Оформте джерело за APA 7 та 6 швидко й правильно
Що таке APA?
APA – це стиль цитування і оформлення бібліографічних описів, розроблюваний Американською психологічною асоціацією (American Psychological Association). APA-7 (APA 7th ed.) – це найновіше – сьоме – видання стандарту оформлення списків використаних джерел і посилань на джерела від Американської психологічної асоціації.
Сьогодні міжнародний стиль цитування APA – один із найбільш широко використовуваних в усьому світі. Він покликаний гарантувати прозоре та якісне посилання на використані джерела. Найчастіше APA використовують наукові видання, що спеціалізуються на гуманітарних науках, зокрема психології, філології, соціології тощо.
В Україні, відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Вимог до оформлення дисертації» № 40 від 12.01.2017, стиль APA належить до одного з міжнародних стилів, за якими можна оформлювати списки літератури й посилання в дисертаціях. Він також поширений серед фахових наукових журналів України.
Проблемою в українських реаліях є те, що не досі не розроблені офіційні рекомендації щодо адаптування стилю APA до української граматики та перекладу відповідних компонентів, тому вимоги конкретних університетів, видань тощо щодо оформлення джерел за APA можуть різнитися.
Як оформлювати списки джерел за APA-7 автоматично?
Сайт «Grafiati» – український сервіс оформлення списків літератури – дозволяє генерувати посилання на використані джерела та формувати бібліографічні списки за вимогами APA автоматично онлайн. Ми даємо можливість створювати бібліографічні описи за найновішими вимогами APA, а також складати та сортувати списки літератури так, як цього вимагає стиль.
Щоб оформити посилання на джерело за стилем APA, перейдіть на головну сторінку сайту, оберіть потрібний тип джерела з відповідного списку та заповніть запропоновані поля. Оформлене джерело буде доступне у вашій бібліографії в персональному кабінеті. Надалі ви можете додавати нові джерела. У меню сайту ви можете обрати інший стиль цитування (наприклад, ДСТУ 8302:2015, ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 (ВАК), MLA-8) – і всі джерела автоматично буде переформатовано за вимогами іншого стандарту. Завдяки цьому ви можете вільно конвертувати оформлені посилання з міжнародних стандартів, зокрема APA, в українські і навпаки, не витрачаючи часу на дослідження специфічних вимог кожного зі стилів.