Academic literature on the topic 'Формування компетенцій'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Формування компетенцій.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Формування компетенцій"

1

Іshchenko, Dmytro, and Yuliia Adamchuk. "Формування функціональних компетенцій молодшого персоналу державної прикордонної служби України." Освітній простір України 17 (November 22, 2019): 67–75. http://dx.doi.org/10.15330/esu.1.67-75.

Full text
Abstract:
У статті наведена характеристика та опис особливостей формування функціональних компетенцій молодшого персоналу Державної прикордонної служби України (ДПСУ) у процесі базової підготовки та підвищення кваліфікації в ході навчання у Головному центрі підготовки персоналу ДПСУ. Відповідні компетенції включають в себе базові компетенції, необхідні для усього масиву молодшого персоналу прикордонної служби та додаткові функціональні компетенції, які необхідні для виконання обов’язків на кожній окремій посаді. Майбутній перелік функціональних компетенцій містить їх визначення для кожної посади ДПСУ. Оскільки вони становлять основу для просування по службі, вони мають бути взаємопов’язаними таким чином, щоб оцінка забезпечувала бачення наскільки прикордонник буде відповідати компетенціям на іншій рівнозначній або на вищій посаді.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Гуменна, І. Р., Я. М. Нахаєва, and В. В. Шацький. "ВИКОРИСТАННЯ МІЖДИСЦИПЛІНАРНОГО ПІДХОДУ ДО ФОРМУВАННЯ АКАДЕМІЧНОЇ КОМУНІКАТИВНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ СТУДЕНТІВ МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ." Медична освіта, no. 3 (December 16, 2021): 87–91. http://dx.doi.org/10.11603/m.2414-5998.2021.3.12601.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено особливості застосування міждисциплінарного підходу до формування академічної комунікативної компетенції у студентів медичних закладів вищої освіти. Проаналізовано наукові поняття «міждисциплінарність», «комунікативна компетенція». Розглянуто міждисциплінарну комунікацію, що забезпечує міждисциплінарний підхід до освіти, наукову базу та систему освіти як комплекс фундаментальних та таксономічних дисциплін. Визначено основні засади використання міждисциплінарного підходу до формування академічної комунікативної компетенції майбутніх лікарів; досліджено особливості академічної комунікативної підготовки майбутніх лікарів. Встановлено, що формування комунікативних компетенцій майбутніх лікарів, які б лягли в основу соціальної толерантності, є актуальним і сьогодні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Катеруша, Олена Володимирівна, and Людмила Сергіївна Коржова. "Ключові компетенції, їх формування на заняттях з іноземної мови." Освітній вимір 45 (June 25, 2015): 150–54. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.v45i0.2606.

Full text
Abstract:
Катеруша О. В., Коржова Л.С. Ключові компетенції, їх формування на заняттях з іноземної мови. У статті розкрито зміст ключових компетенцій, окреслено шляхи й етапи їх формування на заняттях з іноземної мови. Доведено, що зміст ключових компетенцій визначається низкою соціально-комунікативних та професійно-комунікативних умінь, способів комунікативної поведінки, рішенням проблемних завдань в умовах соціально- і професійно-орієнтованих ситуацій спілкування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

ОСТРОВСЬКА, Г. Й. "АНАЛІЗУВАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО ПОТЕНЦІАЛУ УПРАВЛІНЦІВ НА ОСНОВІ КОМПЕТЕНТНІСНОГО ПІДХОДУ В УМОВАХ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ." REVIEW OF TRANSPORT ECONOMICS AND MANAGEMENT, no. 5 (21) (June 17, 2021): 101–15. http://dx.doi.org/10.15802/rtem2021/243630.

Full text
Abstract:
Мета. Метою дослідження є поглиблення методологічного підґрунтя та розробка методичного підходу до аналізу інтелектуального потенціалу управлінців в контексті формування і використання професійних компетенцій в умовах інноваційно-активних промислових підприємств. Методика. Дослідження базується на теоретичних і методологічних положеннях, висвітлених у працях класиків економічної та управлінської науки, вітчизняних і зарубіжних вчених у сфері управління інтелектуальним потенціалом промислових підприємств. У процесі дослідження використовувались кількісні і якісні методи збору та аналізу даних і інформації; аналітичного, ситуаційного аналізу і синтезу; порівняльного аналізу, узагальнення наукового досвіду сучасних теоретичних досліджень; формалізації, системно-комплексний підхід. Результати. Розглядається підхід щодо формування ключових компетенцій менеджерів різного рівня в ході вищої освіти та в процесі набуття практичного досвіду. Виокремлено джерела формування професійних компетенцій менеджерів вищої та середньої ланки інноваційно-активних підприємств. Розроблено методичний підхід до дослідження компетенцій для інноваційного менеджменту. Сформовано модель, яка реалізує теоретико-концептуальний підхід щодо порівняльного дослідження інтелектуального потенціалу керівників різних рівнів. Окреслено низку основних заходів організаційно-економічного характеру, що забезпечують позитивну динаміку розвитку та ефективного використання інтелектуального потенціалу в процесі впровадження моделі компетенцій на підприємстві. Наукова новизна. Запропоновано методичний підхід до аналізу інтелектуального потенціалу промислового підприємства, який, на відміну від загально прийнятих, грунтується на компетентністному підході. При цьому перше інтелектуальний потенціал розглядається в цілісній (холістській) перспективі: у взаємозв’язку з джерелами його формування та його впливом на інноваційну діяльність підприємства, а також інноваційну систему розвитку підприємства. Реалізація вказаного підходу має відіграти вирішальну роль у формуванні: аналітичних компетенцій, заснованих на розумінні соціально-економічних процесів підприємства і механізмів функціонування його зовнішнього середовища; компетенцій, пов’язаних з розробкою, впровадженням та функціонуванням сучасних систем управління підприємством. Практична значимість одержаних результатів: підхід дає змогу виявити значущі для інноваційного розвитку професійні компетенції, які об’єктивно виникають в ході здійснення управлінських функцій на промислових підприємствах, задля підвищення ефективності організаційного навчання післядипломної освіти. Ключові слова: промислове підприємство; інтелектуальний
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ажиппо, Олександр, and Марина Корольова. "ТЕХНОЛОГІЯ ФОРМУВАННЯ УПРАВЛІНСЬКОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ МЕНЕДЖЕРІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ." Слобожанський науково-спортивний вісник 5, no. 79 (October 26, 2020): 5–11. http://dx.doi.org/10.15391/snsv.2020-5.001.

Full text
Abstract:
Мета:розробити та теоретично обґрунтувати технологію формування управлінської компетентності майбутніх менеджерів фізичної культури. Матеріал і методи:проведено теоретичний аналіз сучасної літератури щодо досліджуваної проблеми; проаналізовано нормативно-правову базу підготовки майбутніх менеджерів фізичної культури; проведено опитування здобувачів освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти (n=50); за допомогою методу парних порівнянь проведено експертну оцінку серед професорсько-викладацького складу Харківської державної академії фізичної культури (n=10). Результати:уточнено поняття «компетентність», «компетенція», «управлінська компетентність», «управлінські компетенції»; виявлено самооцінку та проведено самоаналіз здобувачів освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти результатів навчання щодо рівня сформованості у них управлінських компетенцій; визначено найбільш значущі управлінські компетенції у майбутніх менеджерів фізичної культури. За результатами власного дослідження представлено матрицю управлінської компетентності менеджера фізичної культури. Розроблено та обґрунтовано технологію: методи, форми та засоби формування управлінської компетентності у майбутніх менеджерів фізичної культури. Висновки: визначено управлінські компетенції, які є найважливішими для здійснення майбутньої управлінської діяльності менеджерів фізичної культури, серед них перші п’ять позицій займають: лідерство, генерація ідей, комунікативність, володіння системою вирішення управлінських проблем та ділові якості. Ключові слова:здобувач вищої освіти, менеджер фізичної культури, компетентності, управлінська компетентність, управлінські компетенції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Калашник М. М. "Модель формування акмеологічної компетенції майбутніх судноводіїв у процесі фахової підготовки." ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ, no. 46 (February 12, 2021): 140–50. http://dx.doi.org/10.37915/pa.vi46.120.

Full text
Abstract:
У статті на основі проаналізованого досвіду провідних фахівців визначено підходи до моделювання процесу формування акмеологічної компетенції майбутніх судноводіїв у процесі їх професійної підготовки. З’ясовано підходи до моделювання різних педагогічних систем професійної освіти майбутніх судноводіїв. Визначено основні складові акмеологічної компетенції та процесу формування компетенцій курсантів ВМНЗ, розкрито їх зміст і взаємозв’язок. Показано, що формування акмеологічної компетенції майбутніх судноводіїв є динамічним процесом, який детермінується зовнішніми і внутрішніми чинниками. Акмеологічні компетенції майбутніх судноводіїв репрезентовані як письмовий опис названого процесу, представлений за допомогою схематичного зображення розподілу змістовно-структурних його складових із відображенням ієрархічних (горизонтально-вертикального упорядкування) зв’язків між елементами. Виходячи з цього, формування акмеологічної компетенції майбутніх судноводіїв у процесі їх професійної підготовки визначено як формування актуального «акме» – тобто, такого індивідуально-соматичного, психофізіологічного і соціально-професійного стану особистості, який дозволяє досягати курсантам ВМНЗ найбільш високих показників у предметно-пізнавальній діяльності. Відповідно до цього буде формуватись «акмеологічна компетенція майбутніх судноводіїв», де основними завданнями виступатимуть: у когнітивній сфері – набуття акме-знань і акме-вмінь; в особистісній сфері – розвиток акме-якостей і акме-здібностей, формування акме-здатностей і акме-цінностей; у професійно орієнтованій сфері – вироблення саморегуляції емоцій та поведінки, саморефлексії, формування мотивації до неперервного самовдосконалення. А впровадження акмеологічного підходу в навчальний процес дозволить зорієнтувати професійну підготовку майбутніх судноводіїв на розвиток необхідних особистісних якостей; реалізувати контекстне навчання, сутність якого полягає у відтворенні за допомогою усієї системи дидактичних форм, методів і засобів предметного контексту майбутньої професійної діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Степанова, Ольга Іванівна. "ФОРМУВАННЯ КОМУНІКАТИВНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ В МАЙБУТНІХ ЛОГОПЕДІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ДИСЦИПЛІНИ «РИТОРИКА ТА КУЛЬТУРА МОВЛЕННЯ»." Інноватика у вихованні 1, no. 12 (November 21, 2020): 227–34. http://dx.doi.org/10.35619/iiu.v1i12.295.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено одна із актуальних проблем навчання майбутніх логопедів – формування у них комунікативної компетенції. Охарактеризовано зміст поняття «комунікативна компетенція»; розкрито взаємозв’язок розвитку комунікативної та риторичної компетенцій майбутнього учителя; окреслено організація викладання навчального предмета «Риторика та культура мовлення корекційного педагога» щодо спрямування студентів до засвоєння комунікативно-мовленнєвих і риторичних умінь та навичок у межах предметно-спеціальної підготовки бакалаврів. Узагальнено роль і місце дисципліни в системі компетентносного підходу до професіональної підготовки спеціального педагога. Аналіз категорії «комунікативна компетенція» репрезентовано як лінгвістичний феномен, розкрито концептуальні основи і технологія її розвитку у вчителя-логопеда. На основі стандартів і освітньо-професійних програм проаналізовано зміст комунікативної бази професійної компетенції логопеда. Доведено, що культура мовлення є підґрунтям для розвитку загальної культури людини, а комунікативна компетенція формується в процесі професійної підготовки спеціаліста і системним виявом знань, умінь, здібностей і особистісних якостей, які дозволяють успішно вирішувати функціональні завдання в професійній діяльності. Поряд із теоретичним матеріалом, у статті подано систему вправ, практичні поради, які допоможуть внести відповідні корективи в поведінку учасників комунікаційного акту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Prokopyshyn, O. "Забезпечення конкурентоспроможності продукції вітчизняних підприємств птахівництва." Bulletin of Sumy National Agrarian University, no. 1(79) (January 28, 2019): 26–30. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.2019.1.5.

Full text
Abstract:
Розглянуто умови забезпечення конкурентних переваг підприємств птахівництва, зокрема формування ключових компетенцій. Розкрито внутрішні та зовнішні компетенції підприємств галузі та чинники, які необхідно враховувати у процесі їх визначення. Сформульовано систему показників, за якими доцільно оцінювати конкурентоспроможність продукції птахівництва. Дослідження показують, що великі підприємства мають більші можливості для формування ключових компетенцій, а отже, є більш конкурентоспроможними. Менші підприємства більш вразливі до цінової конкуренції, а за відсутності власної торговельної марки та торговельної мережі втрачають і споживача. Натомість конкурентною перевагою малих підприємств є можливість виробництва органічної продукції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Sandulyak, T. V., Т. М. Klimenko, О. А. Serdtseva, О. Yu Carapetyan, А. М. Zakrevskiy, and М. Т. Sandulyak. "ЯК ПОДОЛАТИ НЕДОСТАТНЮ МОВНУ ТА ЦИФРОВУ КОМПЕТЕНТНОСТІ ВИКЛАДАЧІВ І СЛУХАЧІВ У ПІСЛЯДИПЛОМНІЙ ОСВІТІ." Медична освіта, no. 4 (July 23, 2018): 93–98. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2018.4.9219.

Full text
Abstract:
Мета роботи – окреслити сучасні компетенції лікаря-неонатолога по формуванню здорового початку нового життя та веденню періоду новонародженості й запропонувати резерви покращення післядипломної підготовки спеціалістів і фахівців зі спеціальності “Неонатологія” шляхом засвоєння оновлених і доповнених у 2017–2018 рр. ключових компетентностей – мовної, цифрової та фахової. Основна частина. Розглядаються суть, зміст оновленої у 2017 р. цифрової та мовної компетентності, їх вплив на формування фахово-професійної компетентності та нові компетенції викладачів і слухачів за рівнями Європейської рамки кваліфікацій та ключовими компетентностями для безперервного навчання впродовж життя, рекомендованими Європейським парламентом і Радою ЄС у 2018 р. Проаналізовано причини недостатньої мовної та цифрової компетентності викладачів і слухачів курсів післядипломної освіти та користувачів систем електронної освіти і медицини, показано, що без відповідного рівня володіння мовною компетентністю – знання англійської мови на рівні В2 за шкалою Common European Framework of Reference for Languages неможливо адекватно засвоїти цифрові технології, набути необхідної цифрової та професійної компетентності. Зроблено висновки щодо подолання мовної та цифрової нерівності викладачів і слухачів та необхідності підготовки кадрів у рамці нових сучасних компетенцій слухачів. Висновки. Таким чином, формування сучасних компетентностей з неонатології, зважаючи на важливість для суспільства фахових компетенцій та результатів діяльності неонатологів і суміжних спеціалістів, слід проводити на циклі тематичного удосконалення “Адаптація та патологія новонароджених” тривалістю не менше 1 міс. Навчально-тематичний план навчання на цьому циклі необхідно доповнити новими компетентностями для досягнення сучасного рівня компетенцій спеціалістів і фахівців з неонатології.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ясногурська, Людмила Михайлівна. "КОМПЕТЕНТНІСНИЙ ПІДХІД У НАВЧАННІ ІНОЗЕМНИМ МОВАМ." Інноватика у вихованні 1, no. 11 (May 30, 2020): 175–80. http://dx.doi.org/10.35619/iiu.v1i11.208.

Full text
Abstract:
Анотація. Дана стаття присвячена способам реалізації компетентнісного підходу при викладанні іноземної мови у вищому навчальному закладі. Розглядається перелік загальнокультурних і професійних компетенцій, якими повинен володіти студент ВНЗ. Важливість формування у студентів міжкультурної компетенції в навчанні іноземним мовам продиктована радикальними змінами, що відбуваються в українському суспільстві як результат інтеграції нашої країни до світового освітнього, інформаційного, економічного простору, що в свою чергу спонукає людину вміти співіснувати у цьому просторі, тобто бути здатною і готовою будувати конструктивний діалог з усіма суб’єктами цього простору. Орієнтація навчально-виховного процесу в системі мовної освіти має здійснюватися на основі послідовного формування міжкультурної компетенції стосовно вирішення конкретних всеохоплюючих завдань в процесі навчання англійської мови. Автор стверджує, що міжкультурна компетенція не є тотожною комунікативній компетенції носія мови, а являє собою таку здатність, яка дозволяє особистості вийти за межі власної культури і набути якості медіатора культур, втрачаючи власну особисту культурну ідентичність. Наголошується, що комунікативна компетентність студента, який навчається іншомовному спілкуванню – це здатність до повноцінного мовного спілкування в усіх сферах людської діяльності з дотриманням соціальних норм мовної поведінки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Формування компетенцій"

1

Панасовська, Ю. В. "Аналіз вимог співробітників організації до процесу формування компетенцій менеджменту знань." Thesis, ХНУРЕ, 2017. http://openarchive.nure.ua/handle/document/6122.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ровнягін, О. В. "Формування компетенцій в епоху цифрового маркетингу." Thesis, Київський національний універститет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/12831.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Яценко, В. В. "Формування інформатичних компетенцій у студентів економічного ВНЗ." Thesis, Cумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/47986.

Full text
Abstract:
Стрімкий розвиток сучасних технологій потребує від фахівця наявності різних видів компетентності – соціальної, інформатичної, комунікативної, професійної. Основні інформатичні компетенції формуються у майбутніх економістів під час вивчення дисципліни "Інформатика".
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Хомко, Олег Йосипович, Олександр Матвійович Плегуца, Р. І. Сидорчук, В. К. Гродецький, and П. І. Піддубна. "ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ МІЖКУЛЬТУРНИХ КОМУНІКАТИВНИХ КОМПЕТЕНЦІЙ СТУДЕНТІВ-МЕДИКІВ." Thesis, Матеріали навчально-методичної конференції «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ВИЩОЇ МЕДИЧНОЇ ТА ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ОСВІТИ: ДОСВІД, ПРОБЛЕМИ, ІННОВАЦІЇ ТА СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ», 2017. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/12398.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Будякова, О. Ю., and А. К. Новікова. "Формування ключових компетенцій персоналу в процесі цифровізації економіки." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2021. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/18881.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Казарінова, Н. Л. "Формування моделі ключових та професійних компетенцій технологія проектування." Thesis, Видавництво СумДУ, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/18493.

Full text
Abstract:
На сучасному етапі розвитку виробничих відносин у контексті ліберальної економічної системи особливо важливого значення набувають процеси відбору та підготовкикваліфікованих працівників на вакантні посади шляхов вивчення їх професійних, особистісних якостей та впровадження стандартів компетенцій посад для кожного працівника. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/18493
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Прилепко, К. "Дитяче телебачення як засіб формування життєвих компетенцій школярів." Thesis, Сумський державний університет, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/29229.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Нестеренко, О. В. "Емоційний інтелект як базис формування професійних компетенцій соціального працівника." Thesis, Чернігів, 2020. http://ir.stu.cn.ua/123456789/20991.

Full text
Abstract:
Нестеренко, О. В. Емоційний інтелект як базис формування професійних компетенцій соціального працівника. : магістерська робота: 231 Соціальна робота / О. В. Нестеренко; керівник роботи Ревко А. М. ; Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра соціальної роботи. – Чернігів, 2020. – 76 с.
Досліджено методичні аспекти оцінки розвитку емоційного інтелекту майбутніх працівників соцільної сфери. Доведено, що здобувачі вищої освіти - майбутні соціальні працівники - мають приділяти значну увагу підвищенню свого рівня емоційного інтелекту. Для ефективної роботи рекомендовано проводити оцінку емоційного інтелекту з метою покращення показників діяльності. Обгрунтовано, позитивний вплив високого емоційного інтелекту на ефективність прийнятя рішень, за допомогою економічних показників діяльності. Розроблено та запропоновано програму розвитку емоційного інтелекту.
The methodological aspects of assessing the development of emotional intelligence of social workers have been studied. It has been proven that students and future social workers should pay considerable attention to improving their EI levels. For effective work, it is recommended to assess the emotional intelligence of the teaching staff in order to improve performance. The positive influence of high emotional intelligence on the effectiveness of decision-making, with the help of economic performance, is substantiated. A program for the development of emotional intelligence has been developed and proposed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Гаркуша, І. Р. "Аналітичні дослідження сучасного підходу до формування нових компетенцій менеджера." Thesis, Центр фінансово-економічних наукових досліджень, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/15658.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Скворчевський, Олександр Євгенович. "Актуальність формування у студентів-економістів компетенцій з А/B-тестування." Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/36477.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Формування компетенцій"

1

Яременко, Н. В., and Н. Є. Коломієць. Історія зарубіжної літератури ІІ половини ХХ століття. Практикум. Криворізький державний педагогічний університет, 2022. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/6111.

Full text
Abstract:
Посібник містить матеріали для підготовки до практичних занять із курсу «Історія зарубіжної літератури ІІ половини ХХ ст.» відповідно до тем, передбачених навчальною програмою. Система завдань та вправ, наведена у практикумі, зорієнтована на різнопланову оцінку та осмислення художнього потенціалу творів, що вивчаються, формуванню професійних компетенцій майбутніх вчителів-словесників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Коломієць, Н. Є., and Н. В. Яременко. Історія зарубіжної літератури І половини ХІХ століття. КДПУ, 2021. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4519.

Full text
Abstract:
У навчально-методичному виданні запропоновано матеріали для підготовки до практичних занять із курсу «Історія зарубіжної літератури (І пол. ХІХ ст.)», наведено їх орієнтовний зміст за темами, передбаченими навчальною програмою. Розроблена система практикуму (питання та завдання компаративного, культурологічного, творчого характеру, тести та ін.) сприяє повноцінній різновекторній оцінці художньої значимості виучуваних творів, формуванню професійних компетенцій майбутніх вчителів-словесників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Формування компетенцій"

1

Букатова, Оксана. "ФОРМУВАННЯ ПОЛІПРЕДМЕТНИХ НАВЧАЛЬНИХ КОМПЕТЕНЦІЙ НА ОСНОВІ ІНТЕГРАЦІЇ ПРЕДМЕТІВ ПРИРОДНИЧОГО ЦИКЛУ." In Theoretical foundations of pedagogy and education, 779–88. International Science Group, 2021. http://dx.doi.org/10.46299/isg.2021.mono.ped.iii.8.9.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

МОЙСЕЄНКО, Ірина. "МОДЕЛЬ ФОРМУВАННЯ СЕНСОМОТОРНИХ КОМПЕТЕНЦІЙ У ДІТЕЙ З РОЗЛАДАМИ АУТИЧНОГО СПЕКТРА ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ." In SCIENTIFIC RESEARCH OF THE XXI CENTURY.VOLUME 1. GS publishing service, 2021. http://dx.doi.org/10.51587/9781-7364-13302-2021-001-219-234.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Prokopenko, N. V. "РОЛЬ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ У ФОРМУВАННІ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ." In VECTOR OF MODERN PEDAGOGICAL AND PSYCHOLOGICAL SCIENCE IN UKRAINE AND EU COUNTRIES, 587–602. Izdevnieciba “Baltija Publishing”, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-37-2.2.12.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шевчук, А. О. "Формування іншомовної професійно-комунікативної компетенції студентів засобами інтернет-технології." In ПЕДАГОГІКА XXI СТОЛІТТЯ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ, 831–57. Liha-Pres, 2021. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-241-1-30.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Формування компетенцій"

1

Мотуз, Костянтин. "ДИСЦИПЛІНА «ГІМНАСТИКА ТА МЕТОДИКА ЇЇ ВИКЛАДАННЯ» – ВАЖЛИВА СКЛАДОВА ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ КОМПЕТЕНЦІЙ СТУДЕНТІВ ЗВО ФІЗКУЛЬТУРНОГО ПРОФІЛЮ." In LES TENDANCES ACTUELLES DE LA MONDIALISATION DE LA SCIENCE MONDIALE. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/03.04.2020.v2.26.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Зозуля, Ірина Євгеніївна. "Розвиток іншомовної дискурсивної компетенції іноземних студентів." In ІІ Міжнародна науково-практична конференція. Bila Tserkva National Agrarian University, 2021. http://dx.doi.org/10.33245/20-05-2021-37-39.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто проблему формування іншомовної дискурсивної компетенції студентів вищої школи в процесі навчання українській мові як іноземній. Обґрунтовано важливість розвитку різноманітних підходів щодо проблеми іншомовної підготовки майбутніх фахівців технічної сфери в умовах освітнього середовища університету. Зазначено, що навчання іноземній мові повинно відбуватися в межах особистісноорієнтованого, комунікативно спрямованого і професійно-діяльнісного підходів у системі мовної професійно-орієнтованої підготовки студентів за умови впровадження в освітній процес інноваційних технологій навчання українській мові як іноземній. Доведено, що ефективність навчання монологічному мовленню як типу дискурсу залежить в першу чергу від рівня сформованості дискурсивної компетентності студентів. Ключові слова: дискурсивна компетенція, українська мова як іноземна, іноземний студент, міжкультурна компетентність, метод навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Педенко, Катерина. "ПЕРЕДУМОВИ ФОРМУВАННЯ ІНШОМОВНОЇ АУДИТИВНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ СТУДЕНТІВ-ФІЛОЛОГІВ." In МОДЕРНІЗАЦІЯ ТА СУЧАСНІ УКРАЇНСЬКІ ТА СВІТОВІ НАУКОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ, chair Ольга Каніболоцька. Молодіжна наукова ліга, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/29.05.2020.v3.02.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Чоботар, Олексій. "ФОРМУВАННЯ ОСНОВ УПРАВЛІНСЬКОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ МАГІСТРІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ФІЛОЛОГІЯ»." In ADVANCED DISCOVERIES OF MODERN SCIENCE: EXPERIENCE, APPROACHES AND INNOVATIONS. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-09.04.2021.v2.15.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Будугай, Ольга Дмитрівна. "Культурологічний проект «Сім чудес України» як ефективне джерело вивчення лінгвокраїнознавства іноземними громадянами." In ІІ Міжнародна науково-практична конференція. Bila Tserkva National Agrarian University, 2021. http://dx.doi.org/10.33245/20-05-2021-25-29.

Full text
Abstract:
У статті мова йде про особливості опрацювання матеріалів про культурологічний проект «Сім чудес України» у процесі вивчення інокомунікантами українознавства. Проект дає широкі можливості для формування мовленнєвої компетенції у слухачів курсу української мови як іноземної на етапі довузівської підготовки. Ключові слова: українська мова як іноземна, лінгвокраїнознавство, українознавство, проект «Сім чудес України», культурологія, фонові знання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бахарєва, О., and Н. Фреган. "СКЛАДОВІ ПРОЦЕСУ ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТКУ ІНШОМОВНОЇ КОМУНІКАТИВНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ." In DÉBATS SCIENTIFIQUES ET ORIENTATIONS PROSPECTIVES DU DÉVELOPPEMENT SCIENTIFIQUE. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-05.02.2021.v5.33.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Богиня, Л. В., and Є. В. Горбенко. "Перспективні технології формування комунікативної компетенції іноземних здобувачів освіти." In PEDAGOGY AND PSYCHOLOGY IN THE MODERN WORLD: INTERACTION VECTORS. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-078-0-26.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Рашевський, Євген. "ІНШОМОВНА ПІДГОТОВКА, ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ МАЙБУТНІХ ПРАВООХОРОНЦІВ." In МІЖДИСЦИПЛІНАРНІ НАУКОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ: ОСОБЛИВОСТІ ТА ТЕНДЕНЦІЇ, chair Ганна Декусар. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/04.12.2020.v5.04.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Бойко, Л. П., and І. В. Чернова. "Формування мовної компетенції в контексті професійної підготовки в ЗВО." In PHILOLOGICAL SCIENCES, INTERCULTURAL COMMUNICATION AND TRANSLATION STUDIES: AN EXPERIENCE AND CHALLENGES. Baltija Publishing, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-073-5-2-9.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Погоріла, І. О., and О. В. Романенко. "Формування природничо-наукової компетенції у здобувачів вищої медичної освіти." In THE CONCEPT OF MODERN PHARMACY AND MEDICINE IN UKRAINE AND EU COUNTRIES. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-113-8-39.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Формування компетенцій"

1

Чулошнікова, Марина Олександрівна. Філософська пропедевтика як засіб формування когнітивних компетенцій студентів педагогічних спеціальностей. Дніпропетровський національний університет ім. О. Гончара, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/647.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Скляр, Д. В. Формування ключових компетенцій учнів на уроках російської мови як умови їх ефективної реалізації. КДПУ, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5879.

Full text
Abstract:
У статті на підгрунті вивчення науково-педагогічної та методичної літератури, держаних документів визначаються особливості формування ключових компетенцій учнів на уроках російської мови. Стверджується, що вчитель російської мови має бути не транслятором інформації, а організатором спрямованої на розв'язання навчальних завдань діяльності учнів. Закономірною є зміна акцентів і в учнівській діяльності – вона має бути активною, передбачати самостійну й самоосвітню роботу. Робиться висновок, що застосування різних методів навчання формує знання, вміння, тобто мовні компетенції ціннісного характеру, а також світоглядні переконання і пов’язані з набутими компетнціями дії. Важливо навчити учня сприймати світ очима митців, оцінювати місце мистецтва в контексті живопису, музики, світової літератури. Результатом роботи вчителя мови є сформоване в учня вміння застосовувати набуті під час уроків знання на практиці для подолання життєвих криз, для правильного визначення пріоритетів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Корольський, Володимир Вікторович, and Світлана Вікторівна Шокалюк. Математичне моделювання системи багатоваріантних завдань з теми «Інтегрування раціональних функцій». РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1140.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Король, А. М. Формування професійної компетенції майбутнього вчителя музичного мистецтва. Миколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3281.

Full text
Abstract:
У статті розглядається проблема використання компетентнісного підходу у формуванні професійної компетенції майбутнього вчителя музичного мистецтва. Аналізуються деякі навчальні дисципліни у структурі підготовки майбутніх учителів музики, питання їх творчої самореалізації. Розглянуто різні підході до розгляду понять «компетенція», «професійна компетенція», «професійна компетенція майбутнього вчителя музики». Розглянуто сутнісне наповнення понять «інтерактивні технології», «музично-комп’ютерні програми», «мультимедіа», «мультимедійні засобі», використання мультимедійних технологій у музичної освіти. Визначено фахові музичні компетенції, якими повинен володіти майбутній вчитель музичного мистецтва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Комарова, Олена Володимирівна. Методика проведення лабораторного практикуму з біології (11 клас). Київ. Біологія і хімія в школі., 2008. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1857.

Full text
Abstract:
Із встановленням нових стандартів освіти змінюються підходи до формування ключових компетенцій учнів, переглядаються вимоги до засвоюваних школярами знань, вмінь та навичок. Лабораторний практикум є основним джерелом формування в учнів предметних вмінь та навичок і відкриває можливості для практичного застосування предметних знань. Метою статті є висвітлення окремих питань методики проведення лабораторних робіт з біології у класах з поглибленим вивченням цієї шкільної дисципліни (11 клас), яка дозволяє ефективно формувати в школярів систему предметних знань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Гладка, О. В. Формування письмової комунікативної компетенції студентів засобами технології креативного письма. ХНТУ, 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2005.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто питання формування письмової комунікативної компетенції студентів засобами технології креативного письма, конкретизовано поняття «письмова комунікативна компетенція», запропоновано завдання для розвитку навичок креативного письма студентів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Пруняк, Володимир Васильович, and Ліліана Миколаївна Пруняк. Дидактичні вимоги до формування комунікативної компетенції школярів. КДПУ, 2007. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5499.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гладка, О. В. Формування комунікативної компетенції студентів на основі проектної методики навчання іноземної мови. ФОП Жовтий О. О., 2013. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2013.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто особливості формування комунікативної компетенції студентів на основі проектної методики навчання іноземної мови; конкретизовано поняття «проектна методика навчання іноземної мови»; виокремлено етапи його реалізації; визначено основні принципи роботи над проектом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Дрогайцев, О. І. Формування комунікативної компетенції на початковому етапі вивчення іноземної мови у середній школі. Криворізький державний педагогічний університет, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/6009.

Full text
Abstract:
У статтi розглянуто особливу роль початкового етапу в навчаннi iноземної мови в середнiй школi. Наголошено на прямій залежності успiшностi в iноземної мови вiд рiвня комунiкативного розвитку дитини взагалi.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Бакум, З. П. Учіння про фонему як складова у формуванні мовної компетенції майбутнього словесника. Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2011. http://dx.doi.org/10.31812/0564/428.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography