Academic literature on the topic 'Історія світова'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Історія світова.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Історія світова"

1

Петренко, Ірина. "Історія родини Юркевич-Сокологорських в історії кобеляцького краю на Полтавщині." Старожитності Лукомор'я, no. 2 (September 8, 2020): 118–35. http://dx.doi.org/10.33782/2708-4116.2020.2.28.

Full text
Abstract:
У статті йдеться про історію дворянського роду Юркевич-Сокологорських, які проживали на хуторі Ісаївка (належав до села Кустолові Кущі) Кобеляцького повіту Полтавської губернії. Будинок Сокологорських зберігся до нашого часу та є свідком багатьох історичних подій. Захоплення викликає постать дворянки Олени Юркевич-Сокологорської, яка мала сміливий і вольовий характер, наважилася двічі вийти заміж за простолюдинів і народити від них дітей. На долю цієї жінки випали трагічні події: розлучення батьків у дитинстві дівчини, двічі була вдовою, смерть дітей, бідність, позбавлення всього майна радянською владою, Голодомор 1932-1933 років, Друга світова війна, повоєнна відбудова й ін. Незважаючи на це, Олена Юркевич-Сокологорська ніколи не опускала руки, була аристократкою до кінця життя. Її життя – це приклад стійкості, мужності, незламності духа, внутрішнього спротиву трагічним життєвим обставинам. Пам’ять про свій рід і нині зберігають нащадки родини Сокологорських.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Свердан, М. М. "Світова панорама податку на багатство: історія і сучасність." Вісник соціально-економічних досліджень, no. 2/3 (63/64) (2017): 105–26.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Земзюліна, Наталія Іванівна, and Марина Василівна Захарченко. "ІНСТИТУАЛІЗАЦІЯ ПУБЛІЧНОЇ ДИПЛОМАТІЇ: СВІТОВИЙ ТА УКРАЇНСЬКИЙ ДОСВІД." Міжнародні відносини: теоретико-практичні аспекти, no. 8 (December 21, 2021): 8–22. http://dx.doi.org/10.31866/2616-745x.8.2021.248185.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано концепцію публічної дипломатії, з’ясовано попередні форми втілення концепції «м’якої сили» у світовій політиці та Україні. Вказано на особливості практичної реалізації нових форм дипломатії в період гібридних конфліктів. Розглянуто досвід провідних світових гравців в сфері політичної пропаганди та осучаснених її форм комунікації. Світова історія знає багато прикладів відходу від унормованих дипломатичних відносин, саме шляхом впливу на суспільство (громадян) іншої держави з метою досягнення поставлених завдань. Вказано на такий інструмент публічної дипломатії, як особистісний чинник, на прикладі активності в соцмережах політиків та державних діячів. Обґрунтовано роль культурної дипломатії, як складової публічної та її інструментів в популяризації України, та просуванні національних інтересів держави. На прикладах роботи нових інституційних структур, що сформовані на базі Міністерства закордонних справ, Міністерства культури та інформаційної політики, завданням яких є розвивати публічну та культурну дипломатію, показана їх особливо важлива роль в умовах зовнішньої агресії та негативної пропаганди на адресу України. Вказана необхідність просування соціокультурних проєктів як всередині країни, так і за її межами, особливо дієвим бачиться посилення проєктної складової в зовнішній комунікативній сфері. Відмічено активні кроки української влади по формуванню позитивного образу України серед світового товариства. Мета даного дослідження визначити контекст становлення і розвитку публічної дипломатії, окреслити її інституційне оформлення в світі та Україні З’ясувати успіхи та виклики задекларованої політичної сфери на сучасному етапі. Розкрити найбільш вдалі форми її реалізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Легасова, Л. В., and В. М. Сімперович. "Експозитарна модель історії Другої світової війни: науковий дискурс." Воєнно-історичний вісник 38, no. 4 (December 2, 2020): 29–44. http://dx.doi.org/10.33099/2707-1383-2020-38-4-29-44.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються особливості концептуальних схем, наративних та репрезентаційних сюжетів українського досвіду найбільшого мілітарного конфлікту ХХ ст. В експозитарній моделі, яка розробляється та втілюється в науково-комунікативних практиках Національного музею історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс. Запропоновані концептуальні та нараційно-репрезентаційні підходи до трактування українського виміру Другої світової війни можуть слугувати переконливим взірцем і використовуватися як дієвий варіант потенційних музейноекспозиційних трансформацій. Ключові слова: Друга світова війна, український вимір Другої світової війни, Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс, експозитарна модель, концептуалізація, музейна нарація, музейна репрезентація.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Янковенко, О. О., and В. Л. Третяк. "Фондове музейне зібрання як запорука візуалізації наративу Другої світової війни." Воєнно-історичний вісник 38, no. 4 (December 2, 2020): 220–30. http://dx.doi.org/10.33099/2707-1383-2020-38-4-220-230.

Full text
Abstract:
У розвідці відрефлексовано фондове зібрання Національного музею історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс як підґрунтя до організації експозитарного простору за відповідною проблемною палітрою, акцентні етапи його комплектування відповідно до трансформації візійного поля, теоретичних та методологічних конструктів у означеній царині. Окрім того, колекцію Музею розглянуто як потенційний джерельний масив для укладання модерної моделі української історії Другої світової війни, її ефективної артефактної візуалізації в музейних інституціях. Ключові слова: Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс, фондове зібрання, експозиція, джерело, візуалізація, Друга світова війна, Україна.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

КУЦИК, Руслан. "ПАТРІОТИ I КРИТИКИ: ІСТОРІЯ ПРО ТЕ, ЯК ЗМІНЮВАЛОСЯ СУСПІЛЬНЕ СПРИЙНЯТТЯ ПОДІЙ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ В РОСІЙСЬКІЙ ІМПЕРІЇ." Східноєвропейський історичний вісник, no. 22 (March 27, 2022): 64–81. http://dx.doi.org/10.24919/2519-058x.22.253732.

Full text
Abstract:
Мета статті: висвітлити основні особливості реакції суспільства на початок Першої світової війни та подальші трансформаційні зміни настроїв різних груп населення у ході воєнних подій. Методологія дослідження ґрунтується на принципах історизму, об’єктивності, системності і науковості із використанням загальнонаукових (аналіз, синтез) та спеціально-історичних (історико-порівняльний, ретроспективний, проблемний) методів. Наукова новизна: вперше комплексно охарактеризовано особливості настроїв різних груп населення українських земель Російської імперії у 1914 – 1917 рр., з урахуванням не тільки соціального становища людини, але й вікових особливостей та особистих мотивів; чітко окреслено головні етапи зміни сприйняття та розуміння суспільством подій Першої світової війни. Висновки. Отже, початковий етап війни відзначився широким патріотизмом, який, незважаючи на “масовість”, протягом 1914 – 1917 рр. мав диференційований, амбівалентний та перманентний характер. Переважно “ярими” патріотами були або заможні верстви населення, які завдяки привілейованому та фінансовому становищу могли уникнути військового обов’язку і практично не брати участі у військових діях, або представники ультрамонархічних кіл. Для одних війна виступала способом демонстрації власної лояльності до влади, а для інших – можливістю нажитися та збагатитися. Інші групи населення, якщо і пройнялися почуттям патріотизму та визвольної боротьби, то основною причиною цього була не любов до “великої царської Вітчизни”, а розуміння необхідності захисту власної “малої батьківщини”. Подібне бачення та сприйняття війни було характерним і для солдатського середовища, оскільки його основу становили вихідці із села. У перші роки війни поведінка солдат визначалася покірним, терпеливим і самовідважним виконанням військового обов’язку. Затягування термінів війни, поразки на фронті, збільшення кількості жертв, наростання економічної кризи запустили процес дестабілізації всередині країні. У суспільстві поширювалися недовіра та незадоволення. Серед населення розповсюджувалися чутки про зраду у вищих ешелонах влади, про шпигунів та німецьке засилля. Негативні тенденції проявлялися в армії, зокрема, спостерігалися спад патріотизму, зниження морального духу та релігійності. У підсумку, наприкінці 1916 – початку 1917 рр. заходи російської імперської влади щодо контролю за суспільно-політичною ситуацією вже не могли приховувати справжній стан справ і водночас стримувати серйозні трансформації у масовій суспільній свідомості. Помітним явищем стало значне зростання національної свідомості та політичної активності українців, що було однією із важливих передумов до революційних подій та розбудови власної державності у 1917 – 1920-х рр. Ключові слова: Перша світова війна, Російська імперія, український народ, суспільна свідомість, суспільні настрої, патріотизм, критика.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Красновська І.П. "ГУМАНІТАРНІ ДИСЦИПЛІНИ ЯК ЧИННИКИ ВПЛИВУ НА ФОРМУВАННЯ ФАХОВОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНЬОГО МОРСЬКОГО ФАХІВЦЯ (ДРУГА ПОЛОВИНА XX – ПОЧАТОК XXI СТОЛІТТЯ)." ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ, no. 50 (November 25, 2021): 254–59. http://dx.doi.org/10.37915/pa.vi50.330.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто фахову компетентність майбутніх морських фахівців та висвітлено вплив гуманітарних дисциплін на її формування.Наведено приклади основних нормативно-правових актів, що мали вплив на зміст освіти, а саме закон України «Про вищу освіту», «Про освіту», Державна національна програма «Освіта» («Україна XXI століття»), Концепції національного виховання, Національна доктрина розвитку освіти в ХХІ ст., Морська доктрина України на період до 2035 (із змінами, внесеними згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 1108 від 18.12.2018).Проаналізовано навчальний план зі спеціальності 14.03 Експлуатація суднових енергетичних установок (спеціалізація 14.03.01 Для морського флоту) з метою порівняння кількості годин, відведених на вивчення дисциплін соціально-гуманітарного та природничого циклів з дисциплінами спеціального циклу, яких у незалежній Україні стало більше у зв’язку з відродженням та гуманітаризацією системи освіти.Зазначено перелік гуманітарних дисциплін, яких на початку 90-х стало більше у зв’язку з відродженням та гуманітаризацією системи освіти в незалежній Україні. Так, відповідно до Інструктивного листа міністерства освіти України № 1/9-64 від 19.05.1993 р. «Про викладання соціально-гуманітарних дисциплін» у навчальних планах з’явилися такі гуманітарні дисципліни як: «Всесвітня історія», «Історія України», «Ділова українська мова», «Світова література», «Біологія», «Географія», «Філософія з релігієзнавством», «Правознавство», «Основи економічної теорії», «Допризовна підготовка юнаків», «Основи соціальної екології», «Політологія», «Соціологія», «Українська та зарубіжна культура».Визначено провідні складові фахової компетентності здобувачів освіти, які ґрунтуються на реалізації організаційних, когнітивних, світоглядних, технологічних і комунікативних операційних процесів.У ході дослідження з’ясовано, що гуманітарні дисципліни відіграють важливу роль у підготовці та формуванні фахової компетентності майбутніх фахівців морської галузі, оволодіння якою в майбутньому послужить підґрунтям для професійної та особистісної самореалізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

N., Kuzovova. "PUNISHMENT FOR VOLKSDEICHE: THE FATE OF GERMAN WOMEN OF UKRAINE." South Archive (Historical Sciences), no. 33 (September 15, 2021): 26–30. http://dx.doi.org/10.32999/ksu2786-5118/2021-33-5.

Full text
Abstract:
The purpose of the work. The article is devoted to the fate of Volksdeutsche women after the end of the Second World War. The focus is on the history of women in southern Ukraine, a region of Ukraine where a large part of the German population is under occupation. The historiography of the problem covers works that cover the issue of gender history in the context of the topic: Larysa Belkovets, Lyudmila Burgart, Andriy Kotlyarchuk, Maya Lutai, Olena Styazhkina and others. The sources of the study were the NKVD investigative cases against women who accepted German citizenship, eyewitness accounts, and statistics. Results and scientific novelty of the study. The circumstances and reasons why women chose the status of Volksdeutsche have been clarified. In particular, the study found that this was not always a voluntary or conscious choice: women in difficult life situations chose a survival strategy that they thought could be successful. Volksdeutsche status did not guarantee a happy life, adequate nutrition or normal living conditions for the woman and her family. He was entitled to minimal assistance, but imposed many responsibilities on the Volksdeutsche, forcing them to accept Nazi crimes against civilians and send their children to Hitler's or the German Girls' Union, where they were raised in the spirit of Nazi ideology. German women seldom took an active part in collaborationism: they seldom worked as translators, teachers for Volksdeutsche and Ukrainian schools that did not last long in the occupied territories. In the south of Ukraine, the Volksdeutsche also included ethnic Swedes – residents of the Swedish colony Staroshvedske. For the Germans of southern Ukraine in the status of Volksdeutsche, the war ended first with the forced evacuation to Germany by the Germans, and then by the forced repatriation of Soviet troops home. As a result, Volksdeutsche women were tried on charges of treason and aiding the Nazis. Women made up the majority of special settlers in Siberia, the Urals, and Kazakhstan. However, many Germans managed to avoid repatriation and remain in European countries forever without Soviet influence.Key words: local history, gender history, Volksdeutsche, World War II, NKVD. Мета роботи. Стаття присвячена долі жінок-фольксдойче після завершення Другої світової війни. В центрі уваги історії жінок Південної України, регіону України, на території якого значна частина німецького населення опинилась в окупації. Історіографія проблеми охоплює роботи, в яких висвітлюється питання гендерної історії в розрізі теми: Лариси Белковець, Людмили Бургарт, Андрія Котлярчука, Майї Лутай, Олени Стяжкіної та інших. Джерелами дослідження стали слідчі справи НКВС щодо жінок, котрі прийняли німецьке підданство, спогади очевидців, статистичні матеріали. Результати та наукова новизна дослідження. З’ясовані обставини та причини, чому жінки обирали статус фольксдойче. Зокрема в процесі дослідження з’ясовано, що це не завжди був добровільний чи усвідомлений вибір: жінки, що опинялись в складних життєвих ситуаціях, обирали стратегію виживання, яка на їхню думку могла стати успішною. Статус фольксдойче не гарантував щасливого життя, достатнього харчування чи нормальних умов проживання для жінки та її сім’ї. Він давав право на мінімальну допомогу, проте накладав на фольксдойче чимало обов’язків, змушував примирюватися із злочинами нацистів по відношенню до мирного населення та віддавати дітей в гітлерюнг чи до Союзу німецьких дівчат, де їх виховували у дусі нацистської ідеології. Німецькі жінки рідко брали активну участь у колабораціонізмі: вони зрідка працювали перекла-дачками, вчительками для фольксдойче та українських шкіл, що недовго існували на окупованій території. На Півдні України до фольксдойче зараховували також етнічних шведів – мешканців шведської колонії Старошведське. Для німців Півдня України в статусі фольксдойче війна завершилася спочатку примусовою евакуацією в Німеччину німцями, а потім примусо-вою репатріацією радянськими військами додому. В результаті на жінок-фольксдойче чекали суди із звинуваченнями у зраді та пособництві фашистам. Жінки становили більшість спецпоселенців в Сибіру, на Уралі та в Казахстані. Проте багатьом німкеням вдалось уникнути репатріації і назавжди залишитись у країнах Європи поза радянським впливом.Ключові слова: локальна історія, гендерна історія, фольксдойче, Друга світова війна, НКВС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Lypkivska, Hanna. "ДЕЯКІ АСПЕКТИ МОДЕРНІЗАЦІЇ ВИКЛАДАННЯ ІСТОРІЇ ТЕАТРУ У МИСТЕЦЬКИХ ЗВО." ART-platFORM 1, no. 1 (May 14, 2020): 94. http://dx.doi.org/10.51209/platform.1.1.2020.94-108.

Full text
Abstract:
Стаття містить у собі аналіз системи викладання історії театру у мистецьких закладах вищої освіти та презентацію новітніх принципів викладання цього курсу на основі досвіду Київської Муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв, а саме: феноменологічного, т. зв. «вертикально-горизонтального» та індуктивного підходів з урахуванням спеціалізації студентів. Також обґрунтовується ефективність інтеграції історії українського театру до загального навчального курсу історії світового театру. Ключові слова: світовий театр, український театр, історія, викладання, навчальний курс, феноменологія, інтеграція.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Yurii, Zinko, and Zinko Olena. "Gerasimov T. U. Cities of the Right-Bank Ukraine and the First World War: Daily Story: Monograph / T. U. Gerasimov - Vinnitsa LLC «Mercury-Podillia», 2017. - 436 pp." Scientific Papers of the Vinnytsia Mykhailo Kotsyiubynskyi State Pedagogical University. Series: History. 128, no. 29 (2019): 117–19. http://dx.doi.org/10.31652/2411-2143-2019-29-117-119.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Історія світова"

1

Шмельов, Юрій Михайлович. "Особливості формування радянського партизанського руху на території УРСР у 1941-1942 рр." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/15612.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шаповал, Каріна Володимирівна. "Допомога постраждалим від військових дій категоріям населення в місті Харкові в роки Першої світової війни (1914-1917)." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/15588.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мазурок, О. Ю. "Гендерне питання в контексті функціонування ОУН та УПА." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/15522.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Михайліченко, М. А. "Долі вояків зі старої світлини: фрагменти біографій Г. Шевченка та М. Доршпрунг-Целіце - учасників Першої світової війни." Thesis, Сумський державний університет, 2019. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/77148.

Full text
Abstract:
Уже близько 10 років я колекціоную світлини доби Першої світової війни, поєднуючи при цьому захоплення колекціонера та науковий інтерес історика. Найцікавіше у цьому різновиді колекціонування – атрибуція знімку, з’ясування роду військ, місця служби вояків, а інколи і фактів біографії. Останнє – найцікавіше, оскільки вимагає не лише досвіду, знань і доступу до джерел інформації, але й, досить часто, випадковості. Саме завдяки випадковому везінню мені вдалося з’ясувати деякі факти з біографій двох людей з фотографії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Даценко, Д. "Сумська область у 1941-1943 рр." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/47626.

Full text
Abstract:
У наш час Україна веде активну боротьбу з ворожими військами в неоголошеній війні з країною-окупантом. Противник використовує багато методів, які свого часу застосовували фашисти, воюючи на території нашої країни. Тому потрібно детально досліджувати й вивчати бойові дії часів Другої світової війни, що проходили, у першу чергу, на території нашого рідного краю. Необхідно пам’ятати про оборонні операції минулого та втрати, спричинені війною, щоб уникнути повторення помилок у сьогоденні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Тесленко, Є. Є., Віталій Миколайович Король, Виталий Николаевич Король, and Vitalii Mykolaiovych Korol. "Остарбайтери з окупованої України (1942-1945 рр.)." Thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/73968.

Full text
Abstract:
У наш час колишніх остарбайтерів залишилось небагато з огляду на їхній поважний вік. Ті ж, хто лишився, знаходяться навколо нас – це наші прабабусі чи прадідусі, сусіди чи просто знайомі. На основі сучасних спогадів колишніх остарбайтерів маємо унікальну можливість дізнатися, які ці люди зараз. Їхні життєві історії можуть дати відповіді на ті питання, що тривожать нас зараз, адже за їхніми плечима такий великий досвід.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Фаріон, Ніна Олександрівна. "Історія виникнення корпорацій в світовій економіці." Thesis, КНУТД, 2011. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/5987.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Крекотень, О. М., and О. В. Ткаченко. "Історія медицини з інтеграцією в світовий освітній простір." Thesis, Видавництво СумДУ, 2007. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/24248.

Full text
Abstract:
Відповідно до сказаного, дана дисципліна є фундаментальною у підготовці сучасного спеціаліста з високою медичною якістю і обгрунтовує її обов'язкове вивчення на початкових курсах навчання. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/24248
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Макарчук, Сергій Сергійович. "Документальні публікації в Україні з історії другої світової війни." Diss. of Candidate of Historical Sciences, КУ ім.Т.Шевченка, 1993.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Малинка, Микола Миколайович. "Значення часопросторової організації українського хронографа XVI ст. для висвітлення історії становлення світової цивілізації." Thesis, Видавничий дім «Гельветика», 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/8069.

Full text
Abstract:
У роботі аналізується багаторівнева хронотопічна структура Українського хронографа ХVІ ст. У тексті розповідь ведеться у двох площинах: реальній і символічній. Земний реальний час уособлює історичний поступ Європи за період від прадавньої доби до середини ХVІ ст. та ставить пріоритетним питання сенсу людського буття. Символічний же показує рух від втраченого раю через митарства до обіцяного Едему, куди потраплять лише віддані християни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Історія світова"

1

Трубайчук, А. Ф. Друга світова війна. Коротка історія. Київ: Істина, 1995.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Павленко, Ю. В. Історія світової цівілізації. Київ: Либідь, 1996.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Рубанова, Г. Л. Історія світової літератури. Львів: ПАІС, 2004.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Горбик, О. О. Історія світової середньовічної архітектури. Vol. 1, Християнське храмобудування пізньоримської імперії (I-V ст.). Архітектура Візантії (V-XVст.). Архітектура Кавказу (Грузії та Вірменії, V-XІІІ ст.). Київ: Фенікс, 2015.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Юрій, М. Ф. Історія світової та вітчизняної культури. Київ: Дакор, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Майборода, О. М. Новітня історія ( період після Другої світової війни ). Київ: Освіта, 1997.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Майборода, О. М. Новітня історія ( період після другої світової війни ). Київ: Освіта, 1995.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Юськів, Б. М. Контент-аналіз. Історія розвитку і світовий досвід. Рівне: Перспектива, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Краус, Вольфганг. Нігілізм сьогодні, або Терплячість світової історії. Київ: Основи, 1994.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Петрушенко, В. Л. Основи філософських знань. Київ: Каравела, 2002.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Історія світова"

1

Левітас, Фелікс, Олександр Трухан, and Шаміль Рамазанов. "Міф і Антиміф про Другу світову війну в зарубіжній історіографії." In ДЕМІФОЛОГІЗАЦІЯ ІСТОРІЇ ТА ТВОРЕННЯ МІФІВ В УКРАЇНСЬКІЙ НАУЦІ ТА ПУБЛІЧНОМУ ПРОСТОРІ, 99–122. Liha-Pres, 2021. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-233-6-5.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Біланич, Галина, and Людмила Біланич. "НАЦІОНАЛЬНА КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА: ПАМ’ЯТКИ УКРАЇНИ У СПИСКУ СВІТОВОЇ СПАДЩИНИ ЮНЕСКО." In Культурна та історична спадщина, урбаністика та будівництво як форми мистецького надбання (1st ed.). Європейська наукова платформа, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/kisybfmn.ed-1.02.

Full text
Abstract:
У статті осмислено та об’єктивно оцінено роль культурної спадщини України у процесах консолідації української нації як неповторного історико-культурного середовища. Доведено, що значення культурної спадщини як сукупності успадкованих людством від попередніх поколінь полягає не лише в збереженні ідентичності та історії, а передусім формує нашу особистість і визначає повсякденне життя суспільства, є джерелом всеохоплюючого зростання, а національні традиції, обряди, кухня, мистецтво несуть не менше інформації про країну, ніж її політичний курс чи географічне розташування. Представлено перелік об’єктів, що внесені до Списку світової спадщини ЮНЕСКО в Україні, серед яких: Собор Святої Софії із прилеглими монастирським спорудами та Києво-Печерська лавра; ансамбль історичного центру Львова; транскордонний об'єкт «Дуга Струве»; об’єкт природної спадщини «Букові праліси Карпат»; резиденція митрополитів Буковини і Далмації; дерев’яні церкви Карпатського регіону України і Польщі; античне місто-держава Херсонес Таврійський та його хора. Схарактеризовано дефініції «матеріальна культурна спадщина» та «нематеріальна культурна спадщина», під якою зокрема розуміємо культурно-духовні особливості, які передаються від покоління до покоління і постійно відтворюються, вирізняють один етнос від іншого, формуючи його національну ідентичність. Представлено елементи, внесені до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України, а також до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства від України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Історія світова"

1

Шмаюн, Ольга. "СВІТОВА ПРАКТИКА ОРГАНІЗАЦІЇ ПРИНЦИПІВ РОБОТИ УСТАНОВ СОЦІОКУЛЬТУРНОГО ТА ДОЗВІЛЛЄВОГО СПРЯМУВАННЯ." In ЕСТЕТИКА ТА МИСТЕЦЬКИЙ ВИМІР РЕАЛЬНОСТІ: ІСТОРІЯ, СУЧАСНИЙ ЕТАП ТА ПЕРСПЕКТИВНІ НАПРЯМИ РОЗВИТКУ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/mcnd-05.03.2021.art.10.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Історія світова"

1

Ракітянська, Людмила Миколаївна. Проблема єдності раціонального та чуттєвого в розвитку пізнавальних здібностей. ТОВ «Видавниче підприємство «ЕДЕЛЬВЕЙС», 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3300.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено історичну ґенезу проблеми єдності раціонального та чуттєвого як сутнісних проявів людини у поглядах видатних західноєвропейських мислителів різних історичних епох: від середньовіччя до сучасності. Досліджено історичні витоки ідеї єдності раціонального та чуттєвого, її розвиток у філософських пошуках мислителів-богословів середньовічної філософії, філософів епохи Відродження, Нового часу, Просвітництва, представників німецької класичної філософії та сучасних напрямів світової філософії (ірраціоналізму, позитивізму, релігійно-філософської антропології). З’ясовано, що ідея єдності раціонального та чуттєвого є наскрізною на всіх етапах історії людства і на кожному з них вона набувала нового змісту, нової філософської інтерпретації залежно від суспільно-історичного устрою, релігійних, філософських, культурних традицій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography