Academic literature on the topic 'Суфікси'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Суфікси.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Суфікси"

1

Вітязь, Анна, and Оксана Биконя. "СУФІКСАЛЬНИЙ СПОСІБ СЛОВОТВОРЕННЯ В АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ." Grail of Science, no. 18-19 (September 4, 2022): 285–88. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.26.08.2022.47.

Full text
Abstract:
Особливого значення для англомовного усного та писемного спілкування, активного функціонування мовної особистості, особливо її тезауруса, лексикона й прагматикона, в останні роки набуває англомовна лексична компетентність. Загальновідомо, що словниковий склад кожної мови збільшується за допомогою запозичення інших мов або словотворення. Словотворення в англійській мові виступає як інструмент її збагачення. У роботі досліджено суфіксальний спосіб англомовного словотворення. Акцентовано увагу на значенні англомовної лексичної компетентності у контексті дослідження. У статті розглянуто декілька класифікацій суфіксального способу словотворення іменників та прикметників в англійській мові: verb + suffix = noun, noun + noun = noun, adjective + suffix = noun, noun + suffix = adjective. З’ясовано значення суфіксів. Додаючи суфікси -er, -аr, -оr, -eer слово переходить в іменник у значенні «виконавець дії», тобто мова йде про професію людини або рід діяльності. Суфікси -ment, -age, -ure, -dom, -tion, -sion вказують стан іменників, якість, абстрактні поняття, результат дії. Зазначено, що суфікс -ist до іменника утворює іменник, що позначає професію, яка може бути пов’язана з наукою, медициною, музичними інструментами або рід занять людини. Суфікси -ian, -an, -ese вказують на національну або територіальну приналежніть, професію. Суфікси в англійській -hood і -ship означають стан людини, пов'язаний з віком, соціальними відносинами, іноді діяльністю або ж групу людей, об'єднаних цим станом. Суфікс -ness перетворює прикметники на абстрактні іменники. Для утворення прикметника, який вказує на можливість вчинення, виконання будь-якої дії, додаються суфікси -able, -ible до дієслова. Суфікси -ent, -ant позначають якість як наслідок дії, що виражене дієсловом. Cуфікс -ful в англійській мові перетворює іменник на прикметник, що означає «бути наділеним якоюсь властивістю». Суфікс -less протилежний за значенням попередньому та означає відсутність якості. Суфікси -ic, -al вказують на ознаки, властивості, характерні для тих чи інших явищ. Суфікс -ous також несе в собі характеристику прикметників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Соловйова, Ольга, and Тетяна Суродейкіна. "АНАЛІЗ ІМЕННИКОВИХ І ДІЄСЛІВНИХ СУФІКСІВ У ДАВНЬОАНГЛІЙСЬКІЙ ПОЕМІ BEOWULF." Молодий вчений, no. 7 (95) (July 30, 2021): 85–89. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-7-95-18.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню суфіксів іменників та дієслів у давньоанглійській поемі Beowulf. Проведено процедуру їхньої інвентаризації в давньоанглійській мові, а також отримано їхні кількісні показники у досліджуваному матеріалі. У результаті виявлено, що суфікси іменників давньоанглійській мові були досить чисельними та слугували для утворення іменників різних класів і семантичних груп. Проаналізувавши текст давньоанглійської поеми Beowulf, ми виявили в ньому 335 іменників у 578 слововживаннях, утворених за допомогою суфіксації. З 23 суфіксів іменників, виділених на основі досліджень Д. Кастовського, Р. Квірка та Ч. Рена, у творі використовуються наступні 15: -bora, -dom, -el/ol, -els, -en/on, -end, -ere, -ful, -ig, -ing, -nes, -ræden, -scipe, -ð, -ung. Найпродуктивнішими іменниковими суфіксами виявилися -ð, -en/on та –end, решта суфіксів зустрічаються дуже рідко. Також виявлено 15 дієслів у 26 слововживаннях, утворених за допомогою суфіксації. З 3 інвентаризованих давньоанглійських. суфіксів дієслів у творі використовуються -s- та -etta. Левову частку дієслівних суфіксів виражено суфіксом –s, третина суфіксів представлена суфіксом –etta.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Пестушко, А. В., and В. Б. Гончарова. "ДОСЛІДЖЕННЯ ТИПОЛОГІЇ МОРФЕМ В АНГЛІЙСЬКІЙ ТА УКРАЇНСЬКІЙ МОВАХ." Nova fìlologìâ, no. 82 (August 11, 2021): 205–9. http://dx.doi.org/10.26661/2414-1135-2021-82-33.

Full text
Abstract:
Пропонована стаття присвячена дослідженню типології морфем в англійській та українській мовах. У статті проаналізовано продуктивність англійських словотвірних суфіксів та префіксів та охарактеризовано способи словотвору в сучасній англійській та українській мовах. У процесі роботи висвітлено основні етапи наукової думки в галузях лінгвістики та морфології, розглянуто такі поняття, як «морфема», «словотвір» «префікс», «суфікс», а також проаналізовано зразки прикладу морфем англійської мови та здійснено їх типологічний аналіз українською мовою. Проведено системний аналіз будови виразників цієї категорії, з’ясовано їхні функціональні диференційні ознаки. Визначено площини спільного та відмінного у структуротвірному вимірі. Виділено й описано функціональні моделі та морфонологічні перетворення, які супроводжують процес виникнення демінутивів. Зʼясовано, що англійська лексика характеризується продуктивністю афіксального способу словотворення, який є підвидом морфологічного способу. Встановлено, що одними з найпродуктивніших способів іменникового словотвору є суфіксальний та префіксальний спосіб. Суфікс та префікс володіють семантичною функцією і можуть відображати належність деривата до певної семантичної групи. У статті виявлено та проаналізовано семантичні груп відповідно до значення, якого набувають похідні іменники, приєднуючи суфікси й префікси до похідної основи. Проаналізовано продуктивність дієслівних, іменникових і прикметникових основ у процесі утворення похідних іменників в українській мові. Виділено й проаналізовано словотвірні типи морфем, з’ясовано продуктивність словотвірних моделей в англійській та українській мовах. Встановлена відповідність різних видів словотвірних моделей у процесі утворення похідних лексичних одиниць різних сфер вживання у досліджуваних мовах. Крім того, у статті розглянуто порівняльний аспект вивчення морфологічного словотвору в англійській та українських мовах на прикладі префіксів та суфіксів та охарактеризовані спільні та відмінні риси морфем в англійській та українській мовах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Заводна, Леся, and Мирослава Мазурок. "Новітні фемінітиви як відображення суспільних викликів сьогодення." New pedagogical thought 110, no. 2 (November 9, 2022): 57–62. http://dx.doi.org/10.37026/2520-6427-2022-110-2-57-62.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено фемінітивам – назвам жінок за сферою діяльності, професією, посадою, соціальним станом, родинними зв’язками тощо. Доведено, що це явище в українській мові не нове, а навпаки, вважається питомою рисою української мови як системи. Обґрунтовано, що структура української мови має низку суфіксів, за допомогою яких утворюють фемінітиви, але на сьогодні найбільш продуктивними вважаються -к-, -иц-(я), -ин-(я), -ес-, -ш-, -ичк- (-ічк-), -их-, завдяки яким від іменників чоловічого роду утворюємо іменники на означення осіб жіночої статі. На відповідних прикладах детально проаналізовано моделі творення фемінітивів, зокрема продемонстровано, що суфікси -ш-, -их-, утворюючи фемінітиви, вносять до лексичного значення слова додатковий компонент (генеральша, директорша); одні форми слів жіночого роду із суфіксами -ичк- (-ічк-), -их(а) -ш(а) не відповідають нормам літературної мови, надаючи словам фамільярного або й зневажливого значення (керівничка, фізичка, професорша, дикторша), а інші утворюються лише завдяки заміні (колега – колежанка, посол – амбасадорка); неабиякою «родзикою» у творенні фемінітивів є «чарівне» слово пані (пані генерал, пані президент, пані міністр).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Лучко, І. М. "Експресивно-оцінкові суфікси іменників перської мови." Мовні і концептуальні картини світу, Вип. 12, ч. 2 (2004): 11–15.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Лучко, І. М. "Експресивно-оцінкові суфікси іменників перської мови." Мовні і концептуальні картини світу, Вип. 12, ч. 2 (2004): 11–15.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Борис, Д. П. "СУФІКСАЦІЯ У СЛЕНГУ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ ХХІ СТОЛІТТЯ З ПОГЛЯДУ ДЕРИВАЦІЙНОЇ СЕМАНТИКИ." Nova fìlologìâ, no. 84 (December 30, 2021): 38–43. http://dx.doi.org/10.26661/2414-1135-2021-84-5.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена проблемі дослідження явища суфіксації, яка активно поповнює лексикон англійського сленгу у ХХІ столітті. Суфіксація розуміється як спосіб словотвору, в якому постпозиційні допоміжні морфеми з асоціативним дериваційним значенням (суфікси) служать засобом семантичної зміни денотації, конотації або і денотації, і конотації. Оскільки досліджувана форма афіксації здатна передавати широкий спектр стилістичних, експресивних, емоційних та оцінних конотацій, вона характеризується особливою продуктивністю в англійському сленгу з огляду на його розмовну, неформальну та субстандартну природу. Водночас в історичному плані це один з основних механізмів словотвору, який незмінно поповнює англійський сленг. У нашому дослідженні три іменникові (-er, -ie, -ing) та один дієприкметниковий (-ed) суфікси визначаємо як високопродуктивні, оскільки за допомогою них утворився сумарно 381 сленгізм (що становить 75,3% від усіх суфіксатів-новотворів). Аналізований лексичний матеріал отриманий методом суцільної вибірки з трьох тлумачних словників сленгу англійської мови, а саме “The concise new Partridge dictionary of slang and unconventional English” (2008), “Vice slang” (2008) та “The Routledge dictionary of modern American slang and unconventional English” (2009). Із погляду семантики, аналізовані іменникові форманти виражають предметність, що позначає: істот за зовнішніми ознаками, моделями поведінки чи рисами характеру, об’єктом діяльності, походженням та професійною чи рекреаційною діяльністю; неістот за походженням, способом виробництва, фізичними характеристиками, функціональним призначенням та функціональним розташуванням; явища за їхніми причинами; дії чи стани за їхніми характеристиками. Єдиний засвідчений дієприкметниковий суфікс, окрім своєї традиційної семантики ознаковості як результату дії, розвинув також нове значення – ‘який перебуває в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння’. Новизна семи в цьому разі визначається за допомогою морфемного аналізу, коли або вичленуваний корінь не існує як окрема лексема / як морфема у складі деривата, і є відтак семантично незасвідченим, або корінь формально існує як окрема лексема / як морфема у складі деривата, але семантично не співвідноситься з неосленгізмом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Навальна, Марина. "ОСОБЛИВОСТІ РЕДАГУВАННЯ ВІДАБРЕВІАТУРНИХ УТВОРЕНЬ." Society. Document. Communication, no. 6 (June 28, 2019): 121–35. http://dx.doi.org/10.31470/2518-7600-2018-6-121-135.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано тематичні групи нових відабревіатурних утворень, визначено їхню частиномовну належність та стилістичну роль у мові української газетної періодики, указано на особливостях редагування цих лексем. У статті для вивчення відабревіатурних лексем у мові української періодики початку ХХІ ст. використано як основні метод спостереження та описовий метод. На різних етапах дослідження послуговувалися методом функціонального аналізу для визначення стилістичного навантаження лексичних одиниць. Зроблено висновки, що на початку ХХІ ст. в мові української періодики помітно активізувалося вживання нових відабревіатурних утворень. Вони становлять три великі тематичні групи найменування осіб, утворених від назв-абревіатур 1) партій, політичних блоків та громадських і міжнародних об’єднань, 2) правоохоронних, силових органів, органів контролю, 3) організацій, товариств, установ тощо. Перша і третя групи постійно розширюють свій склад під дією позамовних чинників. Переважають суфіксальні лексеми, утворені від абревіатур – назв партій, політичних блоків, громадських та інших об’єднань, організацій, установ, товариств. Деякі оказіональні відабревіатурні утворення в мові української преси слугують засобом глузування та іронії, нерідко вони надають публіцистичним матеріалам розмовності. Тематичні групи відабревіатурних лексем мають свої словотвірні особливості, що виявляються у виборі словотворчого суфікса. Основними засобами творення нових від абревіатурних назв осіб за їхньою належністю до партій, політичних блоків, громадських та інших об’єднань залишаються словотворчі суфікси ець/-івець, -овець; -ник та -ізм/-изм. Домінанту новотворів становлять іменники, менше – прикметників із суфіксом -ськ-/-івськ. Відабревіатурні іменники нерідко мають різне графічне відтворення базових абревіатур, що засвідчує неусталеність їхнього написання та ускладнює роботу редакторів та сприйняття читачем. Окремі відабревіатурні деривати в мові періодики сприймаються не як замінники словосполучення, а як звичне кореневе слово.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Янковець, Олена. "СЛОВОТВІРНІ СУФІКСИ АНГЛІЙСЬКИХ ТЕРМІНІВ- ІМЕННИКІВ ПРИКОРДОННОЇ СФЕРИ." Inozenma Philologia, no. 132 (November 25, 2019): 45–56. http://dx.doi.org/10.30970/fpl.2019.132.2921.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Руколянська, Наталія Василівна. "Формантна типологія прізвищ Гуляйпільщини." Філологічні студії: Науковий вісник Криворізького державного педагогічного університету 12 (May 5, 2015): 72–82. http://dx.doi.org/10.31812/filstd.v12i0.322.

Full text
Abstract:
У статті досліджується типологія формантів прізвищ сучасного Гуляйпільського краю (на матеріалі словника антропонімії, укладеного професором В. О. Горпиничем). На основі проведеного аналізу виявлено найпоширеніші прізвищеві суфікси, частоту їх уживання, сполучуваність з основами, поширеність на дослідженій території.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Суфікси"

1

Заверющенко, Микола Петрович. "Особливості вживання дієприкметників у сучасній українській літературній мові." Thesis, Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41935.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Боковня, В. І. "Комп’ютерна реалізація інформаційно-пошукової системи з використанням структури даних "Суфіксне дерево"." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/72164.

Full text
Abstract:
У даній роботі було досліджено структуру даних «Суфіксне дерево» та її застосування в інформаційно-пошукових системах. Розглянуті алгоритми побудови суфіксного дерева за лінійний час. Для реалізації алгоритмів на структурі даних «Суфіксне дерево» вибране програмне забезпечення, що дозволяє реалізувати алгоритми побудови суфіксних дерев. У роботі розглянуто та реалізовано, на мові програмування С++, два алгоритми побудови суфіксних дерев, а саме алгоритм Укконена та алгоритм Вайнера. Було проведено порівняльний аналіз двох алгоритмів за часом побудови суфіксного дерева та об’ємом використаної пам’яті.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Гладкова, Г. П. "Когнітивно-дискурсивна вмотивованість абстрактних іменників із суфіксом- ness (на матеріалі британської художньої прози XVIII-XX ст.)." Diss. of Candidate of Philological Sciences, КНУТШ, Інститут філології, 2010.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Новиченко, Катерина Олександрівна. "Словотвірні типи іменників зі значенням одиничності в сучасній українській мові." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/1744.

Full text
Abstract:
Новиченко К. О. Словотвірні типи іменників зі значенням одиничності в сучасній українській мові : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 035 "Філологія" / наук. керівник Л. П. Бойко. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 67 с.
UA : Для виконання кваліфікаційної роботи дібрано близько 400 сингулятивів, опрацьовано 55 наукових джерел. Об’єктом дослідження слугувала підсистема похідних іменників зі значенням одиничності в сучасній українській мові. Предмет дослідження – суфіксальні іменники зі значенням одиничності, зафіксовані в загальномовних та діалектних словниках української мови. Мета роботи – лексико-словотвірний аналіз іменників зі значенням одиничності в сучасній українській мові. Наукова новизна роботи полягає в тому, що вона є першою спробою комплексного дослідження питань, пов’язаних зі словотвірною структурою сингулятивів у сучасній українській мові, а саме: розкрито механізми розвитку дериваційної підсистеми іменників зі значенням одиничності, описано їх лексико-словотвірні типи, окреслено афіксальні засоби вираження значення одиничності.
EN : To fulfill the thesis about 400 nouns of singularity, 55 scientific sources were studied. The object of the study was a subsystem of derived nouns with the meaning of uniqueness in the modern Ukrainian language. The subject of the study – suffix nouns with the value of singularity, recorded in the common and dialect dictionaries of the Ukrainian language. The aim of the work – lexico-verbal analysis of nouns with the meaning of singularity in modern Ukrainian. Scientific novelty of the study lies in the fact that it is the first attempt at a comprehensive study of issues related to slootweg structure singulatives in the modern Ukrainian language, namely: mechanisms of development derivatio subsystem of nouns with the value of uniqueness, their lexical-clavatum types outlined Axl means of expression values of uniqueness.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кушніренко, Олена Олександрівна. "Стилістична роль демінутивів в українських народних піснях." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/4315.

Full text
Abstract:
Кушніренко О. О. Стилістична роль демінутивів в українських народних піснях : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 035 «Філологія» / наук. керівник Л. М. Стовбур. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 68 с.
UA : Текст роботи містить 68 сторінок. Для виконання кваліфікаційної роботи дібрано 814 демінутивів, опрацьовано 58 джерел. Об’єктом дослідження стали демінутиви, вилучені зі збірки «Пісенний вінок». Предметом дослідження були будова, функційне навантаження, граматичні властивості, структура та стилістика зафіксованих демінутивів. Мета дослідження ‒ лексико-семантичні і словотвірні особливості демінутивів і їх функції в текстах українських народних пісень. У процесі дослідження виконано такі завдання:1) з’ясовано теоретичні засади аналізу демінутивів як типу похідних слів у сучасній лінгвістичній літературі; 2) виявлено специфіку демінутивів як типу похідного слова; 3) здійснено семантичну класифікацію розгляданих демінутивів; 4) схарактеризовано граматичні й структурні властивості демінутивів;5) встановлено стилістичну роль демінутивів в українських народних піснях. Дослідження велося із застосуванням описового методу, що передбачає лінгвістичне спостереження, узагальнення, класифікацію та систематизацію матеріалу.
EN : Thesis of the educational and qualification level “Master” “Stylistic role of diminutives in Ukrainian folk songs“ contains 68 pages. To perform the work, 814 diminutives were selected and 58 sources processed. The object of the study were diminutives from the collection “Song Wreath”.The subject of the study was the structure, functional load, grammatical properties, structure and style of fixed diminutives. The purpose of the research is lexical-semantic and word-forming features of diminutives and their functions in the texts of Ukrainian folk songs. In the course of the research we performed the following tasks: 1) clarified the theoretical bases of the analysis of diminutives as a type of derived words in the modern linguistic literature; 2) found the specifics of diminutives as a type of derived word; 3) developed a semantic classification of the considered diminutives; 4) characterized the grammatical and structural properties of diminutives; 5) established the stylistic role of diminutives in Ukrainian folk songs. The main research was the descriptive method, which involves linguistic observation, generalization, classification and systematization of material.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Суфікси"

1

Етимологічний словник запозичених суфіксів і суфіксоїдів в українській мові. Київ, Україна: Академперіодика, 2014.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Суфікси"

1

Гамалі, Ольга Ігорівна, and Ольга Борисівна Каневська. Средства выражения оценки в идиостиле В. Аксенова (на материале романа «Остров Крым»). Горловский институт иностранных языков, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1386.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано засоби, що виражають різні види оцінки в романі В. Аксьонова "Острів Крим": семантичні групи оцінних слів, вжиту в оцінній функції концептуальну, лайливу, простомовну лексику, вульгаризми, жаргонізми, оказіональний жаргон молоді острова Крима, а також словотвірні оцінні засоби (суфікси суб'єктивної оцінки, абревіація і т. ін.), що часто створюють іронічно-зневажливий смисл. Оцінні засоби відбивають художнє світобачення В. Аксьонова, характеризують його ідіостиль.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Віняр, Г. М. Вплив німецького суфікса -isieren на оформлення назв дії в новітньому українському словотворенні. Видавничий дім, 2009. http://dx.doi.org/10.31812/0564/329.

Full text
Abstract:
Досліджено особливості впливу німецького суфікса -isieren на оформлення назв дії в новітньому українському словотворенні. Наголошено, що процеси мовної глобалізації позначилися на словотворенні, що полягає не тільки у використанні запозичених формантів, але й у появі гібридних суфіксів, які виникли в результаті поєднання іншомовних і питомих морфем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Віняр, Г. М. Способи універбації складених найменувань у мовленні. Криворізький державний педагогічний університет, 1997. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5851.

Full text
Abstract:
Охарактеризовано сучасне українське словотворення, що має тенденцією до компресії плану вираження при збереженні плану змісту; творення однослівних назв на базі номінативних словосполучень “прикметник - іменник” відбувається, як правило, двома шляхами: у структурі універба наявна прикметникова основа - функцією іменника заступає суфікс (субстанціальний чи нульовий); у структурі універба повністю зберігається іменник, а прикметникова основа представлена в скороченому варіанті, який знаходиться у препозиції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Віняр, Г. М. Способи універбації складених найменувань у мовленні. Криворізький державний педагогічний університет, 1997. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5851.

Full text
Abstract:
Охарактеризовано сучасне українське словотворення, що має тенденцією до компресії плану вираження при збереженні плану змісту; творення однослівних назв на базі номінативних словосполучень “прикметник - іменник” відбувається, як правило, двома шляхами: у структурі універба наявна прикметникова основа - функцією іменника заступає суфікс (субстанціальний чи нульовий); у структурі універба повністю зберігається іменник, а прикметникова основа представлена в скороченому варіанті, який знаходиться у препозиції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Віняр, Г. М. Індивідуально-авторське словотворення в поезії Андрія Малишка. Редакційно-видавничий центр "Київський університет", 1997. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2468.

Full text
Abstract:
Проаналізовано індивідуально-авторське словотворення в поезії Андрія Малишка. У словотворенні поета знайшло відображення розмаїття іменникових суфіксів, часто деактивізованих у сучасній мові, що посилює художні, виражальні можливості їхніх похідних. Аналіз індивідуально-авторських новотворів у поезії Малишка засвідчує увагу автора до давніх українських словотвірних типів, що переважно вичерпали дериваційну базу і не виявляють активності в сучасній номінації. Проте незмінне чуття слова, пошук нових засобів виразності, знання автором глибинних шарів української лексики сприяли появі цілої низки похідних із експресивно-стилістичною функцією.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography