Academic literature on the topic 'Тривимірна візуалізація'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Тривимірна візуалізація.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Тривимірна візуалізація"

1

Vertiy, O. O., and V. M. Uchanin. "Three-dimensional visualization of the detected defects by eddy current computing tomography." Tehničeskaâ diagnostika i nerazrušaûŝij kontrolʹ 2021, no. 2 (June 28, 2021): 7–13. http://dx.doi.org/10.37434/tdnk2021.02.01.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Баркатов, І. В., В. П. Варакута, В. С. Фарафонов, В. О. Тюрін, С. С. Гончарук, and А. А. Лозко. "Використання інтерактивних тривимірних візуалізацій для вивчення бойового досвіду підрозділів в операції Об’єднаних сил." Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил, no. 3(69) (July 22, 2021): 32–43. http://dx.doi.org/10.30748/zhups.2021.69.04.

Full text
Abstract:
Збір, обробка й аналіз об`єктивної та достовірної інформації для візуалізації бойових епізодів в зоні операції Об’єднаних сил, здійснюється з метою професійного аналізу дій протидіючих сторін та виявлення недоліків (або позитивних моментів) в діях наших військ. Це також являє собою важливе науково-практичне завдання для подальшого розвитку воєнного мистецтва ведення бойових дій на сході країни. Із зазначеною метою в країнах НАТО використовується методика After action review – аналіз проведених дій (АПД). У зв’язку з намаганням керівництва країни реформувати Збройні Сили України до стандартів НАТО, а за політичним планами, вступити до цього Альянсу, впровадження методики AAR (АПД) в ЗС України доцільно розглядати як актуальне завдання. Одним із ефективних засобів АПД є інтерактивна тривимірна візуалізація, яка включає в себе моделі місцевості й розташування на ній підрозділів (екіпажів, бійців) та з високою точністю й деталізацією відтворює хід бойових дій, що досліджуються у просторі й часі на загальному тактичному фоні. Для наукового дослідження й аналізу бойових епізодів, що уже сталися, та прогнозування можливих дій сторін в тій чи іншій бойовій ситуації, пропонується використання автоматизованого способу вибору раціонального сценарію бойових дій військових формувань сторін з однорідними бойовими засобами (наприклад, механізовані, танкові екіпажі та підрозділи).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Levus, Ye V., P. Ya Pustelnyk, M. Yu Morozov, and R. O. Moravskyi. "Метод контейнеризації для візуалізації природних і антропогенних ландшафтів." Scientific Bulletin of UNFU 31, no. 5 (November 25, 2021): 90–95. http://dx.doi.org/10.36930/40310514.

Full text
Abstract:
Автоматизовані системи для візуалізації ландшафтів набули значного поширення порівняно із створенням тривимірних світів вручну через свою простоту та швидкість. Основними проблемами наявних рішень є їх недостатня реалістичність для великих масштабів, обмеженість засобів для деталізації результатів, продуктивність візуалізації. Вирішення таких проблем потребує значних апаратних ресурсів для забезпечення як якості, так і швидкості візуалізації. Побудовано метод економного використання обчислювальних ресурсів при візуалізації природних і антропогенних ландшафтів. Особливостями побудованого методу є використання дворівневого кешування та серіалізація контейнерів. Перший рівень кешу – оперативна пам'ять системи, де зберігаються останні згенеровані або завантажені контейнери. Другий рівень – дисковий простір системи, куди відбувається серіалізація контейнерів із кешу першого рівня. Використано компактний бінарний формат для серіалізації об'єктів, що дало змогу уникнути надлишкових даних, і як наслідок, зменшити витрати пам'яті. Рішення практично реалізовано у вигляді програмної бібліотеки із набором сервісів для контейнеризації тривимірних сцен LandscapeGen: Containerization. Візуалізовані системою антропогенні та природні ландшафти характеризуються відсутністю артефактів, адаптацією антропогенних об'єктів до природних ландшафтів. Значною перевагою розробленого програмного забезпечення є можливість використання згенерованих ним зображень у сторонніх застосунках. Проаналізовано ефективність побудованого методу для більше як 300 візуалізацій з різними вхідними даними, які є ключовими для визначення складності моделі візуалізації. Часові витрати на візуалізацію порівняно для випадків з кешуванням в оперативній пам'яті, у файловій системі та без кешування. Розроблений метод контейнеризації дає економію часу не менше як на 80 % для випадків як використання кешу першого, так і другого рівнів. Отримані результати засвідчують ефективність та масштабованість розробленого методу контейнеризації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Velyka, O. T., S. E. Liaskovska, and V. I. Todavchych. "Оптимізація етапів моделювання та візуалізації виробів машинобудування." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 10 (November 29, 2018): 124–28. http://dx.doi.org/10.15421/40281024.

Full text
Abstract:
Проаналізовано етапи моделювання та візуалізації виробів машинобудування. Створено тривимірну модель деталі типу "Диск" та досліджено особливості її рендерінгу. Описано процес створення максимально наближеного до реалістичного зображення моделі деталі машинобудування, яку побудовано у системі автоматизованого проектування Solid Works в додатку Photo View 360. Складено факторну математичну модель Mv, аналізом якої встановлено, що якість комп'ютерного моделювання та візуалізації просторових деталей прямо залежить від взаємозв'язків визначальних функціональних параметрів, а саме множини вхідних даних, які необхідні для розроблення технічного завдання проекту, графічної складової, що містить результати каркасного та 3D-моделювання, компоненти часу опрацювання даних для подальшої візуалізації тощо. Використовуючи розроблену факторну математичну модель, а також основу рендерінгу, розв'язок рівняння, що описує розповсюдження світла у тривимірній сцені, складено схему послідовності створення рендеру об'єктів машинобудування. У пропонованій схемі подано основні етапи обробки зображення, а також представлені методи зафарбовування примітив. Розглянуто приклади рендерінгу деталі типу "Диск" із використанням різних ефектів, зокрема: з відлитої міді, з оцинкованого металу, з великого пластику. Окреслено переваги використання різних ефектів для візуалізації об'єктів у галузі машинобудування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Алхімова, Світлана Миколаївна. "Візуалізація об’ємних даних з метою планування операцій видалення ювенільної ангіофіброми основи черепа людини." Адаптивні системи автоматичного управління 1, no. 18 (December 11, 2011): 3–17. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.18.2011.33465.

Full text
Abstract:
Розглянуто питання візуалізації тривимірних моделей ювенільної ангіофіброми основи черепа людини для задач хірургічного планування видалення пухлини. Проведено аналіз підходів та сучасного програмного забезпечення для отримання медичних об’ємних даних. Визначено основні положення сучасних підходів до візуалізації тривимірних моделей для потреб в медичній галузі. Запропоновано алгоритм візуалізації об’ємних даних для дослідження тканин ювенільної ангіофіброми основи черепа людини в тривимірному просторі. Запропонований алгоритм використовує в якості вихідних даних зображення рентгенівської комп’ютерної томографії та надає можливість проведення характерних для вокселного рендерінгу особливостей візуалізації. Показано, що на основі використання запропонованого алгоритму можливе проведення візуалізації тривимірних даних щодо васкуляризації тканин пухлини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Cherednichenko, V., O. Zalevskaya, and V. Vanin. "VISUALIZATION OF THE DEVELOPMENT OF DYNAMIC SYSTEM WITH THREE-DIMENSIONAL CELLULAR AUTOMATES." Modern problems of modeling 15 (June 13, 2019): 48–53. http://dx.doi.org/10.33842/2313-125x/2019/14/48/53.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Kozak, I., T. Parpan, P. Kotsyuba, G. Kozak, and A. Stempen. "Аналіз змін фітомаси деревостанів у лісових насадженнях міста Любліна з використанням моделі FORKOME." Наукові праці Лісівничої академії наук України, no. 13 (November 25, 2015): 70–75. http://dx.doi.org/10.15421/411509.

Full text
Abstract:
Дослідження фітомаси проведено на прикладі деревостанів, які знаходяться в актуальних межах міста Любліна (Польща). На дослідних площах розмірами 25 х 25 м, закладених у дубових (2 площі), соснових (3 площі) і по одній у грабовому, модриновому та березовому деревостанах, досліджено нагромадження загальної надземної фітомаси і фітомаси за фракціями. Прогнозовано можливі зміни фітомаси до 2035 р. за допомогою моделі FORKOME. Модель FORKOME дає змогу здійснювати щорічні імітації відновлення, росту і випадання дерев, а також враховує вплив екологічних чинників на деревостани. Модель також містить постійно покращуваний презентаційний рівень, який заповнює тривимірну візуалізацію елементів у деревостанах міста.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Красніков, Кирило. "ВІЗУАЛІЗАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ДОСЛІДІВ У НАУКОВИХ E-СТАТТЯХ." Математичне моделювання, no. 1(44) (July 1, 2021): 38–45. http://dx.doi.org/10.31319/2519-8106.1(44)2021.235911.

Full text
Abstract:
Комп’ютери дають нові можливості представляти дані, розраховані за допомогою математичних моделей. Простий статичний рисунок не може відображати всі деталі 3D-моделі та еволюції складного фізичного процесу, що може значно обмежити поширення наукових результатів та корисність електронної статті. У цій роботі розглядається представлення даних для читачів мультимедійними веб-компонентами, що замінюють статичні рисунки в електронній статті. Область перегляду складається з вбудованих компонентів популярних Інтернет-браузерів, відповідає представленим функціональним та технічним вимогам, включаючи підтримку безкоштовних медіа-форматів. Показується та пояснюється його структура інтерфейсу користувача, подібна до відеокомпонента. Вміст, який відтворюється областю перегляду, організований за моментальними знімками, які містять масиви чисел та інших даних. Ці знімки використовуються для оновлення віртуальної 3D-сцени. Сцена складається з камери, джерел світла, статичних та генерованих моделей, включаючи кольорові чотирикутники та стрілки для поля швидкості. Як результат, представлена ​​ілюстрація демонструє реалізовану область перегляду із прорисованим станом металургійного процесу в конкретний момент часу. Порівняно з існуючими роботами розглядається надання аудіо-коментарів для області перегляду в електронній статті, що розширює коло його потенційних читачів. Запропонований компонент може відтворювати еволюцію 3D полів, інтуїтивно керуючи відтворенням, включаючи розташування віртуальної камери. Якщо порівняти запропонований компонент області перегляду із вбудованим аудіо-відео компонентом HTML5, можна побачити додатковий селектор швидкості відтворення та кольору фону. У вікні перегляду є елементи управління, які відповідають функціональним вимогам, і його можна стилізувати за допомогою CSS, наприклад, зробити фон прозорим. Подальше дослідження планується для спрощення використання області огляду та вбудовування у наукові роботи. На підготовку тривимірних даних потрібно витратити менше часу, наприклад, дозволяючи авторам вибирати готові до використання моделі та параметри типових процесів. Запропонований підхід може бути продовжений для інших галузей та спеціальностей, не обмежуючись металургією.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Rudyi, R. M., and O. Ya Kravets. "Рельєф стартових зон виникнення снігових лавин на Чорногірському хребті Українських Карпат." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 2 (March 28, 2019): 91–93. http://dx.doi.org/10.15421/40290218.

Full text
Abstract:
Досліджено проблему такого небезпечного стихійного явища, як лавини. Виконано аналіз основних чинників лавиноутворення, а саме морфометричних, метеорологічних та антропогенних. Запропоновано використання геоінформаційних технологій для моніторингу та дослідження потенційно лавинонебезпечних територій, а також для визначення локалізації стартових зон лавин та прогнозування напряму їх руху. Створено цифрову модель рельєфу частини Чорногірського хребта. Виконано візуалізацію стартових зон виникнення снігових лавин двох типів – лійкоподібних, або лоткових та площинних. Створено також тривимірну модель рельєфу, яка візуалізує рельєф, дає його наочне об'єктивне зображення. На ній добре видно основні форми рельєфу, напрямки хребтів, долин, а також місця зародження лоткових і площинних лавин. Порівняно з картою, інформативність зображення рельєфу значно вища. Використання такої 3D-моделі рельєфу дає змогу ще наочніше побачити місця можливого виникнення лавин і спрогнозувати напрям їх руху. Проведені дослідження дають змогу виконувати візуалізацію, наочне представлення лавинонебезпечних ділянок та місць можливого зародження лавин, створювати моделі розвитку лавинних процесів залежно від метеорологічних, ботанічних і морфометричних факторів. Результати досліджень є перспективними для туристичної та рекреаційної галузей, оскільки можуть бути використані у проектуванні туристичних маршрутів, будівництві об'єктів рекреації та для прогнозування виникнення снігових лавин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Gutsulyak, V. І., and V. S. Sulyma. "Порівняльний аналіз геометричних параметрів тривимірних моделей систем «гомілка — апарат зовнішньої фіксації» з різною просторовою орієнтацією опор." TRAUMA 15, no. 3 (May 1, 2014): 18–22. http://dx.doi.org/10.22141/1608-1706.3.15.2014.81422.

Full text
Abstract:
У роботі представлений алгоритм дій щодо створення тривимірних комп’ютерних моделей для черезкісткового остеосинтезу кісток із можливістю візуалізації м’якотканинних структур кінцівок. Використовуючи запропонований алгоритм у програмі Autodesk Inventor 11, створено дві моделі біомеханічних систем: І — «гомілка — апарат зовнішньої фіксації з концентричним розташуванням опор», ІІ — «гомілка — апарат зовнішньої фіксації з ексцентричним розташуванням опор». Результати визначення геометричних параметрів створених моделей показали, що компонування апарату II моделі потребує на 28,9 % менших за радіусом опор і на 29,4–33,3 % коротших черезкісткових елементів порівняно з апаратом І моделі, що зменшує габарити зовнішньої конструкції на 32,4–61,9 %. Проте внаслідок анатомічних особливостей будови гомілки використання опор у формі кілець чи півкілець не в змозі забезпечити адекватної органометричності конструкції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Тривимірна візуалізація"

1

Овчаренко, К. С. "Розробка програмного модуля тривимірної візуалізації для ринохірургії." Thesis, ВНТУ, 2019. http://openarchive.nure.ua/handle/document/10269.

Full text
Abstract:
Розглянуто можливості тривимірної візуалізації складних анатомічних органів для планування ринохірургічних втручань. За допомогою розробленого програмного модуля можна дослідити різні маніпуляції на рівні взаємодії з об’єктом, а саме: обертання, переміщення, наближення та віддалення тощо. Наведено схему взаємодії основних елементів системи візуалізації для ринохіругії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Баркатов, Ігор Валентинович, Володимир Сергійович Фарафонов, and Валерій Олександрович Тюрін. "Розробка навчальних кейсів з використанням інтерактивних тривимірних візуалізацій." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/44987.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Волик, Н. А. "Інформаційна система-тренажер рендерингу моделей трьохвимірного простору для дисциплін напрямку "3D моделювання та візуалізація"." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/82331.

Full text
Abstract:
Розроблено систему-тренажер рендерингу моделей тривимірного простору для дисциплін напрямку "3D моделювання та візуалізація". Дана система надає для користувача можливість завантаження 3D-моделей з файлів, їх рендеринг з урахуванням джерела світла, а також текстур та матеріалів моделі, можливість керувати камерою, підтримка багатомовного інтерфейсу та системи запитів до тривимірної моделі, яка дозволяє її модифікувати або інспектувати. Систему реалізовано у вигляді програмного забезпечення, створеного за допомогою мови програмування C# з використанням WPF, XAML, SharpGL та Wix#.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Семеренко, Ю. О., and К. Г. Селіванова. "Можливості використання сучасних графічних бібліотек у спеціалізованих онлайн-віртуальних імітаційних тренажерах." Thesis, ХНУРЕ, 2020. http://openarchive.nure.ua/handle/document/12006.

Full text
Abstract:
The work is devoted to the analysis of modern libraries of three-dimensional visualization for the development of specialized online virtual simulation simulators. The results obtained indicate the practical identity of their capabilities with some notable exceptions. Using a particular library comes down to practical skills in working with the library, or personal preferences.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Компанієць, Б. Ю., Д. В. Кухаренко, and К. О. Вадурін. "Візуалізація пухлин головного мозку людини шляхом створення тривимірної полігональної моделі." Thesis, ХНУРЕ, 2019. http://openarchive.nure.ua/handle/document/10054.

Full text
Abstract:
В роботі побудовано тривимірну модель менінгіоми та черепу за відповідними даними. Виконання тривимірної моделі базується на використанні програми InVesalius 3, яка працює з кінцевим форматом DICOM файлів збережених під час проходженням пацієнтом МРТ чи КТ. На даний час подібні моделі мають невелику точність відтворення, близько 10-30%, але більша кількість практичного матеріалу та часу на відтворення моделей, дозволить моделювати необхідні елементи оперативного втручання з точністю достатньою для виконання прецизійних операцій з великим шансом на сприятливий перебіг післяопераційного відновлення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Лук'яніхіна, К. В., Яна Іванівна Чибіряк, Яна Ивановна Чибиряк, and Yana Ivanivna Chybiriak. "Візуалізація 3D-моделі малої архітектурної форми." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/65054.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Вишневська, О. В. "Особливості створення реалістичних візуалізацій тривимірних сцен у програмі 3ds MAX." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/10762.

Full text
Abstract:
Наведено результати досліджень щодо візуалізації тривимірних сцен, створених програмою 3ds Max. Окреслено складові елементи процесу рендеру візуалізатора VRay. Розроблено оптимальну послідовність налаштувань параметрів візуалізатора та оптимізацію процесу рендеру.
The results of three-dimensional scenes visualization created by the 3ds Max program are presented. The components of VRay render in renderering are shawn. The optimal sequence of settings for parameters of the visualizer and optimization of rendering are developed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Войцеховський, Я. С., В. С. Зубко, Ірина Володимирівна Баранова, Ирина Владимировна Баранова, and Iryna Volodymyrivna Baranova. "Особливості реалізації графічного конвеєру при візуалізації тривимірних моделей приміщень університету." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/40830.

Full text
Abstract:
В більшості систем комп‘ютерної графіки застосовується графічний конвеєр – логічна група послідовно виконуваних обчислень (етапів), які в результаті дають синтезовану сцену на екрані комп‘ютера. Серед основних – етапи геометричних перетворень та візуалізації. Результат виконання кожного з цих етапів впливає на кінцевий вигляд синтезованої сцени, тому їх коректне завершення є необхідною умовою отримання якісного зображення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Хлєбніков, І. А., and Інеса Борисівна Шеліхова. "Дослідження сучасних методів досягнення фотореалізму в тривимірній графіці." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/49078.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Кужелєва, О. Ю., and Олена Анатоліївна Глібко. "Розробка моделей деталей та вузлів промислової пральної машини з подальшою візуалізацією та анімацією готових виробів." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/44879.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography