Academic literature on the topic 'Інтеграція даних'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Інтеграція даних.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Інтеграція даних"

1

Mykhaliuk, Nazar, and Anna Pitalova. "ОСОБЛИВОСТІ КОНСОЛІДАЦІЇ ДАНИХ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ." Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії, no. 2 (4) (October 25, 2018): 49–62. http://dx.doi.org/10.29038/2524-2679-2018-02-49-62.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано та описано основні властивості поняття «консолідована інформація». Установлено, що ключовими аспектами поняття «консолідація» є об’єднання, захист, спільна мета, злиття, система­тизація, уніфікація, взаємне співробітництво, комплексна інтеграція, зведення, злиття, систематизація, захист через об’єднання та ін. Також визначено дві істотні особливості консолідації інформації, такі як орієнтація на користувача й кооперація між прикладними фахівцями та фахівцями з інформатики. Зазначено, що прикладними завдання консолідації ресурсів є інтеграція інформації й даних, що відбувається під гаслом «інформація – це сервіс»; інтеграція бізнес-процесів, яка полягає в приведенні бізнес-процесів до компонентної структури; інтеграція-консолідація людей передбачає створення консолідованих баз даних про працівників і контрагентів (партнерів), споживачів, забезпечення доступу до інтегрованої інформації кожного окремого учасника бізнес-процесу, за­безпе­чення спільної роботи учасників, віртуальних команд, спільних доку­ментообігу, календаря, електронної пошти, дошки оголошень, віртуальних конференцій; інтеграція програмних засобів є найскладнішим завданням, оскільки саме програмні засоби забезпечують інтеграцію решти складових частин; інтеграція апаратних засобів вирішується в комплексі з інтеграцією всіх ресурсів інформаційної системи (апаратури, програмного забезпечення, даних).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Boiko, Olena, Dmytro Lyashenko, and Dmytro Prusov. "КОНЦЕПТУАЛЬНІ ЗАСАДИ ВІМ/GIS ІНТЕГРАЦІЇ ГЕОПРОСТОРОВИХ ДАНИХ АЕРОПОРТІВ, ОТРИМАНИХ ЛАЗЕРНИМ СКАНУВАННЯМ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 4(18) (2019): 238–46. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2019-4(18)-238-246.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Процес проєктування, будівництва та експлуатації сучасних об’єктів транспортної інфраструктури активно вдосконалюється, зважаючи на активний розвиток цифрових технологій: систем супутникового визначення місцеположення, цифрової фотограмметрії, лідарних та лазерних знімань. Для оброблення масивів геопросторових даних нині використовуються геоінформаційні системи (GIS) та системи автоматизованого проєктування (САПР). Шляхи інтеграції цих технологій нині перебувають на етапі становлення. Постановка проблеми. Важливою науковою проблемою є пошук шляхів інтеграції просторових даних для створення будівельних інформаційних моделей (BIM) та геоінформаційних моделей GIS. Якщо BIM використовуються нині переважно для проєктування та реконструкції об’єктів будівництва, то GIS вирішують набагато ширше коло завдань просторового планування і управління. Аналіз останніх досліджень і публікацій. У роботі були проаналізовані та узагальнені публікації з цієї теми: вивчений досвід впровадження будівельних інформаційних моделей (BIM) та геоінформаційних моделей GIS в діяльності аропортів. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Після етапу збирання геопросторових даних із різних сенсорів (ГНСС, БПЛА, лазерних сканерів), дані імпортуються до САПР або GIS. Для роботи з обома цими моделями використовуються різні програмні продукти. Процеси організації даних у процесі створення будівельних інформаційних моделей (BIM) та геоінформаційних моделей (GIS) до певної міри відрізняються. Питання інтеграції таких моделей нині неповною мірою опрацьовані, що потребують вирішення. Постановка завдання. У процесі інтеграції просторових даних потребує рішення питання інтеграції семантики, топології, форматів і стандартів геопросторових даних. Важливим завданням є розроблення та вивчення досвіду створення програмних модулів, що дозволяють інтегрувати BIM-моделі до середовища геоінформаційних систем (GIS). Виклад основного матеріалу. Лідерами з проведення об’єднання даних будівельних інформаційних моделей та геоінформаційних систем є компанії Autodesk та Esri. У роботі визначено актуальність застосування модуля Feature Manipulation Engine (FME), який інтегрує моделі BIM у форматі IFC (Industry Foundation Classes) в ArcGIS. Важливим напрямом подальшого розвитку технологій є впровадження у виробництво стандарту CityGML відкритого геопросторового консорціуму (OGC). Цей стандарт є перспективним для зберігання віртуальних 3D-моделей, які можуть бути загальними для САПР та GIS. Висновки відповідно до статті. На основі виконаних досліджень встановлено, що актуальним напрямом дослідження є розроблення технологій, що дозволяють генерувати інформацію із ВІМ та GIS для створення більш взаємопов’язаної інфраструктури. Перспективним є інтеграція інформації ВІМ та GIS для створення інфраструктури просторових даних (ІПД).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Balinchenko, Svitlana. "Співвідповідальність і (супер)різноманітність: філософські виміри сучасних дискусій про інтеграцію." Multiversum. Philosophical almanac, no. 5-6 (November 28, 2019): 3–22. http://dx.doi.org/10.35423/2078-8142.2019.5-6.01.

Full text
Abstract:
Актуальність теми реструктуризації спільнот під тиском міграційних процесів, зокрема у сучасній Європі, зумовлює виникнення в академічних колах дискусій щодо трансформації ідентичностей під впливом міграції, а також переосмислення інтеграції. Сприйняття інтеграції змінилось: від ідеї адаптації Іншого до простору Свого – до різноманітності і суперрізноманітності, відмови від національної моделі інтеграції, та визнання інтеграції відношення як комунікативного пошуку об’єднавчих соціальних та культурних маркерів, без інструментальної уніфікації громадян. У статті представлено питання та висновки диспуту «Кому потрібна інтеграція?», а також осмислення інтеграції в контексті дискурсивного Д-принципу та статичної/динамічної ідентичностей. Розглянуто практичні дискурси в Україні стосовно інтеграції/реінтеграції, зумовлені ситуацією масового тривалого внутрішнього переміщення внаслідок агресії з боку Російської Федерації. На основі статистичних даних досліджень громадської думки в Україні (2017–2019) визначено нагальні міграційні виклики та особливості постконфліктного регулювання реструктурованих війною спільнот.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Микитенко, Павло Васильович, and Віталій Васильович Лапінський. "ПРОЄКТУВАННЯ МІЖДИСЦИПЛІНАРНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ МЕДИЧНОЇ ІНФОРМАТИКИ." Information Technologies and Learning Tools 75, no. 1 (February 24, 2020): 26–41. http://dx.doi.org/10.33407/itlt.v75i1.3569.

Full text
Abstract:
На основі аналізу комплексу наукових дисциплін, які вивчаються студентами спеціальності «Медицина», а саме фундаментальних біомедичних і хімічних, клінічних та соціально-гігієнічних дисциплін, здійснено їх класифікацію для побудови змішаного графу з метою встановлення міждисциплінарної інтеграції з медичною інформатикою. Показано, що для того, щоб сформувати в студентів-медиків цілісне уявлення про професійні сфери застосування інформатики та мотивувати їх до отримання нових знань, необхідно посилити міждисциплінарну інтеграцію дисципліни «Медична інформатика». Результати аналізу зв’язків між елементами субграфів свідчать, що оптимальним є той випадок, коли деякий елемент з кожного кластеру «дисципліна» з’єднаний ребрами з деяким елементом кластера «навчальна тема» з урахуванням множини загальних ознак кожної дисципліни, при цьому відповідно реалізуються випереджальні й зворотні зв'язки змісту навчання. За такої побудови послідовностей зв’язків практичних занять з комплексом наукових дисциплін можна отримати позитивний ефект від застосування міждисциплінарного підходу, оскільки відбуватиметься актуалізація навчального матеріалу, яка сприятиме систематизації й узагальненню знань, формуванню цілісного уявлення про професійні сфери застосування інформатики, створенню мотивації до використання комп’ютерних технологій в професійній діяльності медика. Також побудовано «радіальну» модель, яка відображає поточний стан міждисциплінарних зв’язків та встановлено, що інтеграція навчальних тем реалізується вибірково. Розглянуто ключові аспекти, котрі забезпечують максимальну міждисциплінарну інтеграцію такого практичного заняття, як «Аналіз біосигналів. Методи опрацювання біосигналів. Візуалізація медико-біологічних даних. Оброблення та аналіз медичних зображень». Шляхом анкетування студентів-медиків щодо визначення характеру інтеграції навчальних тем з медичної інформатики та мотивації до використання комп’ютерних технологій в майбутній професійній діяльності отримано результати, які підтверджують доцільність міждисциплінарної інтеграції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кудь Александр Александрович. "ФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬНОЇ ЦІННОСТІ НА ОСНОВІ НАЯВНИХ ПЛАТФОРМНИХ РІШЕНЬ У ПУБЛІЧНОМУ СЕКТОРІ." Актуальні Проблеми Державного Управління 1, no. (59) (March 19, 2021): 51–67. http://dx.doi.org/10.34213/ap.21.01.06.

Full text
Abstract:
Обґрунтовано напрями та зміст прирощення суспільної цінності завдяки запровадженню децентралізованих інформаційних платформ у межах наявної моделі GaaP, що реалізована на державних централізованих платформах. Проаналізовано діяльності найбільш резонансних і знакових іноземних державних централізованих платформ із Британії, Індії, Естонії, Італії та України. На їхньому прикладі простежується технологічний спосіб формування нової суспільної цінності завдяки застосуванню трьох головних механізмів налагодження бізнес-процесів. Порівнюючи з наявною практикою роботи централізованих платформ, запропоновано новий зміст прирощення суспільної цінності завдяки запровадженню децентралізованих інформаційних платформ. Зроблено висновок, що попри сьогоднішній скепсис урядів до інтеграції державних баз даних із реєстрами на блокчейні, така інтеграція є дуже ймовірною вже у перспективі 2–3 років, що стане можливим завдяки запровадженню нових веб-модулів і визнанню довірених приватних реєстрів на блокчейні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Zhukovskyy, V. V., S. V. Shatnyi, and N. A. Zhukovska. "Нейронна мережа для розпізнавання та класифікації картографічних зображень ґрунтових масивів." Scientific Bulletin of UNFU 30, no. 5 (November 3, 2020): 100–104. http://dx.doi.org/10.36930/40300517.

Full text
Abstract:
Запропоновано нейронну мережу для розпізнавання картографічних зображень ґрунтових масивів та класифікації ландшафтних ділянок за типами ґрунтових масивів із використанням нейронної мережі. Описано підходи до проектування архітектури, методів навчання, підготовки даних для проведення навчання, тренування та тестування нейронної мережі. Розроблено структурно-функціональну схему нейронної мережі, яка складається із вхідного, прихованих та вихідного шарів, кожен окремий нейрон описано відповідною активаційною функцією із підібраними ваговими коефіцієнтами. Показано доцільність застосування кількості нейронів, їх тип та архітектуру для проведення задачі розпізнавання та класифікації ділянок на кадастрових картах. Як вихідні дані використано відкриті державні інформаційні ресурси, в яких виділено окремі ділянки за типами ґрунтів, їх поширення та сформовано базу даних для навчання та тренування нейронної мережі. Проаналізовано ефективність, швидкодію та точність роботи нейронної мережі, зокрема, проведено комп'ютерну симуляцію із використанням сучасного програмного забезпечення та математичне моделювання обчислювальних процесів у середині структури нейронної мережі. Розроблено програмні засоби для попередньої підготовки та оброблення вхідних даних, подальшого тренування та навчання нейронної мережі та безпосередньо процесу розпізнавання та класифікації. Відповідно до отриманих результатів, розроблена модель та структура нейромережі, її програмні засоби реалізації показують високу ефективність як на етапі попереднього оброблення даних, так і загалом на етапі класифікації та виділення цільових ділянок ґрунтових масивів. Надалі наступним етапом досліджень є розроблення та інтеграція програмно-апаратної системи на основі розпаралелених та частково розпаралелених засобів обчислювальної техніки, що дасть змогу значно пришвидшити обчислювальні операції, досягти виконання процесів навчання та тренування нейронної мережі в режимі реального часу та без втрати точності. Подані наукові та практичні результати мають високий потенціал для інтеграції в сучасні інформаційно-аналітичні системи, системи аналізу та моніторингу за станом навколишнього середовища, технологічними об'єктами та об'єктами промисловості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Когут, Ірина, and Олена Степанюк. "Соціально-гуманістична спрямованість волонтерської діяльності в адаптивному спорті." Теорія і методика фізичного виховання і спорту, no. 1 (July 3, 2021): 82–87. http://dx.doi.org/10.32652/tmfvs.2021.1.82-87.

Full text
Abstract:
Анотація. Однією із головних ознак громадянського суспільства є наявність у ньому розвиненого волонтерського руху. Спортивна волонтерська діяльність є невід’ємною складовою міжнародного спортивного руху. Аналіз літературних джерел свідчить про недостатню увагу науковців у висвітленні питань соціальної значущості волонтерської діяльності в адаптивному спорті. Мета. Визначення соціально-гуманістичних засад волонтерської діяльності в адаптивному спорті з метою соціальної інтеграції осіб з інвалідністю та формування толерантного суспільства України. Методи. Аналіз, синтез, узагальнення наукової літератури та документальних джерел, порівняння та зіставлення; опитування і метод експертних оцінок; методи математичної статистики. Результати. На основі аналізу фахової літератури, даних соціологічного опитування та результатів експертного оцінювання конкретизовано основні аспекти волонтерської діяльності в адаптивному спорті, виконання яких сприятиме соціальній інтеграції осіб з інвалідністю та забезпечить подальшу гуманізацію суспільства. За допомогою опитування визначено основні мотиви, які спонукають студентську молодь до волонтерської діяльності. Експертами окреслено основні напрями та проблеми волонтерської діяльності у спорті. Визначено вплив дисципліни «Адаптивний спорт» на формування толерантного та гуманістичного суспільства. Розроблено комплекс заходів для розвитку волонтерської діяльності в адаптивному спорті. Ключові слова: адаптивний спорт, волонтерська діяльність, соціально-гуманістичні засади, соціальна інтеграція осіб з інвалідністю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Holovin, O. O. "Онтологічна інформаційно-аналітична підтримка процесів функціонування системи управління технологіями військового призначення." Озброєння та військова техніка 22, no. 2 (June 25, 2019): 16–28. http://dx.doi.org/10.34169/2414-0651.2019.2(22).16-28.

Full text
Abstract:
У статті показано важливість і актуальність проблеми міжвідомчої інформаційної взаємодії в сфері планування, розробки, використання та контролю за переміщенням технологій військового призначення для забезпечення воєнної безпеки держави. Дається визначення поняттю системи управління технологіями військового призначення. Інтеграція різних інформаційних ресурсів в зазначену систему здійснюється на основі процедур трансдисциплінарних онтологій. Запропонований підхід до побудови інформаційно-аналітичної системи забезпечує вирішення когнітивних метазадач: “структуризація”, “аналіз”, “синтез”, “раціональний вибір” при обробці текстових документів, баз даних та знань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Коваль, Тамара Іванівна, and Олена Петрівна Бесклінська. "ВИКОРИСТАННЯ ЗАСОБІВ ВІЗУАЛІЗАЦІЇ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ЕЛЕКТРОННИХ ОСВІТНІХ РЕСУРСІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН У ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ." Information Technologies and Learning Tools 77, no. 3 (June 19, 2020): 145–61. http://dx.doi.org/10.33407/itlt.v77i3.3411.

Full text
Abstract:
У статті розглядається використання засобів візуалізації для створення електронних ресурсів у процесі навчання математичних дисциплін у закладах вищої освіти. Особлива увага приділяється програмним засобам візуалізації математичних даних, які дозволяють представити числа, кількісні відношення, просторові об’єкти і процеси як абстрактні мультимедійні статичні або динамічні моделі, що імітують сутність предмета пізнання і на яких математичні дані можуть бути подані одночасно в комбінації різних форм: текстових, звукових, графічних, анімаційних, фото і відео. Встановлено, що при створенні електронних ресурсів для навчання математичних дисциплін з використанням засобів візуалізації навчального матеріалу доцільно дотримуватись таких основних принципів: когнітивної візуалізації, інформаційної насиченості, наочності, стиснення, повноти, цілісності сприйняття, достовірності, актуальності і точності математичних даних. Проведено аналіз програмних засобів візуалізації навчальних даних за такими характеристиками як вільно поширювальний програмний продукт, зручність і простота використання, багатий візуальний матеріал, інтеграція з системою управління навчанням Moodle і сервісами хмарних інформаційних технологій, зручність працювати на екранах будь-якого розміру: від смартфонів до комп’ютерів. Визначено спеціальне і загальне програмне забезпечення, що відповідає цим вимогам і застосування якого для наочного подання математичних даних дає змогу зробити складний навчальний матеріал зрозумілим і доступним для усвідомлення, представити його в організованому, компактному і концентрованому вигляді. Наведено приклади використання програмних засобів візуалізації математичних даних як спеціального (програма динамічної математики – GeoGebra), так і загального програмного забезпечення (MindMeister, Google таблиці, Screencast-o-matic, iSpring Suite, Draw.io Pro, RealTimeBoard, ThingLink) для створення мультимедійних моделей візуалізації математичних даних з використанням таких засобів, як таблиці, графіки, діаграми, інтелект-карти, навчальні фільми, інфографіка, мультимедійні презентації та інтерактивні плакати.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Бекіров, А. Е., Є. І. Сидоренко, В. А. Чекмарьов, and О. М. Смажелюк. "Інтеграція бортового обладнання повітряних суден в об`єднану систему розподілу тактичної інформації TADIL J/LINK 16." Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України, no. 1(46) (February 17, 2022): 7–13. http://dx.doi.org/10.30748/nitps.2022.46.01.

Full text
Abstract:
У статті розглядається актуальне питання підвищення ефективності дій авіації при функціонуванні в єдиній системі обміну тактичною інформацією. Проводиться аналіз побудови та принципів функціонування тактичного цифрового каналу обміну інформацією збройних сил США та країн НАТО. Розглядається побудова архітектури мережі та порядок об’єднання функціональних мережевих груп. Будується класифікація абонентів мережі. Аналізується бортове обладнання повітряних суден з позиції джерел інформації при функціонуванні в цифровому каналі передачі даних. Формулюються варіанти інтеграції бортового обладнання в обміні інформаційними повідомленнями при наявності багатофункціональної системи розподілу тактичної інформації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Інтеграція даних"

1

Ковальчук, Олена Олександрівна. "Інтеграція даних Європейського Порталу Даних." Bachelor's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/44132.

Full text
Abstract:
Мета роботи: створення зручного для користування застосунку для інтеграція даних з відкритого Європейського порталу даних. У результаті виконання роботи було створено систему для інтеграції даних з Європейського Порталу Даних. Проведено аналіз декількох, вже існуючих порталів відкрити даних. Проведення проектування застосунку, використовуючи уніфіковану мову моделювання UML, розроблено веб-систему, використовуючи технології React, Material UI, Symfony.
Purpose: to create a user-friendly application for data integration from the open European data portal. As a result of the work, a system for data integration from the European Data Portal was created. The analysis of several already existing portals to open data is carried out. Application design using a unified modeling language UML, developed a web system using technologies React, Material UI, Symfony.
Цель работы: создание удобного для пользования приложения для интеграции данных из открытого Европейского портала данных. В результате выполнения работы была создана система для интеграции данных из Европейского Портала Данных. Проведен анализ нескольких, уже существующих порталов открыть данных. Проведения проектирования приложения, используя унифицированную язык моделирования UML, разработан веб-систему, используя технологии React, Material UI, Symfony.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Руденко, Д. О. "Метод семантичної інтеграції локально незалежних даних." Thesis, ДРУКАРНЯ МАДРИД, 2017. http://openarchive.nure.ua/handle/document/9462.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Патенко, Роман Миколайович. "Інтеграція системи моделювання забруднення річок Quality2000 з ПС ArcGis." Master's thesis, Київ, 2018. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/27200.

Full text
Abstract:
Дипломна робота присвячена інтеграція системи моделювання забруднення річок Quality2000 з ПС ArcGis. Особливостями програмного продукту є виконання перетворення даних річки та параметрів навколишнього середовища для їх подальшої передачі в систем у моделювання забруднення річок Quality2000. QUAL2K — це програмне забезпечення для моделювання, яке імітує до 15 параметрів якості води у системі розгалужених потоків. У моделі використовуються математичні рівняння, такі як кінцево-різницеве рішення прив'язно-дисперсійних масових транспортних та реакційних рівнянь. Програма розраховує серію незмінних водних профілів і моделює зміни рівня потоку вздовж потоку. Модель застосовується лише до дендритних потоків, які добре змішуються, і передбачає, що основний транспортний механізм, адвекція та дисперсія значущі лише у напрямку потоку. ArcGIS має надійну документацію, велику базу для використання та підтримку старих продуктів, які більшість інших компаній не можуть надати. Вони інвестують у нові технології та поширюють нові концепції. ArcGIS має найкращий картографічний контроль і вихід усіх. Він має широкі функції маркування, створення символів, він має багато особливостей програмного забезпечення для векторної графіки. Дана дипломна робота описує основні проблеми при інтеграції системи моделювання. Кожен опис такої проблеми включає в себе один або декілька програмних рішень, а також обґрунтування вибору алгоритмів. Розглянуті теми включають в себе: створення модель даних в просторовій базі даних ArcGis, конвертування даних, відображення результатів моделювання. Дана робота складається з 80 сторінок машинописного тексту, 31 рисунків, 2 додатка і містить 18 бібліографічних посилань.
Thesis is dedicated to the integration into river contamination mode ling system Quality2000 with software system ArcGis. The features of the software product are the implementation of river data transformation and environmental parameters for their further transfer to the modeling of pollution of the rivers Quality2000. QUAL2K is modeling software which simulates up to 15 water quality parameters in branching stream system. The model uses mathematical equations like finite-difference solution of the adjective - dispersive mass transport and reaction equations. The program computes a series of steadystate water surface profiles and simulates changes in flow conditions along the stream. The model is applicable only to dendritic streams that are well mixed and it assumes that the major transport mechanism, advection and dispers ion are significant only along the main direction of flow of the stream. ArcGIS has a solid documentation, large use base and support for old products that most of other companies cannot provide. They have been investing in new technologies and spread of new concepts. ArcGIS has the best cartographic control and output of all. It has extensive labelling features, symbol creation, it's has many features of a vector graphics software. This thesis describes the main problems when integrating the modeling system. Each description of such a problem includes one or more software solutions, as well as a justification of the choice of algorithms. The topics discussed include: creating a data model in the ArcGis spatial database, data conversion, displaying simulation results. This work consists of 80 pages of typewritten text, 31 figures, 2 applications and contains 18 citations.
Описание основных проблем при интеграции системы моделирования. Каждое описание такой проблемы включает в себя один или несколько программных решений, а также обоснование выбора алгоритмов. Рассматриваемые темы включают в себя: создание модели данных в пространственной базе данных ArcGis, конвертирования данных, отображение результатов моделирования.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Прокопенко, Микита Ігорович. "Система управління сховищами даних." Bachelor's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/29914.

Full text
Abstract:
Бакалаврський проект присвячений розробці системи управління сховищами даних. У роботі вирішено задачі побудови системи в цілому та підсистем завантаження даних, пост-обробки даних. Спроектовано єдину модель даних та уніфікований інтерфейс доступу до них.
The Bachelor's project is dedicated to the development of a data warehouse management system. In this paper the problems of constructing the system structure in general and a subsystem of data loading, post-processing of data were solved. A single data model and a unified interface for access to them were designed.
Бакалаврский проект посвящен разработке системы управления хранилищами данных. В работе решены задачи построения системы в целом и подсистем загрузки данных, пост-обработки данных. Спроектировано единую модель данных и унифицированный интерфейс доступа к ним.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Товажнянський, Леонід Леонідович, Леонід Михайлович Ульєв, and О. В. Каратєєва. "Екстракція даних для інтеграції процесу атмосферного поділу нафти на установці типу АВТ." Thesis, НТУ "ХПІ", 2013. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/29928.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Тодоріко, Ольга Олексіївна. "Моделі та методи очищення та інтеграції текстових даних в інформаційних системах." Thesis, Запорізький національний університет, 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/21856.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.13.06 – інформаційні технології. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2016. У дисертаційній роботі вирішена актуальна науково-практична задача підвищення ефективності та якості технології очищення та інтеграції текстових даних в довідкових і пошукових інформаційних системах за рахунок використання моделей словозмінної парадигми та методу побудови лексемного індексу при організації пошуку за схожістю. Розроблено моделі словозмінної парадигми, що включають представлення слів та обчислення приблизної міри схожості між ними. Розроблено метод побудови лексемного індексу, що базується на запропонованих моделях словозмінної парадигми та дозволяє відобразити слово і всі його словоформи в один запис індексу. Удосконалено метод пошуку за схожістю за рахунок покращення етапу попередньої фільтрації завдяки використанню розробленої моделі словозмінної парадигми та лексемного індексу. Виконана експериментальна оцінка ефективності вказує на високу точність та 99 0,5 % повноту. Удосконалено інформаційну технологію очищення та інтеграції даних за рахунок розроблених моделей та методів. Розроблено програмну реалізацію, яка на базі запропонованих моделей та методів виконує пошук за схожістю, очищення та інтеграцію наборів даних. Одержані в роботі теоретичні та практичні результати впроваджено у виробничий процес документообігу приймальної комісії та навчальний процес математичного факультету Державного вищого навчального закладу "Запорізький національний університет".
The thesis for the candidate degree in technical sciences, speciality 05.13.06 – Information Technologies. – National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", Kharkiv, 2016. In the thesis the actual scientific and practical problem of increasing the efficiency and quality of cleaning and integration of data in information reference system and information retrieval system is solved. The improvement of information technology of cleaning and integration of data is achieved by reduction of quantity of mistakes in text information by means of use of model of an inflectional paradigm, methods of creation of a lexeme index, advanced methods of tolerant retrieval. The developed model of an inflectional paradigm includes a representation of words as an ordered collection of signatures and an approximate measure of similarity between two representations. The model differs in method of dealing with forms of words and character positions. It provides the basis for the implementation of improved methods of tolerant retrieval, cleaning and integration of datasets. The method of creation of the lexeme index which is based on the offered model of an inflectional paradigm is developed, and it allows mapping a word and all its forms to a record of the index. The method of tolerant retrieval is improved at preliminary filtration stage thanks to the developed model of an inflectional paradigm and the lexeme index. The experimental efficiency evaluation indicates high precision and 99  0,5 % recall. The information technology of cleaning and integration of data is improved using the developed models and methods. The software which on the basis of the developed models and methods carries out tolerant retrieval, cleaning and integration of data sets was developed. Theoretical and practical results of the thesis are introduced in production of document flow of an entrance committee and educational process of mathematical faculty of the State institution of higher education "Zaporizhzhya National University".
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Тодоріко, Ольга Олексіївна. "Моделі та методи очищення та інтеграції текстових даних в інформаційних системах." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/21853.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.13.06 – інформаційні технології. – Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Харків, 2016. У дисертаційній роботі вирішена актуальна науково-практична задача підвищення ефективності та якості технології очищення та інтеграції текстових даних в довідкових і пошукових інформаційних системах за рахунок використання моделей словозмінної парадигми та методу побудови лексемного індексу при організації пошуку за схожістю. Розроблено моделі словозмінної парадигми, що включають представлення слів та обчислення приблизної міри схожості між ними. Розроблено метод побудови лексемного індексу, що базується на запропонованих моделях словозмінної парадигми та дозволяє відобразити слово і всі його словоформи в один запис індексу. Удосконалено метод пошуку за схожістю за рахунок покращення етапу попередньої фільтрації завдяки використанню розробленої моделі словозмінної парадигми та лексемного індексу. Виконана експериментальна оцінка ефективності вказує на високу точність та 99 0,5 % повноту. Удосконалено інформаційну технологію очищення та інтеграції даних за рахунок розроблених моделей та методів. Розроблено програмну реалізацію, яка на базі запропонованих моделей та методів виконує пошук за схожістю, очищення та інтеграцію наборів даних. Одержані в роботі теоретичні та практичні результати впроваджено у виробничий процес документообігу приймальної комісії та навчальний процес математичного факультету Державного вищого навчального закладу «Запорізький національний університет».
The thesis for the candidate degree in technical sciences, speciality 05.13.06 – Information Technologies. – National Technical University «Kharkiv Polytechnic Institute», Kharkiv, 2016. In the thesis the actual scientific and practical problem of increasing the efficiency and quality of cleaning and integration of data in information reference system and information retrieval system is solved. The improvement of information technology of cleaning and integration of data is achieved by reduction of quantity of mistakes in text information by means of use of model of an inflectional paradigm, methods of creation of a lexeme index, advanced methods of tolerant retrieval. The developed model of an inflectional paradigm includes a representation of words as an ordered collection of signatures and an approximate measure of similarity between two representations. The model differs in method of dealing with forms of words and character positions. It provides the basis for the implementation of improved methods of tolerant retrieval, cleaning and integration of datasets. The method of creation of the lexeme index which is based on the offered model of an inflectional paradigm is developed, and it allows mapping a word and all its forms to a record of the index. The method of tolerant retrieval is improved at preliminary filtration stage thanks to the developed model of an inflectional paradigm and the lexeme index. The experimental efficiency evaluation indicates high precision and 99  0,5 % recall. The information technology of cleaning and integration of data is improved using the developed models and methods. The software which on the basis of the developed models and methods carries out tolerant retrieval, cleaning and integration of data sets was developed. Theoretical and practical results of the thesis are introduced in production of document flow of an entrance committee and educational process of mathematical faculty of the State institution of higher education «Zaporizhzhya National University».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Бойко, Андрій Олександрович, Андрей Александрович Бойко, Andrii Oleksandrovych Boiko, Віра Вікторівна Шендрик, Вера Викторовна Шендрик, and Vira Viktorivna Shendryk. "Методи інтеграції даних в інформаційних системах." Thesis, Cумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/46681.

Full text
Abstract:
Ефективність керування підприємством забеспечується сумісним використанням інформаційних систем (ІС) [1], підвищити яке можливо лише завдяки гнучкому управлінню даними. Створення методів інтеграції даних є однією з найбільш актуальних проблем в області ІС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Шендрик, Віра Вікторівна, Вера Викторовна Шендрик, Vira Viktorivna Shendryk, A. Boiko, and Y. Mashyn. "Mechanisms of Data Integration in Information Systems." Thesis, Sumy State University, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/47066.

Full text
Abstract:
The effectiveness of enterprise management is providing by common use of information systems, which can only increase through flexible data management. The creating mechanisms for data integration are one of the most pressing issues in the field of information system. The nature and complexity of integrating methods are greatly depends on the level of integration, the features of various data sources and their set as a whole, and the identified ways of integration.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Сініцин, О. В. "Розробка геопорталу інтеграції гетерогенних даних в ГІС прецизійного землеробства." Thesis, Cумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/47906.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Інтеграція даних"

1

Новікова, Вікторія Валеріївна. "Академічна мобільність як фактор інтеграції України в європейський науково-освітній простір." In ІІ Міжнародна науково-практична конференція. Bila Tserkva National Agrarian University, 2021. http://dx.doi.org/10.33245/20-05-2021-61-65.

Full text
Abstract:
У статті йдеться про стан розвитку академічної мобільності в Україні на основі аналітичних даних та виокремлення міжнародних освітніх програм, які забезпечують академічну мобільність у європейському освітньому просторі. Ключові слова: міжнародна академічна мобільність; міжнародний освітній простір; міжнародні освітні програми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кузьмина, Д. А. "Питання інтеграції в банку даних геологічних наукових досліджень з використанням лінгвістичного забезпечення." In Geoinformatics 2011. Netherlands: EAGE Publications BV, 2011. http://dx.doi.org/10.3997/2214-4609.20145135.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography