Academic literature on the topic 'Хлібопекарські підприємства'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Хлібопекарські підприємства.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Хлібопекарські підприємства"

1

Дідик, А. З. "Калькулювання собівартості продукції на хлібопекарських підприємствах України." Scientific Bulletin of UNFU 31, no. 4 (September 9, 2021): 104–8. http://dx.doi.org/10.36930/40310417.

Full text
Abstract:
З'ясовано зміст поняття калькулювання собівартості виготовлення продукції. Встановлено особливості у побудові статей калькуляції на хлібопекарських підприємствах. Досліджено особливості основних методів калькулювання. Обґрунтовано причини, згідно з якими хлібопекарські підприємства не можуть використовувати однопередільний, позамовний та попередільний методи. Визначено основні проблеми під час використання цих методів і зазначено, в яких галузях промисловості їх варто застосовувати. Розглянуто особливості однопередільного методу калькулювання собівартості і наведено приклади підприємств, де його використовують. Встановлено об'єкт калькулювання позамовного методу. Обґрунтовано використання попередільного методу на підприємствах та у виробництвах з повторюваною й однорідною масовою продукцією. Встановлено, що найоптимальнішим для хлібопекарських підприємств можна вважати нормативний метод. Наведено його основні переваги та етапи застосування. Визначено основні етапи калькулювання нормативних витрат на хлібопекарських підприємствах. З'ясовано, як визначають потребу підприємства у сировині за рік. Наведено зразок звітної калькуляції, яку використовують для розрахунку фактичної собівартості виробленої продукції після завершення звітного періоду. Її особливістю є те, що в такій калькуляції відображають водночас й втрати, які не передбачені у розрахунку планової собівартості виготовлення продукції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Седікова, І. О., Н. І. Дурбалова, and В. К. Новічков. "СТРАТЕГІЧНЕ УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ПІДПРИЄМСТВ ХЛІБОПЕКАРСЬКОЇ ГАЛУЗІ." Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка, no. 7 (June 29, 2021): 104–12. http://dx.doi.org/10.32851/2708-0366/2021.7.13.

Full text
Abstract:
Стратегічне управління забезпечує досягнення стійких конкурентних переваг на всіх етапах розвитку підприємства, розглядаючи та застосовуючи процесуальний, структурний, змістовний, людський, ринковий та ресурсний аспекти. Проаналізовано ринок хліба та хлібобулочних виробів та виявлено основні тенденції його функціонування. Доведено, що підґрунтям підвищення конкурентного потенціалу підприємства є управління стратегічними активами і компетенціями підприємства. Здійснено аналіз конкурентного потенціалу підприємств хлібопекарської галузі Одеської області. Проаналізовано складові елементи конкурентного потенціалу. Аналіз рівня та динаміки потенціалу основних бізнес-процесів виявив групу підприємств, у яких спостерігаються проблеми у виробничій сфері, пов’язані з відсутністю гнучких виробничих процесів, автоматизованих систем управління, із низькою узгодженістю систем постачання і збуту. Розраховано рівень конкурентного потенціалу, який дав змогу визначити конкурентну позицію підприємства та розрахувати індекс фактичного використання конкурентного потенціалу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Didyk, A. Z. "Облік виробничих витрат на хлібопекарських підприємствах України." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 8 (October 31, 2019): 93–96. http://dx.doi.org/10.36930/40290816.

Full text
Abstract:
З'ясовано зміст поняття витрати. Розглянуто особливості нормативного методу обліку витрат на хлібопекарських підприємствах, визначено його основні завдання. Встановлено, які складові входять до витрат на виробництво хлібопекарської продукції. Досліджено особливості обліку виробничих витрат на хлібопекарських підприємствах України. Визначено проблеми обліку змінних і постійних загальновиробничих витрат та запропоновано шлях їх вирішення. Запропоновано вдосконалити нормативну базу шляхом покращення класифікації загальновиробничих витрат, деталізувати план рахунків бухгалтерського обліку з конкретизацією статей загальновиробничих витрат. Обґрунтовано значення рецептур у розрахунку собівартості виготовленої продукції. Встановлено основні технологічні особливості виробництва хлібобулочних виробів та розглянуто їх вплив на облік виробничих витрат. Розглянуто особливості технологічних витрат під час виготовлення хлібобулочних виробів, технологічних витрат на складах і комунікаціях. З'ясовано, що нормування витрат виходу хліба використовують для встановлення порядку у витраті основної сировини хлібопекарського виробництва. Наведено основні показники, які використовують у розрахунку норми виходу хліба. Обґрунтовано закономірності розрахунку планової витрати борошна. Виокремлено найпоширеніші бухгалтерські проведення, пов'язані з виробництвом продукції на хлібопекарських підприємствах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Паянок, Т. М., and А. І. Кричфалушій. "АНАЛІЗ ВПЛИВУ ПОЛІТИЧНОЇ КРИЗИ НА ХЛІБОПЕКАРСЬКЕ ВИРОБНИЦТВО УКРАЇНИ." Економічний вісник. Серія: фінанси, облік, оподаткування, no. 5 (July 4, 2020): 139–47. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5932.5.2020.139-147.

Full text
Abstract:
У роботі виділені загальні проблеми хлібопекарського виробництва. На основі показників фінансово-господарської діяльності за 2014 і 2018 роки детально проаналізовано вплив політичної кризи на підприємства малого та середнього бізнесу. Для цього застосовано програмний продукт IBM SPSS STATISTICS, а саме кластерний і статистичний аналізи. Отриманий результат показує, що за п’ять років воєнного протистояння ситуація кардинально погіршилася для всіх підприємств. Навіть лідери серед малого та середнього бізнесу є збитковими. Політична криза має великі негативні економічні наслідки для всіх видів діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Savchenko, Olesya, and Yuliia Kalinichenko. "ТЕХНОЛОГІЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ЖИТНЬО-ПШЕНИЧНОГО ХЛІБА НА ЗАКВАСКАХ ІЗ ВИКОРИСТАННЯМ БАЗИЛІКУ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 4(18) (2019): 183–91. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2019-4(18)-183-191.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Хлібопекарські підприємства активно розвиваються в напрямку застосування прискорених технологій виробництва житньо-пшеничного хліба на заквасках. Постановка проблеми. Поширення ресурсозберігаючих прискорених технологій зумовлюють зниження якості хлібобулочних виробів, приводять до необхідності використання поліпшувачів і консервантів, часто синтетичного походження. Актуальним є пошук способів підвищення якості хлібобулочних виробів шляхом удосконалення технологій виробництва за рахунок використання природної сировини. Аналіз останніх досліджень і публікацій. У наукових публікаціях показана перспективність використання добавок природного походження, обґрунтовано доцільність використання їх для підвищення харчової цінності та поліпшення технологічних показників хліба. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Особливої уваги для вирішення зазначеної проблеми прискорення технологічного процесу та підвищення харчової цінності хлібобулочних виробів слід надати рослинній сировині з високим вмістом біологічно активних речовин. Одним із перспективних напрямів наукових досліджень є додавання пряно-ароматичної сировини, зокрема базиліку. Аналіз показав, що нині базилік застосовують більше як пряності, а не поліпшувача технологічного процесу приготування житньо-пшеничного хліба на заквасках спонтанного бродіння. Постановка завдання. Розробка технології виробництва житньо-пшеничного хліба на заквасках спонтанного бродіння з використанням базиліку як поліпшувача природного походження. Виклад основного матеріалу. Розроблена рецептура приготування житньо-пшеничного хліба на заквасці спонтанного бродіння з додаванням базиліку в кількості від 0,5 до 1,5 % до маси борошна. Дослідженнями встановлено, що базилік покращує структурно-механічні властивості тіста зі слабкою клейковиною. Високий вміст біологічно активних речовин базиліку активує бродильну активність молочнокислих бактерій і покращує органолептичні та фізико-хімічні властивості хліба. Висновки відповідно до статті. Показано доцільність використання базиліку для скорочення тривалості технологічного процесу приготування житньо-пшеничного хліба. Отримані зразки житньо-пшеничного хліба з додаванням досліджуваної добавки мають приємні органолептичні властивості, пористу м’якушку, привабливий колір із золотистою скоринкою. Добавка збагачує вироби вітамінами, макро- і мікроелементами, не викликає зниження споживчих та технологічних властивостей хліба.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

СОКОЛОВА, Н. Ю., О. М. КОТУЗАКИ, and Л. Г. ПОЖИТКОВА. "АНАЛІЗ ПРОБЛЕМ ХЛІБОПЕКАРСЬКОЇ ГАЛУЗІ, СТАН РИНКУ ТА АКТУАЛЬНІ ШЛЯХИ РОЗШИРЕННЯ АСОРТИМЕНТУ." Grain Products and Mixed Fodder’s 18, no. 3 (October 24, 2018): 20–24. http://dx.doi.org/10.15673/gpmf.v18i3.1074.

Full text
Abstract:
Хлібопекарська промисловість України має велике соціальне значення, вона є підтримкою стабільності у суспільстві, а підприємства, що виробляють такий значимий для кожного пересічного українця продукт харчування, як хліб, прагнуть задовольнити потреби усіх верств населення. Тим не менш, не дивлячись на таку значимість, останнім часом у галузі спостерігаються негативні процеси, що істотно впливають не лише на якість виробів, а й на загальні тенденції у виробництві та реалізації продукції. В даній статті проаналізовано основні проблеми хлібопекарської промисловості, розглянуто стан ринку хлібобулочних виробів у цьому аспекті та запропоновано актуальні шляхи розширення асортименту. Вибір напрямів впровадження інноваційних засад має ґрунтуватися на індивідуальних потребам кожного окремо взятого виробництва і бути націленим на конкретну групу споживачів. Саме такий підхід має забезпечити гарантований результат. Останнє десятиліття ціла група хлібобулочних виробів, залишається поза увагою великих підприємств та науковців, розроблені за останні роки основні концептуальні підходи до розвитку нових технологій хлібобулочних виробів рідко стосуються сухарних виробів. Тим не менш, їх можна розглядати як перспективну групу хлібобулочних виробів, що за рахунок оптимізація параметрів тістоприготування, складу харчових добавок багатофункціонального дії дасть можливість отримати додатковий прибуток, оскільки їх вартість значно відрізняється від вартості соціально значимого хліба, окрім того строки реалізації хлібобулочних виробів пониженої вологості дають можливість розглядати їх навіть як групу виробів, що можуть імпортуватися. Створення нових технологій сухарних виробів поліпшеної якості на основі регулювання біотехнологічних процесів виробництва дозволить розширити асортимент та популяризувати цей продукт харчування. Модернізація існуючих шляхів удосконалення якості хлібобулочних виробів пониженої вологості, які включають як використання поліпшувачів різної природи, так і застосування технологічних прийомів та рішень дозволить перевести такі вироби у площину дієтичного та спеціального призначення. Оскільки в світлі останніх досягнень в області науки про харчування пріоритетним є створення асортименту виробів пониженої вологості для дієтичного та спеціального харчування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Zhygunov, Dmytro, Vasylyna Kovalova, Mikhailo Kovalov, and Olena Korytnyuk. "ВИЗНАЧЕННЯ ПОКАЗНИКІВ ЯКОСТІ ІНДИВІДУАЛЬНИХ ПОТОКІВ БОРОШНА ІЗ ЗАВОДУ ЗІ СКОРОЧЕНОЮ СХЕМОЮ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 1 (15) (2019): 195–203. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2019-1(15)-195-203.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Визначення якості індивідуальних потоків борошна на заводі зі скороченою схемою технологічного процесу з використанням міжнародних стандартів – перспективний інноваційний напрям розвитку борошномельної промисловості. Постановка проблеми. Оцінка якості індивідуальних потоків борошна на заводах малої продуктивності дає можливість проаналізувати ефективність роботи та потенціал підприємства. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Були розглянуті як класичні роботи, так і сучасні публікації у вітчизняних та закордонних джерелах, що відповідають цій проблемі. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. У літературі відсутня інформація щодо аналізу показників якості індивідуальних потоків борошна із заводів України невеликої продуктивності з використанням міжнародних стандартів. Постановка завдання. Метою дослідження є визначення основних показників якості борошна і встановлення закономірності їх зміни на різних етапах технологічного процесу із заводу зі скороченою схемою технологічного процесу. Виклад основного матеріалу. У статті наведено результати досліджень показників якості борошна з різних етапів технологічного процесу на заводі зі скороченою схемою технологічного процесу та показано зміни показників залежно від системи технологічного процесу. Встановлено, що потоки борошна із систем першої якості мають кращі технологічні властивості. Так, на шліфувальних і розмелювальних системах білість борошна – від 54 до 68 од., зольність даних потоків є найнижчою – від 0,45 до 0,54 %. Кількість клейковини на драних і сортувальних системах коливається в межах від 19,5 % до 35,6 %, на шліфувальних і розмелювальних системах – від 23,8 до 33,6 %, а якість клейковини (ІДК) має майже однакові властивості як на шліфувальних і розмелювальних системах, так і на драних і сортувальних системах – від 53 до 86 од. Показник седиментації борошна має високі значення на драних системах, сортувальних системах – від 38 до 44 мл за рахунок високого вмісту клейковини на даних системах. Висновки відповідно до статті. За результатами пробного лабораторного випікання, потоки борошна мали невисокі хлібопекарські властивості. На драних і сортувальних системах першої якості об’єм хліба коливався в межах від 380 до 410 см3 , на драних і сортувальних системах вимелу – 410 см3 , на шліфувальних і розмелювальних системах першої якості – від 380-460 см3 . У статті вперше з використанням приладу SDmatic проведено аналіз кількості пошкодженого крохмалю в потоках борошна на заводі зі скороченою схемою технологічного процесу. Результати досліджень можуть бути використані борошномельними виробництвами для стабілізації якості кінцевої продукції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Неклеса, А. І. "Тенденції розвитку хлібопекарських підприємств." Агросвіт, no. 19, жовтень (2016): 44–48.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Kostryschenko, V. M. "ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА." Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 1, no. 85 (July 24, 2019): 90. http://dx.doi.org/10.31713/ve1201910.

Full text
Abstract:
Розкрита сутність конкурентоспроможності підприємства, розглянуті критерії та система методів її оцінювання. Проведений ретроспективний аналіз факторів впливу на конкурентоспроможність підприємства хлібопекарської галузі. В процесі оцінювання конкурентоспроможності підприємства проведений SWOT-аналіз підприємства і розрахований її рівень на основі теорії ефективної конкуренції. Сформовано систему конкурентних стратегій для хлібопекарського підприємства. В рамках стратегій формування конкурентних переваг, забезпечення конкурентоспроможності підприємства, стратегії конкурентної поведінки обгрунтовані стратегічні і тактичні рішення. Проведене оцінювання зміни рівня конкурентоспроможності підприємства в результаті реалізації актуальних господарських рішень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Неклеса, А. І. "Реалізація нововведень у хлібопекарських підприємствах." Агросвіт, no. 20, жовтень (2016): 68–72.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Хлібопекарські підприємства"

1

Пантелєєв, Михайло Сергійович, and А. Є. Брєусова. "Сучасній стан хлібопекарної промисловості." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/40239.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дідок, Г. С. "Антикризове фінансове управління підприємствами хлібопекарської промисловості." Thesis, Чернігів, 2020. http://ir.stu.cn.ua/123456789/20146.

Full text
Abstract:
Дідок, Г. С. Антикризове фінансове управління підприємствами хлібопекарської промисловості : магістерська робота : 072 Фінанси, банківська справа та страхування / Г. С. Дідок ; керівник роботи Тарасенко А. В. ; Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра фінансів, банківської справи та страхування. – Чернігів, 2020. – 83 с.
Прeдмeтом досліджeння випускної кваліфікаційної роботи є система фінансово-економічних показників, що характеризують ефективність діяльності підприємства та наявність кризових ознак, що склалися на ньому. Обєктом дослідження виступає діяльність підприємств хлібопекарської промисловості. Мета випускної кваліфікаційної роботи полягає в поглибленні теоретичних засад діагностики кризового стану підприємств хлібопекарської промисловості та механізму антикризового фінансового управління в їх діяльності. Завданнями роботи є: ознайомитися з економічною сутністю та необхідністю антикризового фінансового управління в діяльності підприємств хлібопекарської промисловості; проаналізувати інструменти антикризового фінансового управління підприємств хлібопекарської промисловості; дослідити нормативно-правову базу регулювання діяльності підприємств хлібопекарської промисловості; охарактeризувати стан хлібрпекарської промисловості України; провести експрес-діагностика фінансового стану підприємств хлібопекарської промисловості; дати оцінку ймовірності банкрутства підприємств хлібопекарської промисловості; обґрунтувати заходи щодо проведення антикризового управління підприємств хлібопекарської промисловості. Одeржані рeзультати можуть бути використані при плануванні фінансової діяльності підприємств хлібопекарської промисловості на наступний звітний пeріод.
In the first chapter reveals the economic essence and necessity of anti-crisis financial management in the activities of the bakery industry; the tools of anti-crisis financial management of the enterprises of the baking industry are analyzed, and also the normative-legal base of regulation of activity of the enterprises of the baking industry is investigated. The second section describes the general state of the bakery industry in Ukraine; express diagnostics of the financial condition of the enterprises of the baking industry was carried out; the estimation of probability of bankruptcy of the enterprises of the baking industry is given. The third section proposes measures to optimize the capital structure of the leather and footwear industry and provides an economic assessment of the pro-posed measures. The third section proposes measures for anti-crisis management of the bak-ery industry and provides an economic assessment of the proposed measures.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Телешевська, С. М., С. М. Телешевская, and S. Teleshevska. "Оцінка факторів сталого розвитку підприємств хлібопекарської галузі." Diss., Одеський національний економічний університет, 2016. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/5050.

Full text
Abstract:
Дисертація присвячена дослідженню сталого розвитку підприємств на основі виділення чотирьох складових: економічної, соціальної, екологічної та правової, а також факторів, що їх визначають; розробці науково-методичного підходу щодо оцінки сталого розвитку підприємств, який дає змогу визначити рівень сталого розвитку підприємств на основі розрахунку інтегрального індексу сталого розвитку підприємств. На основі критичного та аналітичного дослідження сутності поняття «сталий розвиток», підходів до виділення складових та факторів сталого розвитку, існуючих методів оцінки сталого розвитку як країни в цілому, так і окремої галузі, підприємства зокрема, розроблено методику, яка передбачає розрахунок інтегрального індексу сталого розвитку підприємства та одночасного використання графоаналітичного методу. Для цього запропонований алгоритм оцінювання інтегрального індексу сталого розвитку підприємства, який включає послідовні блоки дій: інформаційний блок, статистичний блок, блок експертного оцінювання, блок математико-статистичного моделювання та аналітичний блок.
Диссертация посвящена исследованию устойчивого развития предприятий на основе выделения четырех составляющих: экономической, социальной, экологической и правовой, а также определяющих их факторов; разработке научно-методического похода к оценке устойчивого развития предприятий, который позволяет определить уровень устойчивого развития предприятия на основе расчета интегрального индекса устойчивого развития предприятия. В результате углубленного исследования теоретических основ концепции устойчивого развития было усовершенствовано понятие «устойчивое развитие предприятия», определено его место в системе экономических категорий. Установлено, что теория устойчивого развития имеет социально-экономическую сущность, которая, на первый взгляд, совмещает в себе противоречивые и неоднозначные процессы устойчивости и развития. Доказано, что «устойчивость» является равновесием в динамике, а «развитие» – это явление, которое возможно только при наличии постоянного выхода системы из равновесного состояния и возвращения ее в равновесие в другом качестве. Сформирована система факторов устойчивого развития промышленных предприятий на основе их составляющих, проведено обоснование и структуризация данных факторов. Доказано, что устойчивое развитие предприятия могут достичь только при наличии и сбалансированности четырех составляющих: экономической, экологической, социальной и правовой. Методом экспертных оценок определено, что наиболее весомой составляющей при анализе устойчивого развития предприятия является экономическая, второе место занимает социальная составляющая, далее – правовая и экологическая. На основе исследования сущности понятия «устойчивое развитие», подходов к выделению составляющих и факторов устойчивого развития, существующих методов оценки устойчивого развития как страны в целом, так и отдельной отрасли, предприятия в частности, разработана методика, которая предусматривает расчет интегрального индекса устойчивого развития предприятия и одновременного использования графоаналитического метода. Для этого предложены последовательные блоки действий: информационный блок, статистический блок, блок экспертной оценки, блок математико-статистического моделирования и аналитический блок. Предложенная методика комплексной оценки устойчивого развития предприятия прошла апробацию на предприятиях хлебопекарной отрасли Украины. В диссертационной работе доказана возможность определения класса устойчивого развития предприятия с помощью предложенной шкалы оценок устойчивого развития предприятий хлебопекарной отрасли используя метод экспотенциального изменения с прогрессирующим шагом. Разработаны рекомендации и мероприятия по повышению уровня устойчивого развития промышленных предприятий. Предложен алгоритм процесса формирования политики устойчивого развития предприятия с целью улучшения и совершенствования норм действующего законодательства в этой сфере, которая дает возможность ускорить выполнение стратегически важного задания, направленного на реализацию конституционного принципа создания благоприятных социально-экономических условий жизнедеятельности населения.
The thesis is devoted to the study of sustainable development of enterprises on the basis of allocation of four components: social, economic, environmental and legal, as well as factors that determine; development and evaluation of sustainable development on the basis of the definition of the integral index. It is proved that the sustainable development of enterprises can be achieved only in the presence and balance of four components: economic, environmental, social and legal. The method of expert evaluations determined that the most significant component in determining the sustainable development of the enterprise is the economic, the second place is occupied by the social component, hereinafter - legal and environmental. The model that provides the calculation of an integral index of sustainable development of the company and the simultaneous use of graphic-analytical method is developed on the basis of critical and analytical study of the essence of the concepts of «sustainable development», the main approaches to the isolation of components and factors of sustainable development, the existing methods of assessing the sustainable development of the country as a whole and individual industries, enterprises, in particular. For this proposed sequential blocks of actions: information unit, statistical unit, a peer review, the unit of mathematical-statistical modeling and analysis unit.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ступак, С. М., С. Н. Ступак, and S. Stupak. "Трансформація інвестиційно-інноваційних процесів на підприємствах хлібопекарської галузі." Diss., Одеський національний економічний університет, 2013. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/3929.

Full text
Abstract:
Дисертацію присвячено дослідженню сучасних теоретичних аспектів та розробці практичних рекомендацій щодо трансформації інвестиційно-інноваційних процесів на підприємствах хлібопекарської галузі. У дисертації уточнено поняття «інвестиційно-інноваційний процес». Запропоновано модель інвестиційно-інноваційного процесу, що заснована на довгостроковому співробітництві виробничих підприємств з науково-дослідними організаціями, приватними інвестиційними структурами, державними органами влади. Проведено огляд основних форм організації інвестиційно-інноваційних процесів підприємств. Досліджено сучасні інструменти фінансування інвестиційно-інноваційних процесів в інтегрованих структурах. Проаналізовано стан та тенденції розвитку інвестиційно-інноваційних процесів і джерела їх фінансування на підприємствах України, їх особливості у хлібопекарській галузі. Досліджено ключові регіональні чинники у межах окреслених секторів ланцюга створення цінності хлібопекарської продукції щодо спроможності галузі до кластерізації. Сформовано комплексний підхід до формування регіональних кластерів на засадах державно-приватного партнерства. Розроблено модель узгодження економічних інтересів підприємств у структурах кластерного типу. Сформульовано методичні засади реалізації механізму венчурного фінансування інвестиційно-інноваційних процесів підприємств в інтегрованих структурах.
Рассмотрены основные теоретические аспекты и разработаны практические рекомендации относительно трансформации инвестиционно-инновационных процессов на предприятиях хлебопекарной отрасли. Обосновано наличие тесной взаимосвязи между динамикой инвестиционных процессов и темпами развития инновационных разработок. Уточнено понятие инвестиционно-инновационного процесса. Определено, что осуществление инвестиционных вложений в инновационной сфере должно происходить на основе партнерских отношений между государством и частным сектором. Предложена модель инвестиционно-инновационного процесса на основе долгосрочного сотрудничества производственных предприятий с научно-исследовательскими и частными инвестиционными организациями, государственными структурами. Установлено, что залогом успешности инвестиционно-инновационного процесса отечественных предприятий должно стать расширение источников финансирования, их комбинация и применение этапности инвестиционных вложений. В результате исследования установлено, что наиболее перспективной формой организации инвестиционно-инновационных процессов является региональный инновационный кластер. Определены основные характеристики, выделяющие инновационные кластеры среди других интеграционных структур, на основе которых предложена классификация инновационных кластеров на базе десяти классификационных признаков. В результате анализа современных инструментов финансирования инвестиционно-инновационных процессов интегрированных структур определено, что их формирование в национальных условиях должно происходить в направлении реализации механизма венчурного финансирования. На основе изучения тенденций развития и источников финансирования инвестиционно-инновационных процессов на предприятиях хлебопекарной отрасли обоснована целесообразность их трансформации путем интеграции основных участников цепочки создания ценности хлебопекарной продукции на региональном уровне. В ходе проведенного исследования особенностей интеграционных процессов хлебопекарных предприятий разработаны критерии отбора предприятий в кластер, которые были использованы для определения его потенциальных участников в хлебопекарной отрасли. Разработан комплексный подход к формированию региональных кластерных бизнес-асоциаций на основе государственно-частного партнерства. Обоснована необходимость создания в Одесском регионе такой бизнес-ассоциации, как региональный инновационный «Хлебный кластер», объединяющей сельскохозяйственные организации и смежные по ресурсной базе предприятия пищевой и перерабатывающей промышленности, научно-исследовательские и инвестиционные структуры, государственно-региональные органы власти. Сформирована экономико-математическая модель согласования экономических интересов в структурах кластерного типа. Для расширения инвестиционных возможностей участников кластерной структуры предложено реализацию механизма венчурного финансирования кластерных проектов осуществлять путем создания государственно-частных региональных венчурных фондов.
In dissertation the main theoretical aspects and practical recommendations concerning the transformation of investment-innovative processes of the baking industry enterprises are considered. The basic concepts of investment-innovative processes are clarified and specified. The model of investment-innovative processes based on the integration of enterprises with research organizations, private investment structures and government agencies through the long-term cooperation is proposed. The main organizational forms of investment-innovative processes of enterprises are considered. Actual financing instruments of investment-innovative processes into the integrated structures are investigated. The condition and trends of investment-innovative processes and the sources of its financing at Ukrainian enterprises and its features in the baking industry are analyzed. The methodical approach to the evaluation of the preconditions of integration processes of baking industry enterprises is improved. The complex approach to the evaluation and selection of enterprises in the cluster is developed. The model of coordination of economic interests of enterprises of the cluster structures is proposed. The methodical foundations of realization of the venture financing mechanism of investment and innovation processes in the integrated structures are formalized.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Чернецька, Ю. А., Ю. А. Чернецкая, and J. Chernetska. "Управління рентабельністю власного капіталу промислового підприємства." Diss., Одеський національний економічний університет, 2015. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/11334.

Full text
Abstract:
ОЗНАЙОМИТИСЬ З ПОВНИМ ТЕКСТОМ ДИСЕРТАЦІЇ МОЖНА В ЕЛЕКТРОННІЙ ЧИТАЛЬНІЙ ЗАЛІ БІБЛІОТЕКИ ОНЕУ
В умовах обмеженості ресурсів із метою підтримання життєздатності підприємства постійно виникає потреба в контролі за ефективністю віддачі власного капіталу. Для оцінювання віддачи капіталу у більшості випадків використовується інтегральний показник – рентабельність власного капіталу. Досить часто перед управлінським персоналом постає завдання не тільки підвищити рентабельність, а й визначити цільовий рівень рентабельності власного капіталу та розробити заходи щодо його забезпечення, оскільки даний рівень рентабельності власного капіталу передбачає необхідний рівень для розвитку підприємства і накопичення резервів з урахуванням фінансового ризику. Сучасні проблеми управління рентабельністю власного капіталу багато в чому обумовлені зростанням швидкості змін зовнішнього середовища. У зв'язку з цим виникає потреба в розробці гнучкої й обґрунтованої системи управління рентабельністю капіталу як системи управління підприємством в цілому.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Комар, О. В. "Напрямки підвищення фінансових результатів підприємств на ринку постачальників інгредієнтів для хлібопекарської та кондитерської промисловості." Thesis, Чернігів, 2020. http://ir.stu.cn.ua/123456789/22145.

Full text
Abstract:
Комар, О. В. Напрямки підвищення фінансових результатів підприємств на ринку постачальників інгредієнтів для хлібопекарської та кондитерської промисловості : магістерська робота : 072 Фінанси, банківська справа та страхування / О. В. Комар ; керівник роботи Панченко О. І. ; Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра фінансів, банківської справи та страхування. – Чернігів, 2020. – 76 с.
Зміст роботи: У першому розділі розкрито сутність та економічний зміст фінансових результатів діяльності підприємств, а також методичні аспекти аналізу фінансових результатів діяльності підприємства. Крім того, досліджено фактори та резерви покращення фінансових результатів діяльності підприємств на ринку постачальників інгредієнтів для хлібопекарської та кондитесрької промисловості. У другому розділі досліджено господарську діяльність підприємств на ринку постачальників інгредієнтів для хлібопекарської та кондитесрької промисловості, надано оцінку фінансово-економічного стану ДП «Зееландія» та проведено аналіз фінансових результатів діяльності ДП «Зееландія» та виявлено резерви їх підвищення. У третьому розділі визначено напрямки підвищення фінансових результатів діяльності підприємств на ринку постачальників інгредієнтів для хлібопекарської та кондитесрької промисловості з урахуванням зарубіжного досвіду та обгрунтовано економічну ефективність запропонованих заходів. Практична цінність випускної кваліфікаційної роботи полягає в можливості застосування розроблених заходів щодо підвищення фінансових результатів в діяльності підприємств на ринку постачальників інгредієнтів для хлібопекарської та кондитерської промисловості в сучасних умовах.
The first section reveals the essence and economic content of financial results of enterprises, as well as methodological aspects of the analysis of financial results of enterprises. In addition, the factors and reserves for improving the financial performance of enterprises in the market of suppliers of ingredients for the baking and confectionery industry are studied. The second section examines the economic activity of enterprises in the market of suppliers of ingredients for the baking and confectionery industry, provides an assessment of the financial and economic condition of SE "Zeeland" and analyzes the financial results of SE "Zeeland" and identifies reserves for their improvement. The third section identifies areas for improving the financial performance of enterprises in the market of suppliers of ingredients for the baking and confectionery industry, taking into account foreign experience and substantiates the economic efficiency of the proposed measures. The practical value of the final qualification work lies in the possibility of applying the developed measures to improve the financial results of enterprises in the market of suppliers of ingredients for the baking and confectionery industry in modern conditions.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Громов, Д. Г. "Чинники та шляхи зниження собівартості продукції на підприємствах хлібопекарської галузі (на прикладі Одеського хлібозаводу № 5)." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12649.

Full text
Abstract:
У роботі досліджуються теоретичні аспекти пошуку резервів зниження собівартості продукції на підприємствах харчової промисловості. Надана загальна характеристика Одеського хлібозаводу № 5 і проаналізовано результати його виробничо-господарської діяльності, склад і структура операційних витрат, співвідношення динаміки накладних витрат і повної собівартості реалізованої продукції. На основі методів математичного моделювання виявлена основна тенденція в динаміці показника витрат на 1 грн. реалізованої продукції з 2015 по 2019 рік. Обґрунтовано конкретні пропозиції щодо зниження собівартості продукції на аналізованому підприємстві.
The paper investigates the theoretical aspects of the search for reserves to reduce the cost of production in the food industry. The general characteristics of the Odessa bakery № 5 are given and the results of its production and economic activity, the composition and structure of operating costs, the ratio of the dynamics of overhead costs and the total cost of goods sold are analyzed. On the basis of methods of mathematical modelling the basic tendency in dynamics of an indicator of expenses on 1 UAH is revealed. sold products from 2015 to 2019. Specific proposals to reduce production costs at the analyzed enterprise are substantiated.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Голич, Наталія Василівна. "Адаптивні стратегії розвитку підприємств малого бізнесу харчової промисловості в умовах децентралізації." Diss., Тернопільський національний технічний університет ім. Івана Пулюя, 2021. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/35047.

Full text
Abstract:
The thesis deals with the research, analysis, substantiation of theoretical and methodical provisions, definition and development of scientific and methodological approaches, and practical recommendations on the rational implementation of adaptive development strategies of small food business enterprises in the conditions of decentralization. The scientific generalization of the principles of adaptive development strategies formation is carried out and new types of management strategies in the process of adaptive changes are determined. The thesis examines scientific approaches to the definition of "small business", which focuses on the implementation of entrepreneurial activity, formed and developed based on business ideas proposed by the entrepreneur within the established legal standards of the state. The evolution of small business development in Ukraine is characterized, based on which the normative-legal support of the formation of this sector of the economy is analyzed. The main measures to support small businesses in the stages of exit from the COVID-19 pandemic are outlined, highlighting the main stabilizing areas of development of small businesses and identifying the features of their functioning in the market, adapted to new conditions.
Дисертація присвячена дослідженню, аналізу, обґрунтуванню теоретико-методичних положень та визначенню й розробленню науковометодологічних підходів і практичних рекомендацій щодо раціональної імплементації адаптивних стратегій розвитку підприємств малого бізнесу харчової промисловості в умовах децентралізації. Здійснено наукове узагальнення засад формування адаптивних стратегій розвитку та визначено нові види стратегій управління в процесі адаптаційних змін. У роботі досліджено наукові підходи до визначення поняття «малий бізнес», в якому зосереджено увагу на процесі реалізації підприємницької діяльності, що формується та розвивається на основі бізнес-ідеї, запропонованої підприємцем у межах встановлених нормативно-правових стандартів з боку держави. Охарактеризовано еволюцію розвитку малого бізнесу в Україні, на основі чого проаналізовано нормативно-правове забезпечення формування цього сектору економіки. Окреслено основні заходи підтримки малого бізнесу на етапах виходу з пандемії COVID-19 із виділенням основних стабілізуючих напрямів розвитку суб’єктів малого підприємництва та визначенні особливостей їх функціонування на ринку, адаптованих до нових умов
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Смердова, Ю. П. "Оцінка резервів підвищення прибутку підприємства на прикладі ПАТ «Одеський коровай»." Thesis, 2015. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/6183.

Full text
Abstract:
Метою роботи є дослідити теоретичні основи прибутку, розглянути його види та методи розрахунку, дослідити процес формування та розподілу прибутку, а також визначити резерви підвищення прибутку підприємства та розглянути діючі шляхи підвищення прибутковості на прикладі ПАТ «Одеський коровай».
Целью работы является исследовать теоретические основы прибыли, рассмотреть его виды и методы расчета, исследовать процесс формирования и распределения прибыли, а также определить резервы повышения прибыли предприятия и рассмотреть действующие пути повышения доходности на примере ОАО «Одесский каравай».
The aim of this work is to explore the theoretical basis of the profits, consider its types and methods of calculation, to explore the process of formation and profit distribution, and to determine the reserves to increase the profits of the enterprise and to consider the existing ways of increase of profitability on the example of JSC "Odessa loaf".
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Сорока, Степан Русланович, and S. R. Soroka. "Розробка стратегії управління підприємством, на прикладі ПП “Флюк”." Master's thesis, 2019. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/30468.

Full text
Abstract:
Метою магістерської роботи є дослідження діяльності та стратегічної позиції ПП “Флюк” в умовах конкурентного середовища, розробка механізму його стратегічного розвитку на основі результатів досліджень. Об’єктом дослідження є стратегія управління підприємством. Пpeдмeтом дoсліджeння є сукупність теоретичних, науково-методичних і практичних аспектів із розробки стратегії управління підприємством хлібо-булочної галузі. Розроблено стратегії управління ПП “Флюк”: запропоновано розширення асортименту продукції як можливість забезпечення стратегії розвитку ПП “Флюк”, заходи з впровадження нового виду кондитерської продукції на хлібопекарському підприємстві, визначення стратегічної позиції за рахунок освоєння виробництва нового виду продукції у ПП “Флюк”. Результати дослідження впроваджено у виробничій діяльності ПП “Флюк”.
The aim of the master's thesis is to study the activities and strategic position of PE "Fluk" in a competitive environment, to develop a mechanism for its strategic development based on the results of research. The object of the research is the enterprise management strategy. The subject of the research is a set of theoretical, scientific, methodological and practical aspects of the development of the enterprise management strategy of the bakery industry. The management strategies of PE "Fluk" were developed: the range of products was offered as an opportunity to provide a strategy for the development of PE "Fluk", measures for the introduction of a new type of confectionery at a bakery enterprise, the definition of a strategic position due to the development of production of a new type of production in PE "Fluk". The results of the study were implemented in the production activity of PE "Fluk".
ЗМІСТ Вступ Розділ 1 Теоретико-прикладні аспекти розробки стратегії управління підприємством 1.1 Основні аспекти визначення стратегічної позиції підприємства: підходи, принципи, визначальні фактори 1.2 Формування стратегічних позицій підприємства 1.3 Система забезпечення конкурентоспроможності підприємства та визначення стратегії управління Розділ 2 Аналізування стратегії управління ПП “Флюк” 2.1 Загальна характеристика управлінської діяльності ПП “Флюк” 2.2 Аналізування управління виробничою діяльністю приватного підприємства 2.3 Аналізування управління фінансовими ресурсами ПП “Флюк” 2.4 Дослідження стратегії управління підприємством Розділ 3 Розробка стратегії управління ПП “Флюк” 3.1 Пропозиції розширення асортименту продукції як можливість забезпечення стратегії розвитку ПП “Флюк” 3.2 Заходи з впровадження нового виду кондитерської продукції на хлібопекарському підприємстві 3.3 Визначення стратегічної позиції за рахунок освоєння виробництва нового виду продукції у ПП “Флюк” Розділ 4 Спеціальна частина 4.1 Дослідження ринку зерноборошняних товарів в Україні 4.2 Правові засади функціонування приватного підприємства в Україні Розділ 5 Обґрунтування економічної ефективності 5.1 Визначення абсолютних показників пропозиції розширення асортименту продукції як можливість забезпечення стратегії розвитку ПП “Флюк” 5.2 Визначення абсолютних показників заходів з впровадження нового виду кондитерської продукції на хлібопекарському підприємстві 5.3 Визначення абсолютних показників визначення стратегічної позиції за рахунок освоєння виробництва нового виду продукції у ПП “Флюк” Розділ 6 Охорона праці та безпека в надзвичайних ситуаціях 6.1 Охорона праці 6.2 . Безпека в надзвичайних ситуаціях 6.2.1 Організація цивільного захисту об’єктів торгівлі та бізнесу, ліквідація наслідків можливих надзвичайних ситуацій. 6.2.2 Планування матеріального забезпечення на об’єкті економіки на випадок надзвичайних ситуацій мирного та воєнного часу. Розділ 7 Екологія 7.1 Пріоритетні напрямки енергозбереження у харчовій промисловості. 7.2 Основні пріоритети екологічної модернізації підприємства. Висновки Перелік використаних джерел Додатки
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography