Academic literature on the topic 'Системи планування'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Системи планування.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Системи планування"

1

Чепков, І. Б., В. В. Сотник, І. В. Борохвостов, М. В. Бондарчук, and М. О. Білокур. "Порівняльний аналіз систем оборонного планування в США та в Україні." Озброєння та військова техніка 23, no. 3 (September 26, 2019): 3–15. http://dx.doi.org/10.34169/2414-0651.2019.3(23).3-15.

Full text
Abstract:
Досліджується еволюція змін у системі оборонного планування в США шляхом аналізу функціональних зв’язків між її елементами. Розглядається триступеневий процес, який поєднує у собі Систему інтеграції та розвитку спільних спроможностей, Систему планування, програмування, бюджетування та виконання, Систему оборонного замовлення. Проведено порівняльний аналіз відповідності елементів системи оборонного планування США та України. Метою статті є порівняльний аналіз ретроспективи реформування та розгляд існуючої системи оборонного планування в США та в Україні, змін, що відбувалися в останні роки та причинно-наслідкових зв’язків, які супроводжували цей процес. Дослідження за даною темою виконувались за допомогою таких методів та процедур системного аналізу, як абстрагування і конкретизація, декомпозиція, кластеризація і класифікація. Результати аналізу вказують на необхідність реорганізації системи оборонного планування в Україні шляхом впровадження більшості елементів, процедур та принципів системи оборонного планування США з урахуванням особливостей оборонно-промислового комплексу України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Пастовенський, Олександр. "Особливості планування в умовах розвитку освітніх систем." New pedagogical thought 107, no. 3 (December 1, 2021): 36–41. http://dx.doi.org/10.37026/2520-6427-2021-107-3-36-41.

Full text
Abstract:
У статті досліджено особливості планування в умовах розвитку освітніх систем. Зроблено висновок, що в залежності від фази розвитку закладу як освітньої системи (жорстка система, система з делегованими управлінськими повноваженнями, «м’яка» система, система з мережевою взаємодією, синергетична система) планування його діяльності має здійснюватися на основі диференційованої участі в цьому процесі керівництва, самоврядування закладу та зацікавлених громадських структур. Підкреслено, що рівень участі самоврядування закладу та громадських структур у плануванні (на основі консультацій чи узгодження позицій з керівництвом та з іншими учасниками освітнього процесу) залежить як від фази розвитку закладу, так і від виду планування (стратегічне, тактичне, оперативне) та особливостей субфункцій планування (планувально-діагностувальної, планувально-цільової, планувально-критеріальної, планувально-програмної, планувально-ресурсної, планувально-інформаційної субфункцій). Наголошено, що з розвитком освітніх систем у процесі планування змінюються також форми взаємодії керівництва, органів самоврядування закладу та громадських структур, які стають все більше демократичними – від наказів та інструктажів керівника до нарад при керівникові та консультацій з органами самоврядування закладів, педагогічних (вчених) рад і «круглих столів», конференцій та обговорень на інтернет-форумах, загальних зборів і громадських слухань тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кійко, С. Г. "Предиктивна адаптація при управлінні портфелем проектів енергозбереження на металургійному підприємстві." Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України, no. 4(41), (October 25, 2020): 133–44. http://dx.doi.org/10.30748/nitps.2020.41.16.

Full text
Abstract:
Сьогодні для авіабудування ПрАТ «Дніпроспецсталь» виплавляє більше ста марок сталей і сплавів з особливими експлуатаційними властивостями. Подальший розвиток підприємства та забезпечення конкурентоспроможності цієї та іншої продукції пов’язано з управлінням портфелем енергозберігаючих проектів, спрямованих на виконання таких завдань, як оптимізація енергетичного балансу, мінімізація споживання енергоресурсів, оптимізація енергоефективності та ін. Запропоновано нову методологію управління портфелями проектів енергозбереження на металургійних підприємствах, яка формує парадигму предиктивної адаптації, що базується на взаємопов'язаних адаптивних системах планування, моніторингу і управління змінами та дозволяє на основі прогнозування енергоспоживання для складних технологічних процесів і виробництв, а також моделювання і оцінки якості паливно-енергетичного балансу, в умовах обмеженості ресурсів і ризиків здійснювати формування і відбір для реалізації проектів енергозбереження при узгодженні пріоритетів бізнес-стратегії і стратегії енергоефективності металургійного підприємства. Сформульовано основні вимоги до організації системи планування і управління портфелем проектів енергозбереження на металургійному підприємстві. Представлена структурна схема комп'ютерної системи планування і управління портфелем проектів енергозбереження на ПрАТ «Дніпроспецсталь». Ядром виступає корпоративна інформаційна система управління на базі SAP ERP (ECC 6.0). Для отримання точної та оперативної інформації про постачання і витрати енергоресурсів використовується кілька програмно-апаратних комплексів систем обліку, а саме, автоматизована система комерційного обліку енергоресурсів підприємства, автоматизована система технічного обліку електроенергії, автоматизована система обліку і балансу паливно-енергетичних ресурсів та інші. Розроблена система процесів енергозбереження повинна вбудовуватися в систему процесів підприємства, відповідати стратегічним цілям підприємства і особливостям виробничого процесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гречаник, Б. В. "ПРОГРАМУВАННЯ МІСЦЕВОГО СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ В УМОВАХ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ В УКРАЇНІ." Таврійський науковий вісник. Серія: Публічне управління та адміністрування, no. 4 (April 15, 2022): 22–30. http://dx.doi.org/10.32851/tnv-pub.2021.4.4.

Full text
Abstract:
У статті досліджено процес управління місцевим економічним розвитком на основі програмування соціально-економічного розвитку суспільних систем в умовах проведення реформи децентралізації влади в Україні. Ідентифіковано визначальну особливість сучасного управління соціально-економічним розвитком регіональних суспільних систем –застосування певного алгоритму «програми» управління їхнім розвитком на основі «тригоризонтної» системи «планування-управління». Визначено, що основними складниками такої системи «планування-управління» є: концепція стратегії розвитку, стратегія розвитку, політика розвитку та цільові програми. Встановлено, що одночасне використання такої системи і на загальнодержавному, і на регіональному рівнях, а також їх узгодження між собою за рахунок вертикальних зв’язків між основними складниками моделей управління різних рівнів перетворює «стандартну» систему управління розвитком у систему «програмування розвитку». Запропоновано використання такої моделі – програмування управління соціально-економічним розвитком – на рівні регіону як одного з найбільш ефективних дієвих сучасних системних інструментів управління розвитком адміністративно-територіальних одиниць, що видається особливо актуальним в умовах завершення реформи децентралізації в Україні. Отримані висновки свідчать про доцільність використання такого алгоритму «програмування розвитку» у вітчизняній практиці управління розвитком суспільних систем із метою підвищення ефективності управління місцевим економічним розвитком та якості проведення реформ в основних сферах українського суспільства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Soroka, M. "МЕТОД АДАПТАЦІЇ ПОВЕДІНКИ АГЕНТІВ В ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІЙ НАВЧАЛЬНІЙ СИСТЕМІ ПІДГОТОВКИ ДИСПЕТЧЕРІВ УПРАВЛІННЯ ПОВІТРЯНИМ РУХОМ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 2, no. 60 (May 28, 2020): 17–20. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2020.2.017.

Full text
Abstract:
В рамках агентно-орієнтованого підходу з метою підвищення варіативності середовища підготовки диспетчерів управління повітряним рухом у статті удосконалено метод адаптації поведінки агентів навчального середовища інтелектуальної навчальної системи, що ґрунтується на знаннях про результати взаємодії агентів. На етапі внесення змін до параметрів підсистеми планування при настоюванні систем моделювання поведінки агентів запропоновано використовувати механізм самонастроювання. Для управління процесом самонастроювання поведінки інтелектуальних агентів в статті розроблено інструментарій адаптації системи планування поведінки агента. Застосування моделей поведінки агентів із методами планування дозволить збільшити показник успішності реалізації очікуваної поведінки агентів при побудові інтелектуальних навчальних систем. Запропонований у статті підхід адаптації поведінки агентів навчального середовища інтелектуальної навчальної системи дозволить підвищити його варіативність. Як наслідок, така інтелектуальна навчальна система дозволить вивести на якісно новий рівень підготовку диспетчерів управління повітряним
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Lipych. L., Khilukha O., and Kushnir M. "ЕВОЛЮЦІЯ РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ." Economic forum 1, no. 4 (November 24, 2021): 85–94. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2021-4-12.

Full text
Abstract:
Актуальність даної теми безпосередньо пов'язана з необхідністю підвищення рівня конкурентоспроможності українських підприємств, який у порівнянні з іноземними все ще залишається низьким. Мета статті - проаналізувати сучасні наукові розробки в області систем підтримки прийняття управлінських рішень на основі аналізу їх еволюційного розвитку. Встановлено, що розвиток ІТ - систем, які підтримують менеджмент, розпочався у 1950-1960-х роках. Найдавніші ІТ - системи називалися трансакційними або системами для обробки даних. Перші системи були простими: використовували лічильні та аналітичні машин. Вони базувалися на масових операціях, які супроводжувалися значними витратами та не високою надійністю. Ці системи використовувалися для розрахунків заробітної плати, управління матеріалами, виставлення рахунків, обліку, контролю за дебіторською та кредиторською заборгованістю, обліку робочого часу та його ефективності, а також обліку витрат виробництва. Злам 20-го та 21-го століть - це період динамічних змін у розвитку ІТ - систем, що підтримують управління, головним чином завдяки мережевим системам, корпоративним інтрамережам та системам управління знаннями. Обґрунтовано, що системи Business In-Intelligence (BI) є кульмінацією еволюції змін у сфері систем підтримки прийняття рішень та системної експертизи. Вони формують рішення що ґрунтуються на: статистиці та економетрії, операційних дослідженнях та штучному інтелекті. Генезис ІТ-систем дозволив визначити етапи розвитку інтегрованих систем управління, що розвивалися паралельно вищезгаданим поколінням систем та направлені на підтримку реалізації функцій управління. Спочатку це були системи планування вимог до матеріалів (ang. Material Requirements Planning, MRP I), створені в 1960 -х роках на основі моделі управління складськими запасами. (для виробничих підприємств), потім модель закритого циклу MRP (ang. Closed-Loop MRP) та системи планування виробничих ресурсів (ang. Manufacturing Resources Planning, MRP II). Іншою версією цих систем є системи планування ресурсів підприємства (ang. Enterprise Resources Planning, ERP), створені в 1990-х роках. Змінені функціональні наповнення цих систем призвели до появи таких версій, як ERP II, EERP (Extended ERP), @ERP, EAS (Enterprise Application Suite), eERP, IERP (Intelligent ERP ERP), ERP +, ERP III і характеризуються як нове покоління інтегрованих систем - ERP IV. Доведено, що поява нових версій систем є результатом зміни умов ведення бізнесу та можливостей, створених розвитком ІКТ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Кравченко, Л. А. "ЦІЛЕПОКЛАДАЛЬНИЙ ВИМІР СТРАТЕГІЧНОГО ПЛАНУВАННЯ РОЗВИТКУ РЕГІОНАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ." Таврійський науковий вісник. Серія: Публічне управління та адміністрування, no. 4 (April 15, 2022): 95–103. http://dx.doi.org/10.32851/tnv-pub.2021.4.14.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню цілепокладального виміру стратегічного планування розвитку професійно-технічної освіти на регіональному вимірі як механізму системи публічного управління освітою, що дає можливість визначити та забезпечити найбільш сприятливі умови для розвитку вказаної складової регіональної системи освіти. У якості методології дослідження використано системний аналіз, моделювання розвитку об'єкта управління, інтерпретацію результатів SWOT-аналізу. Показано, що саме на основі визначення цілей стратегічного планування розвитку регіональної системи професійно-технічної освіти здійснюється стратегічне управління її розвитком через реалізацію комплексних заходів, що підкріплені інструментами найбільш ефективного використання наявних ресурсів. Застосовано структурування різнорівневих цілей стратегічного планування в якості найбільш ефективного механізму публічного регулювання напрямків та динаміки процесів у вказаному секторі регіональної освіти. Обґрунтовано необхідність збалансованості процесів у регіональній системі професійно-технічної освіти із загальними соціально-економічними тенденціями розвитку регіону та країни. Відтак стратегічне планування у цілепокладальному вимірі має поєднувати комплекс конкретних завдань та основні характеристики довгострокового бачення вирішення наявних проблем регіональної системи професійно-технічної освіти, підтримуючи послідовність та цілеспрямованість управлінських дій. На основі визначення базових цілей розроблено комплекс конкретних заходів як інструмент організації діяльності суб'єктів публічного управління освітньою діяльністю на регіональному рівні на шляху досягнення стратегічної мети розвитку згаданої регіональної освітньої підсистеми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Коваль, Назар. "Функціональні моделі інформаційної технології та архітектура інформаційної системи оперативного планування заготівлі молока на території громад." Bulletin of Lviv National Agrarian University Agroengineering Research, no. 25 (December 20, 2021): 157–66. http://dx.doi.org/10.31734/agroengineering2021.25.157.

Full text
Abstract:
Виконано аналіз наукових праць та предметної галузі. Обґрунтовано доцільність розроблення функціональних моделей процесів інформаційної технології та обґрунтування архітектури інформаційної системи оперативного планування заготівлі молока на території громад. Вони забезпечать якісне проєктування відповідних інформаційних систем і технологій, а також прийняття безпомилкових управлінських рішень. Запропонована інформаційна технологія оперативного планування заготівлі молока на території громад. Вона враховує особливості предметної області та передбачає виконання п’яти взаємозв’язаних груп процесів. Зазначені процеси дозволяють проводити збір, обробку і збереження даних. Розроблені функціональні моделі відображають управлінський процес оперативного планування. Це лежить в основі прийняття якісних управлінських рішень щодо формування оперативних планів та нарядів на виконання робіт. Запропонована архітектура інформаційної системи оперативного планування заготівлі молока на території громад передбачає створення п’яти взаємопов’язаних підсистем, які пов’язані з базою даних. Зазначена інформаційна система являє собою програмний додаток. Він забезпечує підтримку прийняття управлінських рішень під час оперативного планування заготівлі молока на території громад. Користувачі (виробники молока) інформаційної системи мають доступ до візуалізованих даних. До цих даних належить обсяг постачання молока в переробний цех за заданий період, а також його вартість відповідно до укладених угод. Адміністратор (проєктний менеджер цеху переробки молока) має доступ до даних усіх користувачів. Окрім того, адміністратор має доступ до сформованих оперативних планів заготівлі молока на території громади для окремої доби та нарядів на виконання робіт.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

ГАНДЗЮК, Микола, Дмитро ГАНДЗЮК, and Богдан ШУМІК. "РОЗРОБКА МЕТОДИКИ ОПЕРАТИВНОГО ПЛАНУВАННЯ РОБОТИ АВТОМОБІЛІВ НА МІЖМІСЬКИХ МАРШРУТАХ." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 2, no. 17 (November 14, 2021): 47–61. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v2i17.634.

Full text
Abstract:
В даний час успішна робота всіх галузей народного господарства неможлива без ефективного транспортного обслуговування. Організація роботи транспорту повинна забезпечувати ефективне постачання промислового виробництва, сільського господарства, інших галузей народного господарства, а також задовольняти потреби населення в перевезеннях з системних позицій. Комплексний підхід до організації та планування перевезень вимагає досягнення мінімальних витрат як у всій системі транспортного обслуговування, так і в окремих її елементах. Вирішення цього завдання неможливо без заміщення існуючих раніше технологій і методів організації і планування транспортного процесу на сучасні. Сучасні вимоги до організації перевізного процесу та якості виконуваних перевезень на автомобільному транспорті диктують необхідність застосування нових організаційних і технологічних рішень в плануванні перевезень з використанням програмно-цільових і логістичних принципів. Існуюча організація системи оперативного планування не завжди відповідає реальним потребам учасників процесу вантажних автомобільних перевезень. Основним недоліком на сьогоднішній день є те, що методологічна база сегментована і описує окремі етапи планування процесу перевезень. Методики, які працюють сьогодні, присвячені окремим завданням, таким як визначення оптимальної вантажопідйомності парку рухомого складу, розрахунок техніко експлуатаційних показників, в тому числі необхідної кількості автомобілів, розподіл рухомого складу за заявками із застосуванням методів лінійного програмування, складання графіка роботи автомобілів, розрахунок витрат на перевезення та інші. Виконання такого різноманіття розрізнених операцій і завдань в сучасних умовах без комплексного підходу до їх вирішення, а також без автоматизації переробки значних обсягів інформації неефективне. Крім того методики розрахунку необхідної кількості автомобілів мають серйозні похибки, це виражається в невідповідності розрахункових і фактичних величин. Незважаючи на те, що останніми роками ведеться активна розробка і впровадження на автотранспортні підприємства програм автоматизованого документообігу та планування роботи автомобілів, в даний час не існує методики, яка забезпечує комплексне планування та рішення перерахованих вище завдань з урахуванням специфіки міжміських перевезень, тоді як сучасні тенденції розвитку автотранспорту в Україні пов'язані з інтенсивним їх розвитком. Ключові слова: перевезення, техніко-експлуатаційні показники, міжміський маршрут, система, оперативне планування, заявка, методика, алгоритм, автоматизація, методологічна база.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Kotvitska, A. A., A. I. Fedosov, and O. I. Nazarco. "СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ НФаУ: ДОСВІД І ПЕРСПЕКТИВИ." Медична освіта, no. 3 (May 13, 2019): 74–77. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2019.3.10130.

Full text
Abstract:
Мета роботи – висвітлити значення створення системи управління якістю, враховуючи досвід НфаУ, та окреслити її перспективи. Основна частина. Для підтримки функціонування внутрішньої системи управління якістю у НФаУ створено абсолютно новий для університету структурний підрозділ – відділ управління якістю. До функцій ВУЯ належать планування діяльності університету, організаційно-методичний супровід внутрішніх і зовнішніх аудитів, проведення процедури рейтингування кафедр та НПП, моніторинг результативності процесів СУЯ, впровадження ризик-орієнтованих підходів до функціонування процесів СУЯ, навчання персоналу, координація документообігу тощо. Змістовна модель СУЯ НФаУ представлена каскадною системою планування, яка передбачає поступову деталізацію планів від Місії й Політики університету до планів окремих виконавців. Висновки. Керівництво університету вважає запроваджену систему управління якістю дієвим механізмом, що попереджає виникнення внутрішніх та зменшує вплив зовнішніх ризиків. Створена система управління якістю Національного фармацевтичного університету є змістовним підґрунтям для розбудови внутрішньої системи забезпечення якості вищої фармацевтичної освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Системи планування"

1

Шиш, К. Г. "Удосконалення системи податкового планування на підприємстві." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71627.

Full text
Abstract:
У роботі проаналізовані моделі поведінки платників податків; розглянуте податкове планування та його елементи; визначені принципи податкового планування. В ній систематизовані підходи до організації податкового планування на підприємстві; охарактеризована методика податкового планування у системі податкового менеджменту. З практичної точки зору розглянуті особливості організації податкового планування на прикладі ТОВ «Пульс»; проведений аналіз податкового навантаження підприємства та визначені напрямки його оптимізації; запропоновані напрямки вдосконалення оцінки ефективності методів податкового планування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Куліш, Д. В. "Бюджетування як детермінанта розвитку системи фінансового планування." Thesis, Запоріжжя, 2017. http://ir.stu.cn.ua/123456789/15056.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Меленчук, Юлія Тарасівна. "Формування ефективної системи маркетингового планування на підприємстві." Thesis, Тернопільський національний технічний університет ім. Івана Пулюя, 2015. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/5798.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Штиюк, Назарій Вадимович, and Nazarii Shtyiuk. "Розробка інформаційної системи організації планування автотранспортних перевезень." Bachelor's thesis, Тернопіль, ТНТУ, 2021. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/35402.

Full text
Abstract:
Роботу виконано на кафедрі ком’пютерно-інтегрованих технологій Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Міністерства освіти і науки України Захист відбудеться 22 червня 2021 р. о 09 .00 годині на засіданні екзаменаційної комісії № 23 у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул.Руська, 56, навчальний корпус №1, ауд. 403
Робота “Розробка інформаційної система організації планування автотранспортних перевезень”, виконана студентом групи КТ-41 Штиюк Н.В. В першому розділі подана характеристика задач, що вирішуються транспортним підприємством та структура його підрозділів, проведений аналіз існуючих методик планування перевезень. В результаті аналізу запропонована методика, яка передбачає застосування гнучкого механізму планування перевезень, який направлений на зменшення плати за послуги. Зроблено постановку задачі, обгрунтовано проектні рішення. Другий розділ включає проектування інформаційної моделі системи, розробку математичного забезпечення, проектування вхідних та вихідних документів, баз даних, алгоритму розв'язку задачі та інтерфейсу користувача. В третьому розділі розроблено технологію кодування системи, блок-схеми програмних модулів та описано програмну реалізацію інформаційної системи. На закінчення проекту приведені висновки та додатки. Дана система призначена для використання в транспортних підприємствах. Work "Development of information system of organization of planning of motor transportations", executed by the student of group KT-41 Shtiyuk NV The first section presents the characteristics of the tasks solved by the transport company and the structure of its units, the analysis of existing methods of transportation planning. As a result of the analysis the technique which provides application of the flexible mechanism of planning of transportations which is directed on reduction of a payment for services is offered. The problem is set, design decisions are substantiated. The second section includes the design of the information model of the system, the development of mathematical software, design of input and output documents, databases, algorithms for solving the problem and the user interface. The third section develops the system coding technology, block diagrams of software modules and describes the software implementation of the information system. At the end of the project the conclusions and appendices are given. This system is intended for use in transport enterprises.
ВСТУП...5 АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА ...6 1.1. Особливості роботи автотранспортного підприємства ...6 1.2. Аналіз методик планування перевезень...9 1.3. Постановка задачі по проектуванню інформаційної системи...12 2. ПРОЕКТНА ЧАСТИНА...15 2.1. Загальна структура комп'ютеризованої системи ...15 2.2. Алгоритми формування маршрутних листів та оцінок обсягів виконаних робіт...18 2.3. Інформаційне забезпечення системи...23 3. СПЕЦІАЛЬНА ЧАСТИНА...28 3.1. Взаємозв’язок програмних модулів та файлів системи...28 3.2. Програмний модуль формування маршрутних листків...32 4. БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ, ОСНОВИ ОХОРОНИ ПРАЦІ...36 4.1 Виникнення ЕМІ при наземному і висотному ядерних вибухах……...36 4.2 Методи захисту електронної апаратури від дії ЕМІ ядерних вибухів..38 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ КВАЛІФІКАЦІЙНОЇ РОБОТИ...45 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ...46 ДОДАТКИ...47
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Трояновська, Т. І., and Т. О. Салтикова. "Планування та проектування віртуальної навігаційної системи ВНЗ." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/64950.

Full text
Abstract:
Швидкий розвиток сучасних технологій з визначення місцезнаходження дав велику кількість можливостей проектування та побудови різного роду навігаційних систем. Більшість вищих навчальних закладів побудовані так, що мають у своєму складі багатокорпусну, складну структуру.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Савина, І. Г. "Механізми вдосконалення системи фінансового планування на підприємстві." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71451.

Full text
Abstract:
Предметом дослідження є теоретичні і прикладні аспекти пов’язані із фінансовим планування. Об’єкт дослідження даної дипломної роботи фінансове планування у концерні «НІКМАС». Метою даної дипломної роботи є дослідження теоретичних і практичних питань з формування та виконання фінансового планування на підприємстві та пошук оптимальних шляхів підвищення ефективності складання фінансових планів. Методи проведення дослідження: аналітичний, економіко- математичний, коефіцієнтний, моделювання, монографічний, аналіз та синтез, системний, ретроспективний та послідовний аналіз.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Рябушка, Л. Б. "Удосконалення системи маркетингового планування в діяльності зовнішньоорієнтованого підприємства." Master's thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/49701.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Божок, Наталія Олексіївна, Наталия Алексеевна Божок, and Nataliia O. Bozhok. "Розвиток системи планування парків пасажирських вагонів підприємств залізничного транспорту." Thesis, Видавництво Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна, 2014. http://eadnurt.diit.edu.ua:82/jspui/handle/123456789/2581.

Full text
Abstract:
Божок , Н. О. Розвиток системи планування парків пасажирських вагонів підприємств залізничного транспорту : авт. дис. к. е. н.: 08.00.04 / Н. О. Божок ; Дніпропетр. нац. ун-т залізн. трансп. ім. акад. В. Лазаряна. - Д., 2014. - 219 с. : іл., табл. - Бібліогр.: с. 181-200 ГРНТИ 55.41.37 УДК 629.45.014.67 Захист - 26 вересня 2014 р.
UK: Дисертація присвячена розробці науково-методичних підходів та практичних рекомендацій до прогнозування обсягів пасажирських перевезень та методів планування парків пасажирських вагонів підприємств залізничного транспорту з урахуванням усіх можливих факторів. У роботі досліджено сутність економічної категорії прогнозування для ефективного управління пасажирськими залізничними перевезеннями; виконано аналіз наукових праць з економічного прогнозування та управління парками пасажирських вагонів; проаналізовано існуючу діяльність пасажирського господарства в умовах сучасного ринку, нинішній стан парку пасажирських вагонів; розроблено методичний підхід щодо визначення кількості пасажирських вагонів на перспективу, який, на відміну від існуючого, враховує обсяги перевезених пасажирів, конкуренцію на ринку транспортних перевезень, динаміку зміни наявного інвентарного парку рухомого складу, впровадження швидкісного руху, сучасні методи ремонту вагонів та організації руху пасажирських поїздів у дальньому сполученні, що дозволяє мінімізувати витрати на експлуатацію, утримання та закупівлю рухомого складу.
RU: Основным ресурсом, который обеспечивает эффективность хозяйственной деятельности в сфере пассажирских перевозок, является подвижной состав. За последние 10 лет темпы списания вагонов, задействованных в пассажирских перевозках, значительно превышают темпы их обновления. За этот период было списано 2377 пассажирских вагонов , в частности в 2013 году – 545 пассажирских вагонов, в 2014 году планируется списать еще 283 вагона. На начало 2014 г. средний возраст пассажирского вагона составляет 27,5 года, что соответствует 86 % износа. Если из инвентарного парка исключать пассажирские вагоны согласно установленному нормативному сроку эксплуатации (28 лет) и при этом его не обновлять, то до конца 2020 года парк сократится до 2816 вагонов, что соответствует 30 % от потребности. С каждым годом Укрзализныця испытывает острую потребность в пассажирских вагонах. В диссертации приведены теоретическое обобщение и новое решение научной задачи, которая заключается в разработке теоретических, методических и практических подходов к развитию системы планирования парков пассажирских вагонов предприятий железнодорожного транспорта. Выполнен анализ научных трудов, посвященных проблеме планирования и управления парками пассажирских вагонов предприятий железнодорожного транспорта. В результате было установлено, что в настоящее время отсутствует научный подход к определению рационального количества пассажирских вагонов на перспективу, который бы учитывал: влияние на объемы пассажирских перевозок факторов конкуренции на рынке транспортных услуг; внедрение на территории Украины скоростных перевозок; повышение пассажироемкости вагонов через закупку подвижного состава нового поколения; использование современных методов ремонта вагонов и организации движения пассажирских поездов в дальнем сообщении. Разработан методический подход к определению рационального количества пассажирских вагонов на перспективу с учетом изменения объемов перевезенных пассажиров, конкуренции на рынке транспортных перевозок, динамики изменения имеющегося инвентарного парка подвижного состава, внедрения скоростного движения, использования современных методов ремонта вагонов и организации движения пассажирских поездов в дальнем сообщении. Это позволит в будущем минимизировать затраты на эксплуатацию, содержание и закупку подвижного состава. Предложен научный подход по прогнозированию объемов пассажирских перевозок в дальнем сообщении с учетом факторов, учитывающих демографическую ситуацию в стране, платежеспособность населения, повышение скорости и качества движения пассажирских поездов и ценовую политику, что позволяет более точно установить перспективные объемы пассажирских перевозок для определения необходимого количества пассажирских вагонов. Усовершенствованы методические основы оценки качества пассажирских перевозок, которые учитывают такие составляющие, как срок и удобство получения поездки, физиологические особенности и надежность пассажирских перевозок, позволяет учесть один из самых влиятельных факторов привлекательности. В последние годы железнодорожный транспорт теряет свои преимущества на рынке транспортных услуг, уступая автомобильному и авиационному. Это произошло из-за того, что на объемы пассажирских перевозок влияет группа факторов конкуренции. Чтобы исследовать их влияние, определен обобщенный показатель оценки привлекательности пассажирских перевозок, который основывается на сочетании коэффициента стоимости проезда, качества перевозок и спроса на скорость перевозок и позволяет объективно найти величину прогнозных объемов перевозок. Предложен методический подход по ликвидации дефицита пассажирских вагонов на прогнозные годы, учитывающий использование скоростного подвижного состава Украинской железнодорожной скоростной компании и новых принципов ремонта вагонов дальнего следования, что позволяет более точно определить дефицит подвижного состава и предложить меры по его погашению. Внедрение указанных научных положений позволит руководству железнодорожной отрасли определиться с направлениями обновления подвижного состава на перспективу с учетом постоянно растущего дефицита парка пассажирских вагонов.
EN: The thesis concentrates on developing of scientific and methodological approaches and practical recommendations to prognostication of passenger traffic volume and methods of planning passenger wagons’ parks taking into consideration all possible factors. We have studied the nature of such economic category as prognostication for the effective passenger traffic management. Then we have analyzed the scientific works on economic prognostication and management of coaches. Passenger Sector activities in today's market and the current state of the Coaches Park are analyzed in the thesis. The new methodical approach to determining the number of coaches for the future was developed. It takes into consideration volumes of carried passengers, competition in the transport market, dynamics of the available inventory rolling stock, implementation of high-speed traffic, modern methods of coaches’ repair and the passenger trains running in long-distance traffic, which minimizes the operation cost, maintenance and purchase of rolling stock.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Федоренко, Ірина Анатоліївна, and Олександр Сергійович Мордовцев. "Формування системи бюджетного стратегічного фінансового планування на промисловому підприємстві." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/48278.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Щелкунов, Володимир Ігорович. "Вдосконалення системи стратегичного планування галузі на основі сучасних інформаційних технологій." Diss. of Candidate of Economic Sciences, КУ ім. Т.Шевченка, 1996.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Системи планування"

1

Осауленко, О. Г. Національна статистична система: стратегічне планування, методологія та організація. Київ: Інформ. - аналіт. агенство, 2008.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Холодний, Г. О. Маркетингова товарна політика. Харків: ХНЕУ, 2006.

Find full text
Abstract:
Содержание: Товари та послуги в маркетинговій діяльності ; Ціна в системі ринкових характеристик товару ; Якість продукції та методи її оцінювання ; Конкурентоспроможність товару та її показники ; Ринок товарів і послуг ; Формування попиту на ринку окремого товару ; Цільовий ринок товару і методика його вибору ; Товарна політика підприємства ; Життєвий цикл товару ; Планування нової продукції і розробка товару ; Товарні марки та упаковка
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Холодний, Г. О. Маркетингова товарна політика. Харків: ХНЕУ, 2006.

Find full text
Abstract:
Содержание: Товари та послуги в маркетинговій діяльності ; Ціна в системі ринкових характеристик товару ; Якість продукції та методи її оцінювання ; Конкурентоспроможність товару та її показники ; Ринок товарів і послуг ; Формування попиту на ринку окремого товару ; Цільовий ринок товару і методика його вибору ; Товарна політика підприємства ; Життєвий цикл товару ; Планування нової продукції і розробка товару ; Товарні марки та упаковка
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Системи планування"

1

Гаврилюк, Світлана. "FEATURES OF FINANCIAL SUPPORT OF TOURIST ENTREPRENEURSHIP IN UKRAINE." In SOCIETY DEVELOPMENT: SOCIAL, ECONOMIC AND PSYCHOLOGICAL ASPECTS, 22–43. KROK Univerdity, 2019. http://dx.doi.org/10.31732/sd-22.

Full text
Abstract:
Реалізація стратегічної мети розвитку туризму в Україні, пов‘язаної із забезпеченням конкурентоспроможної на світовому ринку туристичної галузі на основі максимально повного задоволення попиту споживачів, можлива лише за умов стійкого розвитку туристичного бізнесу, що в свою чергу забезпечується його фінансовим потенціалом. Являючись об‘єктивною основою здійснення ефективної виробничо-продуктової діяльності, фінансові ресурси трансформуються в інші фактори розвитку туристичного підприємництва, представляючи собою одну із важливих системних складових.Для створення сприятливих умов реалізації програм підвищення ефективності та конкурентоспроможності туристичним підприємствам необхідно вміти ефективно використовувати фінансовий потенціал, прагнути до зростання прибутку, що можливо досягнути на основі глибоких знань законів і закономірностей ринкової економіки, особливостей фінансового забезпечення туристичної галузі. В наукових дослідженнях провідних зарубіжних та вітчизняних вчених відсутній комплексний підхід до вирішення проблеми управління фінансовим забезпеченням туристичних підприємств. В публікаціях вітчизняних науковців відображені проблеми фінансування туристичної галузі, формування фінансового механізму, організації та планування фінансової діяльності туристичних підприємств в ринкових умовах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Системи планування"

1

Лавриненко, Світлана. "ОРГАНІЗАЦІЯ СИСТЕМИ ПЛАНУВАННЯ НА ПІДПРИЄМСТВІ." In LES TENDANCES ACTUELLES DE LA MONDIALISATION DE LA SCIENCE MONDIALE. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/03.04.2020.v1.09.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Симонов, Денис. "СИСТЕМНА ДИНАМІКА ЯК ІНСТРУМЕНТ ПЛАНУВАННЯ ЛАНЦЮГІВ ПОСТАЧАННЯ." In DÉBATS SCIENTIFIQUES ET ORIENTATIONS PROSPECTIVES DU DÉVELOPPEMENT SCIENTIFIQUE. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-05.02.2021.v3.35.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Андрієнко, Антон. "ПЕРСПЕКТИВИ ВПРОВАДЖЕННЯ КОНЦЕПЦІЇ «РОЗУМНЕ МІСТО» КРІЗЬ ПРИЗМУ СВІТОВОГО ДОСВІДУ." In ІННОВАЦІЙНІ ІНСТРУМЕНТИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ТА ІНФРАСТРУКТУРНОГО РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІЙ ТА ГРОМАД. НТУ «Дніпровська політехніка», 2022. http://dx.doi.org/10.36074/iizitirttg-pvkrmkpsd.

Full text
Abstract:
Почнемо з розгляду сутності концепції «розумне місто». Вона отримала досить широке поширення: зараз в тому чи іншому обсязі вона реалізована в 2500 містах по всьому світу. «Розумне місто» – це «місто знань», «цифрове місто», «кібермісто» або «екомісто», в залежності від цілей міського планування. Такі міста в економічному і соціальному аспектах спрямовані в майбутнє. Вони ведуть постійний моніторинг найважливіших об’єктів інфраструктури – автомобільних доріг, мостів, тунелів, залізниць, метро, аеропортів, морських портів, систем зв'язку, водопостачання, енергопостачання, навіть найважливіших будівель – в цілях оптимального розподілу ресурсів і забезпечення безпеки...
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Федів, Ю. А., and Л. І. Давибіда. "Планування ГІС-проекту довгострокового гідрогеологічного прогнозування на основі систем автоматизації управління проектами." In 14th EAGE International Conference on Geoinformatics - Theoretical and Applied Aspects. Netherlands: EAGE Publications BV, 2015. http://dx.doi.org/10.3997/2214-4609.201412373.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Демченко, Є. Я. "Методи рішення завдань планування поведінки агентів в інтелектуальних системах підтримки прийняття рішень." In SCIENCE, ENGINEERING AND TECHNOLOGY: GLOBAL TRENDS, PROBLEMS AND SOLUTIONS. Baltija Publishing, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-79-2-1.5.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Волков, І. Д., С. А. Дяченко, and О. Я. Сова. "Методи рішення завдань планування поведінки агентів в інтелектуальних системах підтримки прийняття рішень." In SCIENCE, ENGINEERING AND TECHNOLOGY: GLOBAL TRENDS, PROBLEMS AND SOLUTIONS. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-046-9-3.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Системи планування"

1

Шелевицький, Ігор Володимирович, Роман Дубан, Ольга Новікова, and Владислав Головко. Розроблення функції автоматизації ведення прийому дітей міської інформаційної системи «Первинна медична допомога» - МІС ПМД. Криворізький педагогічний інститут ДВНЗ "Криворізький національний університет", 2013. http://dx.doi.org/10.31812/0564/292.

Full text
Abstract:
Звіт про НДР: 20 с., 20 рис., 12 джерел. Об`єкт дослідження – інформаційні системи в медицині. Мета роботи – Автоматизація ведення прийому дітей, зокрема скорочення часу на ведення записів у картку дитини, вибірка дітей певних категорій та форм ведення довідників дітей. Метод дослідження – системний аналіз процесів надання первинної медико-санітарної допомоги дітям та вдосконалення процесу роботи з даними й формами. На даний час в Україні відсутні національні чи регіональні системи ведення електронних медичних карток що дозволили б відмовитися від паперових. Передбачене в плані реформ медичної галузі програмне забезпечення не розроблене і не впроваджене. За 2011 рік у місті здійснено: 6781811 відвідувань поліклінік та 490260 відвідувань лікарями хворих удома. Тобто прогнозований річний обсяг звернень до сімейних лікарів складає 7 мільйонів (в середньому 10 звернень кожного мешканця). Прийнявши річний фонд робочого часу у 2000 год. середня завантаженість сімейного лікаря складе біля 9 відвідувань на годину. Тобто, середній час спілкування з пацієнтом становитиме 5-7 хвилин. Значну частину непродуктивних витрат часу лікаря складає робота із паперовою документацією. Знаходження та розшифровування необхідних медичних записів, повторне збирання анамнезу, записування до картки, виписування направлень й інших документів. Непродуктивні витрати часу складають до 2/3 часу прийому пацієнта. Суттєвими є також непродуктивні витрати часу пацієнтом через неможливість оперативного й точного планування часу прийому у лікаря. Типовими є черги в реєстратурі та під кабінетом лікаря. Часто саме черги у лікарняних закладах є місцем передачі інфекційних захворювань між пацієнтами. Розроблений прототип інформаційної системи продемонстрував можливість виконання базових функцій та обробки необхідних даних в тому числі й мобільними засобами. Прототип системи створено з метою уточнення специфікації інтерфейсів, головних функцій, інформаційних процесів та моделей. Результати розробки прототипу є основою для реалізації подальших планів розробки системи в цілому. З метою реалізації базових функцій для ведення прийому дорослих пацієнтів у листопаді-грудні 2012 року було реалізовано автоматизацію прийому дорослих пацієнтів та виконано оптимізацію часових характеристик уведення даних. Функції ведення прийому дітей у прототипі реалізовано не було, хоча інформаційна та функціональна моделі передбачають їх подальшу реалізацію. Ведення прийому дітей суттєво відрізняється від ведення прийому дорослих пацієнтів й передбачає уведення низки додаткових параметрів та налаштування форм прийому. На даному етапі виконання робіт передбачається реалізація функцій ведення прийому дітей та розширення сервісів для планування роботи і скорочення часу на уведення типової інформації. Результати НДР упроваджені в діяльність комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги №4» Криворізької міської ради. Прогнозні припущення щодо розвитку об`єкта дослідження – створення центру зберігання даних в режимі 7/24, впровадження програмної частини інформаційної системи, реалізація інформаційної системи у повному обсязі, покращення експлуатаційних характеристик та поширення ІС на місто.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography