Academic literature on the topic 'Терапевт'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Терапевт.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Терапевт"

1

ХАТУНЦЕВА, СВІТЛАНА, and СВІТЛАНА КАРА. "ПРОБЛЕМА ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ ДО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ У МАЙБУТНІХ ФІЗИЧНИХ ТЕРАПЕВТІВ ТА ЕРГОТЕРАПЕВТІВ ПІД ЧАС КЛІНІЧНОЇ ПРАКТИКИ." Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University Series Pedagogical sciences 2 (2019): 326–38. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2019-1-2-326-338.

Full text
Abstract:
У статі зазначено, що клінічна практика є частиною освітньо-професійної підготовки здобувачів вищої освіти, яка забезпечує системність і послідовність розвитку практичних умінь і навичок та сприяє формуванню готовності в майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів до самовдосконалення. Розкрито особливості організації та змісту клінічної практики майбутніх фізичних терапевтів, ерготерапевтів у процесі професійної підготовки. Здійснено аналіз науково-теоретичного підґрунтя проблеми формування в майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів готовності до самовдосконалення під час клінічної практики. Окреслено мету, основні форми організації практичної діяльності здобувачів вищої освіти, завдання та зміст клінічної практики майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів. Зазначено, що клінічна практика є засобом забезпечення ефективності та якості підготовки майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів та одним із інструментів формування готовності до професійного самовдосконалення і включає три етапи. Зауважено, що практика доповнює та поглиблює теоретичну підготовку здобувачів вищої освіти, створює умови для формування компетентностей, якими повинен оволодіти здобувач – майбутній фахівець у галузі охорони здоров’я. Обґрунтовано, що готовність до самовдосконалення є, з одного боку, складним, динамічним утворенням особистості майбутнього фізичного терапевта, ерготерапевта, з іншого, – результатом його підготовки на засадах як теоретичних знань про сутність, структуру, зміст самовдосконалення, так і його особистісних якостей та практичної діяльності. З’ясовано, що особливості організації та змісту клінічної практики майбутніх фізичних терапевтів, ерготерапевтів у процесі професійної підготовки полягають у тому, що її практичний складник має бути зорієнтована на особистість здобувача вищої освіти та поєднувати навчально-методичну, аналітико-пошукову, науково-дослідну діяльність. Важливою теоретичною засадою забезпечення ефективної професійної підготовки майбутнього фізичного терапевта, ерготерапевта під час клінічної практики постає визнання здобувача вищої освіти як суб’єкта навчальної діяльності, здатного до самоосвіти, самовиховання та саморозвитку в процесі індивідуалізації його професійної підготовки за умови формування потреби в самовдосконаленні. Виокремлено умови формування в майбутнього фізичного терапевта та ерготерапевта готовності до самовдосконалення під час клінічної практики. Ключові слова: самовдосконалення, майбутній фізичний терапевт, ерготерапевт, клінічна практика, готовність, професійна підготовка.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

ОСІПОВ, ВІТАЛІЙ. "ОСОБЛИВОСТІ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ФІЗИЧНИХ ТЕРАПЕВТІВ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УМОВАХ РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ МЕДИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ В УКРАЇНІ." Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University Series Pedagogical sciences 2 (2019): 241–50. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2019-1-2-241-250.

Full text
Abstract:
Необхідність удосконалення системи медичної реабілітаційної допомоги в Україні, приведення її у відповідність до міжнародних стандартів, дефіцит кваліфікованих фахівців у сфері фізичної реабілітаційної медицини стали поштовхом до запровадження нових професій: “лікар фізичної та реабілітаційної медицини”, “фізичний терапевт”, “ерготерапевт”, “асистент фізичного терапевта”, “асистент ерготерапевта”, що дозволить сформувати мультидисциплінарну модель реабілітації, яка запроваджена в усьому світі. Це будуть професіонали в галузі охорони здоров’я з вищою освітою, які займаються не лише відновленням втрачених чи обмежених функцій руху та координації, але і заново навчать людину жити в нових для неї умовах, допомагаючи їй досягти максимальної самостійності та незалежності в побуті. Спеціальність “фізична терапія” відноситься до галузі охорони здоров’я, але впродовж двох десятиліть її формування в Україні відбувалося без участі Міністерства охорони здоров’я, розвивалася вона як окрема освітня та наукова спеціальність у галузі освіти і науки “Фізичне виховання та спорт”, що спричинило відставання професійного рівня фахівців від сучасних вимог реабілітаційної медицини. У зв’язку з цим перед науковою і педагогічною спільнотою постали принципово нові завдання щодо професійної підготовки фахівців нової, наближеної до європейського рівня генерації. У статті розкрито особливості професійної діяльності фізичних терапевтів у галузі охорони здоров’я, виокремлено їх професійні функції та кокретизовано аспекти клінічного та позаклінічного напрямів роботи. Розглянуто зміст загальних та спеціальних фахових компетентностей і результатів навчання майбутніх фізичних терпевтів згідно з вимогами Державного стандарту підготовки бакалаврів фізичної терапії, ерготерапії. Застосовано аналіз літературних джерел, інформаційних і законодавчих документів, аналіз та синтез, методи аналогій, абстрагування та узагальнення. Ключові слова: система медичної реабілітації, професія, фізичний терапевт, ерготерапевт, професійні функції, загальні та фахові комптентності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Козловский, Борислав. "Терапевт Дядя Ваня." GEO, no. 3 (204), март (2015): 46.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Бакалюк, Т. Г., Г. О. Стельмах, and Н. Р. Макарчук. "ВАЖЛИВІСТЬ ВИКЛАДАННЯ ДИСЦИПЛІНИ «МЕДИЧНА ДОКУМЕНТАЦІЯ В РЕАБІЛІТАЦІЙНИХ ЗАКЛАДАХ» ПРИ ПІДГОТОВЦІ ФАХІВЦІВ З ФІЗИЧНОЇ ТЕРАПІЇ." Медична освіта, no. 4 (February 2, 2022): 5–9. http://dx.doi.org/10.11603/m.2414-5998.2021.4.12685.

Full text
Abstract:
Правильне ведення медичної документації є важливою складовою діяльності всіх закладів охорони здоров’я. Під час клінічної практики фізичний терапевт може проводити оцінювання, діагностування та втручання в межах своєї компетенції, тому виникає необхідність у документуванні цих дій. У статті представлений досвід викладання вибіркової дисципліни «Медична документація в реабілітаційних закладах» для бакалаврів зі спеціальності «Фізична терапія. Ерготерапія». Мета статті – акцентувати увагу викладачів та студентів на важливості отримання знань про значення медичної документації в роботі реабілітаційних закладів у сучасній системі професійної підготовки фахівців з фізичної терапії. Фізичний терапевт повинен вести чітку й добре організовану документацію результатів діагностики та оцінки і розробляти план подальших дій. Ці записи вносяться до медичної карти пацієнта фізичним терапевтом для надання доказів контакту з пацієнтом, інформування процесу клінічного обґрунтування та передачі інформації іншим фахівцям. Важливим завданням при підготовці спеціалістів з фізичної терапії є вивчення основ ведення документації, що дозволяє ідентифікувати, реєструвати, вимірювати та оцінювати реабілітацію, також визначати ефективність реабілітації, аналізувати стан пацієнта в наступні періоди реабілітації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

ВІЗІРЯКІНА, Олена. "ВОЙТА-ТЕРАПІЯ – НОВІТНІЙ ОБ’ЄКТ У ПІДГОТОВЦІ ФІЗИЧНИХ ТЕРАПЕВТІВ." Acta Paedagogica Volynienses, no. 6 (February 14, 2022): 130–35. http://dx.doi.org/10.32782/apv/2021.6.20.

Full text
Abstract:
Особливості професійної діяльності фізичного терапевта тягнуть за собою зміни у програмах навчання за цією спеціальністю. Кожен фізичний терапевт повинен добре уявляти собі сутність і межі практичних навичок, компетенцій та володіти широким баченням сучасної галузі охорони здоров’я. Широта бачення фахівця і його компетенцій постійно змінюється на протязі всього періоду професіональної діяльності. Їх високий рівень повинен підтримуватися шляхом неперервного навчання, заснованого як на власній оцінці потреби у знаннях, так і на необхідності надання тих чи інших послуг. Водночас надання допомоги в медичних закладах із державним або незалежним фінансуванням є важким, мінливим процесом. Завданням кваліфікаційних програм є надання здобувачам освіти всього, що необхідно для надання послуг. Стаття присвячена аналізу потреби в педагогічній концепції використання авторських методик відновлення й адаптації як інструменту покращення компетентності у підготовці майбутнього фахівця – фізичного терапевта. Завданням дослідження є опрацювання інноваційної методики Войта-терапії для визначення доцільності її вивчення у вищій школі. Опрацьовано фонди інтернет-ресурсів Google Scholar, Cochrane Library, PubMed та базу даних PEDro. Внаслідок роботи над дослідженням розглянуто проблему ефективності процесу корекції за авторською методикою: як позитивний вплив під час її застосування, так і знайдені недоліки. Розглянуто можливі стани пацієнтів щодо лікування за цією методикою. Зроблено висновок про доцільність її як новітнього об’єкта у підготовці фізичних терапевтів, що допоможе спрямовувати діяльність майбутніх фахівців на формування незалежності дитини у повсякденні, здатності до самообслуговування, поліпшення загальної рухової активності та оволодіння руховими навичками, можливості вільного спілкування та здобуття освіти. Також це сприятиме ефективній відновній практиці з дорослими. Необхідно створити освітню платформу підготовки вітчизняних фахівців фізичної терапії, симетричну з міжнародними системами освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Федоренко, С., О. Лазарєва Лазарєва, В. Вітомський, and М. Вітомська. "Урахування особливостей сторін взаємовідносин «фізичний терапевт– пацієнт» як фактор підвищення якості послуг у системі фізичної терапії хворих ортопедичного профілю." Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, no. 2 (November 30, 2018): 80–87. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2018.2.80-87.

Full text
Abstract:
Управління у відносинах з пацієнтами, які проходять курс фізичної терапії, відіграє дуже важливу роль, оскільки від його особливостей залежить постановка цілей і можливість їх досягнення, задоволеність пацієнта отриманими реабілітаційними послугами та суб’єктивна оцінка результату їх впливу на функціональний стан, якість життя. Мета. Визначити ключові особливості сторін взаємовідносин «фізичний терапевт–пацієнт» та фактори раціональної організації взаємодії в умовах центру з надання послуг фізичної терапії для осіб з порушеннями опорно-рухового апарату. Методи. Аналіз наукової літератури, синтез та узагальнення. Результати. Встановлено основні аспекти, умови і фактори взаємодії пацієнта і фахівців галузі охорони здоров’я, зокрема фізичної терапії. Розглянуто питання значущості професійно важливих якостей фахівців. Визначено, що особистість фізичного терапевта реабілітаційного центру для осіб з порушеннями опорно-рухового апарату, стиль поведінки можуть впливати на пацієнтів як позитивно, так і негативно. Відзначено, що наразі можливо використання класифікації молодшого медичного персоналу за І. Харді та класифікації за В. А. Ташликовим і для фахівців з фізичної терапії. Наголошено на важливості покращення якості послуг і врахування особливостей другої сторони відносин «фізичний терапевт–пацієнт», зокрема психотипу пацієнта. Висновки. Підбір для пацієнта правильного типу управління та відносин, фахівця з відповідними індивідуальними якостями, а також урахування суб’єктивних відчуттів під час застосування засобів та проведення процедур фізичної терапії мають бути спрямовані на підвищення ефективності програми фізичної терапії, зниження ймовірності її завчасного завершення з ініціативи пацієнта, підвищення рівня задоволеності пацієнта послугами, покращення якості життя.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Бойчак, М. П. "Пирогов М.І. - як військово-польовий терапевт." Військова медицина України 17, no. 3/4 (2017): 160–68.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Литвинцев, Данил. "Ляля-терапевт. "Агрессивных собак нет. Есть невоспитанные"." GEO, no. 10 (175) (2012): 83.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Литвинцев, Данил. "Ляля-терапевт. "Агрессивных собак нет. Есть невоспитанные"." GEO, no. 10 (175) (2012): 83.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Andriychuk, Olga, Natalia Graida, and Tatiana Masikova. "Оцінка болю та якості життя в практичній діяльності фізичного терапевт." Physical education, sports and health culture in modern society, no. 2(46) (June 30, 2019): 55–60. http://dx.doi.org/10.29038/2220-7481-2019-02-55-60.

Full text
Abstract:
Актуальність теми. Рівень якості життя є визначальним показником, над підвищенням якого концентрують свої зусилля фахівці різних галузей. Особливе місце тут належить фізичним терапевтам, які безпосередньо працюють з учасниками бойових дій на Сході України, які проходять курс лікування та реабілітації. У комплексній програмі реабілітації, окрім традиційних методів терапевтичного впливу, належне місце відведено корекції зовнішніх чинників, які негативно впливають на особистісне сприйняття можливостей до життєдіяльності. Мета – визначити особливості впливу окремих факторів на суб’єктивну оцінку впливу показника інтенсивності болі в загальній структурі якості життя. Методи дослідження – аналіз та узагальнення даних Міжнародного опитувальника якості життя (MOS SF-36). Результати роботи. У досліджені брали участь 110 чоловіків, які проходили курс лікування та реабілітації після участі в бойових діях на Сході України. Середній вік обстежуваних – 37,09±9,95 р. Усі особи самостійно давали відповіді на запропонований опитувальник MOSSF-36. На основі отриманих даних ми аналізували показник інтенсивності болю (Bodily pain – ВР) та його вплив на якість життя. Так, середнє значення показника інтенсивності болі в загальній структурі якості життя – 45,68±1,87 бала. Досліджуючи фактори, які могли б уносити свої корективи в сприйняття значимості больових відчуттів у можливості виконувати звичну роботу, ми з’ясували, що з віком показник інтенсивності болю збільшує свій негативний вплив на якість життя (коефіцієнт кореляції R=-0,207). Також простежено залежність між досліджуваним показником та кількістю дітей у сім’ї й сімейним станом (неодружені, одружені, розлучені). Статистичний аналіз виявив лінійні негативні кореляційні зв’язки (R=-0,202 та Tau=-0,139). Не спостерігали кореляції між показником інтенсивності болю та місцем проживання, рівнем здобутої освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Терапевт"

1

Турута, Д. А., and С. Г. Усенко. "Николай Андреевич Касьян – выдающийся мануальный терапевт." Thesis, Сумский государственный университет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/54168.

Full text
Abstract:
Актуальность: В современной жизни люди перестали верить в традиционную медицину. Все чаще стали обращаться к целителям. Одним из таких специалистов был Николай Андреевич Касьян. Рекордсмен Книги рекордов Гиннеса по количеству проведенных операций, основоположник Центра мануальной терапии, издатель монографии «Мануальная терапия при остеохондрозе позвоночника». Цель: Показать ценность мануальной терапии, в отечественной медицине начиная с истоков.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Доценко, Н. П., and Ю. К. Дупленко. "І.В. Базилевич - видатний український терапевт і геронтолог." Thesis, Видавництво СумДУ, 2004. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/9627.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Лаба, Віктор Васильович, Виктор Васильевич Лаба, Viktor Vasylovych Laba, Віктор Феліксович Орловський, Виктор Феликсович Орловский, and Viktor Feliksovych Orlovskyi. "Викладання внутрішньої медицини на післядипломному етапі підготовки лікаря - терапевта." Thesis, Вид-во СумДУ, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/4611.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Вишинський, Ілля Олександрович. "Автоматизована система допомоги в діагностуванні хвороб терапевтом." Бакалаврська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/10330.

Full text
Abstract:
Створенна автоматизована система призначена для допомоги в діагностуванні хвороби терапевтом. Реалізована автоматизація обліку даних про пацієнтів, клініки, лікарів. Автоматизований процес реєстрації візитів, отримання статистики та отримання діагнозу на базі заданих симптомів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Коленко, Оксана Іванівна, Оксана Ивановна Коленко, Oksana Ivanivna Kolenko, П. А. Дем`янюк, and В. О. Монастирський. "Кардіоемболічні інсульти: погляд невролога і терапевта." Thesis, Вид-во СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/15703.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Марініна, Віталія Михайлівна. "Структурні особливості індивідуального стилю діяльності лікаря-терапевта." Diss. of Candidate of Psychological Sciences, М-во освіти і науки України, Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка, 2013.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Павлюкович, Наталя Дмитрівна, and О. Б. Кузьмінська. "Ліпідний дистрес-синдром в практиці лікаря терапевта." Thesis, Хист, Всеукраїнський медичний журнал студентів і молодих вчених. – 2012. – Вип. 14. – С. 82, 2012. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/4183.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Кузьмінська, О. Б., and Н. Д. Павлюкович. "Ліпідний дистрес-синдром в практиці лікаря-терапевта." Thesis, Буковинський державний медичний університет, 2012. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/2793.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Коломоєць, Михайло Юрійович, Ірина Валентинівна Трефаненко, and Наталя Дмитрівна Павлюкович. "Особливості перебігу поліорганної патології в практиці лікаря-терапевта." Thesis, Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конфе-ренції «Підвищення якості медичної допомоги: наукові засади та практичні резу-льтати» : Київ, 22 жовтня 2010 року. – С. 62-63, 2010. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/4184.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Рачинський, Іван Данилович, Иван Данилович Рачинский, and Ivan Danylovych Rachynskyi. "Украинская школа терапевтов: прошлое и настоящее." Thesis, Издательство СумГУ, 2002. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/24553.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Терапевт"

1

Ogui, Victor. TIBETAN SINGING BOWLS: A METHOD OF NATURAL HEALING. Publishing house Stalingrad, 2015. http://dx.doi.org/10.12731/978-5-906565-08-2.

Full text
Abstract:
Все, связанное с Тибетскими поющими чашами, с Тибетом и Азией, окутано сегодня ореолом мистики и всевозможными мифами, среди которых есть абсолютные сказки, но есть и реально существующие феномены. Часть из них возможно объяснить с научной точки зрения, а часть существует, но объяснению в знакомых терминах пока не поддается. Многое, в угоду коммерческому интересу, подносится как мистические откровения древних и тайные знания. А многое, действительно, умалчивается из-за секретности практик. Эта секретность обоснована тем, что Тибетские поющие чаши являются очень сильным терапевтическим и целительским инструментом в умелых руках Мастера. А вот в неумелых, неопытных или некомпетентных руках - этот тонкий инструмент может принести вред, как пациенту или практику, так и терапевту. Получить обоснованные ответы и комментарии на многие вопросы, связанные с Тибетскими поющими чашами, их появлением на земле, особенностями их использования и производства, вы сможете, ознакомившись с этой книгой, непосредственно от автора - признанного эксперта и практика в этой области.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Dubatova, I. V., V. V. Efremov, and Yu A. Dolgusheva. Эпилепсия и коморбидные психические расстройства. Знание-М, 2021. http://dx.doi.org/10.38006/907345-96-6.2021.1.201.

Full text
Abstract:
В учебном пособии изложены современные взгляды на проблему эпилепсии и эпилептических синдромов, рассмотрены вопросы этиологии и патогенеза, подробно изложена международная классификация эпилепсии и эпилептических синдромов, приведена клиника и диагностика, базирующаяся на современных методах исследования, описаны основные клинические формы эпилепсии и эпилептических синдромов. Особое внимание уделено личностным изменениям, имеющих решающее значение при реабилитации и реадаптации больных эпилепсией. Подробно излагаются современные подходы в лечении эпилепсии и эпилептических синдромов. Прилагаются контрольные тесты и разбор клинических случаев, а также перечень художественных и кинематографических произведений, создавших образы больных эпилепсией. Учебное пособие предназначено для клинических ординаторов и аспирантов, осваивающих основную образовательную программу по специальностям «Психиатрия» и «Неврология», представляет интерес для врачей-психиатров, неврологов и клинических психологов, а также будет полезным для врачей общей практики и терапевтов. Утверждено на заседании центральной методической комиссии ФГБОУ ВО РостГМУ Минздрава России. Протокол No 1 от 10 ноября 2020 г. Одобрено на заседании кафедры психиатрии ФГБОУ ВО РостГМУ Минздрава России. Протокол № 5 от 23 сентября 2020 г. Одобрено на заседании кафедры нервных болезней и нейрохирургии ФГБОУ ВО РостГМУ Минздрава России. Протокол № 2 от 30 сентября 2020 г.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Терапевт"

1

Мерсиянова, Анжелика Павловна. "ДИДАКТИЧЕСКИЕ АСПЕКТЫ ПОДГОТОВКИ ГЕШТАЛЬТ-ТЕРАПЕВТОВ." In ДИДАКТИЧЕСКИЕ АСПЕКТЫ ПОДГОТОВКИ ГЕШТАЛЬТ-ТЕРАПЕВТОВ. ICSP "NEW SCIENCE", 2022. http://dx.doi.org/10.46916/21022022-3-978-5-00174-478-8.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Терапевт"

1

Бурно, М. Е. "ON THE QUESTION OF DEONTOLOGY IN OUR DAYS." In Антология российской психотерапии и психологии. Crossref, 2021. http://dx.doi.org/10.54775/ppl.2021.76.13.028.

Full text
Abstract:
В моей молодости отечественные психотерапевты называли деонтологию (науку о должном поведении помогающего с теми, кому помогает) «общей» (не «специальной»), или «малой», психотерапией (В.Е. Рожнов 1974). Специалисты, изучающие сегодня пандемию, сообщают, что коронавирус останется с нами надолго, если не навсегда. Профессор-эпидемиолог И.А. Гундаров полагает, что «нужна рациональная психотерапия человечества», поскольку «иммунная система сильнейшим образом зависит от нашего психического состояния» («Московский комсомолец», 6.09, 2021). Может ли психотерапевт с этим не согласиться? Один из основоположников российской клинической классической психотерапии терапевт Александр Иванович Яроцкий (1908) был убеждён в том, что душевный, духовный свет («охваченность идеалами») защищает, лечит нас и от серьёзной соматической беды (М.Е. Бурно, 2012; И.П Маркова, 2019). Яроцкий (1913) полагал целительную силу духа в нравственных переживаниях. Как клиницист, одухотворённый материалист, он объяснял этот свет «альтруистической морали» (выражение Яроцкого) человеческим усложнением «унаследованного нами» нравственного инстинкта. Инстинкта «взаимной помощи среди животных», способствующего выживанию, благополучию всего вида.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Андрійчук, Ольга, Петро Гайдучик, Руслан Гайволя, and Оксана Грицай. "БАЗОВІ АСПЕКТИ ПРОФЕСІЙНОГО НАВЧАННЯ ФІЗИЧНИХ ТЕРАПЕВТІВ." In PUBLIC COMMUNICATION IN SCIENCE: PHILOSOPHICAL, CULTURAL, POLITICAL, ECONOMIC AND IT CONTEXT. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/15.05.2020.v3.09.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Евстратова, Е. Ф., Л. В. Васильева, and А. В. Никитин. "Совершенствование профессиональных компетенций у врачей терапевтов при обследовании больных с заболеваниями костно-мышечной системы." In Global science. Development and novelty. НИЦ «Л-Журнал», 2018. http://dx.doi.org/10.18411/gdsn-28-02-2018-21.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography