Academic literature on the topic 'Фінансові показники компанії'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Фінансові показники компанії.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Фінансові показники компанії"

1

Loiko, Valeryia, and Maria Boieva. "УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВИМИ РИЗИКАМИ СТРАХОВОЇ КОМПАНІЇ." Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій 2, no. 4 (August 5, 2019): 21–29. http://dx.doi.org/10.32750/2019-0203.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто види фінансових ризиків страхової компанії, виділено причини, які можуть посприяти виникненню фінансових ризиків: економічні фактори, зовнішні втручання в діяльність страхової компанії, юридичні втручання, внутрішні дії (або бездіяльність), нестабільність фінансового ринку. Виділено наступні види фінансових ризиків страхової компанії: ризики, пов’язані із купівельною спроможністю грошей; ризики, пов’язані із вкладанням капіталу; ризики, пов’язані із операційною діяльністю компанії. Виокремлено фінансові ризики, які можна застрахувати і які не можна застрахувати. Виділено найбільш чутливі складові діяльності страхових компаній до фінансових ризиків: продажі, податки, маркетинг, інвестиції, фінанси. Процес управління ризиками передбачає здійснення як внутрішнього, так і зовнішнього факторного аналізу. Виділено п’ять етапів, з яких складається процес управління фінансовими ризиками страхової компанії: ідентифікація, оцінка, пріоритизація, реагування, реалізація плану управління ризиками. До найважливіших загроз фінансової діяльності страхової компанії при оцінці фінансових ризиків віднесено наступні види ризиків: ризик втрати платоспроможності; ризики втрати фінансової стійкості та незалежності. Проведено розрахунки коефіцієнтів оцінки фінансового стану та ризиків страхової компанії. За результатами розрахунків зроблено висновок, що страхова компанія, яку було обрано для дослідження, підтверджує статус фінансово стійкої та надійної компанії. Більшість показників перевищували нормативний рівень в декілька разів, показуючи позитивні тенденції до збільшення. Наведено порівняльну характеристику основних методів, завдяки яким у компаніях відбувається процес мінімізації фінансових ризиків. У страховій компанії, яка досліджувалась, для зниження фінансових ризиків використовується методи диверсифікації, хеджування і страхування ризиків. Зроблено висновок, що стандартизація фінансових ризиків у діяльності страхових компаніях відсутня. Великі страхові компанії нівелюють виникнення фінансових ризиків обсягами надання страхових послуг, а невеликі страхові компанії приймають рішення в основному спираючись на міркуванні їх власників або управляючих компанією.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Єгоричева, Світлана, and Іван Вертебний. "ВПЛИВ ВИКОРИСТАННЯ КРЕДИТНИХ ПОСЛУГ НА ФІНАНСОВУ БЕЗПЕКУ ДОМОГОСПОДАРСТВ В УКРАЇНІ." Вісник Університету банківської справи, no. 3(42) (December 23, 2021): 67–74. http://dx.doi.org/10.18371/2221-755x3(42)2021253527.

Full text
Abstract:
Анотація. Метою статті є оцінювання впливу використання кредитних послуг на сучасний стан фі-нансової безпеки домогосподарств в Україні. Під фінансовою безпекою домогосподарства пропонуєморозуміти захищеність його фінансових інтересів, що визначаються потребами його членів у гідномужитті та всебічному розвитку, від зовнішніх загроз і внутрішніх дестабілізувальних чинників. Визна-чено тенденцію до зростання обсягів кредитування фізичних осіб фінансовими установами та особливо— фінансовими компаніями, яку не змінила і ситуації пандемії, при цьому середні показники борговогонавантаження домогосподарств залишаються незначними. Зазначено особливу фінансову незахище-ність клієнтів фінансових компаній у зв’язку із заплутаними умовами кредитування і надзвичайно ви-сокими реальними відсотковими ставками. Наголошено на тому, що не останню роль у дотриманні ви-мог фінансової безпеки відіграють рівень економічної, фінансової грамотності людей і відповідальністьфінансових установ-кредиторів, які мають чітко і доступно пояснити потенційним позичальникам усіхарактеристики кредитного продукту та пов’язані з ним ризики, надати графіки погашення кредитнихзобов’язань за різними варіантами, озвучити реальну вартість кредиту, суму відсотків і комісій, належ-них до сплати. Доведено, що вплив використання кредитних послуг на фінансову безпеку домогоспо-дарств є неоднозначним, оскільки залежить від свідомого ставлення як фізичних осіб, так і фінансовихустанов-кредиторів до визначення обсягів потрібного кредиту, його строків і рівня кредитоспромож-ності позичальників. Для обох сторін кредитних відносин виникають помітні ризики, законодавче вре-гулювання яких останнім часом суттєво вдосконалив захист фінансових інтересів фізичних осіб — по-зичальників, що сприятиме підтриманню достатнього рівня фінансової безпеки їхніх домогосподарств.Ключові слова: домогосподарство, фінансова безпека, загрози, кредитні послуги, фінансові установи,процентні ставки, захист фінансових інтересів.Формул: 0; рис.: 1; табл.: 1; бібл.: 22.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Bilous, N. M., and A. V. Peleshanko. "РЕЙТИНГОВА ОЦІНКА ДІЯЛЬНОСТІ СТРАХОВИХ КОМПАНІЙ В УКРАЇНІ ЗІ СТРАХУВАННЯ ЖИТТЯ." Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 3, no. 83 (July 23, 2019): 3. http://dx.doi.org/10.31713/ve320181.

Full text
Abstract:
У статті досліджено сутність процесу рейтингової оцінки страхових компаній зі страхування життя, як інструменту виявлення їх фінансової надійності та стійкості на страховому ринку. Охарактеризовано та узагальнено підходи щодо визначення поняття «рейтинг», «рейтингова оцінка» та «рейтингування». Виділено ознаки об’єктивної рейтингової оцінки об’єкта оцінки. Рейтингові оцінки вельми складні і неоднозначні. Крім того, можливі різноманітні підходи до оцінки діяльності страхових компаній. З погляду на це, виникає питання який для нас є найбільш придатним Досліджено нормативно-правову базу щодо здійснення рейтингової оцінки страховиків на основі чого зроблено висновок, що на сьогоднішній день в Україні існує система нормативно-правових актів, що закріплюють статус та порядок рейтингування. Наведено методику оцінки діяльності страхової компанії, яка затверджена Розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України № 3755 «Про затвердження Рекомендацій щодо аналізу діяльності страховиків». Відповідно до цієї методики за даними 2017 року розрахували показники тестів раннього попередження для обраних страхових компаній зі страхування життя різних корпоративних моделей: ПрАТ «Страхова компанія «PZU Україна страхування життя» – іноземний капітал, ПАТ СК «Блакитний Поліс» – кептивна страхова компанія та ПрАТ «Страхова Група «ТАС – страхування життя» – вітчизняний капітал та розробили рейтингування за цими даними. Інтегральна рейтингова оцінка кожної компанії визначена шляхом порівняння розрахованого значення із шкалою нормативних показників відповідно до методики. Зроблено висновок, що рейтинг оцінює відносну фінансову безпеку страхувальників, які уклали договір із страховиком, і є зручним інструментом для диференціації кредитної якості страхових компаній, а також дозволяють констатувати, що вітчизняний страховий ринок, демонструючи досить високі темпи розвитку, не посідають чільних позицій у рейтингу світового страхового ринку і майже не впливають на результати його функціонування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Захаров, Дмитро Миколайович. "Аналіз поняття «соціальний капітал» в літературі." Економіка, управління та адміністрування, no. 3(97) (October 13, 2021): 23–29. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2021-3(97)-23-29.

Full text
Abstract:
У статті здійснено огляд існуючої літератури з різних аспектів, пов'язаних із соціальним капіталом (визначення, концептуальні рамки, емпіричні дослідження та інше), та проаналізовано економічну літературу щодо визначення соціального капіталу. Також були розглянуто основні механізми розповсюдження знань на основі соціального капіталу. Є кілька визначень соціального капіталу. Ці визначення можуть бути розділені на дві категорії: соціальний капітал є внутрішнім – як актив створений внаслідок партнерської взаємодії та всередині соціальної мережі, та/або зовнішнім – сформований через довіру до інституцій та під впливом соціальних норм в суспільстві. Сучасне трактування соціального капіталу зводиться до того, що це результат взаємозв’язків, який підсилює фінансовий, виробничий, людський, інтелектуальний та природний капітали, підвищує ефективність управління, активізує потенційні можливості підприємства. Аналіз визначень соціального капіталу та його форм вираження дозволив схематично відобразити взаємозв’язок між структурними елементами соціального капіталу: довіра, соціальна мережа та соціальні норми. Сучасна практика та вимоги інвесторів щодо інформаційної прозорості корпоративної звітності та підзвітності бізнесу обумовлена більш глибоким розумінням стратегії компанії та інструментів її реалізації, пояснює трансформацію підходів до формування корпоративної звітності. Відображення соціального капіталу в звітності набуває важливого значення, оскільки прямо впливає на підвищення прозорості, а відповідно і на ринкову вартість підприємства. Ефективне використання соціального капіталу дозволяє зменшувати трансакційні витрати і підвищувати фінансові показники бізнесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Шаркаді, М. М. "Нейро-нечiтке моделювання у системi управлiння фiнансово- економiчною безпекою." Науковий вісник Ужгородського університету. Серія: Математика і інформатика 38, no. 1 (May 27, 2021): 157–66. http://dx.doi.org/10.24144/2616-7700.2021.38(1).157-166.

Full text
Abstract:
Подається вирішення актуальної проблеми визначення рівня фінансово-економічної безпеки для компаній через призму нейро-фазі моделювання. Моделі, побудовані за допомогою нейро-нечітких мереж, є ефективним інструментом оцінки фінансово-економічної безпеки і дають можливість своєчасно виявити і подолати проблеми. Крім того, дані моделі є адаптивними, оскільки пристосовуються до змін економічного середовища, що дуже важливо в умовах нестабільної економіки. У даному дослідженні для цього пропонується використання багатошарової нейромережі, кожний шар якої вирішує свою низку завдань. Запропонований підхід дасть можливість визначати рівень фінансової безпеки компанії у різні моменти її функціонування. Розроблена модель дозволяє кожній компанії використовувати свою сукупність фінансових показників для визначення рівня безпеки. Кожний шар нейромережі є автономною одиницею, що дозволяє розвивати мережу. Для запропонованої моделі характерні властивості гнучкості та адаптивності до мінливих умов економічного середовища, що є необхідною умовою для її ефективного застосування в діяльності підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Kucher, G. Ya. "Модель максимізації доданої вартості енергосервісних компаній." Scientific Bulletin of UNFU 30, no. 5 (November 3, 2020): 71–75. http://dx.doi.org/10.36930/40300512.

Full text
Abstract:
Обґрунтовано необхідність розвитку механізму енергосервісу в Україні як напряму енергоефективності. Енергосервісну діяльність розглянуто як засіб реалізації політики енергозбереження для підвищення економічної безпеки України. Доведено, що енергосервіс є найефективнішим механізмом для здійснення швидкої модернізації енергетичної системи. Проаналізовано принципи і схему роботи енергосервісних компаній та особливості їх функціонування на ринку енергосервісних послуг. Розглянуто питання забезпечення фінансування енергоефективних заходів енергосервісними компаніями. Енергосервісна компанія повністю приймає на себе всі фінансові ризики і є відповідальною за реалізацію проєкту з підвищення енергоефективності. Проаналізовано основні методи реалізації енергосервісних контрактів, які використовуються у світовій практиці, визначено їх переваги і недоліки. Розглянуто основні моделі доданої вартості підприємств (ЕVA) у контексті їх застосування у вартісно-орієнтованому управлінні на мікрорівні сучасної економіки і розкрито їх економічний зміст. Вони спрямовані на визначення величини приросту вартості підприємств. Наведено розрахунок показника ефективності енергосервісного договору як суми дисконтованих грошових потоків та охарактеризовано механізм здійснення оплати за цим договором енергосервісній компанії. Обґрунтовано економічний зміст показника доданої вартості. Визначено основні підходи до оцінки доданої вартості компаній. Розглянуто моделі доданої вартості (модель ринкової доданої вартості та модель рентабельності інвестицій), які можуть використовуватися для розрахунку показників ефективності діяльності енергосервісних компаній. Наведено основні підходи до побудови та обґрунтована модель доданої вартості та її максимізації для енергосервісних компаній. Розкрито значення цієї моделі для досягнення економічного ефекту компанії і підвищення енергоефективності всієї економіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Бондаренко, Марія, and Ірина Боярко. "АНАЛІЗ СУЧАСНОГО СТАНУ І ПЕРСПЕКТИВ РОЗВИТКУ ФІНАНСОВОГО СЕКТОРУ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ." Вісник Університету банківської справи, no. 1(40) (May 24, 2021): 11–18. http://dx.doi.org/10.18371/2221-755x1(40)2021237572.

Full text
Abstract:
Фінансовий сектор у сучасних реаліях розростання процесів фінансової глобалізації та забезпечуючи функціонування фінансового ринку як невід’ємної складової ринкової економічної системи, перетворився на домінуючий фактор розвитку, політичної і соціальної рівноваги в економіці. Оскільки розвиток i становлення фінансового ринку України є необхідною передумовою розвитку інших секторів економіки держави, доцільно дослідити сучасний стан фінансового ринку України. Визначено основні структурні елементи фінансового сектору України за ступенем їхнього розвитку і присутності на ринку. Досліджено динаміку кількості, активів і капіталу компаній фінансового сектору України, а саме фінансових компаній, страхових компаній, банків і кредитних установ за останні п’ять років. Аналіз показників фінансового ринку України було проведено за трьома ключовими сегментами: банківський сектор, страховий сектор, фондовий ринок. Проаналізовано динаміку основних показників розвитку банківського сектору, страхового ринку України, динаміку Індексу фондового ринку, обсягу біржових контрактів із цінними паперами та їхню структуру за організаторами торгів, динаміку показників обсягу торгів на ринку цінних паперів та обсягу зареєстрованих випусків цінних паперів Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, випусків цінних паперів, структуру обсягу торгів на ринку цінних паперів із розподілом за фінансовими інструментами і динаміку капіталізації ринку акцій. Оскільки сучасний фінансовий ринок в Україні ще перебуває у стадії трансформації, у вітчизняному науковому середовищі панує думка щодо нерозвиненості фінансового ринку в Україні, тому охарактеризовано основні проблеми і напрями розвитку фінансового сектору, що в майбутньому стане передумовою для конкурентної інтеграції вітчизняних фінансових компаній у світову фінансову систему.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Батченко, Л. В., Л. О. Гончар, and А. О. Беляк. "ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ ПІДПРИЄМСТВ СФЕРИ ГОСТИННОСТІ: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ АНАЛІЗ." Підприємництво і торгівля, no. 27 (November 17, 2020): 13–20. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2020-27-02.

Full text
Abstract:
У статті досліджено ключові показники фінансової стійкості підприємств сфери гостинності на основі організаційно-економічного аналізу функціонування USG Holding та одного з наймасштабніших та конкурентоздатніших складників компанії «ТОВ «Сушия». Із відкритих даних проаналізовано основні показники фінансової стійкості, зокрема динаміку чистого доходу від реалізації продукції (у гривневому та доларовому еквівалентах), динаміку чистого прибутку (збитку), динаміку показників основних засобів та нематеріальних активів та динаміку поточних зобов’язань за 2012–2018 рр. На основі проведеного дослідження визначено, що ефективність фінансової та бізнес-діяльності підприємств сфери гостинності в умовах трансформації і глобалізації економіки країни, динамічності та мінливості економічного середовища у світі та в Україні зокрема визначається передусім його фінансовим станом. Обґрунтовано, що стратегічним чинником фінансової безпеки, інвестиційної привабливості, конкурентоспроможності та кредитоспроможності є фінансова стійкість підприємств, особливо в період економічних глобалізаційних змін, коли фінансова стійкість стає обов’язковим критерієм ефективного розвитку невиробничого сектору економіки України (сфери послуг). Визначено, що результати проведеного дослідження дають змог стверджувати, що обов’язковими умовами поліпшення фінансового стану підприємств сфери гостинності у ринкових умовах господарювання є постійний аналіз і своєчасна ґрунтовна діагностика змін, що відбуваються у зовнішньому та внутрішньому середовищі підприємства, а також вчасне й максимально ефективне реагування на зміни ключових визначальних показників фінансової стійкості. Визначено перспективу подальших досліджень, зокрема проведення ґрунтовного аналізу фінансової стійкості на конкретному підприємстві сфери гостинності з визначенням його поточної фінансової стійкості за допомогою методу комплексного розрахунку рейтингової оцінки фінансового стану підприємств сфери гостинності, з метою розроблення унікального механізму забезпечення фінансової стійкості, що базуватиметься на особливостях конкретного закладу – концептуальних основах, які включають мету, завдання та функції управління, організаційну структуру, систему забезпечення механізму, критерії оцінювання рівня фінансової стійкості, унікальну систему брендингу та систему комплаєнс-контролю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Klymenko, V. V., and G. M. Lozova. "ЕФЕКТИВНІСТЬ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ НА РИНКУ ЛОГІСТИЧНИХ ПОСЛУГ В УКРАЇНІ." Actual problems of regional economy development 2, no. 17 (November 30, 2021): 94–108. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.17.94-108.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу ефективності діяльності логістичних компаній на ринку. Метою статті є аналіз факторів, що впливають на ефективність діяльності логістичних компаній на основі дослідження ринку логістичних послуг та вивчення поведінки провідних гравців українського ринку логістичних послуг. У процесі дослідження авторами використовувався діалектичний метод, за допомогою якого виявлено сутність поняття «ефективність», умови та показники ефективності логістичних компаній; системний та синергетичний підходи, що дозволило розглянути оцінювання ефективності компаній у тісному зв'язку із забезпеченням їх конкурентних переваг на ринку логістичних послуг, проаналізувати показники ефективності за різними складовими діяльності логістичних компаній. У статті досліджено сучасний стан та основні тенденції розвитку ринку логістичних послуг в Україні. Відзначено, що у 2021 році спостерігається повільне відновлення ринку логістичних послуг в умовах продовження пандемії СOVID-19. У процесі аналізу було визначено поняття ефективності логістичної компанії, яке у роботі розкривається через відповідні аспекти її діяльності. Науковий інтерес представляє запропонована авторами методологія оцінки інтегрованої економічної ефективності функціонування логістичної компанії. Проаналізовано десять найпотужніших логістичних компаній, що працюють в Україні з метою визначення їх конкурентних переваг та оцінки ефективності на ринку. Виявлено, що в першу п’ятірку логістичних компаній входять компанії-дочірні підприємства потужних мультинаціональних компаній, які сфокусовані на наданні інтегрованих логістичних рішень. Що стосується українських компаній-лідерів ринку, то вони націлені на пошук нішевих сегментів, пропонують своїм клієнтам унікальні програми логістичних послуг. Авторами запропоновано систему показників, за якою можливо оцінити інтегровану ефективність діяльності логістичних компаній: показники виробничої складової; показники фінансової складової; показники кадрової складової; показники маркетингової складової; показники управлінської складової.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Дубініна, Марина, Світлана Сирцева, Юлія Чебан, Віктор Дубінін, Ольга Лугова, and Наталія Хомяк. "ОРГАНІЗАЦІЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ В КРАЇНАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ: СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ВДОСКОНАЛЕННЯ." Financial and credit activity problems of theory and practice 2, no. 43 (April 29, 2022): 271–77. http://dx.doi.org/10.55643/fcaptp.2.43.2022.3759.

Full text
Abstract:
Досліджено, що проявом облікової політики певного рівня у сфері бухгалтерського обліку є встановлення нормативних лімітів, якими є бухгалтерський облік та фінансова звітність, їх закріплення в законодавчих документах. Відзначено, що впровадження міжнародних стандартів фінансової звітності в країні відбувається в умовах і під впливом конкретних економічних, політичних, правових і культурних факторів. Проаналізовано регулятори, які визначили типовий перелік аспектів, які впливають на процес застосування МСФЗ. Зазначено, що в усьому світі існують відмінності у формуванні економічних показників, тому Закон «Про національну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу», тобто бухгалтерський облік підприємств, визначено як одну з пріоритетних сфер, у якій українське законодавство було налаштовано. Досліджено досвід країн ЄС щодо організації бухгалтерського обліку. Визначено, що в Польщі рекомендації щодо щорічної фінансової звітності повинні містити принаймні баланс, звіт про прибутки та збитки й додаткову інформацію до фінансових звітів; надавати правдиву та достовірну інформацію про активи, зобов’язання, фінансовий стан та прибутки або збитки компанії; опубліковані кожною компанією у відповідному національному реєстрі підприємств. В Ірландії податкові різниці, що виникають унаслідок звільнення від подвійного оподаткування попередньо узгоджених платежів за збитки, пов’язані з державними розрахунками, інших податкових пільг – торговельних збитків, торгових платежів, виробничих збитків, виробничих платежів, також визнаються окремо в податковій звітності. Зазначено, що в європейських країнах – Німеччині, Швеції, Греції, Італії, Іспанії та Португалії – розрахунок оподатковуваного доходу на основі податкового законодавства базується на тих самих методах розрахунку, які надають інформацію про податкові надходження та витрати в системі бухгалтерського обліку й податкову звітність виключно з бази інформації бухгалтерів. Були розроблені рекомендації щодо вдосконалення бухгалтерського обліку в країнах ЄС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Фінансові показники компанії"

1

Пейяо, Ху. "Вдосконалення маркетингової стратегії міжнародної корпорації (на прикладі компанії 3М)." Thesis, Національний авіаційний університет, 2020. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/52886.

Full text
Abstract:
Робота публікується згідно наказу ректора від 29.12.2020 р. №580/од "Про розміщення кваліфікаційних робіт вищої освіти в репозиторії НАУ" . Керівник проекту: доцент, д. е. н. Князєва Тетяна В’ячеславівна.
В даний час маркетингова діяльність є певним чином побудованою системою організації реалізації товарів, яка орієнтована на задоволення споживчого попиту, а також на отримання доходу компанією, підвищення рентабельності продажів на основі системного дослідження ринку, зовнішнього і внутрішнього середовища організації. Маркетингова діяльність в кінцевому рахунку орієнтована на оптимізацію товарної політики, розширення асортименту, стимулювання попиту. Дуже важливим аспектом при цьому є аналіз споживачів компанії, їх сегментація, виділення ключових споживчих ознак. Таким чином, маркетингова діяльність фактично являє собою цілий комплекс заходів від стимулювання попиту до формування сервісної політики. Виробнича концепція тісно пов’язана зі стратегією маркетингу, доповнюючи її необхідною інформацією. Сьогодні маркетинг включає безліч напрямків від комплексної розробки товару до його кінцевого впровадження, випробування і просування. Маркетингові функції, як і сама маркетингова діяльність компанії в даний час проводиться окремими маркетологами, цілісними маркетинговими службами, або керівниками підприємств, якщо вони відносяться до малого бізнесу. Сучасні маркетингові служби не тільки своєчасно реагують на попит, а й здійснюють управлінський вплив. Так зокрема після проведення маркетингових досліджень, в компанії може бути змінена виробнича програма, в залежності від тих даних, які в результаті дослідження були отримані. Комплекс інструментів маркетингової діяльності досить широкий і постійно розширюється. Так останнім часом все більшою популярністю користуються маркетингові заходи в мережі інтернет. Актуальність теми кваліфікаційної роботи зумовлена тим, що ефективне управління маркетинговою діяльністю на підприємстві дозволяє поліпшувати економічні показники роботи компанії, підвищувати лояльність споживачів і впізнаваність торгової марки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Пейяо, Ху. "Вдосконалення маркетингової стратегії міжнародної корпорації (на прикладі компанії 3М)." Thesis, Національний авіаційний університет, 2020. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/45239.

Full text
Abstract:
Робота публікується згідно наказу ректора від 29.12.2020 р. №580/од "Про розміщення кваліфікаційних робіт вищої освіти в репозиторії НАУ" . Керівник проекту: доцент, д. е. н. Князєва Тетяна В’ячеславівна.
В даний час маркетингова діяльність є певним чином побудованою системою організації реалізації товарів, яка орієнтована на задоволення споживчого попиту, а також на отримання доходу компанією, підвищення рентабельності продажів на основі системного дослідження ринку, зовнішнього і внутрішнього середовища організації. Маркетингова діяльність в кінцевому рахунку орієнтована на оптимізацію товарної політики, розширення асортименту, стимулювання попиту. Дуже важливим аспектом при цьому є аналіз споживачів компанії, їх сегментація, виділення ключових споживчих ознак. Таким чином, маркетингова діяльність фактично являє собою цілий комплекс заходів від стимулювання попиту до формування сервісної політики. Виробнича концепція тісно пов’язана зі стратегією маркетингу, доповнюючи її необхідною інформацією. Сьогодні маркетинг включає безліч напрямків від комплексної розробки товару до його кінцевого впровадження, випробування і просування. Маркетингові функції, як і сама маркетингова діяльність компанії в даний час проводиться окремими маркетологами, цілісними маркетинговими службами, або керівниками підприємств, якщо вони відносяться до малого бізнесу. Сучасні маркетингові служби не тільки своєчасно реагують на попит, а й здійснюють управлінський вплив. Так зокрема після проведення маркетингових досліджень, в компанії може бути змінена виробнича програма, в залежності від тих даних, які в результаті дослідження були отримані. Комплекс інструментів маркетингової діяльності досить широкий і постійно розширюється. Так останнім часом все більшою популярністю користуються маркетингові заходи в мережі інтернет. Актуальність теми кваліфікаційної роботи зумовлена тим, що ефективне управління маркетинговою діяльністю на підприємстві дозволяє поліпшувати економічні показники роботи компанії, підвищувати лояльність споживачів і впізнаваність торгової марки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кириєнко, О. М. "Фінансова звітність за міжнародними стандартами." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27458.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Валіваха, М. А. "Управління економічною ефективністю компанії: гендерне розмаїття в менеджменті." Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/74418.

Full text
Abstract:
У роботі досліджується взаємозв'язок між демографічним розмаїттям у раді директорів та фінансовими показниками європейських фірм. Різноманітність демографічних рад концептуалізується як гендерна, національна і вікова різноманітність, а також побудовано індекс різноманітності для дослідження комбінованого загального ефекту різноманітності. Теорія припускає, що різноманітність призводить до більш ефективного прийняття стратегічних рішень, творчості та інновацій і тим самим позитивно впливає на фінансові показники, а різноманітні дошки також пов'язані з витратами на інтеграцію та більш трудомісткими процесами. Загалом, це дослідження припускає, що чим більше демографічне розмаїття в раді директорів, тим краще фінансові показники фірм, які оцінюються як прибутковість активів (ROA) і Тобіна Q. Перехресний емпіричний аналіз досліджує найбільші європейські компанії Вибір європейських країн розширює різноманітність літератури, а також вплив демографічних характеристик національності та вікової різноманітності та вплив загального індексу різноманітності на показники діяльності фірми лише рідко вивчалися раніше. Результати дослідження показують, що загальне різноманіття демографічних рад має значний і позитивний вплив на фінансові показники фірм. Різноманітність гендерних та національних рад значно покращує фінансові показники, тоді як вплив вікової різноманітності незначний. Це емпіричне дослідження сприяє зрозумленню результатів минулих досліджень і дає теоретичні та практичні наслідки для політиків та управління сучасними компаніями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Едафеджімуе, Омові Харрісон. "Управління платоспроможністю підприємства на основі економічних показників." Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/76391.

Full text
Abstract:
In the first section "ESSENCE OF THE FINANCIAL AND ECONOMIC ANALYSIS OF ENTERPRISEs" approaches that reveal the essence of the financial and economic analysis and the its importance long and short term financing of companies, and also the effect it has in the decision making of creditor or Investors. In the second section "METHODOLOGY FOR A COMPREHENSIVE FINANCIAL ANALYSIS OF ENTERPRISES", here I took a close look and practical indicators, specifically ratios that give an insight to the performance and health of a company. These ratios looked at the liquidity of companies, their solvency, business activity, financial results and financial stability. These methods are a set of formulas though not perfect, are good and strong indications of how well a company is doing. In the third section, "FINANCIAL CALCULATION AND RECOMMENDATION FOR PROCTER AND GAMBLE COMPAY", the analysis of company’s results and ratios between the year 2018 and 2019.This calculation of the ratios were carried out with the aim of making recommendations that can help better the productivity of the company. It is a very big, diversified and well run organization.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Шпіцглуз, Святослав Олександрович, Святослав Александрович Шпицглуз, and Sviatoslav Oleksandrovych Shpitshluz. "Моделювання раннього попередження нестабільності страхової компанії." Thesis, Севастопольський інститут банківської справи, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/59258.

Full text
Abstract:
Важливим у діяльності страхової компанії є раннє попередження нестабільності страхової компанії, оскільки завчасно сповістивши закінчення дії страхового договору дає змогу зменшити ризик фінансової нестабільності страхової компанії.
An important part of an insurance company's activity is the early warning of the insurer's instability, as informing about the expiration of the insurance contract in advance informs the insurer about the financial instability risk.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Сухенко, Н. В., and Сергій Миколайович Ілляшенко. "Проблема ребрендингу на сучасному підприємстві." Thesis, Сумський державний університет, 2008. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45989.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Юхименко, В. М. "Забезпечення платоспроможності страхових компаній в Україні." Thesis, Київ, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/21618.

Full text
Abstract:
Юхименко, В. М. Забезпечення платоспроможності страхових компаній в Україні : дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / В. М. Юхименко. - Київ, 2021. - 247 с.
У дисертаційній роботі удосконалено теоретичні підходи та розроблено практичні рекомендації щодо забезпечення платоспроможності вітчизняних страхових компаній. З’ясовано економічний зміст та співвідношення категорій «платоспроможності страхових компаній», «ліквідності страхових компаній» та «фінансової стійкості страхових компаній». Визначено основні чинники, що мають вплив на забезпечення платоспроможності страхових компаній. Дана характеристика сучасного стану платоспроможності українських страхових компаній та виявлено проблеми забезпечення їх платоспроможності. Запропоновано методичний підхід до виокремлення контрольних рівнів власного капіталу в залежності від планових значень зібраних премій страховиків на основі виділення контрольних рівнів (достатній, стратегічний, попереджувальний і критичний). Розроблено комплексну систему прогнозування неплатоспроможності страхових компаній, метою якої є виявлення неплатоспроможних страхових компаній на ранніх стадіях. Запропоновано методичний підхід до інтегральної оцінки забезпечення платоспроможності страхових компаній. Розроблено пропозиції щодо імплементації датацентричного підходу у формуванні та обігу фінансової звітності страхових компаній в Україні, що підвищить прозорість, достовірність і якість звітних даних страховиків, а також виключить дублювання інформації.
В диссертационной работе усовершенствованы теоретические подходы и разработаны практические рекомендации по обеспечению платежеспособности отечественных страховых компаний. Выяснено экономическое содержание и соотношение категорий «платежеспособности страховых компаний», «ликвидности страховых компаний» и «финансовой устойчивости страховых компаний». Определены основные факторы, влияющие на обеспечение платежеспособности страховых компаний. Дана характеристика современного состояния платежеспособности украинских страховых компаний, а также выявлены проблемы обеспечения их платежеспособности. Предложен методический подход к выделению контрольных уровней собственного капитала в зависимости от плановых значений собранных страховых премий на основе выделения контрольных уровней (достаточный, стратегический, предупредительный и критический). Разработана комплексная система прогнозирования неплатежеспособности страховых компаний, целью которой является выявление неплатежеспособных страховых компаний на ранних стадиях. Предложен методический подход к интегральной оценке обеспечения платежеспособности страховых компаний. Разработаны предложения по имплементации датацентричного подхода касающийся формирования и обращения финансовой отчетности страховых компаний в Украине, которая повысит прозрачность, достоверность и качество отчетных данных страховщиков, а также исключит дублирование информации.
In the thesis, theoretical approaches were improved and practical recommendations developed to ensure the solvency of domestic insurance companies. The economic interpretation of the categories "solvency of insurance companies", "liquidity of insurance companies" and "financial stability of insurance companies" are clarified. A wider explanation of the “solvency of insurance companies” concept is suggested to include not only insurance, but also other obligations of the insurer in its insurance, investment, and financial activities. The outcomes determine that depending on what basics lies in the term of "financial stability" and "solvency" of the insurers they are identical or not. Solvency refers to the ability of an insurance company to fulfill its obligations over a period. Financial stability differs from the concept of solvency from the point of ability to fulfill obligations at any moment of time. The notions of "financial stability" and "solvency" are identical if solvency defines as the ability to fulfill obligations not only in the current but also in all subsequent periods. The key factors influencing the solvency of insurance companies are identified from the point of view of the possibility to regulate these influences at the level of the insurance company. The thesis gives widespread characteristics of the current state of solvency level of insurance companies in Ukraine and disclosure the problems of ensuring their solvency. The study ascertains legislative requirements for the solvency of the native insurance companies and explores a possible further development of the Ukrainian insurance market in the context of the introduction of new standards. The assessment of solvency of insurance companies of Ukraine was made and the actual solvency margin most of companies was excessed. It is determined insufficient level of capitalization of the insurance business is one of the restraining factors of further stable development and efficient functioning of insurers. The research discusses retrospective aspects of the development of the solvency system of insurers in the territory of the European Union and outlines the main stages of its spreading. The thesis exposes the main provisions of the 2009/138/EU Directive (Solvency II) and discloses key differences from Solvency I. The types of risks that the insurance company faces in the course of its activity are generalized. A phased introduction of elements of risk-oriented regulation of the insurance sector is proposed to secure the overall stability and integrity of the insurance market, effectively protect interests of policyholders and increase competitiveness of the national insurance companies. The full introduction of the Solvency II methodology in Ukraine will require major changes from insurers, the national regulatory authority, and the legislative framework. Therefore, implementation of whole Solvency II standards in Ukraine in the near future seems not realistic. The undertake analysis discovered that the insurance companies’ tests of early warning were inappropriate for adequate and timely identification of the insolvent insurers. The research proposes a methodical approach to assessing the solvency of insurance companies on the basis of the integral approach. The study developed a comprehensive insolvency forecasting system that detects insolvent insurance companies in their early stages. The study suggests a methodological approach to assessing the insurer's own capital, taking into account the planned volumes of insurance premiums to identify the control levels (sufficient, strategic, preventive, and critical), which enable making prompt management decisions aimed at ensuring and maintaining the insurers’ solvency. The proposals take into account the datacentric approach of developed implementation steps an international standard of financial reporting of insurance companies, which improves the transparency, reliability, and quality of reporting data of the insurers, as well as eliminates duplication of information.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Панасенко, Альона Олександрівна. "Забезпечення фінансової безпеки страхової компанії «Страхова Група ТАС»." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/5175.

Full text
Abstract:
Панасенко А. О. Забезпечення фінансової безпеки страхової компанії «Страхова Група ТАС» : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 072 "Фінанси, банківська справа та страхування" / наук. керівник І. Ю. Кисільова. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 117 с.
UA : Кваліфікаційна робота викладена на 117 сторінках друкованого тексту, містить 28 таблиць, 16 рисунків, 8 додатків. Перелік посилань включає 84 джерела, з них 5 іноземною мовою. Об’єктом дослідження є процес управління фінансовою безпекою страхової компанії ПрАТ «Страхова Група «ТАС». Метою кваліфікаційної роботи є розвиток теоретико-методичних й організаційних положень та розробка практичних рекомендацій щодо удосконалення та систематизації інструментарію системи управління фінансовою безпекою страхової компанії. Завдання: 1) визначити загрози фінансовій безпеці страхової компанії та методи її оцінки; 2) провести оцінку фінансового стану ПрАТ «Страхова Група «ТАС»; 3) розробити заходи покращення управління фінансовою безпекою підприємства. Методи досліджень: діалектичний, системний, комплексний та структурно-функціональний підхід, кількісний аналіз, аналітичний; математичного моделювання. Одержані результати та їх новизна: 1) набули подальшого розвитку: тлумачення категорії «фінансова безпека»; методичні підходи до оцінки фінансового стану страхової компанії. Практичне значення мають запропоновані рекомендації щодо організації та вдосконалення системи управління фінансовою безпекою ПрАТ «Страхова Група «ТАС».
EN : The work is presented on 117 pages of printed text, contains 28 tables, 16 figures, 8 annex. The list of references includes 84 sources, 5 of them in foreign languages. The object of study is process of financial security ensuring of the insurance company PJSC «Insurance Group TAS». The purpose of qualification work is to develop theoretical, methodological and organizational provisions and to develop practical recommendations for the improvement and systematization of the tools of the financial security fornation of the insurance company. Tasks: 1) to determine the content of the financial safety of the insurance company and the characteristics of its sources; 2) determine the factors of influence on the level of financial security of the insurance company; 3) to evaluate the financial condition of PJSC «Insurance Group TAS»; 4) to evaluate the efficiency of financial and economic activity of PJSC «Insurance Group TAS»; 5) to elaborate the measures of financial security of PJSC «Insurance Group TAS»improvement; 6) to elaborate the measures of the risk management system of PJSC «Insurance Group TAS»improvement. Methods of research: a systematic approach to the study of economic events and processes. During research performance scientific methods of cognition were used: methods of induction and deduction, terminological analysis and comparison, calculation methods, theoretical generalization; cause-effect relationship methods, abstract-logical method and method of mathematical modelling. The results obtained and their novelty: have gained further development: the interpretation of the category "financial security"; methodical approach to assessing the financial status of an insurance company. the method of the integrated assessment of the financial condition of the insurance company was improved; problems are systematized and possibilities of improvement of organization of financial security of the insurance company have been revealed. The results of research are aimed at estimation and improving the business activity management system of industrial enterprise PJSC «Insurance Group TAS» 6 and can be implemented in practice of the other insurance companies. The proposed recommendations of organization and improvement of financial security management system of PJSC «Insurance Group TAS» are of practical importance. The results of the study can be applied by the heads of the financial divisions of insurance companies for the development of tactical and strategic decisions that allows to yield financial security of insurance company, and to perform the quick analysis of the financial state of insurance company.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Стещенко, Богдан Олексійович. "Антикризове фінансове управління страховою компанією ТДВ СК «КРЕДО»." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/3752.

Full text
Abstract:
Стещенко Б. О. Антикризове фінансове управління страховою компанією ТДВ СК «КРЕДО» : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 072 "Фінанси, банківська справа та страхування" / наук. керівник В. З. Бугай. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 112 с.
UA : Кваліфікаційна робота викладена на 112 сторінках друкованого тексту, містить 16 таблиць, 14 рисунків, 2 додатка. Перелік посилань включає 70 джерел, з них 5 іноземною мовою. Об’єктом дослідження виступає система антикризового фінансового управління страховою компанією. Предметом дослідження є теоретичні, методичні та практичні питання впровадження системи антикризового фінансового управління на ТДВ СК «КРЕДО». Метою кваліфікаційної роботи магістра є опрацювання теоретичних і методичних питань здійснення антикризових фінансових заходів у страховій компанії, а також розробка пропозицій із впровадження системи антикризового фінансового управління ТДВ СК «КРЕДО». Завдання дослідження: визначення економічного змісту антикризового фінансового управління страховою компанією; дослідження процесу формування системи антикризового фінансового управління в страховій компанії; опрацювання алгоритму визначення ефективності антикризового фінансового управління страховою компанією; аналіз фінансово-економічних показників і проведення оцінки потреби ТДВ СК «КРЕДО» у впровадженні антикризового фінансового управління; розробка практичних пропозицій із удосконалення системи антикризового фінансового управління ТДВ СК «КРЕДО». Одержані результати: розроблені пропозиції щодо застосування системи збалансованих показників як індикаторів потреби страхової компанії в антикризових фінансових заходах; визначені можливості фінансового оздоровлення ТДВ СК «КРЕДО» за рахунок розвитку антикризового менеджменту.
EN : The work is presented on 112 pages of printed text, contains 16 tables, 14 figures, 2 annex. The list of references includes 70 sources, 5 of them in foreign languages. The object of the study is the system of anti-crisis financial management of the insurance company. The subject of the research is theoretical, methodical and practical issues of implementation of the system of anti-crisis financial management at ALC Insurance Company "CREDO". The purpose of the master's qualification work is to study the theoretical and methodological issues of anti-crisis financial measures in the insurance company, as well as the development of proposals for the implementation of anti-crisis financial management ALC Insurance Company "CREDO". Objectives of the study: to determine the economic content of anti-crisis financial management of the insurance company; research of the process of formation of the system of anti-crisis financial management in the insurance company; elaboration of the algorithm for determining the effectiveness of anti-crisis financial management of the insurance company; analysis of financial and economic indicators and assessment of the needs of ALC Insurance Company "CREDO" in the implementation of anti-crisis financial management; development of practical proposals for improving the system of anti-crisis financial management of ALC Insurance Company "CREDO". The scientific novelty of the obtained results is determined by the following main provisions: further developed the concept of anti-crisis financial management of the insurance company as an organized complex of permanent management, based on the application of specific methods, principles and techniques of financial management of the insurer, which includes components aimed at preventing and neutralizing the financial crisis companies; an improved system of anti-crisis financial management of the insurance company is a set of links that harmoniously interact on a permanent basis, providing effective management influence of anti-crisis financial management on objects in order to achieve goals and objectives based on tools and methods, taking into account feedback, language, internal and external crisis factors. The obtained results: developed proposals for the application of a system of balanced scores as indicators of the insurance company's need for anti-crisis financial measures; identified opportunities for financial recovery ALC Insurance Company "CREDO" through the development of crisis management.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Фінансові показники компанії"

1

Соловйов, В. М. Системи штучного інтелекту як сучасний драйвер розвитку фінансового ринку. [б. в.], October 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/2864.

Full text
Abstract:
Недавно, експерти Всесвітнього економічного форуму спільно з консалтинговою компанією Deloitte представили доповідь про можливий вплив штучного інтелекту (ШІ) і машинного навчання (МН) на світ фінансів [1]. Автори вивчили різні сценарії того, як ШІ і машинне навчання можуть бути застосовані на практиці в майбутньому і до яких наслідків це може призвести. Відзначається, що ШІ змінить набір характеристик, якими повинен буде володіти успішний бізнес в сфері фінансів. Якщо раніше успішність багато в чому залежала від обсягу портфеля активів, то в майбутньому у виграші будуть залишатися, перш за все, компанії з найбільшою базою даних. ШІ необхідно якомога більше знань для підвищення ефективності. На місце «масового виробництва», тобто вироблення стандартних пакетів послуг і їх поширення серед клієнтів, прийде більш персоналізований підхід. Він стане можливий, знову ж таки, завдяки ШІ. Можуть зникнути банківські рахунки в традиційному вигляді. На зміну рішенням людини про те, як витрачати свої заощадження, може прийти алгоритм, який буде автоматично розподіляти кошти клієнта. Все це буде засновано на автоматичному аналізі великого обсягу даних про всі фінансові можливості і обов'язки клієнта.Очевидно, що спектр професій схильний до змін під впливом часу і моди. Це в повній мірі стосується і фінансової сфери. У 2001 році всі були захоплені вивченням ринку акцій інтернет-компаній. У 2006 році на гребені хвилі були фахівці з аналізу забезпечених боргових зобов'язань. До 2010 року стали затребувані кредитні трейдери. У 2014 році з'явилися комплаенс-фахівці. І ось, до 2017 року незамінними стали експерти в сфері машинного навчання і великих даних. Аналітики оанку J.P. Morgan під керівництвом Марко Колановіча і Раджеша Крішнамачарі випустилиоб'ємну доповідь про використання Big Data і машинного навчання у фінансовій галузі [2]. Його автори стверджують, що технологи машинного навчання будуТь відігравати ключову роль у розвитку фінансових ринків. Біржові аналітики, портфельні керуючі, трейдери і директори з інвестицій - всі повинні освоїти науку великих даних. Інакше вони залишаться без роботи, кажуть автори дослідження. Традиційні джерела інформації - щоквартальні звіти і рівень ВВП - більше не актуальні. Ті, хто володіють інструментами Big Data скоро будуть здатні передбачати всі ці показники ще до виходу звітів. Приклади використання машинного навчання (МН) в банківській галузі ясно вказують на те, що провідні банки США сприймають ШІ і МН дуже серйозно. Постійно зростаючі доходи гігантів на кшталт JPMorgan Chase, Wells Fargo, Bank of America, Citibank та ін. показують, що це правильний напрямок і впровадження банківських послуг за допомогою рішень МН - це те, як індустрія повинна розвиватися в майбутньому [3]. Відзначимо нарешті ще одну знакову подію, яку очікує фінансовий світ. Найближчим часом буде укладена найбільша в історії угода, пов'язана з штучним інтелектом. Агентство S&P купує компанію Kensho за $550 млн. Цей стартап придумав Google для здійснення вдалих капіталовкладень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Соловйов, Володимир Миколайович. Еконофізика як засіб фундаменталізації економічних дисциплін. Видавничий відділ НМетАУ, 2004. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1042.

Full text
Abstract:
Протягом останніх десяти-п’ятнадцяти років відбулися відчутні зміни в розумінні фундаментальних закономірностей економічних систем. З’ясувалось, що складні системи різної природи – фізичні, біологічні, соціальні, економічні – проявляють універсальні властивості, дослідження яких вимагає розробки принципово нових моделей і методів досліджень. Виявилось, що індивідуальні агенти цих систем (наприклад, спіни в деяких фізичних системах, атоми і молекули в біологічних, ідеї в соціальних, значення індексів в фінансово-економічних) проявляють свою сутність через взаємодію як правило невідомої природи. Так, в економічних системах адаптивна поведінка людини, компанії, країни відіграє принципово важливу роль у формуванні макроскопічних показників, таких як ціна товару, цінного паперу, валютного курсу. Більш того, з метою адекватного аналізу та ефективного менеджменту на фінансово-економічні ринки все активніше проникають методи та моделі природничих наук, які в поєднанні з сучасними досягненнями в галузі інформаційних технологій та досить ємними базами даних (мільйони записів навіть в базах некомерційного призначення) забезпечили значний прогрес у розумінні та квантифікації природи цих систем. З’явились нові “кількісні” напрямки економіки: математична та фізична економіки, еконофізика тощо. Особливо значних успіхів досягнуто в еконофізиці [2], яка вдало використовує потужний багаж фізичних методів і моделей.У якості прикладів такого використання в даній роботі приведені результати досліджень і порівняльний аналіз структурних та динамічних властивостей світових фінансово-економічних ринків з аналогічними для України у випадку, коли для останніх є відповідні репрезентативні бази даних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography