Academic literature on the topic 'Функції керування'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Функції керування.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Функції керування"

1

Майкович, Евгений, Галина Зварыч, Андрей Лагойда, and Людмила Лагойда. "МОДЕЛИ АВТОКОРРЕЛЯЦИОННОЙ ФУНКЦИЙ ЭРГОДИЧЕСКОЙ СЛУЧАЙНЫХ ПРОЦЕССОВ В СИСТЕМЕ УПРАВЛЕНИЯ БУРЕНИЕМ СКВАЖИН." Modern engineering and innovative technologies, no. 10-01 (December 31, 2018): 43–52. http://dx.doi.org/10.30890/2567-5273.2019-10-01-016.

Full text
Abstract:
Проаналізовано моделі автокореляційних функцій випадкових процесів у системах керування, а також функції передачі формуючих фільтрів. На основі статистичних характеристик вхідного і вихідного сигналів лінійного дианмічного об’єкта керування розроблено алг
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Biley, D., and S. Berzhanskiy. "Нагляд як елемент системи керування і системи якості ISO:9001." Nuclear and Radiation Safety, no. 2(58) (September 18, 2013): 54–60. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2013.2(58).12.

Full text
Abstract:
Для реалізації функції нагляду як елемента системи керування виробництвом, який виконує функцію зворотного зв’язку, пропонується використовувати процесний підхід системи якості, а як процеси — систему захисту від шкідливих факторів виробництва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Голубков, П., Д. Путников, and В. Егоров. "ВИКОРИСТАННЯ ACTIVEX ТЕХНОЛОГІЙ ПРИ КОНВЕРТАЦІЇ СИСТЕМИ АВТОМАТИЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ НАГРІВАННЯМ ПЕЛЬМЕННОЇ ПРОДУКЦІЇ З СЕРЕДОВИЩА МАТЕМАТИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ MATLAB SIMULINK У СЕРЕДУ РОЗРОБКИ ДОДАТКІВ LABVIEW." Automation of technological and business processes 11, no. 3 (November 11, 2019): 80–83. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v11i3.1505.

Full text
Abstract:
В статті розглядається створення керуючої програми процесом автоматичного нагрівання тіста пельменного продукту кубічної форми. Аналіз роботи підсистем регулювання температури в апараті здійснювалось на повній імітаційній моделі об’єкту керування та діючих на нього збурень. В ході апріорного аналізу особливостей реалізації системи автоматичного керування процесу функції регулювання відзначався високий рівень невизначеності динамічних властивостей каналів управління, і, перш за все, підсистеми регулювання температури нагріву пельменного продукту. Це вимагає підвищення якості реалізації функції регулювання. Воно повинно йти в напрямку підвищення запасу стійкості підсистеми регулювання температури, яке забезпечить стабілізацію динамічної точності регулювання в умовах змінних властивостей об’єкту керування, тобто в напрямку підвищення рівня точності роботи підсистеми. При розробці моделі системи керування виникла проблема створення на базі цієї ж моделі керуючої програми для промислового контролера та інтерфейсу керування, а також можливість роботи в декількох, абсолютно різних програмних продуктах. Подібні питання можуть виникнути при створенні програмного забезпечення для вирішення поставлених завдань. На поточний момент ми можемо варіювати і підбирати відповідно до тих чи інших вимог програмне забезпечення з різними можливостями системи автоматичного проектування. За допомогою ActiveX технологій створена модель була конвертована в середовище розробки програм LabView для подальшого створення керуючої програми. Що вирішило запитання з впровадженням технологічного рішення інженерних задач і їх використання для автоматизації виробництва при моделюванні процесів. Система була промодельована з тими ж параметрами що і в Matlab, та результати моделювання, які є адекватні оригінальній моделі, приведені в статті.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Морнева, М. О., С. М. Голубєва, and А. С. Торопов. "Цифрові системи автоматичного керування в мехатронних системах." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 5 (269) (September 10, 2021): 20–23. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2021-269-5-20-23.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто питання щодо цифрових систем автоматичного керування, які відносяться до класу лінійних імпульсних систем, але мають свої особливості. Також знайдені різницеві рівняння і Z-перетворення передавальної функції двома способами: класичним і за допомогою білінійних перетворень. Побудовані перехідні і частотні характеристики системи автоматичного керування (САК). За допомогою математичного моделювання підтверджено, що при порівнянні характеристик безперервного і дискретного фільтрів з ростом частоти відмінність в характеристиках зростає.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Sandul, G. "Організація системи безпеки при експлуатації сховищ для захоронения радіоактивних відходів. Загальні питання." Nuclear and Radiation Safety 11, no. 3 (September 15, 2008): 35–44. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2008.11-3(39).08.

Full text
Abstract:
Розглянуто питання стратеги та способи конструювання системи безпеки і керування нею на основі побудови функції якості при експлуатації сховищ для захоронення радіоактивних відходів. Наведено алгоритми створення системи безпеки сховищ РАВ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Христинець, Н., and Д. Cкупейко. "Особливості проектування компонент мікроядра операційної системи засобами GCC, GNU Binary Utilities в композиції з мовами асемблера та С." COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, no. 39 (May 22, 2020): 208–12. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2020-39-34.

Full text
Abstract:
Висвітлено питання розробки мікроядра операційної системи: керування пам’яттю, розробка початкового завантажувача та розглянуті питання написання макросів і спеціальних функції у процесі програмування конфігураційного файлу. Сформовано схему збірки ядра від початкового коду до етапу емуляції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Shuklin, G., and O. Barabash. "МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ КЕРУВАННЯ ПРОЦЕСАМИ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ В СИСТЕМІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ КІБЕРНЕТИЧНОЮ БЕЗПЕКОЮ ФОНДОВОГО РИНКУ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 4, no. 50 (September 12, 2018): 91–94. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2018.4.091.

Full text
Abstract:
В роботі застосовано математичну теорію керування системами диференціальних рівнянь з запізненням, для моделювання процесами регулювання кібернетичної безпеки з боку держави на фондовому ринку. Розглянуті умови стійкості інформаційної безпеки держави на прикладі кібернетичного простору фондового ринку. Запропоновано алгоритм побудови функції керування процесом виявлення кількості кібернетичних атак на електронний торгівельний майданчик на фондовому ринку, який розглядається, як динамічна система, яка описується системами диференціальних рівнянь з запізненням. Запропонована структурна схема системи захисту інформації з введенням інфраструктурного сервісу та аналізатора атак. Встановлено, що системи з запізненням породжують нову інформацію, яку необхідно використовувати при модернізації системи захисту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ozerchuk, І. "Принципи реалізації Bluetooth 5.2: апаратна реалізація." COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, no. 46 (March 31, 2022): 36–42. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2022-46-06.

Full text
Abstract:
У статті розкрито принципи реалізації Bluetooth 5.2 з точки зору апаратної реалізації. Описано еволюцію технології Bluetooth, наведено інноваційні функції Bluetooth 5.2, визначено основні переваги. Розкрито механізм встановлення зв’язку та описано етапи реалізації останнього. Запропоновано алгоритм формування з’єднання точка-точка за технологією Bluetooth з детальним описом процесу. Охарактеризовано стек протоколів Bluetooth. Визначено функціональну приналежність кожного протоколу та описано принцип взаємодії поміж протоколами. Наголошується, що в умовах сьогодення, низка сучасних компаній інтегрували основні функції широкої смуги Bluetooth в апаратне забезпечення, інші компанії, надають інтерфейс керування хостом. Підкреслено, що система на основі ARM для реалізації Bluetooth передачі у своєму складі має низку додаткових компонентів з’єднаних поміж собою шиною даних. Схематично представлено взаємодію апаратного забезпечення Bluetooth з встановленням функціональних зв’язків. Обґрунтовано принцип реалізації шифрування даних (функція потокового шифру) в апаратному забезпеченні. Наголошується, що застосування функції потокового шифру в апаратному забезпеченні знімає безперервне навантаження з процесора по бездротовому каналу під час передачі даних, а реалізація механізму генерації ключів та аутентифікації в апаратному (а не програмному) забезпеченні призводить до швидшого часу підключення та мінімізації споживання енергії. Запропонована архітектура системи для реалізації апаратного забезпечення Bluetooth 5.2 з урахуванням функції крипто захисту, описано потоки зв’язків на базі системи та описано кожен наявний функціональний блок з відокремленням власної приналежності та виконуваних завдань. Описано широту спектру застосування Bluetooth 5.2 з виділенням таких сфер як: розумні пристрої; засоби масової інформації (телебачення, радіомовлення); подвійна трансляція (функція подвійної трансляції, допомагає у передачі ідентичної інформації через обладнання LE Audio та дубль через гарнітуру Bluetooth або відповідний мобільний додаток, це може значно заощадити час та енергію); багатомовний переклад у режимі реального часу (дана функція зручна при спілкуванні на різних мовах, чи прослуховуванні інформації різними мовами).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Петренко О.В., Ільченко М.В. "ВИКОНАВЧІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ДАТЧИКИ СИСТЕМИ КЕРУВАННЯ ХВИЛЕЮ КОРІОЛІСОВОГО ВІБРАЦІЙНОГО ГІРОСКОПА." Перспективні технології та прилади, no. 14 (December 7, 2019): 103–8. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2313-5352-2019-14-18.

Full text
Abstract:
Розглянуто основні властивості виконавчих елементів та датчиків системи керування хвилею Коріолісового вібраційного гіроскопу (КВГ). Обрано такі типи п’єзокерамічних пластин, параметри яких дозволять оптимально виконувати свої функції у складі гіроскопу. Проведено розрахунок співвідношення між напругами на виході в залежності від напруги, яка подається на вхід п’єзокерамічного виконавчого елемента на резонансній частоті, що дозволить оцінити необхідність використання додаткових підсилювачів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Стасюк В.М., к.т.н. "ДИНАМІКА ПІДКРИТИЧНОГО РЕЖИМУ ПНЕВМОМЕХАНІЧНИХ ПРИВОДІВ МАШИН УДАРНОЇ ДІЇ." Перспективні технології та прилади, no. 15 (January 29, 2020): 94–98. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2313-5352-2019-15-14.

Full text
Abstract:
Завдання підвищення надійності пневматичних машин ударної дії завжди залишалося та залишається актуальним, зокрема і тих із них, що оснащені приводами із пневмомеханічними системами керування. Це стосується як надкритичного, так і підкритичного режимів їх експлуатації. У даній статті виконані дослідження підкритичного режиму. З метою встановлення стійкості функціонування вищезазначеного приводу досліджено динаміку зміни тиску в його робочих камерах на фазах їх наповнення та спорожнення з використанням сталої часу інерційної ланки, величини провідності впускного елемента пневмомеханічної системи керування, коефіцієнта витрат системи повітророзподілу, сталих часу наповнення та спорожнення, а також функції співвідношення тисків при наповненні пневмокамери при підкритичному режимі надходження енергоносія та функції співвідношення тисків при спорожненні пневмокамери при підкритичному режимі випуску відпрацьованого повітря. Використовуючи отримані результати досліджень, можна шляхом раціонального підбору розмірів конструктивних елементів пневмомеханічної системи повітророзподілу та параметрів робочих і компенсаційних камер істотно впливати на стійкість роботи пневмомеханічних приводів у підкритичному режимі. Доведено, що у процесі проведення досліджень варто також враховувати специфіку контактної взаємодії штока клапанного механізму з поршнем-ударником. Адже від надійності спрацювання клапанного механізму на початку фаз впуску-випуску енергоносія істотно залежить надійність машини ударної дії під час її експлуатації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Функції керування"

1

Яблонський, Едуард Михайлович. "Фаззі регулятор для керування розміщенням товарів на складі." Бакалаврська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/10452.

Full text
Abstract:
Метою роботи є моделювання фаззі регулятору для керування розміщенням товарів на складі. Об’єктом дослідження є програмно-технічний засіб – фаззі регулятор для керування розміщенням товарів на складі. Предметом дослідження є формалізований опис та структура фаззі регулятора для керування розміщенням товарів на складі. Практичне значення має змодельований та реалізований фаззі регулятор для керування розміщенням товарів на складі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Герасименко, В. Р. "Дослідження та розробка математичного і програмного забезпечення керування швейним підприємством." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/13873.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Болгар, Андрій Георгійович, and Andrew Bolgar. "Дослідження якості системи керування базами даних на основі підходу Quality Function Deployment Method." Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2015. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/21463.

Full text
Abstract:
Основними завданнями дипломної роботи магістра є дослідження якості системи керування базами даних на основі підходу Quality Function Deployment Method, дослідження методів для визначення якості СКБД, виявлення їх недоліків порівняно з методом QFD, поетапне розгортання функції якості для досліджувальних СКБД та побудова "будинків якості". У першому розділі дипломної роботи досліджено наукові публікації та стандарти в області інформаційних технологій, присвячені задачам забезпечення та оцінювання якості СКБД. Окрім, цього проаналізовано критерії якості СКБД, які визначені у серії міжнародних стандартів та їх аналогів – ГОСТ 34.ХХХ. У результаті проведення такого аналізу виявлено ряд недоліків існуючих методів та моделей оцінювання якості СКБД, які полягають у слабкій формалізованості критеріїв якості, їх не уніфікованості та не стандартизованості. У другому розділі дипломної роботи магістра детально розглянуто методи оцінки якості СКБД, виконано обґрунтування обраного методу (QFD), виконано поетапне розгортання функції якості з використанням моделі якості стандарту ISO 9126 для таких СКБД: MS SQL Server 2008, Oracle Database 11g та MySQL 5.1. При виконанні дослідження було побудовано чотири "будинки якості" до кожної СКБД та виходячи з досліджень були зроблені рекомендації щодо відповідності досліджувальних СКБД до моделі якості стандарту ISO 9126. У третьому розділі наведено функціональні можливості розробленого програмного інструменту для дослідження якості сучасних систем керування базами даних по продуктивності. У четвертому розділі розглянуто питання економічної ефективності проведення НДР та впровадження програмного комплексу. У дипломній роботі магістра також розглянуто питання охорони праці, безпеки життєдіяльності та екології.
The main tasks of master's thesis are the study of the quality of the database management system based on the Quality Function Deployment Method approach, the study of methods for determining the quality of DBMS, identifying their disadvantages compared to the QFD method, the step-by-step deployment of the quality function for the study DBMS and the construction of "houses of quality". The first section of the thesis examines scientific publications and standards in the field of information technology, dedicated to the tasks of providing and assessing the quality of DBMS. In addition, it analyzes the quality criteria of DBMS, which are defined in a series of international standards and their analogs - GOST 34.ХХХ. As a result of this analysis, a number of shortcomings of existing methods and models for assessing the quality of DBMS, which are weak formalities of quality criteria, their non-uniformity and non-standardization, have been identified. In the second section of the master's thesis, methods for assessing the quality of DBMS are considered in detail, methods for assessing the quality of the DBMS are considered in detail, QFD has been substantiated, a gradual deployment of the quality function has been performed using the ISO 9126 quality model for such DBMS: MS SQL Server 2008, Oracle Database 11g and MySQL 5.1. In carrying out the research, four "houses of quality" were constructed for each DBMS, and based on the research, recommendations were made on the compliance of the research DBMS with the quality model of ISO 9126. In the third section, we present the functionalities of the developed software tool for the study of the quality of modern performance database management systems. In the fourth section the issues of economic efficiency of the research and development of the software complex are considered. The dissertation also deals with issues of labor protection, safety of life and ecology. those.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Бєлоусова, Н. Б. "Розвиток адаптивних алгоритмів ідентифікації та керування на основі методу функцій Ляпунова." Diss. of Candidate of Physical and Mathematical Sciences, КНУТШ, 2005.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Шавранський, В. М. "Модель функції належності лінгвістичних змінних для ІСППР при керуванні процесом буріння нафтогазових свердловин." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/44172.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Берлет, В. Б. "Оптимізація процесів керування тунельною хлібопекарною піччю ПХС-25." Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/75418.

Full text
Abstract:
Досліджено сучасний стан систем автоматичного управління процесом випікання хліба в печі тунельного типу. В якості об’єкта автоматизації була обрана тунельна хлібопекарна піч ПХС-25, оскільки конструкція даної печі дає змогу повністю автоматизувати процес випікання і встановлювати її в поточні лінії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Дрозд, А. О. "До аналізу оптимального керування кредитною ставкою комерційного банку за різних функцій попиту на кредити." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/62347.

Full text
Abstract:
Моделюванням банківської діяльності з точки зору теорії керування та за допомогою потокових моделей займалися Гришин, Іваненко, Капустян, Козак, Куц, Осіпенко, Умрик. Потокові моделі використовувалися для знаходження оптимального керування ставками банку для максимізації прибутку і (або) його капіталу та для побудови імітаційних комп’ютерних моделей банківської діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Григоров, Отто Володимирович, and Антон Олександрович Окунь. "Рівняння руху системи «візок – вантаж»." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2013. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/47987.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Мордвінцева, Ірина Олександрівна. "Моделювання в САПР нестаціонарних термічних навантажень та ресурсної міцності поршнів швидкохідних дизелів." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/40132.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук зі спеціальності 05.05.03 – двигуни та енергетичні установки. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут". –Харків, 2018. Дисертація присвячена моделюванню в САПР нестаціонарних термічних навантажень та ресурсної міцності поршнів швидкохідних дизелів. З'ясовано, що для моделювання температурного стану поршня в перехідних процесах дизеля необхідно застосування нестаціонарних моделей експлуатації. При цьому, при завданні граничних умов необхідно мати дані щодо функцій керування, які враховують час перехідного процесу. Визначено допустимі спрощення завдання ГУ в характерних зонах поршня при розрахунках температурного та термонапруженого стану поршня на стаціонарних та в перехідних процесах дизеля. Їх використання дозволяє скоротити час проектування без порушення концепції гарантованого забезпечення ресурсу кромки КЗ на початкових етапах застосування САПР. Проведено експериментальне дослідження з визначення температурного стану поршня для дизеля 4ЧН12/14 в перехідних процесах дизеля. За даними дослідження визначені функції керування для кожного перехідного процесу. Запропоновано комплекс математичних моделей для визначення температурного та термонапруженого стану поршня в перехідних процесах дизеля. Для цього визначені рівняння функцій керування ГУ для ділянок першого та другого ПК. При спрощені ГУ достовірність результатів запропоновано встановлювати за показником відносного розрахункового збільшення ресурсу. За результатами досліджень встановлено вплив запізнення в часі ступінчастої зміни ГУ 3-го роду поршня в перехідному процесі дизеля на ресурсну міцність кромки КЗ. Означений захід дає змогу підвищити ефективність САПР на стаціонарних та нестаціонарних навантаженнях та при виконанні оцінки ресурсної міцності поршнів. Запропоновані нові конструкції поршнів з порожнинами масляного охолодження.
Thesis for the science degree of the Candidate of technical sciences by specialіty 05.05.03 – engines and power plants. – National Technical University "Kharkov polytechnic institute", Kharkov, 2018. The thesis is devoted to modeling in CAD of non-stationary thermal stresses and resource durability of pistons of high-speed diesel engines. The dissertation is devoted to the modeling of non-stationary thermal loads and resource strength of high-speed diesels in CAD. It has been found that for modeling the thermal state of the piston in the transient processes diesel, it is necessary to use non-stationary models of operation. In this case, when the boundary conditions are imposed, it is necessary to have data on control functions that including the time of the transition process. The allowable simplifications of the border conditions problem in the characteristic zones of the piston in the calculations of the thermal and thermo-stressed state of the piston on the stationary and in the transient processes of the diesel load are determined. Their use allows to shorten the design time without violating the concept of guaranteed maintenance of the resource of the edge of the combustion chamber in the initial stages of CAD application. An experimental study was conducted to determine the thermal of a piston for a 4CHN12/14 diesel engine in transient diesel processes. According to the study, control functions are defined for each transient process. A complex of mathematical models for the determination of the thermal and thermo-stressed state of the piston in the transient processes of the diesel is proposed. With simplified border conditions, the reliability of the results proposed to set the indicator of the relative estimated increase in the resource. According to the results of the research, the effect of the shift in time of the step change of the BC of the 3rd kind of a piston in the transient process of the diesel engine on the resource strength of the edge of the combustion chamber is established. This measure allows to increase the efficiency of CAD on stationary and non-stationary loads and when performing the evaluation of the resource strength of the pistons. New designs of pistons with oil-cooling cavities are proposed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Мордвінцева, Ірина Олександрівна. "Моделювання в САПР нестаціонарних термічних навантажень та ресурсної міцності поршнів швидкохідних дизелів." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/40129.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук зі спеціальності 05.05.03 – двигуни та енергетичні установки. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут". –Харків, 2018. Дисертація присвячена моделюванню в САПР нестаціонарних термічних навантажень та ресурсної міцності поршнів швидкохідних дизелів. З'ясовано, що для моделювання температурного стану поршня в перехідних процесах дизеля необхідно застосування нестаціонарних моделей експлуатації. При цьому, при завданні граничних умов необхідно мати дані щодо функцій керування, які враховують час перехідного процесу. Визначено допустимі спрощення завдання ГУ в характерних зонах поршня при розрахунках температурного та термонапруженого стану поршня на стаціонарних та в перехідних процесах дизеля. Їх використання дозволяє скоротити час проектування без порушення концепції гарантованого забезпечення ресурсу кромки КЗ на початкових етапах застосування САПР. Проведено експериментальне дослідження з визначення температурного стану поршня для дизеля 4ЧН12/14 в перехідних процесах дизеля. За даними дослідження визначені функції керування для кожного перехідного процесу. Запропоновано комплекс математичних моделей для визначення температурного та термонапруженого стану поршня в перехідних процесах дизеля. Для цього визначені рівняння функцій керування ГУ для ділянок першого та другого ПК. При спрощені ГУ достовірність результатів запропоновано встановлювати за показником відносного розрахункового збільшення ресурсу. За результатами досліджень встановлено вплив запізнення в часі ступінчастої зміни ГУ 3-го роду поршня в перехідному процесі дизеля на ресурсну міцність кромки КЗ. Означений захід дає змогу підвищити ефективність САПР на стаціонарних та нестаціонарних навантаженнях та при виконанні оцінки ресурсної міцності поршнів. Запропоновані нові конструкції поршнів з порожнинами масляного охолодження.
Thesis for the science degree of the Candidate of technical sciences by specialіty 05.05.03 – engines and power plants. – National Technical University "Kharkov polytechnic institute", Kharkov, 2018. The thesis is devoted to modeling in CAD of non-stationary thermal stresses and resource durability of pistons of high-speed diesel engines. The dissertation is devoted to the modeling of non-stationary thermal loads and resource strength of high-speed diesels in CAD. It has been found that for modeling the thermal state of the piston in the transient processes diesel, it is necessary to use non-stationary models of operation. In this case, when the boundary conditions are imposed, it is necessary to have data on control functions that including the time of the transition process. The allowable simplifications of the border conditions problem in the characteristic zones of the piston in the calculations of the thermal and thermo-stressed state of the piston on the stationary and in the transient processes of the diesel load are determined. Their use allows to shorten the design time without violating the concept of guaranteed maintenance of the resource of the edge of the combustion chamber in the initial stages of CAD application. An experimental study was conducted to determine the thermal of a piston for a 4CHN12/14 diesel engine in transient diesel processes. According to the study, control functions are defined for each transient process. A complex of mathematical models for the determination of the thermal and thermo-stressed state of the piston in the transient processes of the diesel is proposed. With simplified border conditions, the reliability of the results proposed to set the indicator of the relative estimated increase in the resource. According to the results of the research, the effect of the shift in time of the step change of the BC of the 3rd kind of a piston in the transient process of the diesel engine on the resource strength of the edge of the combustion chamber is established. This measure allows to increase the efficiency of CAD on stationary and non-stationary loads and when performing the evaluation of the resource strength of the pistons. New designs of pistons with oil-cooling cavities are proposed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Функції керування"

1

Комарова, Олена Володимирівна. Методологічні знання як фундаментальний елемент системи знань учнів із загальної біології. Херсонський державний університет, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1809.

Full text
Abstract:
У статті подано аналіз чинних підходів до розуміння сутності категорії «методологічні знання» та їх функцій у засвоєнні системи знань з навчального предмета. У роботі зазначається дуалістичність підходів до розуміння цієї категорії. Недостатньо з’ясованим питанням з варіативним трактуванням є розуміння місця методологічних знань у системі навчального предмета. На основі аналізу джерельної бази дослідження сформульоване визначення поняття «методологічні знання», яким автор керувався при розробці теоретичних і методичних основ формування системи знань старшокласників із загальної біології.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography