Academic literature on the topic 'Станція електрична'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Станція електрична.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Станція електрична"

1

Budko, V., S. Kudria, S. Voitko, and O. Тrofymenko. "ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ РЕАЛІЗАЦІЇ АВТОНОМНИХ ЗАРЯДНИХ СТАНЦІЙ ЕЛЕКТРОМОБІЛІВ НА ОСНОВІ ВІТРОЕЛЕКТРИЧНИХ УСТАНОВОК." Vidnovluvana energetika, no. 1(56) (August 8, 2019): 45–50. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2019.1(56).45-50.

Full text
Abstract:
Проаналізовано об’єми виробітку електроенергії в Україні за минулий рік, а також динаміку приросту електроспоживання в порівнянні з попереднім роком. Розглянуто сучасний стан розвитку об’єктів відновлюваної енергетики України та відмічено, що суттєвий приріст фотоелектричних та вітроелектричних станцій обумовлений через найвищі коефіцієнти «зеленого тарифу», які діють на продаж екологічно чистої електроенергії. При цьому показано, що темпи збільшення потужностей вітроелектричних станцій суттєво поступаються фотоелектричним станціям. Відмічено, що вітроенергетичний потенціал України значно перевищує енергетичний потенціал сонячного випромінювання. Враховуючи швидко зростаючу динаміку приросту електромобілів на території України обґрунтована необхідність прискорення темпів використання енергетичного потенціалу вітру України через реалізацію автономних зарядних станцій електромобілів з вітроелектричними установками. Розглянута спадаюча динаміка індексу вартості вітроелектричних установок та літієвих акумуляторних батарей. Визначені основні капіталовкладення для реалізації системи автономної зарядної станції електромобіля з вітроелектричними установками та буферними акумуляторами енергії. На основі аналізу сезонного характеру зміни виробітку вітроелектричних установок, а також тарифної політики на продаж електричної енергії при заряді електромобілів встановлено, що термін окупності реалізації автономної зарядної станції даного типу може складати від 9-10 до 19-20 років. Відмічено, що показник гарантованого заряду електромобіля буде максимальним тільки за умови рівномірного розподілу швидкості вітру протягом року. Бібл. 8, рис. 4.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Vasko, P., and S. Pazych. "МОДЕЛЮВАННЯ ДИНАМІКИ НАВАНТАЖУВАЛЬНИХ РЕЖИМІВ РОБОТИ ГІДРОНАСОСНОЇ СТАНЦІЇ З ЕЛЕКТРОПРИВОДОМ ЗА ЖИВЛЕННЯ ВІД ВІТРОЕЛЕКТРИЧНОЇ УСТАНОВКИ З СИНХРОННИМ ГЕНЕРАТОРОМ." Vidnovluvana energetika, no. 1(60) (March 30, 2020): 61–73. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2020.1(60).61-73.

Full text
Abstract:
Гідронасосні станції з електроприводом та живленням від вітроелектричних установок знайшли застосування на територіях, віддалених від розподільчих електромереж. Досвід експлуатації таких станцій засвідчує суттєвий вплив наявності пульсацій швидкості вітру на їх продуктивність. В рамках цього дослідження розроблена математична модель динаміки зміни подачі води багатоагрегатною гідронасосною станцією з електроприводом від асинхронних двигунів з короткозамкненою обмоткою ротора за живлення від вітроелектричної установки з синхронним генератором з урахуванням стохастичної складової зміни швидкості вітру. Дослідження динамічних процесів здійснюється на 10-и хвилинному інтервалі осереднення швидкості вітру, що є стандартизованою величиною для оцінки потужності вітроелектричної установки за збурень вітрового потоку. Модель являє собою систему нелінійних диференційних рівнянь, що описує взаємодію двох інерційних складових єдиної аероелектрогідродинамічної системи. Перша інерційна складова містить в собі вітротурбіну та синхронний генератор, а друга – асинхронний двигун та гідронасос. Взаємний вплив одної інерційної складової на іншу здійснюється через електричний зв’язок між генератором та двигуном через лінію електропередачі разом з трансформаторними підстанціями. Визначення параметрів механічного обертального руху інерційних складових виконувалось в припущенні про квазістаціонарність електромагнітних процесів в статорних і роторних контурах генератора та двигуна. Розрахунок їх електромагнітних моментів здійснювався з використанням еквівалентних заступних електричних схем обладнання з урахуванням змінної частоти обертання та довільної кількості гідроагрегатів у складі станції. Представлені результати розрахунків динаміки подачі гідронасосної станції потужністю 1 МВт в складі 5 гідроагрегатів за електроживлення від вітроустановки з синхронним явнополюсним генератором такої ж потужності за швидкості вітру менше номінального значення, рівному та більшому за номінальне значення. Вони надають можливості оцінки динамічних властивостей процесу перетворення кінетичної енергії вітру в потенціальну енергію води, накопиченої в басейні акумуляторі. На сьогодні отримані результати набувають важливого значення в зв’язку з необхідністю інтеграції значних потужностей вітроелектростанцій до складу електроенергетичних систем. Бібл. 26, табл. 3, рис. 8.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Dubovskoy, S. V., and О. А. Khortova. "ОЦІНКА ОСНОВНИХ ПОКАЗНИКІВ КОМБІНОВАНОГО ВИРОБНИЦТВА ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ ТА ТЕПЛОТИ НА ПАРОТУРБІННИХ УСТАНОВКАХ АТОМНИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ СТАНЦІЙ." Industrial Heat Engineering 37, no. 6 (December 20, 2015): 47–55. http://dx.doi.org/10.31472/ihe.6.2015.06.

Full text
Abstract:
Наведено теоретичні особливості розрахунку питомих витрат палива на відпуск електричної та теплової енергії від паротурбінних установок атомних електричних станцій термодинамічним методом. Представлено емпіричну залежність основних показників енергетичної ефективності таких установок від початкових та кінцевих параметрів робочого процесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Gaevskii, O., V. Ivanchuk, and I. Korniienko. "СИСТЕМА ВИМІРЮВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ФОТОЕЛЕКТРИЧНИХ МОДУЛІВ В РЕАЛЬНИХ УМОВАХ ЕКСПЛУАТАЦІЇ." Vidnovluvana energetika, no. 2(57) (September 2, 2019): 32–39. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2019.2(57).32-39.

Full text
Abstract:
В роботі представлено реалізацію вимірювально-обчислювальної системи для визначення в реальних умовах електричних характеристик фотоелектричних модулів методом змінного активного навантаження. Теоретичний метод обробки експериментальних даних, розвинутий в роботі, дозволяє на основі отриманих експериментальних вольт-амперних характеристик фотомодулів визначати параметри електричної схеми заміщення фотомодулів: фотострум, зворотний струм насичення p-n-переходу, коефіцієнт неідеальності p-n-переходу, послідовний та паралельний опори електричних втрат. Використання даної системи актуально для тестування та діагностики поточного стану фотомодулів в польових умовах, визначення фактичних електричних параметрів фотомодулів. Слід визначити, що ці параметри не надаються в повному обсязі виробниками, але вони суттєві для задач діагностики фотомодулів в складі фотоелектричних станцій. Знання параметрів фотомодулів необхідно також для коректного вирішення задач оптимізації при проектуванні фотоелектричних станцій, прогнозування роботи фотомодулів в різних зовнішніх умовах. Вимірювальна схема вольт-амперних характеристик фотомодулів реалізована на базі мікроконтролерної плати Arduino Mega 2560, яка здійснює комутацію резисторів навантаження електронними реле, збір та передачу експериментальних даних на ПК через послідовний порт. Елементи схеми заміщення фотоелектричних модулів розраховуються за допомогою оригінального методу рішення системи нелінійних рівнянь за стійким ітераційним алгоритмом, який заснований на розкладанні нелінійних рівнянь за малими параметрами. Виконано ряд вимірювань в різних умовах сонячної радіації і температури, визначено залежності основних параметрів від зовнішніх факторів. Бібл. 14, рис. 6.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Вербовий, А. П. "МОДЕЛЮВАННЯ РОБОТИ ГІДРОАКУМУЛЮВАЛЬНОЇ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ В ГЕНЕРАТОРНОМУРЕЖИМІ ПАРАЛЕЛЬНО З ВІТРОЕЛЕКТРОСТАНЦІЄЮ НА АВТОНОМНУ МЕРЕЖУ." Vidnovluvana energetika, no. 4(67) (December 25, 2021): 69–76. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2021.4(67).69-76.

Full text
Abstract:
У міру збільшення встановлених потужностей відновлюваних джерел енергії на основі сонячних та вітроелектростанцій збільшується необхідність у резервних джерелах потужності. Серед недоліків відновлюваних джерел енергії, які обмежують їх широке застосування, –невисока щільність енергетичних потоків і їх мінливість у часі. Особливо цей фактор впливає на виробництво електроенергії вітро- і фотоелектростанціями: графік виробництва енергії має імовірнісний характер. Джерелом маневрової потужності може бути гідроакумулювальна електростанція. Гідроакумулювальні електростанції за досить тривалий час зарекомендували себе як відносно прості й надійні станції, що володіють максимальними маневреними можливостями – швидким набором та скиданням навантаження, великим діапазоном регулювання. Стаття присвячена розробленню імітаційної моделі гідроакумулювальної електростанції в генераторному режимі роботи паралельно з вітроелектростанцією на автономну мережу. За основу взята відома модель –вітротурбіназ асинхронним генератором у складі вітродизельної системи в ізольованій електричній мережі, яка була доповнена блоками гідравлічної турбіни з регулятором та синхронним генератором. Модель реалізована у сучасному математичному пакеті MATLAB. За допомогою створеної моделі були проведені теоретичні дослідження роботи вітротурбіни з асинхронним генератором при застосуванні стохастичної складової швидкості вітру. При цьому було проаналізовано вплив стохастичної складової швидкості вітру на вихідні параметри асинхронного генератора, як-от швидкість, частота, напруга, струм. Також були проведені дослідження гідравлічної турбіни та синхронного генератора в динамічних і квазістатичних режимах роботи. Розроблена імітаційна модель роботи гідроакумулювальної електростанції паралельно з вітроелектростанцією на автономну мережу дозволяє досліджувати параметри електричної енергії як в стаціонарних, перехідних режимах роботи, так і в аварійних. В роботі доведено, що стохастична складова швидкості вітру суттєво впливає на частоту обертання й частоту мережі, що зумовлює зміну вихідних електричних параметрів, які впливають на всю електромеханічну систему. Бібл. 21, рис. 7.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Kyrnas, L., V. Pundiev, V. Shevchuk, V. Rieztsov, T. Surzhyk, and I. Sheiko. "ОСОБЛИВОСТІ ВИЗНАЧЕННЯ РАЦІОНАЛЬНИХ ПЛОЩАДОК ДЛЯ РОЗМІЩЕННЯ ФОТОЕЛЕКТРИЧНИХ СТАНЦІЙ В УКРАЇНІ." Vidnovluvana energetika, no. 2(57) (September 2, 2019): 13–21. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2019.2(57).13-21.

Full text
Abstract:
Метою роботи є систематизація та впорядкування дій та основних положень з урахуванням діючих нормативних документів, які необхідно виконувати за умови проектування та будівництва фотоелектричних станцій в Україні, починаючи з вибору площадки для їх розміщення та закінчуючи отриманням ліцензії на виробництво і договору на продаж отриманої електроенергії. В роботі описано розроблення методики визначення техніко-економічної доцільності розміщення площадок фотоелектричних станцій та їх потужностей з урахуванням екологічних аспектів по регіонах України. Ця методика є результатом системного наукового аналізу покрокових дій за умови проектування, будівництва та введення в експлуатацію фотоелектричної станції в Україні з урахуванням та дотриманням всіх законодавчих та технічних вимог, що діють на даний час в нашій країні, починаючи з вибору площадки під будівництво ФЕС і закінчуючи отриманням ліцензії на виробництво і договору на продаж отриманої електроенергії. Методика для зручності користування виконана у вигляді таблиці, де в логічній послідовності розташовано пункти дій (робіт), які необхідно виконати, з поясненнями та посиланнями на діючі законодавчі та нормативні документи та отриманими результатами за кожним із пунктів. В роботі описано алгоритм створення карт-схем для кожної із областей України з відображенням на них перспективних ділянок під будівництво фотоелектростанцій з короткою їх характеристикою та можливістю приєднання до електричної мережі. Розробленню карт-схем передує аналіз стану електроенергетичної інфраструктури в районі поблизу наміченої до використання під розміщення фотоелектростанції земельної ділянки, який необхідний також крім усього і для визначення оптимального розташування генеруючих потужностей виробництва електричної енергії. Розроблені карти-схеми дають наглядне уявлення щодо запропонованих площадок під будівництво фотоелектростанцій та щодо можливостей їх приєднання до електричної мережі. Бібл. 9, табл.1, рис. 1.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Liubyi, Ye, and D. Larin. "ПІДХІД ЩОДО ФОРМУВАННЯ МЕРЕЖІ ЗАРЯДНИХ СТАНЦІЙ ЕЛЕКТРОМОБІЛІВ У НАПРЯМКУ ХАРКІВ-БЕРДЯНСЬК." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 2, no. 60 (May 28, 2020): 44–50. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2020.2.044.

Full text
Abstract:
Предметом вивчення в статті є мережа електричних зарядних станцій у напрямку Харків - Бердянськ. Метою дослідження є розробка підходу по визначення місць розташування швидких електричних зарядних станцій. Завдання дослідження: проаналізувати сучасний український парк електромобілів і існуючу мережу зарядних станцій; проаналізувати існуючі підходи щодо формування ефективних мереж електричних зарядних станцій; розробити підхід щодо формування мережі зарядних станцій при русі в міжміському сполученні, який буде враховувати можливості переважної більшості парку електромобілів в Україні; разробити практичні рекомендації щодо вибору місць розташування швидких електричних зарядних станцій при русі в напрямку Харків – Бердянськ. Отримані наступні результати: розроблено підхід до вибору місць розташування швидких електричних зарядних станцій в напрямку Харків - Бердянськ, який заснований на визначенні граничної відстані, що долається електромобілем на одному повному заряді акумулятора; запропоновані місця для розміщення швидких зарядних станцій
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Хілько, В. А., and В. Ю. Іванчук. "ОСОБЛИВОСТІ ВПРОВАДЖЕННЯ ЕКОЛОГІЧНО ЧИСТИХ ТЕХНОЛОГІЙ В ЕНЕРГЕТИЦІ УКРАЇНИ." Vidnovluvana energetika, no. 3(62) (September 28, 2020): 8–15. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2020.3(62).8-15.

Full text
Abstract:
Мета статті – визначення шляхів зменшення викидів парникових газів, які суттєво вливають на тепловий баланс землі. Доповідь 2019 року про розрив в рівнях викидів, яка підготовлена Програмою ООН з навколишнього середовища, свідчить, що заходи по поточній політиці скорочення шкідливих викидів, явно недостатні. В світі спостерігається постійний зростаючий інтерес до відновлюваних джерел енергії, викликаний екологічними міркуваннями: зміна клімату і збільшення вмісту в атмосфері парникових газів. В Україні стрімким темпом розвивається використання відновлюваних джерел енергії, зокрема вітряної та сонячної енергії. Разом з тим при вводі нових потужностей об’єктів на базі ВДЕ існують проблеми мережевого та системного характеру. Тому збільшення потужностей ВДЕ потребує створення в Україні більш гнучкої енергосистеми, в тому числі вирішення питання з резервними і балансуючими потужностями. В статті обґрунтовано використання електричних станцій на базі відновлюваних джерел енергії, які оснащені системами акумулювання електроенергії на основі водню, в якості балансуючих потужностей оператора системи накопичення енергії. Зазначена система накопичення електричної енергії дозволяє перенесення енергії з періоду її «профіциту» в період її «дефіциту». Особливість водневої технології полягає в тому, що забезпечується найбільш економічний варіант зберігання електроенергії і подальше використання цієї запасеної енергії при тривалості розряду до кількох діб. Надано відомості про реальний пілотний проект впровадження накопичення енергії з ВДЕ за водневою технологією, який впроваджується в Європейському Союзі за програмою «Horizon 2020». Гібридні станції на ВДЕ, які оснащені водневими технологіями, можуть забезпечити балансування електроенергії в реальному часі. Технічно-досяжний потенціал ВДЕ в країні перевищує поточне річне споживання електроенергії України. Використання «зеленого» водню, виробленого без викидів в атмосферу CO2, сприяє вирішуванню екологічної проблеми з глобального потепління. Бібл. 9, табл. 1, рис. 3.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Podhurenko, V. S., O. M. Getmanets, and V. E. Terekhov. "The Method of the Estimating Wind Power Plant’s Installed Capacity Utilization Factor." Èlektronnoe modelirovanie 43, no. 2 (April 6, 2021): 37–50. http://dx.doi.org/10.15407/emodel.43.02.037.

Full text
Abstract:
Знайдено аналітичну залежність коефіцієнта використання встановленої потужності вітрової електричної установки (ВЕУ) від параметрів її характеристики потужності і парамет­рів вітрового кадастру на передбачуваній місцевості розміщення вітрової електрич­ної станції при заданій висоті розташування осі її вітроколеса. На основі дослідження харак­теристик потужності 50 вітрових електричних установок різних виробників по­тужністю від 2,0 до 3,6 МВт показано, що ці характеристики добре описуються двопараметричним інтегральним розподілом Вейбула — Гніденка (ІРВГ). Отримано простий асимптотичний вираз для коефіцієнта використання встановленої потужності в залеж­ності від двох параметрів диференціального розподілу Вейбула — Гніденка для швид­кості вітру і двох параметрів ІРВГ для характеристики потужності ВЕУ. Показники, от­ри­мані за допомогою даного асимптотичного виразу, відрізняють­ся від результатів кількісних розрахунків коефіцієнта використання встановленої потуж­ності не більше, ніж на 2 %, і тому можуть бути використані для вибору або проектування певної ВЕУ на пе­ред­бачуваній місцевості на заданій висоті розташування осі вітроколеса.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Сіра, І. "Правовий режим майна атомних електричних станцій України." Підприємництво, господарство і право, no. 6 (186) (2011): 68–71.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Станція електрична"

1

Єфімов, Олександр В'ячеславович, Лариса Іванівна Тютюник, Лідія Анатоліївна Іванова, and Віктор Йосипович Касілов. "Сучасна теплова електрична станція." Thesis, НТУ "ХПІ", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38389.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Лазуренко, Олександр Павлович, and Д. Д. Колесніков. "Розширення можливостей меневрування на електричних станціях для зменьшення дефіциту балансуючих потужностей в енергосистемі." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/29635.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Бобчинець, В. С. "Портативна метеорологічна станція на базі платформи Arduino." Thesis, Чернігів, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/23003.

Full text
Abstract:
Бобчинець, В. С. Портативна метеорологічна станція на базі платформи Arduino : випускна кваліфікаційна робота : 123 "Кoмп’ютepнa iнжeнepiя" / В. С. Бобчинець ; керівник роботи Т. П. Бивойно ; НУ "Чернігівська політехніка", кафедра iнфopмaцiйниx тa кoмп’ютepниx cиcтeм. – Чернігів, 2021. – 88 с.
Об’єктом дослідження є розробка портативної метеорологічної станції на базі платформи Arduino. Мета – проектування пристрою для виведення на LCD дисплей температури, вологості, напрямку та швидкості вітру через інтерфейс 1-Wire на платі Arduino Nano v3.0 на базі мікроконтролера ATmega 328. В дипломному проекті на базі Arduino nano спроектовано пристрій виведення температури, вологості, напрямку та швидкості вітру на LCD дисплей інтерфейсом 1-Wire, визначено елементну базу, принцип керування та роботи з передачею даних по інтерфейсу 1-Wire, описано середовище програмування та бібліотеки, складено схему алгоритму роботи пристрою, описані технічні несправності в приладі, причини та методи їх усунення, порівняні аналоги метеостанцій та їх комплектуючого. В ході виконання дипломного проекту було розроблено електричну схему, структурну схему, схему алгоритму програми, підібрана відповідна елементна база для правильного функціонування приладу.
About the development of a portable meteorological station based on Arduino platforms. Meta - a design of an attachment for displaying temperature, visibility, and direct temperature on the LCD display through the 1-Wire interface on the Arduino Nano v3.0 board based on the ATmega 328 microcontroller. In the diploma project on the basis of the Arduino nano, it was designed to adjust the temperature, visibility, directly to the LCD display with a 1-Wire interface, an elementary base, the principle of keruvanning and robots in transferring data via the interface of the 1-Wire storage, described a diagram to the robotics algorithm, a description of technical irregularities in the attachment, the reasons for the methods of the operation, the analogous analogs of the weather stations and of the complete set. In the course of the presentation of the diploma project, an electrical diagram, a structural diagram, a diagram of the program algorithm, a base for the correct function of the attachment was added.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Паламарчук, Володимир Леонідович. "Моделювання та оцінка якості налаштування пристроїв автоматичного регулювання збудження атомної електростанції потужністю 3000 МВт." Master's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/40141.

Full text
Abstract:
Магістерська дисертація складається з пояснювальної записки та графічної частини. Пояснювальна записка виконана на 138 сторінках формату А4, яка включає в себе 53 малюнків, 36 таблиць, 61 джерел використаної літератури. Графічна частина містить 6 аркушів технічних креслень форматом А1. В магістерський дисертації розглядається питання оцінки якості налаштування параметрів пристрою автоматичного регулювання збудження синхронного генератора атомної електростанції потужністю 3000 МВт. Запропонований алгоритм налаштування параметрів пристрою автоматичного регулювання збудження синхронного генератора. На основі запропонованого алгоритму налаштування параметрів пристрою автоматичного регулювання збудження синхронного генератора були проведені експериментальні розрахунки для оцінки якості налаштування параметрів пристрою автоматичного регулювання збудження синхронного генератора за результатами моделювання системи автоматичного регулювання збудження синхронного генератора. Актуальність роботи. На даний момент електроенергетична галузь України характеризується високим рівнем зносу електроенергетичного обладнання, що використовується для виробництва, передачі та розподілу електричної енергії, основна частина якого введена в експлуатацію в 1960- 1970-х роках минулого століття, а спроектована за нормами 1950-х років. В даний час в енергосистемі України відбувається активна модернізація систем збудження генераторів. У зв'язку з цим виникає задача вибору нових налаштувань регуляторів збудження різного типу, що забезпечують ефективне демпфірування електромеханічних коливань. Модернізація обумовлена як фізичним зношенням, так і моральним старінням обладнання систем збудження. Для збільшення швидкодії систем збудження регулятори збудження попередніх поколінь замінюються сучасними цифровими регуляторами збудження на базі мікропроцесорної техніки. У зв'язку з цим ставиться задача вибору нових налаштувань регуляторів збудження. Налаштування автоматичного регулювання збудження (АРЗ) повинні забезпечувати демпфірування електромеханічних коливань, що виникають при різних експлуатаційних режимах і аварійних збуреннях в електроенергетичній системі. Таким чином, існує тенденція до ускладнення моделей електроенергетичної системи, що призводить до труднощів, а іноді, і до неможливості використання стандартних засобів оптимізації динамічних систем. Впровадження алгоритму налаштування параметрів пристрою автоматичного регулювання збудження синхронного генератора полегшило працю експлуатаційного персоналу, підвищило ефективність керування режимом і вірогідність оцінки стану підсистеми електроенергетичної системи, усунуло багато помилок персоналу. Метою магістерської дисертації є оцінка якості налаштування параметрів пристрою автоматичного регулювання збудження синхронного генератора атомної електростанції потужністю 3000 МВт. Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні задачі: 1. Забезпечити теоретичний фон поточного дослідження. 2. Надати інформацію про існуючі методи оцінки якості налаштування параметрів пристрою автоматичного регулювання збудження синхронного генератора. 3. На основі запропонованого алгоритму налаштування параметрів пристрою автоматичного регулювання збудження синхронного генератора провести експериментальні розрахунки для оцінки якості перехідного процесу в ЕЕС за результатами моделювання системи автоматичного регулювання збудження синхронного генератора. Об’єкт дослідження. Пристрій автоматичного регулювання збудження синхронного генератора. Предмет дослідження. Оцінка якості налаштування параметрів пристрою автоматичного регулювання збудження синхронного генератора. Методи дослідження. Поставлені завдання вирішувалися із застосуванням методів чисельного моделювання. Для вирішення теоретичних завдань використовувалися методи теорії ідентифікації, теорії оптимального управління. Чисельні експерименти проводилися з використанням програмного середовища Matlab / Simulink® та DlgSILENT PowerFactory. Наукова новизна результатів. Для оцінки якості налаштування пристроїв автоматичного регулювання збудження запропоновано алгоритм налаштування параметрів пристрою автоматичного регулювання збудження синхронного генератора, який ґрунтується на використанні результатів поточного контролю параметрів режиму роботи підсистеми ЕЕС. На відміну від існуючих методів ґрунтується на обробці інформації шляхом використання сукупності методів оптимізації та дозволяє за результатами моделювання системи автоматичного регулювання збудження синхронного генератора дати рекомендацію щодо подальшої експлуатації підсистеми ЕЕС. Публікації за тематикою досліджень. 1. Паламарчук В.Л., Болотний М.П. Моделювання системи автоматичного регулювання збудження синхронного генератора // Міжнародний науково-технічний журнал молодих учених, аспірантів і студентів “Сучасні проблеми електроенерготехніки та автоматики”, 2020
The master's dissertation consists of an explanatory note and a graphic part. The explanatory note is made on 138 pages of A4 format, which includes 53 figures, 36 tables, 61 sources of references. The graphic part contains 6 sheets of technical drawings in A1 format. In the master's dissertation the question of estimation of quality of adjustment of parameters of the device of automatic regulation of excitation of the synchronous generator of nuclear power plant with a power of 3000 MW is considered. The algorithm of adjustment of parameters of the device of automatic regulation of excitation of the synchronous generator is offered. Based on the proposed algorithm for adjusting the parameters of the automatic excitation control device of the synchronous generator, experimental calculations were performed to assess the quality of adjusting the parameters of the automatic excitation control device of the synchronous generator based on the simulation of the automatic excitation control system of the synchronous generator. Relevance of work. At present, Ukraine's electricity industry is characterized by a high level of wear and tear of electricity equipment used for the production, transmission and distribution of electricity, most of which was commissioned in the 1960s and 1970s and designed according to the norms of the 1950s. Currently, the power system of Ukraine is actively modernizing the excitation systems of generators. In this regard, there is a problem of choosing new settings of excitation regulators of different types that provide effective damping of electromechanical oscillations. Modernization is due to both physical wear and tear and obsolescence of equipment excitation systems. To increase the speed of excitation systems, excitation regulators of previous generations are replaced by modern digital excitation regulators based on microprocessor technology. In this regard, the task of selecting new settings for excitation regulators. The settings of automatic excitation control (AEC) must provide damping of electromechanical oscillations that occur during different operating modes and emergency disturbances in the power system. Thus, there is a tendency to complicate the models of the power system, which leads to difficulties, and sometimes to the impossibility of using standard means of optimizing dynamic systems. The introduction of the algorithm for adjusting the parameters of the automatic excitation control device of the synchronous generator facilitated the work of operating personnel, increased the efficiency of mode control and the probability of assessing the state of the power system subsystem, eliminated many staff errors. The purpose of the master's dissertation is to assess the quality of setting the parameters of the device for automatic regulation of excitation of a synchronous generator of a nuclear power plant with a capacity of 3000 MW. To achieve this goal it is necessary to solve the following tasks: 1. Provide a theoretical background for the current study. 2. Provide information on existing methods for assessing the quality of setting the parameters of the device for automatic regulation of excitation of a synchronous generator. 3. On the basis of the offered algorithm of adjustment of parameters of the device of automatic regulation of excitation of the synchronous generator to carry out experimental calculations for an estimation of quality of transient process in UES by results of modeling of system of automatic regulation of excitation of the synchronous generator. Object of study. Device for automatic regulation of excitation of synchronous generator. Subject of study. Evaluation of quality of adjustment of parameters of the device of automatic regulation of excitation of the synchronous generator. Research methods. The tasks were solved using numerical simulation methods. To solve theoretical problems used the methods of identification theory, the theory of optimal control. Numerical experiments were performed using Matlab / Simulink® and DlgSILENT PowerFactory software. Scientific novelty of the results. To assess the quality of adjustment of automatic excitation control devices, an algorithm for adjusting the parameters of the automatic excitation control device of a synchronous generator is proposed, which is based on the use of the results of current control of the operating parameters of the EES subsystem. Unlike existing methods, it is based on information processing by using a set of optimization methods and allows the results of modeling the system of automatic control of excitation of a synchronous generator to give a recommendation for further operation of the EES subsystem. Publications on research topics. 1. Palamarchuk V.L., Bolotny M.P. Modeling of the system of automatic regulation of excitation of a synchronous generator // International scientific and technical journal of young scientists, graduate students and students "Modern problems of electric power engineering and automation", 2020
Магистерская диссертация состоит из пояснительной записки и графической части. Пояснительная записка выполнена на 138 страницах формата А4, которая включает в себя 53 рисунков, 36 таблиц, 61 источников использованной литературы. Графическая часть содержит 6 листов технических чертежей форматом А1. В магистерский диссертации рассматривается вопрос оценки качества настройки параметров устройства автоматического регулирования возбуждения синхронного генератора атомной электростанции мощностью 3000 МВт. Предложенный алгоритм настройки параметров устройства автоматического регулирования возбуждения синхронного генератора. На основе предложенного алгоритма настройки параметров устройства автоматического регулирования возбуждения синхронного генератора были проведены экспериментальные расчеты для оценки качества настройки параметров устройства автоматического регулирования возбуждения синхронного генератора с результатами моделирования системы автоматического регулирования возбуждения синхронного генератора. Актуальность работы. На данный момент электроэнергетическая отрасль Украина характеризуется высоким уровнем износа электроэнергетического оборудование, используемое для производства, передачи и распределения электрической энергии, основная часть которого введена в эксплуатацию в 1960 1970-х годах прошлого века, а спроектирована по нормам 1950-х годов. В настоящее время в энергосистеме Украины происходит активная модернизация систем возбуждения генераторов. В связи с этим возникает задача выбора новых настроек регуляторов возбуждения различного типа, обеспечивающих эффективное демпфирования электромеханических колебаний. Модернизация обусловлена ​​как физическим износом, так и моральным старением оборудования систем возбуждения. Для увеличения быстродействия систем возбуждения регуляторы возбуждения предыдущих поколений заменяются современными цифровыми регуляторами возбуждения на базе микропроцессорной техники. В связи с этим ставится задача выбора новых настроек регуляторов возбуждения. Настройка автоматического регулирования возбуждения (АРВ) должны обеспечивать демпфирования электромеханических колебаний, возникающих при различных эксплуатационных режимах и аварийных возмущениях в электроэнергетической системе. Таким образом, существует тенденция к усложнению моделей электроэнергетической системы, что приводит к трудностям, а иногда и к невозможности использования стандартных средств оптимизации динамических систем. Внедрение алгоритма настройки параметров устройства автоматического регулирования возбуждения синхронного генератора облегчило труд эксплуатационного персонала, повысило эффективность управления режимом и достоверность оценки состояния подсистемы электроэнергетической системы, устранило много ошибок персонала. Целью магистерской диссертации является оценка качества настройки параметров устройства автоматического регулирования возбуждения синхронного генератора атомной электростанции мощностью 3000 МВт. для достижения поставленной цели необходимо решить следующие задачи: 1. Обеспечить теоретический фон текущего исследования. 2. Предоставить информацию о существующих методах оценки качества настройки параметров устройства автоматического регулирования возбуждения синхронного генератора. 3. На основе предложенного алгоритма настройки параметров устройства автоматического регулирования возбуждения синхронного генератора провести экспериментальные расчеты для оценки качества переходного процесса в ЕЭС по результатам моделирования системы автоматического регулирования возбуждения синхронного генератора. Объект исследования. Устройство автоматического регулирования возбуждения синхронного генератора. Предмет исследования. Оценка качества настройки параметров устройства автоматического регулирования возбуждения синхронного генератора. Методы исследования. Поставленные задачи решались с применением методов численного моделирования. Для решения теоретических задач использовались методы теории идентификации, теории оптимального управления. Численные эксперименты проводились с использованием программного среды Matlab / Simulink® и DlgSILENT PowerFactory. Научная новизна. Для оценки качества настройки устройств автоматического регулирования возбуждения предложен алгоритм настройки параметров устройства автоматического регулирования возбуждения синхронного генератора, основанный на использовании результатов текущего контроля параметров режима работы подсистемы ЕЭС. в отличие от существующих методов основывается на обработке информации путем использования совокупности методов оптимизации и позволяет по результатам моделирования системы автоматического регулирования возбуждения синхронного генератора дать рекомендации по дальнейшей эксплуатации подсистемы ЕЭС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Іванов, Олександр Олександрович, Александр Александрович Иванов, Oleksandr Oleksandrovych Ivanov, О. І. Ігнатова, and С. О. Іванов. "Моделювання дистанційного захисту лінії електропередач в програмному комплексі PSCAD/EMTDC." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41389.

Full text
Abstract:
Стійка робота електричних станцій у великій мірі забезпечується за рахунок надійної роботи релейного захисту їх електрообладнання. В даний час, що характеризуються збільшенням числа аварійних ситуацій, а також зростанням кількості випадків виникнення супутніх ушкоджень, роль релейного захисту постійно зростає. У багатьох випадках через відносну недосконалість релейного захисту не можна запобігти розвитку аварій, які все частіше протікають по найбільш важкому шляху і супроводжуються значними економічними втратами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Прийменко, Світлана Анатоліївна, Светлана Анатольевна Прийменко, Svitlana Anatoliivna Pryimenko, Оксана Анатоліївна Бурла, Оксана Анатольевна Бурла, Oksana Anatoliivna Burla, Антон Олександрович Бурла, Антон Александрович Бурла, Anton Oleksandrovych Burla, and V. V. Kust. "Social justice in terms of differentiation of electricity prices." Thesis, ALUNA, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/81105.

Full text
Abstract:
Сьогодні конкурентні відносини в суспільстві характеризуються посиленням соціально-економічної нерівності та розповсюдженням бідності. Тому тема соціальної справедливості є досить актуальною .над питаннями соціальної справедливості працювали такі вчені, як Сократ, Платон, Марк Аврелій, Т.Хоббс, В. Корж, К. Поппер. Таким чином, під соціальною справедливістю розуміється рівномірний розподіл благ та доходів між членами суспільства, а також рівність громадян перед законом, використанням благ, які держава може запропонувати суспільству.
В настоящее время конкурентные отношения в обществе характеризуются усилением социально-экономического неравенства и распространением бедности. Поэтому тема социальной справедливости в наши дни весьма актуальна. Над вопросами социальной справедливости работали такие ученые, как Сократ, Платон, Марк Аврелий, Т. Хоббс, В. Корж, К. Поппер. Таким образом, под социальной справедливостью понимается порядочность в распределении богатства, благ и доходов между членами общества, а также равенство граждан перед законом, равное использование благ, которые государство может предложить гражданам.
Nowadays competitive relationships in society are characterized by increasing socio-economic inequality and the spread of poverty. Therefore, the topic of social justice is quite relevant these days. Such scientists as Socrates, Plato, Marcus Aurelius, T. Hobbs, V. Korzh, and K.Popper worked on issues of social justice. Thus, social justice is considered to be decency in the distribution of wealth, goods and income among members of society, as well as equality of citizens under the law, equal use of the benefits that the state can offer to citizens.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Іванов, Олександр Олександрович, Александр Александрович Иванов, Oleksandr Oleksandrovych Ivanov, О. І. Ігнатова, and С. О. Іванов. "Моделювання диференційного струмового захисту в програмному комплексі PSCAD/EMTDC." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/40025.

Full text
Abstract:
В ході виконання наукової роботи був розроблений алгоритм роботи диференційного струмового захисту трансформатора, який було відтворено в програмному комплексі PSCAD/EMTDC. Дане середовище дозволяє в режимі реального часу проводити різноманітні маніпуляції над розробленою схемою та одразу спостерігати результат роботи, а саме процеси, які відбуваються при спрацюванні та до моменту спрацювання захисту. Це значно полегшує процес прийняття рішень, і має величезне значення не тільки для наукового, а й для освітнього процесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Діденко, Юрій Олександрович. "Підвищення надійності роботи теплоелектроцентралі за наявності вітроелектростанції." Master's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/40106.

Full text
Abstract:
Магістерська дисертація складається з пояснювальної записки та графічної частини. Пояснювальна записка виконана на 113 сторінках формату А4. Графічна частина містить 6 аркушів технічних креслень форматом А1. В магістерський дисертації розглядається питання підвищення надійності роботи теплоелектроцентралі за наявності вітроелектростанції. Було розраховано технічний стан повітряної лінії. Для оцінки діапазонів термів доцільно було використано індикатори Харрінгтона для функцій принадлежності. Ймовірність відмови повітряної лінії за час експлуатації. Розрахунок режиму при відмові обладнання. Публікації. Костерєв М.В., д.т.н., проф., Алексейчук В.О., Діденко Ю.О., Кудряшов Р.Р. Визначення ризику виникнення анормального режиму в ЕЕС при відмовах електрообладнання
The master's dissertation consists of an explanatory note and a graphic one parts. The explanatory note is made on 113 A4 pages. Graphically the part contains 6 sheets of technical drawings in A1 format. In the master's dissertation the question of increase of reliability is considered operation of a thermal power plant in the presence of a wind power plant. It was calculated technical condition of the overhead line. It was expedient to estimate the ranges of terms Harrington indicators were used for membership functions. Probability overhead line failures during operation. Calculation of the mode in case of failure equipment. Publications. Kosterev MV, Doctor of Technical Sciences, Professor, Alekseychuk VO, Didenko YO, Kudryashov RR Determination of the risk of abnormal regime in the EEC at electrical equipment failures
Магистерская диссертация состоит из пояснительной записки и графической части. Пояснительная записка выполнена на 113 страницах формата А4. графическая часть содержит 6 листов технических чертежей форматом А1. В магистерский диссертации рассматривается вопрос повышения надежности работы теплоэлектроцентрали при наличии ветроэлектростанции. было рассчитано техническое состояние воздушной линии. Для оценки диапазонов термов целесообразно было использовано индикаторы Харрингтона для функций принадлежности. вероятность отказа воздушной линии за время эксплуатации. Расчет режима при отказе оборудования. Публикации. Костерев М.В., д.т.н., проф., Алексейчук В.А., Диденко Ю.А., Кудряшов Р.Р. Определение риска возникновения анормального режима в ЭЭС при отказах электрооборудования
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Кочерга, О. І., and Володимир Федорович Болюх. "Аналіз методів діагностики електрообладнання електричних станцій." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22076.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Бойко, Ю. А., and Володимир Федорович Болюх. "Концепція електричної станції на основі надпровідникового обладнання." Thesis, НТУ "ХПІ", 2009. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/30134.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography