Academic literature on the topic 'Становлення та розвиток'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Становлення та розвиток.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Становлення та розвиток"

1

ЛЕВЧЕНКО, Наталія. "СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК МОЛОДІЖНОЇ РОБОТИ: ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД." Humanitas, no. 5 (January 12, 2022): 29–38. http://dx.doi.org/10.32782/humanitas/2021.5.5.

Full text
Abstract:
Проведення розпочатих реформ в Україні та виконання міжнародних вимог Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом у сфері молодіжної політики є важливим етапом становлення та розвитку молодіжної роботи. Роль молоді, молодіжної роботи, визнання молодіжних працівників у молодіжній політиці на всіх рівнях держави – це великий крок у розвитку майбутньої сильної європейської країни. Мета роботи – проаналізувати особливості становлення та розвиток молодіжної роботи в країнах Європейського Союзу. Для досягнення мети в дослідженні використано комплекс загальнонаукових методів: аналіз наукових публікацій для окреслення сутності проблеми становлення та розвитку молодіжної роботи в країнах ЄС, аналіз, синтез – для виокремлення особливостей розвитку молодіжної роботи в країнах ЄС, систематизація та узагальнення проблем становлення та розвитку молодіжної роботи в різних країнах ЄС для формулювання висновків за результатами дослідження. Наукова новизна роботи полягає у тому, що в дослідженні вперше розглянуто становлення та розвиток молодіжної роботи у 13 країнах Європейського Союзу (Австрія, Болгарія, Данія, Естонія, Італія, Латвія, Німеччина, Польща, Словаччина, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія), окреслено історичні етапи розвитку молодіжної роботи в країнах ЄС, вивчено нормативно-правові документи, акти, які регламентують молодіжну політику та молодіжну роботу, висвітлено форми роботи з молоддю, заходи, які організовують для молоді, та аспекти підготовки молодіжних працівників у країнах ЄС. Становлення та розвиток молодіжної роботи в країнах Європейського Союзу мають різний рівень; кожна країна особлива, має свої звичаї, традиції, історію розвитку молодіжної роботи, нормативно-правову базу, стратегії розвитку, програми для підготовки фахівців молодіжної роботи – молодіжних працівників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Омельченко, Марина. "РОЗВИТОК ПРОФЕСІЙНОЇ СВІДОМОСТІ НА ЕТАПІ НАВЧАННЯ У ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ: СПРОБА КОНЦЕПТУАЛІЗАЦІЇ." Psychology of Personality 10, no. 1 (February 20, 2020): 159–66. http://dx.doi.org/10.15330/ps.10.1.159-166.

Full text
Abstract:
Дана стаття присвячена проблемі пошуку детермінант професійного розвитку особистості на етапі професійної підготовки. Особливу увагу авторка приділяє процесу розвитку професійної свідомості, обґрунтовує його вирішальну роль у становленні особистості майбутнього фахівця, оскільки саме цей процес визначає формування індивідуального стилю діяльності людини, розвиток професійної творчості й прогресивних поглядів, формування інтересів, цінностей, мотивів, рефлексії. Підкреслюється актуальність проблеми структуризації професійної свідомості, визначення її місця і значення в механізмі професійного розвитку особистості. Встановлено й інші фактори професійного розвитку особистості – професійно-особистісні якості й професійна компетентність, обґрунтовано їхню взаємообумовленість. На основі науко­вого аналізу структури професійної свідомості та її складових компонентів – когнітивного, реф­лек­сивного, аксіологічного, мотиваційного, афективного блоків визначено відповідні напрямки розвитку професійної свідомості та їхні показники: усвідомлення професійної дійсності; становлення професійного «Я»; усвідомлене оцінювання себе як фахівця; усвідомлення професійних цінностей; визначення свідомих професійних мотивів; усвідомлене переживання професійних емоцій; усвідомлене уникнення професійних стресів і вигорання. На основі виділених детермінант професійного розвитку (становлення професійно-особистісних якостей і професійної компетентності фахівця), а також напрямків розвитку професійної свідомості розроблено й представлено авторську модель становлення професійної свідомості фахівця. Отримані шляхом аналітичного огляду літератури дані дозволяють перейти до наступного етапу – дослідження механізмів розвитку професійної свідомості з метою розроблення відповідних ефективних тренінгових програм і оптимізації процесу професійної підготовки фахівців у закладах вищої освіти
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Зотова-Садило, О. Ю. "Професійне ділове спілкування: становлення і розвиток поняття." Освітній вимір 37 (February 14, 2013): 436–41. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.v37i0.3362.

Full text
Abstract:
Зотова-Садило О. Ю. Професійне ділове спілкування: становлення і розвиток поняття. У статті розкривається питання щодо становлення і розвитку поняття «професійне ділове спілкування», обґрунтовується його сутність, структура та специфіка вияву.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Соловей, Наталія. "СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК АДМІНІСТРАТИВНОГО ПРАВА В КРАЇНАХ ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ ТА УКРАЇНІ." Young Scientist, no. 12 (88) (December 30, 2020): 215–19. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2020-12-88-43.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено становленню та розвитку адміністративного права в країнах Західної Європи та Україні. Проаналізовано еволюцію наукових підходів до розвитку адміністративного права, виділено кілька етапів становлення адміністративного права як фундаментальної правової науки. Проаналізовано особливості розвитку поліцейського права на території країн Західної Європи загалом та в Україні зокрема як підґрунтя адміністративного права України в сучасному розумінні. Розглянуто об’єктивні та суб’єктивні фактори, що вплинули на історію розвитку адміністративного права. Встановлено, що виникнення та розвиток науки адміністративного права є одним з елементів правової науки та юридичної дійсності. Визначено необхідність забезпечення гарантій захисту прав суб’єктів приватного права у їх взаємовідносинах із суб’єктами владних повноважень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ткалич, М. Г., М. І. Гречаник, and Є. О. Гречаник. "БІОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ СТАНОВЛЕННЯ ГОМОСЕКСУАЛЬНОСТІ ІНДИВІДА." Problems of Modern Psychology, no. 2 (February 15, 2021): 115–24. http://dx.doi.org/10.26661/2310-4368/2020-2-12.

Full text
Abstract:
У статті представлено теоретичний аналіз та обґрунтування біологічних чинників становлення гомосексуальності індивіда. Виділено окремий вплив генетичного, онтогенетичного й етологічного факторів на процес формування сексуальної орієнтації індивіда. Здійснено аналіз гомосексуальності крізь призму еволюційної психології. Визначено фактори онтогенетичного розвитку, які впливають на становлення гомосексуальності. Проаналізовано фактори гормонального впливу, який здійснюється протягом внутрішньоутробного розвитку, на становлення гомосексуальності, відзначено вплив тестостерону на поведінку й статеві відмінності в людини й інших тварин. Особливу увагу приділено статевій диференціації мозку під час внутрішньоутробного розвитку. Також розглядається зв’язок стресу матерів і пренатального періоду зі становленням гомосексуальності. Здійснено аналіз основних еволюційних факторів, які впливають на формування гомосексуальності: адаптивність, родинний відбір, нейтральні ознаки, репродуктивний успіх. Важливу увагу приділено питанню дихотомізації статевої поведінки на розбірливу й нерозбірливу в контексті еволюції. Здійснено огляд етологічних чинників розвитку приматів, встановлено зв’язок периферізації, групового способу виживання серед приматів і становлення гомосексуальності, яке може бути спрямоване не лише на задоволення репродуктивних потреб, але й на розв’язання внутрішньогрупових конфліктів, на підвищення соціального статусу в групі, підвищення шансів на виживання, обмін ресурсами, й у цьому контексті гомосексуальність слід розглядати як механізм об’єднання в спільноти проти небезпеки. Здійснено теоретико-методологічний аналіз впливу біологічних чинників на становлення гомосексуальності в процесі еволюції: визначено, що існує значний біологічний внесок у розвиток гендерної ідентичності й сексуальної орієнтації людини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

БОЙКО, ІГОР. "Витоки, становлення та розвиток інституту народовладдя в Україні." Право України, no. 2019/11 (2019): 165. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2019-11-165.

Full text
Abstract:
Національні традиції народовладдя в Україні мають багатовікову історію. Унікальність історії становлення та розвитку інституту народовладдя в Україні полягає не лише в тому, що воно має власні глибинні корені та давні традиції. Втрачаючи та знову виборюючи власну державність, український народ навіть у часи, коли був роз’єднаний сусідами-державами, підтримував ідею народовладдя з надією, що воно стане у майбутньому основою відро дження Української державності. Народовладний контекст українського національного менталітету включає волелюбність і розвинутий індивідуалізм та є тією силою, яку майже неможливо знищити. Тяглість до народовладдя і справедливості була характерною рисою українців у тисячолітній історії національної державності. Для українського народу в процесі становлення та розвитку української державності особливим було і є прагнення до упорядкованості у суспільстві, демократії, народовладдя, що концентрується у праві, справедливості, правді, котрим протистоять неправда, кривда. Прагнення до порядку і народовладдя належить до тих визначальних рис, які формувалися українським народом упродовж усього періоду його існування. На становлення інституту народовладдя в Україні значно впливав високий духовний рівень українського народу (цінування справедливості, добра, щирості, доброзичливості, миролюбства, працьовитості, гідності, чесності, толерантності тощо). Метою статті є визначення інституту народовладдя як невід’ємної складової української державно-правової традиції; аналіз традиції народовладдя в Україні як закономірності розвитку демократичних процесів та визначення особливостей національного державотворення. Становлення інституту народовладдя тісно пов’язано із зародженням і розвитком українського державотворення. Найдавнішою формою прямого народовладдя в Україні було віче – народні збори громади чи міста, де кожен мав право висловлювати свою думку. Віче було важливим інститутом українського звичаєвого права і відоме вже в добу племінного ладу. На зборах роду, племені обиралися старійшини, пізніше – і воєначальники. Віче характеризувалось як вияв волі народу, народ- ної влади або народовладдя. Під впливом традицій шляхетських сеймиків та елементів староруського віча, у Запорізькій Січі сформувалася традиція проведення козацьких рад. Козацька рада була основоположним інститутом народовладдя Запорізької республіки. Подальший розвиток інституту народовладдя в Україні пов’язаний зі становленням і розвитком Українського конституціоналізму, який має власні особливості, серед яких провідне місце посідають демократизм, повага до суспільних та індивідуальних прав. Ці засади формувалися упродовж століть відповідно до національного характеру українців, способу життя, цінностей і суспільних відносин. Активізація розвитку інституту народовладдя в Україні відбулася у період Української Народної Республіки/Західноукраїнської Народної Республіки, котрий представлений низкою конституційних актів та проєктів, які продемонстрували правову й політичну зрілість українців під час спроби відновити національну державність у 1917–1923-х роках. Події останніх років в Україні показали, що віче, яке нині більш відоме як мітинг, відіграло важливу роль у політичному житті нашої держави, особливо під час Помаранчевої революції та Революції Гідності. Проте українці відстояли національну гідність, продемонстрували всьому світові прагнення до волі й свободи, яке в українців є сильнішим навіть за смерть. Героїзм і жертовність борців за волю України сьогодні також допомагають нам в обороні державної самостійності та демократії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Sozoniuk, Olha. "ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ." Психологія: реальність і перспективи, no. 13 (December 26, 2019): 136–41. http://dx.doi.org/10.35619/prap_rv.vi13.134.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу психологічних особливостей становлення професійної ідентичності майбутніх педагогів. Професійна ідентичність – це психологічна категорія, яка відноситься до усвідомлення своєї приналежності до певної професії, певної професійної спільноти. Професійна ідентичність педагога виконує такі функції, як розвиток «професійного почуття», тобто емоційного прийняття себе людиною, яка, займається певною справою, усвідомлення певної ментальності, впевненість у своїй професійній приналежності, самостійності та ефективності, переживання своєї професійної цілісності та визначеності. Професійна ідентичність є необхідною складовою професійного розвитку особистості, становлення професіонала та кар’єрного росту. Формуючи професійну ідентичність майбутні вчителі корегують власний стиль роботи, починають усвідомлювати свої професійні можливості, вчаться управляти розвитком власної кар’єри, підвищують свою професійну компетентність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Поперечна, Леся. "Професійний розвиток учителя початкових класів у період введення у професію у Російській Федерації." Освітній вимір 39 (November 21, 2013): 149–54. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.v39i0.3046.

Full text
Abstract:
Поперечна Л. Ю. Професійний розвиток учителя початкових класів у період введення у професію у Російській Федерації. Дослідження присвячене актуальній темі – професійному розвитку учителя початкових класів у період уведення у професію. У статті представлено модель організаційно-педагогічного забезпечення професійного становлення вчителя початкових класів. Автором досліджено напрями управління професійним розвитком учителя, проаналізовано етапи входження молодого вчителя у професію.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Шевченко, Л. А. "ПРИНЦИП ВЕРХОВЕНСТВА ПРАВА: ІСТОРІЯ СТАНОВЛЕННЯ." Збірник наукових праць ХНПУ імені Г. С. Сковороди "Право", no. 32 (2020): 7–13. http://dx.doi.org/10.34142/23121661.2020.32.01.

Full text
Abstract:
У статті аналізується історичний розвиток принципу верховенства права як сполучення справедливості, свободи, рівності, гуманності. Аналіз процесу становлення принципу на різних етапах суспільного розвитку демонструє, що визначені ще в епоху Античності основоположні ідеї панування права є актуальними і нині, а єдність вияву норм права та моралі є визначальною у визначенні змісту принципу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Бехруз, Х. "СТАНОВЛЕННЯ АФГАНСЬКОГО ПРАВА: ОСНОВНІ ЕТАПИ." Наукові праці Національного університету “Одеська юридична академія” 18 (November 4, 2019): 26–35. http://dx.doi.org/10.32837/npnuola.v18i0.479.

Full text
Abstract:
Досліджено становлення та розвиток афганського права, надано авторське бачення його періодизації. Найбільш загальними етапами розвитку афганського права визначено історичний, доісламський та ісламський період (на макрорівні). У свою чергу, ісламський період поділено на етап поширення класичного ісламського права, етап формування націо­нальної правової системи і сучасний етап, пов'язаний із трансформацією правової системи після завоювання Афганістаном національної незалежності (на мікрорівні).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Становлення та розвиток"

1

Бондар, Ірина Олександрівна, Ирина Александровна Бондарь, and Iryna Oleksandrivna Bondar. "Становлення та розвиток села Осоївка." Thesis, Видавництво СумДУ, 2006. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/14136.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Русіна, А. Ю. "ПОВІТРЯНЕ ПРАВО УКРАЇНИ: СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК." Thesis, АЕРО-2018. Повітряне і космічне право: [Матеріали Всеукраїнської конференції молодих учених і студентів, м. Київ, Національний авіаційний університет, 22 листопада 2018 р.] Том 1. – Тернопіль: Вектор, 2018. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/37183.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Заіка, Ю. О. "Становлення і розвиток спадкового права в Україні." Diss. of Doctor of Legal Sciences, Київський нац. ун-т внутрішніх справ, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гоян, О. Я. "Комерційна радіожурналістика в Україні: становлення, розвиток, перспектива." Diss. of Doctor of Philological Sciences, Ін-т журналістики, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Коваль, В. М. "Апеляційні суди в Україні: становлення і розвиток." Diss. of Candidate of Legal Sciences, Одес. нац. юрид. акад., 2003.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Маковська, О. А. "Становлення та розвиток моніторингу у системі освіти." Thesis, Київський національний універститет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/14954.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Іваненко, Дмитро Дмитрович, Дмитрий Дмитриевич Иваненко, and Dmytro Dmytrovych Ivanenko. "Становлення та розвиток системи ідентифікації земельних ділянок." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/46040.

Full text
Abstract:
Земельний кодекс України від 25.10.2001 р. № 2768-III передбачає норми згідно яких земельна ділянка може бути об’єктом цивільних прав тільки після її формування – присвоєння кадастрового номера [1]. Саме неповторний унікальний номер надає можливість безпомилково ідентифікувати земельну ділянку серед інших.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Зайцев, Олександр Васильович, Александр Васильевич Зайцев, Oleksandr Vasylovych Zaitsev, and Ю. В. Лихненко. "Становлення та розвиток ринку землі в Україні." Thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/70489.

Full text
Abstract:
У повідомленні студента розглядаються становлення та розвиток ринку землі в Україні.
В студенческом сообщении описывается формирование и развитие рынка земли в Украине.
The student report describes the formation and development of the land market in Ukraine.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Хілько, Ю., І. Погорєлова, and М. І. Паращенко. "Становлення та розвиток митної справи на Слобожанщині." Thesis, Видавництво СумДУ, 2004. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/23235.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Шульженко, О. А. "Професійне становлення студентів-першокурсників." Thesis, Вид-во СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/22241.

Full text
Abstract:
Тема професійного становлення студентів І курсу є дуже актуальною в наш час. Адже сучасний етап розвитку суспільства характеризується автоматизацією і комп'ютеризацією виробництва, впровадженням нових технічних засобів і технологій. Це потребує від молодих спеціалістів здатності успішно та ефективно знаходити та реалізовувати себе як професіонала в досить нестабільних соціально-економічних умовах. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/22241
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Становлення та розвиток"

1

Сергієнко, І. В. Інформатика в Україні: становлення, розвиток, проблеми. Київ: Наукова думка, 1999.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Румянцев, С. А. Українська модель корпоративного управління: становлення та розвиток. Київ: Знання, 2003.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Румянцев, С. А. Українська модель корпоративного управління: становлення та розвиток. Київ: Знання, 2003.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Болотіна, Н. Б. Право соціального захисту: становлення і розвиток в Україні. Київ: Знання, 2005.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Присяжний, М. Преса української еміграції в Німеччині : становлення, розвиток, тематична політика. Львів: Львівський національний університет ім. І.Франка, 2000.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Комаха, В. О. Становлення і розвиток судової експертизи та судово-експертних установ на Півдні України. Одеса: Юридична література, 2002.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Нікітчина, С. О. Становлення і розвиток системи професійно-педагогічної підготовки вчителів історії в Україні у 1917-1991 рр. Луцьк: Вежа, 1996.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Новікова, І. Е. Історичний розвиток банківської системи в Україні в умовах становлення ринкового господарства (друга половина XIX - початок XX ст.). Кам"янець-Подільський: Друк-Сервіс, 2011.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Артамонова, І. М. Тенденції становлення та перспективи розвитку інтернет-журналістики в Україні. Донецьк: Лебідь, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Боднарук, М. І. Соціальне страхування в Україні: правові аспекти становлення та розвитку. Чернівці: Рута, 2002.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Становлення та розвиток"

1

Приймак, В. І., С. М. Вишневська, and А. І. Трач. "ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ КАПІТАЛ І ЦИФРОВА ЕКОНОМІКА В СИСТЕМІ СТАЛОГО РОЗВИТКУ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-23.

Full text
Abstract:
Досліджено економічну сутність інтелектуального капіталу в сучасну епоху постіндустріального суспільства. Висвітлено його суспільне значення як визначального чинника економічного зростання та конкурентоспроможності держави. Обґрунтовано, що становлення економіки знань впливає на розвиток інтелектуального капіталу. Розглянуто системоутворюючі складові частини інтелектуального капіталу. Аргументовано необхідність застосування інтелектуального аналізу для оцінювання людського, організаційного, соціального та інформаційного складників інтелектуального капіталу. Узагальнено науково-методичні підходи до кластеризації регіонів України за оцінкою основних складників інтелектуального капіталу. За допомогою розробленої математичної моделі, основою якої є штучна нейронна мережа карт самоорганізації Кохонена, запропоновано підхід до поділу цих регіонів на кластери. Використання розглянутих у роботі методів аналізу рівня розвитку інтелектуального капіталу дасть змогу точніше вибрати напрями підвищення ефективності державного управління в умовах цифрової економіки для сталого розвитку держави.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Іванишин, В., І. Ясінецька, and В. Строяновський. "Освітній процес у вищих аграрно-технічних навчальних закладах україни (становлення та розвиток)." In СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ: ПРОБЛЕМИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ТА ЄВРОЕКОНОМІЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ, 6–11. Заклад вищої освіти «Подільський державний університет», 2022. http://dx.doi.org/10.32782/978-966-289-635-0-1.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Tkachuk, P. O. "ІНСТИТУТ ВІЙСЬКОВОГО КАПЕЛАНСТВА В УКРАЇНІ: СТАНОВЛЕННЯ, РОЗВИТОК В УМОВАХ СУЧАСНОЇ ГІБРИДНОЇ ВІЙНИ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ." In MODERN HISTORICAL SCIENCE: CHANGES AND DEVELOPMENT SYNERGY OF RESEARCH STUDIES, 241–61. Izdevnieciba “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-087-2-11.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Левченко, А. В. "Становлення та розвиток права на таємницю листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції як право першого покоління." In ПРАВА ЛЮДИНИ В УКРАЇНІ ТА У ЗАРУБІЖНИХ КРАЇНАХ: ТРАДИЦІЇ ТА НОВАЦІЇ, 341–59. Liha-Pres, 2021. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-235-0-12.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Мороз, О. С. "СОЦІАЛЬНІ СКЛАДНИКИ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ В КООРДИНАТАХ СТАЛОГО РОЗВИТКУ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-31.

Full text
Abstract:
У дослідженні розглянуто сутність парадигми сталого розвитку та причини її виникнення і становлення. Висвітлено складники концепції існування та розвитку суспільства в координатах сталого розвитку. Розглянуто сутність поняття «відповідальність бізнесу» та моделі формування відповідального ставлення суб’єктів господарювання до здійснення бізнесової діяльності, доцільність застосування суб’єктами господарювання концепції управління загальною відповідальністю (TRM). Приділено увагу здійсненню переходу від концептуальних засад парадигми економічного розвитку та екстенсивного зростання до сталого розвитку на рівні окремих господарюючих суб’єктів та їхніх об’єднань шляхом проведення певного комплексу заходів, пов’язаних як із погляду організаційного розвитку цього суб’єкта, так і інтеграції усіх процесів управління та приведення їх у відповідність вимогам світових стандартів. Висвітлено заходи щодо оптимізації витрат та екологічної безпеки в діяльності суб’єктів господарювання. Розглянуто поняття соціальної відповідальності бізнесу як із погляду міжнародних нормативних документів, так і як невід’ємного складника діяльності суб’єктів господарювання в координатах сталого розвитку. Проаналізовано формування соціальної політики суб’єктів господарювання як реалізацію соціальних складників відповідальності бізнесу в координатах сталого розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Гурін, Р. С. "Психологічна культура як чинник професійного становлення майбутніх учителів." In ПЕДАГОГІКА XXI СТОЛІТТЯ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ, 701–34. Liha-Pres, 2021. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-241-1-26.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Атаманчук, В. П., and П. С. Атаманчук. "STEM-інтеграційні аспекти становлення сучасної природничо-наукової освіти." In ПЕДАГОГІКА XXI СТОЛІТТЯ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ, 586–618. Liha-Pres, 2021. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-241-1-22.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Маліновська, О. Я. "ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ПОНЯТТЯ «СОЦІАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ» ЯК МЕХАНІЗМ ВЗАЄМОЗАЛЕЖНОСТІ ТА УЗГОДЖЕННЯ ІНТЕРЕСІВ СОЦІАЛЬНИХ СУБ’ЄКТІВ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-30.

Full text
Abstract:
Визначено теоретичні засади формування поняття «соціальна відповідальність». Визначено основні віхи в історії розвитку соціальної відповідальності. Узагальнено основні положення щодо формування принципів та функцій соціальної відповідальності в умовах стратегічного управління підприємством Охарактеризовано проєкти такої відповідальності відомих українських компаній на час пандемії. Досліджено корпоративну соціальну відповідальність, спрямовану на турботу про працівників. Визначено наявні проблеми у розвитку соціальної відповідальності українського. Запропоновано основні рекомендації для ефективної реалізації соціальної відповідальності бізнесу у післякризовий період.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Каденюк, О., and І. Завадська. "Етапи становлення та розвитку системи вищої освіти в Україні за принципами болонського процесу." In СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ: ПРОБЛЕМИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ТА ЄВРОЕКОНОМІЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ, 168–83. Заклад вищої освіти «Подільський державний університет», 2022. http://dx.doi.org/10.32782/978-966-289-635-0-20.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Становлення та розвиток"

1

Долінська, Л. В. "Розвиток професійної компетентності фахівців технічного профілю в системі освітнього середовища коледжу." In Психолого-педагогічні проблеми становлення сучасного фахівця. ХОГОКЗ, 2018. http://dx.doi.org/10.26697/9786177089017.2018.274.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Новікова, О. Ф., Н. А. Азьмук, and А. Д. Шастун. "РОЗВИТОК КРЕАТИВНИХ ІНДУСТРІЙ В УКРАЇНІ В КОНТЕКСТІ СТАНОВЛЕННЯ ЦИФРОВОЇ ЕКОНОМІКИ." In Modern transformations in economics and management. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-064-3-19.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Галещук, О. В. "Розвиток комунікативних навичок в роботі з дітьми на уроках під час вивчення англійської мови." In Психолого-педагогічні проблеми становлення сучасного фахівця. ХОГОКЗ, 2018. http://dx.doi.org/10.26697/9786177089017.2018.176.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гнатюк, Л. А. "Історико-теоретичний факультет Київської консерваторії: становлення й розвиток (1930-ті роки)." In CULTURAL STUDIES AND ART: EUROPEAN DEVELOPMENT DIRECTION. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-117-6-8.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Поліщук, В. М. "Вікові кризи у віковому розвитку." In Психолого-педагогічні проблеми становлення сучасного фахівця. ХОГОКЗ, 2018. http://dx.doi.org/10.26697/9786177089017.2018.49.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Строчка, О. Б., and К. М. Еінер. "Особливості розвитку емпатії у студентів медиків." In Психолого-педагогічні проблеми становлення сучасного фахівця. ХОГОКЗ, 2018. http://dx.doi.org/10.26697/9786177089017.2018.105.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Крайнова, Т. І., and С. Г. Крайнов. "Актуальність розвитку в Україні інклюзивної дитячої гри." In Психолого-педагогічні проблеми становлення сучасного фахівця. ХОГОКЗ, 2018. http://dx.doi.org/10.26697/9786177089017.2018.228.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Денисов, Г. О. "Історичні етапи становлення та розвитку кримінального права України." In LEGAL SCIENCES: RESEARCH AND EUROPEAN INNOVATIONS. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-074-2-46.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Корнейко, Ю. М. "Дизайн-мислення як засіб розвитку креативності студентів творчих спеціальностей." In Психолого-педагогічні проблеми становлення сучасного фахівця. ХОГОКЗ, 2018. http://dx.doi.org/10.26697/9786177089017.2018.170.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Пархоменко, Тетяна, Алла Конюшевська, Марія Кузеванова, Надія Севастьянова, and Дмитро Пастернак. "ДОСВІД СТАНОВЛЕННЯ ІНТЕРАКТИВНИХ МЕТОДІВ НАВЧАННЯ У ДОНЕЦЬКОМУ МЕДИЧНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ." In СТРАТЕГІЧНІ НАПРЯМКИ РОЗВИТКУ НАУКИ: ФАКТОРИ ВПЛИВУ ТА ВЗАЄМОДІЇ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/22.05.2020.v3.03.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Становлення та розвиток"

1

Ракітянська, Людмила Миколаївна. Становлення та розвиток поняття «емоційний інтелект»: історико-філософський аналіз. ТОВ «Видавниче підприємство «ЕДЕЛЬВЕЙС», 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3291.

Full text
Abstract:
У статті розглядається історико-філософський аспект становлення та розвитку поняття «емоційний інтелект» за часів дохристиянської доби. Доведено, що витоки уявлень на проблему єдності емоційного та раціонального як сутнісних властивостей людини сягають своїм корінням стародавнього світу, коли зароджувалось первісне суспільство і коли міфологічне мислення первісної людини проявлялося в наочно-чуттєвих формах як синкретичне. Зі зміною суспільних відносин міфічно-язичницькому світосприйманню первісних людей, релігійним віруванням протиставлявся наївно-стихійний світогляд античних мислителів – представників натурфілософії, які у своїх філософських пошуках тяжіли як до раціонального пояснення проблем осягнення світу, так і до почуттєвого. Класичний період давньогрецької філософії поклав початок багатовікової західної традиції звеличування розуму над почуттями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Пруняк, Володимир Васильович. Розвиток комунікативної компетентності як необхідна умова становлення творчої особистості молодшого школяра. Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3974.

Full text
Abstract:
У статті розглядається проблема формування навичок говоріння і письма як засіб розвитку комунікативної компетентності молодших школярів на засадах сучасних досліджень комунікативного процесу та його ситуативних складових. Робиться акцент на тому, що говоріння і письмо – це різнорідні види мовленнєвої діяльності, які суттєво різняться між собою не тільки формою реалізації, а й дією великої кількості позалінгвістичних факторів. Урахування специфіки мовної організації усних і письмових висловлень на основі засвоєння доступних для дітей молодшого шкільного віку мовних ресурсів у поєднанні з орієнтуванням на умови реалізації процесу усного і писемного спілкування забезпечить формування комунікативної компетентності, сприятиме становленню творчої особистості молодшого школяра. Результатом його мовленнєвої діяльності буде мовленнєво-творчий процес, що характеризується індивідуальністю, виразністю, образністю, емоційністю, дієвістю, стилістичною довершеністю усного і писемного мовлення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Щербина, С. М. Духовний розвиток та формування духовної культури особистості - найважливіші завдання сучасної освіти. Класичний приватний університет, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1990.

Full text
Abstract:
У статті розкрито сутність понять “духовність”, “духовний розвиток”, “духовна культура”, “духовний світ особистості”. Обґрунтовано, що найважливішими завданнями загальноосвітніх навчальних закладів та вищої школи є забезпечення духовного розвитку особистості в процесі її соціального становлення, а також формування духовної культури особистості. Описано основні методи формування духовної культури особистості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Бакум, З. П. Історія української фонології в підготовці майбутніх учителів-словесників. Видавничий дім, 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/409.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Сушенцева, Лілія Леонідівна. Професійна мобільність як умова професійного становлення особистості в сучасному соціокультурному просторі. ТОВ фірма «Планер», 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/535.

Full text
Abstract:
Обґрунтовано, що сьогодні досить гостро постала проблема підготовки професійно мобільного кваліфікованого робітника, як необхідної умови його професійного становлення в умовах соціокультурного суспільства. Розкрито, що відсутність сформованості професійної мобільності спричинює дезадаптацію до реалій ринку праці значної частини кваліфікованих робітничих кадрів. Визначено, що сучасна професійно-технічна освіта неспроможна забезпечити запити суспільства на підготовку кваліфікованих робітників, що володіють високою професійною мобільністю, здатних до постійного саморозвитку й самовдосконалення, що зумовлено знаннєвим підходом до підготовки робітничих кадрів, вузькою спеціалізацією, відсутністю спрямованості на формування психологічних механізмів адаптації до мінливих умов життєдіяльності в умовах соціокультурного суспільства. Висвітлено, що в умовах, які сьогодні склалися, необхідне слідування реальним і перспективним потребам ринку праці, підвищення якості підготовки майбутніх кваліфікованих робітників за вже існуючими професіями. Найважливішою складовою нової моделі професійно-технічної освіти стає розвиток системи професійних кваліфікацій. Це вказує на активне залучення роботодавців до розробки державних стандартів нового покоління, участі у суспільно-професійній акредитації програм професійної освіти і навчання, у процедурах контролю якості професійно-технічної освіти. Доведено, що це стане поштовхом для посилення інноваційної складової змісту професійно-технічної освіти, підвищення уваги до проблеми формування професійної мобільності робітничих кадрів, що, безумовно, сприятиме їх професійному вдосконаленню та відповідатиме вимогам регіональної економіки та соціокультурного суспільства загалом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Король, А. М. Вища освіта України: етапи розвитку. Миколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3282.

Full text
Abstract:
В історії розвитку вищої освіти Україні існує кілька умовних етапів. Перший – це заснування Греко-слов’янської Академії у м. Острог. Другий – створення Києво-Могилянської академії. Третій етап – виникнення університетів на української території, що перебувала у складі Російської та Австро-Угорській імперій. Четвертий етап – створення наприкінці 19 століття технічних, медичних, педагогічних та інших спеціалізованих вищих навчальних закладів. Наступний етап – 1917–1941 рр. У цей період реформувалися старі та створювалися нові вищи заклади освіти. Шостий етап – розвиток вищої освіти у післявоєнний період і до проголошення незалежності Україні. Сьомий етап – сучасне становлення вищої освіти, приєднування Україні до Болонського процесу, інтеграція української системи вищої освіти у загальноєвропейську.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Дороніна, Т. О., and А. А. Вербенець. Освітня політика Республіки Мальта: пріоритетні напрями розвитку інклюзивного навчання. Класичний приватний університет, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3046.

Full text
Abstract:
У статті представлено огляд регуляторних актів Республіки Мальта, що внормовують розвиток інклюзивного навчання. Указано, що навчання учнів з особливими освітніми потребами на Мальті, як і в більшості європейських країн, формувалося в межах медичної (обмежувальної) концепції. Аналіз національних систем інклюзивної освіти доводить, що обов’язковою базою для її запровадження та функціонування є система законодавчих актів, котрі декларують необхідні права і свободи та містять механізми забезпечення. Звернення до джерел з історії становлення інклюзивної освіти на Мальті дозволяє констатувати поступову реалізацію різноманітних моделей освіти для цієї категорії учнівства: моральна (пов’язується з ганьбою, упередженням та зневагою до осіб із вадами розвитку), благодійна (до основи якої покладено співчуття до осіб з обмеженими можливостями та надання їм допомоги), соціальна (спрямована на подолання соціальної дискримінації осіб з особливими потребами) та полікультурна (передбачає повагу до етнічного та культурного розмаїття в суспільстві). Зважаючи на те, що освітня політика Республіки Мальта в інклюзивному напрямі розвивається відповідно до загальноєвропейських тенденцій, які передбачають розуміння інклюзії як полікультурного явища, констатовано інтенсифікацію реалізації концепції інклюзивного навчання на Мальті (у його полікультурній моделі) після вступу країни до ЄС (2004 р.). Названо нормативно-правові документи Республіки Мальта, які визначають пріоритетні напрями розвитку інклюзивного навчання, схарактеризовано ті, що мали найбільший вплив на визначений процес. До пріоритетних напрямів розвитку інклюзивного навчання Республіки Мальта віднесено ствердження дефініції інклюзії в її розширеному – полікультурному – варіанті, створення та підтримку недискримінаційного освітнього середовища, взаємодію державних установ та громадських об’єднань, наукової, педагогічної та батьківської спільнот у розвитку інклюзивного навчання. Підкреслено значення для цього процесу взаємодії державного та громадського секторів, яка ґрунтується на надбаннях наукової та педагогічної спільнот. Зроблено висновок, що реалізація інклюзивної політики відбувається через побудову чіткої структури освітнього процесу, що передбачає запобігання дискримінаційному ставленню до учнів через будь-які ознаки та створення атмосфери прийняття, привітності та безпеки, що визнається та підтримується всіма суб’єктами навчального процесу та всім позашкільним середовищем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Бондаренко, Ольга Володимирівна, and Світлана Вікторівна Мантуленко. Ретроспективний аналіз становлення професійної орієнтації особистості. ДВНЗ «КНУ», 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1769.

Full text
Abstract:
У статті визначається актуальність досліджуваної проблеми шляхом виокремлення суперечностей, наявних між суспільними потребами та її реальним станом. Авторами здійснено ретроспективний аналіз розвитку ідеї професійної орієнтації підростаючого покоління; визначено історичні передумови її становлення, залежність від політичного, соціально-економічного та культурного розвитку країни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Кучерган, Єлизавета Валеріївна. Стресогенні тенденції в професійному становленні вчителів. Криворізький педагогічний інститут ДВНЗ "Криворізький національний університет", 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1393.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто теоретичну базу тенденцій професійного вигоряння вчителя. Визначена динаміка їх розвитку. Також відправні моменти упередження та профілактики професійного вигоряння студентів як майбутніх учителів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Великодна, Мар’яна Сергіївна. Особливості становлення когнітивного компонента ґендерної ідентичності хлопця з неповної сім’ї. Одеський націоналний університет, 2013. http://dx.doi.org/10.31812/0564/195.

Full text
Abstract:
У статті подано результати емпіричного дослідження становлення когнітивного компонента ґендерної ідентичності хлопця з неповної сім’ї в аспекті розвитку відношення його Самості до ґендеру у ході індивідуального ґендерного розвитку в період з молодшого шкільного по юнацький вік. Особливості динаміки розвитку зазначеного відношення досліджені автором шляхом порівняння взаємозв’язку Я-концепту й ґендерного концепту в респондентів чоловічої статі 7-8, 13-14 та 17-18 років із повних та неповних сімей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography