Academic literature on the topic 'Ідеали'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Ідеали.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Ідеали"

1

ГАНАБА, Світлана, and Олександр ЛУЦЬКИЙ. "ІДЕАЛ ОСВІЧЕНОЇ ЛЮДИНИ: ОКРЕСЛЕННЯ ПРОБЛЕМАТИКИ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: педагогічні науки 23, no. 4 (March 26, 2021): 70–81. http://dx.doi.org/10.32453/pedzbirnyk.v23i4.613.

Full text
Abstract:
Ідеали як взірці втілення найкращих якостей є орієнтиром подальшого розвитку освіти. Саме вони відіграють засадничу роль у визначенні мети та цілей, особливостей організації й реалізації освітньої діяльності. В ідеалах найбільш повно виявляється творча природа свідомості, яка здатна не лише відображати світ довкола, а й створювати його. Відображаючи дійсність ідеал, одночасно оцінює її з точки зору перспективи майбутнього та можливих тенденцій. Ефективність розробки та реалізації ідеалу у практиках освіти є можливою за умови розуміння потреб та викликів епохи, так би мовити «духу епохи». Це певна якість суспільного життя, яка концентрує у собі мову, виробництво, технічні новації, панівні цінності тощо. Очевидно, що «дух епохи» виявляє свою життєвість у певних формах культури й у такий спосіб складає унікальний портрет конкретної історичної епохи. Серед низки освітніх ідеалів, на які орієнтуються навчальні практики, засадничим є ідеал освіченої людини. Він є визначальним в освіті будь-якої історичної епохи, оскільки символізує здатність освіти відповідати «духу епохи» та творити його в подальшому. Освічена людина – це не лише та, яка знає про світ та себе, але й здатна використати знання на практиці. Власне, сама освіченість це певний набір смислів та міркувань, за допомогою яких людина сприймає себе та світ довкола.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Петрів, Андрій. "СУТНІСТЬ І СТРУКТУРА ПОНЯТТЯ «ПАТРІОТИЧНІ ІДЕАЛИ СТУДЕНТІВ АГРАРНИХ ЗАКЛАДІВ ФАХОВОЇ ПЕРЕДВИЩОЇ ОСВІТИ»." Педагогічні науки: теорія, історія, інноваційні технології, no. 10(104) (December 28, 2020): 218–26. http://dx.doi.org/10.24139/2312-5993/2020.10/218-226.

Full text
Abstract:
У статті розкрито сутність поняття «патріотичні ідеали студентів аграрних закладів фахової передвищої освіти», указується, що ідеал – це уявлення про зразок людської поведінки, що випливає із розуміння мети життя й залежить від ціннісно-смислової сфери особистості. Зауважується, що патріотичні ідеали студентів є інтегративним психологічним утворенням, що охоплює різні сфери особистості і складаються з когнітивного, мотиваційного, емоційно-ціннісного і діяльнісно-поведінкового компонентів. Звертається увага на те, що студенти аграрних закладів фахової передвищої освіти є специфічною соціально-професійною групою, від діяльності якої залежить стан навколишнього природнього середовища.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Dzioban, Oleksandr. "Суспільний ідеал: деякі особливості античного розуміння." Multiversum. Philosophical almanac, no. 3-4 (May 18, 2018): 56–68. http://dx.doi.org/10.35423/2078-8142.2016.3-4.06.

Full text
Abstract:
У статті аналізуються погляди ідеального державного устрою, яку розв’язували філософи античності. Вперше ця проблема була поставлена софістами, одні з яких вважали, що приписи законів є довільними (штучними), тоді як веління ж природи є необхідними, а інша група софістів робила висновок, що потрібно встановлювати такі закони, які відповідають користі людей, а саме – взаємній справедливості та іншим чеснотам. В творах Платона проблема співвідношення особистості й суспільства вирішується на користь суспільства, що є характерним для ідеалів традиційного суспільства. На противагу Платону Аристотель не мислить ідеальне суспільство без приватної власності. З поглибленням і загостренням державної кризи вектор вирішення питання про суспільний ідеал повертався від пріоритету державності до людини, тобто до пріоритету особистісних свобод, інтересів і потреб. У формуванні елліністичного світогляду певну роль відіграла і та обставина, що ідеали Платона й Аристотеля залишилися нереалізованими на практиці. Показано, що вирішення питання про ідеальну соціальну організацію залежало від тих історичних умов і соціально-моральних позицій, в яких знаходився той чи інший автор.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Єршова, Людмила. "ВІД КУПЦЯ – ДО ПІДПРИЄМЦЯ: ТРАНСФОРМАЦІЯ ЦІННОСТЕЙ УКРАЇНСЬКОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕЛІТИ В ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ." Науковий вісник Інституту професійно-технічної освіти НАПН України. Професійна педагогіка, no. 15 (May 14, 2018): 154–61. http://dx.doi.org/10.32835/2223-5752.2018.15.154-161.

Full text
Abstract:
Обґрунтовано міждисциплінарний характер дослідження трансформації образу української економічної еліти у ХІХ – на початку ХХ століття. Це пояснюється умовами глобалізації сучасного світу і приналежністю предмета дослідження до об’єктів багатьох наук: історії педагогіки, історії, філософії, культурології, соціології, етнографії, біології, психології та забезпечено застосуванням низки наукових підходів: культурологічного (а в його межах – геокультурного, етнокультурного, соціокультурного, біографічного, типологічного), психолого-соціологічного, історико-соціологічного, історико-філологічного, наративного, герменевтичного та ін. Охарактеризовано історичні, культурні, національні, ментальні, релігійні та інші особливості формування системи виховних ідеалів підприємницького стану України у ХІХ – на початку ХХ століття. Виявлено етнонаціональні відмінності у формуванні поглядів народів України на цінності та ідеали підприємницької діяльності.Проаналізовано причини трансформації образу української економічної еліти у досліджуваний період. Увага акцентована на характеристиці найвагоміших цінностей українських підприємців (віра, родина, освіта, місцевий патріотизм) і чеснот (толерантність, помірність, стриманість, суспільна відповідальність). Виявлено причини домінування релігійно-моральної складової виховного ідеалу вітчизняних підприємців (нестійкість соціально-економічного становища нової підприємницької верстви, релігійно зумовлений критичний погляд на заняття торгівлею, внутрішньо особистісний конфлікт між людським прагненням до збагачення та християнським його запереченням). Обґрунтовано основну зміну у ставленні вітчизняних підприємців до освіти (освіта як престиж трансформувалася в освіту як умову фінансової безпеки та економічний спосіб мислення).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

БУДЗ, Андрій. "ТРАНСЦЕНДЕНТИЗМ ЯК ЧИННИК ОТОТОЖНЕННЯ АКСІОЛОГІЧНОЇ ТА ЕТИЧНОЇ ПРОБЛЕМАТИКИ В ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКІЙ ФІЛОСОФІЇ." Human Studies a collection of scientific articles Series of «Philosophy», no. 42 (June 4, 2021): 71–86. http://dx.doi.org/10.24919/2522-4700.42.5.

Full text
Abstract:
Метою статті є обґрунтування трансцендентиз- му як чинника, який здійснив вплив на ототожнення аксіологічної та етичної проблематики в західноєвропейській філософії, починаючи від античної філософії та завершуючи початком ХХ ст. Методологічними засадами дослідження є парадиг- мальний підхід до специфіки розвитку історико-філософського процесу, який поєднується з генеалогічним методом, методами контекстуального аналізу, проблемно-категоріального аналізу й історико-філософської реконструкції. Наукова новизна. У статті розроблена концепція ототожнення аксіологічної та етичної проблематики в західноєвропейській філософії на основі парадигми трансцендентизму. Обґрунтовано, що транс- цендентизм у західноєвропейській філософії, який розвивається у філософських системах, починаючи з античності, створює підґрунтя для ототожнення низки аксіологічних та етичних понять, зокрема етичних – «цінність», «ідеал» та етичних – «благо», «щастя», унаслідок чого аксіологічна сфера включають- ся в етику та не виділяється як окрема наука. Висновки. Ото- тожнення аксіології та етики в західноєвропейській філософії, виходячи з аналізу основних ідей філософів, відбувається на семантичному рівні, який має світоглядні витоки. Зокре- ма, ототожнення аксіологічних (цінність, ідеал) та етич- них понять (благо, щастя) у західноєвропейській філософії ґрунтується на парадигмі трансцендентизму. Остання, у свою чергу, засновується на ідеї наявності вищої реальності, яка існує онтологічно, є справжньою, істинною та володіє найви- щими ступенями якостей речей, власне, сама є благом, цінністю й ідеалом. Унаслідок такого бачення буття людина не може самостійно будувати аксіологічні та гносеологічні системи, власне, не може бути «творцем» цінностей та істини, а здат- на тільки долучатися й розвивати вже наявні істини, ціннісні системи та ідеали, які мають трансцендентне походження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Усенко, В. М. "Епіфільтри та однобічні ідеали напівгруп перетворень." Вісник Київського університету. Серія "Фізико-математичні науки", Вип. 1 (1993): 60–64.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Усенко, В. М. "Епіфільтри та однобічні ідеали напівгруп перетворень." Вісник Київського університету. Серія "Фізико-математичні науки", Вип. 1 (1993): 60–64.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Усенко, В. М. "Епіфільтри та однобічні ідеали напівгруп перетворень." Вісник Київського університету. Серія "Фізико-математичні науки", Вип. 1 (1993): 60–64.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Усенко, В. М. "Епіфільтри та однобічні ідеали напівгруп перетворень." Вісник Київського університету. Серія "Фізико-математичні науки", Вип. 1 (1993): 60–64.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Розпутенко, І. В. "Дефіцит державного управління: ідеали і приватизація." Статистика України, no. 3 (62) (2013): 65–69.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Ідеали"

1

Черноусова, Ж. Т. "Черепичні порядки та їх ідеали." Diss. of Candidate of Physical and Mathematical Sciences, КНУТШ, 2005.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Романюк, А. В. "Ідеали Просвітництва у творчості Ж.-Ж. Руссо." Thesis, Київський національний універститет технологій та дизайну, 2020. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/17157.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Лучко, В. С. "Лієво нільпотентні і характеристичні нільпотентні ідеали асоціативних кілець." Diss. of Candidate of Physical and Mathematical Sciences, КНУТШ, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Подобна, А. Д. "Комплексне дослідження принципів формування ідеалів жіночої краси різних історичних періодів." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/11727.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Агаларова, Карина Адільївна. "Система освіти як чинник політико-ідеологічної ідентифікації та політичної соціалізації молоді." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45266.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Савченко, Р. Р. "Духовність сучасної людини і науково-технічний прогрес." Thesis, НТУ "ХПІ", 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/6204.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Богомоленко, А. В. "Проблема морального виховання сучасної молоді." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/8309.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Білявський, Валентин Миколайович. "ВПЛИВ СОЦІАЛЬНИХ ФАКТОРІВ НА УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА." Thesis, Полтавський університет споживчої кооперації України, 2006. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/31168.

Full text
Abstract:
Методологія та практика менеджменту на порозі ХХІ століття: загальнодержавні, галузеві та регіональні аспекти : матеріали ІІІ Міжнар. наук.-практ. конф. – Полтава : Полтав. ун-т спожив. кооп. України, 2006. – С. 33–34.
Термін “соціальний фактор” уперше ввів С. Струмілін, вивчаючи проблеми підвищення продуктивності праці. З того часу з’явилася безліч наукових публікацій, у яких так чи інакше розглядалися соціальні фактори. Якщо у широкому розумінні соціальні фактори поєднувалися за змістом з об’єктивними закономірностями і при цьому не враховувався суб’єктивний компонент, то у вузькому розумінні поняття перебільшувалася роль останнього (суб’єктивного компоненту).
Полтавський університет споживчої кооперації України
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Volnina, I., and І. Волніна. "Сhildren`s periodical press as an important element of preschool education." Thesis, National aviation university, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/50056.

Full text
Abstract:
1. Стадницька Ю. Особливості викладу інформації в пізнавальних текстах для дітей (психологічні та когнітивні аспекти) [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://journlib.univ.kiev.ua/index. 2. Даценко К., Денисенко Є. Теоретичні засади аналізу мовних особливостей сучасних дитячих періодичних видань [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://moodle.ipo.kpi.ua/moodle/mod/resource 3. Марущак О.М. Психолого-педагогічні особливості використання дитячих періодичних видань у навчально-виховному процесі початкової школи [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://eprints.zu.edu.ua/20034 4. Бондаренко Ю. Медіапсихологічні проблеми сучасних дитячих періодичних видань [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www. mediakrytyka.info/ohlyady-analityka/mediapsykhol
Modern society places new demands on the level of human development. Preschool education is the leading link that provides the initial formation of intellectually and communicatively developed personality. A special place in children’s periodicals, in our opinion, is given to magazines for preschoolers, which are designed to develop their curiosity and interest in the world around them, broaden their horizons and prepare the child for school.
Сучасне суспільство ставить нові вимоги до рівня людського розвитку. Дошкільна освіта є провідною ланкою, яка забезпечує початкове формування інтелектуально та комунікативно розвиненої особистості. Особливе місце в дитячих періодичних виданнях, на наш погляд, відводиться журналам для дошкільнят, які покликані розвивати їхню цікавість та інтерес до навколишнього світу, розширювати кругозір та готувати дитину до школи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Лаута, О. Д. "Поняття «досвід» в контексті класичного ідеалу раціональності." Thesis, Видавництво СумДУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/11485.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Ідеали"

1

Заблоцький, Віталій. Лібералізм: ідея, ідеал, ідеологія. Донецьк: Янтра, 2001.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Заблоцький, Віталій. Лібералізм: ідея, ідеал, ідеологія. Донецьк: Янтра, 2001.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Фельдман, О. Б. Заради утвердження ідеалів міжнаціональної злагоди у суспільстві. Харків: Золоті сторінки, 2004.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Фельдман, О. Б. Заради утвердження ідеалів міжнаціональної злагоди у суспільстві. Харків: Золоті сторінки, 2004.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Фельдман, О. Б. Заради утвердження ідеалів міжнаціональної злагоди у суспільстві. Харків: Золоті сторінки, 2004.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Хвильовий, М. Арабески Миколи Хвильового. Київ: Грані-Т, 2010.

Find full text
Abstract:
Миколі Хвильовому судилося стати символом цілої його блискучої мистецької генерації, бо саме він знайшов чи не найбільш місткі й промовисті образи, аби передати м"ятежну атмосферу переломної епохи, сконденсовані енергії зрілого українського модернізму. Його герої - безгрунтовні романтики - болісно переживають крах високих ідеалів у знебоженій пореволюційній дійсності. Модерністський ренесанс заторкнув літературу, живопис, театр, явив цілу плеяду першорядних поетів, прозаїків, режисерів, художників. Історії творчої дружби Миколи Зерова й Георгія Нарбута, Юрія Яновського і Василя Кричевського, Анатоля Петрицького і літ"ярмарчан - значущі епізоди мистецького процесу десятих - двадцятих років. Ця книжка - спроба показати взаємозв"язки та взаємовіддзеркалення літератури й живопису, спроба, хай частково, передати невловимий Дух Часу
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Хвильовий, М. Арабески Миколи Хвильового. Київ: Грані-Т, 2010.

Find full text
Abstract:
Миколі Хвильовому судилося стати символом цілої його блискучої мистецької генерації, бо саме він знайшов чи не найбільш місткі й промовисті образи, аби передати м"ятежну атмосферу переломної епохи, сконденсовані енергії зрілого українського модернізму. Його герої - безгрунтовні романтики - болісно переживають крах високих ідеалів у знебоженій пореволюційній дійсності. Модерністський ренесанс заторкнув літературу, живопис, театр, явив цілу плеяду першорядних поетів, прозаїків, режисерів, художників. Історії творчої дружби Миколи Зерова й Георгія Нарбута, Юрія Яновського і Василя Кричевського, Анатоля Петрицького і літ"ярмарчан - значущі епізоди мистецького процесу десятих - двадцятих років. Ця книжка - спроба показати взаємозв"язки та взаємовіддзеркалення літератури й живопису, спроба, хай частково, передати невловимий Дух Часу
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Т.Г.Шевченко і загальнолюдські ідеали. Vol. 2. Одеса, 1989.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Т.Г.Шевченко і загальнолюдські ідеали. Vol. 3. Одеса, 1989.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Т.Г.Шевченко і загальнолюдські ідеали. Vol. 1. Одеса, 1989.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Ідеали"

1

Кобилко, Наталія. "УКРАЇНСЬКИЙ ЕСТЕТИЧНИЙ ІДЕАЛ У ТВОРАХ МИТЦІВ ХИМЕРНОЇ ПРОЗИ." In INTEGRACIÓN DE LAS CIENCIAS FUNDAMENTALES Y APLICADAS EN EL PARADIGMA DE LA SOCIEDAD POST-INDUSTRIAL. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/24.04.2020.v5.14.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Новікова, О. В. "Ідеал жіночої вроди доби цін на прикладі творів китайської порцеляни." In CULTURAL STUDIES AND ART CRITICISM: THINGS IN COMMON AND DEVELOPMENT PROSPECTS. Baltija Publishing, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-004-9-57.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Юрченко, Ольга. "ІНТЕГРАЦІЯ РОЗВИВАЛЬНОГО НАВЧАННЯ З ІДЕЯМИ ГУМАННОЇ ПЕДАГОГІКИ." In MODALITĂȚI CONCEPTUALE DE DEZVOLTARE A ȘTIINȚEI MODERNE. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/20.11.2020.v3.13.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Ідеали"

1

Козлов, А. В. Дух материнства в літературі: ідеали, парадокси та злочини. Акцент, 2004. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4896.

Full text
Abstract:
Досліджено проблему жіноцтва й материнства в українській художній літературі. Розглянуто приклади одухотвореного, антидуховного й суто парадоксального ставлення жінки до материнства в художніх твора. Наголошено на необхідності вивчення материнства в світлі духовності на принципово нових, максимально об’єктивних, позбавлених будь-якої компліментарності та сентиментальності підходах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Поліщук, Олександр Павлович, Ілля Олександрович Теплицький, and Сергій Олексійович Семеріков. Професійна спрямованість фундаменталізації інформатичної освіти. Видавничий відділ КМІ, 2013. http://dx.doi.org/10.31812/0564/975.

Full text
Abstract:
За В. Д. Шадриковим, професійна спрямованість формується у мотиваційній сфері та являє собою «систему мотивів, що спонукають професіонала до виконання професійних завдань та задач професійного розвитку. В якості мотивів виступають потреби, інтереси, установки, переконання, ідеали та інші психологічні утворення людини. Головна їх особливість полягає в тому, що вони ... реалізуються в процесі виконання професійної діяльності чи розв’язування задач професійного розвитку».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Василенко, І. М. Художня інтерпретація ідеалу надлюдини у світовій літературі кінця ХІХ - початку ХХ ст. Акцент, 2007. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/6030.

Full text
Abstract:
Досліджено твір Ф. Ніцше “Так казав Заратустра”, у якому німецький філософ зумів створити нову концепцію світу і цим подолав певну запрограмовану фатальність буття. Осягнення підтекстового рівня й художньої системи філософсько символічного твору на обрії нового тисячоліття дозволив відчути сутність метафізики вічного оновлення, яку несе текст “Заратустри”, адже герой прагнув майбутнього, знущаючись із пройденого і минулого.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лобанова, Алла Степанівна. Сила і слабкість соціального контролю в умовах криз і військових конфліктів: український контекст. Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/2927.

Full text
Abstract:
У статті представлено авторське бачення ролі соціального контролю в сучасному суспільстві, зокрема прояву його сили і слабкості в періоди криз і військових конфліктів. Обґрунтована думка про те, що розбалансування його інституціонального механізму в умовах сучасного суспільства пов’язується з нехтуванням політичними акторами демократичних принципів розвитку суспільних процесів. Послуговуючись науковими ідеями Ж. Лакана, Р. Барта і української дослідниці О. Зубарєвої, автор розвиває наукове положення про те, що у суспільстві постмодерну соціальний контроль змінює межі і простір свого існування, набуваючи тотожності з дискурсом, оскільки його ядром стає мова, як «загальнообов’язкова форма примусу» (Р. Барт). Підкреслено, що в умовах криз і військових конфліктів суспільний (загальновизнаний) механізм соціального контролю втрачає свою силу регуляції, оскільки в окремих територіальних чи соціальних локаціях набувають значущості нові маркери його дискурсу, а саме псевдоцінності, квазінорми, соціальна псевдогра, міфологізація образів, ідеалів, реформ, піднесення влади псевдоавторитетів, псевдосимволів, симулякрів тощо, які, власне, є складовими соціальної мімікрії. Внаслідок цього створюється псевдоінституціональний механізм соціального контролю, культурні правила, цінності і соціальні норми якого не мають нічого спільного з загальнолюдськими цінностями, а лише імітують їх, маскуючи за «іррелевантними мемплексами» (Ю. Полулях).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Бич, О. В. Ознайомлення учнів з поняттями і ідеями сучасної математики як засіб активізації навчальної діяльності школярів. [б. в.], 1995. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5796.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Білоконенко, Інна Сергіївна. Тюдорівська «пропаганда» образу королеви Єлизавети І. КДПУ, 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1780.

Full text
Abstract:
У статті розглядається процес формування династичного міфу і нової династичної міфології часів правління королеви Єлизавети І. Автор зазначає, що причиною успішного єлизаветинського правління була правильно вибудувана двором політика створення іміджу королеви. Доводиться, що у процесі формування нових куртуазних звичаїв важлива роль відводилася тюдорівській «пропаганді», особливо літературній, портретній та історичній. Автор робить висновок, що, завдяки поширенню певних ідей і поглядів,суспільству було представленообраз королеви, як «досконалої» Хранительки Англії та «ідеалу» монарших чеснот
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Козлов, А. В. Дух портрета в літературі. Твім інтер, 2003. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4897.

Full text
Abstract:
Досліджено проблему портрета літературного героя. Розкрито риси портрета-образу людини, що став справді одухотвореним ідеями добро- чи злотворення – проникнутой духовністю і антидуховністю, а бездуховні портрети “належать” лише пересічним і дуже другорядним персонажам.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Тарасов, Андрій Валерійович. «Центральний учнівський гурток» міста Одеси в історії опозиційного руху учнівства (др. пол. ХІХ ст.). КДПУ, 2006. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2474.

Full text
Abstract:
У статті досліджено один із напрямів опозиційного учнівського руху другої половини XIX ст. – захоплення вихованців середніх навчальних закладів народовольськими ідеями. Кульмінаційним моментом на Півдні України було створення організаційного центру – центрального одеського народовольського учнівського гуртка.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Білоконенко, Інна Сергіївна. Поетичні паралелі сонетаріїв Е. Спенсера та І. Франка. Видавничий дім, 2010. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1777.

Full text
Abstract:
Описано поетичні паралелі в сонетах англійського поета Е. Спенсера та українського поета І. Франка (збірка «З вершин і низин»). Характеризується сприйняття митцями суспільного призначення поезії і ролі поета в літературі; цінності людського життя, узаємозалежність людини і природи, пріоритету громадянських ідеалів, людське кохання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Мельник, Н. Г. Філософсько-психологічні домінанти повісті П. Загребельного "Гола душа". Акцент, 2007. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/6035.

Full text
Abstract:
Досліджено філософсько-психологічні аспекти повісті П. Загребельного “Гола душа”. У повісті осмислюються проблеми, пов’язані із втратою особистістю життєвих ідеалів, деморалізацією людини, змушеної прилаштовуватися до суспільства, побудованого за законами абсурду. Звернення до актуальних питань існування людини у застійні часи надають творові виразної філософсько-психологічної спрямованості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography