Academic literature on the topic 'Температура газів'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Температура газів.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Температура газів"

1

Tsapko, Yu V., and А. Yu Tsapko. "Встановлення ефективності вогнезахисту деревини органо-неорганічною композицією." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 5 (May 31, 2018): 88–92. http://dx.doi.org/10.15421/40280519.

Full text
Abstract:
Опис поведінки вогнезахисних засобів у момент формування теплоізоляційної структури є окремим і складним завданням, а просочення характеризується розкладом антипіренів під дією температури з поглинанням тепла та виділенням негорючих газів, гальмування окислення в газовій і конденсованій фазі та утворенням на поверхні деревини теплозахисного шару коксу. Наведено результати дослідження процесу термодеструкції деревини сосни і визначено термограми її розкладу та встановлено, що кінетика процесу розкладу деревини вогнезахисної композицією "Skela-i" зміщується у напрямку високих температур, із коксовим залишком у 4 рази більшого ніж для необробленої деревини. Експериментально встановлено, що під дією теплового потоку на вогнезахищені зразки відбувається інтенсивне виділення інертних газів та зменшення горючих, що доводить про ефективність вогнезахисту. Після випробувань виявлено, що інтенсивність утворення негорючих газів переміщується у сторону підвищеної температури з утворенням пінококсу. Газохроматографічними дослідженнями аналізу летких продуктів піролізу вогнезахищених зразків виявлено збільшення негорючих газів у 8 разів та зменшення вмісту горючих – понад 50 %. Здійснено дослідження з визначення групи горючості деревини та встановлено зменшення у 3 рази втрати маси зразків захищеної деревини, порівняно з необробленими, а температура димових газів становила менше 165°С.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Федоров, Сергій, Артем Сибір, Михайло Губинський, Семен Губинский, Олексій Гогоці, and Світлана Форись. "ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСУ ОХОЛОДЖЕННЯ ВІДХІДНИХ ГАЗІВ ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНИХ ЕЛЕКТРОТЕРМІЧНИХ ПЕЧЕЙ КИПЛЯЧОГО ШАРУ." System technologies 6, no. 131 (March 1, 2021): 107–22. http://dx.doi.org/10.34185/1562-9945-6-131-2020-10.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є удосконалення технологічної схеми утилізації теплоти та очищення відхідних газів електротермічних печей киплячого шару для рафінування графіту на основі радіаційного охолоджувача поверхневого типу із водяним охо-лодженням та вивчення впливу його режимних та геометричних параметрів на глиби-ну охолодження запиленого газового потоку. Параметричні дослідження процесів тепло- та масообміну у радіаційному охолоджувачі виконані теоретичним шляхом на основі розробленої математичної моделі. У моделі враховані процеси радіаційного-конвективного теплообміну в об’ємі пило-газового потоку, залежність теплофізичних властивостей газу та матеріалу від температури, а також теплові ефекти фазового переходу. На основі проведених розрахунків встановлено, що основними факторами, які впливають на глибоке охолодження відхідних газів є його довжина, діаметру каналу, дотримання газодинамічного режиму печі з мінімальним виходом димових газів та концентрації пилу. Водночас початкова температура газів та введення «охолоджуючого» (додаткового) пилу характеризуються незначним впливом на кінцеву температуру за визначеної довжини теплообмінника. Показано, що через високу температуру, для забезпечення надійності роботи радіаційного охолоджувача, за інших рівних умов доцільні інтенсифікація тепловіддачі з боку холодного теплоносія, введення «охолоджуючого» пилу або використання додаткових вставок із вуглецевої повсті
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Vovk, S., O. Pazen, N. Ferents, and A. Lyn. "ВИЗНАЧЕННЯ ОПТИМАЛЬНОЇ ТОВЩИНИ ПРОТИПОЖЕЖНОЇ ПЕРЕДІЛКИ НАВКОЛО ПЕЧЕЙ ТА ДИМОХОДІВ В БУДІВЛЯХ З ГОРЮЧИМИ БУДІВЕЛЬНИМИ КОНСТРУКЦІЯМИ." Fire Safety 39 (April 5, 2022): 77–84. http://dx.doi.org/10.32447/20786662.39.2021.09.

Full text
Abstract:
Вступ. Опалювальні печі, на частку яких припадає 80 % від загальної кількості тепла, яке виробляється у сільській місцевості, широко використовуються в одно-, двоповерхових будівлях, як в наявному житловому фонді, так і в новому будівництві. Пожежі, які виникають в житлових будинках, найчастіше, призводять до загибелі та травмування людей. Серед причин виникнення пожеж порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації печей, теплогенеруючих агрегатів та установок становлять 3 868 випадків (6,9 %).Метою статті є дослідження пожежної безпеки при влаштуванні печей та димоходів в будівлях з горючими будівельними конструкціями.Методи дослідження. У роботі було використано ряд методів, зокрема, статистичний, системний, порівняльний, а також метод математичного моделювання процесу теплообміну в багатошаровій плоскій конструкції для визначення температури зовнішньої поверхні залежно від товщини та матеріалу виконання димоходу.Основні результати дослідження. У статті проаналізовано пожежну небезпеку пічного опалення, яка полягає в наявності високих температур на поверхні елементів печі (стінок, патрубків, труб), що можуть бути джерелом запалювання горючих матеріалів і горючих конструкцій будівель. Температура на поверхні елементів нетепломістких печей залежить від виду палива, що спалюється, режиму паливника печей і може перевищувати 600 оС. Температура в паливнику теплоємних печей може становити понад 1000 оС, а в димовому каналі біля міжповерхового перекриття – 500 оС. Ступінь нагрівання бічних поверхонь і перекриття печі, а також димових каналів залежить від товщини стінок, виду і кількості палива, що спалюється, і тривалості горіння. У роботі розрахунково визначено температуру на зовнішній поверхні протипожежної переділки залежно від її розмірів та геометричної форми перерізу димоходу при температурі димових газів до 4500 С.Така температура утворюється при роботі котлів та печей в турборежимі. Дослідження проводилися для димоходів із різних матеріалів, зокрема: з керамічної цегли різної товщини, з керамічної цегли і шару цементно-піщаної штукатурки, з керамічної цегли і переділки із бетону, із керамічної цегли і переділки із мінеральної вати, із жаростійкого бетону і переділки з мінеральної вати, із сталі. Висновок. Для запобігання пожежі в димоходах необхідно регулярно проводити перевірки опалювального приладу і димоходу, здійснювати правильний підбір потужності опалювального приладу. На основі приведених аналітичних залежностей визначено оптимальну товщину протипожежної переділки навколо димоходу, встановлено, що на дану товщину суттєво впливають теплотехнічні властивості будівельних матеріалів, із яких виконано димохід та переділку. Показано, як з допомогою математичного моделювання процесу теплообміну за необхідності можна встановити температуру на поверхні димоходу з будь-якого будівельного матеріалу. Встановлено, що димоходи, які мають форму циліндра, менше нагріваються у порівнянні з прямокутними.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Асманкіна, A. A., М. Г. Лорія, О. Б. Целіщев, and Гома Ахмед Гезеві Абдалхалех. "Автоматизація об'єднаних систем автономного енергозабезпечення лабораторної установки." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 8(264) (January 12, 2021): 73–77. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2020-264-8-73-77.

Full text
Abstract:
Тепер всі світові тенденції енергії прямують на використанні і комбінуванні поновлюваних джерел енергії. Поєднання декількох поновлюваних джерел енергії і залучання не поновлюваних джерел приводить до часткової незалежності. У цій роботі була протестований лабораторний пристрій для нагріву і охолодження рідини. Протягом експерименту були використані правила Карно, гідродинаміка, динамічна компресія газів і багато інших принципів. Запропоноване поєднання декількох систем замінимої енергії, зазначене у графіках, відобразило кількість джерел, необхідних для роботи експериментального врегулювання. Були зняті показники в різних термінах роботи експериментального врегулювання, для цієї мети воно було обладнане великою кількістю чутливих елементів. Досліджуваний час, температура, тиск на різних проміжках врегулювання управляється он-лайн з мобільного пристрою. Для конструкції і оцінки адекватності математичного зразкового збирання показників від сенсорів залежно від температурних індексів умови експлуатації, яка вимагає детальніших спостережень, для цього дослідження знадобилося більше ріку, залежно від часу щорічної і бажаної температури в приміщенні. Зняті показники з експериментальної частини, дозволили отримати апроксимовану інформацію для конструкції діаграм залежностей нагнітання тиску від температур. Дослідним результатом стали побудовані графічні залежності тиску від температур на трьох основних ділянках врегулювання. Отримані дані надають можливості побудувати математичну модель для послідовної модернізації врегулювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Сажнев, С. В., and В. И. Князев. "ПОВЫШЕНИЕ ТОЧНОСТИ ПОДАЧИ ГАЗОВ В ТЕХНОЛОГИЧЕСКОЕ ОБОРУДОВАНИЕ С ТЕРМОКОРРЕКЦИЕЙ ВНЕШНЕЙ СРЕДЫ." Nanoindustry Russia 14, no. 7s (October 3, 2021): 604–6. http://dx.doi.org/10.22184/1993-8578.2021.14.7s.604.606.

Full text
Abstract:
Работа посвящена термокоррекции теплового регулятора массового расхода газа (РРГ) при подаче рабочего газа в технологическое оборудование. Определена связь температуры корпуса РРГ с дополнительной приведенной погрешностью регулирования РРГ по температуре и температурой внешней среды. На основе полученных в работе данных на базе аналогового РРГ создан цифровой РРГ с прецизионной точностью подачи рабочего газа в рабочий объем технологического оборудования в достаточно широком диапазоне температур внешней среды.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Сажнев, С. В., and В. И. Князев. "ПРЕЦИЗИОННАЯ ПОДАЧА ГАЗОВ В ВАКУУМНЫЙ РЕАКТОР ТЕХНОЛОГИЧЕСКОГО ОБОРУДОВАНИЯ С ТЕРМОКОРРЕКЦИЕЙ ВНЕШНЕЙ СРЕДЫ." Nanoindustry Russia 14, no. 6s (March 15, 2021): 95–101. http://dx.doi.org/10.22184/1993-8578.2021.14.6s.95.101.

Full text
Abstract:
Работа посвящена термокоррекции теплового регулятора массового расхода газа (РРГ) при подаче рабочего газа в вакуумный реактор технологического оборудования. Определена связь температуры корпуса РРГ с дополнительной приведенной погрешностью регулирования РРГ по температуре и температурой внешней среды. На основе полученных в работе данных на базе аналогового РРГ создан цифровой РРГ с прецизионной точностью подачи рабочего газа в вакуумный реактор технологического оборудования в достаточно широком диапазоне температур внешней среды.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Осипов, В. В., Н. М. Осадча, and В. І. Осадчий. "Кліматичні зміни та водні ресурси басейну Десни до середини ХХІ століття." Reports of the National Academy of Sciences of Ukraine, no. 2 (April 30, 2021): 71–82. http://dx.doi.org/10.15407/dopovidi2021.02.071.

Full text
Abstract:
Наведено проєкції зміни температури, опадів, евапотранспірації, запасів вологи ґрунту, компонентів водного стоку та витрат води у водотоках басейну річки Десна в період 2021—2050 рр. відносно 1991—2020 рр. Розрахунки виконано засобами процес-орієнтовної моделі SWAT (Soil and Water Assessment Tool). Прогнозні метеорологічні параметри (щоденні температура повітря, опади, швидкість вітру, вологість повітря, сонячна радіація) отримано за результатами регіональних кліматичних моделей (РКМ) проєкту Euro– CORDEX. Загалом ансамбль містить шість РКМ, які перевірено на спроможність відтворювати річний розподіл температури та опадів за базовий період (1970—2005 рр.). Для майбутнього періоду розглянуто два сценарії викидів парникових газів та аерозолей — RCP4.5 та RCP8.5. Більшість моделей свідчить про те, що на фоні 5—10 %-го зростання опадів взимку та навесні річні витрати води збільшаться на 5—33 % переважно завдяки зростанню об’єму ґрунтового живлення. Зрос- тає ймовірність посух, на що за результатами трьох із шести РКМ вказує зменшення на 10–20 % запасів вологи в ґрунті влітку. Результати дослідження мають вагоме значення для складання плану управління басейном річки Дніпро. Особливу уваги варто приділити адаптаційним заходам у сільському господарстві через можливий дефіцит вологи для розвитку рослин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Молчанов, Лавр, Євген Синегін, Тетяна Голуб, and Сергій Семикін. "ДОСЛІДЖЕННЯ НА ФІЗИЧНІЙ МОДЕЛІ ОСОБЛИВОСТЕЙ ВПЛИВУ ЗАПИЛЕНОСТІ СЕРЕДОВИЩА НА ЯКІСНІ ПОКАЗНИКИ ГАЗОВОГО, ПАЛАЮЧОГО ФАКЕЛУ." Modern Problems of Metalurgy, no. 24 (March 28, 2021): 90–97. http://dx.doi.org/10.34185/1991-7848.2021.01.09.

Full text
Abstract:
Процес кисневого конвертування супроводжується виділенням значного обсягу газів, що містять в основному продукти реакцій окислення вуглецю, які формують палаючий факел над горловиною конвертера. При цьому з конвертера виділяється значна кількість пилу різного складу і фракції в залежності від технологічних особливостей продувки, дослідження і облік впливу якої необхідний для розуміння якісних характеристик факела і конвертерного процесу вцілому. У роботі наведені результати дослідження на фізичної моделі, що імітує палаючий факел в запиленому середовищі, шляхом введення твердих порошків різних речовин, на якісні показники горіння факела: візуальні і теплопередачу. Досліджено подачу в палаючий факел порошків хлориду натрію, оксидів заліза, кремнію та алюмінію, чистих порошків заліза, кремнію та алюмінію, сажі і графіту. Встановлено, що введення різних компонентів в факел з температурою нижче, ніж температура факела, навіть при можливому візуальному збільшенні яскравості характеристик, що зокрема встановлено при введенні хлориду натрію або порошку заліза, сприяють зниженню теплопередачі від факела за рахунок відбору тепла на нагрівання і згоряння частинок, що вводяться.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Побережний, Р. В. ,., and С. В. Сагін. "ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ ДИЗЕЛІВ СУДЕН РІЧКОВОГО ТА МОРСЬКОГО ТРАНСПОРТУ." Ship power plant 41 (November 5, 2020): 5–9. http://dx.doi.org/10.31653/smf340.2020.5-9.

Full text
Abstract:
Дизель, виробляючи механічну енергію за рахунок окислення палива повітрям, в процесі роботи здійснює безперервний тепло-масообмін з навколишньою атмосферою. Він забирає повітря і споживає паливо, потім викидає відпрацьовані гази, що складаються з частини повітря і продуктів окислення палива. Таким чином, повітря, що надходить в циліндр дизеля, робить певний термодинамічний цикл, зазнаючи при цьому хімічні зміни, в результаті чого перетворюється в випускні гази (ВГ) – складну газову суміш з безліччю компонентів. Чотири компонента N2, О2, СО2 і Н2О складають понад 99...99,9 % обсягу газу, решта 0,1...1,0 % обсягу відпрацьованих газів складають домішки, які не представляють інтересу з технічної точки зору, але є шкідливими для навколишнього середовища, живої природи і людини. При випуску в атмосферу відпрацьовані гази зазвичай розсіюються і вступають в контакт з людиною вже в сильно розбавленому стані. Концентрація ряду шкідливих компонентів і температура газів в основному знижуються до безпечного рівня, але бувають зони, де ця речовина концентрується в кількостях, що надають шкідливу дію на живий організм і природу. Ця обставина змушує шукати шляхи зниження шкідливих речовин. До найбільш небезпечних речовин можна віднести СО, NОХ, SО2, альдегіди, вуглеводні, бенз--пірен
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Звєрьков, Д. О., and С. В. Сагін. "ЗНИЖЕННЯ МЕХАНІЧНИХ ВТРАТ У СУДНОВИХ ДИЗЕЛЯХ." Ship power plant 41 (November 5, 2020): 20–25. http://dx.doi.org/10.31653/smf341.2020.20-25.

Full text
Abstract:
Постановка проблеми в загальному вигляді. Під час експлуатації двигунів внутрішнього згоряння (ДВЗ) суден річкового та морського транспорту здійснюється безперервний і періодичний контроль не тільки показників, що характеризують робочий цикл дизеля (тиску і температури в характерних точках, частоти обертання, потужності, температури випускних газів), але також експлуатаційних і реологічних характеристик моторного мастила (ММ). При цьому, основними параметрами, контроль яких обов’язковий в процесі експлуатації дизеля, є в’язкість, густина, кислотне число, температура спалаху, зміст води і механічних домішок. Під час експлуатації ці параметри постійно змінюються, причому в деяких випадках можуть перевищувати гранично допустимі значення (бракувальні показники). Це неминуче призводить до збільшення контактних напруг в основних трибологічних системах і підвищення втрат енергії, що витрачається на їх подолання. Найпростішим, а тому і найпоширенішим способом відновлення реологічних характеристик ММ є їх очищення (шляхом частково- або повно-проточної фільтрації і сепарації), а також додавання в обсяг ММ, яке вже знаходиться в мастильній системі, свіжого мастила (як чистого, так і зі спеціальними присадками). При цьому необхідно забезпечувати не тільки вимоги щодо отримання ефективної потужності і підтримки екологічних параметрів дизелів суден річкового та морського транспорту, але й мінімальний рівень механічних втрат під час перетворенні вхідної енергії на корисну роботу [1, 2]. Тому зниження механічних втрат у суднових дизелях є актуальним завданням, розв’язання якого сприятиме підвищенню потужності та забезпеченню надійності роботи дизелів річкового та морського транспорту
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Температура газів"

1

Василенко, Д. В., Б. С. Беліменко, and Оксана Олексіївна Литвиненко. "Ефективні способи утилізації теплоти відхідних газів газотурбінних установок." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/49120.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Єфімов, Олександр В'ячеславович, Лариса Іванівна Тютюник, Лідія Анатоліївна Іванова, and Н. В. Півоварова. "Утворення оксидів азоту при спалюванні палива в котлах." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46444.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Букатенко, Олексій Іванович, Михайло Олексійович Подустов, and М. С. Католік. "Розрахунок конструктивних параметрів теплообмінника охолодження нітрозних газів у виробництві нітратної кислоти." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/47387.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Долішній, Б. В. "Підвищення ефективності використання теплоти відпрацьованих газів газомотокомпресорів." Thesis, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, 2003. http://elar.nung.edu.ua/handle/123456789/3989.

Full text
Abstract:
Захищаються результати досліджень, спрямовані на підвищення ефективності використання теплоти відпрацьованих газів газомотокомпресорів. Розроблена і створена експериментальна установка для дослідження тепловіддачі пульсуючої течії відпрацьованих газів. Конструкція установки забезпечувала зміну частоти обертання колінчастого вала дизеля, так і міру його навантаженості з одночасним вимірюванням значень амплітуд пульсацій тиску і температури на вході і виході з теплообмінника. Створено апаратурне забезпечення для експериментальних досліджень процесів теплообміну пульсуючої течії відпрацьованих газів згідно розробленої методики. Отримано алгоритм розрахунку амплітуд пульсацій тиску і температури течії відпрацьованих газів з врахуванням експериментально встановлених динамічних властивостей розроблених малоінерційних давачів тиску та температури. Здійснений метрологічний аналіз результатів вимірювання частоти й амплітуди пульсацій. Досліджено зміну температури пульсуючого газового потоку та температури стінки внутрішньої труби теплообмінника вздовж її осі, що дало можливість експериментально визначити закономірності зміни локального та середнього коефіцієнтів тепловіддачі. За результатами досліджень отримано критеріальне рівняння конвективного теплообміну пульсуючої течії відпрацьованих газів.
Защищаются результаты исследований, направленные на повышение эффективности использование теплоты выхлопных газов двигателей внутреннего сгорания. Разработана и создана экспериментальная установка для исследования процессов в пульсирующем потоке выхлопных газов дизеля. Конструкция установки обеспечивает регулирование как частоты вращения коленчатого вала дизеля, так и степени его нагрузки с одновременным измерением значений амплитуд пульсаций давления и температуры выхлопных газов на входе и выходе из теплообменника. Осуществлена разработка аппаратурного обеспечения для экспериментальных исследований процессов теплообмена пульсирующего течения выхлопных газов согласно разработанной методике экспериментальных исследований. Разработан алгоритм расчета амплитуд пульсаций давления и температуры течения выхлопных газов с учетом экспериментально установленных динамических свойств разработанных малоинерционных датчиков давления и температуры. Осуществлен метрологический анализ результатов измерения частоты и амплитуды пульсаций. Исследовано изменение температуры пульсирующего газового потока и температуры стенки внутренней трубы теплообменника вдоль его оси, что дало возможность экспериментально определить закономерности изменения локального и среднего коэффициентов теплоотдачи. По результатам исследований получено критериальное уравнение конвективного теплообмена пульсирующего потока выхлопных газов.
There are defended results of experiments, which provide increase of effectiveness using heat of exhausted gasses of internal-combustion engine. Experimental installation is prepared and made to explore processes in pulsed flow exhausted gasses of diesel. The construction of experimental installation provide regulation of frequency of circulating diesel crankshaft and level of its load with simultaneously dimension of amplitude of pressure and temperature pulsing on entrance and exit from heat exchanger. The apparatus providing for experimental exploration of heat exchange processes in pulsing flow of exhausted gasses is made due to experimental observational methodic. The algorithm of computation of amplitude pulsing flow of exhausted gasses of pressure and temperature is provide with consideration to experimental determination dynamic characteristics of pressure and temperature transmitter. The metrological analysis of dimensional results of frequency and amplitude of pressure and temperature pulsing are made too. The temperature change of pulsing gas flow and interior side heat exchanger apparatus along axle were explored as well. It helped to achieve experimental regularity in changing local and average coefficients of heat giving. The criterion equation of convective heat exchange of pulsing flow exhausted gasses is taken due to observational results.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ганжа, Антон Миколайович, Олена Миколаївна Заєць, О. С. Чепель, and І. В. Йощенко. "Створення програми для розрахунку рекуператора-утилізатора теплоти димових газів блоку доменних повітронагрівачів з метою підігріву їх повітря горіння." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46518.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Курилов, Анатолій Федорович, Анатолий Федорович Курилов, Anatolii Fedorovych Kurylov, and В. В. Лемак. "Исследование внутрикотловых процессов при изменении температуры уходящих газов на выходе из котла." Thesis, Издательство СумГУ, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/5612.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Беспалов, Кирил Ігорович, К. Г. Лавров, and Михайло Олексійович Подустов. "Аналіз доцільності застосування нечіткого під-контролера для контуру регулювання температури циркуляційних газів." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41952.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ефимов, Александр Вячеславович, Юрий Серафимович Иглин, and О. И. Соловей. "Утилизация теплоты уходящих газов энергетических установок." Thesis, НТУ "ХПИ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/20531.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Горішний, Сергій Ігорович. "Проект дільниці ремонтного цеху для ремонту водяного насоса 740-1307010-02 двигуна КамАЗ-740 з дослідженням зниження токсичності відпрацьованих газів дизельних двигунів." Master's thesis, 2018. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/26731.

Full text
Abstract:
Горішний С.І. Проект дільниці ремонтного цеху для ремонту водяного насоса 740-1307010-02 двигуна КамАЗ-740 з дослідженням зниження токсичності відпрацьованих газів дизельних двигунів. 274 «Автомобільний транспорт». – Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя. – Тернопіль, 2018. У магістерській роботі виконано розроблення проекту ремонтної дільниці, представлені технології поточного ремонту водяного насоса. Виконано дослідження щодо зниження токсичності відпрацьованих газів дизельних двигунів.
Horyshniy S.I. Plans and specifications of repair shop area for the water pump 740-1307010-02 repair of motor vehicles KamAZ-740 engine including the study of emission control of diesel engines. 274 "Automobile Transport". - Ternopil Ivan Pul'uj National Technical University. - Ternopil, 2018. In the master's work the project of the repair section was developed, the technologies of the current repair of the water pump are presented. The research concerning reduction of toxicity of exhaust gases of diesel engines is executed.
Реферат Вступ 1 ЗАГАЛЬНО-ТЕХНІЧНИЙ РОЗДІЛ 2 ТЕХНОЛОГІЧНИЙ РОЗДІЛ 3 КОНСТРУКТОРСЬКИЙ РОЗДІЛ 4 СПЕЦІАЛЬНИЙ РОЗДІЛ. 5 НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ РОЗДІЛ 6 ПРОЕКТНИЙ РОЗДІЛ 7 ОБГРУНТУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ 8 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ…. 9 ЕКОЛОГІЯ ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ ЩОДО МАГІСТЕРСЬКОЇ РОБОТИ ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ ДОДАТКИ
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Температура газів"

1

Недоступ, В. И. Термодинамические свойства газов при высоких температурах и давлениях. Киев: Наукова думка, 1990.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Термодинамические и оптические свойства ионизованных газов при температурах до 100 эВ. Москва: Энергоатомиздат, 1988.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Температура газів"

1

Карпенко, Ф. С., Е. О. Дернова, and А. А. Осокин. "Влияние газовой компоненты на прочностные свойства мерзлых грунтов при изменении температуры, "Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике"." In Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике Под ред. В.П.Мельникова и М.Р. Садуртдинова, 118. Правительство Ямало-Ненецкого автономного округа, 2021. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610848029.

Full text
Abstract:
Присутствие газовой компоненты является важной особенностью строения мерзлых грунтов, которая практически не изучается при инженерных изысканиях лабораторными методами. Для оценки газосодержания и динамики газовыделения из мерзлых грунтов авторами была проведена серия экспериментов, проанализированы результаты трехосных и сдвиговых испытаний образцов при различных температурах и напряженном состоянии. В результате исследований выявлено, что выделение газов начинается уже при незначительных изменениях температуры мерзлых грунтов. Действие внешних нагрузок снижает температуру начала газовыделения и влияет на его динамику. Изменение прочностных свойств под действием температуры имеет неравномерный характер. Результаты лабораторного моделирования показали, что газовыделение при изменении температуры необходимо учитывать при планировании хозяйственной деятельности в районах вечной мерзлоты, как один из факторов, активизирующих геокриологические процессы.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Температура газів"

1

Kaminsky, V. N., A. V. Kostyukov, A. V. Kolunin, and I. V. Materi. "MATHEMATICAL MODEL OF THE CONDENSATION PROCESS IN THE CRANKCASE SPACE OF A PISTON ENGINE WARMED UP UNDER NEGATIVE TEMPERATURES OF A COLD CLIMATE." In Mechanical Science and Technology Update. Omsk State Technical University, 2021. http://dx.doi.org/10.25206/978-5-8149-3246-4-2021-226-234.

Full text
Abstract:
В последние годы наблюдается тенденция подъёма активности к освоению заполярных территорий. Характерной особенностью Севера являются отрицательные температуры. Отрицательные температуры оказывают негативное воздействие на состояние энергетических установок средств наземного, воздушного и водного транспорта, мобильных, стационарных энергоустановок и средств малой механизации. Наименее приспособленным агрегатом к эксплуатации в таких условиях является двигатель. Существует цепочка негативных факторов, последовательно обеспечивающая связь между отрицательными температурами, в которых эксплуатируется техника, и состоянием смазочных систем. Первичным звеном такой цепочки являются конденсационные процессы. Экспериментально доказано существование конденсационных процессов в картерном пространстве при прогреве поршневого двигателя в условиях отрицательных температур. В условиях натурного эксперимента определялось процентное обводнение моторных масел, температура точки росы картерных газов. Однако высокая трудоёмкость и значительные финансовые затраты при организации таких экспериментов требуют поиска других методов исследований. Одним из путей решения такой задачи может быть математическое представление реальности, позволяющее получать объективную и адекватную экспериментальным данным информацию.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Естемесов, З. А., Б. К. Сарсенбаев, Г. О. Қаршыга, Н. Б. Сарсенбаев, and А. М. Шакей. "MAIN CHARACTERISTICS OF GRANULATED PHOSPHORUS SLAG (GPS) USED FOR BINDING MATERIALS MANUFACTURING." In «АКТУАЛЬНЫЕ ВОПРОСЫ СОВРЕМЕННОЙ НАУКИ: ТЕОРИЯ, ТЕХНОЛОГИЯ, МЕТОДОЛОГИЯ И ПРАКТИКА». Международная научно-практическая онлайн-конференция, приуроченная к 60-ти летию член-корреспондента Академии наук ЧР, доктора технических наук, профессора Сайд-Альви Юсуповича Муртазаева. Crossref, 2021. http://dx.doi.org/10.34708/gstou.conf..2021.60.48.037.

Full text
Abstract:
Обзорный анализ теоретических и экспериментальных известных работ показал, что ГФШ, полученный при охлаждении водой расплава с температурой 1450°С, является пористым материалом со средней плотностью 1200 кг/м3. Состоит он из трех фаз:стекло в количестве 90 - 95 %, минералы (достигает 10 %) и вредные газы (0,3 - 4 %). Благодаря повышенной гидравлической активности - ГФШ может быть использован в качестве минеральной добавки для портландцемента, одного из компонентов для шлакопортландцемента и основного компонента для шлакощелочных вяжущих с марочностью М500 и М1000 соответственно. Одновременно существуют нормативные документы, разрешающие получать вяжущие материалы без очистки и неразрешающие, если ГФШ не очищено от вредных газов. Анализ показывает необходимость применения ГФШ только в очищенном виде. The review analysis of theoretical and experimental known works showed that GPS obtained by water cooling of the melt with temperature 1450°C is a porous material with average density of 1200 kg/m3. It consists of three phases: glass in quantity 90 - 95 %, minerals (reaches 10 %) and harmful gases (0,3 - 4 %). Thanks to the increased hydraulic activity - GPS can be used as a mineral additive for Portland cement, one of the components for Portland cement slag and the basic component for slag-alkali binders with the stamps of M500 and M1000 respectively. At the same time there are normative documents allowing to receive binders without purification and unauthorized, if GPS is not purified from harmful gases. The analysis shows the necessity to use GPS only in purified form.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography