Academic literature on the topic 'Слова ключові'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Слова ключові.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Слова ключові"

1

Бук, С. "Ключові слова мови польських письменників." Проблеми слов"янознавства, Вип. 62 (2013): 100–113.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Xiaole, Zhu. "Позамузичні чинники в інструментальних творах Ф. Ліста (на прикладі «Першого року мандрів»)." Музичне мистецтво і культура 23 (November 30, 2016): 169–81. http://dx.doi.org/10.31723/2524-0447-2016-23-169-181.

Full text
Abstract:
Мета роботи. Стаття виявляє роль позамузичних чинників у творчому методі Ф. Ліста на матеріалі програмної інструментальної музики композитора. Методологія роботи грунтується на методі комплексного дослідження з використанням даних музикознавства, літературознавства, філософії та культурологїі, що спрямоване на виявлення глибинного зв'язку музичного твору з поетичним джерелом в ракурсі сучасної теорії синестезії. Наукова новизна роботи полягає у визначенні ролі та значення поетичного слова в нотних текстах інструментальних творів Ліста та у розширенні уявлень про дію позамузичних чинників в інструментальній музиці. Висновки. Авторське слово композитора (власне або цитоване), виведене в нотному тексті, оформлене як епіграф або заголовок, виступає невід’ємним смисловим чинником музичного тексту, цілісної «програми дії», творчого зусилля виконавця, і виявляється ключовим фактором в його інтерпретації, прояснює і дає можливість уточнити ідеї оригінального звукового та філософсько-естетичного світів композитора. Ключові слова: Ф. Ліст, романтизм, позамузичні чинники, епіграф, взаємодія і синтез мистецтв, синестезія, програмна інструментальна музика.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ситар, Руслана. "“БОЛІЛА БОЛЕМ СЛОВА НАШОГО…”: АНАЛІЗ НАУКОВОГО ДОРОБКУ ПРОФЕСОРА РОКСОЛАНИ ЗОРІВЧАК У СЛОВОЗНАВСТВІ." Inozenma Philologia, no. 133 (December 1, 2020): 184–90. http://dx.doi.org/10.30970/fpl.2020.133.3182.

Full text
Abstract:
У статті розкрито науковий доробок професора Роксолани Зорівчак у Словознавстві, яка вміло продовжила працю свого вчителя Юрія Жлуктенка і перша на теренах України подала вичерпний, на той час, перелік англомовних перекладів “Слова”, аналізуючи кожен. Свої дослідження Роксолана Зорівчак не обмежила лише перекладами, а змогла зібрати та проаналізувати критичні праці над цією пам’яткою Середньовіччя. Не могла оминути увагою дослідниця і питання автентичності твору та його місця в контексті культури Київської Русі. Ключові слова: Англомовна Словіана, переклад, давньоруський епос, автентичність, “Слово о полку Ігоревім”, темні місця.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Олексюк, О. Н. "Ключові слова як семантичні центри рекламних повідомлень у сугестивному дискурсі." Записки з українського мовознавства, вип. 21 (2014): 108–13.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

КНИШ, Світлана, and Олександра Корвегіна. "ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ БІОЛОГІЇ НА ЗАНЯТТЯХ АНАТОМІЇ В КОНТЕКСТІ ВИМОГ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ." Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University Series Pedagogical sciences 3 (December 2020): 284–90. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2020-1-3-284-290.

Full text
Abstract:
АНОТАЦІЯ Головна мета Нової української школи – створити належні умови навчання дітей у школі, сприятливу атмосферу, організувати цікаву та змістовну навчальну діяльність, зробити процес навчання захоплюючим та бажаним. Саме тому вчитель біології має змінити підходи до викладання свого предмета, використати такі форми та методи навчання, щоб кожен учасник освітнього процесу перейшов від запам’ятовування фактів та матеріалу до набуття ключових компетентностей. У статті узагальнено результати досліджень упровадження сучасних технологій під час підготовки майбутніх учителів біології на заняттях з анатомії згідно з вимогами Нової української школи. Ключові слова: Нова українська школа, ключові компетентності, методична підготовка, сучасні технології, вчителі біології.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кудрявицкая, Алина. "ВЛИЯНИЕ УДОБРЕНИЙ НА СОДЕРЖАНИЕ ФИКСИРОВАННОГО АММОНИЯ НА ЛУГОВО-ЧЕРНОЗЕМНОЙ ПОЧВЕ СЕВЕРНОЙ ЧАСТИ ЛЕСОСТЕПИ УКРАИНЫ." Научный взгляд в будущее, no. 23-01 (November 30, 2018): 48–52. http://dx.doi.org/10.30888/2415-7538.2021-23-01-010.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Гаген, Валентин. "РОЗРОБКА МЕТОДІВ АНАЛІЗУ СТРУКТУРОВАНИХ МЕДИЧНИХ ЗАПИСІВ ДЛЯ СИСТЕМИ ОБМІНУ МЕДИЧНОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ." MEASURING AND COMPUTING DEVICES IN TECHNOLOGICAL PROCESSES, no. 1 (April 28, 2022): 49–56. http://dx.doi.org/10.31891/2219-9365-2022-69-1-7.

Full text
Abstract:
Наведені причини необхідності створення методів аналізу структурованих медичних записів при розробці системи обміну медичною інформацією між різними медичними інформаційними системами. Запропоновано теоретико-множинну модель аналізу даних FVA. На основі даної моделі побудовано модель інформаційної системи, що використовує структуровані дані. Проведено дослідження медичних систем за впровадження FVA-моделі, на основі чого було запропоновано принцип роботи системи обміну медичною інформацією «Елемент», в якому перевірка медичних записів складається з чотирьох етапів. При обробці медичних записів встановлюються зв’язки між полями F, їх значеннями V, функціями точності A та медичними записами MR.На основі FVA-моделі запропоновано базу даних системи обміну медичною інформацією, побудовано її структуру та представлено її компоненти. Структура бази даних складається з наступних компонентів: медичні інформаційні системи, медичні записи, пацієнти, лікарі, медичні заклади, медичні стандарти, ключові слова, синоніми до ключових слів, помилки в ключових словах та функції точності. Даних компонентів достатньо для представлення системи обміну медичною інформацією на основі FVA-моделі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Дудок, Христина. "ЛЕКСИКО-СЕМАНТИЧНИЙ АНАЛІЗ АНГЛІЙСЬКОГО ТЕРМІНА МОБІЛЬНОГО ЗВ’ЯЗКУ." Inozenma Philologia, no. 133 (December 1, 2020): 97–104. http://dx.doi.org/10.30970/fpl.2020.133.3174.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено лексико-семантичному аналізу англомовного терміна мобільного зв’язку, який характеризується тенденцією до розвитку нових значень і перебуває в тісному зв’язку зі сло- вами загальновживаної лексики. Для творення термінів мобільного зв’язку характерні усі основні способи словотвору, за допомогою яких відбувається поповнення лексичного запасу літературної мови. Терміни – невід’ємні елементи певної системи, у нашому випадку, терміносистеми мобільного зв’язку, які посідають у ній ключове місце. Терміни на позначення мобільного зв’язку відрізняються від слів загальномовної лексики чіткою семантичною окресленістю меж і специфічним відтворенням спеціальних понять та їхнього словотвірного потенціалу. Основою для називання понять у спеціальній сфері є інваріантне значення, яке залишається незмінним у всіх випадках вживання слова-терміна. Як висновок, зазначено, що термін мобільного зв’язку – стійка одиниця синтетичної або аналітичної номінації, що закріплена за відповідним поняттям у сфері мобільних технологій і обмежена спеціальною галуззю використання. Ключові словa: термін мобільного зв’язку, терміносистема, вмотивованість терміна, загальнов- живана лексика, значення, смисл, функція терміна.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Семеніхіна, Олена Володимирівна, and Володимир Григорович Шамоня. "Використання віртуальних лабораторій в навчальному процесі." Theory and methods of e-learning 1 (December 14, 2013): 203–7. http://dx.doi.org/10.55056/e-learn.v1i1.230.

Full text
Abstract:
В статті йде мова про застосування інформаційних комп’ютерних систем у вищій школі при вивченні дисциплін фізико-математичного циклу сьогодні. Ключові слова: інформаційні технології, віртуальні лабораторії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

МАРЧУК, Володимир, Леся КОСТЮЧЕНКО, Олег ГАРМАШ, Надія ПЕРЕДЕРІЙ, and Юрій ГРАДИСЬКИЙ. "КЛЮЧОВІ ЕЛЕМЕНТИ ЛОГІСТИЧНОГО УПРАВЛІННЯ ЗАКУПІВЛЯМИ ДЛЯ ОБОРОННОЇ СФЕРИ." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 2, no. 17 (November 14, 2021): 104–9. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v2i17.639.

Full text
Abstract:
Досліджено ключові елементів логістичного управління закупівлями для оборонного сектору у просторі. Встановлено, що тривалість процедури закупівлі на усіх стадіях займає часу набагато більше ніж фізична доставка предмету закупівлі. Причиною цього є де-факто відсутність логістичного управління системою матеріально-технічного забезпечення. Як наслідок – низький рівень практичного запровадження принципів логістики спрямованих на системне управління постачанням, що відповідає концепції логістики НАТО. Логістичне управління закупівлями для оборонного сектору дозволить скоординувати ресурси, техніку, інформацію і людей, оперативно, точно і злагоджено вирішувати поставлені завдання в умовах постійної нестабільності і зміни часових параметрів. Ключові слова: логістичне управління, закупівлі, система матеріально-технічного забезпечення, принципи логістики постачання, оборонний сектор.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Слова ключові"

1

Кулинич, Яна Іванівна. "МЕТОДИКА ОЦІНКИ СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ЗМІН ВОДНИХ ЕКОСИСТЕМ ПРИ ТЕХНОГЕННОМУ НАВАНТАЖЕННІ." Thesis, Національний авіаційний університет, 2017. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/28717.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

В, Козлова О. "Методи інформаційного пошуку в електронних бібліотеках." Thesis, Київ, Національний авіаційний університет, 2009. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/18796.

Full text
Abstract:
Пошукова система (ПС) має бути уніфікованою для усіх різновидів інформації: текстової, аудіо та відео, графічної, мультимедійної в широкому розумінні. Бажано, щоб ПС мала: - інтуїтивно сприятливий інтерфейс пошуку; - можливості пошуку з використанням лише стандартного програмного забезпечення; - пошук за метаданими цифрового об’єкту (параметричний пошук), наприклад, за інвентарним номером, назвою видавництва; - пошук за ключовим словом (повнотекстовий пошук); - інтегрований пошук, як комбінація відомих методів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Варакін, В. О. "Інформаційна технологія SEO-оптимізації та юзабіліті веб-ресурсу з використанням алгоритму по низькочастотному запиту." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/72309.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Старицька, Н. Ю., and Олександра Петрівна Косенко. "Дослідження методів PR-комунікації в мережі Інтернет." Thesis, Национальный технический университет "Харьковский политехнический институт", 2012. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/48784.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ободяк, Віктор Корнелійович, Виктор Корнелиевич Ободяк, Viktor Korneliiovych Obodiak, and И. С. Заброда. "Структуризация текстовых данных." Thesis, Сумский государственный университет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/39125.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Козлова, Е. С., and А. Ю. Романов. "Применение меры tf-idf и меры странности для выделения ключевых слов при классификации текстов научных статей." Thesis, Сумский государственный университет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/47916.

Full text
Abstract:
В рамках исследования используются две меры для выделения ключевых слов в наборе текстов: tf-idf и weirdness (мера странности) [1]. В исследовании используется выборка из более чем двадцати двух тысяч научных статей из девяти тем УДК. Задача исследования состояла в выделении оптимального набора слов для быстрой классификации заданного текста.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Шокуров, Олександр Володимирович. "Статистичний спосіб згортання навчального наукового тексту." Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/37699.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Слободзян, Віталій Олександрович. "Інформаційна технологія автоматизованого формування семантичної структури інформаційного навчального матеріалу." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2020. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/9427.

Full text
Abstract:
Дипломна робота магістра присвячена розробці інформаційної технології автоматизованого формування семантичної структури інформаційного навчального матеріалу та відповідної інформаційної системи для дослідження практичної ефективності розробленої технології.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Іванова, І. Л., Н. Л. Горбач, and Т. М. Кальченко. "Самостійна робота як складова освітнього процесу." Thesis, Тези доповідей Міжвузівського науково-методичного семінару, 26 січня 2020 року – Х: ХНАДУ, 2021. http://dspace.univd.edu.ua/xmlui/handle/123456789/10316.

Full text
Abstract:
Самостійна робота як складова освітнього процесу
Анотація. У роботі розглядається питання самостійної роботи курсантів як важливого компонента формування іншомовної комунікативної компетенції сучасних правоохоронців. Аналізуються точки зору науковців стосовно проблематики самостійної роботи з іноземної мови. Висвітлюються форми та методи ефективної організації самостійної роботи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Юрченко, Артем Олександрович, and Artem Oleksandrovych Yurchenko. "Про засоби візуалізації навчального матеріалу за допомогою хмар слів." ЧОІППО імені К. Д. Ушинського, 2017. http://repository.sspu.sumy.ua/handle/123456789/3410.

Full text
Abstract:
Використання інформаційних технологій та інтернет-сервісів на уроках в сучасній школі має ряд переваг. Завдяки реалізації принципу наочності в навчанні здійснюється швидке запам’ятовування ключових слів, тренування образної пам’яті, проведення «мозкового штурму», аналіз основних ідей прочитаного або прослуханого тексту, активізація фонових знань школярів. Для візуалізації ключових слів теми використовують поняття «Хмара слів».
The use of information technology and Internet services lessons in modern school has a number of advantages. Thanks to the implementation of the principle of clarity in teaching is the memorization of key words, a training image memory, conduct a "brainstorming", analysis of the main ideas of the read or listened text, the activation of the background knowledge of students. To visualize the key words of the topic use the term "word Cloud".
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Слова ключові"

1

Косенко, Юлія Григорівна. "Комунікативні ситуації у процесі навчання української мови як іноземної." In ІІ Міжнародна науково-практична конференція. Bila Tserkva National Agrarian University, 2021. http://dx.doi.org/10.33245/20-05-2021-47-49.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Новікова, Вікторія Валеріївна. "Академічна мобільність як фактор інтеграції України в європейський науково-освітній простір." In ІІ Міжнародна науково-практична конференція. Bila Tserkva National Agrarian University, 2021. http://dx.doi.org/10.33245/20-05-2021-61-65.

Full text
Abstract:
У статті йдеться про стан розвитку академічної мобільності в Україні на основі аналітичних даних та виокремлення міжнародних освітніх програм, які забезпечують академічну мобільність у європейському освітньому просторі. Ключові слова: міжнародна академічна мобільність; міжнародний освітній простір; міжнародні освітні програми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Нікітенко, Олександр Іванович. "Правове регулювання у сфері застосування української мови (адміністративний аспект)." In ІІ Міжнародна науково-практична конференція. Bila Tserkva National Agrarian University, 2021. http://dx.doi.org/10.33245/20-05-2021-55-57.

Full text
Abstract:
У тезах автор описує адміністративний аспект правового регулювання у сфері застосування української мови. Наголошується, що надзвичайно важливе місце посідає реформа правової системи та реформа адміністративного права в Україні. Ключові слова: українська мова, Конституція України, українське законодавство, адміністративна реформа.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Скрипкіна, Єлизавета Юріївна. "Ефективні шляхи свідомого засвоєння нової лексики слухачами мовного курсу." In ІІ Міжнародна науково-практична конференція. Bila Tserkva National Agrarian University, 2021. http://dx.doi.org/10.33245/20-05-2021-70-72.

Full text
Abstract:
У тезах аналізуються ефективні шляхи засвоєння нової лексики слухачами мовного курсу, зокрема способи запам’ятовування лексичних одиниць. Ця якість допомагає інокомунікантам набувати мовленнєві компетенції вже на етапі довузівської підготовки. Ключові слова: українська мова як іноземна, лексичний запас, лексична одиниця, мнемотехніка, способи запам’ятовування слів, мовленнєві компетенції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кужелєва, Лариса Михайлівна, and Катерина Іллівна Старостенко. "Організація самостійної роботи з української мови іноземних слухачів довузівського етапу підготовки." In ІІ Міжнародна науково-практична конференція. Bila Tserkva National Agrarian University, 2021. http://dx.doi.org/10.33245/20-05-2021-50-52.

Full text
Abstract:
У тезах автори вказують на важливість самостійної роботи у процесі навчання іноземних слухачів довузівського етапу підготовки. Також описують різні форми самостійної роботи студентів (СРС) з української мови, особливості її ефективної організації. Ключові слова: викладання української мови, аудиторна і позааудиторна СРС, організація самостійної роботи іноземних слухачів
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Блохин, Дарина Дмитрівна. "Психолого-педагогічні засади подолання труднощів у вивченні іноземної мови." In ІІ Міжнародна науково-практична конференція. Bila Tserkva National Agrarian University, 2021. http://dx.doi.org/10.33245/20-05-2021-13-18.

Full text
Abstract:
У статті аналізуються психолого-педагогічні засади вивчення іноземної мови. Авторка вдається до історичних екскурсів, наводить яскраві приклади опанування іноземної мови, дає конкретні поради психологічного подолання труднощів у вивченні мови. Ключові слова: іноземна мова, входження в чужу мову, компактний модуль, комбінування слів, автоматизація, світова мова глобіш.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Будугай, Андрій Олександрович. "Етапи роботи над скоромовками у процесі дистанційного вивчення української мови іноземними слухачами. Використання гарячих (швидких) клавіш під час підготовки матеріалів занять." In ІІ Міжнародна науково-практична конференція. Bila Tserkva National Agrarian University, 2021. http://dx.doi.org/10.33245/20-05-2021-18-24.

Full text
Abstract:
У статті йдеться про основні етапи роботи над скоромовками у процесі вивчення фонетики української мови слухачами мовного курсу. Звернено увагу на особливості підготовки методичних матеріалів для освітнього процесу в умовах онлайн навчання. Ключові слова: дистанційне навчання, українська мова як іноземна, скоромовка, артикуляція, вимова, говоріння, «гарячі клавіші».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Будугай, Ольга Дмитрівна. "Культурологічний проект «Сім чудес України» як ефективне джерело вивчення лінгвокраїнознавства іноземними громадянами." In ІІ Міжнародна науково-практична конференція. Bila Tserkva National Agrarian University, 2021. http://dx.doi.org/10.33245/20-05-2021-25-29.

Full text
Abstract:
У статті мова йде про особливості опрацювання матеріалів про культурологічний проект «Сім чудес України» у процесі вивчення інокомунікантами українознавства. Проект дає широкі можливості для формування мовленнєвої компетенції у слухачів курсу української мови як іноземної на етапі довузівської підготовки. Ключові слова: українська мова як іноземна, лінгвокраїнознавство, українознавство, проект «Сім чудес України», культурологія, фонові знання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Калечиц, Алёна Iванауна. "Творчий підхід в навчанні писемного мовлення словацьких студентів, які вивчають російську мову." In ІІ Міжнародна науково-практична конференція. Bila Tserkva National Agrarian University, 2021. http://dx.doi.org/10.33245/20-05-2021-44-46.

Full text
Abstract:
У тезах представлений перш за все власний досвід роботи з навчання креативного письма словацьких студентів і в цілому творчого підходу в процесі викладання у ЗВО. Розмежовуються поняття творчості і креативності, наводяться конкретні приклади реалізації активних методів роботи і прийомів їхньої реалізації у навчальній практиці. Ключові слова: творчість, креативність, інноваційні методи, критичне мислення, рефлексивне письмо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Рудакова, Тетяна Миколаївна. "Особливості використання діалогу-розпитування на заняттях з української мови як іноземної." In ІІ Міжнародна науково-практична конференція. Bila Tserkva National Agrarian University, 2021. http://dx.doi.org/10.33245/20-05-2021-67-70.

Full text
Abstract:
Визначено основні види і типи діалогів, розглянуто діалог-розпитування, особливості роботи над ним. Акцент зроблено на взаємній роботі всіх учасників діалогурозпитування, чіткому розподілі ролей, створенні комунікативних ситуацій, наближених до природних.Виділено основні етапи роботи над діалогом-розпитуванням на заняттях з української мови як іноземної. Ключові слова: діалог-розпитування, діалог-домовленість, діалог-обмін враженнями, думками, діалог-обговорення, діалог-дискусія.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Слова ключові"

1

Великодна, Мар’яна Сергіївна. Позасвідоме психоаналітика як об'єкт емпіричних досліджень (аналіз публікацій із бази Scopus за 1 півріччя 2017 року). Науковий вісник ХДУ., 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3874.

Full text
Abstract:
Мета роботи – проаналізувати сучасні тенденції в дослідженнях позасвідомого психоаналітика сві-товою психоаналітичною спільнотою. Методи. У статті подано результати кількісного (методом контент-аналізу) та якісного (методами узагальнення й систематизації) аналізу статей, присвячених різним аспектам вивчення позасвідомого психоаналітика, опублікованих у фахових психоаналітичних журналах із переліку Scopus за І півріччя 2017 року. Згідно з ними, усього із 447 статей у 22 журналах виявлено 17 робіт, які містять результати емпіричних досліджень феноменології функціонування та прояву позасвідомого психоаналітиків. Результати. Виявлено, що переважно емпірична частина в них ґрунтується на клінічних випадках та інтерв’ю з психоаналітиками, тренінговими аналітиками й супервізорами. У них, зокрема, виявлено три загальні групи ключових понять, що є актуальним предметом вивчення в указаний період: контрпе-ренесення, ревері та позасвідома комунікація. Описано короткий огляд уведених категорій у кожній із груп, як-от: матриця перенесення-контрперенесення, нарцисичні потреби психоаналітика, аналітичний еротизм, переживання щодо закінчення психоаналізу, мовчання й оніміння психоаналітика, позасві-дома фантазія й позасвідома інтерсуб’єктивність. Висновки. Узагальнено, що позасвідоме психоаналітика та феноменологія його прояву в аналітич-ній роботі залишається в постійному фокусі досліджень, виконаних у різних психоаналітичних підхо-дах, охоплюючи не лише безпосередню клінічну практику (у тому числі зі специфічними категоріями аналізантів), а й тренінгову підготовку кандидатів і супервізорську оцінку. Класична та лаканівська школи більшою мірою зосереджені на дослідженні контрперенесення, британська школа – ревері та несвідомої фантазії, інтерсуб’єктивісти зацікавлені в дослідженні можливості і здатності психоа-налітика використовувати своє позасвідоме у створенні особливої інтерсуб’єктивної реальності між ним та аналізантом. Єдність у поглядах на позасвідоме психоаналітика відзначено в ідеях про його чутливість, про діагностичну цінність переживань, що виникають на сесіях, а також про небезпеку в нехтуванні впливом власного позасвідомого на психоаналітичний процес.Ключові слова: емпатія, контрперенесення, несвідоме, позасвідома комунікація, позасвідоме, психоаналіз, ревері, сприймання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography