Academic literature on the topic 'Технологічні суміші'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Технологічні суміші.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Технологічні суміші"

1

ДВОРКІН, Л. Й., and О. М. БОРДЮЖЕНКО. "ТЕХНОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ВИСОКОМІЦНИХ ФІБРОБЕТОНІВ ІЗ СУПЕРПЛАСТИФІКАТОРАМИ РІЗНИХ ТИПІВ." Наука та будівництво 16, no. 2 (May 8, 2019): 10–17. http://dx.doi.org/10.33644/scienceandconstruction.v16i2.23.

Full text
Abstract:
Експериментально встановлено, що для сталефібробетонів, як і для звичайних бетонів, діє правило «сталості водопотреби», відповідно до якого при постійній рухомості бетонної суміші водопотреба залишається практично постійною при цементно-водних відношеннях, менших деякого критичного значення (Ц/В<Ц/Вкр). Зона критичного Ц/В для досліджуваних фібробетонів знаходиться в межах 2,2...2,3, а при введенні суперпластифікаторів зміщується до значень Ц/В = 2,6...2,7. Цей ефект можна пояснити суттєвим зменшенням нормальної густоти і, відповідно, водопотреби цементного тіста. Отримано експериментально-розрахункові залежності водопотреби фібробетонних сумішей, в т.ч. при використанні водоредукуючих добавок в широкому діапазоні рухомості бетонних сумішей. Для отриманих залежностей запропоновані відповідні поправки при Ц/В>Ц/Вкр. Вивчено зміну рухомості фібробетонних сумішей у випадках застосування звичайного важкого і дрібнозернистого бетонів. Досліджено діапазони зміни рухомості з урахуванням факторів, що характеризують їх склад, а також при введенні суперпластифікуючих добавок. Показано, що при оптимізації складу фібробетонних сумішей їх рухомість може залишатися практично стабільною протягом 1 години. Для забезпечення збережуваності фібробетонних сумішей і збільшення її тривалості, особливо при введенні суперпластифікаторів, ефективно застосовувати перемішування при її транспортуванні. Вивчено вплив рухомості бетонної суміші і тривалості її віброущільнення на коефіцієнт розшарування (однорідності). Показано, що для дрібнозернистого сталефібробетону при однаковій тривалості віброущільнення розшарування є меншим, ніж для звичайного важкого фібробетону. Збільшення вмісту цементу при однаковому В/Ц і вмісту фібри дозволяє підвищити коефіцієнт однорідності. в досліджуваному діапазоні тривалостей вібрації на 15...20%. Застосування дрібнозернистого сталефібробетону навіть при збільшеному вмісті фібри дозволяє істотно збільшити коефіцієнт однорідності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ощипок, І. М. "РОЗРОБЛЕННЯ ОПТИМАЛЬНОЇ РЕЦЕПТУРИ КАЛЬЯННОГО ТЮТЮНУ ДЛЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ ГОСТЕЙ ЗАКЛАДІВ РЕСТОРАННОГО БІЗНЕСУ." Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, no. 66 (April 15, 2022): 36–45. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2022-66-05.

Full text
Abstract:
В статті вивчені питання фізико-хімічного складу кальянного тютюну, які мають важливе значення для створення рецептур, визначення споживчих характеристик та адаптації сучасної технології виготовлення тютюну для кальяну стосовно сучасних реалій українського ринку. Визначений компонентний склад утворюваного аерозолю (нікотин, монооксид вуглецю), а також карбонільних сполук як умовно токсичних речовин газової фази. В результаті досліджень розроблені і рекомендовані оптимальні рецептури тютюну для кальяну з покращеними споживчими характеристиками. Розглянуто технологію приготування тютюну для кальяну з ароматизаторами. Показана можливість використання суміші гліцерину з пропіленгліколем в будь-якому співвідношенні з вмістом пропіленгліколю не більше 20 % через зниження щільності диму. Відображені результати органолептичної оцінки кальянної суміші, виготовленої за дослідними та промисловими зразками та аерозолю. Отримані дані свідчать про високу споживчу оцінку досліджуваних зразків кальянних сумішей Mandarin Orange та дослідний зразок кальянної суміші на основі тютюнової сировини американського типу Вірджинія, які отримали максимальну дегустаційну оцінку. Це пояснено пористою структурою листа та високим вмістом вуглеводів у вихідному тютюні. Доведена відсутність негативних ознак смаку на основі безтютюнових кальянних сумішей. Суміш для кальяну на основі мінеральної сировини (парові камені) з додаванням нікотину продукує аерозоль середньої щільності зі слабким ароматом. Запропоновані технологічні прийоми зниження вмісту нікотину в аерозолі, що утворює кальянна суміш, на основі моделювання її складу шляхом регулювання кількісного вмісту тютюнової сировини. Представлені результати досліджень щодо визначення нікотину та встановлення залежності його вмісту в аерозолі дослідних зразків тютюну для кальяну від кількісного вмісту тютюнової сировини різних сортотипів. Показана пряма залежність ступеня вмісту нікотину в аерозолі від його вмісту в тютюновій сировині кальянної суміші. У зразках із максимальним вмістом тютюнової сировини (30 %) значно збільшується вміст нікотину в аерозолі. Змодельований полікомпонентний склад тютюнових виробів допомагає вирішувати складне питання щодо зниження токсичності при конструюванні тютюнових виробів. Виявлена залежність впливу кількісного співвідношення тютюнової та рослинної сировини (чай, лікарські трави) на споживчі властивості кальянних сумішей. Встановлено, що заміна частини (не більше 20 %) тютюнової сировини на рослинні добавки дозволяє знизити токсичність аерозолю, зберігаючи стійкість споживчих властивостей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Блінова, Н. К., and В. І. Мохонько. "Особливості технології очистки поверхневих стічних вод з територій підприємств азотної промисловості." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 7(255) (December 17, 2019): 14–19. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2019-255-7-14-19.

Full text
Abstract:
На основі експериментальних досліджень визначені особливості процесу кінетики осадження завислих речовин реальних поверхневих стічних вод підприємств, що виробляють продукцію з використанням Нітрогену. На модельній суміші в статичних умовах досліджено біохімічну трансформацію сполук Нітрогену в стічних водах. Запропоновані технологічні підходи та оптимальні технологічні параметри для вилучення основних забруднюючих компонентів з поверхневих стічних вод територій підприємств азотної промисловості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Хоренжий, Наталя Василівна, and Алла Петрівна Лапінська. "Вирішення енерго-екологічних проблем круп’яного виробництва." Scientific Works 83, no. 1 (September 1, 2019): 32–38. http://dx.doi.org/10.15673/swonaft.v83i1.1414.

Full text
Abstract:
В статті показано переваги виробництва кормових сумішей із відходів круп’яних підприємств, наведено причини зменшення обсягів виробництва кормових сумішей, проблеми на зернопереробних підприємствах, що зумовлені відсутністю ефективної утилізації відходів. Запропоновано виробництво твердого біопалива із вторинних матеріальних ресурсів (мучок та лузги). Проаналізовано різні способи виробництва твердого органічного біопалива, показано, що існують і недоліки готової продукції – брикетів і пелет, отриманих без використання зв’язуючих речовин, одним з яких є проблема транспортування на великі відстані, в ході якого відбувається руйнування значної кількості пресованого біопалива за рахунок підвищення вологості і, як наслідок, зниження їх теплотворних властивостей. Паливні гранули (пелети), в основному, виробляються без додавання зв’язуючих речовин, в той час як для отримання брикетів з поліпшеними показниками якості використовуються різні добавки і зв’язуючі речовини. Теоретичними та експериментальними дослідженнями обгрунтовано компонентний склад паливних гранул, визначені фізичні властивості готової продукції. Запропоновано та обґрунтовано у якості ЗР використовувати крохмалевмісну сировину – мучку. На основі експериментальних досліджень доведено, що найбільш ефективним способом є приготування клейстеру з ячмінної мучки з вмістом сухих речовин 15 % з подальшим його введенням до складу біопалива у кількості 5 %. У статті запропоновано та обґрунтовано комплексну технологію переробки відходів круп’яного виробництва у пресовані продукти (кормові суміші та біопаливо), яка включає в себе наступні технологічні лінії: лінія підготовки мучки; лінія підготовки ЗР; лінія підготовки макрокомпонентів; лінія гранулювання; лінія брикетування. Отримані за цією технологією паливні пелети будуть мати щільність 1,13 т/м3, крихкість до 10 %. Наведена принципова технологічна схема одержання гранульованої кормової суміші та паливних пелет.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Дударєв, І. М., and І. В. Тараймович. "ОБҐРУНТУВАННЯ НОНМІКСИНГОВОГО СПОСОБУ ФОРМУВАННЯ СУМІШІ ІЗ СИПКИХ МАТЕРІАЛІВ." СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ МАШИНИ, no. 44 (June 7, 2020): 71–83. http://dx.doi.org/10.36910/agromash.vi44.295.

Full text
Abstract:
Змішування є основною технологічною операцією під час виробництва преміксів для тварин. У сумішах, з яких виготовляють премікси, важливо забезпечити рівномірний розподіл компонентів, оскільки від цього залежать ефективність використання преміксів та їх безпечність. Суміші преміксів містять окремі компоненти в мікродозах, відповідно співвідношення між компонентами суміші може становити 1:10 та більше. Забезпечити високу якість такої суміші шляхом змішування компонентів неможливо. Рівномірний розподіл компонентів за об’ємом такої суміші можуть забезпечити нонміксингові способи формування сумішей. У статті обґрунтовано спосіб нонміксингового отримання суміші, що передбачає її формування з елементарних об’ємів суміші, в яких забезпечено необхідне співвідношення між компонентами. Цей спосіб дозволяє формувати суміш із компонентів із різними фізико-механічними властивостями та геометричними параметрами. У результаті теоретичних досліджень отримана залежність, яка дозволяє обґрунтувати елементарний об’єм суміші для реалізації запропонованого способу формування суміші. У разі формування технічними засобами елементарних об’єм суміші такої величини, можна отримати суміш високої якості, оскільки розподіл компонентів у ній буде наближатися до ідеального. Крім того, отримані залежності, які дозволяють розрахувати масу мікродоз компонентів для формування елементарного об’єму суміші та, відповідно, обґрунтувати режим роботи дозаторів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кровяков, С. О., and А. В. Мішутін. "РЕЦЕПТУРНО-ТЕХНОЛОГІЧНІ МЕТОДИ ПІДВИЩЕННЯ ДОВГОВІЧНОСТІ БЕТОНІВ НА ЛЕГКИХ ЗАПОВНЮВАЧАХ ДЛЯ ТОНКОСТІННИХ ГІДРОТЕХНІЧНИХ І ТРАНСПОРТНИХ СПОРУД." Ресурсоекономні матеріали, конструкції, будівлі та споруди, no. 36 (November 24, 2018): 55–63. http://dx.doi.org/10.31713/budres.v0i36.249.

Full text
Abstract:
Запропоновано два технологічних прийоми підвищення довговічності бетонів на легких заповнювачах для тонкостінних гідротехнічних і транспортних споруд: гідрофобізації гравію та його обробки цементною суспензією в початковій стадії приготування суміші. Ці прийоми мають виконуватися в комплексі з застосуванням модифікаторів для бетону: пластифікатору, кольматуючої добавки, мікрокремнезему.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Бондаренко, В. Л., Є. В. Медушевський, and Ю. М. Симоненко. "Розділення неоногелієвої суміші в комбінованій установці." Refrigeration Engineering and Technology 57, no. 2 (June 30, 2021): 68–73. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v57i2.2024.

Full text
Abstract:
Розглянуто технологічну послідовність переробки неоногелієвої суміші, що включає утилізацію віддувочної фракції на основі гелію. Україна позбавлена газових родовищ, які містять гелій в концентраціях, достатніх для промислового виробництва. Тому переробка гелієвих побічних сумішей для вітчизняної промисловості є вкрай актуальною. Розділення Ne-He-сумішей зазвичай проводять шляхом низькотемпературної адсорбції. Окрім чистого гелію в адсорберах утворюються концентровані суміші неону, які можуть бути сировиною в кріогенному виробництві неону. Такий крок дозволяє створити фактично безвідходний ресурсозберігаючий процес отримання легких рідкісних газів. Реалізація згаданого технічного рішення пов’язана з рядом технологічних обмежень. Зокрема, переробка зворотного потоку неону (після вилучення з віддувки основної частки гелію) можлива у разі достатньої концентрації Ne. В ідеалі, вміст неону в такому потоці має бути не нижчим, ніж у початковій сирій суміші перед ректифікаційним блоком. Для підтримання оптимальної концентрації неону у зворотному потоці запропоновано проводити утилізацію віддувки в два етапи. На першій стадії суміш розділяється у мембранному модулі і з неї формується перший потік неонового концентрату. За рахунок часткового вилучення неону залишкова суміш збагачується гелієм і її переробка методом кріогенної адсорбції спрощується. Запропонована схема поділу побічного гелієвого концентрату дозволяє автоматично підтримувати задану концентрацію за рахунок балансу потоків на виході з мембранного модуля. Попередній поділ суміші в мембрані сприяє економії холодоагенту (рідкого азоту) за рахунок зниження навантаження на адсорбційний блок отримання гелію. Комбінована система розділення суміші легких рідкісних газів дозволяє отримувати гелій з концентрацією 99,999…99,9999%
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

ПУШКАРЕВА, К. К., and К. О. КАВЕРИН. "ВПЛИВ ОРГАНО-КРЕМНЕЗЕМИСТОЇ ДОБАВКИ НА РЕОЛОГІЧНІ ТА ТЕХНОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ КЕРАМЗИТОБЕТОННИХ СУМІШЕЙ." Наука та будівництво, no. 1(15) (September 24, 2019): 67–72. http://dx.doi.org/10.33644/scienceandconstruction.v0i1(15).102.

Full text
Abstract:
Проблема зниження маси будівель для високоповерхового будівництва продовжує залишатися актуальною, особливо в сучасних умовах, оскільки широкого розповсюдження в будівництві набули каркасно-монолітні конструкції, що через підвищену масу не дозволяють у повній мірі реалізувати всі переваги каркасномонолітної технології. Практичним способом вирішення цієї проблеми є розроблення і використання високоміцних легких бетонів, особливо керамзитобетонів. У статті наведено результати дослідження фізико-механічних і реологічних властивостей високоміцного легкого керамзитобетону на основі портландцементу, модифікованого комплексними органо-кремнеземистими добавками. Встановлено, що використання зазначених добавок сприяє не тільки підвищенню міцності бетону, але й збільшенню рухливості при однаковій водопотребі, дозволяє подовжити тривалість збереження життєздатності, зменшити водовідділення і розшарування, а також підвищити ступінь однорідності бетонної суміші. Ці властивості матеріалу досліджували з метою його використання у монолітному будівництві.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

ПУШКАРЕВА, К. К., and К. О. КАВЕРИН. "ВПЛИВ ОРГАНО-КРЕМНЕЗЕМИСТОЇ ДОБАВКИ НА РЕОЛОГІЧНІ ТА ТЕХНОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ КЕРАМЗИТОБЕТОННИХ СУМІШЕЙ." Наука та будівництво, no. 1(15) (April 7, 2019): 67–72. http://dx.doi.org/10.33644/scienceandconstruction.v0i1(15).11.

Full text
Abstract:
Проблема зниження маси будівель для високоповерхового будівництва продовжує залишатися актуальною, особливо в сучасних умовах, оскільки широкого розповсюдження в будівництві набули каркасно-монолітні конструкції, що через підвищену масу не дозволяють у повній мірі реалізувати всі переваги каркасномонолітної технології. Практичним способом вирішення цієї проблеми є розроблення і використання високоміцних легких бетонів, особливо керамзитобетонів. У статті наведено результати дослідження фізико-механічних і реологічних властивостей високоміцного легкого керамзитобетону на основі портландцементу, модифікованого комплексними органо-кремнеземистими добавками. Встановлено, що використання зазначених добавок сприяє не тільки підвищенню міцності бетону, але й збільшенню рухливості при однаковій водопотребі, дозволяє подовжити тривалість збереження життєздатності, зменшити водовідділення і розшарування, а також підвищити ступінь однорідності бетонної суміші. Ці властивості матеріалу досліджували з метою його використання у монолітному будівництві.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Kovalenko, Victor, Victor Artemchuk, Sergii Levchenko, and Sergii Bashliy. "ЕКОНОМІЧНІ ТА ТЕХНОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ВИКОРИСТАННЯ БІОГАЗОВИХ СУМІШЕЙ В УМОВАХ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ." Scientific Journal "Metallurgy", no. 1 (February 17, 2021): 84–90. http://dx.doi.org/10.26661/2071-3789-2020-1-12.

Full text
Abstract:
Подано результати розрахунків економічної доцільності використання біогазовихтехнологій у промислових пічних установках. Для оцінки економічної ефективності викори-стання біогазу в умовах діючих промислових підприємств металургійної галузі України іЗапорізької області розраховано базові економічні показники переведення типового пічно-го обладнання на біогазові суміші з різних похідних джерел. Встановлено, що використо-вувати низькокалорійне паливо в енергетичному обладнанні, з урахуванням його якіснихпоказників, доцільно як окремо, так і в комбінації з традиційними джерелами енергії. Зроб-лено висновок, що до найбільш придатного в ливарному цеху ПАТ «Металургійний комбі-нат «Запоріжсталь» для підвищити за рахунок використання біогазових технологій, є печівідпалу лиття безперервної дії та конвеєрні рециркуляційні сушила форм виливниць. На-ведено розрахунок економічної ефективності переведення пічного обладнання ливарногоцеху ПАТ «Запоріжсталь» на використання низькокалорійного біогазового палива.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Технологічні суміші"

1

Присяжна, Лариса Василівна, Олена Юріївна Федоренко, and Аліна Юріївна Гопта. "Шляхи інтенсифікації процесів спікання та фазоутворення при виробництві клінкерної цегли з некондиційних глин." Thesis, Львівський національний університет ім. Івана Франка, 2013. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46543.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Резанова, В. Г., В. К. Красновид, and С. В. Можнякова. "Автоматизоване планування експерименту щодо впливу технологічних параметрів на формування мікроволокон." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2021. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/19349.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Бондаренко, М. М. "Обґрунтування доцільності використання суміші шротів зародків пшениці і вівса у технології виробництва житньо-пшеничного хліба." Thesis, Чернігів, 2019. http://ir.stu.cn.ua/123456789/19591.

Full text
Abstract:
Бондаренко, М. М. Обґрунтування доцільності використання суміші шротів зародків пшениці і вівса у технології виробництва житньо-пшеничного хліба : магістерська робота : 181 – Харчові технології / М. М. Бондаренко ; керівник роботи Хребтань О. Б. ; Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра харчових технологій. – Чернігів, 2019. – 79 с.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є дослідження впливу суміші шротів зародків пшениці та вівса на процеси тістоутворення, харчову цінність та показники якості житньо-пшеничного хліба. Для вирішення цієї мети були поставлені такі задачі: - теоретично обґрунтувати перспективність використання шротів зародків пшениці та вівса та їх сумішей у виробництві житньо-пшеничних сортів хліба; - дослідити функціонально-технологічні властивості суміші шротів; - встановити оптимальне співвідношення шротів зародків пшениці та вівса в суміші, що буде використовуватись для збагачення хліба; - дослідити вплив обраної суміші на процеси, що протікають в житньо-пшеничному тісті при її додаванні; - дослідити вплив суміші шротів на показники якості хліба та визначити оптимальне дозування; - розрахувати рецептуру житньо-пшеничного хліба з оптимальним дозуванням обраної суміші шротів; - визначити харчову цінність збагаченого хліба та провести порівняння її з аналогічним показником хліба без добавок; - розробити технологію виробництва хлібобулочних виробів з використанням запропонованих сумішей; Об’єкт дослідження: технологія хліба із житнього борошна та суміші його з пшеничним. Предмет дослідження: функціонально-технологічні властивості дослідних сумішей; вплив сумішей шротів зародків пшениці та вівса на процеси, що протікають в тісті та показники якості і харчової цінності житньо-пшеничного хліба. Методи дослідження: стандартні та спеціальні органолептичні, хімічні, аналітичні, фізичні, фізико-хімічні, мікробіологічні методи визначення якості вихідної сировини, напівфабрикатів та готових виробів і обробки результатів досліджень. Наукова новизна одержаних результатів: Обґрунтовано доцільність використання суміші шротів зародків пшениці та вівса у технології житньо-пшеничного хліба, що виготовляється за прискореним способом. Виявлено, що оптимальною є суміш до складу якої входить 60% шроту зародків вівса та 40% шроту зародків пшениці. Встановлено закономірності формування структури тіста у присутності запропонованої суміші та її вплив на показники якості готових виробів. Практичне значення одержаних результатів: для отримання житньо-пшеничного хліба підвищеної харчової цінності обґрунтовано доцільність використання суміші ШЗП та ШЗВ; розрахована рецептура житньо-пшеничного хліба за їх використання; спроектовано апаратурно-технологічну схему житньо-пшеничного хліба підвищеної харчової цінності що виготовляється прискореним способом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шерстньов, Владислав Володимирович. "Автоматизована система керування технологічним процесом виробництва водню." Магістерська робота, Київський національний університет технологій та дизайну, 2021. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/19249.

Full text
Abstract:
Дипломна магістерська робота присвячена удосконаленню циклічного процесу адсорбційного поділу газової суміші з отриманням водню, аналізу математичної моделі технологічного процесу виробництва водню та обґрунтуванню, розробці і дослідженню автоматизованої системи керування технологічним процесом виробництва водню. Досліджені моделі, методи і алгоритми автоматизованого керування, що забезпечують отримання водню методом адсорбційного поділу газових сумішей з циклічно мінливим тиском при виконанні заданих технологічних обмежень. В дослідженнях використовувались методи системного аналізу, математичного моделювання, оптимізації, теорії керування, теорії процесів і апаратів хімічної технології. За результатами досліджень розроблена структура автоматизованої системи керування технологічним процесом виробництва водню, проведено дослідження закономірностей динаміки адсорбційних процесів з циклічною зміною тиску при дії різних збурень та запропоновано застосування адаптивної системи керування циклічним процесом адсорбційного поділу газової суміші з отриманням водню.
Дипломная магистерская работа посвящена усовершенствованию циклического процесса адсорбционного разделения газовой смеси с получением водорода, анализу математической модели технологического процесса производства водорода и обоснованию, разработке и исследованию автоматизированной системы управления технологическим процессом производства водорода. Исследованы модели, методы и алгоритмы автоматизированного управления, обеспечивающие получение водорода методом адсорбционного разделения газовых смесей с циклически изменяющимся давлением при выполнении заданных технологических ограничений. В исследованиях использовались методы системного анализа, математического моделирования, оптимизации, теории управления, теории процессов и аппаратов химической технологии. По результатам исследований разработана структура автоматизированной системы управления технологическим процессом производства водорода, проведено исследование закономерностей динамики адсорбционных процессов с циклическим изменением давления при воздействии различных возмущений и предложено применение адаптивной системы управления циклическим процессом адсорбционного разделения газовой смеси с получением водорода.
Thesis is devoted to improving the cyclic proccss of adsorption separation of a gas mixture with hydrogen production, analysis of the mathematical model of the technological proccss of hydrogen production and substantiation, development and research of an automated control system for the technological proccss of hydrogen production. Models, methods and algorithms of automated control, which provide hydrogen production by the method of adsorption separation of gas mixtures with cyclically variable pressure at performance of the set technological restrictions, are investigated. The research used methods of systems analysis, mathematical modeling, optimization, control theory, proccss theory and chemical technology. According to the research results, the structure of the automated control system of the hydrogen production proccss was studied, the regularities of the dynamics of adsorption processes with cyclic pressure change under different perturbations were studied and the application of the adaptive control system of the cyclic proccss of adsorption separation of gas mixture with hydrogen production was proposed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Маценко, І. М. "Розрахункове та експериментальне дослідження технологічних параметрів ежекторно-очисної установки з метою підвищення її ефективності." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/82290.

Full text
Abstract:
У даній роботі проводилося дослідження ежекторно-очисної установки з метою виявлення можливих шляхів по підвищенню ефективності оброблення деталей. В якості ежектора використовується піскоструменеве сопло, від ефективності якого залежить ефективність всієї піскоструменевої установки. У робочому соплі змішуються два потоки: абразивного матеріалу та повітря. Течія абразивної суміші, що проходить через сопло, в даній роботі досліджувалася чисельно та експериментально.
В данной работе проводилось исследование эжекторно-очистной установки с целью выявления возможных путей по повышению эффективности обработки деталей. В качестве эжектора используется пескоструйная сопло, от эффективности которого зависит эффективность всей пескоструйной установки. В рабочем сопле смешивается два потока: абразивного материала и воздуха. Течение абразивной смеси, проходящей через сопло, в данной работе исследовалось численно и экспериментально.
In this work, an ejector-cleaning plant was carried out in order to identify possible ways to improve the efficiency of machining parts. A sandblasting nozzle is used as an ejector, the efficiency of which determines the efficiency of the entire sandblasting unit. Two streams are mixed in the working nozzle: abrasive material and air. The flow of the abrasive mixture passing through the nozzle in this work was studied numerically and experimentally.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кустурова, О. В. "Розробка гуматно-біополімерного бурового розчину з низьким вмістом твердої фази для буріння свердловин в умовах родовищ Дніпровсько-Донецької западини." Thesis, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, 2007. http://elar.nung.edu.ua/handle/123456789/4191.

Full text
Abstract:
Дисертація присвячена підвищенню ефективності буріння свердловин в умовах ДДз за рахунок розробки та впровадження нових рецептур ГББР на основі синергетичних сумішей компонентів. На підставі теоретичного аналізу результатів пошукових експериментальних досліджень обґрунтовано гуматно-біополімерну синергетичну композицію як основу бурових розчинів без вмісту твердої фази. Розроблено базову рецептуру, досліджено технологічні властивості, вивчено вплив температури, лужності середовища та концентрації солей на властивості ГББР. На основі базової рецептури розроблено і досліджено мінералізований, вапняний та силікатний типи безглинистих ГББР. Вивчено вплив хімічних реагентів вітчизняного виробництва у композиції із зарубіжними реагентами на технологічні властивості ГББР. Досліджено вплив бактерицидних добавок на ферментативну стійкість мінералізованого і вапняного ГББР і визначено ефективність їх застосування. Промислові впровадження рецептур безглинистих ГББР підтвердили їх ефективність при бурінні свердловин на родовищах ДДз.
Диссертация посвящена повышению эффективности бурения скважин в условиях Днепровско-Донецкой впадины (ДДв) за счет разработки и внедрения новых рецептур гуматно-биопблимерного бурового раствора (ГББР). На основе анализа горно-геологических условий и опыта бурения скважин на месторождениях ДДв сформулированы направления совершенствования рецептур буровых растворов: повышение ингибирующих свойств для обеспечения устойчивости стенок скважины; снижение содержания твердой (глинистой) фазы; повышение термо- и солестойкости; снижение затрат на химическую обработку. В качестве объекта исследования выбрана система биополимерного бурового раствора с низким содержанием твердой фазы. Изучен механизм образования синергетической композиции на основе гуматов, линейных и разветвленных полимеров, который подтвержден лабораторными исследованиями технологических свойств композиции и методом инфракрасной спектроскопии. Установлено совместное растворение биополимера, полимера с линейной структурой и гуматов образуют комплекс, который обеспечивает: повышение устойчивости биополимеров к термо- и механодеструкции, а также влиянию щелочной среды (pH больше 12); повышение устойчивости гуматов и системы в целом к высоким концентрациям солей щелочных и щелочноземельных металлов. На основе синергетической композиции химических реагентов разработаны базовые рецептуры буровых растворов с низким содержанием твердой фазы для различных горно-геологических условий бурения скважин: пресный ГББР, который обеспечивает необходимые технологические свойства для бурения скважин в условиях ДДв, термо- и солестойкосгь, стойкость к механодеструкции, высоким концентрациям солей щелочных и щелочноземельных металлов; минерализованный ГББР для бурения в условиях солевой агрессии; ингибированный известковый и силикатный ГББР для бурения в терригенных отложениях. С помощью методик обкатки кернового материала в автоклавах и “Hot Roll” изучено ингибирующую способность хлористого калия, силиката натрия и гидрооксида кальция. Показано, что силикат натрия и гидрооксид кальция обладают наибольшими ингибирующими свойствами среди неорганических ингибиторов. Это объясняется образованием тонкого защитного слоя на поверхности глинистых частиц и на стенках скважины. Степень диспергирования глин в среде известкового бурового раствора оказалась значительно ниже, чем в среде силикатного бурового раствора. Исследованы реологические свойства предложенных рецептур буровых растворов при температурах 20 - 80 °С. Показано, что ГББР в большинстве случаев наиболее адекватно описываются реологической моделью Гершеля - Балкли. Изучено термостойкость разработанных рецептур буровых растворов по изменению структурно-реологических и фильтрационных свойств от температуры. Исследовано на приборе УИПК-1М влияние фильтратов разработанных буровых растворов на проницаемость искусственных модельных кернов и ее восстановление. Изучено возможность использования отечественных химических реагентов -понизителей фильтрации, смазочных добавок, ингибиторов и бактерицидов, что даст возможность значительно снизить стоимость 1 м3 ГББР по сравнению с зарубежными аналогами при сохранении высоких и стабильных во времени технологических свойств. Разработаны нормативные документы - стандарты предприятий Украины, регламентирующие компонентный состав и технологию применения ГББР. Промысловые испытания и внедрение рецептур безглинистых ГББР на скважинах 26, 28, 59, 66 Кобзевского, 57 Схиднополтавского, 502 Крестищенского, 100 Рымаривского, 210 и 214 Ефремовского газоконденсатных месторождений подтвердили их высокую экономическую и технологическую эффективность.
The dissertation is devoted to questions of increase of well drilling efficiency chinks in difficult geological conditions of the Dniper-Donetsk Depression due to development and introduction of new compoundings humate-biopolimer drilling fluids which are based on synergetics mixes of components. The humate-polymeric synergetics compositions are formulated on the basis of the theoretical analysis of results search experimental researches. For construction of base models of systems humate-biopolimer drilling fluids methods of planning experiments and the statistical analysis of their results are used. The inhibition properties, and degrees of salt resistance and thermostability of the drilling fluids are determined by the standard techniques. The mineralizeed, lime-based and silicate clay free humate-biopolimer drilling fluids are developed and investigated on the basis of the base composition. Industrial tests and introduction of new clay free humate-biopolimer drilling fluids are carried out with high economic and technological effects.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Костик, Катерина Олександрівна. "Наукові основи технологій поверхневого зміцнення деталей машин порошковими сумішами керованого складу." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/42415.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.02.08 – технологія машинобудування (13 – механічна інженерія). – Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Харків, 2019. У дисертаційній роботі проведено комплекс досліджень, спрямованих на вирішення важливої науково-технічної проблеми в області технології машинобудування: розробка інноваційних та короткотривалих технологій поверхневого зміцнення деталей машин порошковими сумішами керованого складу для забезпечення експлуатаційних властивостей виробів на високому рівні при значному зниженні затрат на їх виготовлення. Розроблено загальний методологічний підхід керування технологічними процесами поверхневого зміцнення деталей порошковими сумішами керованого складу при насиченні поверхневих шарів азотом, вуглецем і бором на основі використання інноваційних технологій і системного аналізу при мінімальних витратах, що дозволило підвищити експлуатаційні властивості виробів при значному скороченні тривалості ХТО. Розроблено комплексні ХТО, які значно знижують крихкість борованих шарів за рахунок більш плавного зниження твердості від поверхні до серцевини виробів зі сталей для підвищення експлуатаційних властивостей виробів та терміну служби деталей машин та інструменту. Удосконалено технологію борування з паст титанових сплавів за рахунок використання нанодисперсного насичувального середовища, що дозволило скоротити процес борування у 2-3 рази та скоротити технологічний процес виготовлення деталей за рахунок поєднання двох операцій: борування і гартування титанового сплаву. Інтенсифіковано процеси ХТО методами нагрівання струмами високої частоти та за рахунок попередньої лазерної обробки деталей, що дозволило отримати високі експлуатаційні властивості поверхневих шарів при значному скороченні тривалості обробок.
The thesis for the scientific degree of doctor of technical sciences, specialty 05.02.08 – technology of mechanical engineering (13 – mechanical engineering). – National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", Kharkiv, 2019. In the thesis a set of studies was aimed at solving an important scientific and technical problem in the field of engineering technology: the development of innovative and short-term technologies of machine parts surface hardening with controlled composition powder mixtures to ensure the performance properties of products at a high level with a significant reduction in the cost of their production. Mathematical models and nomograms of existing technologies of steels surface hardening were created to determine the specific conditions of ChTT (temperature and duration) based on a given depth of the diffusion layer or the surface hardness of steels, which significantly affects the efficiency of the strengthening processes. The general methodological approach of management of technological processes of details surface hardening by powder mixes of the controlled structure at saturation of surface layers with nitrogen, carbon and boron on the basis of use of innovative technologies and the system analysis at the minimum expenses was developed that allowed to increase operational properties of products at considerable reduction of ChTT duration. ChTT was designed the complex, which significantly reduces the fragility of boriding layers due to a more gradual decrease in hardness from surface to core products from steels to improve the operational properties of the goods and service life of machine parts and tools. It was created a mathematical model of the temperature distribution in the depth of the diffusion layer to determine the nature of the dependencies and obtain data on the temperature distribution in the depth of the product under different processing conditions. It was improved boriding pastes technology of titanium alloys through the use of nanodispersed environment, thereby reducing the boriding process 2-3 times and to shorten the manufacturing process of components by combining two operations: boriding and titanium alloy hardening. The solutions of boundary value diffusion problems by the boundary element method were proposed, which allowed to create a mathematical model of the distribution of boron concentration over the thickness of the hardened titanium alloy. The processes of heating by high-frequency currents and due to the preliminary laser treatment of parts were intensified, which allowed to obtain high performance properties of the surface layers with a significant reduction in the duration of treatments. A comparative analysis of the influence of existing and developed hardening treatments on the change in the depth of the layer, the surface hardness and wear resistance of the surface layer of steel 38Ch2MoAl was done. It was established that the developed complex hardening treatment based on the process of diffusion saturation with boron can provide wear resistance of the surface layers at a high level with abrasive wear.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Дегерменджі, Анастасія Всеволодівна. "Ливарний комплекс АТ ”Полтавський турбомеханічний завод” з розробкою технології лиття." Master's thesis, Київ, 2018. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/26676.

Full text
Abstract:
Об’єкт проектування – чавуноливарний цех з розробленням технологічних процесів виготовлення виливків різної маси литтям у разові піщано-глинясті форми. Метою проекту є визначення технологічних параметрів та складання опису виробництва виливка; розроблення і обґрунтування етапів приготування рідкого сплаву; технологічне планування і проектування ливарного цеху. Розроблений технологічний процес виготовлення виливка може бути рекомендований як типовий при виробництві чавуних виливків середньої складності в умовах дрібносерійного і великосерійного виробництва. Попередніми розрахунками економічних показників прийнятих проектних рішень установлено економічну доцільність використання запропонованих процесів. Розроблено організаційну схему роботи ливарного цеху та заходи, спрямовані на усунення небезпечних та шкідливих чинників.
The design object is an iron foundry with the development of technological processes for the production of castings of various masses by casting into one-off sand-clay forms. The aim of the project is to determine the technological parameters and compile a description of the production of the casting; development and justification of the stage of preparation of the liquid alloy; technological planning and design of a foundry. The technological process of casting manufacturing has been developed can be recommended as typical for the production of iron castings of medium complexity in small-scale and large-scale production. Preliminary calculations of the economic indicators of the adopted design decisions established the economic feasibility of using the proposed processes. An organizational chart of the foundry’s work and measures aimed at eliminating dangerous and harmful factors have been developed.
Объект проектирования - чугунолитейный цех с разработкой технологических процессов изготовления отливок различной массы литьем в разовые песчано-глинистые формы. Целью проекта является определение технологических параметров и составления описания производства отливки; разработка и обоснование этапе приготовлении жидкого сплава; технологическое планирование и проектирование литейного цеха. Разработан технологический процесс изготовления отливки может быть рекомендован как типичный при производстве чугунных отливок средней сложности в условиях мелкосерийного и крупносерийного производства. Предварительным расчетам экономических показателей принятых проектных решений установлено экономическую целесообразность использования предложенных процессов. Разработана организационная схема работы литейного цеха и меры, направленные на устранение опасных и вредных факторов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Олайейе, Котан Джошуа. "Підвищення ефективності технології улаштування монолітної бетонної підлоги із застосування методу вакуумування." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/2114.

Full text
Abstract:
Олайейе Котан Джошуа Підвищення ефективності технології улаштування монолітної бетонної підлоги із застосування методу вакуумування : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 192 "Будівництво та цивільна інженерія" / наук. керівник І. Д. Павлов. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 130 с.
UA : Кваліфікаційна випускна робота для здобуття ступеня вищої освіти магістра за спеціальністю 192 – Будівництво та цивільна інженерія, науковий керівник І.Д. Павлов Інженерний інститут, Запорізький національний університет. Факультет будівництва і цивільної інженерії, кафедра промислового та цивільного будівництва, 2020. Проведено аналіз конструктивно-технологічних рішень та розглянути варіанти методів улаштування монолітної бетонної підлоги. Визначена суть та основні параметри застосування методу вакуумування бетонної суміші. Запроектувати та розраховані архітектурно-конструктивні та організаційно-технологічні рішення будівництва. Визначена ефективність зведення за рахунок втілення методу вакуумування для улаштування монолітної бетонної підлоги. Побудована та розрахована сітьова модель. За рахунок скорочення довжини критичного шляху за рахунку раціонального використання ресурсів при будівництві об’єкту виконана оптимізація сітьової моделі. Визначена вартість будівництва та розраховані техніко-економічні показники будівництва.
EN : Qualification final work for a master’s degree in the specialty 192 - Construction and civil engineering, scientific advisor I.D. Pavlov Institute of Engineering, Zaporizhzhya National University Faculty of Civil Engineering and Civil Engineering, Department of Industrial and Civil Engineering, 2020. The analysis of constructive and technological solutions is carried out and options for methods for constructing a monolithic concrete floor are considered. The essence and main parameters of the application of the method of evacuation of concrete mixture are determined. Architectural-structural and organizational-technological solutions of construction were designed and calculated. The effectiveness of the construction due to the implementation of the evacuation method for the installation of a monolithic concrete floor is determined. A network model has been built and calculated. By reducing the length of the critical path when calculating the rational use of resources during the construction of the object, the network model was optimized. The cost is determined and the technical and economic indicators of construction are calculated.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Лотфі, Муад. "Обґрунтування технології зведення монолітного каркасу з використанням бетону підвищеної рухливості." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/2093.

Full text
Abstract:
Лотфі Муад Обґрунтування технології зведення монолітного каркасу з використанням бетону підвищеної рухливості : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 192 "Будівництво та цивільна інженерія" / наук. керівник А. В. Радкевич. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 118 с.
UA : Кваліфікаційна випускна робота для здобуття ступеня вищої освіти о магістра за спеціальністю 192 – Будівництво та цивільна інженерія, науковий керівник А.В. Радкевич Інженерний інститут, Запорізький національний університет. Факультет будівництва та цивільної інженерії, кафедра промислового та цивільного будівництва, 2020. Розглянуті основні тенденції вдосконалення технології виробництва бетонів. Визначені чинники забезпечення поліфункціональних властивостей бетону, основні методи, способи поліпшення літієвих бетонів за допомогою добавок та залежності властивостей бетонів від складу його суміші підвищеної рухливості. Запроектовані і розраховані архітектурно-планувальні та організаційно-технологічні рішення проекту. Розраховано відповідно до законодавства України і затверджених стандартів, пакет інвесторської документації та розглянути основні засади з охорони праці та охорони навколишнього середовища об’єкту. Обґрунтована технологія зведення монолітного каркасу з використанням бетону підвищеної рухливості та визначити основні техніко-економічні показники.
EN : Qualification final work for a master’s degree in the specialty 192 - Construction and civil engineering, scientific advisor A.V. Radkevych Institute of Engineering, Zaporizhzhya National University Faculty of Civil Engineering and Civil Engineering, Department of Industrial and Civil Engineering, 2020. The main trends in improving the technology of concrete production are considered. The factors providing the multifunctional properties of concrete, the basic methods, methods for improving cast concrete using additives and the dependence of the properties of concrete on the composition of its mixture of increased mobility are determined. Architectural-planning and organizational-technological solutions of the project were designed and calculated. Designed in accordance with the laws of Ukraine and approved standards, a package of documentation and reviewed the basic principles for labor protection and environmental protection of the facility. The technology of erecting a monolithic frame using concrete with increased mobility is justified and the main technical and economic indicators are determined.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Технологічні суміші"

1

Новікова, Наталя, and Марія Шинкарук. "УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ПРИГОТУВАННЯ ВАФЕЛЬНИХ ТРУБОЧОК З ФРУКТОВОЮ НАЧИНКОЮ ЗА РАХУНОК ВИКОРИСТАННЯ БЕЗГЛЮТЕНОВОЇ СИРОВИНИ." In Галузеві дослідження XXI століття: аграрні науки, зоологія та ветеринарія, виробництво та технології (1st ed.). European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/hdsanzvvt.ed-1.01.

Full text
Abstract:
Кондитерські вироби - це солодка продукція, що містить значну частину цукру або цукрозамінників. Вони мають високу енергетичну цінність та легко засвоюються організмом людини. Розглянуто існуючого асортименту кондитерських виробів та розвинуті підприємства в Україні. Виявлено проблему, що необхідно реформувати економіку України впровадженням змін її структури внесенням інновацій у кожній окремій галузі, в тому числі кондитерській, розширювати асортименту виробів для хворих на целіакію. Вивчаючи вже наявні методи та методики розробки нових рецептур у галузі із виробництва борошняних кондитерських виробів, які мають позитивні кінцеві результати, можна відмітити, що є досить доцільним у класичній рецептурі провести заміну пшеничного борошна на такі види борошна, білок яких не містить глютеніну, до них можна віднести: гречане, кукурудзяне, рисове, нутове, амарантове, льняне, мигдальне, борошно сорго, топіоки тощо. Розроблено нову рецептуру приготування вафельних трубочок з фруктовою начинкою із використанням безглютенової сировини. Досліджено органолептичні показники та структурно-механічні властивості вафельного тіста, харчова цінність фруктової начинки з додавання фруктози замість цукру. Узагальнена технологічна схема. Порівняно хімічний склад контрольного зразку з дослідним. Розроблена модель якості напівфабрикатів. Зроблені висновки, що створення нових видів продукції та продовження досліджень із використанням нетрадиційних видів борошна та борошняних сумішей у технологіях приготування борошняних кондитерських виробів, а саме вафельних трубочок з фруктовою начинкою, є актуальним та сприятливим для отримання оптимістичних результатів досліджень, що надасть можливість створювати продукт високої якості з підвищеною харчовою цінністю та зниженою енергетичною цінністю, що є перспективним шляхом у впровадженні продуктів функціонального призначення у повсякденний раціон харчування населення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography