Academic literature on the topic 'Союз митний'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Союз митний.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Союз митний"

1

Міщенко, І. В., and А. І. Гармаш. "Митний контроль в Україні: сутнісні характеристики та термінологічний дискурс." Актуальні проблеми держави і права, no. 88 (January 18, 2021): 85–91. http://dx.doi.org/10.32837/apdp.v0i88.3063.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено сутності такої категорії митного права України, як митний контроль. З'ясовано, що зазначена категорія застосовується в чинному Митному кодексі України у двох різних інтерпретаціях. Перша - у контексті здійснення відповідних митних формальностей, спрямованих на перевірку законності ввезення товарів в Україну чи їх вивезення з України. Друга - як процес, середовище та певний стан, у яких перебувають товари та транспортні засоби комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України і щодо яких не завершено всіх митних формальностей, необхідних для їх випуску у вільний обіг. У цьому контексті піддано аналізу дефініцію митного контролю, подану в Митному кодексі України, та встановлено, що вона повною мірою стосується лише першого випадку застосування категорії «митний контроль». У другому ж аспекті, тобто в разі вживання формулювання «під митним контролем», зазначена дефініція дещо викривлює його сутність, адже містить не властиві для нього характеристики й ознаки. У цьому зв'язку проаналізовано положення Митного кодексу Європейського Союзу стосовно митного контролю. З'ясовано, що зазначений документ вирізняє митний контроль (customs control) як сукупність митних формальностей та заходів, та митний нагляд (customs supervision) як специфічну діяльність митної адміністрації, не пов'язану з активною перевіркою товарів. Уважаємо такий досвід Європейського Союзу корисним та доцільним і для митної практики нашої держави. У цьому зв'язку пропонується внесення зміни до Митного кодексу України щодо розмежування двох типів митного контролю («активний» митний контроль та «пасивний» митний контроль). Водночас «активний» митний контроль, який здійснюється у встановлених законодавством формах, пропонується залишити без змін, як щодо назви, так і щодо визначення. «Пасивний» митний контроль, під яким перебувають товари, митне оформлення щодо яких не завершено, пропонується називати «митним наглядом», або «митним спостереженням», або «митною супервізією». Така назва більшою мірою відповідає сутності здійснюваної діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Литвинюк, А. Ю. "Україна і Митний союз: ризики співробітництва." Актуальні проблеми міжнародних відносин, Вип. 113, (ч. 2) (2013): 318–21.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Литвинюк, А. Ю. "Україна і Митний союз: ризики співробітництва." Актуальні проблеми міжнародних відносин, Вип. 113, (ч. 2) (2013): 318–21.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Полтораков, О. "Митний союз або Чим обкладається дружба?" Зовнішні справи, no. 1 (2012): 25–27.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Бабюк, Алла Миколаївна. "НОВІТНІ ОРІЄНТИРИ ДЕРЖАВНОЇ МИТНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ." New Ukrainian Law, no. 1 (March 30, 2022): 88–93. http://dx.doi.org/10.51989/nul.2022.1.13.

Full text
Abstract:
У статті досліджено новітні підходи до державної митної політики України. Зокрема, проаналізовано пропозицію запровадження публічно-сервісних відносин у сфері митної справи. Також детально вивчено концепцію створення «сервісної митниці» та проаналізовано наукові дослідження з цього питання. Визначено, що на законодавчому рівні відсутнє визначення поняття сервісних функцій митних органів. Метою наукової публікації є дослідження та співставлення понять «сервісні послуги» та «митні послуги». Також у статті здійснено аналіз функцій митних органів на предмет можливості віднесення їх до категорії сервісних. Проаналізовано праці науковців щодо визначення поняття «митна послуга». Встановлено, що здебільшого під митними послугами розуміється певний вид послуг у сфері зовнішньоекономічної діяльності. Іноді сюди відносять і деякі дії (функції), що здійснюють митні органи, і діяльність митних представників (посередників). З урахуванням того факту, що законодавство України не містить визначення митних послуг, у статті запропоновано власне бачення цього поняття. Протягом останніх років система митних органів України зазнала низки змін та реформ. В основу вказаних реформ митної системи було покладено в тому числі і спрямування до запровадження сервісних послуг митниці. Нині триває робота зі зміни підходів до роботи митних органів. Під час проведення дослідження відзначено необхідність максимальної автоматизації роботи митних органів, де це можливо, та мінімізації засобів людського впливу. У статті досліджено питання реформування митних органів та перетворення їх на сервісні органи. З цією метою проаналізовано функції митних органів у країнах Європейського Союзу. Вказаний аналіз свідчить про потребу запровадження на законодавчому рівні нових стандартів і підходів у роботі митних органів. Для цього необхідно чітко класифікувати функції, що здійснюють митні органи. Зокрема, їх можна класифікувати на управлінські та адміністративні митні послуги. У статті проведений аналіз функцій митних органів з урахуванням такого поділу. Наголошено, що послуги, що надаються митними органами, мають бути відповідним чином класифіковані із відповідним подальшим законодавчим визначенням та закріпленням. У статті запропоновано ідею, що у разі мінімізації контрольно-наглядового складника у митних правовідносинах слід звернути увагу на необхідність підвищення рівня правосвідомості споживачів відповідних публічно-сервісних послуг.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Лемеха, Р. І. "Правове регулювання митних режимів за Митним кодексом України та перспективи його вдосконалення." Актуальні проблеми держави і права, no. 87 (November 4, 2020): 87–96. http://dx.doi.org/10.32837/apdp.v0i87.2802.

Full text
Abstract:
У науковій публікації досліджується сучасний стан правового регулювання митних режимів за митним кодексом України та визначаються перспективні напрями його вдосконалення з урахуванням глобалізаційних процесів та необхідності узгодження національного законодавства із правом Європейського Союзу. Зазначається, що митні режими є комплексом взаємопов'язаних правових норм, що відповідно до заявленої мети переміщення товарів через митний кордон України визначають митну процедуру щодо цих товарів, їхній правовий статус, умови оподаткування й обумовлюють порядок їх використання після належного митного оформлення. Для української економіки важливе поступове збільшення імпорту й експорту товарів, а також забезпечення транзиту, з урахуванням геополітичного положення України та її статусу як транзитної держави. Сучасний стан правового регулювання митних режимів є задовільним, адже їх визначення та класифікація в Митному кодексі України має загальний характер, на практиці часто виникають випадки неоднозначного тлумачення відповідних норм митного права, про що свідчить судова практика, зокрема й останні постанови Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду. Одним із перспективних напрямів удосконалення правового регулювання митних режимів в Україні названо зосередження всіх правових норм, якими врегульовано порядок переміщення товарів через митний кордон України та порядок їх використання після належного митного оформлення, виключно в межах Митного кодексу України, з урахуванням останньої практики Верховного Суду, чим буде забезпечено дотримання принципу правової визначеності й однозначне розуміння норм митного права суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності. Формулюється висновок про необхідність узгодження положень Митного кодексу України з Митним кодексом Європейського Союзу, з огляду на перспективи набуття Україною повноправного членства в Європейському Союзі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Пасічний, Р. Я. "Митний союз: досвід країн учасниць та перспективи України." Актуальні проблеми міжнародних відносин, Вип. 113, (ч. 2) (2013): 182–85.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Лемеха, Р. І. "Правові засади митних режимів в Україні: сучасний стан і напрями вдосконалення." Прикарпатський юридичний вісник, no. 3(32) (October 16, 2020): 43–48. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i3(32).601.

Full text
Abstract:
У науковій публікації досліджуються сучасний стан і напрями удосконалення правових засад митних режимів в Україні з урахуванням актуальної судової практики. Зазначається, що в умовах жорсткої конкуренції у сфері міжнародної торгівлі важливим є створення сприятливих умов для суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, збільшення обсягів транзиту, експорту та імпорту товарів через митний кордон України, що забезпечить збільшення надходжень до Державного бюджету України, створення нових робочих місць на митній території України та сприятиме зростанню економіки України. Дослідження правових засад митних режимів в Україні дозволяє сформулювати висновок про те, що основою правового регулювання митних режимів є Конституція України, міжнародні нормативно-правові акти, ратифіковані Верховною Радою України, Митний кодекс України та закони України у сфері правового регулювання митних відносин, укази Президента України та постанови Кабінету Міністрів України, накази міністерств і Державної митної служби України. Важливу роль у правовому регулюванні митних відносин відіграють постанови Верховного Суду, в яких містяться правові позиції щодо правильного застосування норм матеріального та процесуального права. Актуальним напрямом удосконалення правових засад митних режимів в Україні є завершення процесу приведення національного законодавства та юридичної практики у сфері правового регулювання митних режимів у відповідність до міжнародних стандартів, враховуючи перспективи набуття Україною повноправного членства у Європейському Союзі. Зазначається, що удосконалення потребує Митний кодекс України, про недоліки якого свідчить неоднозначна адміністративна та судова практика. Не менш важливим є формування усталеної судової практики розгляду справ, пов'язаних із митними режимами, на рівні постанов Великої Палати Верховного Суду з метою забезпечення однакового застосування норм матеріального та процесуального права національними судами. Формулюється висновок про перспективність подальшого доктринального дослідження цієї тематики з урахуванням постійних змін до національного законодавства у сфері правового регулювання митних режимів, які вимагають наукового узагальнення, а також необхідність розробки Концепції державної митної політики та розвитку Державної митної служби України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Дорошко, М. С. "Митний союз і Єдиний економічний простір як російські геополітичні проекти." Науковий вісник Дипломатичної академії України, Вип. 17 (2011): 66–69.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Лемеха, Р. І. "Принципи правового регулювання митних режимів в Україні." Прикарпатський юридичний вісник, no. 4(33) (November 18, 2020): 62–68. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i4.624.

Full text
Abstract:
У науковій публікації досліджуються принципи правового регулювання митних режимів в Україні як міжгалузевого інституту митного права. Зазначається, що митний режим є комплексом взаємопов'язаних правових норм, що відповідно до заявленої мети переміщення товарів через митний кордон України визначають митну процедуру щодо цих товарів, їхній правовий статус, умови оподаткування і зумовлюють їх використання після митного оформлення. Формулюється висновок про те, що роль принципів права в регулюванні митних режимів є визначальною, враховуючи євроінтеграційні прагнення України та зумовлену ними необхідність дотримання принципів верховенства права, правової визначеності та належного урядування органами публічної адміністрації. До принципів правового регулювання митних режимів слід віднести загально-правові (верховенства права, законності, правової визначеності, рівності всіх перед законом, гласності тощо), а також спеціальні принципи, серед яких: принцип сприяння розвитку міжнародної торгівлі; принцип захисту національних інтересів та безпеки у сфері зовнішньоекономічної діяльності; принцип диспозитивності вибору митного режиму суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності, принцип доступності адміністративних послуг, які надаються органами публічної адміністрації (реалізація принципу «єдиного вікна» в роботі органів та посадових осіб Державної митної служби України) тощо. Зазначається, що зважаючи на мету національної держави набути повноправного членства в Європейському Союзі, наближення національних митних правил та процедур до стандартів та принципів ЄС є ключовим завданням публічної адміністрації в Україні. Формулюється висновок про те, що дослідження принципів правового регулювання митних режимів в Україні є основою для подальшого вдосконалення чинного національного законодавства та юридичної практики, розроблення перспективного законодавства у сфері правового регулювання митних режимів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Союз митний"

1

Денисенко, Сергій Іванович, Сергей Иванович Денисенко, and Serhii Ivanovych Denysenko. "Митний союз в рамках ЄврАзЕс як механізм спрощення та гармонізації митних процедур на Євразійському континенті." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/33991.

Full text
Abstract:
Економічні перетворення в умовах кризи і процеси інтеграції що відбуваються у всьому світі, не залишають шансів будь-якій країні шукати і встановлювати свої власні, національні правила митного регулювання, внаслідок чого формується нова філософія митного регулювання. Сьогодні можна з повною упевненістю говорити про появу принципово нового підходу до митного регулювання, що враховує підприємницькі інтереси учасників зовнішньоекономічної діяльності. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/33991
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Алексєнко, Юлія Сергіївна, and Тамара Юріївна Животченко. "Роль інтеграції та глобалізації в сучасній цивілізації." Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/36993.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Герман, О. О. "Оптимізація митних формальностей у контексті асоційованого членства України в Європейському союзі." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12706.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота магістра складається з трьох розділів. Об’єкт дослідження – сукупність фінансових відносин, які виникають між суб’єктами ЗЕД та державою з приводу переміщення товарів та транспортних засобів через митний кордон. У роботі розглядаються теоретичні аспекти митних формальностей та процедур у митній справі, розкриваються особливості уніфікації принципів і стандартів здійснення митних формальностей в умовах євроінтеграції України та особливості розгортання національних програм авторизованого економічного оператора як закономірного етапу розвитку митної справи у світі. Проаналізовано прагматику здійснення митних формальностей в Україні, фіскальну ефективність проведення митних формальностей в Україні. Запропоновано вектори спрощення митних формальностей в контексті європейських стандартів та висвітлено можливості впровадження в Україні міжнародних стандартів розвитку «Єдиного вікна» при переміщенні товарів через митний кордон.
The master's qualification work consists of three sections. The object of study - a set of financial relations arising between the subjects of foreign economic activity and the state regarding the movement of goods and vehicles across the customs border. The paper considers theoretical aspects of customs formalities and procedures in customs, reveals the features of unification of principles and standards of customs formalities in the context of Ukraine's European integration and features of deployment of national programs of authorized economic operator as a natural stage of customs development in the world. The pragmatics of customs formalities in Ukraine, fiscal efficiency of customs formalities in Ukraine are analyzed. Vectors for simplification of customs formalities in the context of European standards are proposed and the possibilities of implementing international standards for the development of the "Single Window" in the movement of goods across the customs border are highlighted.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Дудченко, В. В., Сергій Іванович Денисенко, Сергей Иванович Денисенко, and Serhii Ivanovych Denysenko. "Гармонізація митного законодавства України до стандартів ЄС." Thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/77948.

Full text
Abstract:
У сучасному світі між державами існують зв’язки різнопланових форматів (політичні, економічні, культурні та інші). Зовнішньоекономічна діяльність кожної країни спрямована на забезпечення власних національних інтересів шляхом мирної співпраці з іншими державами та запровадження безперешкодної, взаємовигідної міжнародної торгівлі. Інтеграційні процеси, що діють на сьогоднішні день, спрямовують митні органи різних країн діяти в єдиній площині. Формування економічних інтересів належить в основному митній політиці країни. Безперечно, що митна політика держави повинна бути направлена на захист власних економічних інтересів, проте у міжнародних відносинах необхідно також враховувати тенденції, що мають місце в митній сфері інших держав. Не реагування з боку держави на відповідні зміни та встановлення індивідуальних національних митних правил призводить до погіршення зовнішньоекономічної діяльності країни в частині здійснення торгівельних процедур. Сучасний етап розвитку митної сфери України характеризується її реформуванням. При чому традиційні підходи та методи, що були запроваджені раніше, діють лише фрагментарно та не змінюють загальної картини. Тому єдиний шлях – це приведення митного законодавства країни до вимог Європейського Союзу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Доротич, С. І. "Механізми державного управління процесами адаптації митної системи України до європейських вимог." Thesis, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, 2011. http://elar.nung.edu.ua/handle/123456789/1951.

Full text
Abstract:
У дисертації здійснено дослідження механізмів державного управління процесами адаптації митної системи України до європейських вимог, особливостей формування та розвитку митної системи Європейського Союзу, визначені тенденції еволюції митної служби країн з перехідною економікою (на прикладі держав Центральної та Східної Європи). Автором досліджено стан виконання європейських вимог та міжнародних норм у процесі реалізації митно-тарифної політики в Україні, визначені правові механізми імплементації європейських та міжнародних митних стандартів в Україні, розроблено комплекс механізмів державного управління процесами адаптації митної системи України до європейських вимог, визначені напрями, пріоритети розвитку митної системи України відповідно до європейських та міжнародних стандартів.
The thesis presents a study of the mechanisms of governance processes adapting the customs system of Ukraine to European standards, especially the formation and development of customs system of the European Union, the tendencies of evolution Customs transition countries (for example Central and Eastern Europe). The author investigated the status of implementation of European standards and international standards in the implementation of customs-tariff policy in Ukraine, by legal mechanisms for the implementation of European and international customs standards in Ukraine developed complex mechanisms of governance processes adapting the customs system of Ukraine to the European requirements specified areas, development priorities Ukraine customs system in line with European and international standards.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Союз митний"

1

Муссіс, Н. Вступ до Європейського Союзу. Право, економіка, політика. Vol. 1, Митний союз. Київ: Київський університет, 1999.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography