Academic literature on the topic 'Температурні умови'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Температурні умови.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Температурні умови"

1

Жученко, О. А., and М. Г. Хібеба. "Дослідження температурних полів в процесі формування вуглецевих виробів в режимі пресування." Automation of technological and business processes 11, no. 4 (February 13, 2020): 16–27. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v11i4.1595.

Full text
Abstract:
авторів залишається дослідження впливу таких технологічних параметрів, як потужність нагрівачів, температура завантаженої маси та швидкості пресування на температурні поля робочого простору мундштука гідравлічного пресу. В даній праці було досліджено зміну температурного поля в залежності від таких технологічних параметрів: потужності індукторів формувальної та калібрувальної зони мундштука, свічок для додаткового нагріву мундштука, температури поверхні масного циліндру та швидкості пресування. Оскільки для отримання бездефектної продукції необхідно, щоб кожен з нагрівачів забезпечував заданий (такий, що забезпечить умови проковзування) розподіл температур в своїй зоні мундштука, то також було досліджено динаміку температур в точках, що характеризують розподіл температур в кінці кожної зони мундштука (переріз наприкінці калібрувальної зони - І переріз, переріз на межі формувальна – калібрувальна зона – ІІ переріз, переріз на межі масний циліндр – формувальна зона – ІІІ переріз). В результаті досліджень, проведених за допомогою розробленої моделі виявлено, що найбільший вплив на температури в зонах І-ІІ має індуктор калібрувальної зони. Також індуктор формувальної зони має значний вплив на температурне поле в ІІІ та ІІ зонах, а свічки на температури в І та ІІ зоні. При цьому вплив нагрівачів на більш віддалені зони проявляється тільки за 20-30 хв. після зміни потужності нагрівача, що свідчить про появу запізнювання в перехідному процесі. Температура завантаженої маси має досить значний вплив на розподіл температур в усьому об’ємі робочого простору мундштука. Також виявлено, що збільшення швидкості пресування негативно впливає на середню температуру електродної маси, а також збільшує градієнт температур від центральної частини робочого простору мундштука до його меж.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Zhyzhka, S. V., and N. G. Povod. "ВІДТВОРЮВАЛЬНІ ЯКОСТІ СВИНОМАТОК ЗАЛЕЖНО ВІД СИСТЕМ МІКРОКЛІМАТУ ВПРОДОВЖ РОКУ." Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Livestock, no. 4(39) (December 23, 2019): 85–91. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.lvst.2019.4.12.

Full text
Abstract:
Вивчено результати впливу геотермальної та традиційної системи вентилювання приміщень для утримання холостих і умовно поросних свиноматок на параметри мікроклімату в них впродовж року, та залежність від цих параметрів відтворних якостей свиноматок. Як класична так і геотермальна системи вентилювання приміщень забезпечили оптимальний мікроклімат в них у перехідні пори року, але не забезпечили рекомендованих показників температури повітря і його вологості в зимову та літню пори року. Різниця в температурі повітря та лігва не спричинила різниці в температурі поверхні шкіри свиноматок в усі пори року за винятком зимової. Геотермальна система вентилювання приміщення за рахунок стабілізації повітря в підземних шахтах, та більш рівномірного його розподілу за допомогою повітропроводів, створювала більш комфортні температурні умови утримання для свиноматок під час осіменіння, що в подальшому мало вплив на відтворювальні якості та продуктивні показники свиноматок в усі пори року за винятком зими. Параметри мікроклімату створені різними системами вентилювання приміщення впливали на прихід свиноматок в охоту, їх запліднюваність та відсоток опоросу. Більш відчутним цей вплив був влітку та восени, а меншим взимку та навесні. Мікроклімат в приміщеннях для утримання холостих і умовно поросних свиноматок виявив деякий вплив на відтворювальні якості свиноматок. Дослідження в даному напрямку планується продовжити, а їх результати використовувати при проектуванні та реконструкції свинарських приміщень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Medviedev, Dmitrii, and Nina Bisko. "Вплив температури на ріст і життєздатність міцелію штамів мікофільного гриба Cladobotryum dendroides." Lesya Ukrainka Eastern European National University Scientific Bulletin. Series: Biological Sciences, no. 4(377) (October 5, 2018): 44–47. http://dx.doi.org/10.29038/2617-4723-2018-377-44-47.

Full text
Abstract:
У статті представлені результати досліджень впливу різних значень температур (від 18±0,3°С до 45±0,3°С) на швидкість росту, морфологію колоній та життєздатність міцелію 5 штамів Cladobotryum dendroides, що виділені з уражених павутинною цвіллю плодових тіл їстівного гриба Agaricus bisporus. Установлено, що оптимальною температурою для всіх штамів на картопляно-глюкозному агаризованому середовищі була 25±0,3°С. Збільшення температури на 6°С (с 25±0,3°С до 31±0,3°С) спричинило значне зменшення швидкості росту – для різних штамів – у 65–120 разів. Зниження температури на 7°С (с 25±0,3°С до 18±0,3°С) не настільки негативно вплинуло на швидкість росту досліджених штамів – цей показник знизився в 3–5 разів, порівняно зі швидкістю росту при оптимальній температурі. Установлено, що температура 35±0,3°С була критичною для росту міцелію трьох із 5 досліджених штамів, а для двох інших штамів значення критичної температури було на 1°С нижче й становило 34±0,3°С. Продемонстровано, що міцелій жодного з досліджених штамів C. dendroides не ріс при температурах -18±0,3°С, 5±0,3°С і 15± 0,3°С. Однак при перенесенні культур в умови оптимальної температури ріст відновився. Швидкість росту при цьому незначно відрізнялася від відповідних ростових показників штамів, культивованих при оптимальній температурі. Отже, показники температур -18±0,3°С, 5±0,3°С та 15±0,3°С спричиняють фунгістатичну дію на ріст міцелію досліджених штамів C. dendroides. У результаті дослідження впливу температури на морфологічні особливості росту міцелію штамів C. dendroides установлено, що при підвищенні температури інкубації (30±0,3°С, 31±0,3°С, 34±0,3°С) колонії всіх штамів набувають характерних морфологічних ознак: край колонії стає нерівним, колір колонії змінюється з блідо-жовтого або жовтого на рожевий, темно-бурий чи темно-вишневий, реверзум змінює колір із жовтого на темно-бурий або темно-вишневий.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Klyuchinskaya, L. V., and V. I. Perechrect. "ПРО ТЕМПЕРАТУРНІ ПОЛЯ I УМОВИ КОНДЕНСАЦІЇ ГАЗІВ ТУМАННОСТЕЙ У ПЛАНЕТАРНОМУ ВИХОРІ." Вісник Дніпропетровського університету. Серія: Моделювання 22, no. 8 (January 31, 2014): 99. http://dx.doi.org/10.15421/141405.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Юрковська, Вікторія Володимирівна, Людмила Костянтинівна Овсянникова, Галина Йосипівна Євдокимова, Людмила Олександрівна Валевська, and Олена Григоріївна Соколовська. "ВПЛИВ РІЗНИХ УМОВ ЗБЕРІГАННЯ НА ЯКІСТЬ ЗЕРНА ПРОСА." Scientific Works 82, no. 2 (February 15, 2019): 88–95. http://dx.doi.org/10.15673/swonaft.v82i2.1184.

Full text
Abstract:
Україна є одним із світових лідерів у постачанні зерна. Невпинно ведеться робота з підвищення врожайності культур та впровадження нових, більш стійких до впливу зовнішніх умов, сортів зернових. Нові сорти потребують вивчення впливу на них умов зберігання, щоб запобігти втратам сировини при короткочасному або більш тривалому зберіганні. Однією з найперспективніших культур для вирощування в умовах частої посухи південних регіонів є просо. У роботі розглянутий вплив зовнішніх умов зберігання на новий сорт проса Харківське 31, яке рекомендоване для вирощування у степу та лісостепу через засухостійкість, стійкість до осипання.. Досліджувана партія зерна була розфасована у полотняні мішечки та поміщена у різні температурні умови при різній відносній вологості повітря для зберігання протягом року. Кожні три місяці проводилося визначення основних показників якості зерна і отримані експериментальні данні наведено в статті і проаналізовано основні фактори, що негативно впливають на збереження якості зерна проса. В подальшому отримані данні допоможуть визначити оптимальні та найбільш ефективні заходи післязбиральної обробки нового сорту проса для максимального збереження його якості при зберіганні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Kalchenko, Vitalіі, Antonina Kolohoida, Yaroslav Kuzhelnyi, and Volodymyr Morochko. "ОДНОПРОХІДНЕ ДОВОДОЧНЕ ШЛІФУВАННЯ ЗІ СХРЕЩЕНИМИ ОСЯМИ КРУГА ТА ЦИЛІНДРИЧНОЇ ДЕТАЛІ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOG IES, no. 4 (14) (2018): 9–17. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2018-4(14)-9-17.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. При шліфуванні циліндричних деталей на фінішних операціях через нерівномірний знос інструмента відбувається погіршення вихідної точності обробки. Постановка проблеми. Кінцева точність деталей забезпечується доводочними операціями. При використанні схеми круглого шліфування спостерігаються значні температурні навантаження та нераціональне розподілення зрізуваного шару вздовж кромки інструмента та його нерівномірний знос. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Відомі способи глибинного шліфування зі схрещеними осями інструмента та циліндричної деталі, де кут орієнтації інструмента вибирається з умови досягнення найбільшої продуктивності обробки. З огляду на великі припуски на обробку температура в зоні шліфування досягає значних величин, що викликає зміну фізико-механічних властивостей поверхневого шару деталі. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Нині не розроблено метод однопрохідного доводочного шліфування циліндричних деталей, що забезпечує необхідну точність фінішної обробки одночасно з досягненням максимальної продуктивності. Постановка завдання. Розроблення нового способу однопрохідного доводочного шліфування циліндричних деталей орієнтованим інструментом. Створення загальної модульної 3D моделі різальної поверхні шліфувального круга, процесу формоутворення та зняття припуску. На базі запропонованої моделі визначити основні характеристики процесу обробки. Виклад основного матеріалу. Розроблено новий спосіб однопрохідного доводочного шліфування циліндричної поверхні орієнтованим шліфувальним кругом. При цьому орієнтація інструмента визначається з умови повного завантаження різальної кромки та переважно залежить від припуску на обробку й висоти шліфувального круга. Оптимальна осьова подача вибирається з умови досягнення необхідної геометричної точності поверхні, а збільшення продуктивності обробки досягається за рахунок підвищення швидкості обертання деталі. Для нового способу однопрохідного доводочного шліфування розроблені модульні 3D моделі процесу формоутворення та зняття припуску. Запропонована методика визначення одиничних сил різання та питомої продуктивності обробки. Висновки відповідно до статті. Запропоновано новий спосіб однопрохідного доводочного шліфування поверхні циліндричного валика орієнтованим абразивним інструментом. Розроблені модульні 3D моделі зняття припуску та формоутворення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Максимук, Д. В., М. С. Богданов, and В. А. Голіков. "АНАЛІЗ ТА ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ СИСТЕМИ ОХОЛОДЖЕННЯ НАДДУВНОГО ПОВІТРЯ У ВПУСКНОМУ РЕСИВЕРІ СУДОВОГО МАЛООБЕРТОВОГО ДИЗЕЛЯ АБСОРБЦІЙНОЮ БРОМИСТОЛІТІЄВОЮ ХОЛОДИЛЬНОЮ МАШИНОЮ." Ship power plant 41 (November 5, 2020): 54–58. http://dx.doi.org/10.31653/smf341.2020.54-58.

Full text
Abstract:
Умови експлуатації суднових малообертових дизелів (МОД) відрізняються упродовж рейсу значною зміною температури зовнішнього повітря, відповідно повітря на вході наддувного повітря у ресивер. При високих температурах забортної води охолоджувачі наддувного повітря (ОНП) не в змозі підтримувати температуру наддувного повітря на рівні, достатньому для демпфування підвищених температур повітря на вході в робочі циліндри двигуна, що забезпечувало б високу паливну ефективність МОД. За даними фірм-розробників суднових МОД "MAN" і "Wartsila" підвищення на 10 °С температури повітря на вході у ресивер суднових МОД призводить до збільшення питомої витрати палива bе приблизно на 0,5 % і відповідного зменшення ККД МОД, що ставить гостро завдання комплексного охолодження наддувного повітря на вході в циліндри МОД.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гузьова, Ірина Олександрівна, and Володимир Михайлович Атаманюк. "Дослідження кінетики сушіння цукатів з гарбуза." Scientific Works 84, no. 1 (December 14, 2020): 34–41. http://dx.doi.org/10.15673/swonaft.v84i1.1866.

Full text
Abstract:
У статті описується особливість кінетики сушіння цукатів. Цукати, корисний для організму продукт, виготовлений з фруктів, овочів і ягід. Об'єктом дослідження є цукат з гарбуза. Спосіб приготування містить в собі кілька етапів: очищення, нарізка, варіння в цукровому сиропі, сушіння. Готовий продукт має відмінну якість і органолептичні властивості. Сушіння цукатів – складний, тривалий і енергоємний процес. Процес сушіння залежить від зовнішніх умов, структури матеріалу і форми зв'язку вологи з матеріалом. Авторами статті проведено дослідження кінетики сушіння цукатів температурою 20°С – 80°С. Експерименти проводилися наступним чином: частину просочених цукровим сиропом скибок гарбуза температурою 80°С відділяють від рідкої фази і сушать. Другу частину залишають в сиропі, який охолоджують до 60°С, після чого висушують. Третю частину цукатів залишають в сиропі, який охолоджують до 40°С, після чого висушують. Аналогічно четверту частину залишають в сиропі, який охолоджують до 20°С, після чого також висушують. Сушіння чотирьох частин відбувається окремо, за однакових умов: температура теплового агенту (повітря) – 100 °С, швидкість теплового агенту 2 м/с. Сушіння відбувається в контейнері фільтраційним методом. Контейнер складається з чотирьох частин, які мають перфоровані перегородки. На кожну з чотирьох перфорованих перегородок цукати розкладають рівномірно в один шар в шаховому порядку. Такий метод розміщення цукатів сприяє рівномірному розподіленню теплового агенту, мінімізує гідравлічний опір шару. В результаті дослідження встановлено залежності швидкості сушки цукатів від температури, обґрунтовано вплив форми зв'язку вологи з матеріалом на характер і тривалість сушіння, а також теоретично визначено час сушіння для різних температурних режимів. У статті теоретично досліджується кінетика сушіння цукатів з гарбуза в умовах різних температур плодів. Сушіння цукатів відбувається в періоді спадаючої швидкості сушіння. Криві швидкості сушки складаються з двох частин. Перша частина відповідає випаровуванню капілярної вологи з поверхні міжклітинної простору. Друга частина кривих відповідає випаровуванню осмотично зв'язаної міжклітинної і клітинної вологи. Також в матеріалі присутній термодифузія, яка уповільнює процес сушіння. В умовах малих перепадів температур термодифузія відіграє незначну роль. Тому найбільш швидко висушується цукат з температурою 80°С. Цукати з температурою 20°С висушуються повільно. Це явище можна пояснити великим впливом термодифузії і кристалізацією цукру під час тривалої сушки. Проведено узагальнення і апроксимація експериментальних даних на основі диференціального рівняння швидкості сушіння. На основі теоретичних узагальнень виведені рівняння, що дозволяють визначити числові значення швидкості сушіння і коефіцієнта сушіння, а також теоретично встановити характер зміни швидкості сушіння і розрахувати час сушіння до необхідної вологості. У статті обґрунтовано раціональні температурні режими (40°С – 80°С) сушки цукатів з гарбуза.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Kyrylenko, V. K., V. M. Marjan, M. O. Durkot, and V. M. Rubish. "Дослідження аморфних халькогенідних матеріалів елементів пам’яті на основі фазових переходів." Реєстрація, зберігання і обробка даних 16, no. 2 (June 15, 2014): 7–13. http://dx.doi.org/10.35681/1560-9189.2014.16.2.100252.

Full text
Abstract:
Розроблено стенд, який дозволяє одночасно вимірювати температурні залежності електричного опору (R) та оптичного пропускання (в) плівок у ділянці температур 300-560 К. Досліджено температурні залежності R та в аморфних плівок системи сурма-селен. Показано, що їхня кристалізація супроводжується різким зменшенням цих параметрів. Температурний інтервал переходу плівок з аморфного стану в кристалічний залежить від складу плівок, матеріалу контактів та умов термообробки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Чирков, О. Ю., and В. В. Харченко. "Вплив радіаційної повзучості на визначення формозміни вигородки активної зони реактора ВВЕР-1000 за умов довгострокової експлуатації." Reports of the National Academy of Sciences of Ukraine, no. 3 (July 6, 2021): 40–47. http://dx.doi.org/10.15407/dopovidi2021.03.040.

Full text
Abstract:
Наведено результати аналізу щодо впливу радіаційної повзучості на розрахункову оцінку формозміни вигородки активної зони реактора ВВЕР-1000 за умов довгострокової експлуатації. Застосовано сучасні моделі радіаційного розпухання і радіаційної повзучості, в яких враховується вплив напруженого стану і накопиченої незворотної деформації на процеси розпухання і повзучості аустенітних сталей, що перебува- ють під впливом нейтронного опромінення і підвищеної температури. Сформульовано основні положення розрахунку напружено-деформованого стану вигородки та внутрішньокорпусної шахти реактора з ураху- ванням умов контактної взаємодії. Розрахунковий аналіз виконано у двовимірній постановці для поперечного перерізу вигородки з максимальною за висотою пошкоджуючою дозою і температурою опромінення за умови узагальненої плоскої деформації. Дані щодо формозміни вигородки одержано на основі розв’язання зв’язаної контактної задачі залежно від накопиченої пошкоджуючої дози опромінення. Визначення температурного поля і напружено-деформованого стану виконано з урахуванням перерозподілу температури через пору- шення проєктних умов протоку теплоносія в зоні контакту вигородки з шахтою. Результати розрахунків одержано з використанням медіанних параметрів температурно-дозової залежності радіаційного розпухання аустенітної сталі 08Х18Н10Т. Встановлено, що урахування радіаційної повзучості сприяє зниженню рівня напружень, проте збільшує рівень розпухання і переміщення, що додає консерватизму до прогнозної оцінки формозміни вигородки порівняно з даними без урахування радіаційної повзучості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Температурні умови"

1

Луб'яний, Л. З., Микола Євгенович Оверко, and І. О. Чичибаба. "Установка для термоциклювання зразків." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/47251.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Насінник, І. В. "Система керування опаленням будинку з адаптацією до погодних умов." Thesis, Чернігів, 2020. http://ir.stu.cn.ua/123456789/20547.

Full text
Abstract:
Насінник, І. В. Система керування опаленням будинку з адаптацією до погодних умов : магістерська робота : 172 Телекомунікації та радіотехніка / І. В. Насінник; керівник роботи Гусев О. О. ; Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра радіотехнічних та вбудованих систем. – Чернігів, 2020. – 73 с.
В даній дипломній роботі розглянуто принцип роботи системи керування опаленням будинку з адаптацією до погодних умов та блоків з яких вона складається. Під час виконання дипломної роботи було розроблено електричну структурну схему, електричну принципову схему та зроблений опис цих схем, зроблений розрахунок елементів схеми, розроблена блок схема для програмної частини.
This thesis considers the principle of operation of the heating control system of the house with adaptation to weather conditions and the units of which it consists. During the thesis work was developed electrical block diagram, electrical schematic diagram and a description of these schemes, the calculation of circuit elements, developed a block diagram for the software part.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Петров, Сергій Олександрович, Віталій Баламірович Дістанов, and Анатолій Григорович Бєлобров. "Оптимізація умов синтезу похідних оксазол-5-онів." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2012. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46916.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Слєпова, А. С. "Вивчення впливу змінного напрямного руху зовнішнього повітря на температурний стан зовнішніх стін будівлі методом модельного розрахунку." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/72223.

Full text
Abstract:
Мета роботи – вивчення впливу різних напрямків вітрових потоків на температурний стан огороджувальних конструкцій будівлі. Відповідно до поставленої мети були вирішені такі задачі: – розроблена модель дослідження обраної будівлі; – вивчені особливості моделювання напрямних потоків повітря та задання граничних умов; – отримані результати впливу різних варіантів напрямку панівних вітрів на енергоефективність обраної для дослідження будівлі; – отримані результати порівняльного аналізу різних варіантів розрахункової моделі дослідження. Об’єкт дослідження – процес обтікання цільних об’єктів повітряними масами. Предмет дослідження – тепловий стан огороджувальних конструкцій багатоповерхової будівлі під дією змінних напрямків повітряних мас. Методи розрахунку: вирішення поставлених задач проводилося з використанням методу модельного розрахунку з елементами комп’ютерної візуалізації та методу експериментального дослідження на фізичній моделі предмета дослідження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Алексахін, Олександр Олексійович, О. В. Бобловський, and Олена Петрівна Гордієнко. "Аналіз умов роботи підігрівної установки гарячого водопостачання мікрорайону." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/48957.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Валентинівна, Грабовчак Валентина, Грабовчак Валентина Валентиновна, Grabovchuk Valentina, and Ковальчук О. Ю. "Дослідження впливу температурних умов тверднення на властивості зололужних цементів і бетонів на їх основі." Thesis, Київський національний університет будівництва та архітектури, 2010. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/9444.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Луценко, Євген Валентинович. "Фізико–механічні властивості вакуумних псевдосплавів Cu–Ta." Thesis, НТУ "ХПІ", 2013. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/14344.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Шевченко, Світлана Михайлівна, and О. В. Руднєв. "Аналіз умов зміцнення поверхні сталевих виробів в процесі алмазно-іскрового шліфування." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45355.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Кислюк, Віктор Сергійович, and Viktor Kysliuk. "Вплив температурно-погодних та експлуатаційних факторів на рівень ефективності теплопостачання." Master's thesis, ТНТУ імені Івана Пулюя, 2019. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/29978.

Full text
Abstract:
Диплoмнa poбoтa пpисвячeнa пiдвищeнню eфeктивнoстi упpaвлiння тeплoспoживaнням шляxoм poзвитку мeтoдичниx aспeктiв, мeтoдiв тa мoдeлeй з вpaxувaнням впливу тeмпepaтуpнo-пoгoдниx фaктopiв пiд чaс пpoeктувaння, eксплуaтaцiї тa мoдepнiзaцiї систeм тeплoпoстaчaння.
The diploma thesis is dedicated to improving the efficiency of heat management through the development of methodological aspects, methods and models, taking into account the influence of temperature and weather factors during the design, operation and modernization of heat supply systems.
ПEPEЛIК УМOВНИX СКOPOЧEНЬ...7 ВСТУП...8 POЗДIЛ 1. ЛIТEPAТУPНИЙ OГЛЯД...13 1.1. Xapaктepистикa iснуючoгo стaну в сфepi тeплoпoстaчaння...13 1.2. Пoкaзники eфeктивнoстi систeм тeплoпoстaчaння...17 1.3. Aнaлiз нopмaтивiв тeплoспoживaння в Укpaїнi тa свiтi...21 1.4. Виснoвки дo poздiлу 1...29 POЗДIЛ 2. OСНOВНA ЧAСТИНA...32 2.1. Aнaлiз фaктopiв впливу нa вapтiсть тeплoвoї eнepгiї...32 2.2. Дoслiджeння тeмпepaтуpниx умoв...34 2.3. Aнaлiз гpaдусo-дiб oпaлювaльнoгo пepioду...42 2.4. Вплив тeмпepaтуpниx умoв нa eнepгoeфeктивнiсть будiвeль...45 2.5. Aнaлiз iншиx пoгoдниx фaктopiв...46 2.6. Тeмпepaтуpнo-пoгoднi фaктopи тa пoкaзники пpoeктiв з eнepгoзбepeжeння...49 2.7. Peкoмeндaцiї пo вpaxувaнню пoгoдниx умoв пiд чaс впpoвaджeння eнepгoзбepiгaючиx пpoeктiв...51 2.7.1. Пpoeктувaння eнepгeтичниx oб’єктiв...52 2.7.2. Eнepгeтичний aудит iснуючиx будiвeль...54 2.7.3. Визнaчeння peгioнaльнoгo eфeкту у випaдку змiни зaвaнтaжeння...56 2.8. Мeтoдикa oцiнки eфeктивнoстi впpoвaджeння пpoeкту з eнepгoзбepeжeння в aдмiнiстpaтивниx i гpoмaдськиx будiвляx...59 2.9. Виснoвки дo poздiлу 2...67 POЗДIЛ 3. СПEЦIAЛЬНA ЧAСТИНA...69 3.1. Oпис типoвиx пpoгpaмниx зaсoбiв викopистaниx у мaгiстepськiй poбoтi...69 3.1.1. Пpoгpaмa Word для Windows...69 3.1.2. Пpoгpaмa «AUTO CAD»...71 3.1.3. Пpoгpaмa «Mathcad»...72 3.2. Poзpoбкa пpoгpaми для oбчислeння oснoвниx втpaт тeплa чepeз oгopoджуючi кoнстpукцiї...74 POЗДIЛ 4. OБҐPУНТУВAННЯ EКOНOМIЧНOЇ EФEКТИВНOСТI...76 4.1. Тexнiкo-eкoнoмiчнi oснoви poзpaxунку eкoнoмiчнoї eфeктивнoстi вiдпущeнoї тeплoвoї eнepгiї вiд aвтoнoмнoї кoтeльнi...76 4.2. Poзpaxунoк eфeктивнoстi тeплoпoстaчaння зa умoви будiвництвa aвтoнoмниx джepeл тeплoвoї eнepгiї i змiни зaвaнтaжeння цeнтpaлiзoвaниx джepeл...83 POЗДIЛ 5. OXOPOНA ПPAЦI ТA БEЗПEКA В НAДЗВИЧAЙНИX СИТУAЦIЯX...85 5.1. Зaбeзпeчeння бeзпeчниx умoв пpaцi в нaпpужeниx peжимax poбoти...85 5.2. Пpaвилa бeзпeки пpи eксплуaтaцiї пapoвиx кoтлiв...88 5.3. Пpaвилa бeзпeки систeм, щo пpaцюють пiд тискoм..89 5.4. Пpaвилa бeзпeки пpи eксплуaтaцiї гaзoвoгo гoспoдapствa...90 5.5. Eлeктpoбeзпeкa...91 5.6. Poзpaxунoк стiйкoстi poбoти пiдпpиємств житлoвo-кoмунaльнoї сфepи в умoвax нaдзвичaйниx ситуaцiй...93 POЗДIЛ 6. EКOЛOГIЯ...96 6.1. Xapaктepистикa шкiдливиx peчoвин у пpoдуктax згopaння пaливa i їx вплив нa нaвкoлишнє сepeдoвищe...96 6.2. Шкiдливi викиди пpи poбoтi кoтлa. Мeтoди їx змeншeння...99 6.3. Poзpaxунoк eкoлoгiчнoї eфeктивнoстi...103 ВИСНOВКИ...105 ПEPEЛIК ПOСИЛAНЬ...107
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ткаченко, Д. О. "Оснащення офісного приміщення системою вентиляції та кондиціювання для забезпечення комфортних умов праці." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/7530.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Температурні умови"

1

Хвалін, Денис. "МУЛЬТИФІЗИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТЕПЛОВИХ ПРОЦЕСІВ У ТОРЦЕВІЙ ЗОНІ ПОТУЖНОГО ГЕНЕРАТОРА." In Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (2nd ed.). 2nd ed. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-2.08.

Full text
Abstract:
Показано переваги побудови математичних моделей у програмному середовищі COMSOL Multiphysics. Найсуттєвішою перевагою є можливість вирішувати мультифізичні задачі, що дозволяє створювати комплексні (взаємопов’язані) моделі. Представлено алгоритм, математичний опис і розв’язок задачі визначення розподілу електромагнітного поля та температури у торцевій зоні осердя статора потужного турбогенератора у разі застосування чисельного методу. Використано підхід для аналізу теплових процесів у торцевій зоні осердя статора турбогенератора послідовного логічного переходу від простої моделі електромагнітного поля в активній частині машини до більше складних моделей кінцевої зони з використанням попередніх результатів у наступних, що дозволяє отримати рішення для визначення розподілу температури в складних областях. Математична модель відрізняється від тих, що використовуються та відомі на сьогодні, більше повним урахуванням фізико-технічних факторів і достовірністю результатів розрахунку за умов простоти програмної реалізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Температурні умови"

1

Мартинов, Авінер, and Юлія Плотнікова. "ФУНКЦІОНАЛЬНІ МОЖЛИВОСТІ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЛЯ РОЗРАХУНКІВ ТЕМПЕРАТУРНИХ УМОВ У ГЛИБОКИХ ШАХТАХ." In Ukrainian School of Mining Engineering. Dnipro University of Technology, 2021. http://dx.doi.org/10.33271/usme15.029.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Температурні умови"

1

Піддубний, Б. А., and Володимир Миколайович Соловйов. Комп’ютерне моделювання радіаційно-стимульованої стабілізації (001) Si поверхні. РВГІЦ КДПУ ім. В. Винниченка, 1999. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1025.

Full text
Abstract:
Поверхні, границі розподілу напівпровідників відіграють суттєву роль в процесі формування й функціонування значної кількості приладів та структур сучасної мікроелектроники. Ідеальна поверхня є неврівноваженою структурою, і в залежності від умов її одержання, відпалу, пасівації може трансформуватись в один з більш ніж 300 відомих станів. В сучасних теоретичних дослідженнях важливу роль відіграє комп’ютерне моделювання. Воно дозволяє дослідити атомну структуру, електронні, коливальні й оптичні властивості поверхні. В даній роботі методом молекулярної дннамики з потенціалом Стілінджера-Вебера досліджено особливості релаксації (001) поверхні кремнія при кімнатній температурі за нормальних умов, а також при її опроміненні низькоенергетичними іонами. Поверхня (001) Si була обрана з огляду на те, що вона є найбільш якісною при одержанні її методом молекулярно-променевої епітаксії і для неї ще не одержано в повній мірі переконливих експериментальних і теоретичних даних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography