Letteratura scientifica selezionata sul tema "Дніпропетровський національний університет ім"

Cita una fonte nei formati APA, MLA, Chicago, Harvard e in molti altri stili

Scegli il tipo di fonte:

Consulta la lista di attuali articoli, libri, tesi, atti di convegni e altre fonti scientifiche attinenti al tema "Дніпропетровський національний університет ім".

Accanto a ogni fonte nell'elenco di riferimenti c'è un pulsante "Aggiungi alla bibliografia". Premilo e genereremo automaticamente la citazione bibliografica dell'opera scelta nello stile citazionale di cui hai bisogno: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver ecc.

Puoi anche scaricare il testo completo della pubblicazione scientifica nel formato .pdf e leggere online l'abstract (il sommario) dell'opera se è presente nei metadati.

Articoli di riviste sul tema "Дніпропетровський національний університет ім"

1

Федоренко, Ірина Володимирівна. "ЧЕРГОВИЙ КРОК МОЛОДІ ДО НОВИХ КОСМІЧНИХ ДОСЯГНЕНЬ". Journal of Rocket-Space Technology 28, n. 4 (8 gennaio 2021): 175–76. http://dx.doi.org/10.15421/452023.

Testo completo
Abstract (sommario):
Традиційною подією у науковому житті України щорічно стає Міжнародна молодіжна науково-практична конференція «Людина і космос», яку проводять під егідою Міжнародної федерації астронавтики Національний центр аерокосмічної освіти молоді ім. О. М. Макарова, Дніпровський національний університет ім. Олеся Гончара, ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М. К. Янгеля та інші установи і навчальні заклади аерокосмічного профілю України та зарубіжжя. Ініціаторами щорічного проведення молодіжної науково-практичної конференції «Людина й космос» виступили Національний центр аерокосмічної освіти молоді ім. О. М. Макарова, Державне космічне агентств України (ДКАУ), Національна академія наук України (НАНУ), Міністерств освіти й науки України.
Gli stili APA, Harvard, Vancouver, ISO e altri
2

Іваненко, Валентин. "Як стати ученим? (до 75-річчя доктора історичних наук, професора Геннадія Кривчика)". Grani 26, n. 1 (27 febbraio 2023): 6–14. http://dx.doi.org/10.15421/172301.

Testo completo
Abstract (sommario):
У статті з’ясовано й висвітлено основні віхи і окремі фрагменти життєвої та професійної біографії професора Г. Кривчика як представника дніпропетровської історичної школи і одного з відомих дослідників у галузі аграрної історії України новітнього часу. Методи дослідження: історико-хронологічний, історико-біографічний, логічний. Джерела: опубліковані й неопубліковані матеріали епістолярного і мемуарного характеру вченого, його найважливіші наукові, публіцистичні та навчальні праці, деякі публікації, а також особисті згадки і спостереження автора про нього. Основні результати. Встановлено і стисло описано найбільш примітні біографічні дати, події, факти з розмаїття життєвих картин Г. Кривчика від народження до сьогодення, показано родинні впливи на його виховання як особистості; розкрито витоки його становлення як науковця і педагога у Дніпропетровському державному університеті, простежено динаміку кар’єрного зростання на посадах завідувача кафедри у Дніпропетровському інженерно-будівельному інституті (нині – Придніпровська академія будівництва та архітектури) і Дніпропетровському національному університеті залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна (нині – Український державний університет науки і технологій), які стали потужним осердям і органічною частиною його професійного життя упродовж кількох десятиліть. Зроблена спроба виявити й позначити певні мотиваційні чинники вибору ним стратегії наукових пошуків, спочатку переважно у площині соціального функціонування українського села у 1960-1980-х рр., а останнім часом – в руслі осмислення актуальних проблем етнополітичної історії України, зокрема, історичних передумов і генези формування української національної ідеї, сучасного розвитку національних відносин в країні, методології історії, філософії, політології, педагогіки вищої школи, державного управління тощо. З’ясовано загальний творчий доробок ученого у вигляді опублікованих праць, захищених дисертацій, підготовлених ним кадрів вищої кваліфікації. Висновки. Професор Г. Кривчик, розпочавши кар’єрне сходження у часи компартійного всевладдя, з відповідних світоглядних й ціннісних орієнтацій, потім пройшов досить тернистий шлях професійного самовдосконалення й теоретико-методологічного самоочищення, завдяки чому зміг створити співзвучні нашому сьогоденню інтелектуальні продукти й залишити помітний слід у фаховому середовищі Придніпров’я та України. Практичне значення. Матеріал статті може бути використаний у відповідних наукових проєктах з української історії другої половини XX – початку XXI ст., в освітньому процесі з підготовки істориків в університетах. Наукова новизна. Вперше актуалізовано й розкрито деякі найбільш виразні штрихи до інтелектуального портрета самобутнього історика. Тип статті: описова.
Gli stili APA, Harvard, Vancouver, ISO e altri
3

Анета ҐОЛЕМБЬОВСЬКА-ТОБІАШ, Мирослав Волощук. "“[…] И ПОЛОВЕЦЬ МНОЖЕСТВО”, АБО ЯК НЕ ВАРТО ДОСЛІДЖУВАТИ ІСТОРІЮ НОМАДІВ (рец.: Пилипчук Я. В. Соціальна історія кипчаків у IX–XIII ст. Київ ; Вінниця : Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгом". Науковий і культурно-просвітній краєзнавчий часопис "Галичина", n. 33 (20 dicembre 2020): 182–98. http://dx.doi.org/10.15330/gal.33.182-198.

Testo completo
Abstract (sommario):
“[…] И ПОЛОВЕЦЬ МНОЖЕСТВО”, АБО ЯК НЕ ВАРТО ДОСЛІДЖУВАТИ ІСТОРІЮ НОМАДІВ (рец.: Пилипчук Я. В. Соціальна історія кипчаків у IX–XIII ст. Київ ; Вінниця : Національний педагогічний університет ім. М. П. Дра­гоманова, ТОВ “ТВОРИ”, 2018. 340 с.
Gli stili APA, Harvard, Vancouver, ISO e altri
4

Бакіров, В. С. "Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна: віхи історії". Краєзнавство, n. 1/4 (2006): 121–25.

Cerca il testo completo
Gli stili APA, Harvard, Vancouver, ISO e altri
5

Kliuiev, Oleksandr. "Theory and Practice of Forensic Science and Criminalistics: War Challenges". Theory and Practice of Forensic Science and Criminalistics 27, n. 2 (22 dicembre 2022): 5–11. http://dx.doi.org/10.32353/khrife.2.2022.01.

Testo completo
Abstract (sommario):
Зараз ви маєте нагоду ознайомитися із 27-м випуском збірника наукових праць «Теорія та практика судової експертизи і криміналістики». Це вже другий номер, який редакція видає під час російської війни проти України. Співзасновники видання — Національний науковий центр «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса» і Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого — упродовж 22 років дотримуються періодичності наукового видання, і навіть війна не здатна завадити цій благородній справі.
Gli stili APA, Harvard, Vancouver, ISO e altri
6

Kanivets, V. I. "«Ґрунтознавство в Україні: ч. 1 – Історія та сучасність» / Д. Г. Тихоненко, В. А. Вергунов, М. О. Горін, Н. М. Новосад. – Харків: «Майдан», 2016. – 408 с." Fundamental and Applied Soil Science 18, n. 1-2 (9 gennaio 2018): 96–101. http://dx.doi.org/10.15421/041710.

Testo completo
Abstract (sommario):
В огляді поіменованої книги відображено два аспекти – щодо відповідності книги заявленому типу наукового видання і щодо повноти висвітлення визначних досліджень українських ґрунтознавців. Показано, що в книзі не дотримано принципів наукових публікацій і вона не відповідає заявленій категорії – монографія. Стосовно історизму в книзі не відображено, що сучасне наукове ґрунтознавство започатковане саме в Україні – в Харківському класичному університеті, нині Харківській національний університет ім. В. Н. Каразіна, за 30 років до діяльності В. В. Докучаєва (Борисяк Н. Д. О чернозёме, 1852. – 74 с.).
Gli stili APA, Harvard, Vancouver, ISO e altri
7

Лукінова, Т. Б. "До історії славістики в Україні: Київський національний університет ім. Т. Шевченка. Повоєнний період". Компаративні дослідження слов"янських мов і літератур, Вип. 14 (2011): 58–71.

Cerca il testo completo
Gli stili APA, Harvard, Vancouver, ISO e altri
8

Могилевська, Наталія Олексіївна. "ІСТОРІОГРАФІЯ ВІТЧИЗНЯНИХ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ МУЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ В СУЧАСНИХ УМОВАХ". Питання культурології, n. 38 (29 ottobre 2021): 133–42. http://dx.doi.org/10.31866/2410-1311.38.2021.245799.

Testo completo
Abstract (sommario):
У статті розглядаються умови здійснення дослідження музичної культури, які впливають на розвиток наукових знань. Мета статті — з’ясувати особливості розвитку наукових досліджень музичної культури в умовах сучасної України в контексті національних та глобальних процесів. Методологія дослідження полягає у загальнонаукових і спеціальних методах. До перших належать логічний і діалектичний методи, а до других — системний та історико-порівняльний. Висновки. Визначено, що на початковому етапі досліджень музичної культури багатьом доробкам був властивий перехідний формат, однак відкриття нових архівних матеріалів та доступ до світових досягнень змінили ситуацію в напрямку розвитку міждисциплінарного підходу, який змушує переглянути встановлені стереотипи. Наголошується, що в процесі реформування як держави в цілому, так і окремих її інститутів значний вплив на розвиток досліджень музичної культури відіграла боротьба із плагіатом та вимога розширення публікацій у наукометричних базах. Однак вищі навчальні заклади і академічні наукові установи не змогли позбутися бюрократичного контролю, а в процесі реформування не було запропоновано формули, за якою наукова спільнота могла б визначати ефективність оприлюднення наукових результатів. Підкреслюється національний та глобалізаційний вплив на ефективність діяльності науковців. Визначено, що на сьогодні вже можна говорити про існування ряду наукових центрів, де вивчаються проблеми музичної культури, зокрема — це Національна музична академія України ім. П. І. Чайковського, Київський національний університет культури і мистецтв та інші установи. Тож нагромадження позитивних змін проявилося в наукових ідеях, дослідженні нових тем і впровадженні наукових результатів у навчальний процес чи практичну діяльність державних установ та громадських організацій.
Gli stili APA, Harvard, Vancouver, ISO e altri
9

Венгер, А. Г. "Українська медієвістика (рання новістика) в особах дослідників: Сергій Плохій у спогадах о. проф. Юрія Мицика". Problems of World History, n. 25 (5 maggio 2024): 191–211. http://dx.doi.org/10.46869/2707-6776-2024-25-9.

Testo completo
Abstract (sommario):
У публікації наведено спогади доктора історичних наук, професора Юрія Мицика про одного зі своїх учнів – професора Гарвардського університету Сергія Плохія. Історики вперше перетнулися в середині 1970-х рр. на історичному факультеті Дніпропетровського державного університету. Юрій Мицик був викладачем кафедри загальної історії, а Сергій Плохій – студентом першого курсу. У спогадах розкриваються обставини знайомства та початку наукової роботи молодого історика під керівництвом Юрія Мицика. Саме з подачі останнього Сергій Плохій почав досліджувати латиномовну історіографію, написав перші наукові розвідки та опублікував статті. Окрім того, професор розповідає про проблеми, які виникли перед його учнем під час вступу до аспірантури,і проте, як йому вдалося їх подолати. Історик згадує і про підготовку Сергієм Плохієм кандидатської дисертації «Латиномовні твори середини XVII століття як джерело з історії Визвольної війни українського народу 1648–1654 рр.» в університеті ім. Патріса Лумумби в Москві. Особливий інтерес становлять сюжети особистих дружніх контактів та міжродинного спілкування істориків. Юрій Мицик розповідає про прихід Сергія Плохія на кафедру загальної історії як викладача, про його зростання, просування кар’єрними сходами та про участь у житті історичного факультету. Про непрості стосунки істориків під час балотування та обрання Сергія Плохія завідувачем кафедри, роботу деканом факультету для іноземних студентів та обставини, за яких він був змушений покинути Дніпропетровський університет. Окрема частина спогадів присвячена закордонним відрядженням Сергія Плохія та враженнями від них, якими він ділився з колегами, про спільну поїздку на міжнародну конференцію в Італію. Частина спогадів присвячена контактам істориків у часи, коли вони обидва припинили працювати в Дніпропетровському університеті та зустрічалися під час стажування Юрія Мицика в Канаді.
Gli stili APA, Harvard, Vancouver, ISO e altri
10

Грюнвальд, Наталія. "Історична ретроспектива селекційної роботи з амарантом в Україні (80–90-ті рр. ХХ ст.)". Grani 25, n. 5 (31 ottobre 2022): 35–40. http://dx.doi.org/10.15421/172258.

Testo completo
Abstract (sommario):
Стаття присвячена розгляду історії введення в культуру маловідомої стародавньої рослини амарант, продукти переробки якої вирізняються унікальними, біологічно цінними властивостями. На основі джерелознавчого аналізу та використання предметно-хронологічного і описового методів розкрито окремі біологічні і фізіологічні характеристики, генетичні особливості поширення і започаткування системної селекційної роботи з культурою амаранту. Мета дослідження полягає у висвітленні історичних аспектів селекційних досліджень з амарантом упродовж 80–90-х рр. ХХ ст. в Україні з побіжним відображенням особливостей маловідомої але перспективної культури. Встановлено, що у зв’язку з потребою урізноманітнення зернових культур, збільшення їх сортового і видового асортименту, на початку 1980-х років учені активізували дослідження колекційного фонду та селекції амаранту з огляду на високий вміст поживних речовин, стійкість до посухи та невибагливість до ґрунту. Низкою установ, що в подальшому стануть центрами вивчення амаранту, поряд із добором і випробуванням перспективних видів та вивченням продуктивного потенціалу сортозразків, розпочалось створення нових сортів амаранту кормового і зернового типів. З’ясовано, що одним із перших вітчизняних сортів став Донецький 1, виведений шляхом вільного перезапилення 2-х дикорослих екотипів та 3-х культурних видів амаранту з подальшим відбором потужних гібридного типу рослин. Кількарічні випробування довели його посухостійкість, здатність до стабільно високої урожайності зеленої маси та зерна. Активізація селекційної роботи з амарантом сприяла створенню у досліджуваний період восьми сортів амаранту, зокрема Стерх (Національний ботанічний сад імені М.М. Гришка НАН України), Ультра (Харківський національний аграрний університет ім. В. В. Докучаєва), Атлант (Інститут кормів та сільського господарства Поділля НААН) та ін. У селекції амаранту найчастіше застосовували метод міжсортової та міжвидової гібридизації з подальшими індивідуально-сімейними і сімейно-груповими відборами. Новостворені сорти вирізнялися невибагливістю до ґрунтів, стійкістю до хвороб, адаптованістю до різних умов, а також високою насіннєвою і вегетативною продуктивністю.
Gli stili APA, Harvard, Vancouver, ISO e altri

Libri sul tema "Дніпропетровський національний університет ім"

1

Демченко, Володимир Дмитрійович. Журналістика в Дніпропетровському університеті: факти, події, постаті: Спогади та роздуми. Дніпро: Акцент ПП, 2018.

Cerca il testo completo
Gli stili APA, Harvard, Vancouver, ISO e altri
2

Бойко, О. В. Історія Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара. 4a ed. Днiпропетровськ: Вид-во Дніпропетровського нац. ун-ту, 2008.

Cerca il testo completo
Gli stili APA, Harvard, Vancouver, ISO e altri
3

Zaĭt︠s︡ev, B. P. (Boris Petrovich) e Myhalʹ, B. K. (Borys Kyrylovych), a cura di. Kharkivsʹkyĭ universytet u roky Velykoï Vitchyzni︠a︡noï viĭny. Kharkiv: Kharkivsʹkyĭ nat︠s︡ionalʹnyĭ universytet imeni V.N. Karazina, 2010.

Cerca il testo completo
Gli stili APA, Harvard, Vancouver, ISO e altri
4

Kharkivsʹkyĭ nat︠s︡ionalʹnyĭ universytet im. V.N. Karazina, a cura di. Pochesni chleny Kharkivsʹkoho universytetu: Biohrafichnyĭ dovidnyk. Kharkiv: Tymchenko A. M., 2008.

Cerca il testo completo
Gli stili APA, Harvard, Vancouver, ISO e altri
5

Дніпропетровський національний університет. Дніпропетровськ: Дніпропетровський університет, 2003.

Cerca il testo completo
Gli stili APA, Harvard, Vancouver, ISO e altri
6

Дніпропетровський національний університет. Дніпропетровськ, 2001.

Cerca il testo completo
Gli stili APA, Harvard, Vancouver, ISO e altri

Rapporti di organizzazioni sul tema "Дніпропетровський національний університет ім"

1

Дікунова, О. А. Освітянські бібліотеки в контексті формування єдиного корпоративного інформаційно-бібліотечного простору. НТБ Національного університету «Львівська політехніка», 2013. http://dx.doi.org/10.31812/0564/295.

Testo completo
Abstract (sommario):
Розглянуто окремі аспекти корпоративної проектної діяльності провідних освітянських бібліотек України. Висвітлено досвід корпоративної співпраці наукової бібліотеки Криворізького педагогічного інституту ДВНЗ «Криворізький національний університет» і ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського з питань створення кооперативної реферативної галузевої бази даних з педагогіки, психології та освіти.
Gli stili APA, Harvard, Vancouver, ISO e altri
Offriamo sconti su tutti i piani premium per gli autori le cui opere sono incluse in raccolte letterarie tematiche. Contattaci per ottenere un codice promozionale unico!

Vai alla bibliografia