Academic literature on the topic 'Соціально-економічний процес'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Соціально-економічний процес.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Соціально-економічний процес"

1

Поліщук, В. В. "КОНЦЕПТУАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ МІГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ ТА ЇХ ВПЛИВУ НА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ДЕРЖАВИ." Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, no. 64 (October 7, 2021): 64–72. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2021-64-11.

Full text
Abstract:
Мета статті полягає у науковому обґрунтуванні концептуальних характеристик міграційних процесів та їх впливу на соціально-економічний розвиток держави. Проведено історичний зріз аналізу практи-ки та сприйняття міграційних процесів, починаючи від первісного суспільства і закінчуючи сучасними гло-балізаційними тенденціями. Узагальнено поширені контексти досліджень міграційних процесів у сучасній віт-чизняній науці міграціології на стику галузей знань економіки, соціології, права та державного управління. Сформовано типові схеми нереалізованого і погашеного міграційного процесу. Зроблено висновок, що для су-часного глобалізованого світу залишаються поширеними односторонні міграційні процеси, які можуть пе-редбачати повний цикл адаптації, інтеграції, натуралізації та асиміляції мігранта або ж зберігати диферен-ціацію інституту громадянства. Доведено, що зворотний міграційний процес, окрім регульованого, може бути добровільним – у випадку неуспішної адаптації або досягнення поставлених цілей (отримання певної суми до-ходу, знань, досвіду), і примусовим – у випадку вимушених заходів держави приймаючого суспільства. Наголо-шено, що однією з сучасних та актуальних схем міграційного процесу є реверсна. Виявлено, що держави в умо-вах відкритих кордонів основною метою регулювання міграційних процесів часто ставлять забезпечення циклічності міграції. Отримані відповідні результати дозволили визначити вплив (позитивний та негативний) міграційних процесів на соціально-економічний розвиток держави згідно з параметрами його забезпечення (економічне зростання, інвестиції, бізнес і самозайнятість, демографічне відтворення, ринки праці, соціальна інфраструктура, система соціального захисту, рівень і якість життя населення) та структурного розподілу (етапність, зміни людського потенціалу, правова визначеність, обсяги, динаміка, інтенсивність, час (періодичність), вектор (географія), територіальні суб’єкти, мета, причинність і наслідковість, потен-ційність та реалізованість, урегульованість).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Баула О.В. "ЕВОЛЮЦІЯ ЕКОНОМІЧНОГО ЗМІСТУ ІННОВАЦІЙ ТА ЙОГО СПЕЦИФІКА НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН." Економічний форум 1, no. 4 (October 13, 2020): 3–13. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2020-4-1.

Full text
Abstract:
Новітня доба глобальних соціально-економічних трансформацій перетворила мобільність у фактично єдину стійку характеристику розвитку бізнес-діяльності. Сучасні прояви мобільності сучасного господарського процесу передбачають швидку реакцію на мінливість умов кон’юнктури національного та світового ринків, розбудову формального та неформального інституціонального середовища, асиметрію інформації, розвиток глобальної господарської системи і т.п. Динамічність сучасних умов розвитку зумовлює необхідність формування та розбудови інноваційно-інвестиційної моделі розвитку, як найуспішнішої і найперспективнішої. Інноваційний процес передбачає декілька суттєвих етапів від виявлення інноваційного попиту до поширення освоєної інновації і її комерціалізації. Економічний зміст інноваційних процесів цікавив науковців практично з виникнення економічної теорії, але як предмет спеціального наукового осмислення інновації стали у ХХ ст. У статті досліджено особливості еволюції поглядів вітчизняних та зарубіжних вчених щодо трактування поняття «інновації» та розвитку інноваційної парадигми. Вчені різних періодів надавали різного змісту інноваціям: по-перше, розглядали як результат НТП, інноваційної діяльності та практичного / технічного використання новацій; по-друге: як цільові зміни у функціонуванні підприємства та якісні зміни усіх елементів суспільного виробництва; по-третє: як систему або комплекс заходів щодо впровадження нової техніки, технології і т.п.; по-четверте: як процес створення та практичного використання новацій та відтворення економічного елемента через нову ідею, винахід чи процес; по-п’яте: як комерційне рішення чи продукт інноваційної діяльності. У статті обґрунтовано прямий вплив розвитку інноваційних процесів на рівень конкурентоспроможності, а також запропоновано комплексне трактування дефініції «інновації» зважаючи на особливості сучасних соціально-економічних трансформацій: акцентована увага на необхідності постійних інвестицій та оптимальної інноваційно-управлінської інфраструктури на мікро-, макро-, мезо- та мегарівнях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кучер, С. Л., and М. Л. Дьяченко. "ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ УСПІШНОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ УЧНІВ УКРАЇНСЬКИМИ ТРАДИЦІЯМИ." Educational Dimension 30 (May 19, 2022): 143–51. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.4824.

Full text
Abstract:
З’ясовано причини, що гальмують процес виховання школярів на національно-культурних традиціях українського народу і мають соціально-економічний, загально педагогічний і організаторсько-методичний характер. Виявлено і теоретично обґрунтовано педагогічні умови, що ефективно сприяють національному вихованню учнів українськими традиціями. Наголошено на двох взаємопов’язаних аспектах: педагогічному впливі школи, сім’ї, колективу дітей в урочній і позаурочній діяльності та готовності учня сприйняти цей вплив, а вчителя, батьків – здійснити його. Зроблено висновок, що для досягнення успіху в національному вихованні засобами природи, мистецтва, праці, побуту, необхідно обрати комплекс оптимальних форм, які забезпечували б вплив краси на почуття, знання, вміння, навички особистості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Dobosh, N. M., K. P. Danylkiv, and P. A. Horyslavets. "Формування доходів об'єднаних територіальних громад в умовах удосконалення податкового законодавства." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 4 (April 26, 2018): 46–51. http://dx.doi.org/10.15421/40280408.

Full text
Abstract:
Досліджено вплив податків та відповідно податкової політики держави на формування доходів об'єднаних територіальних громад. В умовах бюджетної децентралізації зміни бюджетного та податкового законодавства призведуть до відповідних змін структури податкових надходжень та їх розмежування між бюджетами різних рівнів. Комплексна децентралізація передбачає широкомасштабний процес, у ході якого виділяють окремі елементи бюджетних і небюджетних джерел фінансових ресурсів та визначають особливості їх впливу на позитивний результат проведених реформ. Проаналізовано сучасну модель міжбюджетних відносин в Україні. Встановлено чинники формування доходів місцевих територіальних громад та оцінено вплив на їх соціально-економічний розвиток. Визначені можливості і загрози проведення децентралізаційної реформи не мають стати на заваді для її реалізації. Надано практичні рекомендації щодо підвищення ефективності податкової реформи в Україні, які мають за мету дати змогу територіальним громадам сформувати прогресивний та раціональний бюджет. Проведене дослідження окреслює проблеми та пропонує основні шляхи наповнення місцевих бюджетів. Це стане рушійною силою та стимулом для ефективного соціально-економічного розвитку територій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Доронін, А. В., and Д. Г. Михайленко. "ДЕМОКРАТИЗАЦІЯ УПРАВЛІННЯ." Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, no. 61 (December 22, 2020): 27–34. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2020-61-04.

Full text
Abstract:
Метою статті є уточнення змісту і функцій демократичного підходу до управління персоналом, можливих технологій його реалізації. Основними завданнями статті обрано окреслення місця делегування і самоменеджменту в системі методів управління активністю персоналу, визначення їх сутності, етапів запровадження в практику. Актуальність теми дослідження визначається необхідністю значних уточнень процесів дослідження і практичної реалізації демократизації управління персоналом на рівні виробничої організації. Критичний ресурс такої організації формується працівниками з унікальними знаннями, вміннями і навичками, на мотивацію яких не впливають класичні методи менеджменту. Результативна поведінка таких працівників значною мірою залежить від позитивного емоційного сприйняття ними ситуації і бажання використати власні унікальні здібності для вирішення критичної ситуації. У статті виконано обґрунтування сутності та змісту відповідної системи понять і категорій, доцільності використання технологій делегування повноважень і самоменеджменту для дослідження і практичної реалізації демократичного стилю управління. Категорія “управління” тлумачиться як складний соціально-економічний процес, який використовується для організації впливу на процеси, об’єкти, системи з метою збереження їхньої сталості або переводу з одного стану в інший згідно з поставленими цілями. Поняття “менеджмент” – складова частина управління. За змістом характеризує цілеспрямований вплив на колектив працівників або окремих виконавців з метою виконання поставлених завдань та досягнення визначених цілей. “Демократія” – особливий режим активності колективу, в основі якого лежить метод колективного прийняття рішень з рівним впливом учасників на результат процесу або на його суттєві стадії. “Самоменеджмент” – форма демократизації управління, яка забезпечує працівникам можливість брати участь у процесі прийняття рішень, впливати на стан справ в організації. Наведено перелік рекомендацій щодо розвитку технології демократизації управління персоналом. При написанні статті використано систему класичних емпіричних і теоретичних методів економічних досліджень, доповнену методами наук гуманітарного циклу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бандіопадхей, Ніта. "Роль програми багатокомпонентних вправ для запобігання старіння жінок в Індії." Теорія і методика фізичного виховання і спорту, no. 4 (May 20, 2021): 62–66. http://dx.doi.org/10.32652/tmfvs.2020.4.62-66.

Full text
Abstract:
Анотація. Як і в усіх інших країнах світу, тривалість життя населення Індії зросла за останні кілька десятиліть. Чоловіки та жінки старіють по-різному – жінки більш сприйнятливі до факторів, що прискорюють процес старіння. Окрім фізіологічних факторів, старіння залежить від багатьох соціально-економічних та культурних, включаючи економічний стан, харчування, спосіб життя та місце проживання. Мета. Спостереження за роллю економічно ефективної багатокомпонентної програми вправ щодо процесу старіння індійських жінок. Методи та організація. До експериментальної групи було запрошено дванадцять жінок 55–65 років, які ведуть сидячий спосіб життя. Жінки пройшли 10-тижневу планову програму вправ, що включала ходьбу, біг підтюпцем, вправи вільними руками та з опором, довільну оздоровчо-рекреаційну рухову активність тривалістю 50–60 хв протягом чотирьох днів на тиждень. Контрольна група з дванадцяти жінок 55–65 років, які вели сидячий спосіб життя, дотримувалась свого звичного способу життя. Для збору даних було проведено стандартизовані попередні та кінцеві тести з обраними параметрами фізичної підготовленості, а саме: ізометричною силою спини, гнучкістю, координацією, рівновагою та швидкістю ходи. Результати. Після завершення 10-тижневої програми втручання серед літніх жінок відбулося значне покращення всіх параметрів фізичної підготовленості. На основі отриманих результатів можна зробити висновок, що низькозатратні багатокомпонентні вправи можна розглядати як ефективний спосіб розвитку фізичних можливостей жінок похилого віку. Мікро- та національне планування для легкої, економічно ефективної стратегії вправ, яка відповідає стилю життя індійських жінок, та регулярні програми підвищення рівня обізнаності були б корисними для підтримання здоров’я та фізичної форми населення. Ключові слова: процес старіння, жінки, Індія, фізичні вправи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Койчева, Ольга Семенівна. "ПЕРСПЕКТИВИ МЕДІАЦІЇ ЯК АЛЬТЕРНАТИВНОГО СПОСОБУ ВИРІШЕННЯ ПОДАТКОВИХ СПОРІВ." Знання європейського права, no. 3 (February 7, 2020): 78–88. http://dx.doi.org/10.32837/chern.v0i3.24.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу перспектив застосування медіації в Україні як альтернативного способу вирішення податкових спорів. Досліджено досвід використання зазначеного інституту у розвинених соціально-економічних країнах, які на практиці досягли значних успіхів у вирішенні податкових спорів. Сучасний соціально-економічний розвиток країни має на меті побудову сприятливої кон’юнктури для розвитку підприємництва. В контексті зазначеного неможливо оминути увагою процес оподаткування та правовідносини, які виникають між платником податків і контролюючим органом. Такі фактори як низький рівень обізнаності платників, недовіра до податкових органів та недосконалість законодавства мають наслідком виникнення великої кількості податкових спорів. Високий ступінь конфліктності інтересів платника податків і контролюючих органів актуалізує питання, щодо запровадження альтернативних способів вирішення спірних правовідносин, що виникають між зобов’язаними та публічно-владними учасниками податкових відносин. Такого роду спірні правовідносини вирішуються в рамках спеціальних податкових процедур. Як показує світова практика, будь-яка демократична країна, що шукає шляхів задоволення всезростаючого попиту суспільства на ефективну і неупереджену систему розгляду спорів, в тому числі податкових, має створити повноцінний комплекс різноманітних дієвих процедур їх врегулювання. У зв’язку з цим, в Європі здобув великої прихильності рух із запровадження медіації, про що свідчить значна кількість міжнародних інструментів Європейського співтовариства та Ради Європи. До переваг процедури медіації відносяться: швидкість вирішення спору, демократичність, невисока вартість, активна роль сторін в пошуку рішення, мінімізація шкоди відносинам сторін, взаємовигідне вирішення спору, добровільність участі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Предко, Михайло. "СМИСЛОВІ КОНТЕКСТИ ФЕНОМЕНА «КОРУПЦІЯ»." Litopys Volyni, no. 23 (April 20, 2021): 153–59. http://dx.doi.org/10.32782/2305-9389/2020.23.27.

Full text
Abstract:
Обґрунтовано актуальність дослідження феномена «корупція», звернено увагу на поліваріативний характер його осмислення. Підкреслено, що корупція, – це процес «підкуп-продажність», кінцевим результатом якого є задоволення суто своїх прагматичних інтересів, використання публічних можливостей у приватних інтересах. Зазначено, що смислові нюанси феномена «корупція» конкретизуються в контексті термінологічного ряду «корупційність (здатність до реалізації певних життєвих установок, що мають здатність закріплюватися як стиль поведінки, спосіб життя), політична корупція (використання посадовою особою, громадським чи політичним діячем прав, пов’язаних із його посадою, з метою особистого збагачення), антикорупційна політика (модель, певний алгоритм державних заходів із метою унебезпечення корисливих дій чиновників)». Акцен- товано на етимологічному походженні феномена «корупція» та його соціально-історичних контекстах, які вирізняються різними смисловими домінантами та засвідчують варіативність корупційних практик. Аналіз уявлень про корупцію в контексті різних парадигм засвідчив, що в процесі розвитку певної традиції відбувалися зміни в її інтерпретації. Зазначено, що смислові «зрізи» корупції корелюються залежно від професійних уподо- бань дослідника – правовий, соціологічний, економічний, державно-управлінський аспекти. Корупція, виникаю- чи та поширюючись у різних суспільних сферах, деформує нормативно визначені форми, методи та механізми державно-управлінської діяльності. Фрагментуючи державну політику, корупційні схеми дезінтегрують суспільство, сприяють соціальній напруженості, обезсмислюють та нівелюють демократичні норми та цінності. На цій підставі констатовано, що корупційні прояви деморалізують суспільство, мінімізують ефективність антикорупційних стратегій, послаблюють та знецінюють політико-управлінський цикл прийнят- тя рішень. Причому корупційні практики найбільше підривають довіру та роз’їдають законні очікування людей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

ЛАВРОВА, Ірина. "АРГЕНТИНСЬКИЙ ШЛЯХ РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ У 1990-І РР." Humanitas, no. 6 (February 23, 2022): 114–21. http://dx.doi.org/10.32782/humanitas/2021.6.16.

Full text
Abstract:
Стаття висвітлює актуальні проблеми аргентинської системи пенсійного забезпечення та спроби уряду країни її реформувати. Мета роботи – висвітлити процес перетворень пенсійної системи Аргентини в контексті зміни її соціально-економічної моделі у 90-і рр. ХХ ст. Методологічною основою роботи є діалектичний підхід, згідно з яким реформаторська діяльність сучасної держави є способом розв’язання соціальних конфліктів, задоволення потреб усіх членів суспільства та гармонізації суспільних відносин. Показано реформаційну діяльність аргентинської держави як спробу врегулювання протиріч системи пенсійного забезпечення та узгодження інтересів різних соціальних груп. Використано методи аналізу та синтезу, класифікації, а також хронологічний, логічний та описовий методи. Наукова новизна дослідження полягає у тому, що у роботі здійснено одну з перших спроб комплексного вивчення передумов, процесу та наслідків реформи пенсійного забезпечення в Аргентині в умовах ринкових перетворень 1990-х рр. Висновки відбивають основні результати дослідження. Показано, що традиційна солідарна пенсійна система в Аргентині не охоплювала пенсійним забезпеченням значну частину громадян і характеризувалася низькими розмірами пенсійних виплат. Причинами такого становища визначено демографічну ситуацію (старіння населення, несприятливе демографічне навантаження) та особливості соціально-трудової сфери. Виявлено, що через високий рівень безробіття та неформальної зайнятості значна частина аргентинців перебувала поза межами пенсійного страхування. Розкрито особливості переходу від державної солідарної до інтегрованої пенсійної системи, де перевага надавалася накопичувальній схемі, що управлялася приватним сектором. Проаналізовано нормативно-правові акти із пенсійного забезпечення. Доведено, що шляхом пенсійної реформи покращити стан пенсійної захищеності аргентинців не вдалося. Кількість вкладників і отримувачів пенсій зменшилася. Позначено причини неуспішності реформи. Через високе безробіття та величезний неформальний сектор, де працювала половина трудоактивного населення, а також через економічний спад кінця 1990-х рр. внески вкладників до пенсійних фондів були нерегулярними. Через запровадження Законом високого 30-річного бар'єру щодо обов’язкових пенсійних внесків значна частина вкладників опинилася поза межами пенсійного покриття. Як результат показано скасування реформи і повернення Аргентини до старої солідарної системи, що управляється винятково державою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Башта, І. І. "ПРОБЛЕМИ ВЗАЄМОДІЇ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВЗ ІНШИМИ НЕДЕРЖАВНИМИ СУБ’ЄКТАМИ БЕЗПЕКИ ПРИ ПРОТИДІЇ ЗЛОЧИНАМНА ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ." Прикарпатський юридичний вісник 1, no. 4(29) (April 13, 2020): 157–60. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v1i4(29).415.

Full text
Abstract:
У статті аналізуються позиції вчених щодо взаємо-дії слідчих з оперативними підрозділами та іншими недержавними суб’єктами безпеки під час виявлення та розслідування злочинів на підприємствах харчової промисловості. Актуальним завданням правоохорон-них органів є захист економічних інтересів громадян, суб’єктів господарювання та держави від злочинних посягань. Зростаюча світова економічна криза, а та-кож політичні, економічні й соціальні перетворення останніх років в Україні, звісно, не могли оминути продовольчу сферу, помітне місце в якій посідає харчо-ва промисловість. Галузі харчової промисловості відне-сені до числа пріоритетних сфер життєзабезпечення, від розвитку яких залежать соціально-економічний стан суспільства і продовольча безпека держави. Ви-рішення проблеми продовольчої безпеки неможливе без вжиття ефективних заходів щодо боротьби зі злочи-нами, що вчиняються у сфері харчового виробництва, тому що дії злочинців істотно ускладнюють і навіть дискредитують процес становлення нових економіч-них відносин і проведення реформ. Значна частина матеріальних збитків, установлених у даної категорії, припадає на частку підприємств і організацій м’ясної, цукрової, молочної, хлібопекарської, а також спир-тової, лікеро-горілчаної та виноробної галузей харчо-вої промисловості. Визначено особливості взаємодії слідчих з оперативними підрозділами та іншими не-державними суб’єктами безпеки під час виявлення та розслідування злочинних дій на підприємствах харчо-вої промисловості, її поняття, форми, методи, рівні та запропоновано шляхи підвищення ефективності такої взаємодії в процесі розкриття злочинів у продовольчій сфері. Обґрунтовується, що протидія злочинам має об’єднувати різні з них. Розглянуто засади взаємодії слідчих, оперативних та недержавних суб’єктів систе-ми безпеки під час розслідування злочинів, що знайш-ли своє відображення в Кримінальному процесуально-му кодексі України та відомчих нормативно-правових актах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Соціально-економічний процес"

1

Садовська, Альона Олегівна. "Теоретико-соціологічна інтерпретація ринку праці молодих спеціалістів технічного профілю." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/42506.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Матросова, Вікторія Олександрівна, and Р. І. Дворецька. "Проблеми активізації інвестиційно-інноваційної діяльності вітчизняних підприємств в сучасних умовах." Thesis, Національної академії Національної гвардії України, 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35231.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Сівчук, Ірина Петрівна, Ирина Петровна Сивчук, and I. P. Sivchuk. "Удосконалення соціально-економічного механізму попередження та мінімізації негативних наслідків конфліктів." Thesis, Тернопільський національний технічний університет ім. Івана Пулюя, 2012. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/1924.

Full text
Abstract:
Робота виконана на кафедрі менеджменту підприємницької діяльності Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. Захист відбувся «27» грудня 2012 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.052.05 у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: м. Тернопіль, вул. Білогірська, 2, зал засідань. З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 56.
Дисертаційна робота присвячена дослідженню теоретичних положень та розробленню практичних рекомендацій щодо удосконалення механізму попередження та мінімізації негативних наслідків конфліктів на підприємстві. У роботі обґрунтовано й уточнено поняття «конфлікт» у господарській діяльності підприємства; розширено класифікацію внутрішніх організаційних конфліктів на машинобудівних підприємствах та удосконалено соціально-економічний механізм попередження та мінімізації негативних наслідків конфліктів. Удосконалено методику оцінки рівня конфліктності на підприємстві. Набули подальшого розвитку умови формування системи управління корпоративною культурою, виявлено взаємозв’язок між рівнем культури та її вплив на попередження конфліктів.
Диссертация посвящена исследованию теоретических основ и разработки прикладных рекомендаций относительно усовершенствования социально-экономического механизма предупреждения и минимизации негативных последствий конфликтов. Целью диссертации есть обобщение и развитие научных, теоретических и методических подходов к решению конфликтных ситуаций, разработка практических рекомендаций по оценке показателя уровня конфликтности на предприятии и пути выхода из конфликтов на основе матричного анализа. Намеченная цель обусловила решение следующих задач: определены сущность и место конфликтов в хозяйственной деятельности машиностроительных предприятий; исследовано влияние основных факторов возникновения конфликтов в хозяйственной деятельности предприятий; обосновано предложенную методику расчета показателя уровня конфликтности на машиностроительных предприятиях; усовершенствован социально-экономический механизм предупреждения негативных последствий конфликтов на упомянутых предприятиях, определена оптимальная стратегия минимизации негативных последствий конфликтов с помощью min-max критерия на основе матричного анализа; выявлены особенности формирования системы управления корпоративной культурой и ее роль в разрешении конфликтов. Объектом исследования являются процессы деятельности предприятий машиностроительной отрасли в условиях конфликтных ситуаций. Предмет исследования − теоретические и прикладные аспекты оценки конфликтных ситуаций на машиностроительных предприятиях. На основе исследования конфликтов в хозяйственной деятельности предприятий выделены и проанализированы основные причины их возникновения: дефицит ресурсов в хозяйственной деятельности предприятий, подлежащих распределению; взаимозависимость поставленных задач; разница в целях, интересах между руководителем и работниками; разница в интересах, ценностях, жизненном опыте между работниками; несовершенная организационная структура и ее система управления, нечеткое разграничение прав и обязанностей, полномочий персонала противоречия между видами и функциями трудовой деятельности работника; не соответствующие условия труда и т. д. В работе на основе экономико-математического моделирования установлено и доказано влияние конфликтов на финансово-хозяйственную деятельность предприятия. Рассчитанный показатель уровня конфликтности позволяет, по соответствующей шкале, определить его предельные границы – высокий, допусти¬мый, средний, не выраженный. Данная методика дает возможность руководителям и менеджерам машиностроительных предприятий проанализировать состояние социально-психологического климата в коллективе, что помогает предупреждать конфликтные ситуации. Предложенный в диссертационной работе усовершенствованный социально-экономический механизм предупреждения и минимизации негативных последствий конфликтов на машиностроительных предприятиях базируется на взаимосвязанной цепной реакции перехода состояний конфликтной ситуации в виде «дерева сценария». Практичность данного механизма обусловлена его универсальностью, что позволяет практически использовать этот механизм на любом предприятии. С целью минимизации негативных последствий конфликтов предложено применять min-max критерий, на основе матричного анализа. Простота и действенность такого метода дает возможность эффективно, быстро и качественно решать трудовые споры. В работе установлены особенности развития конфликтных ситуаций в контексте корпоративной культуры. Результаты исследования убедительно свидетельствуют о положительном влиянии корпоративной культуры на деятельность предприятия, на развитие трудового потенциала; в частности установлено, что низкий уровень корпоративной культуры повышает процент распространения социально-трудовых конфликтов.
Thesis deals with the theoretical positions and develop practical recommendations for improvement of prevention and minimize the negative effects of conflict in the enterprise. The work proved and refined the concept of «conflict» in business enterprise; expanded classification of internal organizational conflicts of machine-building enterprises and improved socio-economic mechanism to prevent and minimize the negative effects of conflict. The method of assessing the level of conflict in the enterprise. It only took the further development of the conditions of the system of corporate culture, revealed the relationship between the level of culture and its impact on conflict prevention.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Жихор, О. Б., and Н. В. Кузьминчук. "Соціально-економічний аналіз територіально-структурних процесів в регіоні як наслідків реалізації інноваційної політики." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/16953.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Afanasieva, Inna Ivanovna, and Anna Valentiniyvna Hembik. "The place and field of small entrepreneurship in the economy of Ukraine." Thesis, National Aviation University, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/53711.

Full text
Abstract:
1. Ckopenko B. C. Sustainable development of the national economy: current problems and mechanisms of provision: materials of the II international scientific-practical Internet 27th. nat. University of Economics and Trade named after Mikhail Tugan-Bapanovsky. Kpiviy Pig: DonNUET, 2018. 485c. 2. Stpilchuk Yu. I. Financial provision of innovative projects of small and medium business: global challenges and Ukrainian issues: coll. Materials of the I International Scientific-Practical Conference; December 7, 2016, Kyiv. K .: KNEU, 2016. S. 239. 3. Small Business: Legislative Experience / National Institute for Systematic Research on Entrepreneurship Problems. URL: https://nisse.ru/. 4. Boltyanska L. O., Andreeva O. I., Lysak O. I. Economics of the enterprise: textbook. manual: recommended by the Ministry of Education and Science. Hepcon: Old- plus, 2015. 668 p. 5. Chmelova O. C., Balanda V. V. Strategies of innovative development of the Ukrainian economy: problems, prospects, efficiency // Proceedings of the VIII International Scientific and Practical Internet Conference of Students and Young Scientists "Strategy of Innovative Development of the Economy of Ukraine: problems, perspectives, efficiency "Ford-2017" December 27, 2017 p. Kharkiv: NTU "KhPI", 2017 p. 231 c. 6. Zagadepchuk Yu. V. Summer scientific discussions, XXI International scientific-practical internet-conference. Vinnytsia, June 15, 2018. Ch. 1, 73 p.
Revealing the importance of small business as part of the economic environment and its impact on the socio-economic state of society as a whole.
Розкриття важливості малого підприємництва як частини економічного середовища та вплив його на соціально-економічний стан
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Сущенко, Матвій Олегович. "Вплив міжнародних міграційних процесів на соціально-економічний розвиток країн." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/2612.

Full text
Abstract:
Сущенко М. О. Вплив міжнародних міграційних процесів на соціально-економічний розвиток країн : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 051 "Економіка" / наук. керівник І. І. Колобердянко. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 100 с.
UA : Кваліфікаційна робота: 100 с., 16 рис., 9 табл., 63 джерела, 1 додаток. Об’єкт дослідження є процес розвитку міжнародної міграції. Предмет дослідження – теоретичні та методичні основи визначення впливу міжнародних міграційних процесів на соціально-економічний розвиток країн. Мета роботи – дослідити вплив міжнародних міграційних процесів на соціально-економічний розвиток країн та розробити заходи щодо удосконалення міграційної політики в Україні. Метод дослідження – наукової абстракції, PESTEL-аналіз, аналіз та синтез, статистичний та порівняльний методи, системний підхід, метод причинно-наслідкових зв’язків, графо-аналітичний метод. У кваліфікаційній роботі магістра розкрито сутність, види та фактори міграційних процесів. На теоретичному рівні виявлено наслідки міграції для країн виїзду та приймаючих країн. Висвітлено інституціоналізацію регулювання міжнародних міграційних потоків. Проаналізовано міжнародні міграційні процеси та їх вплив на соціально-економічний стан країн, зокрема США, Канади та країн Європи. Здійснено оцінку міграції робочої сили в Україні та розкрито соціально-економічні ефекти міграційних процесів для України. Запропоновано напрями та заходи з удосконалення міграційної політики в Україні в контексті міжнародного досвіду.
EN : Qualification work: 100 pp., 16 figures, 9 tables, 63 sources, 1 supplement. The object of the study is the process of international migration development. The subject of the study is theoretical and methodological basis for determining the impact of international migration processes on the socio-economic development of countries. The purpose of the work is to investigate the impact of international migration processes on the socio-economic development of countries and to develop measures to improve migration policy in Ukraine. Research method - scientific abstraction, PESTEL- analysis, analysis and synthesis, statistical and comparative methods, systematic approach, method of causation, graph-analytical method. The qualification work of the MSc describes the nature, types and factors of migration processes. At the theoretical level, the effects of migration on the countries of departure and host countries have been identified. Institutionalization of regulation of international migration flows is covered. The international migration processes and their impact on the socio-economic status of countries, including the USA, Canada and European countries, are analyzed. The estimation of labor migration in Ukraine and the socio-economic effects of migration processes for Ukraine have been evaluated. Directions and measures to improve migration policy in Ukraine in the context of international experience are proposed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Шкандюк, Роксолана Олександрівна. "Цифрова економіка як джерело соціально-економічного розвитку в країнах ЄС." Магістерська робота, 2020. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11243.

Full text
Abstract:
Актуальність теми – зараз в сучасному світі відбувається перехід до цифрової економіки і характеризується він прискоренням науково-технічного прогресу, що в свою чергу підштовхує до безперервних інновацій, розширенні масштабів міжнародної електронної комерції та оптимізації бізнесу під цифрові системи. Тобто відбувається автоматизація, проте суть не змінюється – змінюється сам формат виконання, коли частина функцій, виконуваних людиною передається на виконання системі. По суті цифрова економіка у наш час зумовлює, те, що лідери ринку визначаються не багаторічною історією успіху, не вартістю активів чи кількістю патентів, а безпосередньою здатністю змінюватись та адаптувати свій бізнес до сучасних умов. Цифрові технології, що з‘явилися протягом останніх десятиліть, підвищують ефективність та спонукають до значного конкурентного розвитку країн та підприємств. У даній роботі здійснено аналіз цифрової економіки ЄС. З метою дослідження взаємозв'язків між основними факторами, що впливають на стан цифрової економіки створено когнітивну модель та розроблено сценарії розвитку цифрової економіки, в яких зпрогнозовано оптимістичні, песимістичні та реалістичні оцінки. Виконано прогнозування подальшого розвитку цифрової економіки на найближчі три роки (2020-2022 рр.) та застосовано SWOT аналіз.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Маслянко, Богдан Михайлович, and B. M. Maslianko. "Дослідження процесів управління соціально-економічним розвитком об’єднаної територіальної громади, на прикладі Гуменецької ОТГ." Master's thesis, 2020. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/33548.

Full text
Abstract:
Об’єкт дослідження ‒ процеси управління соціально-економічним розвитком Гуменецької ОТГ. Мета роботи полягає в ґрунтовному висвітленні основних теоретичних аспектів соціально-економічного розвитку об’єднаної територіальної громади, а також аналізуванні та представленні, на цій основі отриманих результатів, вдосконалення процесів управління соціально-економічним розвитком Гуменецької ОТГ. Методи дослідження – теоретико-логічний; теоретико-економічний; метод деталізації; аналіз соціально-економічних явищ; статистичний аналіз; метод порівняння; фінансово-економічний аналіз; аналітичний аналіз; причиннонаслідковий метод; метод фінансово-економічного прогнозування; метод соціально-економічного прогнозування тощо.
The subject of investigation is the management process of the socio-economic development of Humenetska UTC. The aim of the work is to thoroughly describe the main theoretical aspects of socio-economic development of the united territorial community, as well as to analyze and present the obtained results aimed at improving the management of socio-economic development of Humenetska UTC. The results have been obtained with the following research methods: theoretical and logical, theoretical and economic, method of detailing, analysis of socio-economic phenomena, statistical analysis, comparison method, financial and economic analysis, analytical analysis, causal method, financial and economic forecasting and socioeconomic forecasting.
ВСТУП….5 РОЗДІЛ 1 ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ОБ’ЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ…8 1.1 Особливості соціально-економічного розвитку ОТГ.…8 1.2 Основні складові елементи соціального та економічного розвитку громади....11 1.3 Методика аналізу основних показників оцінки соціального та економічного розвитку об’єднаних територіальних громад....17 РОЗДІЛ 2 АНАЛІЗ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО СТАНУ ГУМЕНЕЦЬКОЇ ОБ’ЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ….24 2.1 Загальна характеристика ОТГ та аналіз її формування та розвитку….24 2.2 Аналіз податкових та неподаткових надходжень ОТГ….30 2.3 Аналіз доходів та інших надходжень ОТГ…45 РОЗДІЛ 3 ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСІВ УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОЕКОНОМІЧНИМ РОЗВИТКОМ ГУМЕНЕЦЬКОЇ ОТГ….51 3.1 Впровадження системи антикризового планування діяльності ОТГ з врахуванням умов пандемії...51 3.2 Удосконалення системи планування діяльності виконавчого комітету ОТГ із застосуванням імітаційної моделі….54 3.3 Розробка прогнозної моделі для забезпечення соціально-економічного розвитку ОТГ…61 РОЗДІЛ 4 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ….69 4.1 Організація охорони праці в Гуменецькій ОТГ…69 4.2 Реалізація заходів цивільного захисту населення і територій у ході розроблення і виконання програми соціально-економічного розвитку об’єднаної територіальної громади….70 ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ….73 БІБЛІОГРАФІЯ...76 ДОДАТКИ……82
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Соціально-економічний процес"

1

Дмитрук, Зоя. "ОСНОВНІ ФУНКЦІЇ УПРАВЛІННЯ ПРОЦЕСОМ ПОЗИЦІОНУВАННЯ ЗАКЛАДУ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РИНКУ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ." In ТРАНСФОРМАЦІЯ СУСПІЛЬНИХ НАУК: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ, ЛІНГВІСТИЧНИЙ, ПОЛІТИЧНИЙ ТА IT-ВИМІРИ, chair Тетяна Махиня. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/11.09.2020.04.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography