Academic literature on the topic 'Технологія системи доступу'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Технологія системи доступу.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Технологія системи доступу"

1

ГУБІНА, Оксана. "ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА КЛЮЧОВИХ АСПЕКТІВ РОЗВИТКУ ВІДКРИТОЇ ОСВІТИ В РОБОТАХ ВІТЧИЗНЯНИХ КОМПАРАТИВІСТІВ." Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University Series Pedagogical sciences 3 (December 2020): 48–55. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2020-1-3-48-55.

Full text
Abstract:
У статті представлено результати дослідження соціально-педагогічного та технологічного аспектів розвитку відкритої освіти у вищих навчальних закладах України та Великої Британії. Встановлено, що в результаті інформатизації суспільства постають нові вимоги до навчання майбутніх фахівців. Вирішення вимог полягає у створенні вдосконаленого відкритого (комп’ютерно-орієтованого) середовища навчальних закладів, лабораторій, бібліотек; оновленням методичного забезпечення, педагогічних технологій та змісту дистанційного й електронного навчання на основі використання ІКТ; запровадженням нових форм і методів організації освітнього процесу; упровадженням відкритих навчальних систем; використанням методики формування інформаційно-комунікаційних компетентностей науково-педагогічних працівників, методики оцінювання якості відкритих електронних систем та вільного доступу до відкритих освітніх ресурсів; а також у дослідженні стану, тенденцій і моніторингу розвитку відкритої освіти. Представлено основні технології, що застосовуються у відкритій освіті, а саме: а) кейс-технологія, яка є близьким аналогом технологій заочного навчання; б) TV-технологія; в) мережна технологія. Наведено найбільш детальну в українській науці класифікацію технологій відкритої освіти: 1) науково-освітні інформаційні мережі; 2) технології підтримки віртуального навчання (зокрема, web 2.0 та ін.); 3) всесвітня мережа «Партнерство в навчанні» (Partners in Learning Network); 4) технології електронного проєктування педагогічних систем; 5) технології мережного е-дистанційного навчання; 6) електронні бібліотеки; 7) технології комунікацій близької зони, зокрема, мобільні електронні технології і спеціальні засоби; 8) електронні технології управління проєктами. Доведено, що головними перевагами відкритої освіти є доступність, гнучкість, паралельність, модульність, економічність, інтернаціональність та координованість, які надають можливість кожній людини отримувати освіту. Використання елементів відкритої освіти забезпечує не тільки доступ до цифрового контенту, а й сприяє вдосконаленню системи управління освітою та контролю її якості. Ключові слова: відкрита освіта, соціально-педагогічний та технологічний аспекти, інноваційні технології, інформаційно-комунікаційні компетентності, індивідуалізація навчання, навчальні ресурси.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Нашинець-Наумова, Анфіса Юріївна, Володимир Леонідович Бурячок, Наталія Володимирівна Коршун, Олексій Борисович Жильцов, Павло Миколайович Складанний, and Лідія Володимирівна Кузьменко. "ТЕХНОЛОГІЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ І КІБЕРБЕЗПЕКИ В ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ." Information Technologies and Learning Tools 77, no. 3 (June 19, 2020): 337–54. http://dx.doi.org/10.33407/itlt.v77i3.3424.

Full text
Abstract:
Зі збільшенням доступності Інтернету і стрімкого розвитку засобів комунікації, потреби в доступності до інформаційно-телекомунікаційних ресурсів, незалежно від місця їх надходження, постійно зростають. Одними з осередків таких ресурсів є заклади вищої освіти (ЗВО). Сучасні ЗВО і їх корпоративні мережі – це багаторівневе ієрархічне середовище, у якому стикаються інтереси і дані різних груп користувачів: студентів, науково-педагогічних працівників, адміністрації тощо. Оскільки периметр класичної корпоративної інформаційної мережі ЗВО продовжує розвиватися, саме застосування смартфонів, планшетів та інших кінцевих пристроїв з вебдодатками або спеціалізованими АРМ-ами сприяє невідворотній зміні освітнього процесу. Це, своєю чергою, надає користувачам можливість отримувати доступ до навчальних сервісів ЗВО знаходячись як в освітньому закладі, так і поза його межами. Разом з тим при впровадженні концепції доступу до інформації виникає цілий ряд завдань, які необхідно вирішити в процесі забезпечення інформаційної та кібербезпеки ЗВО, а саме: забезпечити: запобігання несанкціонованого доступу до приміщень ЗВО та його локальної мережі; виконання вимог і рекомендацій існуючих політик інформаційної та кібербезпеки; контроль підключених до корпоративної мережі пристроїв на предмет відповідності діючим політикам; логічний поділ корпоративної мережі на зони безпеки без зміни існуючої інфраструктури тощо. Крім захисту інформації обмеженого доступу, необхідно також забезпечити безпеку інформаційних систем ЗВО, зокрема, наприклад, такої системи, як «Електронний Університет». Випадкове або цілеспрямоване виведення цих систем з ладу може зупинити процес навчання і порушити договірні умови між навчальним закладом та студентом (у разі оплати освітніх послуг), нанести матеріальний, моральний та інший збиток громаді навчального закладу та ЗВО в цілому внаслідок проєктно-технологічної та/або інформаційної діяльності. Саме тому питання забезпечення інформаційної і кібербезпеки ЗВО нині є надзвичайно актуальним.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ivanov, I. "ПРОБЛЕМАТИКА ВИКОРИСТАННЯ АВТОМАТИЗОВАНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ У ДІЯЛЬНОСТІ МВС УКРАЇНИ." Juridical science 1, no. 5(107) (April 3, 2020): 113–20. http://dx.doi.org/10.32844/2222-5374-2020-107-5-1.14.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано основні завдання та структуру Єдиної інформаційної системи МВС України. Визначено дефініції «інформаційна система», «підсистема», «інформаційно-пошукова система», «інформаційна автоматизована система». З’ясовано, що інформаційна автоматизована система – це організаційно-технічна система, в якій реалізується технологія обробки інформації з використанням технічних і програмних засобів. Розглянуто основні нормативно-правові акти, які регламентують діяльність інформаційних систем. Здійснено аналіз особливостей використання у діяльності поліції Інформаційно-телекомунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України», окреслено її основні завдання. Визначено, що основними складовими системи ІПНП є центральний програмно-технічний комплекс, автоматизовані робочі місця користувачів, телекомунікаційна мережа доступу, комплексна система захисту інформації. Проаналізовано підсистеми інформаційно-телекомунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України» та Інтегрованої інформаційно-пошукової системи органів внутрішніх справ («Армор»). Констатовано, що усі підсистеми інтегровано в єдиний інформаційний банк даних, в якому, завдяки взаємозв’язку підсистем між собою, можна отримати розгорнуту інформацію на осіб чи події. Виокремлено основні переваги та проблемні питання у роботі системи ІПНП. Надано дієві пропозиції щодо її удосконалення у частині, що стосується: покращення ефективності оперативного реагування на правопорушення; окремих напрямів правового забезпечення використання у діяльності Національної поліції інформаційних систем (систематизації відомчих законодавчих актів – об’єднання їх у єдиний нормативно-правовий документ, який забезпечить комплексне вирішення завдань, пов’язаних з інформаційно-правовим забезпеченням діяльності поліції, сприятиме розробленню єдиного алгоритму дій щодо порядку збору, накопичення, обробки та захисту інформації, а також підвищенню рівня відповідальності за порушення вимог чинного законодавства у даному напрямі).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шишкіна, Марія Павлівна. "Вимоги до реалізації засобів та систем електронного навчання в контексті інформаційного суспільства." Theory and methods of e-learning 3 (February 13, 2014): 333–39. http://dx.doi.org/10.55056/e-learn.v3i1.358.

Full text
Abstract:
В умовах реформування сучасної освіти, модернізації освітніх стандартів постає проблема підготовки кваліфікованих наукових та виробничих кадрів, що є основною рушійною силою розвитку економіки та соціальних відносин, каталізатором суспільних процесів у науковій, освітній та виробничій сферах. Особливо складним та важливим завданням є виховання здатної до продуктивної діяльності особистості, формування фахових та освітніх компетентностей, що забезпечували б їй можливість вирішувати особисті та професійні задачі в умовах інформаційного суспільства, що характеризується інтенсивним розвитком високих технологій.Сучасні електронні засоби освітнього призначення, мультимедійні та дистанційні технології постають невід’ємною складовою навчання більшості предметів шкільного циклу, багатьох сфер вищої освіти. Використання засобів ІКТ збагачує та розширює можливості навчання, що призводить до поняття електронного навчання [4; 5]. Трактування цього поняття має різні тлумачення, крім того, із розвитком технологій суттєво трансформується його об’єм і зміст. Наприклад, згідно електронної енциклопедії освіти (Education encyclopedia), це поняття «охоплює всі форми навчання та викладання, що відбуваються за електронної підтримки, є процедурними по своїй суті і спрямовані на формування знань із врахуванням індивідуального досвіду, практики і знань того, хто вчиться. Інформаційні і комунікаційні системи, мережеві чи ні, постають як специфічні засоби для забезпечення процесу навчання» [5].Сучасна тенденція полягає у значному розмаїтті і складності систем електронного навчання. Це дає більше можливостей для інтеграції, концентрації і вибору ресурсів та систем. Використання новітніх засобів та сервісів сприяє досягненню якісно нового рівня якості освітніх послуг, створюючи потенціал для індивідуалізації процесу навчання, формування індивідуальної траєкторії розвитку тим, хто вчиться, добору і використання підходящих технологічних засобів. Необхідною умовою в цьому відношенні є відповідність засобів ІКТ низці вимог до підтримки та управління ресурсами, проектування інтерфейсу, ергономіки та інших.Як визначити, які засоби та технології найбільш продуктивні для підтримки навчальної діяльності, для досягнення необхідного рівня якості освіти та формування компетентностей учнів? Відповідь на це питання залежить від змісту електронного навчання, від того, які застосовуються методи і способи оцінки систем електронного навчання, а також від вибору та використання технологій їх реалізації.Метою статті є визначення тенденцій розвитку систем е-навчання в сучасній освіті та виявлення вимог до перспективних шляхів використання інформаційно-технологічних платформ їх реалізації.Загалом, визначальною рисою електронного навчання є використання інформаційно-комунікаційних ресурсів та технологій як засобів навчання [4; 5]. Сучасний стан розвитку інформаційно освітнього середовища характеризується підвищенням якості інформаційних ресурсів наукового та навчального призначення, впровадженням інтегральних платформ доступу до цих ресурсів як для освітніх установ, так і для індивідуальних користувачів. Це потребує забезпечення умов для створення та поширення якісного програмного забезпечення – електронних книг, бібліотек, освітніх порталів, ресурсів інформаційно-комунікаційних мереж, дистанційних освітніх сервісів.Засоби інформаційно-комунікаційних технологій постають інструментами реалізації систем відкритого та дистанційного навчання. В цьому контексті виникають нові потреби і виклики, нові професійні та навчальні цілі, пов’язані з сучасним станом розвитку інформаційного суспільства. Інноваційні освітні технології мають задовольняти певним системним педагогічним та інформаційно-технологічним вимогам, що продиктовані рівнем науково-технічного прогресу та максимально відповідати принципам відкритої освіти серед основних з яких мобільність учнів і вчителів, рівний доступ до освітніх систем, формування структури та реалізації освітніх послуг [1].Серед основних цілей, що постають перед освітою із розвитком інформаційного суспільства, зазначають формування в учнів системи компетентностей ХХІ сторіччя. На думку Т. Бітмана, який узагальнив деякі дослідження, більшість авторів виокремлюють серед них такі компоненти, як технологічні навички, серед яких: інформаційна грамотність; знайомство з інформаційно-комунікаційними носіями; знайомство з засобами інфомаційно-комунікаційних технологій; соціальні навички, такі як: загальнокультурна грамотність; гнучкість та адаптивність; навички мислення та набування знання високого рівня; комунікативність та здатність до співпраці [2]. Цей автор відмічає такі тенденції у розвитку сучасного суспільства, як все більш високий рівень взаємозв’язку та швидкості перебігу суспільних процесів та різке зростання обсягів доступної інформації, до якої можуть залучатися широкі верстви суспільстваРозвиток нових технологій характеризується низкою показників, що стосуються різних аспектів реалізації систем електронного навчання. Ці показники тісно пов’язані із потребою формування в учнів освітніх компетентностей в контексті сучасних вимог відкритості, мобільності, гнучкості навчання та розвитку пізнавальних та особистісних якостей учня.Однією з проблем у сфері реалізації електронного навчання є забезпечення його доступності. Цей показник стосується наявності та організації доступу до необхідних систем навчання, розширення участі, що на наш час розглядаються в двох аспектах. Поняття «доступу до е-навчання» трактується, по-перше, як зміст і обсяг послуг, наявних у певний час. По-друге, як комплекс майнових, соціальних, класових, статевих, вікових, етнічних чинників, фізичних чи розумових здібностей та інших чинників, що впливають на реалізацію е-навчання і мають бути враховані при його проектуванні [4].Поряд з цим, серед суттєвих причин, які перешкоджають ширшому впровадженню і використанню систем електронного навчання, є такі, як наявність достатньої кількості комп’ютерів, програмного забезпечення і необхідних сервісів, доступу до Інтернет, включаючи широкосмуговий доступ, швидкість з’єднання тощо. Розгляд цих питань суттєво залежить від вибору платформи реалізації електронного навчання, на базі якої організується добір і використання різноманітних типів ресурсів, їх систематизація та оптимізація використання.Варто також звернути увагу на доступність важливої інформації, чи є зручні можливості пошуку і вибору необхідного навчального матеріалу. Цей чинник також є критичним при залученні у процес навчання необхідних ресурсів на електронних носіях.Існує ще один вимір доступу до е-навчання, що стосується обмежень у часі і просторі. Це протиріччя вирішується певною мірою за рахунок використання мобільних технологій і розподіленого навчання, які є перспективним напрямом розвитку систем відкритої освіти.Наступний показник стосується якості освітніх послуг, що надаються за допомогою систем е-навчання. Якість електронного навчання і її оцінювання мають багато рівнів таких, як: зміст освіти, рівень підготовки методичних та навчальних матеріалів; персонал і кваліфікація викладачів; стан матеріально-технічного забезпечення; управління навчальним процесом; рівень знань та компетентностей учнів та інших.Предметом численних досліджень є питання оцінки результатів навчання за допомогою комп’ютера. Технологія оцінювання стосується багатьох аспектів середовища навчання. Серед труднощів, які виникають при реалізації електронного оцінювання є такі, як ризик відмови обладнання, висока вартість потужних серверів з великою кількістю клієнтів, необхідність опанування технології оцінювання студентами та викладачами та інші [4].Якість навчальних матеріалів потребує врахування також вимог до обслуговування, управління, проектування інтерфейсу, ергономіки, гігієни та інших. Ці питання не втрачають актуальності у зв’язку з швидким оновленням комп’ютерної техніки. Розробка та впровадження навчальних матеріалів та ресурсів на електронних носіях суттєво взаємообумовлена використанням ефективних методів оцінки їх якості.Окремий комплекс проблем пов’язаний з розробкою вимог і стандартів для освітнього програмного забезпечення. Зокрема, це стосується визначення психолого-педагогічних, дидактичних параметрів оцінки якості освітніх ресурсів. Багато авторів (С. Санс-Сантамарія, Дж. А. Ва­діле, Дж. Гутьєррес Серрано, Н. Фрізен та інші [6]) погоджуються на думці, що хоча стандарти у галузі електронного навчання були розроблені з метою визначення шляхів і способів використання у педагогічній діяльності навчальних об’єктів, реалізованих засобами ІКТ, це скоріше сприяло подальшому пошуку в цьому напрямку, ніж було остаточним рішенням. Існуючі педагогічні характеристики об’єктів орієнтовані здебільшого на можливість спільного використання різних одиниць контенту окремими системи управління е-навчанням. Це не відображає в достатній мірі педагогічні підходи, що стоять за навчальними об’єктами.Загалом із розвитком електронного навчання зростають вимоги до якості освітніх послуг, яка, як свідчать дослідження, суттєво залежить від технологій оцінювання електронних ресурсів та матеріалів та від технологій їх створення та надання користувачеві. В той же час, застосування інтегральних підходів до організації використання та постачання ресурсів та сервісів сприяє удосконаленню і уніфікації підсистем їх розробки та апробації, пошуку та відбору кращих зразків програмного забезпечення, що також може бути передумовою підвищення якості освітніх послуг.Ще один показник, пов’язаний з реалізацією систем е-навчання, характеризує ступінь адаптивності. Цей чинник передбачає застосування досить спеціалізованих та диференційованих систем навчального призначення, що ґрунтуються на моделюванні індивідуальних траєкторій учня чи студента, його рівня знань [3]. У зв’язку з цим, поширення набувають адаптивні технології е-навчання, що враховують особливості індивідуального прогресу учня. Адаптивність передбачає налаштування, координацію процесу навчання відповідно до рівня підготовки, підбір темпу навчання, діагностику досягнутого рівня засвоєння матеріалу, розширення спектру можливостей навчання, придатність для більшого контингенту користувачів.Побудова адаптивної моделі студента, що враховувала б особистісні характеристики, такі як рівень знань, індивідуальні дані, поточні результати навчання, і розробка технологій відстеження його навчальної траєкторії є досить складною математичною і методичною проблемою [3; 4]. Побудова комп’ютерної програми в даному випадку передбачає деякі форми формалізованого подання сукупності знань в предметній області, що вивчається. Розвиток даного типу систем, здебільшого з елементами штучного інтелекту, є досить трудомістким. Зростання ступеню адаптивності є однією з тенденцій розвитку систем електронного навчання, що відбувається за рахунок удосконалення технологій подання, зберігання і добору необхідних засобів. Різноманітні навчальні матеріали, ресурси і сервіси можуть бути надані за потребою користувача, та дають можливість динамічної адаптації до досягнутого рівня знань, компетентності та освітніх уподобань того, хто вчиться.Наступний показник стосується інтеграції та цілісності систем електронного навчання, і тісно пов’язаний із стандартизацією технологій і ресурсів в управлінні системами е-навчання. Ці проблеми виникають у зв’язку з формуванням відкритого середовища навчання, що забезпечує гнучкий доступ до освітніх ресурсів, вибір та зміну темпу навчання, його змісту, часових та просторових меж в залежності від потреб користувачів [1]. Існує тенденція до координації та уніфікації стандартів навчальних матеріалів, розроблених різними організаціями зі стандартизації, такими як IEEE, IMS, ISO / IEC JTC1 SC36 й інші, а також гармонізації національних стандартів з міжнародними. У зв’язку з цим, наукові основи оцінювання інформаційних технологій та способів їх добору і застосування потребують подальшого розвитку.Наступний показник пов’язаний з повномасштабною інтерактивністю засобів ІКТ навчального призначення. Справді, сучасні технології спрямовані на підтримування різних типів діяльності вчителя у віртуальному комп’ютерному класі. Це стосується таких форм навчання, як формування груп, спільнот, що навчаються і взаємодіють віртуально в режимі он-лайн. Щоб організовувати навчальну діяльність в таких спільнотах, використовуються функції, що забезпечують колективний доступ до навчального контенту для групи користувачів, можливість для вчителя проглядати всі комп’ютери у групі, концентрувати увагу учнів за рахунок пауз і повідомлень, підключати або відключати учасників навчального процесу, поширювати файли або посилання серед цільової групи учнів, надсилати повідомлення конкретним учням. Учні також можуть звертатися до учителя за рахунок надання запитань, коментарів, виступів тощо [7]. Організація навчання у віртуальному класі потребує застосування апаратно-програмних засобів доставки навчального контенту, що також суттєво залежить від добору відповідних технологій.Наступний показник стосується безпеки освітнього середовища і передбачає аналіз ризиків та переваг використання комп’ютерних технологій у навчанні. При створенні систем електронного навчання мають враховуватись чинники збереження здоров’я, розвитку інтелектуального потенціалу учня.З огляду на визначені тенденції розвитку та використання систем е-навчання у сучасному освітньому процесі виникає потреба у певній інформаційно-технологічній платформі, яка могла б підтримувати нові форми навчання у відповідності сучасним вимогам доступності, гнучкості, мобільності, індивідуалізації та відкритості освіти [1].Продуктивним видається підхід, за якого проблеми розвитку е-навчання вирішувалися б через призму нових технологій, що надали б підходящу основу для дослідження цих систем, їх розробки і використання. Зокрема, перспективним є використання технології хмарних обчислень, за якої електронні ресурси і об’єкти стають доступні користувачеві в якості веб-сервісу [7].За визначенням Національного Інституту Стандартів і Технологій США (NIST), під хмарними обчисленнями (Cloud Computing) розуміють модель зручного мережного доступу до загального фонду обчислювальних ресурсів (наприклад, мереж, серверів, файлів даних, програмного забезпечення та послуг), які можуть бути швидко надані при умові мінімальних управлінських зусиль та взаємодії з постачальником.Переваги хмарних обчислень у сфері освіти можна охарактеризувати наступними чинниками:- спрощення процесів встановлення, підтримки та ліцензійного обслуговування програмного забезпечення, яке може бути замовлено як Інтернет-сервіс;- гнучкість у використанні різних типів програмного забезпечення, що може порівнюватись, обиратись, досліджуватись, завдяки тому, що його не потрібно кожний раз купляти і встановлювати;- можливість багатоканального поповнення колекцій навчальних ресурсів та організація множинного доступу;- універсалізація процесів розподіленого навчання, завдяки віртуалізації засобів розробки проектів, наприклад, командою програмістів, які всі мають доступ до певного середовища і програмного коду, приладів або лабораторій, інших засобів;- здешевлення обладнання завдяки можливості динамічного нарощування ресурсів апаратного забезпечення, таких як обсяг пам’яті, швидкодія, пропускна здатність тощо;- спрощення організації процесів громіздких обрахунків та підтримування великих масивів даних завдяки тому, що для цього можуть бути використані спеціальні хмарні додатки;- мобільність навчання завдяки використанню хмарних сервісів комунікації, таких як електронна пошта, IP-телефонія, чат, а також надання дискового простору для обміну та зберігання файлів, що уможливлює спілкування та організацію спільної діяльності.Таким чином, впровадження технології хмарних обчислень є перспективним напрямом розвитку систем електронного навчання, що сприятиме реалізації таких засобів і систем, які задовольнятимуть сучасним вимогам до рівня доступності, якості, адаптивності, інтеграції та повномасштабної інтерактивності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Kunakh, Nataliia, Liudmila Kharlai, Оleksii Konovalov, Kostiantyn Nikiforenko, Yuliia Sotnichenko, and Yurii Matiushychev. "ОСОБЛИВОСТІ БЕЗПРОВІДНОГО АБОНЕНТСЬКОГО ДОСТУПУ З ВИКОРИСТАННЯМ ОПТИЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOG IES, no. 2 (12) (2018): 127–35. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2018-2(12)-127-135.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Технологія Wi-Fi використовується для побудови безпровідних локальних мереж Wi-Fi. Недоліками Wi-Fi технології є використання радіоканалу, інтерференція, низька безпека й захищеність даних і самих мереж Wi-Fi. Тому є потреба в модифікації безпроводового доступу. Постановка проблеми. Усунення недоліків дасть змогу забезпечити користувачів високонадійним та швидкісним зв’язком. Запропоновано модифікацію безпроводового доступу. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Були розглянуті останні публікації з досвіду використання в локальних мережах оптичних технологій. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Можливість перехоплення інформаційних сигналів, що випромінюються через віконні отвори. Відсутність всеспрямованих оптичних антен. Постановка завдання. Вдосконалення параметрів та характеристик локальних оптичних мереж доступу, зокрема підвищення рівня інформаційної захищеності. Виклад основного матеріалу. У роботі проведено порівняльний аналіз двох систем безпровідного абонентського доступу. Показано, що система безпровідного доступу з використанням оптичних технологій має певні переваги, серед яких можна відзначити відсутність завад від сусідніх мереж та практично повну захищеність від перехоплення інформації. Запропоновано застосування світлодіодів ультрафіолетового діапазону для забезпечення відсутності витоку світлового сигналу через віконні отвори. Для побудови багатоточкових систем локального оптичного зв’язку з випадковим розташуванням абонентів запропоновано використання оптичних циліндричних елементів із високим показником заломлення. Висновки відповідно до статті. Побудова оптичних систем безпровідного зв’язку з використанням оптичних технологій має певні переваги перед безпровідними системами, що використовують радіотехнології.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Мороз, А. М., Н. О. Похлєбіна, and В. А. Хобін. "Інформаційно-аналітична система приймальної комісії ОНАХТ як основа автоматизованого управління формування контингенту студентів." Automation of technological and business processes 12, no. 4 (December 30, 2020): 36–42. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v12i4.1933.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню автоматизації процесу формування контингенту студентів (ФКС) у ході поточної вступної кампанії у Одеській національній академії харчових технологій. Розглянуто основні цілі та завдання, що виконує приймальна комісія закладу вищої освіти. Розглянуто практичне застосування автоматизованої інформаційно-аналітичної системи (ІАС). Наведено процеси, що відбуваються в інформаційно-аналітичній системі. Виділені особливості системи як об'єкта управління. Представлена ​​розроблена інформаційна система, що забезпечує наскрізну автоматизацію управління роботою приймальної комісії на прикладі Одеської національної академії харчових технологій. Описано функціонування автоматизованої системи приймальної комісії (ПК) закладу вищої освіти. Наведено повний алгоритм дій, що виконує секретар відбіркової комісії з моменту прийняття заяви або документа до оголошення рейтингу та формування списків на зарахування. Представлено зовнішній вигляд основних інтерфейсів автоматизованого робочого місця оператора, його функції и задачі. Створено систему логування та контролю доступу до функцій автоматизованої інформаційно-аналітичної системи, що складається з декількох рівнів допуску, що забезпечує безпеку і цілісність даних, розділяє користувачів на операторів і адміністратора. Інформаційно-аналітична система управління розглянута як система з автоматизованою технологією отримання результатів організації, документаційного оформлення. Наведено структурні схеми інформацйної системи та її підсистем, що дозволяє детально розглянути кожну розроблену функцію та її можливості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Гриб’юк, Олена Олександрівна. "Перспективи впровадження хмарних технологій в освіті." Theory and methods of e-learning 4 (February 17, 2014): 45–58. http://dx.doi.org/10.55056/e-learn.v4i1.368.

Full text
Abstract:
Будь-яка, навіть найефективніша, логічно обґрунтована і корисна інновація (чи то теорія геліоцентризму Коперника або «походження видів» Дарвіна), якщо вона суперечить існуючій на даний момент догмі, приречена на ірраціональний скепсис, тривале і навмисне замовчування, обумовлене специфікою суспільних процесів і включеність людської психіки в ці процеси.Томас Семюел Кун Існуюча система освіти перестала влаштовувати практично всі держави світу і піддається активному реформуванню в наші дні. Перспективним напрямом використання в навчальному процесі є нова інформаційна технологія, яка дістала назву хмарні обчислення (Cloud computing). Концепція хмарних обчислень стала результатом еволюційного розвитку інформаційних технологій за останні десятиліття.Без сумніву, результати досліджень російських вчених: А. П. Єршова, В. П. Зінченка, М. М. Моісєєва, В. М. Монахова, В. С. Лєдньова, М. П. Лапчика та ін.; українських вчених В. Ю. Бикова, В. М. Глушкова, М. І. Жалдака, В. С. Михалевича, Ю. І. Машбиця та ін.; учених Білорусії Ю. О. Бикадорова, А. Т. Кузнєцова, І. О. Новик, А. І. Павловського та ін.; учених інших країн суттєво вплинули на становлення та розвиток сучасних інформаційних технологій навчання [1], [2], але в організації освітнього процесу виникають нові парадигми, наприклад, хмарні обчислення. За оцінками аналітиків Гартнер груп (Gartner Group) хмарні обчислення вважаються найбільш перспективною стратегічною технологією майбутнього, прогнозується міграція більшої частини інформаційних технологій в хмари на протязі найближчих 5–7 років [17].Згідно з офіційним визначенням Національного інституту стандартів і технологій США (NIST), хмарні обчислення – це система надання користувачеві повсюдного і зручного мережевого доступу до загального пулу інформаційних ресурсів (мереж, серверів, систем зберігання даних, додатків і сервісів), які можуть бути швидко надані та гнучко налаштовані на його потреби з мінімальними управлінськими зусиллями і необхідністю взаємодії з провайдером послуг (сервіс-провайдером) [18].У США в університетах функціонують віртуальні обчислювальні лабораторії (VCL, virtual computing lab), які створюються в хмарах для обслуговування навчального та дослідницьких процесів. В Південній Кореї запущена програма заміни паперових підручників для середньої школи на електронні, які зберігаються в хмарі і доступні з будь-якого пристрою, який може бути під’єднаний до Інтернету. В Росії з 2008 року при Російській академії наук функціонує програма «Університетський кластер», в якій задіяно 70 університетів та дослідних інститутів [3], в якій передбачається використання хмарних технологій та створення web-орієнтованих лабораторій (хабів) в конкретних предметних галузях для надання принципово нових можливостей передавання різноманітних інформаційних матеріалів: лекцій, семінарів, лабораторних робіт і т. п. Є досвід певних російських вузів з використання цих технологій, зокрема в Московському економіко-статистичному інституті вся інфраструктура переводиться на хмарні технології, а в навчальних програмах включені дисципліни з навчання технологій.На сьогодні в Україні теж почалося створення національної освітньої інформаційної мережі на основі концепції хмарних обчислень в рамках національного проекту «Відкритий світ», який планується здійснити протягом 2010-2014 рр. Відповідно до наказу Міністерства освіти та науки України від 23.02.2010 р. №139 «Про дистанційне моніторингове дослідження рівня сформованості у випускників загальноосвітніх навчальних закладів навичок використання інформаційно-комунікаційних технологій у практичній діяльності» у 2010 році було вперше проведено дистанційне моніторингове дослідження з метою отримання об’єктивних відомостей про стан інформатичної освіти та розроблення стратегії її подальшого розвитку. Для цих цілей було обрано портал (приклад гібридної хмари), створений на основі платформи Microsoft Azure [4].Як показує зарубіжний досвід [8], [11], [12], [14], [15], вирішити названі проблеми можна шляхом впровадження в навчальний процес хмарних обчислень. У вищих навчальних закладах України розроблена «Програма інформатизації і комп’ютеризації навчального процесу» [1, 166]. Але, проаналізувавши стан впровадження у ВНЗ хмарних технологій, можна зробити однозначний висновок про недостатню висвітленість цього питання в літературних та Інтернет-джерелах [1], [7].Переважна більшість навчальних закладів лише починає впроваджувати хмарні технології в навчальний процес та включати відповідні дисципліни для їх вивчення. Аналіз педагогічних праць виявив недостатнє дослідження питання використання хмарних обчислень у навчальному процесі. Цілком очевидно, що інтеграція хмарних сервісів в освіту сьогодні є актуальним предметом для досліджень.Для навчальних закладів все більшого значення набуває інформаційне наповнення та функціональність систем управління віртуальним навчальним середовищем (VLE, virtual learning environment). Не існує чіткого визначення VLE-систем, та й в самих системах в міру їх заглиблення в Інтернет постійно удосконалюються наявні і з’являються нові інструменти (блоги, wiki-ресурси). VLE-системи критикують в основному за слабкі можливості генерації та зберігання створюваного користувачами контенту і низький рівень інтеграції з соціальними мережами.Існує кілька полярних підходів до способів надання освіти за допомогою сучасних інформаційно-комунікаційних технологій та інформаційних ресурсів. З одного боку – навчальні заклади з віртуальним навчальним середовищем VLE, а з іншого – персональне навчальне середовище, створене з Web 2.0 сайтів та кероване учнями. Але варто звернути увагу на нову модель, що може зруйнувати обидва наявні підходи. Сервіси «Google Apps для навчальних закладів» та «Microsoft Live@edu» включають в себе широкий набір інструментів, які можна налаштувати згідно потреб користувача. Описувані системи розміщуються в так званій «обчислювальній хмарі» або просто «хмарі».Хмара – це не просто новий модний термін, що застосовується для опису Інтернет-технологій віддаленого зберігання даних. Обчислювальна хмара – це мережа, що складається з численної кількості серверів, розподілених в дата-центрах усього світу, де зберігаються безліч копій. За допомогою такої масштабної розподіленої системи здійснюється швидке опрацювання пошукових запитів, а система є надзвичайно відмовостійка. Система побудована так, що після закінчення тривалого періоду при потребі можна провести заміну окремих серверів без зниження загальної продуктивності системи. Google, Microsoft, Amazon, IBM, HP і NEC та інші, мають високошвидкісні розподілені комп’ютерні мережі та забезпечують загальнодоступність інформаційних ресурсів.Хмара може означати як програмне забезпечення, так і інфраструктуру. Незалежно від того, є сервіс програмним чи апаратним, необхідно мати критерій, для допомоги визначення, чи є даний сервіс хмарним. Його можна сформулювати так: «Якщо для доступу до інформаційних матеріалів за допомогою даного сервісу можна зайти в будь-яку бібліотеку чи Інтернет-клуб, скористатися будь-яким комп’ютером, при цьому не ставлячи ніяких особливих вимог до операційної системи та браузера, тоді даний сервіс є хмарним».Виділимо три умови, за якими визначатимемо, чи є сервіс хмарним.Сервіс доступний через Web-браузер або за допомогою спеціального інтерфейсу прикладної програми для доступу до Web-сервісів;Для користування сервісом не потрібно жодних матеріальних затрат;В разі використання додаткового програмного забезпечення оплачується тільки той час, протягом якого використовувалось програмне забезпечення.Отже, хмара – це великий пул легко використовуваних і доступних віртуалізованих інформаційних ресурсів (обладнання, платформи розробки та/або сервіси). Ці ресурси можуть бути динамічно реконфігуровані для обслуговування мінливого навантаження (масштабованості), що дозволяє також оптимізувати використання ресурсів. Такий пул експлуатується на основі принципу «плати лише за те, чим користуєшся». При цьому гарантії надаються постачальником послуг і визначаються в кожному конкретному випадку угодами про рівень обслуговування.Існує три основних категорії сервісів хмарних обчислень [10]:1. Комп’ютерні ресурси на зразок Amazon Elastic Compute Cloud, використання яких надає організаціям можливість запускати власні Linux-сервери на віртуальних комп’ютерах і масштабувати навантаження гранично швидко.2. Створені розробниками програми для пропрієтарних архітектур. Прикладом таких засобів розробки є мова програмування Python для Google Apps Engine. Він безкоштовний для використання, однак існують обмеження за обсягом даних, що зберігаються.3. Сервіси хмарних обчислень – це різноманітні прикладні програмні засоби, розміщені в хмарі і доступні через Web-браузер. Зберігання в хмарі не тільки даних, але і програм, змінює обчислювальну парадигму в бік традиційної клієнт-серверної моделі, адже на стороні користувача зберігається мінімальна функціональність. Таким чином, оновлення програмного забезпечення, перевірка на віруси та інше обслуговування покладається на провайдера хмарного сервісу. А загальний доступ, управління версіями, спільне редагування стають набагато простішими, ніж у разі розміщення програм і даних на комп’ютерах користувачів. Це дозволяє розробникам постачати програмні засоби на зручних для них платформах, хоча необхідно переконатися, що програмні засоби придатні до використання при роботі з різними браузерами.З точки зору досконалості технології, програмне забезпечення в хмарах розвинуте значно краще, ніж апаратна складова.Особливу увагу звернемо на програмне забезпечення як послугу (SaaS, Software as a Servise), що позначає програмну складову у хмарі. Більшість систем SaaS є хмарними системами. Для користувачів системи SaaS не важливо, де встановлене програмне забезпечення, яка операційна система при цьому використовується та якою мовою воно описане. Головне – відсутня необхідність встановлювати додаткове програмне забезпечення.Наприклад, Gmail представляє собою програму електронної пошти, яка доступна через браузер. Її використання забезпечує ті ж функціональні можливості, що Outlook, Apple Mail, але для користування нею необхідно «thick client» («товстий клієнт»), або «rich client» («багатий клієнт»). В архітектурі «клієнт – сервер» це програми з розширеними функціональними характеристиками, незалежно від центрального сервера. При такому підході сервер використовується як сховище даних, а вся робота з опрацювання і подання даних переноситься на клієнтський комп’ютер.Системи SaaS наділені деякими визначальними характеристиками:– Доступність через Web-браузер. Програмне забезпечення типу SaaS не потребує встановлення жодних додаткових програм на комп’ютер користувача. Доступ до систем SaaS здійснюється через Web-браузер з використанням відкритих стандартів або універсальний плагін браузера. Хмарні обчислення та програмне забезпечення, яке є власністю певної компанії, не поєднуються між собою.– Доступність за вимогою. За наявності облікового запису можна отримувати доступ до програмного забезпечення в будь-який момент та з будь-якої географічної точки земної кулі.– Мінімальні вимоги до інфраструктури ІТ. Для конфігурування систем SaaS потрібен мінімальний рівень технічних знань (наприклад, для управління DNS в Google Apps), що не виходить за рамки, характерні для звичайного користувача. Висококваліфікований IT-адміністратор для цього не потрібний.Переваги хмарної інфраструктури. Наявність апаратних засобів у власності потребує їх обслуговування. Планування необхідної потужності та забезпечення ресурсами завжди актуальні. Хмарні обчислення спрощують вирішення двох проблем: необхідність оцінювання характеристик обладнання та відсутність коштів для придбання нового потужного обладнання. При використанні хмарної інфраструктури необхідні потужності додаються за лічені хвилини.Зазвичай на кожному сервері передбачено резерв, що забезпечує вирішення типових апаратних проблем. Наприклад, резервний жорсткий диск, призначений для заміни диска, що вийшов з ладу, в складі масиву RAID. Необхідно скористатися послугами для встановлення нового диску на сервер. Для цього потрібен час та висока кваліфікація спеціаліста, щоб роботу виконати швидко з метою уникнення повного виходу сервера з ладу. Якщо сервер остаточно вийшов з ладу, використовується якісна, актуальна резервна копія та досконалий план аварійного відновлення. Тільки тоді є можливість провести відновлення системи в короткий термін, причому завжди в ручному режимі.При використанні хмар немає потреби перейматись проблемами стосовно апаратних засобів, що використовуються. Користувач може і не дізнатися про те, що фізичний сервер вийшов з ладу. Якщо правильно дібрано інструментарій, можливе автоматично відновлення даних після надскладної аварійної ситуації. При використанні хмарної інфраструктури у такому випадку можна відмовитись від віртуального сервера і отримати інший. Немає потреби думати про утилізацію та перейматися про нанесену шкоду навколишньому середовищу.Хмарне сховище. Абстрагування від апаратних засобів в хмарі здійснюється не тільки завдяки заміні фізичних серверів віртуальними. Віртуалізації підлягають і системи фізичного зберігання даних.При використанні хмарного сховища можна переносити дані в хмару, не переймаючись, яким чином вони зберігаються та не турбуючись про їх резервне копіювання. Як тільки дані, переміщені в хмару, будуть потрібні, достатньо буде просто звернутись в хмару і отримати їх. Існує кілька підходів до хмарного сховища. Йдеться про поділ даних на невеликі порції та зберігання їх на багатьох серверах. Порції даних наділяються індивідуально обчисленими контрольними сумами, щоб дані можна було швидко відновити в критичних ситуаціях.Часто користувачі працюють з хмарним сховищем так, ніби мають справу з мережевим накопичувачем. Щодо принципу функціонування хмарне сховище принципово відрізняється від традиційних накопичувачів, оскільки у нього принципово інше призначення. Обмін даними при використанні хмарного сховища повільніший, воно більш структуроване, внаслідок чого його використання як оперативного сховища даних непрактичне. Зазначимо, що використання хмарного сховища недоцільне для транзакцій в хмарних прикладних програмах. Хмарне сховище сприймається, як аналог резервної копії на стрічковому носієві, хоча на відміну від системи резервного копіювання зі стрічковим приводом в хмарі не потрібні ні привід, ні стрічки.Grid Computing (англ. grid – решітка, грати) – узгоджене, відкрите та стандартизоване комп’ютерне середовище, що забезпечує гнучкий, безпечний, скоординований розподіл обчислювальних ресурсів і ресурсів збереження інформації, які є частиною даного середовища, в рамках однієї віртуальної організації [http://gridclub.ru/news/news_item.2010-08-31.0036731305]. Концепція Grid Computing представляє собою архітектуру множини прикладних програмних засобів – найпростіший метод переходу до хмарної архітектури. Програмні засоби, де використовуються grid-технології, є програмним забезпеченням, при функціонуванні якого інтенсивно використовуються ресурси процесора. В grid-програмах розподіляються операції опрацювання даних на невеликі набори елементарних операцій, що виконуються ізольовано.Використання хмарної інфраструктури суттєво спрощує та здешевлює створення grid-програм. Якщо потрібно опрацювати якісь дані, використовують сервер для опрацювання даних. Після завершення опрацювання даних сервер можна призупинити, або задати для опрацювання новий набір даних.На рисунку 1 подано схему функціонування grid-програми. На сервер, або кластер серверів, поступає набір даних, які потрібно опрацювати. На першому етапі дані передаються в чергу повідомлень (1). На інших вузлах аналізується чергою повідомлень (2) про нові набори даних. Коли набір даних з’являється в черзі повідомлень, він аналізується на першому комп’ютері, де його виявлено, а результати надсилаються назад в чергу повідомлень (3), звідки вони зчитуються сервером або кластером серверів (4). Обидва компоненти можуть функціонувати незалежно один від одного, а кожен з них може функціонувати навіть в тому випадку, якщо другий компонент не задіяний на жодному комп’ютері. Рис. 1. Архітектура grid-програм У такій ситуації використовуються хмарні обчислення, оскільки при цьому не потрібні власні сервери, а за відсутності даних для опрацювання не потрібні сервери взагалі. Таким чином можна масштабувати потужності, що використовуються. Інакше кажучи, щоб комп’ютер не використовувався «вхолосту», важливо опрацьовувати дані за мірою їх надходження. Сервери включаються, коли потік даних інтенсивний, а виключаються в міру ослаблення інтенсивності потоку. Grid-програми мають дещо обмежену область застосування (опрацювання великих об’ємів наукових і фінансових даних). В переважній частині таких програм використовуються транзакційні обчислення.Транзакційна система – це система, де один і більше вхідних наборів даних опрацьовуються одночасно в рамках однієї транзакції та в
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Кондратюк, Э., and А. Маранов. "РАЗРАБОТКА И ВНЕДРЕНИЕ ИННОВАЦИОННОЙ НАВИГАЦИОННОЙ СИСТЕМЫ НА БАЗЕ ЛАЗЕРНОЙ ГОЛОГРАФИЧЕСКОЙ УСТАНОВКИ." Vodnij transport, no. 2(30) (February 27, 2020): 41–46. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553/2020.2.30.05.

Full text
Abstract:
Технологія доповненої реальності є галуззю відображення інформації, що активно розвивається. Використовуючи технології тривимірного моделювання разом з технологією лазерного голографічного зображення, можна створити нові просунуті системи відображення навігаційної інформації. Такі системи дозволять створити прилади, здатні в більшій мірі подати необхідну інформацію в одному джерелі, без обмеження кутом огляду екрана. Зображення стане візуально доступне з будь-якого горизонтального кута, а також воно зможе відтворити тривимірність об'єкта. Скомбінувавши навігаційні прилади в одну систему відображення, можливе збільшення обсягу візуальної інформації, що передається з одного джерела в зрозумілому вигляді. Виходячи з цього, можливо набагато ефективніше оцінити інформацію, розглянувши її під різними кутами, додатково використовуючи метод відображення шарами, водночас показуючи водну поверхню і те, що знаходиться під нею. Деякі з методів побудови голограми здатні також створювати звук, що дозволяє використовувати це для удосконалення систем пошуку і порятунку. Спектр використання голографічних технологій великий і з кожним роком дослідження в цьому напрямку представляють нові результати і можливості. У статті будуть розглянуті питання побудови голографічного зображення за допомогою лазера і без використання моніторів. На прикладі фемтосекундного лазера буде описаний процес створення плазмових точок для відображення візуальної інформації, наведено приклад використання нанолазера для створення звукової хвилі і описаний принцип створення тривимірних моделей для подальшого їх відображення. Спираючись на теоретичні і практичні дослідження в цьому напрямку, будуть коротко описані приклади використання технологій в комплексі навігаційних систем позиціонування судна, а також системи пошуку і порятунку. Ключові слова: фемтосекундний лазер, воксель, нанолазер, ефект Керра
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Коваленко, Вікторія Костянтинівна. "Використання інформаційних технологій з фахових дисциплін в системі освіти вищої школи." Педагогіка вищої та середньої школи 50 (April 18, 2017): 170–76. http://dx.doi.org/10.31812/pedag.v50i0.1300.

Full text
Abstract:
У статті розглядається обґрунтування та стан упровадження інформаційних технологій у системі освіти вищої школи. Використання засобів мультимедійної технології дозволяє підвищити інтенсивність та ефективність процесу навчання; створює умови для самоосвіти, дозволяючи здійснювати перехід до безперервної освіти; у поєднанні з телекомунікаційними технологіями розв’язує проблему доступу до нових джерел різноманітної за змістом і формою представлення інформації. Аналіз результатів низки досліджень щодо впливу наочності на швидкість сприйняття інформації дозволив визначити переваги мультимедійних засобів навчання, що базуються на слуховому і зоровому сприйнятті інформації, а також забезпечують доступне, швидке й ефективне засвоєння матеріалу завдяки багатоканальній подачі інформації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Коваль, Назар. "Функціональні моделі інформаційної технології та архітектура інформаційної системи оперативного планування заготівлі молока на території громад." Bulletin of Lviv National Agrarian University Agroengineering Research, no. 25 (December 20, 2021): 157–66. http://dx.doi.org/10.31734/agroengineering2021.25.157.

Full text
Abstract:
Виконано аналіз наукових праць та предметної галузі. Обґрунтовано доцільність розроблення функціональних моделей процесів інформаційної технології та обґрунтування архітектури інформаційної системи оперативного планування заготівлі молока на території громад. Вони забезпечать якісне проєктування відповідних інформаційних систем і технологій, а також прийняття безпомилкових управлінських рішень. Запропонована інформаційна технологія оперативного планування заготівлі молока на території громад. Вона враховує особливості предметної області та передбачає виконання п’яти взаємозв’язаних груп процесів. Зазначені процеси дозволяють проводити збір, обробку і збереження даних. Розроблені функціональні моделі відображають управлінський процес оперативного планування. Це лежить в основі прийняття якісних управлінських рішень щодо формування оперативних планів та нарядів на виконання робіт. Запропонована архітектура інформаційної системи оперативного планування заготівлі молока на території громад передбачає створення п’яти взаємопов’язаних підсистем, які пов’язані з базою даних. Зазначена інформаційна система являє собою програмний додаток. Він забезпечує підтримку прийняття управлінських рішень під час оперативного планування заготівлі молока на території громад. Користувачі (виробники молока) інформаційної системи мають доступ до візуалізованих даних. До цих даних належить обсяг постачання молока в переробний цех за заданий період, а також його вартість відповідно до укладених угод. Адміністратор (проєктний менеджер цеху переробки молока) має доступ до даних усіх користувачів. Окрім того, адміністратор має доступ до сформованих оперативних планів заготівлі молока на території громади для окремої доби та нарядів на виконання робіт.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Технологія системи доступу"

1

Трай, Владислав Олександрович. "Комп'ютерна система передачі даних на базі технологій 802.15." Бакалаврська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/10369.

Full text
Abstract:
Метою роботи є розробка комп’ютерна система передачі даних на базі технологій 802.15. Розроблена комп’ютерна система передачі даних відповідає усім параметрам, які вимагаються від подібних комп’ютерних систем даного класу, а це: - можливість її використання в усіх процесах передачі потоків інформації; - великий запас потужності передачі для будь яких потоків інформації; - сумісність із сучасним мережним комп’ютерним обладнанням; - використання сучасних компонентів та елементної бази системи. У роботі було спроектовано комп’ютерну систему шляхом вдосконалення та розширення функціональності вже відомих систем та покращено її роботу по якості надання інформаційних послуг.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Малахова, М. О., С. Н. Рева, and А. И. Перминов. "Построение системы удаленного доступа на основе технологии ZeroMQ." Thesis, Сумський державний університет, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/28654.

Full text
Abstract:
The results of an analysis of the development possibility of the remote access system for the X-ray equipment control on the basis of ZeroMQ technology and cross-platform toolkit Qt have been presented. The basic requirements for the elements of the suggested system have been determined. When you are citing the document, use the following link http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/28654
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Горбась, І. В. "Інформаційна технологія централізованого управління доступом віддалених систем." Master's thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/86707.

Full text
Abstract:
Отримано гнучку систему, що дає змогу: до управління усіма пристроями у віддаленій мережі, що отримують IP-адресу за DHCP; збирати та зберігати дані щодо пристроїв користувачів у одному місці, а також мати можливість швидко керувати їх доступами до локальної мережі й мережі інтернет через зручний UI; залишати коментар, щодо певного пристрою і точно знати його володаря; делегувати відповідальність за надання/заборону доступів до мережі особам без вищої технічної освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Федорчук, Арсен Олександрович, and Arsen Fedorchuk. "Комп’ютеризована система організації доступу в приміщення на основі RFID-технології." Bachelor's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2021. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/35562.

Full text
Abstract:
У кваліфікаційній роботі бакалавра запропоновано інженерне рішення для побудови комп’ютеризованої системи організації доступу у приміщення на основі RFID-технології. Прототипування такої системи виконано на базі Arduino Uno із застосуванням RFID-модуля SparkFun RFID Reader, що виконує функції сканера RFID-міток. Окрім цього, до складу апаратного забезпечення комп’ютеризованої системи входять: три діоди, LCD дисплей, Wi Fi модуль ESP8266, сервопривід, що емулює роботу дверного замка. Системне програмне забезпечення для управління комп’ютеризованою системою організації доступу у приміщення створено засобами мови С у середовищі Arduino IDE. Прикладне програмне забезпечення, що дозволяє підвищити ефективність застосування запропонованого рішення шляхом фіксації та накопичення статистики щодо часу перебування працівників на робочому місці, реалізовано за допомогою технології Windows Forms, мовою програмування C# у середовищі Visual Studio. Базу даних реалізовано мовою SQL в системі керування базами даних MS SQL Server Express 2019.
The bachelor's thesis offers an engineering solution for building a computerized system for organizing access to the premises on the basis of RFID technology. Prototyping of such a system is based on Arduino Uno using the RFID module SparkFun RFID Reader, which performs the functions of an RFID tag scanner. In addition, the hardware of the computerized system includes: three diodes, LCD display, Wi Fi module ESP8266, servo, which emulates the operation of the door lock. The system software for controlling the computerized system of the organization of access to the room is created by means of language C in the Arduino IDE environment. Application software that allows to increase the efficiency of the proposed solution by recording and accumulating statistics on the time spent by employees in the workplace, implemented using Windows Forms technology, C # programming language in Visual Studio. The database is implemented in SQL language in the database management system MS SQL Server Express 2019.
ПЕРЕЛІК ОСНОВНИХ УМОВНИХ ПОЗНАЧЕНЬ, СИМВОЛІВ І СКОРОЧЕНЬ 7 ВСТУП 8 1 АНАЛІЗ ТЕХНІЧНОГО ЗАВДАННЯ ТА ОСОБЛИВОСТЕЙ ФУНКЦІОНУВАННЯ КОМП’ЮТЕРИЗОВАНИХ СИСТЕМ З RFID-ПРИСТРОЯМИ 10 1.1 Аналіз технічного завдання на комп’ютеризовану систему доступу у приміщення на основі RFID-технологій 10 1.2 Аналіз структури та особливостей проектування комп’ютеризованих систем на основі RFID-технологій 16 2 ПРОЕКТУВАННЯ АРХІТЕКТУРИ ТА ОБГРУНТУВАННЯ ВИБОРУ АПАРАТНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОМП’ЮТЕРИЗОВАНОЇ СИСТЕМИ ДОСТУПУ У ПРИМІЩЕННЯ 23 2.1 Проектування архітектури комп’ютеризованої системи доступу у приміщення 23 2.2 Обґрунтування мікроконтролера для управління процесом зчитування та передачі даних на основі RFID-технології 25 2.3 Обґрунтування вибору і технічні характеристики RFID-компонентів 29 2.4 LCD дисплей візуалізації стану RFID-зчитувача 32 2.5 Сервопривід 33 2.6 Модуль взаємодії Arduino Uno з Wi Fi роутером 34 2.7 Проектування схеми та системного програмного забезпечення комп’ютеризованої системи доступу у приміщення на основі RFID-технології 36 3 РЕАЛІЗАЦІЯ ПРИКЛАДНОГО ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЛЯ РОБОТИ З СИСТЕМОЮ ОРГАНІЗАЦІЇ ДОСТУПУ У ПРИМІЩЕННЯ 44 3.1 Виявлення і деталізація функціональних вимог до прикладного програмного забезпечення комп’ютеризованої системи доступу у приміщення 44 3.2 Проектування архітектури прикладного додатку 46 3.3 Проектування та реалізація бази даних системи доступу у приміщення 48 3.4 Розробка алгоритму зчитування унікального ідентифікатора з RFID-мітки та запису в базу даних 52 3.5 Користувацький інтерфейс прикладного додатку організації доступу у приміщення 56 ВИСНОВКИ 61
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Стьопа, Дмитро Олександрович, and Dmytro Stiopa. "Методи захисту інформаційно-телекомунікаційних систем та мереж від несанкціонованого доступу з використанням технології VPN." Master's thesis, ТНТУ, 2021. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/36970.

Full text
Abstract:
Методи захисту інформаційно-телекомунікаційних систем та мереж від несанкціонованого доступу з використанням технології VPN // Дипломна робота ОР «Магістр» // Стьопа Дмитро Олександрович // Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, факультет комп’ютерно-інформаційних систем і програмної інженерії, кафедра кібербезпеки, група СБм-61 // Тернопіль, 2021 // С. 63, рис. – 17, табл. – 0, слайдів – 10, додат. – 2.
В даній роботі було проаналізовано підходи до захисту мережі на базі рішення VPN. Визначено основні функціональні аспекти, виявлено ключові переваги та недоліки підходів, проаналізовано та опрацьовано отриману інформацію. Запропоновано варіант створення шифрованого VPN каналу на основі найбільш популярних рішень на сьогодні та на основі домашнього класу маршрутизаторів. Виконано тестування та отримано висновки на основі результатів.
This paper analyzes ways of securing a network using VPN technologies. It signifies main functional aspects, describes pros and cons of different approaches, analyzes and processes a data collected. A way of creating an encoded VPN tunnel, using trending solutions and a home-setup router was suggested. Tested and conclusions made.
АНОТАЦІЯ... 4 ANNOTATION... 5 ЗМІСТ... 6 ПЕРЕЛІК УМОВНИХ ПОЗНАЧЕНЬ, СИМВОЛІВ, ОДИНИЦЬ, СКОРОЧЕНЬ І ТЕРМІНІВ... 8 ВСТУП...9 1 ТЕОРЕТИЧНА ЧАСТИНА... 10 1.1 Інформаційно-телекомунікаційна система... 10 1.2 Інформаційно-телекомунікаційна мережа... 11 1.3 Проблеми несанкціонованого доступу... 14 1.4 Реалізація VPN... 19 1.5 Архітектура VPN... 20 Висновки до першого розділу... 21 2 АНАЛІЗ ТА ПОШУК РІШЕНЬ VPN. ОПРАЦЮВАННЯ НАЙКРАЩОГО... 23 2.1 Засоби VPN... 23 2.2 Варіанти побудови захищених каналів VPN... 25 2.3 Сервіси безпеки мережі... 27 2.4 Протоколи VPN... 28 2.5 Аутентифікація... 29 2.6 Авторизація і управління доступом... 31 2.7 Класифікація віртуальних приватних мереж... 32 2.8 Класифікація VPN за рівнем моделі OSI... 33 2.9 VPN канального рівня... 34 2.10 VPN мережевого рівня... 34 2.11 VPN сеансового рівня... 35 2.12 Класифікація за способом технічної реалізації... 36 2.13 VPN на основі мережевої ОС... 36 2.14 VPN на основі маршрутизаторів... 37 2.15 VPN на основі МЕ... 37 2.16 VPN на основі ПЗ... 37 2.17 VPN на основі спеціального обладнання з вбудованим криптографічним процесором... 38 2.18 Побудови захищених корпоративних мереж на основі VPN-рішення... 38 2.18.1 Основні варіанти рішень... 38 2.18.2 Створення VPN на базі маршрутизаторів... 40 Висновки до другого розділу... 42 3 РОЗРОБКА МЕРЕЖІ НА БАЗІ РІШЕНЬ VPN... 43 3.1 Опис характеристик... 43 3.2 Налаштування L2TP протоколу... 44 3.3 L2TP клієнт... 49 3.4 Налаштування ipsec... 51 Висновки до третього розділу... 52 4 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКИ В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ... 53 4.1 Охорона праці... 53 4.2 Безпека в надзвичайних ситуаціях. Забезпечення електробезпеки користувачів персональних комп’ютерів... 55 ВИСНОВКИ... 60 ПЕРЕЛІК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ... 61
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Голуб, Назарій Олексійович, and Nazarii Holub. "Розробка єдиної системи доступу до публічної інформації з використанням ASP .Net MVC Framework та технології C#." Master's thesis, ТНТУ ім. І Пулюя, 2021. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/36826.

Full text
Abstract:
Практичне застосування – запропоновану єдину систему доступу до документообігу, який в сучасних умовах рекомендовано здійснювати віддалено. Рекомендовано до впровадження у всіх органах самоврядування, зокрема місцевого значення. Технічні вимоги – методи розробки базуються на використанні архітектурного шаблону MVC, сучасних засобів програмування та керування базами даних.
За мету до кваліфікаційної роботи обрано оптимізація варіанту моделі єдиної системи доступу до публічної інформації при використанні сучасних інформаційних технологій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Смірнов, О. А. "Вдосконалений алгоритм управління доступом до “хмарних” ресурсів для захисту телекомунікаційних систем." Thesis, КНТУ, 2014. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/2980.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Джебко, В. В. "Програмне забезпечення системи контролю та керування доступом з використанням смарт-карт за технологією RFID." Thesis, КОД, 2013. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/4089.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Дідуник, Олег Андрійович, Микола Володимирович Дрозд, Oleh Didunyk, and Mykola Drozd. "Розробка та дослідження автоматизованої системи забезпечення безпеки адміністративного корпусу." Master's thesis, Тернопіль, ТНТУ, 2019. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/29664.

Full text
Abstract:
Роботу виконано на кафедрі ком’пютерно-інтегрованих технологій Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Міністерства освіти і науки України Захист відбудеться 23 грудня 2019 р. о 12 .30 годині на засіданні екзаменаційної комісії № 45 у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул.Руська, 56, навчальний корпус №1, ауд. 401
Дідуник О. А., Дрозд М.В. Розробка та дослідження автоматизованої системи забезпечення безпеки адміністративного корпусу. 151 – автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології. – Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя. – Тернопіль, 2019. В магістерській роботі розроблено автоматизовану систему для організації системи охороно та безпеки адміністративної будівлі. Було розглянуто та проаналізовано основні принципи побудови комплексних систем безпеки. Приведено принципи, приклади реалізації та елементи можливої оптимізації та здешевлення такої системи та розширення її функціональних можливостей Didunyk О.А., Drozd M. V. Development and research of the automated security system of the administrative building. 151 - Automation and computer-integrated technologies. - Ternopil National Technical University named after Ivan Puluj. - Ternopil, 2019. In the master's work, an automated system was developed for organizing the system of security and safety of the administrative building. Basic principles of complex security systems construction were considered and analyzed. The principles, examples of implementation and elements of possible optimization and cheapening of such a system and expansion of its functionality are presented.
ВСТУП 9 1. АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА 12 1.1. Загальні положення та методики для організації захисту об’єктів 12 1.2. Класифікація предметів та об’єктів охорони 14 1.3. Основи формування комплексу технічних засобів забезпечення безпеки 20 1.4. Загальні принципи побудови систем безпеки 23 1.5. Умови функціонування систем безпеки 26 1.6 Структура комплексної системи безпеки 29 2. ТЕХНОЛОГІЧНА ЧАСТИНА 35 2.1. Принципи роботи комплексної системи безпеки адміністративного об’єкту 35 2.2 Підсистема протипожежної безпеки 38 2.3. Підсистема відео нагляду 39 2.4. Підсистема контролю проникнення 41 3. КОНСТРУКТОРСЬКА ЧАСТИНА 45 3.1. Система під’єднання камер та структура системи відеоспостереження 47 3.2. Система охоронної сигналізації та протипожежної охорони 50 3.3. Альтернативні системи для вирішення проблемних моментів в системах охорони 54 4. НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЧАСТИНА 64 4.1 Дослідження розподілу звукового сигналу 64 4.2. Оптимізація затрат живлення на обслуговування системи давачів проникнення 66 5. СПЕЦІАЛЬНА ЧАСТИНА 70 5.1. Налаштування доступу до системи відеонагляду через хмарний сервіс 70 5.2. Налаштування роутера для доступу до системи безпеки по зовнішній IP адресі 77 5.3 Опис налаштування IVMS для мобільних пристроїв 84 6. ОБГРУНТУВАННЯ-ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ 90 6.1. Розрахунок норм часу на виконання науково-дослідної роботи 90 6.2 Визначення витрат на оплату праці та відрахувань на соціальні заходи 91 6.3 Розрахунок матеріальних витрат 94 6.4 Розрахунок витрат на електроенергію 95 6.5 Розрахунок суми амортизаційних відрахувань 96 5.6 Обчислення накладних витрат 97 5.7 Складання кошторису витрат та визначення собівартості науково-дослідницької роботи 98 5.8 Розрахунок ціни розробки системи 99 5.9 Визначення економічної ефективності і терміну окупності капітальних вкладень 100 7 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ 102 7.1 Організація охорони праці при роботі з системою управління 102 7.2 Електробезпека 104 7.3 Розрахунок заземлення 107 8 ЕКОЛОГІЯ 111 8.1 Екологізація виробництва 111 8.2 Зниження енергоємності та енергозбереження. 112 8.3 Джерела електромагнітних полів, іонізуючого випромінення та методи їх знешкодження. 114 ВИСНОВКИ 116 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ 117 ДОДАТКИ 119
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Крутий, Дмитро Вікторович. "Комп’ютерна мережа виробничого підприємства на базі стандарту Zig-Bee." Бакалаврська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/10336.

Full text
Abstract:
У даній кваліфікаційній роботі комп’ютерна мережа виробничого підприємства на базі технологій Zig-Bee та всієї супровідної її документації - це логічна, структурна, функціональна та принципова схеми. Розроблена архітектура у комп’ютерній мережі на базі технологій Zig-Bee відповідає усім параметрам, які вимагаються від подібних комп’ютерних ме¬реж для даного класу, а це саме: - це є можливість використання у усіх технічних процесах; - великий запас для потужності передачі любої інформації у мережі підприємства; - сумісність із усім відомими сучасним мережним комп’ютерним обладнанням; - використання надсучасної елементної бази комп'ютерної мережі підприємства; - висока їх надійність комп’ютерної мережі на базі технологій Zig-Bee. Основною метою для проведення техніко-економічного обґрунтування комп’ютерної мережі на базі технологій Zig-Bee було тут підтвер¬дження можливості використання розробленої цієї комп'ютерної мережі у виробничих умовах. У процесі виконання кваліфікаційної роботи був проведений аналіз та обґрунтування варіанту побудови такої комп'ютерної мережі, проведений вибір типу комп’ютерної мережі на базі її технологій Zig-Bee, також проведено проектування програмно-технічних засобів для комп’ютерної мережі виробничого підприємства. Також тут було розглянуто та проведена розрахункова частина для комп'ютерної мережі кваліфікаційної роботи, проведений розрахунок її електричних характеристик обладнання для комп'ютерної мережі підприємства, забезпечення її безпеки для комп’ютерної мережі на базі технологій Zig-Bee та всі налаштування для пакету MRTG для комп’ютерної мережі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Технологія системи доступу"

1

Аналітична доповідь до щорічного Послання Президента України до Верховної Ради України. Національний інститут стратегічних досліджень, 2021. http://dx.doi.org/10.53679/niss-analytrep.2021.24.

Full text
Abstract:
Історія незалежної України – складний шлях усвідомлення нею власних національних інтересів, обстоювання державного суверенітету, виборювання гідного місця в Європі та світі. Перед новою незалежною державою постали безпрецедентні за складністю і масштабами завдання перетворення: • «радянської людини», ізольованої «залізною завісою», на українця, відкритого до Європи і світу; • тоталітарного суспільства, в якому людина була гвинтиком державної машини, на громадянське суспільство, яке поважає права і свободи кожної людини; радянського авторитаризму ‒ на сучасну європейську демократію; • планово-адміністративної економіки як частини єдиного народногосподарського комплексу СРСР, заснованої на державній власності, на сучасну ринкову економіку на основі приватної власності; • УРСР на незалежну Україну. За 30 років замість диктатури комуністичної партії і декоративної системи рад створено систему державної влади, ґрунтовану на поділі на законодавчу, виконавчу і судову, визнане й гарантоване місцеве самоврядування. Триває реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади, завданнями якої, поміж іншого, є забезпечення доступності публічних послуг та підвищення їхньої якості, досягнення оптимального розподілу повноважень між органами місцевого самоврядування та місцевими органами виконавчої влади. Україна – одна з небагатьох країн пострадянського простору, в якій відбувається періодична зміна політичної влади як у спосіб виборів, так і під тиском масових протестів. За Індексом демократії (Democracy Index) британської дослідної компанії The Economist Intelligence Unit Україна у 2020 р. посіла 79-те місце із 167 країн світу. Розвивається громадянське суспільство. Зростає довіра до громадських організацій та волонтерського руху. Зміцнюється партнерство громадянського суспільства з органами влади, що сприяє прозорості та підзвітності державних органів, розвитку діалогу у суспільстві. Завдяки сучасним інформаційним технологіям поліпшується доступ громадян до публічних послуг. Стратегічним курсом України є європейська та євроатлантична інтеграція, набуття повноправного членства в Європейському Союзі та НАТО.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Технологія системи доступу"

1

Зажигина, Е. А., and Р. Р. Юсупов. "Построение аналитической модели периодического окна ограниченного доступа для коротких слотов." In Информационные технологии и системы. Москва: Институт проблем передачи информации им. А.А. Харкевича РАН, 2020. http://dx.doi.org/10.53921/itas2020_79.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Логинов, В. А., and В. А. Торгунаков. "Исследование механизма многоканального доступа к среде в сетях IEEE 802.11bd." In Информационные технологии и системы. Москва: Институт проблем передачи информации им. А.А. Харкевича РАН, 2020. http://dx.doi.org/10.53921/itas2020_88.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Чемров, К. С., Д. В. Банков, and Е. М. Хоров. "Об эффективности предварительного доступа к каналу для обслуживания трафика реального времени в сетях Wi-Fi." In Информационные технологии и системы. Москва: Институт проблем передачи информации им. А.А. Харкевича РАН, 2020. http://dx.doi.org/10.53921/itas2020_116.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гридин, В. Н., Н. Г. Рыжов, В. И. Анисимов, and С. А. Васильев. "Управление состоянием в RESTful веб-приложениях." In Информационные технологии и математическое моделирование систем 2020. Crossref, 2021. http://dx.doi.org/10.36581/citp.2020.14.34.003.

Full text
Abstract:
Описываются технологии управления состоянием в одностраничных приложениях. Освещается интеллектуальный механизм обработки запросов, декларирования структуры данных и методов доступа к ним, обеспечивающий CRUD операции в формате REST API. Приводится подход организации распределенного метода управления состоянием на основе подписки на изменения в интересующем наборе данных.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Широков, В. В., and М. А. Щиголева. "Методические рекомендации по практическому освоению программных интерфейсов пространств имен Операционных Систем." In III Международная научно-практическая конференция. Нижневартовский государственный университет, 2021. http://dx.doi.org/10.36906/ap-2020/58.

Full text
Abstract:
В работе рассматриваются рекомендации по изучению интерфейса программирования пространств имен Linux. Пространства имен — это механизм, позволяющий изолировать некоторый вид ресурса одного процесса от доступа другого процесса. Пространства имен являются компонентами создания контейнеров, обеспечивающих выполнение процессов в изолированном окружении. Целью контейнеризации является безопасное выполнение процессов. Данные рекомендации будут полезны при разработке практических занятий для подготовки бакалавров по направлению 09.03.02 «Информационные системы и технологии» и специалистов по специальности 090301.65 «Компьютерная безопасность».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Гуреев, С. М. "Successes and problems of using digital management tools in educational organization by the example of Moscow schools." In Современное социально-гуманитарное образование: векторы развития в год науки и технологий: материалы VI международной конференции (г. Москва, МПГУ, 22–23 апреля 2021 г.). Crossref, 2021. http://dx.doi.org/10.37492/etno.2021.51.44.024.

Full text
Abstract:
в работе анализируется практический опыт реализации цифровых инструментов, используемых в повседневной деятельности сотрудниками образовательных организаций г. Москвы. Инструменты оцениваются с точки зрения их эффективности в принятии управленческих решений, автоматизации рутинных операций, оценки качества функционирования образовательной организации. Рассматриваются компоненты данных инструментов, субъекты, имеющие к ним доступ. Определяются направления в системе внутришкольного управления, успешно подвергнутые цифровой трансформации, выявляются наиболее актуальные «точки роста» цифровизации внутришкольной системы управления качеством образования. the paper analyzes the experience of using digital tools that are used in daily activities by employees of educational organizations in the city of Moscow, the tools are assessed in terms of their effectiveness in making management decisions, automating routine operations, assessing the quality of the functioning of an educational organization. The components of these tools, the subjects who have access to them are considered. The directions in the in-school management system, which have been completely and successfully subjected to digital transformation, are determined, and the most relevant «points of growth»for the digitalization of the in-school management system are identified.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ильясов, Р. Х. "FLOWS IN THE DIGITAL ECONOMY: ANALYTICAL MODELING BY SPLINES." In «АКТУАЛЬНЫЕ ВОПРОСЫ СОВРЕМЕННОЙ НАУКИ: ТЕОРИЯ, ТЕХНОЛОГИЯ, МЕТОДОЛОГИЯ И ПРАКТИКА». Международная научно-практическая онлайн-конференция, приуроченная к 60-ти летию член-корреспондента Академии наук ЧР, доктора технических наук, профессора Сайд-Альви Юсуповича Муртазаева. Crossref, 2021. http://dx.doi.org/10.34708/gstou.conf..2021.47.87.048.

Full text
Abstract:
Эффективность анализа факторов и тенденций развития процессов в экономических системах зависит от качества аналитического моделирования, часто связанного с упрощением или искажением реальности. Искажения в моделях исследуемой динамики являются результатом сглаживания реальных колебаний развития процессов. Экономические системы представляются состоящими и статической и динамической частей - запасов и потока. Если запасы определяют состояния, то потоки - изменения в состояниях экономической системы. Моделирование потоков в цифровой экономике требует точных методов иханалитического описания, что должно сохранить в модели информацию даже о малых изменениях. Точность моделей должна повысить эффективность управления потоками в цифровой экономике в режиме реального времени. Сами потоки в цифровой экономике представляются непрерывными, что объясняется возможностью доступа к услугам и товарам в режиме стриминга. Ключевым условием эффективного управления потоками становится моделиро- вание их динамики функциями с нулевыми ошибками аппроксимации. Как показано в работе, точность аппроксимации, адаптивность и возможность учёта малых колебаний достигаются моделированием потоков сплайнами. The effectiveness of the analysis of factors and trends in the development of processes in economic systems depends on the quality of analytical modeling, often associated with the simplifi- cation or distortion of reality. Distortions in the models of the studied dynamics are the result of smoothing out real fluctuations in the development of processes. Economic systems are represented as consisting of both static and dynamic parts-stocks and flow. If stocks determine states, then flows are changes in the states of the economic system. Modeling flows in the digital economy requires precise methods of their analytical description, which should preserve information in the model, even about small changes. The accuracy of the models should improve the efficiency of flow management in the digital economy in real time. The flows themselves in the digital economy seem to be continuous, which is explained by the possibility of access to services and goods in the streaming mode. The key condition for effective flow control is the modeling of their dynamics by functions with zero approxi- mation errors. As shown in the paper, the accuracy of the approximation, adaptability and the possi- bility of taking into account small fluctuations are achieved by modeling flows with splines.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Шудуева, З. А., Л. К. Хаджиева, А. Р. Магомадова, and А. И. Бетербиева. "ANALYSIS OF METHODS OF TEACHING SYSTEMS AND THE PROCESS OF INFORMATIZATION OF EDUCATION." In Образование будущего: Материалы II Всероссийской научно-практической конференции с международным участием. Crossref, 2021. http://dx.doi.org/10.34708/gstou.conf.2021.54.44.001.

Full text
Abstract:
В данной статье рассматриваются основные теоретические вопросы, связанные с информатизацией образования. Для современного общества получение новых знаний, освоение новых технологий и методов играет большую значимость. Любой вид деятельности проходит определенные этапы, которые непосредственно связаны со сбором, анализом и передачей информации, выбором конкретных задач и нахождением решения этих задач. На сегодняшний день студенты и преподаватели и являются представителями информационной среды, в который постоянно поступает большой поток информации, однако, из-за ограниченных возможностей они не могут в полной мере воспользоваться этим потоком. Главная задача заключается в анализе современной системы образования и степени ее перехода на новые уровни, а также возможности доступа ко всем информационным источникам. This article discusses the main theoretical issues related to the informatization of education. For modern society, the acquisition of new knowledge, the development of new technologies and methods is of great importance. Any type of activity goes through certain stages that are directly related to the collection, analysis and transmission of information, the selection of specific tasks and finding solutions to these tasks. Today, students and teachers are representatives of the information environment, which constantly receives a large flow of information, however, due to limited opportunities, they cannot fully take advantage of this flow. The main task is to analyze the modern education system and the degree of its transition to new levels, as well as the possibility of access to all information sources.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Ковязина, Е. В. "ISSUES OF DIGITAL REPOSITORY INTEGRATION OF A SCIENTIFIC ORGANIZATION WITH EXTERNAL INFORMATION SERVICES." In XVII Российская конференция “Распределенные информационно-вычислительные ресурсы: Цифровые двойники и большие данные”. Crossref, 2019. http://dx.doi.org/10.25743/ict.2019.97.64.033.

Full text
Abstract:
Продвижение общества к цифровому инициировало кардинальные изменения в принципах и подходах к науке и образованию. Одним из важных аспектов продвижения по этому пути является открытый доступ к результатам научных исследований, который может быть реализован с помощью технологий и на программной платформе открытых архивов. Внедрение открытых архивов в библиотеке научнообразовательной организации требует решения множества возникающих проблем, таких как выбор и дополнение схем данных, пакетный обмен данными между системой автоматизации библиотеки и цифровым архивом, вопросы аутентификации и авторизации пользователей, лицензирование цифровых документов и коллекций и т.д. Некоторые из этих проблем относительно легко решают сетевые службы и сервисы, активно развивающиеся в процессе формирования инфраструктуры открытой науки в сети Интернет и являющиеся ее неотъемлемой частью. Подключение их к цифровому архиву, а также исследование возможностей и особенностей их функционирования является актуальной задачей. Рассмотрены некоторые полезные для библиотек службы и сервисы, интеграция с которыми может быть реализована средствами программной платформы DSpace 6.3, а также особенности их настройки и работы. The advancement of society to the digital future has initiated dramatic changes in the principles and approaches to science and education. One of the important aspects of moving along this path is open access to the results of scientific research, which can be implemented using technology and the open archives software platform. The introduction of open archives in the library of a scientific and educational organization requires solving many problems that arise, such as the selection and correction of data schemes, the batch exchange of data between the library automation system and the digital archive, issues of authentication and user authorization, licensing of digital documents and collections, and etc. Some of these problems are relatively easily solved by network services that are actively developing in the process of creating an infrastructure of open science on the Internet and being its integral part. Connecting its to a digital archive, as well as exploring the possibilities and features of their functioning, is an urgent task. Some services useful for libraries are considered, integration with which can be implemented using the DSpace 6.3 software platform, as well as the features of their configuration and operation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Технологія системи доступу"

1

Поліщук, Олександр Павлович, Сергій Олексійович Семеріков, and Ілля Олександрович Теплицький. Історія мобільного навчання. Видавничий відділ НМетАУ, 2008. http://dx.doi.org/10.31812/0564/892.

Full text
Abstract:
Мобільне навчання (М-Learning) – сучасний напрямок розвитку систем електронного та дистанційного навчання із застосуванням мобільних телефонів, смартфонів, КПК, електронних книжок. Технологія мобільного навчання передбачає наявність системи дистанційного навчання, яка включає в себе підсистему доступу до локального та віддаленого контенту. В порівнянні з традиційним мобільне навчання надає можливість моніторингу навчання в реальному часі та забезпечує високу насиченість контенту, що дозволяє розглядати його не лише як засіб навчання, а й як інструмент спільної роботи, спрямованої на підвищення якості навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Семеріков, Сергій Олексійович. Побудова системи дистанційного тестування знань засобами FTN-технологій. [б.в.], 2004. http://dx.doi.org/10.31812/0564/790.

Full text
Abstract:
Сучасні телекомунікаційні технології підтримки дистанційного навчання базуються, як правило, на протоколах мережі Internet, проте її комерціалізованість та поки що висока вартість доступу до неї вимагають пошуку альтернативних програмно-апаратних рішень реалізації системи дистанційного навчання. Так, існують системи електронної пошти, що базуються на основі некомерційної мережі FidoNet, заснованої 20 років тому Томом Дженнінгсом. Поштові процедури мережі Fidonet стандартизовані у вигляді FTN-протоколу, на базі якого можна побудувати будь-яку кількість FTN-мереж. Простота організації, мінімум технічних і програмних засобів, необхідних для створення і функціонування таких мереж, невисока вартість зробили їх дуже популярними в усьому світі. Враховуючи некомерційність систем, побудованих на принципах FTN-технологій, гнучкість структури та присутність в рамках такої мережі багатьох можливостей технологій, присутніх мережам, побудованим на принципам Internet, групою працівників криворізьких вузів була створена освітня мережа EduNet, що об’єднує викладачiв, студентiв та учнiв. Позитивною якiстю цiєї мережi є можливiсть одночасного поєднання робочих станцiй, що працюють пiд UNIX та Windows, iз застарiлою технiкою пiд управлiнням DOS.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Поліщук, Олександр Павлович, Ілля Олександрович Теплицький, and Сергій Олексійович Семеріков. Розробка систем мобільного доступу до Інтернет-аукціону Aukro у підготовці фахівців з інформаційних технологій. Мінрегіон України, September 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/965.

Full text
Abstract:
Aukro (Aukro.ua) найбільший і найпопулярніший Інтернет-аукціон в Україні, що існує з 2007 року і з самого свого заснування міцно утримує позиції лідера. Інтернет-аукціон побудований на відомій східноєвропейській платформі Allegro, перші сайти на якій з’явились у Чехії (http://aukro.cz), Польщі (http://allegro.pl). Найвідомішими у СНД сайтами, побудованими на цій платформі, є російський сайт «Молоток.ру» (http://molotok.ru), казахський (http://aukro.kz) та український Aukro російською (http://aukro.ua) та українською мовами (http://ua.aukro.ua). Так само, як і Інтернет-аукціон eBay, Aukro має відкритий програмний інтерфейс – API доступу до Web-сервісів, за допомогою якого можна розробляти програмне забезпечення, що підвищує зручність роботи як продавців, так і покупців Інтернет-аукціону: масове завантаження описів лотів, відстеження обраних лотів у реальному часі і т.п. Для всіх перелічених вище аукціонів спільним таким програмним забезпеченням є ALoader, що працює на персональних комп’ютерах. Ураховуючи суттєву зручність використання мобільних пристроїв для оперативних торгів, для польського, чеського, російського та казахського варіантів платформи Allegro були розроблені відповідні мобільні додатки для пристроїв під управлінням Google Android. Актуальність розробки визначається тим, що для Інтернет-аукціону Aukro відсутнє програмне забезпечення для мобільного доступу з все більш широко поширюваної платформи Google Android.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Соловйов, В. М. Індустрія 4.0 і проблеми освіти. ПП Щербатих, April 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1283.

Full text
Abstract:
В епоху інформаційного суспільства, розвитку концепції Індустрії 4.0, найбільш онкурентоспроможними виявляться вузи, здатні втілити ідеї створення smart-університету. Вони можуть скласти базу для реалізації в Україні концепцій smart-освіти, smart-економіки і smart-суспільства. Для переходу вузу до розряду smart-університетів необхідно: - зміна організаційної структури вузу з переходом до децентралізованих моделей системи управління і процесного управління; - використання в освітньому процесі інноваційних інформаційно-комунікаційних технологій, що дозволяють перейти від традиційної системи дистанційної освіти до гнучкої системи формування індивідуалізованих освітніх траєкторій з використанням освітнього контенту кращих світових і вітчизняних університетів, що знаходиться у відкритому доступі; - використання в управлінні науково-освітнім процесом і вузом в цілому сучасних керуючих і аналітичних інформаційних систем і відповідної інфраструктури, що забезпечують реалізацію ідей Індустрії 4.0 стосовно вищого навчального закладу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Корольський, Володимир Вікторович, and Сергій Олексійович Семеріков. Информационная система высшего учебного заведения (концептуальный аспект). КОЛО, 2001. http://dx.doi.org/10.31812/0564/767.

Full text
Abstract:
Информатизация высшего учебного заведения – продолжительный поэтапный процесс, требующий координации усилий всех его подразделений. Главной целью этого процесса является создание удобного и эффективного коммуникационного поля, направленного на улучшение администрирования учреждения, интеграцию информационных потоков различных его отделов, автоматизацию документооборота и т.п. Определяющим аспектом информатизации является тесная интеграция новых технологий обучения с традиционным вузовским преподаванием, расширение возможностей заочного обучения до дистанционного, выход в мировое информационное пространство. Динамика роста объемов, разнообразия и сложности мирового информационного пространства, стремительное развитие компьютерной техники, информационных ресурсов, телекоммуникационной инфраструктуры ставит в число приоритетных задачу организации их рационального применения. Признаком времени является не только управление доступом и использованием информации, но и, что становится более важным, организация интеллектуальной коллективной обработки информации, синтез новой информации, управление знаниями, создание единого информационного пространства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography