Academic literature on the topic 'Статичний тиск'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Статичний тиск.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Статичний тиск"

1

Мазанов, Володимир. "МОНІТОРИНГ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ ДЛЯ ЗБІЛЬШЕННЯ РЕСУРСУ ШИН." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 84, no. 1 (September 12, 2021): 200–220. http://dx.doi.org/10.32453/3.v84i1.811.

Full text
Abstract:
Використання автомобільного транспорту сьогодні є найбільш затребуваним видом доставляння вантажів і особового складу підрозділів Національної гвардії Україні. Знизити витрати на шини можна збільшенням показників її довговічності, на які впливає безліч факторів. Ці чинники можна виділити у дві групи: керовані й некеровані. Керовані фактори – це фактори, на які можна впливати для управління ресурсом шин, до них належать: тиск в шині, дисбаланс (статичний і динамічний), стан підвіски, навантаження на автомобіль, швидкість руху і майстерність водіння. До некерованих належать: дорожні й природно-кліматичні умови, а також умови руху. Проблема контролю тиску в шинах викликана відсутністю нормативних документів, що регламентують в обов’язковому порядку здійснювати безперервний контроль за тиском в шинах, а також відсутністю рекомендацій щодо використання методів контролю. Регресивні моделі для кожного маршруту дозволять прогнозувати залишкову глибину протектора шини залежно від поєднання експлуатаційних факторів для кожного конкретного маршруту: тиск повітря в шині й вагове навантаження на шину. Основні дослідження присвячені розробці способу для управління ресурсом шин на основі використання систем моніторингу керованих факторів впливу на ресурс шин на міжмуніципальних і міжрегіональних маршрутах в умовах України. Створювані регресивні моделі для кожного розглянутого маршруту дозволять прогнозувати залишкову глибину протектора шини залежно від поєднання експлуатаційних факторів для кожного конкретного маршруту: тиск повітря в шині і вагова навантаження на шину. Розроблена модель і методика дозволять керувати ресурсом шин, проводити планово-попереджувальні дії з урахуванням фактичного стану на основі даних моніторингу і, як наслідок, знизити експлуатаційні витрати на шини й паливо, підвищити безпеку руху і зменшити негативний вплив на навколишнє середовище.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

КОВАЛЬСЬКИЙ, Р. К. "ВПЛИВ ТИСКУ В БЕТОНОВОДІ НА НЕСУЧУ ЗДАТНІСТЬ БУРОІН’ЄКЦІЙНОЇ ПАЛІ ЗА ВЛАСТИВОСТЯМИ ҐРУНТОВОЇ ОСНОВИ ПРИ ЇЇ ВЛАШТУВАННІ." Наука та будівництво 25, no. 3 (October 22, 2020): 55–60. http://dx.doi.org/10.33644/scienceandconstruction.v25i3.6.

Full text
Abstract:
На сьогоднішній час буроін’єкційні палі є одним з найпоширенішим видів фундаментів для влаштування на них багатоповерхових будинків. Свою популярність вони отримали за рахунок відносно невеликої вартості, швидкості влаштування та значної величини допустимого навантаження за властивостями ґрунтової основи. Однак, в практиці будівництва неодноразово виникають ситуації коли прогнозована величина несучої здатності палі за властивостями ґрунтової основи суттєво менша, ніж отримана за результатами випробування статичним навантаження вдавлювання. Як правило, причини такої значної різниці залежать від багатьох факторів: неточності вивчення інженерно-геологічної будови, від обладнання, яке використано для влаштування паль, дотримання мінімально необхідних технологічних параметрів при влаштуванні паль.В більшості випадків, однією з основних причин значного зменшення несучої здатності паль за властивостями ґрунтової основи є такий параметр, як тиск бетону в бетоноводі при їх влаштуванні. Досить часто виробнику паль ставлять умову, щоб перевитрати бетону не були більше нормативного значення, яке рівне 26% від геометричного об’єму свердловини під палю. Таким чином, хочуть отримати економію бетону на влаштування палі. Однак, такий підхід до економії бетону в результаті веде до значно більших перевитрат, оскільки при незначному тиску величина несучої здатності паль за властивостями ґрунтової основи може бути до двох разів менше. В такому випадку, кількість паль необхідно збільшувати в два рази, внаслідок чого отримана економія бетону при влаштуванні палі 10…15% приведе до його перевитрат в 100…200%.В статті наведено результати випробування пальстатичним вдавлювальним навантаженням на майданчику будівництва, де були використанні різні величини тиску в бетоноводі для дослідних кущів. Наведені величини зменшення несучої здатності паль в залежності від тиску в бетоноводі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Вітрова, Ю. О., С. П. Колісник, and С. П. Шавула. "Вплив фізичних вправ з різним механізмом дії на мікроциркуляторне русло у пацієнтів з різним типом реакції серцево-судинної системи на навантаження." Pain medicine 3, no. 2/1 (October 16, 2018): 20. http://dx.doi.org/10.31636/pmjua.t1.29565.

Full text
Abstract:
Актуальність. Мікроциркуляторне русло (МЦР) забезпечує обмін речовин між кров’ю і тканинами, залежить від процесів, які впливають на гемодинаміку, таких, наприклад, як фізичні навантаження. Діагностика порушень МЦР розширює можливості лікування, реабілітації та профілактики. Фізичні вправи впливають на гемодинамічні показники, мікроциркуляцію, підвищують толерантність до фізичних навантажень, тому використовуються як один з основних елементів лікування, реабілітації. Мета: шляхом аналізу динаміки показників офтальмоскопічного дослідження МЦР кон’юнктиви ока розробити алгоритм підбору фізичних вправ для покращення мікроциркуляції (МЦ), враховуючи типи реакцій серцево-судинної системи (ССС) на навантаження. Матеріали та методи. В ході дослідження виділили три групи вправ, які впливають на МЦР: динамічні аеробні, динамічні анаеробні, статичні анаеробні. Залучено 30 добровольців (15 жінок, 15 чоловіків) віком 15–33 (22,00 ± 2,73) роки. Кожен з учасників виконував три групи вправ в окремі дні. Проводили пульсоксиметрію, вимірювання артеріального тиску, пульсу, кількісну оцінку стану МЦР до проведення навантаження, відразу після них та через 5 хв. Статистичну обробку проводили стандартними методами біометрії. Результати дослідження та їх обговорення. При виконанні динамічних анаеробних Вплив фізичних вправ з різним механізмом дії на мікроциркуляторне русло у пацієнтів з різним типом реакції серцево-судинної системи на навантаження Вітрова Ю. О., Колісник С. П., Шавула С. П. Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова, м. Вінниця, Україна вправ спостерігалася нормотонічна реакція ССС на навантаження у 73,3 % обстежуваних, а при статичних анаеробних та динамічних аеробних – у 60,0 %. При виконанні статичних і динамічних анаеробних вправ спостерігали значне покращення МЦ (OR = 2,91 та OR = 4,83 відповідно). Найбільше SaO2 підвищувалась при виконанні динамічних аеробних вправ (OR = 3,00). Висновки. Тип реакції ССС на фізичне навантаження – ключовий фактор індивідуального вибору типу вправ. При відсутності протипоказань рекомендовано поєднувати аеробні та анаеробні вправи. Найменший вплив на МЦР мають анаеробні динамічні вправи, особливо у осіб, що не курять, проте вже через 5 хв цей вид навантаження має найбільший позитивний вплив (OR = 4,83), особливо у осіб, що не курять (OR = 7,40), і зберігає найбільш тривалий ефект. Розроблений нами алгоритм дозволяє індивідуалізувати підходи щодо вибору типу навантаження та виявити групи пацієнтів, які потребують уваги фахівців фізичної та реабілітаційної медицини. Перспективи подальших досліджень. Тип реагування ССС на певний вид навантаження може відрізнятися у осіб різних вікових груп і потребує подальшого вивчення, особливо за присутності факторів ризику, шкідливих звичок, коморбідної патології.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Мартиняк, Р. М., and О. В. Приходько. "ЗАДАЧА ПРО ВДАВЛЮВАННЯ БЛИЗЬКОГО ДО ПЛОСКОГО ШТАМПУ В ПРУЖНИЙ ШОРСТКИЙ ПІВПРОСТІР." Проблеми обчислювальної механіки і міцності конструкцій, no. 31 (August 25, 2020): 66–77. http://dx.doi.org/10.15421/4220006.

Full text
Abstract:
Отримано числовий розв’язок для статичної просторової контактної задачі про вдавлювання близького до плоского штампу з заокругленими краями в пружний шорсткий півпростір. Шорсткість в цій задачі було враховано шляхом введення в вирази відносних пружних переміщень взаємодіючих тіл нелінійних доданків, що характеризують зім’яття поверхневих мікронерівностей. Проаналізовано розподіл нормальних контактних напружень, залежність радіуса площинки контакту та максимального тиску від навантаження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Горовий, С. О. "РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДНО – РОЗРАХУНКОВОГО ВИЗНАЧЕННЯ КОЕФІЦІЄНТА КУТОВОЇ ЖОРСТКОСТІ ШПАРИННОГО УЩІЛЬНЕННЯ." Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Mechanization and Automation of Production Processes, no. 1 (43) (February 21, 2022): 34–38. http://dx.doi.org/10.32845/msnau.2021.1.6.

Full text
Abstract:
Гідродинамічні сили в шпаринних ущільненнях відцентрових насосів створюють істотний вплив на вібраційну активність ротора в цілому. Теоретичні й експериментальні дослідження різних авторів дозволили встановити структуру гідродинамічних сил і визначити величину коефіцієнтів радіальних сил. На спеціально створених лабораторних дослідних установках були отримані кількісні навантажувальні характеристики ротора в шпариннім ущільненні при різних перепадах тиску й значних кутах перекосу вісі ротора щодо вісі ущільнення. Також були проведені статичні експерименти із шпаринними ущільненнями різної довжини при сталому перепаді тиску рідини й фіксованому куті перекосу вісі ротора щодо вісі шпаринного ущільнення. Заданий кут перекосу отримувався внаслідок дії на ротор різних за величиною зовнішніх сил. Згідно теоретично отриманих формул були побудовані залежності коефіцієнта кутової жорсткості шпаринного ущільнення від перепаду тиску та довжини шпаринного ущільнення. Порівняння теоретичних та дослідно – розрахункових залежностей вказує на їхній гарний кількісний збіг.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

О. Сукманов, Валерій, and Андрій В. Супрун. "ЕКСТРАГУВАННЯ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ РЕЧОВИН З ЛУШПИННЯ ЦИБУЛІ СУБКРИТИЧНОЮ ВОДОЮ В СТАТИЧНОМУ РЕЖИМІ." Journal of Chemistry and Technologies 29, no. 2 (July 20, 2021): 265–78. http://dx.doi.org/10.15421/jchemtech.v29i2.225749.

Full text
Abstract:
Дана робота присвячена дослідженню використання субкритичної води як екстрагента для екстрагування біологічно активних речовин з лушпиння жовтої цибулі ( Állium cépa). Мета дослідження – визначення оптимальних умов екстрагування біологічно активних речовин з лушпиння жовтої цибулі субкритичною водою у статичному режимі. Оптимальні умови були визначені шляхом зміни параметрів факторів: температури 145-185 ̊С, тривалості екстрагування 10-20 хв., відношення маси сировини до маси екстрагента (гідромодуль) 1:30 – 1:60. Інші параметри факторів залишались незмінними для кожного експерименту, а саме установлений тиск 0,8 МПа та ступінь подрібнення сировини …0,5 мм. Для отримання зразків екстрактів лушпиння цибулі було використано експериментальну установку на базі реактора високого тиску «РВД-2-500». В отриманих зразках екстрактів був визначений вміст сухих речовин, загальний вміст поліфенолів, загальний вміст флавоноїдів та антиоксидантну активність. В результаті, найбільше середнє значення цих показників було виявлено в екстрактах, отриманих при температурі 164 ̊С, тривалості екстрагування 20 хвилин, та гідромодуля 1:32. Статична обробка експериментальних даних проводилась за допомогою програмного пакету STATISTICA 10. З метою оптимізації функції відгуку, були отримані рівняння регресії. З гідно отриманим рівнянням, зроблено висновок що взаємодія між факторами відсутня. Значення коефіцієнтів детермінації та кореляції близькі до одиниці, це дозволило зробити висновок, що рівняння адекватні. Ефективність екстрагування субкритичною водою порівнювалось з двома іншими методами. Встановлено, що показники екстрактів, отриманих екстрагуванням субкритичною водою, в 1.36 та в 1.96 разів перевищували показники вмісту сухих речовин екстрактів, в 1.66 та в 1.28 перевищували показники загального вмісту поліфенолів, в 1.72 та в 1.31 перевищували показники по загального вмісту флавоноїдів, отриманих методами екстрагування 70% етанолом та гарячою водою відповідно. Отже, екстрагування біологічно активних речовин з лушпиння жовтої цибулі субкритичною водою в статичному режимі є гарною альтернативою іншим методам екстрагування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

А. В. Смоленский, А. В. Михайлова, О. И. Беличенко, А. Ю. Татаринова, and А. Б. Мирошников. "Артериальная гипертония у спортсменов: вопросы диагностики и подходы к лечению." Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, no. 1-2 (October 1, 2015): 26–33. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2015.1-2.26-33.

Full text
Abstract:
Незважаючи на те що розповсюдженість артеріальної гіпертонії (АГ) у спортивній популяції значно нижче, ніж серед населення у цілому, у багатьох видах спорту, котрі характеризуються високим обсягом ізометричних навантажень (що властиве швидкісно-силовим видам спорту), поширеність підвищеного артеріального тиску (АТ) і збільшення маси міокарда лівого шлуночка вище, ніж у циклічних видах спорту з переважним аеробним режимом роботи. Специфічними факторами ризику формування АГ у спортсменів є значне вживання натрію, алкоголю, кофеїну і цілого ряду заборонених препаратів, включаючи еритропоетин, гормон росту та оральні контрацептиви у жінок. Закономірності формування спортивного серця, що зумовлені спрямованістю тренувальної та змагальної діяльності, у цілому не спричиняють порушення систолічної та діастолічної функції, проте підвищення АГ у спортсменів збільшує ризик розвитку гіпертрофії міокарда, що є одним із можливих протипоказань для занять видами спорту з високими статичними та динамічними навантаженнями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Karnaukh, S. G. "Перспективні технології заготівельного виробництва та обладнання для їх реалізації." Обробка матеріалів тиском, no. 2(49) (December 22, 2019): 202–11. http://dx.doi.org/10.37142/2076-2151/2019-2(49)202.

Full text
Abstract:
Карнаух С. Г. Перспективні технології заготівельного виробництва та обладнання для їх реалізації // Обробка матеріалів тиском. – 2019. – № 2 (49). - С. 202-211. Запропоновано новий спосіб розділення сортового прокату (труб), в якому потенційна енергія деформації деталей і приводу обладнання витрачається на здійснення корисної роботи – нанесення концентратора напружень за один робочий хід. Обладнання статичної дії працює в динамічному режимі, що забезпечує високу якість отриманих заготовок. Можливість попереднього статичного навантаження, у сполученні з високою швидкістю деформування, дозволяє створити у прокаті схему напруженого стану, яка забезпечує необхідну геометричну точність і якість заготовок. Розроблено спосіб ломки прокату, в якому зона напружень розтягу збільшується за рахунок зони напружень стиску, що створює метод навантаження, якому органічно властивий однорідний напружений стан. Це дозволяє стабілізувати траєкторію тріщини та підвищити якість заготовок, що поділяються. Запропоновано спосіб гідродинамічної ломки прокату, в якому в зоні концентраторів напружень утворюється складний напружений стан, що приводить до поділу труби на мірні заготовки (множинна ломка). Спільний вплив на заготовку гідродинамічного тиску і поздовжньої хвилі стиску дозволяє знизити величину тиску в робочій камері, спростити конструкцію вузлів ущільнення, що підвищує надійність роботи установки. Запропонована конструкція обладнання, в якому спільне застосування клиношарнірного і гідропружного приводів дозволяє усунути заклинювання і знизити необхідну потужність приводу. Це стало можливим тому, що в момент розділення сила з боку клиношарнірного механізму з увігнутим клином максимальна і далі зменшується по ходу клина. При цьому зменшується величина шкідливої енергії розвантаження обладнання. Підвищується коефіцієнт корисної дії та надійність роботи обладнання. Застосування статико-динамічного навантаження дозволяє підвищити якість заготовок, що поділяються, за рахунок створення у прокаті оптимальної схеми напруженого стану.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

МАРТИНЕНКО, Олександр. "СИНТЕЗ У СТАТИЧНОМУ Й ДИНАМІЧНОМУ АСПЕКТАХ У ГЕНОЛОГІЇ ПАРМЕНІДА ТА ГЕРАКЛІТА." Human Studies a collection of scientific articles Series of «Philosophy», no. 43 (November 29, 2021): 89–95. http://dx.doi.org/10.24919/2522-4700.43.12.

Full text
Abstract:
Метою статті є історико-філософський аналіз античних витоків синтезу в генології Парменіда і Геракліта, їх порівняння та зіставлення з геґелівською моделлю синтезу. Методологічні засади дослідження: основний метод – історико-філософський. У статті також застосовано порівняльний і структурно-функціональний методи. Використовуються загальнонаукові методи: аналіз, синтез, узагальнення, абстрагування тощо. Наукова новизна. Історично склалося так, що онтологія (метафізика буття) зайняла домінуючу позицію в сучасній філософії, відсунувши на другий план генологію (метафізику єдиного). Категорії «буття» і «єдине» почали вжива- тися як взаємозамінні, а іноді як рівнозначні. Це суттєво вплинуло на розвиток філософії зага- лом, змінивши специфіку самого способу мислення, зокрема когнітивної операції синтезу. Пояс- нення специфіки синтезу, як і спроби класифікації його різновидів, у більшості філософських праць продовжує зберігати однозначність. Такий підхід став усталеним у модерній практиці філософування. Він не зазнав жодних змін у поглядах представників сучасної української філософії. Наявні визначення та класифікації операції синтезу мають переважно описовий характер. Син- тез у традиційному розумінні, як правило, асоціюється з ім’ям Ґ.В.Ф. Геґеля. Сучасна філософська рефлексія, що ґрунтується на критиці метафізики у ХХ ст., вимагає розв’язання проблеми супереч- ностей. Саме тому важливо здійснити нові кроки в дослідженні історичних витоків появи операції синтезу, розкрити генологічну модель її здійснення, яка тривалий час залишалася в забутті. Вис- новки. У генологічному синтезі, на відміну від геґельянської моделі, суперечності є формальною умовністю. Відмінність статичної і динамічної моделей синтезу Парменіда і Геракліта полягає у виборі умов здійснення цієї операції – «від єдиного» і «до єдиного».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Gnitetska, Tetyana, Svitlana Savchuk, Nadiya Kovalchuk, and Lydia Zavatska. "Вплив занять легкою атлетикою та фітнесом на темп старіння жінок 40–60 років." Physical education, sport and health culture in modern society, no. 3(55) (September 30, 2021): 56–61. http://dx.doi.org/10.29038/2220-7481-2021-03-56-61.

Full text
Abstract:
У наукових публікаціях останніх років мало висвітлене питання порівняльного аналізу впливу різних видів рухової діяльності для сповільнення темпів старіння жінок країни. Мета дослідження – визначити ефективність занять легкою атлетикою та оздоровчим фітнесом на стримання процесу біологічного старіння жінок України 40–60 років. Методи дослідження – аналіз, узагальнення літературних й інтернет-дже- рел, методика оцінки біологічного віку за В. П. Войтенко (дослідження маси тіла, артеріального тиску, статичної рівноваги, анкетування суб’єктивної оцінки здоров’я), математична статистика. Результати досліджень. Установлено, що середні (Х±σ) по групі показники дійсного біологічного віку (ДБВ) в обстежених жінок-легко- атлеток становлять 32,7±5,89 років, належного біологічного віку (НБВ) – 45,4±1,31, темп старіння (ТС) – (мінус) 12,8±5,34 (р<0,05). Величина кореляційного зв’язку (r) між показниками стажу занять(СЗ) легкою атлетикою та біологічного віку (БВ) у жінок 40–60 років дорівнює 0,43. Показники ДБВ у жінок такого самого віку, які займаються фітнесом, становлять 47,2 ± 9,64 років, НБВ – 50,7± 0,68, ТС – (мінус) 3,5 ± 10,81. Величина кореляційного зв’язку (r) між БВ та СЗ у жінок фітнес-групи – (мінус) 0,45. Висновки. При наближено однако- вому паспортному віці та стажі занять у жінок 40–60 років, які займалися легкою атлетикою, на рівні спорту вищих досягнень у середньому 13,3 ± 3,84 років темпи старіння в 3,7 раза повільніші (р < 0,05), ніж у тих, які займаються фітнесом (9,5 ± 3,36 років). Кореляційний зв’язок середнього ступеня показників біологічного віку та стажу занять підтверджує, що на сповільнення темпів старіння жінок впливає не лише стаж рухової діяльність, а й інші ендо- й екзогенні фактори тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Статичний тиск"

1

Бойко, Анатолій Володимирович, Юрій Миколайович Говорущенко, and Валентин Сергійович Бараннік. "Просторова оптимізація лопатки прямої турбінної решітки по декількох перерізах." Thesis, НТУ "ХПІ", 2013. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/37140.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Котляревський, Д. Б. "Розрахунок характеристик автоматичного пристрою осьового врівноваження з пружно-встановленим опорним вкладишем." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/82116.

Full text
Abstract:
У даній роботі було з'ясовано, що при оптимальному значенні осьової сили модифікована модель працює з меншими зазорами, а отже і з менш помітною витратою через торцеву щілину. Причиною цих змін є менші значення кутів конусності в зміненій конструкції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Крутіков, Геннадій Анатолійович, and Мар'яна Георгіївна Стрижак. "Підвищення статичної точності регуляторів тиску з пневмокеруванням за рахунок використання принципів інваріантності." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38727.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Вірченко, В. В. "Статистичне моделювання статичної характеристики пневматичного перетворювача." Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/76458.

Full text
Abstract:
Розроблено алгоритм і комп'ютерну програму мовою програмування С++ для знаходження залежностей, математичного сподівання вихідного параметру перетворювача та середньо квадратичного відхилення, від величини переміщення заслінки для декількох значень інтервалів, в яких змінюється тиск живлення, що дозволяють обґрунтувати вимоги до системи автоматичного регулювання живлення перетворювача.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Павленко, Іван Володимирович, Иван Владимирович Павленко, and Ivan Volodymyrovych Pavlenko. "Статический расчёт затворно-уравновешивающего устройства центробежного насоса." Thesis, Видавництво СумДУ, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/2922.

Full text
Abstract:
Затворно-уравновешивающее устройство центробежного насоса, являясь системой автоматического регулирования торцового зазора и несущей способности, выполняет одновременно функции бесконтактной опоры и концевого уплотнения, работающего в режиме отсутствия протечек рабочей жидкости в атмосферу. Анализ показывает, что рабочий диапазон применения затворно- уравновешивающих устройств значительно шире по сравнению с применением гидропят стандартной конструкции, а величина торцового зазора меняется незначительно с отклонением значения внешнего воздействия от номинального.
У роботі викладена методика статичного розрахунку принципово нової конструкції гідропяти - затворної-врівноважуючого пристрою відцентрового насоса. Цей пристрій автоматичного урівноваження осьової сили є складною гідромеханічною системою автоматичного регулювання, яка складається з двох підсистем: гідроп`яти і регулятора перепаду тиску та має ряд переваг порівняно з пристроями традиційного виконання. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/2922
В работе изложена методика статического расчёта принципиально новой конструкции гидропяты – затворно-уравновешивающего устройства центробежного насоса. Данное устройство авторазгрузки осевой силы представляет собой сложную гидромеханическую систему, которая является системой автоматического регулирования, состоящей из двух подсистем: гидропяты и регулятора перепада давления и обладает рядом преимуществ по сравнению с устройствами традиционного исполнения. При цитировании документа, используйте ссылку http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/2922
In this paper the algorythm of static analysis of the new design of the automatic balancing device of the centrifugal pump is stated. This unloading device of axial force is a complex hydromechanical system, which is a system of the automatic control, consisting of two subsystems: the hydraulic balancing device and pressure difference regulator, and has several advantages compared with traditional devices. When you are citing the document, use the following link http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/2922
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Тимченко, Юрій Петрович. "Вплив статичних та динамічних фізичних навантажень на серцево-судинну систему дівчат 8-11 років." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/2218.

Full text
Abstract:
Тимченко Ю. П. Вплив статичних та динамічних фізичних навантажень на серцево-судинну систему дівчат 8-11 років : кваліфікаційна робота магістра спеціальність 017 "Фізична культура і спорт" / наук. керівник В. В. Дорошенко. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. с.
UA : Кваліфікаційна робота складається з 50 сторінок, 4 рисунків, 6 таблиць, 41 літературних джерел. Об’єкт дослідження – показники серцево судинної системи та фізичні навантаження статичної та динамічної спрямованості. Мета дослідження – виявити вплив статичних та динамічних зусиль на показники серцево-судинної системи організму дітей молодшого шкільного віку. Методи дослідження – аналіз літературних джерел, показники серцево-судинної системи (ЧСС, АТс, АТд, АТп, СОК, ХОК), методи математичної статистики. Вплив статичного навантаження викликає помірні зміни у показниках серцево-судинної системи дівчат віком 8-11 років. Реакція серцево-судинної системи дівчат на статичне навантаження адекватна функціональним можливостям. Динамічне навантаження викликає більш суттєве підвищення показників серцево-судинної системи дівчат 8-11 років за показниками ЧСС, СОК, ХОК. Виявлена реакція серцево-судинної системи дівчат на статико-динамічне та динаміко-статичне навантаження, яка відбувається за сприятливим типом, але більше напруження організму спостерігалось на виконання статико-динамічного навантаження.
EN : Qualification work consists of 50 pages, 4 figures, 6 tables, 41 literature sources. The object of study – indicators of the cardiovascular system and physical activity of static and dynamic orientation. The aim of the study was to reveal the influence of static and dynamic efforts on the cardiovascular system of primary school children. Research methods – analysis of literature, indicators of the cardiovascular system (heart rate, ATS, ATP, JUICE, COC), methods of mathematical statistics. The influence of static load causes moderate changes in the cardiovascular system of girls aged 8-11 years. The reaction of the cardiovascular system of girls to static load is adequate to functional capabilities. Dynamic load causes a more significant increase in the cardiovascular system of girls 8-11 years in terms of heart rate, JUICE, HOC. Revealed the reaction of the cardiovascular system of the girls on the static-dynamic and Dynamic-static load, which is a favorable type, but more the strain of the organism was observed on performance of static and dynamic loads.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography