Academic literature on the topic 'Технології обробки'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Технології обробки.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Технології обробки"

1

Pomortseva, Olena, Maryna Pilicheva, and Tetiana Anopriienko. "ТЕХНОЛОГІЯ ВИКОРИСТАННЯ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ ПРИ ОБРОБЦІ ГЕОДЕЗИЧНИХ ДАНИХ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 4(18) (2019): 229–37. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2019-4(18)-229-237.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Останніми роками в Україні у сфері геодезії та інших суміжних галузях науки активно розроблюються та впроваджуються інформаційні технології, що дозволяють прискорити процеси вирішення науково-технічних і господарських завдань. Постановка проблеми. Обробка значних об’ємів геодезичних даних є трудомістким процесом, тому для автоматизації камеральної обробки результатів топографо-геодезичних робіт доцільно використовувати геоінформаційні технології. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Останні публікації вчених із цієї теми присвячені розробці методології і методик використання геоінформаційних технологій при виконанні геодезичних робіт, обробці і створенні геопросторових моделей даних. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Недостатньо дослідженим є питання використання при камеральній обробці геодезичних вимірювань популярних програмних продуктів, таких як Digitals, AutoCad і ArcGIS та можливості їхнього застосування в зазначених роботах. Постановка завдання. Метою дослідження є технологія обробки результатів геодезичних вимірювань із використанням геоінформаційних систем, зокрема програмних комплексів Digitals, AutoCad і ArcGIS. Виклад основного матеріалу. Наведено технологію використання можливостей геоінформаційних систем AutoCad Civil 3D і ArcGIS при автоматизації процесів на всіх етапах проведення топографо-геодезичних робіт. Доведено доцільність використання безкоштовних інтернет-ресурсів – Публічна кадастрова карта України і картографічний сервер «Публічна карта GISFile» – на етапі збору та аналізу вихідних даних на район робіт. Наведено правила і принципи побудови бази геоданих на прикладі топографо-геодезичних даних ділянки залізниці. Показана можливість графічного представлення профілів як тривимірних об’єктів. Вирішені інженерно-геодезичні завдання з використанням розробленої геоінформаційної технології – визначено об’єм земляних робіт ділянки залізниці і розраховані техніко-економічні показники проекту. Висновки відповідно до статті. Розроблено технологію синтезу функцій різних геоінформаційних систем, яка дозволяє автоматизувати: процеси збору й аналізу вихідних даних; камеральну обробку результатів геодезичних вимірювань із наступною побудовою топографічних карт (планів) і профілів; створення тривимірної моделі місцевості; рішення складних інженерно-геодезичних задач; розрахунки техніко-економічних показників проектів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Pusik, L. M., and V. K. Pusik. "ПОТОЧНИЙ СТАН ПІСЛЯЗБИРАЛЬНИХ ОБРОБОК ДЛЯ ПІДТРИМКИ ЯКОСТІ І СКОРОЧЕННЯ ВТРАТ ПЛОДООВОЧЕВОЇ ПРОДУКЦІЇ." Vegetable and Melon Growing, no. 70 (February 7, 2022): 97–110. http://dx.doi.org/10.32717/0131-0062-2021-70-97-110.

Full text
Abstract:
Мета. Здійснити аналіз сучасного стану післязбиральної обробки плодів та овочів з метою зменшення втрат під час зберігання. Результати. Аналіз сучасної вітчизняної й зарубіжної наукової та патентної літератури свідчить про те, що для збереження якості свіжої продукції з високою поживною цінністю і відповідністю стандартам безпеки свіжих овочів та плодів можуть застосовуватися різні післязбиральні фізичні, хімічні та газові обробки. Ці післязбиральні обробки, зазвичай, поєднуються з належним регулюванням температури зберігання. У цій статті розглянуто поточний стан післязбиральних обробок і нових технологій, які можна використовувати для підтримки якості й скорочення втрат свіжої продукції. Термічна обробка є альтернативою фунгіцидів. Сприятливі ефекти термічних обробок є пов’язаними через зміни у фізіологічних процесах, таких як зменшення переохолодження й уповільнення процесів дозрівання за рахунок теплової інактивації деградаційних ферментів. Нанесення їстівних покриттів на свіжі овочів та фрукти забезпечує частковий бар’єр для руху вологи по поверхні свіжих продуктів, тим самим зводячи до мінімуму втрату вологи під час післязбирального зберігання. Опромінення пригнічує розмноження клітин, опромінення може нейтралізувати шкідників і проблеми безпеки харчових продуктів. Розчини на основі органічної кислоти, аскорбінової кислоти і кальцію були застосовані, в основному, для уповільнення ферментативного і неферментативного потемніння, погіршення текстури і зростання мікробів у свіжих продуктах. Технологія SO2 також була протестована для контролю за гниттям після збору врожаю інших фруктів, таких як лічі, інжир, банан, лимон або яблуко. обробка етиленом грає ключову роль щодо підтримання післязбирального періоду життя і якості плодоовочевої продукції як в клімактеричних, так і в неклімактеричних умовах. Висновки. Конкретні способи обробки можуть бути застосовані тільки до певних типів овочів та плодів і видів псування. Необхідно оцінити ефективність існуючих обробок щодо виникаючих проблем з якістю. Післязбиральні обробки в поєднанні з належним контролем температури є основою для збереження фізичних, харчових і сенсорних властивостей, а також знижують ймовірність гниття. не можуть бути доповнені хлором, SO2, опроміненням, обробкою гарячою водою, гарячим повітрям, протимікробними агентами і харчовими покриттям залежно від конкретного продукту. До нових технологій належать післязбиральні технології, засновані на окисленні етилену, інгібіторної дії етилену і модулятори дозрівання, такі як NO.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Nykytiuk, Olesia. "ЗАСТОСУВАННЯ БЛОКЧЕЙН-ТЕХНОЛОГІЇ В ЕЛЕКТРОННОМУ УРЯДУВАННІ." Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії, no. 1 (7) (March 18, 2020): 104–11. http://dx.doi.org/10.29038/2524-2679-2020-01-104-111.

Full text
Abstract:
У статті досліджено особливості впровадження технологій розподіленого реєстру в електронному урядуванні. Великі обсяги інформації потребують нових рішень і засобів її обробки. Технологія блокчейн дає змогу реалізовувати ці завдання, забезпечуючи високий рівень захисту даних і надійності проведення транзакцій. З’ясовано, що децентралізація, яка реалізується за допомогою блокчейн-технології, якісно впливає на зниження рівня бюрократії, підвищення рівня автоматизацій процесів та зростання довіри громадян до уряду. Установлено, що блокчейн-технологію все частіше використовують провідні держави світу для оптимізації надання послуг і скорочення економічних витрат на транзакції у сфері адміністрації та регулювання міжурядових відносин. Розглянуто приклади реалізації блокчейн-технології в різних країнах світу й механізми функціонування спільно з урядами цих держав. Визначено перспективи ведення концепції цифрового самоврядування у сфері державного управління. Виявлено основні переваги та призначення нової технології в трансформації електронного урядування. Упровадження системи розподіленого реєстру для уряду впливає на скорочення економічних витрат, часу та зниження ризиків хибної обробки інформації. У статті розкрито нові можливості, які пропонує технологія блокчейн для державних установ, зокрема швидко отримувати доступ до потрібних даних й одночасно обробляти великі обсяги інформації. Також технології блокчейн потенційно можуть використовуватися як інформаційна інфраструктура для обміну інформацією між державними адміністраціями. Однією з проблем упровадження блокчейну в урядові процеси є метод реалізації технології. Засоби її застосування не є цілком досконалими й багато зусиль, щоб державні структури змогли адаптуватися під нововведення та почати функціонувати в повному обсязі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Butko, I. "ФОРМАЛІЗАЦІЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИКОРИСТАННЯ ГЕОПРОСТОРОВИХ СТРУКТУР В СИСТЕМАХ ОБРОБКИ ГЕОПРОСТОРОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, no. 63 (February 26, 2021): 17–22. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2021.1.017.

Full text
Abstract:
Предметом вивчення в статті є геопросторові структури в системах обробки геопросторової інформації. Метою є формалізація технології використання геопросторових структур в системах обробки геопросторової інформації. Завдання: аналіз основних завдань при прийнятті управлінських рішень, формалізація технології використання геопросторових структур в системах обробки геопросторової інформації, конкретизація основних об’єктів та морфізмів, що використовуються в системах обробки геопросторової інформації, представлення формальної моделі геопросторових інформаційних структур, формалізація операцій, що проводяться над геопросторовими інформаційними структурами. Використовуваними методами є: методи теорії категорій, теорії ймовірності, математичної статистики, системного аналізу, математичний апарат теорії матриць. Отримані такі результати. Формалізована технологія використання геопросторових структур в системах обробки геопросторової інформації. Представлені основні об’єкти та морфізми, що використовуються в системах обробки геопросторової інформації. Формалізована модель геопросторових інформаційних структур. Формалізовані операцій, що проводяться над геопросторовими інформаційними структурами. Висновки. Проведена формалізація технології використання геопросторових структур в системах обробки геопросторової інформації. Наведені основні об’єкти та морфізми, що використовуються в системах обробки геопросторової інформації. Представлена формальна модель геопросторових інформаційних структур. Проведена формалізація операцій, що проводяться над геопросторовими інформаційними структурами. Напрямками подальших досліджень є: розробка теоретичних основ використання геопросторових структур в системах обробки геопросторової інформації у вигляді сукупності моделей, методів та інформаційних технологій побудови і використання геопросторових структур
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Kalchenko, Vitalii, Volodymyr Kalchenko, Volodymyr Venzhega, and Volodymyr Vinnik. "МОДЕРНІЗАЦІЯ УНІВЕРСАЛЬНО-ЗАТОЧУВАЛЬНОГО ВЕРСТАТА З ЧПК ВЗ208Ф3 ДЛЯ ВИСОКОШВИДКІСНОГО ФРЕЗЕРУВАННЯ ПОВЕРХОНЬ ОБЕРТАННЯ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 1(19) (2020): 72–80. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2020-1(19)-72-80.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Технологія високошвидкісного фрезерування є однією з найбільш сучасних і ефективних альтернатив класичним методам обробки, що значно відрізняється якістю і швидкістю обробки, а також можливістю виготовлення виробів із важкооброблюваних матеріалів. Постановка проблеми. Швидкісне фрезерування переважно реалізується за допомогою багатокоординатних верстатів із числовим програмним керуванням (ЧПК), проте стійкий процес різання неможливо забезпечити на наявному обладнанні без модернізації системи ЧПК, приводу головного руху, який би забезпечував необхідну швидкість різання та використання спеціального інструменту. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Основними вимогами до системи ЧПК при високошвидкісній обробці є її швидкодія, можливість забезпечення гладких траєкторій руху інструменту для рівномірного навантаження на нього без численних врізань і виходів. Використання ефективного змащувально-охолоджувального середовища (ЗОТС) зменшує пружні віджимання в технологічній системі при її фіксованій жорсткості. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Впровадження високошвидкісного фрезерування на верстатах із ЧПК стримується відсутністю практичних рекомендацій і потребує додаткових досліджень, зокрема жорсткості верстата. Постановка завдання. Дослідити можливість модернізації універсально-заточувального верстата з ЧПК моделі ВЗ208Ф3 з метою розширення його технологічних можливостей для високошвидкісного фрезерування поверхонь обертання дисковою фрезою, оснащеною різальними елементами з кубічного нітриду бору. Виклад основного матеріалу. Високошвидкісне фрезерування – сучасний високотехнологічний метод обробки, що дозволяє отримувати найменші перетини зрізу металу при використанні високих швидкостей знімання. Сутність цієї технології полягає у використанні певного діапазону швидкостей різального інструменту, що веде до істотного зниження опору матеріалу при його обробці, чим забезпечується обробка важкооброблюваних матеріалів. Особливістю такої технології є те, що тепло, яке виділяється при обробці, практично повністю зосереджено в стружці і не перебуває тривалий час у зоні обробки, через що фреза й деталь мало схильні до термічного впливу. Висновки відповідно до статті. У роботі досліджено технологічні можливості універсально-заточувального верстата з ЧПК моделі ВЗ208Ф3 з метою його використання для високошвидкісного фрезерування поверхонь обертання дисковою фрезою, оснащеною різальними елементами із кубічного нітриду бору та обґрунтовано модернізацію його системи ЧПК та вузлів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Kavats, Yuriy. "інформаційна технологія Дешифрування антропогенних змін на супутникових зображеннях." System technologies 5, no. 124 (November 25, 2019): 77–83. http://dx.doi.org/10.34185/1562-9945-5-124-2019-07.

Full text
Abstract:
В роботі запропоновано інформаційну технологію дешифрування антропогенних змін на різночасових супутникових зображеннях високої просторової здатності. Автоматизована технологія включає методи попередньої обробки знімків (підвищення інформативності, корекції), алгоритм уточнення геопривʼязки перед пошуком змін на різночасових зображеннях високого просторового розрізнення, який ґрунтується на основі методу SIFT. Результати досліджень свідчать про те, що застосування інформаційної технології дозволяє виявляти антропогенні зміни на різночасових зображеннях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Lialiuk, Alla. "ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД ЗАСТОСУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У БІРЖОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ." Economic journal of Lesia Ukrainka Eastern European National University 2, no. 22 (June 30, 2020): 99–106. http://dx.doi.org/10.29038/2411-4014-2020-02-99-106.

Full text
Abstract:
У статті досліджено зарубіжний досвід впливу інформаційних технологій на біржову діяльність світу; розглянуто приклади того, як інформаційна технологія змінила та сформувала поточний стан ринків, а також визначила його майбутній напрям; показано як інформаційні технології змінюють фінансові ринки, впливаючи на процес торгівлі починаючи від вибору активів і до сортування та обробки результатів аналізів торгів; описано етапи схеми біржових торгів: аналіз перед торгівлею, торговий «сигнал» та власне виконання торгів; представлено алгоритм схеми торгового процесу біржової торгівлі та відповідні моделі на кожному етапі; на прикладі біржі Nasdaq показано перехід до торгівлі, який залежить від високошвидкісної автоматизованої адаптаційної технології.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Чернета О.Г.,, Сасов О.О., Шматко Д.З., and Аверянов В.C. "ПОВЕРХНЕВИЙ ШАР ДЕТАЛІ ІЗ СТАЛІ 45 ПІСЛЯ ЗМІЦНЕННЯ БОРУВАННЯМ І ЛАЗЕРНОЇ ОБРОБКИ." Перспективні технології та прилади, no. 17 (January 27, 2021): 155–60. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2313-5352-2020-17-23.

Full text
Abstract:
В роботі досліджені технології обробки і зміцнення поверхневого шару деталей із сталі 45, що на першому етапі передбачають відновлення геометрії поверхні, борування і лазерну обробку борованого шару. Проведений аналіз структуроутворення пошарових зон в залежності від технологічних методів обробки, розроблена методика визначення параметрів мікротвердості, пружності, коефіцієнту пластичності відповідних локальних зон за допомогою приладу “Micron-gamma”. Проведені дослідження фізико-механічних властивостей робочих шарів і мікротвердості. За результати проведених досліджень на відповідних зразках деталей із сталі 45 отримані зображення мікроструктур робочих поверхонь, приведені таблиці і графіки розподілу мікротвердості поверхневого шару деталі. Представлені результати доводять про доцільність використовування розроблених технологій відновлення і зміцнення широкого спектру деталей із сталі 45 у машинобудуванні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Стець, Надія Вікторівна. "Викладання технології модульного навчання в курсі «Методика викладання хімії»." Theory and methods of e-learning 2 (February 2, 2014): 165–70. http://dx.doi.org/10.55056/e-learn.v2i1.269.

Full text
Abstract:
Обрана тема є одним з розділів при викладанні технологій навчання як в вищих навчальних закладах, так і в середній школі. Це особливий вид методики навчання хімії, що передбачає ретельно продуману модель навчального процесу, спеціальну методику обробки змісту, систему методів і засобів навчання з метою розвитку мислення, досить точний часовий режим, діагностику досягання проміжного й кінцевого результату. Технологія модульного навчання повинна, як і всі інші технології, забезпечувати оптимальну комфортність процесу навчання стосовно учнів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Khizhnyak, I., A. Makoveychuk, and H. Khudov. "ІНФОРМАЦІЙНА РОЙОВА ТЕХНОЛОГІЯ ТЕМАТИЧНОГО СЕГМЕНТУВАННЯ ЗОБРАЖЕНЬ, ЩО ОТРИМАНІ З БОРТОВИХ СИСТЕМ ОПТИКО-ЕЛЕКТРОННОГО СПОСТЕРЕЖЕННЯ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 3, no. 49 (July 3, 2018): 26–32. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2018.3.026.

Full text
Abstract:
Предметом вивчення в статті є інформаційні ройова технологія тематичного сегментування зображень, що отримані з бортових систем оптико-електронного спостереження. Метою є розробка інформаційної технології сегментування, в основу якої покладений ройовий метод тематичного сегментування оптико-електронного зображення. Завдання: аналіз рівнів технології дешифрування оптико-електронного зображення, аналіз основних етапів обробки оптико-електронного зображення та рівнів локалізації об’єктів інтересу на етапі розпізнавання, аналіз основних вимог до тематичних сегментів зображення, аналіз відомих методів та інформаційних технологій сегментування зображень, що отримані з бортових систем спостереження, обґрунтування цільової функції тематичного сегментування та вибору оптимального значення порогу сегментування, розробка інформаційної ройової технології тематичного сегментування зображень, що отримані з бортової системи оптико-електронного спостереження, наведення тестового прикладу тематичного сегментування кольорового зображення. Використовуваними методами є: методи теорії імовірності, математичної статистики, ройового інтелекту, кластерізації даних, еволюційних обчислень, методи оптимізації, математичного моделювання та цифрової обробки зображень. Отримані такі результати. Встановлено, що основним етапом обробки зображень, що отримані з бортових систем спостереження, є етап тематичного сегментування. Встановлено, що у теперішній час невелика кількість досліджень присвячена вирішенню задачі тематичного сегментування зображень, що отримані з бортових систем спостереження. Встановлено, що у якості цільової функції використовується функція, яка визначається як сума дисперсії інтенсивності пікселів в межах кожного тематичного сегменту, а оптимізація полягає у мінімізації цільової функції. В основу інформаційної ройової технології покладені удосконалені методи ройового інтелекту (штучної бджолиної колонії) тематичного сегментування оптико-електронного зображення та ройового інтелекту (штучної бджолиної колонії) тематичного сегментування багатомасштабної послідовності оптико-електронних зображень. Висновки. Наукова новизна отриманих результатів полягає в наступному: підвищення візуальної якості сегментованого зображення, що в подальшому суттєво впливає на вирішення завдання дешифрування зображення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Технології обробки"

1

Скрипник, О. В., В. В. Свяцький, O. Skrypnyk, and V. Sviatskyi. "Газогідратні технології в імпульсних процесах обробки тиском." Thesis, НТУ "ХПІ", 2017. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/7123.

Full text
Abstract:
Наведено нові технічні рішення по використанню газогідратів як джерела енергії в імпульсних процесах обробки тиском. Запропоновано спосіби штампування з метою підвищення безпеки та збільшення економічної ефективності технологічного процесу за рахунок використання стабільних газових компонентів, застосування більш простого технологічного обладнання. New technical decisions on the use of gas hydrates as an energy source in impulse processes of pressure treatment are given. The methodі of forming is proposed with the aim of increasing safety and increasing the economic efficiency of the process through the use of stable gas components and the use of simple process equipment.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Євтухов, Віталій Геннадійович, Виталий Геннадьевич Евтухов, Vitalii Hennadiiovych Yevtukhov, and А. А. Вельбой. "Покращання технології обробки статора роторно-поршневого двигуна." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30868.

Full text
Abstract:
У нашому повсякденні широко використовуються двигуни внутрішнього згоряння (ДВЗ). Вони весь час вдосконалюються, але значного приросту їх ефективності досягнути не вдається. Головними недоліками ДВЗ є високе динамічне навантаження системи, значні габаритні розміри, велика кількість деталей та складність їх виготовлення. Перспективною альтернативною моделлю ДВЗ є роторно-поршневий двигун (РПД) Ванкеля. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30868
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Фасоля, Владислав Олегович. "Вдосконалення технології зміцнення деталей за рахунок високочастотної обробки поверхні." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11621.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. У сучасних умовах висуваються високі вимоги до довговічності і якості машин. Якість машини визначається, у тому числі і якістю поверхневого шару (ПШ) її деталей. Основний вплив на експлуатаційні властивості деталей (зносостійкість, втомну міцність, корозійну стійкість і ін.) виявляють показники якості ПШ, у тому числі макровідхилення, хвилястісь, шорсткість, фізико- механічні властивості. Максимальна інтенсивність зношування робочих поверхонь деталей спостерігається в процесі їх приробляння. ОТРе, раціональним є створення в процесі фінішної обробки деталей якості поверхні наближеної до якості, що утворюється в процесі приробляння. Метою даної роботи є розробка технологічного забезпечення якості ПШ робочих поверхонь деталей вузлів тертя машин на основі створення нового ресурсозберегаючого способу акустичного ОЗО у квазипружному середовищу, що дозволяє розширити можливості машинобудівельної галузі в напрямку збільшення терміну служби відповідальних деталей машин. Об'єктом дослідження є технологічний процес АОЗОКПШ, а предметом – структура АОЗОКПШ, закономірності формування якості ПШ деталей. Наукова ідея роботи полягає в розробці теоретичних основ нової вібраційної ОЗО деталей у квазипружних середовищах, що забезпечує якість ПШ, що сприяє до збільшення терміну служби деталей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Артюх, Павло Володимирович. "Розробка в CAD/CAM системи проектування технології обробки корпусних деталей." Master's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/38719.

Full text
Abstract:
Магістерська дисертація на тему «Розробка в САD/САМ системи проектування технології обробки корпусних деталей» містить в собі вступ, чотири розділи та список використаної літератури. В даній магістерській дисертації основною метою є проектується корпусна деталь складної форми профілю, виходячи з цього в залежності від вибору траєкторії інструмента в подальшому це впливає на точність обробки та час . За допомогою CAD/CAM систем було зроблено 3D модель деталі та сформована керуюча програма для її обробки. Розглянуто плюси САМ системи, так як ми могли за допомогою цієї системи використати декілька методів траєкторії руху інструменту, та визначати який з методів забезпечить продуктивність та точність , так як деталь відноситься до групи складних корпусних деталей , в результаті чого розроблений стартап- проект якій базується на підвищені продуктивності та точності в деталях складної форми профілю , і в результаті аналізу , проект можна запустити на ринок.
Is master's Degree dissertation on a theme «Development in CAD/CAM of the system of planning of technology of treatment of cabinet-type details» contains an entry, four sections and list of the used literature. In this master's degree dissertation a primary purpose is the cabinet-type detail of difficult form of type is designed, coming from it depending on the choice of trajectory of instrument in future it influences on exactness of treatment and time . By CAD/CAM of the systems the 3d model of detail was done and control program is formed for its treatment. Pluses are considered systems, so as we could by this system use a few methods of trajectory of motion of instrument, and determine which from methods will provide the productivity and exactness, so as a detail behaves to the group of difficult cabinet-type details, as a result of what a startap- project is developed which is based on enhanceable the productivity and exactness in the details of difficult form of type, and as a result of analysis, a project can be started to the market.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Лапіга, О. С., and С. П. Вислоух. "Модуль автоматизованого проектування технології обробки деталі на основі стандартів STEP." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/11392.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Лагодна, К. М., and Ю. Ф. Сорока. "Альтернативні матеріали для обробки шкіри та хутра." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/8631.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Маренич, М. М. "Розробка інтегрованої технології обробки деталей ротаційного компресора з ротором що котиться." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/72565.

Full text
Abstract:
Пояснювальна записка: 82 с., 38 рис., 13 табл., 30 бібліографічних джерел. Сьогодні постала нагальна науково-технічна проблема з удосконаленням технології обробки деталей компресора шляхом магнітно- абразивної та електро-ерозіонної обробки деталей. Мета роботи полягає в удосконаленні технології обробки деталей ротаційного компресора з ротором що котиться за допомогою інтегрованих технологій обробки деталей різанням. Для досягнення поставленої мети в роботі вирішенні наступні завдання, зокрема: 1) розроблено технологію магнітно-абразивної обробки деталей ротаційного компресора з ротором що котиться; 2) розроблено технологію електро-ерозійної обробки деталей ротаційного компресора з ротором що котиться; 3) виконано дослідження резонансних частот коливань ротаційного компресора з ротором що котиться; 4) проведено аналіз шкідливих та небезпечних факторів при проектуванні коливань ротора компресора, виконати розрахунок освітлення приміщення. Об’єкт дослідження – деталі ротаційного компресора з ротором що котиться. Предмет дослідження – інтегровані технології обробки деталей різанням. Наукова новизна роботи. Вперше запропонована магнітно-абразивна та електро-ерозійна обробки деталей ротаційного компресора з ротором що котиться.
Пояснительная записка: 82 с., 38 рис., 13 табл., 30 библиографических источников. Сегодня возникла насущная научно-техническая проблема с совершенствованием технологии обработки деталей компрессора нулем магнитно-абразивной и электро-эрозионной обработки деталей. Цель работы заключается в совершенствовании технологии обработки деталей ротационного компрессора с ротором катящимся с помощью интегрированных технологий обработки деталей резанием. Для достижения поставленной цели в работе решении следующие задачи, в частности: 1) разработана технология магнитно-абразивной обработки деталей ротационного компрессора с ротором катящимся; 2) разработана технология электро-эрозионной обработки деталей ротационного компрессора с ротором катящимся; 3) выполнены исследования резонансных частот колебаний ротационного компрессора с ротором катящимся; 4) проведен анализ вредных и опасных факторов при проектировании колебаний ротора компрессора, выполнен расчет освещения помещения. Объект исследования – детали ротационного компрессора с ротором что катится. Предмет исследования – интегрированные технологии обработки деталей резанием. Научная новизна работы. Впервые предложена магнитно-абразивная и электро-эрозионная обработка деталей ротационного компрессора с ротором что катится.
Explanatory note: 82 pp., 38 fig., 13 tabl., 30 sources. Today there was an urgent scientific and technical problem with the improvement of the technology of processing parts of the compressor by magnetic-abrasive and electro-erosion processing parts. The purpose of the work is to improve the processing technology of parts of the rotary compressor with rotor rolling with the help of integrated cutting machining technology. In order to achieve this goal, the following tasks are solved in the work, in particular: 1) the technology of magnetic abrasive processing of parts of the rotary compressor with rolling rotor is developed: 2) developed the technology of electro- erosion treatment of parts of the rotational compressor with rotor rolling: 3) the resonance frequency of oscillations of the rotational compressor with rolling rotor is performed: 4) the analysis of harmful and dangerous factors in the design of the rotor compressor oscillation, to calculate the lighting of the premises. The object of the study is the details of the rotary compressor with rolling rotor. The subject of the research is the integrated technologies of cutting details processing. Scientific novelty of work. For the first time a magnetic abrasive and electroerosion treatment of parts of a rotary compressor with rotor rolling is proposed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Свид, І. В. "Інформаційні технології обробки інформації в єдиній інформаційній мережі систем спостереження повітряного простору." Thesis, НТУ «ХПІ», 2015. http://openarchive.nure.ua/handle/document/3841.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Гапонова, Оксана Петрівна, Оксана Петровна Гапонова, and Oksana Petrivna Haponova. "Перспективи застосування електроіскрової обробки поверхні сталевих виробів." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/66567.

Full text
Abstract:
Більшість відмов механізмів машин відбувається в результаті поверхневого руйнування і, в першу чергу, від зношування. Дослідження в області тертя, зношування, зносостійкості і принципово нових типів матеріалів служать передумовою для створення на цій основі нових способів і технологій, спрямованих на кардинальне вирішення питань збільшення довговічності швидкозношуваних деталей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Молчанов, І. С. "Програмне забезпечення обробки даних системи відеонагляду з використанням БД та технології KVM." Thesis, КОД, 2013. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/4228.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Технології обробки"

1

Лисецький, Ю. М. Інформаційні технології в управлінні та обробці інформації. Київ: LAM&K, 2018.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шелевицький, Ігор Володимирович. Методи та засоби сплайн-технології обробки сигналів складної форми. Європейський університет, 2002. http://dx.doi.org/10.31812/0564/40.

Full text
Abstract:
Книга присвячена методам та засобам сплайн-технології обробки сигналів складної форми. Розглянуто питання адаптації сплайнів до частотних властивостей сигналів, алгоритми інтерполяції, фільтрації, ідентифікації, стиснення сигналів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кулінка, Юлія Сергіївна. Використання дизайн-орієнтованих завдань на уроках трудового навчання. Видавництво Б. І. Маторіна, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4760.

Full text
Abstract:
Розкрито можливості дизайну як засобу творчого розвитку учнів на уроках трудового навчання, наведено зміст, класифікацію та види дизайнорієнтованих завдань, показано їх роль і місце в процесі формування проєктно-технологічної компетентності учнів, обґрунтовано й визначено систему дизайн-орієнтованих завдань і представлено методичні основи її використання на прикладі уроків трудового навчання в 9 класі при вивченні розділу «Основи проєктування, матеріалознавства та технології обробки».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Технології обробки"

1

Осієвський, Сергій, and Вячеслав Третяк. "МОДЕЛЬ ІНФОРМАЦІЙНО–АНАЛІТИЧНОЇ ПІДТРИМКИ ПРОЦЕСІВ РОЗРОБКИ ЗНАННЯ–ОРІЄНТОВАНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ." In Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (2nd ed.). European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-2.03.

Full text
Abstract:
Розвиток онтологічного інжинірингу, а також знання-орієнтованих інформаційних систем (ЗОІС), пов'язане з вдосконаленням методів комп'ютерної обробки предметно-орієнтованих знань. Зрозуміло, що добре опрацьовані методи і засоби обробки інформації для вирішення прикладних завдань в вузькоспеціалізованих предметних областях (ПрО) недостатні для вирішення комплексних завдань, пов'язаних з пошуком релевантної інформації, її лінгвістичним аналізом, формально-логічним поданням в рамках відповідної теорії, вибіркою предметних знань та їх подальшим використанням для вирішення прикладних завдань в довільних ПрО. Звідси випливає актуальність і важливість розробки нових наукових методів і підходів до побудови ЗОІС, відповідних технологій і, нарешті, інструментальних засобів автоматизованої побудови баз знань ПрО.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Петренко, Ольга, and Андрій Носик. "ПАРАЛЕЛЬНІ ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ СТРУКТУРИ ДЛЯ РІШЕННЯ ЗАДАЧ ДИСКРЕТНОЇ ОПТИМІЗАЦІЇ." In Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (1st ed.). Європейська наукова платформа, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-1.06.

Full text
Abstract:
Проблеми автоматизації різних процесів управління і обробки даних на основі застосування сучасних засобів обчислювальної техніки є на сьогодні однією з головних задач інформаційних технологій. Успішне рішення цих проблем залежить від сумісних зусиль різних фахівців. Одержані цікаві результати в області розробки і дослідження нових математичних моделей ряду важливих процесів, створення ефективних математичних методів рішення задач, що виникають при побудові автоматизованих систем, зокрема, задач дискретної і комбінаторної оптимізації в різних постановках. У монографії надані паралельні обчислювальні структури для рішення задач дискретної оптимізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Peshuk, L. V., and I. I. Simonova. "ВПЛИВ РІЗНИХ МЕТОДІВ ТЕРМІЧНОЇ ОБРОБКИ НА ТЕХНОЛОГІЮ М’ЯСНИХ ДЕЛІКАТЕСІВ СПЕЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ." In MODERN ENGINEERING RESEARCH: TOPICAL PROBLEMS, CHALLENGES AND MODERNITY, 351–69. Izdevnieciba “Baltija Publishing”, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-47-1.16.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Бутко, Ігор, and Ірина Хижняк. "МЕТОД ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ ПРИ ПРОВЕДЕННІ ЗЕМЕЛЬНО-КАДАСТРОВИХ РОБІТ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ НА ОСНОВІ ВИКОРИСТАННЯ ТЕОРІЇ КАТЕГОРІЙ." In Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (1st ed.), 146–55. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-1.09.

Full text
Abstract:
В роботі запропоновано використання даних дистанційного зондування Землі щодо підтримки прийняття управлінських рішень органами державної влади при проведенні земельно-кадастрових робіт на тимчасово окупованих територіях у Донецькій, Луганській областях та в Криму на основі використання теорії категорій. Надані пропозиції щодо підтримки прийняття управлінських рішень органами державної влади при проведенні земельно-кадастрових робіт на тимчасово окупованих територіях. Запропоновано обрати методи теорії категорій, які дозволяють у вигляді об'єктів категорії використовувати такі математичні конструкції, як висловлювання, предикати тощо. Розроблено метод підтримки прийняття управлінських рішень органами державної влади при проведенні земельно-кадастрових робіт на тимчасово окупованих територіях з використанням даних дистанційного зондування Землі, математичні конструкції теорії категорій та логіки предикатів, які відображають відношення в структурованому та логічному вигляді. Запропоновано додатково використовувати методи ройового інтелекту, які представлено модулем в системі підтримки прийняття рішень, при обробці вхідних даних. Наведено послідовність дій розробленого методу. Напрямком подальших досліджень є перевірка реалізуємості запропонованих варіантів управлінських рішень при проведенні земельно-кадастрових робіт на тимчасово окупованих територіях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Технології обробки"

1

Дуднік, А. С. "Флейта й електронні технології: звукозапис, обробка та ефекти звуку." In CULTURAL STUDIES AND ART CRITICISM: THINGS IN COMMON AND DEVELOPMENT PROSPECTS. Baltija Publishing, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-004-9-84.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Марков, К. М., Д. А. Дровнинов, and М. Н. Чурилин. "Технологія 3-D моделювання, візуалізації та розподіленої обробки в середовищі інтернету." In Geoinformatics 2011. Netherlands: EAGE Publications BV, 2011. http://dx.doi.org/10.3997/2214-4609.20145103.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Бабаченко, Олександр, Ганна Кононенко, and Ростислав Подольський. "ДОСЛІДЖЕННЯ МІКРОСТРУКТУРИ ТА РОЗПОДІЛУ ТВЕРДОСТІ РЕЙОК ПО ПЕРЕРІЗУ ПРИ ТЕРМІЧНІЙ ОБРОБЦІ ГОЛОВКИ РЕЙКИ, ЯКІ СТВОРЮЮТЬСЯ ПРИ ВИРОБНИЦТВІ ЗА ПОТОЧНОЮ ТЕХНОЛОГІЄЮ." In МІЖДИСЦИПЛІНАРНІ НАУКОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ: ОСОБЛИВОСТІ ТА ТЕНДЕНЦІЇ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/04.12.2020.v2.08.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Технології обробки"

1

Колгатіна, Л. С., Л. І. Білоусова, and О. Г. Колгатін. Інформаційні технології статистичної обробки даних у педагогічному університеті. Рівне : РДГУ, 2007. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3221.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шокалюк, Світлана Вікторівна, and Сергій Олексійович Семеріков. Інноваційні інформаційно-комунікаційні технології у післядипломній педагогічній освіті. Видавничий центр КТУ, November 2008. http://dx.doi.org/10.31812/0564/920.

Full text
Abstract:
Педагогічна діяльність як інформаційна технологія завжди вимагала великих обсягів різнобічних знань, засобів їх подання в процесі навчання, збереження та творчої переробки. Сучасний етап розвитку інформаційного суспільства, що визначається переходом до економіки знань, вимагає зміщення уваги методики навчання саме на інструменти обробки інформації – інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ). Одне з головних завдань освіти в умовах розвитку інформаційного суспільства – навчити учнів і студентів використовувати сучасні ІКТ. У зв’язку із цим виникає нагальна потреба в прискоренні підготовки та перепідготовки викладачів та фахівців у сфері ІКТ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Комарова, Олена Володимирівна. Моделювання біологічних процесів у старшій школі засобами комп’ютерних технологій. Київ. Комп’ютер у школі та сім’ї, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1834.

Full text
Abstract:
У статті розглядається питання використання комп’ютерних засобів навчання під час моделювання біологічних процесів у старшій школі. Автором розроблено веб-сторінки для онлайн обробки результатів моделювання генетичної структури ідеальної популяції. У статті описано варіанти кількісної та якісної онлайн обробки результатів моделювання, проаналізовано їх переваги та недоліки. Стверджується, що використання комп’ютерних технологій як засобу моделювання, призводить до економії ресурсів навчального часу, сприяє формуванню уявлень про можливості застосування елементарних статистичних методів в біологічних дослідженнях, розумінню сутності статистичних законів, зокрема, закону великих чисел. Звертається увага на необхідності розробки веб-сторінок по дослідженню моделей популяцій, у яких умови достовірності закону рівноваги генних концентрацій не дотримано, а також створення автоматизованих комп’ютерних програм для подібного навчального моделювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Комарова, Олена Володимирівна. Моделювання генетичних та еволюційних процесів у популяціях засобами комп’ютерних технологій. Київ. Комп’ютер у школі та сім’ї, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1833.

Full text
Abstract:
У статті продовжується розмова про використання комп’ютерних засобів навчання під час моделювання біологічних процесів у старшій школі. Автором розроблено веб-сторінку для онлайн обробки результатів моделювання генетичної структури популяції, на яку діє такий фактор, як природний добір. Стверджується, що моделювання генетичної структури популяції, яка не описується законом Харді-Вайнберга, дозволяє сформувати в учнів стійкі переконання про причини та напрямок мікроеволюційних змін у популяціях та окремі фактори еволюційного процесу в цілому. Перспективи подальшого дослідження полягають у розробці веб – сторінок з алгоритмами дій учнів по створенню та дослідженню моделей генетичної структури популяцій, у яких не дотримано такі умови достовірності закону рівноваги генних концентрацій, як наявність мутаційного процесу, потоку генів та дрейфу генів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography