Academic literature on the topic 'Транспортна система міста'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Транспортна система міста.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Транспортна система міста"

1

ПУСТЮЛЬГА, Сергій, Валентин ПРИДЮК, Віктор САМОСТЯН, and Володимир САМЧУК. "РОЗРАХУНОК ОПТИМАЛЬНОГО ПЛАНУ ВИКОРИСТАННЯ РІЗНИХ МОДЕЛЕЙ ТРОЛЕЙБУСІВ НА МАРШРУТАХ МІСЬКОЇ ТРАНСПОРТНОЇ МЕРЕЖІ." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 2, no. 17 (November 14, 2021): 127–38. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v2i17.642.

Full text
Abstract:
Робота присвячена розробці оптимізаційної моделі ефективного використання наявних у підприємств електротранспорту марок тролейбусів на маршрутній мережі міста за електронними таблицями (на прикладі парку тролейбусів у м. Луцьку). Завдання підвищення ефективності роботи міського пасажирського транспорту може бути вирішене або за рахунок оновлення транспортних засобів, або за рахунок підвищення ефективності роботи наявного рухомого складу. Але, щоб знизити витрати підприємств на виконання транспортної роботи, необхідно удосконалити підходи до її планування, і, як наслідок цього, забезпечити зниження собівартості перевезень і поліпшення якості обслуговування. Для забезпечення найбільш ефективного транспортного обслуговування населення із пасажирських перевезень, організації дорожнього руху, необхідно, щоб транспортна система найбільш оптимально відповідала потребам міста. Існує два шляхи підвищення такої ефективності: або збільшення пропускної спроможності міської транспортної мережі, або раціональне використання існуючої мережі та наявного рухомого складу для перевезення пасажирів. Перше рішення пов’язане із великими матеріальними витратами на реконструкцію транспортних вузлів і магістралей. Другий напрям - раціоналізація використання існуючих транспортних систем і оптимізація процесів перерозподілу навантажень як на транспортну мережу, так і на різні типи транспортних засобів, що здійснюють пасажирські перевезення. У зв’язку із цим, в даній публікації, виконана спроба обійти протиріччя між теоретичними моделями і реальними можливостями транспортного підприємства щодо ефективного використання наявного парку тролейбусів на маршрутах міста та швидкого динамічного перерахунку оптимальних рішень. Актуальність роботи полягає у розробці простих і ефективних методів оптимізації роботи наявного рухомого складу тролейбусів для перевезення пасажирів на міських маршрутах. Для створення моделі оптимізації, проаналізовані маршрути міської транспортної мережі Луцька та здійснено аналіз наявного парку транспортних засобів ЛПЕ, його функціональних та технологічних можливостей для забезпечення транспортного попиту населення. Запропоновано постановку задачі мінімізації цільової функції витрат для оптимального плану розподілу тролейбусів по маршрутах. Побудована модель та розроблені алгоритми її впровадження в електронні таблиці. Розроблені алгоритми та програмна реалізація внесення обмежень відносного порядку при використанні різних моделей тролейбусів на маршрутах. Це забезпечило у процесі моделювання розрахунок цілої низки можливих планів перевезень. Такі плани у роботі запропоновано називати раціональними планами, тобто локально оптимальними за даних обмежень. Ключові слова: оптимізаційна модель, транспортна мережа міста, парк електротранспорту, транспортний попит населення, обмеження відносного порядку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Mayorova, I. M., and V. P. Litvinenko. "КОНЦЕПЦІЯ ЕКОЛОГІСТИЧНОЇ МОДЕЛІ МОРСЬКОГО ПОРТУ В УМОВАХ ЦИРКУЛЯРНОЇ ЕКОНОМІКИ." Transport development, no. 4(11) (January 14, 2022): 25–39. http://dx.doi.org/10.33082/td.2021.4-11.03.

Full text
Abstract:
Вступ. Обрання морського порту як об’єкта, де використовується екологістичний підхід, пояснюється тим, що саме морські порти в будь-якій країні є її найпотужнішим і виробничим, і транспортним, і торгівельним потенціалом. Саме морські порти забезпечують транспортну незалежність країни, є найважливішою ланкою її зовнішньої торгівлі й несуть комерційні і стратегічні перспективи з використання її транзитного потенціалу. Адаптація морського порту до вимог циркулярної економіки дає змогу йому покращити власні стратегічні перспективи, розширити транзитні можливості й виступати в ролі форварда зовнішньої торгівлі регіону або країни в цілому. Мета статті – розробити концепцію екологістичної моделі морського порту, яка налічує й екологічні, й економічні, і соціальні компоненти, позитивно впливає на становище всіх трьох і покращує їх. Результати. Обґрунтовано необхідність розглядати морський порт не як окрему систему або об’єкт, а враховувати, що транспортна система морського порту нерозривно пов’язана з транспортною системою міста, регіону, має тісний контакт і залежність із транспортними системами вантажовласників, вантажоспоживачів, судноплавних і транспортних компаній, з магістральним транспортом. Розроблено авторську концепцію екологістичної системи морського порту, яка ґрунтується на екологічних, економічних і соціальних стратегіях, що змістовно розширюються для кожної зі стратегій, має власний вплив на кожну з них. Сформульовано вимоги до функціонування екологістичних моделей. Запропоновано доповнити наявні наукові розробки з екологістичних моделей, саме для морського порту, компонентами мобільності й безпечності. Висновки. Показано, традиційний прояв сучасних підходів до екологізації на рівні виробництва, а саме: очисні споруди, маловідходні технології, пристрої з переробки відходів, екологічні матеріали, мало забруднюючі технології тощо; на рівні мотиваційних заходів і принципів – принцип «забруднювач сплачує», ефективна форма його реалізації – наявні платежі за використання природних ресурсів і забруднення середовища є недосконалими та малоефективними. Розроблено екологістичну модель морського порту як транспортного об’єкта, яка дає змогу регулювати екологічну й логістичну ситуації й у морському порту, і в транспортних системах міста, регіону та зв’язаних із морським портом виробників вантажів, вантажоутримувачів. Розроблена екологістична модель морського порту визначається цілісністю й роздільністю, наївністю зв’язків, організацією, інтегрованими властивостями та являє собою взаємопов’язану сукупність її складників, їх функції й керівні впливи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

ПОПОВИЧ, Данило, Анастасія ПЕТРИКІВ, Леся ЧЕПЕСЮК, Оксана ШЕВЧУК, Наталя ФАЛОВИЧ, Микола МАЯК, and Наталя ПЕТРИНЮК. "ВИМІРЮВАННЯ КОМФОРТУ В ГРОМАДСЬКОМУ ТРАНСПОРТІ." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 2, no. 17 (November 14, 2021): 117–26. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v2i17.641.

Full text
Abstract:
Хоча комфорт є одним з найважливіших чинників, що формують попит на громадський транспорт, чинники зручності часто не помічаються при проектуванні транспортної мережі та оцінці ефективності. У міському пасажирському транспорті, особливо у містах середнього розміру, вибір способу подорожі пасажирів залежить від багатьох важливих показників, окрім тривалості подорожі. Для того, щоб покращити розуміння кількісних та якісних показників у використанні громадського транспорту, дизайн транспортних послуг повинен відповідати рівню обслуговування, очікуваному клієнтами, що забезпечить найкращу капіталізацію впровадження транспортних послуг. Це дослідження є основою для формулювання політики пасажирських перевезень у громадському транспорті з точки зору максимального комфорту населення та розробило основу для вимірювання найважливіших факторів зручності громадського транспорту, мінімального дискомфорту та максимальної безпеки. На основі польових досліджень із застосуванням детермінант дискомфорту та ваги визначено кількісний показник сприйняття комфорту в мережі громадського транспорту Тернополя, за допомогою якого можна прогнозувати поведінку пасажирів при користуванні міським громадським транспортом. Такий показник можна використовувати для прогнозування поведінки пасажирів під час користування громадським транспортом. Результати дослідження можуть бути використані як інструмент для планування та функціонування міської транспортної мережі. Визначення загального комфорту системи громадського транспорту є змінним, що залежить від факторів, найважливішим з яких є щільність пасажирів у салонах переповнених транспортних засобів. З огляду на багатостандартний аналіз транспортної мережі типових міст, показників руху громади – дискомфорту, завантаженості транспортних засобів, середнього часу руху, середньої відстані, оптимізаційний проект мережі громадського транспорту рекомендується розглядати цю групу індикатори комфорту. Результати дослідження є основою для розуміння ставлення пасажирів та сприйняття комфорту громадського транспорту та можуть бути використані як інструмент для планування та функціонування мережі міського транспорту середніх розмірів. Ключові слова: пасажирські перевезення, маршрут, рівень комфорту, громадський транспорт, пасажиропотік, транспортна мережа
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

СПАСІЧЕНКО, Оксана. "ДОСВІД ОПТИМІЗАЦІЇ МАРШРУТНОЇ МЕРЕЖІ МІСТА ЗА ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНИМИ ПОКАЗНИКАМИ." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 2, no. 13 (December 4, 2019): 165–72. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v2i13.100.

Full text
Abstract:
У роботі запропоновано для моделювання маршрутної мережі застосовувати метод лінійного програмування (транспортна задача) із критеріями оптимізації показників економіко-екологічної та соціальної оцінки. Особливістю цільової функції є адитивний характер показників економічних витрат, екологічних та соціальних збитків при здійсненні пасажироперевезень з ваговими коефіцієнтами і характеризує витратність логістичної системи. Для кожного маршруту вибирається відповідно вагові коефіцієнти важливості економічного та екологічного показників залежно від особливостей здійснення перевезення, що дозволяє вибрати схему перевезення за інтегральним показником (розраховується план оптимальний за економічними чи екологічними показниками, або компромісний). Розроблений підхід застосовано для удосконалення маршрутної мережі громадського транспорту м. Києва на еколого-економічних засадах. Оптимізація маршрутної мережі тільки для окремих маршрутів дозволила збільшити дохід і зменшити витрати при здійсненні пасажироперевезень з одночасним зменшилися викиді шкідливих речовин.Ключові слова: транспортна система міста, маршрутна мережа, пасажироперевезення, оптимізація, еколого-економічні показники.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

ХІТРОВ, Ігор, Михайло КРИСТОПЧУК, and Світлана ПАШКЕВИЧ. "ОЦІНОЧНІ ПОКАЗНИКИ РОЗВИТКУ МАРШРУТНОЇ СИСТЕМИ ГРОМАДСЬКОГО ПАСАЖИРСЬКОГО ТРАНСПОРТУ МІСТА ДУБНО." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 2, no. 15 (November 27, 2020): 147–54. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v2i15.402.

Full text
Abstract:
Системи міського пасажирського транспорту займають особливе місце в загальній структурі пасажирського транспорту, що пояснюється безупинним підвищенням ролі міст у житті суспільства, обумовленого розподілом праці та концентрацією виробництва. Зміни в житті України призвели до значної модифікації структури потреб населення в перевезеннях і перебудові маршрутних систем більшості українських міст, яка найчастіше носила стихійний характер. У той же час прийняття рішень про зміну маршрутних систем являє собою складну задачу, що торкається інтересів великої кількості городян та має значне соціальне й економічне значення. Створення інформаційної бази міста передбачає збір вихідних даних про транспортну мережу, характеристики вулично-дорожньої мережі і попиту на переміщення пасажирів. При цьому вибір маршрутів руху громадського транспорту, що входять у систему, відбувається на основі попередньої оцінки ефективності її функціонування. На підставі пасажиропотоків за кожним маршрутом розраховується раціональна кількість транспортних засобів, техніко-економічні і техніко-експлуатаційні показники роботи на маршрутах. У роботі представлено аналіз оціночних показників функціонування пасажирської системи міста Дубно, дано їх характеристику, намічено шляхи покращення ефективності функціонування на перспективу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Petrenko, O. "КОНЦЕПТУАЛЬНІ ОСНОВИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ПАСАЖИРСЬКОГО ТРАНСПОРТУ МЕГАПОЛІСУ." Theory and Practice of Public Administration, no. 4 (67) (November 26, 2019): 26–33. http://dx.doi.org/10.34213/tp.19.04.03.

Full text
Abstract:
Узагальнено концептуальні основи вдосконалення державного регулювання пасажирського транспорту мегаполісу. Доведено, що основою регулювання процесів пасажирських перевезень, особливо на транспорті загального користування, фінансування якого здійснюється з бюджету міста, є інформація про планові та фактичні показники транспортної роботи перевізників, а правильність управлінських рішень залежить від достовірності первинної інформації. Відповідно для підвищення ефективності управління транспортним комплексом на рівні мегаполісу необхідно забезпечити достовірність первинної інформації про виконання транспортної роботи, а також доступність до первинних даних усіх структур, що забезпечують транспортний процес. Назріла необхідність створення ефективної міської інформаційної системи у сфері транспорту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

ПОПОВИЧ, Павло, Любомир ПОБЕРЕЖНИЙ, Ігор МУРОВАНИЙ, Оксана ШЕВЧУК, Павло ПРОГНІЙ, Любов ПОБЕРЕЖНА, and Володимир ПЛОТИЦЯ. "ДОСЛІДЖЕННЯ КОМФОРТУ В ГРОМАДСЬКОМУ ТРАНСПОРТІ М. ТЕРНОПОЛЯ." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 2, no. 15 (November 26, 2020): 88–98. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v2i15.396.

Full text
Abstract:
Незважаючи на те, що комфорт є одним із найважливіших факторів формування попиту на громадський транспорт, чинником зручності часто нехтується при проектуванні транспортних мереж, а також при оцінці експлуатаційних показників. В міських пасажирських перевезеннях, зокрема для середніх міст, вибір пасажирами виду транспорту для поїздок залежить, окрім тривалості подорожі, також від множини важливих показників. Для покращення розуміння кількісних та якісних показників при використанні громадського транспорту транспортна послуга повинна бути розроблена так, щоб вона відповідала рівню очікуваних клієнтами послуг, що забезпечить оптимальну капіталізацію при реалізації транспортної послуги. Дане дослідження є основою формування політики перевезень пасажирів громадським транспортом з позиції максимального комфорту населення з розробкою основ вимірювання сприйняття найважливіших факторів зручності громадського транспорту, мінімального дискомфорту і максимальної безпеки. На базі проведених натурних досліжень з застосуванням визначників дискомфорту і вагових коефіцієнтів визначено кількісні показники сприйняття комфорту в мережі громадського транспорту м. Тернополя, що може бути використано для прогнозування поведінки пасажирів в користуванні міським громадським транспортом. Визначено, що сумарний рівень комфортності в системі громадського транспорту м.Тернополя є змінним в залежності від багатьох факторів, найважливішим з яких є щільність пасажирів в салоні транспортного засобу натовпу в години пік, хоча для оптимального проектування мереж громадського транспорту доцільно враховувати всю множину показників комфорту. Результати дослідження є основою розуміння відношення пасажирів і сприйняття комфорту при послугах міського громадського транспорту, їх може бути використано як інструмент при плануванні і експлуатації транспортних мереж середніх міст.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

ПУСТЮЛЬГА, Сергій, Валентин ПРИДЮК, and Ігор ГОЛОВАЧУК. "Метод фрактальної оцінки показника накладання маршрутних схем для оптимізації міських пасажирських перевезень." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, no. 14 (August 31, 2020): 124–35. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v1i14.355.

Full text
Abstract:
Робота присвячена розробці ефективних методів оптимізації міських пасажирських перевезень. Аналіз літературних джерел показав, що, як правило, удосконалення транспортного обслуговування у містах здійснюється шляхом використання певних математичних моделей. Будь-яка математична модель, у тому числі і функціонування транспортної мережі, ґрунтується на великому багатокомпонентному об’ємі початкових даних, отримання яких пов’язане з проблемами статистичних досліджень, із ситуацією у місті, яка швидко і динамічно змінюється, а значить робить подібні вихідні дані з часом неактуальними і застарілими. Саме це і є основною проблемою для створення транспортних моделей великих міст. До подібних, необхідних для повноцінного моделювання, даних відносяться: диференціювання по районах міста чисельності населення, число місць для праці та їх розташування, рекреаційний потенціал, середній час пересування жителів і таке інше. На відміну від завдань організації дорожнього руху, де використовуються, в основному, імітаційні моделі руху транспорту, в транспортному плануванні застосовуються прогнозні моделі, які ґрунтуються на макроскопічних параметрах, що описують транспортний потік. У цих моделях параметрами є: швидкість транспортного потоку, інтенсивність транспортного потоку, інтенсивність пасажиропотоків. Таким чином, основою прогнозного моделювання міських транспортних систем стає завдання оптимальної реалізації пасажирських транспортних кореспонденцій. Очевидно, що збір початкових даних складає найбільш трудомісткий і тривалий за часом етап при побудові або удосконаленні транспортних моделей. У свою чергу, запропонована у роботі ефективна методика побудови транспортних моделей за геометричними параметрами накладання маршрутних схем вирішує задачу визначення міри відповідності існуючого транспортного попиту наявній транспортній пропозиції. У роботі пропонується дієвий метод динамічного удосконалення міської пасажирської транспортної мережі, в основу якого покладено зв'язок класичного коефіцієнта накладання пасажиропотоків із способами геометричного представлення та фрактальної оцінки накладання існуючих маршрутних схем пересування ТЗ (на прикладі тролейбусної мережі м. Луцька). Проаналізовано основні особливості функціонування міських пасажирських перевезень та досліджено вплив характеристик транспортних систем на визначення ступеня накладання маршрутних схем. Розроблено метод 3-D представлення та автоматизованого зонування міських тролейбусних маршрутів. Запропоновано спосіб фрактальної оцінки ступеня накладання маршрутів для визначених зон та шляхи удосконалення транспортної роботи ТЗ на маршрутах у різні часові періоди доби. Запропоновано підходи до влаштування динамічного резервування тролейбусів на маршрутах, яке забезпечить ефективну видозміну маршрутних схем, оперативне коригування розкладу руху тролейбусів по мережі, нормативів часу на виконання рейсів, систем організації праці водіїв, комбінованого режиму руху тролейбусів. Ключові слова: оптимізація, пасажирські перевезення, маршрутна схема, 3-D представлення, автоматизоване зонування, накладання маршрутів, фрактальна оцінка, динамічне резервування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Venzhega, Volodymyr, and Hennadij Pasov. "ЗМЕНШЕННЯ ВПЛИВУ АВТОМОБІЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ НА ДОВКІЛЛЯ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 4(18) (2019): 28–35. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2019-4(18)-28-35.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Автомобільний транспорт входить до розвинутої транспортної системи України. Але разом із багатьма перевагами, які забезпечує автомобільний транспорт, він має шкідливий вплив на довкілля. Постановка проблеми. Однією з головних вимог, що ставляться до автомобільного транспорту, є забезпечення безпечних перевезень пасажирів і вантажів при мінімальній собівартості з найменшою шкодою для навколишнього середовища. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Впливу автомобільного транспорту на забруднення навколишнього середовища присвячено багато праць науковців. Результати досліджень наведено в наукових журналах, навчальних посібниках і підручниках з екології, але вони здебільшого фрагментарні і не висвітлюють проблему в цілому. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Розглядати автомобільний транспорт треба в комплексі, як індустрію, пов’язану з виробництвом, обслуговуванням і ремонтом автомобілів, їх експлуатацією, виробництвом пально-мастильних матеріалів, із розвитком і експлуатацією дорожньо-транспортної мережі й ін. Постановка завдання. Провести аналіз чинників та запропонувати систему заходів із мінімізації шкідливого впливу автомобільного транспорту на навколишнє середовище протягом всього життєвого циклу автомобіля. Виклад основного матеріалу. Транспортний комплекс – одне з найпотужніших джерел забруднення навколишнього середовища. Автомобільний транспорт належить до головних забруднювачів атмосферного повітря, водойм і ґрунту. Відбувається деградація і загибель екосистем під впливом транспортних забруднень, що особливо інтенсивні на урбанізованих територіях. Гостро постає проблема утилізації і переробки відходів, що виникають під час експлуатації транспортних засобів, зокрема й після завершення строку їх служби. Крім того, транспорт – основне джерело шуму в містах, а також джерело теплового забруднення. Висновки відповідно до статті. У роботі здійснено комплексний підхід до вирішення проблеми зменшення впливу автомобільного транспорту на довкілля шляхом повного врахування всіх шкідливих факторів, пов’язаних із виробництвом, експлуатацією, технічним обслуговуванням, ремонтом, утилізацією автомобілів, виробництвом та забезпеченням паливно-мастильними та експлуатаційними матеріалами, експлуатацією та підтримкою дорожньо-транспортної мережі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Николаенко, Ирина, and Денис Кузин. "ИССЛЕДОВАНИЯ ПАССАЖИРСКИХ ПЕРЕВОЗОК НА ПРИМЕРЕ ТРАНСПОРТНОЙ СИСТЕМЫ ГОРОДА МАРИУПОЛЬ." Modern engineering and innovative technologies, no. 05-03 (November 15, 2017): 61–65. http://dx.doi.org/10.30890/2567-5273.2018-05-03-053.

Full text
Abstract:
В роботі розглянуто систему пасажирських перевезень на прикладі роботи транспортної системи міста Маріуполь. Проаналізовано сучасний стан та перспективи розвитку громадського транспорту. Підвищення ефективності пасажирських перевезень та безпека транспорт
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Транспортна система міста"

1

Таровський, Богдан Євгенійович. "Система підтримки прийняття рішень для транспортної інфраструктури міста Києва." Bachelor's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/43893.

Full text
Abstract:
Дипломна робота: 90 с., 9 табл., 16 рис., 2 додатки, 8 джерел. Об’єкт дослідження – транспортна інфраструктура великих міст, зокрема транспортна інфраструктура міста Києва, транспортні потоки шяхами міста, сталий ровиток. Предмет дослідження – алгоритми моделювання транспортних потоків і роботи транпортної інфраструктури та прийняття рішень щодо транспортної інфраструктури міста з метою сталого розвитку. Мета роботи – створення системи, яка займатиметься розробкою можливих рішень для сталого розвитку транспортної інфраструктури міста Києва з урахуванням безпекової складової. Актуальність – питання сталого розвитку міста Київ є нагальним питанням сьогодення. Транспортна інфраструктура, що являє собою в першу чергу сукупність усіх шляхів у місті, є запорукою економічного і соціального життя міста, тож завдання покращення її роботи є одним з першочергових завдань міського планування та управління. Наразі управлінські рішення щодо Києва є здебільшого несистемними, неузгодженими. У стані транспортної інфраструктури Києва спостерігається ряд проблем. Методи дослідження – застосовані моделі транспортних потоків як частково впорядкованих потоків у мережевій системі та методи системного аналізу таких потоків виконані за допомогою мови програмування Python. Отримані результати – запрограмована система підтримки прийняття рішень для транспортної інфраструктури міста Києва, обґрунтовані системним аналізом та математичним моделюванням рекомендації щодо прийняття рішень для сталого розвитку транспортної інфраструктури міста Києва.
Thesis: 90 p., 9 tabl., 16 fig., 2 appendices, 8 sources. The object of research is the transport infrastructure of large cities, in particular the transport infrastructure of the city of Kyiv, traffic flows on the city roads, sustainable development. The subject of research - algorithms for modeling traffic flows and transport infrastructure and decision-making on transport infrastructure of the city for sustainable development. The purpose of the work is to create a system that will develop possible solutions for the sustainable development of the transport infrastructure of the city of Kyiv, taking into account the security component. Relevance - the issue of sustainable development of the city of Kyiv is an urgent issue today. Transport infrastructure, which is primarily a set of all roads in the city, is the key to economic and social life of the city, so the task of improving its work is one of the priorities of urban planning and management. Currently, management decisions regarding Kyiv are mostly unsystematic and inconsistent. There are a number of problems in the state of Kyiv's transport infrastructure. Okay, now to warm up the flow of thought, I'll write a bar here, and then I'll clean everything up, because it won't work. Research methods - applied models of transport flows as partially ordered flows in a network system and methods of system analysis of such flows are performed using Python programming language. The obtained results are a programmed decision support system for the transport infrastructure of the city of Kyiv, substantiated by systematic analysis and mathematical modeling of the recommendations for decision-making for the sustainable development of the transport infrastructure of the city of Kyiv
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сердюк, В. Р., and В. В. Колісніченко. "Вдосконалення влаштування сучасних транспортних магістралей міста Вінниці." Thesis, ВНТУ, 2019. http://ir.lib.vntu.edu.ua//handle/123456789/24150.

Full text
Abstract:
Розглянуто основні переваги і недоліки транспортної системи м. Вінниці. Виконано аналіз основних етапів розвитку транспортного забезпечення міста та запропоновано шляхи його розвитку
The main advantages and disadvantages of the Vinnytsya transport system are considered. The analysis is carried out and ways of its development are offered
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Стецик, Микола Володимирович. "Обґрунтування введення автоматизованої системи управління дорожнім рухом міста (на прикладі м. Тернопіль)." Master's thesis, ТНТУ, 2018. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/26559.

Full text
Abstract:
В дипломній роботі проведено обґрунтування необхідності введення автоматизованої системи управління дорожнім рухом, представлено її структуру та загальну характеристику периферійного обладнання, описано ряд завдань, що вирішуються нею та подано економічний ефект від впровадження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Бараболіков, В. М., and С. Іващенко. "Автоматизована система довідки для автотранспорту міста Конотоп." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/21120.

Full text
Abstract:
Мета роботи - розробити програму для користування кожної людини по автоматизованій системі довідки в автотранспорті міста Конотопа. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/21120
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Бура, Романа Романівна. "Вдосконалення методів мінімізації затримки транспортних потоків у містах зі щільною забудовою." Diss., Національний університет «Львівська політехніка», 2021. https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/56774.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Яцюк, Ірина Євгенівна, and Iryna Yatsiuk. "Дослідження smart системи керування рухом транспорту по вулиці Руській міста Тернополя." Master's thesis, ТНТУ імені Івана Пулюя ФПТ, м. Тернопіль, Україна, 2021. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/36669.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційну роботу було присвячено аналізу та дослідженню «вільного» руху автотранспорту (без заторів) в умовах наявної пропускної спроможності дороги з максимальною інтенсивністю проїзду авто (вул. Руська від моста через залізничні колії до перехрестя з вул. Танцорова) з метою впровадження smart технологій на основі встановлення спеціалізованих відеокамер, регульованих на основі штучного інтелекту світлофорів та встановлення систем моніторингу якості повітря відповідно до європейських стандартів
The thesis was devoted to the analysis and study of "free" traffic (without congestion) in terms of available capacity of the road with maximum traffic intensity (Ruska Street from the bridge over the railway tracks to the intersection with Tantsorov Street) to implement smart technologies based on the installation of specialized video cameras regulated based on artificial intelligence of traffic lights and installation of air quality monitoring systems by European standards.
Перелік скорочень...8 Вступ... 10 РОЗДІЛ 1 АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА ...12 1.1. Огляд останніх досліджень, проблеми та перспективи розвитку ...12 1.2. Можливі підходи оптимізації TST...16 1.2.1. Підходи, засновані на штучному інтелекті ...16 1.2.2. Підходи на основі метаевристики ...17 1.2.3. Багатоцільові підходи...19 1.2.4. Підходи, засновані на дворівневому програмуванні...19 1.2.5. Різні підходи ...20 1.3. Протокол національних транспортних комунікацій для інтелектуальної транспортної системи...21 1.3.1. Зв’язок від центру до польових пристроїв ...21 1.3.2. Структура стандартів NTCIP ...22 1.4. Висновки по розділу ...25 РОЗДІЛ 2 ОСНОВНА ЧАСТИНА ...26 2.1. Модель мережевого потоку...26 2.1.1. Динаміка руху на ділянках доріг у результаті рівняння безперервності...26 2.1.2. Закон Кірхгофа для динаміки руху в вузлах...27 2.2. Передбачення транспортних потоків ...29 2.2.1. Процес обслуговування та час налаштування ...30 2.2.2. Зелений час, необхідний для очищення черги...33 2.2.3. Час очікування в черзі ...34 2.3. Звичайне та самоорганізоване світлофорне керування ...35 2.3.1. Класичний підхід для управління та його обмеження...35 2.3.2. Евристика реального часу на основі самоорганізованої стратегії визначення пріоритетів ...37 2.4. Стратегія оптимізації ...39 2.5. Стратегія стабілізації...44 2.6. Висновки по розділу 2...45 РОЗДІЛ 3 НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКА ЧАСТИНА ...46 3.1. Аналіз алгоритмів роботи системи. Створення власного алгоритму...46 3.2. Підбір комплектуючих 16 камер та відеореєстратора на основі типових технічних завдань ...52 3.3. Огляд програмного забезпечення ...58 3.4. Висновки по розділу 3...60 РОЗДІЛ 4 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ...61 4.1. Класифікація безпеки життєдіяльності ...61 4.2. Фактори що впливають на функціональний стан користувачів комп'ютерів ...65 4.3. Висновки по розділу 4...69 ВИСНОВКИ ...70 ПЕРЕЛІК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ...71 ДОДАТКИ ...79
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Хрипунов, І. М., and М. С. Широкопетлєва. "Використання смарт-девайсу в програмній системі для обслуговування транспортних засобів в межах міста." Thesis, ІНТЛ НАУ, 2020. https://openarchive.nure.ua/handle/document/16144.

Full text
Abstract:
В роботі для вирішення задачі обслуговування транспортних засобів задопомогою смарт-девайсу пропонується використовувати датчик наближення, який буде надавати інформацію водіям про вільні місця на різноманітних станціях обслуговування автомобілів
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Шум’як, Андрій Михайлович, and Andriy Shumiak. "Дослідження та розробка транспортно – інформаційної ситеми для потреб міста Тернополя." Master's thesis, 2020. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/31745.

Full text
Abstract:
Thesis is devoted to the creation of information - transport system that will help improve the quality of transportation and increase the efficiency of the existing transport system of the city. The existing transport systems are analyzed and the analysis of methodologies for assessing the quality of transportation is carried out. CRM systems were analyzed and Bitrix24 was selected for implementation. A transport information system module was also created, which collects and processes data
Дипломна робота присвячена створенню інформаційній – транспортної системи яка допоможе підвищити якість перевезення та збільшити ефективність діючої транспортної системи міста. Проаналізовано існуючі транспортні системи та проведено аналіз методологій для оцінювання якості перевезення. Було проведено аналіз CRM систем і для реалізації було обрано Бітрікс24.Також було створено модуль транспортно - інформаційної системи, який збирає та опрацьовує дані.
ЗМІСТ ВСТУП...8 1 Аналіз наукових публікацій 10 1.1 Огляд транспортно - інформаційних систем 10 1.1.1 Використання MaaS в громадському транспорті 10 1.1.2 Стійкість в транспортно інформаційних системах 15 1.1.3 Функціонування транспортно інформаційної системи 17 1.2 Оцінка транспортно інформаційних систем 18 1.2.1 Оцінка ефективності громадського транспорту 23 1.3 Потреба транспортно інформаційної системи та її ціноутворення 25 1.3.1 Потреба громадського транспорту для людей з вадами зору 27 1.4 Висновок до першого розділу 29 2 Огляд методологій для оцінки якості перевезення 31 2.1 Оцінка якості перевезення пасажирів у громадському транспорті 31 2.1.1 Методики вимірювання та оцінювання якості 37 2.1.2 Оцінка рівня задоволеністю якістю перевезень пасажирами 40 2.2 Основи забору даних 42 2.2.1 Етапи забору даних 45 2.3 Безпека пасажирів у громадському транспорті 46 2.3.1 Інструменти забезпечення безпеки пасажирів 49 2.3.2 Мобільні додатки які використовуються в громадському транспорті. 51 2.4 Відстежування емоційного стану пасажирів 53 2.4.1 Методи для визначення емоційного стану пасажир 54 2.5 Висновок до другого розділу 57 3 Розробка транспортно інформаційної системи для потреб міста тернополя 58 3.1 Реєстрація та огляд CRM системи Бітрікс24 58 3.1.1 Функціональні можливості Бітрікс24 61 3.1.2 Створення сайту та форми для опитування 63 3.2 Алгоритм дій при опитувані на сайті 69 3.2.1 Обробка зібраних даних в CRM формі 73 3.2.2 Виконання звітів в CRM формі 74 3.3 Висновок до третього розділу 76 4 Спеціальна частина 77 4.1 CRM системи та їх порівняльні характеристики 77 4.2 Огляд вибраної CRM системи 81 4.3 Висновок до четвертого розділу 83 5. Обґрунтування економічної ефективності 84 5.1 Розрахунок затрачених ресурсів часу для виконання науково-дослідної роботи 84 5.2 Витрати що знадобляться на виплату заробітної платні та соціальні внески 86 5.3 Розрахунок матеріальних витрат 88 5.4 Витрати на електроенергію та розрахунок. 89 5.5 Амортизаційні відрахування розрахунок 90 5.6 Обрахування накладних витрат 90 5.7 Визначення собівартості науково-дослідницької роботи та складання кошторису 91 5.8 Розрахунок вартості програмного продукту 92 5.9 Визначення економічної ефективності та терміни окупності вкладень 92 5.10 Висновок до п’ятого розділу 93 6.Охорона праці та безпека у надзвичайних ситуаціях 94 6.1 Безпека в громадському транспорті 94 6.1.1 Вимоги до робочого місця водія 94 6.1.2 Права та обов’язки водія громадського транспорту 96 6.2 Безпека в надзвичайних ситуаціях 98 6.2.1 Оповіщення керівного складу органів виконавчої влади, підприємств установ та організацій, населення про загрозу і виникнення НС природного, техногенного та воєнного характеру. 98 6.2.2 Ергономічні вимоги до робочого місця користувача (ПК). 101 6.3 Висновок до шостого розділу 102 7 Екологія 104 7.1 Екологічна політика підприємства 104 7.2 Моніторинг довкілля та система спостережень за впливом на довкілля антропогенних факторів. 107 7.3 Висновок до сьомого розділу 108 Висновок 109 Перелік використаних джерел 110 Додатки 122
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Прасоленко, О. В. "Обґрунтування мережі парковки автомобільного транспорту в умовах міста (на прикладі м. Харкова)." Дисертація, 2006. http://eprints.kname.edu.ua/1219/1/aref.rtf.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Луб’яний, П. В. "Ефективність пасажирської маршрутної мережі міст." Дисертація, 2005. http://eprints.kname.edu.ua/1218/1/aref.rtf.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography