Academic literature on the topic 'Системи координат'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Системи координат.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Системи координат"

1

Петрова, А. Т. "ГЕОМЕТРИЧНІ АСПЕКТИ ТРАНСЦЕНДЕНТНОГО ПЕРЕТВОРЕННЯ ПРОСТОРУ." Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, no. 4 (November 26, 2021): 83–88. http://dx.doi.org/10.32851/tnv-tech.2021.4.10.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються питання, пов’язані з вивченням можливостей деяких спеці- альних координатних систем, які можуть застосовуватися під час проєктування повер- хонь складної криволінійної форми. Криві поверхні застосовуються в багатьох галузях науки й техніки, зокрема машинобудуванні, будівництві, архітектурі та інших галузях знань, а також на виробництві. Конструювання складних кривих поверхонь може бути спрощеним, якщо під час проєктування застосовується геометричний апарат створення спеціальної координатної системи. У таких випадках геометричний апарат спеціальної координатної системи органічно зв’язується з геометрією та кінематикою поверхні, що конструюється. У практиці архітектурного проєктування є чимало прикладів застосування спеціаль- ної координатної системи під час проєктування оболонок і різних криволінійних варіантів покриттів будівельних об’єктів та інших споруд. У зв’язку із цим у роботі пропонується докладний опис геометричних перетворень прямокутної декартової системи координат на інші координатні системи. Будь-яку тривимірну систему координат представляємо у вигляді трьох умовних осей і трьох величин, що відкладаються на цих осях. Осі можуть бути прямолінійними чи криволінійними, а координати можуть бути лінійними величи- нами, кутовими, виражатися простим числом або взагалі бути якоюсь функцією деяких наперед заданих параметрів. Будь-яка точка, лінія або навіть поверхня може використовуватися як початок від- ліку вибраних координат. Таким чином, отриману безліч координатних систем можна назвати узагальненою координатною системою. Водночас сутність будь-якої просторо- вої координатної системи може бути представлена певною конгруенцією. Геометричним апаратом узагальненої координатної системи є будь-яка конгруенція прямих чи кривих ліній з урахуванням конкретних умов, що зв’язують параметри конгруенції. У визначення «узагальнена координатна система» включаються також відомі в математиці цилін- дрична та сферична координатні системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Fedorov, A., V. Chalyi, and V. Finaev. "ВИКОРИСТАННЯ СИСТЕМИ МУЛЬТИЛАТЕРАЦІЇ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ РАДІОЛОКАЦІЙНОГО КОНТРОЛЮ ПОВІТРЯНОГО ПРОСТОРУ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 3, no. 49 (July 3, 2018): 55–60. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2018.3.055.

Full text
Abstract:
Предметом вивчення в статті є система мультилатерації (MLAT) та її взаємодія з існуючими засобами радіолокації під час ведення радіолокаційного контролю (РЛК) повітряного простору. Метою є аналіз можливостей використання системи MLAT для підвищення ефективності РЛК повітряного простору. Завдання: аналіз основних тенденцій розвитку засобів повітряного нападу, аналіз відомих організаційних та технічних шляхів підвищення ефективності ведення РЛК малопомітних та малорозмірних повітряних об’єктів (ПО), визначення напрямків поєднання можливостей системи MLAT та інформації від існуючих радіолокаційних засобів, аналіз можливості отримання інформації від системи MLAT в радіотехнічних підрозділах, аналіз особливостей та обмежень на використання інформації від системи MLAT. Використовуваними методами є: методи визначення координат ПО, різницево-далекомірний метод, методи пасивної радіолокації, методи визначення координат ПО з використанням інформації супутникових навігаційних систем. Отримані такі результати. Встановлено, що система MLAT є системою незалежного кооперативного спостереження, в основі роботи системи MLAT покладений відомий далекомірний метод визначення координат ПО, мінімальна кількість пунктів прийому дорівнює трьом, отримано вираз для лінійної похибки різницево-далекомірного методу в системі MLAT, встановлено, що у якості приймачів в системі MLAT можливе використання транспондерів системи ADS-B, наведено декілька варіантів рішення задачі по виявленню потенційно небезпечних ПО, що бажають бути непоміченими, або здійснюють “мімікрію”. Висновки. Наукова новизна отриманих результатів полягає в наступному: підвищення точності визначення координат ПО та якості РЛК повітряного простору шляхом поєднання можливостей системи MLAT та інформації від існуючих радіолокаційних засобів; встановлено, що використання системи MLAT суттєво підвищить точність супроводження ПО; намічені шляхи оптимізації геометричної побудови приймачів системи MLAT на позиціях радіотехнічних підрозділів та розробки методу сумісної обробки радіолокаційної інформації та інформації від системи MLAT при РЛК повітряного простору.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Shpylevsky, V., and I. Krupov. "COORDINATES SYSTEMS HARMONIZATION IN THE FRONTIER DISTRICTS OF THE DANUBE." Shipping & Navigation 30, no. 1 (December 1, 2020): 152–63. http://dx.doi.org/10.31653/2306-5761.30.2020.152-163.

Full text
Abstract:
Геодезична мережа як віртуальна, так і реальна розглядається сьогодні як важлива інфраструктура подібна електричним мережам або транспортним. Кожна країна має свою національну мережу, яку будують так, щоб вона була якомога близько до поверхні геоїда цієї країни. Але геоїд не є правильною геометричною фігурою і саме тому при зустрічі геодезичних мереж на кордоні сусідніх країн існує так званий координатний стрибок Δx; Δy; Δz, який треба знайти та розподілити у вигляді поправок до геодезичних пунктів, розташованих близько кордону. Що стосується висотної референсної системи, то вихідні дані відлікових рівневих поверхонь також можуть відрізнятися на суттєві значення. Референсна система імплементована у вигляді закріплених на місцевості геодезичних пунктів. Так наприклад в Європі використовують такі референсні системи як ETRS (European Terrestrial Reference System) i ERTF (European Reference Terrestria Frame), а також EVRS (V- Vertical) i EVRF. В Україні використовують для планової системи координат еліпсоїд WGS 84 з визначеними параметрами та Балтійську систему висот. В роботі розглянуто можливість приведення систем координат на прикордонних ділянках на річці Дунай до загально обраної референсної системи. Метою даного дослідження є намір розробити такий алгоритм, який дозволив би привести всі системи координат, що використовують придунайські країни до гармонізованого стану, шляхом введення постійно діючих величин на кордоні цих країн. В роботі показано як можна це реалізувати на прикладі прикордонних геодезичних мереж між Україною, Румунією та Болгарією. Запропоновано використання програмного продукту DaWAT, який дозволяє автоматично трансформувати дані з вертикальної референсної системи Румунії (MN75) До Української і Болгарської (Балтійська система висот).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Т. В. Григорович, В. Л. Кравець. "ВИКОРИСТАННЯ СИСТЕМИ КООРДИНАТ ПІД ЧАС ВИЗНАЧЕННЯ ІДЕНТИФІКАЦІЙНИХ ОЗНАК У ПОЧЕРКОЗНАВЧІЙ ЕКСПЕРТИЗІ ПІДПИСІВ." Криміналістичний вісник 31, no. 1 (January 27, 2020): 89–95. http://dx.doi.org/10.37025/1992-4437/2019-31-1-89.

Full text
Abstract:
Метою статті є вдосконалення системи ознак почерку в контексті започаткування нових способів, що уможливлюють достовірне визначення ідентифікаційних ознак за розміщенням особливих точок підписів якісно-описовими та кількісними методами. У процесі дослідження розроблено спосіб визначення положення точок підписів у системі координат, подібній до прямокутної, де горизонтальною віссю вважають лінію підпису, а вертикальною – перпендикуляр до лінії підпису. При цьому використання координатної сітки дає змогу візуально, більш достовірно і точно оцінити як протяжність рухів під час виконання графічних елементів підписів, так і ознаки співвідношення протяжності рухів. Частину ідентифікаційних ознак підписів запропоновано визначати кількісними методами у прямокутній системі координат для встановлення відстаней між окремими точками за їх координатами і числових значень співвідношень відстаней між точками. Впровадження в експертну практику зазначеного способу дослідження підпису зменшить вплив суб’єктивного чинника, забезпечить достовірність визначення ідентифікаційних ознак під час дослідження підписів якісно-описовими методами та убезпечить від надання недостатньо обґрунтованих висновків. Цей спосіб може становити підґрунтя розроблення автоматизованої ідентифікаційної системи «АІС-ПІДПИС». Достовірність отриманих результатів і висновків забезпечено застосуванням емпіричних методів дослідження, у тому числі спостереження, вимірювання, моделювання, прогнозування, формалізації, що дає змогу візуально оцінити окремі ознаки підписів, а також кількісних методів (статистичних, математичних, узагальнення) для встановлення числових залежностей у дослідженні цих ознак.Ключові слова: підпис; ідентифікаційні ознаки; система координат; лінія підпису; координатна сітка.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Sushyi, Olena. "Націєтворчий процес у координатах соцієтальної кризи в Україні." Scientific Studios on Social and Political Psychology, no. 43(46) (July 15, 2019): 7–19. http://dx.doi.org/10.33120/ssj.vi43(46).19.

Full text
Abstract:
Пропонована стаття є продовженням серії авторських публікацій, присвячених проблемі українського націєтворення, в яких, зокрема, було здійснено ретроспективний аналіз та систематизовано консолідаційно-деконсолідаційні параметри національно-державного розвитку України, виокремлено комплекс чинників (чинники соціальної поляризації, чинники деструктивної / негативної консолідації), що перешкоджають загальнонаціональному єднанню та примиренню українського соціуму в умовах нової соціальної реальності. Мета дослідження, результати якого представлено в статті, полягала в тому, щоб структурувати консолідаційно-деконсолідаційні параметри національно-державного розвитку України в кількох залежних системах координат та показати, що в сукупності вони відтворюють складну (багатофакторну), суперечливу (різновекторну) та динамічну архітектоніку соцієтальної кризи в Україні, які, зі свого боку, пояснюється діалектика консолідаційності та конфронтаційності українського націєтворення. Описано системи координат, що оприявлюють зрізи соцієтальної кризи, а саме: системні координати, унаявлені кризою основних сфер соціальної системи (політико-правової, економічної, соціальної, культурної); структурні координати, де полюсами є криза інституцій, криза інтересів та цілей, криза цінностей, криза ідентичностей; темпоральні координати, що відтворюють кризові цикли національно-державного розвитку України; соціально-психологічні координати, що дають змогу розглянути проблему кризової (масової) свідомості на рівні соціально-психологічних феноменів (за домінуючим типом соціальних переживань та формами соціально-психологічного мислення). Кожен з перелічених кризових зрізів характеризує цілком конкретний аспект соцієтальної кризи, який можна розглядати як у відносній автономності, так і в щільній взаємозалежності з іншими її аспектами. У своєму поєднанні в кожному новому зрізі компоненти соцієтальної кризи відтворюють її нову якість (ефект синергії). У сукупності вони формують складну (багатофакторну), суперечливу (різновекторну) та динамічну архітектоніку соцієтальної кризи в Україні, де кожне явище (компонент її структури) можна розглядати і як причину, і як наслідок конфліктно-конфронтаційних тенденцій національно-державного розвитку України. Багатофакторна модель соцієтальної кризи в Україні структурується низкою похідних моделей, що відображають її кризові зрізи у відповідних системах координат, як-то: контурна двовимірна модель соцієтальної кризи (системно-структурні координати); циклічна модель соцієтальної кризи (темпоральні координати); соціально-психологічна модель соцієтальної кризи (соціально-психологічні координати).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бурковський, С. І., І. В. Московченко, Д. Ю. Свистунов, А. В. Сінчук, and Л. В. Польшина. "Впровадження системи координат СК-63 у спеціальне програмне забезпечення “Віраж”." Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил, no. 4(70) (November 25, 2021): 54–61. http://dx.doi.org/10.30748/zhups.2021.70.08.

Full text
Abstract:
В даній статті з метою впровадження системи координат СК-63 у спеціальне програмне забезпечення “Віраж” наводяться розраховані параметри районів Х, С, Р, Т системи координат СК-63. Зокрема, для кожної зони району обчислені: довгота центрального меридіану, умовний зсув на схід, умовний зсув на північ. Визначена номенклатура аркушів карт СК-63 у межах території України, які потрібні для коректного використання картографічної основи. Надані формули розрахунку номенклатури аркуша карти СК-63 та літери району для будь-якої географічної точки у межах України. Визначений порядок перетворення координат з системи СК-63 у систему СК-42 і навпаки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Obоd, I. I., and A. A. Strelnickiy. "ІНТЕГРАЛЬНИЙ ПОКАЗНИК ЯКОСТІ ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ В МЕРЕЖІ СИСТЕМ СПОСТЕРЕЖЕННЯ ПОВІТРЯНОГО ПРОСТОРУ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, no. 47 (February 8, 2018): 32–35. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2018.1.032.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовано інтегральний показник якості захисту інформації в інформаційній системі яка створена на базі мережі систем спостереження повітряного простору, що дозволяє довести інформаційне забезпечення споживачів до рівня сучасних вимог шляхом інтеграції інформаційних ресурсів її підсистем. Показано, що інтегральним показником якості захисту інформації в зазначеній інформаційній системі може бути ймовірність інформаційного забезпечення яка є складовою ймовірностей виявлення повітряних об’єктів, виміру координат, поєднання інформації системи спостереження при формуванні формуляру повітряного об’єкту та імовірністю виявлення істинної траєкторії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Охріменко, О. "МЕТОДИ ПІДВИЩЕННЯ ТОЧНОСТІ ПОЗИЦІОНУВАННЯ ОБ’ЄКТІВ ЗАСОБАМИ СУПУТНИКОВОЇ НАВІГАЦІЇ." Vodnij transport, no. 2(30) (February 27, 2020): 16–22. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553.2020.2.30.02.

Full text
Abstract:
Розглянуто аналіз засобів обробки навігаційних даних у системах відстеження рухомих об’єктів, а саме розглянуто метод який підвищує точність вимірювання координат, це алгоритм фільтрації Каймана .Значною мірою це стосується різних рухомих об’єктів -організації руху повітряного ,морського, річкового, автомобільного й залізничного транспорту, а також використання сучасних супутникових навігаційних систем у суміжних областях, таких як геодезія й картографія, землевпорядження, моніторинг земної поверхні. Розглянуто Алгоритм фільтрації Калмана – послідовний рекурсивний алгоритм, який використовує прийняту модель динамічної системи для отримання оцінки, що може бути істотно скоригована в результаті аналізу кожної нової вибірки вимірювань у часовій послідовності. Це рекурентний метод, який можна віднести за своїм алгоритмом до метода заміщення. Алгоритм фільтрації Калмана застосовується в процесі управління багатьма складними динамічними системами, так як це математичний апарат, який дозволяє згладжувати дані на льоту, не накопичуючи їх для аналізу. При управлінні динамічною системою, перш за все, необхідно повністю знати її фазовий стан в кожен момент часу,але виміряти всі змінні, якими необхідно управляти, не завжди можливо, і в цих випадках фільтр Калмана є тим засобом, який дозволяє відновити відсутню інформацію за допомогою наявних неточних (зашумленних) вимірювань. Ключові слова: супутникові навігаційні системи, методи обробки навігаційних даних, точність вимірювання координат, метод Калмана
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Fedorov, A., H. Khudov, S. Kovalevskyi, F. Zots, and K. Tahyan. "ОЦІНКА МОЖЛИВОСТЕЙ ВИКОРИСТАННЯ ТЕХНОЛОГІИЙ MLAT ТА ПРИЙМАЧІВ ADS-B ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ТОЧНОСТІ ВИЗНАЧЕННЯ КООРДИНАТ ПОВІТРЯНИХ ОБ’ЄКТІВ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 6, no. 58 (December 28, 2019): 3–8. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2019.6.003.

Full text
Abstract:
Предметом статті є вивчення можливостей використання технологій MLAT та приймачів ADS-B для підвищення точності визначення координат повітряних об’єктів. Метою є підвищення точності визначення координат повітряних об’єктів за рахунок використання технології MLAT та системи приймачів ADS-B. Завдання: аналіз різницево-далекомірного алгоритму, пропозиції щодо реалізації технології мультилатерації з використанням приймачів ADS-B в інтересах радіотехнічних військ, стислий аналіз можливостей технології ADS-B, аналіз можливостей використання приймачів ADS-B для підвищення точності визначення координат повітряного об’єкта. Використовуваними методами є: методи радіолокації, методи теорії прийому та обробки сигналів, визначення координат повітряних об’єктів. Отримані такі результати. Визначено фактори, що впливають на точність визначення координат повітряних об’єктів. Встановлено можливість застосування технології автоматичного залежного спостереження та технології мультилатерації для підвищення точності визначення координат повітряних об’єктів. Визначено інтервали відхилення часових затримок в залежності від розташування повітряного об’єкта відносно системи приймачів для забезпечення похибки визначення координат, що не перевищуватиме 300 м. Визначена залежність похибки визначення положення повітряного об’єкта від кількості приймачів. Висновки. Наукова новизна отриманих результатів полягає в наступному. Встановлено, що перевагами використання технології MLAT та системи приймачів ADS-B для визначення координат повітряного об’єкта є зменшення похибки визначення положення повітряного об’єкта. Використання технології MLAT та системи приймачів ADS-B не потребує внесення значних змін до існуючих засобів радіолокації. В свою чергу, використання технології MLAT та системи приймачів ADS-B є додатковим джерелом отримання інформації про повітряну обстановку. В подальших дослідженнях пропонується використання технології MLAT та системи приймачів ADS-B на позиціях радіотехнічних підрозділів при веденні радіолокаційного контролю повітряної обстановки
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Kuchuk, Н., and I. Krivolapov. "РОЗПІЗНАВАННЯ ДІЛЯНОК ВИРУБКИ ЛІСІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ЗГОРТКОВИХ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 2, no. 60 (May 28, 2020): 70–74. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2020.2.070.

Full text
Abstract:
Одним зі способів боротьби із незаконною вирубкою лісів є постійний моніторінг супутникових знімків деяких районів та розпізнавання на них потенційних вирубок. Метою статті є розроблення системи розпізнавання ділянок вирубок лісів на зображенні зі супутника за допомогою згорткових нейронних мереж з метою своєчасного інформування про незаконні подібні дії у заданому регіоні. Результати дослідження. . Супутниками, з яких були отримані всі необхідні зображення, є Landsat-8 та Sentinel-2, що роблять знімки щодня з 16-денним та 10-денним циклами повторення відповідно. Розпізнавання здійснювалось за допомогою згорткової нейронної мережі, що навчалася на наборі даних великого обсягу. Висновок. Розроблений програмний продукт може виконувати такі функції: вибір координат; зберігання координат для подальшого використання; вибір проміжку часу; завантаження супутникових зображень за вибраний проміжок часу; розпізнавання зображень. Розроблена система є десктопним застосунком. Модульність основних функцій системи дозволить у майбутньому за невеликий час модифікувати їх для використання у повністю автоматизованих системах, не потребуючих управління оператором
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Системи координат"

1

Подопригора, О. О. "Системи координат у житті." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/38783.

Full text
Abstract:
Координати—це кутові лінії деякої величини, які з великою точністю можуть визначати розташування певної точки (предмета) на певній поверхні або ж у простору. На сьогоднішній день координати найчастіше використовуються у туристичних та військових галузях. В топографії використовують координати з допомогою яких можна визначити з великою точністю певну точку розташовану на карті.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Щербань, Т. В. "Системи координат у житті та їх застосування." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/43403.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ігнатенко, Володимир Васильйович, Владимир Васильевич Игнатенко, Volodymyr Vasylovych Ihnatenko, С. П. Дорога, and О. В. Маслова. "Застосування мішаної ейлерово-лагранжевої системи координат для розрахунку вибухоподавляючих пристроїв." Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/22226.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Мартиненко, Сергій Сергійович, Сергей Сергеевич Мартыненко, Serhii Serhiiovych Martynenko, and М. С. Руденко. "Оптимізація радіуса кола зчитування полярної системи координат при розпізнаванні біологічних об`єктів." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/4427.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Косарєв, О. В., and Григорій Валентинович Заверуха. "Можливості навігаційної апаратури споживачів супутникових навігаційних систем СН-3003М "БАЗАЛЬТ"." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45092.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Конін, Валерій Вікторович, and Олексій Ігорович Безпаленко. "Модель супутниковой навігаційної системи для безпілотного літального апарату в умовах обмеженої доступності." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/53458.

Full text
Abstract:
Список використаних джерел 1. Конин В. В. Системы спутниковой радионавигации : монография / Валерий Викторович Конин, Владимир Петрович Харченко. – Киев : Холтех, 2010. – 520 с.
Наводиться модель супутникової навігаційної системи, що дозволяє оцінювати точність визначення координат за будь-якого розташування навігаційних супутників щодо безпілотного літального апарату. Даються результати моделювання оцінки позиції із застосуванням GPS та ГЛОНАСС.
Національний авіаційний університет
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Конін, Валерій Вікторович, and Ігор Володимирович Павловський. "Модель для дослідження статистичних характеристик супутникової навігаційної системи безпілотного літального апарату." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/53459.

Full text
Abstract:
Список використаних джерел 1. Конин В. В. Системы спутниковой радионавигации : монография / Валерий Викторович Конин, Владимир Петрович Харченко. – Киев : Холтех, 2010. – 520 с.
Основною функцією супутникової навігаційної системи (СНР) безпілотного літального апарату (БПЛА) є визначення координат, швидкості та часу. Легкі БПЛА із злітною масою кілька десятків кг та дальністю польоту до 50 км можуть функціонувати в умовах сильно пересіченої місцевості та складної завадової обстановки. При визначенні координат по сигналах навігаційних супутників головним параметром у вирішенні навігаційної задачі є дальність (псевдодальність) кожного супутника у зоні видимості.
Національний авіаційний університет
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гримак, Роман Русланович. "Метод пониження розмірностей векторного простору для принйняття контрольованих критични-безпекових рішень." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/10869.

Full text
Abstract:
Розробка методу пониження розмірностей векторного простору для системи автоматизованого проектування Autodesk Revit, яка дозволить користувачам платформи архітектурної візуалізації використовувати функції перегляду, опрацювання, математичного перетворення та серіалізації над елементами будівельних 3D моделей
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Сосонка, Ірина Іванівна. "Аналіз та оцінка якості часових серій координат референцних GNSS-станцій України." Diss., Національний університет "Львівська політехніка", 2021. https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/56750.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Тростинський, Назар Миколайович. "Метод візуалізації хмар точок «Web point cloud viewer» для прийняття контрольованих людиною критично-безпекових рішень." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/10868.

Full text
Abstract:
Мета роботи полягає у реалізації методу «Web Point Cloud Viewer» для прийняття контрольованих людиною критично-безпекових рішень з достатнім рівнем точності та швидкодії, обчислювальної здатності та доступності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Системи координат"

1

Файнерман, И. Д. Система структурных координат и ее применение. К., 1985.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Селеноцентрическая система координат "Зонд-8". Методы построения и каталог координат опорных точек. Москва: ЦНИИГаК, 1989.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Крупянко, В. И. Метод Kmv - системы координат в ферментативной кинетике. Пущино, 1987.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Формирование экономической системы России в координатах мирового развития. Москва: ТЕИС, 2001.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Никифорова, А. А., Н. Н. Казанцев, and М. Э. Флейс. Практикум по спецкурсу «Почвенно-мелиоративные изыскания и ГИС-технологии»: учебное пособие, [электронное издание сетевого распространения] / А.А. Никифорова, Н.Н. Казанцев, М.Э. Флейс. – 2-е издание, переработанное и дополненное. – М.: «КДУ», «Добросвет», 2022. – 61 с. KDU, Moscow, 2022. http://dx.doi.org/10.31453/kdu.ru.978-5-7913-1212-9-2022-61.

Full text
Abstract:
В Практикум предназначен для магистрантов 1-го года обучения кафедры физики и мелиорации почв факультета почвоведения МГУ им. М.В. Ломоносова (направление подготовки - 021900 Почвоведение). Он является дополнением к лекциям и включает 6 занятий, каждое из которых рассчитано на 2 академических часа. Задания Практикума выполняются в программной среде Географ ГИС 2.0, данные необходимые для выполнения заданий находятся в разделе «Приложения». В ходе прохождения Практикума студенты овладевают практическими навыками почвенно-мелиоративного ГИС-картографирования, являющегося неотъемлемой частью почвенно-мелиоративных изысканий, учатся вводить в ГИС координатные и атрибутивные пространственные данные, анализировать и интегрировать их, трансформировать растровые изображения карт в выбранную систему координат, оформлять тематические карты. Во 2-е издание Практикума введено новое занятие по аффинному преобразованию растровых изображений мелкомасштабных карт с географическими сетками и преобразованию картографической проекции. Кроме того, из Практикума исключено одно занятие, а остальные занятия существенно переработаны. Добавление в Практикум описания преобразования картографических проекций растровых изображений карт обусловлено тем, что существует большое количество тематических карт, составленных в проекциях, которые поддерживаются Географ ГИС 2.0 и не поддерживаются многими популярными ГИС-пакетами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Системи координат"

1

"Системы координат и картографические проекции." In Issledovaniâ metodov, Seriâ F, 219–34. UN, 2010. http://dx.doi.org/10.18356/0cac1114-ru.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Нікішина, О. В., С. А. Бондаренко, and О. О. Зеркіна. "СЕЛЕКТИВНИЙ ПІДХІД ДО ФОРМУВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНО-ІННОВАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ У КООРДИНАТАХ ЦІЛЕЙ СТАЛОГО РОЗВИТКУ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-26.

Full text
Abstract:
Результатом дослідження є методичне забезпечення комплексної оцінки домінант ІІП на засадах сталого розвитку. Виокремлено п’ять домінант ІІП, а саме: (1) достатнє інвестиційне забезпечення раціонального природокористування національної економіки; (2) інвестиційне забезпечення наукових досліджень та інновацій за напрямом сталого розвитку; (3) відновлення, стале використання та охорона складників природно-ресурсного потенціалу національної економіки; (4) зниження екодеструктивного впливу соціально-економічної системи на стан навколишнього природного середовища; (5) підвищення екологічних аспектів якості життя населення. Кожна домінанта потребує введення відповідних їй оціночних індикаторів. Авторами розширено систему національних індикаторів сталого розвитку в межах ЦСР. У пропоновану систему індикаторів інтегровано європейські та авторські економіко-екологічні показники, орієнтовані на поглиблену оцінку інвестиційного та природно-ресурсного потенціалу у видовому і структурно-секторальному вимірах, взаємозв’язку інвестиційного та екологічного складників природокористування. На підставі результатів комплексної оцінки визначено складники домінант ІІП та завдання з найнижчим ступенем впровадження, а саме: Домінанти 1 і 2, завдання підвищення енергоефективності Домінанти 3, завдання зниження відходоємності Домінанти 4, завдання покращення стану здоров’я населення Домінанти 5. Обґрунтовано головні напрями та шляхи підвищення ступеню впровадження домінант ІІП, зокрема: (1) зростання державних видатків на НДР та інновації за напрямом «Енергетика та енергоефективність», «Раціональне природокористування», поновлення фінансування «Наук про життя» в аспекті інноваційного розвитку медицини; (2) стимулювання суб’єктів господарювання до впровадження енергозберігаючих технологій, екологічно чистих виробництв та екоінновацій шляхом зниження ставки екологічного податку; (3) створення сприятливого інституційного середовища для розширеного відтворення лісів та сталого розвитку лісового господарства; (4) стимулювання вітчизняних інвесторів до екологічно орієнтованих капіталовкладень у сфері поводження з відходами; (5) розвиток міжсекторального партнерства для впровадження домінант ІІП. Пропонується впровадження селективного підходу у формування державної інноваційно-інвестиційної політики розвитку регіонів, спираючись на ідентифіковані Домінанти, виділені згідно з координатами Цілей сталого розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Олексенко, Олександр, and Володимир Герасименко. "МЕТОД ВИЗНАЧЕННЯ ВАРІАНТІВ ПОЛЬОТУ БЕЗПІЛОТНОГО ЛІТАЛЬНОГО АПАРАТУ НА ОСНОВІ МАКС-МІННОГО МУРАШИНОГО АЛГОРИТМУ." In Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (2nd ed.). 2nd ed. Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-2.01.

Full text
Abstract:
Запропоновано використання мурашиного алгоритму для визначення маршрутів польоту безпілотного літального апарата (БПЛА) до об’єктів удару (ОУ). Проведено дослідження щодо застосування Макс-мінного мурашиного алгоритму для одночасного визначення маршрутів польоту декількох груп БПЛА з різних аеродромів до різних об’єктів удару та смуги прориву системи протиповітряної оборони (ППО) з врахуванням впливу наряду БПЛА, необхідних для знищення об’єкту удару з заданою ймовірністю. Також досліджено працездатність алгоритму в умовах нестаціонарного середовища. Результати досліджень позитивні і вказують на можливість вирішення поставлених завдання з використанням мурашиного алгоритму. Подальші дослідження також можуть бути направлені на реалізацію тримірного пошуку маршрутів польоту БПЛА в географічних координатах з урахуванням розмірів поворотних точок маршруту, у яких вони здійснюють маневр, та реальних розмірів і конфігурації заборонених зон, а також рельєфу місцевості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Системи координат"

1

Громыко, Ю. В. "РЕАНИМАЦИЯ РОССИЙСКОЙ СИСТЕМЫ ОБРАЗОВАНИЯ. ПРОБЛЕМЫ И ВОЗМОЖНОСТИ: ДРУГАЯ СИСТЕМА КООРДИНАТ И НАВИГАТОР ЖИВОГО СУБЪЕКТА ОБРАЗОВАНИЯ." In Проектирование цифрового будущего. Научные подходы. АО "РИЦ "ТЕХНОСФЕРА", 2020. http://dx.doi.org/10.22184/978.5.94836.575.6.318.338.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кофанов, Ю. Н., Г. А. Саргсян, and С. Ю. Сотникова. "Определение допустимых тепловых режимов электронных компонентов навигационных систем с помощью метода анализа допусков." In Информационные технологии и математическое моделирование систем 2020. Crossref, 2021. http://dx.doi.org/10.36581/citp.2020.34.21.017.

Full text
Abstract:
Статья посвящена определению интервала допусков коэффициентов тепловых нагрузок с учетом разбросов параметров электронных компонентов, предназначенных для работы в навигационных системах. Основной проблемой, с которой сталкиваются разработчики навигационных систем - это ошибки определения координат объекта, которые связаны, в том числе, с нарушением допустимого теплового режима работы. Предлагаемый в работе метод позволит сделать обоснованные выводы о реальных значениях коэффициентов тепловых нагрузок применяемых электронных компонентов, что даст возможность обеспечить допустимый тепловой режим работы навигационных систем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

B. Виноградов, A., A. B. Войтенко, and M. C. Куприянов. "Определение координат базовой станции "ВИСХАГИ", находящейся на территории г. Омска, в системе координат ITRF." In GeoSiberia 2007 - International Exhibition and Scientific Congress. European Association of Geoscientists & Engineers, 2007. http://dx.doi.org/10.3997/2214-4609.201403264.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Медведева, Елена Валерьевна, Даурен Куттыбаевич Касымов, and Азамат Кайсарович Капасов. "К вопросу о создании и внедрении единого государственного кадастра недвижимости в Республике Казахстан." In Регулирование земельно-имущественных отношений в России: правовое и геопространственное обеспечение, оценка недвижимости, экология, технологические решения - 2021-2. СГУГиТ, 2021. http://dx.doi.org/10.33764/2687-041x-2021-2-238-245.

Full text
Abstract:
В настоящее время значительное внимание уделяется развитию экономики Республики Казахстан и повышению качества жизни населения, а также созданию условий цифровизации всех сфер деятельности населения. Статья посвящена процессу создания и внедрения единого государственного кадастра недвижимости в Республике Казахстан. Выделены основные цели реализации программы «Цифровой Казахстан», благодаря которой начался процесс создания единого государственного кадастра недвижимости. Произведен анализ ранее существовавших автоматизированных информационных систем ведения государственного земельного кадастра, которые находились в собственности и ведении различных государственных органов. Выделены проблемные вопросы, необходимость внедрения ЕГКН в Республике Казахстан при реализации программы «Цифровой Казахстан». В статье также уделяется внимание к планируемому переходу на новую систему координат к 2022 году, представляющую собой общую земную систему на территорию Казахстана с отчетной основой от центра масс Земли.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Муравьев, Л. А., and Д. Д. Бызов. "Вычисление нормального магнитного поля в системе координат, связанной с проекцией Гаусса-Крюгера." In 14th EAGE International Conference on Geoinformatics - Theoretical and Applied Aspects. Netherlands: EAGE Publications BV, 2015. http://dx.doi.org/10.3997/2214-4609.201412396.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кресан, Т. А., С. Ф. Пилипака, and А. М. Петрик. "Конструювання конгруентних центроїд у полярній системі координат за допомогою узагальнених рівнянь групи кривих." In SCIENCE, ENGINEERING AND TECHNOLOGY: GLOBAL TRENDS, PROBLEMS AND SOLUTIONS. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-046-9-16.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Шавня, Р. А., Н. Н. Курдюмов, and А. Н. Данилин. "О моделировании субколебаний проводов воздушных ЛЭП." In Механика композиционных материалов и конструкций, сложных и гетерогенных сред. 11-я Всероссийская научная конференция с международным участием им. И.Ф. Образцова и Ю.Г. Яновского. ФГБУН Институт прикладной механики РАН, 2021. http://dx.doi.org/10.33113/conf.mkmk.ras.2021.158_168.21.

Full text
Abstract:
Математическая модель субколебаний формулируется на основе метода конечных элементов. В качестве обобщенных координат принимаются абсолютные перемещения и углы закручивания узловых сечений, а также коэффициенты тригонометрических разложений, описывающих локальные (внутренние) степени свободы в пределах каждого элемента. Для определения аэродинамических сил используются полиномиальные аппроксимации экспериментальных данных Блевинса и Прайса. Деформация растяжения записывается в квадратичном приближении. Для численного интегрирования системы уравнений колебаний используется неявный алгоритм, основанный на параметризации уравнений с выбором в качестве аргумента длины интегральной кривой решения. Рассмотрены задачи о колебаниях двух проводов, связанных распорками.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Заїка, Євген Валентинович. "ТРЕНIНГ ВНУТРIШНЬОГО ПЛАНУ ДIЙ ТА САМОРЕГУЛЯЦIЯ МИСЛЕННЯ: ГЕОМЕТРИЧНI ЗАВДАННЯ В ДЕКАРТОВIЙ СИСТЕМI КООРДИНАТ (ДЛЯ ШКОЛЯРIВ I СТУДЕНТIВ)." In Психолого-педагогічні проблеми становлення сучасного фахівця. ХОГОКЗ, 2017. http://dx.doi.org/10.26697/9789669726087.2017.27.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Колесникова, Ольга Юрьевна. "DIGITAL TRANSFORMATION OF SOCIO-ECONOMIC RELATIONS AND THE PROBLEM OF THEIR LEGAL REGULATIONS." In Сборник избранных статей по материалам научных конференций ГНИИ «Нацразвитие» (Санкт-Петербург, Октябрь 2021). Crossref, 2021. http://dx.doi.org/10.37539/oct321.2021.38.40.003.

Full text
Abstract:
Актуальность работы обусловлена цифровой трансформацией социально-экономических отношений и необходимостью исследований их правового регулирования в системе координат “индивидуум - общество - цифровизация - роботы - искусственный интеллект”. Цель работы: анализ тенденций цифровизации социально-экономических отношений и предопределяемой этими отношениями проблемы их правового регулирования. The relevance of the work is due to the digital transformation of socio-economic relations and the need to research their legal regulation in the “individual - society - digitalization - robots - artificial intelligence” coordinate system. Purpose of the work: analysis of trends in the digitalization of socio-economic relations and the problem of their legal regulation predetermined by these relations.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Аврунев, Евгений Ильич, and Артур Ильгизович Гиниятов. "Пространственно-координатное обеспечение ведения 3D-кадастра в России." In Сборник материалов IV Национальной научно-практической конференции "Регулирование земельно-имущественных отношений в России: правовое и геопространственное обеспечение, оценка недвижимости, экология, технологические решения". Часть 1. СГУГиТ, 2021. http://dx.doi.org/10.33764/2687-041x-2021-1-31-37.

Full text
Abstract:
В работе рассматриваются основные положения создания геодезического обоснования (ГО) для ведения 3D-кадастра в России. В соответствии с ними создание ГО может быть представлено в виде двух технологических процессов: построения ГО в кадастровом квартале для координирования характерных точек контуров объектов капитального строительства (ОКС) и ЗD-моделирования внутренних элементов (помещений) ОКС. Для выполнения геодезических измерений, построения системы координат и выполнения 3D-моделирования структурных элементов ОКС предложена соответствующая нормативная база. Реализация предложенных технологических решений позволяет рассматривать технический план, формируемый кадастровым инженером, не только как документ, необходимый для постановки ОКС и его структурных элементов на государственный кадастровый учет (ГКУ), но и как нормативно-правовой документ, определяющий соответствие возведенного ОКС своим проектным параметрам.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Системи координат"

1

Холошин, Ігор Віталійович. Применение GPS при проведении геолого-технологического картирования месторождений полезных ископаемых. КДПУ, 2010. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3937.

Full text
Abstract:
Розглянуті основні напрями вживання GPS навігації на польовому етапі опробування родовищ корисних копалин у зв’язку з проведенням геолого-технологічного картування. Надано аналіз принципам і методам визначення координат пунктів (точок) відбору проб за допомогою GPS: пристрої, програмне забезпечення, види карт, системи координат, методичні прийоми. Викладені перспективи подальших досліджень у науковому напрямі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Соловйов, Володимир Миколайович, and Сергей Александрович Томилин. Эмпирические потенциалы для моделирования разупорядоченных структур. Видавничий відділ КДПУ, 2001. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1029.

Full text
Abstract:
Метод молекулярной динамики, являющийся одним из численных методов физики твердого тела, позволяет получить полную картину эволюции молекулярных систем. Основу метода составляет численное интегрирование уравнений Ньютона для системы частиц (материальных точек), под которыми понимаются отдельные атомы или фрагменты молекул, взаимодействие между которыми определяется выбранным потенциалом. Задание координат и скоростей всех частиц в исходный момент времени полностью определяет дальнейшее поведение системы. Усреднение пространственных конфигураций частиц по траекториям их движения, а также скоростей и энергетических характеристик позволяет получить информацию о структуре ансамбля частиц, о термодинамических и кинетических свойствах системы, дает возможность рассчитывать макроскопические свойства материалов. Для интегрирования уравнений движения был выбран аддитивный алгоритм Верле. Он характеризуется повышенной устойчивостью и быстрой релаксацией системы к равновесному положению, при этом выбор потенциала межатомного взаимодействия является решающим фактором, обеспечивающим точность расчетов в методе молекулярной динамики. Потенциал должен как можно точнее соответствовать реальному взаимодействию частиц в кристалле. Хотя методы ab initio приобретают все более важное значение, моделирование кластеров размером в несколько тысяч атомов, содержащих к тому же структурные несовершенства на длительных промежутках времени, проблематично. По этой причине поиск новых потенциалов межатомного взаимодействия, является актуальным.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

АЛГОРИТМ ОПРЕДЕЛЕНИЯ НАЧАЛЬНЫХ КООРДИНАТ РОБОТИЗИРОВАННОГО БЕСПИЛОТНОГО ЛЕТАТЕЛЬНОГО АППА-РАТА В УСЛОВИЯХ ИСКАЖЕНИЯ НАВИГАЦИОННОГО ПОЛЯ. Г. И. Линец, С. В. Мельников, О. Х. Шаяхметов, А. М. Исаев, М. А. Исаев, July 2020. http://dx.doi.org/10.33236/2307-910x-2020-2-30-8-17.

Full text
Abstract:
Роботизированные беспилотные летательные аппараты (РБЛА) широко применяются в военном деле, главным образом в разведке. Крупные аппараты могут быть оснащены вооружением и вести боевые действия. Материалы и методы. Применение РБЛА в гражданских целях также может быть весьма эффективным (мониторинг лесных пожаров, составление топографических карт и т. д.). Большую роль играет метод определения положения и ориентации аппарата в пространстве во время его полета. Чаще всего для этого применяются системы позиционирования GPS/ГЛОНАСС. Однако использование подобных технологий позиционирования может быть затруднено или во-обще невозможно. Работа таких систем может быть нарушена в результате целенаправленного подавления либо из-за искажения навигационного поля за счет переотражения навигационного сигнала от искусственных объектов и за счет ограничения видимости горизонта. Сигнал GPS/ГЛОНАСС может оказаться недоступным из-за рельефа горной местности или городских зданий. Использование GPS/ГЛОНАСС может быть неприемлемым по причине секретности или недос-таточной точности. Результаты и обсуждения. Поэтому разработка систем позиционирования БПЛА, независимых от данных спутниковых систем навигации, является актуальным направлением исследований. Перспективный способ решения такой задачи – разработка алгоритма определения начальных координат РБЛА в условиях искажения навигационного поля за счет переотражения навигационного сигнала от искусственных объектов и за счет ограничения видимости горизонта. Глобальные навигационные спутниковые системы (ГНСС) являются основным средством навигации для многих подвижных систем и, в частности, для современных роботизированных беспилотных летательных аппаратов. Однако применяемые в навигационных комплексах РБЛА приемники ГНСС обладают крайне низкой помехоустойчивостью, как следствие ограничивают их применение в сложных радиоэлектронных условиях. Практически все виды помех сигналам ГНСС можно разделить на искажения навигационного поля за счет переотражения навигационного сигнала от искусственных объектов и за счет ограничения видимости горизонта. Данные искажения «разрушают» навигационное поле ГНСС. В такой ситуации даже по заранее известны характеристикам каналов навигационных сигналов наблюдается крайне низкий уровень полезного сигнала (минус 161…155 дБВт). Заключение. В статье приведены основные положения математической модели определения точности координат положения объекта со спутников в декартовых координатах. Рассмотрен процесс накопления ошибок позиционирования объекта. Сделаны выводы о параметрах ошибок, влияющих на точность позиционирования объекта, относительно уровня сигнала, принимаемого со спутника.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

СВОЙСТВА ОРТОГОНАЛЬНОСТИ И ПОЛНОТЫ СИСТЕМЫ СФЕРИЧЕСКИХ ФУНКЦИЙ. С. И. Абакумова, Н. Ю. Ботвинева, Е. В. Гулынина, July 2020. http://dx.doi.org/10.33236/2307-910x-2020-2-30-102-104.

Full text
Abstract:
Сферические функции представляют собой угловую часть семейства ортогональных решений уравнения Лапласа, записанную в сферических координатах. Использование этих функций достаточно разнообразно, они имеют большое значение в теории дифференциальных уравнений в частных производных и теоретической физике. Материалы и метод, результаты и обсуждения. В статье доказывается ортогональность и полнота системы сферических функций вида (4). Сферическими функциями называют специальные функции одного переменного, являющиеся решениями дифференциальных уравнений, получающихся при применении метода разделения переменных для уравнения Лапласа, записанного в сферических координатах. Авторами рассматривается разложение сферической функции, имеющей непрерывные вторые производные в ряд Фурье. В процессе такого разложения используется оператор сферических функций, далее применяется метод интегрирования по частям на поверхности сферы. Записаны формулы Грина для оператора сферических функций, анализ полученных результатов доказывает ортогональность сферических функций. Впоследствии, рассматривая коэффициенты ряда Фурье, как непрерывные функции и, доказывая возможность равномерной аппроксимации линейными комбинациями присоединенных функций любой дважды дифференцируемой функции f(θ,φ), доказывается полнота системы функций, определяемых формулой (4). Заключение. В результате исследования выяснилось, что любую непрерывную функцию можно равномерно аппроксимировать полиномом сферических функций, что и доказывает полноту системы функций, определяемых формулой (4). Из полноты этой системы следует её замкнутость. Таким образом, доказано, что уравнение сферических функций не имеет ограниченных решений при λ≠n(n+1) и что всякая сферическая функция n-го порядка (при λ=n(n+1)) представима формулой (5).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

КОНЦЕПТ «БОЛЬШОГО КАСПИЯ» В КОНТЕКСТЕ ГЕОПОЛИТИЧЕСКОГО ИЗМЕРЕНИЯ. К. А. Маркелов, July 2020. http://dx.doi.org/10.33236/2307-910x-2020-2-30-105-113.

Full text
Abstract:
Каспийская проблематика рассматривается в различных аспектах многочисленными отечественными и зарубежными исследователями. Особое значение регион приобретает в связи с подписанием Конвенции о правовом статусе Каспийского моря (от 12.08.2018 г.), которая сформировала новые геополитические и геоэкономические реалии и новый вектор интеграционного развития на евразийском континенте. Все большее внимание уделяется тематике пространственного развития Большого Каспия в системе координат «Восток-Запад» и «Север-Юг». Политика США на Ближнем Востоке, включающая санкционное давление на Иран, направлена на дестабилизацию политико-экономической ситуации в регионе, также предусматривает сдерживание поступательного развития крупнейших азиатских экономик мира. В настоящей работе рассмотрены некоторые концептуальные подходы к формированию концепта и многомерной модели Большого Каспия, как геополитического центра региональных и глобальных интересов, динамично меняющего простран-ственное сопряжение разновекторных сил международного влияния на основе институциональных преобразований. Рас-смотрен подход создания нового геополитического пространства в рамках «Большого Евразийского треугольника РИК» с основанием треугольника «Большого Каспия», стягивающего на себя ведущих игроков мировой политики и опоясывающе-гося Евразийский континент важнейшими транспортными маршрутами. Формирование «многомерных пространств» – треугольников, как наиболее устойчивых политико-экономических и физико-географических международных конструкций (образований), представляет собой пространственные реалии Большого Каспия, как нового геополитического измерения – мегарегиона.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography