Academic literature on the topic 'Ішемічний'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Ішемічний.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Ішемічний"

1

Михалойко, О. Я., and І. В. Жулкевич. "ПОКАЗНИКИ ТРОМБОЦИТОГРАМИ В ПАЦІЄНТІВ У РАННЬОМУ ВІДНОВНОМУ ПЕРІОДІ ІШЕМІЧНОГО ІНСУЛЬТУ." Здобутки клінічної і експериментальної медицини, no. 2 (July 28, 2021): 108–12. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2021.v.i2.12211.

Full text
Abstract:
За результатами тромбоцитограми у пацієнтів, які перенесли ішемічний інсульт, у ранньому відновному періоді відмічаються морфофункціональні зміни тромбоцитів. Мета – вивчення змін показників тромбоцитограми у пацієнтів із перенесеним ішемічним інсультом у ранньому відновному періоді. Матеріал і методи. Проведено клініко-лабораторний аналіз 80 хворих, які перенесли гострий некардіоемболічний ішемічний інсульт у ранньому відновному періоді. Серед обстежених було 44 чоловіки та 36 жінок віком (58,42±6,9) років. Групу контролю склали 30 практично здорових осіб (16 чоловіків та 14 жінок) без тяжкої соматичної патології та порушень мозкового кровообігу в анамнезі віком (56,7±4,8) років. Тромбоцитограму із визначенням кількості тромбоцитів (PLT), середнього об᾽єму тромбоцитів (MPV), ширини розподілу тромбоцитів (PDW), кількості великих тромбоцитів (P-LCC) та відсотка великих тромбоцитів (P-LCC) проводили на гематологічному аналізаторі Abacus 30. Результати. Морфофункціональні показники тромбоцитограми у пацієнтів, які перенесли ішемічний інсульт, характеризуються збільшенням розміру тромбоцитів, тромбокриту, підвищенням кількості та відсотка великих тромбоцитів у порівнянні із групою контролю, що свідчить про вищу функціональну тромбоцитарну активність, тобто підвищену їх агрегаційну здатність. Висновок. Показники MPV, PCT, P-LCC, P-LCR можуть розглядатися як індикатори тромбоцитарної активності при інсульті у ранньому відновному періоді, що розширює можливості контролю за ефективністю антитромбоцитарної терапії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Prymachok, Liudmyla. "ПСИХОЛОГІЧНИЙ ЗМІСТ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ МЕТОДИКИ ВІДНОВЛЕННЯ РУХОВОЇ ФУНКЦІЇ ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНИЙ ІНСУЛЬТ З УРАХУВАННЯМ ЇХНІХ ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ." Psychological Prospects Journal, no. 33 (June 9, 2019): 221–34. http://dx.doi.org/10.29038/2227-1376-2019-33-221-234.

Full text
Abstract:
У статті зазначено, що найбільш частим і важким наслідком церебрального ішемічного інсульту є розлади рухової функції особистості. Характерний поліморфізм рухових порушень у хворих на церебральний ішемічний інсульт. При цьому загальним для них є лиш випадання або порушення довільних рухів (виникнення геміпарезу або геміплезії). Інші клінічні симптоми є великою мірою варіабельними і залежать певною мірою від розмірів ділянки ураження, її локалізації та ін. За оцінками різних науковців, стійкі розлади рухової функції спостерігаємо також у перші дні після захворювання в 70–80 % хворих, які пережили ішемічний інсульт. Розроблено «Функціональну методику відновлення рухової функції хворих на ішемічний інсульт з урахуванням їхніх психофізіологічних особливостей», засновану на психологічних принципах поетапності, послідовності та комплексності, а також на максимальному й адекватному психологічному впливі реабілітолога на пацієнта. Зазначено, що основними напрямами психотерапії та психокорекції в досліджуваних, котрі перенесли ішемічний інсульт, є допомога в усвідомленні пацієнтом його основних потреб, мотивів, настановлень, відносин; його внутрішніх конфліктів і механізмів психологічного захисту; особливостей поведінки та емоційного реагування, їх адекватності й реалістичності; корекція настановлень пацієнта; допомога у формулюванні та закріпленні адекватних форм поведінки на підставі особистісних досягнень у пізнавальній, мотиваційній, емоційній сферах; сприяння підвищенню позитивної мотивації на одужання й збільшення активності в боротьбі з хворобою на поведінковому рівні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ovodiuk, N. M. "Визначення особливостей перебігу дисциркуляторної енцефалопатії після перенесеного ішемічного інсульту на тлі артеріальної гіпертензії в державних службовців." Клінічна та профілактична медицина 1, no. 4 (September 27, 2018): 42–55. http://dx.doi.org/10.31612/2616-4868.1-4.2018.06.

Full text
Abstract:
Мета – визначити особливості перебігу дисциркуляторної енцефалопатії (ДЕ ІІ ст.) після перенесеного ішемічного інсульту на тлі артеріальної гіпертензії у державних службовців та оцінити якість життя даного контингенту хворих порівняно з пацієнтами з ДЕ ІІ ст. на тлі гіпертонічної хвороби. Оцінити ефективність запропонованої схеми лікування (поєднання малих доз судинного та ноотропного препаратів із комплексом фізіотерапевтичних процедур) в обох групах. Матеріал і методи. Для проведення дослідження на базі багатопрофільного закладу охорони здоров’я пацієнтів розподілили на дві групи: до основної віднесено тих, хто перенесли ішемічний інсульт на тлі артеріальної гіпертензії, до контрольної – пацієнтів з ДЕ ІІ ст. без перенесеної гострої ішемічної події та на тлі артеріальної гіпертензії. Досліджували клініко-неврологічні та нейропсихологічні показники, показники мозкової гемодинаміки, структурні зміни мозкової тканини. Результати. В обох групах мали місце рухові, когнітивні та психічно-вольові розлади, але в пацієнтів, які перенесли ішемічний інсульт, ці розлади були вірогідно більше вираженими, ніж у пацієнтів контрольної групи. Доведено, що пацієнти навіть із малим неврологічним дефіцитом мали вірогідно нижчу якість життя. Для лікування хворих обох груп запропоновано схему медикаментозного лікування (ніцерголін і фенібут) у невеликих дозах впродовж 2 місяців) у поєднанні з фізіотерапевтичними заходами. Внаслідок проведеного лікування стан хворих та якість їх життя вірогідно поліпшилися за клінічними та параклінічними показниками. Висновки Отримані результати дають право пропонувати дану схему для лікування хворих із ДЕ ІІ ст. на тлі артеріальної гіпертензії та після перенесеного інсульту. Використання невеликих доз препаратів дозволяє знизити економічні витрати на лікування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Melnyk, N. A., L. S. Babinets, O. E. Fedoriv, and O. E. Kopach. "СУПУТНЯ ІШЕМІЧНА ХВОРОБА СЕРЦЯ ЯК ФАКТОР ЗНИЖЕННЯ ЯКОСТІ ЖИТТЯ ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ПАНКРЕАТИТ." Вісник наукових досліджень, no. 2 (June 29, 2019): 30–33. http://dx.doi.org/10.11603/2415-8798.2019.2.10250.

Full text
Abstract:
Актуальність проблеми хронічного панкреатиту зростає через те, що у 15,5 % пацієнтів із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, в тому числі з панкреатитом, виникає ішемічна хвороба серця. Велике медико-соціальне значення як хронічного панкреатиту, так й ішемічної хвороби серця визначають їх значним внеском у патологію людей соціально активного віку, великими витратами на діагностику і лікування, зниженням якості життя. Мета дослідження – вивчити і порівняти якість життя пацієнтів із хронічним панкреатитом відносно хворих на хронічний панкреатит та супутню ішемічну хворобу серця. Матеріали і методи. Дослідження склали 52 пацієнтів із хронічним панкреатитом і супутньою ішемічною хворобою серця та 30 хворих з ізольованим хронічним панкреатитом. Якість життя усіх пацієнтів оцінювали за допомогою загального медичного опитувальника – the Medical Outcomes Study 36-Item (SF-36) і спеціалізованого гастроентерологічного опитувальника the Gastrointestinal Symptom Rating Scale (GSRS). Результати досліджень та їх обговорення. У ході дослідження було встановлено достовірно нижчу якість життя у пацієнтів із коморбідним перебігом хронічного панкреатиту та ішемічної хвороби серця як психологічним, так і фізичним компонентом здоров’я (відповідно до опитувальника SF-36) (р<0,05). Аналізуючи дані опитування хворих основної групи за допомогою спеціалізованого гастроентерологічного опитувальника GSRS, було встановлено, що провідне місце в клініці захворювання займають больовий, диспепсичний та діарейний синдроми (р<0,05). Висновки. Пацієнти із хронічним панкреатитом і супутньою ішемічною хворобою серця мали статистично значимо нижчий рівень якості життя за усіма шкалами як неспецифічного опитувальника SF-36, так і специфічного гастроентерологічного опитувальника GSRS щодо таких у групі хворих з ізольованим хронічним панкреатитом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Galushko, O. A. "Сучасні рекомендації та українські реалії в інтенсивній терапії гострого ішемічного інсульту." EMERGENCY MEDICINE, no. 7.54 (November 1, 2013): 88–95. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0586.7.54.2013.88603.

Full text
Abstract:
Інсульт є однією з найгостріших медико-соціальних проблем, для вирішення якої необхідні об’єднання зусиль, ретельне вивчення світового досвіду та рішучі послідовні дії. У статті наведений огляд сучасних рекомендацій із невідкладної допомоги, діагностики, ведення та інтенсивної терапії хворих на ішемічний інсульт.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Виноградов, Олег, Олена Гужва, Ігор Козловський, and Вікторія Володіна. "Оцінювання динаміки відновлення функції верхньої кінцівки у пацієнтів після перенесеного ішемічного інсульту." Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, no. 1 (September 18, 2021): 48–51. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2021.1.48-51.

Full text
Abstract:
Резюме. Одним із провідних чинників обмеження життєдіяльності людей є порушення рухових функцій верхньої кінцівки, спричинене ішемічним інсультом. Мета. Оцінити динаміку відновлення функції верхньої кінцівки у пацієнтів після перенесеного ішемічного інсульту на стаціонарному етапі реабілітації. Методи. Використання спеціалізованих шкал, комплексу реабілітаційних заходів (терапевтичні вправи, лікувальний масаж, електротерапія). Результати. У ході дослідження виявлено позитивний вплив реабілітаційних заходів на відновлення функції верхньої кінцівки у пацієнтів після перенесеного ішемічного інсульту, про що свідчать достовірні відмінності показників функціональних можливостей верхньої кінцівки порівняно з вихідними даними, починаючи з другого тижня інтенсивної комплексної реабілітації. Між показниками, що відображають функціональну активність верхньої кінцівки, та показниками шкали MAS (рівень загальної моторики) встановлено позитивний кореляційний зв’язок. Максимальна динаміка відновлення функції верхньої кінцівки за показниками шкали FMA-UE спостерігалася протягом перших п’яти днів реабілітації. За показниками шкали ARAT, темпи відновлення зростали перші тижні реабілітації, досягаючи максимуму на 10-й день. Починаючи з 10-го дня, темпи відновлення знижу-вались і на 21-й день зрівнювалися з темпами відновлення за показниками FMA-UE.Ключові слова: фізична терапія, терапевтичні вправи, ішемічний інсульт, верхня кінцівка, стандартизовані шкали.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Кобза, I. I., Т. І. Кобза, Ю. С. Мота, and І. В. Кирилич. "Патологічна деформація та тромбоз лівої внутрішньої сонної артерії. Випадок із практики." Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Медицина 61, no. 1 (June 30, 2020): 67–70. http://dx.doi.org/10.24144/2415-8127.2020.61.67-70.

Full text
Abstract:
Ділянки патологічних вигинів сонних артерій небезпечні виникненням тромбоутворення з подальшим перекриттям кровоплину. У даному клінічному спостереженні у хворої віком 54 роки, з діагнозом пристінкового тромбозу сонних артерій патологічна звивистість внутрішньої сонної артерії перешкодила подальшому просуванню тромбоембола через кровоносне русло, що дозволило уникнути небезпечних ускладнень при своєчасному проведенні хірургічного втручання. Ключові слова: патологічна звивистість, тромбоз, ішемічний інсульт, ретроградна каротидна тромбендартеректомія.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Kupnovytska-Sabadosh, M. Yu, V. A. Hryb, R. D. Herasymchuk, and L. T. Maksymchuk. "Можливості поліпшення якості життя після інсульту." INTERNATIONAL NEUROLOGICAL JOURNAL, no. 8.70 (January 23, 2015): 41–44. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0713.8.70.2014.80968.

Full text
Abstract:
У статті наведено досвід лікування ішемічних інсультів в Івано-Франківській області. Особливу увагу присвячено аналізу проведеної тромболітичної терапії пацієнтам з ішемічним інсультом. Запропонований до розгляду клінічний випадок лікування хворого з ішемічним інсультом та одночасною гострою тромбоемболією гомілкових артерій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Vinychuk, S. M., and Î. Y. Fartushna. "Диференційоване лікування транзиторних ішемічних атак — ефективний спосіб профілактики повторних гострих церебральних подій." INTERNATIONAL NEUROLOGICAL JOURNAL, no. 6.68 (November 19, 2014): 87–92. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0713.6.68.2014.80766.

Full text
Abstract:
Мета роботи — дослідити кумулятивну частоту та ризик розвитку повторної транзиторної ішемічної атаки/інсульту в пацієнтів після першої транзиторної ішемічної атаки на тлі диференційованої терапії порівняно з традиційною залежно від патогенетичного підтипу гострої церебральної події за результатами 2-річного проспективного спостереження. Результати комплексного клініко-неврологічного та інструментального динамічного обстеження 178 пацієнтів показали, що диференційована терапія в поєднанні з Цераксоном зумовлювала при різних патогенетичних підтипах захворювання вірогідне зменшення частоти розвитку ішемічних інсультів у середньому в 2–4 рази та повторних транзиторних ішемічних атак — в 3–7,5 раза.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Галушко, О. А. "Перший досвід застосування нового поглинача вільних радикалів Ксаврону у хворих на ішемічний інсульт." Медицина невідкладних станів, no. 3 (98) (2019): 63–67.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Ішемічний"

1

Рєзнік, Марія Андріївна, Мария Андреевна Резник, and Mariia Andriivna Rieznik. "Клініко-нейропсихологічна та нейровізуалізаційна характеристика хворих, які перенесли ішемічний інсульт." Master's thesis, Вид-во СумДУ, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/34230.

Full text
Abstract:
Гострі порушення мозкового кровообігу (ГПМК) залишаються важливою медико-соціальною проблемою, незважаючи на досягнення фундаментальних та прикладних досліджень у галузі цереброваскулярної патології, що призводить до високої летальності та інвалідизації осіб, яка пов’язана перш за все з когнітивними порушеннями. Розвиток інфаркту мозку, близько третини випадків, супроводжується виникненням когнітивних порушень аж до розвитку деменції. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/34230
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Малахов, Володимир Олександрович, Владимир Александрович Малахов, Volodymyr Oleksandrovych Malakhov, and В. О. Монастирський. "Стан гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової системи у хворих на ішемічний інсульт." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/6030.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Дубівська, С. С., І. В. Адашевський, and І. А. Григорова. "Рівень вітамінів у крові хворих на ішемічний інсульт у гострому періоді." Thesis, Видавництво СумДУ, 2005. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/12641.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Коленко, Оксана Іванівна, Оксана Ивановна Коленко, Oksana Ivanivna Kolenko, В. О. Монастирський, М. П. Сафонова, and Р. В. Животовський. "Корекція реакції імунонейроендокринної системи при ішемічному інсульті стрес-протективними засобами." Thesis, Вид-во СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/15712.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Чемерис, Інна Олександрівна, Инна Александровна Чемерис, and Inna Oleksandrivna Chemerys. "Предиктори ранньої реабілітації хворих з ішемічним інсультом." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/42156.

Full text
Abstract:
Однією зі складних проблем сучасної неврології є організація реабілітаційної допомоги хворим з перенесеним ішемічним інсультом, особливо у ранній відновлювальний період. Існують фактори, які можуть вплинути на ефективність ранньої реабілітації хворих з гострим ішемічним інсультом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Стукало, Х. І., and О. Г. Аврунін. "Порівняльна характеристика ознак різних видів інсульту за даними комп'ютерної та магнітно-резонансної томографії." Thesis, Кременчук, Україна, 2020. http://openarchive.nure.ua/handle/document/13784.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Матлай, Ольга Іванівна, Ольга Ивановна Матлай, Olha Ivanivna Matlai, Вікторія Юріївна Гарбузова, Виктория Юрьевна Гарбузова, Viktoriia Yuriivna Harbuzova, and В. А. Сухарєва. "Однонуклеотидний поліморфізм А1298С гена метилентетрагідрофолатредуктази (MTHFR) у хворих з ішемічним атеротромботичним інсультом." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/42185.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Стукало, Х. І. "Розробка комплексної методики для фізичної реабілітації пацієнтів після перенесення ішемічного інсульту." Thesis, КВІЦ, 2021. https://openarchive.nure.ua/handle/document/19130.

Full text
Abstract:
У тезах доповіді проведено аналітичний огляд наявних методів із реабілітації пацієнтів, які перенесли ішемічний інсульт, розроблено комплексну методику фізичної реабілітації із застосуванням сучасних тренажерів медичного призначення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Дубовик, Євген Іванович, Евгений Иванович Дубовик, Yevhen Ivanovych Dubovyk, Єлізавета Антонівна Гарбузова, Елизавета Антоновна Гарбузова, and Yelizaveta Antonivna Harbuzova. "Аналіз зв'язку Аrg406Аrg-поліморфізму гена y--глутамілкарбоксилази з ішемічним атеротромботичним інсультом в осіб, що мають звичку палити." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/60732.

Full text
Abstract:
Ішемічний атеротромботичний інсульт (ІАТІ) – мультифакторіальне захворювання, розвиток якого пов’язаний зі складною взаємодією генетичних факторів, серед яких особлива увага сьогодні спрямована на поліморфні варіанти генів, білки яких мають провідне значення у патогенезі хвороби, та несприятливих чинників зовнішнього середовища. За даними ВООЗ близько 1/3 усіх випадків смертності від серцево-судинних захворювань серед осіб середнього віку обумовлено палінням. А відносний ризик цереброваскулярних захворювань у тих, хто палить приблизно в 3 рази вищий і залежить від інтенсивності паління.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Юрченко, А. А., В. В. Джепа, and О. П. Юрченко. "Кореляція факторів ризику та гемодинамічних параметрів гострого періоду ішемічного інсульту." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/35744.

Full text
Abstract:
Висока доля в структурі захворюванності та смертності населення, значні показники тимчасової втрати непрацездатності та первинної інвалідності обумовлюють важливе медико-соціальне значення судинних захворювань головного мозку. Ішемічні інсульти розвиваються в 5-6 разів частіше, ніж геморагічні, тому необхідно вивчити проблеми захисту мозку від вогнищевої ішемії та покращення наслідків інсульту. Цереброваскулярна реактивність порушується відразу після початку інсульту, тому церебральний кровоток стає пасивно залежним рівня системного АТ. Методика добового моніторингу АТ дає уявлення про рівень АТ та його коловання протягом доби, а також корелює з неврологічним дефіцитом, що важливо для визначення динаміки та прогнозу інсульту. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/35744
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Ішемічний"

1

Арасланова, Тетяна, Владислав Бондаренко, and Ірина Горбунова. "ІШЕМІЧНЕ ПРЕКОНДИЦІОНУВАННЯ ЯК ДОПОМІЖНИЙ МЕТОД КАРДІОПРОТЕКЦІЇ ПРИ ІНФАРКТІ МІОКАРДА З ПІДЙОМОМ СЕГМЕНТА ST НА ДОГОСПІТАЛЬНОМУ ЕТАПІ." In DO DESENVOLVIMENTO MUNDIAL COMO RESULTADO DE REALIZAÇÕES EM CIÊNCIA E INVESTIGAÇÃO CIENTÍFICA, chair О. Шелест. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/09.10.2020.v3.05.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography