Academic literature on the topic 'Шлюбні'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Шлюбні.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Шлюбні"

1

Сафончик, О. "Щодо аналізу сімейного законодавства з метою здійснення класифікації правових наслідків припинення шлюбних відносин." Юридичний вісник, no. 1 (July 31, 2020): 58–64. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i1.1560.

Full text
Abstract:
Сьогодні Українська держава, перебуваючи на шляху до євроінте-грації, з метою вдосконалення та уніфікації норм і положень інституту сімейного права в частині нормативно-правового регулювання припинення шлюбних правовідносин і їх класифікації вживає заходів щодо врахування сформованих європейськими органами стандартів і правових традицій. Конституція України, ЦК України, СК України містять у собі цілий перелік норм, спрямованих на захист прав і свобод осіб, які перебувають у шлюбних правовідносинах, а також на регулювання правовідносин подружжя; осіб, котрі перебувають у фактичних шлюбних відносинах (конкубінаті); осіб, які перебувають у релігійному шлюбі; осіб, що є цивільними партнерами, тощо, на принципах взаємоповаги особистих немайнових і майнових прав, які виникають після виникнення шлюбних правовідносин. Слід ураховувати, що соціально-економічні зміни, які відбулися в Україні, справили вирішальний вплив на розвиток шлюбних правовідносин. Шлюбні правовідносини - це наслідок застосування норм сімейного законодавства до конкретних відносин у сфері шлюбу і сім'ї. Шлюбні правовідносини є основою розвитку і становлення суспільства та регламентуються положеннями сімейного права. Однак, ураховуючи деякі зміни традиційної моделі соціальної поведінки людей у частині сімейних і шлюбних правовідносин, що відбулися у деяких зарубіжних країнах, у т. ч. в окремих країнах-членах ЄС, актуальним сьогодні є дослідження класифікації правових наслідків, які виникають унаслідок припинення шлюбних правовідносин. Шлюбні правовідносини, вступ у шлюб, припинення шлюбних правовідносин, створення фактичних шлюбних відносин (конкубінату),релігійний шлюб, цивільне партнерство тощо визначаються безліччю обставин політичного, ідеологічного й економічного змісту. Зростання числа припинення шлюбу, а також дедалі більше поширення т. зв. фактичних шлюбів, тобто перебування фізичних осіб у конкубінаті, релігійному шлюбі й у стосунках як цивільні партнери, викликає обґрунтовані побоювання у представників різних суспільних наук.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сафончик, О., and О. Шамота. "ОСОБИСТІ НЕМАИНОВІ ПРАВА ЧОЛОВІКА І ЖІНКИ, ЩО ПЕРЕБУВАЮТЬ У ФАКТИЧНИХ ШЛЮБНИХ ВІДНОСИНАХ." Юридичний вісник, no. 2 (July 5, 2021): 54–61. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i2.2142.

Full text
Abstract:
Незважаючи на значну розпов- сюдженість фактичних шлюбних відносин в українському суспіль­стві, законодавство України поки не забезпечує достатнього право­вого регулювання цих відносин, а доктрина національного права не надає вичерпних пояснень задля чіткого розуміння відмінностей між «фактичним шлюбом» та «зареєстрованим шлюбом». Відтак ціла низка проблем потребує юри­дичного вирішення та зумовлює актуальність дослідження. Дослідивши наукові праці укра­їнських дослідників у сфері права, дійдемо висновку, що для позна­чення цього явища в юридичній літературі використовується широкий спектр термінів, зокрема «фактичне подружжя», «подружжя де-факто», «фактичні шлюбні від­носини», «незареєстрований шлюб», «конкубінат», «співжиття» тощо. Крім того, також вживається хиб­ний, на нашу думку, термін «цивіль­ний», або «громадянський» шлюб у розумінні незареєстрованих держа­вою шлюбних відносин. Зустрічаємо також визначення, що «фактичні шлюбні відносини» - це «особисті немайнові відносини, а також відносини щодо спільно набутого майна та взаємного утримання між жінкою та чолові­ком, які проживають однією сім'єю, не перебувають у шлюбі між собою та в будь-якому іншому шлюбі». Однак чи можемо ми розраховувати на те, що такі відносини будуть забезпечуватись та захищатися на належному рівні. Тому питання врегульованості особистих немай- нових правовідносин «фактич­ного подружжя» й досі лишається відкритим, та потребує конкре­тизації і подальшого втілення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Грицишина, Л. В. "ПРИПИНЕННЯ ШЛЮБУ ШЛЯХОМ РОЗІРВАННЯ В СІМЕЙНОМУ ПРАВІ УКРАЇНИ." Прикарпатський юридичний вісник, no. 6(35) (May 7, 2021): 34–37. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i6(35).681.

Full text
Abstract:
Грицишина Л. В. Припинення шлюбу шляхом розі­рвання в сімейному праві України. - Стаття. Статтю присвячено питанням припинення шлюбу шляхом розірвання в сімейному праві України. Наголо­шено, що принципом правового регулювання розірван­ня шлюбу повинна бути нейтральність закону щодо юридичних доказових причин розлучення: право не має впливати на рішення подружжя про розірван­ня шлюбу (ні сприяти розлученню, ні перешкоджати йому), оскільки розлучення - справа в найвищому рів­ні приватна. Аналіз судових рішень, винесених у спра­вах за позовами про розірвання шлюбу, доводить їх типовість та поширення таких «шаблонних» формулю­вань, як «шлюбні відносини між сторонами фактично припинилися через різні погляди на життя» або «судом установлено, що наразі подружні відносини між сторо­нами припинені, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить їхнім інтересам, сторо­ни не бажають зберегти шлюб, позивач на розірванні шлюбу наполягає, відповідач проти розірвання шлюбу не заперечує». Підкреслено, що це дозволяє порушу­вати питання щодо того, чи взагалі необхідно зазна­чати причини, які підштовхнули сторін до подання звернення про припинення шлюбу (хоча процесуальне законодавство вимагає у разі спору про право наводити докази, на які посилається сторона). Зазначено, що розповсюдженою формальною при­чиною розірвання шлюбу є посилання колишнього по­дружжя на факти «подружньої зради», що охоплене правовою категорією «негідна поведінка у шлюбі». На жаль, визначення негідної поведінки не міститься у су­часному законодавстві. Критерії негідності поведінки подружжя сьогодні оцінює суд із позицій моральності, але факти, які доводять непривабливість учинків ко­гось із подружжя в шлюбі, має доводити в суді сторона подружжя-позивач. Пропонуємо тлумачити «негідну поведінку» через факти ігнорування сімейних обов’язків; перебу­вання працездатної особи на утриманні без достатніх на те причин; зловживання спиртними напоями або наркотичними засобами; насильницькі дії (примушу­вання, побиття), особливо щодо дітей; навмисні дії одного з подружжя, що перешкоджають іншому здійс­нювати своє право на духовний та фізичний розвиток, на здобуття освіти, вияв своїх здібностей, на створення умов для праці та відпочинку. З огляду на наше дослідження, наголосимо, що з’ясування причин розірвання шлюбу може мати міс­це у суді в обов’язковому порядку під час поширення на шлюбний договір можливостей регулювання окре­мих особистих немайнових прав поряд із майновими.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лисенкова, Ірина Петрівна, and Віктор Анатолійович Пустовойтенко. "ПСИХОЛОГІЧНИЙ ТРЕНІНГ ЯК ЗАСІБ ПІДГОТОВКИ МОЛОДІ ДО ШЛЮБНО-СІМЕЙНИХ ВІДНОСИН." Дніпровський науковий часопис публічного управління, психології, права, no. 6 (February 28, 2022): 90–96. http://dx.doi.org/10.51547/ppp.dp.ua/2021.6.14.

Full text
Abstract:
У статті здійснено теоретичний аналіз проблематики вибору шлюбного партнера молоддю, визначено такі провідні психологічні чинники цього процесу: фізична і фізіологічна зрілість; сексуальна, соціальна та педагогічна, а також господарська, інструментальна і психологічна готовність. Установлено, що сучасний шлюб усе менше регламентується економічними чи політичними чинниками, не залежить від чіткого розподілу праці або ієрархії авторитету, оскільки нормативний тиск суспільства на стан шлюбності послаблюється. Такий стан речей спонукає до того, що провідними детермінантами, які впливають на прийняття рішення щодо одруження, стають духовна близькість, кохання, єдність цінностей і світосприймання. Представлено результати емпіричного дослідження, які дали змогу виявити провідні ціннісні орієнтації на шляху підготовки молоді до шлюбно-сімейних стосунків. Виявлено, що майбутні шлюбні партнери серед ціннісно-мотиваційних компонентів віддають перевагу коханню, взаєморозумінню і взаємоповазі. Крім того, визначено високі рівні «розуміння» та «емоційного тяжіння», а також середній рівень «поваги» у студентів молодших курсів до потенційних партнерів шлюбно-сімейних стосунків. Випробувано застосування проєктивної методики задля діагностики емоційно-регулятивного компоненту психологічної готовності молоді до вступу у шлюбно-сімейні відносини, а саме асоціативне відношення емпіричної бази досліджуваних до таких категорій, як «сім’я», «шлюб», «Я». З метою оптимізації ставлення учасників тренінгу до самих себе, підвищення ефективності їх взаємодії із потенційним партнером у різних життєвих ситуаціях, усвідомлення та інтеріоризування цінності взаємного кохання і спільності поглядів як основи довготривалих шлюбно-сімейних стосунків представлено тренінгову програму «Формування психологічної готовності молоді до шлюбу» та визначено ефективність її використання. Окреслено перспективу подальшої роботи, яка полягає у з’ясуванні зв’язку між готовністю молодих людей до шлюбно-сімейних відносин та особливостями гендерної ідентичності молоді.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гавриловська, К. П., and І. М. Павлюк. "ПСИХОЛОГІЧНИЙ ДОБРОБУТ ЖІНОК ІЗ РІЗНИМ ІНДЕКСОМ СЕКСУАЛЬНОСТІ." Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Психологія, no. 3 (February 17, 2022): 45–49. http://dx.doi.org/10.32782/psy-visnyk/2021.3.9.

Full text
Abstract:
У статті розкрито особливості взаємозв’язку між рівнем психологічного добробуту жінок та їх сексуальністю. Подана в статті інформація свідчить про те, що психологічний добробут жінок пов’язаний із різноманітними психологічними феноменами та соціальними умовами життя. Психологічний добробут є інтегральним психічним феноменом, що характеризує успішне функціонування особистості в соціальному середовищі, супроводжується позитивним емоційним тоном, функціональним станом організму та задоволеністю життям. Визначено, що переживання жінками психологічного добробуту пов’язане зі шлюбним статусом та наявністю дітей: найвищий рівень психологічного добробуту мають жінки старшого віку, які вже виростили своїх дітей і перебувають у шлюбі / стосунках. Найменш психологічно благополучними є самотні жінки без дітей. Самотні матусі демонструють більш високий рівень психологічного добробуту, ніж самотні або «шлюбні» жінки без дітей. За допомогою кореляційного аналізу з’ясовано, що існує слабкий зв’язок між рівнем психологічного добробуту та індексом жіночої сексуальності: чим вищий індекс сексуальності жінки, тим вищим є рівень її психологічного добробуту. Із рівнем сексуальності найбільше корелюють такі показники психологічного добробуту: позитивні стосунки з іншими людьми, наявність цілей у житті та самоприйняття (позитивне ставлення до себе і до свого минулого). Також установлено наявність безпосереднього зв’язку між показниками психологічного добробуту жінок та рівнем задоволеності шлюбом: чим вищий рівень задоволеності шлюбом, тим вищий рівень психологічного добробуту жінок. Загалом, переживання психологічного добробуту жінками залежить не лише від рівня сексуальності, а й від комплексу соціальних та соціальнопсихологічних чинників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Аніщук, Н. В. "Полігамія в Індії: ґендерно-правовий аспект." Наукові праці Національного університету “Одеська юридична академія” 27 (January 18, 2021): 3–12. http://dx.doi.org/10.32837/npnuola.v27i0.674.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню полігамії в Індії, яка розглядається у контексті питань Тендерної рівності та Тендерної дискримінації у шлюбі. Ґендерно-правовий аналіз, покладений в основу дослідження, дає змогу подивитися на проблему полігамії з позиції прав жінок. Наводиться позиція, згідно з якою інститут багатоженства ототожнюється з обмеженням прав і свобод жінок. Констатується, що досі багато західних дослідників і представників міжнародних правозахисних і неурядових організацій ототожнюють полігамію із соціальною несправедливістю і порушенням прав жінок. На увагу заслуговує Індія, яка провела правові реформи з метою встановлення Тендерної рівності у шлюбі. Сучасна Індія вибрала правовий курс на перехід від полігамії до моногамії, а це сприятиме насамперед захисту прав індійських жінок у шлюбі. Полігамія -санкціонована суспільством можливість чоловіка або жінки мати декілька шлюбних партнерів одночасно. Інакше кажучи, полігамія - багатошлюбність. Може виступати у формі полігінії (коли чоловік має кілька жінок) чи поліандрії (коли жінка має кілька чоловіків). До недавнього часу у шлюбно-сімейному праві Індії поряд із моногамією допускалися обидва варіанти полігамії: полігінія та поліандрія. В Індії полігамія законодавством була дозволена. Число дружин було визначено Законами Ману для кожної варни. Інститут багатоженства був поширений серед більшості громад на території країни й особливо в індійських князівствах. Звичай полігамії належав до вищих верств суспільства. Бідні люди дуже рідко мали декілька дружин - тільки якщо у першої не було дітей або вона була хвора, одружувалися вдруге. В Індії полігінія зберігалася протягом багатьох століть. Проте з часом інститут багатоженства почав поступово витіснятися моногамним шлюбом. Перші кампанії щодо скасування полігінії розгорнулися у ХІХ ст. У статті аналізується розвиток законодавства Індії щодо ліквідації полігамії. Окрему увагу приділено питанню поліандрії в Індії, яка практикується у деяких народів. Зазначається, що це явище характерне для бідних верств суспільства. Робиться висновок, що де-юре в ХХІ ст. для всіх громадян Індії встановлене загальне сімейне право, а це означає моногамію у шлюбі. Проте де-факто зберігаються полігамні шлюби, попри закріплення принципу Тендерної рівності на конституційному рівні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Міщук, Інна Володимирівна, and Сніжана Сергіївна Соломко. "ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ ПОНЯТТЯ «ФІКТИВНИЙ ШЛЮБ»." Дніпровський науковий часопис публічного управління, психології, права, no. 5 (February 1, 2022): 87–91. http://dx.doi.org/10.51547/ppp.dp.ua/2021.5.13.

Full text
Abstract:
За останні десятиліття все більшого поширення набуває процедура укладання фіктивного шлюбу, який за своєю правовою природою порушує законодавчі норми. Фіктивний шлюб часто є інструментом для досягнення своїх корисливих цілей. Незважаючи на популяризацію такого явища, у законодавстві досі немає чітко визначених правових норм, які регулювали би такий вид шлюбних відносин. Це дозволяє особам укладати фіктивний шлюб для досягнення особистих потреб: отримання громадянства, права виїзду за кордон, вирішення житлового питання тощо. Популяризація укладання фіктивних шлюбів відбувається на тій підставі, що за таке діяння не передбачається ні адміністративна, ні кримінальна відповідальність. Відсутність у законодавстві юридичної відповідальності за укладання фіктивного шлюбу сприяє поширенню такого процесу, який негативно впливає на інститут сімейного права, економіку країни і соціум загалом. Досліджено правову природу фіктивного шлюбу, причини виникнення і поширення фіктивного шлюбу; наведено дефініцію поняття «фіктивний шлюб»; перераховано ознаки фіктивного шлюбу, причини укладання у сучасних умовах; проведено аналіз покарання за укладання фіктивного шлюбу за кордоном; визначено підстави, перелік можливих наслідків укладання такого шлюбу, правове регулювання фіктивного шлюбу чинним законодавством; наведено й проаналізовано практику суду у справах про визнання шлюбу фіктивним; зазначено поширені проблеми доказування фіктивності шлюбу. Зроблено висновок, що фіктивним є шлюб, який укладається без наміру створити сім’ю, а мотиви укладення такого шлюбу не несуть юридичне значення. Фіктивний шлюб укладається задля реалізації певних особистих потреб. У такому разі варто передбачити відповідальність за укладання такого виду шлюбів. Було б доцільно також розширити сферу повноважень у законодавстві України задля доказування укладання фіктивного шлюбу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Дячук, Л. В. "Шлюбні заборони у візантійській правовій культурі." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Філософія. Політологія, Вип. 102 (2011): 14–19.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Дячук, Л. "Шлюбні "табу" у візантійській правовій культурі." Про українське право, Число 3 (2008): 216–37.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

V.V., Shevchuk. "SPECIFICITY OF INFLUENCE OF CHILDREN WITH COMPLEX DEVELOPMENTAL DISORDERS ON MARRIAGE RELATIONS IN THEIR FAMILIES." Scientic Bulletin of Kherson State University. Series Psychological Sciences, no. 4 (December 1, 2021): 179–85. http://dx.doi.org/10.32999/ksu2312-3206/2021-4-23.

Full text
Abstract:
Purpose. The purpose of the article is to highlight the results of a study of the impact of children with complex developmental disorders on the marital relationship of their parents.Methods. To achieve this goal and solve problems, the following psychodiagnostic tools were used: the scale “Marital Relations” according to the method “Incomplete sentences” and the scale of perception of self, marriage partner and other men and women according to the Semantic Differential of C.Osgood. The Mann-Whitney test was used to verify the reliability of the obtained data.Results. The study of marital relationships was conducted with 288 parents with children with complex developmental disorders (among them 152 raising children with complex speech and mental retardation and 136 parents of children with musculoskeletal disorders and oligophrenia), who formed the main group, and 184 parents of children without disabilities, who acted as a control group. According to the analysis of the research results, the following general characteristics can be distinguished:− marital relations in families with children with complex developmental disorders are less harmonious, less favorable, with a complicated intimate life and more tense compared to families raising children without developmental disabilities. Mothers of children with musculoskeletal disorders and oligophrenia show a particularly negative attitude towards marital relations, although their husbands consider them to be strong and active individuals;− self-esteem of mothers of children with complex developmental disorders is not homogeneous: underestimated - in those who raise a child with musculoskeletal disorders and oligophrenia and adequate - in women who have a child with complex speech defects and mental retardation;− men who raise children with complex developmental disorders also have low self-esteem, are not purposeful and less active than parents of children with normative development;− mothers and fathers explain their unrealized plans by failed marital and family relationships and their child’s shortcomings.Conclusions. The appearance in the family of a child with complex developmental disorders mainly has a negative effect on the marital relationship of parents, changing the perceptions of the couple about the environment, about themselves, each other and affects the relationship between them.Key words: child with complex developmental disorders, complex speech defects, oligophrenia, marital relations. Метою статті є висвітлення результатів дослідження особливостей впливу дітей із комплексними порушеннями розвитку на шлюбні стосунки їх батьків.Методи. Для досягнення поставленої мети та вирішення завдань використано такий психодіагностичний інструментарій: шкала «Подружні стосунки» за методикою «Незакінчені речення» і шкали сприймання себе, шлюбного партнера та інших чоловіків і жінок за семантичним диференціалом Ч. Осгуда. Для перевірки достовірності отриманих даних застосовувався критерій Манна-Уїтні.Результати. Дослідження шлюбних взаємин було проведене з 288 батьками, які мають дітей з комплексними порушеннями розвитку (серед них – 152 виховують дітей зі складними мовленнєвими вадами та розумовою відсталістю і 136 – із порушеннями опорно-рухового апарату та олігофренією), які склали основну групу, а також з 184 батьками дітей без вад розвитку, які виконували роль контрольної групи. За аналізом результатів дослідження можна виокремити такі загальні характеристики: – шлюбні стосунки у сім’ях, де є діти з комплексними порушеннями розвитку, менш гармонійні, менш сприятливі, з ускладненим інтимним життям та більш напружені порівняно із сім’ями, які виховують дітей без вад розвитку. Особливо виражене негативне ставлення до шлюбних стосунків демонструють матері дітей з порушеннями опорно-рухового апарату та олігофренією, хоча чоловіки вважа-ють їх сильними та активними особистостями;– самооцінка матерів дітей з комплексними порушеннями розвитку є неоднорідною: занижена – у тих, які виховують дитину з порушеннями опорно-рухового апарату та олігофренією, адекватна – у жінок, які мають дитину зі складними мовленнєвими вадами та розумовою відсталістю;– чоловіки, які виховують дітей з комплексними порушеннями розвитку, мають також занижену самооцінку, нецілеспрямовані та менш активні, ніж батьки дітей з нормативним розвитком;– матері та батьки пояснюють свої нереалізовані плани невдалими шлюбно-сімейними стосунками та вадами своєї дитини.Висновки. Поява в сім’ї дитини з комплексними порушеннями розвитку переважно негативно позначається на шлюбних стосунках батьків, змінюючи уявлення подружжя про оточення, себе, один одного, та впливає на взаємини між ними.Ключові слова: complex developmental disorders, complex speech disorders, oligophrenia, musculoskeletal disorders, marital relations.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Шлюбні"

1

Біцак, Д. В., Тетяна Анатоліївна Кобзєва, Татьяна Анатольевна Кобзева, and Tetiana Anatoliivna Kobzieva. "Укладання шлюбу за участю іноземного елементу." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41650.

Full text
Abstract:
У сучасних умовах активної міграції, розвитку туризму, напливу біженців і переселенців спостерігається збільшення кількості шлюбів, що укладаються українськими громадянами з іноземцями в Україні. Щороку все більше українських громадян вступає у шлюбні відносини на територіях інших держав, найчастіше другою стороною цих відносин є громадяни держав Європи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дегтярьова, Лариса Іванівна, Лариса Ивановна Дегтярева, Larysa Ivanivna Dehtiarova, and І. О. Дзигал. "Гумор і загальна характеристика німецьких та українських шлюбних оголошень." Thesis, Видавництво СумДУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/26222.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Івщенко, А. С. "ШЛЯХИ ВИВЧЕННЯ ШЛЮБНО-СІМЕЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ: МОДЕЛЬ ПАРТНЕРСЬКОЇ ВЗАЄМОДІЇ У ШЛЮБІ." Thesis, Національний авіаційний університет, 2012. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/30163.

Full text
Abstract:
ПОЛІТ. Сучасні проблеми науки. Гуманітарні науки: тези доповідей ХІІ міжнародної науково-практичної конференції молодих учених і студентів, м. Київ, 4-5 квітня 2012 р., Національний авіаційний університет / редкол. М.С. Кулик [та ін.]. – К. : НАУ, 2012. – 108с.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Івщенко, А. С. "ШЛЯХИ ВИВЧЕННЯ ШЛЮБНО-СІМЕЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ: МОДЕЛЬ ПАРТНЕРСЬКОЇ ВЗАЄМОДІЇ У ШЛЮБІ." Thesis, Національний авіаційний університет, 2012. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/49135.

Full text
Abstract:
ПОЛІТ. Сучасні проблеми науки. Гуманітарні науки: тези доповідей ХІІ міжнародної науково-практичної конференції молодих учених і студентів, м. Київ, 4-5 квітня 2012 р., Національний авіаційний університет / редкол. М.С. Кулик [та ін.]. – К. : НАУ, 2012. – 108с.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Баєнко, О. С., Тетяна Анатоліївна Кобзєва, Татьяна Анатольевна Кобзева, and Tetiana Anatoliivna Kobzieva. "Співвідношення моралі та права в цивільному та релігійному шлюбі." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41647.

Full text
Abstract:
Інститут сім’ї знаходиться у теперішньому кризисному стані, що спонукає державу змінювати свої правові засади, що до укладання шлюбу. Розробляються різні види покращення сімейного життя подружжя та відносин у ньому. Велике значення у розвитку та покращенні сімейного життя це зміна виду шлюбу. Для збереження сімейних цінностей створення міцних сімей необхідно визнання державою такого виду шлюбу як релігійний. Саме визнання релігійного шлюбу на державному рівні може врятувати сімейні відносини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Голубенко, В. В. "Типологія шлюбів у сучасному суспільстві." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/14260.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Сергієнко, Б. Б., Сергій Іванович Денисенко, Сергей Иванович Денисенко, and Serhii Ivanovych Denysenko. "Міжнародно-правове співробітництво України та Туреччини у сфері регулювання шлюбно-сімейних відносин." Thesis, Сумський державний університет, 2019. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/77856.

Full text
Abstract:
Розірвання шлюбу за українським правом та правом Туреччини викликає безпосередній інтерес, в силу дослідження фактично одного й того самого інституту, який по-різному врегульовує шлюбно-сімейні відносини. Також постає логічне запитання про те, яким чином врегульовувати процес розірвання шлюбно-сімейних відносин між громадянами України та Туреччини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Петяк, О. В., and O. V. Petiak. "Психологічні особливості дефініції ревнощів та їх корекція у шлюбних партнерів." Дисертація, Хмельницький національний університет, 2020. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/9685.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Кoзaчyк, A. С. "Тенденції розвитку сучасних шлюбно-сімейних відносин." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/8310.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Білоножко, Є. П. "Шлюбно-родинні взаємини як об"єкт філософського осмислення." Diss. of Candidate of Philosophical Sciences, КНУТШ, 2010.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Шлюбні"

1

Петренко, І. М. Шлюбно-сімейні відносини українців у другій половині 18 ст. Полтава: РВВ ПУСКУ, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Петренко, І. М. Шлюбно-сімейні відносини в повсякденному житті мирян Російської держави XVIII ст. Vol. 2. Полтава: РВВ ПУЕТ, 2010.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Петренко, І. М. Шлюбно-сімейні відносини в повсякденному житті мирян Російської держави XVIII ст. Vol. 1. Полтава: РВВ ПУЕТ, 2010.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Співак, В. М. Законодавство України про шлюб і сім`ю. Київ: Наукова думка, 1998.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Співак, В. М. Законодавство України про шлюб і сім`ю. Київ: Наукова думка, 1998.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Співак, В. М. Законодавство України про шлюб і сім`ю. Київ: Наукова думка, 1998.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Бедрій, Р. Конституційно-правові основи громадянства України. Львів, 2006.

Find full text
Abstract:
У посібнику з позицій нового законодавства України розглянуто основи таких галузей права як конституційне, трудо-ве, цивільне, екологічне, шлюбно-сімейне, адміністративне, кримінальне та система правоохоронних органів і судочинства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Кодекс про шлюб та сім`ю України. Київ: ІнЮре, 2001.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Кодекс про шлюб та сім`ю України. Київ: Дія, 2000.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Кодекс про шлюб та сім"ю України. Київ: Атіка, 2000.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Шлюбні"

1

Buletsa, S. B., and I. E. Revutska. "ІНСТИТУТ ЗАРЕЄСТРОВАНОГО ПАРТНЕРСТВА ТА ФАКТИЧНІ ШЛЮБНІ ВІДНОСИНИ В УКРАЇНІ І КРАЇНАХ-ЧЛЕНАХ ЄС: ПОНЯТТЯ Й ОСОБЛИВОСТІ." In MODERN RESEARCHES: PROGRESS OF THE LEGISLATION OF UKRAINE AND EXPERIENCE OF THE EUROPEAN UNION, 480–511. Izdevniecība “Baltija Publishing”, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-43-3/1.27.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Taran, O. S. "ПРИМУШУВАННЯ ДО ШЛЮБУ: СІМЕЙНО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ." In MODERN RESEARCHES: PROGRESS OF THE LEGISLATION OF UKRAINE AND EXPERIENCE OF THE EUROPEAN UNION, 972–89. Izdevniecība “Baltija Publishing”, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-43-3/2.21.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

МУШКЕВИЧ, Мирослава. "ЗГУРТОВАНІСТЬ ТА ІЄРАРХІЯ ШЛЮБНОЇ ПІДСИСТЕМИ СІМЕЙ, ЩО МАЮТЬ ПРОБЛЕМНИХ ДІТЕЙ." In SCIENTIFIC RESEARCH OF THE XXI CENTURY.VOLUME 1. GS publishing service, 2021. http://dx.doi.org/10.51587/9781-7364-13302-2021-001-409-414.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Шлюбні"

1

Авраменко, Світлана. "ШЛЮБНІ ІКОНИ КІН. ХVІІІ – 2-Ї ПОЛ. ХХ СТ. ІЗ ФОНДОВОГО ЗІБРАННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО ІСТОРИКО-ЕНТОГРАФІЧНОГО ЗАПОВІДНИКА «ПЕРЕЯСЛАВ»." In GRUNDLAGEN DER MODERNEN WISSENSCHAFTLICHEN FORSCHUNG. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-10.09.2021.85.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Грицишина, Л. В. "Стан припинення шлюбів в Україні та його наслідки." In EUROPEAN POTENTIAL FOR THE DEVELOPMENT OF LEGAL SCIENCE, LEGISLATION AND LAW ENFORCEMENT PRACTICE. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-040-7-19.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Федоренко, А. Ф., and Т. І. Ханецька. "Психологічні особливості позитивного ставлення особистості до шлюбу." In INNOVATIVE PROJECTS AND PROGRAMS ON PSYCHOLOGY, PEDAGOGY AND EDUCATION. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-173-2-2.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Заплітна, Ірина, and Вікторія Слотюк. "ДЕЯКІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ В МІЖНАРОДНОМУ ПРИВАТНОМУ ПРАВІ." In MODALITĂȚI CONCEPTUALE DE DEZVOLTARE A ȘTIINȚEI MODERNE. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/20.11.2020.v4.13.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Воробець, Наталія. "КОЛІЗІЙНЕ РЕГУЛЮВАННЯ УКЛАДАННЯ ТА ПРИПИНЕННЯ ШЛЮБУ У МІЖНАРОДНОМУ ПРИВАТНОМУ ПРАВІ." In НАУКОВИЙ ПРОСТІР: АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ, ДОСЯГНЕННЯ ТА ІННОВАЦІЇ, chair Ірина Заплітна. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/02.10.2020.v2.12.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Думанівська, А. Я. "Розгляд судами справ про розірвання шлюбу у західних областях УРСР в 1944–1953 рр." In LEGAL SCIENCES: RESEARCH AND EUROPEAN INNOVATIONS. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-074-2-3.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography