Academic literature on the topic 'Ігрові рушії'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Ігрові рушії.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Ігрові рушії"

1

Габрусєв, Валерій Юрійович, Андрій Володимирович Вельгач, and Олена Олегівна Кулянда. "ДОСЛІДЖЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ РУШІЯ UNITY 3D НА ПРИКЛАДІ РЕАЛІЗАЦІЇ 3D МІНІ-ГРИ." Науковий часопис НПУ імені М.П. Драгоманова. Серія 2. Комп’ютерно-орієнтовані системи навчання, no. 22(29) (February 20, 2020): 152–59. http://dx.doi.org/10.31392/npu-nc.series2.2020.22(29).21.

Full text
Abstract:
У даний час розробка комп'ютерних ігор є актуальною, так як з розширенням ринку персональної електроніки, розширюється і ринок розваг. Загальнодоступність інструментальних засобів – ігрових рушіїв, доступ до різних інформативних навчальних і довідкових матеріалів дають можливість легко і швидко розробити прикладне програмне забезпечення, наприклад, комп’ютерну гру. Існує немало публікацій та різних наукових досліджень на тему моделювання ігрових сцен. Даний етап розробки ігрових комп'ютерних додатків є досить обширним і включає у себе велику кількість завдань. Слід відзначити, що в такому випадку автори зачіпають тему не лише моделювання ігрових сцен, а також поверхнево охоплюють тему створення, моделювання, текстурування ігрових об'єктів, одночасно описуючи функціонал, за допомогою якого ці завдання виконуються. У даній статті розглянуті найбільш відомі ігрові рушії, зроблено їх порівняльний аналіз. Виявлено їх переваги і недоліки, а також спектр завдань, для вирішення яких вони зручні у використанні. Під час порівняння різних ігрових рушіїв авторами зроблено вибір на користь Unity 3D з кількох причин: вигідна ліцензійна політика; сумісність з будь-якою платформою; відмінне співтовариство; велика кількість документації; легкість у використанні. Метою даної статті є максимально повно описати процес моделювання сцени ігрового комп'ютерного додатка в середовищі Unity 3D. Для цього у статті розглянуто як приклад реалізацію не складної 3d-гри. Зокрема, описуються функціональні можливості і інструменти для моделювання сцени в середовищі Unity, а також коротко дається опис основних об'єктів, які можуть бути додані у сцену. Разом з тим, дається короткий огляд вікна редактора та інспектора з усіма властивостями і методами ігрових об'єктів. Автори стараються донести до читачів плюси і мінуси використання цього середовища для створення нескладних ігрових додатків, описують головне меню та інструментарій поверхнево, не заглиблюючись в тонкості всього процесу розробки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Голуб, Олександр Іванович, Наталя Володимирівна Моісеєнко, and Альбіна В’ячеславівна Хомінятич. "Проекти на базі ігрового рушія Unreal Engine в курсі «Розробка комп’ютерних ігор»." New computer technology 16 (May 14, 2018): 255–60. http://dx.doi.org/10.55056/nocote.v16i0.847.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є створення проекту на базі ігрового рушія Unreal Engine для використання в курсі «Розробка комп’ютерних ігор» при підготовці інженерів-програмістів та вчителів інформатики. Задачами дослідження є аналіз можливостей ігрового рушія Unreal Engine, вивчення ігрових проектів на його базі, розробка геймплея та концепт-плану, проектування та програмна реалізація ігрового проекту. Об’єктом дослідження є процес навчання інженерів-програмістів та вчителів інформатики. Предметом дослідження є використання ігрового рушія Unreal Engine в курсі «Розробка комп’ютерних ігор» при підготовці інженерів-програмістів та вчителів інформатики. В роботі проведено аналіз можливостей ігрового рушія Unreal Engine, наведено опис створеного ігрового проекту для використання в якості прикладу при навчанні розробки комп’ютерних ігор. Результати дослідження планується використовувати при розробці навчально-методичного комплексу дисципліни «Розробка комп’ютерних ігор» у рамках підготовки бакалаврів та магістрів за спеціальністю 014 Середня освіта (Інформатика).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Гаранін, Олег Михайлович, Олександр Олександрович Кацко, and Наталя Володимирівна Моісеєнко. "Інструментарій розробника в курсі «Розробка комп’ютерних ігор»." New computer technology 15 (April 28, 2017): 160–63. http://dx.doi.org/10.55056/nocote.v15i0.658.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є визначення інструментарію розробника для використання в курсі «Розробка комп’ютерних ігор» при підготовці інженерів-програмістів та вчителів інформатики. Задачами дослідження є аналіз найвідоміших з існуючих ігрових рушіїв та середовищ розробки ігор, формування вимог до інструментарію розробника комп’ютерних ігор, вибір на підставі цих вимог програмних продуктів для використання при навчанні розробки комп’ютерних ігор. Об’єктом дослідження є навчання інженерів-програмістів, фахівців з інформаційних технологій та майбутніх учителів інформатики. Предметом дослідження є критерії добору інструментарію розробника на підтримку навчання курсу «Розробка комп’ютерних ігор» при підготовці інженерів-програмістів, фахівців з інформаційних технологій та майбутніх учителів інформатики. В роботі проведено аналіз, узагальнення та систематизація порівняння найвідоміших з існуючих ігрових рушіїв та середовищ розробки ігор, сформульовано вимоги до інструментарію розробника комп’ютерних ігор стосовно різних аспектів, запропоновано вибір на підставі цих вимог програмних продуктів для використання при навчанні розробки комп’ютерних ігор. Результати дослідження планується використовувати при розробці освітньої програми та навчального плану підготовки бакалаврів та магістрів за спеціальністю 014 Середня освіта (Інформатика).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Глущенко, О., and О. Шикула. "РОЗРОБКА МОБІЛЬНОГО ДОДАТКА – ГРИ НА ПЛАТФОРМІ ANDROID." Vodnij transport, no. 2(30) (February 27, 2020): 96–103. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553/2020.2.30.11.

Full text
Abstract:
Було розглянуто один з найбільших сегментів ринку програмних продуктів – відеоігри. Досліджено алгоритм створення мобільної гри. Висвітлено розробку під обрану платформу із використанням Android Studio, Cocos Studio, роботу об’єктного менеджера, обробку грою дій гравця. В ході розробки відеогри було показано її складові, а саме написання коду, створення контенту, розробка механік гри та тестування. Запропоновано алгоритм генерування об’єктів та результат зіткнення гравця з ними. Розкривається процес розробки відеоігри та розділення його на етапи. Описано алгоритм оптимізації зберігання та використання зображень. Досліджена якісна робота з пам’яттю, насамперед, на мобільних пристроях. Детально описані поняття сцени та спрайту, встановлено правила роботи зі сценами та зображеннями на екрані мобільного пристрою. Розглянуто два схожих за своїм підходом і в той же час принципово різних по результату алгоритми виявлення зіткнень об’єктів. Описаний програмний продукт включає в себе власноруч написаний рушій – рендерер. За теоретичну основу реалізації рендерингу було взято спрощений варіант рейтрейсингу – рейкастинг. Метод рейкастингу вибрано як оптимальний через його високу швидкодію при достатній якості відео. Було обрано крос-платформовий фреймворк, який використовується для розробки інтерактивних додатків та ігор. Розглянуто використання вбудованих в ігровий движок візуального редактора, готових модулів рендеринга, анімації спрайтів і обробки зіткнень, що дуже спрощує процес розробки. Описано структуру програмного продукту та ігрові класи сутностей, такі як персонаж, предмети. Наведено алгоритм реалізації методу рейкастингу і проведено відповідні математичні розрахунки для побудови променя. Змодельовано дизайн оформлення простору гри на основі карти, що задається, з додаванням текстур. Додатково розроблена можливість самостійної генерації рівнів. Ключові слова: розробка ігор, мобільний додаток, операційна система Android, алгоритм розробки мобільного додатку, рендерер, метод рейкастингу, крос-платформовий фреймворк
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Ігрові рушії"

1

Костюкевич, Максим Георгійович. "Дослідження методів створення освітніх комп’ютерних ігор." Master's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/30992.

Full text
Abstract:
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є обґрунтування вибору програмного забезпечення щодо створення та реалізації освітніх ігор, для досягнення поставленої мети потрібно вирішити наступні завдання: − дослідити сучасні освітні ігрові середовища; − проаналізувати технології для їх створення; − дослідити різновиди ігрових движків для різних платформ; − ознайомитись з інструментарієм Unity 3D; − розробити освітню ігру типу Pokemon Go для оцінювання знань з предметної області на движку Unity 3D і на платформі Google Maps; Об’єкт дослідження. Об’єктом дослідження є ігрові освітні технології і способи їх створення та реалізації на прикладі обраної предметної області. Отримані результати можна використати для оцінювання знань студентів, а також в якості навчального посібника для комп’ютерних практикумів з дисципліни «Технології проектування доповненої реальності і освітніх комп’ютерних ігор».
The purpose of the work is to research modern tools for the development of educational computer games based on the analysis of the most important characteristics and to develop a game on the Unity 3D engine. To achieve this goal, you must perform the following tasks: - explore modern educational game environments; - analyze technologies for their creation; -explore game engine variants across platforms; - familiarize yourself with the Unity 3D toolkit; - develop a Pokemon Go educational game to evaluate domain knowledge on the Unity 3D engine and the Google Maps platform. Object of study. The object of study is game educational technologies and ways of their creation and implementation on the example of the chosen subject area. The results obtained can be used to evaluate students' knowledge as well as a tutorial for computer aids in the augmented reality design and educational computer games discipline.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Купленко, Дмитро Анатолійович. "Аналіз технології створення базового програмного забезпечення для комп’ютерних ігор." Bachelor's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/34824.

Full text
Abstract:
Дипломна робота: 123 с., 29 рис., 2 дод., 12 джерел. Об'єкт дослідження – ігрові рушії та засоби розробки графічних ігрових рушіїв. Метою роботи є дослідження засобів розробки базового програмного забезпечення для комп’ютерних ігор на основі аналізу жанрової класифікації ігор, і розробка власного графічного рушія з використанням пакету бібліотек lwjgl. Методом дослідження є аналіз літератури, досліджень і розробок відомих компаній на предмет пошуку найбільш ефективних засобів розробки базового програмного забезпечення для комп’ютерних ігор. В результаті виконання дипломної роботи був розроблений графічний ігровий рушій, який спеціалізується на RPG-дослідницьких іграх з великою ігровою картою, який з невеликим доопрацюванням можна перетворити в комплексний ігровий рушій, для створення складних ігрових сцен, та використовувати для роботи у ААА проектах. Також було запропоновано комп’ютерний практикуми з використання доопрацювання донного рушія для вивчення дисципліни «Технології створення освітніх комп'ютерних ігор та проектування доповненої реальності».
The object of research - game engines and tools for developing graphic game engines. The aim of the work is to study the means of developing basic software for computer games based on the analysis of genre classification of games, and to develop your own graphical engine using the lwjgl library package. The research method is the analysis of the literature, research and development of well-known companies in order to find the most effective means of developing basic software for computer games. As a result of the thesis, a graphic game engine was developed, which specializes in RPG-research games with an open world, which with a little refinement can be turned into a complex game engine to create complex game scenes and use to work in AAA projects. A computer workshop on the use of bottom engine refinement to study the discipline "Technologies for creating educational computer games and designing augmented reality" was also proposed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Цвик, С. О., and М. С. Якименко. "Ігровий рушій Unity як засіб демонстраційного моделювання динамічних фізичних явищ." Thesis, ЦНТУ, 2017. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/7488.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Череповська, С. М. "Інформаційна технологія проектування ігрової системи з елементами штучного інтелекту." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/82303.

Full text
Abstract:
Була створена ігрова система. В роботі було проведено аналіз найліпших ігрових рушіїв, представлено плюси та мінуси їх використання. Також був проведений аналіз можливих алгоритмів генерування ігрового середовища. На основі цього аналізу було розроблено ігрову концепцію, створено ігрову логіку та правила, спроектовано ігрові механіки та прототип дизайну гри. Для генерування ігрового середовища був створений власний алгоритм на основі алгоритму випадкових чисел. Для реалізації проекту було використано середовище розробки Unity. Для перевірки валідності ігрової системи було проведено закрите Альфа та Бета -тестування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Дементієнко, Д. С. "Інтерактивний квест додаток для вивчення історії Воскресенської церкви м.Лебедин." Master's thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/81418.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційну роботу магістра присвячено розробці ігрового квест додатку для ознайомлення з історією архітектурної пам’ятки - Воскресенської церкви. В роботі проведено огляд методологій для створення квест завдань та досліджено інноваційність ігрових квест додатків у сучасному освітньому процесі. Проведено аналіз схожих за функціоналом додатків, для усунення слабких частин проекту та удосконалення сильних сторін, Визначені етапи виконання проекту, проведено структурно-функціональний аналіз, створено діаграму використання, проведено планування робіт проєкту. Створено ігрову локацію для реалізації квесту із необхідними моделями. Розроблено зручний інтерфейс квест додатку та керування ігровим персонажем, логіку роботи додатку, запрограмовані необхідні реакції додатку на дії користувача. Результатом проведеної роботи є ігровий квест додаток, який дозволяє перевірити та покращити свої знання щодо історії Воскресенської церкви. Практичне значення роботи полягає у використанні квест додатку під час навчальних заходів з краєзнавства в освітніх закладів міста Лебедин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Васюхно, К. В. "Інтерактивний квест-додаток для популяризації заходів легкоатлетичного манежу СумДУ." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/81422.

Full text
Abstract:
Дипломний проект присвячений розробці інтерактивного квест-додатку з використанням 3D моделі легкоатлетичного манежу СумДУ. В роботі проведено аналіз предметної області з аналізом існуюих аналогів проєкту, визначення мети проекту, засобів реалізації, планування та проектування роботи. Представлена поетапна розробка високоякісної 3D моделі, показані налаштування та призначення матеріалів та текстур, налаштування оточення та рендерінг зображень ракурсів. Також представлена поетапна розробка інтерактивного квсет-додатку, показані налаштування сцени, матеріалів, ландшафту, створення персонажа, питань зашифрованих підказками, реалізація логіки гри. Після реалізації проекту проведено огляд квест-додатку на відповідність якості. Результатом проведеної роботи є інтерактивний квест-додаток для популяризації заходів легкоатлетичного манежу СумДУ з файлами гри.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Смик, Назар Русланович. "Дослідження інструментальних засобів розробки ігрових програм з елементами доповненої реальності." Master's thesis, 2018. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/26817.

Full text
Abstract:
Дипломна робота присвячена дослідженню гральних рушіїв з можливістю використання компонентів доповненої реальності. Для цього в роботі розглянуто виникнення терміну «гральний рушій», коротка історія його розвитку, проведено аналіз окремих представлених на ринку програмних продуктів. Зробивши огляд деяких відомих гральних рушіїв, було прийнято рішення використовувати рушій Unity. Також проведено огляд технології доповненої реальності, наведена класифікація систем та можливості технології. Описано пристрої для втілення доповненої реальності, мобільні системи та існуючі програмні додатки доповненої реальності. Аналіз додатків показав, що зараз вони мають, в основному, або розважальний, або вузькоспрямований характер. Основна увага в таких додатках приділяється їх можливостям при взаємодії з навколишнім середовищем і користувачем. Докладно проаналізовані основні існуючі програмні засоби для роботи з ДР, мобільний додаток реалізовано за допомогою Unity з імпортованим плагіном Vuforia. Також описано процес інсталяції Unity, його налаштування, ознайомлення з інтерфейсом. Розглянуті засоби для програмної реалізації продукту, зокрема мови Java та С#, проведено їх порівняння.
Thesis deals with the research of game engines with the possibility of using the components of the augmented reality. The term “game engine” has been clarified, the history of the first development is short, an analysis of the products presented to the market has been carried out. After reviewing some of the known gaming engines, it was decided to use the Unity engine. A review of the technology of complemented reality is conducted, the classification of systems and possibilities of the technology of augmented reality are given. Devices for the implementation of the augmented reality, mobile systems and existing software applications of the augmented reality are described. The analysis of applications has shown that they now have, in general, either entertaining or narrow-minded. The focus of such applications is given to their capabilities when interacting with the environment and the user. The main existing software tools for the augmented reality are analyzed in detail, as a consequence - the application is based on Unity with the imported plugin Vuforia. Also was described the installation process of Unity, its configuration, familiarization with the interface. The process of developing a mobile application for Vuforia is described in detail. Considered tools for software implementation of the product, in particular Java and C #, and compared them
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Ігрові рушії"

1

Голуб, О. І., and Н. В. Моісеєнко. Розробка гри-квесту «The lost humanity» на базі ігрового рушія Unreal Engine. ПВНЗ УЕП, November 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3612.

Full text
Abstract:
В роботі описано реалізовані базові механіки гри-квесту, створений необхідний контент для гри, такий як 3D-моделі та двовимірні зображення. Продемонстровано реалізовану ігрову локацію, з використанням створеного контенту та ігрових механіки. Описано реалізовану гру-квест за допомогою ігрового рушія UnrealEngine 4.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Семеріков, С. О., С. Г. Литвинова, and М. М. Мінтій. Впровадження курсу з розробки програмних засобів віртуальної та доповненої реальності для майбутніх викладачів STEM-дисциплін. [б. в.], 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4141.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано вітчизняний досвід використання технології доповненої реальності в освітньому просторі. Проведено огляд засобів віртуальної і доповненої реальності з метою вибору найбільш придатних для розробки курсу та прийнято рішення про доцільність спільного використання середовища Unity для візуального проектування, середовища програмування Visual Studio (чи подібного) та платформ віртуальної (Google VR чи подібного) та доповненої (Vuforia чи подібного) реальності. Розроблено факультатив «Розробка програмних засобів віртуальної та доповненої реальності», що складається з таких модулів: 1. Розробка засобів віртуальної реальності: віртуальна реальність та ігрові рушії; фізичні взаємодії та камера; 3D-інтерфейс користувача та позиціонування; 3D-взаємодія з користувачем; навігація та введення у віртуальній реальності. 2. Розробка засобів доповненої реальності: налаштування засобів доповненої реальності в Unity 3D; розробка проєкту з геопозиціонуванням; розробка навчальних матеріалів за допомогою Vuforia; розробка для перспективних пристроїв. Наведено завдання (за тижнями навчання) та зразки їх виконання. Визначено, що вивчення курсу сприяє розвитку компетентностей у проектуванні і використанні інноваційних засобів навчання. Наведено результати опитування учасників курсу для отримання зворотнього зв’язку про враження від навчання за курсом. З’ясовано, що найцікавішим респонденти вважають або процес розробки, або результат розробки, або практичне застосування додатків. 65 % визначили, що хотіли б і далі продовжувати поліпшувати свої знання про AR. Тільки 9 % опитаних не будуть використовувати отримані знання у професійній діяльності, 52 % думають, що будуть, 17 % планують, і 22 % вже використовують. Респонденти визначили напрямки вдосконалення курсу: зменшення самостійної роботи, збільшення аудиторних занять, деталізація методичних рекомендації та збільшення кількості практичних завдань, пов’язаних зі STEM-дисциплінами. Дослідження триває, продовжується впровадження розробленого курсу та експериментальна перевірка його ефективності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography