Academic literature on the topic 'Ходова система'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Ходова система.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Ходова система"

1

Бричук, Б. В. "Автоматизація пастеризації яблучного соку." Automation of technological and business processes 13, no. 1 (April 19, 2021): 58–63. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v13i1.2002.

Full text
Abstract:
Здоров'я - безцінне надбання не тільки кожної людини, але і всього суспільства. Для підтримки здоров`я людини на певному рівні, необхідно включати в раціон харчування фруктові та овочеві соки, зокрема яблучний сок, який має високі споживні властивості. Збереження цих властивостей можна забезпечити лише за рахунок автоматичного керування технологічним процесом виробництва яблучного соку. Автоматичне керування процесом пастеризації яблучного соку – одне з найбільш складних та важливих завдань, оскільки забезпечує дотримання технологічного регламенту термічної обробки яблучного соку. Процес пастеризації яблучного соку, як об'єкт керування являє собою складну динамічну систему. Аналіз існуючих систем автоматичного керування пастеризацією яблучного соку демонструє певні недоліки і ставить задачі наступної розробки. В Одеській національній академії харчових технологій, на кафедрі автоматизація технологічних процесів і робототехнічних систем розроблено новий спосіб пастеризації яблучного соку, з використанням каскадної системи автоматичного регулювання, яка зменшує запізнення в контурі регулювання температури пастеризації, що підвищує якість готового продукту, продуктивність процесу та знижує його енергоємність. Результати структурно-параметричного синтезу і аналізу розробленої системи автоматичного керування підтверджують переваги запропонованого підходу. Побудована каскадна система автоматичного регулювання забезпечує високу динамічну точність керування розглянутим технологічним процесом. Розроблене автоматизоване робоче місце оператора-технолога і наладчика системи автоматичного керування в SCADA-системі дозволяє зручно і ефективно спостерігати та керувати ходом процесу пастеризації яблучного соку. Подальший розвиток питання автоматизації керування процесом пастеризації яблучного соку знайде в магістерській випускній роботі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кожушко, Андрей. "Вплив перемінної маси рідкого вантажу на динамічну навантаженість ходової системи транспортованих агрегатів." Науковий жарнал «Технічний сервіс агропромислового лісового та транспортного комплексів», no. 21 (December 7, 2020): 75–86. http://dx.doi.org/10.37700/ts.2020.21.75-86.

Full text
Abstract:
Постійне нарощування сільськогосподарської продукції змушує аграріїв використовувати в транспортних роботах, як автомобільну, так і тракторну техніку. Тому, створюючи нову тракторну техніку, виробники намагаються задовольнити експлуатаційні показники руху. При дослідженні транспортної роботи, що використовується в агропромисловому комплексі спостерігається виникнення проблеми при русі колісного трактора з причіпними та/або напівпричіпними цистернами, які частково заповнені рідиною. Оскільки в тракторних цистернах відсутні внутрішні перегородки, тоді перевезення частково заповненої рідким вантажем цистерни призведе до виникнення суттєвих вільних коливань. Така тенденція разом з закономірним нарощуванням транспортної швидкості призводить до поздовжньої та поперечної нестабільності, що сприяє підвищенню як енергетичних витрат, так і аварійних ситуацій (відбувається вплив на плавність руху, керованість та стійкість транспортного засобу, підвищення динамічної навантаженості ходової системи, тощо). Метою роботи є дослідження динамічної навантаженості ходової системи причіпної та напівпричіпної цистерни при виконанні транспортної роботи колісним трактором. Задля вирішення поставленої мети необхідно: оцінка динамічної навантаженості ходової системи агрегатів (тракторних цистерн) при виконанні транспортної роботи колісним трактором; виконати аналіз впливу конструктивних показників підвіски напівпричіпної цистерни з метою зменшення динамічної навантаженості ходової системи колісного трактора. При вирішенні поставленої мети використовувалась методика, яка передбачала математичне моделювання повздовжнього руху колісного трактора з цистернами різного об’єму наповнення. Використана модель враховує перерозподіл рідини у цистерні, яка викликана коливаннями оболонки, з використанням характеристики поверхневих хвиль Релея. Проведення аналізу динамічної навантаженості ходової системи тракторних цистерн базувалося на визначенні сили, що створюється пневматичними шинами коліс. Як результат, отримано дані теоретичного дослідження, які відображають вплив перерозподілу рідини в напівпричіпній цистерні на показник динамічної навантаженості ходової системи цистерн. Також встановлено, що для зменшення амплітуди динамічної навантаженості ходової системи напівпричіпної цистерни доцільно в конструкцію впроваджувати елементи демпфірування (амортизатори). При підборі пружних характеристик підвіски напівпричіпної цистерни необхідно проводити комплексне дослідження з визначення динамічної навантаженості на ходову систему, адже некоректний підбір жорсткості підвіски може призвести до потрапляння резонансної зони динамічної навантаженості в діапазон транспортних швидкостей руху.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

НАЛОБІНА, Олена, Микола ГОЛОТЮК, Олег БУНДЗА, Олександр ГЕРАСИМЧУК, Віталій ПУЦЬ, Олександр ШОВКОМУД, and Віктор МАРТИНЮК. "Дослідження динамічних процесів у рушії мінітрактора." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, no. 12 (November 21, 2019): 14–21. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v1i12.19.

Full text
Abstract:
Ходові системи сільськогосподарських тракторів мають техногенний вплив на ґрунт. За умови багатократноговпливу погіршуються його фізико-механічні та агротехнічні властивості. Внаслідок переущільнення ґрунту, утворення коліїпогіршується якість виконання технологічних операцій, пов’язаних із обробітком ґрунту, посівом та збиранням врожаю. Зметою зменшення негативного впливу металевих гусениць на ґрунт застосовують рушії з гумовометалевими елементами(наприклад, шарнірами), гумовометалеві гусениці, пневмогусениці, гумовоармовані гусениці, еластичні траки гусениць.Не зважаючи на досвід, накопичений у сільськогосподарському машинобудуванні, проектування конструкційгусеничних рушіїв з гумовими та гумовоармованими елементами вимагає подальшого проведення значного об’єму науково-дослідних робіт як теоретичного так й експериментального характеру.Одним із актуальних напрямків є дослідження перехідних процесів у системі рушія гусеничних машин. Під часзміни напрямку руху, на початку руху, гальмуванні виникають значні динамічні навантаження, що перевищують статичні.Потреба в аналізі перехідних процесів пов’язана, зокрема з тим, що продуктивність та енерговитрати машини залежать відчасу їхнього протікання.У даній статті розглянуто початок руху гусеничного рушія для мінітрактора з еластичною гусеницею з метоюотримання диференційних рівнянь, які описують динамічний процес в механічній системі. В основу досліджень покладенорозроблену авторами методику для вирішення задач підвищення тягово-пружинних характеристик мінітрактора шляхомрівномірного розподілу тиску з боку гусеничного рушія на ґрунт, підвищення плавності ходу та маневреності на ділянках ізскладним рельєфом. Ключові слова: рушій, механічна система, кінетична енергія, узагальнена сила, робота, навантаження, перехідний процес.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Петров, Л. М., and Ю. М. Петрик. "ТЕОРІЯ КОЛІСНОГО РУШІЯ ВАНТАЖНОГО АВТОМОБІЛЯ З РОЗШИРЕНИМИ ЕНЕРГЕТИЧНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ." Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Mechanization and Automation of Production Processes, no. 4 (46) (April 7, 2022): 35–41. http://dx.doi.org/10.32845/msnau.2021.4.5.

Full text
Abstract:
Характер сучасних технологічних операцій за допомогою мобільних енергетичних засобів (МЕЗ) вимагає високої їх мобільності та працездатності. Переміщення МЕЗ в більшості випадків, як правило, здійснюється в несприятливих дорожніх умовах, бездоріжжі з мінімальним використанням допоміжних засобів поліпшення пересуванню автомобіля та засобів «стримання» рухомості. Від МЕЗ залежить безпосередньо і підтримання якості виконання самих технологічних операцій, зокрема як тягове навантаження, так і систем підтримки сили тяги, швидкості руху. Виходячи з цього, новітні технології поліпшення пересування МЕЗ є запорукою успішного проведення технологічних операцій. Основними напрямками реалізації цієї мети є: глибока модернізація наявних ходових систем автомобільної та допоміжної техніки з використанням новітніх технологій, що доведе їх технологічну придатність до можливості та рівня стандартів Європейського Союзу. Створення українського МЕЗ може бути розміщене на базі повнопривідного шасі, що створене за спеціальними технічними вимогами до конструктивного удосконалення ходової системи. МЕЗ яке буде призначене для монтажу чи під’єднання установок спеціального призначення – колісний рушій з глибокою модернізацією. Такий рушій може бути обладнаний спеціальною біговою доріжкою для переміщення динамічної ваги, що дозволяє зменшити буксування і забезпечення стабілізації заданого напрямку руху. У такій глибокій модернізації конструкції передбачено кріплення важеля для керуванням підпружиненими динамічними вагами. Така технологія переміщення автомобіля за допомогою навантаження колісного рушія дозволяє кочення колеса та його навантаження зробити більш м’якішим, що зменшує шум при пересуванні та більш якісно використовувати технологічне тягове навантаження. Складено математичну модель руху МЕЗ з колісним рушієм навантаженим динамічними вагами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Фомін, О. В., А. О. Ловська, Д. І. Скуріхін, and В. В. Бондаренко. "Багатофункціональний пристрій для контролю технічного стану ходових частин вагонів в експлуатації." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 1(265) (March 16, 2021): 128–32. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2021-265-1-128-132.

Full text
Abstract:
В публікації подані результати дослідження впливу засобів контролю технічного стану та технічної діагностики на експлуатаційну готовність залізничного рухомого складу. В результаті показано, що для збільшення коефіцієнта готовності потрібно прагнути не тільки до збільшення напрацювання на відмову вузлів вагона, але й до скорочення часу змушеного простою вагона на операціях технічного обслуговування і ремонту. Застосування сучасних засобів контролю технічного стану ходових частин вагонів дозволяє значно скоротити час змушеного простою вагонів. З’ясовано, що важливим напрямком вдосконалення системи технічного обслуговування і ремонту вагонів є широке впровадження об'єктивних методів і автоматизованих засобів технічної діагностики і контролю. Зазначено, що під час зупинок поїздів на станціях технічне обслуговування носить суб’єктивний характер, а якість суб'єктивного діагностування або контролю технічного стану має дуже великий розкид, так як залежить від стану і досвіду оглядача, змінюється від умов погоди і пори доби, тощо. Для удосконалення технології технічного обслуговування, автоматизації та переважного виключення суб'єктивних методів контролю технічного стану запропоновано застосування багатофункціонального пристрою оглядача вагонів на основі технологій автоматизованого контролю технічного стану та ідентифікації рухомого складу залізниць під час зупинок поїздів на станціях. Відмічено, що впровадження на залізницях систем автоматичної ідентифікації рухомого складу сприяє оперативному доступу до інформації про параметри вагонів в реальному режимі часу, тому очікується, що завдяки поєднанню систем контролю технічного стану та автоматичної ідентифікації стане можливим впровадження нових концепцій системи технічного обслуговування та ремонту, підвищення експлуатаційної готовності рухомого складу залізниць.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Kryachok, Serhiy, Olena Boiko, and Lyudmila Mamontova. "ВРАХУВАННЯ ВИМОГ ІКАО СТОСОВНО МІСЦЕВОСТІ ТА ПЕРЕШКОД У РАЙОНАХ АЕРОПОРТУ ДЛЯ ЇХ КАРТОГРАФУВАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ В ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 3(21) (2020): 301–9. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2020-3(21)-301-309.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. У межах Державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року в Україні згідно з наказом Державної авіаційної служби України No 582 від 13.05.2019 року введено нові авіаційні правила стосовно обслуговування аеронавігаційною інформацією. Авіаційні правила розроблено з урахуванням законодавства Європейського Союзу, документів Євроконтролю, Стандартів та рекомендованої практики ІСАО. Постановка проблеми. Нині для оперування аеронавігаційною інформацією удосконалюються спеціалізовані геоінформаційні системи. Вони дозволяють підвищити ступінь автоматизації управління аеронавігацією в районах аеропорту, прискорити процес розробки та випуску необхідних документів, підвищити їхню якість та, в підсумку, підвищити оперативність прийняття рішень та зменшити ризик позаштатних ситуацій.Аналіз останніх досліджень і публікацій.Були розглянуті останні публікації у відкритому доступі, які присвячені використанню спеціалізованих геоінформаційних систем для оперування аеронавігаційними даними. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Аналіз публікацій дозволяє зробити висновок про необхідність підпорядкування документації для розробки сучасних аеронавігаційних геоінформаційних систем вимогам ІКАО. Згідно з наказом Державної авіаційної служби України No 582 до переліку аеронавігаційних карт, що підлягають публікації, належать електронна карта місцевості та перешкод у районах аеропорту та наповнення баз даних ГІС актуальними даними про якісні та кількісні характеристики місцевості та перешкод. Мета статті. Головною метою статті є аналіз нормативних документів ІКАО та Евроконтролю стосовно характеристик місцевості та перешкод у районах аеропорту, дані про які комплектуються в базу даних спеціалізованих ГІС.Виклад основного матеріалу. Розглянуто поділ повітряного простору країни на окремі райони: район 1 – вся територія держави: район 2 – територія вузлового диспетчерського району, район 3 – територія обабіч злітно-посадкової смуги, територія 4 – майданчик на торці злітно-посадкової смуги, обладнаний для виконання точних за-ходів на посадку по категорії II або III. Наведено вимоги до кількісних характеристик та атрибутивної інформації для відображення місцевості та перешкод в аеронавігаційних даних відповідно до районів аеропорту. Як система відліку для визначення широт і довгот перешкод чи об’єктів місцевості в міжнародній аеронавігації використовується система координат WGS-84 за версією (G1150) та ITRF 2000, а для визначення висоти взято середній рівень моря (MSL). Для переходу від геодезичних висот до висот відносно середнього рівня моря використовується гравітаційна модель Землі EGM-96, на основі якої розробляються та використовуються регіональні або місцеві моделі геоїду в районах аеропорту, які уточнюють дані EGM-96. Висновки відповідно до статті. Виконано аналіз нормативних документів ІКАО та Евроконтролю стосовно якісних та кількісних вимог щодо даних про місцевість та перешкоди, що складають бази даних аеронавігаційних ГІС, залежно від районів аеропорту – для вибору методів їх картографування. Для визначення планового положення перешкод чи об’єктів місцевості в міжнародній аеронавігації застосовується система координат WGS-84 за версією (G1150) та ITRF 2000, а висота відраховується від середнього рівня моря. Для цього використовується гравітаційна модель Землі EGM-96, яка уточнюється на місцевому рівні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Баранмаа, Аясмаа Данзы-Белековна. "Взаимодействие традиционного и нового музыкального языка в народных и авторских песнях периода Тувинской Народной Республики." New Research of Tuva, no. 3 (September 5, 2020): 178–88. http://dx.doi.org/10.25178/nit.2020.3.13.

Full text
Abstract:
В статье анализируются тувинские народные и первые авторские песни периода Тувинской Народной Республики с точки зрения внедрения европейской мажоро-минорной системы в традиционный музыкальный язык тувинцев, который относится к ангемитонно-пентатонической ладовой системе. Именно в авторском композиторском творчестве начала ХХ века семиступенные лады мажора и минора впервые нашли свое применение. Методологической базой для исследования послужили принятые в российском музыкознании принципы комплексного анализа, учитывающего разные параметры музыкальной выразительности. Новые тексты легко сочинялись на характерные мелодии кожамык (припевки) и кыска ыр (коротких песен), для которых присущи ритмическая четкость и равномерность. Особенностью музыкального языка песен рассматриваемого периода является заметное расширение музыкального диапазона мелодий, использование широких мелодических ходов, наличие не типовых мелодических оборотов. Особо привлекает внимание песня «Кайгамчыктыг Интернационал» («Дивный Интернационал») — один из ярких образцов традиционного музыкального фольклора. Рассматривается композиторский опыт М. Мунзука, В. Кок-оола, А. Лаптана. В их творчестве можно обнаружить следование традиционным народным песням и первые попытки освоения новых жанров (марша, гимнической песни, вальса), характерных для них ритмов, мажорных и минорных ладов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Будзинская, Ольга Владимировна. "Кадровое обеспечение стратегических проектов нефтегазовых компаний: элементы корпоративной среды и метод оценки." Microeconomics 98, no. 3 (June 16, 2021): 65–74. http://dx.doi.org/10.33917/mic-3.98.2021.65-74.

Full text
Abstract:
В нефтегазовой отрасли полным ходом идут процессы цифровой трансформации, требующие постоянного обновления компетенций персонала. Система подготовки кадров не справляется с задачей обеспечения опережающего образования. Высокотехнологичные отрасли испытывают кадровый голод. Корпоративные университеты более динамичны в своем развитии и способны быстро рефлексировать на внешние изменения. Цель исследования заключается в выявлении элементов корпоративной среды, наличие которых позволяет компаниям обеспечить кадрами стратегические проекты. В настоящее время к наиболее значимым элементам автор относит систему управления знаниями; HR-аналитику на основе предиктивной аналитики и анализа больших данных (Big Data); применение иммерсивных образовательных технологий; обучающее рабочее место и затраты на обучение персонала. На основе балльно-факторного анализа автор разработал методику оценки роли корпоративного университета в кадровом обеспечении стратегических проектов компании. На основе полученных результатов удалось проранжировать зарубежные и российские нефтегазовые компании по их способности обеспечить стратегические проекты персоналом с требуемым набором компетенций.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Chaban, S., and A. Kovra. "ВПЛИВ КОНСТРУКЦІЙНИХ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ФАКТОРІВ НА ЗАПАС ХОДА ЕЛЕКТРОАВТОМОБІЛІВ." Аграрний вісник Причорномор'я, no. 95 (February 24, 2020): 210–19. http://dx.doi.org/10.37000/abbsl.2019.95.29.

Full text
Abstract:
У статті приводиться аналіз розвитку електроавтомобілів в Україні, використання яких збільшується і в агропромисловому комплексі, що обумовлено можливістю зарядки акумуляторів в міжзмінний час та використання нетрадиційних джерел енергії. Використання електроавтомобілів обумовлено їх економічністю порівняно з традиційним автомобілями та меншими затратами на технічне обслуговування. Технічна досконалість електроавтомобілів проявляється в подальшому покращені конструкції та технології їх виготовлення. Конструктивна досконалість проявляється в зменшені деталей, вузлів та агрегатів, так як у електроавтомобіля відсутній двигун внутрішнього згоряння, система охолодження з радіатором, коробка передач, зчеплення та механічна трансмісія, компактність за рахунок спрощення конструкції тримальної системи, трансмісії, форми кузова та рівномірним розподілом навантаження. Важливою конструктивною технічною характеристикою електроавтомобілів являється їх економічність, яка оцінюється питомою витратою електроенергії та запасом ходу. В статі розрахунковим шляхом досліджується вплив експлуатаційних факторів на питому витрату електроенергії та запас ходу. Показано вплив швидкості руху, прискорення, коефіцієнта опору коченню, величини підйому, наявності вітру та температури навколишнього середовища на показники економічності. Приведені розрахунки показують кількісні величини впливу експлуатаційних факторів на економічність електроавтомобілів. Дані розрахунків можуть бути використанні при виборі режимів руху в експлуатації, а також в учбовому процесі при проектуванні електроавтомобілів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Дем’яненко, Віктор Михайлович. "МОДЕЛЬ АДАПТИВНОЇ НАВЧАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ ВІДКРИТОЇ ОСВІТИ." Information Technologies and Learning Tools 77, no. 3 (June 19, 2020): 27–38. http://dx.doi.org/10.33407/itlt.v77i3.3603.

Full text
Abstract:
У статті зазначено, що основною ознакою сучасного навчання є його персоналізована спрямованість, налаштованість навчального процесу до індивідуальних потреб учня. Таке навчання є адаптивним. На сьогодні переважна більшість навчального контенту для адаптивного навчання характеризується досить примітивним зворотним зв’язком між персональними потребами учня та адаптуванням навчання залежно до цих потреб. Як правило, цей зв’язок ґрунтується на аналізі процесу вивчення учнем поданого матеріалу, результатів тестових завдань та незначних суб’єктивних факторів. Водночас сучасні адаптивні технології дозволяють більш глибоко визначати ситуаційний стан процесу навчання та індивідуальні особливості і характеристики учня. На наш погляд, для розв’язання такої задачі повинні бути закладені інструменти та технології врахування індивідуально-типологічних особливостей учня, можливості стеження за ходом мислення учня, адаптивної аналітики процесу навчання. Зазначається, що одним з перспективних напрямків забезпечення умов адаптивного навчання має бути створення адаптивних навчальних систем, функціонування яких забезпечується технологіями з використанням штучного інтелекту. Акцентовано, що використання штучного інтелекту в адаптивних навчальних системах допомагає персоналізувати навчальний підхід до кожного учня для того, щоб зробити навчання максимально ефективним. Також зазначається, що впровадження штучного інтелекту має бути спрямоване на збереження і примноження всіх сильних аспектів учителя. Результативність цього процесу багато в чому залежить не тільки від того, які і скільки ІКТ застосовуються в освітніх середовищах, а й наскільки досконало ними володіють учні, педагоги, науково-методичні працівники та організатори освітнього процесу, наскільки активно й педагогічно виважено такі технології застосовуються. З огляду на зазначені проблеми, запропоновано і обґрунтовано концептуальну модель адаптивної навчальної системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Ходова система"

1

Бомащук, Роман Володимирович, and Roman Volodymyrovych Bomashchuk. "Проект дільниці ремонтного цеху для діагностики, технічного обслуговування та поточного ремонту гальмівного механізму автомобіля КрАЗ-6510 з дослідженням нерівномірності дії гальмівної системи." Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2020. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/33524.

Full text
Abstract:
Роботу виконано на кафедрі автомобілів Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Міністерства освіти і науки України. Захист відбудеться 21 грудня 2020 р. о 09:30 годині на засіданні екзаменаційної комісії № 10 у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Текстильна, 28, навчальний корпус № 9, ауд. 106.
В кваліфікаційній роботі розроблено технологію технічного обслуговування та поточного ремонту гальмівного механізму автомобіля КрАЗ-6510, а також досліджено нерівномірність дії гальмівної системи.
The qualification work developed the technology of maintenance and ongoing repair of the brake mechanism of the krAZ-6510 car, as well as the unevenness of the braking system.
ВСТУП 7 1 ЗАГАЛЬНО-ТЕХНІЧНИЙ РОЗДІЛ 9 1.1 Характеристика АТП 9 1.2 Аналіз виробничо-технічної бази АТП 12 1.3 Причини зниження ефективності гальмівних систем 19 1.4 Висновки та постановка задачі на кваліфікаційну роботу 22 2 ТЕХНОЛОГІЧНИЙ РОЗДІЛ 2.1 Технологічний розрахунок виробничої програми технічного обслуговування автомобілів 24 2.2 Вдосконалення технологічного процесу проведення поточного ремонту гальмівних систем вантажних автомобілів 29 2.2.1 Робоча гальмівна система 29 2.3 Розрахунок кількості технологічного обладнання дільниці по ремонту гальмівних систем 34 2.4 Розрахунок площі дільниці ремонту гальмівних систем 36 2.5 Планувальне рішення дільниці по ремонту 36 3 КОНСТРУКТОРСЬКИЙ РОЗДІЛ 3.1 Основні складові гальмівної системи 38 3.1.1 Компресор 38 3.1.2 Регулятор тиску із запобіжним клапаном 38 3.1.3 Подвійний захисний клапан 39 3.1.4 Двохмагістральний перепускний клапан 40 3.1.5 Передня гальмівна камера 40 3.1.6 Гальмівна камера з пружинним енергоакумулятором 41 3.2 Технічна характеристика і опис конструкції обладнання 41 3.2.1 Стенд розбирання-збирання маточини з гальмівним барабаном 41 3.2.2 Стенд для зрізання гальмівних накладок з колодок 43 3.3 Розрахунок вузлів пропонованого технологічного устаткування 44 3.3.1 Розрахунок пневмомеханічного підйомника стенду розбирання-збирання маточини з гальмівним барабаном 44 3.4 Оцінювання економічної ефективності інновації 47 4 НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ РОЗДІЛ 4.1 Причини виникнення нерівномірності гальм 56 4.2 Діагностичні параметри гальмівних систем 60 5 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ 5.1 Аналіз небезпечних і шкідливих виробничих чинників 67 5.2 Заходи з цивільного захисту при надзвичайних ситуаціях 69 5.3 Розрахунок по шуму 71 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ 73 БІБЛІОГРАФІЯ 74 ДОДАТКИ
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Мамонтов, Анатолій Геннадійович. "Поліпшення показників плавності ходу та динамічної навантаженості ходових систем колісних тракторів на транспортних роботах." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/42966.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.22.02 – автомобілі та трактори. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2019 р. Дисертація присвячена поліпшенню експлуатаційних властивостей колісного трактора в агрегаті з напівпричепом при русі на транспортних режимах за рахунок обладнання переднього моста комбінованою пневморесорною підвіскою та визначення її раціональних параметрів. Для вирішення поставленої задачі в роботі проаналізовані сучасні тенденції використання колісних тракторів під час перевезення вантажів, котрі є основною сільськогосподарською продукцією, а також продукцією призначеною для забезпечення виробничих процесів сільськогосподарських підприємств. Визначено основні вимоги, які висуваються до конструкції тракторів, які застосовуються в якості транспорту в сільськогосподарській галузі. Розглянуто тенденції розвитку конструкцій систем підресорювання колісних тракторів з урахуванням виконання вантажоперевезень із підвищеними транспортними швидкостями. Виконано аналіз методів і конструктивних засобів поліпшення плавності ходу й зниження динамічної навантаженості ходових систем. Визначено експлуатаційні вимоги, які висуваються до підвісок колісних тракторів. А також встановлені шляхи поліпшення показників плавності ходу на основі вдосконалення систем підресорювання. У рамках дослідження складена узагальнена математична модель поздовжньо-кутових, вертикальних і поздовжніх коливань машино-тракторного агрегату на базі колісного трактора з напівпричепом, яка дозволяє досліджувати плавність ходу й динамічну навантаженість ходової системи. Складена математична модель доповнена математичними моделями пневматичної шини, пневматичного гумово-кордового пружного елемента й тяглово-зчіпного пристрою. Це дозволяє врахувати наявність демпфірування в пневматичній системі комбінованої пневморесорної підвіски, найбільш повно оцінити вплив нелінійності пружних і дисипативних характеристик шини та пневмобалона, а так само наявність зазору в тяглово-зчіпному пристрої на показники плавності ходу й динамічну навантаженість ходової системи колісного трактора. Для найбільш повної оцінки плавності ходу й динамічної навантаженості ходової системи колісного трактора обладнаного різними типами систем підресорювання математична модель реалізована в детермінованій постановці з мікропрофілем, який відповідає різним дорожнім покриттям. Для зниження динамічної навантаженості ходової системи й поліпшення параметрів плавності ходу машино-тракторного агрегату на базі колісного трактора та напівпричепа, була розроблена комбінована пневморесорна підвіска, яка встановлена на передній міст трактора. При розробці регульованої пневморесорної підвіски використовувалися серійні вузли та деталі підвіски з листовими металевими ресорами. Пневморесорна підвіска розміщена в габаритних розмірах серійної підвіски, та складається з листових металевих ресор й двохсекційних пневмобалонів з додатковими повітряними резервуарами. Для збільшення демпфування в підвісці, в трубопроводі на вході до додаткових резервуарів було встановлено дроселі. При зростанні статичного навантаження на передній міст регулятор положення рами за допомогою клапану автоматично забезпечує надходження стисненого повітря до пневмобалонів по трубопроводах, а при її зменшені – випуск повітря до атмосфери. Таким чином забезпечується підтримання постійного зазору між пружним упором стискання та переднім мостом. З метою найбільш повної оцінки властивості конструкції розробленої пневморесорної підвіски та її досконалості при використанні трактора проведено експериментальні дослідження машино-тракторного агрегату в різних експлуатаційних умовах. Результати отримані під час проведення натурного експерименту дали можливість підтвердити достовірність теоретичних досліджень, та оцінити адекватність математичної моделі використовуваної для вивчення взаємозв’язків між параметрами конструкції підвіски та її експлуатаційними показниками. Також була запропонована методика проведення експериментальних досліджень по визначенню демпфування в пневматичній системі комбінованої пневморесорної підвіски, методика визначення параметрів плавності ходу та динамічної навантаженості ходової системи машино-тракторного агрегату при виконанні транспортних робіт. Під час проведення натурного експерименту визначено ступень дисипації в пневморесорній підвісці при різних прохідних перетинах дроселя, а також при різних об’ємах додаткових резервуарів, та визначено раціональний діаметр перехідного перетину дроселя. Проведена оцінка плавності ходу та динамічної навантаженості ходової системи машино-тракторного агрегату обладнаного серійною ресорною підвіскою, комбінованою пневморесорною підвіскою з гідравлічними амортизаторами та без гідравлічних амортизаторів, при русі трактора по дорозі з асфальтним і ґрунтовим покриттям, а саме проведена порівняльна оцінка пневматичного й гідравлічного демпфірування, порівняльна оцінка плавності ходу трактора із серійною та пневморесорними підвісками, шляхом визначення параметрів низькочастотних коливань у характерних точках трактора. Також визначена динамічна навантаженість ходової системи трактора оснащеного різними системами підресорювання. Для вимірів результатів експерименту, а саме для реєстрації параметрів низькочастотних коливань використовувався вимірювальний комплекс, що складається з вібровимірювальної апаратури. Для реєстрації динамічного навантаження передніх й задніх коліс трактора використовувалися тензодатчики, наклеєні на рукавах мостів, при цьому тензометричні датчики збиралися в тензометричні мости сигнал з котрих надходив до фіксуючої апаратури. На підставі аналізу отриманих даних встановлено, що застосування комбінованої пневморесорної підвіски з гідравлічними амортизаторами в порівнянні із серійною ресорною підвіскою дозволяє знизити величини середньоквадратичних прискорень у характерних точках трактора й знизити динамічне навантаження, що діє на колеса машино-тракторного агрегату. Проведено теоретичні дослідження, які дозволили дати об'єктивну оцінку впливу типу підвіски та її конструктивних параметрів на плавність ходу й динамічну навантаженість ходової системи колісного трактора. Визначено шляхи вдосконалення системи підресорювання й розроблені рекомендації з вибору раціональних параметрів підвіски. На підставі аналізу проведених експериментальних досліджень динамічних процесів, які виникають під час руху колісного трактора в агрегаті з напівпричепом, встановлено, що результати теоретичних розрахунків якісно й кількісно відображають характер зміни та рівень показників плавності ходу й динамічної навантаженості ходової системи машино-тракторного агрегату. Також підтверджені рекомендації щодо обраних раціональних параметрів системи підресорювання переднього мосту колісного трактора. Згідно рекомендацій найкращі показники плавності ходу та динамічної навантаженості ходової системи колісного трактора з шарнірно-зчленованою рамою на транспортних роботах досягаються при наступних обґрунтованих основних конструктивних параметрах комбінованої пневморесорної підвіски: діаметр прохідного перетину дроселя 9 мм, що забезпечує максимальне повітряне демпфірування в пневматичній системі та коефіцієнт загасання ψ=0,21; об’єм додаткових резервуарів Vd =40·10ˉ³ м³ на сторону; тиск у пневматичній системі 0,27 МПа; величина коефіцієнта загасання гідравлічного амортизатора ψа=0,21.
The dissertation for obtaining a scientific degree of Candidate of Science (Technology) on the specialty 05.22.02 – automobiles and tractors. –National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", Kharkiv, 2019. The dissertation is devoted to improving the operational properties of a wheeled tractor in an aggregate with a semi-trailer during the driving in transport modes, due to the equipment of the front axle with a combined air spring suspension and determining its rational parameters. To solve this problem we have analyzed the current tendencies in the application of wheeled tractors in the transportation of the main agricultural products, as well as products intended to support the production processes of agricultural enterprises. The basic requirements for the construction of tractors used as a transport in the agricultural sector have been defined. The tendencies of development of designs of suspension systems of wheel tractors with consideration of performance of cargo transportation with the increased transport speeds have been considered. The analysis of methods and constructive approaches of improving the smoothness of the course and reducing the dynamic load of the running systems have been performed. The operational requirements for suspension wheeled tractors have been defined. There are also ways to improve the smoothness of the course based on the improvement of the suspension systems. In the framework of the study a generalized mathematical model of longitudinal-angular, vertical and longitudinal oscillations of a machine-tractor unit based on a wheeled tractor with a semi-trailer, which allows to investigate the smooth running and the dynamic load of the running system, is drawn up. The mathematical model is completed with mathematical models of pneumatic tire, pneumatic rubber-cord elastic element and traction coupling. This allows to take into account the presence of damping in the pneumatic system of the combined pneumatic spring suspension, to fully assess the influence of nonlinearity of the elastic and dissipative characteristics of the tire and the pneumatic cylinder, as well as the presence of a gap in the traction-coupling device on the trajectory of smooth running and dynamic load. For the most completed evaluation of the smooth running and dynamic loading of the running system of a wheeled tractor equipped with different types of suspension systems, a mathematical model is implemented in a deterministic formulation with micro-profiles corresponding to different road surfaces. To reduce the dynamic load of the running system and improve the parameters of the smooth running of the machine-tractor unit based on the wheeled tractor and semi-trailer, a combined pneumatic spring suspension have been developed, which was mounted on the front axle of the tractor. Developing the adjustable pneumatic spring suspension we used serial units and suspension parts with sheet metal springs. The pneumatic spring suspension is housed in the overall dimensions of the serial suspension, and consists of sheet metal springs and two-section pneumatic cylinders with additional air tanks. In order to increase the damping in the suspension, throttles were installed in the pipeline at the inlet to the additional tanks. As the static load on the front axle increases, the regulator of the frame position by means of a valve automatically ensures the supply of compressed air to the air cylinders through the pipelines, and with its reduction – the release of air to the atmosphere. This ensures that there is a constant gap between the elastic compression stop and the front axle. With the purpose of the most complete evaluation of the design properties of the developed pneumatic spring suspension and its perfection when using the tractor, experimental studies of the machine-tractor unit under different operating conditions have been performed. The results obtained during the full-scale experiment made it possible to confirm the validity of theoretical studies and to evaluate the adequacy of the mathematical model used to study the relationship between the suspension structure parameters and its performance. Also, a method of conducting experimental studies to determine the damping in the pneumatic system of the combined pneumatic spring suspension, the method of determining the parameters of smooth running and the dynamic load of the running system of the machine-tractor unit in the performance of transport works was also proposed. During the full-scale experiment, the degree of dissipation in the pneumatic spring suspension was determined at different throttle cross-sections, as well as at different volumes of additional tanks, and the rational diameter of the throttle cross-section was determined. The estimation of the smoothness of the course and the dynamic loading of the running system of the machine-tractor unit equipped with a serial spring suspension, combined pneumatic spring suspension with hydraulic shock absorbers and without hydraulic shock absorbers, when driving the tractor on the road with asphalt comparative estimation of the smooth running of the tractor with serial and pneumatic spring suspensions, by determining the parameters of low-frequency oscillations at the characteristic points of the tractor. The dynamic loading of the running gear of the tractor equipped with various suspension systems is also determined. To estimate the results of the experiment, namely to record the parameters of low-frequency oscillations, a measuring complex consisting of vibration measuring equipment was used. To register the dynamic load of the front and rear wheels of the tractor were used strain gauges glued to the sleeves of the bridges, while the strain gauge sensors were collected in the strain gauge bridges signal from which came to the fixing equipment. Being based on the analysis of the obtained data, it has been found out that the application of a combined pneumatic spring suspension with hydraulic shock absorbers in comparison with the serial spring suspension allows to reduce the magnitude of the rms acceleration at the characteristic points of the tractor and to reduce the dynamic load acting on the wheels of the machine-tractor. Theoretical researches allowed to give an objective estimation of influence of a type of a suspension bracket and its design parameters on smoothness of a course and dynamic loading of a running system of a wheel tractor are carried out. Ways to improve the suspension system were identified and recommendations were made for choosing rational suspension parameters. Based on the analysis of the experimental studies of the dynamic processes that occur during the movement of a wheeled tractor in a semi-trailer unit, it is established that the results of theoretical calculations qualitatively and quantitatively reflect the nature of the change and the level of smoothness and dynamic load of the running gear of the machine-tractor system. Recommendations for the selected rational parameters of the front axle suspension system of the wheeled tractor have been also confirmed. According to the recommendations, the best performance of smooth running and dynamic loading of the running system of the wheeled tractor with the articulated frame on the transport works are achieved with the following substantiated basic design parameters of the combined pneumatic spring suspension: diameter of the throttle cross-section 9 mm, which provides the maximum air damping in the pneumatic system and attenuation coefficient ψ=0,21; volume of additional tanks Vd =40·10ˉ³ m³ per side; pressure in the pneumatic system 0,27 MPa; the value of the damping coefficient of the hydraulic shock absorber ψа=0,21.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мамонтов, Анатолій Геннадійович. "Поліпшення показників плавності ходу та динамічної навантаженості ходових систем колісних тракторів на транспортних роботах." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/42962.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.22.02 – автомобілі та трактори. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2019 р. Дисертація присвячена поліпшенню експлуатаційних властивостей колісного трактора в агрегаті з напівпричепом при русі на транспортних режимах за рахунок обладнання переднього моста комбінованою пневморесорною підвіскою та визначення її раціональних параметрів. Складено узагальнену математичну модель поздовжньо-кутових, вертикальних та поздовжніх коливань машино-тракторного агрегату на базі колісного трактора в агрегаті з напівпричепом, яка дає змогу дослідити плавність ходу та динамічну навантаженість ходової системи з урахуванням нелінійності пружних та дисипативних характеристик підвіски, а також конструктивних характеристик тягово-зчіпного пристрою. Виконано теоретичні дослідження, котрі дозволили дати об'єктивну оцінку впливу типу підвіски та її конструктивних параметрів на плавність ходу й динамічну навантаженість ходової системи колісного трактора. Визначено шляхи вдосконалювання системи підресорювання та її раціональні параметри. На основі експериментальних досліджень підтверджено достовірність математичної моделі руху машино-тракторного агрегату на транспортних швидкостях, та підтверджено рекомендації щодо вибраних раціональних параметрів системи підресорювання переднього моста колісного трактора.
The dissertation for obtaining a scientific degree of Candidate of Science (Technology) on the specialty 05.22.02 – automobiles and tractors. –National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", Kharkiv, 2019. The dissertation is devoted to improving the operational properties of a wheeled tractor in an aggregate with a semi-trailer when driving in transport modes, due to the equipment of the front axle with a combined air spring suspension and determining its rational parameters. A generalized mathematical model of the longitudinal-angular, vertical and longitudinal oscillations of a machine-tractor unit based on a wheeled tractor in an aggregate with a semi-trailer has been compiled, which allows us to study the smoothness and dynamic loading of the running system with taking into account the nonlinearity of the elastic and dissipative characteristics of the suspension, as well as the structural characteristics of the towing device. Theoretical studies have been carried out, which made it possible to give an objective assessment of the influence of the type of suspension and its design parameters on the smoothness and dynamic loading of the wheeled tractor running system. Ways to improve the suspension system are identified and recommendations for the selection of rational suspension parameters are developed. Based on experimental studies, the reliability of the mathematical model of the movement of a ma-chine-tractor unit at transport speeds is confirmed. The recommendations regarding the selected rational parameters of the suspension system of the front axle of the wheeled tractor are also confirmed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Павкін, Роман Андрійович, Євген Сергійович Редька, and Валентин Олександрович Коваленко. "Дослідження експлуатаційної надійної роботи системи "ходове колесо–підкранова рейка"." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/25281.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Соколов, Сергій Вікторович, Сергей Викторович Соколов, Serhii Viktorovych Sokolov, and А. С. Крючкова. "Моделювання системи керування ходовим візком прольотних кранів." Thesis, Cумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/46737.

Full text
Abstract:
Основною частиною прольотного крану є міст, по якому рухається ходовий візок, що складається з механізмів підйому або опускання і переміщення вантажів. Головною задачею керування рухом кранового візка є підвищення ефективності крана при мінімальному коливанні вантажу та мінімальних затратах на управління, оскільки обмеження коливання вантажу дозволить підвищити надійність роботи кранів і знизити енерговитрати.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Мамонтов, Анатолій Геннадійович. "Шляхи зниження динамічної навантаженності ходових систем колісних тракторів." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2013. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45058.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Кожушко, Андрій Павлович. "Динамічна навантаженість ходової системи колісного трактора з агрегатами змінної маси." Thesis, Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. Петра Василенка, 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46133.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Мамонтов, Анатолій Геннадійович. "Експериментальне дослідження плавності руху та навантаженності ходової системи колісного трактору оснащеного пневморесорною підвіскою." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2011. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45057.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Чернишев, Володимир Леонідович, В. П. Бабенко, and В. В. Денисюк. "Аналіз впливу конструкції ходової частини сучасних гусеничних машин на швидкість руху." Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38168.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Хоцевич, О. І. "Алгоритмічні і програмні компоненти системи проектування механізму намотування з скороченим ходом водія нитки." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/11067.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Ходова система"

1

Водяник, И. И. Воздействие ходовых систем на почву. Москва: ВО "Агропромиздат", 1990.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ходовые системы тракторов: устройство, эксплуатация, ремонт. М., 1986.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Ходова система"

1

Калиганов, Игорь Иванович. "Паисий Хилендарский и его «История славяноболгарская» — манифест национального возрождения болгарского народа." In Материалы для виртуального Музея Славянских Культур. Выпуск 1, 149–53. Институт славяноведения РАН, 2020. http://dx.doi.org/10.31168/0436-7.25.

Full text
Abstract:
Статья посвящена Паисию Хилендарскому (1722–1773) и его «Истории славяно-болгарской» — манифесту Национального возрождения болгарского народа. Этот афонский монах в 1762 г. сумел очертить главные задачи, которые стояли перед родным народом, находившимся под многовековым османским игом. Они заключались в восстановлении болгарской государственности, национальной церкви и создании системы национального просвещения — сети школ с преподаванием на болгарском языке. При этом он напоминал болгарам о существовании у них в древности мощного государства, появлении у них первого славянского царя по имени Симеон, а также наличии национальной церкви с собственным патриархом и славянскими книгами, которые широко распространились среди славян. «История» Паисия на протяжении почти столетия ходила в народе лишь в рукописном виде, но сыграла огромную роль в пробуждении болгарского национального самосознания.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Ходова система"

1

Сидорова, Мария Юрьевна, Андрей Геннадиевич Шарикалов, Алексей Викторович Дубровский, Анатолий Викторович Ершов, and Анастасия Леонидовна Ильиных. "РАЗРАБОТКА ГЕОИНФОРМАЦИОННОЙ БАЗЫ ДАННЫХ О ПЛОЩАДКАХ НАКОПЛЕНИЯ ТВЕРДЫХ КОММУНАЛЬНЫХ ОТХОДОВ НА ТЕРРИТОРИИ ГОРОДА НОВОСИБИРСКА." In Сборник материалов III научно-практической конференции "Регулирование земельно-имущественных отношений в России: правовое и геопространственное обеспечение, оценка недвижимости, экология, технологические решения". СГУГиТ, 2020. http://dx.doi.org/10.33764/2687-041x-2020-1-165-172.

Full text
Abstract:
Одним из элементов единой городской системы обращения твердых коммунальных от-ходов является цифровая карта расположения площадок накопления твердых коммунальных отходов. Для полноценной работы с цифровой картой необходимо создание базы данных, включающей различные технические характеристики площадок твердых коммунальных от-ходов. При разработке геоинформационной базы данных о характеристиках площадок накопления твердых коммунальных отходов на территории города Новосибирска был выполнен анализ следующей информации: местоположение объекта, площадь, принадлежность объекта к муниципальной территории, наличие контейнеров для раздельного сбора (накопления) отходов, перечень оборудования, владелец объекта. Геоинформационная база данных также содержит и графические объекты, характеризующие места (площадки) накопления твердых коммунальных отходов на территории города. При выполнении работ используется геоинформационная система с картой-схемой размещения мест (площадок) накопления твердых коммунальных отходов, совмещенная с кадастровым планом территории и проектом планировки и застройки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Худовец, В. И., and Е. Е. Кузнецов. "Использование гидравлической навески для стабилизации ходовой системы колесного трактора." In НАУКА РОССИИ: ЦЕЛИ И ЗАДАЧИ. «Л-Журнал», 2017. http://dx.doi.org/10.18411/sr-10-08-2017-25.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Худовец, В. И., Е. Е. Кузнецов, and О. А. Кузнецова. "Гидравлически-прижимное разрыхляющее устройство в ходовой системе полурамного трактора." In НАУКА РОССИИ: ЦЕЛИ И ЗАДАЧИ. «Л-Журнал», 2017. http://dx.doi.org/10.18411/sr-10-10-2017-05.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Бобков, С. Ю., and А. Д. Хылинский. "Особенности разработки транспортной системы в установках отмывки пластин." In Наука России: Цели и задачи. НИЦ "LJournal", 2021. http://dx.doi.org/10.18411/sr-10-06-2021-22.

Full text
Abstract:
Предложена конструкция транспортной системы для перемещения полупроводниковых пластин в установке автоматической индивидуальной двухсторонней очистки и сушки пластин, включающая линейные приводы. В связи с тем, что на данном автомате обрабатываются пластины больших размеров, воизбежании их поломки, к точности их перемещения механизмов, к плавности хода, разгону и торможению предъявляются повышенные.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Дараган, М. Н., and С. В. Полин. "РАСКОПКИ АЛЕКСАНДРОПОЛЬСКОГО КУРГАНА В 2004–2009 гг." In SCYTHIA et SARMATIA : Сборник статей. Crossref, 2020. http://dx.doi.org/10.25681/iaras.2019.978-5-317-06274-3/181-206.

Full text
Abstract:
Александропольский курган, благодаря его громадным размерам, многочисленности и сложности подземных погребальных сооружений и разветвлённой системе подземных ходов, многочисленности и разнообразию находок, играет важнейшую роль в скифоведении в качестве памятника, иллюстрирующего и фиксирующего финальный этап существования степной Скифии Северного Причерноморья. От его датировки зависит определение даты завершения существования Причерноморской Скифии. Важность Александропольского кургана для дальнейшего развития скифоведения привела к его повторному исследованию, осуществлённому в 20042009 гг. первоначально в рамках украинско-американского проекта совместно с университетом штата Флорида (20042006 гг.), позднее самостоятельно силами Скифской Степной экспедиции ИА НАНУ под руководством С.В. Полина. В процессе новых раскопок были получены очень важные новые данные, позволяющие по-новому представить структуру кургана и окончательно уточнить его датировку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Ходова система"

1

Родькин, Дмитрий Иосифович, Александр Агасиевич Хараджян, and Сергій Олексійович Семеріков. Метод определения параметров двигателя постоянного тока. Видавничий відділ КДПУ, 1999. http://dx.doi.org/10.31812/0564/759.

Full text
Abstract:
Определение реальных параметров электрических двигателей и электромеханических систем электрического привода необходимо для определения потерь, для расчета, настройки и коррекции систем автоматического управления электроприводами в процессе эксплуатации. Такими параметрами для двигателей являются активное сопротивление обмоток, индуктивность, момент инерции ротора, момент сопротивления холостого хода, а для систем привода – это момент сопротивления нагрузки, момент инерции вращающихся элементов, скорость вращения. Некоторые из этих параметров не зависят от состояния электродвигателя (момент сопротивления и момент инерции нагрузки), но другие – являются параметрами самого двигателя и сильно зависят от условий его эксплуатации. Так, например, поток двигателя находится в сильной зависимости от качества стали магнитопровода, активное сопротивление – от температурных условий и т.д. Кроме того, параметры электродвигателя могут изменяться в процессе эксплуатации, при аварийных режимах и после ремонта двигателей. Достоинством предлагаемой системы определения параметров привода является возможность отказ от неудобных механических датчиков скорости, которые вносят большие погрешности в системы управления.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography