Academic literature on the topic 'Система норм'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Система норм.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Система норм"

1

Каретников, Константин Викторович. "ИСПОЛНЕНИЕ НАКАЗАНИЯ В ВИДЕ ЛИШЕНИЯ СВОБОДЫ В ОТНОШЕНИИ НЕСОВЕРШЕННОЛЕТНИХ ОСУЖДЁННЫХ: МЕЖДУНАРОДНО-ПРАВОВОЙ АСПЕКТ." АЗИАТСКО-ТИХООКЕАНСКИЙ РЕГИОН: ЭКОНОМИКА, ПОЛИТИКА, ПРАВО, no. 4 (2021): 162–74. http://dx.doi.org/10.24866/1813-3274/2021-4/162-174.

Full text
Abstract:
В статье рассматриваются отдельные положения норм международного права, касающиеся ключевых вопросов исполнения и отбывания наказания в виде лишения свободы осуждёнными несовершеннолетними в воспитательных колониях Федеральной службы исполнения наказаний России. Даётся характеристика действующих в настоящее время в пенитенциарной сфере международных правовых актов. Преследуется целью возможная имплементация международных норм в российскую правовую систему. Приводятся доводы ценности рассмотрения положений международных актов в отношении несовершеннолетних преступников, лишенных свободы. Производится группировка международных актов по различным основаниям. Отмечаются существующие проблемы в работе воспитательных колоний на современном этапе развития пенитенциарных учреждений России. Делается заключение о целесообразности имплементации и упорядочивания отдельных положений международных норм в уголовно-исполнительном законодательстве России. Приоритетным направлением, в этой связи, следует отметить наличие в Концепции развития уголовно-исполнительной системы России до 2030 г. положений относительно развития международного сотрудничества, использования опыта работы в пенитенциарной сфере зарубежных стран в деятельности уголовно-исполнительной системы России. Ключевые слова: несовершеннолетние, международные акты, осуждённые, наказание, исправительные учреждения, преступник, уголовно-исполнительная система, правонарушения, преступность, пенитенциарная система, воспитательные колонии, преступная деятельность, исполнение наказаний, правовые нормы, условия содержания, несовершеннолетний преступник, исправительное воздействие, система исполнения наказаний, профилактика, лишение свободы, места содержания, противоправная деятельность.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Onyshchuk, I. I. "Співвідношення норм міжнародного права і біомедичної етики як систем регулювання суспільних відносин." Scientific Papers of the Legislation Institute of the Verkhovna Rada of Ukraine, no. 2 (April 27, 2021): 66–73. http://dx.doi.org/10.32886/instzak.2021.02.07.

Full text
Abstract:
Метою статті є теоретико-правовий аналіз питань співвідношення і взаємодії норм права та біомедичної етики як систем нормативного регулювання суспільних відносин. Наукова новизна полягає в характеристиці основ правового регулювання прав людини у сфері трансплантації людських органів, генної інженерії, пов’язаної з експериментами над людиною. Аргументовано, що право як нормативна система обмежена у своїх можливостях розв’язувати проблеми регулювання відносин, пов’язаних із захистом права на життя і здоров’я, на свободу і особисту недоторканність у питаннях евтаназії, абортів, трансплантації людських органів і тканин, втручання в геном людини. Тому норми біоетики можуть бути регулятивними засобами, розв’язувати завдання попередження конфліктів і соціокультурних відмінностей розуміння сутності права людини на життя і здоров’я в різних національних правових системах. Висновки. Право на життя визначається ціннісними установками державної політики, історико-культурним і духовно-моральним контекстом формування правової системи, детерміноване історично встановленими культурними, політичними та юридичними умовами його захисту в правоохоронній системі. Розбіжність між етичним і правовим регулюванням евтаназії і абортів є свідченням нестабільності правової системи, що вкорінена в колізії концептуально-правової та доктринально-етичної інтерпретації права на життя. Подолання цієї суперечності пов’язано із виробленням нових норм права, прийняттям законодавчих та інших нормативно-правових актів, що встановлюють когерентність відносин правового та етичного значення права на життя, а також враховують релігійні норми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Риндюк, В. І. "СИСТЕМНІСТЬ ЯК ВЛАСТИВІСТЬ ЗМІСТУ ЗАКОНОДАВСТВА." Kyiv Law Journal, no. 1 (May 11, 2022): 45–51. http://dx.doi.org/10.32782/klj/2022.1.7.

Full text
Abstract:
Анотація. В даній науковій статті з’ясовується зміст поняття «системність законодавства», яке використовується у юридичній науці для характеристики організованості законодавства, у його співвідношенні з поняттям «упорядкованість (систематика) законодавства». Стверджується, що розуміння термінів «системність» та «упорядкованість» пов’язується з такими ключовими словами як «система» та «порядок» відповідно, що відображають їх понятійний зміст. Основними ознаками системи є структурованість, взаємні зв’язки складових елементів системи один з одним та цілісність, а для порядку характерною ознакою є відповідність стану об’єкта певним вимогам, правилам, норма, стандартам тощо. Відзначено, що законодавство, як і будь-яке інше явище, розкривається, зокрема, через такі парні категорії діалектики як зміст та форма, а отже такі властивості законодавства як системність та упорядкованість мають розглядатися не по відношенню до законодавства взагалі, а по відношенню щодо його змісту та/або форми. Стверджується, що змістом законодавства є система норм права, закріплених у нормативно-правових актах органів і посадових осіб публічної влади, а формою – ієрархічна сукупність нормативно-правових актів органів та посадових осіб публічної влади, в яких отримують текстуальний вираз ці норми права, та форма яких чітко визначена Конституцією та законами України. Аргументовано, що системність законодавства слід розглядати як властивість змісту законодавства, яка полягає в тому, що законодавство є формою зовнішнього виразу норм права організованих за галузями та інститутами законодавства. Оскільки система права (як сукупність норм права, об’єднаних в галузі та інституту права) складає змістовну основу законодавства, то законодавство як одна із форм зовнішнього виразу норм права системно організовує їх зміст. Щодо поняття упорядкованості (систематики) законодавства, то відзначено, що в формі законодавства, як ієрархічній підпорядкованості нормативно-правових актів органів публічної влади різної юридичної сили, має існувати певний порядок, його складові (нормативно-правові акти та їх структурні елементи) мають бути організовані з дотриманням відповідних вимог, правил, стандартів, норм тощо. Вказано, що основними методами нормотворчої техніки, які забезпечують системність законодавства в процесі нормотворчої діяльності органів публічної влади є нормативна побудова, юридична конструкція та галузева типізація. Метод нормативної побудови пов’язаний з зовнішнім виразом в законодавстві повної структури (гіпотези, диспозиції та санкції) норми права. Метод юридичних конструкцій має забезпечувати побудову того чи іншого інституту законодавства на основі відповідного інституту права як сукупності об’єктивно необхідних упорядкованих і взаємопов’язаних нормативно-правових приписів. Метод галузевої типізації забезпечує побудову галузі законодавства на основі відповідної галузі права.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

КУЧИНСЬКА, ОКСАНА, and ЮЛІЯ ЦИГАНЮК. "Система міжнародних стандартів прав людини у кримінальному процесі України." Право України, no. 2019/09 (2019): 50. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2019-09-050.

Full text
Abstract:
Інтеграція України у світове співтовариство та європейський простір обумовила трансформаційні процеси у правотворчості та практиці застосування законодавства. Такі процеси відбуваються і у кримінальному процесі України. З набуттям незалежності, переходом від тоталітарної системи до режиму демократії, а в подальшому – із прийняттям Кримінального процесуального кодексу України 2012 р. (КПК України) відбулося становлення та утвердження системи міжнародних стандартів прав людини у вітчизняному кримінальному процесі. Аналіз правової літератури радянського періоду показав, що за часів Радянського Союзу у науці кримінального процесу не порушувалося питання дотримання міжнародних стандартів прав людини та їх закріплення у нормах законодавства як джерел кримінального процесуального права. Можливо, саме наслідки минулого стали поштовхом для закріплення у чинних нормах кримінально-процесуального законодавства пріоритету особи, її прав і свобод перед державою, теоретико-прикладний аналіз та систему яких необхідно розкрити. Метою статті є аналіз вітчизняних і зарубіжних наукових джерел, у яких розкрито проблемні системні питання з’ясування сутності міжнародних стандартів у кримінальному процесі України, обґрунтування їхнього доктринального значення. Проаналізовано основні підходи до розуміння поняття “міжнародно-правові стандарти”. Звернено увагу на те, що головним елементом використання міжнародних стандартів прав людини у кримінальному процесі України є людина, а причиною їх реалізації – необхідність захисту її прав і свобод. Встановлено та проаналізовано основні ознаки системи міжнародних стандартів прав людини у кримінальному процесі України. Запропоновано авторське бачення системи міжнародних стандартів прав людини у кримінальному процесі України та її ознак. Встановлено, що під системою міжнародних стандартів прав людини у кримінальному процесі України необхідно розуміти імплементований у систему кримінального процесуального законодавства, на основі спеціального дозволу, комплекс норм міжнародних договорів, що визначають правове становище особи у сфері кримінального процесу та вимоги, що пред’являються до кримінально-процесуальних механізмів, які забезпечують охорону прав і свобод громадян у кримінальному провадженні. Визначено, що система міжнародних стандартів прав людини у кримінальному процесі України характеризується такими ознаками: а) головним елементом використання таких стандартів є людина; б) причина реалізації міжнародних стандартів – охорона та захист її прав і свобод; в) міжнародні стандарти містяться у нормах міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, а саме в договорах, що визначають правове становище особи у сфері кримінального процесу та вимоги, що пред’являються до кримінальних процесуальних механізмів, які забезпечують охорону прав і свобод громадян у кримінальному провадженні; г) система є динамічною, адже з розвитком “поколінь” прав людини може доповнюватися новими стандартами; ґ) систему не можна класифікувати за критеріями норм матеріального або процесуального права, оскільки вона комплексно вміщує їхні норми; д) система міжнародних стандартів прав людини у кримінальному процесі передбачає відповідність їй норм КПК України та інших законів України, які вміщують кримінально-процесуальні норми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Turlova, Yu, H. Polishchuk, L. Kozliuk, and O. Penyazkova. "Злочини проти екологічної безпеки." Nuclear and Radiation Safety, no. 2(90) (June 14, 2021): 42–51. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2021.2(90).05.

Full text
Abstract:
Метою статті є визначення низки загальних ознак і рис, які дозволять виокремити злочини проти екологічної безпеки у відносно самостійну групу для їх дослідження та систематизації. Методологічну основу дослідження становить система загальнонаукових методів і підходів, що забезпечили об’єктивний аналіз досліджуваного предмета. Доведена ієрархічність досліджуваної системи, тобто наявність підпорядкованих підсистем, а також той факт, що система злочинів проти екологічної безпеки являє собою підсистему, тобто складову систему вищого рівня – системи екологічних злочинів. Стверджується, що система кримінально-правових норм у сфері екологічної безпеки являє собою сукупність норм, що встановлюють, які саме конкретні посягання цієї категорії є злочинами, та правового інституту екологічної безпеки, до норм якого відсилають бланкетні диспозиції зазначених норм. Наукова новизна одержаних результатів полягає в тому, що в статті вперше запропоновано авторський варіант системи злочинів проти екологічної безпеки, що має за рівнем локалізації узагальнений об’єкт посягання та залежно від характеру посягання може поділятись на такі категорії: злочини міжнародного характеру, що посягають на екологічну безпеку людства; злочини, які полягають у порушенні порядку здійснення оцінки впливу на довкілля, правил екологічної безпеки під час виробничої діяльності, що заподіяло (або створило небезпеку заподіяння) суттєву екологічну шкоду; злочини у сфері ядерної та радіаційної безпеки; злочини у сфері біологічної безпеки; злочини, які полягають у потуранні екологічній небезпеці, а саме невжиття заходів щодо ліквідації наслідків екологічного забруднення та приховування або перекручення відомостей про екологічний стан або захворюваність населення; злочини у сфері поводження з відходами. Аналіз відповідних кримінально-правових норм із позиції системного підходу надали аргументи для виокремлення злочинів цієї категорії у відносно самостійну групу та обґрунтування авторського варіанта класифікації злочинів проти екологічної безпеки, що сприятиме їх комплексному дослідженню та удосконаленню.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Пильгун, Н. В., and О. С. Слуцька. "ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ." Прикарпатський юридичний вісник, no. 5 (February 10, 2022): 11–15. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i5.924.

Full text
Abstract:
Пильгун Н. В., Слуцька О. С. Теоретико-правовий аналіз політичної системи України. – Стаття. У статті проведено теоретико-правовий аналіз політичної системи України. Запропоновано визначення, що загалом політична система – це забезпечення інтеграції, розробка та реалізація загальної мети суспільства. Під політичною системою України розуміють сукупність політичних відносин, правових і політичних норм, інститутів та ідей, пов’язаних з формуванням і здійсненням влади та управлінням суспільством. Велике значення для формування всієї політичної системи має правосвідомість суб’єктів та безпосередній рівень політики у сучасному суспільстві. На систему політики впливають правові основи, які здійснюються завдяки усвідомленню особами обов’язковості правових норм і принципів, сприйняття критеріїв правильності, соціальної виправданості та вплив самої поведінки суб’єктів політичної системи на всю систему державотворення. В основі політичної системи виникає ряд проблем, пов’язаних з модернізацією всього суспільства, а саме: непідготовленість самої системи до реформування державного політичного режиму; заміна неефективних владно-політичних інститутів інститутами громадського суспільства; необхідність подолання кризи легітимності.На цей час тенденції розвитку політичної системи зосереджують свою увагу на збереженні соціальних стандартів, а реформування державно-правової системи супроводжується відсталістю змін, які відбуваються у свідомості громадян, що, відповідно, впливає на державотворення і законодавчий процес. Політична система здійснює монопольний вплив на владу у масштабах всього суспільства, що своєю чергою є визначальним для розвитку сфер суспільства, формування правосвідомості і правової системи, створення структур управління над суспільними процесами. Перш за все політика мотивує до здійснення реформ і покращення суспільного життя.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Магомедов, А. М. "Система источников исламского права." Moscow Journal of International Law, no. 4 (December 30, 2011): 176–88. http://dx.doi.org/10.24833/0869-0049-2011-4-176-188.

Full text
Abstract:
Рассматривается система источников исламского права в ее историческом развитии и ее связь с возможностью применения актов международного права в мусульманских государствах. Отдельное внимание уделяется исламской правовой доктрине и ее влиянию на формирование международно-правового регулирования общественных отношений в странах ислама.Ислам – это универсальное мировоззрение, содержащее свои концепции культуры, политики и человека, в том числе своеобразный взгляд на построение системы права, во многом отличный от европейского. Ключевой чертой, отличающей исламское право от других правовых систем, является опора на моральный авторитет мусульманского вероучения, а основой его легитимности служат не государственные установления, а божественная воля.Наибольший интерес в практическом смысле представляет заключительная часть статьи, касающаяся трансформации норм международного и исламского права в национальные правовые системы.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

ЮЩИК, ОЛЕКСІЙ. "Спортивне право: визначення поняття в контексті правової системи." Право України, no. 2019/10 (2019): 267. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2019-10-267.

Full text
Abstract:
Метою статті є формування нового підходу до визначення поняття спортивного права з погляду його галузевої специфіки в правовій системі. Відзначено, що розуміння спортивного права як галузі права в теорії традиційно базується на виокремленні предмета правового регулювання – спортивних відносин, які регулюються сукупністю норм спортивного права. Стверджується, що особли вістю останніх є їхня диспозиція, тобто відношення прав та обов’язків суб’єктів спорту в їх спортивних відносинах між собою. Зважаючи на це, спортивне право виступає як така система правових норм, яка регулює вказані права та обов’язки і є однією з підсистем більш загальної правової системи, а тому може розглядатись як одна з її галузей. У зв’язку з цим аналізується поняття “правова система” в теоретико-правовій науці, наголошується на необхідності застосовувати соціологічний підхід до розгляду правової системи, в якій виокремлюється спортивне право як одна з її підсистем. Відзначено, що соціологія права відмовляється від використання поняття правової системи в її формально-юридичному аспекті, використовуючи ідеї про плюралістичний характер права, важливі для розуміння феномена спортивного права. У статті пропонується не обмежуватися лише формальною логікою при визначенні поняття “правова система”, а використовувати діалектичну логіку, розглядати вказане поняття як єдність загального, особливого та одиничного. Обґрунтовується думка щодо помилковості обмеження підсистеми спортивного права рамками виключно національної правової системи, надання останній глобального значення. Загальним у понятті “правова система” є не національний, а наднаціональний, загальнолюдський рівень правових явищ єдиної сфери світового спорту. Не випадково в літературі розглядаються такі спортивноправові феномени, як “міжнародне спортивне право”, “європейське спортивне право” тощо. Зроблено висновок, що поняття “спортивне право” необхідно визначати не в підсистемі національного права, а в контексті підсистеми більш високого рівня, розглядати його взагалі як підсистему глобальної (світової) системи права. Доводиться, що спортивне право становить галузь усієї правової системи світу, а не суто галузь національної правової системи. Автором запропонована дефініція наукового поняття спортивного права, яка розкриває його сутність як специфічної галузі права.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Makarets, Iuliia. "Психолінгвістична природа мовної норми та її місце серед чинників мовленнєвої діяльності." PSYCHOLINGUISTICS 29, no. 2 (April 13, 2021): 151–72. http://dx.doi.org/10.31470/2309-1797-2021-29-2-151-172.

Full text
Abstract:
Вступ. Стаття присвячена психолінгвістичному аспекту вивчення мовної норми як одного з регуляторів мовленнєвої діяльності людини. Мета дослідження – з’ясувати психолінгвістичну сутність мовної норми та її роль у мовленнєвій діяльності й міжособистісній комунікації. Методи. Дослідження ґрунтується на матеріалах, зібраних у ході інтерв’ювання й анкетування, а також на висловленнях, зафіксованих на основі лінгвістичного спостереження. При опрацюванні результатів були застосовані елементи статистичного методу. Їх інтерпретація здійснена на основі методики експертних оцінок, інтент- та дискурс-аналізу. Результати. Розглянуті питання співвідношення термінів мовна норма та мовленнєва норма, сутності мовної норми як фільтра, який регулює реалізацію мовної системи в конкретному мовленнєвому акті, рівня усвідомленості мовної норми мовцем тощо. З’ясована залежність дотримання мовної норми та здійснення закладеного в ній вибору (за винятком системно визначених норм) адресантом мовлення від прогнозування очікувань аудиторії. Проблема оцінювання мовлення аудиторією та самим мовцем представлена з погляду відповідності уявленням комунікантів про систему норм мови. Висновки. Отже, мовна норма – зовнішній регулятор мовленнєвої діяльності людини, який, інтеріоризуючись, набуває ролі внутрішнього, при цьому зменшується рівень усвідомленості й мовець починає застосовувати норму несвідомо. Порушення мовної норми (мовні девіації) потрактовані як явище подвійної природи: в одних мовленнєвих ситуаціях вони виступають як комунікативний шум, що може відволікати від основної думки висловлення, затемнювати її або й робити зовсім незрозумілою, зводячи нанівець комунікативний акт; в інших – як активний комунікативний подразник, свідомо уведений мовцем як виражальний засіб, що набуває значення антинорми й розкриває закладені в мовній системі творчі потенції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Борисочева, Н. М. "Використання повітряного простору України як складник галузі авіації." Актуальні проблеми держави і права, no. 90 (August 9, 2021): 38–44. http://dx.doi.org/10.32837/apdp.v0i90.3205.

Full text
Abstract:
Складовою частиною галузі авіації є використання повітряного простору України. Доводиться, що: галузь авіації та повітряного права – складна, системна галузь; галузь авіації та повітряного права урегульовується нормами Повітряного кодексу України. Система норм, які урегульовують відносини в даній сфері, займає переважну кількість в даному акті, але вона виходить за межі регулювання даного нормативного акта, оскільки включає авіаційну промисловість, саме тому, на нашу думку, доцільно досить розгалужену і багатопланову систему суспільних відносин урегулювати Кодексом України про авіацію та авіаційний простір. Наявність предмету правового регулювання, а саме суспільних відносин у галузі авіації та повітряного простору, дає можливість висувати пропозицію про виокремлення Авіаційного права як галузі права. Галузь авіації та повітряного простору – це складне системне утворення, що включає авіаційну промисловість, яка передбачає вироблення літаків, вертольотів, авіаційних двигунів, а також приладів та устаткувань для авіації, що є користувачем повітряного простору України з метою задоволення інтересів України та її громадян і безпеки авіації. Ознаками галузі авіації та повітряного простору є такі: 1) складне системне утворення, яке має підгалузі: авіаційна промисловість як підгалузь передбачає вироблення літаків, вертольотів, авіаційних двигунів, а також приладів та устаткувань для авіації; авіаперевезення як підгалузь за допомогою авіаційного транспорту надає авіаційні та інші послуги населенню; авіаційний транспорт як частина повітряно-транспортної системи є структурною частиною даної галузі; повітряний простір України як ознака цілісності держави та безпеки авіації; 2) має розгалужену систему суб’єктів публічного адміністрування: Міністерство інфраструктури України; Державна авіаційна служба України; Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту та Міністерство оборони України; 3) регулюється міжнародними нормативними актами та законодавством України; 4) наявна система інструментів публічного адміністрування даної галузі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Система норм"

1

Гирма, Гизау Айеле. "Система коллизионных норм в международном частном праве." Diss. of Candidate of Legal Sciences, КУ им. Т.Шевченко. Ин-т междун. отношений, 1998.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Попович, Сергій Васильович, and Serhii Popovych. "Інформаційно-вимірювальна система для дослідження показників норм кінематичної точності циліндричних зубчастих коліс." Master's thesis, ТНТУ ім. І. Пулюя, 2020. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/33745.

Full text
Abstract:
Розроблено інформаційно-вимірювальну систему для дослідження показників норм кінематичної точності циліндричних зубчастих коліс. В даному дипломі було проведено вибір і розрахунок основних параметрів транспортуючого вузла пристрою та проектування захватного пристрою. Також в даній роботі були проведені дослідження властивостей евольвенти і розроблене програмне забезпечення, що дозволяють формувати лекала для контролю профілю зубів зубчастих коліс. Також у даній роботі розроблено електронний блок керування системою для визначення крутного моменту та зроблено математичні моделі і сам методологічний підхід для кількісної оцінки параметрів.
The information and measuring system for the system for research of indicators of norms of kinematic accuracy of cylindrical gear wheels has been carried out. In this diploma, the selection and calculation of the main parameters of the transport unit of the device and the design of the gripping device were provided. Also in this work were studied the properties of involutes and developed software that allows you to form patterns to control the profile of the gears. In this work the electronic control unit of system for definition of a twisting moment is developed and mathematical models and the methodological approach for a quantitative estimation of parameters are made.
1 АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА...8 1.1 Аналіз аналогів і патентний пошук ...8 1.2 Результати патентного пошуку...22 2 ОСНОВНА ЧАСТИНА...24 2.1 Аналіз розглядуваного питання...24 2.2 Вимоги до роботи приладу ...30 2.3 Вибір і розрахунок основних параметрів транспортуючого вузла пристрою...30 2.3.1 Структурна схема маніпулятора...30 2.3.2 Вибір приводу для переміщень маніпулятора ...32 2.3.3 Проектування захватного пристрою ...34 2.4 Розрахунок похибок пристрою...38 2.5 Повірка пристрою...42 2.5.1 Умова повірки та підготовка до неї...42 2.5.2 Проведення повірки...43 3 НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЧАСТИНА...45 3.1 Побудова і дослідження евольвентного профілю зубчатих коліс ... 45 3.2 Побудова евольвентного профілю...47 3.3 Програмне забезпечення ...50 4 СПЕЦІАЛЬНА ЧАСТИНА ...51 4.1 Опис роботи приладу ...51 4.3 Опис структурної схеми і алгоритму функціонування системи...53 4.4 Опис роботи принципової схеми системи ...56 4.5 Розрахунок параметрів схеми...57 4.6 Опис роботи програми ...62 4.7 Опис програми та програма роботи ...66 5 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ...70 5.1 Охорона праці...70 5.1.1 Розрахунок місцевого освітлення для спроектованої установки... 70 5.1.2 Використання і опис дії систем пожежогасіння, які використовують на підприємствах приладобудування...73 5.1.3 Суть і зміст управління охороною праці...76 5.2 Безпека в надзвичайних ситуаціях ...78 5.2.1 Закон і положення про цивільну оборону України ...78 5.2.2 Вплив розробленої установки на життєдіяльність людей...81 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ ДО КВАЛІФІКАЦІЙНОЇ РОБОТИ...84 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ ...85 ДОДАТКИ ...88
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Годованик, Євген Валентинович, and Ye V. Hodovanyk. "Ефективність конституційно-правових норм в умовах сучасного розвитку системи права." Thesis, Національний авіаційний університет, 2020. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/44666.

Full text
Abstract:
Дисертація присвячена комплексному дослідженню проблем теорії та практики забезпечення ефективності конституційно-правових норм в умовах сучасного розвитку системи права. Проаналізовано місце та роль системи права в сучасній правовій системі. Визначено основні принципи та особливості функціонування сучасної системи права. Піддано комплексному аналізу загальні засади конституційної модернізації системи права в сучасних умовах суспільного розвитку. Досліджено теоретико-методологічні аспекти визначення поняття «конституційно-правова норма». Визначено теоретико-правовий зміст категорії «ефективність конституційно-правових норм», окреслено поняття та основні форми реалізації норм конституційного права в сучасних умовах розвитку системи права Доведено, що під ефективністю конституційно-правових норм слід розуміти якісну та кількісну здатність конституційно-правових норм забезпечувати здійснення суб’єктами конституційно-правових відносин – усвідомлених, цілеспрямованих і правомірних вольових актів (через здійснення певної дії або утримання від її здійснення), заздалегідь закладених (запрограмованих) у нормах в якості кінцевого результату їх реалізації. Підкреслено, що стратегічним завданням і необхідною загальною умовою для подальшого підвищення соціальної та юридичної ефективності конституційно-правових норм на сучасному етапі розвитку українського конституціоналізму та європейської міждержавної інтеграції України є трансформація конституційно-правової системи шляхом її реформування та поступового приведення законодавства у відповідність до європейських правових стандартів. Диссертация посвящена комплексному исследованию проблем теории и практики обеспечения эффективности конституционно-правовых норм в условиях современного развития системы права. Проанализированы место и роль системы права в современной правовой системе. Определены основные принципы и особенности функционирования современной системы права. Подвергнуты комплексному анализу общие принципы конституционной модернизации системы права в современных условиях общественного развития. Исследованы теоретико-методологические аспекты определения понятия «конституционно-правовая норма». Определено теоретико-правовое содержание категории «эффективность конституционно-правовых норм», определены понятие и основные формы реализации норм конституционного права в современных условиях развития системы права. Доказано, что под эффективностью конституционно-правовых норм следует понимать качественную и количественную способность конституционно-правовых норм обеспечивать осуществление субъектами конституционно-правовых отношений – осознанных, целенаправленных и правомерных волевых актов (через совершение определенного действия или воздержание от его совершения), заранее заложенных (запрограммированных) в нормах в качестве конечного результата их реализации. Отмечается, что стратегической задачей и необходимым общим условием для дальнейшего повышения социальной и юридической эффективности конституционно-правовых норм на современном этапе развития украинского конституционализма и европейской межгосударственной интеграции Украины является трансформация конституционно-правовой системы путем ее реформирования и постепенного приведения законодательства в соответствие с европейскими правовыми стандартами. The dissertation is devoted to a comprehensive study of the problems of theory and practice of ensuring the effectiveness of constitutional law norms in the context of the modern development of the legal system. The place and role of the legal system in the modern system of law are analyzed. The basic principles and features of the functioning of the modern legal system are determined. It is emphasized that the constitutional law matter in modern conditions of development of the legal system is at the epicenter of interaction of a complex of interconnected processes of interstate and supranational character, which should include constitutionalization of international law, internationalization of constitutional law, legal globalization, interstate (European) integration, etc. In these conditions, which have an objective origin, significantly changes the legal content of national constitutional and legal norms, which, in turn, leads to the need to develop a fundamentally new theoretical, methodological and practicalpractical model to ensure their effectiveness, including a system of international legal and integration (supranational) support. This aspect is especially relevant in the implementation of the Association Agreement between Ukraine and the EU, the provisions of which are aimed, inter alia, at adapting the national legal system of Ukraine to European legal standards, without which it is fundamentally impossible to build a European rule of law. criterion of social and legal effectiveness of constitutional law norms. In addition, the relevance of the study of the effectiveness of constitutional law in modern conditions of the legal system is explained by the actual lack of modern research in modern domestic science, devoted to comprehensive definition of criteria, issues and further prospects for improving the effectiveness of constitutional law. It is determined that in modern conditions of development of doctrine and practice of Ukrainian constitutionalism, which are objectified by the processes of constitutional modernization and transformation of basic constitutional and legal institutions, a comprehensive study of the effectiveness of constitutional law as a primary element of the national legal system is a priority. law, and for the theory of constitutional law, which is determined by several key positions of conceptual and ontological nature. The general principles of constitutional modernization of the system of law in modern conditions of social development are subjected to a comprehensive analysis. The theoretical and methodological aspects of the definition of the concept of «constitutional law norm» are investigated. The theoretical and legal content of the category «effectiveness of constitutional law norms» has been determined, the concept and the main forms of implementation of the norms of constitutional law in the modern conditions of the development of the legal system have been determined. It has been proved that the effectiveness of constitutional law norms should be understood as the qualitative and quantitative ability of constitutional law norms to ensure the implementation by the subjects of constitutional law relations of conscious, purposeful lawful volitional acts (through the commission of a certain action or refraining from committing it), pre-laid (programmed) in norms as the end result of their implementation. The study of the effectiveness of constitutional law is a necessary element of a comprehensive general theoretical study of the effectiveness of legal regulation at the present stage of interstate integration in order to find appropriate ways to improve lawmaking and law enforcement processes to meet the objective state of public relations. The ultimate goal of the effective operation of any legal, in particular constitutional, norm is to ensure the desired behavior of people through the implementation of legal norms in the lawful conduct of legal entities, and the direct subject of legal regulation is the volitional behavior of subjects, and therefore and an effective constitutional norm can be recognized only if it is able to motivate the subjects of legal relations to lawful acts of will (through the implementation of a certain action or refrain from its implementation), pre-laid (programmed) in this rule as the end result its implementation. The effective implementation of sectoral norms of constitutional law at the conceptual and ontological level of their perception in society directly depends on the use of specific legal methods of forming lawful behavior of a person (permissions, obligations, prohibition of certain patterns of behavior) and other (non-legal) methods (psychological, economic, moral and ethical, etc.) that allow constitutional law norms to effectively achieve their main goal. The system of precautionary elements of the effectiveness of constitutional law includes the following: the existence of constitutional legislation (including the constitution or as a set of other constitutional acts); hierarchy of normative legal acts based on the principle of legality; rule of law as the main characteristic of the rule of law; full and accurate implementation of constitutional law norms in the actions of the subjects of constitutional law relations; effective functioning of public authorities with the function of ensuring the implementation of constitutional law norms, ie protection of the law and order established by these norms; a comprehensive and comprehensive system of guarantees for the effective operation of constitutional law norms. It is noted that the strategic task and a necessary general condition for further increasing the social and legal efficiency of constitutional law norms at the present stage of development of Ukrainian constitutionalism and European interstate integration of Ukraine is the transformation of the constitutional law system by reforming it and gradually bringing legislation in line with European legal standards.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Варава, Ірина Павлівна, and О. Ю. Коновалюк. "Порівняльно-правові аспекти імплементації норм сучасного міжнародного права у внутрішнє право України." Thesis, Прінт-копі-центр "Вектор", 2020. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/43956.

Full text
Abstract:
Сучасна система міжнародних відносин знаходиться у стані правової модернізації та інтенсивної інтеграції з національними правовими системами. Як результат, вже сформувалися такі принципи правового регулювання суспільних відносин, як: принцип мирного співіснування, співпраці, вирішення проблем шляхом ведення діалогу, гендерної рівності, та інші. При цьому не всі види відносин, що виникають між державами сьогодні, однозначно регулюються нормами міжнародного права. До таких відносин відноситься імплементація норм сучасного міжнародного права у внутрішнє право України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Русских, Тетяна Вікторівн. "Концепція норм м’якого права у сфері регулювання митних відносин в Україні." Thesis, Одеса, 2015. http://hdl.handle.net/11300/3243.

Full text
Abstract:
Русских Т.В. Концепція норм м’якого права у сфері регулювання митних відносин в Україні : дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Русских Тетяна Вікторівна. - Одеса, 2015. - 176 с.
Дисертація є науковим дослідженням використання концепції норм м’якого права в регулюванні митних відносин. Уперше в системі джерел митного права виокремлено м’яке право, під яким розуміються юридично необов’язкові міжнародні норми, що створюються державами, міжнародними організаціями, та не суперечать основним принципам і нормам міжнародного права, яких спрямовано на регулювання міжнародних відносин. Охарактеризовано подвійну природу сучасного етапу розвитку системи джерел міжнародного права. З одного боку, спостерігається постійне зближення правових систем та спрямування до поглинання міжнародним правом національного, а, з іншого, – стримування державами процесів інтеграції з метою збереження власного суверенітету. Здійснено аналіз використання норм м’якого права в регулюванні державної митної справи з часів входження України в СРСР, на основі якого виокремлено дві групи норм м’якого права, які певним чином регулюють державну митну справу в Україні: ті, що містяться у рішеннях міжнародних організацій, та ті, що є результатом певних політичних домовленостей. Обґрунтовано, що в результаті перетворення м’якого права на національне митне законодавство України з’являється норма внутрішнього права, проте цей процес не минає безслідно і для міжнародного права. Впровадження державами норм м’якого права у внутрішнє законодавство і їх виконання може вплинути, по-перше, на перетворення цих норм на звичайні норми міжнародного права, по-друге, може сприяти гармонізації законодавства держав.
Диссертация является научным исследованием использования концепции норм мягкого права в регулировании таможенных отношений. Впервые в системе источников таможенного права выделено мягкое право, под которым понимаются юридически необязательные международные нормы, которые создаются государствами, международными организациями, не противоречат основным принципам и нормам международного права и направлены на регулирование международных отношений. Охарактеризовано двойственную природу современного этапа развития системы источников международного права. С одной стороны, наблюдается постоянное сближение правовых систем и направление к поглощению международным правом национального, а, с другой, – сдерживание государствами процессов интеграции с целью сохранения собственного суверенитета. Осуществлён анализ использования норм мягкого права в регулировании государственного таможенного дела со времен вхождения Украины в СССР. На его основе выделены две группы норм мягкого права, которые определенным образом регулируют государственное таможенное дело в Украине: те, которые содержатся в решениях международных организаций, и те, которые являются результатом определенных политических договоренностей. Обосновано, что в результате преобразования мягкого права в национальное таможенное законодательство Украины появляется норма внутреннего права, однако этот процесс не проходит бесследно и для международного права. Внедрение государствами норм мягкого права во внутреннее законодательство и их выполнение может повлиять, во- первых, на превращение этих норм в обычные нормы международного права, во-вторых, может способствовать гармонизации законодательства государств. Определено, что на основе использования актов мягкого права в Украине был выработан новый подход к осуществлению регулирования таможенных правоотношений, который отражен в Таможенном кодексе Украины. В первую очередь, следует указать на появление новых институтов таможенного права – уполномоченного экономического оператора; закрепления электронного декларирования; системы управления рисками. Большинство изменений, предложенных в новом Таможенном кодексе Украины направлено на приведение его в соответствие с международными требованиями. Вместе с тем, отдельные нормы нового Таможенного кодекса Украины не в полной мере соответствуют требованиям Рамочных стандартов ВМО. Установлено, что новеллы таможенного права требуют для их реализации выработки соответствующей подзаконной базы и внедрение механизмов их реализации. Является необходимым проведение дальнейшей адаптации таможенного законодательства к международным стандартам при использовании наиболее гибких норм, то есть норм мягкого права.
The dissertation research is the use of the concept of soft law standards to regulate customs relations. For the first time in the system of customs law sources allocated soft law. Which are understood legally non-binding international standards established by States, international organizations and at regulating international relations. The characteristic dual nature of the current stage of development of sources of international law. On the one hand, there is the constant convergence of legal systems and directing international law to incorporate national, the other – containment of Integration States to preserve their own sovereignty. The analysis of the use of soft law standards in the regulation of civil customs from the time of entry of Ukraine in the USSR. On the basis of which identified two groups of soft law rules in some way regulate the state customs in Ukraine, those contained in the decisions of international organizations and those that are the result of certain political arrangements. Proved that the transformation of soft law in national customs legislation Ukraine there is provision of domestic law, but the process does not go unnoticed and international law. Implementing powers soft law norms in domestic legislation and could affect their performance, firstly, to convert these into ordinary rules of international law, and secondly, may contribute to the harmonization of legislation of.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Левицкий, Алексей. "Адаптация иностранного студента к условиям жизни и обучения в Беларуси." Thesis, НТУ "ХПИ", 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/8470.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Мармура, О. З., and O. Z. Marmura. "Система ознак, що кваліфікують злочин за кримінальним правом України: дисертація." Thesis, ЛьвДУВС, 2016. http://dspace.lvduvs.edu.ua/handle/1234567890/339.

Full text
Abstract:
Мармура О. З. Система ознак, що кваліфікують злочин за кримінальним правом України: дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право / Мармура Олег Зіновійович. – Львів: Львівський державний університет внутрішніх справ, 2016. - 270 с.
Дисертація є комплексним дослідженням системи ознак, що кваліфікують злочин. У роботі досліджено розвиток учення про ознаки, що кваліфікують злочин. Вивчено іноземний досвід диференціації відповідальності з використанням таких ознак. Встановлено істотні ознаки досліджуваного явища та на їх основі сформульовано авторське визначення поняття ознак, що кваліфікують злочин; обґрунтовано їх системність; відмежовано від деяких інших засобів диференціації кримінальної відповідальності. Проаналізовано стан системи ознак, що кваліфікують злочин, у КК України. Здійснено класифікацію ознак, що кваліфікують злочин, та кваліфікованих складів злочину. Розроблено критерії відбору, завдяки яким можна визначити, які саме обставини вчинення злочину можуть бути узагальнені в ознаках, що кваліфікують злочин. Обґрунтовано правила законодавчої техніки конструювання норм про кваліфіковані склади злочинів. На основі результатів, отриманих під час дослідження, розроблено пропозиції щодо удосконалення КК України. This thesis is the complex research of the qualifying features of corpus delicti. The thesis investigates development of the doctrine of qualifying features. Foreign experience of the differentiation of criminal responsibility, using these features is researched. Significant features of the phenomenon is spoken are established, author’s definition of the concept of qualifying features is formulated on this base. Theirs systemic is justified; differentiation from other means of differentiation of criminal responsibility is done. Condition of the system of qualifying features in the criminal code of Ukraine is analyzed. Classification of the qualifying features and qualified corpus delicti are done. Selection criteria, by which we can identify what circumstances of the crime, can be generalized as qualifying features are elaborated. The rules of legislative technique of constructing of the lows about qualified corpus delicti are justified. Proposals to perfecting of criminal code of Ukraine are elaborated on the results of research.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Рыбальченко, Е. А. "Право в системе социальных норм." Thesis, НТУ "ХПИ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22586.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Ценко, М. Б. "Моральні проблеми судової системи." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/44729.

Full text
Abstract:
Одним з актуальних завдань державного будівництва сьогодні є розвиток і вдосконалення судової влади. Критика, що висловлюється у бік судової системи від громадськості, політичних, правоохоронних інститутів, громадських організацій, містить у собі незадоволеність і конкретними судовими рішеннями, і корумпованістю судового корпусу, і небажанням очищувати свій склад від некомпетентних суддів тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Алфімова, І. В. "Адміністративно-правовий механізм імплементації норм прецедентного права в системі вітчизняного правосуддя." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71564.

Full text
Abstract:
Імплементація норм прецедентного права в системі вітчизняного правосуддя зберігає за собою підвищений науковий інтерес у зв’язку з активним розвитком міжнародних відносин, зближенням різних правових систем, а також зумовлена об’єктивними чинниками правозастосовної практики. На цій підставі потребує дослідження становлення та розвитку прецедентного права, адже з’ясувавши історичні аспекти набуття судовим прецедентом рис основного джерела права, ми зможемо визначити його значення і необхідність для правової системи України, де судовий прецедент не визнаний основним джерелом права, однак фактично використовується суддями у своїй діяльності. У рамках нашого дослідження важливим є проведення комплексного аналізу теоретико-правових досліджень щодо судового прецеденту в різних правових системах, зокрема в англосаксонській (англоамериканській) та романо - германській (континентальній) правових сім’ях з метою визначення місця судового прецеденту серед інших джерел права. Позитивний досвід зарубіжних країн свідчить, що ефективне й результативне функціонування системи правосуддя можливе шляхом застосування норм прецедентного права у разі існування прогалин в законодавстві, що є наслідком успішної судової реформи, яка є складовою правової реформи. Поетапне закріплення на законодавчому рівні судового прецеденту сприятиме зміцненню системи правосуддя та її прозорості.
Имплементация норм прецедентного права в системе отечественного правосудия сохраняет за собой повышенный научный интерес в связи с активным развитием международных отношений, сближением различных правовых систем, а также обусловлена ​​объективными факторами правоприменительной практики. На этом основании требует исследования становления и развития прецедентного права, ведь выяснив исторические аспекты приобретения судебным прецедентом рис основного источника права, мы сможем определить его значение и необходимость для правовой системы Украины, где судебный прецедент не признанный основным источником права, однако фактически используется судьями в своей деятельности. В рамках нашего исследования важным является проведение комплексного анализа теоретико-правовых исследований по судебный прецедент в различных правовых системах, в частности в англосаксонской (англо-американских) и романо - германской (континентальной) правовых семьях с целью определения судебного прецедента среди других источников права. Положительный опыт зарубежных стран показывает, что эффективное и результативное функционирование системы правосудия возможно путем применения норм прецедентного права в случае существования пробелов в законодательстве, является следствием успешной судебной реформы, которая является составной частью правовой реформы. Поэтапное закрепление на законодательном уровне судебного прецедента будет способствовать укреплению системы правосудия и ее прозрачности.
The implementation of the rules of case law in the system of domestic justice preserves the increased scientific interest in connection with the active development of international relations, the convergence of different legal systems, and also due to objective factors of law enforcement practice. On this basis, it is necessary to study the formation and development of case law, since after finding out the historical aspects of obtaining the legal precedent of the features of the main source of law, we will be able to determine its significance and necessity for the legal system of Ukraine, where the judicial precedent is not recognized as the main source of law, but is actually used by judges in its activities. As part of our study, it is important to conduct a comprehensive analysis of theoretical and legal studies on the judicial precedent in different legal systems, in particular in the Anglo-Saxon (Anglo-American) and Romano-Germanic (Continental) legal families, in order to determine the place of the judicial precedent among other sources of law. The positive experience of foreign countries shows that effective and efficient functioning of the system of justice is possible through the application of the rules of case law in the event of gaps in legislation, which is the result of successful judicial reform, which is a component of legal reform. The phased consolidation of the judicial precedent at the legislative level will contribute to strengthening the justice system and its transparency.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Система норм"

1

Лукашук, И. И. Нормы международного права в международной нормативной системе. Москва: Спарк, 1997.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Система прогрессивных норм и нормативов в планировании промышленного производства. М., 1986.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Боброва, Н. А. Ответственность в системе гарантий конституционных норм. Воронеж, 1985.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Решетов, Ю. С. Реализация норм советского права: Систем. анализ. Казань, 1989.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Система, норма, узус в романо-германских языках. Л., 1987.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Стриатная система и поведение в норме и паталогии. Л., 1988.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Manasytova, M. A. Реализация федерального проекта «Спорт – норма жизни» в ФГБОУ ВО «ЧГИФКиС». Знание-М, 2021. http://dx.doi.org/10.38006/00187-128-6.2021.1.125.

Full text
Abstract:
Посвящена роли федерального проекта «Спорт – норма жизни» в развитии системы физической культуры и спорта в Российской Федерации; дается анализ результатов исследования реализации федерального проекта «Спорт — норма жизни»; представлен сравнительный анализ на примере двух групп из Калининградской области. Результаты исследования могут быть предложены специалистам, реализующим федеральный проект «Спорт — норма жизни», а также будут полезны преподавателям, учителям, которые работают по платформам Zoom и Moodle, в условиях дистанционного формата обучения.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Социальная эффективность норм об уголовной ответственности за посягательства на экономическую систему. Горький, 1985.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Городецька, Вероніка, and Наталія Малюга. Українська мова як іноземна. Вид. Р. А. Козлов, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2239.

Full text
Abstract:
Запропонована система подачі навчального матеріалу з української мови як іноземної дозволяє засвоїти орфоепічні, акцентуаційні, орфографічні, лексичні, стилістичні норми, основи української граматики, оволодіти паремійним багатством української мови, формує базисний словниковий запас, навички усного і писемного мовлення. Уміщені завдання, зокрема й пов’язані з компресією тексту (тези, анотування, реферування тощо), сприяють формуванню україномовної особистості (розвиток мовної, мовленнєвої, комунікативної та соціокультурної компетентностей). Посібник розрахований на студентів-іноземців, а також викладачів української мови як іноземної.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Мякотных, В. С., Е. С. Остапчук, and А. П. Сиденкова. Возрастные и гендерные аспекты цереброваскулярной патологии и когнитивных расстройств. Publishing House Triumph, 2020. http://dx.doi.org/10.32986/978-5-93673-307-9-12-2020.

Full text
Abstract:
В книге представлены материалы многочисленных исследований, в частности выполненных авторами издания, посвященных особенностям функционирования центральной нервной системы у представителей разного пола и возраста в условиях нормы и патологии. Особое внимание уделяется цереброваскулярной патологии и расстройствам познавательной сферы у мужчин и женщин в процессе их старения. Предлагается ряд оригинальных подходов к диагностике, прогнозированию, лечению и профилактике с учетом возраста и пола заболевших. Значительное место, наряду с клинической проблематикой, отводится вопросам биохимических, физиологических исследований, в том числе экспериментальных. Монография представляет интерес для научных работников и представителей практической медицины, здравоохранения, психологов, социологов, занимающихся изучением структуры и функции головного мозга в условиях нормы и при развитии патологических процессов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Система норм"

1

Kudryavtseva, L. V. "ОСОБЕННОСТИ ПРИМЕНЕНИЯ КАПЕЛЬНОГО ОРОШЕНИЯ В НЕЧЕРНОЗЕМНОЙ ЗОНЕ." In НАУЧНО-МЕТОДИЧЕСКОЕ ОБЕСПЕЧЕНИЕ РАЗВИТИЯ МЕЛИОРАТИВНО-ВОДОХОЗЯЙСТВЕННОГО КОМПЛЕКСА, 6. ФГБНУ «ВНИИГиМ им. А.Н. Костякова», 2020. http://dx.doi.org/10.37738/vniigim.2020.96.87.016.

Full text
Abstract:
В статье описывается влияние норм внесения удобрений на содержание NPK в дренажных водах. Дренажные воды накапливают в прудах и используют на орошение. Наиболее экономно дренажные воды используются при капельном орошении. Эффективность капельного орошения возрастает при сочетании его с мульчированием полимерной пленкой В статье показано как влияет мульчирование картофеля на его урожайность. Рассмотрены различные виды мульчирующих пленок. Описана система капельного орошения картофеля в сочетании с мульчированием мембранной пленкой, разработанная в нашем институте. Применение мембранной пленки обеспечивает возможность поддержания в гребне борозды благоприятного водно-воздушного режима. Этот экран при выпадении осадков позволяет отводить дождевую воду от гребня и предотвратить переувлажнение почвы в зоне расположения клубней и предотвратить их загнивание.The article describes an impact of fertilizer application rates on the NPK content in drainage waters. Drainage water is collected in ponds and used for irrigation. Most economically effective drainage water is used for drip irrigation. The efficiency of drip irrigation increases when it is combined with mulching with a polymer film. The article shows how the mulching of potatoes affects its productivity. Various types of mulching films are presented. A system of drip irrigation of potatoes combined with mulching with a membrane film, which was developed at our institute, is described in the article in detail. The use of a membrane film makes it possible to maintain a favorable water-air regime in the crest of the furrow. This screen during precipitation allows to divert rainwater from the ridge and prevent waterlogging of the soil in the area of the potato tubers and prevent their decay.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Isaeva, S. D., and A. L. Buber. "ОЦЕНКА ТЕХНИЧЕСКОГО СОСТОЯНИЯ ОРОСИТЕЛЬНЫХ СИСТЕМ НА СОВРЕМЕННОМ УРОВНЕ И СИТУАЦИОННЫЙ ПРОГНОЗ ИЗМЕНЕНИЯ ПОКАЗАТЕЛЕЙ ВОДОПОЛЬЗОВАНИЯ В ДОЛГОСРОЧНОЙ ПЕРСПЕКТИВЕ (2021 - 2030 гг.)." In НАУЧНО-МЕТОДИЧЕСКОЕ ОБЕСПЕЧЕНИЕ РАЗВИТИЯ МЕЛИОРАТИВНО-ВОДОХОЗЯЙСТВЕННОГО КОМПЛЕКСА, 6. ФГБНУ «ВНИИГиМ им. А.Н. Костякова», 2020. http://dx.doi.org/10.37738/vniigim.2020.48.85.045.

Full text
Abstract:
В статье проведен анализ состояния оросительных, в том числе рисовых, систем Краснодарского края за 20 лет. Рассмотрены основные способы полива, динамика орошаемой площади, суммарной водоподачи, оросительные нормы, объем коллекторно-дренажного стока и др. Выявлено сокращение поливаемых земель в Краснодарском крае, снижение суммарного водозабора и оросительных норм. Выполнен аналитический прогноз рассмотренных показателей на перспективу до 2030 г. и предложены меры по развитию и повышению эффективности орошения в Краснодарском крае, прежде всего за счет строгого планирования водопользования на основе цифровых технологий и математического моделирования.Сondition of irrigation systems analysis was carried out in the Krasnodar Territory. Irrigation methods, dynamics of irrigated area, total water supply, irrigation norms are considered. Reduction of irrigated land, total water withdrawal and irrigation norms has been established in the Krasnodar Territory. An analytical forecast of the considered indicators for the future until 2030 has been completed. Measures to develop and improve irrigation efficiency are proposed. Above all, this is rigorous water use planning based on digital technology and mathematical modeling.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

"Практическое действие системы норм в области прав человека." In Права женщин – это права человека, 43–131. United Nations, 2021. http://dx.doi.org/10.18356/9789210567947c006.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ефименко, С. В., and В. Н. Ефименко. "Обеспечение эксплуатационной надёжности линейных объектов транспортной инфраструктуры в природных условиях Ямало-Ненецкого автономного округа, "Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике"." In Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике Под ред. В.П.Мельникова и М.Р. Садуртдинова, 125. Правительство Ямало-Ненецкого автономного округа, 2021. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610848031.

Full text
Abstract:
Показаны некоторые условия, доминирующие при формировании региональных норм проектирования линейных объектов транспортной инфраструктуры, например, в Арктической зоне России. Представлена методическая схема районирования, ранее апробированная в регионах сезонного промерзания грунтов Западной Сибири и предусматривающая выделение на территории Ямало-Ненецкого автономного округа районов, характеризуемых однородным распределением тепла и влаги, определяющих свойственные только им показатели климата, геологии, мерзлотных условий и других факторов. На территории, выделяемой по признакам однородности, распространены однотипные грунтовые условия, которые характеризуются примерно одинаковой прочностью и устойчивостью. Результаты выявления новых связей и закономерностей при обосновании и стандартизации расчётных показателей грунтов, характерных для территорий, выделяемых при районировании в таксономической системе «зона-подзона-район», обладают научной новизной и ожидаемо обеспечат геотехническую безопасность линейных объектов капитального строительства на территории Ямало-Ненецкого автономного округа в условиях глобального потепления климата.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Bondarik, I. G. "АНАЛИЗ ВОДООБЕСПЕЧЕННОСТИ АПК КРАСНОДАРСКОГО КРАЯ." In НАУЧНО-МЕТОДИЧЕСКОЕ ОБЕСПЕЧЕНИЕ РАЗВИТИЯ МЕЛИОРАТИВНО-ВОДОХОЗЯЙСТВЕННОГО КОМПЛЕКСА, 7. ФГБНУ «ВНИИГиМ им. А.Н. Костякова», 2020. http://dx.doi.org/10.37738/vniigim.2020.12.94.034.

Full text
Abstract:
В статье проведен анализ водообеспеченности агропромышленного комплекса Краснодарского края за 10 лет и на перспективу. Рассмотрены основные водопользователи и отрасли с наибольшим потреблением воды, такие как рисосеяние, животноводство и прудовые рыбоводческие хозяйства. Выявлено сокращение поливаемых земель в Краснодарском крае, снижение суммарного водозабора и оросительных норм. Выполнен прогноз водообеспеченности на перспективу до 2030 г. и предложены меры по оптимизации системы управления водным хозяйством.The article analyzes the water availability of the agricultural complex of the Krasnodar Territory over 10 years and for the future. The main water users and sectors with the highest water consumption, such as rice cultivation, animal husbandry and pond fish farms, are considered. The reduction an irrigated land in the Krasnodar Territory, the decrease in the total water intake and irrigation norms were identified. The forecast of water availability for the future until 2030 has been completed and measures have been proposed to optimize the water management system.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Яшнов, А. Н., and С. В. Пиняжин. "Некоторые направления развития мостостроения в условиях Крайнего Севера, "Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике"." In Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике Под ред. В.П.Мельникова и М.Р. Садуртдинова, 499. Правительство Ямало-Ненецкого автономного округа, 2021. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610848134.

Full text
Abstract:
Эффективность решения задач развития экономики и повышения качества жизни населения в районах Крайнего Севера напрямую зависит от показателей транспортной доступности. Развитие дорожной инфраструктуры вызывает необходимость строительства искусственных сооружений в суровых климатических условиях. Нормативная база по проектированию, строительству и эксплуатации не в полной мере отражает влияние природно-климатических особенностей Крайнего Севера на искусственные сооружения и должна быть актуализирована. Одним из новых направлений в области строительства мостовых сооружений в условиях низких температур может стать применение несущих конструкций из современных полимерных композиционных материалов (ПКМ). Простая замена традиционных строительных материалов в конструкциях на композиционные не позволит эффективно использовать свойства ПКМ, необходим поиск новых рациональных конструктивно-технологических решений несущих конструкций мостов. Организация системы мониторинга технического состояния искусственных сооружений, в том числе сооружаемых с применением ПКМ, в реальных условиях Крайнего Севера позволит, с одной стороны, предотвращать возникновение внезапных аварий, с другой, обеспечит сбор необходимых данных для развития норм по проектированию, строительству и эксплуатации сооружений в суровых условиях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Система норм"

1

Идрисов, Хусейн Вахаевич. "ON THE CONCEPT OF FIQH AND RESPONSIBILITY IN THE SYSTEM OF MUSLIM LAW." In Высокие технологии и инновации в науке: сборник избранных статей Международной научной конференции (Санкт-Петербург, Март 2021). Crossref, 2021. http://dx.doi.org/10.37539/vt190.2021.79.17.011.

Full text
Abstract:
Статья посвящена правовой характеристике фикха и ответственности в мусульманской системе права. Перечислены этапы возникновения и развития фикха. В статье выявляется трехуровневая система наказаний по мусульманскому праву, элементами которой являются такие виды наказаний как: «худуд», «кисас» и «тазир». В заключении работы формулируется вывод о том, что фикх представляет из себя совокупность теоретических знаний об исламской вере и ее практических положений правоприменения (Шариат) на основе норм главных источников мусульманской системы права - Священного Корана и Сунны Пророка Мухаммада (да благословит его Аллах и приветствует). The article is devoted to the legal characteristics of fiqh and responsibility in the Muslim legal system. The stages of the origin and development of fiqh are listed. The article reveals a three-level system of punishments under Muslim law, the elements of which are such types of punishments as: "Hudud", "qisas" and "tazir". In conclusion, the article concludes that fiqh is characterized as a set of theoretical knowledge about the Islamic faith and its practical provisions of law enforcement (Sharia) based on the norms of the main sources of the Muslim legal system - the Holy Qur'an and the Sunnah of the Prophet Muhammad (peace and blessings of Allaah be upon him).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Юрьева, Марина Вениаминовна, and Александр Павлович Сизов. "Экологический мониторинг и мероприятия по охране окружающей среды в Германии." In Регулирование земельно-имущественных отношений в России: правовое и геопространственное обеспечение, оценка недвижимости, экология, технологические решения - 2021-3. СГУГиТ, 2021. http://dx.doi.org/10.33764/2687-041x-2021-3-219-227.

Full text
Abstract:
Федеративная Республика Германия – одна из ведущих государств Европейского союза, которая особое внимание уделяет охране окружающей среды. Существенное значение для Германии имеют его правовые акты, основными из которых являются постановления и директивы. Система правовых норм в области экологии включает: Международные конвенции, Предписания Евросоюза, Федеральные законы, Федеральные постановления, Федеральные административные предписания, Законы и постановления федеральных земель. В Германии существует Федеральное агентство по окружающей среде (Umweltbundesamt), которое является центральным природоохранным органом с 1974 года. В UBA работают около 1600 специалистов, задействованных во всех областях защиты окружающей среды. Задачи UBA изложены в законе о создании федерального агентства по охране окружающей среды. По данным Бюро получают сведения по мониторингу в разных областях. В данном докладе рассмотрены состояние окружающей среды в следующих областях: тенденции температуры, концентрация загрязняющих веществ, потребление первичной энергии, биоразнообразие, водные ресурсы, общая площадь постоянных пастбищ и доля сельскохозяйственных угодий, уплотнение почв, лесное хозяйство. Для сохранения и восстановления окружающей среды и заботы об экологии в Германии используется следующий перечень основных принципов: рациональное использование воды и энергии, использование водо- и энергосберегающих технологий; переход к потреблению возобновляемых, экологически чистых источников энергии солнечные батареи, ветровые установки; раздельный сбор мусора, который помогает повторному использованию материалов; отказ от атомной энергии, от бензиновых и дизельных транспортных средств, переход на электрические двигатели; высокие требования к очистке производственных выбросов, выхлопов транспортных средств и т.д.; экологизация сознания граждан; экологические платежи в Германии.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Гниненко, Елизавета Владиславовна, and Александр Павлович Сизов. "Землеустройство в Болгарии." In Сборник материалов IV Национальной научно-практической конференции "Регулирование земельно-имущественных отношений в России: правовое и геопространственное обеспечение, оценка недвижимости, экология, технологические решения". Часть 1. СГУГиТ, 2021. http://dx.doi.org/10.33764/2687-041x-2021-1-220-228.

Full text
Abstract:
В данной статье рассмотрена система землеустройства в Болгарии, климатические особенности и рельеф страны, полезные ископаемые, растительный мир, экономика, земельные ресурсы и правовые нормы управления земельными ресурсами, Аналоги российских документов территориального планирования и землеустройства. На основе проведенного исследования автором составлена характеристика Болгарии, произведен анализ современных проблем при ведении землеустройства в стране, а также сформированы предложения по устранению существующих проблем в системе землеустройства Болгарии.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Коростиев, А. А. "Деофшоризация бизнеса: нормы, которые вступили в силу." In Наука России: Цели и задачи. НЦ "LJournal", 2021. http://dx.doi.org/10.18411/sr-10-04-2021-79.

Full text
Abstract:
Деофшоризация как процесс представляет собой систему законодательных инициатив, направленных на повышение эффективности налоговой системы в отношении офшорных компаний, усложнения легализации денежных средств, приобретенных преступным путем, повышение прозрачности сведений о конечных бенефициарах офшорных предприятий. Правомерность офшорной деятельности, определяется порядком ведения такой деятельности и конечной целью бенефициара, контролирующего иностранную компанию. В случае ведения нелегального офшорного бизнеса происходит отток капитала, что в конечном счете дестабилизирует экономическое развитие страны и ведет к перераспределению финансов. Развитие норм о деофшоризации повысит приток налоговых поступлений в бюджет, в значительной степени ограничит эффективность использования нелегальных схем по «оптимизации налогообложения», а также затруднит сокрытие налогооблагаемого имущества в других странах. Возвращенные налоги и другие доходы, таким образом, трансформируются в инвестиции для реализации инновационно-ориентированных проектов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Kosarev, B. A., A. A. Okhotnikov, V. K. Fedorov, and R. N. Khamitov. "INTELLIGENT ELECTRICAL CONTROL SYSTEM WITH DISTRIBUTED GENERATION OF RESIDENTIAL BUILDINGS." In Mechanical Science and Technology Update. Omsk State Technical University, 2021. http://dx.doi.org/10.25206/978-5-8149-3246-4-2021-182-186.

Full text
Abstract:
Прогресс в области информационных технологий и наличие на рынке элементов электросистем, допускающих контроль параметров режима в цифровой форме, позволяют создавать высокоэффективные интеллектуальные системы управления в электроэнергетике. При этом для создания интеллектуальной системы управления требуется разработка алгоритмов управления. В этой связи целью исследования является разработка алгоритма функционирования интеллектуальной системы управления на примере электротехнической системы с распределенной генерацией жилых зданий. В качестве задач исследования выбрана разработка алгоритма управления, учитывающего нормы качества электроэнергии, а также апробация алгоритма управления на примере электросистемы жилых зданий. Методом исследования является имитационное компьютерное моделирование. По результатам исследований разработан алгоритм функционирования интеллектуальной системы управления электротехнической системы с распределенной генерацией жилых зданий, апробированный при помощи компьютерной модели. Результаты моделирования позволяют сделать вывод об удовлетворительной работе интеллектуальной системы управления на основе разработанного алгоритма. Результаты исследовательской работы могут быть использованы в алгоритмах управления децентрализованными электротехническими системами с распределенной генерацией.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Хакимов, Ш. А. "НОВЫЕ КОНСТРУКТИВНЫЕ СИСТЕМЫ ЖИЛИЩНО-ГРАЖДАНСКИХ ЗДАНИЙ И ПРОБЛЕМЫ АКТУАЛИЗАЦИИ СЕЙСМИЧЕСКИХ НОРМ." In XIII Российская национальная конференция по сейсмостойкому строительству и сейсмическому районированию (с международным участием). Российская Ассоциация по сейсмостойкому строительству и защите от природных и техногенных воздействий, 2019. http://dx.doi.org/10.37153/2686-0045-2019-13-195-205.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Хакимов, Ш. А. "НОВЫЕ КОНСТРУКТИВНЫЕ СИСТЕМЫ ЖИЛИЩНО-ГРАЖДАНСКИХ ЗДАНИЙ И ПРОБЛЕМЫ АКТУАЛИЗАЦИИ СЕЙСМИЧЕСКИХ НОРМ." In XIII Российская национальная конференция по сейсмостойкому строительству и сейсмическому районированию (с международным участием). Российская Ассоциация по сейсмостойкому строительству и защите от природных и техногенных воздействий, 2019. http://dx.doi.org/10.37153/2687-0045-2019-13-195-205.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Костеша, Владимир Александрович, and Ольга Алексеевна Марычева. "К вопросу о стандартизации норм полос отвода автомобильных дорог." In Регулирование земельно-имущественных отношений в России: правовое и геопространственное обеспечение, оценка недвижимости, экология, технологические решения - 2021-2. СГУГиТ, 2021. http://dx.doi.org/10.33764/2687-041x-2021-2-150-156.

Full text
Abstract:
Данная статья посвящена проблемам определения границ полос отвода автомобильных дорог. Отдельное внимание уделяется вопросам нормативно-правового обеспечения установления полос отвода и несоответствию реальных размеров и конфигурации полос отвода нормативным значениям. Предложены пути совершенствования существующего состояния с использованием современных геоинформационных систем. Разработана схема работ по приведению полос отвода к нормативным показателям.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Бабич, М. В. "СЕНАТОРЫ 1730-х гг. В СИСТЕМЕ ГОСУДАРСТВЕННОЙ ВЛАСТИ." In Государственный аппарат управления в империи Романовых: эффективность деятельности властных структур и бюрократии. ИИЯЛ УФИЦ РАН, 2021. http://dx.doi.org/10.31833/978-5-91608-197-8-2.

Full text
Abstract:
В статье анализируются персональный состав Сената и политика по отношению к нему на всем протяжении 1730-х гг. То и другое оценивается с точки зрения реконструкции действующих тогда правовых норм, которые сложились в предшествующее десятилетие. В итоге делается вывод, что уникальное совпадение опирающихся на петровские начала ожиданий верховной власти и сформированных в петровское же время личных качеств аннинских сенаторов создает предпосылки для пересмотра традиционных представлений о месте образуемого ими учреждения в истории периода.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Грузевський, О. А., О. В. Ніколаєва, С. М. Кобильник, М. Д. Кагляк, and А. М. Табуліна. "Взаємозв’язок стану імунної системи з показниками системи гормональної регуляції при вагінальному нормо- та дисбіозі." In MEDICINE AND HEALTH CARE IN MODERN SOCIETY: TOPICAL ISSUES AND CURRENT ASPECTS. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-038-4-11.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Система норм"

1

Дорнер, С. В. Характеры и ситуации в контексте нравственных исканий героев (на материале рассказов В. М. Шукшина). КДПУ, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/6004.

Full text
Abstract:
У статтi дослiджено процес взаємодiї характеру та ситуацiї в оповiданнях В. М. Шукшина, спрямований на розкриття моральної проблематики у руслi художньої системи письменника. Визначено взаємовiдносини персонажiв, що породжує низку обставин, якi виливаються в конкретну ситуацiю, а саме ситуацiя є тим елементом, який вичерпує характер, що вiдбиває реальне життя, яка має певний моральний порядок, тому що характер формується та втiлюється в моральнiй системi. Вивчено поняття «мораль», яке є вiдносно жорсткою системою норм поведiнки людей у суспiльствi, у спiввiдношеннi з поняттям «моральнiсть» – системою бiльш широкою та гнучкою, де вибiр лiнiї поведiнки – наслiдок iндивiдуального духовного пошуку персонажа.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

ГОРЮШКИНА, Н. Е., А. А. КОЛУПАЕВ, А. В. КУЛЬЧИТЦКИЙ, and А. С. ТРЕТЬЯК. СООТНОШЕНИЕ ЧАСТНОГО И ПУБЛИЧНОГО ПРАВА В АЛКОГОЛЬНОМ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВЕ РОССИИ (1863-1894 ГГ.). Юго-Западный государственный университет, April 2021. http://dx.doi.org/10.47581/2021/gorushkina.05.

Full text
Abstract:
В статье исследуются нормы частного и публичного права в «Положении о питейном сборе», которое выступало основным законодательным актом в период действия акцизной системы взимания налога с питей. Авторами отмечено преобладание норм публичного права над нормами частного права. Сделан вывод о том, что в пореформенном алкогольном законодательстве России соотношение публичных и частных прав было в пользу первых.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

ГОРЮШКИНА, Н. Е. ЭЛЕМЕНТЫ РЕЦЕПЦИИ ПРАВОВЫХ НОРМ ВТОРОЙ ПОЛОВИНЫ XIX ВЕКА В СОВРЕМЕННОМ АЛКОГОЛЬНОМ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВЕ. Юго-Западный государственный университет, April 2021. http://dx.doi.org/10.47581/2021/gorushkina.04.

Full text
Abstract:
В статье поднимается вопрос об использовании опыта акцизной системы образца второй половины XIX века при разработке современного алкогольного законодательства. Дано авторское определение алкогольной политики, показана схожесть проблем, возникающих в процессе оборота алкоголя, указаны подтвердившие свою эффективность правовые формы, которые способны сделать алкогольное законодательство России эффективным.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Явір, В. В. Жаргонізований дискурс: духовний занепад чи норма? Криворізький державний педагогічний університет, 2009. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5161.

Full text
Abstract:
У статті йдеться про суспільно-політичні процеси кінця ХХ - початку ХХІ століття, які сприяли активізації усно-розмовних дискурсів у системі української національної мови. Акцентується на тому, що вербальна свобода в суспільстві призводить до невиправданого проникнення жаргону через розмовну мову на сторінки преси, на телебачення, у радіоефір і неминуче спричиняє руйнацію нашого духовно-культурного простору.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Вавринюк, Т. І., ж. В. Колоїз, Н. М. Малюга, and Н. М. Шарманова. Лінгвокультурологічна та етнолінгвістична інтерпретація слова й тексту : хрестоматія. Криворізький державний педагогічний університет, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/344.

Full text
Abstract:
Хрестоматія містить наукові статті учасників фундаментального проекту «Лінгвальний простір духовного коду», які свого часу були опубліковані в різних виданнях, однак не завжди є доступними для наукової спільноти, зокрема й для студентства. Зібраний науковий доробок репрезентує мову (слово) як найважливіший чинник національної свідомості, що забезпечує комфортне існування людини в суспільстві, дає змогу виробити систему загальнонародних, національно зумовлених уявлень, пізнати національний характер. Запропоновані читачеві праці поглиблюють теоретичні відомості про семантичну структуру лінгвем у контексті національно-мовної картини світу. Дослідження лінгвального простору духовного коду ґрунтується передусім на осмисленні мовних знаків в системно-структурній та антропоцентричній (когнітивно-дискурсивній) парадигмах, що сприяє з’ясуванню когнітивних механізмів формування найважливіших соціокультурних стереотипів, виявленню культурно зумовлених компонентів мовних значень, інтерпретованих системою моральних норм, поведінки і принципами виховання і т. ін. Книжка стане в нагоді передусім студентам-словесникам під час вивчення навчальної дисципліни «Етнолінгвістика».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Марчик, В. І., В. Є. Андріанов, В. І. Карпов, and О. П. Терещенко. Показники серцево-судинної системи у студентів як потенційна можливість до фізичних навантажень. Харківський національний автомобільно-дорожній університет, 2011. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1953.

Full text
Abstract:
В роботі використано показники частоти серцевих скорочень і артеріального тиску у спокою у 45 студенток педагогічного вузу. В межах норми показники артеріального тиску спостерігаються у 82% досліджуваних, серцевих скорочень – 53% досліджуваних. В межах норми витривалість серцево-судинної системи за формулою Кваса визначена у 41% досліджуваних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Марчик, В. І., and І. Л. Мінжоріна. Реактивність вегетативної системи як можливість виконання легкоатлетичних вправ. Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського, 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1869.

Full text
Abstract:
Здійснено пошук зв’язку між показниками вегетативної нервової системи і успішністю виконання бігу на 400 м у студентів першокурсників. Встановлено показники в межах норми симпатичного відділу ВНС у 30% і парасимпатичного відділу ВНС у 85% у студентів, які показали в тестуванні результат середній і вище.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Марчик, В. І. Вегетативна регуляція при виконанні легкоатлетичних вправ з бігу на короткі дистанції. Криворізький педагогічний інститут ДВНЗ "Криворізький національний університет", 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1886.

Full text
Abstract:
В роботі досліджували зв’язок між показниками вегетативної нервової системи і результатами легкоатлетичних вправ з бігу на короткі дистанції в першокурсниць (29 осіб). Виявлено, що показники вегетативної нервової системи у студентів, які показали результат середній і вищий за середній при виконанні бігу на 60 м, при якому здійснюється швидкісна діяльність, в більшості досліджуваних є в межах норми: симпатичний відділ ВНС складає 80%, парасимпатичний - 90%. Показники вегетативної нервової системи у студентів, які показали результат середній і вищий за середній при виконанні бігу на 400 м, при якому здійснюється діяльність на швидкісну витривалість, в нормі симпатичний відділ ВНС складає 28% і парасимпатичний відділ ВНС - 85%. Порівняння показників відділів ВНС при виконанні бігу на різні дистанції показує готовність першокурсників виконувати швидкісну роботу і їх непідготовленість при виконанні роботи, що характеризується швидкісною витривалістю. Розгляд тестування спринтерського бігу першокурсниць на 60 м і 400 м вказує на їх низькій рівень фізичної підготовленості. Використовуючи легкоатлетичні вправи з бігу на короткі дистанції можна досягти підвищення результатів тестування і, головне, адаптації вегетативної нервової системи при виконанні роботи на швидкість і швидкісну витривалість.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

ВАСЯНИНА, Е. Л. ФИНАНСОВЫЕ ОБЯЗАТЕЛЬСТВА: ПОНЯТИЕ И ЮРИДИЧЕСКАЯ ОТВЕТСТВЕННОСТЬ ЗА НАРУШЕНИЕ. DOI CODE, 2021. http://dx.doi.org/10.18411/1200-2021-55411.

Full text
Abstract:
В статье исследуется проблемы правотворческой реализации теоретической конструкции финансового обязательства. Особое внимание автор уделяет исследованию мер юридической ответственности, применяемых за нарушение финансовых обязательств, а также вопросам рецепции гражданско-правовых норм в финансовом законодательстве. В целях упорядочения системы мер имущественной ответственности за нарушение финансовых обязательств автор приходит к выводу о целесообразности сокращения числа штрафов за финансовые правонарушения и расширения перечня оснований применения в финансовом праве таких универсальных юридических конструкций, как возмещение вреда, взыскание неустойки, начисления процентов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Романець, Наталя Радомирівна. Насильство як повсякденність: до питання про механізми та наслідки масових репресій в українському селі (1928–1938 рр.). КДПУ, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4170.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано соціальні та морально-психологічні наслідки масових репресій в українському селі у 1928-1938 рр. Показано, що створена владою у роки сталінської модернізації аграрного сектора система тотального насильства в українському селі призвела до маргіналізації і деморалізації селянського суспільства, при цьому насильство почало сприйматися як норма у стосунках влади і селянства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography