Academic literature on the topic 'Український флот'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Український флот.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Український флот"

1

Данилов, Анатолій. "Український флот: біля джерел відродження." Військо України, no. 7 (109) (2009): 30–31.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Данилов, Анатолій. "Український флот: біля джерел відродження." Військо України, no. 7 (109) (2009): 30–31.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Тинченко, Я. "Український флот і кримське питання у 1917-1918 роках." Український тиждень, no. 11 (331) (2014): 44–47.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Тинченко, Я. "Український флот і кримське питання у 1917-1918 роках." Український тиждень, no. 11 (331) (2014): 44–47.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

ПОКОТИЛО, Олексій, and Олександр НАШИВОЧНІКОВ. "ВИТОКИ РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОГО ЗБРОЙНОГО КОНФ." Східноєвропейський історичний вісник, no. 18 (March 30, 2021): 210–18. http://dx.doi.org/10.24919/2519-058x.18.226536.

Full text
Abstract:
Анотація. Мета дослідження – розкрити витоки російсько-українського збройного конфлікту на початку ХХІ століття, його передумови та обставини. Методологія дослідження спирається на принципах історизму, системності, науковості, авторської об’єктивності, а також на використання загальнонаукових (аналіз, синтез, узагальнення) та спеціально-історичних (історико-генетичний, історико-типологічний, історико-системний) методів. Наукова новизна полягає у тому, що вперше в історії російсько-українських відносин на основі невідомих раніше джерел з’ясовано яким чином політичне керівництво Російської Федерації наприкінці ХХ століття закладало підвалини для виникнення російсько-українського збройного конфлікту 2014 року. Висновки: починаючі з 1991 року російське керівництво ефективно розпалювало конфлікт в окремих регіонах, зокрема в Криму, “не дозволяючи” Україні бути незалежною державою з правом на європейській розвиток. При цьому, з метою завдання шкоди територіальній цілісності і суверенітету України як основний важіль впливу був використаний Чорноморський флот. Зазначимо, що вплив на населення Кримського півострову скрізь призму подій навколо Чорноморського флоту здійснювався у багатьох сферах, насамперед воєнній, політичній, інформаційній, мовній тощо. Вирішення питання навколо розподілу Чорноморського флоту в 1997 році, на наш погляд, ознаменувало те, що к цьому моменту у більшості населення території Криму було сформовано негативне ставлення до української влади та, як слід, до Збройних Сил України. Тому, швидка окупація Кримського півострова в 2014 році та події на Донбасі стали закономірним наслідком недружньої політики російського політичного керівництва по відношенню до України, яку воно здійснювало починаючи із 1991 року. Ключові слова: Україна, Російська Федерація, Військово-Морські Сили, Чорноморський флот, Крим, збройний конфлікт
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Найденов, І. В., О. М. Бліндарук, Ю. О. Кравчук, and І. М. Смирнова. "МЕТОДИ ПІДВИЩЕННЯ ПАЛИВНОЇ ЕКОНОМІЧНОСТІ ТА ПОЛІПШЕННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ ЗАСОБІВ РІЧКОВОГО ТРАНСПОРТУ В УМОВАХ ЕКСПЛУАТАЦІЇ." Vodnij transport, no. 1(32) (January 27, 2021): 86–97. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553.2021.1.32.10.

Full text
Abstract:
З огляду на те, що на сьогодні середній вік суден українського Дунайського пароплавства біля 40 років, і беручи до уваги їх частку в флоті що працюють в басейні річки Дунай, слід очікувати, що велика частина суден під українським прапором може виявитися в групі поза стандартних, якщо не будуть вжиті необхідні заходи для відновлення або модифікації флоту. Основними напрямками досліджень можна вважати пошук конструктивних зміни або нових рішень, пов’язаних із судновими технічними засобами або рішеннями, пов’язаними з модифікацією палива та застосуванням нових його типів та пов’язаних із охороною навколишнього середовища від шкідливого впливу засобів транспорту на всіх етапах життєвого циклу Вищезазначене вимагає вирішення актуального науково-технічного завдання, яке полягає в розробленні нового підходу функціонування паливної системи, що забезпечить істотне підвищення якості експлуатації за рахунок використання гомогенізованого палива і зниження шкідливих викидів, пов'язаних із експлуатацією судна в умовах посилення міжнародних вимог до скорочення шкідливих викидів в атмосферу. Наведено методи, що забезпечують підвищення паливної економічності та поліпшення екологічних показників засобів річкового транспорту в умовах експлуатації. Наведено можливості удосконалення та випробувано удосконалений мембранний диспергатор для виготовлення емульсій палива і води. Наведено результати дослідження енергетичних та екологічних характеристик дизеля на річковому штовхачі при роботі на безводному паливі і водопаливній емульсії. Впровадження результатів дисертаційного дослідження на морських та річкових суднах свідчить про значні підвищення екологічності річкового транспорту, а саме зменшення концентрації оксидів азоту на 29 %, оксиду вуглецю на 35%; температури випускних газів на 2,2 %; димності на 38 %.. Ключові слова: двигун, засоби річкового транспорту, діагностування технічного стану, екологічні показники, охорона навколишнього середовища.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Руснак, Олександр. "Місце Криму в неоімперській політиці Росії (1991-2020 рр.)." History Journal of Yuriy Fedkovych Chernivtsi National University 1, no. 51 (March 3, 2021): 48–58. http://dx.doi.org/10.31861/hj2020.51.48-58.

Full text
Abstract:
Дослідження присвячене складній актуальній проблемі, котра виникла в україно-російських міждержавних відносинах після розпаду СРСР. Саме встановлення контролю над Кримським півостровом стало пріоритетним завданням Російської Федерації, яка неодноразово робила спроби його захоплення впродовж 1990-2000 рр. Проте добре скоординовані дії української влади й силових структур дозволили відбити найбільш небезпечні атаки у 1993-1994 рр., 2003 р. Нове загострення на півострові та у російсько-українських відносинах загалом припало на 2005-2009 рр. Його основною причиною стала зміна зовнішньополітичного курсу України (поглиблення співпраці з Європейським Союзом, НАТО), а також посилення зв’язків між офіційним Києвом і Автономною Республікою Крим. Результатом такої політики мало стати поступове зменшення військової присутності у регіоні й остаточне виведення Чорноморського флоту РФ з військово-морських баз на півострові після 2017 р. Для агресивної загалом зовнішньої політики РФ втрата військово-морських баз у Криму призвела б до суттєвих обмежень у можливості використання військових у Чорноморському регіоні. Адже в останні десятиріччя кораблі ЧФ РФ були задіяні у російсько-грузинській війні, для забезпечення російської військової присутності в Сирії тощо. Допустити остаточної втрати контролю над Кримом російське керівництво не могло. Відтак «Харківські угоди» 2010 р. стали поворотним пунктом у російсько-українських відносинах і, навпаки, дозволили РФ зміцнити свій вплив на півострові. Перебування військово-морських сил ЧФ РФ в Україні посилювало дезінтеграційні тенденції в Криму та геополітичну роль Росії в Чорноморському регіоні. Збереження російського військового контингенту на півострові сприяло анексії Криму, підготовка до якої розпочалася 2013 р. Постмайданне переформатування влади в столиці України (президент і міністр оборони втекли) ускладнило протидію агресії РФ у Криму. Попри тиск міжнародних організацій та зарубіжних політиків, В. Путін завершив розпочату справу. Анексія території Автономної республіки Крим Росією має негативні політичні, економічні, соціальні, культурні, екологічні наслідки для півострова та України. А також несе нові геополітичні виклики і загрози для держав усього Чорноморського регіону.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Yeroshkina, S. G. "СВІТОВІ УЧБОВІ ВІТРИЛЬНИКИ." Actual problems of regional economy development 2, no. 12 (April 26, 2016): 111–20. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.12.111-120.

Full text
Abstract:
У роботі досліджені тенденції процесів, що відбувалися у історичному процесі світової сегментації світових учбових вітрильників та їх вплив на світовий сучасний склад вітрильних човнів у цілому. Зроблена найсучасніша оцінка учбових вітрильників за різноманіттям їх видів, складу, вітрильному озброєнню, за кількістю щогл та іншим параметрам. Дана повна технічна характеристика стану діючих найпотужніших вітрильних човнів на сьогодення. Виявлені та освітлені технічні можливості для подальшої експлуатації українських учбових вітрильників. Подана оцінка сучасного стану вітрильного флоту з точки зору економічних втрат від окупації півострова Крим та безперервної війни на східній частині України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Гриценко, І. "Збройна політична боротьба за створення флоту Української Народної Республіки у листопаді 1917." Пам"ятки України: науковий альманах, no. 1/2 (47/48) (2018): 2–21.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Гриценко, І. "Збройна політична боротьба за створення флоту Української Народної Республіки у листопаді 1917." Пам"ятки України: науковий альманах, no. 1/2 (47/48) (2018): 2–21.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Український флот"

1

Юрченко, Ольга Андріївна. "Ковтюх Микола Григорович." Thesis, НАУ, 2013. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/21010.

Full text
Abstract:
Юрченко О.А. Ковтюх Микола Григорович / О.А. Юрченко // Історія української авіації в особах: навч.посіб.для студ. вищ. навч. закл. – К.: НАУ, 2013. – С.184 – 188.
У статті простежується життєвий шлях та професіональна кар’єра Ковтюха Миколи Григоровича – Заслуженого пілота СРСР, кандидата технічних наук, керівника Українського управління цивільної авіації у 1960-1970 рр.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кудіна, В. О. "Військове мистецтво козаків." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/21359.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Чікал, М. А., Н. П. Тубальцева, К. С. Москаленко, M. Chikal, N. Tubaltseva, and K. Moskalenko. "Проблеми та шляхи відновлення судноплавства в Україні." Thesis, 2019. http://hdl.handle.net/123456789/2856.

Full text
Abstract:
Чікал, М. А. Проблеми та шляхи відновлення судноплавства в Україні / М. А. Чікал, Н. П. Тубальцева, К. С. Москаленко // Матеріали всеукр. наук. екон. читань з міжнар. участю «Трансформація економічних процесів у морегосподарському комплексі України», 17–18 груд. 2019 р. – Миколаїв : Вид. Торубара В. В., 2019. – С. 273–275.
Проведено дослідження з пошуку факторів, які негативно впливають на становлення судноплавства в Україні. Запропоновано засоби і варіанти розвитку судноплавства в Україні.
It was carried out that the factors were made, which negatively absorbed on the establishment of shipping Ukraine. It is propounded by the hiring and varianti development of navigation in Ukraine.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Литвинська, Світлана Віталіївна. "Діяльність 1-ої Запорізької авіаційної ескадрильї (1920–1922 рр.)." Thesis, 2017. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/29665.

Full text
Abstract:
Литвинська С.В. Діяльність 1-ої Запорізької авіаційної ескадрильї (1920–1922 рр.) / Литвинська С.В. // Авіація в роки Української революції (1917–1921 рр.) / за ред. В.М.Гребеннікова : матеріали науково-практичної конференції, присвяченої 100-річчю проголошення УНР; Київ, 12 квітня 2017 р., Національний авіаційний університет. – К. : НАУ, 2017. – С. 76–78.
У статті проаналізовано роль української авіації у визвольних змаганнях 1920–1922 рр., бойову діяльність 1-ї Запорізької авіаційної ескадрильї Повітряного флоту УНР. Це є прикладом героїзму і жертовності, майстерності й любові до літунства українських льотчиків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Український флот"

1

Данілов, А. Український флот: біля джерел відродження. Київ: Видавництво ім. Олени Теліги, 2000.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Данілов, А. Український флот: біля джерел відродження. Київ: Видавництво ім. Олени Теліги, 2000.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography