Academic literature on the topic 'Технологічне забезпечення точності'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Технологічне забезпечення точності.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Технологічне забезпечення точності"

1

Прібилєв, Ю. Б., С. В. Герасимов, and М. В. Борисенко. "Графоаналітичний метод компромісного розподілу витрат на забезпечення запасу точності та надійності елементної бази вимірювальних каналів контрольно-випробувальної станції." Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил, no. 4(66), (October 22, 2020): 100–106. http://dx.doi.org/10.30748/zhups.2020.66.14.

Full text
Abstract:
У статті розроблено графоаналітичний метод компромісного розподілу витрат на забезпечення запасу точності та надійності елементної бази залежно від характеру прискорення процесу старіння вимірювальних каналів контрольно-випробувальної станції. Показано вплив зростання похибки вимірювальних каналів контрольно-випробувальної станції з різними рівнями початкової точності та швидкості зміни на час метрологічної справності таких каналів. Розглянуто використання технологічних прийомів для забезпечення надійності елементної бази вимірювальних каналів та зменшення швидкості втрачання запасу точності. Запропоновано при обмеженому фінансуванні побудови вимірювальних каналів для вирішення завдання раціонального розподілу витрат між витратами на забезпечення запасу точності та витратами на забезпечення надійності елементної бази використовувати графоаналітичний метод.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Денисюк В.Ю., Симонюк В.П., Лапченко Ю.С, and Новосад Б.І. "МЕТРОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТОЧНОСТІ ПРИЛАДІВ АКТИВНОГО КОНТРОЛЮ В ПРОЦЕСІ ОБРОБКИ." Перспективні технології та прилади, no. 16 (July 31, 2020): 38–47. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2313-5352-2020-16-6.

Full text
Abstract:
В статті розглянуто методи підвищення точності розмірних параметрів деталей шляхом виявлення механізму взаємозв’язків конструктивно-технологічних особливостей деталей, які обробляються, та метрологічної точності приладів автоматичного управління і контролю процесом металообробки. Описано методику визначення похибки показів та інших характеристик точності приладів для шліфувальних верстатів за допомогою жорсткої стійки, забезпеченої опорним столиком і кронштейном для кріплення вимірювального засобу, який перевіряється та зразкового цифрового індикатора, за яким відзначають переміщення столика. Встановлено, що суттєвим резервом підвищення точності обробки на металообробних верстатах є використання системи автоматичного регулювання за вихідним параметром із застосуванням відповідного приладу активного контролю. При цьому прилад повинен мати аналоговий або дискретний вихід і певні динамічні властивості, які визначають динамічні властивості всієї системи і допустиму похибку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Burak, K. O., B. O. Lysko, and K. A. Yarosh. "Особливості координатного забезпечення розпланувальних робіт на будівництві GNSS методом." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 7 (September 26, 2019): 151–55. http://dx.doi.org/10.15421/40290730.

Full text
Abstract:
Запропоновано оптимальну методику створення геодезичної основи на будівництві для однієї чи комплексу споруд, об'єднаних одним технологічним циклом. Наведені технологічні рішення вирішують такі основні проблеми під час виконання розмічувальних робіт на будівельному майданчику, як дотримання принципу підвищення точності при переході від вищого ступеня до нижчого та відсутності впливу похибок, спричинених проектуванням на референц-еліпсоїд та на дотичний циліндр у проекції Гауса-Крюгера. Обґрунтовано можливість виконання основних розмічувальних робіт на всій території триградусної зони RTN методом, забезпечуючи необхідну взаємну точність елементів будівництва 3-5 см. Встановлено, що загальна поправка переходу на площину в проекції Гауса-Крюгера для місцевої системи координат Івано-Франківської області (МСК-26) не перевищує відносну похибку 1/4000. Згідно з отриманим результатом можна рекомендувати картографічні проекції для виконання зйомок навіть у масштабі 1:500. Доведено, що для описаного випадку ортогональну проекцію на горизонтальну площину можна вважати такою, що збігається з топоцентричною системою координат. Хоча при такому виборі координатної площини, напрямки та довжини ліній теоретично повинні відрізнятись на величини, зумовлені відхиленням прямовисної лінії від нормалі при переході на референц-еліпсоїд. Однак, враховуючи розміри будівельного майданчика, для більшості інженерно-геодезичних задач цим впливом можна нехтувати.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Бажак, О. В., Л. Л. Пліта, І. В. Тихонов, and В. І. Богом’я. "МЕТОД ПІДВИЩЕННЯ БЕЗПЕКИ СУДНОВОДІННЯ." Vodnij transport, no. 2(33) (December 14, 2021): 144–52. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553.2021.2.33.16.

Full text
Abstract:
На теперішній час для забезпечення гарантованого рівня достовірності, точності та оперативності навігації використовують прогресивні технологічні рішення на основі супутникової навігації. Аналіз закордонного та вітчизняного досвіду розробки та впровадженнясистем навігації, які використовують GNSSсвідчить про можливість значного підвищення їх ефективності за рахунок розвитку математичного забезпечення та використання так званих локальний радіонавігаційних систем. Найбільш актуальним в цьому напрямку є використання локальних (псевдосупутникових) радіонавігаційних систем які працюють в форматі GNSS-сигналів саме зі змінною або гнучкою структурою. В таких системах радіонавігаційні точки є мобільними, а це дає змогу оперативне забезпечити задану точність навігації в окремому районі судноводіння.Ключові слова:навігаційне забезпечення, достовірність, точність та оперативність, псевдосупутникових) радіонавігаційних систем, GNSS-сигнали
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Shapovalov, Oleg, Denis Kolesnik, and Oleg Pilipenko. "ЗАСТОСОВУВАНІСТЬ І ЗАЛЕЖНІСТЬ ПАРАМЕТРІВ ЗУБЧАСТИХ ПЕРЕДАЧ АВІАЦІЙНИХ РЕДУКТОРІВ ВІД ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ЇХ ВИГОТОВЛЕННЯ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 3(17) (2019): 37–48. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2019-3(17)-37-48.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Проблема надійності роботи зубчастих передач пов’язана з технологією їх виготовлення. Вирішення пов’язаних з цією проблемою завдань засноване на ретельному вивченні й використанні взаємозв’язку конструкторських і технологічних чинників з експлуатаційними показниками надійності зубчастих передач. Особлива увага при цьому приділяється управлінню технологічними процесами виготовлення зубчастих коліс, наданню робочим поверх- ням зубців необхідних фізико-механічних властивостей і забезпеченню заданих показників точності спряження. Постановка проблеми. Виявлення можливості збільшення ресурсів зубчастих передач, зокрема головного, проміжного та хвостового редукторів вертольотів Мі-8 та їх модифікацій. Аналіз останніх досліджень і публікацій. З аналізу літературних джерел можна зробити висновок, що основними напрямами у виробництві зубчастих передач є підвищення силової напруженості та швидкохідності при зменшенні габаритів і маси, збільшенні термінів служби і ККД. Цьому сприяють сучасні досягнення у сфері металознавства і термічної обробки, які забезпечують істотне підвищення згинальної і контактної міцності зубців і, отже, підвищення їх питомих навантажень. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Зв’язок параметрів застосовуваних зубчастих передач авіаційних редукторів із технологічними процесами їх виготовлення. Мета статті. Розглянути застосовуваність зубчастих передач авіаційних редукторів і залежність їх параметрів від технологічних процесів виготовлення. Виклад основного матеріалу. Розглянуті застосовуваність зубчастих передач авіаційних редукторів, вплив технологічних процесів на доопрацювання зубчастих передач на більший ресурс, підвищення витривалості зубців при згині, вплив поверхневої деформації, електрополірування, віброшліфування, деформаційного старіння на контактну витривалість і довговічність. Висновок відповідно до статті. Наявний позитивний досвід експлуатації циліндричних і конічних зубчастих коліс свідчить про ефективність застосування розглянутих технологічних процесів підвищення витривалості зубців при згині, вплив поверхневої деформації, електрополірування, віброшліфування, деформаційного старіння на контактну витривалість і довговічність і, у кінцевому підсумку, на підвищення ресурсу авіаційних редукторів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Роп’як, Любомир Ярославович, Максим Володимирович Шовкопляс, and Василь Степанович Витвицький. "ВИЗНАЧЕННЯ ПРИПУСКІВ НА МЕХАНІЧНУ ОБРОБКУ ДЕТАЛЕЙ З ХРОМОВИМИ ПОКРИТТЯМИ." Вісник Черкаського державного технологічного університету, no. 2 (June 22, 2021): 117–27. http://dx.doi.org/10.24025/2306-4412.2.2021.242339.

Full text
Abstract:
Проведено аналіз методів визначення припусків на механічну обробку металевих, оксидних та керамічних покриттів, які базуються на міцності покриттів, зміні мікротвердості, забезпечені одержання мінімальної шорсткості обробленої поверхні. Визначення раціональних припусків на механічну обробку деталей з електрохімічними хромовими покриттями є важливою техніко-економічною задачею машинобудування, оскільки занижені значення припусків не гарантують досягнення необхідної точності розмірів та відповідної шорсткості робочої поверхні деталей, призводить до зниження ресурсу роботи виробів, а завищені значення припусків призводять до зростання витрат на механічну обробку. Мета – розроблення інженерної методики визначення припусків на механічну обробку сталевих деталей з хромовими електрохімічними покриттями для забезпечення необхідної точності та шорсткості зовнішніх циліндричних поверхонь. Покриття наносили на циліндричні сталеві зразки у спокійному та проточному електроліті на установці спорядженій автоматизованою системою контролю технологічних параметрів процесу електрохімічного хромування. Досліджено шорсткість поверхонь після алмазного круглого шліфування електрохімічних хромових покриттів нанесених у спокійному та в проточному електролітах. Встановлено, що товщина дефектного шару залежить від способу нанесення електрохімічного хромового покриття. Хромування сталевих деталей у проточному електроліті забезпечує одержання меншої товщини дефектного шару порівняно з хромуванням у спокійному електроліті. Також встановлено, що мінімальний припуск, для одержання поверхонь із мінімальною шорсткістю після алмазного шліфування електрохімічного хромового покриття, залежить від загальної товщини покриття та збільшується із її зростанням. Аналіз результатів розрахунку припусків показав, що припуск на механічну обробку заготовок деталей з хромовим покриттям, нанесеним у спокійному електроліті, є більшим у порівнянні із покриттям, отриманим у проточному електроліті в 2,5 рази. Це обумовлено нерівномірним нанесенням електрохімічного хромового покриття у спокійному електроліті внаслідок ускладнення газовідведення з поверхні покриття у процесі електролізу порівняно із електролізом у проточному електроліті. Вказані недоліки хромування в спокійному електроліті усуваються під час нанесення покриття на циліндричні деталі в проточному електроліті, про що свідчить також, зменшення конусоподібності деталей з покриттями близько в 1,7 раза та глибини дефектного поверхневого шару – 2,6 раза відповідно. Наукова новизна роботи полягає у встановленні товщини дефектного шару для хромових електрохімічних покриттів, нанесених у спокійному та проточному електроліті на циліндричні сталеві деталі, після зняття якого алмазним круглим шліфуванням забезпечується отримання обробленої поверхні з мінімальною шорсткістю. Практична цінність – розроблено інженерну методику розрахунку припусків на механічну обробку (операцію алмазного шліфування) циліндричних сталевих деталей з хромовими електрохімічними покриттями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Vanko, Volodymyr, and Oleksandr Prykhodko. "УДОСКОНАЛЕНА МЕТОДИКА ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ГІЛЬЗИ ЦИЛІНДРА ДВИГУНА ВНУТРІШНЬОГО ЗГОРАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ТЕХНІКИ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOG IES, no. 3(13) (2018): 41–48. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2018-3(13)-41-48.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Сучасні машинобудівні підприємства орієнтуються на випуск висококонкурентної продукції, яка повинна відповідати всім вимогам якості. Одним із таких видів продукції вважається гільза циліндра двигуна внутрішнього згорання тракторів і комбайнів. Така аграрна техніка мала широкий вжиток ще від часів СРСР. Постановка проблеми. Основними складовими частинами двигуна є: блок циліндрів із гільзою; головка газорозподільного механізму; картер двигуна; впускний та випускний колектори; електрообладнання; система охолодження. Гільза циліндра, незважаючи на просту геометричну форму, є одним з найбільш відповідальних елементів двигуна внутрішнього згорання. Проблема полягає в забезпеченні якості виготовлення гільзи та в гарантуванні якості під час експлуатації у споживача. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Наведено хімічний склад матеріалу гільзи, її механічні властивості, а також конструктивні складові та умови її експлуатації. Нині відсутні відомі вітчизняні методики – певною мірою це пов’язано із захистом інтелектуальної власності виробників. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Наголошено на недоліках чинної нормативної бази стосовно проблематики оцінювання якості гільзи циліндра двигуна внутрішнього згорання. Постановка завдання. Наголошено на доцільності застосування матричного методу оцінювання якості продукції і послуг та FMEA-аналіз ризиків під час виконання виробничих процесів виготовлення гільзи циліндра, щоб гарантувати її високу якість. Проблема дослідження полягає в підвищенні якості зазначених гільз завдяки мінімізації ризиків, які виникають під час виконання всіх технологічних операцій їх виготовлення. Виклад основного матеріалу. На основі запропонованого підходу для дослідження гільз циліндра описана розроблена методика оцінювання якості даних виробів. Вона містить наступні розділи: призначення методики, вибір методу оцінювання якості гільзи циліндра, вимоги до точності оцінювання якості гільзи, вимоги до безпечності виконуваних робіт, вимоги до кваліфікації спеціалістів, підготування та виконання операцій методики, оформлення результатів проведення методики оцінювання якості гільзи циліндра. Детально наведено зміст кожного розділу розробленої методики. Представлено алгоритми математичної логіки для оцінювання якості гільз циліндра, пошуку причин погіршення якості та шляхів їхнього подолання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Технологічне забезпечення точності"

1

Пермінов, Є. В., and Олександр Олександрович Клочко. "Технологічне забезпечення точності та довговічності зубчастих передач приводів верстатів." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/44645.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сеник, Андрій Антонович. "Технологічне забезпечення виготовлення згортних втулок підвищеної точності форми і якості." Diss., Тернопільський національний технічний університет ім. Івана Пулюя, 2018. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/26038.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.02.08 «Технологія машинобудування». – Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, Тернопіль, 2018. Дисертація присвячена теоретичним і експериментальним дослідженням технологічного процесу виготовлення згортних втулок підвищеної якості. У роботі теоретично досліджено зміну форми втулки в процесії її формування; силові характеристики при згортанні втулки; відносну площу регулярного мікрорельєфу з підвищеним ступенем перекриття і в імовірнісному аспекті - зусилля дорнування внутрішніх циліндричних поверхонь (ВЦП) цих втулок. Розроблено нові конструкції заготовок згортних втулок і технологічного спорядження для їх формування. На основі використання імовірнісно-статистичного методу експериментально досліджено вплив кривини транспортного каналу та форми заготовок втулок на точність форми ВЦП втулок. Експериментально досліджено закономірності зміни зусилля формування згортних втулок при транспортуванні заготовок у транспортних каналах різної кривизни, а також вплив зусилля обкочування кулькою поверхні заготовки для зниження шорсткості і підвищення ступеня зміцнення.
Dissertation is submitted for the scientific degree of “Candidate of Sciences” (Engineering) in specialism 05.02.08 «Mechanical Engineering». – Ternopil Ivan Puluj National Technical University, Ternopil, 2018. The dissertation is devoted to the theoretical and experimental investigations of the manufacturing process for producing turning bushes of the advanced quality according to such criteria: accuracy of the internal cylinder surface (ICS) shape due to the deflection parameter from the EFK rounding; decrease of the surface roughness, caused by its vibration rolling by the ball, increasing its micro-hardness and the level of strengthening. Basing on the review and analysis of the available manufacturing processes for producing turning bushes and technological equipment, some shortcomings and unknown problems have been revealed, basing on which the areas of investigations for obtaining the goal have been determined. The values of springing while shaping of turning bushes in the semi-cylinder matrix have been investigated theoretically, as well as their movement in the transporting channel. Their application will make it possible to correct the profiles of deforming elements (punches) of the technological equipment, which will contribute to the increase of the shape precision. The probability-statistic method and the harmony analysis, basing on the trigonometric Fourier’s series, have been used to estimate the deflections at the ICS rounding of turning bushed, formed at different values of the transporting channel curvature. It was determined, that the proposed manufacturing process after the bush being turned, provides sufficient decrease of curvature deflection, as compared with that, being formed during the conventional manufacturing process, in 2,4-5,6 times. It was determined, that the maximum forming force in the proposed manufacturing process is in 1,4 times lower than that in the conventional one. It was stressed, that the increase of the rolling force of the blank surface by the ball from 0 till 200; 250; 300 and 350 N correspondingly provides such values of the mathematic expectations of the average mathematic deflection of the profile Ra: 0,69; 0,55; 0,40; 0,28 and 0,24 mkm. Mathematic expectations by the ball rolling of its surface with the forces 0; 200; 250; 300 and 350 N correspondingly were 12,58; 16,65; 18,11; 19,65 (kgs/mm2 ), and the efficiency of this manufacturing process is proved by the Student’s criterion.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Анциферова, Олеся Олександрівна. "Технологічне забезпечення точності та якості поверхонь зубчастих коліс при удосконаленні методу зубошліфування." Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/37888.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.02.08 – технологія машинобудування. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2018. Дисертацію присвячено вирішенню проблеми підвищення продуктивності процесу зубошліфування на основі досягнення високої необхідної точності і якості поверхневого шару з оцінкою комплексного впливу конструктивно-технологічних факторів на процес формування поверхневого шару зубів зубчастих коліс з метою підвищення їх зносостійкості, а також продуктивності технологічного процесу в оптимальних виробничих умовах. Отримала подальший розвиток теоретико-експериментальна залежність формоутворення якості поверхневого шару та способу переривчастого зубошліфування, яка відрізняється врахуванням геометричних параметрів переривчастого кругу, що дозволило прогнозувати експлуатаційні властивості зубчастих коліс. Удосконалені технологічні засоби стабілізації оптимальних режимів переривчастого зубошліфування, які дозволяють підвищити якість обробки зубчастих коліс. Встановлена закономірність зменшення засалювання переривчастого зубошліфувального кругу та температури у зоні контакту, яке впливає на забезпечення експлуатаційних властивостей поверхонь зубів.
Thesis for scientific degree of Candidate of Technical Sciences on speciality 05.02.08 − Manufacturing Engineering. − National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", Kharkiv, 2018. The dissertation is devoted to solving the problem of increasing the productivity of the process of grinding on the basis of achieving the high required accuracy and quality of the surface layer with an assessment of the complex influence of structural and technological factors on the formation of the surface layer of teeth of gear wheels in order to increase their wear resistance, as well as the productivity of the technological process in optimal production conditions. The theoretical and experimental dependence of the formation of the quality of the surface layer and the method of intermittent gear grinding has been further developed, which differs from the geometric parameters of the discontinuous circle, which allowed predicting the operational properties of the gears. Improved technological means of stabilizing optimal modes of intermittent gear grinding, which allow to improve the quality of machining of gear wheels. The regularity of reduction of salting of intermittent gear grinding wheels and temperature in the contact zone is established, which affects the maintenance of the operational properties of tooth surfaces.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Анциферова, Олеся Олександрівна. "Технологічне забезпечення точності та якості поверхонь зубчастих коліс при удосконаленні методу зубошліфування." Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38013.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.02.08 – технологія машинобудування. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2018. Дисертацію присвячено вирішенню проблеми підвищення продуктивності процесу зубошліфування на основі досягнення високої необхідної точності і якості поверхневого шару з оцінкою комплексного впливу конструктивно-технологічних факторів на процес формування поверхневого шару зубів зубчастих коліс з метою підвищення їх зносостійкості, а також продуктивності технологічного процесу в оптимальних виробничих умовах. Отримала подальший розвиток теоретико-експериментальна залежність формоутворення якості поверхневого шару та способу переривчастого зубошліфування, яка відрізняється врахуванням геометричних параметрів переривчастого кругу, що дозволило прогнозувати експлуатаційні властивості зубчастих коліс. Удосконалені технологічні засоби стабілізації оптимальних режимів переривчастого зубошліфування, які дозволяють підвищити якість обробки зубчастих коліс. Встановлена закономірність зменшення засалювання переривчастого зубошліфувального кругу та температури у зоні контакту, яке впливає на забезпечення експлуатаційних властивостей поверхонь зубів.
Thesis for scientific degree of Candidate of Technical Sciences on speciality 05.02.08 − Manufacturing Engineering. − National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", Kharkiv, 2018. The dissertation is devoted to solving the problem of increasing the productivity of the process of grinding on the basis of achieving the high required accuracy and quality of the surface layer with an assessment of the complex influence of structural and technological factors on the formation of the surface layer of teeth of gear wheels in order to increase their wear resistance, as well as the productivity of the technological process in optimal production conditions. The theoretical and experimental dependence of the formation of the quality of the surface layer and the method of intermittent gear grinding has been further developed, which differs from the geometric parameters of the discontinuous circle, which allowed predicting the operational properties of the gears. Improved technological means of stabilizing optimal modes of intermittent gear grinding, which allow to improve the quality of machining of gear wheels. The regularity of reduction of salting of intermittent gear grinding wheels and temperature in the contact zone is established, which affects the maintenance of the operational properties of tooth surfaces.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Синиця, Ю. А., and Олександр Олександрович Клочко. "Технологічне забезпечення підвищення параметрів точності та якості зубчастих рейок важких верстатів з ЧПК." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/44646.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кравченко, В. О., and Олександр Олександрович Клочко. "Технологічне забезпечення підвищення параметрів точності та якості зубчастих рейок важких верстатів з ЧПК." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/44644.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ламнауер, Наталія Юріївна. "Забезпечення високої точності лінійних розмірів деталей на основі ймовірносно-статистичних методів оцінки якості обробки." Thesis, Українська інженерно-педагогічна академія, 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/36083.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.02.08 – технологія машинобудування. Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2018. У дисертації вирішено народногосподарську проблему сучасного машинобудування, яка полягає в забезпечення якості обробки деталей машин за параметром точності розмірів в умовах серійного виробництва. На основі використання ймовірносно-статистичних методів запропонована нова модель розподілу розмірів деталей та знайдені оцінки її параметрів, що дозволяє створити методологію для прогнозування, аналізу та контролю якості технологічного процесу обробки для забезпечення необхідної точності. Ефективність запропонованих методів управління точністю всебічно вивчено і зроблено висновок про їхню придатність застосування в умовах серійного виробництва. Також запропоновано новий підхід до створення методу комплектування деталей за розмірами на основі розрахунку мінімального абсолютного відхилення значення розміру від модального значення. Вдосконалено модель розрахунку узагальненого показника якості виробу, що створена за допомогою дискретної суміші розподілів найбільшого й найменшого члену вибірки. Результати досліджень апробовано на серійних виробах і впроваджено на машинобудівних підприємствах України.
This is for a granting the Degree of Doctor of Technical sciences in speciality 05.02.08 – Manufacturing engineering. National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", Kharkiv, 2018. The national economic problem of modern machine building, which consists in ensuring the quality of machining of machine parts by the parameter of dimensional accuracy in conditions of mass production, is solved in the thesis. The new model of the distribution of the dimensions of parts and the evaluations it’s a parameters which was found using probabilistic-statistical methods, which allowed creating a methodology for forecasting, analyzing and controlling the quality of the technological process of processing to ensure the necessary accuracy. The effectiveness of the proposed methods of accuracy control was been comprehensively studied and it’s a concluded that they are suitable for use in a batch production. A new approach to the creation of a method for assembling details by size is also proposed based on the calculation of the minimum absolute deviation of the size value from the modal value. The model for calculating the generalized product quality index, created using a discrete mixture of distributions of the largest and smallest member of the sample, has been improved. The results of the tests are tested on serial products and implemented at machine-building enterprises of Ukraine.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ламнауер, Наталія Юріївна. "Забезпечення високої точності лінійних розмірів деталей на основі ймовірносно-статитичних методів оцінки якості обробки." Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35979.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.02.08 – технологія машинобудування. Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2018. У дисертації вирішено народногосподарську проблему сучасного машинобудування, яка полягає в забезпечення якості обробки деталей машин за параметром точності розмірів в умовах серійного виробництва. На основі використання ймовірносно-статистичних методів запропонована нова модель розподілу розмірів деталей та знайдені оцінки її параметрів, що дозволяє створити методологію для прогнозування, аналізу та контролю якості технологічного процесу обробки для забезпечення необхідної точності. Ефективність запропонованих методів управління точністю всебічно вивчено і зроблено висновок про їхню придатність застосування в умовах серійного виробництва. Також запропоновано новий підхід до створення методу комплектування деталей за розмірами на основі розрахунку мінімального абсолютного відхилення значення розміру від модального значення. Вдосконалено модель розрахунку узагальненого показника якості виробу, що створена за допомогою дискретної суміші розподілів найбільшого й найменшого члену вибірки. Результати досліджень апробовано на серійних виробах і впроваджено на машинобудівних підприємствах України.
This is for a granting the Degree of Doctor of Technical sciences in speciality 05.02.08 – Manufacturing engineering. National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", Kharkiv, 2018. The national economic problem of modern machine building, which consists in ensuring the quality of machining of machine parts by the parameter of dimensional accuracy in conditions of mass production, is solved in the thesis. The new model of the distribution of the dimensions of parts and the evaluations it’s a parameters which was found using probabilistic-statistical methods, which allowed creating a methodology for forecasting, analyzing and controlling the quality of the technological process of processing to ensure the necessary accuracy. The effectiveness of the proposed methods of accuracy control was been comprehensively studied and it’s a concluded that they are suitable for use in a batch production. A new approach to the creation of a method for assembling details by size is also proposed based on the calculation of the minimum absolute deviation of the size value from the modal value. The model for calculating the generalized product quality index, created using a discrete mixture of distributions of the largest and smallest member of the sample, has been improved. The results of the tests are tested on serial products and implemented at machine-building enterprises of Ukraine.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography