Academic literature on the topic 'Системи освітлення'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Системи освітлення.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Системи освітлення"

1

Bezkorovaina, H. O., I. M. Klishch, and M. R. Khara. "ГЕНДЕРНІ АСПЕКТИ КАРДІОПРОТЕКТОРНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ МЕЛАТОНІНУ ПРИ РОЗВИТКУ АДРЕНАЛІНІНДУКОВАНОГО НЕКРОЗУ МІОКАРДА НА ТЛІ ПЕРМАНЕНТНОГО ОСВІТЛЕННЯ." Medical and Clinical Chemistry, no. 1 (April 30, 2020): 57–63. http://dx.doi.org/10.11603/mcch.2410-681x.2020.v.i1.11057.

Full text
Abstract:
Вступ. Світловий десинхроноз є важливим фактором ризику розвитку ішемічної хвороби серця, яка частіше виникає в чоловіків. Ушкодження міокарда за умов стресу, викликаного порушенням режиму освітлення (його надлишком), призводить до значного дефіциту ендогенного мелатоніну, який має антиоксидантні властивості. Це дозволяє прогнозувати зменшення негативного впливу стресу або катехоламінів на серце за умов перманентного освітлення при застосуванні екзогенного мелатоніну. На сьогодні недостатньо вивчено питання гендерної відмінності кардіопротекторних ефектів мелатоніну при порушенні активності пінеальної залози. Мета дослідження – вивчити кардіопротекторну ефективність екзогенного мелатоніну при розвитку некрозу міокарда на тлі перманентного освітлення залежно від статі. Методи дослідження. У міокарді шлуночків самців і самиць щурів визначали відсоток некротизованих кардіоміоцитів, активність пероксидного окиснення ліпідів та антиоксидантної системи при ушкодженні адреналіном. Некроз міокарда викликали шляхом введення адреналіну (0,5 мг/кг, внутрішньом’язово) на тлі перманентного освітлення (10 днів освітлення 500 люкс, 24 год/добу). Групу контролю становили тварини, які перебували в умовах зміни циклів день/ніч (12 год освітлення 500 люкс/12 год освітлення 0,5–1,0 люкс). Мелатонін (5 мг/кг, інтраперитонеально) з метою корекції вводили за 1 год до ін’єкції адреналіну. Результати й обговорення. При застосуванні мелатоніну розвиток некрозу міокарда характеризувався меншим відсотком некротизованих кардіоміоцитів, нижчою, ніж без корекції, активацією пероксидного окиснення ліпідів, більшою активністю супероксиддисмутази і глутатіонпероксидази. Про кращу збалансованість прооксидантно-антиоксидантних процесів свідчило вище, ніж без корекції, значення антиоксидантно-прооксидантного індексу, особливо в самиць. Ця закономірність демонструвала позитивний вплив екзогенного мелатоніну та непрямо підтверджувала його дефіцит за умов перманентного освітлення. Висновок. Застосування екзогенного мелатоніну для корекції його дефіциту при перманентному освітленні має позитивний вплив на розвиток адреналініндукованого некрозу міокарда, що підтверджується нижчою, ніж без такої корекції, активацією пероксидного окиснення ліпідів, менш вираженою депресією системи антиоксидантів, меншим відсотком некротизованих кардіоміоцитів. Самиці щурів більш чутливі до позитивного впливу екзогенного мелатоніну порівняно із самцями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Мамотенко, А. В., Т. Є. Комісова, and І. А. Іонов. "КОРЕКЦІЯ РОЗЛАДІВ РЕПРОДУКТИВНОЇ СИСТЕМИ ЩУРІВ ЗА УМОВ ЗМІН СВІТЛОВОГО РЕЖИМУ." Problems of Endocrine Pathology 76, no. 2 (June 10, 2021): 78–85. http://dx.doi.org/10.21856/j-pep.2021.2.11.

Full text
Abstract:
Суперечливий характер сучасних даних щодо динаміки порушень добових ритмів гормональної активності статевих залоз, а також пошук засобів відновлення їх нормального функціонування за допомогою засобів фармакологічної корекції є на сьогодні своєчасним та актуальним. Проведене дослідження мало за мету встановити наслідки деструктивного впливу довготривалих змін режиму освітлення на репродуктивну систему самців щурів та пошук комплексних підходів до її фармакологічної корекції. У ході дослідження виявлено, що в умовах тривалого освітлення, на тлі послабленого добового ритму, у щурів спостерігається розвиток вираженої мелатонінової недостатності. У самців щурів на фоні світлового навантаження розвиваються глибокі морфофункціональні зміни системи репродукції, які прогресують та поглиблюються із зростанням часу освітлення. Показано, що 12-годинне освітлення призводить до зниження рівня фруктози у сім’яних пухирцях на 24 % (р ≤ 0,05). Цілодобове освітлення викликає ще більш значні відхилення цього показника від контрольних величин — на 49 % (р ≤ 0,05). Кількість та рухливість сперміїв у даних групах теж знижується порівняно з контролем. Встановлено, що тяжкі наслідки тривалого дефіциту мелатоніну в організмі для функціонування статевих залоз не є незворотними. Отримано експериментальні докази доцільності та високої ефективності застосування препаратів мелатоніну для профілактики гіпогонадизму, в патогенезі якого є тривала мелатонінова недостатність. Так, після самостійного введення мелатоніну в обох групах щурів, що перебували в умовах штучного освітлення, відбувається нормалізація кількісних показників статевих клітин, вірогідно збільшується й відсоток рухливих сперміїв, але, за виключенням їх кількості в гр. 12/12+М, вони не досягають показників контролю. При цьому, вміст фруктози у сім’яних пухирцях зростає, відповідно, на 26 % та 36 % в гр. 12/12 + М та 24/00 + М (р ≤ 0,05). Показана більш висока ефективність використаної схеми курсового застосування мелатоніну у комплексі із спіруліною для превентивного зниження ризику репродуктивних розладів. Особливо виразна позитивна дія такого комплексу спостерігається у групі цілодобового штучного освітлення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Teslyuk, V. M., I. H. Tsmots, A. G. Kazarian, and T. V. Teslyuk. "Метод проектування систем "розумного" будинку з використанням архітектурного шаблону Redux." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 7 (September 26, 2019): 146–50. http://dx.doi.org/10.15421/40290729.

Full text
Abstract:
Розроблено метод проектування систем "розумного" будинку з використанням архітектурного шаблону Redux. Метод ґрунтується на адаптації архітектурного шаблону Redux, що застосовується для проектування візуальних інтерфейсів до використання у сфері Інтернету речей. На підставі розробленого методу побудовано систему "розумного" будинку для управління освітлювальними приладами за допомогою давачів руху та освітлення у приміщеннях офісної будівлі. Розроблений метод проектування дає змогу підвищити показники надійності та швидкодії роботи системи. Покращення надійності досягається завдяки зниженню кількості прямих взаємозв'язків між компонентами системи. Також розроблений метод проектування сприяє зниженню обсягу інформації, яка дублюється у різних компонентах проектованої системи, завдяки використанню одного загального сховища даних для збереження стану, за рахунок чого підвищується швидкість оновлення станів системи та швидкість зміни налаштувань освітлювальних приладів. Переваги використання методу проектування експериментально відображено за допомогою емуляції роботи системи, "розумного" будинку з подальшим збереженням та аналізом показників швидкості зміни налаштувань освітлювальних приладів – до застосування та після застосування архітектурного шаблону Redux. Запропонований метод дає змогу масштабувати систему додаючи нові давачі та побутові прилади до розробленої системи без втрати швидкості опрацювання даних та передачі команд керування приладами. Розглянутий у роботі приклад надає перевагу запровадженню методу для проектування систем "розумного" будинку, що застосовуватимуться у сфері масового обслуговування, надаючи функціональність автоматизованого керування приладами у великих житлових, адміністративних і офісних будівлях з загальною характерною рисою великої кількості одночасно виникаючих подій, які надходять до системи для подальшого опрацювання та потребують відповідних змін станів налаштувань системи "розумного" будинку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Terletskyi, Taras, Oleh Kaidyk, and Vitalii Ptashenchuk. "ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СИСТЕМИ ВІДЕОСПОСТЕРЕЖЕННЯ ШЛЯХОМ УЗГОДЖЕННЯ СВІТЛОТЕХНІЧНИХ ПАРАМЕТРІВ ОСВІТЛЮВАЧІВ ТА ВІДЕОКАМЕР." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 3(25) (2021): 150–59. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2021-3(25)-150-159.

Full text
Abstract:
У статті приведено результати аналізу шляхів підвищення ефективності систем відеоспостереження за недостатнього освітлення. Встановлено факт неузгодженості світлотехнічних параметрів відеокамер та інфрачервоних освітлювачів, що призводить до зменшення глибини і кута сектору спостереження. Описано аналітично взаємозв’язок їх параметрів та встановлено необхідні умови, за досягнення яких можна покращити ефективність системи. Подано рекомендації стосовно застосування освітлювачів, залежно від довжини їх хвилі випромінювання та поставленої оперативної задачі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Канарський, Євгеній, Олександр Орєхов, and Олександр Желтухін. "РОЗРОБКА АВТОМАТИЗОВАНОЇ СИСТЕМИ КЕРУВАННЯ ТЕПЛИЧНИМ ГОСПОДАРСТВОМ." Молодий вчений, no. 3 (103) (March 31, 2022): 5–12. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2022-3-103-2.

Full text
Abstract:
Дана стаття присвячена розробці автоматизованої системи керування тепличним господарством. В останній час тема використання теплиць для забезпечення продуктами харчування стала доволі популярною. Особливо це стосується власників дачних ділянок та приватних будинків. Але тепличне господарство потребує постійного огляду для підтримки необхідних параметрів, що не завжди є можливим. В такому разі постає питання використання автоматизованої системи. В даній роботі проводиться дослідження існуючих рішень для автоматизації процесів у тепличному господарстві з використанням бездротової передачі даних для керування параметрами та проводиться аналіз існуючих стандартів бездротової передачі даних. Також було проведено огляд існуючих публікацій на тему автоматизації тепличного господарства і проаналізовані основні сучасні стандарти забезпечення бездротового зв’язку у IoT-системах. В результаті було розроблено схему автоматизованої системи керування тепличним господарством з можливістю дистанційного керування за допомогою бездротової передачі даних та ручного налаштування параметрів мікроклімату, освітлення і поливу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Шевцов, Станіслав Андрійович. "Розробка тривимірної комп’ютерної моделі системи макроскопічних тіл у гравітаційному полі." New computer technology 15 (April 27, 2017): 95–97. http://dx.doi.org/10.55056/nocote.v15i0.633.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є створення програмного забезпечення моделювання системи макроскопічних тіл у гравітаційному полі. Задачами дослідження є аналіз існуючих підходів до комп’ютерного моделювання фізичних об’єктів та явищ, формування зручного інтерфейсу користувача, розробка комп’ютерної симуляції системи макроскопічних тіл, що дозволяє змінювати параметри як усієї системи, так і її компонентів. Об’єктом дослідження є взаємодія системи тіл у гравітаційному полі. Предметом дослідження є комп’ютерне моделювання гравітаційної взаємодії N тіл з використанням тривимірної графіки. В роботі визначені методи моделювання взаємодії та освітлення тіл. Результатами дослідження є створення комп’ютерної тривимірної моделі, що відображає стан системи макроскопічних тіл у реальному часі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Шумейко, О. О., В. В. Шевченко, О. О. Жульковський, and І. І. Жульковська. "ПОРІВНЯЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ МЕТОДІВ РОЗПІЗНАВАННЯ ОБЛИЧ." Математичне моделювання, no. 2(45) (December 13, 2021): 29–38. http://dx.doi.org/10.31319/2519-8106.2(45)2021.246871.

Full text
Abstract:
Розпізнавання облич завоювало свою популярність завдяки своїй унікальності серед інших біометричних методів, тому що має всі характеристики ефективної системи безпеки. Проте існують певні обмеження у системі розпізнавання облич, які необхідно дослідити та вивчити. Так, наприклад, вирішення таких проблем, як зміна освітлення, розташування об’єкту, емоцій, віку тощо потребують застосування спеціальних алгоритмів. Використання цих алгоритмів та їх комбінацій певною мірою сприятимуть вирішенню подібних задач. У роботі досліджені та застосовані аналіз основних компонентів, лінійний дискримінантний аналіз, незалежний аналіз компонентів та класифікація за допомогою машини опорних векторів. Для реалізації перелічених алгоритмів було використано мову Python та бібліотеку машинного навчання Scikit-learn. Проведено порівняння продуктивності систем на основі точності. Результати досліджень показують, що продуктивність SVM-класифікатора з використанням NMF є найгіршою з точки зору точності передбачення. Ефективність інших моделей, що були натреновані з використанням методів ICA, PCA та LDA, коливається в припустимих межах. Модель, навчена з використанням алгоритму PCA, працює з найвищою точністю передбачення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

ВАКАЛЮК, Тетяна, Сергій ІЛЮЩЕНКО, Юрій ЄФРЕМОВ, Олег ВЛАСЕНКО, and Дмитро ЛИСОГОР. "ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ РОЗРОБКИ СИСТЕМИ РОЗПІЗНАВАННЯ ЛЮДСЬКОГО ОБЛИЧЧЯ." INFORMATION TECHNOLOGY AND SOCIETY, no. 1 (May 12, 2022): 6–15. http://dx.doi.org/10.32689/maup.it.2022.1.1.

Full text
Abstract:
Анотація. Система розпізнавання облич – це технологія, здатна зіставляти людське обличчя з цифровим зображенням або відеокадром з базою даних осіб, зазвичай використовується для автентифікації користувачів за допомогою служб перевірки особистості, працює шляхом точного визначення і вимірювання рис обличчя по даному зображенню. Системи розпізнавання обличчя використовуються сьогодні в усьому світі урядами та приватними компаніями, їх ефективність різна, і деякі системи раніше були списані через їх неефективність. Отже, створення програми для розпізнавання людського обличчя є актуальною темою. Метою статті є дослідження теоретичних аспектів розробки системи розпізнавання людського обличчя. Процедура розпізнавання обличчя просто вимагає, щоб будь-який пристрій, оснащений цифровою фотографічною технологією, генерував і отримував зображення та дані, необхідні для створення та запису біометричного малюнка обличчя людини, якого необхідно ідентифікувати. Розглянуто основні алгоритми розпізнавання людського обличчя: розпізнавання обличчя з використанням різних поверхонь облич, метод облич Фішера, метод аналізу головних компонентів та машина опорних векторів, метод каскадів Хаара. Наведено їх переваги та недоліки. Наведено застосування згорткової нейронної мережі до розпізнавання облич. Запропоновано реалізацію алгоритму роботи системи розпізнавання обличчя. В даній роботі проаналізовано наявні алгоритми та системи виявлення та розпізнавання обличчя, зважені їх переваги та недоліки. Розглянуто використання згорткової нейронної системи з метою розпізнавання обличчя. Проаналізовано на практиці відсоток точності розпізнавання людського обличчя та продуктивність, враховуючі такі фактори як освітлення, якість зображення, кількість облич на зображенні використовуючи бібліотеку з відкритим вихідним кодом Face recognition із сімейства бібліотек DLib в основі якої лежить згорткова нейронна мережа.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Bezkorovaina, H. O., I. M. Klishch, and M. R. Khara. "СТАТЕВІ ВІДМІННОСТІ ВІЛЬНОРАДИКАЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ У МІОКАРДІ ПРИ УШКОДЖЕННІ АДРЕНАЛІНОМ НА ТЛІ СВІТЛОВОЇ ДЕПРИВАЦІЇ." Medical and Clinical Chemistry, no. 4 (January 30, 2020): 13–19. http://dx.doi.org/10.11603/mcch.2410-681x.2019.v.i4.10821.

Full text
Abstract:
Вступ. Ішемічна хвороба серця – основна причина смерті, й частіше вона виникає в чоловіків. Серед факторів ризику головним є стрес. При цьому порушується баланс системи прооксиданти/антиоксиданти. Серед антиоксидантів важливе місце займає мелатонін, який зменшує ушкодження міокарда за умов гіперкатехоламінемії. На сьогодні недостатньо вивчено питання щодо гендерної відмінності кардіопротекторних ефектів мелатоніну при порушеній активності пінеальної залози. Мета дослідження – встановити статеві відмінності вільнорадикальних процесів у міокарді при розвитку некротичного процесу на тлі світлової депривації. Методи дослідження. У міокарді шлуночків самців і самиць щурів визначали активність пероксидного окиснення ліпідів (ПОЛ) та антиоксидантної системи при ушкодженні адреналіном. Некроз міокарда моделювали шляхом введення адреналіну (0,5 мг/кг) у м’яз на тлі світлової депривації (10 днів повної темряви, освітлення 0,5-1 LX). Група контролю складалася з тварин, які перебували в умовах збереженого режиму зміни циклів день/ніч (12 год освітлення 500 LX/12 год темряви 0,5-1 LX). Результати й обговорення. Розвиток некротичного процесу в міокарді щурів на тлі десятидобової світлової депривації характеризувався меншою активацією ПОЛ порівняно з показниками тварин групи контролю. Це підтверджувалося меншим вмістом продуктів ПОЛ у міокарді шлуночків. Активність антиоксидантної системи за таких умов була більшою, ніж у тварин групи контролю, особливо в самиць. Ця закономірність свідчила про позитивний вплив попередньої десятидобової світлової депривації на розвиток некротичного процесу в міокарді, що можна пояснити посиленим синтезом мелатоніну, який є антиоксидантом, а також була характерна для щурів обох статей, але кардіопротекторний ефект світлової депривації більш істотним був у самиць. Висновок. Світлова депривація сприяє захисту серця від ушкодження адреналіном, про що свідчать менша активність пероксидного окиснення ліпідів і більша активність ензимів антиоксидантної системи, особливо в самиць.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ващишак, І. Р., and С. П. Ващишак. "Агрофотовольтаїчна сонячна станція з вимірювальними каналами ІоТ." Scientific Bulletin of UNFU 30, no. 2 (June 4, 2020): 129–34. http://dx.doi.org/10.36930/40300223.

Full text
Abstract:
Розглянуто перспективи використання агрофотовольтаїчної сонячної станції для поєднання виробництва електроенергії, збереження ґрунтів та застосування їх у сільському господарстві зі забезпеченням певного рівня урожайності земель. Зазначено, що додатково агрофотовольтаїчна станція повинна виконувати функції затінення та поливу рослин. Для забезпечення максимальної ефективності сонячних панелей за високих температур повітря запропоновано підтримувати їх температуру в заданих межах системами примусового рідинного охолодження з паралельним підключенням охолоджувальних модулів. Перевагами такої схеми є рівномірне охолодження сонячних панелей, розміщених в одному ряду, і можливість роботи системи при відключенні будь-якого з охолоджувальних модулів. Розроблено комірчастий модуль охолодження сонячної панелі, який виготовляють з алюмінієвих сплавів і кріпиться до її задньої сторони. Розроблено гідравлічну схему агрофотовольтаїчної станції, особливостями якої є можливість використання холодної води безпосередньо у місці встановлення станції за допомогою свердловинного насоса та застосування нагрітої сонячними панелями води для побутових потреб, техніки та обігріву приміщень. Запропоновано схему електропостачання агрофотовольтаїчної станції, яка дає змогу вироблену сонячними панелями електроенергію використовувати як безпосередньо споживачами на полі, так і передавати у мережу змінного струму. Для обліку виробітку та споживання електроенергії застосовано двотарифний лічильник. Розроблено підвісні каркаси для кріплення сонячних панелей, елементів систем охолодження, поливу та освітлення ділянки у нічну пору доби. Конструкція каркасу дає змогу змінювати кути нахилу сонячних панелей двічі на рік. Запропоновано вимірювальні канали, що забезпечують роботу систем охолодження, поливу та освітлення, організувати як елементи інтернету речей ІоТ, зв'язані у мережу за допомогою технології Wi-Fi, що дасть змогу здійснювати дистанційне управління станцією. Спроектовано агрофотовольтаїчну станцію для ділянки площею 86 га у селі Підпечери Івано-Франківській області та наведено її енергетичну ефективність. Розраховано вартість врожаю для різних сільськогосподарських культур, які можна вирощувати на території станції. Наведено техніко-економічні показники розробленої станції та підтверджено її ефективність і доцільність реалізації для раціонального використання земель.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Системи освітлення"

1

Стецюк, Віталій Григорович, and Vitalii Stetsiuk. "Підвищення енергоефективності системи освітлення птахоферми." Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2021. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/36498.

Full text
Abstract:
Прoведений aнaлiз cучacних cиcтем ocвiтлення примiщень птaхoферм дoзвoлив oбґрунтувaти aктуaльнicть зacтocувaння енергo-реcурcoзберiгaючoї cиcтеми штучнoгo ocвiтлення нa ocнoвi cвiтлoдioдних джерел cвiтлa з резoнaнcнoю cиcтемoю живлення з функцiєю плaвнoгo включення-виключення «Cхiд - Зaхiд». Удocкoнaленo мaтемaтичну мoдель, щo дoзвoляє oбгрунтувaти кoнтрoльoвaнi i регульoвaнi пaрaметри теплoвих режимiв рoбoти cвiтлoдioдiв в cвiтильникaх, нa ocнoвi якoї рoзрaхoвaнa кoнcтрукцiя cвiтлoдioдних cвiтильникiв, в якiй мaкcимaльнa темперaтурa криcтaлiв cтaнoвить + 57 ºC, при цьoму, термiн cлужби cвiтлoдioдiв cклaде бiльше нiж 30000 гoдин. Рoзрoбленo cиcтему ocвiтлення для примiщень птaхoферм рiзнoгo рoзмiру з клiткoвим i пiдлoгoвим вирoщувaнням птицi, дo cклaду якoї вхoдять: cвiтильники пoтужнicтю 1, 4,5 тa 6,5 Вт; передaючi резoнaнcнi перетвoрювaчi пoтужнicтю 300, 500 i 1500 Вт; aлгoритм рoбoти i блoки упрaвлiння з cиcтемoю «Cхiд - Зaхiд» з чacoм плaвнoгo включення дo 45 cек, виключення дo 60 cек, з вбудoвaним мiкрoпрoцеcoрoм aбo зoвнiшнiм упрaвлiнням вiд штaтнoгo тaймерa.
Розробка технічних засобів для системи освітлення птахівницьких приміщень потребують наукового обгрунтування конструктивних і технологічних параметрів світильників, системи живлення, а також системи і управління. Розглянуто аналіз існуючих систем освітлення приміщень для вирощування птиці та обґрунтувати актуальність і практичну значимість розробки системи освітлення на основі світлодіодів з резонансним джерелом живлення. Обґрунтовано конструктивно-технологічні параметри системи освітлення птахівницьких приміщень. Удосконалено математичну модель для розрахунку теплових режимів роботи світлодіодів в світильниках для оцінки терміну служби.
The development of technical means for the lighting system of poultry houses requires a scientific substantiation of the design and technological parameters of lamps, power supply systems, as well as systems and management. The analysis of existing lighting systems for poultry houses is considered and the relevance and practical significance of the development of lighting systems based on LEDs with resonant power supply are substantiated. The constructive-technological parameters of the lighting system of poultry premises are substantiated. The mathematical model for calculation of thermal modes of operation of LEDs in lamps for an estimation of service life is improved.
ВCТУП 1 AНAЛIТИЧНИЙ РOЗДIЛ 9 1.1 Зaгaльнi вiдoмocтi прo cиcтеми ocвiтлення птaхoферм 9 1.2 Aнaлiз icнуючих джерел штучнoгo ocвiтлення птaхiвницьких примiщень 11 1.3 Резoнaнcнa cиcтемa ocвiтлення 12 1.4 Теплoвий режим рoбoти cвiтильникiв нa ocнoвi cвiтлo дioдiв 16 1.4 Виcнoвки дo рoздiлу 17 2 ПРOЕКТНO-КOНCТРУКТOРCЬКИЙ РOЗДIЛ 19 2.1 Cиcтемa cвiтлoдioднoгo ocвiтлення птaхoферми з резoнaнcнoю cиcтемoю електрoживлення 19 2.2 Oбгрунтувaння пaрaметрiв резoнaнcнoгo передaвaльнoгo трaнcфoрмaтoрa 21 2.3 Oбгрунтувaння пaрaметрiв резoнaнcнoгo перетвoрювaчa нaпруги для живлення cвiтлoдioдних cвiтильникiв 23 2.4 Блoк упрaвлiння cиcтемoю ocвiтлення 28 2.5 Виcнoвки дo рoздiлу 30 3 РOЗРAХУНКOВO-ДOCЛIДНИЦЬКИЙ РOЗДIЛ 31 3.1 Теплoвий рoзрaхунoк cвiтильникa нa ocнoвi cвiтлoдioдiв 31 3.2 Теплoвa мoдель cвiтлoдioднoгo cвiтильникa в прoгрaмнoму кoмплекci ANSYS 45 3.2.1 Вихiднi днi 45 3.2.2 Результaти рoзрaхункiв 46 3.3 Рoзрoбкa кoнcтрукцiї енергoзберiгaючих cвiтильникiв нa ocнoвi cвiтлo дioдiв 58 3.4 Виcнoвки дo рoздiлу 62 4 OХOРOНA ПРAЦI ТA БЕЗПЕКA В НAДЗВИЧAЙНИХ CИТУAЦIЯХ 4.1 Ocoбливocтi електрoтрaвмaтизму, електричний cтрум як чинник небезпеки 64 4.2 Мoжливicть виникнення cтaтичнoї електрики тa зaхoди бoрoтьби з нею 65 4.3 Пiдвищення cтiйкocтi рoбoти oб’єктiв енергетики у вoєнний чac 68 ЗAГAЛЬНI ВИCНOВКИ 72 ПЕРЕЛIК ПOCИЛAНЬ 73
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Антонюк, В. В. "Розроблення електроефективної системи освітлення розумного будинку." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/7525.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Чумак, Тарас Сергійович, and Taras Chumak. "Підвищення стійкості електропостачання системи освітлення елеватора." Master's thesis, ТНТУ імені Івана Пулюя, 2019. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/29826.

Full text
Abstract:
В даному дипломному проекті при реконструкції системи електропостачання елеватора розглядаються завдання: розрахунок електричних навантажень, вибір схем зовнішнього і внутрішнього освітлення. Проведено вибір номінальної потужності, розрахунок перетинів кабельних ліній, вибір пускозахисної апаратури, тобто запобіжників, автоматичних вимикачів, проводиться вибір обладнання в схемах зовнішнього і внутрішнього електропостачання.
In this diploma project, the reconstruction of the elevator power supply system deals with the tasks: calculation of electrical loads, choice of schemes of external and internal lighting. The choice of rated power, the calculation of cross sections of cable lines, the choice of starting protection equipment, ie fuses, circuit breakers, the selection of equipment in the schemes of external and internal power supply.
ВСТУП…………………………………………………………………….. 7 1 АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА ……………………………………………. 9 1.1. Особливості роботи систем енергопостачання та можливі шляхи їхнього розвитку………………………………………………………….. 9 1.2 Особливості та ефективність споживання електричної енергії та потенціал активної поведінки споживачів……………………………… 24 1.3 Висновки до розділу………………………………………………….. 32 2 НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЧАСТИНА………………………………..… 33 2.1 Коротка характеристика об'єкта будівництва та його склад…….. 33 2.2 Зовнішні електричні мережі…………………………………………. 35 2.3 Забезпечення надійності та безпеки………………………………… 39 2.4 Захист від перенапруг заземлення………………………………….. 40 2.5 Висновок до розділу………………………………………………….. 44 3 ТЕХНОЛОГІЧНА ЧАСТИНА………………………………………… 45 3.1 Розробка схем живлення зовнішнім освітленням………………….. 45 3.2 Розробка схем управління освітленням……………………………. 56 3.3 Висновки до розділу………………………………………………….. 60 4 ПРОЕКТНО-КОНСТРУКТОРСЬКА ЧАСТИНА…………………….. 61 4.1 Розташування світлових приладів на генеральному плані………… 61 4.2 Внутрішнє електричне освітлення тонелів та норійних приямків.. 69 4.3 Висновки до розділу…………………………………………………. 71 5 СПЕЦІАЛЬНА ЧАСТИНА…………………………………………… 72 5.1 Світлотехнічний розрахунок в програмі DiaLux………………….. 72 5.2 Опис програми комп’ютерного модулювання SolidWorks………… 79 5.3 Висновки до розділу………………………………………………….. 85 6 ОБГРУНТУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ…………… 86 6.1 Оцінка ефективності проектів……………………………………….. 86 7 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ……………………………………………………………… 93 7.1 Контроль за станом охорони праці при експлуатації світлового приладу…………………………………………………………………..... 93 7.2 Протипожежні вимоги до освітлення……………………………….. 94 7.3 Підвищення стійкості роботи об’єктів господарської діяльності під час надзвичайних ситуацій мирного часу…………………………. 97 8 ЕКОЛОГІЯ………………………………………………………………. 102 8.1 Морально-етичний аспект енерго- та ресурсозбереження……….. 102 8.2 Тенденції сучасного розвитку електроенергетики………………… 103 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ ДО ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ………………… 106 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ…………………………………………………… 107 ДОДАТКИ………………………………………………………………… 109
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Маїло, Роман Васильович, and Roman Mailo. "Розробка системи освітлення транспортно-логістичного центру." Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, кафедра електричної інженерії,Тернопіль, Україна, 2020. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/33203.

Full text
Abstract:
Проведено моделювання та світлотехнічний розрахунок системи робочого освітлення приміщень транспортно-логістичного центру, в результаті якого вибрано світлові прилади та визначено їх кількість. Встановлено, що для забезпечення нормованої освітленості приміщення на робочій поверхні 150 лк та коефіцієнта нерівномірності освітлення не нижче 0,6 складського приміщення розміром 99 на 36 м та висотою 10,15 м необхідно використати 54 світильники типу ДСП37В потужністю 80 Вт та 12 світильників потужністю 100 Вт з кривою сили світла типу Л. Результати розрахунку показали, що використання такого набору світлових приладів створює середню освітленість на робочій поверхні 163 лк з коефіцієнтом рівномірності 0,621.
У кваліфікаційній роботі розроблено проект систем робочого та аварійного освітлення транспортно-логістичного центру із загальною площею складських, адміністративних та допоміжних приміщень 5057,71 м2.
In the qualification work the project of working and emergency lighting systems had been developed for warehouse, administrative and auxiliary premises with the total area of of 5057.71 m2 of the transport and logistics center.
ЗМІСТ ВСТУП 5 1. АНАЛІТИЧНИЙ РОЗДІЛ 7 1.1. Аналіз та класифікація будівель транспортно-логістичних центрів 7 1.2 Вимоги до систем освітлення складських будівель 11 1.3.Висновки до розділу 17 2. ПРОЕКТНО-КОНСТРУКТОРСЬКИЙ РОЗДІЛ 19 2.1. Характеристики приміщень будівлі об’єкта проектування 19 2.2. Вихідні дані для світлотехнічного розрахунку системи освітлення 20 2.2.1.Вибір нормованих параметрів системи освітлення 20 2.2.2. Вибір джерел світла та світлових приладів 22 2.3. Вихідні дані до електротехнічного розрахунку освітлювальної установки приміщень транспортно-логістичного центру 28 2.4. Електротехнічний розрахунок електричної освітлювальної мережі та вибір перерізу проводів 33 33 2.5. Висновки до розділу 40 3. РОЗРАХУНКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКИЙ РОЗДІЛ 42 3.1. Аналіз методик та засобів розрахунку освітлювальних установок 42 3.2. Моделювання та світлотехнічний розрахунок освітлювальної установки транспортно-логістичного центру 47 3.2.1. Моделювання та світлотехнічний розрахунок робочого освітлення 47 3.2.2. Моделювання та світлотехнічний розрахунок аварійного освітлення 52 3.3. Висновки до розділу 57 4 4. ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ 58 4.1. Аналіз технічних заходів на логістичних підприємствах щодо попередження електротравм 59 4.2. Оцінка ефективності заходів забезпечення охорони праці та техніки безпеки на робочих місцях транспортно-лоігстичних центрів 61 4.3. Аналіз заходів щодо попередження надзвичайних ситуацій на підприємстві 63 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ 66 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ 68
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Єрмоленко, М. О. "Оптимізація системи освітлення цеху промислового підприємства." Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/76541.

Full text
Abstract:
В результаті виконаної роботи була вирішена задача розрахунка та оптимізації освітлення цеху промислового підприємства. Всі кабельні лінії, проводи перевірені на перевантажувальну здатність, розраховані можливі відхилення напруги в максимальному і мінімальному режимах електричного навантаження для всіх електроприймачів. Проведено розрахунок струмів трифазного і однофазного КЗ і перевірена захисно-комутаційна апаратура на чутливість до струмів ОКЗ, по стійкості до струмів КЗ, по відключаючій здібності і на селективну роботу
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Білоус, Я. В. "Проектування системи електропостачання та освітлення котельні." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71245.

Full text
Abstract:
Об'єктом дослідження в магістерській роботі є розподільна електрична мережа котельні. На основі рекомендацій ПУЕ і житлових проектів, вибрана напруга живлення і схема електропостачання. Виконаний вибір основного електрообладнання (трансформаторів, кабельно-провідникової продукції і комутаційно-захисної апаратури). Також розглянуті питання: освітлення котельні, релейний захист, техніка безпеки та проведений економічний аналіз варіантів освітлення котельні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Синиця, М. Р. "Дослідження системи автоматизованого керування виробництвом ламп освітлення." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/11488.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Локотош, Василь Васильович, and Vasyl Lokotosh. "Проект системи освітлення цеху подрібнення рослинної сировини." Bachelor's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2021. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/35424.

Full text
Abstract:
Проведено аналіз основних вимог до освітлення виробничих приміщень. Визначено фактори, котрі визначають ефективність освітлювальної установки. Проаналізовано види та системи освітлення виробничих приміщень, а також наведено основні вимоги до них. Розглянуто характеристики приміщень об’єкта проектування, на основі чого визначено види та системи їх освітлення. Для робочого освітлення усіх приміщень запропоновано використати систему загального рівномірного освітлення. Відповідно до Державних будівельних норм аварійне евакуаційне освітлення передбачене в коридорних приміщеннях із використання аварійних світлових покажчиків. Систему освітлення зон підвищеної небезпеки запропоновано використати для основного приміщення цеху.
У кваліфікаційній роботі бакалавра yа підставі світлотехнічного та електротехнічного розрахунків запропоновано проект систем робочого та аварійного освітлення виробничих та адміністративно-побутових приміщень будівлі цеху подрібнення рослинної сировини.
The project of working and emergency lighting systems for industrial and administrative premises of the of the department' building of vegetable raw materials grinding had been proposed in the qualification work of the bachelor.
ВСТУП 5 АНАЛІТИЧНИЙ РОЗДІЛ 6 1.1 Вимоги до освітлення виробничих приміщень 6 1.2 Види та системи освітлення виробничих приміщень 8 1.3 Постановка завдання кваліфікаційної роботи 12 2 ПРОЕКТНО-КОНСТРУКТОРСЬКИЙ РОЗДІЛ 13 2.1 Характеристики об’єкта проектування та вибір систем та видів освітлення 13 2.2 Вибір нормованої освітленості 15 2.3 Вибір джерел світла та світлових приладів 16 2.4 Вибір коефіцієнта запасу 21 2.5 Вибір схеми живлення 23 3 РОЗРАХУНКОВИЙ РОЗДІЛ 27 3.1 Світлотехнічний розрахунок системи освітлення приміщень цеху 27 3.2 Моделювання освітлювальної установки приміщень цеху 32 3.3 Електротехнічний розрахунок електричної освітлювальної мережі цеху подрібнення 36 4 БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ, ОСНОВИ ОХОРОНИ ПРАЦІ 43 4.1. Аналіз факторів на об’єкті проектування, які впливають на наслідки уражень електричним струмом 43 4.2 Врахування вимог щодо штучного освітлення для громадських та виробничих споруд 46 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ 49 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ 51
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Твардовський, Ярослав Олександрович, and Yaroslav Tvardovskyi. "Розробка системи адаптивного світлодіодного освітлення в електромобілях." Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2021. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/36516.

Full text
Abstract:
Проведено вибір компонентів і плати для драйверів світлодіодів. Було представлено апаратну перевірку, а також аналіз перехідних характеристик стуруму для двох варіантів. Після того, як апаратне забезпечення було завершено, сигнали ШІМ, згенеровані мікроконтролером, були інтегровані з драйверами, що дало змогу отримати повністю функціональну інтегровану систему, яка забезпечує адаптивне освітлення. Проведено дослідження вихідного струму драйвера системи адаптивного освітлення, яке показало, що форма сигналу вихідного струму є П-подібною, з пульсацією від піку до піку 170 мА для варіанту 1, а для варіанту 2 пульсація становить 70 мА. Проведено дослідження ШІМ драйвера системи адаптивного освітлення, який показав, що струм досягає кінцевого значення 1А за 1мкс і залишається на кінцевому значенні протягом 1мкс.
Метою кваліфікаційної роботи було розробка та створення аналогових і цифрових драйверів адаптивних систем освітлення з використанням інтегральних схем. Представлено дається огляд літератури та теоретичної бази теми. Це також пояснює деякі концепції розуміння проблеми та деякі очікувані результати DC/DC перетворювачів. Представлено загальні умови до проектування системи адаптивного освітлення. А також представлено результати двох різни варіантів моделювання системи адаптивного освітлення. Проведено вибір компонентів для драйвера системи адаптивного освітлення. Представлено дослідження вихідного струму драйвера, ШІМ сигналів системи адаптивного освітлення. Приведена експериментальна установка системи адаптивного освітлення.
The purpose of the qualification work was to develop and create analog and digital drivers of adaptive lighting systems using integrated circuits. An overview of the literature and theoretical basis of the topic is presented. It also explains some concepts of understanding the problem and some expected results of DC / DC converters. The general conditions for designing an adaptive lighting system are presented. The results of two different variants of adaptive lighting system modeling are also presented. The selection of components for the driver of the adaptive lighting system is carried out. The study of the output current of the driver, PWM signals of the adaptive lighting system is presented. The experimental installation of the adaptive lighting system is given.
ВСТУП 5 1 АНАЛІТИЧНИЙ РОЗДІЛ 7 1.1 Аналіз і принцип робота напівпровідникових джерел світла 7 1.2. Будова DC/DC перетворювачі для живлення світлодіодів 11 1.3. Висновки до розділу 16 2 ПРОЕКТНО-КОНСТРУКТОРСЬКИЙ РОЗДІЛ 17 2.1. Загальні умови до проектування системи адаптивного освітлення 17 2.2. Проектування та моделювання системи адаптивного освітлення 20 2.3. Висновки до розділу 39 3 НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКИЙ РОЗДІЛ 40 3.1 Вибір компонентів для драйвера системи адаптивного освітлення 40 3.2 Дослідження вихідного струму драйвера системи адаптивного освітлення 43 3.3 Дослідження ШІМ драйвера системи адаптивного освітлення 45 3.4 Експериментальна установка системи адаптивного освітлення 49 3.5. Висновки до розділу 53 4 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ 54 4.1. ОХОРОНА ПРАЦІ 54 4.1.1. Безпека при виготовленні друкованих плат 54 4.1.2. Техніка безпеки при експлуатації електрообладнання та електромереж 56 56 4.2. БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ 58 4.2.1. Проведення планування заходів цивільного захисту на підприємстві у випадку надзвичайних ситуацій 58 4.2.2. Дослідження стійкості роботи у надзвичайних ситуаціях підприємств електротехнічної та світлотехнічної галузі 60 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ 64 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ 66
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Шульга, Т. С., and В. В. Зінченко. "Шляхи підвищення енергетичної ефективності системи вуличного освітлення." Thesis, Вид-во СумДУ, 2007. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/19132.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography