Academic literature on the topic 'Трансформаційні перетворення'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Трансформаційні перетворення.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Трансформаційні перетворення"

1

Райська, Лєна, and Наталія Глінка. "РОЛЬ ПЕРЕКЛАДАЦЬКИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ У ДОСЯГНЕННІ АДЕКВАТНОСТІ ТА ЕКВІВАЛЕНТНОСТІ ПЕРЕКЛАДУ ТЕКСТУ У ГАЛУЗІ МЕДИЦИНИ." Young Scientist, no. 12 (88) (December 30, 2020): 316–19. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2020-12-88-62.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню такого важливого для перекладознавчої науки явища, як перекладацькі трансформації, які являють собою певні міжмовні перетворення, покликані зберегти та передати зміст та функцію повідомлення тексту оригіналу у тексті перекладу. В цьому дослідженні розглядаються ті трансформаційні перетворення, які використовуються при перекладі англомовного науково-популярного тексту (Олівер Сакс: «Чоловік, який сплутав дружину з капелюхом та інші історії з лікарської практики») на медичну тематику. У статті наведені реальні приклади використання перекладацьких трансформацій у медичному тексті, відібрані з матеріалу доследження. Крім того, визначені найчастотніші трансформаційні перетворення, характерні для досліджуваного матеріалу, а саме: транскрибування, транслітерація, адаптивне транскодування, калькування, експлікація, субституція та інші. В роботі обґрунтована необхідність використання таких трансформацій при перекладі задля досягнення адекватності та еквівалентності тексту перекладу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Безега, Т. М. "Трансформаційні перетворення української економіки на шляху до Європи (1991-2009 рр.)." Науковий вісник Ужгородського національного університету. Історія, Вип. 22 (2009): 99–106.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Пехник, А. В., Ю. В. Завгородня, and А. В. Кройтор. "Трансформаційні процеси освітньої діяльності в умовах COVID-19." Актуальні проблеми політики, no. 67 (May 25, 2021): 27–33. http://dx.doi.org/10.32837/app.v0i67.1146.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто сучасні перетворення в галузі освітньої діяльності в українському суспільстві. Проведено аналіз різних форм освітнього процесу в умовах пандемії, їх проблемні аспекти та позитивні особливості, які виникли під час використання різних сучасних платформ у мережі Інтернет. У сучасному студентському товаристві виникають серйозні дискусії щодо форми проведення навчального процесу в умовах вагомого приросту інфікованих осіб та збільшення рівня смертності від захворювання на COVID-19. За таких умов виконання компетентністного критерію освітньої програми зменшується, адже в онлайн-режимі перевірити рівень навичок у повному обсязі досить складно. Усі ці виклики у сучасному освітньому середовищі зумовлюють актуалізацію цієї проблематики в наукових дослідженнях. Основоположним принципом освітньої політики та загалом навчального процесу є рівність усіх суб’єктів у можливості здобути бажаний освітній багаж навичок у рамках окремого навчального підрозділу. Однозначно освітня політика щодо рівності усіх бажаючих є дзеркалом конституційних основ, які відтворюють демократичні ідеї та принципи. У зв’язку з цим діяльність політичних агентів має відповідати ключовим законно закріпленим принципам, спрямованим на створення умов для різних соціальних рівнів отримати можливість для здобуття освіти. Окрім того, важливим елементом в освітній політиці є можливість отримання рівного доступу до освітнього процесу, що в умовах пандемії реалізувати практично досить важко. Під час реалізації основних ідей рівності освітньої політики суспільство зможе набути позитивних якостей та підвищити рівень політичної свідомості. Усі позитивні зміни в рамках системи освіти показують можливість для консенсусу та компромісу в межах загальної політичної системи під час вирішення стратегічних питань для суспільства, а саме життя та здоров’я громадян. Суб’єкти політики в умовах високого суспільного інтересу не зможуть використовувати політичні технології з метою маніпуляції свідомістю населення, а політичні конфлікти стануть джерелом досягнення ефективних політичних рішень. Така система відносин зможе допомогти транзитному українському суспільству стати демократичним, правовим, громадянським не лише в межах норм права, але й в реальній площині відносин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Тихенко, Руслан. "ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ В УМОВАХ РИНКОВИХ ВІДНОСИН." ГРААЛЬ НАУКИ, no. 2-3 (April 8, 2021): 207–11. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.02.04.2021.039.

Full text
Abstract:
В результаті проведення багатьох реформ і трансформацій на селі суттєво погіршилась як екологічна, економічна, так і соціальна ситуація. В статті наведено короткий аналіз основних проблем розвитку сільських територій в період складних трансформаційних перетворень. Визначено основні напрями покращення соціально-економічного та екологічного середовища сільських територій в державі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

ГОЛОВНЬОВА-КОППА, Ольга. "ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕКЛАДУ РОМАНУ СТІВЕНА КІНГА «11/22/63»." Проблеми гуманітарних наук Серія Філологія, no. 45 (September 23, 2021): 93–104. http://dx.doi.org/10.24919/2522-4565.2021.45.9.

Full text
Abstract:
У статті охарактеризовано лексичні та комплексні тран- сформації, виявлені в україномовному перекладі роману Стівена Кінга «11/22/63», здійсненому О. Карасюком. Указано останні напрацювання з дослі- джуваної проблеми, представлено їх короткий огляд. Обґрунтовано доціль- ність використання перекладацьких перетворень, засвідчено актуальність їх розмежування, установлено їхні особливості та типи. Розглянуто класифіка- ції В. Комісарова, Л. Латишева, Р. Міньяр-Білоручева, Я. Рецкера, А. Фітер- мана, А. Швейцера та А. Шевніна та встановлено характер розбіжностей між ними; зроблено висновок про відсутність у літературі однозначного погляду на проблему класифікації перекладацьких перетворень попри високий ступінь розробленості теми. Автор надає перевагу класифікації В. Коміса- рова, де всі перетворення поділено на лексичні, граматичні й комплексні. Опис особливостей використання трансформацій у перекладі роману Стівена Кінга «11/22/63» здійснено на її основі, але з додатковим виокремленням деяких різно- видів лексичних трансформацій (диференціація, прийом лексичного додавання, прийом лексичного вилучення, прийом цілісного перетворення). Наголошено, крім того, на такому: С. Кінг будує свої тексти так, що перекладач просто змушений використовувати різноманітні трансформації задля забезпечення адекватності перекладу. Ідеться про назви реалій, а також про граматичні структури й форми, властиві тільки світові англійців та англійської мови. Тож важливою ознакою його українськомовних перекладів є використання значної кількості перекладацьких трансформацій (до шести в межах окремих речень), до того ж з єдиною настановою: найбільш точно передати зміст і сенс оригінального тексту. Виокремлено також помилки перекладача у засто- суванні перекладацьких прийомів та запропоновано варіанти їх усунення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Harnaha, О. M. "СУТЬ ЗЕМЕЛЬНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ В АГРАРНИХ ПЕРЕТВОРЕННЯХ." Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 1, no. 93 (March 26, 2021): 35. http://dx.doi.org/10.31713/ve120214.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто суть земельних трансформацій в аграрних перетвореннях. Досліджено історію розвитку земельних відносин та проаналізовано умови, що визначають їх формування та функціонування. Зазначено, що суть земельних трансформацій в аграрних перетвореннях обумовлює перехід до органічних й адаптивних систем землеробства, поновлюваних джерел енергії, біопалива й т.п., а також націлена на внесення змін у земельне право, а відповідно і у земельні відносини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Мазур, І. І. "Детінізація доходів населення в умовах трансформаційних перетворень." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Економіка, Вип. 75/76 (2005): 70–74.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гриценко, О. А. "Менталітет як інституційна складова трансформаційних перетворень економіки." Актуальні проблеми міжнародних відносин, Вип. 51, ч. 1 (2005): 35–37.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Ощипок, І. М. "ФОРМАЛІЗАЦІЯ ОПИСУ ХОДУ ФУНКЦІОНУВАННЯ РОБОТИЗОВАНИХ ДІЛЯНОК У ВИРОБНИЧИХ ПРОЦЕСАХ РЕСТОРАННОГО БІЗНЕСУ." Herald of Lviv University of Trade and Economics Technical sciences, no. 27 (November 3, 2021): 63–71. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1221-2021-27-09.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто роль роботів для сервісного застосування в ресторанному бізнесі. фактором використання роботів у галузі є зменшення діяльності людини та збільшення продуктив- ності праці; особливо актуальним це питання є в сучасній дійсності в умовах пандемії COVID-19. Робот у цьому сегменті розглядається як електромеханічна машина, яка працює разом із комп’ютером, що виконує різні функції. описано виробничу сферу закладу ресторанного господарства в контексті функ- ціонування гнучкої автоматизованої системи. розглянуто питання методології формалізації опису із застосуванням роботизованих комплексів виробничих умов, де взаємодіють знаряддя й об’єкти праці, які супроводжуються перетворенням об’єктів праці, що мають багатофакторний характер. При цьому досліджена сукупність перетворень і зв’язків як цілісної системи трансформацій сировини й матеріалів, енергії й інформації та взаємозв’язків між ними, які є абстрактними відображеннями такої сукупності. виділено п’ять рівнів ієрархії формалізованого опису процесів. Ці взаємозв’язки характеризують граф-записами. У вершині графа позначається відношення перетворень, а ребрами – відношення зв’язків. Розглянутий формалізований опис дає змогу змоделювати поведінку технологіч- ного процесу з використанням роботизованого комплексу для багатоманітної техніки й технології, яка може застосовуватися. На цій основі вибирається найефективніший процес виробництва на базі підібраного критерію оптимальності. Причому враховується ступінь деталізації процесу виробни- цтва. Указано потенціал професійної сервісної робототехніки, яка здатна працювати пліч-о-пліч із людиною в ресторанному бізнесі. Обґрунтовано, що роботи в ресторанах роблять харчову промисло- вість безпечнішою, персоналізованішою та ефективнішою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Рябенко, В. В. "УПРАВЛІННЯ ПРОЕКТАМИ ОРГАНІЗАЦІЙНИХ ЗМІН НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ." Підприємництво і торгівля, no. 28 (February 5, 2021): 84–88. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2021-28-13.

Full text
Abstract:
Предметом дослідження є проектний підхід до організаційних змін та його особливості на підприємствах харчової промисловості. Метою дослідження є обґрунтування необхідності управління проектами організаційних змін на підприємствах харчової промисловості. Досліджено основні проблеми діяльності підприємств в мінливих умовах зовнішнього середовища. Доведено необхідність організаційних змін як пріоритетного напрямку протидії несприятливим тенденціям та засобу розвитку суб’єктів господарювання. Шляхом узагальнення результатів наукових досліджень визначено сутність та об’єкти організаційних змін, їх види та етапи здійснення. Організаційні зміни – це системні перетворення, які охоплюють все підприємство в цілому або окремі його частини. Вони спрямовані на удосконалення економічних, правових та соціальних відносин в сфері функціонування організації. Доведено, що проекти організаційних змін є високоефективним інструментом підвищення конкурентоспроможності, засобом адаптації до змін в зовнішньому середовищі та базисом забезпечення високої результативності функціонування і розвитку суб’єктів господарювання. Запропоновано ключові положення, на основі яких ґрунтується проектний підхід до організаційних змін, визначено його переваги у порівнянні з поступовим проведенням перетворень. Визначено галузеві особливості проектів організаційних змін в харчовій промисловості з урахуванням масштабів їх діяльності. Охарактеризовано основні етапи управління проектами організаційних змін на прикладі підприємств харчової промисловості, зокрема, розглянуто особливості встановлення цілей, розробки концепції організаційних змін, їх економічного обґрунтування, проведення структуризації проекту перетворень, складання плану часових параметрів та бюджету. Таким чином, доведено визначальну роль проектного підходу у забезпеченні результативності організаційних змін, що дозволить оперативно, з чітко обґрунтованими витратами та очікуваним економічним ефектом виконати раціональний обсяг робіт для досягнення мети запланованих трансформацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Трансформаційні перетворення"

1

Степанов, Олександр Петрович, and Oleksandr Stepanov. "Прискорення сучасних глобальних трансформаційних перетворень та їх вплив на світові соціально-економічні процеси." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/53663.

Full text
Abstract:
За останній рік хід глобальних трансформаційних подій, стан світової політики і економіки різко пришвидшився. Системна криза продовжує поглиблюватися і часом переходить у фази активного соціально-політичного протистояння у всіх основних регіонах планети.Причому, позначилася поляризація в протистоянні західних гравців і їх «візаві» на євроазіатському просторі. Сьогоднішня слабість американського керуючого впливу також підштовхує світових гравців (КНР, Росія, ЄС, Японія) до більш активного осмислення власних стратегічних інтересів і формування фундаментальних положень свого історичного майбуття.
Over the past year, the course of global transformation events, the state of world politics and the economy has accelerated sharply. The systemic crisis continues to deepen and sometimes enters a phase of active socio-political confrontation in all major regions of the planet. Today's weakness of American governing influence also pushes global players (China, Russia, the EU, Japan) to more actively reflect on their own strategic interests and to form the fundamentals of their historical future.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Чекаліна, Елеонора Петрівна, Т. О. Гусаковська, and Наталія Геннадіївна Сікєтіна. "Формування рівня соціально-економічного розвитку підприємства." Thesis, НТУ "ХПІ", 2013. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/26564.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Яремко, Л. А. "Відкрита економіка як невід'ємна складова трансформаційних ринкових перетворень." Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/13945.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Павленко, Юрій Євгенович, Юрий Евгеньевич Павленко, and Yurii Yevhenovych Pavlenko. "Аналіз даних за умов трансформаційних перетворень - професія, наука, мистецтво." Thesis, Видавництво СумДУ, 2006. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/20513.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Іванова, Тамара Вікторівна, and Tamara Ivanova. "Особливості державного регулювання сталого розвитку України в умовах трансформаційних перетворень." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/53429.

Full text
Abstract:
1. Енциклопедичний словник з державного управління за ред. Ю.В. Ковбасюка, В.П. Трощинського, Ю.Н. Сурміна. – К.: НАДУ, 2010. – 810 с. 2. Енциклопедичний словник з державного управління: наук. редколег. Ю.В. Ковбасюка (голова) [та інші] – К.: НАДУ, 2011. – 732 с. 3. Друкер П. Енциклопедія менеджмента/ П.Друкер. – М.: Вильямс, 2006. – 432 с. 4. Державне регулювання сталого розвитку України: теорія та практика: монографія/ З.М. Бурик. – Львів: Вид-во Простір: М., 2017. – 384 с. 5. Указ Президента України №722/2019 “Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року” [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://www.president.gov.ua/documents/7222019-29825
Удосконалення теоретико-методологічних засад державного регулювання сталого розвитку в сучасних умовах вимагає напрацювання та ефективного забезпечення чіткими алгоритмами регулювання збалансованого розвитку усіх сфер національної економіки, нових організаційних та інституційних механізмів взаємодії в системі державного регулювання, вироблення ефективних систем та показників оцінювання результативності регулювання сталого розвитку, як на рівні держави, так і на рівні кожного регіону. В цьому контексті суттєво актуалізується значення державного регулювання сталого розвитку, його стратегічного та цільового планування та оцінка ефективності процесів державного регулювання сталого розвитку України на основі аналізу та прогнозування індикаторів, які співпідставні з європейськими і світовими.
Improving the theoretical and methodological foundations of state regulation of sustainable development in modern conditions requires the development and effective provision of clear algorithms for regulating the balanced development of all spheres of the national economy, new organizational and institutional mechanisms of interaction in the system of state regulation. at the state level and at the level of each region. In this context, the importance of state regulation of sustainable development, its strategic and targeted planning and evaluation of the effectiveness of state regulation of sustainable development of Ukraine based on the analysis and forecasting of indicators that are comparable to European and global.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Трансформаційні перетворення"

1

Семеріков, Сергій Олексійович, Ілля Олександрович Теплицький, and Олександр Павлович Поліщук. Вища освіта як фактор інноваційного розвитку. ХНАДУ, 2010. http://dx.doi.org/10.31812/0564/940.

Full text
Abstract:
В Україні трансформаційні процеси в галузі вищої освіти, що розпочалися після здобуття незалежності, були обумовлені як особливостями суспільно-політичних процесів, так і складними економічними обставинами. Досить швидко стало зрозуміло, що від реформування вищої освіти буде залежати не тільки виживання вищих навчальних закладів, а й рівень розвитку самої держави. Тому було зроблено ряд спрямованих на перебудову вищої освіти кроків, які призвели до наступних структурних перетворень, що впливають на сучасний стан системи українських вищих навчальних закладів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography