Academic literature on the topic 'Теорія спорту'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Теорія спорту.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Теорія спорту"

1

Oleksyn, Ihor. "Цінності спорту в контексті суспільного ідеалу гуманізму." Multiversum. Philosophical almanac, no. 3-4 (May 17, 2019): 190–203. http://dx.doi.org/10.35423/2078-8142.2015.3-4.18.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено філософському аналізу понять гуманізму, суспільного ідеалу та історичній динаміці їх осмислення з точки зору визначення ціннісного потенціалу сучасного спорту. Базовою характеристикою сучасного гуманізму є, на нашу думку, його орієнтація на позитив людини при визнанні негативу. Цей останній вимагає контролю і обмеження. Гуманізм передбачає турботу про конкретну людину, створення суспільством належних умов для задоволення її потреб, реалізацію індивідуальних здібностей, творчого самовираження і пранення до досконалого способу життя – до ідеалу. Поняття «ідеал» – феноменальне, неоднозначне, але найчастіше виступає як особистісна характеристика, що відбиває цілісність, цілеспрямованість, діяльність людини і суспільства. Спорт служить консолідації громадських сил, спрямованих на перетворення суспільства і людини, є єдиною у своєму роді сферою діяльності, що має глибокий гуманістичний потенціал. На нашу думку, ідеї, які розробляються в таких напрямах, як теорія фізичної культури і спорту, психологія, історія, соціологія та філософія спорту, можуть активізувати вчених, сприяти утворенню сучасних аксіологічних моделей спортивної діяльності, заснованих на ідеалах гуманізму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

ОМОК, Ганна. "ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ У МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ТА СПОРТУ ГОТОВНОСТІ ДО ПРОФЕСІЙНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНІЙ ОСВІТІ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: педагогічні науки 21, no. 2 (September 12, 2020): 147–64. http://dx.doi.org/10.32453/pedzbirnyk.v21i2.426.

Full text
Abstract:
В статті представлено авторський погляд на ефективну професійну освіту сучасних фахівців з фізичного виховання та спорту, яка останнім часом набуває ознак більшої академічної свободи, можливості вільного вибору програм та закладів освіти. Показано, що фахівці з фізичного виховання та спорту, як важливі агенти змін в світогляді та ціннісних характеристиках майбутніх випускників закладіва професійно-технічної освіти дедалі більше стають об’єктом наукової уваги теоретиків та практиків спеціальності 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти. При цьому більшість експертів концетруються на розробці необхідних і достатніх педагогічих або організаційно-педагогічних умовах такої підготовки або розвитку окремих важливих компетентностей тощо. У контексті наукової розвідки організаційно-педагогічні умови підготовки майбутніх фахівців з фізичної культури та спорту до професійно-педагогічної діяльності в умовах ПТО визначено як комплекс чинників, що впливають на ефективну взаємодію суб’єкт-суб’єктних освітніх взаємин у педагогічному процесі формування готовності майбутніх фахівців з фізичної культури та спорту до професійно-педагогічної діяльності, сприяють активізації самостійності, професійної зацікавленості в педагогічній фізкультурно-оздоровчій діяльності зі здобувачами робітничих професій. Ефективності процесу підготовки майбутніх фахівців з фізичної культури та спорту до професійно-педагогічної діяльності в ПТО сприяло забезпечення визначених на початку дослідження, відображених в авторській моделі та спеціально створених для успішності вищезазначеного процесу організаційно-педагогічних умов: моделювання акмеологічного професійно орієнтованого освітнього середовища в ЗВО з проекцією на роботу в умовах ПТО; інтеріоризація майбутніми фахівцями з фізичної культури та спорту професійно-педагогічних цінностей як основного імперативу в діяльності викладача ПТО; організація квазіпрофесійної діяльності майбутніх фахівців з фізичної культури та спорту з екстраполяцією у практику роботи в ПТО.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Поліщук, Р. М. "САКРАЛЬНІ МОТИВИ СПОРТУ." Актуальні проблеми філософії та соціології, no. 32 (February 3, 2022): 87–90. http://dx.doi.org/10.32837/apfs.v0i32.1031.

Full text
Abstract:
Поліщук Р. М. Сакральні мотиви спорту: на прикладі теорії Е. Дюркгейма. – Стаття. Дослідження спорту у галузі гуманітарних науквпродовж останніх двох десятиліть визначили їхню проблематику важливою для широкого кола соціо-культурних та міждисциплінарних проблем. Проте в процесі досліджень постає чимало проблемних питань.Наприклад, П. Бурдьє у «Програмі соціології спорту» 1987 року писав про подвійну залежність, а саме в гуманітарній площині та у площині спорту. Він пише: «Ми маємо, з одного боку, людей, які дуже добре знайомі зі спортом на практиці, але не вміють говорити про нього (осмислювати), а з іншого – людей, дуже погано знайомих зі спортом практично, які можуть говорити про нього, але нехтують ним займатися чи роблять це абияк» [1]. Взявши на озброєння цю тезу, подальші дослідження повинні аналізувати всю палітру спортивних практик як систему, кожен елемент якої може отримати індивідуальне значення. Філософські дослідження спорту визнали їх предмет важливим для широкого кола соціокультурних проблем. Незважаючи на широкий спектр питань, які пов’язують спорт з іншими культурними практиками, та визнання його глобальної важливості, в суспільній свідомості його значення залишаються амбівалентними. Більшість дослідників пояснює це, підкреслюючи його неоднозначну роль у соціальних процесах. Крім того, багато вчених займають дещо маргінальну позицію в рамках дослідження спорту або, навпаки, зосереджують увагу суто на «одиничних» характеристиках спорту. Власне, на думку автора, жодна з цих позицій сама по собі не є найкращою для того, щоб відобразити природу та особливості спорту як соціокультурного феномена. У статті запропоновано теоретичний підхід до теми, який ставить у центр обговорення уявлення про те, чи ми можемо осмислювати спорт як священний (сакральний) феномен, використовуючи теорію Е. Дюркгейма та її інтерпретації. Такий підхід може надати нового бачення та розуміння векторів розвитку, по яких у сучасну епоху спрямовуються ті чи інші види спорту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Петренко, Оксана Борисівна. "РОЛЬ ТЕОРІЇ ДОМІНАНТИ О. УХТОМСЬКОГО (1875–1942) У РОЗВИТКУ КОМПЛЕКСНОЇ НАУКИ ПРО ЛЮДИНУ." Інноватика у вихованні, no. 9 (June 10, 2019): 6–16. http://dx.doi.org/10.35619/iiu.v0i9.127.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано спадщину видатного ученого Олексія Олексійовича Ухтомського, філософсько-світоглядна концепція якого про людину не лише підводить підсумки накопичених знань й отриманих результатів, але й визначає перспективи подальшого розвитку комплексної науки про людину. Доведено, що вчення О. Ухтомського про домінанту належить як фізіології, так і філософії та психології, а також стало підґрунтям окремих ідей кібернетики й синергетики. Схарактеризовано роль теорії домінанти у розвитку комплексної науки про людину: О. Ухтомський погодив її з фундаментальними питаннями людського буття й пізнання, її особистої соціальної сутності, поширив теорію на найбільш складні форми психічного відображення дійсності й духовного життя особистості, визнав її потужним системотворчим фактором у комплексному науковому описі найбільш складної живої системи – людини. З’ясовано, що О. Ухтомським розроблена струнка концепція людини, побудована на новому синтетичному підході до природи людини, на стику природничо-наукових і гуманітарних знань, що дало можливість ученому органічно пов’язати природничо-наукові уявлення про поведінку й психіку людини із законами моральної поведінки людини у світі, що виводять зміст і сенс життя людини за її чисто фізіологічні, природні межі. Учений довів, що людина – істота не тільки біологічна, але й історична та соціальна, вона включена у суспільну взаємодію й у процес зміни поколінь, і цим багато в чому визначаються її реакції на зовнішні виклики. Крім того, людина активна, має волю, здатна до цілеспрямованої діяльності, відносно вільна, і в міру цієї волі відповідальна. І, що дуже важливо, сприймає себе цілісно. Розкрито якісно нове розуміння ученим «середовища» у контексті культури, яка об’єднує як індивідуальний внутрішній світ, так і колективне несвідоме, назване О. Ухтомським «досвідом батьків». У статті доведено, що теорія домінанти О. Ухтомського може використовуватися у таких прикладних галузях, як психологія праці, спорту, медична психологія, педагогічна психологія тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Sannikova, Marina. "Шляхи вдосконалення діяльності системи спортивного арбітражу та третейських судів у спорті." Physical education, sports and health culture in modern society, no. 2(46) (June 30, 2019): 21–27. http://dx.doi.org/10.29038/2220-7481-2019-02-21-27.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Сучасний спорт належить до розважального шоу-бізнесу. У його основу покладено комерційні інтереси. Однак він не може існувати без тісного зв’язку з політичною, економічною й соціальною системами суспільства. Він також не може існувати й поза загальною національною правовою системою. У зв’язку з цим актуалізується значущість наукових досліджень міжнародного спортивного арбітражу з погляду системного підходу. Мета дослідження – вивчення та аналіз системи міжнародного спортивного арбітражу як основного інституту вирішення конфліктів, пов’язаних зі спортом, для формування в Україні сучасного Спортивного арбітражного суду. Методи дослідження – аналіз та узагальнення літературних джерел; аналіз документальних матеріалів; метод історизму; метод аналогії досліджуваних закономірностей; системний аналіз. Результати дослідження. Визначено й обґрунтовано правову основу функціонування міжнародного спортивного арбітражу, зокрема досліджено особливості, основні функції міжнародного спортивного арбітражного процесу та нормативно- правові документи, що регламентують діяльність суду. Представлено шляхи подальшого реформування й удосконалення діяльності Міжнародного спортивного арбітражного суду. Висновки. З’ясовано найбільш характерні недоліки наявної системи організації правової діяльності у спорті. Установлено основну причину невирішеності наявних труднощів в управлінні галуззю спорту вищих досягнень. Виявлено необхідність звернення до загальної теорії систем, що самоорганізуються. Запропонований підхід дасть змогу створити більш ефективну правову основу організації системи управління діяльністю арбітражних і третейських судів у спорті.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Циганенко, Олег, Ярослав Першегуба, and Наталія Склярова. "Збалансоване природокористування як важлива складова реалізації концепції сталого розвитку у галузі спорту." Теорія і методика фізичного виховання і спорту, no. 4 (May 4, 2022): 87–91. http://dx.doi.org/10.32652/tmfvs.2021.4.87-91.

Full text
Abstract:
Анотація. Збалансоване природокористування є важливою складовою концепції сталого розвитку в галузі спорту, а саме його економічних, соціальних та екологічних аспектів, суттєвим підходом до теорії і методики спорту в напрямі покращення умов для спортивної діяльності, важливим розділом екології спорту. Природокористування поділяють на два основні різновиди: загального та спеціального характеру. За характером використання природних ресурсів його поділяють на раціональне та нераціональне. Збалансоване користування природними ресурсами визначають передовсім як систему комплексної взаємодії суспільства і природи, що побудована на науково-законодавчій основі і найбільшою мірою відповідає як сучасним потребам суспільства, так і збереженню природи та орієнтована на дбайливе, раціональне, збалансоване використання природних ресурсів. Організація збалансованого природокористування у галузі спорту ґрунтується на обмеженні користуванням природними ресурсами та гармонізації людської діяльності з природою. Мета. Визначити основні підходи до організації збалансованого природокористування у галузі спорту. Методи. Теоретичний аналіз наукової літератури, узагальнення, аналіз, синтез, ідеалізація, індукція та дедукція, метод спрямування від абстрактного до конкретного. Результати. На основі проведених досліджень було визначено, що для організації збалансованого природокористування у галузі спорту передовсім необхідно досягти гармонізації спортивної діяльності з природою. Для проведення заходів із запровадження положень збалансованого природокористування у галузі спорту є необхідність у підготовці фахівців, які мають знання та компетенцію зі збалансованого природокористування. Таких фахівців вже почали готувати у Національному університеті фізичного виховання і спорту України за спеціальністю 017 «Фізична культура і спорт», спеціалізація «Менеджмент у спорті», профільне спрямування «Екологія спорту». Ключові слова: збалансоване природокористування, концепція сталого розвитку, спорт, природні ресурси.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Гаврилова, Людмила, Семен Ворок, and Иван Диуца. "ОСНОВНЫЕ НАПРАВЛЕНИЯ ИСПОЛЬЗОВАНИЯ ИНФОРМАЦИОННЫХ ТЕХНОЛОГИЙ В ПРАКТИКЕ ФИЗИЧЕСКОГО ВОСПИТАНИЯ И СПОРТА." Научный взгляд в будущее, no. 19-02 (January 1, 2018): 109–13. http://dx.doi.org/10.30888/2415-7538.2019-19-02-020.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто основні питання сучасного використання інформаційних технологій в теорії та практиці фізичного виховання і спорту. Вивчення літератури показало, що існує кілька ключових областей інформаційних технологій у спорті: навчальні засоби і
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гаврилова, Людмила, Семен Ворок, and Иван Диуца. "ОСНОВНЫЕ НАПРАВЛЕНИЯ ИСПОЛЬЗОВАНИЯ ИНФОРМАЦИОННЫХ ТЕХНОЛОГИЙ В ПРАКТИКЕ ФИЗИЧЕСКОГО ВОСПИТАНИЯ И СПОРТА." Научный взгляд в будущее, no. 19-02 (January 1, 2018): 109–13. http://dx.doi.org/10.30888/2415-7538.2020-19-02-020.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто основні питання сучасного використання інформаційних технологій в теорії та практиці фізичного виховання і спорту. Вивчення літератури показало, що існує кілька ключових областей інформаційних технологій у спорті: навчальні засоби і
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Лукащук, Виталий Игоревич. "Генезис спорта: обзор основных теорий." NOMOTHETIKA: Философия. Социология. Право 46, no. 4 (December 30, 2021): 652–61. http://dx.doi.org/10.52575/2712-746x-2021-46-4-652-661.

Full text
Abstract:
Рассмотрены основные теоретические подходы к анализу генезиса спорта как социального феномена. Показано, что современные формы существования спортивных практик связаны с эволюцией социально-экономических отношений, складывающихся на том или ином этапе исторического развития общества. Появление в социальной среде новых форм спортивных практик обусловлено формированием специфических общественно значимых потребностей. Проанализированы различные направления эволюции спорта: социально-экономический, религиозный, игровой, культурный, воспитательный, образовательный, технологический. Отмечено, что заметное место при анализе социального аспекта развития спорта занимают работы, в которых рассматриваются детерминанты становления и функционирования его как зрелища. Показано, что в современных условиях зрелищный спорт становится формой профессионально организованного взаимодействия, приобретая черты искусства как специфической формы общественного мнения. При этом изменяется его социальный статус и социальные функции. Согласно законам шоу-бизнеса, современный спорт стремится максимально расширить свою потенциальную аудиторию, диверсифицировать свою структуру, находя все новые и новые виды соревнований.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ибрагимов, Р. Н., and М. Н. Маганаков. "Роль родительского сообщества в реализации спортивного сценария формирования человеческого капитала в Республике Хакасия и прилегающих территориях." ТЕНДЕНЦИИ РАЗВИТИЯ НАУКИ И ОБРАЗОВАНИЯ 80, no. 6 (2021): 125–32. http://dx.doi.org/10.18411/trnio-12-2021-295.

Full text
Abstract:
В современной редакции теории человеческого капитала объектом инвестиций могут служить любые способности и таланты человека, в том числе успехи в спорте. В виталистской парадигме главным фактором в деятельности индивида, в динамике развития целых регионов и стран является пассионарность. При этом спорт – это наиболее простая и естественная форма выражения пассионарности. В статье представлены результаты эмпирического исследования отношения родителей региона Республики Хакасия и юга Красноярского края к занятию спортом их детей, а также теоретико-методологические основания к постановке проблемы. Подтвержденной в исследовании базовой гипотезой служили предположения 1) о преобладающем витально-иррациональном характере родительского попечения; 2) о повышенном уровне пассионарности, жертвенности отношения родителей к детям-спортсменам; 3) о повышенном социогенетическом потенциале родительского сообщества.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Теорія спорту"

1

Білоус, Олеся Валеріївна, and Андрій Станіславович Калякін. "Актуальні аспекти суддівства в українському бадмінтоні." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/40712.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Скочиляс-Павлів, Ольга Василівна. "Теорія і практика вирішення спорів адміністративними судами України щодо правовідносин, пов’язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму." Diss., Національний університет "Львівська політехніка", 2021. https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/56724.

Full text
Abstract:
Дисертація присвячена комплексному дослідженню теорії і практики вирішення спорів адміністративними судами України щодо правовідносин, пов’язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму. У роботі охарактеризовано джерелознавче підґрунтя дослідження у сфері вирішення спорів щодо правовідносин, пов’язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму; розроблено авторську методологію дослідження питань вирішення спорів щодо правовідносин, пов’язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму; охарактеризовано засади дміністративного судочинства як основу законного вирішення спорів щодо правовідносин, пов’язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму. Здійснено аналіз ґенези та динаміки процесуальної форми вирішення спорів щодо правовідносин, пов’язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму. Розглянуто актуальні питання визначення структури судового адміністративного процесу. Проаналізовано правоздатність суб’єктів вирішення спорів щодо правовідносин, пов’язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму. Подано загальнотеоретичну характеристику спорів у сфері правовідносин, пов’язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму. З’ясовано сутність та зміст конфліктності правовідносин, пов’язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму як умови виникнення спорів у цій сфері. Визначено предмет спорів, пов’язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму. Окремо в роботі акцентовано увагу на вивченні зарубіжного досвіду вирішення спорів, пов’язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму та шляхам його імплементації в Україні. З’ясовано можливість побудови нової моделі вирішення спорів у сфері правовідносин, пов’язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму в контексті міжнародних стандартів судочинства. Диссертация посвящена комплексному исследованию теории и практики решения споров административными судами Украины относительно правоотношений, связанных с избирательным процессом или процессом референдума. В работе охарактеризованы источниковедческое основу исследования в области разрешения споров относительно правоотношений, связанных с избирательным процессом или процессом референдума разработана авторская методология исследования по разрешению споров относительно правоотношений, связанных с избирательным процессом или процессом референдума охарактеризованы принципы административного судопроизводства как основу законного решения споров относительно правоотношений, связанных с избирательным процессом или процессом референдума. Осуществлен анализ генезиса и динамики процессуальной формы разрешения споров относительно правоотношений, связанных с избирательным процессом или процессом референдума. Рассмотрены актуальные вопросы определения структуры судебного административного процесса. Проанализированы правоспособность субъектов разрешения споров относительно правоотношений, связанных с избирательным процессом или процессом референдума. Подано общетеоретические характеристику споров в сфере правоотношений, связанных с избирательным процессом или процессом референдума. Выяснено сущность и содержание конфликтности правоотношений, связанных с избирательным процессом или процессом референдума как условия возникновения споров в этой сфере. Определен предмет споров, связанных с избирательным процессом или процессом референдума. Отдельно в работе акцентировано внимание на изучении зарубежного опыта разрешения споров, связанных с избирательным процессом или процессом референдума и путям его имплементации в Украине. Выяснено возможность построения новой модели разрешения споров в сфере правоотношений, связанных с избирательным процессом или процессом референдума в контексте международных стандартов судопроизводства. Установлено, что правоотношения в сфере реализации форм непосредственного народовластия опосредствуют практическую реализацию конституционного права граждан избирать и быть избранными в органы государственной власти и органов местного самоуправления, а также права на участие во всеукраинском и местном референдумах. Именно в рамках избирательных правоотношений создаются предпосылки для осуществления избирательных прав граждан и происходит передача публичной власти от ее носителя и единственного источника выборным государственным и муниципальным органам, их должностным лицам, а в рамках референдного отношений – принимаются от имени народа или территориальной общины решения по важнейшим вопросам государственного или местного значения. Следующей особенностью и избирательных, и референдного правоотношений является то, что в их системе преобладают процессуальные отношения. Несмотря на то, что процессуальные отношения производные от материальных, они занимают доминирующее положение в общей системе избирательных и референдного правоотношений. Обусловлено это тем, что материальных отношений не может быть без их опосредования соответствующими процессуальными формами организации и проведения выборов и референдумов. Преимущество процессуальных отношений над материальными наблюдается на всех этапах избирательного и референдного процессов. При этом одному материальном связи может соответствовать значительное количество избирательных или референдного процедур. Например, материальным избирательным отношениям, связанным с правом гражданина быть избранным в органы государственной власти, корреспондируются процессуальные избирательные правоотношения, опосредующие порядок выдвижения кандидатов, условия их регистрации, порядок проведения предвыборной агитации, порядок финансирования избирательной кампании, порядок голосования и установления результатов выборов и тому подобное. Следовательно, правоотношения в сфере реализации форм непосредственной демократии – это особый вид конституционных правоотношений, опосредующих реализацию его участниками субъективных избирательных, референдного и других прав и исполнение юридических обязанностей по организации и проведению форм непосредственной демократии средством обеспечения устойчивой связи законодательства о выборах с избирательной практикой, служат единственным способом наложения модельной организации выборов, закрепленной в нормах избирательного права, в реальные социальные процессы. The dissertation is devoted to a comprehensive study of the theory and practice of resolving disputes by the administrative courts of Ukraine on legal relations related to the election process or the referendum process. The paper describes the source base of the study in the field of dispute resolution regarding legal relations related to the election process or the referendum process; the author's methodology of research of the questions of the decision of disputes concerning the legal relations connected with electoral process or referendum process is developed; characterized the principles of administrative proceedings as the basis for the legal settlement of disputes over legal relations related to the election process or referendum process. An analysis of the genesis and dynamics of the procedural form of resolving disputes over legal relations related to the electoral process or referendum process. Topical issues of determining the structure of the judicial administrative process are considered. The legal capacity of the subjects of resolving disputes concerning legal relations related to the election or referendum process is analyzed. The general theoretical description of disputes in the field of legal relations related to the election process or referendum process is given. The essence and content of the conflict of legal relations related to the electoral process or the referendum process as a condition for disputes in this area have been clarified. The subject matter of disputes related to the election or referendum process has been identified. The paper focuses on the study of foreign experience in resolving disputes related to the election or referendum process and its implementation in Ukraine. The possibility of building a new model for resolving disputes in the field of legal relations related to the election or referendum process in the context of international judicial standards has been clarified.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Данешианшахрбаф, Х. М. "Лексика спорта и движения в структурно-семантическом аспекте: комплексная семантика слова : диссертация на соискание ученой степени кандидата филологических наук : 10.02.19." Thesis, б. и, 2020. http://hdl.handle.net/10995/82033.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Данешианшахрбаф, Х. М. "Лексика спорта и движения в структурно-семантическом аспекте: комплексная семантика слова : автореферат диссертации на соискание ученой степени кандидата филологических наук : 10.02.19." Thesis, б. и, 2020. http://hdl.handle.net/10995/83579.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Парфило, Іван Сергійович, and Ivan Serhiiovych Parfylo. "Теоретико-методична підготовка старшокласників у процесі проведення уроків фізичної культури з елементами футболу." Master's thesis, СумДПУ імені А. С. Макаренка, 2021. http://repository.sspu.edu.ua/handle/123456789/12129.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота складається з 55 сторінок друкованого тексту та рисунків. Метою дослідження стало виявлення, теоретичного обґрунтування та експериментальна перевірка педагогічних умов теоретико-методичної підготовки старшокласників засобами футболу. Кваліфікаційна робота складається з вступу, основної частини яка включає в себе 3 розділи, висновків та списку використаної літератури. У першому розділі розглянуто теоретико–методичні умови проведення уроків фізичної культури в ЗЗСО. У другому розділі представлено методи та організацію дослідження даної проблеми. В третьому розділі досліджено формування знань про фізичне здоров’я в системі фізичного виховання підлітків. В кінці запропоновані висновки та список використаної літератури.
Qualification work consists of 55 pages of printed text and drawings. The aim of the research was to identify, theoretically substantiate and experimentally test the pedagogical conditions of theoretical and methodological training of high school students in football. Qualification work consists of an introduction, the main part of which includes 3 sections, conclusions and a list of references. The first section considers the theoretical and methodological conditions for conducting physical education lessons in ZZSO. The second section presents the methods and organization of research on this problem. The third section examines the formation of knowledge about physical health in the system of physical education of adolescents. In the end the conclusions and the list of the used literature are offered.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Шурманов, Е. Г. "Комплексная методика коррекции тренировочной нагрузки лыжниц-гонщиц после применения восстановительных средств : автореферат диссертации на соискание ученой степени кандидата педагогических наук : 13.00.04." Thesis, б. и, 2018. http://hdl.handle.net/10995/72409.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Шурманов, Е. Г. "Комплексная методика коррекции тренировочной нагрузки лыжниц-гонщиц после применения восстановительных средств : диссертация на соискание ученой степени кандидата педагогических наук : 13.00.04." Thesis, б. и, 2017. http://hdl.handle.net/10995/72410.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Семенов, Олександр Олександрович. "Особливості вирішення податкових спорів в Україні: питання теорії і практики." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/3417.

Full text
Abstract:
Семенов О. О. Особливості вирішення податкових спорів в Україні: питання теорії і практики : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 081 "Право" / наук. керівник: А. А. Шарая. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 120 с.
UA : Кваліфікаційна робота складається зі 120 сторінок, містить 73 джерела використаної інформації. Податкові правовідносини займають особливе місце у системі суспільних відносин, під час здійснення яких держава отримує основні джерела доходів у вигляді податків і зборів, які виконують важливу роль у забезпеченні соціально-економічного розвитку суспільства і держави. Особливістю податкових відносин є те, що в них стикаються приватні та публічні інтереси, що відповідно зумовлює високий ризик виникнення конфліктних, спірних ситуацій між платниками податків та державою у вигляді контролюючих органів. Тому податкові спори є об’єктивним явищем будь-якої податкової системи. Проте в реаліях сучасності воно набирає особливої гостроти у зв’язку з проблемою з фінансуванням державного бюджету, нестабільністю податкового законодавства, низькою правовою культурою суспільства, подекуди низьким фаховим рівнем спеціалістів контролюючого органу. Тому не дивлячись на намагання держави впровадити ідею партнерських відносин між платниками податків і контролюючими органами, податкові спори були і залишаються дуже поширеним явищем. Мета кваліфікаційної роботи полягає в комплексному аналізі та детальному дослідженні сутності та особливостей вирішення податкових спорів в Україні. Об’єктом дослідження є суспільні відносини що виникають під час вирішенні податкових спорів. Предметом кваліфікаційної роботи є особливості вирішення податкових спорів в Україні: питання теорії і практики.
EN : Qualification work consists of 120 pages, contains 73 sources of information used. Tax relations occupy a special place in the system of social relations, during which the state receives the main sources of income in the form of taxes and fees, which play an important role in ensuring the socio-economic development of society and the state. The peculiarity of tax relations is that they collide private and public interests, which, accordingly, causes a high risk of conflict, disputes between taxpayers and the state in the form of regulatory authorities. Therefore, tax disputes are an objective phenomenon of any tax system. However, in modern realities it is becoming especially acute due to the problem of financing the state budget, instability of tax legislation, low legal culture of society, and sometimes low professional level of specialists of the controlling body. Therefore, despite the state's efforts to introduce the idea of partnership between taxpayers and regulatory authorities, tax disputes have been and remain very common. The purpose of the qualification work is a comprehensive analysis and detailed study of the nature and features of tax dispute resolution in Ukraine. The object of research is public relations that arise during the resolution of tax disputes. The subject of the qualification work is the peculiarities of resolving tax disputes in Ukraine: issues of theory and practice.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Крупченко, Ірина Русланівна. "Медіація як альтернативний спосіб вирішення публічно-правових спорів: теорія, досвід застосування в Україні та країнах ЄС." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/3439.

Full text
Abstract:
Крупченко І. Р. Медіація як альтернативний спосіб вирішення публічно-правових спорів: теорія, досвід застосування в Україні та країнах ЄС : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 081 "Право" / наук. керівник: Я. О. Сидоров. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 90 с.
UA : Кваліфікаційна робота складається зі 90 сторінок, містить 75 джерел використаної інформації. Нові реалії сьогодення та реформування національного законодавства у сфері управління, вимагають застосування нових підходів для ефективного регулювання вирішення спорів і конфліктів у різних сферах суспільного життя. Необхідним елементом сучасних правових систем, який свідчить про розвиток демократичних інститутів в державі є застосування альтернативних способів вирішення спорів, щільне місце серед яких посідає медіація. Традиційною сферою застосування цього інституту є цивільно-правові відносини між юридично рівними суб’єктами. Дискусійним залишається питання можливості застосування медіації у адміністративних справах при врегулюванні управлінських спорів фізичних та юридичних осіб із органами публічної влади в умовах нерівності правового статусу суб’єктів. Публічно-правові спори, які вирішуються в порядку адміністративного судочинства, часто називають немедіабельними, тобто такими, які не можуть бути вирішені шляхом застосування медіації. Насамперед, це зумовлено особливостями суб’єктного складу адміністративно-процесуальних правовідносин, а саме, тим фактом, що однією зі сторін завжди виступає орган публічної адміністрації, який повинен діяти лише в межах наданих йому повноважень, у порядку та в спосіб, встановлений Конституцією України та законами України, а тому дуже важко уявити участь органів державної влади та органів місцевого самоврядування у переговорах. Об’єктом кваліфікаційної роботи є суспільні відносини, що виникають у сфері публічного адміністрування. Предметом дослідження є медіація як альтернативний спосіб вирішення публічно-правових спорів: теорія, досвід застосування в Україні та країнах ЄС.
EN : Qualification work consists of 90 pages, contains 75 sources of information used. New realities of today and the reform of national legislation in the field of governance require the application of new approaches to the effective regulation of disputes and conflicts in various spheres of public life. A necessary element of modern legal systems, which indicates the development of democratic institutions in the state is the use of alternative dispute resolution, a dense place among which is mediation. The traditional scope of this institution is civil law relations between legally equal subjects. The question of the possibility of using mediation in administrative cases in resolving administrative disputes between individuals and legal entities with public authorities in conditions of inequality of legal status of subjects remains debatable. Public law disputes that are resolved through administrative proceedings are often referred to as non-mediatable, ie those that cannot be resolved through the use of mediation. First of all, this is due to the peculiarities of the subject composition of administrative-procedural legal relations, namely, the fact that one of the parties is always a public administration body, which must act only within its powers, in the manner prescribed by the Constitution of Ukraine and laws of Ukraine, and therefore it is very difficult to imagine the participation of public authorities and local governments in the negotiations. The object of the qualification work is public relations that arise in the field of public administration. The subject of the study is mediation as an alternative way of resolving public law disputes: theory, experience in Ukraine and EU countries.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Теорія спорту"

1

Платонов, В. Н. Система подготовки спортсменов в олимпийском спорте. Общая теория и ее практические приложения. Киев: Олимпийская литература, 2004.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ожеховский, М. Спор о марксистской теории революции. М., 1986.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Теорія спорту"

1

Сидоренко, И. А. "Уровень гибкости обучающихся первого курса ФГБОУ ВО «УралГУФК»." In XI Всероссийская научно-практическая конференция. Нижневартовский государственный университет, 2021. http://dx.doi.org/10.36906/fks-2021/89.

Full text
Abstract:
Представленная статья посвящена изучению уровня гибкости, обучающихся первого курса Уральского государственного университета физической культуры. Из-за недостаточного уровня развития гибкости обучающиеся испытывают затруднения в исполнении базовых упражнений на гимнастических снарядах, осваивая дисциплину «Теория и методика обучения базовым видам спорта (Гимнастика)». Полученные результаты указывают на необходимость целенаправленной работы над повышением уровня гибкости, как и еще показателя результативности в избранном виде спорта.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Shevchenko, A. R. "Физкультура и спорт как фактор профилактики асоциальных проявлений в молодежной среде." In Актуальные проблемы борьбы с преступностью: вопросы теории и практики. Сибирский юридический институт Министерства внутренних дел Российской Федерации, 2020. http://dx.doi.org/10.51980/2020_2_121.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Яковлев, Сергей Александрович. "IMPLEMENTATION OF PERSON-CENTERED EDUCATION IN PHYSICAL EDUCATION CLASSES AT HIGHER EDUCATION INSTITUTIONS." In Психология. Спорт. Здравоохранение: сборник избранных статей по материалам Международной научной конференции (Санкт-Петербург, Октябрь 2021). Crossref, 2021. http://dx.doi.org/10.37539/psm299.2021.46.68.003.

Full text
Abstract:
Современная система физического воспитания студенческой молодежи не физкультурных вузов является приоритетной в формировании физической культуры как вида общей культуры молодого человека, здорового образа и спортивного стиля жизнедеятельности будущих специалистов производства, науки, культуры. Формирование социально активной личности в гармонии с физическим развитием - важное условие подготовки выпускника вуза к профессиональной деятельности в обществе, развивающейся по законам рыночной экономики. Взаимоотношение физического развития и нравственного становления личности в процессе занятий физическими упражнениями получило научное обоснование в теории и методике физического воспитания. Modern system of physical education of students of non-physical universities is a priority in the formation of physical culture as a type of general culture of young people, healthy lifestyle and sporting style of life activities of future specialists in production, science, culture. The formation of a socially active personality in harmony with physical development is an important condition for the preparation of university graduates for professional activity in the society developing according to the laws of the market economy. The relationship between physical development and moral formation of the individual in the process of physical exercise is scientifically substantiated in the theory and methodology of physical education.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Теорія спорту"

1

Жалдак, М. І., А. А. Лященко, Ю. С. Рамський, В. М. Соловйов, Ю. В. Триус, В. Б. Задоров, В. О. Радкевич, et al., eds. Новітні комп’ютерні технології : матеріали IX Міжнародної науково-технічної конференції (Київ–Севастополь, 13–16 вересня 2011 р.). Мінрегіон України, 2011. http://dx.doi.org/10.31812/0564/611.

Full text
Abstract:
Матеріали секцій висвітлюють новітні комп’ютерні технології в архітектурі, проектуванні, управлінні будівництвом і експлуатації будівель та споруд, питання легалізації програмного забезпечення, теорії та методики навчання комп’ютерних наук у вищій школі, дистанційної освіти, впровадження ІКТ в процес навчання, професійної освіти. Для студентів вищих навчальних закладів, аспірантів, наукових, інженерних та педагогічних працівників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Жалдак, М. І., А. А. Лященко, Ю. С. Рамський, В. М. Соловйов, Ю. В. Триус, В. Б. Задоров, І. Я. Сапужак, et al., eds. Новітні комп’ютерні технології : матеріали VII Міжнародної науково-технічної конференції (Київ–Севастополь, 15-18 вересня 2009 р.). Міністерство регіонального розвитку та будівництва України, 2009. http://dx.doi.org/10.31812/0564/609.

Full text
Abstract:
Матеріали секцій висвітлюють новітні комп’ютерні технології в архітектурі, проектуванні, управлінні будівництвом і експлуатації будівель та споруд, питання легалізації програмного забезпечення, теорії та методики навчання комп’ютерних наук у вищій школі, дистанційної освіти, впрова- дження ІКТ в процес навчання, фундаменталізації інформатичної освіти. Для студентів вищих навчальних закладів, аспірантів, наукових, інженерних та педагогічних працівників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Жалдак, М. І., Ю. С. Рамський, В. М. Соловйов, Ю. В. Триус, О. С. Городецький, В. Б. Задоров, О. І. Хоменко, et al., eds. Комп’ютерні технології в будівництві : матеріали VI Міжнародної науково-технічної конференції «КОМТЕХБУД 2008» (Київ–Севастополь, 9-12 вересня 2008 р.). Міністерство регіонального розвитку та будівництва України, 2008. http://dx.doi.org/10.31812/0564/608.

Full text
Abstract:
Матеріали секцій висвітлюють новітні інформаційні технології в архітектурі, проектуванні, управлінні будівництвом і експлуатацією будівель та споруд, питання теорії та методики навчання комп’ютерних наук у вищій школі, дистанційної освіти, впровадження ІКТ в процес навчання. Значну увагу приділено питанням застосування комп’ютерних технологій в будівельному проектуванні та легалізації програмного забезпечення. Для студентів вищих навчальних закладів, аспірантів, наукових, інженерних та педагогічних працівників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography