Academic literature on the topic 'Сироватка молочна'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Сироватка молочна.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Сироватка молочна"

1

Kochubey-Lytvynenko, О. V., and О. А. Chernyushok. "Електрофізичний спосіб збагачення сухої молочної сироватки мінеральними елементами." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 19, no. 75 (February 1, 2017): 115–19. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet7523.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена проблемі збагачення мінеральними елементами сироватки молочної внаслідок її оброблення електрофізичним способом. Об’єкт дослідження: електрофізичний спосіб збагачення молочної сироватки Магнієм та Манганом. Предмет дослідження: знесолена молочна сироватка до та після електроіскрового оброблення, суха демінералізована сироватка (СДМ) та СДМ, збагачена Магнієм та Манганом. Збагачення сироватки Mg та Mn здійснювали на експериментальному технологічному комплексі, що складається з генератора розрядних імпульсів, блоку управління, розрядної камери, вимірювальних і допоміжних приладів. Експериментально доведено, що оброблення молочної сироватки в розрядній камері зі струмопровідним прошарком гранул Магнію і відповідними електродами і/або зі струмопровідним прошарком гранул мангану й відповідними електродами сприяє підвищенню вмісту Магнію у 1,8…3,2 раза й Мангану у 1,9…5,6 раза залежно від тривалості оброблення. Розглянуто доцільність залучення електрофізичного способу оброблення сировини у технології сухої молочної сироватки з метою її збагачення. Експериментальним шляхом доведено підвищення вмісту Mg і Mn, поліпшення розчинності, відсутність ознак неферментативного потемніння протягом зберігання і зниження схильності до злежування в зразках сухої молочної сироватки після оброблення електрофізичним способом. Запропоновано запроваджувати електроіскрове оброблення в технології сухих концентратів із молочної сироватки на етапі підготовки сировини до сушіння та визначено раціональну тривалість електроіскрового оброблення сироватки, а саме: 30 с – для манганової електродної системи і 60 с – для магнієвої.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Shulga, O. S., А. P. Perepelytsya, and S. I. Shulga. "Вплив молока та сироватки на властивості їстівної плівки і покриття." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 19, no. 80 (October 7, 2017): 18–24. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet8004.

Full text
Abstract:
В статті наведено результати дослідження зміни властивостей їстівних плівок, виготовлених з крохмалю, желатину, полівінілового спирту як плівкоутворювачів, карбаміду як пластифікатора, лляної олії – гідрофобної складової та води або молока, або сироватки як розчинників. Авторами вперше запропоновано до складу їстівної плівки та покриття ввести молоко або сироватку як розчинник. На сьогодні в літературі наводяться дані щодо застосування білків молока і сироватки, а також їх ізолятів як плівкоутворювачів. За допомогою комплексного органолептичного показника наведена доцільність заміни розчинника води на молоко та сироватку, оскільки вони не змінюють смак, запах, стан поверхні, колір та прозорість їстівної плівки та покриття. Крім того, молоко та сироватка збільшують харчову цінність їстівних плівок та покриттів, зокрема за такими складовими, як білок та кальцій. ІЧ-дослідження плівок показало, що розчинники впливають на характер, форму, смуги валентних коливань νОН-груп крохмалю. В ІЧ-спектрах на воді ця смуга більш вузька та інтенсивна і знаходиться при 3428,57 см-1, тимчасом як на молоці або сироватці вона більш широка і менш інтенсивна. Ці зміни пов’язані з кількістю водневих зв’язків гідроксильної групи крохмалю зі складовими молока та сироватки. При використанні полівінілового спирту смуга νОН зміщується в ділянку більш слабких коливань та знаходиться при 3400,56 см-1, що обумовлено додатковими водневими зв’язками полівінілового спирту. Термогравіметричний аналіз показав, що молоко і сироватка сприяють більш міцному утриманню води за рахунок водневих зв’язків їх складових, що збільшує температуру випаровування вологи та підтримує вологість системи впродовж терміну зберігання виробів. Показник паропроникності їстівних плівок, виготовлених на молоці та сироватці, зменшується стосовно плівок, виготовлених на воді, що дозволяє рекомендувати молоко і сироватку як розчинник для виготовлення плівок з метою збільшення їх бар’єрних властивостей і, як наслідок, це дозволить збільшити ефективність їстівної плівки як засобу збереження свіжості харчових продуктів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Bilyk, O. Ya, G. V. Dronyk, N. B. Slyvka, and B. V. Gutyj. "Розрахунок рецептур та розробка технологічної схеми виробництва альбумінового сиру «Урда» для промислових підприємств." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 19, no. 75 (February 4, 2017): 65–71. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet7513.

Full text
Abstract:
Виробництво сиру «Урда» у промислових умовах може зайняти вагоме місце в асортиментному ряді молочних продуктів, оскільки сир має високі біологічну цінність та смакові якості. Одержання сиру «Урда» залежить від кількості свіжої овечої молочної сироватки. Відомо, що з 10 дм3 овечого молока можна отримати 450…500 г сиру «Урда», тому що такий продукт виготовляють виключно з овечої сироватки. Він є значно дорожчим порівняно з іншими видами сиру. Однак, використавши як додаткову сировину сироватку з коров’ячого молока, можна значно здешевити вартість готового продукту, а також раціонально використати вторинну сировину, що утворюється при виробництві сирів із коров’ячого і овечого молока. У статті запропоновано науково обґрунтовані рецептури для виробництва альбумінового сиру «Урда»; розроблено технологічну схему виробництва продукту. Технологія альбумінового сиру «Урда» пройшла промислову апробацію на ПАТ «Ковельмолоко», м. Ковель. На продукт розроблено технічні умови ТУУ 01.4-00492990-004:2014. В основі розрахунку рецептур альбумінового сиру «Урда» було проведення експериментальних досліджень, які дали можливість визначити раціональне співвідношення овечої та коров’ячої сироваток для виробництва продукту. Встановлено, що для виробництва сиру «Урда» можна використовувати суміші сироваток (овеча:коров’яча) у співвідношеннях 1:1 та 3:1. Розроблена технологія альбумінового сиру «Урда» може бути впроваджена на молокопереробному підприємстві, де налагоджено випуск твердих сичужних сирів і розсольного сиру бринза. Впровадження нової технології не потребує великих виробничих площ, дороговартісного обладнання і додаткового переоснащення виробництва. Виробництво альбумінового сиру «Урда» може бути реалізовано на діючих виробничих площах паралельно з випуском основної продукції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Slyvka, N., O. Myhaylytska, and I. Turchyn. "РОЗРОБЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ФЕРМЕНТОВАНИХ НАПОЇВ НА ОСНОВІ СИРОВАТКИ." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 18, no. 2 (September 13, 2016): 153–56. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet6832.

Full text
Abstract:
Метою досліджень було розробити технологію ферментованих сироваткових напоїв із екстрактом меліси. Зразки меліси лимонної було зібрано протягом червня-серпня у смт. Красне Львівської області, висушено за температури 40 °С. Співвідношення сухої меліси та екстрагенту (очищеної води) 1:1. Тривалість процесу екстрагування складає 60 хв. при температурі 60 ºС. Для приготування сироваткових напоїв використовували нативну молочну сироватку, отриману з-під сиру кисломолочного з масовою часткою сухих речовин 5,5%, кислотністю 70 °Т, та освітлену молочну сироватку, отриману за допомогою теплової денатурації за температури 90–95 °С з наступним відділенням білків. Сироваткові напої виготовляли резервуарним способом. Для заквашування використовували закваску Kefir12 компанії Chr.Hansen. Для покращення кольору використовували натуральний барвник «Карамель», кількість якого у дослідних зразках становила від 0,5 до 1,5 кг/т. Встановлено оптимальні дози рецептурних компонентів, зокрема сироватки освітленої, цукру, екстракту меліси, барвника «Карамель», регулятора кислотності та заквашувального препарату.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Yukalo, V. G., and K. Ye Datsyshyn. "Підбір умов для препаративного електрофорезу протеїнів сироватки молока у нативних умовах." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 19, no. 80 (October 10, 2017): 13–17. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet8003.

Full text
Abstract:
Протеїни сироватки молока є попередниками більше сотні біоактивних пептидів. Ці пептиди можуть утворюватися в процесі травлення у шлунково-кишковому тракті, а також за дії протеаз молочнокислих бактерій і молокозгортальних препаратів. Серед них знайдено інгібітори ангіотензин-перетворювального ензиму, пептиди з опіоїдною та бактерицидною дією, імуномодуляторні та гіпохолестеролемічні пептиди, пептиди, які впливають на моторику кишечника, апетит та інші. Біоактивні пептиди з протеїнів сироватки молока становлять значний інтерес для створення функціональних продуктів або продуктів з профілактичними властивостями. Створення таких продуктів передбачає виділення біоактивних пептидів певної біологічної дії. Враховуючи специфіку їх розміщення у первинній структурі доцільним є використання для їх отримання гомогенних протеїнів-попередників з сироватки молока. Одним з методів для одностадійного розділення протеїнів сироватки молока є диск-електрофорез в нативній системі ПААГ для лужних і нейтральних протеїнів. Метою даної роботи було встановити параметри препаративного варіанту диск-електрофорезу для виділення гомогенних протеїнів сироватки молока. Дослідження проводили на модифікованому апараті Стадієра. Протеїни сироватки молока виділяли осадженням казеїнів в ізоелектричній точці. Осад казеїнів відділяли центрифугуванням. Для ідентифікації протеїнів сироватки молока використовували гомогенні фракції α–лактальбуміну(α-LA) і β-лактоглобуліну(β-LG), які отримували шляхом повторної гель-фільтрації на сефадексі G-100(fine). Гомогенність і фракційний склад протеїнів сироватки молока визначали аналітичним диск-електрофорезом у пластинах поліакриламідного гелю. Концентрацію протеїнів у зразках визначали спектрофотометрично (спектрофотометр СФ-46) при довжині хвилі λ = 280 нм. Отримані результати доводять доцільність використання пластинок ПААГ для препаративного фракціонування протеїнів сироватки молока. Встановлено допустиму тривалість і умови ідентифікації протеїнових фракцій. Показано, що вихід протеїнів у складі гомогенних фракцій становить 69,2%. При цьому співвідношення між кількістю отриманих фракцій (β-LG, α-LA, BSA і ІG) близьке до їх розподілу у сироватці молока.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Tsisaryk, O. I., L. Ia Musiy, I. M. Slyvka, and T. F. Molokus. "Розроблення технології сиру «Моцарелла» із застосуванням різних молокозсідальних ферментів." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 19, no. 75 (March 3, 2017): 23–28. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet7505.

Full text
Abstract:
Метою досліджень було розробити технологію м’якого сиру «Моцарелла» із використанням молокозсідальних ферментів різного походження та порівняти ефективність їх застосування. Молочну сировину для виробництва сиру заготовляли у березні 2016 р. Сир «Моцарелла» виготовляли з незбираного молока, яке аналізували на відповідність вимогам діючого Стандарту. Для сичужного зсідання молока використовували молокозсідальні ферменти різного походження: CHY-MAX Powder Extra NB верблюжий фірми «Хр. Хансен Україна» – зразок 1; Meito мікробіальний фірми Meito Sangyo Co (виробник Японія) – зразок 2; сичужний телячий фермент фірми ООО «Семенко» (Україна) – зразок 3. Тривалість сичужного зсідання молока визначали від моменту внесення ферментів у молочну основу до утворення щільного згустку. У отриманих згустках визначали синеретичні властивості, вимірюючи об’єм виділеної сироватки через кожні 10 хв. протягом 1 год. У готовому продукті визначали вихід сиру та органолептичні показники. Встановлено, що при використанні верблюжого молокозсідального ферменту CHY-MAX зменшується тривалість зсідання суміші, яка призводить до скорочення технологічного процесу виробництва продукту. Зразок сиру, при використанні телячого сичужного ферменту мав найвищі синеретичні властивості. З огляду на вихід готового сиру «Моцарелла» з комерційною метою для отримання більшого прибутку, доцільно використовувати верблюжий фермент CHY-MAX. Однак, зразок із використанням телячого сичужного ферменту, згідно органолептичної оцінки, характеризувався кращими органолептичними показниками – вираженим сирним, властивим м’яким свіжим сирам смаком і запахом; пружною поверхнею; колір білий, рівномірний; ніжною, в міру щільною консистенцією. Зразок при використанні мікробіального молокозсідального ферменту Meito характеризувався найгіршими органолептичними показниками.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Svyatnenko, R., A. Marynin, O. Kochubej-Litvinenko, and V. Zakharevych. "ВПЛИВ ІМПУЛЬСНОГО ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО ПОЛЯ НА ЖИТТЄЗДАТНІСТЬ ESCHERICHIA COLI В МОДЕЛЬНОМУ РОЗЧИНІ МОЛОЧНОЇ СИРОВАТКИ." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 18, no. 2 (September 9, 2016): 92–94. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet6818.

Full text
Abstract:
Важливим показником мікробіологічної безпечності та якості, а також рівня санітарно-гігієнічних умов виробництва є бактерії групи кишкових паличок . При перевищенні допустимого титру ці мікроорганізми можуть спричиняти псування готового продукту і навіть харчові отруєння. В проблемно науково-дослідній лабораторії Національного університету харчових технологій були проведені експерементальні дослідження з метою вивчення дії впливу імпульсних електромагнітних полів на ентеробактерії, а саме культури Escherichia coli в модельному розчині молочної сироватки. При проведенні досліджень використовувалася експериментальна установка, яка розроблена фахівцями в НТУ «Харківський Політехнічний Інститут». Для диференціації Escherichia coli використовувалося середовище Ендо, у якому ці бактерії давали характерний ріст у вигляді колоній червоного кольору з метелевим блиском. Модельні розчини молочної сироватки обробляли при напрузі 15…30 кВт/см3, з тривалістю обробки 10…20 с. Результати мікробіологічних досліджень модельного розчину сироватки молочної підтверджені комунальним підприємством «Санепідсервісом» м. Харкова. При дослідженнях встановлено, що обробка електромагнітними імпульсами з напругою 30 кВт/см3 протягом 20 с є найбільш ефективною, оскільки спостерігається повна інактивація клітини Escherichia coli внесеної до молочної сироватки. Доведено можливість здійснення теплового оброблення молочної сироватки за рахунок нетеплових ефектів, що виникають за імпульсної дії електричних полів. Відкрито перспективи використання вітчизняних ІЕП-установок при первинному обробленні молочної сироватки з метою знищення мікроорганізмів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Полєва, Ірина Олександрівна, and Ігор Володимирович Корх. "ТЕХНОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МОЛОКА КОРІВ УКРАЇНСЬКОЇ ЧОРНО-РЯБОЇ МОЛОЧНОЇ ПОРОДИ ІЗ РІЗНИМИ ГЕНОТИПАМИ КАПА-КАЗЕЇНУ ЗА ВИГОТОВЛЕННЯ СИРУ КИСЛОМОЛОЧНОГО." Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Livestock, no. 3 (46) (October 12, 2021): 127–33. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.lvst.2021.3.17.

Full text
Abstract:
У статті викладено експериментальний матеріал з дослідження сиропридатності молока корів української чор-но-рябої молочної породи з різними генотипами капа-казеїну. Виділення геномної ДНК з індивідуальних зразків біологічного матеріалу, відібраного від піддослідних корів, здійснювали за допомогою комерційного набору реагентів «ДНК-сорб В» виробництва фірми AmpliSens. Біологічною сировиною слугували зразки волосся з цибулинами. Поліморфізм маркерних генів визначали методом ПЛР-ПДРФ. Оцінку сиропридатності молока за сичужною, бродильною та сичужно-бродильною пробами виконували згідно з вимогами ДСТУ 7357:2013 ДСТУ 7357:2013, активну кислотність молока в процесі скисання враховували портативним вимірювальним приладом рH-метром марки testo 206-рН1. За результатами попередніх дослі-джень установлено, що найактивнішим в напрямі зростання виходу сиру кисломолочного, особливо за підвищеного вміс-ту в молоці соматичних клітин та зниження тривалості утворення молочних згустків виявився сичужний фермент тваринного походження вітчизняного виробництва «Сичуг теляти». У цілому ж молоко усіх груп виявилось придатним для виготовлення сиру кисломолочного, так як час, витрачений на коагуляцію білків під дією експериментального сичуж-ного ферменту, не перевершував діючі вимоги нормативної документації (40 хв). За цих умов спостерігали вірогідне пришвидшення утворення казеїнових згустків у зразках продукту корів із генотипом ВВ на 1,6 хв або 10,7 % щодо тварин із генотипом АА і скорочення тривалості часу його зсідання – на 1,2 хв або 8,2 % проти особин із генотипом АВ. У рам-ках візуального визначення стану молока корів усіх груп за класами якості одержаних білкових згустків відмічено, що за результатами сичужної проби їм притаманна щільна структура, легкість до віддавання сироватки та відсутність ви-димих порожнеч. За бродильною і сичужно-бродильною пробами молоко корів із генотипом АА відповідало ІІ класу сироп-ридатності за задовільної оцінки якості, тоді як молоко корів із генотипами АВ та ВВ належало до І класу сиропридат-ності з оцінкою добре. Концентрація вільних іонів гідрогену в молоці впродовж доби після доїння істотним чином не впли-вала на здатність білкових згустків до згортання. Зі збільшенням часу скисання при кімнатній температурі молоко незначно втрачало первинні властивості. Отже, молоко корів із різними генотипами за локусом капа-казеїну є придат-ним для виготовлення різних видів молочних продуктів, у тому числі й сиру кисломолочного. Водночас, найкращі техно-логічні властивості притаманні молоку корів із генотипами АВ і ВВ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Tsisaryk, O. Y., L. Y. Musiy, I. M. Slyvka, and T. F. Molokus. "Розроблення технології моцарелли із застосуванням різних способів зсідання білків." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 19, no. 80 (October 6, 2017): 93–98. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet8019.

Full text
Abstract:
Метою досліджень було розробити технологію м’якого сиру «Моцарелла» із використанням різних способів зсідання білків та порівняти ефективність їх застосування у його технології. Молочну сировину для виробництва сиру заготовляли у березні 2017 р. Сир «Моцарелла» виготовляли з незбираного молока, яке аналізували на відповідність вимогам діючого Стандарту.Для сичужного зсідання молока використовували телячий сичужний фермент фірми «Хр. Хансен, Україна» СHY-max, заквашувальну культуру прямого внесення фірми «Хр. Хансен, Україна» RSF-742, калій хлористий у вигляді 1 % розчину та лимонну кислоту у вигляді 1,5 % розчину.Для дослідження було виготовлено два зразки сиру (із 3-разовим повторенням): зразок 1 – зсідання білків за участю лимонної кислоти (нормалізована суміш + сичужний фермент + лимонна кислота); зразок 2 – зсідання білків за участю заквашувальної культури прямого внесення (нормалізована суміш + сичужний фермент + заквашувальну культура + хлористий кальцій). Тривалість сичужного зсідання молока визначали від моменту внесення ферментів у молочну основу до утворення щільного згустку. У отриманих згустках визначали синеретичні властивості, вимірюючи об’єм виділеної сироватки через кожні 10 хв. протягом 1 год. У готовому продукті визначали вихід сиру, органолептичні та фізико-хімічні показники. Встановлено, що використання лимонної кислоти призводить до скорочення технологічного процесу виробництва продукту та до збільшення виходу сиру. Однак, згідно органолептичної оцінки зразок із використанням лимонної кислоти характеризувався вираженим сирним, без сторонніх присмаків та запахів, властивий м’якому свіжому сиру смаком і запахом та вищим вмістом вологи. Гіршими органолептичними показниками характеризувався зразок з використаннямзаквашувальної культури прямого внесення RSF-742, однак під час зберіганнязразок характеризувався кращими фізико-хімічними показниками.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Yukalo, V. G., and K. Ye Datsyshyn. "Декстранові гелі для ексклюзивної хроматографії протеїнів сироватки молока." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 20, no. 85 (March 2, 2018): 3–8. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet8501.

Full text
Abstract:
Здатність протеїнів сироватки молока утворювати біологічно активні пептиди в результаті протеолізу в шлунково-кишковому тракті стимулювала дослідження шляхів їх виділення. Гомогенні протеїни сироватки (β-лактоглобулін, α-лактальбумін, лактоферин, альбумін сироватки крові, імуноглобуліни) необхідні для виділення, дослідження і застосування біологічно активних пептидів. Відомі методи фракціонування протеїнів сироватки часто є складними, багатостадійними або призводять до денатурації протеїнів. У зв’язку з цим, перспективною може бути ексклюзивна хроматографія на декстранових гелях. Цей метод має ряд переваг: доступність, можливість проводити фракціонування в різних умовах (температура, іонний склад, рН), мінімальне пошкодження молекул протеїнів. Метою роботи було проведення вибору декстранового гелю для фракціонування протеїнів сироватки молока ексклюзивною хроматографією. Враховуючи діапазон молекулярних мас протеїнів сироватки, було вибрано наступні декстранові гелі: G-75, G-100, G-150. Дослідження проводили на колонках з хроматографічного набору для рідинної хроматографії фірми «Reanal». Слад протеїнів у відібраних хроматографічних фракціях аналізували диск-електрофорезом в поліакриламідному гелі. Отримані результати свідчать про доцільність використання ексклюзивної хроматографії на декстранових гелях для виділення гомогенних протеїнів сироватки молока в нативних умовах. Найбільш перспективними для першої стадії отримання імуноглобулінів, β-лактоглобуліну, α-лактальбуміну і протеозо-пептонної фракції за даними електрофорезу виявились сефадекси G-100 і G-150.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Сироватка молочна"

1

Ткаченко, Наталія Андріївна, Павло Олександрович Некрасов, and Л. А. Лукіна. "Біфідовмісна молочна сироватка – цінний фізіологічно функціональний харчовий інгредієнт." Thesis, Харківський державний університет харчування та торгівлі, 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/40176.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Литюга, Анна Олегівна, Олександра Олександрівна Варанкіна, and Олександр Миколайович Огурцов. "Біотехнологічні продукти та процеси в технології косметичних засобів." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41386.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Соседова, К. Ю. "Проєкт міні-заводу з виробництва сиру кисломолочного та сухої молочної сироватки потужністю 70 т переробленого молока за зміну." Thesis, Чернігів, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/23253.

Full text
Abstract:
Соседова, К. Ю. Проєкт міні-заводу з виробництва сиру кисломолочного та сухої молочної сироватки потужністю 70 т переробленого молока за зміну : випускна кваліфікаційна робота : 181 «Харчові технології» / К. Ю. Соседова ; керівник роботи Ж. В. Замай ; НУ "Чернігівська політехніка", кафедра харчових технологій. – Чернігів, 2021. – 67 с.
В дипломному проекті на тему «Проект міні-заводу з виробництва сиру кисломолочного та сухої молочної сироватки потужністю 70 т переробленого молока за зміну» розглянуто і запропоновано технологію приготування сиру кисломолочного, сирків дитячих, сухої молочної сироватки і цукру-сирця. В розділах та підрозділах кваліфікаційної роботи наведено наступне: - у Вступі висвітлено проблеми молочноконсервної галузі, а також користь сиру та сироватки, наведено актуаальність проблеми використання сироватки, як побічної сировини; -у Технологічній частині роботи наведено розрахунок продуктів запроектованого асортименту із зазначенням схеми переробки сировини. Подано опис технологій продуктів, вибір та обґрунтування технологічних режимів виробництва; -у підрозділі Промислова санітарія на підприємстві розглянуто заходи для підтримання чистоти на підприємстві молочного виробництва, проаналізовано принцип HACCP. -у підрозділі Підбір технологічного обладнання було перевірено існуюче та додаткове технологічне обладнання для забезпечення необхідних потужностей та безперервності здійснення технологічних процесів, було оснащенно лінії більш якісним обладнанням; -у розділі Екологічна частина розглянуто причини, пов’язані із використанням безвідходних технологій за рахунок переробки вторинної молочної сировини, охороною природи та її ресурсів, наведено стан екології на підприємстві, вказано шляхи її поліпшення; -у розділі Охорона праці на підприємстві було небезпечних та шкідливих факторів на виробництві, а також шляхи усунення їх впливу на виробничий персонал. Проаналізовано заходи покращення стану охорони праці на підприємстві.
The diploma project on the topic "Project of a mini-plant for the production of sour milk cheese and whey powder with a capacity of 70 tons of processed milk per shift" considers and proposes the technology of making sour milk cheese, baby cheese, whey powder and raw sugar. The sections and subsections of the qualification work contain the following: - The Introduction highlights the problems of the dairy industry, as well as the benefits of cheese and whey, the relevance of the problem of using whey as a by-product; - in the Technological part of the work the calculation of the products of the designed assortment and serial assortment of serizarinog is given. The description of product technologies, choice and substantiation of technological modes of production is given; - in the subdivision of Industrial sanitation at the enterprise measures for maintenance of cleanliness at the enterprise of dairy production are considered, the principle of HACCP is analyzed. - in the subsection Selection of technological equipment the existing and additional technological equipment was checked to ensure the necessary capacities and continuity of technological processes, the lines were equipped with better equipment; - in the section Ecological part the reasons connected with use of waste-free technologies at the expense of processing of secondary dairy raw materials, protection of the nature and its resources are considered, the state of ecology at the enterprise is resulted, ways of its improvement are specified; -in the section of labor protection at the enterprise there were dangerous and harmful factors on the production of measures to improve the state of labor protection at the enterprise.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Чайківський, Андрій Іванович, and Andrii Chaikivskyi. "Підвищення енергоефективності підприємств молокопереробної галузі шляхом виробництва біогазу з їх відходів." Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2020. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/33258.

Full text
Abstract:
Запропоновано технологічну схему переробки стоків і сироватки з застосуванням метанового бродіння. Проведені розрахунки теплового балансу метантенків. Під тепловим балансом, в даному випадку, ми маємо на увазі кількість тепла, отриманого з усієї кількості біогазу, кількість тепла (і відповідно біогазу), що витрачається на обігрів метантенків, і надлишкова кількість тепла (біогаз), який в подальшому іде на виробництво та генерацію електро та теплоенергії. Розрахунки показали, що впровадження такої технологічної схеми дозволить підприємству з об`ємом переробки молока 100 т щодоби одержувати до 4 000 м3 біогазу.
В кваліфікаційній роботі вивчено режими метанового бродіння стічних вод і молочної сироватки, встановлено можливість використання цих субстратів як вторинної сировини для отримання біогазу. Відпрацьовано параметри технології очищення стічних вод молочних заводів і варіанти їх очищення в суміші із сироваткою. Розглянуто сучасний стан проблем переробки і очищення відходів підприємств молокопереробної галузі, проведений аналіз методів і технологій очищення стічних вод. Проведено розрахунок переробки стічної води і сироватки. Виконані техніко-економічні розрахунки виробництва біогазу. Запропоновано комплексну технологію переробки стоків і сироватки із застосуванням метанового бродіння. Автором пропонується варіант технологічної схеми, де сироватка піддається метановому бродін-ню окремо, в результаті чого всі наступні стадії очищення задовольняють вимоги технології і кінцевої якості очищеної води.
Іn the qualification work the modes of methane fermentation of methane fermentation of wastewater and whey are studied, the possibility of using these substrates as secondary raw materials for biogas production is established. The parameters of the technology of wastewater treatment of dairy plants and options for their treatment in a mixture with whey have been worked out. The first analytical section considers the current state of problems of processing and treatment of waste from the dairy industry, the analysis of methods and technologies of wastewater treatment. The calculation of wastewater and serum processing was performed, technical and economic calculations of biogas production were performed. A complex technology of sewage and serum processing with the use of methane fermentation is proposed. The author proposes a variant of the technological scheme, where the serum is subjected to methane fermentation separately, as a result of which all subsequent stages of purification meet the requirements of technology and the final quality of purified water.
ПЕРЕЛІК УМОВНИХ СКОРОЧЕНЬ .... 6 ВСТУП ....... 7 1 АНАЛІТИЧНИЙ РОЗДІЛ ..... 10 1.1 Умови формування та фізикохімічні показники стічних вод підприємств молочної промисловості ...................................................................................................... 10 1.2 Методи очищення стічних вод підприємств молочної галузі ...... 16 1.2.1 Очищення стічних вод підприємств молочної галузі із використанням фізикохімічних методів ...................................................................................................... 20 1.2.2 Очищення стічних вод підприємств молочної галузі методами активного мулу......... 21 1.2.3 Очищення стічних вод підприємств молочної галузі з допомогою метанового бродіння ...... 25 1.3 Висновки до розділу 1 ..... 31 2 РОЗРАХУНКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКИЙ РОЗДІЛ ...... 33 2.1 Розрахунок технологічної схеми переробки стоків і сироватки з застосуванням метанового бродіння ........ 33 2.1.1 Вихідні дані ...... 33 2.1.2 Розрахунок технологічної схеми спільної переробки загального стоку і сироватки ....... 33 2.1.3 Розрахунок технологічної схеми переробки загального стоку і сироватки з роздільною анаеробною ферментацією ....... 35 2.2 Розрахунок теплового балансу метантенків ....... 38 2.2.1 Вихідні дані ........ 38 2.2.2 Розрахунок теплового балансу ........ 39 2.3 Економічне обґрунтування впровадження технології очищення стічних вод і виробництва біогазу на підприємствах молочної галузі ....... 40 2.4 Висновки до розділу 2 ........ 42 3 ПРОЕКТНО-КОНСТРУКТОРСЬКИЙ РОЗДІЛ ....... 43 3.1. Процес метанового бродіння відходів підприємств молочної галузі ....... 43 3.2. Розробка технологічної схеми переробки і очищення стоків та молочної сироватки з виробництвом біогазу ...... 49 3.2.1. Апаратурно-технологічна схема та її опис ...... 50 3.2.2. Вилучення великих часток та жиру ...... 53 3.2.3. Змішування, нейтралізація та регулювання потоку стічних вод ...... 55 3.2.4. Підігрівання стоків в теплообміннику ..... 56 3.2.5. Анаеробна обробка в метантенках І та ІІ стадії ....... 57 3.2.6. Контроль та управління процесами анаеробного бродіння ........ 61 3.2.7. Освітлення та аерація стічних вод ...... 63 3.2.8. Видалення відпрацьованої біомаси із стічних вод ....... 65 3.3. Висновки до розділу 3 ....... 65 4 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ .... 66 4.1. Охорона праці та техніка безпеки при виробництві біогазу та експлуатації біогазових установок ...... 66 4.1.1. Заходи безпеки при виробництві біогазу...... 66 4.1.2. Правила безпеки при експлуатації біогазових установок .... 68 4.2. Забезпечення проведення рятувальних та інших невідкладних робіт ..... 69 ВИСНОВКИ ...... 72 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ ..... 73
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Чміленко, В. В. "Полімер-неорганічні мембрани для отримання концентрату тваринних білків молочної сироватки." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/13993.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ткаченко, Наталія Андріївна, Павло Олександрович Некрасов, and О. В. Дідик. "Обґрунтування параметрів пастеризації біфідовмісної молочної сироватки в технологіях ферментованих функціональних напоїв." Thesis, Харківський державний університет харчування та торгівлі, 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/40177.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Лучканін, Наталія Василівна, and Luchkanin N. V. "Експрес метод аналізу білків сироватки молока." Master's thesis, 2019. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/30002.

Full text
Abstract:
Захист відбудеться 27 грудня 2019 р. о 900 годині на засіданні екзаменаційної комісії №17 у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: м. Тернопіль, вул. Танцорова 2, навчальний корпус №5, аудиторія №14.
Лучканін Н. В. Експрес-метод аналізу білків сироватки молока. 181 «Харчові технології» – Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя. – Тернопіль, 2019. Дослідження на здобуття кваліфікації магістра з спеціальності 181 “Харчові технології”. – Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, Тернопіль, 2019. Магістерська кваліфікаційна робота присвячена електрофорезу протеїнів сироватки молока. Запропонований спрощений варіант електрофорезу в однорідному гелі для експрес аналізу білків сироватки молока. Ключові слова: протеїни сироватки молока, фракційний склад, електрофорез.
Luchkanin N.V. Express-method of lactoserum proteins analysis. 181 "Food Technologies" - Ternopil National Technical University named after Ivan Puliuy. - Ternopil, 2019. Research on qualification of master's degree in specialty 181 "Food technologies". - Ternopil Ivan Pulyuy National Technical University, Ternopil, 2019. Master's qualification work is devoted to electrophoresis of milk whey proteins. A simplified version of homogeneous gel electrophoresis is proposed express serum protein analysis of milk. Keywords: whey proteins, fractional composition, electrophoresis.
Вступ Мета і завдання роботи 1. Огляд літератури 1.1. Білки сироватки молока. 1.2. β -Лактоглобулін. 1.3. а-Лактальбумін. 1.4. Імуноглобуліни. 1.5. Альбумін сироватки крові. 1.6. Мінорні білки. 1.7. Лактоферин. 1.8. Використання сироваткових білків в дитячому харчуванні. 1.9. Сироваткові білки в ентеральному харчуванні. 1.10. Використання сироваткових білків в лікувально-дієтичних продуктах. 1.11. Альбумін-казеїновий концентрат. 2. Матеріали і методи досліджен. 2.1. Гель-фільтрація білків сироватки молока. 2.2. Електрофорез сироватки молока. 3. Результати власних досліджень та їх обговорення. 3.1. Електрофорез протеїнів сироватки молока. 3.2. Обговорення результатів експрес-аналізу фракційного складу протеїнів сироватки. Висновки і пропозиції виробництву. 4. Обґрунтування економічної ефективності. 5. Охорона праці та безпека в надзвичайних ситуаціях. 5.1. Організація охорони праці на підприємствах. 5.2. Актуальність проблеми електробезпеки. 5.3. Організація цивільного захисту хімічно небезпечного об’єкта. 6. Екологія. 6.1. Екологічні вимоги до харчових продуктів. 6.2. Методи аналізу забруднення харчових продуктів Бібліографічний опис Додатки
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Берекета, Віта Петрівна, and Bereketa V. P. "Гідроліз протеїнів сироватки молока протеазами тваринного походження." Master's thesis, 2019. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/30086.

Full text
Abstract:
Захист відбудеться 27 грудня 2019 р. о 900 годині на засіданні екзаменаційної комісії №18 у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: м. Тернопіль, вул. Танцорова, 2, навчальний корпус №5, аудиторія №14.
Берекета В.П. Гідроліз протеїнів сироватки молока протеазами тваринного походження. 181 «Харчові технології» – Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя. – Тернопіль, 2019. В ході виконання дипломної роботи було проведено гідроліз протеїнів сироватки молока протеазами тваринного походження, а саме трипсином, хімотрипсином, панкреатином. Було порівняно динаміку гідролізу концентрату сироваткових білків за дії різних протеолітичних препаратів. Виявлено, що найбільшою протеолітичною активністю, серед використаних в досліді препаратів, володіє хімотрипсин. Проведено електрофоретичний аналіз фракційного складу протеїнів, завдяки якому представлений типовий поділ білкових фракцій сироватки молока. Визначено молекулярно-масовий розподіл отриманих поліпептидів і пептидів під час гідролізу в кожному секторі хроматограми завдяки проведенню гель-фільтрації реакційної суміші на сефадексі G-50. Проведено електрофорез в ПААГ протеїнових фракцій концентрату сироваткових білків для визначення фракційного складу проб, які брали на встановлених етапах гідролізу (0 хв, 60 хв, 120 хв і 180 хв). Також розраховано залишкову кількість нерозщепленого β-лактоглобуліну і α-лактальбуміну після 120 хвилин гідролізу. Ключові слова: ГІДРОЛІЗ БІЛКІВ, ЕЛЕКТРОФОРЕЗ, ГЕЛЬ-ФІЛЬТРАЦІЯ, ГІДРОЛІЗАТИ ПРОТЕЇНІВ СИРОВАТКИ МОЛОКА, БІОЛОГІЧНО АКТИВНІ ПЕПТИДИ.
Bereketa V.P. Lactoserum proteins hydrolysis by proteases of animal origin. 181«Food technology»– Ternopil Ivan Puluj National Technical University. – Ternopil, 2019. During the course of diploma milk whey protein`s hydrolys was conducted with proteases of animal origin, namely trypsin, chymotrypsin, pancreatin. The dynamics of hydrolysis of whey protein concentrate by the action of various proteolytic drugs was compared. Chymotrypsin was found to have the highest proteolytic activity among the drugs used in the experiment. The electrophoretic analysis of the fractional composition of proteins was carried out, by which a typical separation of the protein fractions of milk whey was presented. The molecular weight distribution of the resulting polypeptides and peptides during hydrolysis in each sector of the chromatogram was determined by gel filtration of the reaction mixture on Sephadex G-50. Conducted electrophoresis in PAАG protein fractions of whey protein concentrate to determine the fractional composition of samples taken at the established stages of hydrolysis (0 min, 60 min, 120 min and 180 min). Also, the residual amount of unbranched βlactoglobulin and α-lactalbumin after 120 minutes of hydrolysis was calculated. Keywords: PROTEIN HYDROLYSIS, ELECTROPHORESIS, GEL FILTRATION, MILK PROTEIN WHEY PROTEIN HYDROLYSATES, BIOLOGICALLY ACTIVE PEPTIDES.
Реферат……… Вступ…… Мета і завдання роботи…….. Розділ 1. Огляд літератури……… 1.1. Загальна характеристика білків сироватки молока….. 1.2. Використання протеїнів сироватки в харчових технологіях… 1.3. Гідролізати білків сироватки……… 1.4. Біологічно активні пептиди білків сироватки………. Розділ 2. Матеріал і методи досліджень……........ 2.1. Характеристика концентрату сироваткових білків ….. 2.2. Визначення концентрації білків спектрофотометричним методом.. 2.3. Визначення протеолітичної активності спектрофотометричним методом…………… 2.4. Гель-фільтрація……..... 2.5. Електрофорез………..... Розділ 3. Власні дослідження…… 3.1. Результати досліджень продуктів протеолізу концентрату сироваткових білків…….. 3.1.1. Порівняння динаміки протеолізу концентрату сироваткових білків за дії різних протеолітичних препаратів…… 3.1.2. Гель-фільтрація продуктів протеолізу концентрату сироваткових білків на сефадексі G-50…….. 3.1.3. Електрофорез в поліакриламідному гелі протеїнових фракцій концентрату сироваткових білків…….... 3.2. Обговорення результатів протеолізу концентрату сироваткових білків…… Розділ 4. Обґрунтування економічної ефективності виробництва гідролізатів сироваткових білків………… Розділ 5. Охорона праці…………. 5.1. Відповідальність посадових осіб і працівників за порушення законодавства про охорону праці……………. 5.2. Основні положення державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання…… Розділ 6. Безпека в надзвичайних ситуаціях………… Розділ 7. Екологія………… Висновки і пропозиції виробництву……. Список використаної літератури ………. Апробація результатів магістерської роботи…
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Журбик, Роман Іванович, and Roman Ivanovych Zhurbyk. "Проєкт цеху з виробництва сиру кисломолочного з організацією переробки сироватки потужністю 23 т молока за зміну." Bachelor's thesis, 2021. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/35678.

Full text
Abstract:
Метою даної кваліфікаційної роботи є проєктування цеху по виробництву сиру кисломолочного традиційним способом з організацією переробки сироватки потужністю цеху 23 т за зміну незбираного молока жирністю 3,8 %. У технологічній частині проведені відповідні розрахунки для виготовлення запроєктованого асортименту. Також в цьому розділі проведено опис технологій виробництва продуктів, показано схеми проведення технохімічного і мікробіологічного контролю, наведено нормативні показники продукції. Відповідно до сировинно-продуктового розрахунку підібрано технологічне обладнання та обчислено площі виробничих і допоміжних приміщень. В техніко-економічному обґрунтуванні кваліфікаційної роботи визначено доцільність будівництва такого підприємства у типовому місті. Проведена характеристика сировинних зон і каналів реалізації товарів. Третій розділ присвячений вивченню питань безпеки та охорони праці на підприємстві.
The purpose of this qualification work is to design a shop for the production of curds in the traditional way with the organization of whey processing with the capacity of 23 tons per shift of the whole milk with a fat content of 3.8%. In the technological part the corresponding calculations for production of the planned range were carried out. Also in this section the description of the manufactured products technologies are shown, schemes of technochemical and microbiological control carrying out are presented, normative indicators of production are resulted. According to the raw materials and products calculation, technological equipment was selected and the areas of production and support premises were calculated. In the feasibility study of the qualification work determines the feasibility of building such an enterprise in a typical city. The characteristic of raw material zones and channels of goods realization is carried out. The third section is devoted to the study of the safety and labor protection questions at the enteprise.
Анотація... Зміст.. Вступ..... 1. Технологічна частина... 1.1 Технологічні розрахунки виробництва запроєктованого асортименту. 1.1.1 Таблиця вихідних даних для розрахунку продуктів... 1.1.2 Схема напрямків технологічної переробки сировини.. 1.1.3 Сировинно-продуктовий розрахунок.... 1.1.4 Зведена таблиця розрахунку продуктів... 1.2 Вибір та обґрунтування технологічних процесів і режимів виробництва молочних продуктів........ 1.2.1 Вимоги до сировини, використовуваної для виробництва молочних продуктів.... 1.2.2 Опис загальних операцій виробництва молочних продуктів запроєктованого асортименту... 1.2.3 Опис технології виробництва молочних продуктів запроєктованого асортименту... 1.2.4 Нормативні характеристики молочних продуктів запроєктованого асортименту.. 1.3 Технохімічний і мікробіологічний контроль виробництва молочних продуктів запроєктованого асортименту.... 1.4 Організація санітарно-гігієнічного оброблення технологічного обладнання....... 1.5 Підбір технологічного обладнання.... 1.6 Розрахунок площ виробничих і допоміжних приміщень... 2. Техніко-економічне обґрунтування... 3. Безпека життєдіяльності, основи охорони праці... Список використаних літературних джерел.....
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Луців, Ігор Миронович, and Юрій Васильович Станович. "Розробка та дослідження автоматизованої системи керування технологічним процесом виготовлення молочної сироватки на базі ВАТ «КОМО» з використанням програмованого мікроконтролера ADAM 4000." Master's thesis, 2018. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/26621.

Full text
Abstract:
Мета магістерської роботи полягала у створенні системи автоматичного керування технологічним процесом виготовлення молочної сироватки на базі ВАТ "КОМО" з використанням програмованого мікроконтролера ADAM 4000. Керування всього технологічного процесу забезпечується за допомогою контролера ADAM 4000. Це підвищить оперативність регулювання параметрів у всіх режимах роботи і представлення робочому персоналу достовірної і своєчасної інформації про хід технологічного процесу і стан устаткування, полегшуючи тим самим його обслуговування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Сироватка молочна"

1

М.Ф., Кравченко, Піддубний В.А., and Рибчук Л.А. "АДГЕЗІЯ ТА КОГЕЗІЯ ЦУКРОВИХ ПАСТ З МОЛОЧНОЮ СИРОВАТКОЮ СУХОЮ ДЕМІНЕРАЛІЗОВАНОЮ." In ТУРИЗМ ХХІ СТОЛІТТЯ: ГЛОБАЛЬНІ ВИКЛИКИ ТА ЦИВІЛІЗАЦІЙНІ ЦІННОСТІ. Київський національний торговельно-економічний університет, 2019. http://dx.doi.org/10.31617/k.knute.2019-04-12.61.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography