Academic literature on the topic 'Споруди очисні'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Споруди очисні.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Споруди очисні"

1

Vdovenko, S. V., O. B. Grynyshyn, and A. V. Vdovenko. "Характеристика стічних вод технологічних установок первинного перероблення нафти." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 1 (February 28, 2019): 60–65. http://dx.doi.org/10.15421/40290113.

Full text
Abstract:
Наведено розгорнуту характеристику стічних вод, що утворюються на різних технологічних установках первинного перероблення нафти (електродегідратори, атмосферна та вакуумна трубчатки), а також оцінено відповідність якісних характеристик стоків вимогам технологічних регламентів та чинних нормативних документів, що регулюють діяльність нафтопереробних заводів. Способом проведення моніторингу та виконання натурних замірів встановлено, що концентрації забруднювальних речовин у стічних водах технологічних установок первинного перероблення нафти часто перевищують встановлені внутрішньозаводські норми та не досягають показників якості найкращих доступних технологій і рекомендацій, зазначених у чинних нормативних документах. З'ясовано, що тотожні технологічні процеси навіть у межах одного нафтопереробного заводу під час перероблення однакової сировини досить сильно відрізняються за рівнем питомого водовідведення, що свідчить про недосконалість технологічних установок та необхідність їхньої модернізації, базуючись на "найкращих практиках" у нафтопереробній промисловості. Обґрунтовано, що існуючі технологічні процеси первинного перероблення нафти мають значний потенціал щодо зменшення кількості стоків та покращення рівня їхнього очищення і повторного використання. Отримані дані дають змогу оцінити вплив джерел скиду технологічних установок на якість води, що надходить на загальнозаводські очисні споруди та розробити реальні заходи, виконання яких допоможе найбільш економічним способом привести скид стічних вод нафтопереробних заводів відповідно до вимог законодавства та загалом підвищити економічні показники і рівень екологічної безпеки у нафтопереробній галузі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Чугай, А. В. "Особливості техногенного впливу на довкілля Херсонської області." Scientific Bulletin of UNFU 30, no. 3 (June 4, 2020): 60–65. http://dx.doi.org/10.36930/40300310.

Full text
Abstract:
Херсонська область територіально належить до регіонів Північно-Західного Причорномор'я. Херсонщина має унікальний рекреаційний потенціал. При цьому промисловий комплекс регіону формують понад 200 підприємств різних галузей. В області існують певні екологічні проблеми, що призводять до виникнення несприятливих екологічних ситуацій (відведення земельних ділянок під полігони твердих побутових відходів, умови та стан зберігання непридатних для використання пестицидів; очисні споруди і каналізаційні мережі населених пунктів області тощо). Для оцінювання особливостей техногенного впливу на довкілля Херсонської області в роботі застосовано принцип розрахунку модуля техногенного навантаження. Розраховували окремі модулі на складники довкілля (повітряний басейн, водні об'єкти, геологічне середовище). За результатами аналізу з'ясовано, що в разі істотного зменшення кількості джерел значно збільшуються викиди забруднювальних речовин. У 2003–2011 рр. відзначено загальне збільшення рівня техногенного навантаження на повітряний басейн, з 2012 р. – зменшення зі збільшенням викидів від стаціонарних джерел. У разі загального збільшення водозабору відзначено зменшення скидів стічних вод. Рівень техногенного навантаження на поверхневі водні об'єкти істотно зменшився. Максимального техногенного впливу водні об'єкти регіону зазнають від діяльності комунального підприємства Херсона. Максимуми утворення відходів в регіоні зафіксовано у 2012–2014 рр. Переважну кількість у складі утворених відходів становлять відходи IV класу небезпеки. Збільшення нагромаджених відходів становить до 70 тис. т щороку. Кількість нагромаджених відходів останніми роками в 3 рази перевищує показники з утворення. За постійного збільшення нагромаджених відходів на території області рівень техногенного навантаження на геологічне середовище регіону щорічно зростає. Найбільшого навантаження Херсонська область зазнає за показниками скидів стічних вод і утворення відходів. Загалом з 2007 р. встановлено тенденцію до зменшення рівня техногенного навантаження на довкілля. Це зумовлено переважно зменшенням обсягів скидів стічних вод.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Mayorova, I. M., and V. P. Litvinenko. "КОНЦЕПЦІЯ ЕКОЛОГІСТИЧНОЇ МОДЕЛІ МОРСЬКОГО ПОРТУ В УМОВАХ ЦИРКУЛЯРНОЇ ЕКОНОМІКИ." Transport development, no. 4(11) (January 14, 2022): 25–39. http://dx.doi.org/10.33082/td.2021.4-11.03.

Full text
Abstract:
Вступ. Обрання морського порту як об’єкта, де використовується екологістичний підхід, пояснюється тим, що саме морські порти в будь-якій країні є її найпотужнішим і виробничим, і транспортним, і торгівельним потенціалом. Саме морські порти забезпечують транспортну незалежність країни, є найважливішою ланкою її зовнішньої торгівлі й несуть комерційні і стратегічні перспективи з використання її транзитного потенціалу. Адаптація морського порту до вимог циркулярної економіки дає змогу йому покращити власні стратегічні перспективи, розширити транзитні можливості й виступати в ролі форварда зовнішньої торгівлі регіону або країни в цілому. Мета статті – розробити концепцію екологістичної моделі морського порту, яка налічує й екологічні, й економічні, і соціальні компоненти, позитивно впливає на становище всіх трьох і покращує їх. Результати. Обґрунтовано необхідність розглядати морський порт не як окрему систему або об’єкт, а враховувати, що транспортна система морського порту нерозривно пов’язана з транспортною системою міста, регіону, має тісний контакт і залежність із транспортними системами вантажовласників, вантажоспоживачів, судноплавних і транспортних компаній, з магістральним транспортом. Розроблено авторську концепцію екологістичної системи морського порту, яка ґрунтується на екологічних, економічних і соціальних стратегіях, що змістовно розширюються для кожної зі стратегій, має власний вплив на кожну з них. Сформульовано вимоги до функціонування екологістичних моделей. Запропоновано доповнити наявні наукові розробки з екологістичних моделей, саме для морського порту, компонентами мобільності й безпечності. Висновки. Показано, традиційний прояв сучасних підходів до екологізації на рівні виробництва, а саме: очисні споруди, маловідходні технології, пристрої з переробки відходів, екологічні матеріали, мало забруднюючі технології тощо; на рівні мотиваційних заходів і принципів – принцип «забруднювач сплачує», ефективна форма його реалізації – наявні платежі за використання природних ресурсів і забруднення середовища є недосконалими та малоефективними. Розроблено екологістичну модель морського порту як транспортного об’єкта, яка дає змогу регулювати екологічну й логістичну ситуації й у морському порту, і в транспортних системах міста, регіону та зв’язаних із морським портом виробників вантажів, вантажоутримувачів. Розроблена екологістична модель морського порту визначається цілісністю й роздільністю, наївністю зв’язків, організацією, інтегрованими властивостями та являє собою взаємопов’язану сукупність її складників, їх функції й керівні впливи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Khomko, N. Yu, and M. V. Ruda. "Оцінювання впливу "Львівводоканалу" на довкілля." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 5 (May 31, 2018): 83–87. http://dx.doi.org/10.15421/40280518.

Full text
Abstract:
Проаналізовано екологічні проблеми функціонування очисних споруд "Львівводоканалу". Досліджено каналізаційні споруди міста Львова, що складаються з двох технологічних ліній, які розташовані на правому і лівому берегах річки Полтва. Встановлено, що незадовільний стан систем водовідведення і пов'язане з цим забруднення водойм є однією з головних проблем навколишнього природного середовища України, що становить значний ризик для здоров'я населення. Наявні технічні споруди для відведення та оброблення стічних вод знаходяться на прогресуючій стадії фізичного розпаду. Оскільки провести значну заміну установок найближчим часом є нереалістично, терміново потрібно розробляти концепції і заходи з ремонту наявних установок, які покращують очистку стічних вод і можна їх використати в наступні роки. Проведено дослідження стосовно впливу очисних споруд на територію підприємства, визначено вміст важких металів у осаді первинних відстійників та у ґрунті, що знаходиться у межі зони впливу цього техногенного об'єкта. Підтверджено, що значні концентрації фенолу, формальдегіду та інших антисептиків спричиняють денатурацію білків протоплазми, а ефір і ацетон руйнують оболонку живих клітин. Встановлено, що на територіях (на захід та на північ від мулових майданчиків) є перевищено норми вмісту важких металів: кадмію, міді, нікелю, свинцю, хрому, цинку. Ці важкі метали належать до І та ІІ класів небезпеки. Не виявлено перевищень ГДК та фонових концентрацій з амонію обмінного, фосфору (рухомі форми), нітратів, сульфатів, хлоридів в об'єднаній пробі ґрунту на північ від мулових майданчиків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Бриль, А. О., П. Ф. Васько, and А. В. Мороз. "НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ ВИКОРИСТАННЯ В УКРАЇНІ ГІДРОЕНЕРГЕТИЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ЗВОРОТНИХ ВОД ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ЗА «ЗЕЛЕНИМ» ТАРИФОМ НА ГЕНЕРОВАНУ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ." Vidnovluvana energetika, no. 1(64) (March 30, 2021): 59–69. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2021.1(64).59-69.

Full text
Abstract:
Гідроенергетичний потенціал малих річок України, з урахуванням природоохоронних обмежень на використання води стоку річки для виробництва електроенергії та використання територій для спорудження малих ГЕС, сягає рівня 375 МВт з річним обсягом виробництва електроенергії близько 1270 млн кВт·год/рік. Існують додаткові можливості збільшення потенціалу малої гідроенергетики в результаті використання скидного потенціалу зворотних вод технологічних процесів (водопостачання питної води, водовідведення, зворотні води гірничо-збагачувальних комбінатів, очисних споруд міст та підприємств). При цьому генерування електроенергії здійснюється за відсутності негативного впливу на флору і фауну, оскільки у зворотних водах відсутня риба, річкові тварини, рідкісні птахи, немає потреби в побудові греблі, нового водосховища, не затоплюються навколишні території. Будівництво малих ГЕС на введених в дію спорудах водопостачання та водовідведення сприяє модернізації існуючого об’єкта (ремонт або заміна окремих елементів) та підвищенню його надійності в результаті встановлення сучасної автоматизованої системи управління та моніторингу. Але в переважній більшості випадків, за винятком водопостачання питної води, зворотні води містять значну кількість домішок і хімічних сполук, що значно збільшує питомі витрати на обладнання. Експлуатація обладнання в агресивному середовищі зменшує рентабельність цих проєктів. Тому отримання «зеленого» тарифу на вироблену електроенергію такими малими ГЕС слугує майже єдиною мотивацією для приватних інвесторів. Проте в чинних нормативно-правових актах відсутнє однозначне трактування умов установлення «зеленого» тарифу для ГЕС на зворотних водах. У статті визначено нормативно-правові аспекти для встановлення «зеленого» тарифу на генеровану електроенергію при використанні гідроенергетичного потенціалу зворотних вод технологічних процесів. Наведено короткий опис реалізованого пілотного проєкту малої ГЕС на стічних водах міських очисних споруд на території України, для якої встановлено «зелений» тариф на вироблену електроенергію. Бібл. 17, табл. 2, рис. 1.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ковальчук, В. А. "ВПРОВАДЖЕННЯ СУЧАСНИХ СПОРУД ДЛЯ ОЧИСТКИ СТІЧНИХ ВОД ПІДПРИЄМСТВ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ." Ресурсоекономні матеріали, конструкції, будівлі та споруди, no. 36 (November 24, 2018): 271–78. http://dx.doi.org/10.31713/budres.v0i36.276.

Full text
Abstract:
У статті наведено приклади впровадження сучасних споруд, для очистки стічних вод підприємств харчової промисловості. Для очистки стічних вод застосовуються виготовлені з металу відстійники-флотатори, аеротенки-відстійники підвищеної гідравлічної висоти, фільтри з плаваючим завантаженням, які монтуються на майданчику очисних споруд.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Zagorodnyuk, K. Yu, V. G. Bardov, S. T. Omelchuk, Yi V. Zagorodnyuk, V. G. Voitsekhovsky, I. M. Pelyo, A. M. Grinzovsky, E. M. Anisimov, and A. A. Borysenko. "Hygienic assessment of work conditions at waste water treatment plants, using biogenerator «Oxydol» (on example of waste water treatment plant of the urban settlement Gurzuf, AR Crimea)." Ukrainian Journal of Occupational Health 2015, no. 3 (September 30, 2015): 57–70. http://dx.doi.org/10.33573/ujoh2015.03.057.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Игната, Игорь. "СОВРЕМЕННАЯ ХОЗЯЙСТВЕННАЯ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ И ЕЕ ВЛИЯНИЕ НА СОСТОЯНИЕ РЕЧНОГО БАССЕЙНОВОЙ СИСТЕМЫ РЕКИ СТРИЙ." SWorldJournal, no. 08-02 (May 31, 2018): 76–81. http://dx.doi.org/10.30888/2663-5712.2021-08-02-083.

Full text
Abstract:
Забруднюючі речовини потрапляють у водойми не лише із зосередженими скидами промислових і сільськогосподарських підприємств чи очисних споруд міських стоків, але значна частина їх надходження обумовлена змивом полютантів з водозбірних територій.На Львівщ
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Игната, Игорь. "СОВРЕМЕННАЯ ХОЗЯЙСТВЕННАЯ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ И ЕЕ ВЛИЯНИЕ НА СОСТОЯНИЕ РЕЧНОГО БАССЕЙНОВОЙ СИСТЕМЫ РЕКИ СТРИЙ." SWorldJournal, no. 08-02 (May 31, 2018): 76–81. http://dx.doi.org/10.30888/2410-6615.2020-08-02-083.

Full text
Abstract:
Забруднюючі речовини потрапляють у водойми не лише із зосередженими скидами промислових і сільськогосподарських підприємств чи очисних споруд міських стоків, але значна частина їх надходження обумовлена змивом полютантів з водозбірних територій.На Львівщ
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ротай, Т. М. "Підвищення рівня екологічної безпеки процесів деструкції водних полютантів в екосистемах очисних споруд." Вісник Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, Вип. 5 (100), ч. 2 (2016): 100–105.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Споруди очисні"

1

Максименко, Олена Аркадіївна. "Сучасні вимоги щодо очищення поверхневого стоку підприємств." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/31072.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кузьміна, Тетяна Миколаївна, Татьяна Николаевна Кузьмина, Tetiana Mykolaivna Kuzmina, О. М. Лаврик, and Р. В. Бабко. "Організми активного мулу з очисних споруд м.Суми." Thesis, Видавництво СумДУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/25687.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Чорна, Ю. В. "Підвищення ефективності технологій очищення побутових стічних вод." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/81472.

Full text
Abstract:
У кваліфікаційній роботі проведено аналіз технологій та методів очищення стічних вод на очисних спорудах м. Суми, їх вплив на навколишнє середовище. Розглянуто шляхи інтенсифікації процесу очищення стічних вод.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Сотник, Микола Іванович, Николай Иванович Сотник, Mykola Ivanovych Sotnyk, Лідія Володимирівна Гапич, Лидия Владимировна Гапич, and Lidiya Volodymyrivna Hapych. "Аналіз роботи системи подачі стоків з території міста Суми до очисних споруд." Thesis, Вид-во СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/5512.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Маджд, Світлана Михайлівна, and Григорій Михайлович Франчук. "ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ ОЧИСНИХ СПОРУД АЕРОПОРТУ «КИЇВ»." Thesis, Видавничий центр “Самміт-Книга”, 2007. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/25377.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ходак, Є. О., and Олена Євгенівна Тверитникова. "Розробка системи екологічного управління на підприємстві із переробки газового конденсату та нафти." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/39641.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Рижков, С. А. "Технологія утилізації відхідних газів при підготовці нафти." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/81482.

Full text
Abstract:
У кваліфікаційній роботі запропоновано новий підхід до вибору найбільш ефективних методів утилізації нафтового газу і створення в країні умов, що стимулюють реалізацію цих методів на нафтовидобувних родовищах з урахуванням умов їх експлуатації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Соляник, Валерій Олександрович, Валерий Александрович Соляник, Valerii Oleksandrovych Solianyk, and В. В. Береза. "Вдосконалення системи очисних споруд ПП "Рось" "Охтирський сирзавод"." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/45405.

Full text
Abstract:
На сей час в оз. Ігнатенкове (м. Охтирка), що розташоване в долині р. Ворскла здійснюється випуск промислових стічних вод ПП «Рось» «Охтирський сирзавод» після системи очищення. Але низька ефективність роботи очисних споруд і залпові скиди, що трапляються, привели оз. Ігнатенкове. до критичного екологічного стану.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Гаврило, В. Я., Інна Олександрівна Трунова, Инна Александровна Трунова, and Inna Oleksandrivna Trunova. "Навантаження на довкілля під час роботи автомийок." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/40123.

Full text
Abstract:
У сучасному житті, автомобіль вже давно не є розкішшю, скоріше це річ першої необхідності. Як наслідок, кількість автомобілів збільшується з кожним роком, а вимоги до технічного стану та зовнішнього вигляду постійно посилюються. Транспортний засіб, що бере участь у русі, повинен бути не тільки безпечним, але і чистим. Як підтримувати зовнішній вигляд вашого автомобіля в належному стані? У вирішенні цієї проблеми допомагає автомийка.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Устименко, Вікторія Юріївна. "Підвищення екологічної безпеки автозаправних комплексів модернізацією очисних споруд." Thesis, Національний авіаційний університет, 2020. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/43577.

Full text
Abstract:
Робота публікується згідно наказу ректора від 21.01.2020 р. №008/од "Про перевірку кваліфікаційних робіт на академічний плагіат у 2019-2020 навчальному році". Керівник проекту: доцент кафедри екології, к.т.н., Павлюх Леся Іванівна
Об’єкт дослідження: вплив автозаправних комплексів на довкілля. Предмет дослідження: очисні споруди автозаправних комплексів. Мета роботи: модернізувати очисні споруди автозаправного комплексу шляхом використання сорбційного реактора для доочищення стічних вод від нафтопродуктів. Методи дослідження: аналіз літературних джерел, порівняння, гіпотетичний, узагальнення. Результати дипломної роботи рекомендовано використовувати для удосконалення очисних споруд на об’єктах паливозабезпечення для поліпшення екологічної ситуації в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Споруди очисні"

1

Ярис, О. О., and Ю. П. Мамедова. "Перспективна роль пластикових штучних гніздівель у підтриманні дуплогнізних птахів на Безлюдівських очисних спорудах м. Харкова." In Challenges, threats and developments in biology, agriculture, ecology, geography, geology and chemistry. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-111-4-8.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography