Academic literature on the topic 'Стан фінальний'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Стан фінальний.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Стан фінальний"

1

Karpenko, Bogdan. "УСПАДКОВУВАНІСТЬ ТА СПІВВІДНОСНА МІНЛИВІСТЬ З НАДОЄМ ЛІНІЙНИХ ОЗНАК КОРІВ-ПЕРВІСТОК ГОЛШТИНСЬКОЇ ПОРОДИ." Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Livestock, no. 3 (42) (November 30, 2020): 44–50. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.lvst.2020.3.8.

Full text
Abstract:
Проведені дослідження з оцінки корів-первісток голштинської породи (української чорно-рябої молочної з умовною кровністю голштина вище за 93,75 %) за екстер’єрним типом. База досліджень – племінний завод ПП “Буринське” Підліснівського відділення Сумського району. Використовували сучасну методику лінійної класифікації з оцінкою за двома системами: 9-бальною, з описуванням 18 статей екстер'єру, і 100-бальною, з урахуванням чотирьох комплексів селекційних ознак, які характеризують: молочний тип, тулуб, кінцівки і вим’я. Викладено популяційно-генетичний аспект з визначення успадковуваності та співвідносної мінливості лінійних ознак з надоєм корів голштинської породи вітчизняної селекції в Сумському регіоні. Встановлено, що найкраще корелюють з величиною надою групові ознаки, які характеризують молочний тип корів (r=0,398), розвиток тулуба (r=0,412), стан кінцівок (r=0,215), морфологічні якості вимені (r=0,466) та фінальна оцінка типу (r=0,474). Найвищі коефіцієнти успадковуваності виявлено для групових ознак молочного типу (h2=0,366), тулуба (h2=0,328), вимені (h2=0,385) та фінальної оцінки (h2=0,477). Середній та помірний рівень успадковуваності встановлено за описовими ознаками: висотою (h2=0,286), глибиною тулуба (h2=0,275), кутастістю (h2=0,414), шириною заду (h2=0,295), поставою тазових кінцівок (h2=0,274), переднім (h2=0,351) і заднім (h2=0,296) прикріпленням вимені та центральною зв’язкою (h2=0,294). Встановлений достатній рівень успадковуваності лінійних ознак та співвідносної мінливості між ними та надоєм дозволяє селекціонерам ефективно вести добір молочної худоби у напрямку поліпшення екстер’єру та продуктивності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Lazorenko, B. P. "ТЕХНОЛОГІЯ РЕІНТЕГРАЦІЇ ТА РЕАДАПТАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ, ФРАГМЕНТОВАНОЇ ВНАСЛІДОК ПСИХОТРАВМАТИЗАЦІЇ." Scientific Studios on Social and Political Psychology, no. 39(42) (July 17, 2017): 168–77. http://dx.doi.org/10.33120/ssj.vi39(42).50.

Full text
Abstract:
Фрагментацію, дисоціацію, сепарацію і відчуження визначено як провідні соціально-психологічні механізми психотравматизації особистості. З’ясовано, що механізм парадоксальної реакції актуалізує спонтанно-конструктивні процеси реструктуризації конфліктних зв’язків, реінтеграції особистості шляхом залучення соціально-психологічних ресурсів у нову цілісність і її стабілізації завдяки відповідним типам практик. Повагу, довіру та спонтанність розкрито як основні технологічні принципи реінтеграції та реадаптації. Присвоєння визначено як протилежний щодо відчуження механізм, який реалізується завдяки зворотному перетворенню наміру та дії механізму парадоксальної реакції. Виокремлено основні етапи алгоритму реалізації реінтеграції та реадаптації проблемної особистості. У пілотному емпіричному дослідженні визначено типові негативні, позитивні і нейтральні психоемоційні та психосоматичні стани. До негативних психоемоційних станів віднесено застережні стани страху, тривоги, втоми та стани розгубленості, розпачу, туги, ненависті, образи, вини тощо, до позитивних – перехідні стани легкості, спокою, радості, а також фінальні інтегральні стани умиротворення, любові, упевненості, свободи, вдячності, які визначено як критеріальні щодо завершення спонтанно-конструктивного процесу переживання наслідків травматичних подій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Korchev, Oleksandr Oleksandrovych. "ВИЯВЛЕННЯ ІДЕЇ ВИДОЗМІНИ ЯК ПРОЦЕСУ БЕЗПЕРЕРВНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ТЕМИ У ФОРТЕПІАННОМУ ЦИКЛІ «МЕТАМОРФОЗИ» ДЖОНА КЕЙДЖА." Музичне мистецтво і культура 2, no. 32 (January 11, 2022): 90–102. http://dx.doi.org/10.31723/2524-0447-2021-32-2-8.

Full text
Abstract:
Мета роботи – розкрити зміст поширеної в композиторській практиці ХХ–ХХІ століть ідеї метаморфози на прикладі фортепіанного циклу Дж. Кейджа. Мета роботи зумовила такі завдання: окреслити жанрову палітру музичних творів із назвою «Метаморфози», з’ясувати характер утілення означеної ідеї; дослідити підходи до визначення явища метаморфози шляхом співвіднесення даної концепції з низкою усталених понять у сфері теоретичного музикознавства, зокрема принципу проростання В. Протопопова, техніки «серійної фрагментації», що наводить О. Григоренко, а також терміна «деривації», до якого звертається М. Арановський у праці «Музыкальный текст. Структура и свойства»; шляхом цілісного аналізу фортепіанного опусу Дж. Кейджа окреслити основні засоби вираження ідеї видозміни у процесі становлення композиції циклу. Методологія дослідження: системний метод – дає можливість співвіднести багатовекторну композиторську концепцію «метаморфози» із низкою актуальних понять теоретичного музикознавства; історичний метод – розкриває ретроспективу поширення ідеї метаморфози у творчості композиторів ХХ–ХХІ століть; метод структурного аналізу – дозволяє простежити за розвитком вихідної теми фортепіанного циклу Дж. Кейджа, розглянути особливості становлення музичного матеріалу твору, дослідити характерні ознаки функціювання принципу «деривації». Наукова новизна полягає в дослідженні ідеї «метаморфози», що є актуальною для творчості композиторів ХХ–ХХІ століть, висвітленні особливостей функціювання «деривації» на прикладі становлення музичного тексту фортепіанного циклу Дж. Кейджа “Metamorphosis”, виявленні характерних ознак функціонування даного принципу в композиції музичного твору. Висновки. Результати цілісного аналізу фортепіанного циклу дозволяють означити вихідну тему як тематичне джерело, що стає основою для музичного матеріалу всього твору. Становлення композиції являє собою процес безперервної трансформації теми, що приводить до її нового, видозміненого звучання у фінальній частині.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Хмельничий, Леонтій Михайлович, and Сергій Леонтійович Хмельничий. "ПОПУЛЯЦІЙНО-ГЕНЕТИЧНІ ПАРАМЕТРИ ЛІНІЙНИХ ОЗНАК ЕКСТЕР’ЄРУ КОРІВ-ПЕРВІСТОК УКРАЇНСЬКОЇ ЧОРНО-РЯБОЇ МОЛОЧНОЇ ПОРОДИ." Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Livestock, no. 3 (46) (October 12, 2021): 7–12. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.lvst.2021.3.2.

Full text
Abstract:
Дослідження з вивчення популяційно-генетичних параметрів лінійних ознак типу корів-первісток української чор-но-рябої молочної породи проведені у стаді приватного підприємства Підліснівської філії ПП “Буринське” Сумського райо-ну. Оцінка екстер'єрного типу корів-первісток проводилася за методикою лінійної класифікації згідно останніх рекомен-дацій ICAR у віці 2-4 місяців після отелення за двома системами – 9-бальною, з лінійним описом 18 статей екстер'єру і 100-бальною системою класифікації з урахуванням чотирьох комплексів селекційних ознак, які характеризують: вираже-ність молочного типу, розвиток тулуба, стан кінцівок і морфологічні якості вимені. Найвищий рівень достовірного до-датного зв’язку з величиною надою за лактацію корів-первісток виявлено за груповими ознаками екстер’єру, що харак-теризують вираженість молочного типу корів (r=0,451), розвиток тулуба (r=0,434), якісні показники морфологічних ознак вимені (r=0,468) та за фінальною оцінкою типу (r=0,488). Позитивний зв’язок з надоєм спостерігався за рядом окремих описових ознак екстер’єру: висотою у крижах (r=0,358), глибиною тулуба (r=0,413), кутастістю (r=0,469), шириною заду (r=0,431), поставою тазових кінцівок (r=0,374), переднім (r=0,466) та заднім (r=0,347) прикріпленням вимені, центральною зв’язкою (r=0,258) та переміщенням (r=0,334). Вгодованість корелює з надоєм від’ємно (r=0,338). Достатній для ефектив-ного добору рівень коефіцієнтів успадковуваності лінійних ознак корів виявився за переважною більшістю групових ознак, які характеризують молочний тип (0,356), розвиток тулуба (0,312), вимені (0,415) та загальною оцінкою типу (0,487), та за описовими ознаками висоти у крижах (0,284), ширини грудей (0,144), глибини тулуба (0,347), кутастості (0,436), ши-рини заду (0,274), постави тазових кінцівок (0,322), переднього (0,357) та заднього (0,258) прикріплення вимені та центральної зв’язки (0,233). Встановлена істотна та достовірна кореляційна мінливість групових та описових статей екстер’єру з надоєм за першу лактацію підтверджує можливість та доцільність одночасної селекції за продуктивністю та типом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Русин, А. В., О. І. Петричко, and О. П. Балаж. "Результати інструментальних методів обстеження у хворих на цироз печінки із проявами печінкової енцефалопатії." Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Медицина 62, no. 2 (December 31, 2020): 62–66. http://dx.doi.org/10.24144/2415-8127.2020.62.62-66.

Full text
Abstract:
Вступ. Портальна гіпертензія є найбільш частим ускладненням і причиною смерті хворих на ЦП (фінальна, незворотня стадія з несприятливим прогнозом). Мета дослідження. За допомогою інструментальних методів оцінити функціональний стан печінки у хворих на цироз. Матеріали та методи. У дослідженні взяли участь 95 хворих на ЦП, які перебували на стаціонарному лікуванні з 2018 до 2020 р. у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії, хірургічному та гастроентерологічному відділеннях Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. Андрія Новака (м. Ужгород). У І групу (клас А за Child-Pugh –стадія компенсації) увійшло 18 (18,95 %) хворих, у II групу (клас В –стадія субкомпенсації) –25 (26,3%) хворих, у III групу (клас С –стадія декомпенсації) ввійшло 52 (54,7 %) хворих. За допомогою УЗД вивчали форму, розміри, структуру печінки та селезінки, наявність або відсутність асцитичної рідини в черевній порожнині. Під час візуалізації судинних структур оцінювали довжину, форму, величину просвіту та їх анатомічне розташування. Ендоскопічне дослідження верхніх відділів ШКТ проводилося всім хворим за загальноприйнятою методикою. Під час ендоскопічного дослідження враховували ступінь вираженості ВРВ стравоходу та/або шлунку. Результати досліджень та їх обговорення. Серед усіх хворих на ЦП частіше спостерігалося зменшення розмірів печінки –у 52 пацієнтів (54,7 %), печінка нормальних розмірів виявлена у 26 хворих (27,4 %), у 22 пацієнтів (23,2 %) діагностували збільшену печінку. Збільшення розмірів печінки найчастіше спостерігали у хворих І групи (55,8 %) і майже з однаковою частотою діагностували у хворих ІІ та ІІІ груп (від 22,0 % до 22,8%) –р<0,05. У жодного хворого І групи не діагностували ВРВ шлунка. У цій групі найчастіше виявляли ВРВ стравоходу ІІ та І ступенів (55,6 % та 38,9 %). У хворих ІІ групи найчастіше мало місце ВРВ стравоходу ІІІ ст. (40,0 %) відповідно. У жодного хворого IІІ групи не діагностували ВРВ стравоходу І ст., у цій групі найчастіше виявляли ВРВ стравоходу ІІІ ст. та ВРВ шлунка (51,9 % та 34,6 %). Висновки. 1. У хворих на ЦП ІІІ групи виявлено максимальне зменшення об’ємного кровоплину по v. Lienalis (514,3±22,2мл/хв). 2. Найбільш високий кровотік по селезінковій артерії та вені спостерігається у хворих І групи. 3.За даними показників порто-печінкової гемодинаміки у хворих ІІІ групи спостерігається виражена обструкція печінкового кровотоку. Ключові слова: цироз печінки, регіональна гемодинаміка, ультразвукова діагностика.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Войтенко, С. Л., and О. О. Васильєва. "Сучасний генофонд курей України." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 3 (September 28, 2018): 115–21. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2018.03.17.

Full text
Abstract:
Подано аналіз стану галузі птахівництва (безпосередньою – курівництва) в племінних господарствах України. Визначено, що на початку 2018 року курей різного напряму продуктивності розводили в 14 племінних господарствах, але при цьому функціонувало лише два племінних заводи і 12 племінних птахо­племрепродукторів другого порядку. Наявне поголів’я птиці відносилося до порід бірківська барвиста та білий плімутрок, а також кросів Кобб-500, Росс-308, Ломанн, Ломан Браун – Лайт, Ломан ЛСЛ – Класік і Хай-Лайн W-36. Відсутність інформації про полтавську глинясту та адлерську сріблясту породи в Державному реєстрі суб’єктів племінної справи у тваринництві за 2017 рік можна розцінювати як зникнення стад, а отже, і порід в Україні. Надано коротку характеристику порід і кросів курей, їх продуктивність, а також діяльність у якості суб’єктів племінної справи в птахівництві. Доведено, що селекційна робота проводиться лише з бірківською барвистою породою та білим плімутроком, а решта птиці – це фінальний гібрид чи батьківські стада зарубіжних компаній. Встановлено повну залежність вітчизняного птахівництва від імпорту птиці, що ставить під загрозу безпеку країни. The article analyzes the state of the poultry industry, directly – chickens, in breeding farms of Ukraine. It was determined that in the beginning of 2018, chickens of different productivity directions were bred in 14 breeding farms, but only two breeding plants and 12 breeding second-order breeding poultry workers were employed. The existing livestock of the bird referred to the breeds of Birkiv colored and white plimutrok, as well as crossbows Cobb-500, Ross-308, Lohmann, Lohman Brown-Light, Lohmann LSL-Classic and High-Line W-36. The lack of information on Poltava clay and Adler silver rocks in the State Register of breeding subjects in livestock production in 2017 can be considered as the disappearance of herds, and consequently, of rocks in Ukraine. The Birkiv colorful chicken breed of the egg production line, which was created by the scientists of the Institute of Poultry Farming of Ukrainian Academy of Agrarian Sciences through the complex reproductive crossbreeding of white and colored chickens of domestic breeding, is now breeding only in one breeding plant of State Research Station of Poultry Industry of National Academy of Agrarian Sciences. The average number of hens of this breed, which is kept only in one tribal plant of Kharkiv region, as of 01.01.2018 amounted to 0.7 thousand heads for the average carrying of one laying hen per year – 131 eggs. In Ukraine, in early 2018, the white plimutrok breed of meat and egg production was breed only in one breeding plant of the State Research Station of National Academy of Agrarian Sciences in the amount of 0.7 thousand heads for the average carrying weight of one lozenge per year of 103 eggs. In Ukraine, the Ross-308 Cross in three breeding poultry producers of the second order with a total of 316.9 thousand heads and it is characterized by a low average bearing of one laying hen per year – 146 eggs. In early 2018, chicken Cross Cobb-500 farmers of the second order of Donets’k, Zaporizhzhia, Kyiv, Kharkiv and Cherkasy regions bred the bird of this cross in Ukraine for a total number of birds –2458 thousand heads. The average carrying weight of one laying hen per year is 228 eggs. In early 2018, the birds of Lohan Cross in Ukraine were bred only in the conditions of one second-rate poultry farm in Poltava region, with a total number of birds – 87.1 thousand heads. The average carrying weight of one laying hen per year is 267 eggs. Cross Lohmann LSL-Classic bird of this breed is breeding only in one breeding poultry farmer of the second order in Kyiv region. With a total livestock of chickens 47.2 thousand heads, the average bearing of one laying hen per year was 244 eggs. At the beginning of 2018, the High-Line W-36 line was kept only in one pedigree poultry producer of the second order in Kyiv region, with 57.7 thousand heads with an average bearing of one laying hen per year – 242 eggs. A brief description of breeds and cross-breeds of chickens, their productivity, as well as activities as breeding subjects in poultry farming is provided. It has been proved that selection work is carried out only with the Birkiv colored rock and white plimutrok, and the rest of the birds are the final hybrid or parent herds of foreign companies. The complete dependence of domestic poultry production on imports of poultry has been established, which endangers the country's security.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Шевлюга, А. Г., and О. В. Зозульов. "НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ПОЛОЖЕННЯ РОЗРОБКИ ТА ВПРОВАДЖЕННЯ НА ЗАСАДА МАРКЕТИНГУ ІГРОВОГО ПРОДУКТУ." Економічний вісник Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», no. 18 (September 17, 2021). http://dx.doi.org/10.20535/2307-5651.18.2021.235960.

Full text
Abstract:
Ігрова індустрія одна з перших галузей, що почали монетизувати інтелектуальну власність. Мобільні ігри – програми, побудовані за принципом ігрового процесу або так званий геймплею, які використовуються на мобільних пристроях. Тож, об’єктом даного дослідження слугує ринок мобільних ігор. Статистика показує що даний ринок є найбільш прибутковим в порівнянні з суміжними ринками комп’ютерних ігор та консольних ігор. Нині фінансові показники свідчать також про позитивну динаміку як в світі, так і в Україні. В роботі було розглянуто стан та динаміку продажів мобільних ігор протягом останніх декілька років, визначено найбільш прибуткові категорії додатків за рахунок аналізу мега середовища та вітчизняного виробництва цифрових товарів. Більше того, було зазначені ключові контрагенти. Їх вивчення дозволить сформувати уявлення про наявний механізм функціонування ринку та рівні взаємодії, що існують між суб’єктами. Розглянуто також поняття «розробка», «модель монетизації» та «способи виходу на ринок» з метою більш детального вивчення специфіки виробництва та реалізації електронних товарів. Під специфікою мається на увазі технологія створення придатного до споживання товару, формування політики ціноутворення, просування та розміщення товару через доступні канали розподілу. Більше того, буд представлений матеріал щодо алгоритму створення та тестування фінальної версії продукту. На кожній ланці функціонування проекту, починаючи від ситуаційного аналіз, було зазначено конкретні маркетингові методи та показники, що підлягають опрацюванню. Додатково викладено матеріал щодо методики визначення цільової аудиторії проекту. Тож, в статті визначено сутність ринку мобільних ігор, встановлено та охарактеризовано його структуру, визначено роль кожного з учасників економічних відносин, надано авторську структурно-логічну схему випуску товару. Робота має практичну цінність і ґрунтується на аналізі актуальної інформації, зазначеної спеціалістами даної сфери як в сфері ігрової розробки, так і маркетингу. В ході роботи було досліджено теоретико-методологічну базу, зокрема наукові праці вітчизняних та іноземних діячів та тематичні статті експертів галузі з метою вивчення особливостей комплексу маркетингу та ігрової розробки в цілому. Під час дослідження було застосовано методи дедукції, аналізу та синтезу. Окремі результати було подано у вигляді рисунків та таблиць.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Стан фінальний"

1

Лінькова, Олена Юріївна. "Роль еквіфінальності при виборі стратегії розвитку промислового підприємства в постіндустріальному суспільстві." Thesis, Національний гірничий університет, 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35464.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography