Academic literature on the topic 'Інформація економічна'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Інформація економічна.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Інформація економічна"

1

Гнатенко, Валерій. "ІНФОРМАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА ЯК ФАКТОР СТАБІЛЬНОГО РОЗВИТКУ ДЕРЖАВИ." Public management 25, no. 5 (December 1, 2020): 63–74. http://dx.doi.org/10.32689/2617-2224-2020-5(25)-63-74.

Full text
Abstract:
Розкрито сутність поняття “інформаційно-економічна безпека” та її роль у забезпеченні стабільного розвитку держави. Економіка інформаційного суспільства (або інформаційна економіка) орієнтована на стрімке зростання інформаційних ресурсів, і не може розвиватися без широкого використання інформаційно-комунікаційних технологій. Суб’єкти ринкової економіки здійснюють свою діяльність в умовах, коли інформація, інформаційні взаємовідносини, тай взагалі, всі основні складові процесу інформатизації набувають все більшої значущості. Тому комплексна інформаційна безпека виступає запорукою забезпечення економічної безпеки. Вони органічно доповнюють одна одну і нерозривно пов’язані не тільки з практичної точки зору, але і в понятійному відношенні. Запропоновано розглядати в комплексі інформаційну компоненту економічної безпеки й економічний аспект інформаційної безпеки в якості єдиної сфери діяльності, що забезпечує безпеку в управлінській, енергетичній, фінансовій, техніко-виробничій, технологічній та інших областях, що мають істотний вплив на національну безпеку та забезпечують стабільний розвиток держави. Приведене визначення інформаційно-економічної безпеки: комплексна система, що забезпечує захист життєво важливих інтересів громадян, су- спільства та держави в економічній сфері від внутрішніх і зовнішніх інформаційних загроз. Останні в такому визначенні набувають статусу інформа- ційно-економічних загроз — сукупності умов, факторів і подій, що визначає ефективність внутрішніх і зовнішніх деструктивних інформаційних впливів на економічний стан країни, тим самим створюючи небезпеку економічно важливим інтересам особистості, суспільства і держави. Запропоновано сформувати нову міждисциплінарну галузь наукових знань, основним призначенням якої буде розробка шляхів і способів використання інформаційного середовища для вирішення завдань економічної безпеки. Теорія інформаційно-економічної безпеки має охоплювати не тільки опис інформаційних взаємовідносин в економіці, а й їх взаємозв’язок із національною безпекою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Генералов, Олександр, and Олександр Романенко. "НАЦІОНАЛЬНА ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА УКРАЇНИ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНИХ ВИКЛИКІВ." Молодий вчений, no. 11 (99) (November 30, 2021): 357–61. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-11-99-78.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню глобальних факторів впливу на економічну безпеку держави та можливі заходи для підвищення економічної безпеки. Основний зміст статті складають теоретичні і практичні аспекти захисту наці-ональної економічної безпеки України. В роботі досліджена сутність поняття «економічна безпека», систематизована інформація про складові національ-ної економічної безпеки, проведено аналіз глобальних факторів впливу на неї, а також проаналізовано основні загрози національній безпеці України. У статті наводяться показники-індикатори, використання яких можливе для відслідковування поточної економічної ситуації і своєчасне виявлення ризи-ків. Проведений аналіз напрямів діяльності з посилення економічної безпеки з боку Міністерства економіки України. Результатом дослідження є визна-чення доступних заходів та надання рекомендацій для подальшого посилен-ня економічної безпеки України з урахуванням глобального впливу пандемії коронавірусу COVID-19.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Колісник, О. П. "СУТНІСТЬ ОБЛІКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ ТА ЇЇ НОРМАТИВНО-ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ." Економічний вісник. Серія: фінанси, облік, оподаткування, no. 1 (May 25, 2017): 78–84. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5932.1.2017.78-84.

Full text
Abstract:
У статті досліджено питання формування облікової інформації, зокрема сутності, класифікації та її нормативно-правового забезпечення. Визначено взаємозв’язок та логічну послідовність термінів «інформація – економічна інформація – облікова інформація». Проаналізовано різні підходи до структурування облікової інформації та її класифікаційних ознак. Визначено основні вимоги, які пред’являються до облікової інформації, та принципи, яким вона повинна відповідати. Досліджено нормативне забезпечення облікової інформації, зокрема первинної документації, та виявлено ряд неузгодженостей між правовими актами. Обґрунтовано вплив змін нормативної регламентації первинних документів на їх оцінку з точки зору експерта-бухгалтера як доказової бази у досліджуваній справі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Бондар, М. В. "Економічна інформація та її використання в моделях." Вісник Хмельницького національного університету. Економічні науки, no. 4, т. 1 (226) (2015): 168–72.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Бондар, М. В. "Економічна інформація та її використання в моделях." Вісник Хмельницького національного університету. Економічні науки, no. 4, т. 1 (226) (2015): 168–72.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бондар, М. В. "Економічна інформація та її використання в моделях." Вісник Хмельницького національного університету. Економічні науки, no. 4, т. 1 (226) (2015): 168–72.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

К. В. Токарєва. "АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ МЕХАНІЗМУ ПРОВЕДЕННЯ СУДОВОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ В СУЧАСНИХ УМОВАХ." Криміналістичний вісник 30, no. 2 (December 27, 2018): 92–98. http://dx.doi.org/10.37025/1992-4437/2018-30-2-92.

Full text
Abstract:
Визначено механізм проведення судової економічної експертизи. Виокремлено основні його складові, окреслено мету, що полягає в забезпеченні достовірних результатів судової економічної експертизи, у тому числі щодо встановлення законності фінансово-економічних аспектів функціонування суб’єктів господарювання, а також завдання, принципи, об’єкти, методи цієї експертизи. Розроблено авторську концептуальну схему механізму судової економічної експертизи. Запропоновано власний підхід до оцінки результативності механізму судової економічної експертизи за такими ключовими елементами: законодавчий (нормативний), який залежить від наявності, взаємоузгодженості та відповідності сучасним світовим стандартам законів і підзаконних актівз питань судової економічної експертизи; інформаційний, що характеризує забезпеченість експертів своєчасною та достовірною інформацією для проведення експертизи, наявність доступу до усіх первинних джерел інформації; організаційно-економічний, що передбачає забезпечення належних умов для проведення експертизи, у тому числі доступ до необхідного обладнання, користування сучасними інформаційно-комунікативними технологіями, базами даних; інтелектуальний (фаховий), який характеризується залученням до проведення експертизи компетентних фахівців, що володіють сучасними методами аналізу економічних і фінансових явищ і процесів; психологічний, ознаками якого є психологічна стійкість залучених експертів у протидії стресу, корупційнимдіям, тиску зацікавлених у результатах експертизи осіб.Ключові слова: судова економічна експертиза; експерт; механізм; господарська діяльність; метод судової економічної експертизи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Kononenko, Zhanna, Liliia Khodakivska, and Julija Hrybovska. "Economic Information as an Enterprise Management Instrument." Modern Economics 19, no. 1 (February 25, 2020): 83–87. http://dx.doi.org/10.31521/modecon.v19(2020)-14.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Rudan, Natalia S. "Генезис та еволюційні трансформації економічної культури: соціально- філософський аналіз." Науково-теоретичний альманах "Грані" 21, no. 3 (April 20, 2018): 124–31. http://dx.doi.org/10.15421/10.15421/171848.

Full text
Abstract:
Вивчено генезис та еволюційні трансформації економічної культури під кутом зору соціальної філософії, що дало можливість отримати системну інформацію про перетворення економічної культури, розвиток економічної культури в сучасному суспільстві. Уточнено сучасне розуміння значення економічної культури як «проекції» культури (в її широкому розумінні) на сферу соціально-економічних відносин. Досліджено модель «економічної людини» – «homo economicus», що полягає у: раціоналізмі, егоїстичному індивідуалізмі, бажанні до насолоди та прагненні уникнути страждань скрізь, де це тільки можливо. Затверджується взаємозв’язок та взаємодія економічних і соціальних процесів як необхідна складова економічної стабільності суспільства. Встановлено значення трансформації економічних систем для фактичного благополуччя сучасної людини, що полягає в його економічній поведінці. Виявлено смисловий зміст раціональної поведінки, необхідної для успішного розвитку сучасного українського суспільства. Показано значення економічної культури для успішного розвитку сучасного суспільства, що полягає у: з’єднанні економічного і соціального середовища в єдине ціле; економічній поведінці людини; втіленні духовних цінностей та інтересів у матерію дій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Прокопенко, Жанна Володимирівна, and Ірина Миколаївна Мельник. "Механізм формування аналітичного забезпечення управління діяльністю лісогосподарських підприємств." Економіка, управління та адміністрування, no. 4(94) (December 29, 2020): 69–73. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2020-4(94)-69-73.

Full text
Abstract:
У сучасних умовах розвитку лісового господарства є потреба в постійній оцінці ефективності системи управління. Це обумовлено тим, що лісогосподарські підприємства є суб’єктами господарювання, діяльність яких направлена на використання, зберігання та примноження стратегічного природного ресурсу України. Мета статті полягає в дослідженні механізму формування аналітичного забезпечення управління діяльністю лісогосподарських підприємств. У процесі дослідження було встановлено, що економічний аналіз є особливою функціональною економічною наукою, яка проявляє себе як сукупність нових знань і на рівні наукових досліджень, і на рівні практики застосування його інструментарію. Встановлено, що отримані в результаті аналітичного інструментарію інформаційні ресурси перетворюються в систему спеціальних знань, що визначає тенденції розвитку економічних систем різних рівнів. Визначено, що економічний аналіз як науку та практичну діяльність можна розглядати з декількох аспектів: економічний аналіз як система генерування нових спеціальних знань, що в результаті визначають тенденції розвитку економічної науки; економічний аналіз як система генерування основного ресурсу постіндустріальної економіки інформації; економічний аналіз як засіб прийняття ефективних управлінських рішень в умовах динамічного розвитку зовнішнього середовища та жорстокої конкуренції. Економічний аналіз дозволяє ідентифікувати напрями розвитку підприємства для забезпечення його стійкого розвитку в умовах невизначеності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Інформація економічна"

1

Юр'єва, Ірина Анатоліївна, and С. Нохуров. "Інформація як чинник впливу на економічну безпеку підприємства." Thesis, НТУ "ХПІ", 2013. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/26195.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Фальченко, Олена Олександрівна, and Є. В. Назарчук. "Сучасні проблеми обліку основних засобів." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/18503.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Полозова, Т. В., and Ал-Касеасбех Ахмад Закарія Саламех. "Обліково-аналітична інформація в системі економічної безпеки підприємства." Thesis, ХНУРЕ, 2020. https://openarchive.nure.ua/handle/document/18477.

Full text
Abstract:
Користувачам інформації необхідно розробляти внутрішні механізми перевірки достовірності фінансової звітності потенційних партнерів чи інших контрагентів з метою: діагностування їхнього реального фінансовогосподарського стану з метою недопущення виникнення загрози співпраці з потенційним банкрутом; точної оцінки їхньої фінансової надійності при здійсненні партнерських відносин; підготовки інформації для прийняття управлінських рішень стосовно співпраці з партнерами в умовах виявлених загроз та небезпек; максимально повного інформаційного забезпечення системи економічної безпеки власного підприємств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Хрипунова, Аліна Леонідівна. "Застосування лекцій-візуалізацій при викладанні основ економіки іноземним студентам." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/40579.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Єршова, Наталя Юріївна, and М. С. Бабкіна. "Актуальні проблеми оцінювання платоспроможності підприємства на основі обліко-аналітичних даних про власний капітал." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/25968.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Омельяненко, Віталій Анатолійович, Виталий Анатольевич Омельяненко, Vitalii Anatoliiovych Omelianenko, Вікторія Олександрівна Сотник, Виктория Александровна Сотник, Viktoriia Oleksandrivna Sotnyk, and М. Я. Тихомірова. "Аналіз ролі інформаційних процесів в управлінні економічною сферою." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/37116.

Full text
Abstract:
Інформація являє собою один з основних, вирішальних факторів, який визначає розвиток технологій і ресурсів у цілому. У зв’язку з цим дуже важливо розуміння та дослідження не лише взаємозв’язку розвитку індустрії інформації, інформаційних технологій з процесом інформатизації, але і визначення ступеня впливу інформатизації на сферу економіки і управління.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Іванова, В. Б., and О. О. Єфремова. "Поєднання принципів гласності та конфіденційності як запорука економічної безпеки інноваційно-активних підприємств." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/26443.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Сагалакова, Наталія Олександрівна. "Формування інформаційної бази економічної діагностики діяльності торговельного підприємства." Thesis, Тернопільський національний економічний університет, 2011. http://dspace.uccu.org.ua/handle/123456789/692.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Новак, Валентина Олексіївна, Валентина Алексеевна Новак, Valentyna Novak, Оксана Миколаївна Кириленко, Оксана Николаевна Кириленко, Oksana Kyrylenko, Катерина Миколаївна Разумова, Екатерина Николаевна Разумова, and Kateryna Razumova. "Управління інформаційними процесами економічної безпеки підприємств." Thesis, Національний університет біоресурсів і природокористування України, 2020. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/49291.

Full text
Abstract:
Науково обґрунтовано, що проблема економічної безпеки будь-якого підприємства стає проблемою інформаційною, яка полягає у забезпеченні якісною інформацією процесів управління як підприємства в цілому, так і його окремих підрозділів. Потреби економічної безпеки підприємств висувають до 163 якості інформації цілий ряд нових вимог, якими неможливо знехтувати, які можна і необхідно задовольняти за допомогою сучасних інформаційних технологій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Кирильєва, Л. О., and Д. Д. Шеховцова. "Про механізм формування інформаційно-аналітичного забезпечення управління економічною безпекою підприємств." Thesis, ХДУХТ, 2019. http://openarchive.nure.ua/handle/document/9854.

Full text
Abstract:
Постійне збільшення зовнішніх та внутрішніх факторів, що загрожують економічній безпеці підприємства, потребує формування якісного та достовірного інформаційно-аналітичного забезпечення, яке передбачає використання комплексу взаємопов’язаних методів обліку, оцінки, аналізу для контролю та прийняття управлінських рішень у сфері забезпечення стійкого фінансового стану підприємства в умовах сталого розвитку ринку. Сьогодні для управління економічною безпекою підприємства актуалізуються питання систематизації релевантної інформації та її узагальнення в обліковій системі підприємства, формування виваженої системи показників для проведення оцінки та аналітичних досліджень, використання індикаторів виробництва, фінансових та соціальних індикаторів для оцінювання рівня економічної безпеки суб’єкта господарювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Інформація економічна"

1

Бутова, Р. К. Системи оброблення економічної інформації. Харків: ХНЕУ, 2005.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Системи оброблення економічної інформації. Київ: КНЕУ, 2004.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Паранько, Ігор Степанович, Людмила Володимирівна Бурман, and Сергій Валерійович Ярков. Мінерально-сировинний потенціал України. Видавничий дім, 2011. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5151.

Full text
Abstract:
Розкрито геологічні і соціально-економічні передумови формування мінерально-сировинних ресурсів; наведено відомості про стан та перспективи розвитку мінерально-сировинної бази країни; подано інформацію про поширення корисних копалин, основні родовища і перспективні площі, балансові запаси, обсяги видобутку; дано стислий аналіз перспектив розвитку та вдосконалення мінерально-сировинної бази; окремо розкрито вплив використання мінеральних ресурсів на екологічний стан природного середовища та основні шляхи вирішення цієї проблеми. Посібник розрахований на студентів географічних і геологічних факультетів, а також учителів географії загальноосвітніх шкіл, коледжів та ліцеїв.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Інформація економічна"

1

Нечипорук, Л. В. "ФІНАНСОВА ГРАМОТНІСТЬ ТА ФІНАНСОВИЙ КОНСАЛТИНГ У КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ РИНКУ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-17.

Full text
Abstract:
Доведено, що забезпечення фінансової грамотності населення є досить актуальним завданням в Україні, що пояснюється: інверсійністстю економічної трансформації (протилежністю переходів від загального одержавлення власності до розвитку різноманіття її форм, від державної монополії до включення конкурентних принципів, від директивно-планових цін до вільного ціноутворення і т. ін.) та поширенням глобалізації як складного, багатогранного процесу, який охоплює усі боки суспільного розвитку і втілюється у зростаючій взаємозалежності країн світу в результаті формування єдиного всесвітнього господарського організму. Визначено, що у процесі розгортання фінансової глобалізації посилюються ознаки фінансової нестабільності: зміна валютних режимів; зростання обсягів міжнародних потоків капіталу, обсягів ризикових операцій, збільшення швидкості поширення інформації; якісні зміни у структурі міжнародних потоків капіталу, що спричинили мобільність капіталів; приналежність суб’єктів фінансового ринку до різних національних економічних систем, що збільшує рівень ризику фінансових операцій та зумовлює зростання нестабільності глобального фінансового простору. Доведено посилення ролі фінансового консалтингу в контексті розвитку ринку фінансових послуг та уточнено, що під фінансовим консалтингом розуміють комплекс заходів, спрямованих на підвищення ефективності фінансового управління та вирішення таких основних завдань: формування фінансової політики; проведення фінансової експертизи; пошук джерел фінансових ресурсів; аналіз і підвищення поточної фінансової ефективності діяльності суб’єктів господарювання; зміцнення фінансового становища, досягнення фінансової стійкості і незалежності суб’єктів господарювання; оптимізація управління капіталом організації; оптимізація фінансових відносин з клієнтами і кредиторами, з господарюючими суб’єктами, державними органами; оптимізація управління податками, бухгалтерського та управлінського обліку; упровадження передових методів фінансового менеджменту в умовах невизначеності та ризиків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Інформація економічна"

1

Мельниченко, Олександр. "ОЦІНКА ШТУЧНИМ ІНТЕЛЕКТОМ ІНФОРМАЦІЇ ЩОДО ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ." In АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ЕФЕКТИВНОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ: ОСОБЛИВОСТІ, ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/mcnd-19.02.2021.economics.02.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Інформація економічна"

1

Базько, А. М., А. С. Базько, and Володимир Миколайович Соловйов. Кореляційні властивості складних систем в катастрофічних і шокових умовах. ЧНУ ім. Б. Хмельницького, April 2004. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1046.

Full text
Abstract:
Один із методів виявлення економічної інформації, присутньої в матриці кореляційних коефіцієнтів, полягає в використанні процедури фільтрації. Вона основана на оцінці субдомінантної ультраметрики, пов’язаної з метричною відстанню, яку можна отримати виходячи з матриці кореляційних коефіцієнтів. Маючи дану відстань, будують граф мінімального зв’язного дерева (МЗД) та ієрархічне дерево. Іншими словами, геометричні (через МЗД) та таксономічні (через ієрархічне дерево) аспекти кореляції, які присутні між парами акцій в портфелі акцій, можна класифікувати, використовуючи інформацію з матриці кореляційних коефіцієнтів. Надзвичайно важливо відслідкувати зміни кореляційної структури фінансово-економічних систем в умовах критичних змін, які відбуваються в період шокових, або кризових явищ. Нашою метою є дослідження структури мінімального зв’язного та ієрархічного дерев до та після вересневих подій 2001 року в Америці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Соловйов, В. М., and А. В. Батир. Порівняльний аналіз рекурентних та інформаційних мір як засобів оцінки складності фінансово-економічних послідовностей. НГУ, November 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1202.

Full text
Abstract:
Збільшення кількості агентів та інтенсифікація фінансово-економічних взаємодій спричинили суттєве зростання волатильності ринків та ускладнення світового господарства. Відповідно до цього постає проблема ефективного антикризового регулювання, захисту приватних інвестицій, оптимального функціонування підприємств в умовах змінюваної кон’юнктури. У контексті цього актуальності набувають нові хаос-динамічні методи, які розглядають об’єкт дослідження як складну нерівноважну систему, що характеризується деяким ступенем невизначеності та нерівномірним розподілом інформації. Проблема функціонування складних структурних єдностей, їх оцінки та порівняння тривалий час залишається провідним питанням світової наукової спільноти. Особливої уваги заслуговують праці, в яких обґрунтовуються методологічні засади побудови алгоритмів аналізу реальних систем, а саме рекурентних характеристик [1] та універсальних засобів дослідження символьних послідовностей [2, 3]. Метою роботи є порівняння рекурентних та інформаційних мір як засобів оцінки складності фінансово-економічних систем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography