Academic literature on the topic 'Ідентифікація сутностей'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Ідентифікація сутностей.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Ідентифікація сутностей"

1

Пілевич, Д. С. "ІДЕНТИФІКАЦІЯ СУТНОСТІ ІНФОРМАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ ОБЛІКУ ТА ЇЇ ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ." Економічний вісник. Серія: фінанси, облік, оподаткування, no. 2 (February 27, 2018): 153–61. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5932.2.2018.153-161.

Full text
Abstract:
У статті проведено дослідження сутності інформаційної системи обліку та визначені основні її характерні риси. Природа окресленої системи визначена через ідентифікацію сутностей таких категорій, як «інформаційна система» та «облік». Також визначено два основні підходи до використання зазначеного поняття: макроекономічний та мікроекономічний. Обґрунтована їхня сутність. Реалізація проведеного дослідження дозволила визначити базові характерні риси інформаційної системи обліку як цілісного об’єкта пізнання, які були детально описані.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бардаш, Сергій Володимирович, and Тетяна Станіславівна Осадча. "Класифікація трансакційних витрат суб’єктів рентних відносин." Економіка, управління та адміністрування, no. 1(95) (March 12, 2021): 23–32. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2021-1(95)-23-32.

Full text
Abstract:
Зміна економічної формації в країнах пострадянського простору обумовила перегляд ставлення до рентних відносин, а також здійснення оцінки їх ефективності. Останнє є можливим за умови врахування трансакційних витрат, що безумовно виникають в умовах рентних відносин. Наразі їх склад, і у першу чергу під час реалізації рентних відносин, залишається нерозкритим. Стаття спрямована на розв’язання означеної проблеми, а також окреслення способів відображення трансакційних витрат у системі бухгалтерського обліку. Отже, дослідження в цьому напрямі є актуальними та перспективними. Метою статті є ідентифікація та класифікація трансакційних витрат у системі рентних відносин. Методологічною основою дослідження є діалектичний метод пізнання сутності рентних відносин та заходів щодо їх удосконалення; бібліографічний метод для ідентифікації трансакційних витрат у контексті теорій власності, інституціоналізму, агентських відносин та колабораційних альянсів як теоретичного підґрунтя реалізації рентних відносин; компаративний аналіз економічної сутності, причин виникнення та класифікації трансакційних витрат; абстрактно-логічний метод для обґрунтування основних теоретичних положень, формулювання висновків; метод моделювання для побудови класифікації трансакційних витрат суб’єктів рентних відносин. На підставі вивчення останніх публікацій узагальнено існуючі підходи до визначення сутності трансакційних витрат, ідентифіковано багатоваріантність їх класифікації, а також розроблено класифікацію трансакційних витрат, що виникають у межах рентних відносин та яка може бути покладена в основу їх відображення на рахунках бухгалтерського обліку. Практичне значення дослідження полягає у розробці класифікації трансакційних витрат, яка спрощує їх ідентифікацію та зарахування до різних стадій реалізації рентних відносин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Огір, О. О. "ПРИНЦИПИ ДІАГНОСТИЧНОЇ ВІЗУАЛІЗАЦІЇ ОБ’ЄКТА АБО СЕРЕДОВИЩА." Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, no. 1 (April 8, 2022): 54–62. http://dx.doi.org/10.32851/tnv-tech.2022.1.6.

Full text
Abstract:
Проведений аналіз дав змогу виявити відсутність чітких формулювань сутності понять «діагностична візуалізація» і «діагностичне зображення». Тож пропонується визначити, що діагностичне зображення – це графічна (двомірна або тримірна) модель аномалій досліджуваного об’єкта чи середовища, для якої може бути здійснена постановка і розв’язання задачі ідентифікації. Відповідно, діагностична візуалізація – це процес побудови такої моделі, і сам цей процес має вже усталену назву «реконструкція діагностичного зображення». Цей процес розглядається в контексті дослідження об’єктів та середовищ випромінюванням ультразвукових хвиль в досліджуваний об’єкт (або в середовище) з подальшим прийняттям і обробкою відбитих коливань з метою визначення наявності аномалій, що підпадає під визначення ідентифікацію в широкому розумінні (структурна ідентифікації), або їх форми, розміру, положення, глибини залягання тощо, що підпадає під визначення ідентифікації у вузькому розумінні (параметрична ідентифікація). В роботі увага сконцентрована на певному сегменті ідентифікації у вузькому розумінні – підвищенні якості моделі, де показником якості буде визначено розрізнювальну здатність діагностичного зображення. При цьому в контексті теорії ідентифікації відомими будуть вважатися вхідні і вихідні сигнали ультразвукового дослідження, а також загальний вид моделі аномалії, а невідомим залишається алгоритм ідентифікації. Вирішення завдання в УЗ візуалізації передбачається на основі аналізу фазових співвідношень, що відповідають побудованим за певними елементарними одновимірними голограмами. Мова йде про реконструкцію зображень на основі безлічі одновимірних елементарних голограм на площину, перпендикулярну площині запису елементарної голограми та визначається сукупністю акустичних осей зондуючого простору при русі суміщеного випромінювача – приймача уздовж лінії синтезованої апертури. Такий підхід повинен дати можливість розв’язувати сумарний по амплітуді ехосигнал, що отримується в точці зондування з різних точок глибини за рахунок різниці початкових фаз комплексних амплітуд окремих гідробіонтів, які мають свої координати в площині зондування і свої значення інтенсивності з урахуванням місця розташування. Щільність скупчення, що відображає інтенсивність окремих гідробіонтів на кольоровому моніторі може бути представлена відносними колірними моделями або іншим способом досить ефективної візуальної відмінності кожного гідробіонта окремо з властивим йому розміром і сукупність всіх гідробіонтів, які визначають щільність їх у зондуючих об’ємах. Слід зазначити, що розглянуті методи отримання зображень за сукупністю одновимірних елементарних голограм можуть бути використані і в інших положеннях по розробці техніки діагностування в медицині, будівництві і т. п.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шевчук, О. А. "Ідентифікація сутності державного фінансового контролю." Економіка розвитку, no. 1 (65) (2013): 27–33.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Стрижко, Марина, and Алла Ковалевська. "КОНЦЕПТУАЛЬНІ ОСНОВИ РОЗРОБКИ СОЦІАЛЬНИХ ПРОЄКТІВ ОРГАНІЗАЦІЙ." Молодий вчений, no. 3 (91) (March 31, 2021): 372–78. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-3-91-78.

Full text
Abstract:
Дана робота присвячена дослідженню концептуальних основ формування соціальних проєктів організацій. Показано важливість здійснення соціальних проєктів задля реалізації нагальних соціальних змін, які мають призводити до покращення рівня і якості життя населення. Проведено дослідження різних джерел інформації задля з’ясування сутності поняття «соціальний проєкт» та визначення його специфічних рис та ознак. Особливої уваги приділено питанням класифікації соціальних проєктів, що є передумовою формування його всіх характеристик та ідентифікацій різних зацікавлених сторін, встановлення найбільш доцільної форми реалізації та конкретних шляхів досягнення результатів. В роботі наводяться результати аналізу підходів до розробки соціальних проєктів. Зроблено висновок, що процес розробки соціального проекту доцільно розділити на два підетапи. Більшого часу необхідно приділити концептуальному під етапу, на якому відбувається аналіз та опрацювання проблемної ситуації, ідентифікації всіх зацікавлених сторін як у її розв’язанні, так і тих, що будуть чинити опір, з’ясуванню різноманітних інтересів та формуванню моделі їх узгодження з метою зменшення рівня соціальної напруги під час наступних дій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бардаш, Сергій Володимирович, and Олександр Михайлович Петрук. "Ідентифікація фінансового потенціалу франчайзингової туристичної мережі: гносеологічний дискурс." Економіка, управління та адміністрування, no. 1(95) (March 12, 2021): 69–75. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2021-1(95)-69-75.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено дослідженню сутності та складу фінансового потенціалу франчайзингової туристичної мережі, що сприятиме розробці методичного забезпечення для формування показників і критеріїв аналізу фінансового потенціалу як передумови оцінки ймовірності виходу з кризи, в якій опинилися суб’єкти туристичного бізнесу в період пандемії. Визначено, що сьогодні активно ведуться дослідження поняття «фінансовий потенціал», пошук методів його оцінки, а також розкриття особливостей управління. Для розкриття його сутності використовуються ресурсний або забезпечувальний, результативний, резервний, результативно-резервний, ресурсно-резервний, ресурсно-результативний, комплексний підходи. Велика кількість підходів свідчить про те, що наукове співтовариство активно намагається віднайти істину. Відсутність універсального підходу до визначення сутності та складу фінансового потенціалу не дозволяє сформувати адекватні методики його оцінки та ефективного подальшого використання, а єдиним критерієм правильності застосування того чи іншого підходу є його масове визнання через практику. Отже, дослідження в цьому напрямі є актуальними та перспективними. Метою статті є аналіз наукових підходів щодо сутності поняття «фінансовий потенціал» як базису для розробки методичних підходів визначення фінансового потенціалу франчайзингових туристичних мереж. У результаті застосування морфологічного аналізу вдалося зробити висновок, що під фінансовим потенціалом слід розуміти сукупність фінансових активів, які на початок фінансового року мають грошову форму та протягом такого періоду можуть бути монетизовані, а також неопераційних необоротних активів, продаж яких протягом фінансового періоду збільшує фінансові можливості відповідно до завдань реалізації економічної стратегії суб’єкта господарювання. Прикладне застосування запропонованого науково-методичного підходу створить можливості виходу зі збиткового становища франчайзингових туристичних мереж, що можливо завдяки повній ідентифікації її фінансового потенціалу. Сам франчайзинг є важливим інструментом розвитку малого бізнесу й однією з найсучасніших моделей організації та здійснення підприємницької діяльності, адже ведення бізнесу за такою моделлю вирішує низку актуальних проблем малого бізнесу, головними з яких є обмеженість у матеріальних, фінансових, трудових, інформаційних ресурсах господарювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

РЕВУЦЬКА, Світлана. "У ПОШУКАХ ІДЕНТИЧНОСТІ (НА МАТЕРІАЛІ ОПОВІДАННЯ МАРКА ВОВЧКА «КАТЕРИНА»)." Проблеми гуманітарних наук Серія Філологія, no. 48 (March 11, 2022): 152–58. http://dx.doi.org/10.24919/2522-4565.2021.48.20.

Full text
Abstract:
Феномен ідентичності є предметом зацікавлення науковців останні два десятиліття; це поняття увійшло до активного вжитку представників абсолютно різних сфер: публічні особи, журналісти, педагоги, письменники, громадські діячі. Література як складник, під впливом якого формується зокрема культурна ідентичність, є чудовим джерелом вивчення сутності загальних процесів ідентифікації в часі. У процесі життя ідентичність особистості може змінюватися під впливом внутрішніх і зовнішніх чинників. Твори Марка Вовчка з позиції ідентичності (культурної, національної, етнічної) досліджено принагідно, і це при тому, що сама авторка є чудовим об’єктом для дослідження процесів формування ідентичності, насамперед національної. Метою цієї статті є виявити шляхи пошуку ідентичності персонажем твору «Катерина», зокрема простежити сам процес ідентифікації дівчини в чужому краї через аналіз її емоцій, настроїв, станів і почуттів. Так, авторка описує болісний процес пошуку ідентичності молодою дівчиною, яку дитиною вивезли з батьківщини. Через акцент здебільшого на афективному компоненті ідентичності особистості демонструє тісний її зв’язок з іншими видами ідентичності, зокрема національною, соціальною, мовною, культурною. Особистісна ідентифікація не є сталим феноменом, у різні етапи життя вона може зазнавати змін під впливом зовнішніх і внутрішніх чинників, що і спостерігаємо в Катерини. Якщо на початку твору дівчинка намагається зберегти й усіма можливими способами відстояти свою національну ідентичність через мову, одяг, то після депресії починає приховувати її. Мовний критерій стає одним із ключових у поділі нею суспільства на «чужих» і «своїх». Увесь шлях пошуку себе, свого місця в суспільстві надзвичайно болісний, руйнівний. Страшну руйнівну силу болю і суму молода жінка сприймає як один із визначальних факторів руйнування особистості та її фізичного здоров’я. Такі процеси авторкою вже були зображені в україномовних творах («Олеся»), коли дитина помирає у тузі за рідними на чужині.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Bardash, Serhiy, and Oksana Novak. "Identification of the Essence and General Principles of Customs Control." Accounting and Finance, no. 4(90) (2020): 38–44. http://dx.doi.org/10.33146/2307-9878-2020-4(90)-38-44.

Full text
Abstract:
International trade is one of the most important assets of modern economic relations, but its development depends on many factors, including the level of awareness of trends in customs development. Globalization processes have opened up several advantages and prospects for the development of the economies of many countries, however, at the same time, have created a number of threats that customs control is designed to prevent. It is possible to fulfil the current tasks facing customs control only with the intensification of scientific research, including disclosure of the polymorphic essence of customs control, as well as the definition of its principles. The purpose of the article is to develop theoretical and praxeological components of customs control in terms of clarifying its essence and defining its principles. The methodological basis of the study is the dialectical method, logical-semantic method, and the method of transition from abstract to concrete knowledge of the essence and clarification of the concepts of “customs control” and “principle of customs control”; methods of analysis, synthesis, and generalization are used to systematize the principles of customs control as a polymorphic phenomenon and to clarify their content. According to the results of the research, the polymorphic essence of customs control is determined, in particular, customs control is described as a system of scientific knowledge, as a theory that forms the basis of the discipline, within which the necessary professional competencies are formed, and as a type of practical activity regulated by the norms of customs legislation. The defined approach, as well as the analysis of existing regulations and theoretical developments in terms of defining the principles of customs control, allowed to identify the latter in terms of content as a system of scientific knowledge, as a practical activity and lay the foundation for further evaluation of customs control.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Myskovets, N. P. "ФІНАНСОВІ ВАЖЕЛІ ВПЛИВУ НА РОЗВИТОК ЕКОСИСТЕМНИХ ПІДПРИЄМСТВ." Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 1, no. 81 (April 26, 2018): 79. http://dx.doi.org/10.31713/ve120189.

Full text
Abstract:
В статті здійснено ідентифікацію сутності поняття «фінансовий механізм». Автором проведено порівняльний аналіз важливих складових фінансового механізму, що визначають пріоритетність у діяльності підприємств. Розкрито фінансові важелі, які впливають нарозвиток екосистемних підприємств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

ZHYLIAIEV, Ihor, and Andriy Semenchenko. "Етапи розвитку електронного урядування: cутність та термінологія." Theory and Practice of Public Administration 1, no. 64 (July 10, 2019): 17–28. http://dx.doi.org/10.34213/tp.19.01.02.

Full text
Abstract:
Проаналізовано основні підходи до визначення етапів розвитку електронного урядування, їхніх формулювань, сутності, критеріїв ідентифікації та можливостей вимірювання, обґрунтовано доцільність застосування їх. Доведено що ці підходи базуються на вербальних уявленнях щодо генези розвитку електронного урядування, сформованих в умовах відсутності уніфікованого загальноприйнятого підходу до визначення етапів трансформаційної моделі розвитку електронного урядування, чітких критеріїв їхньої ідентифікації та показників (індикаторів) вимірювання і в яких замість концепції “електронного урядування” пропонується застосовувати такі концепції як “цифровий уряд”, “цифрове урядування”, “цифрове врядування”, тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Ідентифікація сутностей"

1

Гаутам, Аджіт Пратап Сінгх. "Інформаційна технологія екстракції бізнес знань з текстового контенту інтегрованої корпоративної системи." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/23554.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.13.06 – інформаційні технології. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2016. Мета дисертаційного дослідження – створення інформаційної технології екстракції бізнес знань інтегрованої корпоративної системи (ІКС) на основі інформаційно-логічних моделей і методів смислового опрацювання текстового контенту. Основні результати: вперше розроблено логіко-лінгвістичну модель генерації фактів з текстових потоків ІКС, яка базується на використанні поверхневих граматичних характеристик сутностей, предикатів та атрибутів, що до-зволяє ефективно екстрагувати з текстового контенту профільні знання про суб'єкти моніторингу. Отримав подальший розвиток метод компараторної ідентифікації, який використано для структурування відношень фактів бізнес знань ІКС. Реалізація методу дозволила класифікувати атрибути сутностей за класами відношень за рахунок смислової тотожності триплетів фактів, які об'єктивно визначені компаратором. Удосконалено метод виявлення актуальної множини класифікованих сутностей предметної області, який відрізняється комплексним використанням лінгвістичних, статистичних й смислових характеристик в наївному байєсівському класифікаторі. Метод дозволяє класифікувати сутності, що екстрагуються, за апріорно виділеними типами. Удосконалено інформаційну технологію формування єдиного інформаційного простору бізнес діяльності корпорації, яка дозволяє за рахунок використання алгебро-логічних перетворень здійснювати породження складного знання шляхом експліцитного узагальнення інформації, що прихована у сукупності часткових фактів.
Thesis for a candidate degree in technical science, speciality 05.13.06 – Infor-mation Technologies. – National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute". – Kharkiv, 2016. The aim of the thesis is to develop information technology of extraction of business knowledge of integrated corporate system (ICS) based on the information logic models and methods of text content sense processing. The main results are as follows: a logic linguistic model of fact generation from ICS text streams has been developed which is based on surface grammar characteristics of identification of entities of actions and attributes which allows to effectively extract industry specific knowledge about the subjects of monitoring from text content. The thesis further develops the method of comparator identification used for structuring of ICS business knowledge facts relationship. The method allows to classify the attributes of entities according to class relationships due to sense identity of fact triplets which are determined by the comparator objectively. The paper improves the method of determination of actual set of classified entities of a subject domain which is distinguished by an integral use of linguistic, statistical and sense characteristics in the naïve Bayes classifier. The method allows to classify entities extracted according to types determined a priori. The thesis improves the development of information technology of common information space of corporation business activity which allows complicated knowledge generation by means of explicit generalization of information hidden in the collection of partial facts using algebra logic transformations.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography