Academic literature on the topic 'Турецька Республіка'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Турецька Республіка.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Турецька Республіка"

1

Постригач, Надія. "СИСТЕМА ОСВІТИ ДОРОСЛИХ У ТУРЕЦЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ." ОСВІТА ДОРОСЛИХ: ТЕОРІЯ, ДОСВІД, ПЕРСПЕКТИВИ 18, no. 2 (December 25, 2020): 160–70. http://dx.doi.org/10.35387/od.2(18).2020.160-170.

Full text
Abstract:
Автором оглядової статті проаналізовано особливості організації системи освіти дорослих у Турецькій Республіці; виокремлено конструктивні педагогічні ідеї можливого запозичення турецького досвіду у теорію і практику вітчизняної неперервної освіти. З’ясовано, що навчання дорослих є найрізноманітнішим із секторів навчання впродовж усього життя, а національні системи навчання дорослих є складними та неоднорідними. Доведено, що інституційні спроби Туреччини були спрямовані на підтримку та поширення освіти дорослих і сприяли полегшенню доступу до освітніх джерел і матеріалів, упровадження освіти дорослих через навчання впродовж життя. Результатом спроб вдосконалити сектор навчання дорослих було створення при університетах Центрів безперервної освіти, що забезпечують освітні можливості та задоволення потреб як дорослих, так і різних секторів економіки. Обґрунтовано необхідність підвищення кваліфікації спеціалістів упродовж тривалих періодів, а також встановлення більш налагоджених зв'язків між Центрами професійної освіти та бізнесом. Визначено ключових постачальників освітніх послуг, основні установи та джерела фінансування освіти дорослих; проаналізовано нормативно-правове забезпечення організації та розвитку системи освіти дорослих у Турецькій республіці. З’ясовано, що у Туреччині з метою поширення та розвитку освіти дорослих зреалізовано проєкти Світового банку та ЄС, проєкти у сфері грамотності дорослих, громадянської та професійно-технічної освіти, укладено численні угоди про співпрацю тощо. Доведено, що завдяки проєктам ЄС збільшуються можливості для мобільності та партнерства, а також навчання дорослих, розвитку вищої освіти, професійної підготовки студентів, вчителів, тренерів, молодіжних працівників та інших категорій дорослих. Ключові слова: навчання упродовж життя; організація системи освіти дорослих; навчання дорослих; професійна освіта і навчання; Турецька Республіка.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Аулін, Олександр. "Специфіка стратегічних комунікацій Туреччини на постоттоманському просторі (1992-2020 рр.)." History Journal of Yuriy Fedkovych Chernivtsi National University 1, no. 51 (March 3, 2021): 78–86. http://dx.doi.org/10.31861/hj2020.51.78-86.

Full text
Abstract:
У статті досліджується своєрідність стратегічних комунікацій, що здійснюються Турецькою Республікою на постоттоманському просторі. Аналізуються можливі наслідки від втілення Анкарою в життя політичної ідеології, що відчуває значного впливу концепції «неоосманізму», орієнтованої на відновлення турецького домінування на теренах колишньої Оттоманської імперії. Звертається увага на причини вибору вищим керівництвом Турецької Республіки об’єктів для участі в інтеграційних проєктах із виходом за межі власне постоттоманського ареалу. У результаті проведення дослідження запропоновано розподіл інтеграційних пріоритетів Турецької Республіки на 3 періоди, які корелюють з основними етапами розвитку загальнотурецьких, загальноісламських і загальносвітових історичних процесів. Показано, що теперішній зовнішньополітичний вектор Турецької Республіки, великою мірою сформований під впливом доктрини неоосманізму, на тлі намагань Анкари щодо виходу на позиції надрегіонального лідерства викликатиме конфліктні ситуації з країнами, що вже мають подібний статус і не бажають приймати нового гравця до свого кола. Це потребує серйозних змін концептуального характеру у відносинах Турецької Республіки зі своїми стратегічнимипартнерами, насамперед – західними, а також інтенсифікації стратегічних комунікацій на цьому напрямі. Згадані особливості стратегічних комунікацій Туреччини мають суттєвий вплив на розвиток українсько-турецьких відносин у цілому.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ковальова, Дар'я Валеріївна. "ПОРІВНЯЛЬНО-ПРАВОВА ХАРАКТЕРИСТИКА ВИМОГ, ЯКІ ВИСУВАЮТЬСЯ ДО КАНДИДАТІВ В УСИНОВЛЮВАЧІ ЗА ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ І ТУРЕЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ." Часопис цивілістики, no. 37 (July 29, 2020): 71–75. http://dx.doi.org/10.32837/chc.v0i37.352.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена порівняльно-правовій характеристиці вимог, які висуваються до кандидатів в усиновлювачі за сімейним законодавством України та Турецької Республіки. Зокрема, у статті були проаналізовані норми Сімейного кодексу України та Цивільного кодексу Турецької Республіки, точки зору деяких українських і турецьких науковців, які присвятили свої праці питанням вивчення різноманітних правових аспектів здійснення усиновлення в Україні та світі, в тому числі аналізу вимог, які висуваються до кандидатів в усиновлювачі. Беручи до уваги принцип якнайкращого забезпечення інтересів дитини, закріплений у Конвенції про права дитини, яка була ратифікована Україною та Турецькою Республікою, у статті окремо було приділено увагу застосуванню цього принципу в законодавствах обох країн. У результаті дослідження було доведено, що законодавці України та Туреччини, висуваючи до кандидатів в усиновлювачі такі високі вимоги, насамперед керуються принципом якнайкращого забезпечення інтересів дитини. Наступне, що заслуговувало на увагу, – це вік для кандидатів в усиновлювачі. По-перше, було виявлено, що мінімальний вік, в якому особа може стати усиновлювачем, згідно з нормами турецького законодавства дещо відрізняється від тих, які висуваються українським, а саме за турецьким законодавством мінімальний вік не суттєво, але вище. По-друге, було проаналізовано різницю у віці між усиновленим та усиновителем. Як результат, у турецькому законодавстві така різниця вище та висуваються додаткові вимоги до кандидата в усиновлювачі. Було визначено, що в Україні та Туреччині якнайкращим інтересам дитини відповідає сімейне виховання, тому пріоритет в усиновленні віддається подружжю. Щодо усиновлення одним із подружжя було з’ясовано, що в Цивільному кодексі Туреччини висуваються такі вимоги, в основі яких дійсно лежить відсутність другого із подружжя в житті дитини, і як результат не прийняття участі в її вихованні. Отже, мету статті було досягнуто, а саме було проведене дослідження та порівняльно-правова характеристика вимог, які висуваються до кандидатів в усиновлювачі за законодавством України та Турецької Республіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гайдуков, Л. Ф. "Українсько-турецькі відносини: історія, сьогодення, перспективи (до 75-річчя Турецької Республіки)." Вісник Київського університету імені Тараса Шевченка. Міжнародні відносини, Вип. 9 (1998): 7–10.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гайдуков, Л. Ф. "Українсько-турецькі відносини: історія, сьогодення, перспективи (до 75-річчя Турецької Республіки)." Вісник Київського університету імені Тараса Шевченка. Міжнародні відносини, Вип. 9 (1998): 7–10.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Аблятіфов, Рустем. "Роль А.І. Киримли у розвитку руху кримської діаспори Туреччини (кінець 1980-х – початок 2000-х рр.)." Старожитності Лукомор'я, no. 1 (February 10, 2021): 98–108. http://dx.doi.org/10.33782/2708-4116.2021.1.52.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена діяльності видатного діяча світової та турецької діаспор киримли, державного та політичного діяча Туреччини, Амєта Іхсана Киримли (1920-2011) наприкінці 20 сторіччя щодо об’єднання кримської діаспори Туреччини, інституалізації діаспорного руху, створення умов стосовно ефективної підтримки процесу репатріації народу киримли з місць колишнього заслання на історичну Батьківщину – Крим з боку діаспорних організацій Туреччини тощо. Оцінюються його роль і внесок у процеси відновлення прав і свобод киримли, відродження їхніх культури, мови та освіти. Також досліджуються маловідомі в Україні історичні факти щодо співробітництва А.І. Киримли з представниками світової української діаспори та його діяльності стосовно розвитку плідних відносин між незалежною Україною та Турецькою Республікою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ускенбай, Канат. "ЗОЛОТАЯ ОРДА И ЕЕ НАСЛЕДИЕ: Международный симпозиум, посвященный 750-летию государства." Kazakhstan Archeology, no. 1 (March 11, 2020): 140–47. http://dx.doi.org/10.52967/akz2020.1.7.140.147.

Full text
Abstract:
25–26 ноября 2019 года в Стамбуле (Турецкая республика) гуманитарный факультет Стамбульского университета при участии Турецкого исторического общества (Türk Tarih Kurumu), Казанского федерального университета, Института истории им. Ш. Марджани Академии наук Республики Татарстан, Фонда Елгинкана (Elginkan vakfı), а также Международного казахско-турецкого университета Ахмеда Ясави провел международный симпозиум «Золотая Орда и ее наследие», посвященный 750-летию со дня основания этого государства. В его работе участвовало 45 ученых из восьми стран Азии и Европы. Самыми многочисленными были делегации Турецкой республики (14 докладчиков) и Российской Федерации (23), из Казахстана прибыли четыре участника (двое из Алматы, а также по одному из Туркестана и Нур-Султана), также прибыли историки из Болгарии, Румынии, Сербии, Украины и Финляндии. В составе российской делегации самой многочисленной была группа из Республики Татарстан (15), были также историки и археологи из Москвы, Санкт-Петербурга, Иркутска и Кургана. Ученые обсудили различные проблемы истории Золотой Орды и ее наследия, поделились новейшими научными разработками, презентовали свои новые труды.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Мхитарян, Н. І. "Зовнішньополітичний курс сучасної Турецької Республіки." Актуальні проблеми міжнародних відносин, Вип. 112, (ч. 1) (2013): 160–70.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Мхитарян, Н. І. "Зовнішньополітичний курс сучасної Турецької Республіки." Актуальні проблеми міжнародних відносин, Вип. 112, (ч. 1) (2013): 160–70.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Енверов, Р. Р. "Енергетичні аспекти відносин України та Турецької Республіки." Стратегічні пріоритети, no. 4 (25) (2012): 161–67.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Турецька Республіка"

1

Іса, Байраз. "Турецька Республіка." Thesis, Київський національний універститет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/14977.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Покровська, І. Л., and Е. Ш. Салахатдінова. "Особливості системи освіти в Турецькій Республіці." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/12983.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ахмедова, Е. Р. "Євроінтеграційні процеси в Турецькій Республіці: історико-правове дослідження." Thesis, 2020. http://dspace.univer.kharkov.ua/handle/123456789/15890.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.01 – теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень. – Маріупольський державний університет. – Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, Харків, 2020. Дисертація присвячена історико-правовій характеристиці актуальних проблем розширення Європейського Союзу та їх впливу на інтеграцію Турецької Республіки до цієї спільноти. Досліджено реформи Партії справедливості та розвитку у світлі інтеграції законодавства Турецької Республіки до законодавчої бази Європейського Союзу та їх вплив на правові процеси, а також історико-правові аспекти нормативного забезпечення Турецькою Республікою процесів європейської інтеграції. Досліджуються окремі напрямки правового забезпечення вступу Турецької Республіки до Європейського Союзу, правові та організаційні засади побудови стратегічних відносин між Турецькою Республікою та Україною в контексті перспективи набуття ними членства в Європейському Союзі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Коваленко, Р. С. "Торговельно-економічні відносини України та Турецької Республіки: євроінтеграційний контекст." Thesis, 2019. http://dspace.univer.kharkov.ua/handle/123456789/14508.

Full text
Abstract:
Дисертація присвячена поглибленню теоретико-методичних засад дослідження особливостей розвитку торговельно-економічних відносин між Україною та Турецькою Республікою в контексті європейської інтеграції обох країн.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Sultonova, M. T., and М. Т. Султонова. "Турецкие правительственные программы стимулирования экспорта и их влияние на развитие торгово-экономических отношений с Россией : магистерская диссертация." Master's thesis, 2015. http://hdl.handle.net/10995/31581.

Full text
Abstract:
The paper is dedicated to study and analysis of the Turkish government export promotion programs, developed in the late 80s early 90s. of the 20thcentury and their impact on foreign trade and foreign economic activities of the Turkish small and medium-sized enterprises, as well as on the development of trade and economic relations with Russia. The author reveals the key features of the formation of export promotion programs, identifies long-term strategic goals, directions, options and limitations of current programs directed to support the Turkish private sector.
Работа посвящена изучению и анализу правительственных программ стимулирования экспорта, разработанных в конце 80х начале 90х гг. ХХ века и их влияния на внешнеторговую и внешнеэкономическую деятельность турецкого малого и среднего предпринимательства, а также на развитие торговых и экономических отношений с Россией. Автор раскрывает ключевые особенности формирования программ поддержки экспорта, выявляет долгосрочные стратегические цели, направления, альтернативы и ограничения современных турецких программ поддержки частного сектора.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Турецька Республіка"

1

Турецкая Республика. Москва: Наука, 1990.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Турецька Республіка"

1

Сорокіна, Анастасія. "ПРОКУРАТУРА ТУРЕЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ: ХАРАКТЕРИСТИКА ОКРЕМИХ АСПЕКТІВ ТА ПОРІВНЯННЯ ІЗ УКРАЇНСЬКИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ." In PUBLIC COMMUNICATION IN SCIENCE: PHILOSOPHICAL, CULTURAL, POLITICAL, ECONOMIC AND IT CONTEXT, chair Андрій Лапкін. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/15.05.2020.v5.16.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography