Littérature scientifique sur le sujet « Композитор »

Créez une référence correcte selon les styles APA, MLA, Chicago, Harvard et plusieurs autres

Choisissez une source :

Consultez les listes thématiques d’articles de revues, de livres, de thèses, de rapports de conférences et d’autres sources académiques sur le sujet « Композитор ».

À côté de chaque source dans la liste de références il y a un bouton « Ajouter à la bibliographie ». Cliquez sur ce bouton, et nous générerons automatiquement la référence bibliographique pour la source choisie selon votre style de citation préféré : APA, MLA, Harvard, Vancouver, Chicago, etc.

Vous pouvez aussi télécharger le texte intégral de la publication scolaire au format pdf et consulter son résumé en ligne lorsque ces informations sont inclues dans les métadonnées.

Articles de revues sur le sujet "Композитор"

1

Руденко, Олександр. « КОНЦЕРТНІ АРІЇ ВОЛЬФГАНГА АМАДЕЯ МОЦАРТА ». Слобожанські мистецькі студії, no 1 (20 mars 2024) : 108–11. http://dx.doi.org/10.32782/art/2024.1.20.

Texte intégral
Résumé :
Стаття присвячена творчості композитора Вольфганга Амадея Моцарта. Розглядається жанр концертної арії, який досить тісно пов’язаний з італійським оперним мистецтвом. Окреслено імена найвідоміших фахівців, які присвятили свої роботи дослідженню різних аспектів діяльності композитора. Зазначено, що В.А. Моцарт у своїй творчості спирався на кращі композиторські здобутки свого часу, особливо в жанрі оперної музики. Визначено, що жанр концертної арії за часів композитора не мав саме такої назви і не вважався окремим напрямом. Досліджено становлення терміна «концертна арія». Зазначається, що такі вставні номери були бажаними в найкращих і популярних мистецьких заходах того часу. Наведено імена виконавців (переважно оперних), які були справжніми тогочасними «примами» концертної й оперної сцени. Визначено, що даний напрям є надзвичайно важливою частиною творчості В.А. Моцарта. Розглядаються причини, через які композитор звернувся до діяльності в даному напрямі, та головні умови, які дозволили композитору стати надзвичайно затребуваним у цьому жанрі. Окреслені основні етапи навчання Вольфганга Моцарта техніки вокального мистецтва. Доведено, що вчителі композитора поєднували якості професійних виконавців і вчителів. Саме ці знання та їхній практичний досвід дозволили композитору надалі створювати твори, які були на межі людської співочої можливості, і навіть успішно перетинати її. Розглядаються найважливіші музичні прийоми, які застосовував композитор під час написання віртуозних творів, та наводяться конкретні приклади. Визначено, що послугами композитора користувалися не тільки вокальні виконавці, а й організатори концертів, оперних вистав, можновладці, королівські особи й інші композитори, які не були проти прекрасного вставного номеру у свої музичні надбання.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
2

Voronovskaya, Olha Volodymyrivna. « ЖІНОЧЕ ОБЛИЧЧЯ СУЧАСНОЇ ОДЕСЬКОЇ КОМПОЗИТОРСЬКОЇ ШКОЛИ : ГЕНДЕРНІ АСПЕКТИ ». Музичне мистецтво і культура 2, no 36 (29 novembre 2023) : 5–24. http://dx.doi.org/10.31723/2524-0447-2023-36-2-1.

Texte intégral
Résumé :
Мета роботи – розглянути культурний та психологічний аспекти поняття «гендер», спираючись на розуміння гендеру у контексті культурної метафори; окреслити проблему ідентифікації жіночої музики; відстежити історичну траєкторію розвитку жіночої композиторської творчості серед одеських композиторів ХХ–ХХІ століть; виявити особливості гендерних стереотипів та розкрити їх заломлення у сучасній одеській композиторській школі; визначити в ній своєрідну жіночу композиторську традицію. Методологія дослідження спирається на джерелознавчий, історичний, систематичний та компаративний методи; а також метод інтерв’ювання та саморефлексії композиторів. Стаючи інструментом нашого аналізу, визначення «гендер» є своєрідним «ключом» до вирішення низки наукових проблем, у тому числі культурологічних та мистецтвознавчих. Наукова новизна визначається вивченням мистецтвознавчих аспектів ґендерології, а саме, введенням гендерної проблематики у коло питань композиторського світогляду й творчості та визначенням провідної ролі композиторів-жінок у сучасній одеській композиторській школі. Висновки. Спираючись на існуючі в сучасній науці різні контексти розуміння «гендеру», у дослідженні було розглянуто культурно-символічну природу даного поняття, що дозволяє аналізувати творчість та саморефлексію сучасних одеських композиторів з погляду на такі культурні символи як «жіноче» та «чоловіче», які є конструктами культури та піддаються постійної еволюції в історичній перспективі. В результаті вивчення основних рис гендерного аспекту в сучасній одеській композиторській школі, перш за все спираючись на думки самих композиторів про своє світовідчуття і розуміння проблеми «жіноче-чоловіче» в композиторській творчості, можна стверджувати, що свідомо композитори не постулюють у своїй творчості поділ на сферу «жіночої» чи «чоловічої» музики, але ці відмінності можна простежити на підсвідомому рівні їх мислення: «композитор-чоловік обирає для творчості більш глобальні теми, а композитору-жінці ближче особистісне, детальне, психологічне»; композитори-жінки обирають камерні та камерно-вокальні жанри, тоді як композиторам-чоловікам «камерного складу не вистачає.., для вираження думок потрібен симфонічний оркестр»; «оскільки є певна різниця між чоловіком та жінкою, то на етапі втілення музичного явища кожен підсвідомо зробить по-своєму»; проте, взагалі для композиторської творчості важлива психічна андрогінність композитора.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
3

ASTALOSH, Gabriella. « Соната для скрипки та фортепіано Л. Яначека у світлі національного концепту творчості митця ». ART-platFORM 8, no 2 (26 décembre 2023) : 34–57. http://dx.doi.org/10.51209/platform.2.8.2023.34-57.

Texte intégral
Résumé :
У статті розглянуто феномен музики в аудіовізуальному мистецтві. Здійснено аналіз творчості Енніо Морріконе в світовому кіно. Такий підхід дозволив глибоко розкрити роль музики в екранних мистецтвах і показати особливості співпраці режисера і композитора. Виявлено ознаки колективного авторства в екранних мистецтвах, що спровокувало появу творчих тандемів, зосібна, режисер-композитор. Крім того, режисерська творчість досліджувалась у контексті композиторських практик творення музики для аудіовізуального мистецтва. Проаналізовано композиторські практики Енніо Морріконе у різних режисерських моделях. Виявлено основні ознаки авторського стилю композитора, розкрито його новаторські підходи у створенні музики для екрану та симфонічної музики. Схарактеризовано експериментальну музику визначного композитора. Виокремлено основні прийоми тональної музики Е. Морріконе та зʾясовано специфіку використання музичних інструментів в партитурах митця. Проаналізовано застосування митцем різноманітних композиторських технологій. Обґрунтовано, що композитор вдавався до реформування кіномузики й сучасної музики загалом. Доведено унікальну здатність композитора працювати в команді кінематографічного виробництва. Показано, що іноді екранна музика маестро ставала популярнішою за фільми, для яких вона була написана. У розробці теми було комплексно застосовано методи наукового аналізу, порівняння, узагальнення. Аналітичний та системний методи у своїй єдності, було залучено для розгляду мистецтвознавчого аспекту проблеми. У підсумку визначено специфіку використання музичних засобів в екранних мистецтвах через дослідження творчих моделей режисера і композитора, доведено доречність використання системного методу у вивченні особливостей творчості композиторів в контексті аудіовізуального мистецтва та виробництва.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
4

Kapliyenko-Iliuk, Yuliya. « Календарно-обрядові пісні в хорових інтерпретаціях Андрія Кушніренка. » Музичне мистецтво і культура, no 24 (3 juillet 2017) : 20–30. http://dx.doi.org/10.31723/2524-0447-2017-24-20-30.

Texte intégral
Résumé :
Мета статті – аналіз обробок українських народних пісень А. Кушніренка та виявлення особливостей його композиторського мислення на прикладі хорових інтерпретацій календарно-обрядових пісень. Методологія. Застосовано методи історико-культурологічного, теоретичного та жанрово-стильового аналізу, що дозволило визначити особливості обробок календарно-обрядових пісень в контексті дослідження музики композитора. Наукова новизна полягає у висвітленні принципів хорових обробок календарно-обрядових пісень, аналізі творів Андрія Кушніренка – буковинського композитора, творчий стиль якого малодосліджений у сучасному музикознавстві. Висновки. Творчість Андрія Кушніренка – зразок поєднання фольклору та професійного мистецтва. Композитор створює високої майстерності обробки, де проявилося власне творче бачення народно-музичних образів у зв’язку з традиціями української професійної школи в галузі обробок народних джерел.Ключові слова: обробки народних пісень, календарно-обрядові пісні, хорова творчість, композитори Буковини, творчість Андрія Кушніренка.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
5

Зубай, Юрій Миколайович. « ВІТАЛІЙ СЄЧКІН – ПІАНІСТ, ПЕДАГОГ, КОМПОЗИТОР ». Culturological Almanac, no 4 (30 décembre 2023) : 226–30. http://dx.doi.org/10.31392/cult.alm.2023.4.31.

Texte intégral
Résumé :
XX століття увійшло в історію як епоха складних викликів. Цей період відзначився історичними катаклізмами та екзистенційними трагедіями, що стали частиною сучасного досвіду людства. Попри це, XX століття принесло також і багато яскравих злетів у науці, змін у системі освіти та новаторських педагогічних ідей. Вступ України у європейський освітній простір як самостійного суб’єкта підкреслює національну самобутність музично-освітніх явищ. Це водночас актуалізує важливість української фортепіанної школи як значущого світового надбання, а також визначає впровадження її педагогічних досягнень у загальнонауковий обіг. Значний внесок у розвиток вітчизняної фортепіанної школи та підняття її престижу на світовому рівні зробив український піаніст, педагог, композитор Віталій Васильович Сєчкін. Метою дослідження було визначення внеску митця у розвиток музичного мистецтва, розкриття важливих аспектів його творчого і життєвого шляху, а також педагогічної діяльності. Охарактеризовано основні біографічні події артиста. Проаналізовано його внесок у сучасну музичну культуру. Висвітлено ключові творчі моменти: участь у конкурсах, найвідоміші твори для фортепіано, створені композитором. Визначено, що репертуар Віталія Сєчкіна був досить широким і постійно оновлювався творами композиторів різних стилів та епох. Музикант виявив себе не лише у сфері виконавської діяльності. Віталій Сєчкін також проявив своє музичне обдарування у творчості, ставши автором численних оригінальних композицій різних жанрів – від мініатюр до фортепіанного концерту. У статті зазначено головні риси виконавської манери піаніста та його здобутків, серед яких глибока змістовність виконання, стилістична точність, високий рівень звукової культури, піаністична свобода. Загалом, різнопланова творчість видатного і широко визнаного музиканта В. Сєчкіна значно збагатила музичну культуру України. Проте творчий та життєвий шлях піаніста і композитора не досить широко висвітлений у наукових працях і потребує подальшого вивчення.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
6

Емельянова, В. Г., Л. Г. Колзунова et Е. В. Щитовская. « Электрохимическое формирование и фотокаталитические свойств композитов полимер/наночастицы золота и диоксида титана ». Исследования. Инновации. Практика 5, no 10 (2023) : 22–26. http://dx.doi.org/10.18411/iip-12-2023-05.

Texte intégral
Résumé :
Методом электрохимической полимеризации сформированы полиметилолакриламидные пленки (РМАА) с включением наночастиц золота (AuNPs) и диоксида титана (TiO2NPs). РФА методом подтверждено включение наночастиц в полимерную матрицу. Установлена проницаемость полимерных композитов для деполяризаторов. Исследована фотокаталитическая активность полимерных композитов. Показано, что композиты с добавкой TiO2NPs обладают наибольшей фотокаталитической активностью, тогда как композит с AuNPs не проявляет фотоактивности. Вследствие этого фотоактивность композита, содержащего одновременно TiO2NPs и AuNPs снижается
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
7

Никонова, Т. Ю., Г. С. Жетесова, О. М. Жаркевич, А. A. Скаскевич et Н. Д. Cтрекаль. « О возможности применения песчано-полимерных композиционных материалов в изделиях машиностроительного назначения ». Bulletin of L.N. Gumilyov Eurasian National University Technical Science and Technology Series 144, no 3 (30 septembre 2023) : 89–99. http://dx.doi.org/10.32523/2616-7263-2023-144-3-89-99.

Texte intégral
Résumé :
В статье приведены изделия машиностроительного назначения, в которых применяются полимерные композиционные материалы. Данные изделия работают в условиях трения, динамических нагрузках, агрессивных химических средах Полимерные композиционные материалы используют из-за высоких деформационно-прочностных характеристик и штампуемости изделий. Изделия из песчано-полимерных композитов образуются при прохождении нескольких технологических стадий. Ввиду достаточной термостабильности в качестве полимерного связующего для изготовления деталей в машиностроении могут быть использованы термопласты класса полиолефинов. Для деталей, работающих в условиях высокой упругости можно применять высоконаполненные композиты. Песчано-полимерные композиты на основе полиэтилентерэфтала имеют повышенные деформационно-прочностными характеристики. Такие композиты обладают высокой стойкостью к воздействию агрессивных сред. Большой эффективностью обладают высоконаполненные кварцесодержащие композиты с полигидроксиэфиром. Основными компонентами песчано-полимерных композитов являются кварцевый песок и гравийные смеси. Деформационно-прочностные свойства полученных полимерных композитов зависят от состава наполнителей их фракций. Применение смазок и пластификаторов улучшает термоформирование композита из-за повышения текучести расплава. Увеличение содержания функциональных добавок вместе с увеличением кварца в композите вызывает снижение его прочностных свойств. Важным этапом в технологии производства изделия машиностроительного назначения является смешивание компонентов песчано-композитного материала. Смешивание происходит различными способами: сухое смешение дисперсных компонентов и компаундирование компонентов композита с получением суперконцентратов.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
8

Грицун, Юлия. « РАЗВИТИЕ СИМФОНИЧЕСКОГО ЖАНРА В ТВОРЧЕСТВЕ ИГОРЯ КОВАЧА (НА ПРИМЕРЕ ПЕРВОЙ СИМФОНИИ, КАК ОПЫТЕ ОСВОЕНИЯ КЛАССИЧЕСКИМ КАНОНОМ). » ГРААЛЬ НАУКИ, no 2-3 (12 avril 2021) : 637–40. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.02.04.2021.134.

Texte intégral
Résumé :
Игорь Константинович Ковач – украинский композитор ХХ века, представитель харьковской композиторской школы – яркая творческая личность, автор музыкально-драматических, симфонических, камерно-инструментальных произведений, инструментальных концертов, романсов и песен, музыки для театра и кино. К симфоническому жанру композитор обращался в разные периоды творчества, как в раннем, на пути становлення (первое симфоническое произведение написано в 1959 г.), так и в позднем (1997 г.). Данная статья посвящена Первой симфонии композитора, раскрытия ее музыкально-тематических и темброво-фактурных возможностей.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
9

Го, Літін. « ВИТОКИ ВІРТУОЗНОСТІ В КОНЦЕРТНИХ АРІЯХ В. А. МОЦАРТА ». Слобожанські мистецькі студії, no 2 (3 juillet 2024) : 11–14. http://dx.doi.org/10.32782/art/2024.2.2.

Texte intégral
Résumé :
Стаття відкриває завісу щодо формування уявлення про концертну арію у творчості визначного австрійського майстра музики Вольфганга Амадея Моцарта. Зазначено, що такий напрям за часів композитора не виділявся як окрема категорія, але все ж йому належить помітне місце в його творчості. У дослідженні висвітлено імена видатних науковців, які зосередили свої дослідження на різноманітних аспектах діяльності композитора. Виявлено, що В. А. Моцарт, будучи надзвичайно чутливим до традицій і побажань, опирався на кращі зразки, традиції та досягнення, особливо в італійській оперній сфері. Концертна арія, хоча вона і не мала такої назви за часів композитора, мала популярність, була складною, але все ж не новою формою мистецтва. Відзначається, що вставні номери композитора мали великий попит протягом усього творчого життя митця. Ці вставки із задоволенням включалися до відомих і популярних опер того часу. Зазначено, що в концертних аріях композитор застосовував не тільки віртуозне вокальне виконання, а і віртуозний інструментальний супровід. Доводиться, що цей напрям діяльності В. А. Моцарта був популярним і затребуваним на мистецьких заходах того періоду. У статті представлено імена виконавців, які були зірками концертних залів і театрів і на прохання Леопольда Моцарта займалися співом із юним віртуозом-виконавцем і композитором. Підкреслено значущість жанру концертної арії в композиторській спадщині В. А. Моцарта. Розглянуті важливі моменти для розуміння В. А. Моцартом італійського вокального мистецтва та важливість практичних навичок, які його батько вважав необхідними для майбутньої композиторської кар’єри. Відзначено, що знання, здобуті В. А. Моцартом у дитинстві, стали йому у пригоді в подальшій роботі. Підкреслено, що послугами В.А. Моцарта користувалася велика кількість творчих особистостей: співаків, організаторів заходів, приватних осіб та інших композиторів, які цінували його творчість і не були проти додавання його арій до власних опер.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
10

КУРИПТЯ, Я. А., І. В. СЕНИК, В. З. БАРСУКОВ et В. Г. ХОМЕНКО. « ВПЛИВ ПАРАМЕТРІВ ОДНО- ТА ДВОКОМПОНЕНТНОГО ВУГЛЕЦЕВОГО НАПОВНЮВАЧА НА ЕЛЕКТРОПРОВІДНІСТЬ АКРИЛОВОГО ПОЛІМЕРНОГО КОМПОЗИЦІЙНОГО ПОКРИТТЯ ». Technologies and Engineering, no 5 (21 mai 2023) : 56–66. http://dx.doi.org/10.30857/2786-5371.2022.5.6.

Texte intégral
Résumé :
Мета. Дослідження впливу параметрів одно- та двокомпонентного вуглецевого наповнювача на електропровідність акрилового полімерного композиту у вигляді тонкого покриття. Методика. Приготування зразків композитів відбувалось на швидкісному міксері занурюваного типу. Розміри та форму часточок наповнювачів, а також структуру полімерних композитів досліджували у відбитому світлі за допомогою мікроскопу МБИ-15У42. Електропровідність отриманих зразків вимірювали згідно стандартів ASTM D257-07 та ASTM F1711-96 відповідно до значень поверхневого опору зразків. Результати. Визначено пороги перколяцій для композитів наповнених однокомпонентним наповнювачем – технічним вуглецем, графітом КГП-С1, вуглецевим волокном. В результаті проведених експериментів показано, що перколяційна поведінка провідності полімерних композитів, наповнених однокомпонентним наповнювачем, пов'язана з морфологією відповідного наповнювача та внутрішньою структурою, яку він утворює при взаємодії з полімером. Синтезовані полімерні композити з двокомпонентними наповнювачами КГП-С/технічний вуглець, вуглецеве волокно T300/технічний вуглець, і різним співвідношенням вуглецевих матеріалів та загальним наповненням в композиті 50–70 об. % показали синергетичний ефект електропровідності при певному співвідношенні компонентів наповнювача. Наукова новизна. Встановлено вплив співвідношення складових вуглецевого двокомпонентного наповнювача на електропровідність акрилового полімерного композиту. Практична значимість. Визначено оптимальну пару вуглецевих наповнювачів, їх вміст та співвідношення двокомпонентного наповнювача в акриловому полімерному композиті. Отримані композити можуть бути використані для виготовлення електропровідного полімерного покриття.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.

Thèses sur le sujet "Композитор"

1

Єліна, Тетяна Вікторівна, Людмила Євгеніївна Галавська et Вадим Євгенович Калюжний. « Геометричні параметри трикотажу у структурі композиційних матеріалів з епоксидним зв'язуючим ». Thesis, Херсонський національний технічний університет, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/14553.

Texte intégral
Résumé :
У ході дослідження виготовлено зразки трикотажу переплетення гладь з поліамідної мононитки, комплексних багатофіламентних параарамідних та високомолекулярних поліетиленових ниток. Зразки КМ виготовлено шляхом занурювання трикотажу у епоксидну матрицю та витримування у вертикальному стані на спеціальних завісах протягом доби. Під дією капілярних сил та сили тяжіння зв’язуюче просочує нитки та перекриває міжниткові проміжки. Дослліджено зміну параметрів структури трикотажу у результаті його просочування епоксидною смолою.
В ходе исследования изготовлено образцы трикотажа переплетения гладь с полиамидной мононити, комплексных многофиламентных параарамидных и высокомолекулярных полиэтиленовых нитей. Образцы КМ изготовлено путем погружения трикотажа в эпоксидную матрицу и выдержки в вертикальном положении на специальных петлях в течение суток. Под действием капиллярных сил и силы тяжести связующее пропитывает нити и перекрывает межниточные промежутки. Исследовано изменение параметров структуры трикотажа в результате его пропитки эпоксидной смолой.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
2

Овчаренко, О. О., М. Д. Сахненко et М. В. Ведь. « Електрохімічний синтез дисперсно-зміцнених композитів Ni-Al[2]O[3] ». Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/45670.

Texte intégral
Résumé :
Призначення електрохімічних металевих покриттів полягає, головним чином, в захисті поверхні деталей і виробів від корозії, а також, надання їм декоративного виду. Композиційні електрохімічні покриття (КЕП) використовують для підвищення твердості, зносостійкості, жаростійкості деталей машин, механізмів, поліпшення їх антифрикційних властивостей, підвищення коефіцієнта віддзеркалення і поліпшення ряду інших характеристик.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
3

Литвин, В. А. « Наночастицы золота на основе политиоциангидрохинона : синтез и свойства ». Thesis, Сумский государственный университет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/45815.

Texte intégral
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
4

Сідлецький, В. О. « Теплоємність металонанокомпозитів на основі ПВХ у рамках фрактального підходу ». Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/45780.

Texte intégral
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
5

Верещака, Сергій Михайлович, Сергей Михайлович Верещака, Serhii Mykhailovych Vereshchaka, Андрій Віталійович Дейнека, Андрей Витальевич Дейнека, Andrii Vitaliiovych Deineka et Ю. В. Мороз. « Механічні та температурні напруження порожнистого циліндра скінченної довжини ». Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/31832.

Texte intégral
Résumé :
Використовуючи багаторівневий підхід, що оснований на теорії багатошарових композитів, знаходяться переміщення і теплові/механічні напруження в функціонально-градієнтному коловому порожнистому циліндрі. Для цього розв`язується двовимірна термопружна задача. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/31832
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
6

Щербак, А. С., et Ю. М. Мар'їнських. « Використання ВТСП матеріалу для обмоток в електричних машинах (генераторах) ». Thesis, Сумський державний університет, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/29203.

Texte intégral
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
7

Сапальчук, Д. А., В. І. Супрунчук et М. Р. Канцерова. « Каталітичні властивості та ресурсні характеристики Ni-вмісних композитів на основі оксиду цирконію (IV), відповідно до їx складу, в процесі парової конверсії бутану ». Thesis, Cумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/46390.

Texte intégral
Résumé :
На даний час все більшої актуальності набуває розробка екологічно чистих і ефективних способів отримання електроенергії, зокрема в паливних елементах. Ключовою проблемою використання твердооксидних паливних елементів (ТОПЕ) прямого перетворення вуглеводневого палива є розробка анодних матеріалів із заданими характеристиками механічної міцності, каталітичної активності, стійкості до завуглецювання і сполук сірки.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
8

Максимцев, Ю. Р. « Вплив методу отримання нанодисперсного металевого наповнювача на діелектричні властивості полімерних композитних матеріалів ». Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/45789.

Texte intégral
Résumé :
Розвиток сучасної фізико-хімії полімерів ставить на меті пошук новітніх методів створення металонанодисперсних композитів. Поряд з цим широко використовуються різнорідні способи модифікації уже існуючих полімерних матеріалів шляхом введення в них різноманітних додаткових інгредієнтів. Найбільш ефективними та перспективними з них є наповнення полімерів, що дає можливість значно змінювати фізико-хімічні характеристики отриманих матеріалів. Оскільки їх ефективність, як правило, обернено пропорційна до геометричних розмірів, тому використання наповнювачів нанорозмірних масштабів становить значний науковий та практичний інтерес.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
9

Левчук, В. В. « Динамічна в'язкість металонанокомпозитів на основі полівінілхлориду ». Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/45808.

Texte intégral
Résumé :
Однією з головних причин розсіювання енергії ультразвуку є внутрішнє тертя в речовині або її динамічна в’язкість. Однак механізм виникнення в’язкості у високомолекулярних системах ще не з’ясований. З метою його з’ясування, досліджено величину динамічної в’язкості в полівінілхлориді (ПВХ) і гетерогенних полімерних системах (ГПС) на його основі, в широкій області температур і вмісту нанодисперсних порошків металів різної фізико-хімічної природи. ПВХ-композити містили нанодисперсні порошки міді (Cu), отримані двома різними методами. Перший – електричний вибух провідника в реакторі, де знаходився вихідний ПВХ. Другий метод полягав у синтезі нанодисперсного Cu шляхом відновлення міді з солі, пропусканням змінного електричного струму, перемішуванням суспензії ультразвуковим полем.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
10

Иванов, В. И., В. А. Скачков, Т. Н. Нестеренко et Ю. В. Мосейко. « Моделирование формирования плотности углеродных композитов при газификации ». Thesis, Сумский государственный университет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/47182.

Texte intégral
Résumé :
При пиролитическом уплотнении углеродных композитов большое значение имеет пористая структура. Высокая эффективность изотермического метода пиролитического уплотнения предполагает наличие профилированной пористости, которую обеспечивают расчетные параметры процесса газификации углеродных композитов.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.

Livres sur le sujet "Композитор"

1

Тевосян, А. Т. Композитор Владимир Рубин. Москва : Советский композитор, 1989.

Trouver le texte intégral
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
2

Грица, Софія Йосипівна. Леся Дичко в житті і творчості. Дрогобич : Пóсвіт, 2012.

Trouver le texte intégral
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
3

Мизитова, А. Фрагменты творчества Валентина Бибика. Харьков : б. и., 2006.

Trouver le texte intégral
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
4

Копоть, Ірина Євгенівна. Рейнгольд Глієр - Борис Лятошинський. Життя і творчість в контексті культури : Упр. культури Житомирської міської ради [та ін.] ; [ред.-упоряд. : І. Є. Копоть, К. І. Новосельський]. Житомир : Євенок О. О., 2014.

Trouver le texte intégral
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
5

Skorulʹskai͡a, R. N. (Roksana Nikitichna), dir. Lysty. Kyïv : Muzychna Ukraïna, 2004.

Trouver le texte intégral
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
6

Бiлаш, Олександр Іванович. Мовчать вiки … : З останніх творів композитора і поета. Київ : ВАТ "Видавництво "Київська правда", 2006.

Trouver le texte intégral
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
7

S, Klymenko E., Nat︠s︡ionalʹna biblioteka Ukraïny im. V.I. Vernadsʹkoho. Instytut rukopysu. et Nat︠s︡ionalʹna muzychna akademii︠a︡ Ukraïny im. P.I. Chaĭkovsʹkoho., dir. Muzychnyĭ arkhiv M. D. Leontovycha : Kataloh. Kyïv : NBUV, 1999.

Trouver le texte intégral
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
8

Skorulʹskai︠a︡, R. N. (Roksana Nikitichna), compiler, Chui︠e︡va, M. V. (Maryna Viktorivna), compiler, Nat︠s︡ionalʹna parlamentsʹka biblioteka Ukraïny et Muzeĭ vydatnykh dii︠a︡chiv ukraïnsʹkoï kulʹtury Lesi Ukraïnky, Mykoly Lysenka, Panasa Saksahansʹkoho, Mykhaĭla Staryt︠s︡ʹkoho, dir. Mykola Lysenko--bibliohrafii︠a︡ : Naukovo-dopomiz︠h︡nyĭ bibliohrafichnyĭ pokaz︠h︡chyk. Kharkiv : "Folio", 2009.

Trouver le texte intégral
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
9

Максименко, Валентин Семенович. П. И. Чайковский и Одесса. Одесса : Астропринт, 2001.

Trouver le texte intégral
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
10

Унгурян, Т. Монолог перед обличчям брата. Київ : Просвіта, 2003.

Trouver le texte intégral
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.

Chapitres de livres sur le sujet "Композитор"

1

Бојић, Вера. « Пушкинове Песме Западних Словена код руских композитора ». Dans Вук у Тршићу, 345–55. Београд ; Лозница : Филолошки факултет Универзитета у Београду ; Центар за културу ``Вук Караџић'', 2021. http://dx.doi.org/10.18485/msc50_vuk_trsic.2021.ch30.

Texte intégral
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
2

Папынов, Е. К., О. О. Шичалин, А. Н. Драньков, В. Ю. Майоров, В. С. Печников, А. И. Иванец, И. Ю. Буравлев et А. В. Огнев. « Глава 23. МАГНИТНЫЙ СОРБЕНТ НА ОСНОВЕ ЦЕОЛИТА СТРУКТУРЫ НОЗЕАНА ДЛЯ ОЧИСТКИ ВОДНЫХ СРЕД ОТ РАДИОНУКЛИДОВ ЦЕЗИЯ И СТРОНЦИЯ ». Dans ЭКОЛОГИЧЕСКИЕ ИССЛЕДОВАНИЯ НА ДАЛЬНЕМ ВОСТОКЕ РОССИИ ИСТОРИЯ И СОВРЕМЕННОСТЬ, 254–74. ФГБОУ ВО «Владивостокский государственный университет», 2023. http://dx.doi.org/10.24866/0685-5-254-274.

Texte intégral
Résumé :
Представлены результаты исследования по разработке способа получения наноструктурированного магнитного композита на основе цеолита структуры нозеана с высокими адсорбционными характеристиками по отношению к ионам цезия и стронция. Оптимальные условия гидротермального синтеза были установлены на основании данных РФА, РЭМ, ЭДС, магнитометрии и экспериментальных данных по адсорбции в статических условиях. Показана роль химического состава, текстурных характеристик и морфологии поверхности. На основе моделирования изотермы адсорбции предложен монослойный ионообменный механизм. Наибольшая адсорбционная способность по Ленгмюру, составляющая 229,6 и 105,1 мг/г по отношению к ионам цезия и стронция, была достигнута для композита, полученного при гидротермальной обработке 90°C. Показано, что магнитные характеристики цеолитных композитов позволяют отделить отработанные адсорбенты с помощью магнитной сепарации. Ключевые слова: цеолит; магнитный композит; гидротермальный синтез; очистка воды; радионуклиды.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
3

Бородавкін, Сергій. « Розділ 3. І.Б. ПЯСКОВСЬКИЙ – ЛЮДИНА, НАУКОВЕЦЬ, ПЕДАГОГ, КОМПОЗИТОР ». Dans КУЛЬТУРОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ МУЗИЧНОГО УКРАЇНОЗНАВСТВА. Київ, Україна : Видавництво Ліра-К, 2024. http://dx.doi.org/10.59647/978-617-520-809-0/4.

Texte intégral
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
4

Федюк, Р. С. « ЦЕМЕНТНЫЕ КОМПОЗИЦИОННЫЕ МАТЕРИАЛЫ ДЛЯ СПЕЦИАЛЬНЫХ СООРУЖЕНИЙ ». Dans ФУНКЦИОНАЛЬНЫЕ КЕРАМИЧЕСКИЕ И КОМПОЗИТНЫЕ МАТЕРИАЛЫ ПРАКТИЧЕСКОГО НАЗНАЧЕНИЯ : СИНТЕЗ, СВОЙСТВА, ПРИМЕНЕНИЕ, 193–214. Владивостокский государственный университет, 2022. http://dx.doi.org/10.24866/9736-0677-0/2022/193-214.

Texte intégral
Résumé :
Развитие цивилизации неизбежно приводит к значительному воздействию аномальных природных и техногенных воздействий на человека, что доказывает актуальность разработки систем комплексной защиты, в т.ч. с использованием специальных сооружений. Выявлена необходимость расширения номенклатуры техногенного сырья для получения цементных композитов с различными заданными характеристиками, что важно для обеспечения эффективной эксплуатации специальных сооружений в экстремальных условиях. Разработаны теоретические основы проектирования мате-риалов для создания защитных композитов с использованием новых сырьевых ресурсов (активированного по разработанным технологиям различного техногенного сырья), физические и математические модели композитов, что позволит создавать эффективные бетоны для специальных сооружений различного назначения с требуемыми физико-механическими свойствами и эксплуатационными характеристиками. Научно обоснованы способы подбора составов многокомпонентных вяжущих, заключающиеся в использовании трансдисциплинарных подходов в науке о материалах, что дает возможность создать композиционные вяжущие для специальных сооружений различного назначения: защитных, гидротехнических, дорожных и др. Разработаны составы фибробетона на композиционном вяжущем (КВ) с использованием нетрадиционных техно-генных ресурсов. Установлен характер структурообразования фибробетонов на базе, состоящего наряду с портландцементом из активной кремнеземсодержащей добавки техногенного происхождения, тонко-молотого кварцевого песка и известнякового микронаполнителя, что позволило создать самоуплотняющиеся композиты, обеспечивающие эффективные физико-механические свойства и эксплуатационные характеристики, в том числе повышенный в несколько раз коэффициент ударной вязкости. Разработана широкая номенклатура износостойких и ударопрочных базальтофибробетонов, модифицированных гидротермальным золем и нанопорошком диоксида кремния. Комплексный эффект на двух разномасштабных уровнях (нанокремнезем и микрофибра) положительно влияет на повышение прочностных свойств и характеристик долго-вечности (водопоглощение, морозостойкость, истираемость, термостойкость), что позволяет применять разработанные композиты для особо ответственных дорожных покрытий, в т.ч. аэродромов и космодромов.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
5

Nemtsov, Jascha. « Aleksandr Veprik (1899–1958) – Komponist, Pädagoge, Gulag-Häftling / Александр Веприк (1899–1958) – композитор, педагог, узник ГУЛАГа ». Dans Komponisten im Gulag der Stalinzeit, 305–32. Georg Olms Verlag, 2024. http://dx.doi.org/10.5771/9783487424903-305.

Texte intégral
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
6

Barsova, Inna. « Achtundsiebzig Tage Haft : der Komponist Mieczysław Weinberg / Семьдесят восемь дней и ночей в застенке : композитор Мечислав Вайнберг ». Dans Komponisten im Gulag der Stalinzeit, 387–404. Georg Olms Verlag, 2024. http://dx.doi.org/10.5771/9783487424903-387.

Texte intégral
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
7

Гостеев, Ю. А., А. А. Лебедев, А. Д. Обуховский, С. Д. Саленко et А. Н. Яшнов. « О предварительных результатах проведенных исследований по применению стеклопластика в пешеходных висячих мостах, "Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике" ». Dans Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике Под ред. В.П.Мельникова и М.Р. Садуртдинова, 105. Правительство Ямало-Ненецкого автономного округа, 2021. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610848025.

Texte intégral
Résumé :
Создание долговечной и безопасной транспортной инфраструктуры в северных регионах Российской Федерации не только откроет короткий выход к Северному морскому пути, но и послужит развитию городов и объединению регионов РФ. Для строительства искусственных сооружений в условиях Крайнего Севера необходимо актуализировать современную нормативно-технологическую базу, что позволит применять новые полимерные композиционные материалы. Для этого необходимо исследовать специфику их свойств и усовершенствовать методы проектирования несущих конструкций из этих материалов. Одной из задач, которую необходимо решить в рамках данной проблематики, является осуществление конструктивного поиска по применению полимерных композиционных материалов (угле-, стеклопластика) в несущих конструкциях мостов. В данной статье описаны основные результаты решения задачи по применению полимерного композита в пешеходных висячих мостах. Во время исследования были проведены конечно элементные расчеты напряжено-деформированного состояния висячих однопролетных пешеходных мостов, а также проведены исследования их аэродинамической устойчивости. В результате была установлена принципиальная возможность обеспечения прочности, жесткости и аэродинамической устойчивости висячего моста из полимерных композитов.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
8

Васильев, А. П., Т. С. Стручкова, Н. Н. Лазарева et А. А. Охлопкова. « ТРИБОТЕХНИЧЕСКИЕ МАТЕРИАЛЫ НА ОСНОВЕ ПОЛИТЕТРАФТОРЭТИЛЕНА СО СЛОИСТЫМИ СИЛИКАТАМИ И УГЛЕРОДНЫМИ ВОЛОКНАМИ ». Dans ФУНКЦИОНАЛЬНЫЕ КЕРАМИЧЕСКИЕ И КОМПОЗИТНЫЕ МАТЕРИАЛЫ ПРАКТИЧЕСКОГО НАЗНАЧЕНИЯ : СИНТЕЗ, СВОЙСТВА, ПРИМЕНЕНИЕ, 237–43. Владивостокский государственный университет, 2022. http://dx.doi.org/10.24866/9736-0677-0/2022/237-243.

Texte intégral
Résumé :
В данной главе приведены результаты исследования влияния углеродных волокон совместно с механоактивированными бентонитом и цеолитом на свойства и структуру политетрафторэтилена (ПТФЭ). Выявлено, что введение углеродных волокон совместно с алюмосиликатами в ПТФЭ приводит к повышению прочности при сжатии до 70 % и условного предела текучести при растяжении до 45 % по сравнению с полимерной матрицей. Исследование триботехнических характеристик показало повышение износостойкости до 790 раз у композитов с углеродными волокнами и цеолитом, для композитов с бентонитом до 741 раз относительно исходного ПТФЭ. Таким образом, показано, что использование комбинированных наполнителей в качестве модификаторов ПТФЭ приводит к формированию композитов с высокими служебными характеристиками для эксплуатации в узлах трения в качестве уплотнений, подшипников скольжения, муфт, направляющих лент, втулок и манжет.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
9

Максимов, В. В., et І. А. Храповицький. « КОМПОЗИТНІ КОДИ БАРКЕРА ». Dans APPLIED, TECHNICAL AND AGRICULTURAL SCIENCES : INTRODUCTION OF THE LATEST TECHNOLOGIES INTO USE, 69–82. International Science Group, 2024. http://dx.doi.org/10.46299/isg.2024.mono_.tech_.3.4.1.

Texte intégral
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
10

Savoniuk, H. O. « ПАСІОНИ : ЖАНРОВІ ІНТЕНЦІЇ КОМПОЗИТОРІВ ТРЕТЬОГО ТИСЯЧОЛІТТЯ ». Dans MODERN CULTURE STUDIES AND ART HISTORY : AN EXPERIENCE OF UKRAINE AND EU, 418–35. Izdevnieciba “Baltija Publishing”, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-72-3.24.

Texte intégral
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.

Actes de conférences sur le sujet "Композитор"

1

Полосина, Анастасия Игоревна. « THE ROLE OF THE COMPOSER JIA DAQUN IN DEVELOPMENT OF CONTEMPORARY CHINESE MUSICAL CULTURE ». Dans Образование. Культура. Общество : сборник избранных статей по материалам Международной научной конференции (Санкт-Петербург, Апрель 2022). Crossref, 2022. http://dx.doi.org/10.37539/ecs302.2022.86.90.002.

Texte intégral
Résumé :
Статья посвящена современному китайскому композитору Цзя Дацюню (р. 1955) и его творческой деятельности. Автор характеризует китайскую музыкальную культуру современности и раскрывает роль композитора Цзя Дацюня в её развитии. Цзя Дацюнь - представитель поколения китайских композиторов-авангардистов. Он ярко проявил себя не только как композитор, но и как музыковед, педагог, художник. The article is about the modern Chinese composer Jia Daqun (born in 1955) and his creative activity. The author of this article characterizes Chinese contemporary musical culture and reveals the role of the composer Jia Daqun in its development. Jia Daqun is a representative of a generation of Chinese avant-garde composers. He clearly showed himself not only as a composer, but also as a musicologist, teacher, and artist.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
2

Чэнь, Ж. « Танцевальная драма «Нюйва» Ляо Юна : особенности постановки Пекинского театре песни и танца (2011 г.) ». Dans General question of world science. General question of world science, 2024. http://dx.doi.org/10.18411/gqws-01-2024-06.

Texte intégral
Résumé :
В докладе обобщаются результаты анализа одного из наиболее почитаемых мифологических образов в китайской культуре – богини Нюйвы. Сделан вывод о раскрытии ее героического начала в созидательной мощи и действиях, способствующих восстановлению гармонии в разрушающемся мире. Автором прослежено раскрытие эмоционально-смыслового содержания мифологического образа Нюйвы в одноименной танцевальной драме Пекинского театра песни и танца (2011 г., композитор Ляо Юн, режиссер Тао Чэнь.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
3

Повернов, Сергей Евгеньевич, Анна Георгиевна Князева et Елена Николаевна Коростелева. « СИНТЕЗ КОМПОЗИТА ИЗ ПОРОШКОВ AL-CUO И AL-TIO2 В УСЛОВИЯХ КОНТРОЛИРУЕМОГО НАГРЕВА ». Dans XI ИНФОРМАЦИОННАЯ ШКОЛА МОЛОДОГО УЧЕНОГО. Центральная научная библиотека УрО РАН, 2024. http://dx.doi.org/10.32460/ishmu-2023-11-0026.

Texte intégral
Résumé :
В последнее время композиты на основе металлов и оксидов металлов находят все большее применение в различных областях, таких как электроника, авиация, металлургия и т.д. Одними из популярных композитов в разных сферах являются композиты на основе алюминия с добавками упрочняющих частиц, синтез которых возможен insitu, что является одним из перспективных направлений в развитии способов получения новых материалов. Данная работа направленна на исследование процесса синтеза композитов из порошков алюминия и оксида меди в условиях контролируемого нагрева. Изучается влияние параметров нагрева и количественного состава исходных компонентов на структуру и состав полученных композитов. В статье описан способ получения композитов из данных компонентов, начиная со стадии смешивания порошков оксида меди и алюминия, заканчивая изучением образцов, полученных в результате спекания. Предложена простейшая модель процесса, которая учитывает динамику нагрева, плавление и суммарную химическую реакцию. В перспективе работа будет направленна на поиск оптимального количественного состава исходных материалов и температурного режима, при которых продукт будет иметь нужный фазовый состав.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
4

Ахтанин, Евгений Александрович, Александр Александрович Ахтанин, Сергей Игоревич Козадаев, Сергей Михайлович Соколов et Петр Александрович Попов. « УЛУЧШЕНИЕ ПРЯМОЙ СТОМАТОЛОГИЧЕСКОЙ РЕСТАВРАЦИИ НА ОСНОВЕ ОПТИМИЗАЦИИ ВЫБОРА ЕЕ СПОСОБА С УЧЕТОМ ФАКТОРА ПРЕДПОЛИМЕРИЗАЦИИ КОМПОЗИТА (ДЕФЕКТЫ ЭМАЛИ-ДЕНТИНА V КЛАССА ПО BLACK, ОЦЕНКА ПОВЕРХНОСТИ И КРАЕВОЙ АДАПТАЦИИ) ». Dans Научные инструменты и механизмы перспективного инновационного развития общества : сборник статей международной научной конференции (Санкт-Петербург, Апрель 2023). Crossref, 2023. http://dx.doi.org/10.58351/230425.2023.13.16.003.

Texte intégral
Résumé :
По критериям «поверхность» и «краевая адаптация» оценены 2 варианта прямой композитной реставрации пришеечных дефектов зубов после кариеса эмали и дентина. Выполнено сравнение 2 групп: 1) «классическое» пломбирование с мануальным формированием эмаль-дентин-замещающего слоя из «стандартной» формы композита, 2) пришеечные компониры из предполимеризованной формы композита.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
5

ТУРУСОВ, Р. А. « ВЫВОД ФОРМУЛ ТЕРМОУПРУГОСТИДЛЯ ДИСПЕРСНОГО НАПОЛНИТЕЛЯ ПОЛИМЕРНОГО КОМПОЗИТА ». Dans ПОЛИМЕРЫ 2024. ООО ТОРУС ПРЕСС, 2024. http://dx.doi.org/10.30826/polymers-2024-12.

Texte intégral
Résumé :
В работе приводится вывод формул термоупругости для дисперсного наполнителя полимерного композита, исходя из формул смеси для ортотропного волокнистого композита. За основу взят регулярный композит с кубическим наполнителем [1]. Такой подход в получении формул термоупругости для диспернонаполненного полимера применяется впервые.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
6

Валиев, Х. Х., А. Н. Власов, В. М. Черепанов, П. Г. Вакаев, Ю. Н. Карнет, Е. С. Келбышева, А. А. Корнилова, Ю. В. Коровкин, А. Я. Минаев et Г. В. Степанов. « Особенности свойств анизотропных магнитоактивных композитов ». Dans Механика композиционных материалов и конструкций, сложных и гетерогенных сред. 11-я Всероссийская научная конференция с международным участием им. И.Ф. Образцова и Ю.Г. Яновского. ФГБУН Институт прикладной механики РАН, 2021. http://dx.doi.org/10.33113/conf.mkmk.ras.2021.029_034.04.

Texte intégral
Résumé :
Синтезированы и исследованы новые анизотропные силиконовые магнитоактивные композиты. Методом сканирующей электронной микроскопии определена структура поверхности и микроразмеры наполнителей из карбонильного железа этих эластомеров. Использование атомно-силовой микроскопии позволило определить значительные деформации поверхности и магнитострикционные эффекты при наложении небольших внешних магнитных полей на полученные композиты. Использование ядерного гамма резонанса позволило определить электронную конфигурацию железного наполнителя в этих анизотропных композитах.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
7

Корнев, Ю. В., Х. Х. Валиев, А. Н. Власов, Ю. Н. Карнет et Н. А. Семенов. « Влияние состава и структуры на механические свойства перспективных эластомерных композитов с минеральными наполнителями на основе диоксида кремния и углерода ». Dans Механика композиционных материалов и конструкций, сложных и гетерогенных сред. 11-я Всероссийская научная конференция с международным участием им. И.Ф. Образцова и Ю.Г. Яновского. ФГБУН Институт прикладной механики РАН, 2021. http://dx.doi.org/10.33113/conf.mkmk.ras.2021.070_076.10.

Texte intégral
Résumé :
Эластомерные композиты – перспективные конструкционные материалы, изделия из них применяются в автомобильной, авиационной, космической, нефтеперерабатывающей и др. промышленности. Основными компонентами в составе данного класса композитов являются эластомерная матрица и высокодисперсные частицы наполнителя, распределенные в объеме матрицы. Размеры данных включений могут варьироваться в широких пределах от нескольких десятков нанометров, до нескольких десятков микрон.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
8

Козадаев, Сергей Игоревич, Евгений Александрович Ахтанин, Александр Александрович Ахтанин, Сергей Михайлович Соколов, Петр Александрович Попов et Андрей Валерьевич Сущенко. « ОЦЕНКА ЭФФЕКТИВНОСТИ СТАНДАРТНОЙ И ПРЕДПОЛИМЕРИЗОВАННОЙ ФОРМ КОМПОЗИТА ПРИ ЗАМЕЩЕНИИ ДЕФЕКТОВ III И V КЛАССОВ ПО BLACK (ПОЛИМЕРИЗАЦИОННАЯ УСАДКА, ПОЛИМЕРИЗАЦИОННЫЙ СТРЕСС, КРАЕВОЕ ПРИЛЕГАНИЕ) ». Dans Перспективы современных интеграционных процессов. Пути реализации инновационных решений : сборник статей международной научной конференции (Пермь, Апрель 2023). Crossref, 2023. http://dx.doi.org/10.58351/230427.2023.93.56.003.

Texte intégral
Résumé :
По критериям «полимеризационная усадка», «полимеризационный стресс» и «краевая адаптация» произведена оценка 2 вариантов прямой композитной реставрации дефектов зубов III и V классов по Black. Для этого выполнено сравнение 2 групп - с использованием «стандартной» и предполимеризованной форм реставрационного композита.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
9

Minaev, A. Ja, Ju V. Korovkin, G. V. Stepanov et H. H. Valiev. « STUDY OF MAGNETICALLY ACTIVE ELASTOMERS RESONANCE AND DAMPING PROPERTIES ». Dans Mechanical Science and Technology Update. Omsk State Technical University, 2021. http://dx.doi.org/10.25206/978-5-8149-3246-4-2021-247-253.

Texte intégral
Résumé :
На виброиспытательном комплексе изучены динамические свойства магнитоактивных эластомеров на основе силиконовой полимерной матрицы с различными ферромагнитными наполнителями в условиях воздействия внешних магнитных полей. По результатам полученных при виброиспытаниях опытных данных построены амплитудно-частотные характеристики и установлены закономерности изменения резонансных частот исследованных композитов при таких воздействиях. Приведены расчётные зависимости для определения демпфирующих свойств испытуемых образцов. Анализ полученных данных установил уменьшение коэффициентов демпфирования в исследуемых материалах по мере увеличения магнитных сил, воздействующих на исследованные композиты магнитоактивных эластомеров.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
10

Горячева, И. Г., П. О. Буковский et А. Р. Мещерякова. « Теоретико-экспериментальное изучение разрушения поверхностных слоев волокнистых композитов при фрикционном взаимодействии ». Dans Механика композиционных материалов и конструкций, сложных и гетерогенных сред. 11-я Всероссийская научная конференция с международным участием им. И.Ф. Образцова и Ю.Г. Яновского. ФГБУН Институт прикладной механики РАН, 2021. http://dx.doi.org/10.33113/conf.mkmk.ras.2021.044_044.06.

Texte intégral
Résumé :
Широкое применение композитов в трибосопряжениях ведёт к необходимости разработки моделей изнашивания композитов в условиях фрикционного взаимодействия, учитывающих структуру материала, свойства его структурных элементов и условия нагружения. Данная работа посвящена теоретическому и экспериментальному изучению разрушения волокнистых углерод-углеродных композитов в условиях трения скольжения.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.

Rapports d'organisations sur le sujet "Композитор"

1

Степанюк, Олександр, et Руслана Балабай. Аналіз із перших принципів корозійної стійкості композиційного покриття, складеного із наночастинок нітриду кремнію, силану та епоксидної смоли. Криворізький державний педагогічний університет, 2023. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/7418.

Texte intégral
Résumé :
робота присвячена аналізу корозійної стійкості композиційного покриття, що складається з наночастинок нітриду кремнію, силану та епоксидної смоли. Використання гібридних органічно-неорганічних матеріалів стало актуальним з появою нових фізичних явищ, пов'язаних зі зменшенням розміру частинок. У даній роботі розглядається вплив розміру, форми, відносного розташування, хімічного складу та модифікації композитного матеріалу на його корозійну стійкість. Детальний механізм взаємодії між наночастинками, молекулами епоксидної матриці та іншими компонентами, який визначає корозійну стійкість композиту, ще потребує подальшого вивчення. Робота базується на чисельних експериментах, в яких використовувались методи скануючої електронної мікроскопії та спектроскопії електрохімічного імпедансу. Оцінювалися енергетичні рельєфи міграції молекул води по покриттю та крізь нього, розраховувалися електричні заряди в околі атомів. Результати цієї роботи допоможуть розширити розуміння процесів, що відбуваються в композиційних матеріалах і сприятимуть подальшому вдосконаленню технологій захисту від корозії.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
2

Kolesnikova, Olga. Innovative Composite Materials Based on Graphite. Intellectual Archive, avril 2024. http://dx.doi.org/10.32370/iaj.3079.

Texte intégral
Résumé :
В наиболее эффективных электрохимических реакторах , разработанных в рамках программ по созданию систем очистки и регенерации технологической воды без применения химических реагентов , ткани из углеродных композитов , обеспечивают практически все преимущества перед другими альтернативными технологиями. Название этих тканей Этан и Хортица и они являются инновационным продуктом предприятия УКРУГЛЕКОМПОЗИТ из города Запорожье. Учитывая тот необычный эффект , который приобретает электрохимический реактор при использования этих композитных тканей в качестве электродов и контактных систем для электродов, можно сделать предварительный вывод о том , что возможно эти материалы в своё время не были достаточно исследованы и квалифицированы на предмет их соответствия критериям нано – композитного материала Эти материалы применяются уже более 10 лет и постоянно открываются всё более интересные свойства и качества и , при этом в научных публикациях появляется всё больше сообщений о работах по развитию композитных материалов их углерода и его модификаций. Практический опыт в непроизводственных областях показывает , что и здесь имеется громадный резерв в целевом и эффективном применении такого рода материалов , как например в технике золочения при реставрации Применение этих материалов позволяет избавиться от многих застаревших проблем , в частности , - проблем , связанных с краевым эффектом Учитывая исключительный эффект от комплексного применения этих материалов , учёные и исследователи продолжают поиски
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
3

Kolesnikova, Olga. Oil paints in modern furniture design. Intellectual Archive, mai 2024. http://dx.doi.org/10.32370/iaj.3120.

Texte intégral
Résumé :
В настоящее время в промышленности , в условиях инновационного дизайна для развитого серийного производства в том числе и для дизайна мебельных комплектов изготавливается множество типов устройств для вихревого смешивания , - газов с газами , газов с жидкостями и жидкостей с порошками Дисперсность подаваемого по тангенциальным каналам вихревых генераторов аэрозольного , газообразного или жидкого материала определяет и тип полученной смеси в диапазоне от нано- композита с трёхмерным капсулированием до обычных смесей При этом перед выводом смеси из зоны формирования , все её компоненты представляют собой классическую вихревую трубу. На этом этапе уместно задать вопрос , - а для чего нужны такие сложности , что бы получить масляную краску. Масляные краски производятся в больших количествах по отработанной технологии и на существующем оборудовании и , казалось бы , не требуют инновационного вмешательства для внедрения новых методов смешивания Так ли это в реальности ? Автор настоящей публикации предлагает всё таки рассмотреть целесообразность инновационного преобразования процесса изготовления особо гомогенных красок , для , например реставрационных работ , в которых вопросы качества и долговечности применяемых материалов являются решающими.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
4

Shishlyannikov, Oleg. Non-contact methods of active online control in liquid media and possible innovative options for medical equipment based on these methods. Intellectual Archive, mai 2024. http://dx.doi.org/10.32370/iaj.3104.

Texte intégral
Résumé :
Бесконтактные методы различных видов контроля состава жидких сред входят в приоритетную группу технологий , формирующих инновационные модификации различных видов медицинской техники , - особенно диагностических систем и систем для он-лайн мониторинга В последнее время для обеспечения бесконтактного контроля и аналитической обработки результатов такого контроля всё чаще применяются инновационные методы импеданснорезонансных и магнито-резонансных технологий , а также их модификации в сочетании с новейшими материалами , композитными материалами , особенно , подвергнутыми многократному пиролизу углерод-углеродными тканями и углерод - углеродной ватой Компьютерное моделирование описанных выше процессов показало , что указанные группы технологий способны дать базу для практически более 10 видов инновационной медицинской техники. Знание аналитических инструментов , в том числе и из Теории Решения изобретательских задач , подтолкнули автора настоящей публикации к проведению глубокого поиска в патентных массивах информации Как результат поиска можно привести патенты и патентные заявки США , приведенные в Приложении 1 и в приложении 2. На базе анализа и системного компьютерного моделирования по методологии, разработанной автором настоящей публикации удалось сформулировать технические предложения на инновационные проекты , базирующиеся на вышеперечисленных методах , материалах и композитах. Кроме того , нижеуказанные потенциальные проекты , предполагают горизонтальное и вертикальное интегрирование проектов с цифровыми технологиями и новейшей компьютерной техникой. Необходимо также отметить тот факт , что предварительное компьютерное моделирование базовых устройств и аппаратов предлагаемых проектов проводилось с использованием не графических , а конструкторских программ.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
5

Основания композитной и словосочетательной номинации. Рябко, О. П., octobre 2019. http://dx.doi.org/10.37494/2409-1030-2019-3-97-195-200.

Texte intégral
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
Nous offrons des réductions sur tous les plans premium pour les auteurs dont les œuvres sont incluses dans des sélections littéraires thématiques. Contactez-nous pour obtenir un code promo unique!

Vers la bibliographie