Academic literature on the topic 'Штани'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Штани.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Штани"

1

Глазовий, Андрій. "Штани як прапор свободи." Міжнародний туризм, no. 6 (90 ) (2009): 100–102.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Мартинець, О. Р., and Б. В. Копей. "Дослідження та аналіз способів ремонту насосних штанг." Prospecting and Development of Oil and Gas Fields, no. 1(78) (May 18, 2021): 43–50. http://dx.doi.org/10.31471/1993-9973-2021-1(78)-43-50.

Full text
Abstract:
На даний час питання підвищення надійності та довговічності нафтогазового обладнання набули особливої актуальності. Колона насосних штанг (КНШ) є однією із найслабших ланок штангових свердловинних насосних установок (ШСНУ). Саме насосні штанги різко обмежують їх надійність і довговічність. Це пов’язано із надзвичайно важкими умовами роботи насосних штанг. Змінні навантаження розтягу та згину, вплив корозійно-активного середовища, тертя до колони насосно-компресорних труб (особливо в похилоспрямованих свердловинах), відкладення асфальто-смоляно-парафінових речовин та інші експлуатаційні фактори призводять до появи та інтенсивного розвитку корозійно-втомних тріщин і, як наслідок, до руйнування колони штанг. Такі аварії пов’язані з великими матеріальними затратами на ремонт і відновлення експлуатації свердловин. Близько 70% нафтових свердловин в Україні експлуатується штанговими свердловинними насосними установками (ШСНУ). Однією з основних проблем, пов'язаних з експлуатацією обладнаних ШСНУ свердловин, є частий вихід з ладу насосних штанг (НШ). Проведений аналіз існуючих способів ремонту насосних штанг дасть можливість визначити ефективний метод їх ремонту. Запропоновано комбінований метод ремонту штанг обробкою металевими щітками та нанесенням модифікованого поліуретанового покриття. Проведені експерименти відрізків натурних штанг показують, що металеві щітки є ефективним засобом очищення і зміцнення штанг, особливо тих, які вже були в експлуатації. Встановлено, що метод комбінованого зміцнення обробкою щітками та нанесенням поліуретанового покриття додатково підвищує величину G-критерію на 20%. Модифіковане поліуретанове покриття дасть змогу підвищити стійкість штанги до стирання при терті до колони насосно-компресорних труб, з однієї сторони, та попередити відкладання асфальто-смоляно-парафінових речовин на тілі штанг, з іншої.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мельник, Л. М., О. П. Кизимчук, and А. С. Павлова. "Розробка трикотажних виробів для дівчат з обмеженими можливостями." Fashion Industry, no. 3 (January 24, 2022): 43–51. http://dx.doi.org/10.30857/2706-5898.2021.3.3.

Full text
Abstract:
Мета. Розробка колекції трикотажних виробів повсякденного використання, що одночасно є адаптованим для дітей з обмеженими фізичними можливостями і відповідає сучасним модним тенденціям, та вибір трикотажного полотна для їх вироблення. Методи. Дослідження структурних характеристик, переплетення та фізико-механічних характеристик трикотажних полотен виконувалось експериментальними методами за стандартними методиками. Для визначення особливостей конструкції одягу для дітей з обмеженими можливостями були використані аналітичні методи дослідження існуючого одягу та умов його експлуатації. Результати. Аналіз ринку виробів для дітей з обмеженими можливостями дозволив встановити, що ринок України значно наповнився виробами реабілітаційного призначення, однак асортимент виробів з спеціальними функціональними і конструктивними елементами, що забезпечує комфорт і самостійність при виконанні різних побутових дій, є обмеженим. Крім того, є значна потреба в модному привабливому одязі, для різних випадків в житті: відпочинку, свята, роботи, який би мав яскраве кольорове оздоблення, сприяв самостійності у забезпеченні свого зовнішнього вигляду, соціальній адаптації, покращував самопочуття, психо-емоційний стан та впевненість в собі. Розроблено колекцію виробів, що складається з найбільш популярних жіночих виробів: сукня, штани, спідниця, блузка, при чому особливістю кожної моделі є можливість взаємозаміни виробів. Дані вироби є адаптованим для дітей з обмеженими фізичними можливостями та відповідають модним тенденціям. Проведені дослідження структурних характеристик та фізико-механічних властивостей трикотажних полотен дозволили вибрати для виготовлення колекції виробів полотно переплетення гладь з вмістом еластомерної нитки, як таке, що відповідає вимогам повітропроникності, найкраще зберігає свої лінійні розміри в циклі навантаження-розвантаження та після багаторазової волого-теплової обробки. Практична значимість запропоновані вироби розширюють асортимент одягу для дітей з обмеженими фізичними можливостями та підвищують їх зручність при експлуатації. На основі експериментальних досліджень трикотажних полотен визначено оптимальний варіант полотна, що в комплексі сприятиме підвищенню якості життя дітей з особливими потребами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Garkavenko, T. A., T. G. Kozytska, O. I. Gorbatyuk, and V. L. Kovalenko. "Вивчення стійкості антибіотикорезистентних штамів S. AUREUS до дезінфікуючих засобів з різними діючими речовинами." Scientific and Technical Bulletin оf State Scientific Research Control Institute of Veterinary Medical Products and Fodder Additives аnd Institute of Animal Biology 20, no. 2 (September 18, 2019): 183–93. http://dx.doi.org/10.36359/scivp.2019-20-2.24.

Full text
Abstract:
У статті подані дослідницькі матеріали з визначення чутливості польових ізолятів S. aureus до антибіотиків та встановлений рівень їхньої резистентності стосовно всіх застосованих препаратів. За представленими даними виявлена поліантибіотикорезистентність штамів золотистого стафілокока з рівнем стійкості від 11,1 до 88,9 % з огляду на 18 видів застосованих антибіотиків, в т.ч. і 3 штами MRSA. В матеріалах статті наведені дані досліджень з вивчення дії деяких дезінфікуючих засобів на поліантибіотикорезистені штами збудника. В статті приведені факти того, що виявлені штами MRSA проявляли особливу стійкість до дослідних дезінфектантів у певних їхніх робочих концентраціях, які не знешкоджували збудника. Виявлені MRSA штами проявляли резистентність до більшості антибіотиків та були стійкими до дії певних концентрацій дезінфікуючих засобів, що, ймовірно, пов’язане з формуванням спільного фенотипічного механізму стійкості до дії антибактеріальних препаратів і засобів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Зозуля, В. А., С. І. Осадчий, and В. М. Каліч. "Інформаційна технологія ідентифікації моделі динаміки штанги платформи Стюарта." Automation of technological and business processes 13, no. 4 (February 3, 2022): 27–34. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v13i4.2200.

Full text
Abstract:
Метою даної статті є розробка зручної інформаційної технології ідентифікації моделі динаміки багатовимірного рухомого об'єкта та збурень, що діють на нього під час функціонування, за даними векторів сигналів керування та сигналів на виході об’єкту, направленої на підвищення надійності отримання результатів обчислення. Для створення інформаційної технології ідентифікації використано прикладне середовище Stateflow Matlab. Відмінною рисою інформаційної технології є підвищена точність та надійність виконання обчислень, які досягнуті за рахунок впровадження нового підходу до процесів факторизації поліноміальних матриць, удосконалення алгоритмів множення поліноміальних, дробово-раціональних матриць відповідно для зменшення втрати вірних значущих цифр за рахунок впорядкування і ранжирування елементарних операндів та для зменшення зростання порядків результатів на основі використання операцій видалення відповідних полюсів праворуч та ліворуч та вводу відповідних нулів праворуч та ліворуч. При виконанні дослідження було створено програмно-технічну систему збору експериментальних даних, для ідентифікації моделі динаміки штанги, що використовуються в платформі Стюарта, на основі LabVIEW з використанням модулів FPGA, SoftMotion та Real-Time. Також, в роботі була проведена ідентифікація моделі динаміки штанги платформи Стюарта та визначена її передаточна функція, а також передаточна функція формуючого фільтра, який при вхідному сигналі у вигляді білого шуму має на виході випадковий процес з заданими статичними характеристиками.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Парузель, Р. "Сполучені Штати Америки проти загрози терористичних актів. Правові проблеми." Юридичний журнал, no. 3 (129) (2013): 109–19.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Уразаков, Камил Рахматуллович, and Булат Маратович Латыпов. "ВЛИЯНИЕ ГЕОЛОГО-ТЕХНИЧЕСКИХ И ТЕХНОЛОГИЧЕСКИХ ПАРАМЕТРОВ НА НАГРУЗКИ И УСТАЛОСТНУЮ ПРОЧНОСТЬ В ШТАНГОВОЙ КОЛОННЕ ВИНТОВЫХ НАСОСОВ." Izvestiya Tomskogo Politekhnicheskogo Universiteta Inziniring Georesursov 331, no. 5 (May 15, 2020): 120–27. http://dx.doi.org/10.18799/24131830/2020/5/2642.

Full text
Abstract:
Актуальность исследования обусловлена необходимостью повышения надежности и ресурса штанговых винтовых насосных установок, используемых для осложненных условий эксплуатации скважин, поскольку они имеют низкую надежность в сравнении с электроцентробежными насосами, что ограничивает их применение. Винтовые насосные установки используются в скважинных условиях, характеризующихся высокой вязкостью откачиваемой пластовой жидкости (более 30 мПа·с) и высоким содержанием механических примесей в ней (коэффициент взвешенных частиц более 500 мг/литр). Опыт эксплуатации винтовых насосных установок показывает, что надежность насосных установок зависит в первую очередь от надежности штанговой колонны. Помимо крутящей нагрузки, необходимой для передачи вращения от асинхронного двигателя к винтовому насосу, погруженному на расстояние более одного километра от устья скважины, штанговая колонна испытывает растягивающие нагрузки от веса насосных штанг и осевой нагрузки винтового насоса, а также изгибающие нагрузки, вызванные пространственным искривлением ствола скважины. Цель исследования заключается в оценке влияния различных факторов эксплуатации на нагрузки, действующие на колонну насосных штанг в процессе эксплуатации скважины, а также на усталостную прочность насосных штанг. Методы: методика расчета штанговых колонн винтовых насосных установок с учетом осевых, крутящих и изгибающих нагрузок, учитывающая процессы трения штанговой колонны о насосно-компрессорные трубы, возникающие от Эйлеровых сил прижатия штанг к трубам из-за пространственного искривления ствола скважины, реализованная на языке программирования Python; факторный анализ нагрузок, действующих на привод насосной установки. Результаты. С помощью программного обеспечения, реализованного на языке программирования Python, произведены расчеты, показавшие влияние различных осложняющих факторов на величину нагрузок на штанговую колонну. Показано влияние нагрузок вследствие воздействия геолого-технических и технологических параметров на усталостную прочность насосных штанг. Разработанное программное обеспечение позволяет учесть степень влияния осложняющих факторов на стадии подбора компоновки винтовой насосной установки, а также в процессе эксплуатации и тем самым существенно увеличить межремонтный период работы штанговых винтовых насосных установок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Novokshonov, D. N., M. N. Baranov, and T. N. Ivanova. "Reliability Improvement of Sucker-Rod String at Directional and Horizontal Wells." Intellekt. Sist. Proizv. 15, no. 1 (March 15, 2017): 110. http://dx.doi.org/10.22213/2410-9304-2017-1-110-113.

Full text
Abstract:
В России свыше 90 % нефтяных скважин эксплуатируются скважинными штанговыми насосными установками (СШНУ). Штанговая колонна является наиболее часто отказывающей единицей насосного оборудования. Повышение надежности колонны насосных штанг СШНУ является актуальным вопросом в процессе добычи нефти. Отказы насосного оборудования приводят к полной остановке скважин, а следовательно, и к потерям нефти. Циклические знакопеременные нагрузки значительно снижают ресурс работы штанг, приводя к преждевременным отказам оборудования. Поэтому необходимо применять современные технические решения, направленные на снижение действия данных нагрузок. В статье рассмотрены особенности работы штанговой колонны в наклонно направленных и горизонтальных скважинах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Толубенко, Єлизавета. "Розвиток гнучкості хребта у спортсменів, які займаються пауерліфтингом." Journal of Learning Theory and Methodology 2, no. 1 (February 28, 2021): 29–32. http://dx.doi.org/10.17309/jltm.2021.1.04.

Full text
Abstract:
Мета дослідження – визначити вплив амплітуди руху на результати жиму лежачи у спортсменів, які займаються пауерліфтингом. Матеріали і методи. У дослідженні брали участь дві групи по 10 спортсменів, які займаються пауерліфтингом – юнаки віком 19-20 років. У роботі використано такі методи: спостереження, методи теоретичного аналізу та узагальнення, педагогічний експеримент, педагогічне тестування, методи математичної статистики. Дослідження тривали упродовж п’яти місяців (з 02.11.2019 по 28.03.2020) у ДЮСШ ХТЗ. Комплекси вправ були впровадженні в тренувальний процес спортсменів експериментальної групи. Результати. Результати свідчать про статистично достовірні зміни тренувальних ефектів комплексів вправ на гнучкість хребта у спортсменів експериментальної групи (р < 0,001). Спортсмени даної групи в середньому зменшили амплітуду руху штанги на 4,1 см, що дало їм змогу збільшити силові показники жиму лежачи. Висновки. Після виконання комплексів вправ на гнучкість амплітуда руху штанги у спортсменів експериментальної групи статистично достовірно зменшилася, що позитивно вплинуло на показники жиму лежачи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Stonchyus, O. S., N. V. Cherevach, and A. I. Vinnikov. "Особливості виділення та ідентифікації фітопатогенних бактерій та пошук їх природних антагоністів." Biosystems Diversity 18, no. 1 (August 14, 2010): 105–9. http://dx.doi.org/10.15421/011015.

Full text
Abstract:
Виділено та досліджено мікрофлору овочів, уражених бактеріозами. На основі вивчення морфологічних, культуральних і фізіолого-біохімічних ознак ідентифіковано штами, визначено їх патогенність для рослин. Досліджено антагоністичний вплив штаму Bacillus thuringiensis var. thuringiensis ІМВ В-7186 на виділені культури мікроорганізмів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Штани"

1

Ткаченко, Т. М. "Дослідження шляхів удосконалення технологічного процесу виготовлення штанів чоловічих на основі системного підходу." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/11175.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Хоменко, В. Ю. "Конструкторсько-технологічні особливості виготовлення чоловічих штанів з підігрівом." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/13661.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Житомирський, А. Б. "Розробка математичного та програмного забезпечення для автоматизованого проектування штанів для відпочинку." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/7627.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Найдюк, Ірина Іванівна. "Проєктування жіночого костюма-трансформера в спортивному стилі в художній системі «Сім’я» в умовах ПП «Улюблений стиль» м. Хмельницький." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11354.

Full text
Abstract:
В межах першого розділу виконано ситуаційний аналіз інформаційно комунікативних технологій композиційної проробки жіночих костюмів трансформерів спортивного стилю з використанням сучасних систем оцінювання якості. Розроблено моделі-пропозиції костюмів-трансформерів та варіанти їх трансформування. Розроблена конструкторська документація на базову модель костюма трансформера, яка відповідає технічним умовам конкретного замовника. Виконана технологічна проробка базової моделі костюма-трансформера. Розроблені складальні схеми обробки основних вузлів базової моделі. Рекомендований пакет матеріалів для виготовлення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Копей, В. Б., and А. Г. Панчук. "Дослідження залежності напружень в муфтовому різьбовому з’єднанні насосних штанг від характеристик матеріалів деталей з’єднання." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/12620.

Full text
Abstract:
Виявлено, що зі збільшенням міцності сталі ніпеля напруження в небезпечних зонах з’єднання зростають, а нерівномірність розподілу навантажень по виткам різьби ніпеля підвищується, особливо при малих зовнішніх навантаженнях. Підвищення міцності сталі муфти практично не впливає на напруження в небезпечних зонах ніпеля, проте підвищуються напруження в останній робочій западині муфти. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/12620
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Михайлюк, В. В. "Підвищення ефективності експлуатації різьбових з'єднань насосних штанг." Thesis, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, 2013. http://elar.nung.edu.ua/handle/123456789/4634.

Full text
Abstract:
Дисертація присвячена підвищенню ефективності експлуатації різьбових з’єднань насосних штанг. У роботі проведено аналіз умов роботи різьбових з’єднань насосних штанг, вплив експлуатаційних чинників на частоту обривів елементів колон насосних штанг, існуючі методи розрахунку навантажень та визначення напружень по витках різьби, способи зменшення нерівномірності навантаження по витках різьби з’єднання насосних штанг. Автором удосконалено методику оцінки розподілу навантажень по витках різьбового з’єднання насосних штанг. Досліджено напружено-деформований стан нових та зношених різьбових з’єднань насосних штанг з різними величинами перекриття витків за допомогою методу кінцевих елементів, напружено-деформований стан різьбового з’єднання насосних штанг при сумісній дії на нього зусиль осьового розтягу, моменту згвинчування, моменту згину, подано методику дослідження втомного руйнування їх різьбових з’єднань та розроблено заходи з метою підвищення ефективності експлуатації різьбових з’єднань насосних штанг. Результати аналітичних та лабораторних досліджень апробовані в нафтогазовидобувних підприємствах ГІАТ “Укрнафта”.
Диссертация посвящена повышению эффективности эксплуатации резьбовых соединений насосных штанг. В работе проведен анализ условий работы резьбовых соединений насосных штанг, влияние эксплуатационных факторов на частоту обрывов элементов колонн насосных штанг, существующие методы расчета нагрузок и определения напряжений по виткам резьбы, способы уменьшения неравномерности нагрузки по виткам резьбы соединения насосных штанг. Автором усовершенствована методика оценки распределения нагрузок по виткам резьбового соединения насосных штанг, что позволило учесть силы трения в резьбе и точность ее изготовления, смещение витка от изгиба, среза и радиальных деформаций, возникающие от действия сил на торцах витка и осевого сжатия или растяжения резьбы. Для верификации расчетов распределения напряжений по впадинам витков резьбы насосной штанги в данной работе выполнено сравнение результатов, полученных с помощью метода конечных элементов, аналитических выводов А.И. Биргера с предложенным уточненным методом расчета. Проведено исследование влияния предельных допусков при изготовлении на распределение напряжений в новых и изношенных резьбовых соединениях насосных штанг. Проанализировано методику определения величины износа резьбы ниппеля при свинчивании-развинчивании, затягивании и раскреплении соединений насосных штанг, предложенную С.А. Бабаяном, установлено, что с увеличением зазора в резьбовом соединении - величина износа резьбы увеличивается. В итоге установлено, что разрушение муфты насосной штанги с изношенной резьбой происходит по седьмой впадине витка ее резьбы за счет возникновения и концентрации в ней напряжений. Исследовано напряженно-деформированное состояние резьбового соединения насосных штанг при совместном действии на него усилий осевого растяжения, момента свинчивания, момента изгиба и представлена методика исследования усталостного разрушения их резьбовых соединений. С целью повышения усталостной прочности резьбовых соединений насосных штанг за счет уменьшения действия сил, которые воспринимают торцы ниппеля и муфты, предложены и исследованы новые конструкции за-резьбовых канавок. Разработан ряд мер по повышению эффективности эксплуатации резьбовых соединений насосных штанг, а именно: - установка на поверхности муфт гладких цилиндрических колец с натягом, что способствует выравниванию напряжений по виткам резьбы и уменьшению максимальных напряжения на 7 %; - рацыональный выбор моментов свинчивания резьбовых соединений насосных штанг; - использование фиксирующих колец для предотвращения само-отвинчивания и защиты от коррозии, что обеспечивает увеличение момента развинчивания соединений на 20%. Результаты аналитических и лабораторных исследований апробированы в нефтегазодобывающих предприятиях ПАО "Укрнефть". Разработанная методика расчета моментов свинчивания резьбовых соединений насосных штанг принята к внедрению в НГДУ "Надворнаянефтегаз". Использование фиксирующих колец для предотвращения самоотвинчивания и защиты от коррозии резьбовых соединений насосных штанг рекомендуется к внедрению в НГДУ "Долинанефтегаз".
Thesis is dedicated to increasing the operational efficiency of sucker rods thread connections. The paper analyzes the working conditions of the sucker rod threaded connections, the influence of operational factors on the frequency of elements breaks of the rod string, the existing methods for calculating the loads and stresses on the calculation of the threads, the ways to reduce the uneven load on the connection of the threads of sucker rods. The author has been improved method of estimating the distribution of loads on coils of sucker rods threaded connection. The stress - strain state of new and worn threads of sucker rods with different values of the overlap of turns using the finite clement method, the stress -strain state of the threaded connection of sucker rods under the joint action on his efforts axial tension, make-up torque, bending moment and the technique of study of fatigue failure of threaded connections and activities designed to improve the operational efficiency of sucker rods threaded connections have been studied. The results of analytical and laboratory research have been tested in oil and gas company JSC "Ukrnafta".
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Пушкар, П. В. "Оцінка довговічності насосних штанг з урахуванням експлуатаційних факторів." Thesis, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, 2007. http://elar.nung.edu.ua/handle/123456789/4213.

Full text
Abstract:
На основі інформації по відмовам КНШ в „Надвірнанафтогаз” здійснено статистичний аналіз аварійності елементів КНШ і визначено вплив експлуатаційних факторів на їх довговічність. Підкреслено значний вплив викривленості свердловин на частоту та розподіл відмов. Розроблено методику аналітичного розрахунку напружень і зусилля притискання КНШ до стінок насосно-компресорних труб (НКТ) на скривлених ділянках. За даною методикою проаналізовано закономірності впливу профілю свердловини та параметрів КНШ на зусилля притискання та напруження згину в НШ. Розроблено методику та необхідні засоби для дослідження впливу тертя НШ по НКТ на її корозійно-втомну довговічність. Результати досліджень дозволили зробити висновок про позитивний вплив фрикційної складової на корозійно-втомну довговічність НШ для мало скривлених свердловин (зусилля притискання до 100 Н). Значну увагу приділено розробці удосконаленого засобу вимірювання навантажень, діючих в верхній частині штангової колони, який дозволяє виділяти високочастотні цикли навантажень КНШ і проводити безпосередній запис результатів вимірювань для їх обробки на ПЕОМ. З допомогою розробленого удосконаленого динамографа з індукційним давачем переміщень проведено експериментальні дослідження з оцінки навантаженості КНШ в експлуатаційних умовах та розроблено розрахунково-експериментальний метод раціонального вибору кінематичних характеристик приводу. Удосконалено розрахункові методики оцінки впливу експлуатаційного процесу навантажування на довговічність насосних штанг, а саме, впливу багаточастотності та напружень, нижчих за границю витривалості матеріалу НШ. Розроблено розрахунково-експериментальний метод з оцінки залишкового ресурсу КНШ в конкретних умовах експлуатації.
Диссертация посвящена усовершенствованию методов оценки долговечности насосных штанг с учетом существенных эксплуатационных факторов. В первом разделе рассмотрено состояние исследований по тематике диссертационной работы. На основе информации по отказам колонн насосных штанг (КНШ) в „Надворнаянефтегаз” осуществлен статистический анализ аварийности элементов КНШ и определено влияние эксплуатационных факторов на их долговечность. Подчеркнуто значительное влияние искривленности буровых скважин на частоту и распределение отказов. Рассмотрены работы отечественных и зарубежных ученых, касающиеся прогнозирования долговечности колонны в эксплуатационных условиях. На завершение раздела обоснована актуальность темы диссертационной работы, сформулировано задачи исследований. Во втором разделе разработана методика и необходимые средства для исследования влияния трения НШ по НКТ на ее коррозионно-усталостную долговечность. Значительное внимание уделено разработке усовершенствованного средства измерения нагрузок, действующих в верхней части штанговой колонны, которое позволяет выделять высокочастотные циклы нагрузок КНШ и проводить непосредственную запись результатов измерений для их обработки на ЭВМ. В третьем разделе разработана методика аналитического расчета напряжений и усилие прижимания КНШ к стенкам насосно-компрессорных труб (НКТ) на искривленных участках. По данной методике проанализировано закономерности влияния профиля буровой скважины и параметров КНШ на усилие прижимания и напряжение изгиба в НШ. Разработан расчетно-экспериментальный метод оценки остаточного ресурса КНШ в конкретных условиях эксплуатации. Четвертый раздел посвящен экспериментальным исследованиям нагружения, долговечности и остаточного ресурса колонны насосных штанг. Проведена оценка эксплуатационной нагрузки колонны насосных штанг и его влияния на ее долговечность. Проанализированы результаты эксплуатационной нагрузки насосных штанг на работающих буровых скважинах, которые получены с помощью разработанной конструкции динамографа с датчиком малых перемещений. Разработан расчетно-экспериментальный метод определения длины хода и числа качаний насоса для заданного диаметра плунжера. С помощью данного метода возможно стабилизировать динамический уровень жидкости, т.е. согласовать приток жидкости из буровой скважины и подачу глубинного насоса. Также проведено исследования долговечности колонны насосных штанг с учетом эксплуатационного нагружения. Анализ проведенных экспериментальных исследований с помощью усовершенствованной методики прогнозирования остаточного ресурса деталей и оборудования в типичных условиях эксплуатации позволил определить параметры кинетической диаграммы коррозийной усталости насосных штанг. На основе данных параметров рассчитан остаточный ресурс штанг после определенного срока эксплуатации.
The statistical analysis of rods string (RS) elements accident rate based on breakdowns data of "Nadvirnanaftogas" is carried out and operational factors effect on rods durability is worked out. Significant influence of wells deviation on breakdowns frequency and distribution is emphasized. The method of analytical calculation of stress and RS press strain to the tubing walls on deviated parts is developed. Principles of well profile and RS parameters influence on press strain and bend strain in rods are analyzed. The method and wherewithal for research of influence of rod and tubing friction on its corrosion-fatigue durability are developed. Research results gave the possibility to conclude about positive influence of frictional constituent on rods corrosion-fatigue durability for weakly deviated wells (press strain less than 100 N). Significant attention is focused on development of improved device of loads measurement that act on the top of rod string. Improved dynamograph with induction displacement transducer allows to single out high-frequency cycles of RS loads and to conduct immediate recording of measurement results for its processing.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Климчук, Сніжана Ігорівна. "Параметри трєкторії підйому штанги у спорсменів-важкоатлетів різної статі." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11640.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота магістра складається з чотирьох розділів. Мета роботи. Визначити у спортсменів різної статі висоту підйому штанги, її траєкторію, та глибину присіду. Об’єкт дослідження: Вивчення висоти підйому штанги, її траєкторії, відхилення від траєкторії та глибина присіду. У роботі розглядаються: динаміка компонентів тренувальної роботи важкоатлетів з різною масою тіла в мезоциклах підготовки. У результаті проведених досліджень встановлено, що траєкторія підйому, висота та глибина присіду залежить від антропометричних даних спортсмена та його кваліфікації (технічної підготовки).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Бабій, Андрій Васильович. "Методи розрахунку ресурсу і вдосконалення конструкцій широкозахватних штанг сільськогосподарських обприскувачів." Diss., Тернопільський національний технічний університет ім. Івана Пулюя, 2021. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/34447.

Full text
Abstract:
У дисертаційній роботі отримано якісно нові експериментальні та теоретичні підходи щодо методів розрахунку ресурсу штанг широкозахватних сільськогосподарських обприскувачів з урахуванням експлуатаційних силових і фізико-хімічних факторів. Встановлено механізми корозійного руйнування металу каркасу секції штанги обприскувача в середовищах насичених розчинів інсектициду Нурел Д і рідкого комплексного добрива КАС-32. Проведено дослідження та оцінено вплив цих середовищ на втомну та корозійно-втомну довговічність сталі Ст3пс каркасу секції штанги, а також на характеристики її тріщиностійкості за циклічного навантаження. Побудовано розрахункову модель для визначення ресурсу роботи елементів штанг обприскувачів при циклічних експлуатаційних навантаженнях. Сформульовано метод розрахунку залишкового ресурсу штанги обприскувача за маневрового режиму навантаження на основі відомого енергетичного підходу. Запропоновано оригінальну розрахункову модель для визначення ресурсу роботи штанги при поєднанні впливу експлуатаційних силових і фізико-хімічних факторів. Сформульовано метод розрахунку залишкового ресурсу штанги при навантаженні металоконструкції за схемою маневрового режиму та врахуванні механізму дії корозійного середовища розчину інсектициду Нурел Д. Розроблено нову конструкцію підвіски штанги, яка підвищує її стабілізаційні властивості при збуренні коливань різними агрофонами, для якої побудовано оригінальні динамічні моделі її роботи. Матеріали теоретичних основ, методики розрахунків та проведення експериментальних досліджень передані та використовуються конструкторськими бюро машинобудівних заводів.
Completely new experimental and theoretical approaches to the durability calculation methods of the broadcast booms of agricultural spraying machines taking into account operational and physical-chemical factors have been obtained in the thesis under discussion. Some mechanisms of metal corrosion failure of the sprayer boom section frame in the saturated insecticide Nurelle D solutions and liquid complex fertilizer UN-32 media have been determined. The most intensive corrosion of the steel Ст3пс has been found to occur in the demineralized water. During the first 24 hours the velocity in the saturated solutions of insecticide Nurelle D and also liquid complex fertilizer UN-32 is approximately 23 and 53% lower respectively. The similar tendencies have been observed under long-term exposition conditions as well: the highest speed of steel corrosion was observed in the demineralized water, lower speed was observed in insecticide Nurelle D, and the lowest – in the liquid complex fertilizer UN-32 medium whose composition includes an inhibitor (compounds of ammonia phosphate). The necessary studies have been carried out and the influence of these media on both the fatigue and corrosion-fatigue durability of steel Ст3пс of the boom section frame and on the characteristics of its crack resistance under cyclic loading conditions as well has been estimated. It has been found that corrosion-fatigue resistance of steel Ст3пс in the corrosion media of demineralized water and in the saturated solutions of insecticide Nurelle D and liquid complex fertilizer UN-32 is being decreased in comparison with the air: the conventional border of corrosion fatigue was 1,4 times lower in the demineralized water, and in the saturated solutions of insecticide Nurelle D and liquid complex fertilizer UN-32 was 1,8 and 6,4 times lower respectively. The calculation model to determine the service life of sprayer booms components under cyclic operational load conditions has been constructed. It was found that the service life was mainly determined by the period of fatigue crack initiation which was more than twice less than the specified one. The calculation method of residual service life of the sprayer boom under maneuver loading mode conditions has been developed on the basis of the well-known energy approach. The method under discussion has revealed that the above-mentioned mode in case of sprayers broadcast booms (of certain parameters) made of steel Ст3пс can reduce its residual service life in approximately three times. A nontraditional calculation model to determine the boom service life involving the combination of operational and physical-chemical factors has been proposed. Here, the boom service life is represented as a sum of periods of crack initiation and subcritical growth in the weakest boom component. Under specified possible operational conditions (cyclic loading and corrosion medium Nurelle D) the boom service life of 836 operation hours has been found (approximately 1,5 seasons). It is completely unsatisfying service life in comparison with the standard service life of the sprayers – 7 seasons, and has proved the need of the boom vibrations removal, its strengthening and service life increase. The calculation method of the sprayer boom residual service life at the metal structure loading under maneuver mode conditions and taking into account the mechanism of insecticide Nurelle D solution corrosion medium action has been developed. It was found that under such conditions of the sprayer operation the boom residual service life was 5 times lower. A new design of the boom downpipe which has increased its stabilization characteristics under oscillations caused by different agricultural background conditions has been developed. Some completely new dynamic models of operation have been constructed for the above-mentioned boom downpipe. The theoretical papers, calculation methods and experimental tests procedures have been used by the design bureaux of machine building plants.
ВСТУП . 24 РОЗДІЛ 1. 35 АНАЛІЗ ПРОБЛЕМ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИСОКОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ ШТАНГОВИХ ОБПРИСКУВАЧІВ ПРИ ХІМІЧНОМУ ЗАХИСТІ РОСЛИН. 35 1.1 Узагальнення методів захисту рослин та оцінка ефективності роботи обприскувачів . 36 1.2 Дослідження впливу роботи розпилюючих органів на технічну ефективність обприскування . 46 1.3 Аналіз конструкцій підвісок для забезпечення стабілізації штанги у заданому положенні. 62 1.4 Дослідження характерних поломок каркасів штанг під впливом корозійно-експлуатаційних факторів. 81 1.5 Висновки до розділу 1. 88 РОЗДІЛ 2. 90 КОРОЗІЙНА СТІЙКІСТЬ СТАЛІ КАРКАСУ ШТАНГИ ОБПРИСКУВАЧА У РІДКИХ СЕРЕДОВИЩАХ КОМПЛЕКСНОГО ДОБРИВА ТА ЗАСОБУ ЗАХИСТУ РОСЛИН . 90 2.1 Корозійна активність агрохімікатів і засобів захисту рослин. 90 2.2 Об’єкт, матеріал та середовища для випробувань . 95 2.3 Методики корозійних, електрохімічних та імпедансних випробувань за дії рідких корозійно-активних середовищ. 97 2.4 Особливості корозійної та електрохімічної поведінки сталі у рідких середовищах комплексного добрива та засобу захисту рослин . 104 2.5 Корозійна стійкість покриття каркасу штанги обприскувача. 112 21 2.6 Висновки до розділу 2. 117 РОЗДІЛ 3. 119 ВПЛИВ КОРОЗІЙНО-АКТИВНИХ СЕРЕДОВИЩ НА ВТОМНЕ РУЙНУВАННЯ ТА ЦИКЛІЧНУ ТРІЩИНОСТІЙКІСТЬ КОНСТРУКЦІЙНОЇ ВУГЛЕЦЕВОЇ СТАЛІ КАРКАСА ШТАНГИ ОБПРИСКУВАЧА. 119 3.1 Об’єкти, матеріали та середовища для випробувань . 119 3.2 Методичні аспекти випробувань на втомну та корозійно-втомну довговічність, а також визначення характеристик тріщиностійкості . 120 3.3 Вплив корозійно-активних середовищ на особливості втомного руйнування тривало експлуатованої вуглецевої сталі для штанг обприскувачів . 126 3.4 Корозійно-втомна тріщиностійкість сталі каркаса штанги обприскувача . 144 3.5 Висновки до розділу 3. 148 РОЗДІЛ 4. 149 ОЦІНЮВАННЯ РЕСУРСУ (ЗАЛИШКОВОГО РЕСУРСУ) КАРКАСІВ СЕКЦІЙ ПОЛЬОВИХ ШТАНГОВИХ ОБПРИСКУВАЧІВ ЗА ЗМІННИХ В ЧАСІ НАВАНТАЖЕНЬ. 149 4.1 Основні чинники впливу на ресурс матеріалів і елементів конструкцій. 150 4.2 Застосування енергетичного підходу до дослідження втомного руйнування матеріалів. 153 4.3 Застосування енергетичних підходів в сучасній теорії тріщин . 162 4.4 Оцінка ресурсу (залишкового ресурсу) широкозахватних штанг польових обприскувачів. 173 4.5 Визначення залишкового ресурсу елементів широкозахватних штанг польових обприскувачів з малими тріщинами. 186 22 4.6 Оцінка залишкового ресурсу штанги польового обприскувача за маневрового режиму навантаження. 193 4.7 Висновки до розділу 4. 201 РОЗДІЛ 5. 202 ВПЛИВ КОРОЗІЙНО-АГРЕСИВНИХ СЕРЕДОВИЩ НА ЗАЛИШКОВИЙ РЕСУРС ШИРОКОЗАХВАТНИХ ШТАНГ ЗА МАНЕВРОВОГО РЕЖИМУ ЕКСПЛУАТАЦІЇ . 202 5.1 Стан проблеми. 203 5.2 Аналітичний опис процесів електрохімічної корозії . 209 5.3 Розподіл іонів водню в електроліті по глибині тріщини. 212 5.4 Визначення концентрації водню в зоні передруйнування біля вершини корозійно-втомної тріщини . 217 5.5 Прогнозування ресурсу (залишкового ресурсу) широкозахватних штанг польових обприскувачів з врахуванням дії корозійних середовищ. 223 5.6 Вплив корозійних середовищ, нерівностей поля і коливання штанги на її залишковий ресурс . 232 5.7 Розрахункова модель для визначення залишкового ресурсу штанги з гасниками коливань при дії корозійного середовища та нерівностей поля . 240 5.8 Висновки до розділу 5. 250 РОЗДІЛ 6. 252 ВДОСКОНАЛЕННЯ КОНСТРУКЦІЇ ШТАНГИ ШИРОКОЗАХВАТНОГО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ОБПРИСКУВАЧА. 252 6.1 Дослідження впливу коливань штанги на рівномірність обприскування сільськогосподарських культур. 252 6.2 Розробка пристроїв для стабілізації штанги . 267 6.3 Аналіз роботоздатності незалежної маятникової підвіски. 275 23 6.4 Дослідження кінематичних параметрів підвіски при маневровому режимі навантаження . 291 6.5 Дослідження згинальних коливань секцій штанги у поперечно- вертикальній площині. 298 6.6 Розрахунок та аналіз напружено-деформованого стану штанги засобами автоматизованого проектування. 306 6.7 Висновки до розділу 6. 312 РОЗДІЛ 7. 314 ПРОГРАМА, МЕТОДИКА ТА ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ШТАНГОВИХ ОБПРИСКУВАЧІВ . 314 7.1 Програма та методика проведення експериментальних досліджень штангових обприскувачів . 314 7.2 Методика підготовки тензометричного обладнання для виконання експериментальних досліджень . 322 7.3 Проведення експериментальних досліджень. 343 7.3.1 Методика та проведення натурного польового експерименту обприскувача ОШМ-600 . 343 7.3.2 Методика та проведення натурного польового експерименту обприскувачів ОПШ-3524 і ОПК-2000. 348 7.4 Лабораторні та польові експериментальні дослідження розробленої підвіски штанги обприскувача . 361 7.5 Статистична обробка результатів експерименту. 369 7.6 Висновки до розділу 7. 375 ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ ТА ВИСНОВКИ. 376 СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ. 382 ДОДАТКИ . 412
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Павленко, І. І., and Д. В. Вахніченко. "Вплив конструктивних параметрів МПС з об’єднаним розміщенням опор на кути нахилу штанг." Thesis, СумДУ, 2014. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/4729.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Штани"

1

Дудар, Є. М. Штани з Гондурасу. Київ: Український письменник, 1993.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Штани"

1

Страшнова, І. В., Н. В. Коротаєва, Н. Ю. Васильєва, М. Д. Штеніков, К. С. Потапенко, Г. В. Лісютін, М. М. Чабан, Т. В. Гудзенко, and В. О. Іваниця. "Актинобактерії Одеської затоки Чорного моря." In Мікробіологічні дослідження Чорного моря. Odesa, Ukraine: Odesa I.I. Mechnikov National University, 2021. http://dx.doi.org/10.18524/978-617-689-454-4.3.

Full text
Abstract:
У цьому розділі наведено результати виявлення актиноміцетів в біологічних обростаннях природного черепашнику, бетонних споруд і мідій Одеської затоки Чорного моря та описана таксономічна різноманітність і основні біологічні властивості 53 досліджених штамів. При рості на різних поживних середовищах виділені штами актиноміцетів утворюють субстратний і повітряний міцелії, демонструючи різноманіття морфологічних типів. Деякі штами утворюють водорозчинні і меланоїдні пігменти на відповідних середовищах. Ізольовані актиноміцети ростуть у температурному діапазоні 10 °С - 45 °С. Більшість штамів актиноміцетів добре ростуть у присутності NaCl у концентрації до 9%. Досліджені штами утилізують різні запропоновані джерела вуглецю, демонструючи значну метаболічну активність. Найбільш вживаним субстратом для актиноміцетів із черепашнику є лактоза, для актиноміцетів із бетону – рамноза, для актиноміцетів із мідій – цукроза. Попередня ідентифікація за порівнянням спектрів жирних кислот дозволила встановити що ізольовані штами актиноміцетів з різними індексами подібності відносяться до двох родівStreptomyces і Nocardiopsis, із суттєвим домінуванням представників роду Streptomyces. У жирнокислотних спектрах досліджених актиноміцетів роду Streptomyces присутні ізомери розгалужених насичених і ненасичених жирних кислот із загальною кількістю атомів вуглецю від 10 до 17. Виявлення і виділення актиноміцетів із об’єктів Чорного моря сприятиме подальшому вивченню екологічної ролі цих бактерій в морському середовищі, їх різноманітності, розподілу, умов культивування, еволюційних механізмів пристосування до життя в морі та оцінці біотехнологічного потенціалу до продукції нових біологічно активних метаболітів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

"Между щитом и мечом: молодежь в ГДР и политика безопасности Штази." In Sicherheitskulturen im Vergleich, 132–42. Verlag Ferdinand Schöningh, 2014. http://dx.doi.org/10.30965/9783657777211_009.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Штеніков, М. Д., and В. О. Іваниця. "Аеробні споротвірні бактерії глибоководних осадів Чорного моря." In Мікробіологічні дослідження Чорного моря. Odesa, Ukraine: Odesa I.I. Mechnikov National University, 2021. http://dx.doi.org/10.18524/978-617-689-454-4.4.

Full text
Abstract:
З глибоководних відкладень Чорного моря виділено ізоляти споротвірних бактерій, які методом аналізу профілів жирних кислот віднесено до 14 видів родів Bacillus, Paenibacillus та Brevibacillus. Виділені бактерії охарактеризовані за антагоністичною активністю по відношенню до опортуністичних патогенів людини. За результатами скринінгу було відібрано Bacillus velezensis ONU 553, B. pumilus ONU 554та B. subtilis ONU 559. Загальні характеристики геномів цих бактерій укладаються в діапазон значень, властивий відповідним видам. Методом рідинної хромато-масспектрометрії у бактерій штаму Bacillus velezensis ONU553 виявлено та ідентифіковано 90, B. pumilus ONU 554 – 33, B. subtilis ONU 559 - 43 екзометаболіти. Серед них виявлено антибіотики класів ліпопептидів та амікумацинів, а також пентапептид GPFPI. Виявлені сполуки, які ідентифіковані для бацил вперше, потребують подальшої верифікації. Для ряду сполук вперше ідентифіковано біосинтетичні генні кластери. Розраховані за профілями жирних кислот індекси термофільності та аналіз амінокислотних спектрів за методом Moura (в авторській модифікації) вказують на неаборигенність штамів B. velezensis ONU 553 та B. subtilis ONU 559 для донних відкладень. Виділені і вивчені штами морських бактерій поповнили Колекцію морських мікроорганізмів Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, а отримані дані щодо геномів та екзометаболомів морських бактерій можуть слугувати науковою основою для розробки нових фармацевтичних препаратів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Штани"

1

Дмитриев, Г. Е. "О совершенствовании конструкции келли-штанги." In XVIII Всероссийская научно-практическая конференция молодых ученых, аспирантов и студентов в г. Нерюнгри, с международным участием, посвященной 25-летию со дня образования Технического института (филиала) СВФУ. Технический институт (ф) СВФУ, 2017. http://dx.doi.org/10.18411/svfu-2017-044.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Мамедова, Земфіра, and Єлизавета Трикоцька. "ОБРАЗНО-ГЕОГРАФІЧНІ УЯВЛЕННЯ ПРО СПОЛУЧЕНІ ШТАТИ АМЕРИКИ." In THEORETICAL AND EMPIRICAL SCIENTIFIC RESEARCH: CONCEPT AND TRENDS. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-10.12.2021.v3.49.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography