Academic literature on the topic 'Соціокультурний аспект'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Соціокультурний аспект.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Соціокультурний аспект"

1

ПАВЛІЩЕВА, Яна, and Тетяна БЕСАРАБ. "АСПЕКТ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ ОБІЗНАНОСТІ У ВИКЛАДАННІ ТА ВИВЧЕННІ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ." Acta Paedagogica Volynienses 2, no. 1 (April 14, 2022): 140–46. http://dx.doi.org/10.32782/apv/2022.1.2.22.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено вивченню соціокультурного аспекту в контексті викладання іноземної мови як невідʼємного компоненту набуття комунікативної компетентності. У роботі досліджуються питання мови як соціокультурного феномену, а також способи та шляхи застосування соціокультурних знань у навчальному процесі. За методологічну основу взято наукові розробки провідних вітчизняних та зарубіжних педагогів, представників комунікативного підходу у викладанні іноземної мови. Автор детально вивчає взаємозвʼязок мови, способів комунікації і соціокультурного контексту, наголошуючи на тому, що вивчення мови передбачає набагато ширші знання, ніж оволодіння лексикограматичною базою. У статті стверджується, що вивчення іноземної мови досягає своєї максимальної мети, коли студенти набувають соціолінгвістичної та дискурсивної компетентності, тобто розуміють релевантність вживаної мови соціокультурному контексту її вживання. Оволодіння зазначеними компетентностями означає розуміння культурних та соціолінгвістичних відмінностей мови, що вивчається, здатність долати мовний бар’єр шляхом неупередженого ставлення до цих відмінностей та, найголовніше, застосовувати відповідні соціокультурні коди в ході комунікативного процесу з іншими людьми. Автор зазначає, що ці навички формуються шляхом безперервного процесу вивчення іноземної мови, заглиблення в соціокультурні аспекти, відмінні від рідної мови, що у свою чергу формує мовну свідомість студентів, а також їхню іншомовну соціокультурну ідентичність. Також наголошується на необхідності створення викладачем відповідного інтерактивного середовища в класі, відтворення комунікативного простору наближеного до природного іншомовного середовища не тільки в мовному аспекті, а й у символічному, який складається з культурних символів, соціальних звичаїв та ритуалів. Тому паралельно з викладанням іноземної мови педагоги мають пояснювати студентам особливості соціального устрою та культури, а також контекстів уживання мовних патернів. Автор аналізує різноманітні способи занурення студентів у відповідний соціокультурний контекст, а також види навчальних матеріалів, що можуть бути застосовані з цією метою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Червінська, Інна. "ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АСПЕКТ ФОРМУВАННЯ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ УЧНІВ ГІРСЬКИХ ШКІЛ РЕГІОНУ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ." Mountain School of Ukrainian Carpaty, no. 22 (June 26, 2020): 94–98. http://dx.doi.org/10.15330/msuc.2020.22.94-98.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано теоретичні підходи до феномену соціокультурна ідентичність, визначено психолого-педагогічні засади формування соціокультурної ідентичності учнів гірських шкіл регіону Українських Карпат. З метою дослідження методологічних, концептуальних і методичних підходів, які розкривають різні варіанти характеристики поняття «соціокультурна ідентичність» у контексті міждисциплінарного дискурсу обґрунтовано природу ідентичності, зумовлену потребою зростаючої особистості у визнанні серед інших успішної самореалізації. Метою дослідження є опис регіональних особливостей процесу формування соціокультурної ідентичності учнів гірських шкіл у контексті сталого розвитку регіону Українських Карпат. Наголошується, що конвергентність застосування методологічних підходів, принципів, методів, форм та ідей зумовлює інноваційні шляхи розв’язання проблеми формування соціокультурної ідентичності зростаючої особистості в освітньому процесі та в позакласній діяльності закладу загальної середньої освіти гірського регіону. Акцентується увага на процесі формування соціокультурної ідентичності особистості в сучасному суспільстві, яка є складною і водночас актуальною проблемою, яка уможливлює більш ґрунтовно зрозуміти специфіку взаємин людини й суспільства, людини й середовища та спрогнозувати можливі варіанти розвитку соціальних процесів, розробити теоретичне підґрунтя нових уявлень про соціокультурний розвиток особистості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Єловська, Юлія Володимирівна. "Соціокультурний аспект комунікативних табу." Філологічні студії: Науковий вісник Криворізького державного педагогічного університету 9, no. 1 (October 16, 2013): 173–80. http://dx.doi.org/10.31812/filstd.v9i1.526.

Full text
Abstract:
У статті на матеріалі мовлення українців розглядається взаємозв’язок комунікативних табу з іншими видами культурних заборон, визначаються характерні ознаки цих явищ, а також виокремлюються специфічні особливості, притаманні комунікативним табу в процесі спілкування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Скиба, О. П. "Інформаційні технології: соціокультурний аспект." Вісник Національного авіаційного університету. Філософія. Культурологія, no. 2 (26) (2017): 105–8.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Dreval , Yu, A. Kuznetsov , and S. Zaika . "СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ АСПЕКТ ПОЛІТИЧНОЇ МОДЕРНІЗАЦІЇ." Актуальні Проблеми Державного Управління, no. 1(57) (May 26, 2020): 165–73. http://dx.doi.org/10.34213/ap.20.01.19.

Full text
Abstract:
Проаналізовано питання залежності політичної модернізації від соціокультурного розвитку. Відзначено, що у даному разі мова має йти про складне переплетіння та гармонію обох складових суспільного розвитку. Обґрунтовано положення про те, що культура є одним з найбільш важливих регуляторів суспільного життя. Відтак і соціальні інститути, політика та норми тією чи іншою мірою відображають цінності культури. Вказано, що надійною основою успішної модернізації мають бути системні зрушення у найбільш важливих сферах суспільних та соціокультурних відносин. Формулюється висновок про те, що до успіху мають привести системні зрушення у всіх сферах суспільних та соціокультурних відносин (з обов’язковим урахуванням того достеменного факту, що процес вдосконалення соціокультурних відносин має відбуватися поступово і що культурні ідентичності відображають багатовіковий уклад життя народів, який не може бути реформований у звичному розумінні цього слова).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Сафонова, Т. "Дитячі бібліотеки України: соціокультурний аспект." Вісник Книжкової палати, no. 7 (252) (2017): 10–14.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Вишневська, Галина, and Наталія Булгакова. "МУЗЕЇ ПРОСТО НЕБА : СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ АСПЕКТ." УКРАЇНСЬКА КУЛЬТУРА : МИНУЛЕ, СУЧАСНЕ, ШЛЯХИ РОЗВИТКУ (НАПРЯМ: КУЛЬТУРОЛОГІЯ) 39 (January 31, 2022): 81–86. http://dx.doi.org/10.35619/ucpmk.v39i.501.

Full text
Abstract:
Розглядаються теоретичні та практичні питання діяльності музеїв просто неба, а також напрями розвитку цієї особливої групи музеїв у сфері туризму. Проаналізовано досвід європейських країн щодо можливостей використання потенціалу музеїв просто неба для реалізації освітніх і наукових програм, розвитку культурного туризму, збереження культурної спадщини. Виявлено динаміку розвитку музеїв просто неба та туристичної діяльності Київщини, визначені фактори, що впливають на привабливість музеїв просто неба і їх експозиції. Проаналізовано музейні практики, що дозволяють відтворити традиційне народне середовище. Розкрито залучення відвідувачів до участі в різноманітних видах діяльності: проживання в традиційному житлі, участі в традиційних обрядах, забавах, рольових іграх та майстер-класах традиційних народних ремесел.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Грінберг, Л. Ф. "Підготовка фахівців інформаційного профілю: соціокультурний аспект." Міжнародний вісник. Культурологія. Філологія. Музикознавство, Вип. 1 (10) (2018): 20–24.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Довгань, Н. О. "Категорія контексту життєдіяльності поколінь: соціокультурний аспект." Вісник післядипломної освіти. Серія "Соціальні та поведінкові науки", вип. 11 (40) (2020): 64–79.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Євтух, М. Б., and І. Б. Червінська. "СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ АСПЕКТ ТРАДИЦІЙ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗДОРОВ’Я МОЛОДІ ГІРСЬКИХ РЕГІОНІВ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ." Духовність особистості: методологія, теорія і практика 94, no. 1 (March 4, 2020): 74–88. http://dx.doi.org/10.33216/2220-6310-2020-94-1-74-88.

Full text
Abstract:
У статті розглядається соціокультурний аспект феномену філософії здоров’я в традиційній культурі молоді гірських регіонів Українських Карпат. На підставі опрацювання філософської, психолого-педагогічної, етнографічної літератури, вивчення архівних матеріалів, етнографічних досліджень, анкетування студентів, автори розкривають феномен процесу культивування здорового способу життя людини крізь призму етнокультурних традицій, видів діяльності та способів життєзабезпечення населення гірських регіонів. Методологічні засади дослідження складають теоретичні засади етнографічних, психолого-педагогічних та філософських наук щодо вивчення унікальності процесу взаємодії людини і гірського середовища, людини і автентичної культури в контексті етнопедагогічного, етнокультурного та середовищного підходів. Авторами наголошується на тому, що філософія здоров’я людини, відображена в етнокультурних традиціях жителів гірських регіонів, є надзвичайно багатогранною, оскільки вона сприяє подоланню меж між тілесним та духовним, біологічним та соціальним, індивідуальним та глобальним і включає цілісність людської особистості, гармонію психофізичних сил, спосіб життя людини, основними параметрами якого є праця, побут, освітня, суспільно-корисна та культурна діяльність, різноманітні звичаї, традиції, поведінка людини. Наголошується, що вивчення та узагальнення сутності здоров’я з позицій фізичного, психологічного, соціального й духовного благополуччя дозволить виявити соціокультурні, медико-біологічні й психолого-педагогічні аспекти його формування, що в комплексі сприятиме покращенню рівня здоров’я населення гірських регіонів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Соціокультурний аспект"

1

Костанда, Марина. "Соціокультурний аспект урбаністичної графіки." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/10784.

Full text
Abstract:
Надано результати дослідження соціокультурного аспекту урбаністичної графіки та каліграфії. Метою роботи стало визначення візуальних прийомів урбаністичної графіки, застосованих в соціальних вуличних проектах. В ході дослідження розвитку сучасної урбаністичної графіки визначено перелік чинників, які обумовлюють візуальне наповнення урбаністичного простору. На основі аналізу аналогів соціальних проектів встановлено перелік характерних соціокультурних напрямків ефективного впровадження графічних прийомів у візуальний простір міста. Охарактеризовано сутність візуальних прийомів урбаністичної графіки при проектуванні вуличної візуальної мови, яка стає певною кодованою системою спілкування міського суспільства.
The paper presents the research results of socio-cultural aspects of urban typography. The purpose was to determine the visual techniques of urban typography that are used by artists in social street projects. In the course of studying the development of modern urban typography, a list of factors determining the visual filling of the urban space was determined. On the basis of the analysis of the analogues of social project, the types of characteristic sociocultural directed to the effective introduction of printing techniques into the visual space of the city were established. The essence and sequence of works are described in the design the street visual language that becomes a well-known coded communication system of urban society.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Довга, А. А., and Е. О. Каліман. "Автомобіль в житті сучасної людини: соціокультурний аспект." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/11289.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Яненко, Ярослав Васильович, Ярослав Васильевич Яненко, Yaroslav Vasylovych Yanenko, and К. Р. Смірнова. "Патріотичні смисли в комерційній рекламі: соціокультурний аспект." Thesis, Cумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/47607.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Тромба, О. О. "Локалізація багатомовного веб-сайту (на прикладі авторського сайту мовної школи WISDOM)." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2020. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/10916.

Full text
Abstract:
Представлена магістерська робота присвячена дослідженню локалізації, багатомовного веб-сайту та використанню прийомів локалізації текстового та нетекстового контентів на прикладі авторського веб-сайту мовної школи WISDOM. Актуальність магістерської роботи зумовлено потребою у локалізації багатомовних веб-сайтів українських компаній у багатомовному бізнес-середовищі в умовах глобалізації та інтенсифікації розвитку інформаційних технологій та електронної торгівлі. Мета дослідження полягає у вивченні прийомівлокалізації текстового вмісту веб-сайтів цільовою мовою та адаптації нетекстового вмісту з урахуванням культурних, технічних та регуляторних потреб цільової місцевості та реалізації цих прийомів для локалізації авторського веб-сайту мовної школи WISDOM. Визначена мета передбачає вирішення таких завдань: 1. Розглянути поняття локалізації у перекладознавстві та схарактеризувати компетентності перекладача-локалізатора; 2. Дослідити ключові аспекти локалізації веб-сайтів; 3. Охарактеризувати структуру інтернет-сайту для подальшої локалізації; 4. Виявити прийоми локалізації текстового вмісту багатомовного веб-сайту; 5. Вивчити й проаналізувати особливості адаптації нетекстового контенту веб-сайту до соціокультурних та правових норм цільової місцевості .
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Швець, Д. Є. "Соціокультурні аспекти інформатизації вишої освіти." Diss. of Candidate of Sociological Sciences, ЗДІА, 2004.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Іванченко, А. С. "Соціокультурні та психологічні аспекти релігійної свідомості." Diss. of Candidate of Philosophical Sciences, КНУТШ, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ущаповська, Ірина Василівна, Ирина Васильевна Ущаповская, and Iryna Vasylivna Ushchapovska. "Соціокультурні та ідіоетнічні аспекти рекламної комунікації." Thesis, Уманський національний університет садівництва (Умань, Україна), 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/45076.

Full text
Abstract:
Головною проблемою в галузі міжнародного маркетингу та реклами є споживча поведінка представників різних етнокультурних спільнот. Виникає необхідність звернення до кроскультурних аспектів рекламної комунікації. Для сучасного суспільства характерним стає посилення ідіоетнічних рис у рекламній комунікації на противагу глобальним комунікаціям. Особливу увагу слід звертати на невербальні засоби кроскультурної комунікації в рекламі, оскільки саме невербальним засобам притаманна національна своєрідність, ідіоетнічність.
Главной проблемой в области международного маркетинга и рекламы является потребительское поведение представителей разных етнокультурных сообществ. Возникает необходимость обращения к кросскультурным аспектам рекламной коммуникации. Для современного общества характерным становится усиление идиоэтнических черт в рекламной коммуникации в противовес глобальным коммуникациям. Особенное внимание следует обращать на невербальные средства в рекламе, поскольку именно невербальным средствам характерны национальное своеобразие, идиоэтничность.
The main problem of international marketing and advertising is the consumption behavior of representatives of different ethnocultural societies. Cross-cultural aspects of advertising communication turn out to be urgent. Modern society is characterized by the increase of idioethnic signs in advertising communication unlike global communication. Special attention should be paid to non-verbal means in advertising, as non-verbal means are specified by national character, idioethnicity.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ягодзінський, С. М. "Науковий дискурс в умовах інформаційного суспільства: методологічний і соціокультурний аспекти." Diss. of Candidate of Philosophical Sciences, Національний авіаційний ун-т, 2008.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Мігірін, П. І. "Соціокультурні аспекти навчання іноземних мов студентів технічних спеціальностей." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/67166.

Full text
Abstract:
На сучасному етапі розвиток Української держави розглядається в загальному контексті європейської інтеграції з орієнтацією на фундаментальні цінності західної культури: парламентаризм, права людини, демократизацію, свободу пересування, рівність доступу до якісної освіти будь-якого рівня.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ороховська, Л. А. "Світова спільнота в контексті глобалізаційних процесів: філософсько-історичний та соціокультурний аспекти." Diss. of Candidate of Philosophical Sciences, КНУТШ, 2008.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Соціокультурний аспект"

1

Ковальчук, Інна, and Вікторія Поліщук, eds. Лінгвокогнітивні та соціокультурні аспекти комунікації. Видавництво Національного університету «Острозь­ка академія», 2020. http://dx.doi.org/10.25264/26.11.2020.

Full text
Abstract:
До збірника ввійшли матеріали і тези доповідей, подані учасниками Міжнародної науково-практичної конференції «Лінгвокогнітивні та соціокультурні аспекти комунікації» 26 листопада 2020 року. Тексти публікуються в авторській редакції. За науковий зміст і якість поданих матеріалів відповідають автори, а також (для студентів і аспірантів) наукові керівники.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Соціокультурний аспект"

1

Шотова-Ніколенко, Г. В. "Соціокультурний аспект навчання іноземній мові." In CHALLENGES OF PHILOLOGICAL SCIENCES, INTERCULTURAL COMMUNICATION AND TRANSLATION STUDIES IN UKRAINE AND EU COUNTRIES. Baltija Publishing, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-90-7-91.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Мартіросян, Л. А. "Соціокультурні особливості становлення дослідницького університету: історичний аспект." In PEDAGOGY AND PSYCHOLOGY IN THE MODERN WORLD: THE ART OF TEACHING AND LEARNING. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-041-4-109.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Дерман, Л. М. "Інклюзивний дизайн у моді ХХІ століття: соціокультурні, етичні та художні аспекти." In CULTURAL STUDIES AND ART CRITICISM: THINGS IN COMMON AND DEVELOPMENT PROSPECTS. Baltija Publishing, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-004-9-105.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Соціокультурний аспект"

1

Дудніков, Микола Олексійович. Історичні образи в контексті соціокультурного міфу (за романом Д. С. Мережковського "Антихрист. Петро і Олексій"). КДПУ, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5873.

Full text
Abstract:
У статті вивчається соціокультурний міф, зароджений у певних суспільних колах на конкретних географічних територіях, який знайшов своє відображення у даному романі. Проаналізована метаісторична роль царя Петра в контексті соціокультурного міфу про нього, наповненого апологетичним і антагоністичним змістом. Д. С. Мережковський наводить тіж самі аргументи стосовно Петра-антихриста, які проголошували старообрядці на почату ХVІІІ ст. Особистість Петра побудована на антитезі: цар – носій суто індивідуальних рис, а його син, Олексій, висловлює ідеї народного духу. Олексій, на відміну від батька, – людина Божа. Міф стверджує, що він названий на честь Святого Олексія – людини Божої. Соціокультурний міф, що складає основу роману «Антихрист. Петро і Олексій», щільно пов’язаний із релігійним світоглядом письменника, який сфокусував свою увагу на історико-міфологічних аспектах образу Христа.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бутенко, В. Г., Є. А. Антонович, В. В. Томашевський, О. І. Шрамко, Т. О. Дороніна, О. О. Лаврентьєва, С. Г. Мельничук, Л. О. Савченко, and Н. А. Овчаренко, eds. Актуальні проблеми формування естетичної культури майбутніх дизайнерів : матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції. Chair Я. В. Шрамко. Криворізький державний педагогічний університет, March 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/794.

Full text
Abstract:
Збірка містить матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції «Актуальні проблеми формування естетичної культури майбутніх дизайнерів», яка відбулася у м. Кривий Ріг 23-24 березня 2017 р. В ній розкрито актуальні теоретико-методологічні питання формування естетичної культури майбутніх дизайнерів з точки зору соціокультурних, мистецтвознавчих, психолого-педагогічних аспектів, а також шляхи підвищення ефективності дизайн-освіти в системі дошкільної, шкільної, позашкільної та післядипломної освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography