір Г.М., 2023. http://dx.doi.org/10.63048/978-617-7926-49-7.5.

Texto completo da fonte
Resumo:
Дослідження в п’ятому розділі монографії присвячене вирішенню проблеми підвищення об’єктивності експертних досліджень дорожньо-транспортних пригод. Створено загальну концепцію підвищення об’єктивності експертних досліджень дорожньотранспортних пригод шляхом застосування методів теорії нечітких множин та нейронних мереж, морфологічного методу та модульної технології синтезу, забезпечено високу гнучкість системи автотехнічної експертизи при зміні умов її функціонування та створено умови для зменшення невизначеності експертного оцінювання механізму аварійних ситуацій. Основний ефект від впровадження розроблених заходів дозволить оптимізувати процес розслідування дорожньо-транспортних пригод та наблизитися до розв’язання проблеми зменшення аварійності на автомобільному транспорті шляхом впровадження сучасних вимог і технологій, які дозволяють системно охопити ключові аспекти забезпечення безпеки дорожнього руху: безпеку конструкцій технічних засобів, якість дорожньої інфраструктури та поведінку людини.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.

Trabalhos de conferências sobre o assunto "Пригоди"

1

Мошноріз, М. М. "Міфологема хутора в романі «Пригоди молодого лицаря» С. Черкасенка". In СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ТА ПРІОРИТЕТНІ ЗАВДАННЯ ФІЛОЛОГІЧНИХ НАУК. Liha-Pres, 2023. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-320-3-6.

Texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
2

Трошин, Михайло, Антоніна Кістол e Вікторія Заїченко. "ДОСЛІДЖЕННЯ ОСНОВНИХ ФАКТОРІВ СКОЄННЯ ДОРОЖНЬО - ТРАНСПОРТНИХ ПРИГОД". In RICERCHE SCIENTIFICHE E METODI DELLA LORO REALIZZAZIONE: ESPERIENZA MONDIALE E REALTÀ DOMESTICHE. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-12.11.2021.v2.17.

Texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
3

Моложникова, Е. В., М. Ю. Шиховцев, А. К. Попова, В. А. Оболкин e Т. В. Ходжер. "СРАВНИТЕЛЬНЫЙ АНАЛИЗ ДАННЫХСПУТНИКОВЫХИ НЕПРЕРЫВНЫХ НАЗЕМНЫХ ИЗМЕРЕНИЙ ГАЗОВЫХ ПРИМЕСЕЙ НАСТАНЦИИ ЛИСТВЯНКА, БАЙКАЛ". In XXVIII Международный симпозиум «Оптика атмосферы и океана. Физика атмосферы». Crossref, 2022. http://dx.doi.org/10.56820/oaopa.2022.55.35.001.

Texto completo da fonte
Resumo:
В работе проведен сравнительный анализ данных наземных и спутниковых измерений. Рассмотрены осредненные концентрации РМ2.5 и СО, полученные на станции «Листвянка», расположенной на побережье озера Байкал. Данные спутниковых измерений (Copernicus Sentinel-5P)получены в результате перерасчета на модели SILAM. Совместный анализ данных показал, что спутниковые оценки пригодны для описания регионального загрязнения, перерасчеты правдоподобно отражают максимальные значения и пространственное изменение концентрации. По данным спутникового мониторинга подтверждена взаимосвязь между повышением РМ2.5 и СО на станции мониторинга «Листвянка» и переносом дымовых шлейфов от интенсивных лесных пожаров, находящихся на расстояние 1500 – 2000 км от неё.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
4

Шешуков, Н. В. "ЦЕЛЕСООБРАЗНОСТЬ И ДОПУСТИМОСТЬ ПРИМЕНЕНИЯ МЕТОДИК/МЕТОДОВ СУДЕБНО-ЭКСПЕРТНЫХ ИССЛЕДОВАНИЙ РЕКВИЗИТОВ ДОКУМЕНТОВ НА ПРЕДМЕТ УСТАНОВЛЕНИЯ ВРЕМЕНИ ИХ ВЫПОЛНЕНИЯ". In ТЕОРИЯ И ПРАКТИКА ФУНДАМЕНТАЛЬНЫХ И ПРИКЛАДНЫХ ИССЛЕДОВАНИЙ В СФЕРЕ СУДЕБНО-ЭКСПЕРТНОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ И ДНК-РЕГИСТРАЦИИ НАСЕЛЕНИЯ РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ. Crossref, 2024. http://dx.doi.org/10.56777/lawinn.2023.27.93.045.

Texto completo da fonte
Resumo:
Показана возможность применения метода ИК-Фурье спектроскопии для определения времени изготовления (подписания) документов. Метод не требует пробоподготовки, исключает разрушение объекта исследования, позволяет работать с малым количеством исследуемого вещества и проводить повторные исследования одних и тех же фрагментов штрихов. Инфракрасные спектры регистрируются на ИК Фурье-спектрометре ФТ-801 (или аналогичном приборе), с использованием приставки нарушенного полного внутреннего отражения с кристаллом из селенида цинка. Указанное оборудование внесено в соответствующие приказы (табели положенности технических средств) государственных экспертных учреждений. Рассматриваемый метод универсальный, наиболее целесообразен, не требует производства вырезок из документов и пригоден для исследования документов возрастом до десяти лет.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
5

Пинчук, С. В., e Н. В. Шешуков. "УСТАНОВЛЕНИЕ ВРЕМЕНИ НАНЕСЕНИЯ КРАСЯЩЕГО ВЕЩЕСТВА НА БУМАГУ НЕРАЗРУШАЮЩИМ МЕТОДОМ (МЕТОДИКА)". In ТЕОРИЯ И ПРАКТИКА ФУНДАМЕНТАЛЬНЫХ И ПРИКЛАДНЫХ ИССЛЕДОВАНИЙ В СФЕРЕ СУДЕБНО-ЭКСПЕРТНОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ И ДНК-РЕГИСТРАЦИИ НАСЕЛЕНИЯ РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ. Crossref, 2024. http://dx.doi.org/10.56777/lawinn.2023.13.45.028.

Texto completo da fonte
Resumo:
Показана возможность применения инфракрасной спектроскопии для определения времени изготовления (подписания) документов. Предложена методика определения времени выполнения реквизитов документов, по предварительно построенным градуировочным графикам (моделям «старения» красящих веществ). Методика исключает разрушение объекта исследования, позволяет работать с малым количеством исследуемого вещества и проводить повторные исследования одних и тех же фрагментов штрихов. Инфракрасные спектры регистрируются на ИК Фурье-спектрометре ФТ-801, с использованием приставки нарушенного полного внутреннего отражения с кристаллом из селенида цинка. Указанное оборудование внесено в соответствующие приказы (табели положенности технических средств) государственных экспертных учреждений. Рассматриваемая методика не требует пробоподготовки и пригодна для исследования документов возрастом до 10 лет. Погрешность определения времени нанесения красящих веществ на бумагу документов, предлагаемым методом, составляет ± 5 % - ± 7 %.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
6

Громова, В. О. "Лексичні одиниці англійського походження crisis, pandemic, stress, adventure, opposition та лексичні одиниці українського походження криза, пандемія, стрес, пригода, протистояння як лексеми-стимули при створенні термінологічного поля “resilience” / «резилентність»". In ТРЕТІЙ РІВЕНЬ ОСВІТИ В УКРАЇНІ: СТАНОВЛЕННЯ ТА ТЕНДЕНЦІЇ. Liha-Pres, 2023. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-331-9-12.

Texto completo da fonte
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
7

Синогейкина, Г. Э., e Л. А. Клементьева. "Представители дальневосточной флоры в Барнаульском дендрарии". In III молодёжная всероссийская научная конференция с международным участием «PLANTAE & FUNGI». Botanical Garden-Institute FEB RAS, 2023. http://dx.doi.org/10.17581/paf2023.40.

Texto completo da fonte
Resumo:
Барнаульский дендрарий Научно-исследовательского института садоводства Сибири имени М.А. Лисавенко (отдел НИИСС ФГБНУ ФАНЦА) расположен на юге Западной Сибири в лесостепной зоне Алтайского края. Среди большого разнообразия растений широко представлена флора Дальнего Востока – 65 родов, 154 вида, 3 межвидовых гибрида, 9 сортов. В ходе многолетних исследований в местный озеленительный ассортимент рекомендовано 48 видов и сортов. Барнаульский дендрарий отдела НИИСС ФГБНУ ФАНЦА расположен на высоком берегу р. Обь в умеренно засушливой и колочной степи Алтайского края, занимает 10,5 га. Климат умеренно континентальный с длинной суровой зимой и коротким жарким летом. Под руководством академика М.А. Лисавенко и доктора сельскохозяйственных наук З.И. Лучник на Алтае интродуцировано более 7000 образцов деревьев и кустарников. При формировании коллекции учитывали географическое происхождение, зимостойкость и экологическую пластичность, способность к размножению и декоративность растений. Генофонд древесных декоративных растений насчитывает 46 семейств, 119 родов, 617 видов, 149 межвидовых гибридов и разновидностей, 478 сортов. Таксономический состав разнообразен по географическому происхождению. Преобладают сибирские, североамериканские и дальневосточные растения. Отдел Дальнего Востока – один из богатых в коллекции, включает растения 33 семейств, 65 родов, 154 вида, 3 межвидовых гибрида, 9 сортов – основные породы материковой части региона. Жизненные формы представлены деревьями (61 культивар), кустарниками (86), лианами древовидными (18) и травянистыми (1). Семена и растения получены благодаря сотрудничеству с научными учреждениями России и зарубежья (Китай, Белоруссия, Латвия, Киргизия, Казахстан, Узбекистан) и во время экспедиций. Пунктами интродукции с Дальнего Востока являлись: ботанические сады Владивостока, Кировска, Хабаровский дендрарий, Амурская лесосеменная опытная станция, заповедник «Супутинский», Горнотаежная станция, ст. Урил и ст. Кангауз, горный хребет Хехцир, гора Хуалаза, Курильские острова и о. Сахалин, Уссурийский и Хасанский районы, с. Усть-Большерецк и пос. Сергеевка, долина реки Бурея. Дальневосточные растения обладают высокой устойчивостью к низким температурам, но недостаточно засухоустойчивые, подвержены выпреванию, не могут расти на засоленных почвах. Они мало пригодны для сухих и засушливых подзон края, а в многоснежных подзонах с частыми оттепелями требуют посадки на возвышенных элементах рельефа. В ходе многолетних исследований в местный озеленительный ассортимент рекомендовано 48 видов и сортов (Abies nephrolepis, Juniperus rigida, J. sargentii, J. conferta, Crataegus maximowiczii, Vitis amurensis, Phellodendron amurense, Aristolochia manshuriensis и Quercus mongolica, Phellodendron amurense и другие): все они пригодны для южной лесостепи; из них 42 – предгорья и низкогорья и 12 – сухой степи [2]. Сотрудники дендрария не только интродуцируют, изучают растения, но и производят качественный посадочный материал наиболее декоративных и устойчивых к внешним факторам среды культур. В городском озеленении Алтайского края получили распространение Prunus maackii, Acer ginnala, Sorbaria sorbifolia, Juglans mandshurica, Rosa rugosa. В любительском садоводстве популярны дальневосточные виды родов Aristolochia, Vitis, Schisandra, Clematis, Dasiphora (и её сорта Abbotswood, Gilford Cren, Gold Finger, Pink Queen, Princess), Juniperus, Microbiota, Deutzia [1, 3].
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
8

Волкова, Е. В. "TO WHAT EXTENT DOES THE COOKING OF WARM FOOD IN CLAY VESSELS INTERFERE WITH THE STUDY OF THEIR INITIAL FIRING PROCESSING?" In Вестник "История керамики". Crossref, 2023. http://dx.doi.org/10.25681/iaras.2022.978-5-94375-369-5.15-38.

Texto completo da fonte
Resumo:
Данная статья посвящена изучению того, как и насколько следы первоначального обжига сосудов искажаются или уничтожаются в результате длительного приготовления в них горячей пищи на открытом огне костра. С этой целью в течение нескольких лет была проведена серия специальных экспериментов, предполагающих приготовление в течение длительного времени разных видов мясной, рыбной или растительной пищи в сосудах с различным составом формовочных масс, обжигавшихся в разных специализированных устройствах (в углубленном земляном и наземном очагах и в гончарном горне). В ходе последующего лабораторного анализа сосуды, в которых готовилась пища, сравнивались как между собой, так и с сосудами, обожженными в тех же условиях, но не использовавшихся для варки пищи. В результате оказалось возможным сделать вывод о том, что длительное приготовление в глиняных сосудах горячей пищи на открытом огне, во-первых, приводит к образованию на поверхности и в изломах сосудов особых легко различимых следов, во-вторых, не ведет к устранению следов первоначального обжига сосудов. Поэтому такие сосуды вполне пригодны для изучения по ним режимов и условий их целенаправленного обжига. This article is devoted to the analysis of how and to what extent the traces of the initial firing of vessels are distorted or destroyed as a result of their use for prolonged cooking of warm food over an open fire. For this purpose, a series of special experiments have been carried out for several years, involving the preparation of dfferent types of meat, ‰sh or vegetable food for a long time in vessels with dfferent composition of pottery pastes, fired in various 202 specialized devices (ovens made in a depression and at the ground level and in a potter’s kiln). During further laboratory analysis the vessels in which food was prepared were compared both with each other and with vessels fired under the same conditions, but not used for cooking food. As a result, it has been possible to conclude that, firstly, prolonged cooking of warm food in clay vessels over an open fire leads to the appearance of special easily distinguishable traces on the surface and in the fractures of the vessels, and secondly, does not lead to the elimination of traces of the initial firing of the vessels. Therefore, such vessels are quite suitable for studying the methods and conditions of their deliberate firing.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
9

Докучаева, Вера Борисовна. "Вечнозеленые хвойные в озеленении г. Магадана". In Plants in the monsoonal climate - IX. Botanical Garden-Institute FEB RAS, 2022. http://dx.doi.org/10.17581/mon2022.010.

Texto completo da fonte
Resumo:
На протяжении 90 лет в озеленении Магадана использовали преимущественно аборигенные деревья и кустарники. Из хвойных – лиственницу Каяндера (Larix cajanderi) – главную лесообразующую породу региона. Сосна стланиковая, или кедровый стланик (Pinus pumila), также характерный элемент нашей флоры, в озеленении оказался не пригоден. Все попытки высаживать его в городе заканчивались неудачей. Два других вида хвойных местной флоры: ель сибирская (Picea obovata) и можжевельник сибирский (Juniperus sibirica) в условиях города также не приживались. Хвойными интродуцентами в области эпизодически стали заниматься с 1946 г. В питомнике Магаданского лесничества, заложенном в черте города, в 1952-1956 гг. пытались вырастить сеянцы елей: сибирской, аянской (P. ajanense), европейской (P. abies) и кедра корейского (P. koraiensis). Однако в течение нескольких лет все они погибли. Примерно в это же время не прижились сосны и ели в дендрарии при местном краеведческом музее. В 1958 г. на Снежной Долине в 20 км от города была заложена роща сосны обыкновенной (Pinus sylvestris), сохранившаяся до сих пор. С 1961 г. там же началась деятельность Магаданской Лесной опытной станции, в дендрарии которой занимались интродукцией елей: европейской, сибирской и аянской. В настоящее время эти ели прекрасно растут, регулярно плодоносят. Отмечены единичные ювенильные особи Picea, выросшие из семян местной генерации. В 1970-1980 гг. искусственное лесоразведение сосны обыкновенной и елей на территории области стало более масштабным. Отдельные посадки хвойных интродуцентов, созданные в некоторых лесничествах области, сохраняются, будучи, по сути, бесхозными. Растущие на них сосны и ели иногда служат посадочным материалом для садоводов-любителей. На многих садовых и приусадебных участках интродуцированные сосны и ели широко распространились и представлены деревьями хорошего жизненного состояния. Местами в окрестностях города и в ближайших к Магадану поселках произрастают кедровые сосны (Pinus sibirica). Отмечены они и на некоторых приусадебных и дачных участках. Попытки использовать в озеленении города вечнозеленые хвойные деревья долгое время заканчивались неудачей. Деревца елей погибали даже в городском парке. Изредка выживали деревца сосны обыкновенной. Более успешно приживаться в Магадане и его окрестностях сосны стали в 1980-е годы, с началом потепления климата. В последние 20-30 лет в нескольких местах города сохраняются их небольшие группы. Лучший рост, хорошее жизненное состояние и даже плодоношение отличает сосны, растущие в защищенных местах. Сложнее проходила интродукция в городе елей. Однако и эти породы в последние 5-10 лет в Магадане стали появляться в посадках. В благоприятных микроклиматических условиях под защитой других деревьев и кустарников ели стали успешно приживаться. Недавно в городе стали высаживать и кедры.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
10

Якубов, Валентин Васильевич. "Возможность использования видов Potentilla L. для газонов". In Plants in the monsoonal climate - IX. Botanical Garden-Institute FEB RAS, 2022. http://dx.doi.org/10.17581/mon2022.048.

Texto completo da fonte
Resumo:
Во время полевых работ на юго-востоке Камчатки я обратил внимание на один из обычнейших здесь видов – Potentilla stolonifera Lehm. ex Ledeb. лапчатка побегоносная Наиболее обычна и обильна она у моря - на скалах, луговых и каменистых склонах, береговых валах (особенно в местах с большой примесью песка к почве). Помимо этого лапчатка побегоносная встречается на склонах вулканов, в частности, по южному макросклону Авачинской сопки в урочище Лавовая падь, на каменистых склонах с более-менее обильной примесью вулканического пепла, а также, в качестве апофита, по обочинам дорог и троп, на галечниках рек и озёр, антропогенных луговинах. Возникла идея: попытаться использовать данный вид для задернения крутоватых суглинистых склонов морской террасы во Владивостоке, на Академической. Внешне эти склоны вполне сходны с подобными же склонами в субальпике Лавовой пади. Следует отметить, что P. stolonifera, помимо побережий Камчатки, северной Корякии, Командор, северной части Охотского моря, Сахалина, Курил и Японии, известна и с юга Приморского края (залив Петра Великого, о-в Стенина, собр. – Гамбарян С.К.). Перед отъездом с Камчатки около десятка живых растений P. stolonifera были выкопаны, привезены во Владивосток и временно высажены на газоне у здания Биолого-почвенного ин-та ДВО РАН. Часть из них в дальнейшем были пересажены на склоны морской террасы близ Академической. Надо отметить, что и на газоне, и на склонах у моря лапчатка прижилась вполне нормально. Но если на газоне она разрослась и размножилась (как вегетативно, так и семенами), образуя довольно развитую дернину, то у моря высаженные растения уже на протяжении десяти лет балансируют на грани выживания, лишь на некоторых участках разрастаясь чуть более активно. Приходится признать, что для озеленения голых каменистых и суглинистых склонов в Приморском крае данный вид не вполне удачен. Зато он же вполне хорошо подходит в качестве газонного растения, чему способствуют следующие причины: 1. Цветоносные восходящие стебли относительно невысоки и практически не повреждаются при выкашивании газонов. 2. Длинные (до 30-50 см) ползучие и укореняющиеся побеги вырастают в мае и разрастаются далее в течение лета, образуя на газоне довольно плотную переплетённую дернину и укореняясь в конце лета и начале осени. 3. Разброс семян и разрастание ползучих побегов происходит на ограниченной площади, то есть, отсутствует опасность превращения газонного растения в слишком легко и быстро распространяющийся карантинный сорняк. 4. Разрастание лапчатки не приводит к деградации злаково-осоковой дернины на газоне. Напрашивается вопрос о возможности использования на газонах других видов лапчаток, произрастающих в Приморском крае. В первую очередь для этого пригодны виды, образующие более-менее длинные ползучие побеги: Potentilla centigrana Maxim. и Potentilla flagellaris Willd. ex Schltdl. При этом P. flagellaris по форме роста близка к P. stolonifera, но имеет более тонкие и нежные побеги. P. centigrana при относительно тонких побегах более плотно задерняет почву своими вегетативными розетками. Помимо лапчаток на газонах зачастую естественным образом поселяется Fragaria orientalis Losinsk. (земляника восточная). Этот вид также образует ползучие побеги, но в отличие от лапчаток способен через некоторое время не только занять большую часть площади газона, но и вытеснить с него другие виды. По всей видимости при дальнейшем подборе видов и отчасти их селекции будет возможным подобрать и другие удачные газонные растения, с разнообразно рассечёнными или беловойлочно опушёнными листьями.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.

Relatórios de organizações sobre o assunto "Пригоди"

1

Козлов, А. В. Одухотворення свідомості прочанина в "Мандрах..." В. Григоровича-Барського. Твім інтер, 2008. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4900.

Texto completo da fonte
Resumo:
Проаналізовано «Мандри…» В. Григоровича-Барського, де письменник виступає не бездумним туристом-відпочивальником, не шукачем пригод і розваг, а мудрим чоловіком, мислителем людських душ і глибинних роздумів над світовими проблемами.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
2

Дудніков, Микола Олексійович. Авторская интерпретация образа Калиостро в романе-биографии М. А. Кузьмина "Чудесная жизнь Иосифа Бальзамо, графа Калиостро". КДПУ, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/6011.

Texto completo da fonte
Resumo:
Статтю присвячено вивченню авторської iнтерпретацiї образу графа Калiостро в романi-бiографiї М. А. Кузьмiна. Дослiджуються теоретичнi аспекти бiографiчного жанру з урахуванням його рiзновиду – «нової бiографiї». Вивчається белетризований сюжет, насичений авантюрними пригодами, що надає роману ефекту розважальностi. Узагальнюються прийоми зображення письменником авантюрної iсторичної особистостi, якi мають антиномiчно-iроничну спрямованiсть.
Estilos ABNT, Harvard, Vancouver, APA, etc.
Oferecemos descontos em todos os planos premium para autores cujas obras estão incluídas em seleções literárias temáticas. Contate-nos para obter um código promocional único!

Vá para a bibliografia