Academic literature on the topic 'Сучасна система освіти'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Сучасна система освіти.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Сучасна система освіти"

1

Гарапко, Віталія. "СУЧАСНА СИСТЕМА ЕЛЕКТРОНОГО ОЦІНЮВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ – TeSLA." ОСВІТА ДОРОСЛИХ: ТЕОРІЯ, ДОСВІД, ПЕРСПЕКТИВИ 20, no. 2 (November 23, 2021): 197–203. http://dx.doi.org/10.35387/od.2(20).2021.197-203.

Full text
Abstract:
Автором оглядової статті наголошено на тому, що, незважаючи на важливість онлайн-освіти як елемента формального, неформального та інформального навчання, навчальні заклади все ще неохоче працюють над створенням системної онлайн-моделі навчання. Обґрунтовано, що існує певна залежність від особистої оцінки індивідуума, оскільки альтернативи онлайн оцінювання не мають очікуваного суспільного визнання та надійності. Наголошено, що створення системи електронного оцінювання, яка зможе забезпечити ефективне підтвердження особистості здобувача освіти, його авторство через інтеграцію сучасної технології у поточну навчальну діяльність у масштабованому та економічно ефективному порядку, є актуальним питанням. Зазначено, що система ідентифікації особи під час електронного оцінювання навчання (TeSLA – An Adaptive Trust-based e-assessment system for learning) дає можливість навчальним закладам забезпечити прозорий та зрозумілий користувачам процес електронного оцінювання у процесі онлайн-навчання та під час змішаного навчання на базі різних навчальних середовищ та платформ. Зазначена система забезпечує підтримку як поточного, так і семестрового оцінювання та покликана підвищити рівень довіри до такого типу оцінювання серед здобувачів освіти, викладачів і закладів освіти у цілому. Окрім того, використання інноваційних технологій у навчальному процесі дозволяє підвищити впевненість у собі, мотивацію до вивчення дисциплін та більш ефективної організації самостійної пізнавальної діяльності студентів, створити сприятливе освітнє середовище для дослідницької діяльності, спонукати до проведення дослідницької роботи. Автором наголошено, що якщо брати до уваги сучасну систему онлайн-освіти, яка забезпечується, переважно, віртуальним навчальним середовищем, то доступ до матеріалів в мережі може бути досить простим і здаватися надійним, але рівень захисту результатів оцінювання від шахрайства – ні. Підкреслено, що запобігаючи плагіату та шахрайству, система TeSLA сприяє впровадженню академічної доброчесності, розвиткові індивідуально орієнованого навчання, розширенню полікультурного європейського сектору вищої освіти, створюючи нові можливості для гнучкого навчання упродовж усього життя.Ключові слова: електронне/онлайн оцінювання; здобувач освіти; проєкти ЄС; ідентифікація авторства; плагіат; самоплагіат.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Savaryn, T. V., Yu Yu Yarysh, and O. V. Denefil. "РОЗВИТОК ВИЩОЇ ОСВІТИ ГРЕЦІЇ (НА ПРИКЛАДІ УНІВЕРСИТЕТУ ІМ. АРИСТОТЕЛЯ В м. САЛОНІКАХ)." Медична освіта, no. 4 (July 24, 2018): 191–95. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2018.4.9200.

Full text
Abstract:
Мета роботи – розглянути розвиток та здійснити огляд сучасної системи вищої освіти Греції на прикладі Університету ім. Аристотеля в м. Салоніках; визначити тенденції її розвитку. Основна частина. Вища освіта у Греції існує з перших років становлення нової Грецької держави (1821–1829). Як і колись, вищі навчальні заклади розташовані у двох найбільших містах Греції – в Афінах і Салоніках. Сучасна система вищої освіти Греції децентралізована. Державна освіта є безкоштовна. Вища освіта містить два сектори: університетський та професійно-технічний. Конституція Греції надає університетам повну автономію та академічну свободу. На сьогодні нараховано 14 вищих навчальних закладів, з них 2 (Афінський і Салонікський університети) є університетами з найбільш розвиненим науково-­дослідним потенціалом. У вищій школі Греції прийнята загальноєвропейська двоетапна загальноосвітня система. Згідно з чинною Конституцією Греції, засновувати недержавні вищі освітні заклади в країні заборонено. Університет ім. Аристотеля у м. Салоніках є найбільшим університетом не тільки в Греції, але і на Балканах. У ньому навчається близько 75 000 студентів на 11 факультетах. Кожний факультет має у своєму складі декілька шкіл з різними напрямками навчання, загальною кількістю – 40. Висновки. Дослідивши розвиток вищої освіти Греції, можна стверджувати, що Грецька держава завжди сприяла розвитку системи вищої освіти, яка багато в чому стала сполучною ланкою між державною ідеологією і широкими верствами грецького населення. Усі вищі навчальні заклади Греції створені за принципом найстарішого Афінського університету, тому система вищої освіти Греції потребує заснування принципово нових університетів за організацією роботи, засобами навчання і новими спеціальностями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Kravtsov, Y. S. "Інноваційна складова інформатизації гуманітарної освіти." Науково-теоретичний альманах "Грані" 20, no. 5(145) (July 13, 2017): 30. http://dx.doi.org/10.15421/171771.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються зміни, що відбуваються в сучасному світі, сучасна соціокультурна ситуація, які вимагають від сучасної людини мобільності і адекватної відповіді на сучасні вимоги суспільства, ставлять її перед необхідністю перегляду традиційних цілей і орієнтирів. Автори показують, що сучасне гуманітарне пізнання орієнтоване на розуміння, а не на пояснення, тобто прагне не до виявлення причинно-наслідкових закономірностей як детермінант культурного феномена, а до експлікації і актуалізації його сенсу. У педагогічному плані це означає, що основним результатом освіти повинна стати не система знань, умінь і навиків сама по собі, а набір сучасних ключових компетенцій в інтелектуальній, соціально-правовій, комунікативній, інформаційній сферах. У виявленні ідентифікації власної життєвої траєкторії, набутті досвіду самостійної діяльності та особистої відповідальності людини інноватиці сьогодні належить особливе місце. Автори підкреслюють, що гуманітарна освіта носить проблемний характер. Її осмислення розширює культурний горизонт, веде до критичного усвідомлення своїх культурних передумов, до саморозуміння і самовизначення. Сьогодення потребує підбір таких інформаційних освітніх технологій, які б доносили до студента розуміння розмаїття людських культур, складності й неоднозначності гуманістичної перспективи людства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гудовсек, Оксана Анатоліївна. "СИСТЕМА ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ДІТЕЙ І МОЛОДІ РІВНЕНЩИНИ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХХ СТ." Інноватика у вихованні 1, no. 11 (May 30, 2020): 92–99. http://dx.doi.org/10.35619/iiu.v1i11.271.

Full text
Abstract:
У статті визначено, що позашкільна освіта є невід’ємною складовою системи освіти в Україні. Встановлено, що сучасна система позашкільної освіти включає державні, комунальні, приватні заклади; гуртки, секції, клуби, культурно-освітні, спортивно-оздоровчі, науково-пошукові об’єднання на базі закладів загальної середньої освіти; клуби та об’єднання за місцем проживання. На основі аналізу архівних джерел окреслено систему позашкільної освіти Рівненщини. Визначено, що, починаючи з 50-х рр. ХХ ст., на теренах нашої області щороку відкривалися нові заклади позашкільної освіти (будинки піонерів, музичні школи, художні школи, станції юних техніків тощо), в яких працювали гуртки різних профілів. Найбільш поширеними були гуртки мистецького спрямування, зокрема: художнього слова, драматичні, хорові, музичні (духові, струнні, народні інструменти), танцювальні, бальні, художньої вишивки, фотогуртки, майстрів ліплення, теслярів, образотворчого мистецтва, лялькові театри тощо. Встановлено, що на кінець 60-х рр. ХХ ст. на Рівненщині функціонувало 18 будинків піонерів у дев’ятнадцяти населених пунктах області та були відкриті музичні школи в Рівному, Дубному, Острозі, Сарнах, Березному, Володимирці, Дубровиці. На кінець 60-х років ХХ ст. мережа музичних шкіл охопила практично всі районні центри Рівненської області.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Іншаков, Артур. "Якість освіти як сучасна парадигма підготовки майбутніх фахівців за спеціальністю «Дошкільна освіта»." Освітній вимір 43 (December 11, 2014): 182–85. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.v43i0.2748.

Full text
Abstract:
Іншаков А. Є. Якість освіти як сучасна парадигма підготовки майбутніх фахівців за спеціальністю «Дошкільна освіта». Статтю присвячено питанням підвищення успішності та якості освіти у професійній підготовці вихователів дошкільних навчальних закладів у курсі «Сучасна українська мова з практикумом». Запропонована система роботи та форми контролю сприятимуть формуванню необхідних для вихователя мовленнєвих умінь і навичок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

БИЧКОВЯК, Олена. "ГЛОБАЛІЗАЦІЯ ОСВІТНІХ ПРОЦЕСІВ: ЗАСТЕРЕЖЕННЯ Й ВИКЛИКИ." Human Studies a collection of scientific articles Series of «Philosophy», no. 43 (November 29, 2021): 9–13. http://dx.doi.org/10.24919/2522-4700.43.1.

Full text
Abstract:
Мета статті – проаналізувати глобалізаційні процеси, що відбуваються сьогодні в освіті, і визначити їх позитивні й негативні риси. Проаналізовано ті елементи навчального процесу, котрі з метою вдосконалення освітнього процесу сьогодні активно запроваджуються в новій українській школі та є, по суті, тими інструментами, що сприяють глобалізації в освіті. Методологічними засадами дослідження є використання аналітичного підходу, який дає змогу в реф- лексивно-критичному ключі розглянути сутність як самого освітнього процесу, так і тих методів та інструментів, за допомогою яких глобалізаційні процеси запроваджуються в навчально-освітній процес. Наукова новизна. У статті розглядається навчання як процес, що завжди має поєднувати в собі як консервативні, так і новітні методи. Висновки. Сучасна освіта повинна врахувати сучасні глобалізацій тенденції й водночас нові вимоги до людини у вигляді аналітичного та критичного мис- лення, пізнавальної гнучкості, креативності в розв’язанні завдань, самодисципліни, ініціативності, комунікації, навичок медійної грамотності й уміння швидко переорієнтовуватися. Аналізуючи останні тенденції в системі освіти, можна помітити критику, що наростає, класичної освітньої систе- ми. Як часто зазначають автори, аналіз кризи освіти привів до усвідомлення необхідності розробки нової освітньої парадигми, спрямованої передусім на розвиток духовності й творчої суті людини. Із цим завданням може впоратися лише інноваційна освіта, головна мета якої – збереження та розви- ток творчого потенціалу людини. Як стверджує багато сучасних дослідників освіти, наші школи не надто змінилися за останні десятки років. І більшість критиків згодні з тим, що нинішня система освіти має багато недоліків і проблем, бо розроблена в індустріальну епоху, тобто створена в основ- ному для того, щоб «штампувати» робітників для промислової галузі. І дотепер менталітет масо- вого виробництва й тотального контролю все ще дуже поширений у наших школах. Тому критикува- ти та змінювати класичну модель навчання стало надзвичайно модним сьогодні. Але у вітчизняних реаліях сучасні методи навчання ефективно працюють лише в поєднанні з консервативними.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

ЦЗІШЕН, Бай. "ІСТОРИЧНИЙ РОЗВИТОК ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ В КИТАЇ (ІЗ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ ДО ТЕПЕРІШНЬОГО ЧАСУ)." Acta Paedagogica Volynienses 1, no. 1 (April 13, 2022): 3–8. http://dx.doi.org/10.32782/apv/2022.1.1.1.

Full text
Abstract:
Дошкільній освіті у Китайській Народній Республіці приділяють досить серйозну увагу, оскільки основи, закладені у дошкільному дитинстві, можуть і повинні стати умовою прогресивного розвитку країни у середньостроковій і довгостроковій перспективі. Сучасна система дошкільної освіти Китаю нині має законодавчу базу, різні види дошкільних випереджень, регламент діяльності у дитячих садках, систему підготовки кадрів для дошкільної освіти, науковометодичну базу тощо. Проте перераховані досягнення стали результатом непростого шляху становлення і розвитку дошкільної освіти на території Китаю. Вивчення історії та відповідних документів дозволило виділити п'ять етапів у становленні системи дошкільної освіти: 1949-1965 рр. - репродуктивний; 1966-1976 рр. - автономний; 1977-2000 рр. – інтегративно-накопичувальний; з 2001 р. і донині - інтегративно-продуктивний. Підставою для виділення етапів послужили такі показники: історико-політичні умови розвитку Китаю; нормативні документи, що регламентують діяльність системи освіти загалом і дитячих садків зокрема; програмно-методичне забезпечення; підготовка професійних кадрів. Очевидно, що на першому етапі вищезазначені показники були або відсутніми, або існують як епізод, виняток. Другий етап характеризується максимальною опорою на досвід розвитку дошкільної освіти у Радянському Союзі, через це і назва цього етапу – репродуктивний. Наступний етап, який співпав із китайською Культурною революцією, згідно з філософським законом «заперечення заперечення» практично нівелював усі досягнення цієї галузі, досягнуті на попередньому етапі. Проте зі зміною політичного клімату в Китаї після 1977 року у дошкільній освіті намітилися серйозні зміни, пов'язані із творчим запозиченням досвіду роботи зарубіжних країн у галузі дошкільної педагогіки. І нарешті у XXI столітті в Китаї стала виразно формуватися своя система дошкільної освіти, яка засвоїла кращі досягнення минулого і сьогодення, але не втратила своєї національної індивідуальності та специфіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Parshukova, L. M., and I. S. Beznosko. "ВИКОРИСТАННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ ПІД ЧАС ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІНФОРМАТИКИ." Visnik Zaporiz kogo naciohai nogo universitetu Pedagogicni nauki 2, no. 1 (September 8, 2021): 244–48. http://dx.doi.org/10.26661/2522-4360-2021-1-2-38.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто поняття технологій дистанційного навчання, систем підтримки дистанційного навчання й уточнено поняття «методика використання технологій дистанційного навчання» у закладі вищої освіти (ЗВО), означено головні принципи і складові частини методики використання технологій дистанційного навчання. Проаналізовано різноманітні види забезпечення технологій дистанційного навчання. Результатом дослідження є розроблена система підтримки дистанційного навчання факультету фізики, математики та інформатики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини на базі Moodle і методичні рекомендації щодо застосування технологій дистанційного навчання в процесі підготовки майбутніх учителів інформатики. Дистанційне навчання, що здійснюється за допомогою комп’ютерних комунікацій, відіграє важливу роль у модернізації освіти. У даній статті розглядаються особливості впровадження дистанційної освіти в сучасну систему освіти під час підготовки фахівців комп’ютерних технологій. Автором розглянуті різні моделі і технології дистанційного навчання. Нововведення (інновації) характерні для будь-якої професійної діяльності людини, а тому стають предметом вивчення, аналізу та впровадження. Інновації в системі освіти самі собою не виникають, вони є результатом наукових пошуків, передового педагогічного досвіду окремих викладачів і цілих колективів. Дистанційне навчання відкриває студентам доступ до нетрадиційних джерел інформації, підвищує ефективність самостійної роботи, дає зовсім нові можливості для творчості, знаходження і закріплення різних професійних навичок, а викладачам дозволяє реалізовувати принципово нові форми і методи навчання із застосуванням концептуального і математичного моделювання явищ і процесів. У даній роботі проаналізовано значення використання дистанційних технологій навчання на сучасному етапі розвитку ІКТ у процесі підготовки майбутніх фахівців комп’ютерних наук. Зазначено місце та роль дистанційних технологій навчання у системі вищої освіти. Встановлено, що з розвитком технічних можливостей методики та технології навчання засоби навчальної діяльності викладача змінюються. З’явилася альтернатива старим формам організації освітнього процесу, зокрема й використання ІКТ. Змінюється уявлення про те, якою повинна бути сучасна людина, якими компетентностями вона має володіти. Сьогодні освіта орієнтується на вільний розвиток, високу культуру, творчу ініціативу, самостійність, мобільність майбутніх спеціалістів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Глушко, Оксана. "СУЧАСНА СИСТЕМА ОСВІТИ РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА: АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ РЕФОРМУВАННЯ." Педагогічні науки: теорія, історія, інноваційні технології, no. 7(101) (September 28, 2020): 228–40. http://dx.doi.org/10.24139/2312-5993/2020.07/228-240.

Full text
Abstract:
The article examines the educational reform of the Republic of Poland, which was introduced in 2016. The methodological basis of the research is the system-integrated principle of scientific and pedagogical search. The theoretical and comparative analysis was based on the analysis of Polish legislative documents in the education field. The article describes the school system in Poland, which functions after the introduced educational reform in 2016. It is determined that in the school education system in Poland there was an introduction of an 8-year elementary or basic school, instead of a 6-year school and a gymnasium (3 years); 3-year general education lyceums became 4-year lyceums (general secondary), and 4-year technical schools – 5-year technical schools, as well as two levels of vocational schools. The author raises the question of the justification for the liquidation of a gymnasium at the school education level. It was noted that it will be possible to assess the feasibility and effectiveness of the school education reform in Poland only after conducting appropriate independent monitoring. The analysis and comparison of structural changes that occurred as a result of the education reform in 1999 and 2016 are presented. It was analyzed in detail, introduced in 1999 gymnasium level of school education. In particular, it was noted that educational reforms that took place in Poland in different years, along with changes in the education structure, were aimed at improving quality and promoting equal access to education. These educational changes can be defined as planned and systemic. The author concludes that modern education reform is aimed at improving the quality and accessibility of education, digital competencies of both students and teachers, at improving inclusive education, digitalization of school education. Structural, organizational and curriculum changes that have taken place in the education system of Poland are in line with global trends and serve to further improve the quality of educational services. Further research requires the issue of the effectiveness of reforms, taking into account the requirements of the time, in particular, the relationship between education and the labor market in the aspect of the educational policy formation in the long term.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Kravtsov, Y. S. "Комунікативна раціональність як феноменологічна складова правової ідентифікації." Науково-теоретичний альманах "Грані" 21, no. 5 (June 14, 2018): 109–14. http://dx.doi.org/10.15421/171875.

Full text
Abstract:
Зміни, що відбуваються в сучасному світі, сучасна соціокультурна ситуація, вимагають від сучасної людини мобільності і адекватної відповіді на сучасні вимоги суспільства, ставлять її перед необхідністю перегляду традиційних цілей і орієнтирів. В статті автор показує, що у педагогічному плані це означає, що основним результатом освіти повинна стати не система знань, умінь і навичок сама по собі, а набір сучасних ключових компетенцій в інтелектуальній, соціально-правовій, комунікативній, інформаційній сферах. Автор виходить з того, що на зміну старій парадигмі сьогодні приходить парадигма інтерсуб’єктивного розуміння і комунікації. Фокус сьогоднішніх досліджень перемістився від когнітивно-інструментальної до комунікативної раціональності. Автор зазначає, що особливістю сучасного соціального пізнання, яка задає нову парадигму, є те, що воно здійснюється через аналіз того, якими уявленнями опосередковано саме пізнавальне ставлення до соціальних феноменів, що супроводжується глибоким переосмисленням комунікативної природи соціальної реальності, змін у соціально-комунікативній сфері.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Сучасна система освіти"

1

Бричка, К. Ю., and В. В. Сибірцев. "Сучасні тенденції розвитку системи післядипломної освіти." Thesis, КНТУ, 2016. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/4177.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сіянов, О. І. "Формування стратегії модернізації сучасної освітньої діяльності в рамках соціалізації системи освіти." Thesis, ВНТУ, 2006. http://ir.lib.vntu.edu.ua/handle/123456789/7909.

Full text
Abstract:
Зауважено, що важливою складовою процесу підготовки спеціалістів є надання можливостей розширювати їх внутрішній потенціал, особливо в плані відносин в колективі, з керівництвом, у суспільстві в цілому. Сформульовано завдання, які потребують негайного вирішення
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Назаренко, О. В. "Проблеми сучасної системи шкільної освіти Німеччини." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2020. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/16654.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Сибірцев, В. В. "Сучасні тенденції розвитку післядипломної освіти." Thesis, КОІППО ім. В. Сухомлинського, 2015. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/3104.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено розгляду післядипломної освіти як напряму безперервної освіти людини упродовж всього життя, що зумовлює як особистісні якості кожної людини, так і економічний та духовний потенціал держави. Визначено, що успішна інтеграція України в глобальну світову економіку неможлива без створення єдиної і цілісної системи післядипломної освіти. The report is devoted to a review of postgraduate education as a field of continuous education of man throughout the whole of life that determines how the personal qualities of each person and economic and spiritual potential of the State. The successful integration of Ukraine into the global world economy is impossible without the creation of a unified and holistic system of postgraduate education.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Варава, Ірина Павлівна, and Анастасія Петрівна Коваль. "Сучасні тенденції розвитку вищої освіти в Україні." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/51093.

Full text
Abstract:
На сьогоднішній день здобуття вищої освіти – це не лише престиж, а насамперед можливість стати справжнім професіоналом конкретної справи, сформувати стійкі погляди на життя та пройти найважливіший інститут соціалізації та самопізнання. Вища освіта була, є і завжди буде квитком у майбутнє, адже лише високоосвічена і фахово вдосконалена людина зможе знайти сьогодні своє місце у складному ринковому суспільстві та бути конкурентоспроможним, затребуваним і сучасним.Нинішній стан реформування і удосконалення системи освіти України зумовлений загальними світовими тенденціями цивілізаційного розвитку, переходом до інформаційного суспільства, для якого характерною ознакою є збільшення обсягів інформаційних ресурсів, поява нових та постійна модифікація існуючих інформаційних та комунікаційних технологій у всіх сферах людської діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Оліник, Оксана Юріївна, Олександр Іванович Федів, Яна Михайлівна Телекі, Надія Михайлівна Паліброда, and Мирослава Сергіївна Акеньєва. "Роль студентського наукового гуртка в сучасній системі освіти." Thesis, Актуальні питання підготовки медичних та фармацевтичних фахівців у контексті європейської освітньої інтеграції, Чернівці, 2012. - С.67, 2011. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/2084.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Черняк, Д. С. "Кризові явища в системі вищої освіти сучасної України." Thesis, ХНУ ім. В. Н. Каразіна, 2012. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/4881.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Головач, Б. М. "Адміністративний менеджмент у системі вищої освіти у сучасних умовах." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71927.

Full text
Abstract:
У роботі здійснено аналіз впровадження, формування та реалізації державної політики у сфері вищої освіти в Україні. Проведено наукове обґрунтування та перевірка ефективності управлінської діяльності у закладі вищої освіти. Запропоновані рекомендації, щодо ефективного керуванням закладом вищої освіти. Визначено напрями вдосконалення механізмів формування та реалізації педагогічного менеджменту вищої школи.
В работе проведен анализ внедрения, формирования и реализации государственной политики в сфере высшего образования в Украине. Проведено научное обоснование и проверка эффективности управленческой деятельности в учреждении высшего образования. Предложенные рекомендации по эффективному управлению заведением высшего образования. Определены направления совершенствования механизмов формирования и реализации педагогического менеджмента высшей школы.
The paper analyzes the formation and implementation of state policy in the field of higher education in Ukraine. The scientific substantiation and verification of the efficiency of management activity at the institution of higher education has been carried out. Proposed recommendations for effective management of higher education institutions. The directions of perfection of mechanisms of formation and realization of pedagogical management of high school are determined.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Мукомел, Тетяна Віталіївна, Татьяна Витальевна Мукомел, and Tetiana Vitaliivna Mukomel. "Сучасні методи застосування засобів інформаційних та комунікаційних технологій в системі освіти." Thesis, Вид-во СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/21239.

Full text
Abstract:
Методи застосування засобів ІКТ в умовах домашнього начання орієнтовані на індивідуалізацію процесу навчання студентів, їх соціальну адаптацію. Для використання в домашніх умовах використовується велика кількість повчальних систем типу "Домашній репетитор" по всіх загальноосвітніх дисциплінах, а також систем дистанційного навчання. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/21239
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Плегуца, Олександр Матвійович, Олег Йосипович Хомко, Р. І. Сидорчук, and О. А. Карлійчук. "АКТИВНІ МЕТОДИ ПРАКТИЧНОГО НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ У СИСТЕМІ СУЧАСНОЇ МЕДИЧНОЇ ОСВІТИ." Thesis, Матеріали навчально-методичної конференції «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ВИЩОЇ МЕДИЧНОЇ ТА ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ОСВІТИ: ДОСВІД, ПРОБЛЕМИ, ІННОВАЦІЇ ТА СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ», 2017. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/12399.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Сучасна система освіти"

1

Дороніна, Тетяна Олексіївна. Теорія і практика вищої професійної освіти в Україні. Криворізький державний педагогічний університет, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3001.

Full text
Abstract:
Навчальний посібник із дисципліни «Теорія і практика вищої професійної освіти в Україні» укладений з огляду на освітньо-професійну програму підготовки магістрів зі спеціальності 011 «Освітні, педагогічні науки» галузі знань 01 «Освіта/Педагогіка». Посібник репрезентує один із варіантів теоретичного викладу матеріалу, що відображає сучасний стан вищої (професійної) освіти в Україні, визначає вектори її розвитку та окреслює найбільш проблемні аспекти функціонування вітчизняної системи вищої професійної (педагогічної) освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сучасні системи вищої освіти: порівняння для України. Київ: Академія, 1997.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Воробйова, Оксана, Марія Дебич, Володимир Луговий, Олена Оржель, Олена Слюсаренко, Жаннета Таланова, and Катерина Трима. Механізми оцінювання якості вищої освіти в умовах євроінтеграції. Edited by Володимир Луговий and Жаннета Таланова. Інститут вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, 2020. http://dx.doi.org/10.31874/978-617-7486-38-0-2020.

Full text
Abstract:
Монографія «Механізми оцінювання якості вищої освіти в умовах євроінтеграції» підготовлена за результатами виконання фундаментального дослідження за однойменною темою у відділі політики та врядування у вищій освіті Інституту вищої освіти НАПН України. У роботі на підставі теоретико-методологічного обґрунтування, аналізу та узагальнення передового світового, європейського і національного досвіду з’ясовані сучасні підходи, показники і критерії щодо оцінювання освітньої якості, визначено систему механізмів оцінювання якості вищої освіти, якими послуговуються прогресивні регіони і країни світу та які актуальні для України в умовах євроінтеграції. Монографія буде корисною для здобувачів, викладачів, дослідників, керівників вищої освіти, осіб, зацікавлених у модернізації вищої освіти задля вдосконалення її якості, ефективного людського розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Комарова, Ірина Олександрівна. Генетика. Криворізький державний педагогічний університет, 2021. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4164.

Full text
Abstract:
У навчально-методичному посібнику узагальнені сучасні уявлення про механізми спадковості та мінливості. Теоретичне обґрунтування теми супроводжується розв’язанням задач. Наведені в посібнику завдання включають елементи проблемних ситуацій, питання для самостійного опрацювання, що допомагає сформувати у студентів систему фундаментальних знань про матеріальні та молекулярні основи спадковості, надати поняття про закономірності і механізми успадкування ознак, з’ясувати типи мінливості і причини її виникнення, виробити навички застосування сучасних методів генетичних досліджень для покращення продуктивності та стійкості рослин до хвороб на основі управління їх спадковістю та спадковою мінливістю. Наведено словник основних спеціальних термінів. Навчально-методичний посібник рекомендовано для студентів та педагогічних працівників природничих факультетів закладів освіти, які готують фахівців з галузі знань 014 Середня освіта (Біологія та здоров'я людини), а також для вчителів біології та учнів старших класів шкіл і ліцеїв.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Соловйов, Володимир Миколайович, О. А. Сердюк, and Ганна Борисівна Данильчук. Моделювання складних систем. Видавець О. Ю. Вовчок, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1065.

Full text
Abstract:
У навчальному посібнику висвітлюються основні теоретичні та інструментальні аспекти моделювання складних систем для студентів спеціальностей 111 «Математика», 113 «Прикладна математика», 014 «Середня освіта», 051 «Економіка», спеціалізації «Економічна кібернетика». Пропонуються сучасні математичні моделі, в яких застосовуються такі методи як вейвлет-аналіз, теорія випадкових матриць, мультифрактальний аналіз, ентропійний та мережний аналіз складності та ін. Посібником зможуть скористатися як студенти вищих навчальних закладів, так і наукові працівники й особи, які цікавляться методами моделювання складних систем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Пікельна, Валерія Семенівна, and О. А. Удод. Управління школою. Наук.-метод. об’єднання педагогічних інновацій «Альфа», 1998. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4768.

Full text
Abstract:
У книзі розглядаються основні напрями управлінської діяльності керівників шкіл і будь-якої структурної ланки в загальній ієрархії управління школою (загальноосвітньою, професійною). Автори розкривають зміст технологічних функцій, форми та методи управління школою, надають особливу увагу організаційно-розпоряджувальному моделюванню. Посібник адресовано керівникам навчальних закладів, педагогам-практикам, викладачам і студентам навчальних закладів у системі неперервної освіти, дослідникам проблем управління сучасною школою і всім організаторам педагогічної діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Azaryan, Albert, Володимир Азарян, and Аннаит Трачук. Оперативний контроль та управління якістю при розробці залізорудних родовищ. OKTAN PRINT, 2021. http://dx.doi.org/10.46489/oktuj-11.

Full text
Abstract:
У навчальному посібнику наведено технічні характеристики сучасних приладів та систем, що використовуються для оперативного контролю при розробці родовищ залізних руд, розглянуто їх структуру, наведено математичні моделі процесів управління якістю рудних вантажопотоків та представлено методику обґрунтування періоду опробування. Навчальний посібник може бути використаний при викладанні курсів «Управління якістю мінеральної сировини» та «Якість залізорудної сировини» для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 184 «Гірництво» за освітньо-професійною програмою «Відкриті гірничі роботи» (денна, заочна та перехресна форми навчання), а також для аспірантів та інженерно-технічних робітників гірничо-видобувних та переробних підприємств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Сучасна система освіти"

1

Ордіна, Л. "МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРОТВОРЧОГО СЕРЕДОВИЩА ЗАКЛАДУ ВИЩОЇ ОСВІТИ." In Репрезентація освітніх досягнень, мас-медіа та роль філології у сучасній системі наук (2nd ed). 2nd ed. Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/rodmmrfssn.ed-2.01.

Full text
Abstract:
Формування культуротворчого середовища у закладі вищої освіти – один з ефективних напрямів удосконалення якості фахової підготовки студентів. У дослідженні розглянуто передумови виникнення феномену «культуротворче середовище», його становлення у педагогічній освіті, визначено поняття «культуротворче середовище закладу вищої освіти», окреслено структуру і функції, що обумовлюють продуктивність освітньо-виховної діяльності ЗВО, розглянуто сутність середовищного підходу, як методологічної основи формування КТС ЗВО, обґрунтовано ряд принципів, які визначають суттєві вимоги до формування культуротворчого середовища закладу вищої освіти, слугують опорою його практичної реалізації і передбачають творчу самореалізацію особистості в культурному житті.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дудник, Н. З. "Вальдорфська педагогіка як альтернативна система освіти." In ПЕДАГОГІКА XXI СТОЛІТТЯ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ, 499–532. Liha-Pres, 2021. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-241-1-19.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Семигіна, Тетяна, and Юрій Рашкевич. "БАЗОВІ ПОНЯТТЯ СИСТЕМИ КВАЛІФІКАЦІЙ У КОНТЕКСТІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ОСВІТНЬОЇ ПАРАДИГМИ." In Репрезентація освітніх досягнень, мас-медіа та роль філології у сучасній системі наук (2nd ed). 2nd ed. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/rodmmrfssn.ed-2.03.

Full text
Abstract:
Дискурс щодо термінології системи кваліфікацій залишається мінливим та контраверсійним, що зумовлено трансформацією освітньої парадигми. У цій роботі представлено результати співставлення визначення понять «професія», «кваліфікація», «результати освіти», «компетентності», тощо, наявних у чинних вітчизняних та міжнародних документах. Визначено характеристики поняття «професія», вставновлено потребу в осучасненні вітчизняної термінології. Подано детальний аналіз, побудований на виокремленні смислових одиниць (сем), та виявлено основні структурні елементи понять «кваліфікація», «результати освіти», «компетентності», проаналізовано їхні розбіжності та встановлено неузгодженості у нормотворчому застосуванні. Визначено зв’язки цих понять із іншими поняттями системи кваліфікацій, запропоновано авторське бачення структуризації понять у відповідності до їхньої ієрархії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Бутенко, Олена, and Наталія Опікунова. "РОЛЬ СИСТЕМИ ЗВОРОТНОГО ЗВ’ЯЗКУ У ПРОЦЕСІ СТУДЕНТОЦЕНТРОВАНОГО НАВЧАННЯ." In Репрезентація освітніх досягнень, мас-медіа та роль філології у сучасній системі наук (2nd ed). 2nd ed. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/rodmmrfssn.ed-2.06.

Full text
Abstract:
Зворотний зв'язок у студоцентрованому навчанні має свої особливості, він потребує зміну підходів до його опису через посилення усіх видів взаємозв’язків на всіх рівнях та змінення акцентів на ролі які вони виконують. Увага науковців підтверджує думку про важливість значення зворотного зв’язку для забезпечення якісного використання особистісно-орієнтованого підходу у підготовці здобувачів вищої освіти. Метою дослідження є встановлення основних завдань зворотного зв'язку у студоцентрованому навчанні, визначення критеріїв для забезпечення його якості. Виконано та проаналізовано інтерактивний вид зворотного зв’язку у вигляді анкетування здобувачів вищої освіти. Установлено, що такий засіб сприяє підвищенню якості зворотного зв’язку і надає оцінку якості освітнього процесу та якості комунікаційного зв’язку освітніх послуг. Результати аналізу анкетування були використані при складанні освітніх компетентностей та переліку дисциплін освітньої програми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Семигіна, Тетяна. "ГЛОБАЛЬНІ СТАНДАРТИ ПІДГОТОВКИ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЯК ІДЕАЛІСТИЧНЕ БАЧЕННЯ РОЗВИТКУ ОСВІТИ ІЗ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ." In Репрезентація освітніх досягнень, мас-медіа та роль філології у сучасній системі наук (1st. ed), 75–84. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/rodmmrfssn.ed-1.07.

Full text
Abstract:
Розглянуто історію створення глобальних стандартів підготовки соціальних працівників та їх зміст у контексті розвитку міжнародної соціальної роботи. Проведено аналіз «Глобальних стандартів освіти та підготовки фахівців із соціальної роботи» (2004 р.) та «Глобальних стандартів освіти та підготовки в галузі соціальної роботи» (2020 р.), двох документів, схвалених глобальними професійними асоціаціями соціальних працівників – Міжнародною федерацією соціальних працівників та Міжнародною асоціацією шкіл соціальної роботи. Визначено цілі та структуру документів, окреслено ключові вимоги до місії освітніх програм, змісту навчальних планів, залучення користувачів соціальних послуг до освітніх програм. Охарактеризовано теоретичні підвалини глобальних стандартів підготовки соціальних працівників та обмеження застосування глобальних підходів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

БРОЯКО, Надія, and Вероніка ДОРОФЄЄВА. "ДО ПРОБЛЕМИ ПІДГОТОВКИ МУЗИКАНТІВ-ПРОФЕСІОНАЛІВ У СУЧАСНІЙ СИСТЕМІ МИСТЕЦЬКОЇ ВИЩОЇ ОСВІТИ." In SCIENTIFIC RESEARCH OF THE XXI CENTURY.VOLUME 1. GS publishing service, 2021. http://dx.doi.org/10.51587/9781-7364-13302-2021-001-264-267.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Карагодіна, Олена, and Тетяна Семигіна. "ГЕНДЕРНА ОСВІТА У ПІДГОТОВЦІ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ." In Репрезентація освітніх досягнень, мас-медіа та роль філології у сучасній системі наук (1st. ed). Європейська наукова платформа, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/rodmmrfssn.ed-1.03.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Каденюк, О., and І. Завадська. "Етапи становлення та розвитку системи вищої освіти в Україні за принципами болонського процесу." In СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ: ПРОБЛЕМИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ТА ЄВРОЕКОНОМІЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ, 168–83. Заклад вищої освіти «Подільський державний університет», 2022. http://dx.doi.org/10.32782/978-966-289-635-0-20.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Дворяк, Сергій, and Юрій Оніщик. "ПІДГОТОВКА ПАРАПРОФЕСІОНАЛІВ У СОЦІАЛЬНІЙ СФЕРІ: КОМПЕТЕНТНІСНИЙ ПІДХІД." In Репрезентація освітніх досягнень, мас-медіа та роль філології у сучасній системі наук (1st. ed). European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/rodmmrfssn.ed-1.06.

Full text
Abstract:
В межах теоретико-аналітичного дослідження визначено, що соціальна сфера в Україні залучає до розв’язання різних професійних завдань чимало парапрофесіоналів, тобто тих, хто не має фахової освіти із соціальної роботи, але пройшли певне навчання, переважно неформальне, і виконують функції соціальних працівників. Окреслено розуміння поняття «компетентність» як здатності до виконання певних трудових функцій. На прикладі консультантів за принципом «рівний-рівному», громадських радників та батьків-вихователів у сімейних формах виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, розглянуто зміст діяльності парасоціальних працівників та специфіку їхньої підготовки. Запропоновано перелік тих загальних компетентностей, на формування яких мають бути спрямовані програми формального та неформального навчання цієї категорії працівників (гендерна компетентність, цифрові компетентності, етичні компетентності, компетентності міжпрофесійної взаємодії тощо).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Кірдан, Олександр, and Олена Кірдан. "Теоретичні та практичні аспекти формування академічної доброчесності майбутніх фахівців у системі забезпечення якості вищої освіти." In СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ: ПРОБЛЕМИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ТА ЄВРОЕКОНОМІЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ, 105–16. Заклад вищої освіти «Подільський державний університет», 2022. http://dx.doi.org/10.32782/978-966-289-635-0-13.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Сучасна система освіти"

1

Дорофєєва, Інна. "АНАЛІЗ СТАНУ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ СИСТЕМ ДИСТАНЦІЙНОЇ ОСВІТИ MOODLE ТА GOOGLE CLASSROOM." In ТЕОРЕТИЧНЕ ТА ПРАКТИЧНЕ ЗАСТОСУВАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ СУЧАСНОЇ НАУКИ, chair Людмила Фонар. Молодіжна наукова ліга, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/27.11.2020.v2.02.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Сучасна система освіти"

1

Ковшар, Олена Вікторівна. Наступність і перспективність навчання у системі безперервної освіти. Херсонський державний університет, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/625.

Full text
Abstract:
У статті автор розглядає поняття «безперервна освіта», визначає її мету, етапи безперервної освіти, проводить теоретичний аналіз досліджень феномена «безперервна освіта», прослідковує взаємозв’язок наступності та перспективності в системі безперервної освіти, аналізує сучасні тлумачення принципів наступності та перспективності в навчанні, визначає їхню роль в організації освітнього процесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Коломоєць, Таміла Григорівна. Формування системи спеціальної освіти для дітей з особливими потребами в Україні. КДПУ, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/642.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто специфіку формування системи спеціальної освіти в сучасних умовах суспільних трансформацій. Подано авторський підхід до формування системи спеціальної освіти. Систему спеціальної освіти поділено на чотири блоки: лікувальний, корекційний, реабілітаційний, абілітаційний. Окремо розглянуто корекційно-розвиткову освіту, як складову системи спеціальної освіти. Визначено напрямки подальших досліджень в плані оцінки соціальної адаптації та соціалізації дітей з особливими потребами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Соловйов, В. М. Індустрія 4.0 і проблеми освіти. ПП Щербатих, April 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1283.

Full text
Abstract:
В епоху інформаційного суспільства, розвитку концепції Індустрії 4.0, найбільш онкурентоспроможними виявляться вузи, здатні втілити ідеї створення smart-університету. Вони можуть скласти базу для реалізації в Україні концепцій smart-освіти, smart-економіки і smart-суспільства. Для переходу вузу до розряду smart-університетів необхідно: - зміна організаційної структури вузу з переходом до децентралізованих моделей системи управління і процесного управління; - використання в освітньому процесі інноваційних інформаційно-комунікаційних технологій, що дозволяють перейти від традиційної системи дистанційної освіти до гнучкої системи формування індивідуалізованих освітніх траєкторій з використанням освітнього контенту кращих світових і вітчизняних університетів, що знаходиться у відкритому доступі; - використання в управлінні науково-освітнім процесом і вузом в цілому сучасних керуючих і аналітичних інформаційних систем і відповідної інфраструктури, що забезпечують реалізацію ідей Індустрії 4.0 стосовно вищого навчального закладу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лаврентьєва, Олена Олександрівна. Розвиток методологічної культури майбутніх учителів у системі професійної освіти. ТНПУ, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4586.

Full text
Abstract:
Відзначено доцільність формування і розвитку методологічної культури майбутнього вчителя з огляду на сучасну соціокультурну ситуацію, рівень розвитку науки й потреби педагогічної практики. Проаналізовано наявну систему методологічної підготовки, її здобутки та недоліки. Визначено дисфункції методологічної культури майбутніх учителів та три рівні суперечностей у досліджуваній науковій проблемі. Представлено концепцію та методичну систему розвитку методологічної культури майбутніх учителів, в основу якої покладено закономірності, загальні й специфічні принципи, а також провідні методологічні підходи. Подано рекомендації щодо подальшого розвитку системи професійної освіти з огляду на необхідність посилення методологічної і світоглядної підготовки майбутніх фахівців.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Комарова, Олена Володимирівна. Аксіологізація шкільної біологічної освіти як фактор формування системи знань старшокласників. Вінниця, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2324.

Full text
Abstract:
Стверджується, що в сучасних умовах конструювання змісту біологічної освіти в старшій школі аксіологічний принцип є одним із основоположних. Його суть полягає у відборі змісту навчального матеріалу з наукових положень базової науки, які мають ціннісний потенціал та здатні набути особистісно значимого сенсу для школяра.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Яковлева, В. А., І. Ю. Серьогіна, Н. В. Волкова, and Ю. С. Кулінка, eds. Підвищення якості освіти: стан, проблеми, перспективи : матеріали Всеукраїнської наукової Інтернет-конференції. Chair Л. О. Савченко. Криворізький державний педагогічний університет, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/822.

Full text
Abstract:
У збірнику представлені матеріали Всеукраїнської наукової Інтернет-конференції «Підвищення якості освіти: стан, проблеми, перспективи». Розглядаються соціальні та психолого-педагогічні проблеми професійної підготовки молоді, актуальні питання модернізації передшкільної, початкової, середньої, профільної та вищої педагогічної освіти, вимоги сучасної школи до якісної підготовки майбутнього вчителя трудового навчання та технологій та майбутніх фахівців дошкільної освіти, можливості впровадження сучасних педагогічних технологій у системі підготовки компетентного вчителя та вихователя дошкільного закладу. Збірник призначений для науковців, викладачів, аспірантів, здобувачів вищої освіти, вчителів, вихователів дошкільних закладів, а також для широкого кола читачів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Поліщук, Олександр Павлович, Ілля Олександрович Теплицький, and Сергій Олексійович Семеріков. Сучасні тенденції розвитку теорії і методики навчання інформатики. Видавничий відділ НМетАУ, 2011. http://dx.doi.org/10.31812/0564/955.

Full text
Abstract:
Розвиток методичної системи навчання будь-якої дисципліни відбувається переважно через зміну її компонентів: цілей, змісту, методів, засобів та форм організації навчання. Системність зв’язку компонентів методичної системи забезпечує ефект того, що при зміні будь-якого компонента змінюються й усі інші. Проте зміни ці не є рівномірними: виділення в складі методичної системи навчання двох підсистем (цілезмістової та технологічної) зумовлене насамперед більш тісними зв’язками між їх складовими. Вибір того, яка з цих підсистем є домінуючою, певною мірою визначає спеціальність: якщо цілезмістова, то це 13.00.02 – теорія і методика навчання, якщо технологічна, то це 13.00.10 – інформаційно-комунікаційні технології в освіті.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Семеріков, Сергій Олексійович. Теоретичні основи фундаменталізації інформатичної освіти у вищій школі. Міністерство регіонального розвитку та будівництва України, September 2009. http://dx.doi.org/10.31812/0564/935.

Full text
Abstract:
В умовах перманентної науково-технологічної революції життєвий цикл сучасних технологій стає меншим, ніж термін професійної діяльності фахівця. За цих умов домінуючим стає формування здатності фахівця на основі фахової фундаментальної підготовки перебудовувати систему власної професійної діяльності з урахуванням соціально значущих цілей та нормативних обмежень – тобто формування особистісних характеристик майбутнього фахівця.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Перерва, Вікторія Вікторівна. Система термінологічної роботи майбутніх вчителів біології в ході фахової підготовки. Yolnat PE, Minsk, Belarus, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4218.

Full text
Abstract:
Оволодіння професійною термінологією є однією з проблем сучасної педагогічної освіти та визначає рівень професійно-термінологічної компетентності майбутнього спеціаліста. Метою дослідження є виявлення сутності та поетапності термінологічної роботи з опанування біологічної терміносистеми. Проаналізовано зміст, призначення та особливості застосування основних форм та методів термінологічної роботи на різних етапах опрацювання терміносистеми в ході фахової підготовки майбутнього вчителя біології.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Устінова, В. О. Сучасні підходи до процесу структурування змісту гуманітарних дисциплін у фаховій підготовці студентів педагогічних ВНЗ. Криворізький державний педагогічний університет, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5884.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено й охарактеризовано сучасні підходи до процесу структурування змісту гуманітарних дисциплін у фаховій підготовці студентів педагогічних ЗВО. Стверджено, що значущим методологічним фактором у структуруванні змісту гуманітарних дисциплін є його орієнтація на особистість як на мету, суб'єкт, результат і головний критерій ефективності та продуктивності підготовки майбутніх спеціалістів. Установлено, що домінуючими методологічними підвалинами структурування змісту освіти загалом і гуманітарних дисциплін у системі вищої педагогічної освіти зокрема є аксіологічний, особистісний, дiяльнicний та компетентністний підходи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography